Új privát üzeneted érkezett!

Erka,
de jo, hogy jelentkeztel! Varom nagyon a valaszaidat, de csak emiatt ne siess haza a bekebol, nyugalombol, szeretetbol!

Koszi a gratulat a duplazashoz. Nem ertem mi van a gyerkoccel, eddig orultem, ha 700-750-et bele tudtam tomni, ma meg 950-et olyan lazan benyelt, mint a huzat. Es mar napok ota zabal. Persze csak onmagahoz kepest, mert gondolom nalatok ezek teljesen alap adagnak szamitanak!

Kata,
Szilveszterezni itthon fogunk valszeg kettesben, nem tervezunk semmi komolyat. Bar anyosom felajanlotta, hogy vigyaznak Matera, de nincs is nagyon hova mennunk, mert a csapatunk egy emberkent kivonult sielni Ausztriaba.
Es Ti? Konkret tervetek van vagy majd ami adodik?

Rita,
merre vagy? Gyere minel elobb!

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!!

Remélem mindenkinek jól telt a karácsony!
Egy kis pontosítás Lilinek hívják a picit, Dominik a középsőt és Dávid a nagy!!
Nálunk nagy vendégsereg volt 25-26.-án is ,sütöttem, föztem!!
Lili jól birta a nyüzsit, a fiúk meg pörögtek 1000-el!


Köszönöm a hiányolást, nagyon jól eset a fogadtattás!!

Mi tápszeresek vagyunk a 5. héttől sajnos hosszú történet,hogy miért alakult igy !!
Hamar kezdtük a hozzátáplálást a súlyunk miatt, ami habár egy hónapja lelassult ,de igy is 9 kg vagyunk!!Jó pufik!!

Szilveszter: Minket hívtak bulizni de valószinű maradunk itthon,ill.még nincs döntés !!!

Puszi mindenkinek Rita

rita77
 
 


Vanda,
Mi "csomagolunk és maradunk", ugyanis a szilvesztert Debrecenben töltjük, a másik lakásunkban Anyuékkal és Húgommal. Hívtak Pestre barátaink, de a picivel még nem vállatuk be, de jó lesz így, úgyis olyan kevsetvagyunk együtt a nagy távolság miatt.
Tök jó, hogy megjött az étvágya Máténak KépTömjed csak Kép Lehet, hogy a foga miatt volt évágytalanabb? Vagy eddig is mindig keveset evett?

Rita,
Enyémek: Ádika 6 éves volt 15-én, Dávid pedig 5 hónapos 13-án Kép
Mi az a hosszú történet? Csak ha gondolod, kiváncsi vagyok rá. Mi is hason súlyúak vagyunk, és van már hozzátápi nálunk is igencsak Kép Nálatok Lilinek ízlenek a kajcsik? Nyugis baba, vagy többemberes? Éjszakák?
Bocsi, ha sokat kérdezek Kép

Pusszantás
Kata

Lányok, nem ígérem, hogy jövök még az idén, de Ti csak aktívkodjatok, hogy ha hazaérek, legyen mit olvasnom Kép
Boldog Új Évet Nektek!
pankata
 
 

 
 

Pankata!
Inkább csak lelkileg volt hosszú túl tenni magam rajta, az első két fiú szopizott, 2003-ban volt mellmütétem akor még nem volt tervbe Lili és amikkor az orvosok mondták ,hogy nem tudnék szoptattni legyintettem rá van 2 gyönyörű gyerekem akik szopiztak, és nem is akarok többet!!(gondoltam én) akor!!!
Aztán telt az idő és apával egyre többet beszélgetünk egy kislányról és jött Lili!!
(Úgy ahogy a nagykönyvbe megvan írva: Gyönyörű pici apró lányka a 37 hétre császárral)! A fiúk 4kg voltak és simma szüléssel jöttek 26 és 16 órás vajudással!

Nem voltam felkészülve a császára de a fájások megvoltak bő 2 újjnyi voltam és burkot repesztettek és Lili cica keresztbe fordult és kidukta a pracekját! Futás Sos császár!!

Bocsi hogy hosszú lettem!!!

Én külömben 28 éves vagyok és Újpesten lakunk!

Mindenkinek Puszi Rita

rita77
 
 


Sziasztok Lányok,
Sikeresen hazaértünk, végre Kép

nahát, ti nem aktívkodtatok, ejnye-bejnye KépKépKép

Rita,
nem semmi a történet! Milyen paraméterekkel született Lili? Azért én ilyenkor érzem milyen szerencsés vagyok, de ez alkatilag is adott volt, Ádika 5 óra, Mini pedi másfél óra vajúdásssal jött a világra.
Mi most a két fiúnál tartunk, most azt mondom, ez így okés... De Ádikát is egykének terveztük anno Kép

Vanda,
Szilveszter végül hogy telt?

Erka,
Hazaértetek szerencsésen? Milyen a hóhelyzet ott a Dunántúlon? hallgattam a híreket és Rátok gondoltam, vajon minden okés-e?

Na és az idei kedvencem Nektek Kép
Itt az új év, új jót hozzon,
régi jóktól meg ne fosszon.
De ha új jót nem is hozhat,
vigye el a régi rosszat!
BUÉK Kép

Kata
pankata
 
 


Szép jó reggelt Kép
kipihiztétek a szilveszteri bulit? Kép
pankata
 
 


Kedves "Mankababa"!

Hogyan edzetted a Zzófit,hogy átforduljon hasról hátra? az én Csongim júni.30-án született, még nem fordul át. Viszont már felül,és megül egy ideig,így nehéz motiválni a hasonfekvésre, amit utál. Hátról hasra 3 hónaposan fordult át. Aztán ha ott van, rögtön nyöszörög.
Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Szia Mariann,

Üdv köztünk Kép
Nahát, de ügyi a Csongi! Az én Dávidom július 13-ai, ő meg "ülni" útál, és nem hogy nem ül fel magától, még ha félfekvésből fel is húzza magát ülésbe, akkor rögtön visszafekszik, vagy előrebukik zoknizni Kép
Szóval lehet, én nem aggódnék a helyedben, mert "mindenki másképp csinálja" Kép

Bocsi, hogy én reagáltam, majd tuti fog Erka (Mankababa) is Kép

Kata
pankata
 
 


Szia Kata!

Na, én sem akarok irodistát nevelni belőle, ezért jobb szeretném, ha még maradna a hátán-hasán... Folyt.köv.
Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok!

Kata,
nem voltunk tul aktivak, bocsanat! Szilveszter itthon telt, egyetlen bulit tudtam, de az tul sznobnak hangzott es nem volt kedvem Cosmo girl-okkel bulizni ugy, hogy 8 honapja nem voltam kozmetikaban es meg szorteleniteni sincs idom.
Ugyhogy itthon voltunk. Nem mondom, hogy jo volt, de mindegy. Majd 1 ev mulva ugyesebben szervezunk.

Marian,
szerintem se izgasd magad Csongi miatt. Minden gyerek mindent mashogy csinal! Ha felul pl egyedul, akkor maris sokkal ugyesebb ebben, mint az itteni babak barmelyike, mert ha jol tudom a 4 manobol egyik sem ul meg. Legalabbis az enyem biztosan nem.

Majd hasal, ha lesz olyan jatek, amit csak ugy tud jatszani. Egyebkent nem olyan nagy baj, ha kicsit nyüszizik, mikor hason van. Masik topicban hasra rakjak a lanyok a babakat es baboznak nekik, enekelnek, labdaznak veluk, csak hogy minel tovabb birjak hason.
Egyebkent ha egy pelenkara rakod es azzal forgatod at, az rengeteget segit nekik.

Ez volt Mate egyik gyakorlata ( o agyverzessel szuletett ezert rengeteget kellett tornaztatnom ot), es hasrol hatra 5 hetesen fordult meg, hatrol hasra pedig 12 hetesen.

Picit lehet eroltetni, de nagyon nem erdemes szerintem.

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Vanda,
Mi is otthoni bulit csaptunk, de jó volt! Ilyenkor mindig fondue-t eszünk, mert az hosszú idő és mindenki körbeüli az asztalt, jót lehet dumcsizni Kép
Tényleg, kérdezni akartam, hogy kajákban még pépeset adsz Máténak vagy már darabosabbat is? Ti hogy álltok a fogakkal?

Mariann,
Nagyon jók azok a gyakszik, amiket Vanda írt, valami hasonlókat mondott a Húgom is, amikor "panaszkodtam" hogy Mini fordítva nem fordul. Õ hasról hátra megfordult már 3 hetesen, visszafelé viszont 4 és fél hósan. De aztán nem vetettem be őket, mert megállapodtam magammal, hogy igazából az ő igényei és üteme a fontos, nem az én elvárásaim.
Mi sem ülünk még, pedig már jó lenne, mert lassan hosszban kinőttük az autósülést és már megvan a következő (9-36-os), de az ugyebár ülős...

Erka,
Még mindig teleltek? Várunk ám nagyon!

Rita,
Ti hogy álltok fogilag?

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Kata,
jonnek a fogacskak szepen csendben. A ket alsonak mar latjuk a "fejet" es egyelore ugy tunik nem okoz nagy gondot. Persze azert meg van nehany fogacska, aminel lehet, hogy megkinlodunk majd.

Mate meg pepeset eszik, es abbol sem tul sokat, bar mint tudjuk o nem a kajalasarol hires. Most mondjuk megevett 160gr oszibarackot, de a fozelekfelekbol kb 100gr az adagja. A tobbi meg tapszer. Te adsz mar Mininek darabosat? Miket? MOst, hogy mar jonnek a fogacskak en is adhatnek neki valamit, de nem tudom mit. Penteken kapunk oltast, majd megkerdezzuk a dr nenit.

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok !

Csak egy gyors bekukk! Időm nincs sajna de este jövők!

Pankata!!
Pont most vettem észre, hogy átörte a fogacska az inyünket! De nekem Dávidnak és Dominak is 7-8 hósan jött a kuszija!!

Puszi este jövök!!

Rita

rita77
 
 


Vanda,
Milyen oltást kaptok?

Még mi sem eszünk darabosat, mivel még fogunk egy szál se Kép, de már vettem baba-babapiskótát (Milupa tán?) és abból majd teszek az uzsis gyümibe pici aprócskákat, ugyis elolvad, de megpróbáljuk Kép
Ha majd lesz fogacskánk, akkor én Ádinál legalábbis azt csináltam, hogy nem turmixoltam, hanem jó alaposan összetörtem a zöldségeket vagy gyümit, és sztem most is ez lesz a "darabos".
Az adagokról meg annyit, hogy mi a másik véglet vagyunk, ugyanis maximalizálni kellett, 2 és fél deciben a kajcsit Kép Ha még "éhes", akkor vmi folyadékot adok neki.

Rita,
Ez igen! Gratula!
Nekem Ádinak már 4 és fél hósan kint volt az alsó két foga, Dávid ezzel még vár, nem akar rivalizálni a Bátyussal Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Na, bocs hogy úgy bemutatkozás meg minden nélkül beugrottam itt a közepébe, de épp ennyi időm maradt,miután 2 órán keresztül átböngésztem a leveleiteket. Lehet ,most se lesz sok, mert Csongi nem sokáig bírja egyedül, aludni meg nem nagyon szokott.
Köszi a gyakorlatokat! A bábozást majd próbálgatom. A fán a csillagszóró-nézegetés is bejön hasról.
Az üléssel meg úgy alakult, ami szerintem egyben a hempergőzés-hiány oka is, hogy sokat van a hordozóban, a konyhában, a fürdőszobában, amikor zuhanyzom, stb. Máshogy nem fér el. Így aztán azt gyakorolta, amit ott lehetett: felülni. Még éjszaka is altatjuk a hordozóban, mert a kiságyban nem alszik. Na, de ezt a dr.néni nem szereti:szerinte fél órát lehet naponta a hordozóban...de egyenlőre nem tudunk jobbat. Már neki is lelóg a lába, de ez nem zavarja. Viszont éjszaka már nem nagyon tud megfordulni benne,akkor jön hozzám az ágyba.
Mi még nem eszünk, csak szopizunk. Fogunk sincs.
Folyt.köv.Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Mariann,
nem is tudtam, hogy csak fél órát lehet a hordozóban! Régebben Dávid is többet volt, mert elég sokat bukott és kajcsi után mindig betettem egy fél órára, de ezt naponta 4-5x... Részben a sok bukás miatt is vezettük be a "szilárd" kajákat.
Igaz, mellesleg Mini úúútálta a hordozót, de aztán megszokta. Mondjuk mi sokat járunk kocsival és ezért sem volt hátrány, hogy kicsit elviselje a hordozót. Na ő viszont a kiságyban szundizik a legjobbakat, akár 3-4 órát is egyben Kép
Éjszakákat végigalussza egyébként Csongi?
Várom a folytatást Kép

Képzeljétek, a Brendonban akciós volt a Brevi nagy területű járókája, hát megvettük, csak 15000 pííízbe került Kép Mini most avatja fel Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Kata,
ez a jaroka nagyon jo talalmany, gondolom tetszik a kispocoknak.
En sem tudtam, hogy a hordozo ennyire rossz, bar megjegyzem, hogy minden kerdesre van pro es kontra valasz.
En pl a mai napig nem tudom, hogy hason vagy haton jobb-e a babanak, ha alszik, de ma mar nem is erdekel, mivel Mate csak hason hajlando szundizni.

Az utolso kotelezo oltasunkat kapjuk, ami elmaradt december elejen a betegseg miatt. Remelem nem okoz tul nagy nyugosseget. A multkori dr neni latogatasnal nem volt feldobva Mate, kifejezetten undok volt a dr nenivel, ugy orditott, mintha nyuzta volna, pedig hozza sem nyult szinte es eddig imadta. Kivancsi leszek hogyan alakul a kapcsolatuk a jovoben?

Csajok
ti adtok A vitamint a lurkoknak? Magamon kivul gyakorlatilag senkit sem tudok, akinek adnia kell. Penteken rakerdezek erre is.

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

Kajcsi: Lili is pépeset eszik! Eszünk gyümölcsöt: Alma ,banán , öszibarack...

Zöldség: krumpli, répák, cékla, sütötök,.........
és húsit!!

És:tejpépet,és biokölespépet!
És egy nap 2x tápit!

Lili alszik este: 19-20-tól kb 7-8 ig!
napközbe kb 2x egyszer rövidet és egy hosszút!!/Álltalában/Van amikor be-be csuszik 15perces is!!
2hós korától külön szobába alszik,ő is inkább hason szeret aludni!!De miután forog oda vissza nem csinálok gondot belőle lefektetem hason és ha nem jó neki megfordul!!

A VITAMIN : MI NEM SZEDÜNK!!Kellene?


Puszi Rita

rita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Újra itthon!

Nem is tudom, hol kezdjem. Nagyon jó volt ez a 2 hét, Zsófi egyre értelmesebb, úgy veszem észre, hogy hallgat már a nevére, de lehet, hogy ezt csak beképzelemKép Sajnos újra ébred éjszaka többször is, így meglehetősen fáradtak vagyunk. A nyaralóban nappal sem akart aludni, most viszont már egy órája szundizik, szerintetek tudja, hogy itthon van???
Egyelőre almát, banánt, narancsot és mandarint eszik- pépesen illetve frissen facsartan. Már nem fintorog, de a szájnyitás még nem tökéletesKép
Holnap megyünk a védőnénihez és megbeszéljük a főzelékeket.

Forgás (Mariann, üdv köreinkben!!!): Én is nagyon vártam már, hogy a hátról hasra forgás után végre vissza is tudjon fordulni az én ZsófikámKép A védőnő azt mondta, ezt nem lehet erőltetni, meg fogom látni, hogy ügyesen rájön majd a trükkre a kiscsajKép És így is lett!!! Tehát nem edzettem, de szerintem az, hogy kikerült a járókából a habtapira, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy megtörtént a változás. Most is, ha a járókájában van, alig forog, esetleg kicsit oldalra fordul, hogy újabb és újabb játékokat vegyen a keze ügyébe, nincs már ott tér számára. A habtapin ide-oda forog ( a tengelye körül is), ügyesen eljátszik a játékaival akár egy órán keresztül is.

Ti hogy vagytok?

Kata, hát tényleg volt hóhelyzetKép, múlt pénteken akkora hó esett, hogy a férjem nem tudott egy darabig autóval közlekedni, mert egyszerűen nem volt út, csak egy vastag hóréteg, így gyalog mentek át a fiúk reggel a hófúvásban a szomszéd faluba reggelit venni. Mondtuk is a férjeknek, hogy na, családfenntartók, most azután rajtatok a világ szeme, sorsunk alakulásaKép Szóval adventure-ben nem volt hiány.

Ami nagyon klassz volt, hogy amikor a gyerekek (egy baráti párral töltöttük az utolsó napokat, akiknek ugyanannyi idős a kislányuk, mint Zsófi) lefeküdtek, élveztük a házban található jacuzzi és szauna előnyeitKép Nem is tudom, mikor volt rajtam ezelőtt utoljára fürdőruhaKép
A bátrabbak szaunázás után a kert hóbuckáiban mártóztak meg- mondanom sem kell, csak 1 vki nem volt olyan bátorKépKép

Hát, ez van/volt velünk.

A vitamint mi sem szedünk, csak D-t, naponta 1 cseppet, Konakiont már nem kell, amióta eszegetjük a gyümiket.

Vanda, Rita,
gratula a fogacskákhoz, nálunk innentől néhány nap alatt kint voltakKép Most pedig már lehet, hogy a felsők jönnek, más okát nem tudom elképzelni a jelenlegi nyűgösségnek, éjszakai felsírásoknak.

No remélem újra beindulunkKépKép

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
de jó, hogy újra itt Kép No lám, csak beindult a kajcsi Zsófinál is Kép Nálunk főzelékből a sütőtök meg a paradicsomos krumpli vált be legjobban, fincsik tényleg Kép (A húgom majdnem megette a - még nem hivatalos- Keresztfia elől az ucsó falcsikat, amíg ivott, de mondtam hogy szetm örök-hari lenne, ne kockáztasson Kép)
Szupi lehetett ott nektek, egy ilyen helyen még az elzárást is bevállanám, legalább lenne indok miért maradni Kép
És Zsófi tuti érzi, hogy otthon van, számukra nagyon fontos a megszokás, az ismerős szagok, hangok. Volt egy ismerősöm, aki a zajos belvárosból kiköltözött kertvárosba és mesélte, hogy a fél éves addig jól alvó kisfia vagy 4 hónapig nem bírta megszokni a csendet Kép

Vanda,
Mi sem kapunk A vitamint, Ti miért szeditek, mire? Oltást hogy vislete Máté?

Rita,
Akkor Lili is jó alvó Kép A Fiúk is ilyenek voltak?

Képzeljétek, Minike 4 napja nagyon piszkálja a fülét, de nem fáj neki, meg nem lázas, elvittük dokihoz, szerencsére pont bent volt a magánrendelőben a füldoki és meg is nézte (nagyon rendi volt, mert csak időpontért mentünk)és külső hallójárat-gyulladása van. Állítólag nem fájdalmas, de viszket, sztem az is piszok rossz érzés, Szegénykém Kép de egy kis hős, mert sem a vizsgálat alatt, sem előtte nem volt egy hangja sem, csak felborult a napirendje, emiatt nagyon sírt és most csak kis gyümilével elaludt, nem is uzsizott a Lelkem, olyan fáradt volt. És most a járókában alszik Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!!

Jelentem 2 fogunk van!!!
Mankababa hol voltatok? Jól HANGZIK NAGYON!!!

A fiúk is ugyanilyenek voltak sőt Dávid 2 hétig kellt éjjel utána mindig átaludta az éjszakát, be is voltam tojva hogy majd Lili de szerencsém volt!!!

Nekem volt nemrég külső-hallójárat gyulladásom tényleg eleinte csak viszket de ha nincs kezelve ,enyém nem volt ráhuzodott a porcokra hát azt nem kívánom senkinek!!
Nem ilyeszgetni akarlak csak ügyi vagy hogy elvited dokihoz!!

pusz Rita

rita77
 
 


Hát ez a fogzási iram Kép mi még nem konkurálunk Kép
Bár most picit nyügibb Mini, talán????

Rita,
Ja, én is örülök, hogy elvittem. Írt fel egy marha drága cseppet Kép 70 ft volt, nem akartam elhinni...

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok,

Kata, én is örülök, hogy újra írhatokKép
Ma kipróbáljuk a tököt, a Kismamában olvastam, hogy sült almával is lehet kombinálni, jól hangzikKép
Szegény kicsi Mini!!!Kép Azt olvastam, ha a baba piszkálja a fülét, az a fogzás miatt van, mart a fül körüli idegek is fájnak ilyenkor, de ezek szerint egyéb oka is lehet. Zsófi is szokta, de eddig csak legyintettem, hogy a fogacskák miatt van...Ezután jobban odafigyelek. Mi a terápia Mini számára?
Most látom, hogy cseppek. Hogy viseli a Pici a cseppentéstKép?

Rita,

a férjemék balatoni nyaralójában voltunk.

Zsófi megint sokszor ébredt sírva éjjel, most persze alszik, nehéz éjszakánk voltKép Nem tudom mi lehet ez, teljesen szokatlan. Az alsó fogacskák megjelenése előtt is ébredt, de nem ilyen keservesen sírva.

Kata, ne aggódj, hogy még nem jön Mini foga, így legalább van még néhány nyugodt napotokKépKép

Ma újra vasalás a programom. Szuper!!!Kép
És Nektek?

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
Délelőtt takarítottam, miután 10-kor sikerült "elzavarnom" a Fiúkat, Mini pedig elaludt. Utána volt itt egy barátosném, most ment el.
Délután 5-re pedig megyünk bőrgyógyászhoz, mert Mini hasán van egy világosbarna folt, kb 2 hós korától és meg akarom mutatni neki.
Egyébként jól viseli a cseppentéseket, semmi gondja nincs vele.
Annyira ám nem izgulok a fogzás miatt, mert Ádinál is megúsztuk tán 1-2 nap nyügivel, pedig neki egyszerre 4 is jött.

ja és vhol olvastam, hogy a babák fele 6 hós korban már hallgat a nevére Kép Úgyhogy igazad lehet zsófival kapcsolatban és nagyon ügyi a Lány Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok Mindnyájan!

Tegnap bele se tudtam nézni a levelekbe. Ma is alig...így ömlesztve válaszolok mindenkinek az azóta felgyülemlett kérdésekre:
Vitaminok: A vitamint nem szedünk. Csak D-t. De Konakiont se,azt csak 3 hónapos koráig kellett,pedig mi még mindig csak szopizunk! Fura nekem, hogy Ti már mennyi mindent esztek, azt hittem egy kaja bevezetése egy hét, na és hat hónapos korig semmit sem szabad, akkor Ti hány hónaposak is vagytok? Ki mikor született? Elmondanátok nekem újra, hogy képben legyek?
Na, azt tudom, hogy tápszeres babának hamarabb adnak mást is, de mindannyian tápszeresek vagytok?
Csongi 8,5kg, 70 cm, szépen gyarapodik még mindig anyatejen.
Alvás: 4 hónapos koráig másfél óránként ébredt átlagban. Kiságyban aludt, én a szobájában, és ugráltam fel hozzá. Szopi után aludt tovább. Azonkívül, ha annyit mondott álmában,hogy "ö", én már fenn voltam, olyan éber voltam a fáradság ellenére is.
Na, ettől én úgy kikészültem, hogy ideges és türelmetlen lettem egész nap, ill. folyton arra vártam, mikor akar már aludni egy újabb fél órát(többet nappal nem aludt egyfolytában),szoptatás közben kókadozott a fejem, meg hülyeségeket beszéltem a fáradságtól(még mindig előfordul)Na, ekkor mondta a párom, hogy átvállalja az éjszakai felügyeletét, nézzük meg mi lesz. Az esti altatásokat már egyébként is ő végezte, mert 9-kor én beestem az ágyba, nem bírtam tovább, Csongi viszont annál inkább. És ekkor az történt, hogy a párom, miután elaltatta a hordozóban, nem rakta be a kiságyba, mint addig, hanem bennehagyta,és ekkor aludt 7 órát! És másnap újra és aztán már nem egészen így egyfolytában, de kisebb nyöszörgésekkel, amiket könnyen el lehetett ringatni, általában 6-7 órákat nem ébredt fel, aztán kajcsi, majd újabb 3-4 óra alvás. Így szoktunk rá a hordozóra.
Aztán szerintem kezdte kinőni, és már ott sem aludt olyan jól, újra 1-2 óránként ébredt, a párom is kimerült, és visszapasszolta éjszakákra nekem, hogy ő is tudjon aludni.Most változó éjszakáink vannak, mind helyszínekben, mind időben,este pl. 11-kor aludt el, fél 3 és fél 4 között többször szopizott, nyűgizett, majd 6-ig aludt, szopi, és még fél 9-ig aludt. A kiságyban altatom többnyire, az oldalára fordul, úgy alszik. Viszont ma még egy sort sem aludt nappal... Most játszik, de többször fel kell ugrálnom hozzá, játszani vele egy fél percet,aztán folytatja egyedül.Na, folyt.köv. később, mert már nagy a nyűgi

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Mariann,

Dávidunk 13-án lesz fél éves (már nagyon készülünk rá, kap egy fél tortát, persze ő még inkább csak mutatóba meg tapicskolóba Kép).
Mi 4 hósan kezdtük a hozzátápit, nagyon bukós is volt, meg jó súlyban is volt (van), így javasolták, de elárulom, hogy én már a nagyobbiknál is elkezdtem korán a gyümiket. Igaz, ő tápis baba volt, méghozzá szójatápis.
Amióta van "szilárd" kaja, azóta nem vagy minimálisat bukik Mini, arról nem is beszélve, hogy elfogad mindent, nem egy válogatós típus és ismeri jól a kanalat Kép

Nem semmi az alvás-sztorid! Tényleg nem lehet egyszerű! Azért nagyon rendes volt Apától, hogy átvállata az éjszakát Kép

nahát, én meg úgy tudtam, hogy a Konakiont szedni kell addig, amíg CSAK szopi van ?!

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Hello,
na újra itt vagyok egy kicsit.

Csongi kikövetelte a délutáni kimenőjét,pedig esett az eső. Aztán szokás szerint a kocsiban elaludt,hazaérve a lakásban felébredt...de utána már sokkal nyugisabb lett, pl. türelmesen megvárta,míg megebédelek. Ritka pillanat!

Szerintünk Csongi is sokszor hallgat már a nevére,de valószínűleg összezavarom,mert én rendszerint "Szépségem"-nek szólítom. Nem csodálkoznék, ha egyszer majd úgy mutatkozna be,h.Deák Szépség vagyok...

(Alvás ügyben egyébként a legrosszabb az első két hónap volt,mert akkor hajnali 2-kor beindult a hasfájás program is. Nyöszörgött, rúgkapált,míg végül sikerült neki a Dolog. 5-kor már sírva. Minden csodaszert kipróbáltunk, egy valami segített: a szélcső. Azzal 1-2 órával le lehetett rövidíteni a folyamatot. Már mosolygott,amikor meglátta a kezünkben.Aztán úgy 6-ig aludt még, akkor megkezdte a napot...)

Konakion: ez nem a táplálkozástól függ,hogy meddig kell,hanem úgy tudom, akkorra (3 hónpos korra) alakulnak ki a véralvadáshoz szükséges faktorok,vagy valami ilyesmi,utána már nem olyan vérzékeny,így nem kell tovább a K-vitamin (legalábbis extra adagban).

Járóka: nekünk is van,de ahol a legnagyobb szükség lenne rá:a konyhában,ott nem fér el. A nappaliban a kinyitott heverőn nagyobb helye van,meg szerintem bezártságérzete is van a "ketrecben".

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok "Hétalvók" Kép
Csinákoltam ilyet magunknak Kép

Kép
Kép

pusz,
Kata
pankata
 
 


Hello!

Kata! Nagyon édi ez a két kis ábra!
Na,most tényleg elég jó volt az éjszaka. 22.30-kor sikerült Csonginak elaludnia,aztán aludt 4.20-ig,akkor szopizott 40 percet,majd újra aludt 7.20-ig , 10 perc szopi,éa még aludt 9-ig. Ilyen éjszakákkal már egészen ki tudok békülni. Össz. 9 -és fél órát aludt. Ennél többet nem tud. Pedig én tudnék...
Szép napot mindenkinek!
Üdv:mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok,

Hát a ma éjszaka elég rendhagyó volt Mininél, nem is tudom... Képzeljétek, nagyon álmos volt, a vacsinál be is aludt, fél 9 körül, letettük szundítani, és fél 10-kor, amikor mentem be lefeküdni, hát látom, fent van, megfordult, vigyorog a világba. Szépen visszafordítottam, ő meg újra hanyatt stb. ezt játszottuk 11-ig, aztán én feladtam és nem pakoltam hasára, kb. fél 12-kor alukált el végül. Igaz, ez alatt EGY HANGJA sem voltcsak hallottam, ahogy 2repked", meg "pingvinezik", de csendben.
na ehhez mit szóltok????

Mariann, ha tetszik az ábra, csinálhatsz te is, innen van:

http://www.lilypie.com/first_birthday.php

pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Kata, a mi éjszakánk is ilyen volt, kiegészítve a panaszos felsírásokkalKép
Mininél biztosan a fogacskák okozhatnak panaszt, hiszen eddig soha sem volt alvásproblémájaKép
Zsófi de. is nyügi volt, most tudtam letenni, de szerintem néhány perc és ébredKép Ez azért is rossz, mert ritkábban tudok jönniKép

Konakiont én is úgy tudom, hogy addig kell szedni, amíg el nem kezdjük a hozzátáplálást.

Mariann,

Zsófi június 22-én született (ez az eredeti topic-címKép), tehát dec. 22-től kellett volna kezdeni a hozzátápit, de mivel kinézte a falatot a szánkból, valamint a védőnő és a doki is javasolta, 5 és fél hónapos korától elkezdtem a gyümik kóstoltatását, eleinte nem sok sikerrel. Most már szívesen eszi az almát, banánt, frissen facsart nari és mandarin levet, tegnap pedig sütőtököt kapott és nagyon tetszett neki!!!!KépMa olyan sárga volt a pelus tartalma, hogy csak naKépKép!!!
Egyébként fő táplálék még mindig a tejcsi és remélem marad is sokáig! Naponta egyszer, kétszer kap csak mást, de utána mindig egy kis tejcsit is követelKép

Kata, mi volt a bőrgyógyásznál?? Ugye minden ok?

Régebben én is csináltam ilyen szalagot, tényleg jópofaKép

A Pumpi név hogyan jött??? Szereti Ádi?

Puszi nektek

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,

Hát ha ennyivel elintéznénk a fogacskákat, akkor felőlem nőhetne akár 100 is Kép
Pumpi, igazából mindig volt beceneve, de a legmaradandóbb a Mazsola és a Pusz-pusz volt. ez utóbbiból jött a Pumpi. és mindegyikhez ragaszkodik, mert a múltkor Mininek is mondtam mazsit, erre kikérte magának, hogy az az a neve Kép

Szerencsére a bőrgyógyinál minden okés volt, csak egy tejeskávé folt, nem is anyajegy, nem kell vele csinálni semmit, max ha zavarja később, lézerrel el lehet tünteni. Szal megnyugodtunk.
A fülét sem piszkálta ma, sőt olyan aranyos volt, mert amikor reggel csöppentettem bele, vagy 3 percig úgy is tartotta a fejét, még vattát sem kellett beletennem, hogy ki ne folyjon. édes kis Pocok Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Marian,
nem irigyellek az ejszakaitok miatt, es nem csodalom, hogy a faradtsagtol mindenfele "tuneted" volt.

Mate junius 23-an szuletett, es neki azert kellett elkezdeni a hozzataplalast, mert ugyan szopozott, de olyan 3,5 - 4 honapos koraban megallt a sulya es nem hizott majdnem egy honapig semmit, vagyis nem volt mar jo a tejem semmire, ami furcsa, de sajnos igy volt.
Es o is nagyon szereti az uj izeket, bar nem eszik sajnos ezekbol sem sokat, max 100-120gr-ot gyumibol is es fozelekbol is. De bizakodo vagyok, remelem hamarosan az lesz a fo taplalek, nem a tapszer. Egyebkent Mate nme nagy kajas, es azt is lemozogja. Hihetetlen, hogy mar milyen tavolsagokat kuszik vegig a lakasban. 6-8 metert siman kepes maszni, ha mondjuk engem meglat, vagy valamit, ami erdekli.

Jaroka ugyben pedig szerintem nem lenne baj, ha kicsit beleszokna Csongi, mert nagyon nehez lesz neked kesobb, amikor pisilni sem fogsz tudni elmenni a kis jarkalos gyerkocodtol, a fozesrol nem is beszelve. Meg a dr nenink szerint ebben tanuljak meg az elemi mozgasokat, ami szinten nagyon fontos, es itt tud majd megtanulni felallni is. Nem szeretnek okoskodni, csak megosztom veled azt, amit tudok a temarol...

Vicces lehetett Mini az ejszaka. Igy, hoyg elszorakoztatta magat szerintem teljesen oke a fenntlete. Tovabb aludt ma reggel emiatt vagy nem?

Erka,
ez a sarga kaki engem is meglepett eloszor!!! De milyen jo, hogy Zsofinak is bejott a sutotok!!!

Konaakiont mi is addig ettuk, amig szopizott, sot napi 2x-i tapszer utan hagyhattuk csak abba, meg akkor sem, amikor az esti kajalast helyettesitettem csak tapszerrel.

Megkaptuk a szurit, Mate megsertodott rendesen, de utana "bosszubol" becsapott 200ml tapszert es elaludt fel orara. Most szerencsere vidaman ebredt, remelem elszallt a haragja...
Ja, es jonnek font is fogacskai a dr neni szerint, mert nagyon be van dagadva az inye. Hat varjuk oket szeretettel Kép

Vanda
vanda72
 
 


Vanda,

klassz, hogy Máté is túl van az utolsó szurin-legalábbis egyelőreKép, és hogy ilyen problémamentes minden!!
Én is figyelgetem a felső inyt, Zsófinak látható elöl 2 kis dombocska, de nem piros egyáltalán. Mátéé hogy néz ki?

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Vanda,
Reggel Mini a szokott időben kelt, de délelőtt 10-től 1-ig alukált, így kicsit csúszott az ebéd, de már "befaltuk" Kép
Haraggal hogy áll Máté? Kép

Erka,
Akkor hány fogatok is van?

Mariann,
Én sem vagyok járóka-párti, de addig valóban bele kell tennem Minikét, amíg halaszthatatlan dógaimat intézem a lakás másik pontján,merthogy már annyira hempergőzik, hogy fél perc és a kanapé alatt van Kép

Körkérdés Kép Nektek milyen járókátok van? fa vagy hálós?

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Kata, egyelőre még csak 2 fogunk van alul, most váromKép a felsőket!

A járókával kapcsolatban egyetértek, néha muszáj beletenni a bébit, ha biztonságban akarod tudni, nagyon kis csibészek már! Zsófi fél msp alatt ott van a függönynél, amit előszeretettel rángat illetve a parkettán a habtapi mellett (pedig jó nagy habtapink vanKép)

Pumpi: én is ilyen becézgetős vagyok, állandóan más és más neveken szólítom Zsófit, a legújabb a CsibefalatKép Vicces volt, ahogyan az uram szájából hallottam viszont, persze neki fel sem tűnt, hogy tőlem hallottaKép

Nagyon cuki lehet Mini, ahogy tartja a fejét cseppentés után!!! Nem lehet elég korán kezdeni Anya kedvében járniKépKép

A mi járókánk hálós, Brendonos.

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,

Zsófi bújós baba? Mini nagyon és nekem ez fura, mert Ádika szint soha nem volt, érdekes módon, annyira nem is szeretett ölben lenni, vele állandóan kommunikálni kellett, az nyugtatta meg. meg is van az eredménye, le sem lehet lőni Kép Jaj, mi lesz a suliban Kép???
Mini viszont bújik, ahogy kiveszem a kiságyból, tartja oda a pofiját, a sorozatpusziért, aztán megfordítja a buksiját, hogy akkor most a másik oldalra is Kép

Ha neked is hálós járókád van, nem tudsz olyan játékot, amit arra fel lehetne akasztani? Vmi lelógósat? Már csak hogy motiváljam az ülésre a Fiatalurat, mivel direkt ültetni nem szeretném, az lenne a jó, ha maga jönne rá, hogy az milyen izgi.

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Szia Kata,

Zsófi szeret ölben lenni, imádja, ha felveszem, szeretgetem, de bújósnak még nem mondanám, szerintem ez majd később jön, vagy???
Amit Mini csinál, abszolút nagyfiús viselkedés-odatartja a pofiját pusziért??? Tündéri lehet, anyának pedig fantasztikus érzés!!!!Kép

Járóka: Tudod van rajta 4 db kapaszkodó, én oda akasztottam egy zenélő plüss holdacskát és egy eredetileg babakocsira vagy hordozóra szerelendő játékot, ami egy színes bohócokból álló kis füzér. A bohócokat nagyon szereti, de még nem próbál felülni a segítségükkel, csak rázza őket rendületlenülKép De biztosan vannak ennél klasszabb, a célnak jobban megfelelő játékok is, ha találsz ilyet, légyszi oszd meg velem is az infót.

Ma van Anyukám szülinapja, megyünk hozzájuk ebédelni, vettünk neki egy egyszerű kis Nokia telefontKép, biztosan nagyon fog örülni, már régi a telcsije.

Mininél mi újság az alvással? Zsófi ma csak fél háromkor ébredt először, utána pedig hétkor, majd visszaaludt 9-ig. Ez így már kibírható, nem is érzem magam fáradtnak.

Küldtem egy meghívót a wiw-re a pro.hu-s e-mail címedre. Megérkezett?

Puszi, szép napot!!!

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erkám,
A pro-s az továbbra i skatasztrófa, talán 10 nap múlva megérkezik, most ezt játsza Kép
Elküldenéd a posanekata@tvnetwork.hu-ra?
Anyukádnak Sok Boldogságot! reméljük, ő nem jár úgy a telcsivel, mint én, hogy 2-t kap belőle Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok,
de jo, hogy ti is wiw-eztek! Kattintsatok ram, ha nem akarjatok elarulni igy nyilvanosan a vezetekneveteket? (Az enyem Budai).

Edes lehet Mini az arcpuszival. Mate is szereti, ha puszilgatom,de azt nem mernem mondani, hogy tartja a pofijat erte.

Mate combija be van kicsit dagadva, ugy sajnalom. Egyebkent mas baja nincsen, picit talan nyugosebb, de ez lehet, hogy oltas nelkul is igy lenne.

Kepzeljetek mire hagytam magam rabeszelni: ma eloszor nem velunk alszik majd Matesz, hanem anyukamhoz szallitjuk at 5 korul. nagyon izgulok, hogy mi lesz, az a szerencse, hogy anyukamnak mar a 4. unokaja Mate igy nem adja azert ra forditva a pelust, mint sok nagymama, de azert megiscsak izgulok nagyon.

Ugyanakkor igaza van a paromnak, hogy nem baj, ha megszokja, hogy mashol aludjon, de elkezdeni nagyon nehez.

Kata,
ti mikor kezdtetek Adival a mashol altatast nelkuletek? Szerintetek van erre "idealis" idoszak?

Erka,
hogy megy Zsofinak a kajalas? ma mi finomat kapott?

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Vanda,

A lényeg, hogy ne izgulj, minden rendben lesz, ha meg bármi van, úgyis elérhetőek vagytok, nem? nektek is jár pár kettesben töltött óra Kép Én úgy gondolom, amikor a nagyszülő "megérett" rá, hogy nyugisan mehet hozzá alukálni az unoka, na az az ideális időszak Kép

Majd mesélj Kép
és terveztek vmi kinti progit pároddal mára, így a nagy szabiban?
Pusz,
Kata
pankata
 
 


Hello lányok!!!

Kata, most éppen nem elérhető a meghívó szolgáltatás a wiwen, de amint tudom elküldöm a megadott címre az új meghívót.

Köszi a jókívánságokat, Anyukám csak 1 telefont kapottKép és nagyon örült neki. Zsófi pedig megint mindenkit levett a lábáról, olyan cukin viselkedettKép Egy fél banánt is benyomottKép, nem győztek csodálkozni, hogy milyen szépen eszik!!!Kép Apának és anyának meg csak dagadt a mája!!Kép

Vanda,

jelöltelek ismerősnek, a vezetéknevem Egyed-Béleczki, nem titokKép Mélykúti Balázs a férjed? Nem építész véletlenül? Az Uramnak nagyon ismerős, lehet, hogy az egyetemről???

Szerintem a combdagadás miatt ne aggódj, nem hiszem, hogy fájdalmas lenne, Zsófinak nem okozott problémát és viszonylag hamar elmúlt.

Teljesen megértelek, hogy izgulsz, mert nem alszik Máté otthon, én ezt egyelőre el sem tudnám képzelni, persze nem ijesztgetni akarlak, de mivel Zsófi még éjjel is felébred és szopizni akar, nálunk ez még egy távolabbi projekt leszKép

A mai kajálásról írtam fentebb, ma csak bani volt, de köszi az érdeklődést, egyre jobban megy a hamizás!Kép

Tényleg, látom Kata már kérdezte, de engem is érdekelKép, mi lesz az esti program? Talán színház vagy vacsi kettesben?

Puszi Nektek

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Koszi, hogy velem izgultok! Most ertunk haza, voltunk vacsizni meg mozizni. Nagyon jo a Csak szex es mas semmi, ha van ra modotok nezzetek meg. Mondjuk en nagy magyar film rajongo vagyok.

Mateszt otthagytuk anyukamnal, szerencsere afelol nincs ketsegem, hogy anyukam "megerett-e" mar a feladatra, de azert megiscsak furcsa hogy nincs velunk. Amint tudom a reszleteket, beszamolok nektek holnap!

Erka,
a ferjem is a Muegyetemen vegzett, de epitomernok, nem epiteszmernok. Es az apukaja tosgyokeres Muegyetemi tanar. Talan innen is ismeros lehet neki a ferjem. Vicces lenne, ha ismernek egymast Kép Hogy hivjak a ferjed, rakerdezek en is!!!

Nem csodalom, hogy dagadt a melletek a buszkesegtol, hogy Zsofi egy tunder volt / van. Azt mindig jo konstatalni...

Jo ejt, holnap jelentkezem a reszletekkel...

Vanda
vanda72
 
 


Szép jó reggelt Nektek!

Erka,
Köszike előre is Kép

Vanda,
Tényleg nagyon jó film, én egy barátosnémmal néztem meg, a múltkor elfelejtettem megírni, na az volt a "matiné", amire mentünk Kép Azért a Csányi nem volt semmi benne, ugye??? Mi nőcik ezt jól kitárgyaltuk Kép
Én is imádom a magyar filmeket, a régieket, a régiek felújítását meg az újakat is. Alig várom már 19-ét, jön az Üvegtigris2 -alapmű Kép

Tényleg, hogy ne csak babázzunk, Ti milyen zenéket meg filmeket szerettek?

Rita, Mariann
Mizújs veletek? vagy csak hétvége van? Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok Lányok!

Vanda,
kíváncsian várom, hogy mi volt Mátéval, de biztosan minden a legnagyobb rendben zajlott! Jó lehetett nektek kicsit kimozdulni kettesben!

Látom, Kata is látta a filmet, engem is nagyon érdekel és én is imádom a magyar filmeket!!! A régieket is!!! Meg persze: Csapd le csacsi, Roncsfilm, Üvegtigris, Portugál, Sose halunk meg, Sztracsatella, Szamba,Valami Amerika és társai. Nagy kedvencem egy régebbi film: a Megáll az idő, láttátok??
Zenében nagyon vegyes az ízlésem, szeretem a blues, jazz zenét, de a rockot és a komoly zenét is! Valamint filmzenéket: Shrek, Kill Bill, Pulp Fiction stb.

Az Uramat Egyed Andrásnak hívják, ha máshogyan nem, látásból biztosan ismerik egymást, mert a babanetes fotóalbumotokban található képeket látva mondta az Uram, hogy nagyon ismerősnek találja a férjedet.....

Megint soxor ébredős éjszakánk voltKép

Puszi Nektek

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
sajnálom az éccccakát Kép És ilyenkor napközben többet pihizik, vagy ez függetlenül műxik Zsófinál?
Nem láttam a Megáll az idő-t. Mikori film? Kik játszanak benne?

Képzeljétek, ma kaptam Férjecskémtől egy szupi vezeték nélküli vasalót, miután reggel kifejtettem, hogy mennyire úúúútálok vasalni. (Tudom, Erka Kép) Megcsinálom, de nagy akaraterő kell hozzá! Erre vett egy ilyet és Lányok, mindent bevasaltam, sőt már alig várom a holnap reggelt, hogy a mostani mosásom megszáradjon Kép

Vanda,
Mizújs volt? És Máténak hogy telt a kis szabi?

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Erka,
en is sajnalom az ejszakatokat, de lehet, hogy a fogacskak teszik, nem?

Kata,
edes a ferjed, hogy igyekszik a rossz dolgokat megszepiteni szamodra!

Mate nagyon rendes kisbaba volt, siman vette az akadalyt, ugyanolyan jol aludt, mint itthon. A kajalassal kuzdunk valtozatlanul, de azert nyugtassatok meg, hogy egy nem ehenkorasz gyerekbol is ember lesz a vegen?! Kép
Keddre beterveztunk egy vervetelt, amit mar decemberben meg kellett volna ejtenunk, es akkor megkerjuk, hogy a vasat is nezzek meg, hatha onnan ered a nemevesunk.

Filmek:
legnagyobb kedvencem az Egig ero fu, de en is imadom ezeket a alap magyar filmeket. Szinten orszagos kedvenceim a Bujtor filmek (Pogany Madonna, Hamis a baba, Elvarazsolt dollar. ) Tudjatok, az emlekek: nyar, Balaton, fiatalsag...

Zeneben pedig elsoszamu kedvencem a rock'n roll, de szeretem a kemenyebb es lagyabb zenet is, a sramlizenet, a lakodalmas rock-ot es a technot kiveve tulkeppen mindent.

Na megyek, szolit a Mate nevre keresztelt kotelesseg.

Vanda
vanda72
 
 


Lányok, szép jó reggelt!

Meg kell osztanom veletek, hogy Minikém tegnap este elkezdte a helyváltoztatást, nagyon lassan és még csiszolatlan technikával, de KÚSZOTT! :KépKép

Puszi, majd még jövök Kép

Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Köszi az együttérzést, hulla fáradt vagyok, ismét legalább 6x ébredtünk. Kérdésedre válaszolva (Kata), napközben sem pihizik sokat, 1-1 órát alszik összesen, de egyébként határozottan jókedvű, tegnap még csak nem is nyűgösködött.

Nem tudom, kik játszanak a Megáll az időben, 1-2 ismertebb színész, a többiek, a főszereplők számomra ismeretlen fiatalok, gyerekek. 56-ról illetve a forradalom utáni időszakról szól, egy család életén keresztül láttatja az akkori világot, ha jól tudom, Gothár Péter rendezte, de hogy mikor, nem tudom.Annyi biztos, hogy a 90-es éveknél hamarabbKép.

Kata, klassz lehet ez a vasaló! Miért könnyebb és jobb vele vasalni? Drága volt?

Vanda, Máté nagyon vagány kissrác!!! Gondoltam, hogy nem lesz semmi baj.
Mit csinál, ha enni akarsz neki adni? Csak a hozzátáplálásra vonatkozik a "nemevése"? Ha megfelelő a gyarapodása, akkor semmi gond, szerintem.

Kata, Gratulálok Mini helyváltoztatásához!!! Én is mindig figyelgetem Zsófit, pár centit már képes haladni a popsija kitolásával.

Kata, Te milyen filmeket és zenét szeretsz?

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Vanda,
Tényleg, mit jelent a nyűglődés a kajcsival? Másrészt meg embör lesz belőle, ez tuti Kép

Erka,
Hát a vasaló sz szupi Kép Nekem azért könnyebb, mert elég nagy a vasalódeszkánk és mindig zavart a zsinór. utólag elárulta férjecském, 25000 pénz volt, nem vagyok otthon vasalóárakban, hogy az milyen drága??? Bár bizti nem tecsó gazdaságos ár Kép
köszi a gratulát Kép Akkor zsófi is nagyon ügyi már Kép
ja, csak én nem írtam le a zenéket meg filmeket???? zenében én imádom a magyarokat, Zoránt, Koncz Zsuzsát, Omegát, mostaniak kozül a Noxot és szeretem az instrumntálisat is (mondjuk Mike Oldfield, Vangelis). és nagyon szeretem a Weber-musical-eket is Kép Filmben alapvetően a magyarok, kedvenceim az Indul a bekterház, Üvegtigris, Csinibaba. De szeretek külföldieket is, lightosabbakat, pl. a sandrs Bullock filmeket csípem nagyon.

Pusz,
Kata
pankata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: