Új privát üzeneted érkezett!

Krisz!

Először is nagy-nagy gratula Dorkának!

Alvás: az Aludj jólról annyit: én már kipróbáltam, ahogy írtam is. Elsőre egy nap alatt sikerült, de borzasztó volt újra és újra nyugodt hangon odamenni a csatakosra izzadt, bedagadt szemű gyerekhez... Akkor még csak felülni tudott, végül ültében előredőlt, a lábai maga alá szorultak, úgy aludt el... Csurom vizes volt a pizsamája, a haja... 40 perc volt pedig összesen, a könyv akár három-négy órát is ír... Igaz, másnaptól a fogzás kezdetéig, kb. egy hónapig simán elaludt egyedül, akkor kezdett ébredni, és nem-elaludni egyedül.

Most is megpróbáltam egy nap, amikor az istennek nem akart elaludni, a negyven percet belőttem, hogy annyi, és ne tovább, már tizenöt perc után csurom víz volt, végül kivártam a negyven percet - közben ötpercenként mentem be -, akkor szoptattam meg, el is aludt...

Szóval a lényegét tekintve ez is üvölteni hagyás, csak éppen közben benézel hozzá. (A könyv még simogatást sem engedélyez...)

Én nem tudom, mi a megoldás, valószínűleg ki kell várni, amíg nagyobb lesz, értelmesebb és egyyzerűen megbeszélem vele. Ahogy leszokik a ciciről, már nem hiszem, hogy fel fog ébredni...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

hát látom ghogy az alvás az nemcsak nálunk gond. Én alapvetően Krisztivel éretek egyet. A alvás az egy tanulási folyamat. mi nem olyanok vagyunk mint pl. a kiskutyák , hogy játszanak és egyszercsak elájulnak. a gyerekek nem tudják, hogy amikor fáradtak és diszkomfort érzésük van emiatt akkor el kell aludni és ha kipihenik magukat akkkor minden rendben lesz és a fáradtságból adodó kellemetlenség érezés az elmulik és vigan lehet hancurozni utána. erre kell nekünk megtanitanunk őket ami mint látjuk és tapasztaljuk nem könnyü. ritka az olyan eset szerintem is hogy a picur hipp-hopp miután berakom a kiságyba elelszik.azért tudok ilyen pl.Dorka személyében és irigylem is őt. de hát a gyerekek nem egyformák gyererkenként változhat a bizotnság igény. de alapvetően én azt gondolom, hogy mindig abban az irányben kell nnevelni őket, hogy megtanuljanak mináél hamarabb egyedül alaudni. és ha ez átmeneti együtalvással tanulja meg az nem gond. de mindig probálni kell szerintem hogy megtanuljon elaludni.
nálunk is az a gond, hogy hiába magunkhoz vettem egyikőnk se aludt rendesen.Florais egyfolytába mocorgot én néhány éjszaka után kipurcantam miután vagy 20-30 cm maradt az ágyon ahol aludhattam. a párom meg reggel megy dolgozni és nem tud ő se koncentrálni, meg én nem tudtam Florával ugy foglalkozniés ő is hihetetle nyügös volt.
szóval nálunk alapbol aza felállás, hogy este lerakom a kiságyába és ha felriad éjszaka megnyugtatom és igyekszem a kiságyába visszarakni de vannak olyan időszakok amikor mellettem tud visszaludni akkor magunkhoz vesszük. de mindig igyekszem a kiságyban elaltani nem rögtön a mi ágyunkban altatom. nekünk ez nem jön be

de hiszem azt, hogy mindenki érzi, hogy a saját csemetéjének mi a legjobb, milyen uton lehet ezt a z alvás dolgot megtanitani neki.
nálunk most az a probléma, hogy Flora álmos ugyan és el is alszik az ölembe,de amikor lerakom a kiságyába akkor kinyitja a szemét és feláll felül az ágyban és nem akar aludni. nem sir hanem hülyéskedik. de nekem nincs szivem, hogy ekkor othagyjam és aludjon el mostmár hiszen az alvási rituálé megvolt(pedig mondták nekem hogy igy éne) de Flora ugy érzem ezzel jobban sérülne igy megvárom(bár néha fáraszto ) amikor már ténykeg fáradt annyira hogy végleg eltudjon aludni nálunk ez jött be.
a következő gyerek is biztos más lesz majd meglátjuk, hogy vele könnyebb lesz e vagy semKép

Krisz!

Dorkának nagy nagy gartula a menéshez.KépKépKép

sziasztok
Enci
renci
 
 


Enci!

Háááááát, nem is tudom. Szerintem olyan kicsik még! Oké, van olyan baba, akinek ez szinte rögtön megy, örüljön a szülő! De nekünk, akiknek nem ilyen a gyerekünk, nem szabad hozzájuk mérni a miénket! Mondjuk nálunk általában megy a cicin elalvás, vagy az ágyban hátsimi-éneklés módszer. Ha nem, akkor azért, mert olyan későn aludt délután, hogy nem álmos - ez az elmúlt napokban előfordult, mert Paxirasolt kap, attól többet alszik valamennyivel nappal. Nekem az éjszakai ébredésekkel volt bajom, bár mostanában maximum kétszer kel szerencsére. De ez is "a más babája bezzeg végig alszik" volt...

Viszont találtam egy másik cikket az LLL honlapján. Megosztom veletek, mert kicsit helyretette az agyamat.

http://www.lll.hu/archiv/ujsag/0402/0402_01.shtml
Fulescsacsi
 

 
 

Fülescsacsi!

nem olvastam ugyan végig de tetszik a dolog. Nálunk is az a probléma, hogy este nehezen akar lefeküdni és éjszaka többször felkel(kop-kop mostanában csak egyszer akkor cumit berakom és rögtön visszalszik)
én is amondo vagyok,hogy minden gyerek más és megkelltalálni a legmegfelelőbb modszert de olyat ami nemcsak a babának jó. mert ha ő ugyan jol alszik de én hulla vagyok és egy idő után már haragudni fogok rá, mert fáradt vagyok az esti ceremonia miatt az nem megoldás.

de én ahogy olvaslak benneteket alapvetően mindenki ugyanazon az állásponton van csak a saját családjára gyerekére formálva azt ez igy van rendjén. és majd később kiderült hogy a legjobb amodszert csináljuj illetve utközben lehet ealakitani rajta. én is változtattam a modszeren de az alapvezérfonal az mindigmegmaradt,megtanitani, hogy egyedül eltudjon aludni de közben jol érezze magát ne "erőszakos" legyen

én egyedül abban nem tudo, még hogy mit csináljak és ha van vmi ötklet akkor szívesen fogadom, hogy este álmos látszik rajta. el is kezdjük az alvási ceremoniánkat . elalszik az ölembe a hasamon és ilyenkor szoktam lerakni, mert nálunk az hogy ébren berakjam a kiságyba és ott simogassam énekeljek nem müködik. ez a modszer ment is de mostanában már érzem hogy igazán alszik vmikor szinte horkol ,ekkor adok nerki joéjt puszit és lerakom. ésezt övetöen fel is kell. akkor nem sir hanem felül feláll a kiságyban, közben lelebukik és megpihen egy-két ms-re és kezdődikminden előről. hiába simogatom akiságyban, nem alszi kiveszem és probálom megint eleltani de nem akar mutogt, hogy menjünk ki aszobábol . és vmikor kétszer háromszor megismétlődk elalszik de amikor lerakom kezdődik előlröl. és közbenhulla fáradt csetlik botlikKép
vmit bizti rosszul csinálok, demit tegyek?

enci
renci
 
 


Enci!

Hm, hát feladtad a leckét... Esetleg az lehet a baj, hogy túl fáradt? Mikor fekteted le? És nappal mennyit alszik? Akkor az ágyában alszik? Lehet, hogy előrébb kell hoznotok az esti programokat, vacsit, fürdést, elalvást, mert ha megvárod, hogy túl fáradt legyen, akkor azért nem tud elaludni, illetve ébreszti magát. A másik, hogy esetleg rossz helyen van az ágya, nem tudom hiszel-e ilyesmiben, de bizonyos felfogás szerint egy vízér, vagy Hartmann-zóna is lehet ludas - nem mintha mi bemérettük volna... Szerintem azt is megpróbálhatod, hogy mégsem veszed ki, hanem leülsz mellé, és simogatod, ha felül visszafekteted, és halkan énekelsz, vagy mesélsz, vagy azt duruzsolod, hogy most már aludni kell, előbb-utóbb úgysem fog felkelni, és rájön, milyen fini a simogatás. Te szoptatsz még? Mert nálunk a cicin alvás is bejön nagyon.

Ma volt egy kis balesetünk, talán nem kellene reklámoznom, milyen béna vagyok, de egy kicsit kiborultam miatta, bár Szabolcsnak az ijedtségen kívül semmi baja nem lett.

Szóval a babakocsinkban a biztonsági övön kívülelöl van még egy pánt keresztben. Ezt ki is lehet szedni, és mivel eltört benne egy csavar, hát kénytelen is voltam - a férjem még nem hozott új csavart bele. De a biztonsági öv kitűnően tarja a gyereket, ez inkább csak kapaszkodásra és rágicsálásra szolgált. ma a boltba indultunkkor beraktam Szabolcsot, feladtam a sapiját, kabátájt, majd szépen kitoltam a lépcsőházba, mint máskor is, amíg felveszem a kabátom, meg bezárom az ajtót. csak éppen nem csatoltam be!!!! Szabolcs mindig ugrál örömében, amikor indulunk valahová, de fogja az öv. Most meg nem fogta, és akkorát repült szépen a kocsi elé... Hasra érkezett, de a kezét lerakta maga elé, így a fejét nem ütötte meg. Persze így is üvöltött, nagyon megijedt, végigtapogattam gyorsan, de nem sérült meg. Aztán 20 másodperc múlva már vigyorgott, mintha mi sem történt volna. Szóval én jobban megijedtem. Látszik, hogy amúgy mindig bekötöm az övet, kibújni meg nem próbált eddig szerencsére, mert sosem történt még hasonló sem... persze ez nem menti, hogy most mégis... Még, jó, hogy tél van, és egy csomó ruha volt rajta...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

FCS!
Örülök, hogy nem lett semmi baja a babakocsiból való kieséstől! Jelentem én kétszer estem ki kisbaba koromban abból a jó magas, régi fajta babakocsiból! Egyszer még a kocsi is rám dőlt! Ja, kiságyból is kiestem egyszer, és galériáról is zuhantam le! (Egy pokrócot vittem le a lépcsőn és ráléptem. Csak 12 lépcsőfok, bum,bum,bum.Kép )Szóval ez még csak a kezdet!
Tényleg jó a sok ruha!

Ma viszont nagyon szerencsés napom volt a bababörzén!!! Vettem nektek amit kértél!!!!!
Nagyon büszke vagyok magamra, szerintem nagyon kafa. Remélem tetszeni fog.

Most alvás témában nem írok, csak annyit, hogy tényleg köze lehet a cicizéshez. Nekünk is azóta lett jobb a helyzet, miután leszokott a szopásról.

Peti ma nem szopizott reggel 9-től este 6-ig. Eléggé feszült a mellem mire hazaértem, de mégsem volt olyan, mint mondjuk 2 hónapja. Ez azt jelenti, hogy már alig van tejem?
Viszont amikor hazaértünk, szopott egy ciciből és úgy jól lakott, hogy a másikból már nem kért. Kérleltem Petikém szopizzál, mert fáj anyunak. Nem kellett. Akkor mégis csak van sok tejem?

Na mentem.
Ma kicsit lökött vagyok egész nap. Kép

Pusz!
Andiék
andi68
 
 


Fcs!

szerencse, hogy a ijedségen kivül nem esett baja Szabolcsnak.
nálunk is voltak már ilyen esések. Flora az etetőszékből esett ki . nemkapcsoltam be rögtön amikor beraktam és a tálca nem lett stabilan felrakva. Ő annyira örült, hogy kaja lesz hogy miközben rátámaszkodott a tálcára az kifordult a helyéről és szaltóba le a földre nagyot esett de szerencsére az ijdetségen kivül nem esett baja.


hát az esti ceremoniát már előrébb hoztuk. Florának kb igy nz ki a napja : fel kell kb 9 körül fél 10 körül reggeli utána még eszik délelőtt de uzsi szerüt vagy semmit mert a főzit nem igazán kéri ilyenkor.utána 12-12.30-tól kb szunya 3-fél4-ig ezután ebéd(teljesen felborult a napirendjemostanában és utána még eszik két-3 alkalommal 9-igí ebből az egyik a tejcsi. (sjna mi már nem szopizunk 9 honapos koráig szopizott ő maga mondott le. már nem igazán voltkedve küzdeni a tejért ésnekem elég jol alkalmazkodott a kevéskereslethez igy hiába probáltam fenntartani a tejcsit de elapadt bár még ha megnyomom most is csordul ki belőle pár csep)de az megmaradt, hogy a tejcsi evéseközben elalszik. az ölemben marad még egy kicsit simizem stb és ezt követően rakom le. és ekkor történik a dolog. szoval miután fél 4 körül felkell fél hét körül van a fürcsi és utána a vcsai ,mert észrevettük hogy a fürcsitől felébred és azt gondoltuk emiatt van, hogy tul lendül az alváson

azt szoktam csinálni amugy, hogy nem veszem ki hanem mindig probálom lerakni aludni kell szöveggel simi ének minden megvan de ő mint egy kejfeljancsi mindig felkel. bár amikor visszinteben van becsukja a szemét de a köv. pillanataban még utolso erejével felkell olyanna tűnik mintha aztgondoná:nem szabad elaludni.volt, hogy egy orát elvoltunk igy de nem aludt elhanem mutogat kifelé.
az ágyfekvésre már én is gondoltam, hogy rossz helyen van. lehet hogy átvariálom.

mostanában szanaszét vagyok, mert -nemtudom irtam-e de pénteken elutazunk egy honapra párizsba ugyhogyazt setudom mit pakoljak. közben mega suliba iskell készülnöm mert ahéten lesz még egy két beszámolom. szóval nem unatkozomKép

sziasztok
jo éjt mindenkinek .nyugodalmasat kevés ébrdeésselKép
renci
 
 


Enci!

Egy hónap Párizs! De jó!!!!! Csak üdültök, vagy rokonokhoz mentek?

Hát, ma éjjel Szabolcs is műsorozott kicsit. Éjjel fél kettőkor ébredt, kb ekkor szokott máskor is. Cici, elalvás, ágyba vissza, tízperc múlva felébredt. Az apja odament énekelni neki, de csak egyre jobban sírt. megint cici, elalvás, vissza az ágyba, tíz perc múlva ébredt. A végén odavettük magunkközé, kis forgolódás, hátsimogatás után elaludt, mint akit fejbevertek. Néha van ilyen, de amúgy szépen alszik a kiságyban.

Fürcsi: a fürdővízbe egy kis nyugatató hatású illóolaj, vagy fürdető? Levendula, vagy a Johnson-nak van ilyesmije, azt hiszem... Én a kiságyra is kötöztem egy kis gézzsákocskában levedulát. Már nincs túl sok ötletem... Szabolcsot amúgy inkább elszívja a pancsolás...

Megyünk a boltba, de ma biztosan nem felejtem el bekötni!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Ma délelőtt teljesen lefárasztott Peti.
Szokás szerint 7-kor mosolyogva ébredt. Semmi gond nem is volt, elvittük 9-re Kittit, kicsit dumcsiztam az óvónénivel, bementünk a Rossmannba pelusért. Már ott kezdte, gondoltam éhes. Ő reggel 6-tól már folyamatosan szopizik amíg fel nem ébred, (na ez érdekes, alva szopizó Peti, de tényleg így van!) Ezért nem szokott reggelizni. 10-re hazaértünk, gyorsan megetettem, tényleg éhes és nagyon álmos volt.
Elkezdtem az altatást. Először cicin, gondoltam bealszik mert ragadt le a szeme. Szopi 10 perc, cici nem kell, felkelés, sírás.Letettem hasra (csak úgy alszik) hátsimi, fejsimi, semmi hatás. Felkeltem, hogy ringatom ölben, ez nálam a végső lépés. Nem volt jó. Besötétítettem a szobát, betettem a kiságyba, zenélő játék, fej-hát simi. Nem alszik, csak harcol. Ekkor már majdnem 11 óra volt. Mondom Peti mégegyszer felállsz, kimegyek. Felállt. Kimentem. 5 percig sírt, nem bírtam hallgatni tovább. Bementem, hasra teszem, 2 perc és horkol.
Húúúúúúúú.
Lehet, hogy ha 10-kor hagyom 5 percet sírni, elaludt volna?
Soha nem tudjuk meg.
Na, bocsi, most jól kiírtam magamból ezt a mai délelőttöt!

Mindenkinek puszi!
Andi
andi68
 
 


Biztosan ezt a hirtelen meleget érzik meg, nem? Szabolcs is olyan nyűgös, hiába kelt majdnem nyolckor, de tízkor elaludt egy háromnegyed órára, pedig nem szokott máskor, csak délben. De amúgy is olyan kis változékony a kedve. Lehet fog is. Már nagyon várjuk ezt a hetedik fogacskát, folyton jelentkezik, aztán mégsem...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Hogy vannak a gyönyörű babócák?
Dorka nagyon megérezte a melegfrontot olyan álomszuszi tőle, mint az anyjaKép
Este meg fent van jó sokáig, 9 utánig még játszik az ágyában, pedig 8kor letesszükKép

Iszonyú sokat fejlődött járásilag a csaj, annyit megy és egyre bátrabb, már húzta magára az abroszt, könyvespolcról a könyveket, lefejelte a hintát, magára csukta a szekrényt és megint szétszedte a popsitörlős doboztKép, ott találtam az ágyban a szanaszét popsitörlők közepénKép nagyon büszke voltKép sztem jogosanKép

Na írjatok ti is csínytevéseket! Had lássam, hogy nem az én csajszim a legrosszcsontabbKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz!

Popsitörlőszétszedés nálunk is volt, de mostanában valahogy nem kerülnek a kezébe. Nálunk a könyvpakolás a főműsorszám. Látszik, hogy a mi gyerekünk, imádja a könyveket. Már egyre többet lapozgatja, nézegeti őket, de főleg lerágja a sarkukatKép. Szabolcs kedvenc játéka, hogy amikor hajtogatom a tiszta ruhát az ágyon, egy óvatlan mozdulattal lerántja a frissen összehajtott kupacot a földre. De olyan gyorsan, hogy hiába ülök ott, nem tudom, megakadályozni. A másik kedvenc a telefonom. A föld alól is előkotorja, felmászik érte a kanapéra, fotelba, ha letakarom, akkor is megtalálja, a múltkor valahogy a billentyűzárat is feloldotta, de még időben letettem, nem csörrent meg annak, akit felhívott...

Járás: hát a mi kis lustaságunk nem nagyon akar elindulni. Nem nagyon vezetgetjük, mert azt olvastam, ettől csak lustábbak lesznek önállóan elindulni, de tegnap nem bírtuk ki, a Népligetben közrefogtuk az apjával, és simán megtett 30 métert megállás nélkül. Egyáltalán nem nehezedett a kezünkre, csak könnyedén fogta. Aztán leült egy kicsit, és újabb 15 méter. Aztán már nem akartam erőltetni.

Továbbra sem hajlandó egyedül enni, kivéve kiflit, kenyeret, mindent megtapogat, amit eléteszek, de el is kapja a kezét. Andi beleültette a bogarat a fülembe, hogy vannak babaák, akik nem szeretik, ha piszkos, illetve ételes lesz a kezük... No, jól nézünk ki...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

FCS!

Azrét nem dől össze a világ, ha nem szereti ha kajás lesz a keze! Mit csinál, ha leteszed kavicsos, vagy homokos helyre? Összekoszolja a kezét? Mert ha azt sem, az már elég cikis, de ha csak a kajával van gond, majd eszik kanállal!

Peti imádja összetrutyizni a kezével a kaját, főleg a jó ragacsos dolgokat, pl. banán. Alkotóelemeire szedi és szétkeni,a hajába, magára és mindenhova. Bezzeg a szájába ő sem teszi be.

Akkor melyik a jobb? Kép

Kittike sem táplálkozott egyedül, de most meg már nem is emlékszem, mikor kezdte el. Másfél évesen biztosra szépen evett egyedül kanállal, meg is lepődtek a bölcsiben, milyen szépen eszik.

Úgyhogy mindennek van jó oldala, legalább nem kopik el a kezecskéje a sok kézmosástól! Kép

Pusz!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi! Nem szemrehányásként írtamKép. Homokban, kavicson persze valamennyire koszsos lesz a keze, de sosem viszi túlzásba, sosem volt még olyan igazán szutykos, valahogy mindig ledörgölte. Amúgy amikor már benn van a kaja a szájában, akkor belenyúl utána, szóval a kézmosást nem ússzuk megKép.
Fulescsacsi
 


Haliho!

Csak most tudok jelentkezni, tudjátok, készülünk az esküvőre, meghívókat hordunk ezerrel, aztán meg van egy lassan 14 hónapos törpecirkálónk is, aki a középpont.

Csak beleolvastam a leveleitekbe, mindet nem volt időm visszaolvasni.
Alvás-téma: nem véleményt írok, hanem tényeket, amik velem történtek: Anyukám negyedikes koromig velem aludt, cirkuszoltam, ha nem. Nem volt gond később, amikor "magamra hagyott".
A kisfiam külön ágyban, de még egy szobában alszik velünk. Tapasztaltam, hogy kevesebbszer ébred, ha a mi ágyunkban hagyom, de: én nem tudok így pihenni! Úgy gondolom, így is talpalok eleget éjjel (már "csak" 2-3szor éjjelente), szóval nekem is jár a nyugodt pihenés, még ha megszakításokkal is. Hozzáteszem, ha tudnék pihenni úgy, hogy a kisfiam mellettem alszik, hagynám, de nem megy. (többször felriadok, nem esett-e le, nem feküdt-e rá az apja, kap-e levegőt, tudom, hülyeség, de a tudatalattim diktálja ezeket a dolgokat).

Ennyi!

Képzeljétek! A fiam a zenére táncol! (pörög, dülöngél, rugózik, szalad, ill. ezeket variálja! Haláli! Nem tanítottam, egyszer csak elkezdte. Biztos jól érzi majd magát a szombati lakodalomban, ahová megyünk. Ja! És a család kedvence: ha megkérdezem: hogy emeli fel anya az ágyat? -a franciaágy teteje baromi nehéz- akkor nyög, de úgy, hogy belevörösödik! Mi ebben a poén? Az, hogy én észre sem vettem, hogy nyögök, amikor emelem!.. Kép)

Pusz,

*Dirtha
dirtha
 
 


sziasztok!

csak gyorsan jöttem elköszönni. most indulunk pestre és holnap irány párizs. egy honap mulva jövök addig is mindenkinek mindent jot a szülinaposoknak előre is sok boldog szülinapot

sziasztok
Enci
renci
 
 


Sziasztok!

Az előbb elszállt az irományom, mert Dorka egy laza mozdulattal kikapcsolta a gépetKép
Most már nincs kedvem regényt írni...

Enci,
most kapcsolok, hogy Flóra nem lesz itthon a szülinapján, csaknem a Ritzben rendeztek partyt neki?Kép Micsoda nagyvilági nő, Párizsban ünnepli az 1. szülinapjátKép
Jóóó utat nektek!!!!
És boldog szülinapot Flórának!!!

Dirtha,
nem csodálom, hogy most nincs egy szabad perced semKép
alvás témában én úgy szeretném még mindig, ha néha mellettem aludna a lánykám, de sajna ez nem megy.

Fcs,
Dorka sem rajong azért ha kajás lesz a keze, magától szintén csak a kiflit, meg az ilyen hosszúkásKép kajákat eszi meg, hiába teszem elé 1 ujjal bökdösi de nem próbálja bekapni, ha én adom a szájába akkor minden további nélkül megesziKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Haliho,

csak néhány sorra jövök, mert hulla fáradt vagyok. Tegnap esküvőn voltunk. A fotó Benjamin fiamról nem tegnap készült, hanem amikor megvettem az "esküvős cuccot" neki. A "poén": amikor már nyitva volt az ajtó, hogy indulunk, húsz percre az esküvő kezdő ip-tól, a kisfiam bukott egy akkorát, hogy fehér ing-kardigán-gatyó mind paradicsomos szószban virított! Megjegyzem, annyira tetszett neki, hogy nagyot kacagott a sikolyomon. Szerencsére egy aprókockás ingje is van, a naciból és a kardigánból nagyjából ki tudtam sikálni. Persze kisgyerekes családként utoljára estünk be a házasságkötőbe terembe, ahol pici fiam majdnem végigülte a szertartást, csak egy kicsit kiabált a végén ... Kép

Szóval "eredeti" csiniben:

Kép
dirtha
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem írok "rendesen", az a baj, hogy megint kiújult nálunk a középfülgyulladás, lázzal, meg minden; nincs valami módszer, nem ismertek, amelyikkel ki lehet védeni vagy elmúlasztani tuti módon ezt a bajt? Annyira szomorú vagyok, szegény kicsi nem mehet ki, nem eszik, lázas, nem játszhat a gyerekekkel...KépKép

Írjatok!

Éváék
rizike
 
 


Sziasztok!

Hű, kicsit fárasztóak a napjaim, itt van nálunk a férjem unokahúga, nyolc éves, nagyon aranyos, de mégiscsak két gyerekem van most... Jövünk-megyünk, a lány beleszeretett a kreatívkodásba, úgyhogy kreatív-műhely, itthoni gipszkiöntés, nyakig festék, szoptatás, főzés, házimunka között nem nagyon van időm még gondolkodni sem... ma Péter itthon volt, elmentek moziba, kész felüdülés volt Szabolccsal kettesben.

El is mentünk fodrászhoz, ahol a fiam olyan hisztit csapott, hogy szinte megijedtem, de egy hölgy segített fogni, meg terelgetni a figyelmét, így azért valahogy csak levágták a haját... A fodrász szabadkozott, hogy nem tökéletes, de nekem fel sem tűnt, csakhogy végre nem az a lobonc van a fején, és talán nem fog úgy izzadni.

Éva! Beírtam a google-ba (www.google.co.hu), hogy középfülgyulladás, és rengeteg anyag jött le, homeopátiás, meg hagyományos, meg minden, nekem nincs tapasztalatom csak az én halvány kisgyerekkori emlékeim, volt meleg só, meg bugyola a fülemen, de jó tanács: amikor jó az idő, ne öltöztesd túl, mert kimelegszik a sok ruhában, aztán a lakásban meg lehámozod a sok ruhát, pedig alig van melegebb, mint kint... Nem attól betegszenek meg a babák, hogy belefúj a szél a fülükbe, hanem vírustól, amit a tömegközlekedésen itt-ott kapnak el. (Ezért utálom, ha vadidegenek tapogatják a gyerek kezét...) És amíg náthás, akár húszpercenként is szívni kell az orrát...

Dirtha! Irtó csini Benjámin!!!!!!! Sokat táncolt? Szabolcs is csak úgy rázza a fenekét, ha zenét hall...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Kittike is amikor először volt fodrásznál elég nagy ordítást levágott, pedig ő már jóval elmúlt egy éves. A másodiknál már hősiesen tűrte.

Mi is azért vágattuk le, mert nagyon izzadt, még most is, pedig ezt kinövik állítólag.

Peti szerencsére nem annyira izzadós, ebből kifolyólag nem is koppasztottam még meg, bár néha van egy olyan érzésem, hogy nekiesek egy ollóval hátul, de elég macerás dolog. Elől azért levágtam mert a szemébe ment, és egész egyenes lett.

Kíváncsi vagyok Szabolcsra az új séróval!
Biztos dögös! Kép (mármint hapsis Kép )

Peti mostanában 20 perceket alszik napközben, nagyon lefáradok, semmi házimunka, pórszívózni sem lehet, mert vagy alszik vagy nagyon fél.

Kitti soha nem félt a porszitól.

Fú, az orrszívás az nálunk nagyon gáz! Mostanában ki sem jön, mert elég sürü trutyi van benne, nagyon remélem hogy nem megy a fülére. Jaj.

Képzeljétek, most kb. 12-kor jutott eszembe, hogy én Baba-Mama klubba akartam menni, 10-re. Délig tart. Gratlulálok magamnak.

Sok puszi mindenkinek!

Andiék
andi68
 
 


SziasztokKép

Élünk mi isKép
Jelentem Dani elindult a nagyvilágbaKép A multhéten még csak egy két kobor önálló lépést tett, de a héten már elég bátran elkezdett közlekedni. Tegnap voltunk az állatkerti játszóban és ott aztán egyfolytában ment, már 5 - 6 lépést is megtett egyfolytában, annyira édi voltKép Azóta alig megy négykézláb, mindenütt probálgatja az uj tudományátKép

AndiKép
ÖregszemKépKép NEm voltatok tegnapKép

FcsacsiKép
LEsz ringató a XI. kerben szombaton, megyek Danival és kiprobáljukKép Van kedvetek csatlakozni?? Egyszerüen eltudnátok jönni, a Népligetből a 103 as busszal és a Hengermalom Fehérvári u. kereszteződésénél kell leszállniKép

DirthaKép
Nagyon csini volt a fiadKép Bulizott egy nagyot akkor ő isKép

ÉvaKép
Homeos cucli nem segit??

Most mentem mert hulla vagyok.

puszi
ÁGi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Látszik, hogy már mi is a szülinap lázában élünk, különben biztosan nem felejetettem volna el valami nagyon fontosat:

KépKépKép Boldog első szülinapot kívánunk Dorkának!!!!!!!!!!KépKépKép Kövesse még sok-sok!Kép

Várjuk a képes beszámolót, Krisz, a nagy napról!

Ági! Nagy-nagy gratula Daninak! Bár mivel azért olvasgatom a Pöttömöket néha, legalábbis a ti kalandjaitokat, azért jólinformált voltamKép. Amúgy itt is van Ringató az Almássy téren közelebb hozzánk, háromszor voltunk, de Szabolcsnak valahogy nem jött be, mindhármat végigordította, szétzilálva a foglakozást, most próbálunk másik zenés foglakozást keresni.

Szabolcs is lassan próbálgatja az egyensúlyát, ha nem figyel oda, egyre többet áll támasz nélkül, de még bizonytalan kis nyuszi... De két hónapon belül biztosan belevág a dologba!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Orvostól jövünk, orvoshoz megyünk, úgyhogy 1000 bocs, hogy nem tudom végigolvasni , amit írtatok, de: mi is BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk Dorkának!!!
Daninak hatalmas gratula a mendegéléshez!!
Fcs, nem tudtam, hogy 20 percenként kell az orrot szívni ilyenkor!! Ezt nagyon jó, hogy mondod!
Ági, homeot tegnap vettem, Belladonnát és Chamomillát, most várom, mi lesz... Még nem próbáltunk ilyesmit.

Ezt a képet mindenkinek, nem tudom, megjelenik-e
file://localhost/D:/Documents and Settings/mumi/Dokumentumok/Képek/y02-3b42667r.jpg

Puszi
Éva
rizike
 
 


Nem jelent meg, este megpróbálom megint. Szép pedig.Kép
rizike
 
 


Sziasztok!

Már napok óta próbálok eljutni ide. Na most talán sikerültKép
Köszi a szülinapi köszöntést Fcs!!!!

Dorka közben itt garázdálkodik, próbál a klavcsitartóra felkapaszkodni, édesKép

Szóval klassz volt a szülinap, 3 részletben történt, mert nagy a család.
Rakok fel pár képet Dorka és a torta címmel:
Itt még egészben a torta, háttérben nagymamiKép
Kép

Dorka rávetette magát a tortára, itt még reménykedtünk, hogy eszik is belőleKép
Kép

Próbáltuk kistányérban, hátha úgy jobban ízlikKép
Kép

Hát nem, a tányér sokkal klasszabbKép
Kép

Szóval az én lánykám egy falatot sem volt hajlandó enni a csokitortából, pedig már lehetett volna. Kapott sok ajándékot, legókat főleg, legnagyobb sikere az Ivános telefonnak voltKép


Hú és voltunk 1 éves státuszon 74 cm és 9890g a csajszi és már nagyon klasszul jár egyedül, mit jár már szalad isKép és esik hatalmaskatKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Régen voltam, így utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk Benjaminnal Dorkának!
dirtha
 
 


Sziasztok!

Megvolt hát a nagy esemény, a fiam egy éves lett - valójában éppen ezekben a percekben született meg egy éve, de most már alszik egy jó kis fárasztó nap után. Először is egy-két ilyen volt kép.
Kép

Kép

Ilyen csini ruhában volt ma, itt az új csigát vizsgálja.
Kép

Ééééééééés a torta!
Kép

De ő sem evett belőle...
Kép

Na, jó, végül, miután elmentek a rokonok, és Apa is éppen lent volt kikísérni őket, evett belőle kanállal, de nem egyedül... Ajándékok általában jól sikerültek, bár néhány dolog talán korai volt, de ő is kapott Duplot, meg Ikeás vonatot - imádja, amikor a lejtőn lesuttyan a szerelvény -, apukám egy nagyon klassz bánszínházat készített, de a sztár egy olcsó piacos elemes kisautó - tudjátok, ami mindig irányt vált, ha nekimegy valaminek, a bátyámék ajándéka.

Azért pityeregtem párat - az itt vendégeskedő unokahúgnak vettünk egy pisilős, kukucskálós babát, és a Szabolcs régi bodyja éppen jó rá - pedig nem is a legkisebbek közül adtam neki oda...

Itt egy fényes mosoly a végére.

Kép
Fulescsacsi
 


Szia Fcs!

Pedig még délelőtt az eszemben voltKép aztán meg a jövés-menében ki is mentKép
Szóval:

Nagyon sok boldog szülinapot kívánunk Szabolcsnak!!!
és csuda-helyes pasi még mindigKép

Krisz és Dorka

Krisz
krisszie
 
 


Szia Fcs, mi is Millió Boldogságot kívánunk Szabolcsnak és a Családnak! KépKép

Sammiék
rizike
 
 


SziasztokKép

Utólag is nagyon sok boldog szülinapot Dorkának és Szabolcsnak is, nagyon édik a fotokKép

puszi
ÁGi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog szülinapoooooooooooot minden picurkának!

Nagyon jók a képek!

Puszi!
Andiék

Kép

Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi, nagyon aranyosak a képek! Előre örülök, mi milyet kapunk egy hét múlva!Kép
Bizony, még 7 nap, és mi is 1 évesek leszünk. Sajnos az utóbbi időben betegség jön betegség után, most épp egy fenomenális nátha, de hála az égnek, a fülgyuszi elmúlt.
Nem tudtok kiszáradt arcbőrre valami jó krémet babának? Talán a sok folyadékveszteségtől, vagy a gyógyszerektől, nem tudom, de szinte smirgli az arcocskája Saminak.
Találtunk egy nagyon jó ül-orr-gégészt, ha valakinek szüksége lenne, szóljon!

Puszi mindenkinek

Éva
rizike
 
 


fül
Kép
rizike
 
 


Hali!
Vannak ilyen védőkrémek, pl. a Rossmannban is, nagyon finom illatú, nem is drága. A popsikenőcs is jó, amikor kiviszed, bekenni az arcocskát, mert a szél szárítja ki.

Petinek még nem kellett.

Holnap klub?
Jön valaki?
(Almási térre)

Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Hú, de régen nem voltunk klubban! Andi, ti mentek? Mert akkor megyünk, de már annyiszor mentem úgy, hogy jön valaki közületek, aztán mégsem...

Éva! Éljen a gyógyuló Sami! Arcszárazság, ne is mondd, Szabolcs dettó. De olyan pirosas, foltos is, mondom a dokinak, nem allergia-e, de azt mondta, akkor máshol is lenne. Mi Bübchen Wind&Wetter-t használunk, nem javít rajta sokat, csak időlegesen, így állandóan kenem...

Egy éves státusz: 10.800 gramm, 81 cm, 47,5 fejkörf., 49 mellkörf. Kicsit nagy a gyereke, a doki bácsi asszonta: "Szabolcska minden várakozást felülmúlsz méretekben!"
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
Annyira rége voltam már itt,hogy az idejét sem tudom..de most ismét csatlakozozm.Hülyén hangzik de én estére már olyan fáradt vagyok hogy csak bezuhanok az ágyba és nincs erőm leülni a gép elé.
Zsófi hétvége óta beteg még az ügyeletet is ki kellett hívnom hozzá,Lázas volt 3 napig és semmi más tünet nem volt és nincs.Mára már jobban van de vasárnapig antibiotikumot kell szedni amit kész horror badni neki.És képzeljétek még a lázméréstől is folyamatosan üvöltött szegény úgyhogy mindkettőnket megviseltek az elmúlt napok...de mostmár minden jobb csak lefogyott egy kicsit,mert nem eszik semmit csak tápszert és babavízzel higított Kubut.
Nekem a munkakeresés abszolút nem halad úgyhogy úgy tűnik jó ideig még itthon maradokKépNem is bánom de azért dolgoznom is muszáj lenne.....
Egyébként az egyik ominózus lázmérésnél a szülinapi képeiteket mutogattam a Zsófinak itt a neten és lefoglalta egy kicsit úgyhogy hála nektek érte!Kép
Most megyek de olvaslak benneteket szorgalmasan és igyekszem írni.
Egyébként milyen aza klubb az Almási téren?Engem is érdekelne szívesen csatlakoznék hozzátok!
Sziasztok
meli
 
 


Szia Meli! Tényleg jól eltűntetek! Szegény Zsófi... De már jobban van, ugye?

Klub: szerintem, klassz, aranyosak a lányok, aki szervezik az anyukák is nagyjából. Sok játék, sok gyerek, bár szinte mindig taknyos valaki...

De már olyan régen voltunk, hogy nem is emlékszem. Csütörtökönként fél tíztől fél tizenkettőig van, ha jól rémlik... vagy tíztől délig? Andi! Segíts ki! Klassz lenne, ha jönnétek ti is, Meli!
Fulescsacsi
 


Bocsi, pár vesszőt rossz helyre tettem, vagy kihagytam, remélem azért érthető...
Fulescsacsi
 


Hali!

Én is bocsi, csak bedobtam a klub témát aztán eltüntem, ez ronda dolog, te nagyon vacakol a gépünk, bizots vannak rajta "baktériumok" (Kittike így nevezi Kép ) tegnap este kétszer is próbáltam beindítani, de nem jöttek fel az asztalon az ikonok, és mérges lettem és kikapcsoltam. Amúgy is olyan vacak napom volt tegnap.
Ma meg Peti 5 előtt ébredt, és pont úgy fél 10 körül olyan jól elaludt, hogy nem mentünk sehova.

Azért a jövő héten majd talán összejön.

Gyógyulást a betegeknek!

Majd jövök még, ha a gép engedi.

Puszi!
Andi
andi68
 
 


Andi! Mi sem voltunk, Peti szabadnapos volt. (OFF: mondta amikor nálatok voltunk, hogy azért lehet annyira lassú, mert tele van féreggel... Viszont azt is mondta, hogy szívesen felugrik megcsinálni, meg ad pár tanácsot... Szaván fogjam, vagy van erre embered? legalább mi is talizhatnánkKép)
Fulescsacsi
 


Sziasztok!


ÚÚÚÚÚÚÚÚÚ, de régen voltam!
Fcs, ne haragudjatok, utólag is nagyon boldog szülinapot a gyönyörű Szabolcsnak!!!

Nemsokára jövök, de sajnos most semmi időm!


Puszi,

*Dirtha
dirtha
 
 


Köszi, Dirtha, aranyos vagy! Tessék azért kicsit magatokról is írni!
Fulescsacsi
 


Hellóka!

Köszi Csacsi, van emberem, már megbeszéltük valakivel, hogy hoz valami vinyót, és újratelepítjük a Windowst. Már előre félek!
Addig is szenvedek, de talán a jövő héten már jön a fickó. Azért rendes Peti, hogy jönne. De anélkül is feljöhettek bármikor, csak beszéljük meg! Esetleg Évivel közösen?

Évi volna kedved?

Mi elkezdtük hírtelen felindulásból az "Aludj jól gyermekem"-et. Most is sír Peti, de a tegnap éjszaka egész jól ment. Kérem a drukkokat, hogy sikerüljön! Bővebb sztori itt:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=279&post=392671#POST392671

Most bepótolja a nem evést, nagyon jó étvágya van!

Mindenkinek jó hétvégét!
Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi, Fcs, mi talán a jövő héten végre ki tudunk mozdulni, de csakis maximálisan baci és vírusmentes közegbe (van ilyen??!!), mert Sami kb. három hónapja beteg hol így, hol úgy, rengeteget fogyott, alig eszik, úgyhogy tökéletes céltáblája a legegyszerűbb kis betegségnek.
Drukkolunk Peti alvásához, klassz, hogy megint eszik!Kép
Sulit újfent hanyagolom, én nem tudom, de valahogy nem akar összejönni, valami mindig közbejön. Így viszont tudunk járni a klubba.
Mit szóltok Madonna Little Star-jához? Én most odavagyok tőle.

Éva
rizike
 
 


Sziasztok!

Andi! Szurkolok nagyon, bár én úgy döntöttem, kivárok Szabolcsnál. Pedig elég rosszul állunk: elalvás cicin, be az ágyba, egy-másfél óra alvás után ébredés, csak cicin alszik vissza, aztán egy-három óra alvás, de ezután az ébredés után sehogyan sem lehet visszatenni, csak köztünk alszik vissza, és csak cicin. Még ezután is ébred egyszer-kétszer, néha apa úgy vissza tudja altatni simivel, hogy fel sem ébredek... Időnként elhatározom, hogy újra próbálkozunk a módszerrel, aztán felrémlik a csatakosra izzadt gyerek képe, ahogy kétségbeesetten üvölt még háromnegyed óra után is... (Annyinál többet nem bírok, méghogy három-négy óra!) Szerencse, hogy Peti csak fél órát sírt, bár lehet, hogy olyankor kellene elkezdenem, amikor nagyon álmos-fáradt amúgy is, akkor hamar elaludna - de akkor már az esti szopinál elalszik - az meg nem maradhat ki... Szóval mindenképpen meg kell várunk, amíg leszokik a ciciről, nincs mese...

Éva! Örülök, hogy jobban vagytok! Szerintem nem óvhatod Samit, ezek a betegségek nem gyengítették, hanem erősítették a szervezetét, és ilyenkor télen óhatatlanul sok a vírus mindenfelé. Ahová csak lehet menjetek gyalog, legyetek sokat levegőn persze a hőmérsékletnek, időjárási viszonyoknak megfelelően öltözve, a tömegközlekedést hanyagoljátok, és ne hagyd, hogy fű-fa-virág megtapogassa a gyereket az utcán, meg itt-ott... Olvastam a hiszti-topikban a hsz-eidet, Szabolcsnál is volt ilyen, szerencsére én akkor találtam egy pár dolgot erről itt, így nem fajult el a dolog, ha nem kért, nyugodtan bevittem a szobába, én meg visszamentem enni. Azóta is változó az evési kedve, de azért inkább jónak mondható. És simán kihúzott egy egész hónapot csak anyatejen, pedig beteg sem volt, és heti 100 grammot hízott - de ezt már meséltem, nem? Ezeknél sokkal nagyobb hisztik, dacoskodások várnak még ránk sajnos...

Holnap megyünk moziba az anyukámmal - vagy húsz éve nem voltunk együtt...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Csak egy pillanatra jöttem.

Évi, örülök, hogy jobban vagytok!
Igaza van Eszternek, amit a betegségekről írt, csak helyeselni tudok. Nem tudod üvegbúra alatt tartani Samit, nem is szabad. Olyan közösséget meg soha nem fogsz találni, ahol senkinek nem folyik az orra, vagy másnap nem fog folyni! Mert ugye lehet, hogy ma még semmi baja, de már benne van valami, és csak holnap fog kijönni rajta, de már egy hete fertőz!!! Kittin pl. most a herpesz jött ki, szegénykémnek 3 is van az ajkán. Kép Ez egy életre szól és valszin. tőlem kapta el, mert a férjemnek nem szokott lenni. Kép Érdekes, hogy nekem sem volt, mióta Peti megszületett.

Na, nem ijesztgetlek tovább.

Nagyon jól halad az alvásunk, leírtam az Alvás topikban, már a második éjszakát aludta át!

Évi, jön a hideg, kellenének a takarók, most is majd lefagy a lábam!
Összefutunk a héten? Nálam? Csacsiék? Jönnétek?Vagy a klubban csüt.?

Most mentem, jók legyetek!
Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi, hogyne vinném már a takarót! Aztán van itt még néhány jó kis nadrágotok, meg zoknik. Holnap nekünk nem jó, mert Szuszinak szülinapja lesz, és a család egész nap itt fog zsizsegni (nagyon jó!Kép), de szerdától, hacsak nem jön újabb betegség (igaz, még ez is tart, de már a vége lehet, azt hiszem, csak annyira le van gyengülve szegény, jajKépKép), bármelyik nap jó nekünk. Nektek mikor jó?

Képzeljétek, kapott ma Szuszi egy nagyon klassz Siesta csizmát a Nagyiktól, abban feszített egész este.

Éva
rizike
 
 


Sziasztok!

Andi, vagy aki tudja: meg lehet-e rendelni az Aludj jól, gyermekem c. könyvet a neten? Itt Győrben sehol sem kapható!

Köszi az infot!

Betegeknek jobbulást, igyekszem jönni, talán a hétvégén sikerül hosszabb időre csatlakozni, akkor majd mesélek!

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Dirtha, köszi, megpróbálunk gyógyulni-sajnos nem nagyon megy.Kép
Csak annyit szeretnék kérdezni, tudtok-e valamit az AUGMENTIN káros mellékhatásairól?

Éva
rizike
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: