Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Novemberben költözünk Kaposvárra, nagyon kedves város. Biztos vagyok benne, hogy sok klassz hely van itt. Azért nyitottam ezt a topikot, hogy jobban megismerjem a várost általatok. Ha tudtok jó helyeket, ahová 2 gyerkőccel is el lehet menni, ne rejtsétek véka alá! Ill. minden érdekel, ami a várossal most aktuálisan kapcsolatos. Meg csak úgy dumcsiznék veletek. Kép

Sziasztok: Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia Orsi!

Én ugyan nem vagyok kaposvári,csak gondoltam beköszönök neked, mert életem legszebb éveit ott töltöttem kollégiumban és nagyon szerettem Kaposvárt. Remélem te is megszereted és találsz ott ismerősöket és olyan helyeket is ahová a lurkókkal is eltudsz menni!

Szia:
Bellana
bellana
 
 


Senki sincs rajtam kívül kaposvári??? Szomorú vagyok! Kép
Orsi

Orsi
orsi
 
 

 
 

Orsi,azért örültem volna ha legalább reagálsz valamit a köszönésemre. De nem is zavarlak tovább, szia:
Bellana
bellana
 
 


Bellana!
Bocsi, hogy ilyen bamba voltam, igazad van. Kép Köszi, hogy azért hozzászóltál.
Szia: Orsi

Orsi
orsi
 
 


Kedves kaposvári és körnéyki anyukák!
Gyermekfoglalkozások megtartásához avagy szervezéséhez keresünk szervezni szerető anyukákat avagy óvodapedagógusokat!
70-559-83-89
S.o.S
kriszta13
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kicsi_evi 2009.11.16 10:32-kor.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Orsi!!

Én is kaposvári vagyok. Van egy 6 hónapos kislányom.Mekkorák a gyerekeid? Ha gondolod írj.

kicsi_evi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Évi!

Örülök, hogy idetaláltál! Kép
Nekem is van 6 hónaposom, kisfiú, Szilárdnak hívják. És van egy "nagylányom" is, Szilvinek hívják. Mindketten itthon vannak velem. Kicsit nehéz, de azért sok örömet okoznak.
Most mennem kell, Szilárd felébredt, és nagyon sír, ma kapott oltást. Kép (Kis csúszásban vagyunk.)
Majd még jövök. Kép

Szia: Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia Orsi!
Már mióta nézegetem a témákat és csak most találtam rá erre a topicra. Én is kaposvári vagyok, már 11 éve lakom itt. Van egy 6és fél éves fiam és egy 14 hónapos lányom. Örülök, hogy megtaláltalak!!!! Puszi Zuzi
zuzi
 
 


Szia Zuzi!

A chaten már találkoztunk egyik este, asszem Khiya mondta akkor, hogy "nyomulnak a somogyiak".

Nagyon örülök, hogy már hárman vagyunk.
Magamról egy kicsit bővebben:
Eredetileg pesti vagyok, az egyetemet Pécsett végeztem, ahol megismertem leendő férjemet, és ott ragadtam. Egyetem után született meg Szilvi. Kép Amikor 1 éves lett, elkezdtem dolgozni, és édesanyám ment GYES-re. Jó volt, mert nem kellett sokat dolgoznom, mégis telt a gyakorlati időm. Szilvi persze nagyon jó kezekben volt, nem kellett bölcsibe adnom. (Férjem a gyakorlatát Pesten töltötte, úh. 1 évig a szüleimnél laktunk.) Tavaly augusztusban megérkezett Szilárd. Kép Apósomék nagyon örültek, hogy végre lett egy fiúunoka a családban, akármennyire is titkolják. (Férjem nővérének 2 lánya van.) Eleinte nehéz volt 2 gyerekkel, de anyukám 3 hétig velünk volt, és sokat segített. (Férjem szakvizsgára készült, úh. nem nagyon számíthattam rá.) Most sem könnyű, de már jobban bírom a strapát. Csak néha borulok ki, akkor is rövid ideig.
Miután férjem megszerezte a szakvizsgáját, kapott egy nagyon jó lehetőséget itt Kaposváron, úh ideköltöztünk. Én mobilis vagyok, hogy nem dolgozom; de majd GYED után vissza kell mennem Pécsre a gyakorlataimat csinálni. De az még odébb van, hisz Szilárd még csak fél éves. Most nem sietek visszamenni, mert anyu már nem tud segíteni, meg a munka is jóval több lesz.
Egyelőre ennyit rólunk.

Veletek mi újság? Kép

Sziasztok!
Orsi

Orsi
orsi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kicsi_evi 2009.11.16 10:33-kor.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Halihó!

Holnap reggel indulunk Alsópáhokra "kolpingolni". Kicsit izgulok. Remélem, mindenki élvezni fogja. Vasárnap jövünk haza, majd mesélek.
Egyébként ránk fér egy kis kikapcsolódás. Kép Kép

Sziasztok! JÓ hétvégét!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kicsi_evi 2009.11.16 10:34-kor.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Évi!

Szuper volt Alsópáhokon, nagyon jól éreztük magunkat. Teljesen berendezkedtek a családok "pihentetésére". Semmilyen babafelszerelést nem kellett vinni, minden volt: bili, fürdetőkád, etetőszék, stb.; óvoda, játszóház, gyerekmedence, bébiúszás, a medencék mellett járóka; étkezésnél külön pult a gyerekeknek, bébiételek, még partedli is volt. Szóval nagyon kényelmes volt. És nem kellett rászólni egyik gyerekre sem, hogy ne hangoskodjon, ne szaladgáljon.
Gyönyörű a környezet, szépek az épületek, nagyon kedvesek a "dolgozók". Még hosszasan tudnám sorolni, úh inkább abbahagyom; ha tehetitek, próbáljátok ki.

Kaja: Szilárd még nem sok ételt eszik. Gyümölcsök közül a banán és a narancs a nyerő (utóbbiból csak a levét adtam még neki), csak az édesebb fajta almát eszi, azt is turmixolva, ha reszelve csinálom, fintorog rá. Pár napja kezdtünk főzelékezni, a répa-krumpli kombináció nem nagyon ízlett neki. Alsópáhokon kipróbáltuk a sütőtökpürét, azt nagyon ette. Ma almafőzeléket csináltam, majd meglátjuk ízlik-e. (Most még alszik.) Emellett persze ő is szopik ezerrel. Éjszaka is!
Nálatok Flóra alszik éjszaka?
Hogy telt a hétvégétek?

Szia! Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia Orsi!

Flóra is szereti a banánt,de kedvence az őszibarackos bébiétel.Az almát néha elfogadja. Éjszaka egyszer kel 1-3 óra között,de van amikor elalszik 5-ig is kaja nélkül.Nem tudom,hogy jár az órája. Szerintem jön felül a foga már elég púpos.Mindent szétrág. Az alsó 2 foga 4 hónaposan jött ki. Mit szólt Szilárd a a főzelékhez? Próbáltam sütőtököt adni a Flórának , de kiköpte, nem kellett neki. A répát csak úgy eszi meg ha húslevesből veszem ki.

Szia!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Évi!

Almafőzelék nagyon ízlett neki, pillanatok alatt lecsúszott. A mai répafőzeléket is megette, (kicsit több volt benne a krumpli).
Éjszaka éjféltől 7-ig aludt! Kép Aztán tovább tízig.
Várom, hogy Szilvi elaludjon, (nem nagyon akar), aztán én is alszom egy kicsit. Kép

Szia! Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia Orsi!

Na végre, hogy megtaláktam a topicot!!!! Naposk óta keresem.
Köszike hogy ilyen részletesen írtál magadról, akkor most én jövök.
Én 11 éve kerültem Kaposvárra, ide jöttem férjhez. 1997-be született meg Peti. Kicsit későn, de előtte szakvzsgáztam, csak én jogit. Petivel 1,5 évig voltam itthon, aztán 3 éves koráig volt egynagyon jó dadája. Így legalább kisebb lelkifurim volt. 2003-ban született Zsuzsi, aki holnap lesz 14 hónapos. Vele vagyok most itthon, most úgy néz ki, hogy két éves koráig. Elsőre ennyi! Ha kíváncsi vagy még valamire nyugodtan kérdezz!
Szia! Zuzi
zuzi
 
 


Sziasztok!

Zuzi,
remélem, most már nem lesz gond megtalálni a topicot! Kép
Milyen területen dolgozol(dolgoztál)? Tök jó, hogy otthon maradsz Zsuzsival 2 éves koráig. Az orvosok között elég gyakori, hogy hamar visszamennek dolgozni. Hülye voltam, hogy visszamentem, de azt hittem, ha "sokat" maradok otthon, akkor elfelejtem, amit addig tanultam. Most már tudom, mindegy mennyit marad otthon vki, úgyis rengeteg mindent elfelejt, de ha újra dolgozni kezd, hamar visszajön a tudás. Legalábbis nagyon remélem.
Szeretek itthon lenni a gyerekekkel, de néha nagyon hiányzik a szellemi munka. Szívesen tanulnék még, de nem tudom, mit.


Most egyébként vmi sportolási lehetőséget próbálok szervezni magamnak. Hallottam, hogy van aqua-fittness kedd és csüt. este. Nem ismeritek véletlen? Vagy tudtok ajánlani egyebet, ami nem terheli túlságosan az ízületeket? (A térdem ui. elég ramaty. Kép) Szeretném végre jó formába hozni magamat! Kép Ti mit sportoltok?

Évi,
Flóra hányszor szopik egy nap? És miket csinál már? Az én Szilárdom egy kicsit lusta, még mindig nem fordult a hasára. Pedig már nagyon nekikészült, de annyira el tudja fordítani a fejét, hogy mindent lát anélkül, hogy a hasára fordulna. Már oldalra fordul, forgatja a fejét is, de aztán vissza a hátára. Hason alszik kb. 2 hónapos korától, már régóta a tenyerére tud támaszkodni, épp ezért nem értem, miért nem akar a hasára fordulni. Eddig még meg sem próbálta. Na, de majd ha sikerül, le se lehet állítani, állandóan forogni fog! Kép

Na, abbahagyom. Sziasztok: Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia Orsi!
Mostmár könnyen megtalálom a topicot, remélem!
Kérdéseidre válasz: Én jogász vagyok, és a közigazgatásban dolgozom. (Ennél konkrétabban, ha kíváncsi vagy, szívesen válaszolok, de inkább nem nyílt fórumon.) A férjem gépészmérnök. 11 éve vagyunk egyébként házasok és Miskolcon, az egyetemen ismerkedtünk meg.
A szellemi munka nekem is hiányzik. Viccesen azt szoktam mondani, hogy az én agyam most a pelenkázásra van beállítva, úgyhogy nincs teljesen kuhasználva az agykapacitásom.
Én is örülök neki, hogy eddig itthon maradhatok a Zsuzsival, bár anyagilag elég nehéz.
A rendszeres sportolást nem olyan régen kezdtem el én is, mert amíg szoptattam, addig nem igazán volt hozzá kedvem. Kb 3 hónapja rendszeresen járok konditerembe, mivel sajna a szoptatás alatt elég rendesen meghíztam. A férjem rendszeresen fallabdázik és kosárlabdázik, nagy sportrajongó, de persze nem csak nézni szereti. Az aquafittnessről sajnos nem hallottam még, biztosan izgi lehet.
Egyébként ne aggódj, hogy Szilárd még nem fordult meg, a fiúk általában lustábbak. Peti már elmúlt 7 hónapos, amikor megfordult. Már kezdtem kétségbe esni. DE állíthatom, hogy a mzgást azóta rendesen bepótolta....

Szia, holnap megnézlek, de most mennem kell!
zuzi
 
 


Sziasztok!

Orsi,hogyan csináltad az alma főzeléket? 4-szer szopik általában egy nap ,de van amikor 6-szor is. Mostanában nem nagyon akar enni semmi mást. Lehet, hogy rosszul csinálom. Du. szoktam néha kihagyni egy szopást akkor kap gyümölcsöt vagy répát. Flóra 4 hós volt amikor először megfordult nagyon mozgékony. Tegnap elkezdett kúszni is. Nem megy könnyen a pelenkázás egy pillanat és már a hasán van. A fejét már egy hetesen forgatta. A fürdőkádban kapaszkodva ül és pancsol, hogy minden vizes legyenKép 1 hónapja 5 napig nem volt hajlandó nappal szopni ette is rendesen a főzeléket majd úgy döntött szopik újra nappal is.

Zuzi!

Örülök, hogy ide találtálKép Sportolni én is szeretnék, de most még nem akar össze jönni,hogy itt legyen valaki aki vigyáz a Flórára. Konditerembe akarok én is menni. Talán ha kijön majd a tavaszKép

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Egész kellemes az idő, jó nagyot sétáltunk Szilárddal kettesben. Szilvi anyukámnál van pár napig, tegnap jött érte a bátyám és apukám, és elvitték Pestre. Most igen csöndes így a lakás. Olyan jól esik néha a csend!!!

A kondizás nem nagyon tetszik, már többször próbáltam, és eléggé untam. Mellesleg a térdem se nagyon bírta. Ezért örültem meg nagyon, amikor meghallottam az aquafitnesst. Egy csajszi tartja az órákat, megvan a száma, majd felhívom.

Évi!
Az almafőzelék nagyon egyszerű: egy almát meg egy krumplit külön lábosban megfőzök, majd összeturmixolom. Nem szoktam a főzőlét beletenni, mert az almától úgyis hígabb lesz. (Állítólag a krumplit nem lehet savas dolgokkal főzni, mert nem puhul meg, ezért kell a külön lábos.) Szilvi nagyon szerette, amikor étvágytalan volt, ez volt az egyetlen, amit megevett egy kis csirkemellel.

Sziasztok! Kép
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!Örülök, hogy rátok találtam! Mi a férjemmel másfél éve költöztünk ide én pesti vagyok, és nem nagyon ismerünk senkit. A kisfiam 1 éves múlt.Szeretnék dumcsizni veletek bármiről!
Sziasztok!
Barbara
barbara
 
 


Sziasztok!

Orsi!

Köszi a receptet majd kipróbálom. A Flóra alszik így van egy kis időmKép Ma ebédre őszibarackos pulykamellet evett kecskeméti bébiétel. Ezt nagyon szereti.

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!!

Barbara,
Örülök,hogy idetaláltálKép

Mindenkinek kellemes 7végét kívánokKép

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Barbara! Üdv a Kaposvári Kismamák Klubjában!!
Remélem jól érzed magad itt, és nem vágyódsz Pest után.
Az én lányom 14 hónapos, úgyhogy közel egykorú babánk van!
Kérdezz és mi válaszolunk!
Kellemes hosszú hétvégét nektek!
Zuzi
zuzi
 
 


Sziasztok!

Barbara!
Nagyon örülök, hogy itt vagy. Én is pesti vagyok eredetileg. Pár éves pécsi "kitérő" után vagyok most itt november óta. A pesti nyüzsgés után neked biztos nagy lehet a kontraszt. Nekem kicsit nehéz volt megszokni ezt a nyugisabb életet, furcsa volt, hogy a boltok korán nyitnak és már 5-kor bezárnak, és még ebédszünet is van, meg hogy hétvégén szinte kihaltak az utcák, mindenki otthon van. Bár ez mostanában nem tűnik fel, mert szinte minden hétvégén utazunk vhová.
Remélem, gyakran jársz errefelé. Kép

Évi!
Te nem szoktál főzni Flórának?

Zuzi!
Nektek van baby-sitteretek?

Hétvégén teljesen kiköltöztünk a pécsi lakásunkból. Jó macerás volt a pakolás, szerencsére Szilvi anyukámnál volt, úh. gyorsan ment a pakolás. Pláne, hogy Apukám is besegített. Egy kis gyerekfelügyeletet is vállalt, míg mi a barátanikkal találkoztunk szombat este. (Szilárd a szopi miatt velünk volt Pécsett.) A végén voltam egy kicsit szomorú, amikor az üres lakást láttam. Csomót dolgoztunk, hogy otthonos legyen. De hát sajnos kinőttük.
Teljesen elfáradtam a pakolásban, még a fejem is megfájdult, bár lehet, hogy az a front miatt, Pécsett ui. gyönyörű napsütéses, meleg idő volt ma. Itt is?

Mit csináltatok hétvégén, merre jártatok?
Holnapra tudtok vmi jó programot?

Sziasztok! Kép Holnapra szép napot mindenkinek! Kép
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Ja!
Azt elfelejtettm mondani, hogy Szilárd végre hasra fordult! Azóta lelkesen gyakorolja.

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!
Szerencsére jó idő van, így ma elmentünk az ünnepségre. Lehet, hogy valamelyikőtökkel találkoztunk is?
Bár kicsit gyorsnak tartom az időjárás-váltást, azért örülök neki. De annak már nem annyira, hogy szembesülnöm kellett vele: Peti minden ruháját kinőtte, úgyhogy újra laposodhat a pénztárcánk.

Orsi! Sajnos nincsen baby-sitterünk, pedig néha nagyon kellene. Igaz anyósomék itt laknak, de mostanában nem nagyon vállalják a gyerekeket. Sajnos nem is tudok olyan forrásról, ahonnan lehetne baby-sittert keresni. Peti dadusa sajnos már dolgozik, bár ő napközben vigyázott annak idején Petire.
Ha tudtok valamilyen jó helyről, ahol ezzel foglalkoznak - mármint dadák közvetítésével - írjátok le légyszi!

Sziasztok! Mindenkinek további jó pihenést!
Zuzi
zuzi
 
 


Sziasztok!!

Orsi,
3 hete kezdtem neki más kaját adni. Eddig csak krumplit, répát, csirkehúst főztem . Nem igazán tudom, hogy-hogyan készítsem neki a főzelékeketKép De majd most utána nézek. Nem bánom ha segíteszKép
Flóra elkezdett kúszni nagyon ügyesKép

Zuzi,
Mi nem voltunk az ünnepségen, pedig kíváncsi voltam rá. Anyukáméknál voltunk egész hétvégén. Kaposfőn laknak. Ma viszont lent voltunka főutcán lehet, hogy találkoztunk?


A lányom elindult kikapcsolni a gépetKép

Sziasztok!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Évi!
Ma mi is a főutcán sétáltunk. Szilvi tegnap jött haza! Kép
Elég zűrös éjszakám volt, Szilárd nem sokat aludt. Reggel hányt, egész nap hasmenése van, nemrég aludt egy keveset. Kép Nem sokat voltunk sétálni, csak annyit, hogy Szilvi megmozgassa magát. Úgy örültem ennek a jó időnek, tök meleg volt! Kép Nagyon remélem, már nem jön vissza a tél.

Nem olyan nehéz főzni a babáknak: általában mindent kevés vízben kell megfőzni, aztán turmixolni anyatejjel vagy főzőlével. Sűrítésnek liszt helyett krumplit ajánlott használni. A krumpli mellé lehet gyümölcs is, zöldség is.
Ha még van kérdésed, szívesen segítek. Kép

Zuzi!
Jó gyors ez az időjárásváltás. 3 napon át fájt a fejem. Azt hittem, sosem lesz vége.
Baby-sitter-közvetítőt nem tudok, a férjem mh.-én dolgozik egy nagyon kedves nő, ő szokott vállalni gyerekfelügyeletet. SZilveszterkor már találkoztunk vele, és Szilvivel egyből megtalálták a hangot. Hogy hogy bírnák, ha nem vagyok itthon, még nem tudom. Mindenesetre tudná vállalni, míg aquafitnesselek. Majd meglátjuk. Kép

Sziasztok!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Orsi! Láttam a cseten, hogy fenyőbútort keresel. Megnéztétek már a Mező Imre uti csomópontban? Van ott egy egészen kicsi üzlet, ahol rendelésre is dolgoznak. A neve most nem jut eszembe, de ha rájövök, szólók.

Zuzi
zuzi
 
 


Zuzi!

Most így hirtelen nem tudom, melyik a Mező Imre út. Voltunk egy fenyőbútor boltban a vasútállomáshoz közel. Arra gondolsz? Ott volt sarokszekrény, de túl nagy volt, és a méretéhez képest belül alig pár polc. Szóval jó nagy helyet foglalna, pakolni meg nem sokat lehet bele.
Majd előbányászom a térképet, és megnézem, hol van az a bolt, amit mondtál.

A mai éjszaka sem volt vmi csúcs. Este alig tudtam lefektetni Szilárdot. Nyűglődött, nem akart elaludni, szopizni se nagyon akart, olyan semmisejó hangulata volt. 11 körül végre sikerült elaludnia. 5-ig bírta, onnantól megint nyűglődött, csak perceket aludt.
Még szerencse, hogy Szilvi jól alszik, és nem ébredt fel a sírásra.

Szép napot! Sziasztok!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Orsi! nem arról írtam! Ez a keleti temetőhöz van közel, ahogyn megyünk ki Toponárra, az Egyetem felé. Végignéztem az összes reklám újsáot, de nem találtam meg a nevét. Ha rájövök, azonnal írok!
Szilárd jobban van már? Remélem átvésszelte a betegséget. Zsuzsinak is volt egy ilyen szeptember körül, akkor 8 hónapos volt.Hamarabb felépülnek, mint mi!!

Na szia! Zuzi
zuzi
 
 


Sziasztok !

Én is kaposvári vagyok, méghozzá tősgyökeres és csak most találtam rátok. Van egy majdnem 3 hónapos (jövő héten lesz) és egy 5 éves kislányom. Gondoltam, bejelentkezem hozzátok.

Orsi !
Aquafitness-ügyben mesélhetek néhány dolgot, ha még érdekel. Vagy már kipróbáltad ?

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Szia Tünde!

Nagyon örülök, hogy itt vagy! Kép
Aquafitness továbbra is érdekel! Te is jársz?

Kép Most reggel volt egy nagy rohanás a doktornőhöz. Pedig azt hittem, Szilárd már teljesen rendbe jött. Még most is feszült vagyok egy kicsit. Örültem, hogy tegnap este f8-kor szépen elaludt, és csak 5-kor ébredt. Szopizott, aztán aludt tovább. Mikor felébredt, nyugodt volt, nem volt semmi baja. Szép kakija volt, nem éreztem egy picit sem melegnek. Aztán megint szoptattam. Közben elkezdett nyűglődni, nem sírt, inkább csak nyöszörgött. Egy kis remegést éreztem rajta, szóltam Szilárdnak nézze meg, akkor épp abbamaradt. Nagyon nem tetszett a viselkedése. Megint éreztem a remegést, szopizni nem akart, elkezdett lilulni a szája. Gyorsan a pelenkázóra, kutacs ellenőrzés, gyerek leszürkült. Hirtelen az összes kórkép a fejemben kavargott, gyorsan hívtuk a doktornőt, és száguldottunk. A hordozóban lenyugodott, egy kicsit bágyadt is lett, ez megint nagyon nem tetszett. A doktornőnél bevágodtunk, fel a vizsgáló asztalra. Mire odaértünk, 39,8 C-os láza lett. Pár perc alatt. A szürkeség még megvolt. Kapott egy Algopyrin injekciót gyorsan. Valószínűleg hidegrázás volt, azért remegett, túl gyorsan ment fel a láza. A torka is piros, úh kap egy kis antibiotikumot is. A rendelőben hál' Istennek visszajött a színe. De nagyon megijedtem. Erre nem voltam felkészülve. A "féligköltözés" miatt még a fonendoszkópomat sem találtam, idegességemben meg pláne. Az elsősegély dobozt meg még mindig nem csináltuk meg, de talán ez ad egy kis löketet. Ahogy hazaértünk, szopizott, most meg alszik. Már kezdett izzadni, meg nem olyan forró. Remélem, alszik egy nagyot, aztán helyre jön. Az is nagy szerencse, hogy a férjem itthon volt, így gyorsan el tudott vinni minket.
Ma itthon maradunk, pedig rengeteg tervem volt ebben a szép időben. Talán majd holnap!

Mindenkinek szép napot. Sziasztok!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok !

Orsi !
Aquafitness :
Én tavaly nyáron jártam kb.3hónapot a terhességem középidején, ezért elég lighos gyakorlatokat végeztem. Akkor nagyon hiányzott a mozgás és nagyon jól esett ez a fajtája. A lábakat jól megdolgoztatja, mert gyakorlatilag az egész idő alatt bicikliző mozgás félét kell végezni vele függőlegesen a vízben. Ez általában minden gyakorlathoz hozzátartozik. De mindig volt nyújtás is az óra végén, ami szintén jó. Nekem akkor kellemesen fárasztó volt. Most baba nélküli pocakkal még nem próbáltam, de tervezem, majd ha már kihagyok 1-2 szoptatást. Kíváncsi vagyok a különbségre. Egyébként akkor még keddenként de., csütörtökön volt du. 3 egymás utáni időpontban f6-f7; f7-f8; f8-f9. Kb. 10-en voltunk egy csoportban, 1000,-/alkalom volt akkor.
Azt hiszem röviden ennyi. Ha még van kérdésed, tedd fel, hátha kihagytam vmit.

A kisfiadnak jobbulást, neked pedig kitartást kívánok. Én biztos jobban berezeltem volna hasonló esetben, de szerencsére még nem kerültem ilyen helyzetbe a lázzal. Remélem nem is fogok.

Mindekinek jó hétvégét !

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Szia Orsi!

Hallod-e, ez nagyon meleg volt, hogy stílusos legyek!!! ilyet még nem is hallottam, hogy valakinek a gyorsan felmenő láztól ilyen tünetei legyenek, de legalább már ezt is tudom. Remélem már jobban vagytok, és az antibiotikum is hatni fog. Tapasztalatból tudom, hogy az első antibiós nap után rohamos szokott lenni a javulás.
Jó hétvégét és mégegysze jobbulást a kicsi Szilárdnak!!
Zuzi
zuzi
 
 


Szia Orsi!

Remélem Szilárd jobban van? Flórának kijött a felső 2 foga egész héten csak sírt.

Mindenkinek szép napos hétvégét kívánok!!


Sziasztok!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a bíztatást, most már jól vagyunk! Kép Én is. Bár tegnap este a fáradtságtól már olyan türelmetlen voltam, hogy tisztára beidegesedtem attól, hogy Szilárd nem akart elaludni. Már tök fáradt volt, pocija is tele volt, leraktam a kiságyba, nyugi volt, csend, nem mocorgott. 10 perc múlva bömbi. Simi az ágyban, nyugtatás, semmi. Ki kellett hoznom, hogy ne ébressze fel Sziszót. Amikor az ölünkben volt, akkor semmi baja nem volt, tehát nem fájt semmije. Ezt a tortúrát vagy ötször eljátszotta. Aztán leraktam a mi ágyunkra, mellé feküdtem, akkor is nyűglődött. De én meg már szerettem volna pihenni kicsit, (egy afta is jött a számba, baromira fáj), és tudtam, hogy neki is aludnia kéne, olyan fáradt. Végső elkeseredésemben hagytam bőgni. Kb. 10 percig bőgött, aztán elaludt.
Ma reggel nyugisan ébredt, láza azóta nem is volt. Reggeli után egy nagyot sétáltunk. Egészen ebédig. Ebéd után mindkét gyerek aludt, szuper volt. Mi is tudtunk szunyókálni. Kép

Tünde!
Annyit mondtak nekem, hogy kedd és csüt. este van 6-7. 600 Ft/alk. És két uszodában vannak a foglalkozások. Mindig annyi mindent csinálok napközben, hogy elfelejtem felhívni a trénert.
Én tlk. fogyás, erősítés céljából szeretném csinálni. A térdem miatt csomó sport kiesik.
Hétfőn intézkedem!

További jó hétvégét! Napsütéses vasárnapot! Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok !

Orsi!
Örülök, hogy már jobban vagytok és pihenned is sikerült.

Melyik 2 uszodában ? Én a Puskin u.-ba jártam a Wellnesbe. De most, hogy elgondolkodom, mintha a Gyakorló iskolában is mondták volna, hogy szokott lenni. Csak ugyebár én nyáron jártam és ott olyankor nincs, mert zárva van a suli. Lehet, hogy te arra gondolsz ? Ha többet megtudsz a te verziódról, megoszthatnád velem. Köszi ! Mert persze az ár sem mindegy. Egyébként a célom hasonló, csak nekem a derekamra kell vigyáznom, nem a térdemre.

Nagyon szupi idő van, mi is kihasználjuk, mert hallottam, hogy hétfőtől esni fog, sajna.:-( Úgyhogy MINDENKI ki a szabadba, amíg lehet !

Jó pihizést és sok napsütést vasárnapra !

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Tünde!

Nem ismerem az uszodákat, azt hallottam, hogy 2 van, és az egyik foglalkozás az egyikben, a másik a másikban van. Hétfőn telcsizek, ha el nem felejtem. Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok !

Orsi:
Sikerült kiderítened valamit aquaf.-ügyben ? Uszoda csak 1 van Kaposváron, ha jól tudom, de van több hely is ahol van medence, mint pl. a Gyakorló iskola v. a Wellness, esetleg az új kollégium. Bár ez utóbbi lehet, hogy nem "közkincs".
Kíváncsian várom az infót !

Szia !

Tünde
tünde1122
 
 


Tünde!

Nem felejtettem el! Kép Két helyen van foglalkozás: a nagy uszodában és az új kollégium uszodájában. Előbbiben kedden f7-f8, f8-f9; utóbbiban 6-7. 60 percesek. 600 Ft/alk., ebben benne van minden (uszoda, eszközhasználat, oktató). 10-es bérletet kell venni, a kollégiumiban van lehetőség 1-2x kipróbálni, de utána ott is bérletet kell venni. Személyre szabott ellenállás alkalmazása felmérés után.
Talán csütörtökön el tudnék menni, csak még az a kérdés, hogy a gyerekvigyázást sikerül-e megoldanom. (Férjem pont ezen a két napon utazik, és csak este ér haza.)

Remélem, ez az esős idő hamar elmúlik!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia Orsi !

Ügyi vagy, hogy nem felejtetted el és megosztottad velem az infót. Köszi !
Lehet, hogy nem vagyok egy egyszerű eset, de ha jól értelmezem, akkor csütörtökön az új kollégiumban van 6-7-ig, kedden meg a nagy usziban a 2 egymás utáni időpontban. Így van ? V. az új kollégiumban is kedden van ? Nem látom a csütörtököt !
Nekem spec. a csütörök nem igazán jó, mert a Gyakorló iskolába hordjuk a nagyobbik lányomat úszni 1/2 6-ig. Viszont a helyszínben meg az új kollégium közelebb lenne, meg időben is jobb. Meggondolandó ! Előbb-utóbb szeretnék elmenni.
Kisfiad meggyógyult már ?
Én is remélem, hogy mihamarabb elmúlik az esős idő és kibújik a napocska újra !

Süss fel nap, fényes nap ... Kép

Szia !

Tünde
tünde1122
 
 


Szia Tünde!

Most látom, egy kicsit hülyén írtam. Szóval kedden van a nagy uszodában f7-től és f8-tól, csütörtökön pedig az új kollégiumban 6-tól.
Szilárd már jól van, minden OK.

Zuzi, Évi, veletek mi újság? Kép

Sziasztok: Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!
Péntek este óta nem jártam a neten, mert egy kicsit ki kellett pihennem magam. Mostanában nagyon soszor nem aludtunk jól éjszaka és még a neten is hajnalig lógtam, úgyhogy eljött az ideje a pihenésnek. Remélem mindenki jól van, különösen a kicsi Szilárd. De látom már rendbe jött. Egyébként semmi különös és semmi újság. És nálatok?
Sziasztok Zuzi
zuzi
 
 


Sziasztok!!

Most már mi is jól vagyunkKép A Flóra lázas volt és fájt a torka. Valószínű, hogy a fogától.
Szerencsére ma már semmi bajaKép Szép idő vanKépSemmihez sincs kedvem, pedig lenne mit tennem.
Mindenkinek kellemes hétvégét!!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok !

Mi tegnap kaptuk a 3 hónapos oltást. Kép Szerencsére Alexa nem lázasodott be, csak nyügi volt. Éjszaka is felébredt, nyöszörgött, pedig már nem szopik éjjel. Az oltás helye kicsit bedagadt, hiába a borogatás, de ma már nem okoz problémát a mozgásban, szerencsére.

Jó hétvégét mindenkinek!
Remélem visszatér a napsütés már végre !

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Halihó!

Ugyan elég csúnya az idő, mégis jó kedvem van. Kép
Eljöttek "látogatóba" a nővéremék meg anyukám. A nővérem már rég nem látta a gyerekeket, és elvonásban szenvedett. Úgyhogy leugrottak Pestről. 9-re itt is voltak. Sétáltunk a főutcán, hogy legyen egy kis kaposvári "feeling"-jük, ebédeltünk (én főztem), aztán már haza is mentek. Szilvi is velük akart menni, alig lehetett lebeszélni. Persze, mert a Nagyinál csak ő lett volna, Szilárd nem. Szilárdnak jól megjött az étvágya séta alatt. Mielőtt indultunk, egy hatalmas banánt megevett, ebédre meg 2 üveg főzeléket. (Óriási bioréparaktárat halmoztam a hűtőbe, erre Szilárd meg utálja. Szilvi annyira szerette, ő meg nem. Már többször próbáltam, de mindig fintorgott rá. Egyszer nagy nehezen megevett fél adagot. Biztos nagyon éhes volt.)
Már elmosogattam, mindenki alszik, Apa is, csend és nyugalom van. Olyan jó! Kép Egy kicsit egyedül lehetek a gondolataimmal. És nem vagyok fáradt. Ritka pillanat.

A rossz idő ellenére szuper hétvégét kívánok mindenkinek! Kép

Sziasztok!Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: