Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Csak jöttem újságolni, hogy megkaptuk az elbocsátó szép üzenetet az oviból. Mivel belefáradtam már a küzdelembe így mi lelépünk, egyenlőre kijelentkezük Biatorbágyról.

Szerencsére 11 kerbe bejutottunk oviba (mindketten ott dolgozunk), inkább oda fizetjük a továbbiakban az adót, azt a kerületet támogatjuk. Nagyon csalódott és megkeseredett vagyok.

Sziasztok,
Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Beusa,
zenei táborba lehet csak bekukkantani is alkalmilag?

Zsuzsi,
sajnálom az ovit, és tudom, h ez nagyon kevés. tényleg elkeserítő, ami itt megy, és sajnálatos, h ilyen megoldásra kényszerül sok-sok szülö. fellebbezéssel nem is próbálkozol? mivel indokoltak?

Jöttök a hétvégi programokra?
ficánka
 
 


sziasztok!

hétvégi programok jók voltak, volt valaki? vélemény?

hogy telnek a napok? meséljetek!

cuppantás,
Zsuzska
ficánka
 
 

 
 

sziasztok,
Zsuzsi,
ne légy elkeseredve, soha semmi sem reménytelen.. azt hiszem büszke lehetsz magadra, az állampolgári aktivitás mintájaként kellene emlegetni Téged. Sajnos egyébként ma Te vagy a negyedik, akitől azt hallom, hogy a későbbiekben a XI. kerületet erősíti.

Zsuzska,
Alkalmilag nem lenne szerencsés, hiszen amúgyis csak egy hétről van szó és épphogy összeszoknak a gyerekek. Egész hétre - vagy azon belül a napok nagy részére - örömmel látunk Titeket.
Ma indult a kalandtáborunk - délutánra nagyon klassz kis közösségforma alakult ki.

Mivel többen kérdeztétek írom: hogy a tábori foglalkozások és más programjaink az állandó bölcsis/ovis csoportunktól elkülönülten zajlanak.


Tudna nekem valamelyőtök egy jó kis hétvégi pihenőhelyet ajánlani Biatorbágytól egy órás autó-távolságon belül?

Sziasztok, Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Beus,
Vince még alszik napközben, ezért gondoltam a délelőttökre inkább, mert mire magához tér, sokszor már 3-4 óra, és addigra vége a dalnak. :lol: persze az ebédet ki lehet nála húzni kicsit ... hogy van a napirend? gondolkozom még a dolgon, okés? közben alakul egy másik program is, de még nem tudom, az pontosan mikor lesz.
ficánka
 
 


Sziasztok,

Ficánka,bár már összefutottunk, és szóban gratuláltam, de azért itt is megerősítem, hogy:dehogy haragszom rátok, ne viccelj már! :wink:
Gondolom nem ti tehettek róla, hogy mi másodszorra sem fértünk be, hanem a kistesó :evil: de neki meg nagyon örülünk, imádjuk, és egy óvóda sem érne fel vele, hogy ne legyen.Elleszünk még 1 évíg valahogy itthon, úgy mint tavaly :P Jövőre meg én már halál nytugiba mehetek a beiratkozásra, mert tuti ovis lesz Eszti, és itt ahova én iratom :wink: ill. ahova tartozunk is :!:
Programokon voltunk kint, jót ettünk+ittunk, meg láttuk a P-Mobilt is :lol:

Zsuzsi,sajnállak titeket :( Bölcsibe mi is a XI.-ik kerületbe fogunk járni Hannival, mivel itt nincs is böli :( és nekem is ott a munkahelyem!
De azért abban nem értek veled egyet, hogy ezért kijelentkezni Biáról??????????? :shock: Ha jól vettem ki a kijelentkezést, hogy el is mentek innen :roll: Azért az ovi nem egy örökkévalóság, utána jön a suli, és különben is mi nagyon szeretünk itt lakni,/mindezektől függetlenül/azért is jöttünk ide a városból!Semmi pénzért nem mennék vissza, se a XI-be, se az I-be ahonnan ide jöttünk.Pedig azok is igencsak jó környéknek számítanak, de itt jobb ezerszer!Nekünk!
De persze mindnyájan másként gondolkodunk, ízlések és pofonok :wink:
manóci
 
 


Manóci,
csak vicceltem! 8) és így van, jövőre királyság, addig meg nagyon szép napok várnak Rátok! fúvós zenekar hogy tetszett? és a P-Mobil?

És YESSSSSSS, Biatorbágy jó hely, mi is szeretjük, és nem is akarunk innen elköltözni. Csak egy esetben, de ezt nem részletezem, esetleg priviben. :wink:

Éljenek a szülinaposok!
cupp
ficánka
 
 


Hali,

azért még nem költözünkjavascript:emoticon(':wink:')
Wink, csak kijelentkezünk. Úgy gondolom, ha Biatorbágy nem támogatja a gyerekeim óvodáztatásást, akkor én sem támogatom Biatorbágyat és főképpen nem más gyerekének az oviztatásátjavascript:emoticon(':roll:')
Rolling Eyes. Oda adom a pénzt, ahol kapok szolgáltatást. Ez nekem így logikus. És nem haragszom azokra , akik korrekt módon bekerültek most oviba, sőt gratulálok hozzá. Nekünk ez nem jött össze és nincs más választás, minthogy elhordom a gyereket és ezzel jól kikerül ebből a közegből és társaságból. Ez van. Iskolával meg nincs kedvem eljátszani ugyanezt a könyöklést, meg majd a harcot, hogy ki kerül be egyáltalán az isibe, ki az újba, ki a régibe, esetleg a maradék gyereknek keresnek környező településeken helyet. Ez botrányos és elegem lett.
Ha lesz más vezetés, akkor persze újragondolom, de egyenlőre eléggé kaki itt a helyzet...

Manóci, Ti akkor maradtok otthon még egy évet? ÉS Eszti ezt hogy viseli? Nem gondolod, hogy 5 évesen már késő elkezdeni kicsit az intézményesedést? Nem hiányzik neki a külön élet, saját külön gyerekközösségben?
vzsuzsi
 
 


Zsuzsi,igen mi maradunk itthon, mivel a picim még csak 1 éves!Eszti egyenlőre annyit mondott mikor megjött az értesítés, "hogy nem baj anya, akkor most se leszek ovis, majd eljátszom én itthon a Hannival, és jó kislány leszek!"Úgyhogy eddig még nem igazán jött ki rajta, nemtom később lesz-e valami jele.De annyira édes volt ahogy engem vígasztalt, mert látta hogy én el vagyok nagyon kenődve, és mondoma magamét :twisted: De az is lehet, hogy ő megszokta, hogy itthon vagyunk :) Végülis már 4 éves, és sok más társa jóval előbb kerül közösségbe.
Nem tudom, hogy őszínte legyek az utolsó kérdésedre mit válaszoljak.Mert de, tuti hogy hiányzik neki a gyerektársaság, a szocializáció, a falka szellem, mert ugye gyereknek gyerek a barátja, társa stb.De most mit tudnék tenni?????Én még itthon, a fárjem össze-vissza dolgozik, helyszíneken, tehát nekünk az sem lett volna megoldás, hogy akkor vigyük be pestre.Meg most akkor pestre járjanak a gyerekeim oviba, mikor itt lakunk??Mert, ha Esztit most beirattuk volna vhova, és fel is vették volna, szerinted 2010-ben Hannival a böli után mit tudnék csinálni?Gondolom vihetném a tesó után a városba!Hát ezt meg azért nem akarnám.Főleg, hogy nekem azért megvan az a tervem is, hogy pár éven belül Bián dolgozzak, vagy legalábbis itt a közelben a gyerekeimhez.Azért még jópár évig kicsik lesznek, és nem árt, ha itt vagyok a közelükben!
Megpróbálom megoldani, hogy legyen gyerekek közt, igaz az nem ér fel a nap mint napi állandó társasággal, dehát ez van.Így is 2 évíg fog még oviba járni majd, mivel évvesztes. 8)
Remélem azért hátránya nem lesz belőle, /eddig nem vettem észre, sőt vannak ismerőseim akiknek már ovis 1-2 éve a gyerekük, és Eszti sokkal több mindenben okosabb, tisztábban beszél stb./ ez nekem azért megnyugvás, hogy nem ezen fog múlni a jövője, és az élete.Meg egy barátnőm is bíztatott, hogy ők ugyanígy jártak a kisfiával, szintén itt Bián :roll: :evil: és már 3.-os volt a fia, és kitünő tanuló, osztályelső, pedig ő is 5 évesen került be csak az oviba.Tehát ez van, elfogadtam, és remélem nem lesz a sulikezdetre elmaradva a többiektől 8)
manóci
 
 


Igen, abban szerintem is igazad van, hogy tárgyi tudásban, képességek fejlesztésében sokszor jobb az otthonlét.
Én inkább a szocializációtól félek, hogy megtanuljon időben közösségben létezni és érvényesíteni az akaratát és tudjon barátkozni, stb. Nekünk mindig az a félelmünk a gyerekeinkel kapcslatban, hogy nehogy okos, de magányos gyerekek legyenek. Férjem például 5 éves korig otthon volt anyukájával és anyukája utána is oviból is, iskolából is délben mindig elhozta, és így nem voltak barátai, később meg már nem tudott barátkozni, és ilyen téren magányos. Jó, most már nem, de akkor az volt, egészen a megismerkedésünkig, nincsenek életre szóló iskolás barátai egyáltalán, senkivel nem tartja a kapcsolatot és ez így rossz. Szóval nekünk ilyen félelmeink vannak.
És ha megkérdezem Marcell, Ő is inkább itthon maradna velem meg a hugával., de ha bekerül a közösségbe 5 percet sír aztán mire érte megyek már beilleszkedik szépen és alig lehet elhozni. Az természetes, hogy a gyerekeben van félsz az elszakadástól, meg attól, hogy egyedül kell érvényesülniük, ez nagyon nagy falat és nehéz és ahogy egyre szégyenlősebbek, szerintem egyre nehezebb.
Ovis szülőin is azt mondták, hogy a lényeg, hogy egy összeszokott kis közösség jöjjön létre, ahol megszokják, hogy csak egymásra támaszkodhatnak és egy csapattá váljanak, együtt sírunk, együtt nvetünk féle. A beszoktatásnál már sorsközösséggé lesznek, együtt sírnak, itt kezdődik és én ebben hiszek. Szóval félnék itthon tartani ezek miatt. Meg hosszú a tél és ősz, és a kistesónak is jár egy kis külön foglalkozás. Nekem egyenlőre ezek az érveim, de nyitott vagyok és fülelek, hátha mások mondanak még okosakat.
Köszi, hogy megosztottad.
vzsuzsi
 
 


Zsuzsi,de hát teljesen igazad van mindenben, de mit csináljak, ha nem vették fel???????Ha a fejem tetejére állok, is elutasítják!Én is tudom, hogy kellene a közösség, és a barátikör kialakítása már most, de mit csináljak, mondd meg!Te már dolgozol, de én itthon vagyok még.Nekem sztm a XI.-ik ker-be se vették volna fel oviba Esztit most így ebben az állapotunkban! :roll:

De azért szerintem Eszti nem olyan, ill. nem lesz olyan mint a férjed volt, mert ő nagyon barátkozós, közvetlen, és egyáltalán nem egy szégyenlős fajta :lol: Járunk játszóházba,és azért sok barátnője van már így is akikkel rendszeresen összejárunk.Többek közt itthon is, akiket szintén nem vettek fel, ismerjük egymást a szülésünk óta, és most is a lányok egymás zsúrján találkoztak is :lol: A másik kis barátnője pl. már ovis, itt a Dévayban, és vele is hetente vagy 3x du-onként miután jön az oviból haza találkozunk, átjárunk egymáshoz.Aztán még vannak a keresztfiamék, akikkel nyaralni együtt megyünk, meg havonta 2x,3x velük is találkozunk, tehát azért szerencsére így-úgy biztosítok neki gyerektársaságot!
Ennél többet jelen helyzetünkben nem tudok tenni :? dehát egy évet már fél lábon is, tudod :wink:
manóci
 
 


Hali, akkor asszem ugyanazok az érzéseink a dologgal kapcsolatban. csak azért feszegettem ám ezt a kérdés, mert tényleg kiváncsi vagyok, hogy ki hogy oldja meg ezt az egy évet, ki hogy látja jónak, hátha tanulunk egymástól. Szóval egyáltalán nem cseszegetni akartalak és remélem nem is vetted annak. Köszi. És drukkolok nektek, hogy szép legyen ez az utolsó év és a szívem mélyén kicsit írigykedem is, mert ersze mindenki szeretné azért maga mellett tudni a gyerekeit, nehéz az elválás. És még nem dolgozok, csak tervezem, hogy egyszer csak fogok, lehet januárban, de ha anyagilag megoldható kivárom, míg Alíz 3 lesz jövő decemberben. Remélem addig összefutunk valahol és sikerül összeismerkedni, puszi
vzsuzsi
 
 


Zsuzsi,ok, köszi :) Jó neked azért, hogy otthon tudsz vele maradni 3 éves koráig.Ha tehetném én sem adnám bölibe, de a kényszer az sajna nagy úr :(
Ezért valóban kiélvezem ezt az utolsó évet, hisz többet ennyit az életben nem lehetek a gyerekeimmel :( itthon!
Nálunk harmadik tuti nem lesz!
Minden jót nektek is :)
manóci
 
 


Sziasztok!

Ficánka, sajnálom, hogy az eső szétverte a traccspartinkat, meg az óvodahelyzet újabb áldozataival is találkoztam! Vince egy édes és isteni a kalapod! :)

Valamikor tényleg jó lenne egy talit összehozni! Egy nyári piknik valamelyik délután pokrócokkal, mindenki hozna valami fincsit? Már aki itthon van persze.. Mit szóltok?

Mi jól vagyunk, Andris elkezdett járni az egyik családi napközibe hetente egyszer, mivel elkezdtem egy kicsit dolgozni itthonról. Ő úgy tűnik élvezi, a dadust imádja én viszont nagyon nagyon rosszul viselem az ügyet.

Ovi/bölcsi ügyben haladnak a dolgok előre. A Krónikás cikk nagyon rosszul esett, engem nevesít és néhány társamat említ, amikor látták, hogy 155-en írták alá az ívet? ÁÁÁÁ!! Szerintem ez nem korrekt tájékoztatás és beszéltem utána egy-két emberrel, meglátjuk, hogy mi lesz. A városunk megosztott. Politikailag biztos. Szerintem az óvodahelyzet nem politikai ügy, a helyi lakosok problémáját nem lehet aszerint osztályozni, hogy melyik párt érdeke felkarolni. Ez a széthúzás a halálom! :) Szerencsére vannak, akik nem a Polgármester Úr nézeteit vallják (lehet bevinni a városba a gyerekeket, a gyerek ötéves koráig az anyja mellett a helye), ezért az oktatási és a népjóléti bizottság vezetője is felvállalta, hogy az aláírásgyűjtés eredményét továbbviszik. Bölcsi ügyben elkezdtek mozgolódni, mert 10 000 fő felett kötelező biztosítani bölcsödét. Ovi ügyben pedig szerintem használják ki, hogy van egy csomó tenni akaró, változtatni akaró szülő. Meglátjuk, én viszem tovább.

Más: Születés Hete. Közeledik a szeptember és vállalkozó kedvű anyukákat keresek, akik segítenének a szervezésben, mivel most kell majd regisztrálni. A rendezvény 2009 májusában zajlik majd. Bővebb info a rendezvényről itt: http://www.szuleteshete.hu/index.php?id=45 Akit érdekel, lécci írjon privit telefonszámmal, email címmel, hogy listámra felvehessem. Köszönöm előre is!

Jó hétvégét! :)

E.

Kép
siba
 
 


Siba,
én is sajnálom, ma meg nem bírtam tovább ezt a meleget, kicsit túlöltöztem, V is fáradt volt, jót aludtunk együtt. :lol: kalap nagyon kellemes a kánikulában, én is szeretem, köszi a dícséretet!

Piknik jó ötlet!!!!

Én is félek az elválástól, és azt gondolom, h Vincét nem fogja annyira megviselni, mint engem. Úgyhogy igyekszem kiélvezni ezt a nyarat, és mostanában többet puszilgatom. :oops: Azt én sem gondolom, h egy gyerkőcnek hátránya származna abból, ha otthon van anyukájával, aki gondoskodik róla, foglalkozik vele, okosítja és elviszi gyakorta társaságba. Sajnos sok oviról hallani, h csak gyermekmegőrzés folyik, és a fejlesztés elmarad, ami manapság már nagyon fontos. Olyanokat hallok, h a suliban a nyelvórákon hátrányban van az a gyerek, aki nem járt ovis korában külön nyelvórára.

Most nem tudok többet írni, mert V felébredt, és óhajtja a kakaóját és engem. :lol:

cuppantás
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok,
eddig csak olvasgattalak titeket, most gondoltam hozzászólok egy kicsit. Az én nagyobbik lányomat idén tuti volt, hogy felveszik, mert ősszel öt éves lesz, így is lett. Eddig pedig otthon volt velem és a kistesójával, és nem hiszem, hogy bármi maradandó sérülése származott volna az 5 évi otthonlétből. Szerintem az, hogy egy gyerek barátkozós-e vagy sem, nem a szocializáció koraiságától függ. Engem pl. fél éves koromban adtak bölcsibe és nem vagyok túl barátkozós, nincsenek életre szóló barátaim és nem is tartom a kapcsolatot túl sok ismerősömmel. Nem mondom, hogy ez így túl jó, de semmiképpen sem az intézményektől függ. (meggyőződésem egyébként, hogy ha otthon maradhattam volna a megfelelő ideig, ez is másként alakult volna) Szóval szerintem nem kell annyira kétségbeesni, ha valakit nem vettek fel. Egy szívbeli anyukától úgyis jobb foglalkozást kap a gyerek mint az ovitól. A gyerektársaságról pedig talán lehet úgy gondoskodni, hogy sorstársakkal felveszitek a kapcsolatot. Mi jól elvoltunk itthon.
tamari
 
 


Tamari,üdv itt :) és jó, hogy ezeket írtad :) Én is csak remélem, hogy nem lesz ezmiatt hátrányunk, de ezt már kifejtettem régebben!Remélem mi is elleszünk, és mint már írtam, összejárunk barát gyerekekkel, meg játszókba stb. :wink:
manóci
 
 


Bocsika, hogy beleírok a fórumotokba !!!

Én is Biai vagyok és van egy kis lurkóm, pont most gondolkodtam az ovin, hogy mikor és melyikbe kellene beírattatni, de ezek szerint ez nem olyan egyszerű, a munkahelyemhez közel felvennék oviba de az Bp-en van és én jobb szerettem volna ha ide jár oviba Biára !!!

Szóval a kérdésem, hogy Ti melyik ovodát javasolnátok és mikor kell jelentkezni, hogy nagyobb legyen az esély a felvételre ?
Tesó nincs én pedig már 5 hónapja dolgozom, apukája van vele itthon egyenlőre !

Még egy kérdés tud valaki valamit a Budaörsi bölcsiről ????
Előre is köszönöm a válaszokat !!!!

Kép
kditke
 
 


sziasztok!
Nekem is SOS bölcsöde problémám van. Minden megoldás érdekel a gyermekfelügyelettől kezdve a magánbölcsiig, persze azért nem lenne baj, ha nem horror áron. Főleg, hogy ikrek, úgyhogy mindjárt dupla pénz. Amiket eddig néztem, azok alapján 120e a két gyerek egy hónapra. Szerintem az egyetemi tandíj sem lesz sokkal több... :shock:
Biatorbágy, Budaörs, illetve XI. kerület is jó lenne. Valaki írta, hogy talált XI. kerületben bölcsit. Hol?
Kérlek benneteket, segítsetek.

Köszi szépen:
Kata

KépKép
egok
 
 


Kata

A gondozóban a falon van egy anyuka telefonszáma, már nem tudom megmondani a számot ,aki vállal otthon nála gyermekre vigyázást, nem arany áron, nagyon ari, úgy volt, hogy én is hozzá viszem a kisfiam , de apuka állása megszünt így ő maradt idehaza.

Remélem tudtam valamennyit segíteni !!!

Kép
kditke
 
 


Hali,

Mit tudtok, a második gyereket felveszik oviba, ha betölti a háromat? Most úgy hallotam, hogy ebben az évben csak azokat vették fel, akik dec. 4-ig betöltötték a háromat. A többiek szívtak, elvesztik a munkahelyüket és mindenféle ellátás nélkül maradnak. Igaz ez????
Mert ha így van, akkor nekünk jövőre sincs esélyünk, Alíz dec. 14-én lesz három, ha Marcellt fel is veszik, Alízt fizetősbe kellene máshová hordanom. Ennek így semmi értelme...
vzsuzsi
 
 


Szia,
sajnos sosem tudni kiket vesznek fel, mert minden évben változnak a dátumok, a gyerekek számától függően. És "sajnos" egyre több a gyerköc.
taffy
 
 


sziasztok!

Tamari,
üdv itt! én is biztos vagyok benne, h abból nem származik hátrány a "nagytesónak", ha még marad kicsit anyuval és a kistesóval, ahogy már írtam.

Manóci,
élvezd is ki ezt a plussz évet, utána meg jöhet a robot. Beszéltünk róla, h itt szeretnél dolgozni utána a közelükben, van már konkrét elképzelésed?

Kditke,
szerintem is jobb a gyereknek, ha itt jár oviba, mert itt lesznek a barátai, feltéve, ha itt képzelitek el az elkövetkezendő mondjuk 20 éveteket. :wink: kisfiamat most vették fel a szt.lászlóba, ősszel kezdünk, majd mesélek. merrefelé laktok? mert ugye a legnagyobb eséllyel oda jelentkezhettek, és májusban van a beíratkozás, a pontos időpontot kihirdetik. idén a jelentkezés feltétele a 3 év, szobatisztaság és érthető beszéd voltak.

Vzsuzsi,
úgy érted, h 2007.dec.4-ig betöltött három év???????? Vince most töltötte a múlt hónapban.
ficánka
 
 


Ficánka

Mi az Iharosban lakunk az nem tudom hova tartozik.
A Szent László hol van ??? Jónak számít ??? :wink:
Tehát területileg ahova tartozik oda veszik fel ??

Igen nagyon szeretünk itt lakni, igen itt képzelem el azt a minimum 20 évet még !!!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Kditke,
azt sajna nem tudom, h Iharos hová tartozik, talán a Fő u-i ovihoz, de ez nem százas, oviban vagy önkorinál megmondják sztem telefonon is. elvileg igen, oda veszik fel, de hallottam én már sok érdekességet. igen, a Szt.Lászlóról eddig csak jó infóim vannak. örülök, h szerettek itt lakni! mióta laktok itt? én még nem jártam felétek, arrafelé is sok gyerkőc lakik?
ficánka
 
 


Ficánka

8 éve vettünk egy házat, amit kicsinosítottunk és 4 éve lakunk itt. Nem jártál erre felé ??? Azt mondják ez itt a legszebb rész a patak környékén !!(szerintem is, minden szentnek maga fele hajlik a keze) Itt nincs túl sok gyerkőc, mivel lakóház sincs túl sok, a többségében nyaralók vannak !!

Kép
kditke
 
 


Kditke

nem jártam arrafelé, itt az idő arrafelé is elindulni egy felfedezőútra Vincével. :lol: csak a focipálya felé jártam, amerre a májusi bulik szoktak lenni. nekem az is tetszett, különösen szép zöld és dombos vidék. ha nincs sok lakóház, biztosan csöndes is. van arrafelé csatorna? milyenek az utak? 4 év az már egész hosszú idő. előtte Bp-en laktatok? sikerült már helyi barátokat, ismerősöket találnotok?
ficánka
 
 


Ficánka

A focipálya az már Iharos, csak mi a másik oldalon lakunk, ahol a forrás felé kell menni. Igen előtte Bp-en laktunk, de igazából szegediek vagyunk a férjemmel együtt, csak feljöttünk dolgozni és itt ragadtunk.

Csatorna-víz-gáz van, az utcánk elég vacak mivel murvás (saját erőből készült, mivel önkormányzat tojik rá sajna)

Volt egy nagyon jó baráti házaspár akikkel összejártunk, de sajna a barátnőm rákban meghalt, azóta a férjével nem igazán tartjuk a kapcsoltot, mivel nem úgy viskelkedett vele ahogy mi elvártuk volna egy ilyen esetben.

Férjemnek sok volt kollegája lakik a környéken akikkel jóban vagyunk.

Augusztus-szeptember fele is szokott lenni lovas bemutató, arra nem szoktatok kijönni, nagyon látványos, a gyerkőcök pedig nagyon élvezik az álltaokat. Tavaly is volt póni fogat.

Kép
kditke
 
 


Üdv FÖLDIM!!!! Mi is Szegedről, Újszegeről jöttünk. Kicsi a világ, dejó!!!
vzsuzsi
 
 


Kditke,
köszi az infót! hátha előbb-utóbb lesz arrafelé is aszfaltút. tudod, a remény hal meg utóljára :lol: barátnődet sajnálom. lovasbemutatón még nem voltunk, de majd szólj, h mikor lesz, nehogy lemaradjunk.

Éljen a nyáááááááááááár!
cupp
ficánka
 
 


Sziasztok,
Ditke,
a budaörsi bölcsiről kérdeztél: én a vezetőjét és néhány fantasztikus munkatársát nagyra tartom. Segítőkész, normális emberek, akikkel öröm együtt dolgozni. Helyben ők sem bővelkednek, de ha bekerültök, akkor minőségi gondozásban lesz része gyermekednek.
Sok sikert,

Iharos szerintem is klassz - bár én inkább a kirándulásainkból ismerem.
Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Beusa

Meg tudnád nekem mondani, hogy helyileg hol van a budaörsi bölcsi ??? De jó, hogy jókat írsz, ez azért megnyugató !!

Köszi, remélem sikerül bejutnunk a bölcsibe !!!

Ficánka

Feltétlen írok ha megtudom mikor lesznek a lovasnapok !!!!

Én már nem sok jóban reménykedem itt a VÁROS-ban !!!
(illetve azt veszem észre, ha nincs ismerős akkor a mi utcánk nagyon sokáig az általunk feljavított murvás marad) :twisted:

Zsuzsi

Mi Hattyas telepen laktunk !!! Mikor költöztetek fel ???
Megszoktatok már ???
Igen szerintem is kicsi a világ !!!Újszeged melyik részén laktatok ??

Kép
kditke
 
 


sziasztok!

van valakinél otthon fajátszótér, hintaállvány? hol érdemes nézelődni? én most szeretnék valami ilyesmit itthonra.

Kditke,
köszi, h szólsz! én is kicsit irónikus éllel írtam persze a reményről, de azért nem szabad feladni, hátha lesz változás.
ficánka
 
 


Ficánka

Reménykedjünk !!!!! :lol: Te még hiszel a mesékben ?? :wink:

Nem tudom hol lehet ilyet kapni, de mintha Érden láttam volna valahol a piac környékén.(nem most volt) :wink:

Kép
kditke
 
 


Kditke,
tudom, én vagyok az etalon. egyrészt az örök optimistákhoz igyekszem tartozni megőrízve gyermeki naívságomat :lol: , másrészt velünk történt csoda, pedig már nem is reménykedtem, felvették V-t az önkoris oviba, pedig nem bíztattak, mivel egy gyerekünk van, tehát "nem vagyunk szociálisan rászorultak". és a harmadik, h változik a világ, nem tudhatjuk, milyen szelek fognak errefelé fújdogálni. mondjuk 2 év múlva. 8)
ficánka
 
 


Ficánka

Azt nem értem ebben az Egy gyerekes témában, hogy akinek EGY gyereke van az hova tegye míg a szülők dolgoznak ???????
Mert hogy dolgozni kell ha meg akarunk élni az EGY gyerek mellett is !!!!!! :twisted: :evil:

Vagy az jobb az önkormányzatnak ha a szülők segélyért állnak sorba náluk, mivel nem tudnak dolgozni, mivel nem veszik fel a csemetét az oviba ?????????????????????????????????

Irigyellek az optimizmusod miatt, a naívság az nálam is megvan, ezért is gondoltam, hogy simán felveszik Tomit az oviba !!! :wink: :shock: :o

De ha nem ide a Biai oviba akkor a Budaiba 1000%, ha nincs mit tenni akkor megy a protekció !!!

Az jó, hogy változik a világ csak sajna én azt veszem észre, hogy rossz fele változik, nem jó, munkahelyek megszűnnek, ovik, sulik kerülnek bezárásra. Mi lesz itt ???Most kéne a te optimizmusod !!!!

Pedig én még ne is nagyon panaszkodjak, van egy szép házunk, nekem munkahelyem, normális családi életünk, a férjem mindenben segít, imád minket, de ez a világ teljes Bolond !!!! :wink:

Bocsi a mérgelődésért, tudom nem idetartozik !!!!

Kép
kditke
 
 


Kditke,
mivel kevés a hely az ovikban és sok a gyerek, ezért nézik a szociális rászorultságot, ahol számít az, h hány gyerek van, meg milyen kereset, meg cigó v. nem cigó, és az alapján rangsorolnak. és az igaz, h ahol több a gyerek, több a gond is, meg több a költség is, és nehezebb megoldani pl. nagyszülőknél az elhelyezést. no, nem akarom "őket" védeni, mert persze, h teljesen bolond ez a helyzet, h amiatt fáj a fejünk, h nem veszik fel a gyerekünket bölcsibe, oviba. tényleg bolond a világ, és sajna a helyzet egyre kakásabb lesz, de ki kell tartanunk, és ez máshogy nem megy, csak optimizmussal. különben egyenes nyíl vezet külföldiába. és igen, örüljünk annak, amink van, helyes hozzáállás! és itt Bián nem fognak ovit bezárni, és még az is lehet, h felveszik Tomit simán. látod, nekünk is sikerült! ha tényleg dolgozol, nincs kistesó, akkor megvan rá minden esélyetek.
ficánka
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bezavargok ide, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy babákkal, gyermekekkel, szüléssel, szülőséggel kapcsolatos portált.

A portál elérhetősége: http://portal.lilimode.hu

Találtok is sok érdekes dolgot, például cikkeket, (cégek tömény mennyiségű hirdetéseitől mentes) apróhirdetési rendszert, fórumot, szakértőket, recepteket, meséket és verseket, ajánlókat.

Ezen kívül egy különleges dolgot is találtok: egy ingyenesen letölthető havi magazint, amely teljesen reklámmentes.

Minden hónapban nyereményjátékot is indítunk, ami például most az iskolakezdéssel kapcsolatos, így akinek iskolába menő, vagy iskolás korú gyermeke van, azt biztos érdekelni fogja!

Azok, akik szeptember 15-ig regisztrálnak sorsoláson is részt vesznek, ahol értékes nyereményeket sorsolunk ki.

Kérlek nézzétek meg a portált, és ha tetszik, regisztráljatok!

Köszi,

hanee
hanee
 
 


Lányok, hát én sem védeni akarom őket elhihetitek, mivel mi idén sem kerültünk be, így már másodszor utasítottak el! :(
De, azért ahol csak egy gyerek van, és megy vissza dolgozni anyuka, ott felveszik a gyereket!!!!
Vagy, ha valaki közben várná az újabb babát, le kell tagadni!Én nem tudnék ilyet tenni, de ilyenre is volt példa.Jön a következő tesó, és mégis bejutott a nagyobb 3 éves gyerek :twisted: Ez van!
Mindegy, nekünk már nem kell izgulni többet, mert jövőre bérelt helyünk lesz, ugyanis kötelező lesz felvenniük az elmúlt 5 éves kislányom :!: :!: :!: szerintem mi leszünk akik a legidősebben kerülünk közösségbe :evil:

De szerintem pár éven belül tuti lesz még ovi, mert rájönnek, hogy muszáj pénzt szerezni rá!Úgyanúgy ahogy bölcsi is nagyon kell!!!
manóci
 
 


Képzeljétek, egyik szomszédunknál iker kislányok vannak, 5 hósak, nagyfiú 3,5, jenuárban lesz 4 és visszautasították őket, mire felebbeztek, mert gyerekvédelmi törvény alapján nagycsaládosoknál a nagyobbat fel kell venni, és elutasították őket, sőt bejentés nélkül megjelent náluk egy nő tök váratlanul környezettanulmányt végezni, a jegyző küldte, és közölte velük, hogy ne is reménykedjenek ovodai férőhelyben és kikérdeuzte szegény csajt minden anyagi helyzetükről, stb. pedig nem erre hivatkozva kérte a gyerek felvételét. Egyszerűen felháborító. 3 ember kezében van a falu és közvetlen befolyásuk alatt a polgármester és a jegyző. Ez a 3 ember határozza meg a protkósok körét, akik októbertől beszivárognak az oviba a normál halandóval meg jól kitolnak, meg megfélemlítik ha fellebezni mer. Itt élünk. és ne haragudjatok, de én ezért útálom ezt a falut és ezért kicsit kárpótol, hogy máshová fog kénytelen kelletlen járni a gyerekem oviba. Gondolom iskola is hasonlóan lesz.
És a kétgyerekesek sincsenek biztonságban, idén azokat a második gyerekeket vették fel, aki dec 4-ig betöltik a 3 évet, jövőre a feltornyosuló várólista miatt csak valszínű azokat, akik május 31-ig betöltik a 3-at, azaz a másodk, vagy utolsó, ahogy tetszik gyerekkel 1 évig kell qanyukának otthon maradnia még mindenféle eláttás nélkül. Nekem decemberi az Alíz lányom és megmondta a védőnő, hogy ő jövő decemberben nem fog bekerülni az oviba, azaz mehetek munkanélkülire. Vagy beadom máshová, és hiába veszik fel Marcit már ide, mert kötelező lenne nekik, Alízzal máshová kell mennem, azaz legjobb, ha vissza se hozom Marcit, hanem viszem utánna a városba Alízt is, mert oda felveszik mindkettőt. Ez van és a pénz beszél itt, semmi korrektség.
Bölcsi nem lesz, mert nem értük el a 10.000 főt, sőt a sok kijelentkező miatt fogyunk, Óvodáról megmonta a polgálmester, hogy enm bővítenek már férőhelyeket, mert nincs rá pénz és a gyerekhullám is egyszer csak majd levonul, Iskolát meg a jelenlegi férőhelyszámmal építenek újat.
Írigylem az optimizmusotokat, de nincs mire, hacsak nem sikerül valamelyik fő gurut behálóznotok itt nem terem a gyerekeiteknek férőhely, csak mikor már törvény miatt kötelező... Ez van.
vzsuzsi
 
 


Manóci, mivel Ti éppen lecsúsztatok a bekerülésről, május 31 volt a határ, megér egy próbát, hogy szeptember 2. hetében bemész személyesen és érdeklődsz, hogy hányan nem mentek végül oviba a felvettek közül, és hogy áll a várólista, mert ha lenne ilyen tuti Ti lennétek elsők között, hiszen épphogy lecsúsztatok. Egy próbát mindenképpen megér, meg védőnőnél is érdeklődjeek, hogy hogy töltik fel a megüresedsett helyeket. Azt tutom, hogy tavaly egy márciusi, meg egy májusi gyerek is került be évközbe protkóval így az üresedésekre!!! SAzóval ha elég erősnek érzed magad és ki tudsz állni az igazadért, akkor hajrá!!! ne add fel, hátha!!!
Sokan nem mennek szetemberben, akiket felvettek, mert szülők meggondolják magukat. Éppen ismerek egy novemberi 3 évest, novemberben tölti a 3-at!!!, anyuka éppen terhes lett mire beíratkozás volt csak még védőnőnek nem jelentette be, és úgy íratkoztak be és most fel van hábotodva, hogy "csak" a fő utcai oviba került be a gyerek és nem az újba. Szóval vannak üresedések...
vzsuzsi
 
 


Vzsuzsi

Igen én is ettől félek, amit te írsz, és nagyon felháborít amit írtál, milyen jogon megy bárki ki zaklatni embereket ????
A te kötelességedet nagyon ismerik, de az övékével mi lesz ????

Persze, hogy kijelentkeznek az emberek ha ebben a "VÁROSBAN" semmit nem nyújt a "VÁROS", még a minimumot sem !!!!
Pedig úgy hallotam a védőnőtől, hogy itt 5 ovi van, talán beleszámolta a magán ovikat is, de azt ki tudja fizetni bérből és fizetésből ???

Lakhatsz te nagy házban de mégsem adhatod a gyerek szájába a ház sarkát ??? Ezeket a környezet tanulmányokat sem értem csak annak használ aki világ életében lusta volt, nem dolgozott, mert ha valaki önerőből saját kézzel, családi összefogásssal (értek ez alatt kézi munkaerőt) felépít egy házat az már marhagazdag.

Ja, hogy már az se mindegy melyik oviba veszik fel ???
Ezek szerint az új az ELIT ??????(az a Szent László ??)

Talán az unokáink idejében elkészül a bölcsi avagy a dédunokáink idejében, de kutatások kimutatták, hogy ez már akkor is kevés lesz a gyerekszámhoz képest !!! Talán ha feleannyit zártak volna be és nem adták volna el az ingatlanokat !!!

Olyan borzasztó, hogy itt vannak ezek a gyönyörű és csodálatos gyerekek és a szülök életét teljesen megnehezítik, szinte megbénítják ezzel a sok baromsággal, elveszik a felhőtlen boldog babázás élményét !!!!!

Kép
kditke
 
 


Sziasztok,
Ficánka, a Jungle Gym játszóterekre érdemes rákeresni a neten. Ár- érték arány miatt a környékben sokan emellett maradtak.

Más:
Hordozókendő tanfolyam lesz a Babukában augusztus 28-án és szeptember 4-én csütörtökön 9.30-11.00 között. Kis létszámú csoportokkal foglalkozik Széll Viki és Kőszeginé Évi. Egyik időponton a kicsik hordozását, másikon a nagyobbak cipelését tanuljuk. Részvételi díj: 1500 Ft. Előzetes jelentkezés szükséges: www.babuka.hu vagy www.okobaba.mlap.hu

Ugyanekkor Ökonorm kreatív eszközök vására is lesz (a későbbiekben rendszeresen)

Nem okoznak allergiát és nem mérgezők a termékcsaládban található ujjfestékek, zsírkréták, gyurmák, textilfestékek, filctollak, ragasztók, aszfaltkréták.
Természetes anyagokból, élelmiszerszínezékkel készülnek. Vízzel lemoshatók, textilből kimoshatók.

Várunk mindenkit.
Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!
Bocs ,hogy így bele kotyogok.Én egyenlőre még nem lakom Biatorbágyon ,de úgy tervezzük hamarosan oda költözünk. Egy tipp-em vagy kérdésem lenne. Alapítványi bölcsődén még nem gondolkodtatok? Esetleg az önkormányzattal összefogva,mert szerintem valamennyit mindenki áldozna a cél érdekében.(és mégsem kerülne annyiba ,mint a magán) Nálunk működnek ilyen intézmények ,tőlünk nem messze egy kis faluban. Még a lakó parkokat építő cégeket is bele lehetne vonni (sőt ),hisz könnyebben adnák el a lakásokat, ha ezek a súlyos problémák valamilyen módon megoldódni látszanának!
További szép napot,mindenkinek!
renus
 
 


Renus

Széllel szembe pisilni ???-már bocsánat a kifejezésért-ahogy vzsuzsi is leírta ha itt valamit nem akarnak az okosok akkor itt nem is lesz semmi !!!Próbálkozni lehet, de sok értelme nincs hallottam sok újítási lehetőséget vetettek el ami a falunak jó lett volna a vezetők nem látták "értelmét" - ugye érted mire gondolok !!!

Azért kivánok sok boldogságot , mert jó itt lakni tulajdonképpen ha ezeket a dolgokat leszámítjuk !!!!!(és muszály leszámítani)

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!
Kicsit lemaradtam a hozzászólásokkal, de mindent visszaolvastam és megpróbálok válaszolni. Mi a lakóparkban lakunk a Karikó J. utcában már több mint egy éve. A kisfiam 7 éves, egy hét múlva kezdi az iskolát a fenntiben (ami a vasútnál van). Az iskolai elhelyezésével nem volt gond, elmentem a nyiltnapokra mindkét épületbe és nagyon szimpatikusnak tüntek a tanárok. Másoktól is csak jókat hallottam arról a tagozatról ahova járni fog. Én most itthon vagyok a 8 hónapos kislányommal és szeretném jövő tavasztól bölcsibe járatni, hogy vissza tudjak menni dolgozni. Van vmi tuti tippetek? A magán bölcsiket én is néztem itt bián, de egyrészt horror áron van (amennyivel többet keresnék ha visszamennék dolgozni, azt kifizethetem a gyerekfelügyeletre) másrészt 7.30-tól van nyitva 16.30-ig. Az azt jelenti, hogy akkor fél négykor le kellene lépnem a munkahelyemről, hogy érte tudjak menni. Nekem az a tapasztalatom, hogy oda érdemes járatni a gyereket oviba vagy bölcsibe, ami közel esik a munkahelyhez. Persze tudom, hogy senki nem ezért költözött biára, hogy utána visszahordja a városba a gyerekét, viszont ha együtt jár velem be, akkor délután nincs az a rohanás, hogy utolsónak érjek a gyerekért. Igy hát az ideális az lenne, ha bián tudnék dolgozni és itt a közelben lenne a bölcsi is, de hát ez egyelőre csak álom marad. Én a 11.ker-ben dolgozom, ezért vagy ott vagy Budaörsön szeretném bölcsibe járatni. Esetleg van valamelyik 11. ker-i bölcsiről tapasztalatotok? Én a budaörsiről eddig nem sok jót hallottam, úgy tudom, hogy ott 2 bölcsi van, az egyik egy lakótelepi, na arról csak rosszat hallottam.
Egyébként nem értem, hogy itt bián most miért kezdenek iskolát épiteni, és miért nem ovit vagy inkább bölcsit. Iskolai férőhely van elég, max. csak fel kellett volna újitani az épületeket. Ti ezt értitek, hogy miért van?
Szép napot mindenkinek!
Eszter
eszterkaa
 
 


Eszterkaa

Ilyen szép álmaim, hogy itt dolgozni Bián és itt is oviba és isibe járni nekem is lennének, de sajna munkahely az nincs. Illetve állítólag most építenek egy egészségházat (ha kész lesz egyszer) jó lenne ott dolgozni, de szerintem oda is megvannak már jóelőre a protekciós emberkék !!!! :twisted: :evil: :oops:

Tényleg jó lenne ha nem kéne bejárni Bp-re dolgozni itt béke nyugalom, csend jó levegő van, nem beszélve , hogy milyen gyorsan hazaérnénk ill. beérnénk szóval klassz lenne !!!!! :wink:

Mi a foglalkozásod egyébként ha megkérdezhetem ????
A tesóm és köztem is 7 év a korkülönbség, tök jó ha az embernek van egy nagy bátyja !!!! :wink:

Nem tudjátok miért nem volt tüzijáték, vagy már ennyire szegény ez a "város" ???????

Az előző oldalon kifejtettük a bölcsitémát abban ha visszaolvasol megtalálod a választ a kérdésedre !!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Kedves Kditke!
Beszerző vagyok, de hiába is helyezkednék el itt helyben, ha a gyermekemet nem tudom hova beadni napközben, csak fizetős helyre.
Visszaolvastam az irásokat, és ne haragudjatok ha most ismétlem a kérdéseket, de még mindig nem találtam meg a válaszokat.

Tehát akkor ezekre, aki tud válaszoljon:
1. A 11.ker-ben melyik bölcsödét javasoljátok?
2. Itt Bián, a fizetős gyermekmegörzőkön kivül ismertek- e más lehetőségeket, amely 1-1,5 éves gyermek számára jó lehet? Vki emlitette, hogy van egy hölgy, aki gyermekfelügyeletet vállal, de nem aranyáron. Erről tud vki vmit bővebben?

Köszönöm a segitségeteket!

Eszter
eszterkaa
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok itt. Olvastam a Manóházról a fórumon. Nem tudja vki véletlenül a telefonszámát?
Kislányomnak keresek családi napközit, dolgoznom kellene, de sehol nincs hely.

Köszönöm
coucou
 
 


Védőnőktől lehet érdeklődni leinformálható szitterek felől. Én most 900 Ft/órát fizetek a szitternek.
Mi tavaly a bébihotelbe jártunk, itt a lakóarkban és jó volt.

Babukában szerintem még van hely, ők reklámozák magukat nagyon , érdemes őket megkeresni.Családi napköziket meg támogatná az önkormányzat elvileg, de nem nagyon vannak.

11 kerbe több bölcsi is van, a napraforgó ovinak is van bölcsije, tétényi út/Bikszádi út. De bölcsibe szinte lehetelen bekerülni. Múltkor hallottam hogy gazdagréten van egy bölcsi ahol 400 Ft/óráért fizetősen biztos beveszik a gyereket, de ennél többet nem tudok.

Elvileg új Biatorbágyi Krónikában van szó a Családi napközikről, de nem olvastam...
vzsuzsi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: