Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok:)
Juli :)
Maximálisan egyet értek Veled :) És abszolúlt azt érzem amiről itt irsz...hogy bármennyire is nehéz el kell tudnunk engedni Őket.
Mit gondolsz? Ha az óvodapedagógus ill. a gyermekorvosunk szerint érettek az enyémek az óvodai létre - már csak a szobatisztaság hiányzik Gergő részéről de van még 5 hónapunk - akkor ugye bátran beirathatom Őket a közelünkben lévő normál oviba? Én most igy gondoltam helyesnek, mert van fejlesztő pedagógusuk és Ő nyilván kiszürik majd, ha speciális dologra lenne szükségük ugye? Ha problémásak lesznek nyilván jelzik majd felém....

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Juli! Nem lettél népszerűtlen a véleményeddel! Ezt a témát feszegetve vittem el Borkát februárban ismét a szakértői bizottsághoz. Ők a bölcsit csak heti 2 nap délelőttre ajánlották, ilyen feltételekkel meg nincs bölcsi, aki felvenné. Integrált kisdedóvó pedig nem valószínű, hogy van a kerületünkben - legalábbis ők nem voltak biztosak benne. De nem is foglalkoztam tovább a témával, mivel Boróval egy bölcsőde játszóházába járunk már több, mint 1 éve (olyan, mint a bölcsi, csak én is vele vagyok), s megbeszéltük a főnökkel és az egyik gondozónővel, hogy szeptembertől beszokik Boróci, s egyszemélyes figyelmet kap ott. Reggel fél 9-től ebéd utánig (kb. dél) lesz ott - nélkülem! Így tehát meglesz az erőteljesebb fejlesztő közeg, ugyanakkor továbbra is járunk fejlesztőhöz, sőt, szeptembertől már logopédushoz is. Remélem, észrevehetően fog fejlődni a kisasszony.

Doris! Beszéltem a háziorvosunkkal a nem harapás-nem rágás miatt, azt mondta, ez neurológiai probléma, tehát megint csak ott tartunk, hogy várni kell, esetleg próbálgatni tanítani. Azt javasolta, rágjunk együtt rágót. Hát, bevallom, ettől félek egy kissé, mert könnyen lenyelheti! Meg azt is tanácsolta, hogy logopédust kérdezzek meg, hátha tud jó gyakorlatokat ajánlani.

Mennem kell, Borika felébredt.

Üdv.

Ktc
ktc
 
 


doris!

naná, h beírathatod! max., ha nem lesz szobatiszta addigra, akkor kicsit csúsztattok, de legyen meg a helye. amúgy,ha néha bepisil, attól még nem rakják ki, ez kiscsoprtban előfordul. az én kisebbik lányom 2 évesen éjjelre-nappalra szobatiszta lett, aztán most ősszel az ovikezdéskor már majdnem 3,5 évesen nem volt olyan hét, h ne pisilt volna be akár többször is. azóta sem tudom, miért, de mindenesetre nem tettek megjegyzést, csak legyen bent váltóruha :lol:

ktc!
olvadós rágó, frutti? félbevágod, h ne akadjon a torkán még véletlenül sem, de azt aztán lehet rágcsálni, amíg el nem olvad. és, ha lenyeli? hát akkor a gyomrában olvad majd szét :)
rjuli
 
 

 
 

ja, amúgy a szakértőinek kutya kötelessége lenne tudni, h hol van lakóhely szerinti intézmény :evil:
esetleg érdeklődj a kerületi önkormányzat oktatási osztályánál, hiszen ők a fenntartók, nekik tudniuk kell, ha van ilyen.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, alig győztem visszaolvasni, nem is tudnék egyenként reagálni! :)

Egy gondolatra visszatérnék, hogy mennyire is "kell" aggódni. Én sajnos eléggé aggódós vagyok, remélem, nem túlzottan, de szülőként is, és szakemberként is azon a véleményen vagyok, hogy inkább fusson az ember pár felesleges kört, mint valami túl későn derüljön ki. Természetesen nem kell egész nap árgus szemekkel lesni a gyereket, hogy szentég, valamit nem úgy és nem akkor csinált, amikor mások. De mivel a mi gyerekeink az előzményeik miatt sérülékenyebbek, veszélyeztetettebbek lehetnek, kicsit több tudatos odafigyelésre van szükség. Nem nagy dolgokra gondolok, pl. ilyenekre, hogy ha egy IUR gyereknél mondjuk 4 éves korára még nem alakult ki a kezesség, annak utána néznék, hiába férhet bele még elvileg ez. Vagy pl. a beszédhibákat is komolyabban venném, nem várnám ki a nagycsoportot a fejlesztéssel, mint ahogy sajnos sok helyen (pénz és logopédus hiányában) teszik. Ezek a gyerkőcök gyakrabban küzködnek tanulási nehézségekkel amiknek az ilyenek előjelei lehetnek, és mint minden időben elkezdett fejlesztéssel ilyenkor sokkal többet lehet segíteni, mintha csak iskoláskorban derül ki. No, remélem, nem hangzom túl rémisztően. :)

Doris, tavaly a fiam csoportjában volt egy 3 és 1/2 évesen beíratott kislány, aki még nem volt szobatiszta (év végére sem teljesen), de nem csináltak túl nagy gondot belőle az oviban. Lényeg, hogy biztos legyen elég váltóruha, mert azon mondjuk tényleg kiakadtak, amikor anyuka elfelejtette, és más gyerekét kellett ráadni (amibe persze szintén belepisilt :)).

Ktc, írok majd privit, ha lesz szusszanatnyi időm!

Ez a beíratkozás komplikáltabb, mint gondoltam. Itt nálunk most valamiért iszonyúan komolyan veszik ezt a körzetesdit, meg hogy a többi tanulót, aki nem körzetes sorsolással kell felvenni. Az egész hetem erre megy el, telefonálások, nyilatkozattétel, személyes találkozás iskolaigazgatóval, maga a beíratkozás, kiíratkozás, és még kitudja, milyen finomságok. Közben persze a kétség, hogy biztos jól döntöttünk-e. Majd kiderül (mondtam, hogy aggódós vagyok :)). Nem tudom, írtam-e már, kiderült, hogy a tanító néni mostani osztályában is van komoly figyelemzavaros gyerek, és úgy tűnik, jól kezeli. Ettől egész bizakodó lettem.

Üdv mindenkinek, és élvezzétek a szép tavaszi időt!
snowflake
 
 


Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy a harapás-rágás probléma szép lassan rendeződni látszik... Borónál a nyers uborka (négybe vágva) jött be nagyon, ügyesen harapja és jól megrágja. Mostanában nem találtam ételdarabokat a pelusban, tehát jól csinálja! A többi ételt is hajlandó darabosabban megenni, a minap a főzelékből már nemcsak a krumplit és a sárgarépakockát, hanem a kukoricát is megette. A borsó még mindig nem kellett neki. De ami késik, nem múlik.

Voltunk vissza az ortopédián, szépen helyreállt a bokája Borikának (2 hónapja csúnyán bedőlt a bal), ez köszönhető a sulpinaló szandáljának, amit azóta bent állandóan visel. S képzeljétek, most sikerült felíratnom közgyógyra egy ilyen szandált!!!! Ez még jobb lesz, mint az eddigi, mivel ezt méret alapján Borka lábára készítik.

De hogy kevésbé jót is írjak: pénteken megyünk a Bethesdába a neurológiára EG-re (reméljük, aznap meg tudják csinálni, s így nem kell több napot ott töltenünk), mivel hétfőn hajnalban Borka alvás közben hosszú másodpercekig nem lélegzett, aztán meg kapkodta a levegőt, s ezt ritmikusan ismételgette. Mivel visszaállt a normális légzés, amikor felvettem, valószínű, hogy csak egy alvási fázisról (REM) volt szó, de előélete miatt ki kell zárni a görcs lehetőségét. S ezt jó lenne mihamarabb, mert addig frászban vagyunk. Most mellettem alszik éjjelenként - bevallom, bár nem alszom jól, mégis élvezem a helyzetet! Én vagyok a légzésfigyelő készüléke, nappal is többször ellenőrzöm az alvását, hogy minden rendben van-e.

Ezzel az EG-vel azért is igyekeznünk kell, mert másfél hét múlva el szeretnénk utazni a nagyszülőkhöz majdnem egy hétre, s jó lenne, ha nem kéne végig azon idegeskednünk, hogy vajon mikor nem reagál az ébresztésre, mikor kell mentőt hívni hozzá. Ráadásul a mentőhívás egy erdélyi kis faluban nem is olyan egyszerű!

Pénteken reményeink szerint már itthon alszunk, ha addigra lesz eredmény, beszámolok róla.

Várom a híreket felőletek!

Üdv.

Ktc
ktc
 
 


Sziasztok :)
Ktc :)
A borsó nálunk is száműzve van...Gergő egyáltalán nem veszi a szájába meg a babot sem, mert nem tetszik Neki:) :)
De jó, hogy felirták a gyógyszandit!

Az alvás alatti légzéskimaradás nem hangzik túl jól... Bocsi, lehet, hogy buta a kérdés, de légzésfigyelőt nem érdemes alá rakni? Akkor mindannyian tudnátok pihenni mert a gép jelezne :)
Ird majd meg mi lett a vizsgálat eredménye:)

Snowflake :)
Köszi, észben fogom tartani a váltóruha kérdést :) Sikerült azóta beiratkoznotik a suliba? Tudom, ez egy rémálom....nővérem is ezzel küzdött...

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Ktc, voltatok a Bethesdában? Mi az eredmény?
Örülök, hogy előrelépés van harapás-rágás ügyben, ez szuper! Elég sok gyereket ismertem, akik nem voltak hajlandók borsót enni, szerintem ezen ne izgasd magad :)

Doris, beiratkozáson túlvagyunk, felvették, most szeptemberig nincs mit izgulnom ebben a témakörben. :).

Mindenkinek jó hosszú hétvégét!

S.
snowflake
 
 


Sziasztok!

Jó hírek: nem epilepszia, "csak" alvászavar!!! Mindenesetre tegnap éjjel megint volt Borónak "rohama", elég ijesztő volt ez is, mert csak akkor hagyta abba, amikor elkezdtem itatni, arra nem reagált, hogy felvettem. Nagyon mélyen alszik ilyenkor.

A Bethesda egy jó hely, most már azt is tudom, hogy a neurológia az Ilka utcai épületben van. :wink: Hétfőn megyünk vissza a papírokért, addigra lesz meg az EEG kiértékelése is, de a doktornő azt mondta, ránézésre semmi kóros nincs benne.

Borókára egyébként hihetetlenül büszkék vagyunk!!!! Minden nyösssz nélkül végigcsinálta a mai napot, pedig nem aludt napközben, a vizsgálatkor azt a 10 percet csendben, békésen végigülte az ölemben (igaz, vittem kedvenc CD-t meg régebbi kedvenc játékot), s utána is jól elfoglalta magát a játszószobában és környékén. Szerencsére a férjem hamarabb el tudott jönni a munkahelyéről, így lementek együtt a parkba, amíg én a doktornővel beszéltem. A dokinéni részletesen kikérdezett nem csak az alvásos témában, s minden kérdésemre korrektül válaszolt is. Ő is nagyon bizakodó Borka beszéd- és általános fejlődésének tekintetében is.

Hétfőn a záró után ismét jelentkezem.

Doris, a légzésfigyelő nekünk is eszünkbe jutott, de egyrészt nehézkes lenne kivitelezni, hiszen saját rendes ágya van Borikának, másrészt meg az 15 másodperc után jelez (ha jól emlékszem... Boró 1 éves koráig használtuk), s most annyi ideig szerencsére nem tart a kimaradás.

Snowflake! De jó híreid vannak! Ha van kedved, lapozd fel a legújabb Kismamát, nagyon jó cikk van benne az iskolaérettségről!

Na, megyek aludni, fárasztó volt ez a nap! Jó pihenést a hétvégére és jó kirándulásokat mindenkinek!

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Ktc, de jó, azért én is izgultam! :)
Alvászavarral mit mondtak? Kinövi? Vagy lesz rá valami kezelés, vagy nem kell foglalkozni vele?
snowflake
 
 


Sziasztok:)
Ktc:)
Örülők, hogy nem epilepsziás rohamai vannak Borónak:) Milyen hátránya ill. következményei lehetnek ennek az elvászavarnak? Mert ezek szerint olyasmitől nem kell tartani, hogy túl sokáig nem lélegzik ha jól értem...? Értem, nálunk még a korábbi rácsoságyukban alszanak a gyerkőcök amit azóta heverővé alakitottunk igy a méret azonos mint korábban. Ezért gondoltam a légzésfigyelőre.

Ird majd meg a kiértékelés eredményét:)

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Megvan a zárójelentés, igazából alvászavarnak sem mondható a dolog, ártalmatlan jelenségről van szó. Ez megnyugtató, még ha olykor ijesztő is a dolog. :? Ki fogja nőni, ez egy jellegzetes "tünet" a 2-3 éveseknél, hogy az agyuk nehezebben dolgozza fel a napközben történteket. Kezelést nem igényel, ha nagyon nyugtalan, felveszem. Itthon felvettük még pénteken éjjel a jelenséget Borónál, azt vasárnap bevitte a férjem a kórházba, s ma, az ügyeleti napján meg is tudta nézni a doktornő. Mondta, hogy a felvétel alapján beigazolódik, amit gondolt.

Azt is sikerült megbeszélnem a doktornővel, hogyha ezentúl bármi panaszunk lesz, nyugodtan fordulhatunk hozzá. Persze csak hivatalból, mert amúgy a régi neurológusunk a biztos pont számunkra, csakhogy a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet megszűnt, s már más jellegű helyen dolgozik, így papírt nem kaphatunk tőle.

És veletek mi újság? Snowflake, várom a prividet azóta is... :wink: Na jó, nem türelmetlenkedek, sokszor nekem is hetekbe telik, amíg email-szinten behozom a lemaradásaimat.

Most, hogy már lementek az ovis beiratkozások, el szeretnék menni a jövőbeli ovit megnézni. Képzeljétek, kiderült, hogy egy másik kerületi oviba irányítják a beszédproblémás gyerekeket, úgyhogy attól függően, hogy mi lesz a vezető tünete Borkának, akár az is lehet majd a kijelölt ovija. Valószínűleg oda is elmegyünk majd...

Holnapra kellemes időt, jó kirándulásokat kívánok nektek!

Üdv.:

Ktc
ktc
 
 


Ktc, már rég elküldtem, ezek szerint nem érkezett meg. Elküldöm újra, de lehet, hogy már nem lesz annyira aktuális! :)
snowflake
 
 


Na, most nézem, nincs a kimenő üzenetek között! Ezek szerint jól eltüntette :(. Pedig 2x is elküldtem, mert az először nem voltam biztos benne, hogy átment.
Na, majd akkor a napokban újra.
snowflake
 
 


Sziasztok!

Túlvagyunk a BERA-n!!!!!!!! Tökéletes Boróka hallása! Ez jó hír a maga nemében... :D Tehát most már tényleg nincs más dolgunk, mint VÁRNI, hogy mikor kezd beszélni. Az az üröm az örömben, hogy most kissé tehetetlennek érzem magam. :? Nem tudok többet tenni az ügy érdekében, mint amit eddig is csináltunk. És VÁRNI! Hű, de szörnyű is ez!

Boró nagyon ügyes volt ma is, le a kalappal előtte! Igaz, sokat küzdött az alvás ellen, de végül csak elaludt, méghozzá 2 órára. Az ébredés után nehezen tért magához, még most este is kóvályog egy kicsit. Remélem, holnap már nyoma sem lesz az altatónak. Azt viszont még nem tudom, hogyan lesz az esti elalvás! :wink:

Vasárnap szeretnénk elutazni, remélem, addig már semmi nem jön közbe.

Jó, hogy végre túl vagyunk ezen a vizsgálaton, s azzal az eredménnyel zárult, amit mi sejtettünk és vártunk.

Ja, és még valami! Már egyedül játszik a formaberakós vödrével, mert elforgatja a vödröt addig, amíg nem stimmel a lyuk a kezében lévő lego formájával! Ugye, milyen ügyes? És a legújabb szórakozása a kergetőzés és labdával dobálózás. Provokál bennünket, hogy kergessük, bemenekül az ágyába, és várja, hogy megdobjuk a labdával, amit elkap és rögtön ki is dob. Aztán kezdődik előről az egész szaladgálás. Sajnos a kidobálásba úgy belejött, hogy az erkélyről kezdett ledobálni játékokat - kezdetben labdákat, aztán kisautókat is. Olyan magas, hogy simán átnyúl a korláton. Most van újabb feladatunk: megtanítani neki, hogy ezt nem szabad.

Veletek mi újság? Várom a híreket!

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Szia Ktc!
Ez tényleg jó, hogy semmi baj a hallásával, meg az is, hogy most már 100%-ig biztosak lehettek benne! Várni tényleg nagyon nehéz, de annyi mindent megtesztek Boróért, hogy biztos, hogy meglesz az eredménye! Már azóta is, amióta ide irogatunk a fórumra annyit fejlődött. :)
Hogy telt az éjszaka? Sikerült időben elaludnia este?

Nekem is az egyik gyerek ilyen ablakon-teraszon kidobálós volt, de hamar leszokott róla, már nem is emlékszem, hogy melyikük, úgyhogy tényleg nem lehetett hosszú időszak. :)

Remélem, sikerül elutaznotok, mennyi időre mentek?
Nekünk is jól jönne egy kis pihenés, utazgatás, de az még messze van. Ha egyáltalán megyünk valahová, még nincsenek tervek a nyárra.
snowflake
 
 


Sziasztok!

Ktc! Olyan jó hogy hogy Borónak semmi baja a hallásával! Én azt olvastam, hogy Jáksó gyereke 4 évesen kezdett beszélni de akkor folyékonyan. :)

Velünk minden ok. Már bújik a 6. fogacska. Úgy kúszik, hogy utól se érem, szerintem hamarosan mászni fog, mert állandóan rugózik. A kenyérmorzsát meg a két ujja közé veszi és sodorja, közben persze figyeli és rémkomoly arcot vág, nagyon cuki.
Még múlt héten elmehettünk kontrollra a Söfibe. Meg se lehetett könnyen vizsgálni mert állandóan mocorgott. A doktornő azt mondta, mindent produkál amit neki kell, sőt egy kicsit többet. Ez megnyugtató, bár már én is látom hogy valami borzasztó szerencsés csillagzat alatt született. És már 7kg!!

A bal lábát kevésbé használja mint a jobbat egy picivel de a doktornő megnézte teljesen behajlítható, csak nem akarja használni. Ezen biztos segít a bébiúszás. Naívan azt hittük kibróbáljuk ha nem tetszik nem megyünk többet, hát a gyerek tiszta eufórikus állapotba került. Míg a többi gyerkőc egykedvűen hagyta, hogy az anyja húzza-vonja, addig Babó ezerrel pancsolt, keze-lába járt, a végén már méteres körben elkerültek, a hajam is csupa víz lett. Annyira élvezte, hogy másnap is elmentünk, a lelkesedése lankadatlan volt.

Minden jót nektek
E
eszti79
 
 


Sziasztok!

Eszti, nagyon örülök a jó híreknek!

Snowflake! Borka a vizsgálat után este könnyen elaludt. Másnap már voltunk fejlesztőnél, ne nagyon megviselte a dolog, azt hiszem, korai volt még megterhelni vele. Az erkélyen kidobálást most abbahagyta, de biztonság kedvéért a férjem a védőhálót megmagasítja.

Örömmel jelentem, újra itthon vagyunk! Nagyon jól telt az az 1 hét, láthattok róla már képeket a blogunkon. Indulás előtti este elmondtam Borónak, mi fog történni az elkövetkezendő napokban, s lám, minden várakozásunkat felülmúlta, olyan szépen viselte a hosszú uta(ka)t. Pedig nagyon meleg volt. Az utat 2 részletben tettük meg, első nap megaludtunk félútnál egy panzióban. Mivel Boró az utazáskor nem aludt, elég fáradt volt, könnyen ment az elalvás. A nagyszülőknél pedig szép kert várta, volt ott hinta, gondozott fű, kiskutya, macska, tyúkok, a pusztán tehenek és lovak. Na és persze a nagyszülők, akik közül a nagypapát most látta először, de a második napon már szó szerint üldözte. Egy picit így tudtunk pihenni, de a fél szemünk azért mindig rajta volt. 1 hétig voltunk távol, ebből 5 napot voltunk a nagyszülőkkel, többi az utazás. Hazafelé az utolsó napon már csak egyszer álltunk meg, akkor is 2 percre, mert Borka szállt vissza az autóba - tudta, hogy hazajövünk, s már nagyon sietett. Itthon aztán nagyokat mosolygott örömében. Mindehol jó, de a legjobb otthon! Azóta visszaállt a megszokott kerékvágás (hiszti, dac stb. - ezeknek ott nyoma sem volt), s lassan kipihenjük a pihenés fáradalmait. :lol:

S most egy rossz hír a végére: beszéltem egy jogi tanácsadóval, s bár csak hétfőn megyünk vissza a kórházi kontrollra, biztosan tudom már, hogy MINDEN támogatástól elesünk Boró 3. szülinapjával. Sajnos az új rendelkezések szerint a támogatások (emelt családi, hosszabbított gyes és az ápolási díj is) már CSAK a súlyos fogyatékosoknak (min. BNO 73) jár!
Közben más irányban is vizsgálódni kezdtünk, mivel Borónál autisztikus jeleket vélünk felfedezni. Június 26-án megyünk vizsgálatra. Nem akarom, de ha beigazolódik, hogy minimális szinten érintett a dologban, akkor tovább járnának a támogatások. Ha nem sikerül valamilyen papírt szereznünk (pszichiátertől, neurológustól), akkor 11 ezer forinttal (sima családi 1 gyerekre) kell itthon maradnom, s még ha Boró oviba is mehetne (a Szakértői egyelőre nem engedi), fél állást sehol sem találok - max. takarítani elmegyek a tanítói diplomámmal. Nem tudom, sírjak-e, vagy nevessek kínomban. Azt hiszem, utána kéne nézni az alkotmányban, tehetik-e ezt velünk.

Várom a híreket felőletek! Ormi és Doris, régen jelentkeztetek!

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Sziasztok:)
Bocsánat, eltüntünk de ennek az az oka, hogy nem igazán történik velünk semmi különös. Már 5 hete elhúzódó nátha-láz vagy sima hurutos köhögéssel küzdünk. Geri kapja az asztmapuffokat, Lilcsike pedig 3 napig lázas volt az ünnepek alatt, de nincs semmi egyéb tünete, a láz elmúlt. Az ügyeletre természetesen elvittem, de eléggé megszóltak érte mondtván, hogy a 38,4-es hajnali, reggeli láz nem magas :( Nem baj, én igy voltam nyugodt.

Ktc :)
Örülök, hogy ilyen jól sikerült a pihitek és Boró is ennyire jól érezte magát. A BERA eredmnye nagon megnyugtató, végre biztosak lehettek a dologban. A támogatásokra nem tudok mit mondani...:( Elszomoritó, elkeseritő és kilátástalan, hogy itt valaha is jobbra fordul majd bármi....:(

Eszti :)
Gratula a fogacskákhoz meg a jó fejlődéshez:) Nálunk Lilcsike volt féloldalas és Pethős konduktor által összeállitott feladatokat kaptunk itthonra amik könnyen beilleszthetőek voltak a napirendünkbe :)

Snowflake:)
Sikerült már valamit terveznetek nyárra? Hogy vagytok?

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!!!!! :D

Jó hírek! Meghosszabbították egy évvel a papírjainkat!!!!!! :D A doktor bácsi nagyon bizakodó és bíztató volt, azt mondta, nagyon szépen fejlődik Borka, s mivel kb. 2 hónapja keresi a szemkontaktust, úgy látja, az autizmus veszélye egyre távolabbi, szép lassan minden erre utaló jel leépül majd. De azért kíváncsi a vizsgálat eredményére.
Úgy néz ki, a PIC átkötözik a MÁV kórházba, így a nyomonkövetés is megoldódik, lesz hova mennünk felülvizsgálatra 1 év múlva.
Szóval csupa jó hír! :D
S ha valakinek, akkor Mészáros doktor úrnak hiszek, hiszen ő az országos szakfőorvos, nem ma kezdte a gyermekgyógyászatot.
Nagy kő esett le a szívünkről!

Amúgy Borónál tényleg most van megint egy látványos fejlődési ugrás: állandóan a szemünket és a szánkat lesi, formálgatja ő is a kis száját a gyakorolt hangokra (á-ó-í, b-p, la-la), de hangot nem ad. Aztán később odamegy a tükör elé (két nagy tükör is van a lakásban), s elkezdi: á-á-á-á-ó-ó-ó-ó-l-l-l-l-l, s közben nagyon nézi a saját szájacskáját. Ilyenkor meg sem merek mozdulni, nehogy megzavarjam. Csoda édes!!!!!! S az is jó, hogy elkezdett haverkodni más gyerekekkel: motort cserél velük, aztán hívja őket motorozni. Szavak nélkül, de a gesztusai egyértelműek.

Most megint elkezdtünk reménykedni, hogy lesz ez még jobb is!

Szép napot nektek is!

Üdv.

Ktc
ktc
 
 


Sziasztok!

Ktc, örülök, hogy jól sikerült az utatok, megnéztem a képeket a blogban, látszik Borkán, hogy jól érezte magát!
Hová mentek vizsgálatra? A Delej utcába?
Meghosszabbították a papírokat - ez azt jelenti, hogy kapod még a gyest, meg az emelt családit egy évig?! Ez nagyon jó! Nagyon sokat tudtok haladni ennyi idő alatt Borkával, plusz legalább emiatt nem kell idegeskedni.
Édes lehet, ahogy a tükörben figyeli a száját. Úgy tudnak küzdeni ezek a gyerekek! :)

Ktc, Doris: Velünk semmi különös. Holnap megyek az első iskolai szülői értekezletre. Furcsa, hogy már itt tartunk. Amikor a lányom született, meg kisbaba volt, valahogy sosem jutottak ilyenek eszembe, hogy szülői értekezletre fogok járni, meg iskolai gondok, stb.
A logopédia már véget ért, kaptunk mindenféle házi feladatot a nyárra. Kíváncsi vagyok, velem mennyire lesz hajlandó csinálni. Azt mondta logopédus, hogy vonjam be a kicsiket is nyugodtan, azoknak úgy sem árt, és akkor nem lesz olyan kötelező lecke íze. :)

Eszter, úszni jártok még?
snowflake
 
 


Sziasztok!

Snowflake, kérdéseidre felelve: a Delej utcába akartam menni, de az jún. 15-től fizetős lesz, 37 ezer ft. a vizsgálat, és másfél év a várakozólista. Helyette találtam az 1. sz. Gyermekklinikán egy pszichiáter doktornőt, akinek állítólag szintén van jogosultsága autizmust diagnosztizálni vagy kizárni. Így őhozzá megyünk. Ő még ingyenes.
Igen, azt jelenti a papírhosszabbítás, hogy továbbra is kapom ezeket a pénzeket, meg az ezekkel járó támogatásokat. Szerencsére Mészáros doktor úr is úgy látta, hogy Borónak szüksége van még erre az 1 évre.
Milyen volt a szülői? És mikor lesz a családlátogatás? Lányod találkozott már a tanító nénivel?

Doris, nem lehet, hogy kislányodnak 3 napos láza volt? Erről már sokat hallottam, bár nálunk még nem volt ilyen.

Eszti! Mi a helyzet az úszással? Tudod, a klasszikus példa a későn meginduló beszédre Einstein, aki 5 évesen szólalt meg először. Amúgy azt veszem észre, hogy mostanában a gyerekek szeretnek tovább szótlanok maradni...

Most mennem kell, Borka felébredt.

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Már a Delej is fizetős lesz?! Nem is tudom, mit mondjak. Ami itt folyik... :( Szép lassan mindent kihúznak a problémásabb gyerekeket nevelő szülők lába alól. Megszűntetnek jól működő helyeket, a pénzt elvonják, fizetős lesz, iskolákból elküldik a fejlesztőpedagógusokat, osztálylétszámokat emelik, vég nélkül lehetne sorolni. Néha nagyon el tudok keseredni...

Mikor mentek a doktornőhöz, kaptál már időpontot?

Huh, a szülői megviselt, egy kisebb vagyon az iskolakezdés, pedig még a tankönyv nekünk ingyen van! 23-an lesznek az osztályban, ami elég sok (mármint a lányom szempontjából), de annyira biztatnak a nev.tan-ban, hogy bírni fogja. Mindenesetre megbeszéltem, hogy ültesse előre, úgy talán jobban fogható a figyelme. Hát nem tudom, az biztos, ha nem megy így, nem fogom erőltetni, azt már elhatároztam. TAnító nénivel már megismerkedett az előkészítőn, családlátogatás nem tudom mikor lesz.

Hogy halad Borka a beszéddel?
snowflake
 
 


Sziasztok!

27-én megyek a doktornőhöz, egyelőre még csak én. Gondolom, egy újabb időpontban majd megnézi Borkát is.

Most, hogy végre egy kicsit megnyugodtunk, hogy 1 évig még itthon tudok maradni kislányunkkal, jött az újabb megpróbáltatás: jövőre nem mehetünk tovább oda korai fejlesztésre, ahová eddig jártunk, mert Borika 3 éves lesz már! Gondolhatjátok, hogy mennyire örültem a hírnek! De nem akarom elszólni magam, holnap beszélek egy közeli intézmény vezetőjével, talán átvállalják a fejlesztést 1 évig, amíg Boró ovis nem lesz. Majd írok, ha már biztosat tudok.

Most megyek. Várom a híreket rólatok!

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Sziasztok! Csak röviden jelentkezem, holnap elutazunk nyaralni két hétre.
Ktc, remélem, mire visszajövünk, jó hírekről tudsz beszámolni! Nagyon kíváncsi vagyok, mit mond a doktornő.
Addig is jó nyarat kívánok mindenkinek!
snowflake
 
 


Sziasztok!

De jó nektek Snowflake! 2 hetes nyaralás - ez nekem még csak álom. Mi alig 3 napot mertünk bevállalni a Balatonnál. Ti hol pihentek?

Ktc, én is kiváncsi vagyok mit mond a pszichiáter. Mi egy új neurológushoz megyünk kontrollra pénteken. Remélem minden ok lesz.

Az úszást kihagytuk a hónapban mert szinte minden hétvégénk foglalt, de júliusban megyünk. Mindjárt 1 éves a gyerekem, el sem hiszem. Már feláll és segítséggel lépeget. 6 foga van és több mint 7 kg. Állandóan játékban van, minden érdekli. A homokozó a nagy újdonság, de nagyon figyelnem kell mert néha még megkóstolja. Cukipofa alig várom, hogy beszéljen és szaladgáljon.

Doris hova tűntél?
eszti79
 
 


Sziasztok!

Voltam a korai fejlesztés ügyében intézkedni, megvan a befogadó nyilatkozat az új helyről. Annyira szeretettel, bizalommal fogadtak ott minket, olyan sok mindenről tudtam beszélni velük (még a leendő vizsgálatot is meg mertem említeni), a kételyeimet, félelmeimet is figyelmesen meghallgatták, aztán bíztattak, így hát úgy döntöttem: ez lesz majd a mi ovink. Előnye, hogy kiscsoportos, hátránya, hogy csak sérültek (enyhék és középsúlyosak is) vannak itt. (Ebben van szimpla ételallergiás, enyhe mozgássérült stb., tehát nem csak értelmileg akadályozottak.) Viszont szakmailag, emberileg engem teljesen meggyőztek. Még azt is felajánlották, hogy bemehetünk hetente néhány délelőtt az oviba. Így akkor a közösségbe szokás és a rólam leválás is megtörténne egyben, nagyon fokozatosan. Ez így szerintem jól hangzik. Végül is mindegy, hogy néz ki az épület (nekem az nem nagyon tetszik), de ha tudom, hogy jó kezekben lesz ott, nyugodtan rájuk bízom, akkor bizonyára Boró szeretni fogja. Szerintetek is?

A doktornővel megvolt a beszélgetés, s ahogy sejteni lehetett, még semmit sem mondott: azt sem, hogy mit keresünk ott, de azt sem, hogy tuti ez a baja. Szeptemberben kapunk időpontot a Korai Fejlesztő Központba, ott egy gyógypedagógus segítségével kimondottan autizmus-vizsgálatot fognak csinálni. Most addig megint várni kell... Ebből van leginkább elegem! :evil: A doktornő sok jót hallott erről az oviról, így ő is megerősített abban, hogy jó hely lesz ez.

Snowflake, a te lányod hagyományos oviba járt? Remélem, jól telik a nyaralásotok! Majd kérünk róla élménybeszámolót!

És Doris, a te gyerkőceid milyen oviba mennek? Tényleg, hogy halad Gergő a szobatisztasággal? És mi a helyzet a szemtakarással? Voltatok azóta kontrollon? Nagyon eltűntél!

Eszti! 1 éves koruk után még intenzívebb a gyerekek fejlődése! Mi is nagyon vártuk, hogy Borka elinduljon, megértem, hogy szívesen szaladgálnál már utána. Mit mondott az új neurológus? Annyira jó olvasni, hogy nálatok minden rendben!!!!!!

A nyaralásról: nekünk azt tanácsolták, 3 éves kor előtt ne nagyon akarjunk nyaralni. Tavaly az a hétvégés "nyaralás" nem sikerült, idén a nagyszülős már nagyon jó volt. Hétfőn meg megyünk az én szüleimhez a Balcsi mellé. Bár lubickolni a tóban valószínűleg nem fogunk. Kíváncsi vagyok, ez is lesz-e olyan jó hatással a lányra, mint a másik nagyszülős kiruccanás. Igaz, csak ketten leszünk, apjának már sajnos nincs több szabadsága.

Na, megint hosszú lettem. Most ti jöttök. Várom a jelentkezéseteket!

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Sziasztok!

Visszatértünk a hosszú hétvégéről. Szenzációs volt!
Ezt a "gyerek 3 éves koráig ne nyaraljunk " kapitális baromságot már én is hallottam évekkel ezelőtt, már akkor sem értettem hiszen tele van 1 év körüli apróságokkal a bababarát szállodák nagyrésze, de be is igazolódott számunkra a tétel hamis volta. Biztos van olyan babó aki nem bírja, de a miénk teljesen ki volt cserélve! Ő is ugyanúgy élvezte mint mi. Pedig 11 hónapos! Végigjártuk az összes medencét, dobáltuk a vízben, sétáltunk a parton, hintáztunk. Sokkal jobban elvolt a játékaival is mint itthon. Semmi nyafogás, semmi sírás. Már bánom, hogy nem egy hétre mentünk!

Ráadásul én is úgy ellazultam: szauna, gőzfürdő, masszázs csak a Balcsiba nem mentünk be mert elég hideg volt. Viszont a Tagore sétányon Borünnepet tartottak, ki is használtuk. Este pedig a hotel teraszán borozgattunk a csodálatos panorámában gyönyörködve. Hú! Megyünk mi még oda!

Az új neurológus sem tartogatott semmilyen meglepetést a múltkor. A gyerkőc nincs már lemaradva, szépen fejlődik. Minden rendben vele. Mutatott pár gyakorlatot, amivel a hátát lehet erősíteni. Szóval megnyugodtam.

E
eszti79
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk, és már a szennyeshalmokat is leküzdöttem, mindent elpakoltam, ez a nyaralás nagyon nem szeretem része! Egyébként jól telt, túl gyorsan is, a gyerekek leginkább a tengerpartot élvezték. Több kiló kagylóval tértünk haza.

Ktc, jól hangzik ez az ovi, remélem, Boró itt tényleg megkapja azt a fejlesztést, amire szüksége van. Jó, hogy addig is bejárogathattok, biztos, hogy könnyebb lesz aztán a beszoktatás. Tényleg idegörlő, hogy megint várni kell, de a koraiban jó szakemberek vannak, nem tudod, ki fogja vizsgálni?
A lányom normál oviba járt, igaz közben váltanunk kellett, mert elmérgesedett a helyzet. Az új oviban (ami egy Waldorf ovi) jobb lett a helyzet, bár a korábban megszerzett sérüléseket jó darabig magával hurcolta. Az iskola újabb próbatétel lesz.

Én sem értek azzal egyet, hogy három éves kor előtt ne vigyük nyaralni a gyereket, ha megfelelőek a körülmények, miért ne? Később meg aztán pláne, ha testvérek is vannak, miért üljön otthon az egész család, mert van egy csecsemő is. Biztos van olyan gyerek, aki nem bírja, azzal nem kell menni, de a többséget nem hiszem, hogy megviselné.

Eszter, örülök, hogy minden rendben veletek. Az egy és két éves kor közti az egyik kedvenc korszakom, az ember néha csak kapkodja a fejét, hogy egyik napról a másikra mennyit tanul a gyerek. Egyben a legveszélyesebb korszak is, mert a képességeik és belátásuk még nincsen szinkronban. :)
snowflake
 
 


Sziasztok!

Snowflake, örülök, hogy jól telt a nyaralásotok! A Waldorf ovin én is gondolkodtam, a szomszéd kerületben van is egy, de egyrészt ott is óriásiak a csoportlétszámok, másrészt meg úgy vélem, a megfelelő fejlesztés sem lenne biztosítva.

Újabb híeim vannak! Ma voltunk már egy vizsgálaton egy gyógypedagógusnál, korai fejlesztőnél (a kórházban, ahol Borka született). Még 3-szor megyünk, azt mondta, ennyi idő kell, hogy felmérje Borót, aztán küldd tovább a megfelelő helyre (azt hiszem, szintén a korai központba). Viszont azt már most mondta, hogy tud nekünk papírt adni, amivel itthon tudok maradni Borikámmal, gondolom, 10 éves koráig. Ő is azt mondja, hogy a lányzó nem autista, max. autisztikus. Előzőleg egyébként Gallai Máriánál voltunk, őhozzá kértünk az időpontot a korai központban is.

S még egy hír, ez talán titeket is érint: amennyiben emelt családi pótlék jár nektek is, a Magyar Államkincstártól kérjetek igazolást róla, mert így pl. a BKV-n ingyen lehet utazni (persze a gyerekkel együtt). Mi ma már ki is próbáltuk.

Na, mára ennyi, nemsokára újra jelentkezem.

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Ktc, de jó, hogy írod ezt a BKV-t, tegnap már én is akartam, de kiment a fejemből! Kíváncsi vagyok, hogy az ellenőr is képben lesz-e, ha meglobogtatom a MÁK-os határozatot.
Ami még szintén fontos hír, és azt is elfelejtettem megírni tegnap, hogy egyelőre mégis maradnak az SNI-s gyerekek b pontjára (diszesek, figyelemzavarosok, viselkedésproblémások, stb) vonatkozó ellátások, emelt fejkvóta, júniusban megszavazta a parlament.

A Waldorf szerintem sem lenne jó Borónak, nekünk azért másféle problémáink vannak. Ott a fejlesztés egyáltalán nem megoldott, és tényleg nagy a csoportlétszám is. Nekünk elsősorban egy elfogadó közegre volt szükségünk, mivel a fejlesztéseket megkapta máshol.

10 éves korig járhat a gyes, évenként felülvizsgálják (van egy barátnőm, autista a kisfia, minden évben átmennek a procedúrán, mintha azt csak úgy ki lehetne nőni, őrület, nem tudom, mi értelme). Utána ápolási díj van.

Mi is Gallai Máriánál voltunk annak idején! :)
snowflake
 
 


sziasztok!

rendszeresen szoktalak olvasni titeket. mindig örülök, amikor v.ki jó hírrel jön.
úgy tudom, de ne legyen igazam, h a beszéfogyatékosokat kivették az SNI-ből, de azt hiszem, közületek ez nem érint senkit.
nekem is volt olyan tanítványom, aki 4végtag bénultként születése óta ellátásra szorult, esélye sem volt/nincs az önálló életre, foylamatos fejlesztésre szorul(t), microcephal, vagyis korábban csontosodott a koponya a kelleténél, úgyhogy ért. fogy is, mégis minden évben megjáratták velük a felülvizsgálatot :evil:
erre a bkv-dologra én is kíváncsi vagyok, nem is hallottam róla korábban, majd hintem az érintetteknek
rjuli
 
 


snowflake
 
 


Hellóka!

Juli, már hiányoltalak! De komolyan! Úgy örülök, ha írsz néha hozzánk is!

Snowflake, köszi a linket. Ezek szerint a helyközi utazásban meg 90%-os kedvezményünk van! Végre valami jó hír!

Üdv. mindenkinek!
ktc
 
 


ktc, :) :oops:
snowflake, köszi a linket,elmentettem a "kedvencek" közé
rjuli
 
 


Szervusztok!

Úgy látom, mindenki nyaral, mert nincs itt mostanában mozgás...

A vizsgálatok még folynak Boróval, bár az igazi majd a szeptemberi lesz. Kaptunk már a Korai Fejlesztő Központból egy visszaküldendő kérdőívet, mellékelve egy levelet, amelyben közlik, hogy a 2 alkalom (vizsgálat+megbeszélés) 8000 Ft. Még mindig olcsóbb, mint a Delej utcai... Gondolom, ezek után már bárhová megyünk, mindenhol fizetnünk kell. Nem elég a bajunk, még ez is! Hát többek között pont a pénz (támogatások) miatt megyünk ezekre a vizsgálatokra! És aki nálunk is csóróbb, az mit csinál? Kölcsönt vesz fel, azt meg majd a segélyekből fizeti vissza (ha egyáltalán találnak AKKORA problémát, ami beleesik a támogatott kategóriába)? Szégyen, gyalázat!

Na, ezt leszámítva jól vagyunk, a 3 éves oltás után Borka és apja összeszedett egy kis hányós vírust (Boró utoljára 9 hónaposan hányt, amikor először adtam neki ebéd után gyümölcslevet), de szerencsére mindketten hamar túljutottak rajta.

És képzeljétek, 2 héttel a 3. szülinapja előtt Borókám önként lemondott a szopizásról! Örülök, hogy a saját tempójában ennek is eljött az ideje! Sosem gondoltam volna, hogy ez ilyen természetes folyamat lesz.

Nagyon szomjazom a híreket rólatok! Ha van egy pici időtök, csak pár sort írjatok már, hogy jól vagytok-e?

Szép napot mindenkinek! Üdv.:

Ktc
ktc
 
 


Ktc, láttam a blogon Boró képeit, isten éltesse utólag is a kisasszonyt! :) Tényleg jól áll neki a rövid haj is! :)
Nekünk már nagyon kéne készülni a sulira, de nem tudom magam egyáltalán rávenni, még nem vettem semmit, a tankönyvekért sem mentem el, pedig a lista igencsak terjedelmes. Úgy látszik, túl nagy bennem a hárítás. :( Eléggé szorongok az egésztől, bár próbálom megemberelni magam, hiszen ez nem jó, nem akarom, hogy a gyerek ezt érezze rajtam. Elég lesz neki a saját szorongásaival megbirkózni. Szűk két hét a nyári szünet már csak sajnos.
Megvan már a konkrét vizsgálati időpont a korai fejlesztőbe?
snowflake
 
 


Sziasztok!

Snowflake, köszönjük a megemlékezést! Hihetetlen, hogy Borka már 3 éves!

A rövid hajat kezdjük megszokni (nekem is olyan frizurám lett), jó, hogy csak kicsit meg kell fésülni, nincs gond, nyűg a bekötéssel, nem húzkodja ki a hajgumikat, csatokat, a szivacson való játék, "fetrengés" után nem kell újra kötni a copfját, s végül nem tépkedi a saját haját.

Igen, lehet, hogy te túlságosan szorongsz, s valóban talán jó lenne, ha inkább hagynád, hogy a lányod lelkesedése (remélem, ő várjaa sulit) átragadjon rád, s ugyanolyan izgalommal válogass az eszközök között, mint ő! Gondold csak el! Ez nagy változás, most már nagynak érezheti magát a lányod, fűti a tudásvágy, tudja, hogy nagy kihívás, de talán pont ezért várja is. Hogy bizonyíthasson. Vagy nem így érzed?

A tankönyveket neked kell megvenni? Nem a suliban kapjátok meg a csomagot? Jobb lenne nem az utolsó pillanatra hagyni, mert ha valamit nem sikerül időben beszerezni, az rosszul eshet a kis elsősödnek...

Rólunk: Még nincs konkrét időpontunk, jó lenne 17-e után menni, mert addig a férjem kollégája szabin van, így nem tudna eljönni, márpedig jönni szeretne.

Most nagy a zűravar nálunk is, mivel fogalmam sincs, az új helyen heti hány fejlesztő órát kapunk, s mely napokon (ez majd csak 3-án derül ki), így nem tudom azt sem, lesz-e még mód a játszóházba elmenni. Oda viszont jövő csütörtökön konkrét napokra be kell fizetnünk, mert ebédelünk. Így lehet, hogy egy csomó alkalommal el sem tudunk menni a játszóba, tehát ugrott a pénzünk...

Más: ma járt nálam egy kedves hölgy, akit itt ismertem meg, s hozott egy lebegő mellényt Borónak. Remélem, hamarosan ki tudjuk próbálni, sok jót olvastam a mellényről a honlapjukon. Szerintem nézd/nézzétek meg! http://www.mypoolpal.eu

Hamarosan újra jelentkezem, addig is várom a híreket!
ktc
 
 


Na, nekiláttam a dolgoknak, a legtöbb cucc beszerezve. Most már a lányom is kezdi felfogni, hogy iskolába megy a jövő héten. Nagyon azért nem várja. Pont ma kérdezte, hogy lehet-e az iskolából néha szabadságot kivenni, és akkor ő egy-egy napra bemenne inkább az oviba. Nem szereti az újdonságokat. Az íróasztalát viszont boldogan birtokba vette.
Nálunk a tankönyvet a helyi tankönyvboltban lehet átvenni, már ezt is megtettem. Szerencsére nincs túl sok, és csak 2,5 kg összesen. :) A suliból csak azt kell / lehet hazahozni, amiben a lecke van, így nem lesznek túlterhelve. :)

A BKV ingyenes utazással kapcsolatban: egy ismerős anyuka felhívta a BKV-t, és azt mondták, hogy igen, az ellenőrök ki vannak képezve erre, nem kell a jegy, de CSAK olyan igazolást fogadnak el, amelyet a MÁK kifejezetten erre a célra ad ki. Rajta kell, hogy legyen, hogy utazási kedvezmény céljából. A sima határozat nem elegendő. Hogy ennek mi az értelme, ne firtassuk. Az igazolást a Lőportár utcában rögtön kiállítják állítólag.
snowflake
 
 


Sziasztok csajok!

Ezer éve nem jelentkeztem, de ahogy olvasgattam sok minden történt veletek. Képzeljétek, Danival találtam még májusban egy normális drnőt a Tűzoltóban, szerencsére aki előtte "foglalkozott" velünk, leváltottam. De jól tettem. Szóval jövő tavasszal úgy néz ki kapunk növekedési hormont. Idén szerettem volna, ha kezdjük az ovit, de nem vették fel. A méretek sajnos el vannak maradva. Áprilisban volt 3 éves, de még csak 84 cm és 10 kg.... Szóval fog kelleni egy kis tuning.

üdvözlök mindenkit!
sziasztok
Gitti
gitti
 
 


Sziasztok!

Gitti! Örülök, hogy végre hírt hallok felőletek! Megkérdezhetem, hogy végül miért döntöttél az orvosváltás mellett? Egy Amerikában élő barátnőm kislánya sem akar megnőni, s kiderült, hogy ott nem adnak d vitamint a gyerekeknek. Gyorsan kaptak itt Mo.-n Vigantolt, s azóta már nődögél a kislány. Bár azt nem tudom, most mekkora... A magassága miatt nem vették be oviba? Ilyet még nem hallottam! Azt hittem, csak a kis súly okozhat problémát, s az is csak iskolakezdéskor. A tavaszi hormonkezelésig mit tudtok tenni a "magasodás" érdekében? Meghosszabbították a gyesed?

Nálunk a hosszal már nincs probléma, kb. 95 cm lett Boróka 3 éves korára. S képzeljétek, újabban annyit zabál ez a lány, hogy elkezdett hízni is. Mérni nem mértük még, de szerintem a nyári 11 kg-os súlyt már fél kilóval tuti meghaladta!

Ma voltunk az új fejlesztőnél. Vegyes érzéseim vannak. A fejlesztő kedves, Boró rögtön labdázni kezdett vele (mostanság túl barátkozós korszakát éli :( ), viszont a hely még kaotikus. Kicsi terem, kevés eszköz. Még egyezkednek az óvodai résszel, hátha be tudnánk járni az ő termükbe...

Az óvodai helyről és a korai fejlesztő központos vizsgálat időpontjáról még semmi hír... :(

Hamarosan újra jelentkezem! Addig is írjatok!!!!!!!!!!!!!!! :!:

Üdv.: Ktc

Ui.: Snowflake! Nekünk is külön igazolásunk van, s egy telefonomba került, már csinálták és küldték is ki. Ja, és a múltkor rosszul írtam: lebegő dressznek hívják azt a jó kis eszközt... Bocsi...
ktc
 
 


Sziasztok!

Gitti, ez biztató, jó, hogy váltottál! Van valami oka, hogy csak tavasszal kezdik adni? Pontosan mi várható a növekedési hormontól? Teljesen behozhatja ezzel a lemaradást?

Ktc, áruld el légy szíves, Te milyen számon hívod a MÁK-ot, mert nekem eddig életemben egyszer sikerült felhívni őket, pedig már az elmúlt majdnem 8 évben volt néhány intéznivalóm. Köszi! :)

A suli eddig nagyon tetszik leányzónak. :)
snowflake
 
 


Szia Snowflake!

Hát, azt nem mondtam, hogy könnyű őket felhívni! :? A központi szám a Lőportár utcai, ez van a gyeses papírodon. Ez viszont majdhogynem elérhetetlen. A közlekedési támogatást viszont az emelt családi miatt kapjuk, azt pedig (legalábbis nekem) Ceglédről folyósítják. Így kapásból őket hívtam: 53/314-745, de azt hiszem, az 53/501-139 is ott csörög. Keresd név szerint az ügyintéződet (a csp-os határozaton megtalálod a nevét), akkor tuti a siker. Ceglédet valamivel könnyebb elérni, mint a Lőportár utcát. :)

Örülök, hogy tetszik az iskola a kislányodnak!

Képzeljétek! Márciusban nyugdíjba ment a gyermekorvos doktorbácsink, aki helyette jött (nagyon kedves és jó dokinéni) most hagyta itt a körzetet, erre ma mentünk megismerkedni a legújabbal. S mi derült ki? Ez a fiatal doktornéni a Korai Fejlesztő Központban dolgozott eddig, a neve még rajta is van a honlapjukon. Tiszta szerencse! Végre valaki, aki tudja, mi történik velünk!!!!!!!!

Most mennem kell. Üdv.

Ktc
ktc
 
 


Köszi, reménykedtem, hogy van egy titkos számod, ami tuti bejön! :)
Tiszta mázli ez a doki néni! Boróka kedveli?
snowflake
 
 


Eddig még nem foglalkozott a doktor nénivel Boró, csak tanácsadáson találkoztak, még csak nem is macerálta.

Ma végre megjött a papír: 20-án, azaz jövő csütörtökön megyünk a vizsgálatra. A doktor nénink ma mondta, hogy készüljünk fel rá, hogy esetleg többször is visszahívnak vizsgálatra (remélem, tényleg ilyen alaposak). Csak azt nem tudom, hogy azért vajon külön kell-e még fizetnünk... :? Nyilván nem lesz egyből diagnózis, de azért majd jelentkezem utána, hogy mi volt.

Snowflake, sikerült felhívnod a MÁK-ot?

Ja, ma végre beindult a fejlesztés, bár az Ayres-eszközök még hiányoznak (kiszakadt a kampó a plafonból), azért egyre több minden kerül elő. Sőt, ma már ki lettem küldve!!!!!! Borka egész jól viselte a dolgot. :P Remélem, ez csak egyre jobb lesz! Az óvodavezető pedig valóban számontart minket, ma összeakadtunk, s rögtön tudta, ki vagyok. Persze, ettől még nem lesz Borka ovis... :( de bíztató jel! :wink:

Megyek aludni! Írjatok!!!!

Ktc
ktc
 
 


Sziasztok!

A héten voltunk a Koraiban vizsgálaton. Eredmény: nem egyértelmű, hogy autizmus, vagy enyhe értelmi elmaradás, mivel jelen pillanatban a korrigált kora fele a ténylegesnek, azaz 3 évesen másfél éves korú az általános fejlettsége. Ebben a korban (1,5) pedig ugye még nem lehet egyértelmű a dolog... A beszéd a legrosszabb (1 éves kor alatti), a formaegyeztetésben viszont az átlag 3 éveseket is felülmúlja Bori. Szigetszerű kiugró teljesítmény... A doktornő MRI-re ad beutalót. Még nem kaptunk rá időpontot. Azt mondták, a kistesó kérdése is az MRI-től függ.

Veletek mizújs?

Ktc
ktc
 
 


Újabb hírek!

Megvan a hőn áhított óvodai férőhely, így Borka januártól ovis lesz!!!!!!!

(lehet, hogy csak magamnak írogatok?...)
ktc
 
 


Szia Ktc!
Tényleg rettenetesen régen jártam erre, de mentségemre legyen mondva, hogy nagyon sűrű az életünk mostanában.
MRI-re van már időpontotok? A diagnózis az MRI-től függ? Vagy csinálnak még más vizsgálatokat is? Nagyon kíváncsi vagyok az eredményekre, nem mindegy, miről van szó, hiszen más a fejlesztés iránya.
Gratulálok az ovihoz, akkor kezdheted lassan készítgetni Borkát! :)

Számtalanszor hívtam a MÁK-ot, különböző telefonszámokon, sikertelenül, végül küldtem egy faxot, de még nem jött rá semmi. Eddig bevált ez az út, csak időigényesebb.

Voltam fogadóórán az iskolában. Tanulásilag nincs gond, ügyes és kötelességtudó, bár figyelme kalandozik, de visszaterelhető. A magatartás problémás, remélem, a tanító néni továbbra is kitart. Sajnos, ha nincs szervezett feladat (pl. szünet, játékidő), rögtön szétesik, kiabál, szertelenkedik, és van egy másik gyerek, akivel állandóan összeakasztja a bajszát, verekednek. :( Igaz, ez a másik gyerek másokba is állandóan beleköt, de ők tudják ezt kezelni, az én lányom meg nem (impulzivitás). Nagyon fáradt viszont, nem tudom, hogy fogja bírni. A délutánok elég "veszélyesek", mert iszonyúan megerőlteti a koncentráció az iskolában, és az, hogy megfelelően összeszedett legyen. Így aztán sokszor áll itthon a bál. De ez még mindig jobb, mint fordítva. A leckeírás kész tortúra, pedig képzelheted, mennyi van első osztályban az első hónap végén. :) Mi lesz itt, ha komolyra fordulnak a dolgok?!
De panaszkodni nem panaszkodom, egyelőre minden jobb, mint amire számítottam. :) És nem utolsó sorban ő is szívesen megy.
Az iskolai fejlesztőpedagógussal kell majd beszélnem, már megnézte, de még nem tudom, ő mit tart szükségesnek.
snowflake
 
 


Szia Snowflake!

Az MRI előtt még lesz egy nagy neurológiai vizsgálat Bod Máriánál, az jan. 9-én esedékes. Akkor még megmondja, ő milyen más vizsgálatokat tart fontosnak, s csak azután jön az MRI. Talán valamikor tavasszal. Addig viszont a kistesó kérdés is szünetel.

Változások vannak fejlesztés/óvoda ügyben is. Sajnos a helyünkre befurakodott egy gyerek! De hajlandóak lennének létszámon felül is felvenni Borkát, csak hát ahhoz bírnia kéne a csoportlétet. Most erre kezdtük a "kiképzést": a heti 4 egyéni fejlesztésből csak 2 egyéni, a másik 2 alkalommal a fejlesztőjével benn van a csoportban. Abban az időben van csoportfoglalkozás, olyasmiket csinálnak, amit az egyéni órákról már többnyire ő is ismer, csak közösen (gyurmázás, ragasztgatás, rajzolás stb). Baromira nehezen viseli, végig nyüszögi azt az 1 órát, de azért csinálja a dolgát! Összesen 3 nap van benn az oviban 1-1 órát, a harmadikon az óvodavezető van vele. Az a baj, hogy még egyszemélyes felügyeletet igényel, s íly módon a jelen állás szerint nem vehető fel az oviba. De van még másfél hónapja, hogy megedződjön! Drukkolj, hogy sikerüljön!

Most megint csak várni, várni, várni kell - lassan beleőrülök. Nem tudok előre semmit sem tervezni (munkába állás, kistesó), mert túl sok a ha. Hogy adjak így be önéletrajzot? HA ovis lesz a kislányom, HA bírja az egész napot, HA nem betegeskedik, HA járhat úszni... Katasztrófa!

Megyek, mert persze nem aludt el, most egész délután engem fog "boldogítani". Na, jó, azért tényleg boldogít is!

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Jaj, ez így tényleg nagyon nehéz, a sok bizonytalanság, a mi lesz majd... Ezek a vizsgálatok is jól elhúzódnak, nem is gondoltam volna, hogy ilyen soká. Oviügyben drukkolok, remélem, minden rendben megy majd. Borka annyit ügyesedett már, remélem, ezt az akadályt is sikeresen veszi!
Nem is kérdeztem még, van valamilyen segítséged, aki időnként leveszi egy picit a terhet a válladról? Hogy Te is tudj kicsit kikapcsolódni, más dolgokkal is foglalkozni? Arra annyira szükség van!

Nálunk szerencsére most minden rendben van. Novembertől fog járni az iskolai fejlesztőpedagógushoz, heti fél óra, a semminél talán többet ér. Jobb-bal, téri-idői orientáció, ilyesmikkel fognak foglalkozni. Iskolát továbbra is élvezi, a tanító néni meg úgy látom, hogy küzdő típus, kezdenek elég jól összecsiszolódni. Folyamatosan foglalkoztatja, így kevesebb lehetőség van arra, hogy bajba keveredjen. Továbbra is iszonyú fáradékony, viszont én már kezdem jobban kezelni a dolgot.

(a MÁK-os papír megjött végre, bár eddig egy összehajtott üres A4-est is használhattam volna, rá se pillantanak az ellenőrök...)
snowflake
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: