Új privát üzeneted érkezett!

Móni! hát mert valamikor, tizenkét éve a mi cukrászdánk volt, aztán eladtuk. (Betti cukrászda :) ) De azt nem vágom hogy voltatok nálunk jelmezért. Hol? a kiskun utcában? milyen jelmezért? én nem emlékszem :oops:

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Móni!

Sajnos nem tudok menni holnap a bölcsibe, közbejött egy csomó minden. Szerencsére Virág nem beteg (KOPP-KOPP), de halaszthatatlan dolgot kell intéznem (hagyaték).

Brigi!

Az oviról szeretnék írni. Barnus most középsős, bár vegyes csoportba jár. Én is filóztam sokat, hogy menjen-e vagy sem. Nem bántam meg. Minden ünnepre készülnek, kialakult szokásaik vannak. Minden nap más foglalkozás van.

Hétfő: torna
kedd: kötelező matek a középsősöknek. Az ötös számkörben mozognak, kisebb, nagyobb, egyenlő, több-kevesebb fogalmakat gyakorolják.
szerda: irodalmi nevelés
csüt: kézműveskedés
péntek: környezeti nevelés

Először én is megijedtem, hogy már középsőben terhelik a gyereket. De erről szó nincs, nagyon élvezi Barnus, rengeteget tanult. Önként kér foglakoztató füzeteket, lehet rendelni az oviban is életkornak megfelelő gyakorlókat. Szóval örülök, hogy az ovi mellett döntöttem. Ja és az, hogy délben hazaküldik a gyereket, törvény ellenes, csak kényelmesebb így nekik. Aki ezzel indít, én oda be sem adnám a gyerekemet. Csak a főállású anyának kell hazahordania délben a gyerekét, de ez sem régi dolog.

Lépek etetni!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit! Ez mind okés, csak amikor mi ott voltunk hogy beíratás, akkor jött ez a rendelet, és mindenütt ezt mondták. Ezt pedig mi nem tudtuk volna megoldani, így itthon maradt!
Amúgy tudom ez milyen, a bölcsiben is mindenre készültek, imádtuk nagyon. De oda néha visszamegyünk egy-egy délutánra!!
Vendég
 

 
 

Brigi!

A rendelet úgy szól, hogy aki főállású anya, annak a gyerekének napi 5 óra ellátás jár. Azaz nem aludhat az oviban,nem lehet napközis. Te nem vagy főállású anya, csak a 3 gyermekes. Azt lehet délben kitenni, aki kapott a MÁK-tól levelet, amiben ezt mind közlik számára.
A múlt havi Kismama újságban pont erről volt egy cikk, ha gondolod előkeresem. A fél nap egy kisgyerekes szülő esetében, mint én is voltam, nagyon gáz. Mindig akkor aludt, evett, sírt ...stb. Én se tudtam volna eljárni érte.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Szia Edit!

Köszi, nagyon aranyos vagy, és ezeket a dolgokat tudom is. A probléma a beíratás idejében volt, mivel az elmúlt, nem nagyon lehet kapkodni sehova. Nem hiszem, hogy bárhová is felvennék év közben!
Aztán a bölcsiben azt mondták, hogy nem árt, ha összeszoknak a tesóval! De jövőre egészen biztosan megy majd oviba!
Na igen, a fél nap tényleg gáz, ezért lett inkább ez a megoldás, de akkor komolyan ezt mondták, több ovit is felhívtam! Egyébként lehet Kecsón fel is vették volna egész napra, de már nem volt kedvem ehhez a körülményes eljáráshoz x hetes terhesen!
Vendég
 


Sziasztok!

Jaj, de örülök lányok, hogy feléledt a topik! Juhééé! :)

Igaz, én már egy ideje Pesten lakom, de a második babát is Félegyházán fogom szülni, és nagyon gyakran járunk haza a szüleimhez, így a szívem szerint Félegyházinak érzem magam. :)

Móni tényleg nagyon ügyes dolgokat készít, Julcsikának is kötött egy sapit, azóta azt hordja. :) És a kismama nacit ezúton is szeretném megköszönni, mert én meg azóta abban vagyok, mióta adtad. :)

Írok én is ide, ha látom, hogy van élet, rakok fel képeket is, csak most rohannom kell kajcsit csinálni...

puszi nektek!

Andi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Szia Mézgombi!

Gratulálok a picurkához!
Hogyhogy nem Pesten szülsz? Ez egy kicsit meglepő, legalábbis nekem! Teszem hozzá, szerintem jó az itteni szülészet! Kihez mész, már ha szabad megkérdezni!
Vendég
 


Szia Andika!
Gréti azóta is Julcsikát emlegeti!Imádja a kirakót is!Köszönjük!!!
Kaptam egy csomó színes fonalat!!!Majd kaptok még,add meg,hogy milyen színű legyen... :D
Grétinek is elkezdtem most eggyet.Piros,sárga,vörös...színes lesz!!!

Örülök,hogy tudod használni!!!Nagyon jó volt,hogy itt voltatok!Majd legközelebb is!!!

Varrom Grétinek a 24 meglepi zsákocskát amik mindennapra kis ajándékokat fognak tartogatni Neki(dec.1-től-24-ig) Hajcsat,gumi...Így gyorsan eltelik az idő karácsonyig...Szerintetek???
Imádok meglepetést csinálni :D :lol: :D
Vendég
 


Kép Gréti
Vendég
 


Hát ez béna lett :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Móni, megnéztük Gréti albumát Julcsival, nagyon tetszett neki. Szívesen elmegyünk máskor is, jól éreztük magunkat, te meg addig nézd ki az IKEA katalógusból, hogy mire lenne szükséged. :)
Én most kinéztem egy kis asztalt két székkel, Julcsi imád rajzolni, és kell neki vmi, ahová le tud ülni.
A sapi mindegy milyen színű, biztos szépet csinálsz! :) Julcsinak világos kabátja van, minden szín passzol hozzá.

Brigi, azért nem Pesten szülök, mert nagyon szeretem az orvosomat, benne megbízok, és Pesten nem ismerem a dokikat. Mielőtt eljöttem Félegyházáról, akkor Farmasi doktorhoz jártam, és továbbra is visszajártam hozzá szűrésre. Így amikor Julcsival terhes lettem, akkor is hozzá mentem először. Megbeszéltük, hogy megoldható, hogy szombatonként járok be hozzá a kórházba, nagyon rugalmas volt. A szülés előtt pedig pár héttel már a szüleimnél voltam, onnan jártam Ctg-re, meg onnan mentem be szülni is. :) És most is először őt hívtam, mikor pozitívat teszteltem, már másnap mehettem hozzá UH-ra. Szóval nekem ő nagyon szimpatikus, szeretem, hogy nyugodt, megbízható és rugalmas. Szerencsére most is meg tudom oldani, hogy a szülés előtt lemegyek anyuékhoz, így lesz aki Julcsira is vigyáz, míg orvoshoz megyek. Itt Pesten még ezt sem tudnám megoldani. Tehát, attól függetlenül, hogy másfél órás útra van az orvosom, nekem mégis praktikusabb megoldás.

Néztem a vonalzódat, de nem írtad rá a gyerekek nevét, megkérdezhetem, hogy hívják őket? A nagyobbik gyerkőc hogy viselkedik a kistesóval, örült neki, van féltékenykedés? Nagyon kíváncsi vagyok, nálunk hogy fog alakulni, Julcsi elég anyás, bújós kiscica...


És végül pár kép. :)

Kép
Szegeden a vadasparkban
Kép
Julcsa vigyor :)
Kép
Kép
Kistesó :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Andika!!!
Ott vannak a nevek!
BENCE ,DANI!!!
Vendég
 


Szia! Köszi hogy szóltál, nem direkt volt, gyorsan pótoltam a nevüket!
Így már jobb, nem?
Bence nem volt féltékeny, legalábbis Dani felé sosem mutatta vagy mutatja. Nagyon szereti, néha már túlzásba is viszi!
Azt nem szereti, ha idegenek odajönnek, hogy jaj kisbaba, stb, róla meg tudomást se vesznek!
Egyedül a déditatát sajátította ki, szegény csak akkor mehet Dani közelébe, ha Bence nem figyel oda, vagy alszik! :D De ezen kívül semmi gond!
NÁlatok viszont kicsi lesz a korkülönbség, és ez tök jó!
Amúgy megértelek! Én se szülnék másnál, se orvos se szülésznő cserét nem tervezek. Mindkétszer ugyanazok voltak! Előre meg volt beszélve!
Julcsi nagyon édes!
Vendég
 


Móni! Most csináltam meg! :D
Vendég
 


--------------------------------------------------------------------------------


Eladó ez a Toma márkájú babakocsi!
Több méretben dönthető,fordítható a tolókája,2 féle tálca van hozá,Két féle lábtakarója,sportkocsis+mélykocsis!Esővédő.Semmi hibája sincs.Megkímélt!Már egy éve sport babakocsink van.Alig használt.
Nem használtuk,mert ha mentünk valahova autóval mentünk,így hordozóban vittem!
Iá:30.000ft
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Olyan ideges vagyok, majd szét durran az agyam.

Bevittem tanácsadásra a 18 hónapos oltásra és Prevenar szurira Virágot. A kiscsaj az ajtóban elkezdett őrjöngeni. A helyettesítő orvos fél órát késett, eközben az ordítástól Virág összehányta a rendelőt. Az orvos közölte, vérbő a torka, nem oltja be. Megkérdeztem tőle, hogy maga szerint a fél órás üvöltés után milyen lenne. Kértem, adja ide a szérumot, kihívom Fehérvári doktor urat, majd Ő beoltja otthon. A válasz: nem adja, majd jöjjek jövő héten. Közöltem vele, nem gondolja, hogy ezt még egyszer végig csinálom egy tomboló gyerekkel. A doktornő ugrált egyik szobából a másikba, tanácsadás alatt beteg gyerekeket is vizsgált. A védőnő vizsgálat előtt fel akarta bontani a 17.000 Ft-osvakcinát. Felhívtam a figyelmét, hogy ezt csak a vizsgálat után tegye, mert ha nem lehet oltani, nyugodtan kifizetheti az árát. Szakadt rólam a víz a folyamatosan síró, hányó és kapálódzó gyerekkel. Felháborít a stílus, a késés, és a teljes együttérzés és segítőkészség hiánya. Tudom, púp mindenki hátára a helyettesítés, de egy emberi szót vagy egy segítő mozdulatot azért várhatnék joggal.

Nem beszélve arról, hogy tanácsadás 11-től fél 1-ig, pont ebéd és alvásidőben és még fél órával később is kezdték. Biztos oka volt rá a doktornőnek, de azért egy elnézéskérés kijárt volna a 10 négyzetméteren kb. 10 várakozó szülőnek és gyereknek (a 10 négyzetméteren volt még néhény szék és 4 babakocsi is).

Bocsi, de majd felrobbanok.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit!

Mint ahogyan számodra is ismeretes, abban a helyzetben vagyok, hogy a felháborodás alanyát meg tudtam kérdezni a mai esetről. Én azon az állásponton vagyok, hogy hallgattassék meg a másik fél is.
Íme ahogyan ők, azaz a gyerekorvos és a védőnők látták:

- A helyettesítő orvos nem késett, reggel 7 órától kezdte a betegrendelést, majd helyettesített a tanácsadáson. Benneteket a védőnő soron kívül hívott be, mivel hallotta, hogy Virág nagyon sír.

- Minden oltás előtt meg kell vizsgálni a gyereket, hogy beadható-e az oltás. Mivel Virág olyan állapotban volt - nagyon sírt, rúgkapált, hányt, nem lehetett megnyugtatni, a hasát benyomni, a torkáról megállapítani, mitől piros - , hogy a doktornő nem tudta a vizsgálat alapján felelősségteljesen megállapítani, hogy beadható-e az oltás. Ezért javasolta a jövő heti időpontot.

- A védőnő soha nem bontja fel addig az oltást, míg az orvos nem vizsgálta meg a gyereket, és nem állapítja meg, hogy oltható.

- Mind a gyerekorvos, mind a védőnő azon fáradozott, hogy sikerüljön Virágot olyan állapotba hozni, hogy vizsgálható legyen. A védőnő kezében, a te kezedben, többféle módon próbálták Virágot megnyugtatni. Sajnos annyira kiborult már, hogy nem sikerült, de ez úgy vélem nem az ő hibájuk volt, a kislány éppen ilyen hangulatban volt, előfordulhat bármelyik gyerekkel.

- A doktornő "ugrálása" a betegrendeléses szobába annyi időre történt, míg Virágot vetkőztetted, plusz remélve, hogy addig is sikerül kicsit lenyugodnia. Nem beteget vizsgált, adminisztrációs feladatot intézett.

- A prevenar oltást nem kötelező oltás, a szülő veszi meg, ezt természetesen el is viheti magával. A 18 hónapos oltás, az kötelező ANTSZ-es oltás, jogszabály írja elő a beadásának módját, miszerint csak orvos, és csak a rendelőben adhatja be. Tehát ezt az oltást nem lehet kiadni a szülő részére. Ha a más orvos esetleg a későbbiekben másképp cselekdne, akkor ezzel jogszabályt sértene.
Ők úgy látták, hogy az is hozzájárult a mai szituációhoz, hogy te is nagyon ideges voltál, átragadt Virágra is. A jelenet szemtanúi is azon az állásponton voltak, hogy az anyuka legalább annyira, ha nem jobban zaklatott volt, mint a gyerek.

- A gyerekorvos a mai nap folyamán kb. 90 beteget vizsgált meg összesen, este hét óra előtt ment el tőle az utolsó betege. Emellett a tőle telhető legnagyobb szakértelemmel és lelkiismerettel látja el a feladatát, és a lehető legkevésbé sem tekint púpként a hivatására.

- A betegrendelés és tanácsadás időbeosztását pedig nem a doktornő határozza meg.

Megpróbáltam csak szócsöve lenne a szituáció másik résztvevőinek, leírtam, ahogy ők látták.

Az én személyes véleményem csak annyi, hogy nagyon örülnék, ha nálunk itt ilyen gyermekorvosi és védőnői ellátás lenne, mint Félegyházán, és nem emelek ki egy orvost sem...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Hűha!

Ehhez nem tudok mit hozzászólni!
Mézgombi, neked hogyan van ilyen rálátásod a dolgokra?

Edit: Remélem Virág mostanra megnyugodott!

Ja, én kb. két éves kora óta Bencének nem Félegyházára hordom dokihoz. A doki nénink kedves volt mindig, csak agyon antibiotikumozta, ezért vittem el.
Vendég
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót!
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
uvme
 
 


Brigi, megkérdeztem tegnap a doktornőt, mert nem olyannak ismertem meg, ahogyan Edit lefestette tegnap, így kíváncsi voltam, ő hogyan látta.

Én egyszerűen megmondtam a dokinknak, ha még nem akartam antibiotikumot adni, hogy várjunk vele. Most új dokink van, ma megyünk hozzá először oltásra, kíváncsi vagyok, milyen lesz. A régi nyugdíjba ment.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


OKé, mostmár értem!
Hát, lehet, hogy az is jó megoldás lett volna nálunk is, de én ezt a dokinkat nagyon régen ismerem, és elégedett vagyok vele! Egy percig nem bántam meg, hogy átmentünk hozzá!
Remélem nektek is bejön az új doki!
Vendég
 


Andi, örülök, hogy leírtad a másik oldal véleményét is, csak reagálnék a bekezdésekre.

- 11 előtt 10 perccel értem oda, ebben az időszakban 3 babát hívtak be 11.20-ig, a kinti várakozókat megkérdezve, csak mérésre. Az oltásos gyermekeket későbbre halasztották.
- a védőnő az oltás dobozát simán feltépte, közölte, felszívja, hogy gyorsabb legyen. Megértem segítő szándékát, de ne a 17.000 Ft-os vakcinával tegye. Ekkor még a doktornő nem volt jelen, ezt nem is hallhatta.
- Fogalmam sincs, mitől reagálna másképp Virág jövő héten, mikor már az autóból kinézve még csak a rendelő utcájának a sarkát látva tombol. Mivel volt már egyszer lázgörcse, ezért betegség idején kapott már lázcsill.injekciót egy párat, innen a félelme. Nem tudom, ez jövő hétre mitől múlna el. Ezt meg is beszéltem a védőnővel.
- Kíváncsi lennék, fél órás folyamatos üvöltés és hányás után melyik szülő nem lenne ideges, és arra is, hogy hogyan tudná orvos megnyugtatni, ha én nem tudom. A védőnő még csak meg sem fogta a gyereket és eszébe nem jutott volna, hogy segítsen megfogni a vizsgálat alatt. Egyébként két védő szokott lenni, most csak egy volt.
- A helyettesítés sajnos tényleg nonszens és azt sem értem, téli időszakban miért csak 4 óra a hivatalos rendelési idő. Ezt nem csak gyermek, de felnőttorvosnál sem értem.
- Nem tudom, jártál e már a Hunyadi utcai tanácsadóban, de mint a heringek, úgy álltunk vagy ültünk és még a kertben is várták sorukat. Fogalmam sincs, Pesten milyen viszonyok vannak, de nem hiszem, hogy ez elfogadható lenne. A gyerekek délben alapból álmosak és éhesek, nemhogy még hosszan várakozni is lehessen velük.
- Végezetül a doktornő hivatástudatát és gyermekszeretét nem vonom kétségbe (többször találkoztunk már betegség idején és semmi negatívumot nem tapasztaltam), de ez összeadva az én idegrendszeremnek egy kicsit sok volt. Azért a kint zajló állapotokat és hangulatot is érdemes lett volna megvizsgálni. Nem a helyettesítés színvonalát bíráltam, ugyanez lett volna a mi háziorvosunknál is. Nem véletlenül "kényszerültem" a háziorvos magánrendelőjébe. Annyian vannak a tanácsadáson a másfél órára, hogy fel sem tudtam tenni olyan kérdéseket, ami csak ránk tartozik, nem pedig még két másik levetkőztetett babával várakozó anyukára is. Ez a magyar egészségügy sajnos.

Sajnálom, ha rosszul érintett felháborodásom, de tényleg katasztrófális helyzet volt a tegnapi szituáció.

Edit[/u]

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Néhány kép:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Szia Edit!

Hát az biztos, hogy ez egy nagyon rossz élmény marad Virágnak, és valószínűleg mindig sírni fog, legalábbis még sokáig.
Nálunk Bencénél volt így, amikor az egy éves szemvizsgálat volt, és lefogták, leszorították. Utána egy darabig ha fehér köpenyt látott, üvöltött mint a sakál! Se előtte, se azóta szerencsére!
Danit ide nem is fogom elvinni, inkább maszek úton, és fizetek érte, de ennek nem teszem ki! Bencét se vittem már el 3 évesen, pedig ha jól tudom, kellett volna!
Vendég
 


Hát ez nem semmi!
Ehhez nem tudok mit szólni!!!
Tanácsadásra én sem szeretek menni,mert boldog-boldogtalan ott van....Rengetegen vannak...a legszarabb időpontban...
Vendég
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az oltásokon. Tegnap este kapta meg Virág, vetkőzéssel együtt 5 perc alatt végeztünk rendelési idő után.

Betti!

Tök jó, hogy találkoztunk. Rögtön megismertelek.

Brigi!

Ugyanígy vagyok a szemvizsgálattal. Barnust elvittem 1 évesen, de felesleges volt. Még kancsalságot sem néztek, csak a szemfeneket vizsgálták. 3 évesen elvittem magánorvoshoz, aki már tudott vele kommunikálni, élvezte is a játékos vizsgálatot, még szám.géppel is bemérték neki. Virágot el sem vittem 1 évesen, majd Őt is csak magánban 3 évesen. Figyelem mindig, mellényúl e, egyenesen néz e, dörzsöli e a szemét, de nem teszem ki a hárman lefogják procedúrának.

Kihez hordod a gyerekeket, ha betegek?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Még egyszer szeretnék írni az orvos-témával kapcsolatban, és a későbbiekben én nem szeretnék ehhez többet hozzászólni.

Julcsi tegnap kapta meg a 15 hónapos oltást, igaz, már régen elmúlt 17 hónapos is. Először betegség miatt maradt el, később pedig azért, mert pár nappal előtte tesóm beadta neki a prevenart. Pedig direkt megnézte az útmutatót, megkaphatta volna utána pár nappal is, de az orvosunk nem adta be, adott 4 héttel későbbre időpontot. Hiába mobdtam neki, hogy beadhatná, be sem mehettünk, csak hozott ki egy papírt, amin rajta volt a következő időpontunk. Ez volt a régi dokinőnk utolsó napja, utána nyugdíjba ment, velünk ezt ekkor közölte, és minden jót kívánt.
Szóval tegnap mentünk délre (!), az új dokinő nézett ránk nagy szemekkel, hogy miért jöttünk, és miért csak most. Elmeséltem neki az okot, majd bőszen helyeselt, bizony a prevenar után 4 hetet várni kell. Kisebb vita alakult ki közöttünk, mert mondtam neki, hogy én másképp tudom, de alig fejezhettem be a mondatot. Végül mondtam, hogy tulképpen már tökmindegy, eltelt a 4 hét, kivártuk. Nekem kellett kérni, hogy mérjék már meg a gyereket, mert régóta nem tudom a hosszát meg a súlyát, így gyorsan megmérték, és legalább nem kint kellett öltöztetnem. A recepteket már úgy hozták utánam a folyosóra. Itt annak örülnének a legjobban, ha szinte meztelen gyerekkel mennék be, akkor legalább az öltözéssel nem menne az idő. Egyéb privát kérdéseket gyorsan öltözés közben fel lehet tenni, esetleg válaszolnak rá... Én legtöbbször még receptet is elfelejtek kérni, mert szinte kidobják az embert, amint ők úgy gondolják, hogy végeztünk.
Ismerem a Hunyadi utcai rendelőt, voltam a tanácsadós és betegrendelős részlegen is. Az itteni rendelő kb. harmad akkora, nincs is kifejezett váró a tanácsadós részen, csak egy pici folyosó-szeű pár székkel. Ha 3 babakocsi bent van, akkor már közlekedeni sem lehet. Most kb. fél órát vártunk az időpontunk ellenére, és Julcsit állandóan húzogattam magamhoz, nehogy fellökjék az emberek jártukban-keltükben.
Nálunk az orvosok 2 órás váltásban rendelnek, egy rendelő van, ott váltják egymást, tehát egyszerre mindig csak egy doki van. El lehet képzelni, milyen tömeg várakozik, mikor épp taknyos-köhögős időszak van... Csak időpontra lehet menni, ha épp úgy betegszik meg a gyerek, hogy már reggel nem tudnak több időpontot adni, akkor vagy marad a könyörgés, vagy védőnőhöz telefonálás időpontért kunyizva, vagy marad a pech, és másik nap kell vinni a gyereket. Tanácsadásra szintén csak időponttal lehet menni, és csak saját dokihoz, volt, hogy több, mint egy hónapra kaptam időpontot, mert épp szabin volt a dokink.

Mindezeket csak azért írtam le, mert szerintem ehhez képest még Félegyházán is sokkal jobb a helyzet.

Itt a felnőtt szakrendelő mellett van külön gyermekorvosi szakrendelő, ez olyasmi, mint Félegyházán az SZTK. Ide kellett mennünk a szemészeti szűrésre egy évesen, ami abból állt, hogy kis fényes lámpával világított Julcsi szemébe, egy-két játékot húzogatott előtte, majd közölte, hogy midnen rendben, nem kancsal. Később elvittem még egyszer, mikor a másik doki rendelt, ő egy picit tovább foglalkozott vele, majd ő is mondta, hogy rendben van. Félegyházán legalább cseppentenek bele a gyerkőcök szemében, hogy utána alaposabban meg tudják vizsgálni... Mikor egyszer piros volt Julcsi szeme, akkor meg azt találták ki, hogy allergiás, utána másik soki meg azt mondta, ennyi idős korban még nem alakul ki allergia. Utána nem sokkal ismét bepirosodott a szeme, épp Félegyházán voltunk, elvittem oda is, kíváncsi voltam, ott mit mondanak. Az ottani doki azt mondta, vmi gyulladás, kapott antibiotikumos cseppet. Kérdeztem, nem lehetne-e vmi műszerrel is megnézni, mert addig mindegyik doki csak ránézett, és az alapján tippelgetett. Akkor ő azt mondta, ennyi idős korban nem lehet műszerrel vizsgálni, mert ekkora gyerek még nem tudja mozdulatlanul hosszabb ideig a műszernél tartani a fejét, és egy pontra fókuszálni. Így náluk vagy marad a cseppes dolog, amit a szűrésen is vizsgálnak, vagy más vizsgálatoknál ha nagyon indokolt az altatás.
A kancsalságot egyébként legpontosabban úgy lehet vizsgálni, ha kap előtt olyan cseppet, ami ki ideig leállítja a szem mozgató izmokat, így nem tud a szem korrigálni.

Na, asszem kellőképpen kiveséztem ezt a témát. :)

Edit, nagyon helyesek a gyerekek, Virágnak szép csupa-fog vigyora van! :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Edit! Én is egyből tudtam hogy Te vagy! ( ja, a csaj aki a lépcsőházunkban lakik Nagy Adrienn) jövök még, most ennyi.

Dobok pár képet, múlt héten volt itt a móravárosban halloween buli, meg tér átadó, avató.

Kép Bettike újságot árul

Kép Ádám, és pár rémisztő

Kép Marika (újságos) nénivel

Kép Nézelődik

Kép Kérek lufit légysziii

Kép Poncsó

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Edit: Kunszállásra viszem, Értekes Tibi bácsihoz! Nagyon szereti a nagyobbik, haverok! Én is nagyon szeretem, még soha nem csalódtam benne.
Mézgombi: Ez szörnyű! Erre mást nem lehet mondani!
Vendég
 


Hát Andika ott sz@r a helyzet!
Edit!Gyönyörű a fiad is !Igazi pasis :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Betti, nagyon helyesek a gyerkőcök!
A lányod frizkója nagyon hasonlít Julcsiéhoz. :)

Móni, tegnap este beugrottunk az IKEA-ba, vettünk Julcsinak kis asztalt két székkel. Nagyon élvezi, ma egész délelőtt ott játszott, rajzolt, pakolta rá a játékait. :) Azt elfelejtettem megírni, hogy Julcisnak mik a méretei, 12 kiló 10 deka, és 85,5 cm. Súlyban közel jár Grétihez, látszott is a combijukon, mikor mindketten harisnyában voltak. :)

Lányok, ugye nem hal ki megint a topik? :(

És végül két kép a Julcsi birodalomról. :)

Kép
Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Szia!

Nagyon aranyos az asztal. Unokahúgomék Virágjának is pont ugyan ilyen van! Ők is az Ikeában vették. Ja, és ők is Félegyháziak! :D
Hát én is bízom benne, hogy nem hal ki a topic!
Vendég
 


Sziasztok Csajszikák!
Látom már kezdünk "összeverődni" :) És látok egy-két ismerős kedves hölgyeményt itt! Régen jártam erre igaz, volt nekem is egy kis vonalzóm, de már nincs ott.
Igaz az a neve a topiknak hogy félegyházi babások.........de azért még bekukkanthatok közétek néha néha???

Brigi egy kérdés: Nem jártál véletlenül 2001környékén a Kossuth-ba számítógépkezelő tanf-ra?? :shock: :shock: :shock:

Nagyon szépek a babák!!! TEgyetek még képet! Olyan jó gyönyörködni bennük. :)


Millió Ölelés
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Szia Nyusz!

De igen! Pontosan abban az évben. Ezek szerint ismerjük egymást?!
Küldhetnél akkor pü-t ha van kedved! Mert így sajnos nem tudlak beazonosítani.
A vonalzódat láttam, még régebbi hsz-ben. Sajnálom!
Vendég
 


[img]Kereszttestvérek:)http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1194376734.019.jpg[/img] [img]hawaii%20lányokhttp://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1194376804.0296.jpg[/img] Kép Fonják egymás haját
Vendég
 


Kép Kép
Vendég
 


:) Brigi szerintem osztálytársak voltunk :):):)
nyuszifülû
 
 


Nyuszifülű!Jó Rólad "hallani"! :lol:
Mi újság van már???
Edit? Péntek bölcsi???
Andika:pü írok
Betti!Gyönyörű a kislányod,a fiad igazi fiús!
Vendég
 


Sziasztok!

Na, csak meg kellett említenem a topik kihalását, és rögtön lettek hsz-ek! :lol:

Nyusz, gyere persze közénk! Szoktam néha olvasgatni, amiket máshová írsz. És nagyon drukkolok nektek! De ezt úgyis tudod. :)

Móni, megkaptam a mailedet. Az egész készlet kellene, ugye? Tehát az evőeszközök, tányérok, stb. minden? 23-án pénteken megyünk haza, azon a hétvégén majd átviszem hozzátok. Jó úgy neked?
Jók a képek! :) Jóska öccse teljesen olyan, mint Jóska kicsiben. :)

Nagyon vacak éjszakám volt, babóka valszeg úgy fekszik, hogy nyom egy ideget, mert nagyon fáj a derekam bal oldala, és egészen kisugároz a combomig. Feküdni alig bírok, minden pózban nagyon fáj. :( Így szinte egész éjjel fent voltam, fél 4-kor már a férjemet is felkeltettem, hogy nem bírom tovább elviselni a fájdalmat... Ma már tornáztam egy kicsit, hátha jobb lesz.

Lenne egy körkérdésem. Mikor legutóbb otthon voltunk, mentünk Julcsival játszóterekre, de az volt a tapasztalatom, hogy nagyon kevesen játszóznak. A legtöbbször csak mi voltunk, így elég uncsi volt, Julcsinak hiányzott a társaság.
Az lenne a kérdésem, nektek mi a tapasztalatotok, melyik játszón szoktak a legtöbben lenni? Ill. most már nem nagyon lehet sokáig kint lenni, ilyenkor mit csináltok a manókkal? Itthon is sokat játszunk, rajzolunk, olvasunk együtt, de emellett érzem, hogy hiányzik neki a gyerektársaság. Nagyon megszokta, hogy nyáron mindennap játszóztunk, itt sok gyerek van mindig, ott tudta igazán kitombolni magát. Ti hogyan oldjátok meg ezt, hová viszitek őket?
Azért is érdeklődöm, mert mostanában töbször vagyunk huzamosabb ideig otthon.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!
Igen az egész készlet kellene!
Mi úgy oldjuk meg a kint létet,hogy én addig takarítom az udvart,míg Ő motrozik!Játszóra mi nem nagyon jártunk...
Nem szerettem a homokozókat,mert nem volt még körbekerítve,és a kutya mint egy "gyermek" a kicsivel ott volt a homokozóban :x
Szóltam a nőnek,hogy valahogy oldjuk meg,de erre a válasz:Bocs,de ez szobakutya így nem KOSZOS!!! :x :twisted:
Hát.............................................................................
Nekünk is van kutyánk,imádom is,de csak az udvaron,Grétától tisztességes távolságban!
Andika!Én is voltam így párszom...Főleg mikor kényelmesen az oldalbordáimban pihentette a lábát és egy két életjelet adott magáról! :shock: Olyankor majd elájultam...Meg mikor a hugyhólyagomon ült,mert ott volt Neki kényelmes... :shock:
Vendég
 


lányok! A Leonárdó cipőboltban 390.-ért vettem mamuszt!Nagyon jó puha a talpa is!!!És szép is!!4
Vendég
 


üdv
minden kismamának figyelmében ajálanám:-)
Minősségi német és francia gyártmányu pelusok olcson eladok
Mikro és mini már 32ft/db és 75db-os
Midi 4-9kg 34ft és 66db-os
Maxi 7-15kg 36ft 63db-os
junior 12-25kg 60db-os 37ft/db
Popsitörlő 2*60db csak 600ft aloe verával,és kamillával,sensitiv vastag pamutos lapu.
uszopelus minden méretben csak 80ft/db
Bugyipelus minden méretben(maxi,junior)csak 40ft/db.Minden kérdésre szivessen válaszolok.-)

nekem van egy aranyos 14-honapos pici fiam:-)
macko1983
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is Kiskunfélegyháza környékén lakom. Mi a véleményetek Dr Rigó Imréről. Nála szültem másfél éve és most nagyot csalódtam benne. Nem igazán érdekli a bajom (cisztám van) és a kérdéseimre is csak kitérő válaszokat ad. Kit tudnátok ajánlani a városból?
A másik kérdésem: hogy tudtok ilyen vonalzót meg képet betenni a nevetekhez? Még új vagyok és nem jöttem rá.
Köszike! Szép napot mindenkinek!
(És essen már végre a hó!!) :wink:

Menyus

KépKép
horvathm
 
 


Szia!
Hát velem nem jártál jól, mert én nála szültem mindkét fiam, és én meg vagyok vele elégedve. Ja, és nem adtam neki pénzt csak szülés után, (akkor se sokat).
Nem tudom, talán Franciát javasolnám, még őt szokták szeretni.
vonalzó: Szerintem a noivonal.hu oldalon próbáld meg. Ott magyarul megy, egy kicsit könnyebb mint a többin. A profilnál kell az aláíráshoz beilleszteni, azt amelyik url-el kezdődik!
Üdv itt a topicon!!! :D
A havazással egyetértek! A fiam kikerget már a világból azzal, hogy mikor esik végre!
Vendég
 


Szióka!

Köszi a gyors választ. :P
Szerencsés vagy, hogy veled ilyen rendes volt. A szülésig velem is, csak azóta furcsa egy kicsit. Egyébként én is csak a szüléskor adtam neki pénzt. Franciáról nem tudok sokat, csak annyit, hogy ő a főorvos. Én alapból tartok egy kicsit a dokiktól, nem tudom miért, ő pedig nekem túlon túl "orvosos", de lehet, hogy ettől jó doki?
Na mindegy, majd gondolkodom még rajta, hogy kit válasszak.
További szép napot és jó babázást!

Menyus

KépKép
horvathm
 
 


Menyus!

Én is nála szültem, de velem rendes azóta is. Persze magánrendelésen súlyos ezrekért. Nem lehet, hogy nincs teendő a cisztával? Nekem is volt, felszívódott magától. Sem leszívás, sem ciszta burok eltávolítás nem kellett, pedig elég nagy volt. Szóval lehet, hogy nem kell nagyon komolyan venni a dolgot, ezért nem merül bele a témába. Én inkább Farmosi doktort ajánlanám, én nem szeretem Francia doktor stílusát.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Menyus, én Farmasi doktornál szültem, és hozzá járok most is. Velem nagyon rendes, ha gondolod, elmehetsz hozzá is, dicsérik még Balogh doktort is. Mindenképpen olyan orvost válassz, aki kimerítő, teljeskörű választ ad kérdéseidre, és végére jár a problémádnak. Az sem árt, ha több szakember véleményét is megtudod, több szem többet lát alapon. :)
Ha gondolod, írj egy kicsit magadról, magatokról!

Móni, ma megvettem az ikeás készletet, pénteken utazunk haza, hétvégén majd elugrok vele.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Edit, kérdezted, hogy van-e teendő a cisztával. Nincsen, viszont nem is ő vette észre. Mikor elmentem hozzák, hogy jó ideje fáj a petefészkem, csak kézzel vizsgált meg és azt mondta, hogy minden rendben. Utána csak nem hagytam annyiban, a háziorvostól kértem beutalót ultrahangra. Aznap Farmasi doktor úr volt bent és ő vette észre a cisztát. Szerintem elég nagy, 6,3x3 cm-es. De azt mondta, hogy nincs vele teendő. Engem csak az zavart, hogy Rigó doktor úr nem is akart ultrahangot és szerinte minden rendben volt. Nem akart utánajárni, hogy miért fáj a hasam. Végül is csak ennyi a bajom vele.

Mézgombi, Balogh doki nekem is eddig tetszett, viszont múltkor a fenti eset után (mikor Rigó csak kézzel megvizsgált és nem mondott semmit), arra gondoltam, hogy vele is megnézetem magam. Felhívtam telefonon az SZTK-t, mert épp ott volt, megkérdezem, hogy zavarhatom-e egy rövid kérdéssel, erre azt válaszolta, hogy "k***a sokan vannak, de azért mondja". Szerintem ez nem túl elfogadható stílus egy orvostól. Bár lehet, hogy csak rossz napja volt. Ezek után máshogy állok hozzá Balogh doktor úrhoz is.

Magamról most csak ennyit írnék: van egy másfél éves kislányom, Emmal. Imádom, nagyon kedves és édes pici leány. Egyelőre körülötte forog minden. Később majd még írok, most sietnem kell.

Szép napot mindenkinek!

Menyus

KépKép
horvathm
 
 


Menyus, lehet, hogy mi egy kórteremben voltunk, mikor születtek a lányaink? :) Nagyon egybevág, hogy egyidősek a lurkók, emlékszem, hogy volt egy Emma nevű baba, és ha jól rémlik az anyukája pedig Melinda, és nem félegyháziak voltak, hanem valahonnan a környékről.
Én Andi vagyok, és a kislányom pedig Julcsika, négyen voltunk a baba-mama szobában, mellettem feküdt egy császáros anyuka, aki miatt nem tudtunk aludni, mert nagyon horkolt, át is mentünk egy másik kórterembe aludni. :)
Ha mégsem az vagy, akire gondolok, akkor bocsi!!!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: