Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hurrá!!! Hurrá!!! Hát meglett az a pisi! és a legjobb helyre ment!!! KépKépKép Huncut kis csibész lesz Győzőke, akárki meglátja! KépKépKép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Menta,
ez szuper jó hír!KépKépKépKép

Szila
szila
 
 


Dzsili!

Megint beelőztél, épp most írtam a jó hírt a listára Kép Kép Kép

Menta!
Szuper Kép Itt is kívánom, hogy az egész dolgot a két kontroll uh után elfeljthessétek.


Norci
norci
 
 

 
 

Menta!
Gratulálunk, és kisGyőző nöjjön még nagyobbra, és nagyon jó egészséget kívánunk az egész családnak!KépKép

Zsuzsa + kis családja

beababa
 
 


Menta!

Fogadd virtuálisan ezt a kis csokrot tőlem szeretettel:
Kép

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Dzsili: én képtelen vagyok a levlistát is meg a babanetet is olvasni, egyszerűen nincs annyi időm. Most épp gyötrődök, mi a fenét csináljak Kép((

Mentának nagy gratula itt is!!!

pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Bogancsi
Félreértés ne essék én nem akarok senkit lebeszélni a listáról, de néhány jó szó erejéig ha beugrasz mondjuk másnaponta az jól esne!!KépKépKép

Zsuzsa
Nagyon szép a kép, gondolom te készítetted! KépKépKépKép
Még nem nyilatkoztál ám, a kérdéseimre!!!Kép

Megyek megtömöm a családom, jajj képzeljétek tegnap ilyen napom sikeredett felhívott a gyerkkori baránőm hogy megszületett a kisfia!!!!!
Tök jó! Lehetne minden nap ennyi sok jó!!!KépKépKépKépKépKép

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Andysj
Tehátt ott nem locsolkodnak, de azért ti festettetek tojglikat biztossan élvezték a lányok, tojást sem festenek? Gondolom soni se nagyon van abból amit írtál, akkor mit csinálnak?????
Kirakózni jó dolog én már nagyon régen nem csináltam ilyesmit bár akkor sem a legjobb élményem fűződik hozzá mert miután az egyik legnagyobb szerelmemet /a másik a férjem volt/ megleptem egy ilyennel szülinapjára , lapátra tett....na nem e miatt de akkor úgy hogy, már nem fejeztem be kirakni csak elkezdtem, hát más biztosan befejezte.....KépKépKép

Jó hogy ennyi barátotok van aki ilyenkor veled van!!!KépKépKépKép

Szila
Megkaptad a receptett? Illetve el is tudtad olvasni???? Mert ha nem legépelem ám!

Dzsili
dzsili
 
 


Jajj Bogancsi képzeld
a férjem tegnap is meg ma is Telkibe van ott melóznak éppen!

Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!
Igen én csináltam, a jövő hét szedán megjelenő új Keresztszemes újságban fog megjelenni.KépKépKép
Nekem itt is válaszolhatsz a listán olvasottakra, mert én azt hiszem nem írtam semmi olyat, amit esetleg más ne olvashatna.Kép
Mi nem voltunk itthon húsvét hétfőn, ilyenkor inkább mi megyünk családlátogatni. A család fiú/férfitagjai locsolkodnak, mi meg velük vagyunk.
Hétfőn a Pityu keresztmamijánál kezdtünk délelőtt, aztán mentünk anyósomhoz, ott ebédeltünk. El akartam altatni a Beát, de naná hogy nem ment. Délután még mentünk anyukámékhoz, Keresztanyámékhoz, meg egy barátunkhoz. Bea végig hozta a formáját, mindenhol hagyta hogy meglocsolják. Mondjuk én mindenkitől azt kértem, hogy inkább a ruhánkra öntsék a kölnit, mivel a Bea még mindig nem barátkozott meg a hajmosással, és épp előző nap mostuk meg a haját.

Mostanában annyit gondolok az osztály gyerekeire, anyukákra. Mindig eszembe jut vmi, ami nálunk is előjön.

Például:
BMárti!
Te szoktad írni, hogy Lacika milyen előszeretettel rámol a konyhában, amíg Te főzöl. Nálunk van 2 fiók, amibe benyúlhat a Bea, ott van egy-két nem használatos merőkanál, maragarinos dobozok, stb... azokkal játszhat, kiteheti az asztalra, utánozhat a főzésben. Egy kikötésem van, hogy amerre én mozgok, ott nem lehet, illetve, hogy ha forró vizet öntök éppen, akkor nyomatékosan felhívom a figyelmét, hogy most aztán meg nem mozduljon.
Nem tudom, hogy írtad-e: nálatok nincs ilyen Lacika fiókja?

Norci!
Ti is eszembe jutottatok tegnap. Anyuéknál próbálták a Beát altatni a fiúk. Ők feladták. Aztán próbálkozott apukám, ő is feladta. Erre jöttem én elszántan, és elhatároztam, hogy ha csak lehet elaltatom, mert már előző nap sem aludt a kisasszony. Amikor az Apu kiment a szobából olyan hisztit vágott le a Bea, hogy leizaadt. És akkor még én is az alvással nyaggattam. Kb fél óra múlva meggyőzte magát és elaludt, na nem egetverően sokat csak 1,5 órát, de azt jó mélyen. Elgondoltam, hogy milyen rossz lehet, akik ennyit harcolnak a csemetájükkel az alvás miatt. Ráadásul engem is megmászott rendesen tegnap a Bea, úgyhogy már nagyon untam.

Rebi!
Te is eszembe jutottál tegnap. Az én anyukám is mindent jobban tud.Kép

Andi, Rebi!
Boldog névnapot nektek. KépKépKép A Mentának küldött rózsát nektek is küldöm.

Erika!
Nem jött még meg a leveled.

Most már megyek mert hímezni kéne a következő újságba, és azt holnapután le kell adnom.
Képzeljétek, bevállaltam egy magasságmérőt a 3. számba. Azt hiszem nem vagyok normális. Sose voltam, de tegnap rájöttem erre én is.Kép Az igazság az, hogy azért vállaltam be, mert ezeket a munkákat visszakapjuk, és arra gondoltam, hogy ezt a magasságmérőt felajánlom a bölcsinek, ahová a Bea jár.

Sziasztok!
Zsuzsa

beababa
 
 


Elszállt az előbb írt üzenetem Kép Kép Kép

Norci
norci
 
 


Szia Zsuzsa!

Gyönyörű a kép! Kép A magasságmérőt is láthatjuk majd? Kép

Nálunk is úgy van, hogy vannak Lacikának szabad és tilos szekrényrészek a konyhában. Igyekeztem úgy elrendezni, hogy könnyen érthető legyen a számára, mihez nyúlhat, és mihez nem. Sajnos nem tudok képet feltenni, mert nincs beszkennelve, így nehéz körülírni. Szóval 3 jól elkülönülő részre van osztva a konyhaszekrényem. A mosogató alatti-körüli részek tabuk, ott van pl. a szemetes, de vannak tisztítószerek is. Azt az ajót még most is babazár védi. Az ottani fiókokban vannak az éles-szúrós és más nemszabad cuccok. Azán van egy olyan rész, ahol kaják vannak, törékeny befőttes üvegek, jénai edények, ilyesmik. Az is nemszabad zóna, de azért nem olyan szigorúan. A harmadik részben tarom a zománcos kisebb lábasokat, konzervdobozokat, szűrőt, fonott kosárkát, ezt-azt, amivel jókat lehet játszani. Az ottani fiókokban csupa olyasmi van, amit szabad. Fa- és merőkanalak, sziták, tálaló eszközök, stb. Azután van még egy fehér rács, három részes, amin műanyag dobozok tömkelege kelleti magát. Kép Lacika meg pakol is nagy lelkesen, főzőcskézik a kis láboskákban, kavargatja és kóstolgatja is a "főztjét" fakanállal. Édesen eljátszik vele, ha éppen olyan kedve van. De legjobban azt szereti, ha felülhet a konyhapultra, és már ügyesen tudja, hogy a tűzhely süt, teszi hátra a kezét, úgy mutatja, hogy nem, ő aztán nem fog hozzányúlni. Kép Viszont mindig szeretné megkavarni, amit főzök, vgy beletenni még ezt-azt, úgy, ahogy tőlem látja. Kép A multkor adtam neki egy marék zizit a kislábasába, de megsózta és megborsozta, mire észrevettem, hogy elcsórta a fűszereket, és utána már persze nem volt fincsi. Kép Meg mostanában azzal szokott az idegeimre menni, hogy már fel tud mászni a konyhapultra, ha bevisz egy széket, és persze fel is mászik olyankor is, ha én nem vagyok ott. Na, aztán tud művelni dolgokat... Eléri a polcot, ahol a teafüveim vannak, hát le is vett egy doboz fincsi gyümölcsteát, és az összes filtert egyenként kicsomagolta. Máskor meg a teáskancsóba belepakolt egy egész doboz kockacukrot. Kép De igazán kiborulni olyankor szoktam, amikor kiönt valamit. Már nem tudom olyan erősen ráhúzni a kupakot az üvegekre, hogy azt ő le ne tudja venni. Aztán persze önt magának pl. 1,5 liter teát egy decis pohárkába... Kép Én meg örökké takaríthatok... Kép Annyira imád pancsizni, locsolgatni, folyadékot öntögetni egyik edényből a másikba, hogy az valami döbbenet. Órákig ellenne az etetőszékében, ha kapna egy pohár vizet, meg még néhány edénykét és kanál félét. Sajnos nem engedhetem meg neki, mert a bőre nem bírja, van az ekcémája, és annak árt, ha kiázik.

Na, most jó hosszan írtam magunkról, remélem, nem untatok meg nagyon... Kép

Andi, Rebi, Andysj! Boldog névnapot nektek! KépKépKép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


SZIASZTOK!

Boldog névnapot az Andreáknak és akiknek kicsit is köze van hozzá!!Kép
(Rebi?)
Bocsánat de nem ismerem a műhelytitkokat!Kép

Erika
csengõ
 
 


Andik Boldog névnapot!

Zsuzsa!
Vili egy jó ideje midnen kűzdelem nélkül elalszik napközben, ma pl. a nagyival is Kép a héten kicsit nehezebben ment, pénteken nem is aludt, de gondolom ehhez elég sok köze van az egésznapos légkalapács zajnak. Legrosszabb esetben is max. fél óra alatt azért sikerült. Szóval szeritnem keversz v.kivel.

Dzsili!
Köszi pihiztem hétvégn eleget. Ma szuper napunk volt, Vilit apa reggel kivitte angyizni, mi meg kettesbenmoziztunk, elmentünk ebédelni és még aludni is hazajöttünk és csak utána mentünk Viliért.
A Bikásos tiltakozást kihagytuk, de Borcsa tiltakozott helyettünk is.

Norci
norci
 
 


Norci!
Bocsánat, lehet.Kép De azért nem esik jól, hogy gondolok rátok? Na, jól van egy kicsit keverek dolgokat. Ez egy ilyen 7vége.Kép

Zsuzsa

beababa
 
 


Zsuzsa!
de de, csak ne fesd az ördögöt a falra nagy pocival már nehéz lenen letepernem, kicsivel a karomban meg méginkább!

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Minden érintett Andreának gyorsan még Boldog Névnapot kívánunk mi is!
Kép

Solya: halihó, itthon vagytok már?

Zafi, Norci, Szilvi: most gondolkodunk a gyerekszobán, ti hogyan csináltátok az átrendezést? Mikortól alszanak egy szobában a gyerekek? Most azon problémázok, hogy a mi hálószobánkban nem fér el egy pici méretű kiságy sem, így max. marad a mózeskosár. Meddig kényelmes a picinek a mózeskosár? Nem téveszti meg nagyon a babát, hogy napközben kiságyban van a gyerekszobában és éjjel mózeskosárban alszik velem??? Mit javasoltok bölcsőt vagy mózeskosarat vegyek, vagy egyáltalán rögtön mehetne Dórihoz, nem zavarják egymást?

Zsuzsa, Szila: jó sok munkátok van! Majd megveszem az újságot, megkukkollak benneteket!

Voltunk színházban, mindenkinek ajánlom a Madáchban a Black Comedy darabot, nagyon jól szórakoztunk!

Dzsili: nektek is kell a dokinénitől óvodai érettséget igazoló írás a jelentkezéshez? Annyira butaságnak tartom, hogy a mostani állapotról írnak, miközben jó félév múlva megy oviba, mikor már sokkal többet tud... Igy esélyünk sem lesz, hogy felvegyenek.

Üdv: Zsuzsi
zsu26
 
 


Zsuzsa
Egyszer én is voltam így locsolkodni nem volt az apjuk a fiúk meg még kicsik voltak nem mehettek egyedül, hát anyámék meg megszóltak hogy milyen tuskó vagyok, pedig csak rokonokhoz mentünk semmi extra nem volt.
Mikinek akkor most volt a szülinapja?????

Norci
De jó, KépKépKép ez nagyszerű mozizás kikapcsolódás kettesben ebéd és pihi is, hű de rég volt ilyenben részem még Napocskám előtt...KépKép

Valaki beszélt ma Mentával, jól vannak????

Akartam hívni de vendégek voltak és már későn mentel el, akkor meg már nem volt pofám telefonálni.

[color=#ff0000]</font>

Zsuzsi
Láttad holnap milyen névnap lesz???KépKép

BMárti
Nálunk nem sok szekrény van lent lévén ott a mosógép és a mosogatógép, a mosgató alatt meg nincs semmi berakva, úgy hogy maradt egy nagy rész ahol a nagy edényeim vannak,meg a fiókok így nálunk minden tabu.
Így tudja hogy semmit nem szabad kinyitnia, de ő szerncsémre nem is teszi nem kellett sosem lezárni meg ilyesmi.
Azt hiszem az is számít mekkora a konyha mert ahol kisebb ott valahogyan meg kell oldani a pakolást is /nekem van spájzom is/ meg a gyerek sem fér el mellette játszani míg az anyuka főz ezért kerül fel a főző pultra ahonnan már el lehet érni ezt+azt.
Napocska az asztalnál szokott játszani , vagy csak kint a konyhában, az előkészítő pult meg a tűzhely környéke "nem szabad" terület, így azért nekem könnyebb mert oda nem nyúlkál meg nem mászik fel csak az asztalhoz/ra.

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Zsuzsa
Az előbb elmaradt hogy én is kíváncsi vagyok a munkáidra majd felteszed azt a mércét?

Zsuzsi
Éretséget igazoló írás?????
Eddig nem kellett, most még nem voltunk beiratkozni majd megkérdezem, de nem sok értelmét találom, mire utal ez?
Orvosi igazolás az kell de akkor kell kérni amikor a gyerek megy konkrétan a közöségbe hogy nem beteg, megkapta az oltásait ennyi.
A kiscsoportosnak szobatisztának kell lennie mert az óvónők nem pelenkáznak de ez minden oviban követelmény, mi más kellene még?
Attól hogy most még Napocska nem az simán beiratom majd ezalatt az idő alatt még megoldodik. Persze pót ruci is kell mert náluk még az új dolgok játékba való belemerülés stb. miatt előfordul hogy valaki bepisil de ez sem gáz.
A többi dolog nem lényeges majd kialakul, nem kell önállóan öltözködnie segítenek neki, cipőt tutira nem td kötni, enni meg mindegyik tud kanállal egyenlőre mást úgy sem kapnak, nem baj ha van még cumijuk vagy cumis üvegük az alváshoz vagy bármilyen másféle alvós cimbora vagy kispárna mindentbe lehet vinni. A cumifélékről meg igyekeznek leszoktatni őket, de nem kizáró ok semmi ilyesmi.
Erre gondoltál, vagy valami másra?

Nem tőlem kérdezted, de Napocska meg a fiúk pl. picinek csak a kiságyukban voltak hajlandóak aludni a mózeskosárban a másik szobában nem, hogy miért? Pedig próbáltam kicsi koruktól.

Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

CSak röviden, mert álmos vagyok nagyon...

Dzsili,
megkaptam a receptet és szuperül olvasható, nagyon-nagyon kösziKép!

Zsuzsi,
hát igen, rengeteg idő elmegy a hímzéssel, de tényleg megéri, mert visszakapjuk a munkákatKép, gyakorlatilag ez a bérünkKép.
Egyébként a gyerekszoba-dolgon én is elgondolkodtam már....valszeg úgy lesz nálunk, hogy Hanga mostani szobája lesz a mi hálónk, és a mi hálónk meg a gyerekszoba. (Nálunk két nagyszoba és egy kisszoba van, az egyik nagyszoba a hálónk.)

alvás: Hanga újabban megint alszik délután, de nem szabad délben letenni, elég olyan 13-13.30 körül, akkor tuti alszikKép.

Ma apa egész nap melózottKép, azért csak most tudok írni...

Csajok! Tegnap teljesült az egyik nagy álmom: vettünk egy mosogatógépetKép részletre, és majd csak három hónap múlva kell megkezdeni a törlesztést, de ha addig ránkszakadna az otp, akkor egybe is ki lehetene majd fizetni.

Na, most már megyek aludni, mert ledőlök a székről.

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa
Olyan ügyes vagy! Én is megveszem ám az újságot, hogy megnézzem, miket műveltek Szilával.Kép

Peti szeptemberben még csak 2.5 éves lesz, bölcsibe írattam, de egyrészt nem biztos, hogy felveszik, másrészt nem biztos még, hogy tényleg be akarom-e adni. Azt nem értem, hogy itt mindenki oviról beszél, holott sztem alig van 1-2 gyerkőc, aki szeptemberre 3 éves lesz. Év közben adjátok be oviba?

Norci
Szuper dolog pihenni meg kikapcsolódni egy kicsit kettesben!Kép

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Szila
Akkor jó, remélem el is készíted majd jelentkezz hogy milyen lett!KépKép
Érdekes Napocska is később fekszik le olyan 13-14 óra között és akkor jót alszik előbb nem.
Hajrá mosogatógép, én most anyukámnak szeretnék egyett de nagyon!

Dzsili
dzsili
 
 


Gorsi
Nálunk nincs bölcsöde, és igen év közben kezdheti Napocska az óvodát amikor betölti a 3. életévét akár már másnap mehet is.
Nem kötelező, tehát felveszik a létszámba, ezért kell feltétlenül most beiratni és év közben töltődik fel a kiscsoport ahogyan a gyerekek betöltik a három évet. Ha nem szertném akkor beszólok hogy mégsem megy, idén /jövőre, mert ő januári ugye/ bármi előfordulhat még addig.
Aztán van egy-két hét beszoktatási idő amikor én is megyek vele majd egyre hosszabb időre marad nélkülem./Mint a bölcsiben is ./
Én úgy gondoltam hogy februárban elkezdhetné és akkor még mindig van a nyári szünetig pár hónap amíg belerázódhatna,de még majd kiderül...

Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, Szila! Én biztos megveszem azt az újságotKép MÁr csak megnézem mivel dolgoztok annyiraKép

Gorsi! Én nem bántam meg, hogy Hanna közösségbe került. Magyon szereti, nagyon szeret odatartozni ahogy észreveszem. Szerintem a többiek évközben adják őket be oviba vagy van olyan ovi ahol nem feltétel a 3 éves korhatár ha jól tudom, csak szobatiszta legyen.De a beiratkozás az csak egyszer van ilyenkor.
Pocid jól van?

Szila! De jóKép milyen tipusút vettél?? Az enyém itt áll már 2 hete, szivat az asztalos, de talán már csütörtökön véglegesre helyére kerül aztán csak jön egy vizes aki be is szereli nekemKép

BSzilviről tud valaki valamit??

Midnen Andinak utólag kívánok nagyon boldog névnapot!

na megyek, mert este jön anyósom és csak most van időm rendbevágni a lakást. Ahogy elnézem délután zárásig játszótér program leszKép

midnenkinek szép napot!

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

GOrsi,
én is bölcsibe irattam be szeptembertől. 1. Nem akarom, hogy év közben kezdjen ovit. 2. így biztosabb az ovis felvétele is. 3. a bölcsis csoporttal megy tovább majd az oviba. Egyébként itt sem biztos, hogy fel fogják venni ősszel a bölcsibe, de nagyon remélem, hogy igenKép.

Tikk,
Siemens-et vettünk, keskenyet. És nem kellett vizes sem hozzá, apa szerelte be rögtön, mikor hazahoztukKép. Nem ez lesz a végleges helye, de most sincs azért olyan rossz helyen. Úgyhogy majd kell nekünk is a vizes majd, mikor a végleges helyére kerül. Nektek is át kell csövezni a konyhát? És imádom, hogy nincs mosatlan edény a konyhábanKép. Egy bajom van most csak, hogy nem tudtunk a csaphoz olyan elosztó izét venni, aminek a segítségével a mosógatógép is tud rendesen csatlakozni, meg csapunk is legyen. Úgyhogy most a csap funkció jelenleg nem működik a konyhábanKép.
Lehet, hogy átmegyünk délután a játszóra felétek, ha Hanga rendesen alszik. Bár nem tudom, mi lesz, mert ma 9-kor kelt fel...

Dzsili,
ma megnézem a hozzávalókat aztán gyűjtöm az erőt isKép. Amúgy egyszerű elkészíteni?

Szila
szila
 
 


Sziasztok lányok!
Látom,hogy "ovi vagy bölcsi" a téma!
Én abszolút tanácstalan vagyok mit tegyek.
Viki úgye (jövőév) április 8-án tölti a 3-at, mindenképpen itthon maradok vele, ehhez hozzájön még a szabim ami szerintem kitolódik június valahanyadikára.
Szerintetek mit csináljak mert ahogy letellik a szabim a munkahelyem számít rám tehát tovább maradni nem igen tudnék. Az ovi beveszi erre az egy-két hónapra ,mert ugye ott is jön nyáron a szünet?!
Ahogy olvaslak benneteket már akkor most bekell iratnom? (hogy jövő év valamikor oda vetődünk)

Sztike!
Te mit fogsz csinálni Annával?

Erika
csengõ
 
 


Erika!
Elvileg be kéne íratni most az oviba, mert a tanévet nézik azaz 2004. szeptember 1-től 2005. augusztus 31-ig. tudom, hogy ez nem egy tanév, de az oviban így van. De nem akarlak elkeseríteni, nyárra szinte biztos, hogy nem veszik be Vikit. Szerintem legalábbis. Azért mert a beszoktatásnál az az elv, legalábbis nálunk, hogy a saját óvó nénijével kell hogy beszokjon. Na már most ugye nyáron az óvó nénik is szabadságra mennek, és nem csak akkor nincenek, amikor az ovi bezárt. Nálunk nyári szünetben már csak ügyeleti rend van.
Ennek azért nézz utána, hogy nálatok mi a szokás.

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Nekem a bölcsiben azt mondták, hogy nem szokták év közben átiratni a gyerkőket, az ovit meg nem is kérdeztem, de jó lesz még nekünk a bölcsi.

Tikk
Köszi, pocakom megvan, hol jobb, hol rosszabb, de mostanában kevesebb jóslófájásom van. Szerintem lehet, hogy kivárjuk a május 1-et.Kép
Hajrá mosogatógép!Kép

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Tikk
Az enyém másfél évet váratott amíg tudtam használni pedig még "vizes" is van a családban, a kedves férjem aki nem óhajtott a másik házban szét pakolni kissé, na most képzelheted!!!!
Remélem neked minnél előbb sikerül beköttetni,mert nagy segítség!KépKépKép

Szila
Hát mindne relatív az egyszerű keverős sütinál bonyolultabb de finomabb is. Nem tudom hogy készítettél e már morzsolt tésztát, ez leírva mindig olyan gáznak tűnik de nem nehéz csak az a lényege hogy a hideg vajat a lisztel úgy kell öszemorzsolni hogy a liszt búzadara szerű legyen ezután kell a többit belerakni és mivel ez + kelt tészta is összegyúrni gyorsan a felfuttatott élsztővel, a lényeg hogy ne gyúrd sokáig csak amíg leválik a kezedről.
Ja még valami, ha elfogadsz egy tanácsot én az ilyen "nagyon vékonyra kell nyújtani" tésztákat úgy szoktam, hogy egy zsírpapírt ami akkora mint a tepsim levágok és arra teszem a tésztát azon nyújtom ki aztán bele teszem a tepsibe és lehúzom róla így tényleg nem szakad nem ragad.
A töltelékhez nem kell feltétlenül összekeverni a lekvárt a diós cukorral lehet úgy is hogy lekivel megkened aztán rá a cukrozott diót, összekeverten elég nehéz kenegetni.
A sütési időt is érdemes megvárni mert azért emeletes süti ha hamarabb kezdene a teteje barnulni tehetsz rá alufóliát egy darabig.
Na jó hosszú lett, többet sem kérdezel tőlem semmit mi???KépKépOKépKépKép

Erika
Szerintem az ovi bölcsi kérdés attól függ hogy milyen lehetőségek vannak a környéken /nálunk ugye nincs bölcsi tehát../ illetve hogy meddig tud valaki otthon maradni a kicsivel.
Nálam ez igazából még nagyon függő pont ezért is szeretném beiratni, de a három éves kort így is úgy is megvárnám vele, azért nem gond ha év közben kezdi az ovit. Aki mondjuk szeptemberben már kezd, és van bölcsi az biztos hogy oda iratja meg a bölcsiben másként kezelik még őket kevesebb az elvárás is gondolom.
A helyedbe.... nem tudom, mert nem látom át milyen lehetőségeitek vannak, én ha Napocska így született volna mint Viki akor a következő év szeptemberében vinném oviba, pont azért mert mire megszokja kezdődik a szünet.
Itt mondjuk úgy működik hogy a júniusi hónapban még mind a két ovi vigyáz a gyerekekre folymatossan, de amikor suli szünet van már /nagycsoportosok elballagnak addigra/ a gyerekek jó része otthon marad így összevonják a csoportokat, vagyis csak egy két ismerős gyerek marad és hát az óvónénik is minden nap más. A maradék két hónapban pedig felváltva ügyelnek /havonta váltva/ hol az egyikbe hol a másikba kell vinni a gyerket ez azért nem túl jó nem is szeretik a gyerkőcök de van akinek egyszerűen muszáj igénybe vennie.
Ha valahogyan megtudjátok a családon bellül oldani, a pároddal és nagyikkal hogy azt a két hónapot felváltva vigyázzanak Vikire szerintem a szeptemberrel jobban jártok.
Persze az is lehet hogy nálatok másként van, én bemennék a helyedben és megkérdezném, előfordulhat hogy ott annyi szülő nem tudja másként megoldani és olyan sokan vannak nyáron is az oviban hogy változatlanul működnek akkor meg mindegy.Hogy beveszik-e egy-két hónapra ez is ovi függő, ha sok a jelentkező nem valószínű, mindenesetre igen most kell majd beirtani ha áprilisban már vinnéd.

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Gorsi
Szerintem teljessen jó a bölcsi, nem attól lesz nagyobb és bölcsebb a lányom hogy majd oviba jár Petike meg bölcsibe! KépKépKép
Itt szerencsére eddig felvették azokat is akiknek kistesója volt otthon vagy egyik szülő nem dolgozott ha nő a gyerekszám biztossan nem lesz így.
Ez igazából tényleg csak lehetőség kérdése meg hogy hová veszik fel könnyebben, én nekem nem gond hogy itthon legyek vele ezen a pár hónapon még, ezért jó ha kezd február elején, de csak fél napos lesz egyenlőre amíg itthon vagyok, úgy hogy nálunk ez csak olyan hobbi ovi társaságként, azoknak nehéz igazán akik dolgoznak és valami megoldás feltétlenül kell. Arról én sem tudok hogy év közben át vennék de nem is lenne értelme.
Majd elfelejtettem most már érted is izgulhatunk örülök hogy jól vagyok, már amennyire szülés előtt nem sokkal lehet az ember.

Dzsili
dzsili
 
 


Dzsili!
ÉN tefgnap reggel beszéltem Mentával, jól vannak, úgy tűnt, hogy hazamehetnek tegnap este, Győzőke éjszaka is sokat pisilt.

Tikk, Szila!
A ti mosogatógépetek már megérkezett, de jó. Most jött el az ideje, hogy én is megtervezzem végre a konyhát bene a mosgatógéppel!

Gorsi! Szila!
Nekem tök furi, hogy ti beiratjátok bölcsibe a gyerkőcöt. Én nagyon sokat tipródtam rajta, gondoltam beiratom Vilit, mert szüksége lesz a gyerektársaságra, de talán nem fogom járatni vagy csak félnapra. Aztán sok midnen meggyőzött, hogy miért ne.
1. bőven elég változás lesz a kistesó (bár azt őszre gondolom megszokná)
2. akkro eszembe juttot hogy januártól, így tuti nem kötné össze a tesóval. Igen de addigra gyengül le az immunrendszere a szervezetnek, hogy tuti minden betegséget elkapna és még a huginak is hazahozna, aki akkor még csak hét hónapos lesz
Ergo inkább jövő ősztől az ovi, addig el leszünk hármasban is.

Zsuzsi!
Gyerekszoba. terveim szeritn első perctől egy szobáabn lesznek, ha mégsem múködik, apa alszik a dolgozószobában én meg Tamarával (estleg Vilivel is) a mi ágyunko,Vili legjobban csak a saját ágyát szerette. Ha éjjel sír Tamara azt meg fogom hallani, mert szembe van az ő szobájuk a minekkel, Ha Tamara a mi szobánkba lenne nem tudnám becsukni az ajtót, hogy hallajm Vilit is, ergo ő is meghallja Tamarát a másik szobából is, tehát semmi értleme nem lenne, hgoy Tamra a mi szobánkba legyen.
Remélem nem túl zagyva.

Norci
norci
 
 


Dzsili
Sztem mi is csak félnapossal kezdenénk.

Norci
Azon persze én is rágódom, hogy Peti mindenfélét hazahozna a picurnak. Többek között ezért sem biztos még, hogy megy vagy sem. Nincs ez még eldöntve, csak mivel most lehetett beiratni, megtettem, aztán legfeljebb nem megy. Egyébként nekem nagyon jól jönne a fél nap Peti nélkül, ui. ha lakberendezésből hivatalos papírt szeretnék, nem csak tanfolyami oklvelet, akkor ősztől indul a kiegészítő tanfolyam ehhez és azt tuti, hogy a 2 gyerek mellett nem tudom megcsinálni. Mondjuk még ez is kérdéses, mert érdeklődöm még, hogy esetleg lehet-e tovább halasztani a dolgot. Szóval látod, még minden bizonytalan.

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

<font color="ff0000">Menta!
Gratulálok a kisfiatokhoz, aki korántsem kisGyőző!Kép Sok boldogságot kívánok és nem utolsó sorban sok-sok tejcsit!KépKépKépKépKép</font>
Az én pici 2,5 hónapos Nikim mégcsak 58cm!KépKépKépKépKép

Gorsi!
Ha jól emlékszem Te jössz!Kép Drukkolok a szüléshez!Kép A lehető leggyorsabb szülést kívánom!Kép Húsvétkor elment a nyákdugasz? Akkor már lassan itt az idő...Kép
Nálunk nincs bölcsi csak ovi, így nincs választási lehetőség. Ha lenne bölcsi biztosan beírattam volna Zsanit, mivel hihetetlenül igényelné a gyerektársaságot. Amíg Niki nem született meg Baba-mama körbe jártunk és nagyon élvezte.Kép Lassan ismét elkezdünk járni.
Az ovi nálunk úgy működik, hogy májusban van a beiratás, de csak kizárólag a 3. év betöltése után veszik fel, 1 nappal sem előbb. Zsani valszeg novembertől fog, leghamarabb október közepétől oviba járni, de ez még korántsem biztos. Mivel Nikivel itthon vagyok nem biztos, hogy felveszik őt...még fél napra sem.Kép

Dzsili!
Napocsnak küldöm a gyogyókat!Kép Bár remélem már nincs szüksége rá!

Ma jókat mosolyogtam.Kép Köszönöm a drukkokat: meglett a vérképem, ami viszonylag jónak minősül, de a doki majd holnap kielemzi.
Most kaptam 1 babaszobás hírlevelet, hogy 30 hónapos lett Zsani.Kép Azt írják, hogy ennyi idősen a gyerkőcök többsége már befejezte a hisztikorszakot!??? Na, az én lányom ma végképp bebizonyította az ellenkezőjét!Kép Mintha csak most kezdene igazán belelendülni...Kép
No, ez van....

Pussz
Szilvi + Zsani + Niki
sztigris
 
 


Sziasztok!

Dzsili! De jó neked, ha Napsi megbízhatóan betartja a nemszabadokat! Én úgy látom, Lacika max. addig veszi figyelembe, hogy mit tiltottam meg, amíg ott vagyok, és látom, hogy mit művel. Kép Tegnap pl. teletömte gombóccá gyűrt papírzsepikkel a konnektorokat. Kép Úgyhogy azokat a nemszabadokat, amikből komoly baja lehet (pl. vegyszerek) inkább lakat alatt tartom. Az, ha eltör egy jénait, vagy befőttes üveget, nem nagy tragédia. A multkor fel akart tenni a pultra egy kis salátás tálkát (segített elpakolni evés után az asztalról), az meg visszaesett a fejére. Úgy állt vigyázban az üvegcserepek között, mint aki pontosan tisztában van vele, hogy nem kellene az üvegszilánkok között mászkálnia... Kép
Hát, az biztos, hogy sokkal könnyebb, ahol van spájz, meg elég hely a gyereknek játszani... Nekem ugye egy testreszabott kis lakótelepi konyhám van, és kölön van az étkező, ha ott játszana Lacika az asztalnál, akkor már nem lenne meg az "anyával vagyok" érzése.

Szila! Lacika is 13 óra körül szokott aludni menni. Gratula az új mosogatógépedhez! Kép Annyit emlegetitek, hogy lassan én is kedvet kapok... Kép

GOrsi! Hát, én éppen ma voltam ovi - bölcsi felderítő körúton, és teljesen elkeseredtem. Kép Ovi: most május elején be kell íratni, ha év közben, mikor betölti a 3.-at be akarod adni. Ha még nem vagy biztos benne, hogy be akarod-e adni, akkor írasd be (a Védőnénink szerint), mert az tuti nem gáz, ha mégse megy, de ha meg szeretnéd járatni, és nem volt beíratva, akkor utolsó utáni leszel a felvételi sorban. Már ha ott is túljelentkezés van.
Én ma elmentem a körzetileg illetékes oviba itt a lakótelepen. Kép Montessori (hogy kell írni?) módszer van, kicsik és nagyobbak együtt. Ez még nem lenne gáz, Lacika biztosan imádná a nagyobb gyerekek társaságát. Azt mondták, hogy itt nem szokás versekre, dalokra, mondókákra tanítani a gyerekeket, azt tanulja meg otthon, itt a közösségi életre nevelésen van a hangsúly?! Hát, ezt értem is, meg nem is. De majd elmegyünk, amikor a beíratkozás lesz, Lacika bemehet játszani a csoportba, én meg majd apróra kikérdezek mindent. De azt mondta a főnökasszony, hogy nekik most valami 2 évvel ezelőtti óvodaösszevonás miatt nagyon kevés olyan gyerekük van, aki idén iskolába megy, úgyhogy kicsi a valószínűsége, hogy év közben fel fogják tudni venni az én kisfiamat. Ilyenkor vagy másik III. kerületi oviban keresnek neki helyet, vagy azt szokták javasolni, hogy menjen előtte bölcsibe, és onnan veszik át majd szeptemberben. Figyelnek arra, hogy a barátok egy csoportba kerüljenek, így nem olyan nagy trauma a kicsiknek az új helyre kerülés. Na, ezen felbuzdulva elmentem a legközelebbi bölcsödébe is. Onnan meg majdnem kivágtak, úgy beszélt velem a főnökasszony, mint egy utolsó lusta döggel, sőt, tolvajjal. Hogy hogy képzelem én azt, hogy bölcsibe adni a gyereket, ha nem dolgozok?! Az önkormányzatnak 50-60 ezer forintjába kerül, hogy bölcsibe jár egy gyerek, én meg 5 ezret fizetek ki belőle!!! Közben meg felveszem a GYES-t, amit ugye azért kapok, hogy foglalkozzak a gyerekemmel! Kép Jól lealázott, azután még hozzátette, mielőtt kidobott, hogy így is 72 gyerek van benn a 60 férőhelyre, pedig csak úgy vesznek fel gyereket, hogy a munkáltatótól igazolást kell hozni, hogy az Anyja dolgozik. Ezek után nem is nagyon akarom beadni egy úgyis túlterhelt bölcsibe. Bár gondolom nem lenne ügy munkáltatói igazolást szerezni. ha terhes leszek, kivenném a szabijaimat, mielőtt betegácsiba megyek, a szabi idején meg munkaviszonyban vagyok, nemdebár?! Na, de ezek után nem is nagyon akarom beadni ide Lacikát... Kép

Dzsili! Hát igen, végül is nekünk is csak hobby-ovi lett volna. Sokat agyaltam rajta, mert ugye Lacika december végén született, januártól mehetne. De nem szeretném, ha közel lenne az ovi kezdés, meg a kistesó születése, nehogy Lacika úgy érezze, hogy ki lett téve a családból. Meg az is nagy igazság, amit Norci írt a betegségekről. Következő szeptemberben meg már majdnem 4 éves lesz... és annyira, de annyira vágyik a gyerektársaságba... Amikor bőg az ovi kerítésénél, hogy be szeretne menni, úgy sajnálom... Ezért gondoltam, hogy talán jó lenne idén szeptembertől beadni fél napra. Ő biztosan imádná, hogy a gyerekek között játszhat, nekem meg szabad lenne a délelőttöm, ha el kell mennem valahová, nem kellene mindig az Apjának itthon maradni Lacikával. Olyan jó lett volna ilyen minicsoportot találni, amilyenről te írtál, hogy mehente már egy kicsit hamarabb, mint 3 évesen, és utána azzal a csapattal együtt kezdené az ovit. De úgy tűnik, itt ez nem szokás... Kép Azért még nem adtam fel, de ha itt a két legközelebbi oviban ilyen nagy a túljelentkezés, akkor gondolom, hogy a lakótelep többi ovodájában se más a helyzet. Ha meg mégis van hely valahol, az tuti a legrosszabb hírű ovoda a környéken... Kép Már kezdem érteni, miért mondta az egyik anyuka a játszón, hogy kihordja a fiát Budakalászra oviba. Végül is nincs messze.

Szila! Tudnál esetleg valami infót a budakalászi oviról-bölcsiről adni? Hogy egyáltalán felveszik-e azt a gyereket fél napra, akinek otthon van az anyukája?


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia Szilvi!

Én a multkor teljes elkeseredésemben megkérdeztem a Nővéremet, hogy meddig tart a dackorszak. Ő 3 fiúgyermek böszke anyukája, (4, 10 és 13 évesek) ráadásnak védőnő, szóval tuti szakértő. Kép Azt válaszolta, hogy a kamaszkorig... Kép utána sokkal rosszabb lesz... Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!

Ez nem semmi ahogy veled beszéltek a bölcsiben, én tuti ezt a kis szösszenetet beküldeném az Önkormányzatba, végül is a bölcsivezetpnek ő a munkáltatója. Mit meg nem engednek egyesek maguknak. Ráadásul ha v.kinek lejár a gyes és nem tudja kivenni a szabijátt, mert épp a cég nem engedni (ismerek ilyen játszótéri anyukát) akkor mi van? Azt se értem, hogy állandóan azt szajkózzák, hogy kevés a gyerek, de mégsincs hely az ovikbna, bölcsödékben. Akkor itt marha nagy gáz lehet a rendszerben.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok egy kicsit, mielőtt végképp lemaradok!Kép

Zsuzsi, nálunk külön van a Petike a Rékától, a mi hálónkban van az ágya, de még így is áthallatszik a Rékához ha sír. Most már úgy gondolom, hogy egybe rakhattuk volna őket, mert már biztosan tudom, hogy nem ébred fel a Réka a sírásra. De most már így marad még egy kis ideig. De már emlegettem Rékának, hogy hamarosan odaköltöztetjük a Petikét és átrendezzük a gyerekszobát.
Egyébként nem tudom mások mit tapasztaltak, de most bebizonyosodott, ha egyszer alszik a gyerek, nem zavarja semmi zaj. Legalábbis nálunk.Kép

Mi is beiratjuk május elején a legközelebb eső oviba Rékát és majd januártól megy. Szerintem kell neki már a közösség, meg egy kis irányított foglalkozás. Szerencsére itt nem probléma, hogy én itthon vagyok, attól még beveszik. Feltétel csak az, hogy tudjon beszélni valamennyire és legyen szobatiszta. Na, ennek érdekében még van mit tennünk!

Most megyek, mert a Réka már átrendezte a dolgozószobát!Kép

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Norci,
milyen mosogatógépet szeretnél?
bölcsi: 1. ahogy írtad, megszokná a kistesót, tehát nem lenne gond (Hangát ismerve nem érezné kirekesztettségnek, ha ő bölcsibe járna, én meg itthon lennék a kistesóval) 2. Amíg a kistesó szopizik, elvileg védve van a betegségektől. De igazából nálunk is képlékeny még a dolog, mint ahogy Gorsiéknál is Kép (több szempontból is).

Dzsili,
ez a zsírpapíros ötlet jóKép, azt hiszem a héten neki is veselkedek a sütinekKép.

BMárti,
én inkább most nem mondanék erre a bölcsis-sztoridra semmit...most jó dühös lettem....majd ha legközelebb mész, megkérnéd a kedves főnökasszonyt, hogy ugyan számolja már ki, hogy mire elég a gyes....egyébként gyes mellett négy órában lehetne dolgozni, csak kérnek a bölcsiben munkáltatói igazolást.

Itteni bölcsi: nem szokás felvenni úgy a gyereket, ha anyuka otthon van. Általában seholKép. Viszont megteheted, hogy azt mondod, visszamész négy órában dolgozni és. Aztán, hogy ezt hogy tudod elintézni a mhelyeddel, az más kérdés.Kép És itt ráadásul a bölcsiben 30 helyre van 37 gyerek, és ez az egyetlen bölcsije a falunak. Ja, és ezt akarja az önkormányzat megszűntetni, mert állítólag nincs kihasználva....no comment.
Az ovikkal ugyanez a helyzet, tele vannak. Előnyben vannak, akiknek a tesója odajár. Egyébként gyakorlatilag várólista van...És ráadásul nálunk van három ovi, de én mindenképpen olyan oviba szeretném adni majd, ahol nem vegyescsoportok vannak. Én nem szeretném, hogy mondjuk hétéves, iskolábakészülő gyerekkel legyen egy csoportban. Amit megtanulna tőlük, azt az udvaron játék közben is megtehetiKép. Úgyhogy a többi ovit is majd alaposan tanulmányoznom kell.

Ja, és nálunk (Bkalászon) csak a helyieket veszik fel.

Norci,
hogy mennyire egyetértek az utsó írásoddal....nálunk is pont ez a helyzet. Pont a mostani gyerekekre kéne építeni a jövőt.....ehelyett minden lehetséges eszközzel csak gátolnak minket. Most volt egy műsor, hoy mennyire lecsökkent az éves születésszám....hát kérdezem, hogy mégis sokan mire vállaljanak gyereket? a gyesből tartsák fenn magukat....???

Na, puszi nektekKép.

Szila
szila
 
 


Ja, Bmárti, neked akartam még írni, hogy nem engedik meg az óvónénik, hogy Lacika bemenjen az udvarra játszani a többiekkel? Nekünk mondták, hogy majd májusban, ha már szép az idő, nyugodtan menjünk az oviba játszani.Kép

Zafi
zafi
 
 


ja, ovi-bölcsi téma:
nem veszik be, ha az anyuka csak úgy otthon van. más a helyzet, ha kistesó van, v. dolgozik anyuka, de csak négy órát mondjuk. így értettem.
Sz.
szila
 
 


BMárti
Hát ez felháborító, ahogy veled a bölcsiben beszéltek.Kép

Szilvi
Köszi a drukkot!Kép
Én még nem is hallottam erről a 30 hónapos álomhatárról. Nincsenek illúzióim e téren. Mindig lesz vmi hepje a gyereknek, az tuti. De emellett annyira meg kell zabálni őket (most még legalábbis).

Zafi
Tényleg, Réka hogy áll a bili-pelussal? Érdeklődik már a bili v. wc iránt?

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!
Olyan gyorsan pörög a topic, nem győzöm olvasással!Kép
Köszi a kérdésemre tett válaszokat!

Zsuzsa!
Sajnos tisztában vagyok vele, hogy az óvodákban is tanévrend van.
Ez a nagy bajom nekem is!
De jó,hogy felhívtátok a figyelmemet akkor már most el kell kezdenem a kiválasztást.

Dzsili!
Nálunk van bölcsi is de az meg sem fordult a fejemben,hogy oda menjünk arra a pár hónapra.
Van állítólag minicsoport is az egyik oviban de nem abban amit kinéztem magunknak. Ráadásúl nem is esik útba.
De ez legyen a legkisebb! Ahogy Zsuzsának is írtam körűlnézek.
Egyébként gondolkodtam azon,hogy szeptember legyen a kezdés ez igazából a munkahelyemen múlik majd elengednek -e addig vagy sem.
A nagyszülők mindkét oldalon, még aktívak dolgoznak és az lesz a legutolsó verzió,hogy ők maradjanak Vikivel itthon.
Semmi gondom velük...de azt mégsem.
Futni fogok egy pár kört mire elrendeződik a dolog.
Már akartam írni,hogy mikor megnéztük Napocska képeit Viki is azt mondogatta:Idi,Idi (így hívja magát). De tényleg legalább is így képről hasonló karakterek!
Gyönyörű kislány!Kép

BMárti!
Viki kb.egy hónapja rendesen ellenáll mindenféle szép kérésünknek.
Azelött elég volt normál hangon megkérnem,hogy tegye le a kezéből azt a valamit vagy jöjjön le onnan stb.
Észrevettem (nagy felfedezésKép),hogy egyre erőszakosabb lesz ha arról van szó,hogy kipróbáljon,megtapasztaljon valamit.
Úgy fordítottam le magamnak : nehéz az ilyen
fafejű földhözragadt felnőttekkel mint amilyenek az én szüleim,és ha szeretném megtapasztalni a körülöttem levő világot sajnos erőszakosabbnak kell lennem feléjük!
Pont tegnap este beszélgettünk a férjemmel, milyen rossz lehet neki és mit gondolhat magában arról,hogy mennyit kell neki azért sírnia (hisztiznie),hogy megértsük mit akar. Beszélni még ugyan is nem sokat tud!Kép
Én megpróbálom Vikit az ésszerűség korlátai között szabadon engedni.
Dórira annak idején mindenért rászóltam, Vikivel már sokkal liberálisabb vagyok ,hagyom bizonyos dolgokban magam "meggyőzni".
Mindaddig amíg természetesen nem okoz kárt magában sem és egyebekben sem.
Tulajdonképpen engem igazolt eddig a dolog,a lakásban nem kellett elpakolni semmit ( van több olyan ismerősöm akinek el kellett minden mozdítható tárgyat raknia, szét van bombázva szinte az egész lakás)épek a falak tapétával együtt (nagy dolog!).
A dackorszakról annyit: igaz a mondás (bár közhelynek hangzik) kis gyerek kis gond, nagy gyerek...
Dórit folyamatosan győzködnöm kell, mert azt hiszi amiért olyan nagyra nőtt már az esze is megvan hozzá!
Főleg a mai kamaszok ....(bezzeg a mi időnkben...)
Az őrületbe tud avval kergetni,hogy hall valamit egy szinte idegen embertől azt rötön elfogadja ha meg én mondom neki ugyanazt csak huzogatja a száját!
Egyébként ahogy a jó Apám mondja nekem: nem is hosszú az a dackorszak,nálad kislányom megszületésedtől tart... ha-haKép
Az biztos,nem tudom egyetértetek-e velem de a szülővel szemben a gyerekben mindíg fenn fog állni egy bizonyos fajta dac!
A bölcsis eseted minden kritikán aluli, természetesen az ő részükről!


Erika!
csengõ
 
 


Sziasztok!

Ismet el tudtam jonni netezni.
Olvasgattam egy kicsit az archivban,de elegge porog a topic.
Menta!Nagy-nagy gratula KisGyozo szuletesehez!KépKépKépKivanok sok-sok tejcsit es sok boldogsagot!
En itt varom kivancsian,hogy meselj!Mit szolt Helena a tesohoz?

KRita Nellijenek kivanok sok-sok boldogsagot szulinapja alkalmabol!KépKépKép

A levelllistara szivesen feliratkoznek,ha megtudnek rola kozelebbit.Ilyenekre lennek kivancsi,hogy ha en kb. hetente tudom csak megnezni az e-mailemet,akkor nem halmozodik e fel a sok level.Tudjatok en nem igazan tudom kovetni ezeket a dolgokat igy.Majus elejen megyunk haza,akkor persze mas lesz,mert egy darabig otthon leszunk,netunk is van.
Szoval ha valaki raer egy kicsit nem magyarazna el nekem?KépKép

Milanotol 20 km-re lakunk,tulajdonkeppen kulvarosnak is mondhato.Pieve Emanuele a neve.Hamar bent lehet lenni Milanoban,igy szerencsere meg tudjuk nezni a nevezetessegeket.De itt a kornyek is csodalatos!

Riki lazas betegsege hamar elmult.Zsuzsi ugye te kerdezted?Sajnos az uton meg lazas volt szegenykem,de aztan a natha is elmult.Pedig nem is volt porszivo es feltem,hogy emiatt lassabban jon ki belole.Amikor csak tudtuk,fujtuk zsepibe az orrat,ugy latszik hatasos volt.

Norci!Orulok,hogy minden rendben Tamaraval!Kép

Egy kicsit szomoru vagyok,hogy nem nagyon tudok hozzaszolni a dolgokhoz.KépKenytelenek vagytok rolunk olvasni.

Riki baratkozik a bilivel,tegnap furdes elott megint belepisilt egy jo nagy adagot.De azert a furdovizbe is tartogatott egy kicsit.Kép
Elkezdtem irogatni a szokincset.KépValamit tisztan kimond,valaminek csak a toredeket hasznalja.Valamire pedig zagyval.Peldaul a gomba nala bunda.Kép

GOrsi!El is felejtettem meselni,hogy odajartam edzeni az Eurogymbe,ami ott van nalatok.KépSzerintem ha hazamegyunk,megint fogok jarni.Addigra mar biztos meg lesz a kisteso!Kép

Cory teljesen eltunt amiota levlista van?Rola nem lattam semmit az utobbi par napban.Vagy csak figyelmetlen voltam?

Na mostmar tenyleg megyek.
Puszi!
Edit
edith16
 
 


BMarti!
Most olvastam a bolcsis sztoridat!Felhaborito,hogy mit meg nem engednek maguknak az emberek.Ez a no netan felistennek kepzelte magat??
edith16
 
 


Sziasztok!

Edit: a listánál beállítható az is, hogy nem kéred e-mail-ben a leveleket, hanem neten olvashatod el.
Vagyogatok, bár most csütörtök óta elég nagy rohanásban.
Most a bölcsi-témába meg nem akarok beleszólni.

Kép

Zsoma forogva bejárja a nappalit Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


BMárti!
Náluk a bölcsiben ők beszéltek rá, hogy vigyem a Beát. Ez komoly.Kép Azt mondták, hogy egy 2 éves gyereknek igen is szüksége van gyerek társaságra, és ők nagyon örülnének ha vinném a Beát. Egyébként nem azért mondták, mert kevés a gyerek, azt hiszem 10 vannak a csoportban, hanem lehet, hogy így is gondolják. Bár ha jól belegondolok, minket ismertek már, mint a rosszpénzt a Miki révén.Kép
Úúúúútálom, amikor ilyen dilis vezetőnőkkel találkozom(nék). Szerencsére még nem nagyon találkoztam ilyennel.
A választott óvónénink is várja a Beát, igaz már 6 hetes kora óta emlegeti, hogy a Bea is hozzá fog járni. Reméljük.KépKépKép
Pénteken bementünk ovisKati nénihez a Beával kb fél órára. Erre ma reggel közölte öltözés közben a Bea, hogy "szeretem ovisKatinénit, megyek oviba".Kép Mondtam neki, hogy az még odébb van, de örülök neki, hogy így fogja fel a dolgokat.Kép

Most ma este elkezdett fájni a füle Beának. Nagyon megijedtem, mert tudom milyen ha fáj az ember gyerekének a füle. Fűhöz-fához kapkodtam, aztán adtam neki egy Amidazophen kúpot, most alszik.Kép Remélem reggelig aludni fog. Doktor bácsi azt mondta, hogy ha reggel is fájlalja a fülét, akkor szóljak, és kijön. Hurrá!Kép Holnap egy csomó dolgom lett volna Pesten. Egyik felét megoldja apukám, a másik elmarad.Kép Aztán ráadásként még a Pityut is vinnem kell du szív UH-ra. Eredetileg úgy gondoltam, hogy megszálljuk a rendelőt családostul, de így...
Aztán apukámékat hívtam, hogy mi legyen a holnappal, aztán úgy döntöttek, hogy kijönnek a Beához, amíg én intézem a Pityust, Ráadásul üzentek a suliból, hogy fogadó órán látni szeretne a Pityu ofője. Hát ettől sem lettem vidámabb. Egy kicsit félek, hogy mit fog mondani.

Edit!
A lev. listánál beállíthatod, hogy napi egyszer kéred a leveleket, és akkor egy e-mailben kapod meg ömlesztve.
De azt is beállíthatod, hogy a weben keresztül olvasd, és akkor minden levél tárgy sorát, és hogy ki írta, egy oldalon látod.

MEgyek, mert kötnöm kéne.
Ja készen lettem a sólymommal, azt holnap adja le apu, és a következő számban benne lesz. Szerintem nagyon szép lesz.
A magasságmérőt május közepére kell megcsinálnom, majd azt is felrakom, persze.KépKépKép

Lelövöm magam, sziasztok!KépKépKép

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Dzsili: én is néztem, milyen nap van maKép Dórival "fel is köszöntöttük"! Kép Hatalmasokat hullámzik a pocakom, most én is azt tapasztalom, mint Norci, hogy mindenki rácsodálkozik a pocakomra és azt hiszik csak pár hetem van hátra, pedig szerintem normális méretű vagyok.
Nálunk is évközben lesz az ovicsatlakozás, mikor pontban betölti a 3. évet, azaz dec.1-től jár, legalább jól fog kezdődni, Mikulás-KarácsonyKép Persze mi is a legutolsók vagyunk a sorban a várólistán, remélem szerencsénk lesz. A dokinénitől arról kell vinni igazolást, hogy Dorka szobatiszta. Különben mostanában elég nagy léptekkel haladunk a szobatisztaság felé, Dorka már elég sűrűn szól, ha kakilnia kell, már pisinél is, de sajnos most volt székrekedése, így visszafogom a leszoktatást, ha hagyja, remélem nem valami frusztrációtól volt a székrekedés, hanem mert Dorka nagyon keveset iszik (nem tudom hogy lehetne több folyadékra szoktatni). Most is azért sírt, mert mi ragaszkodtunk, hogy inkább pelusba kakiljon, mert ott könnyebb, mint a bilibe. Olyan édes, ült a bilin és nem sikerült a kakilás, megszólalt erőlködve:"Koncentrálok, nagyon koncentrálok anya!"Kép

Zafi, Norci és többiek: köszi a válaszokat gyerekszoba ügyben. Szombaton nagyon el voltam keseredve, hogy nem fér el nálunk a hálószobában a kiságy, de most már jobb a kedvem, mert találtam az RS honlapján tök szupi fenyőbútort. Azt gondoltam ki, hogy Dorka kap egy új galériaágyat (talán csúszdával és varrok rá mindenféle szuper kiegészítőt) és mellette lesz L alakban a régi kiságya, amiben Emma fog aludni napközben. Este ha jól alszanak, akkor együtt maradnak, ha nem, akkor Emma jön át hozzánk mózeskosárba, amíg lehet...
Milyen lett Vili szobája, küldesz róla fotót?

Új tulajdonosokKép :Ugye milyen jó találmány a mosógatógép?!KépKépKép

Ercsi: vannak magánovik, ott talán pár hónapra felvennék Vikit, én is várnék szeptemberig az igazi kezdéssel. Bár Bogancsi volt hasonló helyzetben a bölcsivel, akkor ők baby sitter és magánbölcsi, nagyi vegyes megoldást találták, ha jól emlékszem. Dorka 24 hónapos korától mostanáig volt nagyon hisztis, kb. 2 hete nem hisztizik már olyanért, ha elveszik a játékát a játszótéren és szívesen odaadja másoknak az ő tulajdonátKép Szóval nálunk az első nehezebb időszak 24.-29.hónapos korig tartott. Nem mondom most is nehéz vele (ma csupán 1 órán át próbáltam elmenni a játszótérről, de ő megvárta, míg egy lélek sem maradt...). Szóval reménykedek pár hét szünetben, aztán megint kezdődik egy újabb hisztisebb korszak.

Edit: örülök, hogy Riki gyorsan meggyógyult! Barátnőm most Firenzeben van, küldi a maileket a kalandjairól, fantasztikus, amit ír, milyen szép a táj, milyen magas színvonalú ott a vendéglátás, na és nem lehet rossz egy olasz egyetemista sráccal robogózni este a sikátorok között...KépKép Azért ebből a hangulatból, gondolom ti is sokat megéreztek, nem de??? Voltatok a tengernél is??? Képet, képet kérünk!!!Kép

Krita: Én is boldog szülinapot kívánok Nellinek! Milyen lett a torta???Kép
Kép

Na befejezem, mert így vége lesz a netleszoktatásomnak!

Üdv: Zsuzsi
zsu26
 
 


Cory!

jaj, de édesek a fiúk!!!! Dorkának is volt ilyen rugdalozója, mint Zsomának, én annyira imádtam, olyan édesek benne a babák és jól is érzik magukat!!!KépKépKép

Zsuzsa: mennek a drukkok Beának, hogy elmúljon a fülfájása! Ha megengedsz egy tanácsot, ha továbbra is fáj, akkor menjetek fül-orr-gégészhez és vegyenek fülváladék mintát és csak az alapján szedjetek antibigyót, nehogy rögtön felszúrják vagy félrekezeljék (velünk történt hasonlóKép)!

Norci: apukádnak a válla meggyógyult?
Linato: és a te anyukád lába (húha vagy karjaKép?)? Felújítással hogy álltok, hogy bírod?

Laura: köszi még régebben írt bókodat Dóriról, nagyon jól esett! A házi tej, amit isztok, az pasztörözött vagy te forralod fel? Kefírgombád is van?Kép Azt hogy lehet gyártani?

Üdv: zsu
zsu26
 
 


Zsuzsi!

Nagyon jó lett a szoba, gyertek el Dórival nézzétek meg.
Sajna a falvédő amit cisnáltam még nincs fent, de ez apán múlik, igaz most rengeteget segít nekem, így a lécért nem volt ideje elmenni. Majd a falvédővel együtt szeretném a fotókat felrakni. Apropó még hiányzik a szőnyeg is, azóta se találtam szőnyegtisztítóst, aki házhoz jön elviszi majd házhoz szálítja. Ta mondtál v.mit hogy tudsz egyet, nem?

Szila!
Mosogatógép, hát nem tudom. Azt hallottam hogy tök fölösleges a sok programo, max. kettőt használ belőle az ember az Electro Worldben egyet már kinéztem. A másik dilemma a 12 vagy 8 személyes. Állítólag a 8 személyesbe a lábosok alig férnek be, viszont a 12es meg sokkal nagyobb a konyhánk meg igen szűk mindehhez. Azért ha muszéj meg annyival jobb a 12 személye azt is betesszük valahogy.


GOrsi!
Ha tényleg kivárja Roni a május 1-et nézzetek ki előre több útvonalat is, amin al tudtok jutni kórházba, mert az EU-s rendezvények miatt egy halom útszakasz le lesz zárva.
Én is reménykedem hogy nem azon a hétvégén szülünk, mert apa akkro dolgozni fog v.mi kiállításon péntke, szombat, vasárnap is.

Norci
norci
 
 


Zsuzsi!

Köszi apukámnak a válla rándult az renden , a felkarja volt törve. a leszedték a gipszet, de éjszakára v.mi spéci dolgot fel kell még tennie, egyelőre még mindig nem tudni, hogy a könyökét meg kell-e műteni, és még a a "drótot" amit am útétkor betettek sem vették ki, de lehet hogy nem is fogják. A tlejes gyógyulástól még messze van Kép

Norci
norci
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: