Új privát üzeneted érkezett!

Esik??? Itt asszem nem, bár ha kinézek, borzalmas idő van brrrrrrrrrrrr

Nem is mondtam, h szerdán mértünk egy soron kívülit - aggódtam a hányás miatt - és átléptük a 4 kilot! :o))) 4015g! Kép

pussz
Ann
annann
 
 


Ann!

Andrissal tegnap voltunk a doktor néninél. És képzeld mi is átléptük a 4 kilót! 4090g !!!!!!!!!!! a kismuki. Aki már nem is olyan "kis" muki.

Puszi: Emese
semese
 
 


Ja és eddig csak szopizott. Gondolom most már nem lesz gond a tejcsivel.! Itt egy nagy kopogás...
Ilyet sem hallottam még hogy ennyi idő kelljen hogy beinduljon a tej rendesen.

Emese+üvöltős Andris
semese
 
 

 
 

Emese, gratulaaa!!!
Tegnap Hami annyit aludt, h rá se ismertem - minden szopi között min 1 órát, volt, h 2-t. Már megijedtem, h beteg. De mára visszakaptuk a mi kis nappal nem alvósunkat! Kép
Itt nem esik egyébként, de éjjel esett. Kéne menni sétálni...

Nekem volt vagy 10-14 nap, mire viszonylag beindult a tej, utána egész jó volt már. Egy ideje már nem is fejek, mivel szopi után is kell vele foglalkozni, utána meg altatni. Egyébként meg jó ha 5-10ml lejött, de sztem az se bennemaradt, hanem újratermelődött. Majd fejek, ha szükség lesz rá. Homeobogyó is itt áll startra készen, jó ha van még tartalék a háttérben, amihez lehet nyúlni, ha emelni kell!

Pussz
annann
 
 


Sziasztok!

Végre megérkeztünk, Kristóf reméli, hogy befogadjátok őt is Kép. Bár szerintem Hami a szerelme, meg is beszélték, hogy egyikőjük sem születik meg a kiírt időpontban, hanem bent maradnak még egy kicsit, hogy idegesítsék szüleiket, azért megnézné a többi helyes kislányt is Kép.

Szüléstörténet a friss mami topicban és igyekszem képeket feltenni a fényképalbumunkba is.
johitimi
 
 


Timi,
igen, igen végre megérkeztetek, már nagyon vártunk titeket Hamival! És a fényképre is nagyon kiváncsiak vagyunk!Kép Kép Kép
pusssz
annann
 
 


Sziasztok!Kép
Szia Timi!
Üdvözlet itt a pöttömökben!!!Kép

Ann!
Ne aggódj Hami miatt, nekünk is gázosak a napjaink, állítólag a hatodik hét környékén vannak ilyen meglepő időszakokKép Nálunk is tegnap éjjel balhé volt, Duduka nem volt hajlandó aludni, de talán a ma éjjel behozzaKép

Ma mértük őt anyuéknál (konyhai mérlegre tettünk egy tálcát, hát jól nézett kiKép 5100 gramm!!!Kép
Túlléptük az 5 kilótKépKépKép

Nagyon várom már ide Kisbuksit! Olvastam, hogy mennyire erős, elképesztő!!!

Sajna nagyon keveset lehetek a gépnél, mert a férjecském éjjel-nappal dolgozik, hogy kivehessen egy hetet 23-tól!Kép De jóó leszKép

Millió puszi nektek!
Emőke

hicudzsi
 
 


Sziasztok Friss Mamák!
Nagyon aranyosak vagytok, mindent elolvastam, és már előre félek hogy rám újból vár az egy-két év nemalvás meg ilyesmi. Igaz már egyszer túlestem rajta Kittikémmel, és most olyan távolinak tűnik, de akkor emlékszem mennyire szerettem volna csak egyetlen egy éjszakát végigaludni. (2 éves korára sikerült!)
Most Péterke a hasamban, van hogy 4 órán keresztül folyamatosan rugdos és mozog, nem tudom mi lesz ha kijön? Nem baj, bármilyen is lesz úgy lesz jó, csak egészséges legyen!
Drukkoljatok nekem, már nagyon jönnék közétek, de azért még várjuk meg a Karácsonyt. (?)
Egy jó tanács, próbáljátok egy órára (esetleg 2-re!) az Apucira vagy más megbízható személyre bízni a csemetét, és ez legyen rutin, hogy mondjuk szombat délután 3-tól ő elviszi sétálni, Anyuci meg alszik egy jót! Nekem ez nagyon sokat segített anno. (A párom mindig a piacra vitte és úgy jöttek haza mint a málhás ló. Sőt ma is viszi a drága.)
Puszi!
Andi
UI:
Sikerült feltennem pár képet rólunk akinek van kedve nézze meg!
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1295&page=1
andi68
 
 


Sziasztok!

Ez az első jelentkezésem. Kép A babám, Dani október 21-én született, úgyhogy nemsokára két hónapos. Igazából a Schöpf-Méreis topicba írogattam, aztán láttam, hogy Hicudzsi "átpártolt" Kép, és megnyitotta ezt, így keveredtem ide.
Sajnos egyelőre ritkán tudok jönni, mert csak a szüleimnél van internet, de azért próbálkozom. Kép
Beleolvasgattam néhány előző üzenetetekbe, és kezdek megnyugodni, hogy nemcsak az én babám nem alszik és nem csak az enyém ordít. Kép Kép Kép Én is állandóan pánikolok, hogy kevés a tejem, meg hogy biztos éhezik a gyerek. Kép Nagyon rossz, hogy olyan nehéz kitalálni, mikor miért bőg éppen. Ráadásul Dani egyre kevesebbet alszik (lévén 8 hetes), de nem nagyon tudja elfoglalni még magát, amikor ébren van, és sír. Most elkezdtem mérni (azelőtt csak hetente egyszer), és látom, hogy jókat eszik egyszerre (110-130-150 g, ha nagyon éhes volt), tehát éhes nem lehet. Viszont sokszor csak fél-egy órára alszik el, akkor megetetni még nem akarom, hiszen tele a pocija, de két órát nem tudok vele elszórakozni, visszaaludni meg végképp nem akar. Kép
Az éjszakáink változóak, van, hogy este 10-kor eszik, háromnegyed 11-kor elalszik és reggel hatkor nyitogatja a szemecskéit. Kép És amikor éjjel fél 3-fél 4-kor fölébred, akkor megint pánikolok, hogy éhezik. Kép
Alvás: este már tudja, hogy mi a dolga Kép, leteszem az ágyába, és egy-kétszer kell visszamennem megnyugtatni, aztán szépen elalszik, magától, teljesen éber állapotból. Na, hát napközben ez nem megy, mert ha leteszem, ordít, ameddig csak bírja (csak addig én nem bírom hallgatni Kép ). Akkor ringatni szoktam (hason szeret a karomban lenni nagyon, úgy sokszor elpilled), vagy leteszem a kiságyba és énekelek neki, ezt is szereti, esteleg a kisujjam beteszem egy pár percre a szájába (mivel cumija nincs). Persze mindez csak akkor működik, amikor éppen álmos, csakhogy általában nem tudom, mikor álmos, és mikor nem. Kép Mert mostanában tényleg szeret már kevesebbet aludni.
Majd próbálok jönni, minél gyakrabban. Kép

Pindur
pindur
 
 


Szia Hicudzsi!

A kislányod anyósa vagyok ....Szóval képben vagy?
A Fazekas Gergő anyukája!Olyan jó lenne hallani rólatok.Mi rendeben vagyunk kisebb nagyobb bizonyrótalanságokkal amit leginkább az okot,hogy mindenkinek van egy "jó tanács".Mostanra kitisztult a káosz valamiféle napirendünk auózért van.A Geri egyenlőre csak szopizik de nem tudom meddig bírom az általa diktált iramot mert nagyon beles és néha nem tűnik túl elégedettnek kaja után ez főleg a késő du-i órákra igaz.éjjel azért hagy négy órát alodni egyhuzamban ezt díjazzuk.Tegnap voltunk hat hetesek,repül az idő!Sok puszi:kriszti
Streit Krisztina
 


Szia AnnAnn!

Légyszi írj nekem a homeobogyókról mert én sem vagyok sajna "tejleadó",és állandó dilemmám ,hog ymeddig lesz elég a tejem!A kisfiam egyenlőre jól fejlődik,tegnap volt 6 hetes(3750 szül.súly,3510 táv.súly,5400MOST).Szóval ez ok,de a gyermekem gondoltai főleg du.már csak az evés körül járnak,szóval szoptathatnám egész4-től 8-ig!Türelmes vagyok de ez rendben lenne így?
Köszi
Streit Krisztina
 


Sziasztok!

Hicudzsi!
Nem akarlak zaklatni a témával, de szerintem Ibolyt fel is hivhatod, vagy írhatsz neki emailt. :-) Ja és az István kórházban van valami szoptatás ambulancia v. tanácsadas is.

Lányok!
A baba szorakoztatására ajánlom a BabyGym-et elvileg 3 hónapos kortól javasolják, de nálunk már 8 hetes korától nagyon bejött.

Amcsi
Amcsi
 


Amcsi,

úgy látszik, tájékozatlan vagyok, de pontosan mi az a BabyGym? Kép
pindur
 
 


Kriszta!
A szoptatással kapcsolatos homeo bogyokrol a www.nandu.hu -n talász ajánlást.

Várjál, itt:
http://www.nandu.hu/Magyar/Hasznos/Homeopatia/homeop_patol.htm#anyatej
fiona
 
 


Sziasztok!

Andi, várunk rád türelmesen, nem kell sietni Kép Apa v. családtag bevonása jó 5let, most is apánál alszik a hordozókendőben, de ennyi erővel nálam is lehetne - ő a másik gép előtt ül :P
A nagyobbik picinyed nagyon édi Kép

Pindur, üdv itt, gyere, ahogy tudsz! Kép

BabyGymünk van, egy ideig rendben is van Hamikámnál... de azután... Majd rakok fel róla képet. Pindur, tudod, az egy állvány, amire mindenféle cuccok vannak fellógatva! Kép Végülis nekünk játszószőnyeg, szóval alja is van. KIKÁS.

Csajszik, nektek bejött valami zene, amire tutira megnyugszik a pici? Mi próbálkoztunk, de egyelőre nem sok sikerrel...
Egyszerűen nem tud elaludni! Csak éjjel tud aludni vagy sétakor a babakocsiban - kéne valaki naon OKOS ember, aki megmondja, mit csináljak. Merthogy nem hagyom az ágyában órákat üvölteni, az tuti - 1x kipróbáltam ízlésemnél hosszabb időt, annyi elég is volt.

Kriszti, homeobogyókkal kapcs jó az az oldal, amit Fiona írt, még más trükkök is vannak rajta, ha jól emléxem.
Egyébként én Urtica Urens 5CHt vettem (figyelem, nem 15, mert az apaszt!!!), van aki PULSATILLát használ, meg van Alfalfa D6 asszem.

Körkérdés: Csináljak olyan táblázatot, ami a friss kismamikban van azok adataival, akik ide járnak - csak hogy mindig tudjuk, h kinek a csemetéje mennyi idős. Ha igen: milyen adatokkal?

Pusszancs
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Ime egy kép a babygymről remélem sikerül feltennem. Nálunk ált. 1/2-1 órát tudott benne egyedül eljátszani az elején, és ez tök jó egy 2 hónaposnál, többet nem lehet elvárni.

AmcsiKép
Amcsi
 


Amcsi, köszi! Ilyen nekünk is van! Kép Kép Daninál a rekord kb. húsz perc... De az is max. egyszer egy nap. Kép Bár azt észrevettem, hogy az esti fürdésig egyre kevesebb a bőgés. Kép Ő napközben alszik sokat, aztán este 6-7-től fél 10-ig szinte semmit. Eddig őrület volt, de most már kezd alakulni! Kép
pindur
 
 


Ann, én énekelni szoktam valami mélabús népdalt Kép, vagy Apa karjában nyugszik meg pl. R.E.M-re vagy az előbb Lighthouse Family-re! Kép Kép Vegyes ízlése lesz a kölyöknek! Kép
pindur
 
 


Sziasztok!

Eltűntünk, mert Barnit (nagyobbik "kicsimet") leterítette a hányós hasmenéses vírus, félek, még most sem lábalt ki teljesen belőle. Nagyon szörnyű. Kép Boldi - lekopogom - megúszta!

Majd szeretnék mindenkinek írni név szerint, most csak annyit, hogy üdv az újaknak!!!

Puszillak titeket,

Heni
gesztenye
 
 


kisbuksi helyett
Nem regisztrált felhasználó
Elküldve 2003 December 13 szombat - 22h 33:

--------------------------------------------------------------------------------
Kedves Mindenki!

Ma éreztem először erőt,hogy benézzek hozzátok,valamint az ikres topikra. Nem kínozni akartam magam,de végigolvastam minden hozzászólást a velünk történtekkel kapcsolatban. Hálás köszönet mindenkinek minden drukkért,mindegyikre nagy szükségünk van mostanában! És akkor belevágok a beszámolómban az elmúlt 10 napról. Biztos,hogy nagyon hosszú leszek, csak próbálok minden kérdésre választ adni /már amelyikre van.../ és nekem is használ minden leírt szó. Szóval 3-án hajnalban elfolyt a magzatvíz,bár ennek a szokásos keményedésen túl semmi előjele nem volt. A dokim külföldön, rohantam a folyosón és teljesen bepánikoltam. Az éjszakát a szülőszobán töltöttem, görcsoldó infúzióval,hogy teljen az idő és hasson a tüdőérlelő,de hamar kiderült,hogy nem várunk túl sokáig,a fájások is gyorsan erősödtek. Erről az éjszakáról képtelen vagyok többet írni, pánikkal,reménykedéssel,bizonytalansággal telt. Reggel megszülettek a fiúk,csodás volt,ahogy szépen felsírtak. Aztán az első nap nagy boldogságban telt. Az intenzívről feljött a főorvos és gratulált egyrészt a fiúkhoz,másrészt ahhoz,hogy mennyire életrevalóak, s látszik,hogy a 30 hét alatt maximálisan megkaptak mindent. Hozzátette,hogy sokkal óvatosabban fogalmazna,ha indokolt lenne, de tényleg nagyon optimisták lehetünk. Másnap délután történt a tragédia. Egyik szobatársam jött fel az intenzívről,hogy nemlehet bemenni,mert az egyik babával van valami. A férjem akkor érkezett egy virágcsokorral,gyorsan leküldtem, nézze meg,hogy ne idegeskedjünk feleslegesen. Néhány perc elteltével jött egy nővér ,hogy az orvos beszélni akar velem. Még alig bírtam járni, de tolókocsival kitolattam magam a nővérszobához,ahol megtudtam,mi történt. A férjem zokogva érkezett,és minden egy pillanat alatt összeomlott... Az orvos értetlenül áll az események előtt,még az egy órával ezelőtti eredmények is teljesen kielégítőek voltak. Nyugtatóhegyek és felköltöztünk egy egyágyasba. Inkább csak rémlik az az éjszaka, de nem szívesen idézném fel. Teljes kábulatban csörögtünk le óránként az osztályra,hogy Vencel jól van-e. Másnap egyre abban reménykedtem,hogy felébredek ebből a rémálomból,de nem... Válasz azóta sincs a történtekre. regőnek légembóliája lett, ennyit tudunk,de hogy mi okozta és hogy történt pontosan,azt nem tudjuk. Igazából nem tudom eldönteni, szeretnék-e egyáltalán többet tudni. Az ikres topikon valaki felvetette az emberi mulasztás lehetőségét... nem tudom. Benne van a pakliban, de könyörgöm,a másik fiam most is ott van,ugynazon emberek kezében, nem hagyhatom,hogy felemésszen a kétely,jó kezekben van-e Vencel. Sajnos Regő ügyében sok adminisztrációs teendő is van, hát ez nem könnyíti meg a helyzetem. De vissza a történésekhez. Másnap már gyönyörködhettem egy keveset Vencelben és hihetetlen erő szállt meg. Elhatároztam,hogy nincs több nyugtató,mert szükség van a tejemre, és egyáltalán...itt a pici, de gyönyörű kisfiam,akinek teljes anyukára van szüksége. És tudatosan elkezdtem normálisan enni-inni,és Vencel közelében tényleg soha nincs egy negatív gondolatom sem, és ez nem is esik nehezemre. Vencel amúgy 1560 grammról lefogyott 1290-re majd szélsebesen javulásnak indult. Néhány napja még 3ml tejcsinél jár,ez ma már 13ml,ami ugye 3 óránként összesen napi 104ml. Ezek hatalmas lépések az ő pöttöm kis szervezetének. Egyenlőre még szondán kapja,egyszer próbálták cumiztatni,de még ügyetlen volt. Napi 20-30 percre kivehetjük,és akkor egyfolytában jár a szája,szopizna,de az még kicsit odébb van. A mai nap nagy eseménye egy újabb nagy lépés:kenguruztunk! Én egy kerti ágyon feküdtem ,és a meztelen felsőtestemre ráfektették Vencelt szintén csupaszon /pelenkában/ és egy negyedórán keresztül érezhettük egymást. Eddigi anyaságom legcsodálatosabb percei voltak. Még soha nem volt ilyen békés,boldog a kisfiam,mint most. Remélem sikerül majd kárpótolnom mindazért,amit most itt elszenved. Szörnyű,hogy ő zeneszó helyett gépek sípolását hallgatja, anyukája cicije helyett a szonda táplálja,és a kis teste tele van szúrásokkal,infúzióval. de olyan szépen halad! Közben néhány napja hazaengedtek,de gyakorlatilag csak aludni járunk haza,mert este 7-kor jövünk el a kórházból,de már reggel 8-kor megyek a fejőbe. A tejem jól beindult,remélem,sikerül is addig szorgalmas fejéssel megtartani, amíg Vencelke végre szopizhat. Hát nagyjából itt járunk most. A lelkünk napról napra gyógyul, bár egy rész örökre Regőé marad, azért egyre inkább Vencel tölti be gondolatainkat,és néha már egy-egy könnycsepp az örömtől folyik arcunkon. Majd igyekszem néha benézni, remélhetőleg mindig jóhírekkel. valaki legyen kedve ezt a levelet átmásolni az ikres topikba,bár már csak tiszteletbeli tag lehetek ott,nagyon sokat aggódtak értünk. Még egyszer köszönöm mindenkinek és azért még drukkoljatok...!

Puszi: Kisbuksi
Kis Buksi helyett
 


Sziasztok!
KRISZTI!!!!!
Jajj,de örülök neked! Már mindenütt kerestelekKép Pl.: telefonkönyv, mert elfelejtettem elkérni a te emilcímedetKép ÍRJ NEKEM!!!Kép

Pindur!
Muszáj volt "elpártolnom" valahova, mert sajna csak egy fórumot tudok egy nap elolvasgatni és még reagálni is ráKép
Jó, hogy itt vagy!!Kép

Kisbuksi!
Gyönyörűen haladtok előre, és Vencel biztosan olyan erős mint a szülei! Így hamar megerősödik majd!Kép
Nagyon-nagyon sokat gondolok rátok!!!!

Millió puszi mindenkinek!
Emőke

hicudzsi
 
 


Sziasztok,

Küldöm a szokásos adventi üzenetemet, mindenkinek kellemes adventot kívánok, s vigyázzatok magatokra és kis családotokra ebben a hűvös/szeles időben:

"A harmadik vasárnap angyala (2003. december 14.)

Advent harmadik vasárnapján egy fehér ragyogó angyal jön le a földre. Jobb kezében egy fénysugarat tart, amelynek csodálatos ereje van. Odamegy mindenkihez, akinek tiszta szeretet lakik a szívében, s megérinti fénysugarával. Azután a fény ragyogni kezd az emberek szemében, s elér a kezükhöz, lábukhoz és egész testükhöz. Így még az, aki a legszegényebb, legszerencsétlenebb az emberek között, az is átalakul, s megszállja a béke, a tiszta szeretet és a boldogság érzése."

Kép

Üdv,

Vic
(már csak 23 nap van hátra)
Victoria
 


Vic, már vártam az üzidet Kép
kipurcanásból kifolyólag úgyis elfelejtettük meggyújtani tegnap a gyertyákat Kép
Nem baj, majd ma! Kép
Húúú, már csak ennyi és jössz át hozzánk?

Heni, jobban vagytok már?

Pindur, háááát, én ha énekelek, arra figyel a drágám. Tudjátok, vmi olyanra gondoltam, amit ha bekapcsolok, elalsik és kész Kép Kép Kép Húúúúú, ez szemétség tőlem, de olyan napokon, mint a tegnapi, nagyon jóljönne. Egyébként ilyen "gombnyomásra" működő alvás nálunk a séta, de most olllllllyan sz@r az idő Kép

Hicuuuuu, hogy vagytok? És milyen a hajad? Nem szállok le a témáról :oP

szóval akkor táblázat nem kell???

pussz
Ann
annann
 
 


Ann,
Hááát igen, már csak ennyi van hátra, de megbeszéltük a kismanóval, hogy a karácsonyt még "bírja ki" odabent, ha lehetséges(amúgy jan. 6- ra vagyunk kiírva), mert jövő héten van még egy fellépésem, de felőlünk utána már bármikor kibújhat, amikor csak Ő szeretne:-)
Úgy rohan az idő, ugye?!

Látjátok? Esik a HÓÓÓÓÓÓ!!!

Kép

Üdv,

Vic
Victoria
 


Vic, hova lépsz föl? Kép Kép
De komolyan: milyen fellépés?
annann
 
 


hó????
annann
 
 


Ann,
Itt nálunk szakadt a hó. Sajna csak 10 percig; most meg kisütött a napocska!
De kááár! Imádom innen bentről nézni, ahogy esik a hó, s közben mézeskalit sütögetni és meleg teát kortyolgatni; aztán kimenni a nagy hóba hógolyózni, vagy egy nagyot sétálni.

A színpadra. Én énekelek. De Pocaklakó születése után egy kis időre abbahagyom.

Vic
Victoria
 


Vic, éniséniséniiiis akrom azt a feelinget, amit leírtál!!!!
Itt csak baromi nagy szél van, de legalább süt a Kép

Miket énekelsz? Kép dejóóó, ügyi vagy!
A.
annann
 
 


Sziasztok!

Ann, sajna ilyet én se tudok, amitől tuti elalszik, bár nekem is jól jönne. Kép Mostanában néha előfordul, hogy ha észreveszem, hogy álmos, és beteszem a kiságyba, kicsi dünnyögés és nézelődés után magától elalszik. Böüszke vagyok magunkra!! Kép Egyébként nem is szoktam napközben a kiságyba tenni, csak ha aludni kéne, mert látszik, hogy fáradt, hogy hátha egy idő után összekapcsolja az alvást az ággyal, és nem fog úgy ordibálni. Kép Lehet, hogy csak szép álom! Kép

Én kint voltam ma Danival (muszáj volt elmenni karácsonyra vásárolni, mert a népes családunknak még senkinek nem volt egy szál ajándéka sem), de elég kalandos volt. Ahogy beléptnk az üzletbe (nagy könyváruház) Dani persze fölébredt és ordított. Szerencsére sikerült kicsit visszaaltatni. Így is látványos volt: egy kézzel tolom a batár nagy kocsit, másik hónom alatt csomó könyv, és így rohangálok az eladó után, aki futólépésben közlekedve mutatja meg, mit hol találok, amire szükségem lenne.
Hazafelé iszonyú szélvihar lett, szedtem a lábam rendesen.
Mire hazaértünk, itt is elkezdett esni a hó. Pont jókor.

Pindur
pindur
 
 


Tényleg! Mikortól lehet kenguruban vinni a babát? Még nem mertem kipróbálni...
pindur
 
 


Pindur, gratsa, nagyon ügyesek vagytok! Én is így próbálom, h csak akkor teszem az ágyába, ha már látom, h álmos. Csak ő nemhogy elaludna, hanem felhúzza magát. De ez az első pillanattól így volt, úgyhogy nem elrontottuk, "gyári hiba" Kép Kép Kép Majd megjavul Kép
Ma - lekopogom - egész jól aludt, kizárólag kézben és hordozókendőben, minden letevésre irányuló kísérlet kudarcot vallott, DE legalább aludt!!!

Én hordozókendőt használok, de abban fekszik - legalábbis a karikásban. a kötözős meg tartja a fejét. Sztem akkortól lehet kenguruban vinni, ha már stabilan tartja a fejét, vagy ha olyan a kenguru, ami megtámasztja a fejét.

Pindur, ti hol vagytok?
Nálunk sztem nem esett - bár most nem néztem, csak amíg világos volt.
pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!
Vic!
Sok sikert az énekléshez!!Kép

Pindur!
Én megkötős hordozókendőt használok. Akengurú kevésbé macerás és kényelmesebb is lenne de csak nekem. A hordkendőben fekszik a baba és nem terheli a gerincét mint a kengurúban, azt hiszem a harmadik hónap végétől lehet használni a kengurút.

ÉN IS AKAROK KARÁCSONYI, HÓESÉSES HANGULATOT!!Kép

Mi ajándékokat nem vettünk és nem is nagyon veszek majd. Ugyanis ebben ahónapban mosogatógépet kaptunk magunktólKépKépKépKép

Ann!
A kiságy hiszti nálunk is létezikKépKép és rendszeres.. ha látom, hogy nem tzudja nyitva tartani a szemeit betesszük, erre úgy felébred, mintha nem is lett volna soha álmosKép

Millió puszi!
Mennem kell!Kép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, bejelentkezünk mi is. Nagyon rendes kisfiam van, nem győzöm dícsérgetni. Eszik, alszik, ma éjszaka egyszer kelt fel, utána csak reggel 6-kor, úgyhogy szavam nem lehet a fiatalúrra.
Tegnap itt járt a védőnő, elmesélte a fogfájása történetét és hiányolta, hogy nincs mérlegünk. Sok haszna nem volt, hogy kijött, de legalább megbeszéltem vele, hogy majd akkor viszem le Kristófot méreckedni, ha jó idő lesz, úgyhogy sűrűn nem boldogítjuk egymást.
A hó nálunk is esett, úgy örültem neki, de itt is 10 perc múlva kisütött a nap Kép.

Ann! Jártok még Hamival sétálni?

Hogy álltok a karácsonnyal?
Nálunk még mindig hiányoznak ajándékok, szegény húgom és a férjem mennek beszerző körútra, de nem irigylem őket, mindenhol akkora tömeg van. Minden évben megfogadom, hogy elkezdem előbb a vásárlást, aztán sose tartom be Kép.

Na megyek, mert kelteni kell a családot, kezdődik az iskola és miegymás.
Sziasztok
johitimi
 
 


Sziasztok Kép
Hicu, mosogatógép Kép nekünk sem ártana, bár nem férne be a konyhába Kép

Timi, örülök, h jól vagytok, Kristóf pedig egy angyal Kép Pusszantsd meg a nevemben!
Hát a védőnő nem sokat ér amint látom. Nekünk meg be kellett volna mennem hozzájuk is mérni. Csakhogy náthás voltam múlt szerdán és nem akartam bevinni semmi bacit. De sztem semmi értelme, úgyhogy asszem Timi, téged követlek, csak jó időben megyünk! Addig meg jöjjön ő Kép

Mi még járunk sétálni, bár vasárnap nem voltunk, mert mintha jobban szörcsögött volna Hami orra, de csak pánikoltam, semmi baja Kép tegnap meg az idő nem engedte=szél. Ma egy picit kimegyek vele.

Mi a karácsonyt már elintéztük asszem (a 2 pesti út során, akkor még nem voltak sokan), bár még át kell gondolnom. Szeretnék már itthon ünnepi hangulatot varázsolni, de vhogy nem megy... A fenyőfánk már megvan, anyukám kiválasztott nekünk egyet, ilyen lefoglalós helyen. Még most pici fánk lesz, de jövőre NAGY! Még nem is tudom, hogy hogy kéne gyerekkel a karácsony, mármint, hogy milyen szokások legyenek. Szerintem az fontos!
Nálatok hogy van/lesz, hogy tervezitek?

pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy ismét bekukucskálok ide, de tudjátok, ha valahol karácsonyról van szó, akkor én ott vagyok...:-)

Ann, nálunk úgy volt a karácsony, amikor pici voltam, hogy valaki mindig elvitt engem sétálni, hógolyózni stb., amíg a mamámék feldíszítették a fát, és alá tették az ajándékokat, s amikor hazaértünk, akkor "épp csengetett a kiscsengőjével az angyalka, de sajnos nem láttuk, mert már kisuhant az ablakon"...Aztán amikor egy kicsit nagyobbak lettünk, akkor már "besegítettünk az angyalkának díszíteni a fát, hiszen nem tud egyszerre ennyi fát feldíszíteni, így csak az ajándékokat hozta az angyalka, de sosem láttuk meg az angyalkát, mert mindig gyorsabb volt nálunk és kisuhant az ablakon", és az ajándékok még ekkor is csodával határos módon kerültek a karácsonyfa alá...
Utána ugyanúgy besegítettünk díszíteni az angyalkának, de akkor már a "mamámékat kérte meg az angyalka, hogy tegyék a fa alá az ajándékokat, így csak a mamámék találkozhattak az angyalkával"...
Kép

És így tovább; szóval szépen lassan derült ki, hogy mi is a nagy helyzet ezzel az angyalkával...

Kép
Ja, és nálunk az is szokás volt, hogy nem átadtuk egymásnak az ajándékot, hanem mindenki maga kereste meg az ajándékát, így lázas keresgélés volt mindig a karácsonyfa alatt...
És még valami: hogy mindig elénekeltünk 1- 2 karácsonyi dalt a karácsonyfa mellett. Persze amikor már nagy lovak lettünk, akkor ezek az éneklések néha "elmaradtak", mert alig vártuk, hogy bontogassuk már az ajándékokat. Illetve a háttérben mindig szép karácsonyi dalok, zenék szóltak CD- ről.

Kép

Lehet, hogy gyerekes dolog, de én még mindig nagyon szeretem a meglepiket és bontogatni az ajándékokat, ezért utálom, ha megkérdezik tőlem, hogy "mit szeretnék karácsonyra". Ezért a férjemet szokták kérdezni a családtagok, Ő pedig úgyis tudja, hogy ebben az évben, vagy inkább ebben a hónapban mi minden után "vágyakoztam"...:-)

Köszi mindenkinek a drukkokat péntekre, magammal viszem a színpadra!

Üdv,
(már csak 21 nap)

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Az idei karácsonyi hangulat nekem sem jön nagyon össze, hiszen alig tudok kimozdulni itthonról, ajándékokért is mások futkosnak. Kép Illetve ma elmentünk az Árkádba (ott kulturált pelenkázó van, még szoptatni is lehet - bent van egy szék), és pár dolgot megvettünk. Nagy a család, sok apróság kell.

Kenguru: én is úgy gondoltam, hogy csak 1-2 hónap múlva lehet. Hordozókendőm nincs, de lehet, hogy meg kéne próbálni. Nektek bejött?

Karácsonyi szokások... Mindig nálunk gyűlt össze a nagy család, sajnos ez már nem így van. Százfelé szóródtunk és sajnos fogytunk is az évek során... Mi már elég hamar együtt dísztítettük a fát Apuval, Anyu a konyhában. Amikor minden készen állt, az előszobában gyülekeztünk, Apu bent meggyújtotta a csillagszórókat, és föltette a Mennyből az angyalt. Valami régi bakelitről szól ma is, annyira összenőtt a karácsonnyal nekem, hogy csak azt hallgatva igazi a gyertyagyújtás. Akkor kinyílt az ajtó, bementünk, és énekeltünk mi is. Mikor nagyobbak voltunk, és ott voltak a nővérem gyerekei is, az éneklés már nem nagyon ment, mert csak gombóckodni tudtunk (tudjátok, mikor gombóc van az ember torkában. Kép ). Annyira jó látni a csillogó szemüket! Alig várom már, hogy Dani is megnőjön!! (Sajnos a tesómékkal már nem karácsonyozunk együtt.) Szerintem gyerekekkel legigazibb a szenteste.

Most muszáj mennem. De végre tudok itthonról netezni! Kép

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!
Tegnap volt egy kalandos utink Veszprémből,Budapestre a kórházba vittem a Gergőt fejlődésmérésre.Pindur!Hangosan kiröhögött a doktornő mikor mondtam,hogy bizony néha igény szerint szoptatok(akár 10x is).Erre megmérték a Gerit (5700 és hat hete 3500 volt),és ráírta alapomra ,hogy elég 6x szopnia.Szóval most így próbálkozunk de du nagyon hosszú az idő mert kizárólag az evés foglalkoztatja ha ébren van.Éjszaka felvett egy új szokást 3-tól 5-ig nem alszik szopizgat.Egyre kevesebb az alvásigénye ami nem lenne baj,ha érdekelné vmi az evésen kívül!Segítsetek én nem csinálok vmit jól?
Emő!
Ti voltatok ezen a fejlődésmérő vizsgélaton?Hogy van a tündéri kislányotok?
Sajna mennem kell mert letelt a kora esti 20 perces szundi!
Streit Krisztina
 


Sziasztok Kép
Jók ezek a karácsonyi feelingek, már kezditek meghozni a hangulatomat! Vic, valahogy én is így szeretném, először minél több varázslattal, és utána lassan derüljön ki Kép , nehogy csalódás legyen!
Pindur, sztem is gyerekekkel igazi a szenteste, már most könnyes a szemem, ha rágondolok, hogy milyen jó, hogy mostmár így vagyunk egy család.

Kriszta, hát nemtom miért röhög a doktornő, legszívesebben én röhögnék jót rajta, a 6xi étkezésén Kép Ha így igényli a gyerek nem tudom, hogy miért kellene hülye szabályokat húzni rá. A 3-5ig szokásért nem irigyellek Kép ugyan Hami nappal nehezen alszik, de legalább éjszaka tuti a kiscsaj: 3-4 óránként szopi, de utána alszik!!!
Mennyi idősek vagytok pontosan?

Holnap megyek 6 hetes kontrollra, remélem nem lesz semmi gáz, mert még néha belesajdul a hasam aljába bal oldalt Kép Este azért benézek, ha kislányom engedi.
Pusszancs
annann
 
 


Sziasztok!
Vic!
Köszönöm a karácsonyi hangulatot!!!Kép Legalább te mindig eszembejuttatod!Kép

Kriszti!
Mi nem voltuk fejlődésvizsgálaton.. mikor írták ezt ki nektek??? Én nem is hallottam róla.
Gergő jól behozta DudutKép Duduka 5100 gramm volt pénteken, és az éjszakák nálunk mindig ébren telnek.
Most is dumálgat az ágyában, de hagyom. Általában ha üvölt hagyjuk kb. 10 percig, ha azután is húzza még, kivesszük, de általában 8 perc alatt bealszik!
Szerintem teljesen normális, hogy egyre kevesebb az alvásigénye! Mi olyankor amikor ébren van és nem éjszakaKép akkor játszunk vele. Duduka gyomra véges, így ha már nem éhes kiköpi az üveget vagy a cicit, és innen tudom mikortól jöhet a játék. Tornásztatjuk, énekelgetünk neki, táncolunk vele, vagy letesszük a kiságyba és hagyjuk nézelődni, szerintem próbálj meg ilyesmiket csinálni vele!

Mese a mosogatógépről:
Megrendeltünk két dolgot, az egyiket lemondtuk 3 órával amegrendelés után és ezt viszaigazolták. Tegnap odatelefonáltunk, hogy akkor ugye csak amosogatógépet hozzák ki... Tegnap este kellett volna hozniuk, de nem jött a cucc. Ma este egyedül vagyok itthon, üvöltő, éhes gyerekkel amikor jött a két munkás. Lift bekrepált, így gyalog hozták fel a másodikra. Kiderült, hogy a számlát a két cuccról írták meg, így nem tudják itthagyni... Erre elvitték a gépet.Kép Szegény gyerek üvölt, végre cicire rakom, megnyugszik. Negyedóra múlva csöngetnek: visszahozták a mosogatógépetKépKépKép Gyereket bedobom a kiságyba, hogy átvegyem, kifizessem stb... Szegény kislányom annyira begerjedt, hogy az egész kis teste már vörös volt az üvöltéstől mire végeztem az aláírással stb....
A hathetes kontrollon meg lettem dícsérve. A doki is meglepődött, hogy milyen szépen eltűnt a hegem (jó bőrtípusom van) legalább ennyi, ha már a zsírpárnácskák nem tűnnek! De holnaptól lejárok edzeni a futópadra!!!Kép Már nem bírom mozgás nélkül!

Pindur!
Nekünk megkötős kendőnk van, kicsit macerás, de nagyon jó, Duduka fekhet benne és így nemterhelem a gerincét és mivel a vállamon szélesen van a kendő, nem terheli le annyira a hátam és a derekam!

Na, most, hogy így jól kidumáltam magam, megyekKép
Millió puszi nektek! Rengeteg dolgunk van holnap, ajándékokat még nem vettünkKép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
Szerintem nyugodtan szoptass úgy, ahogy a kisfiad igényli, ne törődj vele, hogy mit mond az orvos.

A karácsonyt én is imádom, hiába próbálják itt-ott megutáltatni velem.
Szenteste mi itthon vagyunk, most már ötösben Kép, 25-én pedig anyukámékhoz megyünk és oda jönnek anyósomék is. Ha nagyobb házunk lenne, én szenteste idehívnék mindenkit, de ez egyenlőre nem lehetséges.
Az én gyerekeim is hisznek még a Jézuskában, meg az angyalokban, úgyhogy nélkülük díszítjük a karácsonyfát és a férjem szokott lesből csengetni a csengővel, amíg mi az ablakban lessük, hátha arra száll egy angyalka. És képzeljétek egy-két évvel ezelőtt a lányom teljesen komolyan mondta, hogy látott is repkedni egyet a levegőben Kép. Olyan aranyosak a gyerekek ilyenkor, szerintem értük érdemes eljátszani ezt a mesét.
johitimi
 
 


Sziasztok,
Gondoltam, csak ide írok ezzel kapcsolatban, mert nem akarom megijeszteni a friss mamikat a problémámmal. Szóval egy nagyon közeli családtagom elhunyt, s 2 napig azon gondolkodott a családom, hogyan mondja el nekem, mert mindenki attól tart, nehogy baja legyen a kismanómnak, hiszen eddig sem volt túl könnyű a terhességem. Végülis a férjemet kérték meg, hogy valahogy nagyon finoman próbálja nekem elmondani, hiszen nem tudták volna sokkal tovább titkolni, hiszen karácsonykor mindenki idejön hozzánk ünnepelni, s hiányozna ez a családtag, akkor úgyis megtudnám, s ez talán még rosszabb lenne mindenkinek...
Szóval tegnap este a férjem mondta el..., gondolhatjátok, épp mézeskalit sütöttem, mutogattam a férjemnek, hogy milyen szépek lettek stb..., s Ő alig tudta kinyögni, hogy mi történt. Persze azonnal összeestem, s pár perc múlva már próbáltam felhívni a mamámat, de csak általam még nem ismert, felismerhetetlen hangok jöttek ki a torkomon, így letettem a telefont és csak zokogtam...
Szegény Pocaklakó sem érezhette túl jól magát, mert nagyon befeszült a pocakom, s alig tudtam felállni, azt hittem, hogy meg fogok szülni. Egész éjszaka nem tudtam aludni, szörnyű volt.
Most próbálom összeszedni magam, mert azt hallottam, hogyha a kismama sír, akkor a Pocaklakó nehezebben kap "levegőt" odabent, s gyengébben ver a szíve. Azt nem tudom, hogy mi lenne a jobb, hogy jól kisírjam magam, vagy magamba fojtsam az érzéseket, ami borzasztóan nehéz, de azt tudom, hogy muszáj lefoglalnom magam, így eldöntöttem, hogy ma megpróbálok egész nap tenni- venni; most épp a kismanó ruhácskáit mosom, aztán kivasalom a tegnap már kimosott ruhákat; ezután kisütök még pár tálca mézeskalit stb...
Bocsánat, hogy kora reggel ilyenekkel "ijesztgetlek" Benneteket, de úgy éreztem, hogy muszáj kiírnom magamból az érzéseket, s talán akkor kicsit jobb lesz.
Vic
Victoria
 


Drága Vic,
nagyon sajnálom, ami történt! Kép
Szerintem nem baj, ha kisírod magad, csak egy picit kap nehezebben levegőt, mint ahogy te is. az se tesz jót, ha elfojtod magadban. Jól csinálod, hogy elfoglalod magad, és megpróbálsz a manócskádra gondolni!
Küldök neked ++++++++++++++++++++++ energiát!
Vigyázz magatokra!
pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!
Gyorsan írok pár sort míg a
gyermekem a teraszon szunyózik!Képzeljétek ma eljutottam fogorvoshoz.Tegnapra volt időpontom de megrémültem a váróteremben ,hogy még ketten vannak előttem.Hazamentem.A doki ma felhívott,hogy soron kívül elvállal,csak ne haragudjak.Mtam neki semmi gond de nekem "szoptatós időpntot"adjon mert a klasszikus maratoni fogászaton még pár hónapig nem indulok.
Megrendeltem a szoptatós golyókat.bevált már vknek?Mennyit szedtetek belőle?Látványos a hatása?kööööszi
Timi!
Úgy szoptatom továbbra is ahogy igényli,de sajna a kisfiam az ébrenlétet teljeseb összeköti a szopival,ami szerintem nem igazán ok.
Pl.Reggel 9-körül szopi volt evett is rendesen.Aztén kb.fél óra múlva evett még hozzá,és sírdogált mint aki éhen akar halni,engem meg elbizonytalanítva mert nem igazán van "többletem".Felöltöztettem,séta ,levegő és azóta alszik.Kérdem én egy éhes gyermek így viselkedik?Szerinted ez mi?
Emőke!
A fejlődésmérőről a kórházban hallottam vki mondta,hogy érdemes mert jó dolgokat mnak.A zárójelentés alján van a tel.szám ahol be lehet jelentkezni.Szerintem nem nagy durranás de azért megnyugtató,hogy minden ok.
A gerivel minden "kultur program"csődöt mond néha el vagyok kesredve,mert az evésen kívül a spot lámpák érdeklik kb.10 percig.A cicit sosem löki ki,inkább cumizik vele ,aztán gondol egyet és kajálni kezd.Szeretne ha ébren van mindig "lógni"rajta amit sajna eddig bírtam mert teljesen kipurcantott.
A sírást én is próbáltam,volt,hogy bejött volt ,hogy nagyon nem mert totál behergelte magát.Éjjel nem vészes 3-ig alszik onnan már csak felszínesen 7-ig kb.Ezalatt mi is tudunk szundítani.
Streit Krisztina
 


Kriszti

Nekem is pont igy volt régen a lányommal. Pont 6 hetes volt , amikor 1,5-2 óránkánt szoptattam, mert egyébként sirdogált. (nem is sirdogált, hanem üvöltött)
Igy valóságban összefolytak a szoptatások. Mert ugye egy kis evés, cici-cumizás, büfiztetés, letettem 10 percre és már kérte is ujból.
Én már teljesen kikészültem. Szerencsére a dokinénink azt mondta, hogy igény szerint szoptassak.
Végülis a gyereknek nem ártok vele, csak saját magammal "szurtam" ki.
Ez 3-4 hónapos kiráig ment igy. Közben megpróbáltam játszani vele és lekötni a figyelmét, de nem jöttem rá igazán a tuti modszerre.
Aztán egyszer sétáltatás közben elaludt és amikor hazaértünk még szuszokált igy nem ébresztettem föl. Mi kertes házban laktunk és nagyon tél volt!
Kint hagytam a hidegben aludni és csodák csodája vagy 2 órát aludt.
Aztán ezzel a módszerrel sikerül kitolni a szoptatás 3 (majd később 4 ) órára.
Biztos megvolt ám az oka, hogy miért evett igy.
Valszeg nem jutott elég tápanyaghoz, mert a gyakori szoptatás miatt, már nem tudtam elég zsiros tejet termelni (22-es csapdája)
Azért fejlődött rendesen: 4 hónapos korára 7 kg volt! (lány)
A védőnö mondta, hogy adjak neki tápszert. Én hülye még meg is próbáltam, de szerencsére a baba kiköpte. Hát mit csináljak, csak az anyatej kellett neki. Kép Kép Kép
Végül tuléltük ezt az időszakot és 13 hónapos koriáig könnydén szoptattam.

Remélem ez vigasztal egy kicsit.

Fiona
még 54 nap, és nagyon várom a szoptatást
fiona
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Elhiszem, hogy elbizonytalanít a kisfiad viselkedése, én is vagyok így. Azt gondolom, hogy degeszre ette magát, aztán mégis nyűnyörög. Szerintem egyszerűen anyahiányuk van, végül is 9 hónapig velünk voltak, nem válnak meg tőlünk egyik napról a másikra. Jól tetted, hogy elvitted sétálni a kisfiadat, ez nálunk is mindig bevált. Kristóf pedig szeret a bébihordozóban "ücsörögni", ott elnézelődik, aztán ha elálmosodik, cicire teszem és ott alszik el.
johitimi
 
 


Sziasztok!
Vagyok, de sajna nem tudok mindig írniKép Duduka egy kicsit sírós lett a pocija miatt. Túlette magát mindig, bukott és sokat sírt. . . Tegnap megbeszéltük a védőnénikkel, hogy megpróbáljuk a három- négyóránkénti evést, de csak az előírt mennyiséget kaphatja a tápszerből. Anyatejből persze annyit amennyit "talál". .
Az üvöltés nagy és sok volt tegnap, de már éjjel csak 4 óránként kelt fel enni!!!!! Ez javulás a 2 órás ébredésekhez, ja és félóra alatt bekajál, tehát nem két órán keresztül eszik.
Remélem lassan beáll valami rendszer, mert már az összezuhanás szélén állok, és szeritem a gyereknek jobb ha egy kiegyensúlyozott anyja van.
Kép

Millió puszi nektek!Gyakran olvasgatok ám!Kép;)

hicudzsi
 
 


Sziasztok Anyukák!
Csak egy jó tanács, a saját tapasztalatomból, mert olvastam hogy valaki a kisujját a baba szájába teszi nyugtatónak. (Bocsi, nem tudom ki volt az.)
Szóval, amikor Kittikém még nagyon pici szopis baba volt, volt egy olyan szokása, hogy amíg az egyik ciciből kajált, addig a másikat "mogyorózta"!
Ez nekem nem igazán tetszett, mivel sokszor a csillagokat láttam, ezért mindig a kisujjamat a kezébe adtam a bimbó helyett. Na így kezdődött a gyermek "kicsi ujj" függősége!!!! Még ma is minden este a kisujjamat morzsolgatja lefekvés előtt, szorongatja, puszilagatja, becégzeti, és egy teljesen tőlem különálló lényként kezeli. Ebből kifolyólag azért a 4 és fél év alatt elég sok konfliktus adódott. (pl. a külön alvással főleg!) Szóval vigyázzatok, hogy ne váljon semmilyen alkatrészetek megnyugtató tárgyá!
Tudom, hogy milyen nehéz ez első pár (jópár) hónap, a legtöbb esetben mindenki csak azzal jön, hogy mit ne tegyetek, de jó ötlete senkinek sincs!
Az én ötletem csak az, hogy majd meglátjátok milyen hamar, mint emlék fogtok visszagondolni erre az időszakra, és akkor már nem is lesz olyan rémes, mint most amikor benne éltek!
Sok puszi!
Andi
andi68
 
 


Szia Andi!

Én voltam, aki írtam. Kép
Szerintem a babák többsége "függ" valamitől, főleg elalvás előtt, vagy ha fáradt, nyűgös. Legyen az cumi, a saját ujja, rongy stb. Mindegyikről nehéz leszoktatni - ha egyáltalán le szeretnénk szoktatni. Cumit semmiképp nem akartam, ezért választottam a saját ujjamat Kép. Ezt csak néha, végső esetben teszem a szájába, ahogy elhallgat, veszem is ki, tehát soha nem alszik el vele. És ahogy telnek a napok, hetek, egyre ritkábban próbálom alkalmazni.
Azért köszi, hogy figyelmeztettél, de tényleg ügyelek, hogy ne szokjon hozzá! Kép

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok Kép

Pindur, én is volt, h az ujjamat használtam, amikor hazajöttünk a kórházból, pár napig csak azon élt, de most már nem kell neki. Cumi se kell, csak naon ritkán fogadja el.
Cici persze kéne Kép bááár már olyan érdekes dolgok vannak a világban, h legszívesebben lerántaná a helyéről és magával vinné.

Jelentem, az 56os kombidresszek eltéve a tesónak - rugik is lassan, de azok még jók kb.

Ma azért is sütni fogok mézeskalácsot!!! Kép

Itt egy kép Kép
pussz
Ann


Kép
annann
 
 


Sziasztok!

Ann: nagyon édes! Ez szopi előtt vagy után készült? Kép

Mi megvagyunk, azon ritka csodák egyikét élem, amikor mindkét csemete egyszerre alszik Kép Csak a férjem nem ért még haza a munkából Kép

A hozzászokásról: Barni pár hónapja szintén a másik mellbimbómat birizgálta szopi közben, nagyon nehezen leszoktattam róla, azóta áttért az oldalamon lévő anyajegyre. Őrjítő! És egyszerűen semmi nem segít: eltakarás, rászólás, fenyegetés, zsarolás, semmilyen piszkos anyai módszer - ahogy alkalma adódik rá, újra kezdi. Most azon gondolkozom, készítek neki egy kendőt fagyöngyökkel vagy gombokkal, hátha... Őnála még próbálkoztam cumival, köpte ki nagy ívben, csakis a cici jöhetett, most Boldinál már elő sem veszem...

Amúgy jól vagyunk, Boldi hétfőn 5,30-at nyomott! Már meglátogattuk mindkét nagymamáékat, egész jól bírta az öltözést, autózást, ki-be hurcolást...

A mézeskalácsot sajnos elrontottam, így lemondok róla Kép

Röviden ennyi rólunk Kép

Puszi mindenkinek,

Heni
gesztenye
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: