Új privát üzeneted érkezett!

Bea!

Dr. Király Balázs tanácsadás ideje: Hétfőn: 15-17, és Szerdán: 11-13.
Ha a védőnőd Zsókavárhoz tartozik, akkor orvos tekintetében is odatartozol.


Lányok! Van valakinek tapasztalata a Nádastó parki ovi ügyben?

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Sziasztok!

Moszmota, sajna ezzel az ovival nincs tapasztalatom, viszont a barátnőm kislány a Napsugár oviba jár az a postával párhuzamos utcában van. És nagyon meg van vele elégedve!

Nekem is lenne egy kérdésem. Én is áldott állapotban vagyok, igaz még az elején. A kérdésem, hogy mikor kell először a védőnénit meglátogatni? Hogyan, besétálok hozzá és közlöm, hogy állapotos vagyok?Illetve, ha még nem ide vagyunk bejelentve (zsókavár utca 27) attól megkereshetem az itteni védőnénit nem? Dokit, hogy kell választani? Bocsi a buta kérdésekért, de még kezdő vagyok! :lol:

Köszi előre is a válaszokat!
kispiskóta
 
 


Illetve nem tudjátok van itt valahol a közelben (Újpest, Rákospalota, Újpalota) terhestorna?
kispiskóta
 
 

 
 

Mennyasszon, kinél szültél? Szúnyoghiról nincs valami infód? Milyen az Újpesti Szülőotthon?
kispiskóta
 
 


Kispiskóta!

A nádastó parki ovi a Napsugár óvoda, úgy tudom. Melyikbe jár a kislány? A zöld épületbe, vagy a lilába? Melyik csoportba? Milyen az óvónéni?

Orvosi igazolással tudsz elmenni védőnőhöz, aki ez alapján állít ki neked kiskönyvet.
Szerintem megkeresheted a védőnőt, hogy ide lesztek bejelentve, és járhatsz-e hozzá gondozásra.
Doki? Melyik?
Neked nőgyógyászt, szerintem nem árt választani. Vagy a körzetiek közül, vagy a magán úton is kereshetsz. Én tudok ajánlani, de ő a 11. ker-ben dolgozik, és én is magán úton járok (fizetős), mert SZTK redndelésébn úgy tudom sokan vannak.

Terhestornát úgy tudom a kórházak ill szülő otthom indít, amire én jártam potom pénzt kértek. :lol:

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Szia!


Köszi a választ! Megírnád, hogy te hova jártál terhes tornára? Megköszönném.

Azt hiszem zöldszínű az épület. Tízemeletes házsorral párhuzamos! Az, hogy melyik csoportba azt nem tudom, de az óvónénik állítólag rendesek.Van egy fiatalabb és egy idősebb! de ha találkozom vele részletesen kifaggatom! :lol:


Doki ügy alatt a gyerekorvost értettem. Nekünk körzetileg a Király lesz. Csak azt akartam kérdezni, hogy ő hozzá is csak besétálok, és közlöm ő lesz az orvosunk? Vagy ez hogy megy?

Szülésszel nem lesz gond, mert az apósom szülész-nőgyógyász, ő segít!
kispiskóta
 
 


Sziasztok!

Az Újpesti Szülőotthon nagyon-nagyon jó!Nálam jobban senki nem tart,tartott tőle de ha valaha lesz ujra babám akkor sehol ! máshol,csak ott szülnék.
A korház topicjában irtam is róla sokat!

Van baba -mama torna, talán kismama torna is.

Én Dr. Afanah Mohamednél szültem- naaagyon jó orvos!!! Szunyogh dr a XV.ker rendelőből 'ismerem', az az voltam nála- biztosan jó orvos,nekem nem ő az igazi.

XV.kerből nincs senkiiii???

:)

***

Kispiskóta!
A védőnődnél ha érdeklődsz, ő tud terhestornát ajánlani neked a legközelebb!!!
Vendég
 


Az az Rákospalotáról?
:)
Vendég
 


Kispiskóta!
Én a St Imre kórházba jártam terhestornára, ott is szültem, mert oda való a választott orvosom (még régről, nem a szülés miatt választottam).
Becsület kassza volt 2004-ben és 200-t adtak a többiek is. :)
De igaza van Menyasszon-nak kérdezrá a védőnőnél.

A barátnődet faggasd ki légyszí, mert lassan ovit kell választanunk.... :o

Szerintem Király dokihoz ráérsz 7-8 hónaposan a tanácsadásra beséltálni, és megismerkedni vele, hogy a körzetébe tartozol, és szeretnéd velel megismerkdeni. Kb ennyi. babacuccokat, úgy is szülés után ír fel majd.


Menyasszon te merre laksz? Mert én is 15. kerületi vagyok, Újpalota szerintem, de lehet, hogy rákospalotai rész?
Páskomliget utcában lakok.

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Menyasszon!


Én Rákospalotán éltem sokat a szüleim most is ott laknak (Kazán utca). Nagyon sokat szoktam arra járni. Most Újpalotán lakom a Zsókavár utcában!

Moszmota! Megkérdezem és kifaggatom neked! :wink:
A Szent Imre jó kórház, mert egy másik fórumon elég sokan fognak ott szülni! És az orvosod?

Amúgy köszönöm a segítségeteket!
kispiskóta
 
 


Szóval kérdezni akartam, hogy jó kórház-e?
kispiskóta
 
 


Kispiskóta!

Az orvosom Fülöp Tamás, de mivel sokat van vidéken, és külföldön így Vikit nem nála szültem, hanem az ügyeletesnél. Volt fogadott szülésznőm, és most őt akarom választani.
Ha a dokim itthon lesz, akkor nála szeretnék szülni, ha nem akkor marad az ügyeletes.
Így is max. elégedett voltam.
Babás 2 ágyasban voltam, bár első éjjel Viki nem volt velem, hogy pihenjek, másnap reggeltől végig ott volt, akkor ettem, amikor akartam.
A dokim, bár nem nála szültem, sem én sem a szobatársam, de sokszor bejött megnézni minket. Mivel magánba járok hozzá, így pénzt nem adtam, de nem is kért, sőt itt nem szólnak előre, hogy mennyi a tarifa. Szerencsére, mert én utálom az ilyen helyzetet, ha adok, akkor annyit adok amennyit tudok, és amennyire elégedett vagyok velük.
Bár kicsit messze van, de nem akarok máshol szülni. Ha érdel bővebben is tudok mesélni.

Azt hozzá kell tennem, hogy úgy olvastam egy másik fórumon (nem itt a babaneten), hogy fizetős lesz a nem kerületieknek.

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Moszmota!
Tudsz valamit arról bővebben,hogy a kerületen kívüli kórházak miért lesznek fizetősek vagy mikortól és mennyi?Nekem a dokim a Margitban van,nem szeretnék másnál szülni,mert elég rossz tapasztalataim vannak a dokikkal.Szóval örülök,hogy végre találtam egy normális dokit de ha egy vagyont elkérnek a kórházban arra már nem lesz keret :cry:
trix
 
 


Moszmota!
Tudsz valamit arról bővebben,hogy a kerületen kívüli kórházak miért lesznek fizetősek vagy mikortól és mennyi?Nekem a dokim a Margitban van,nem szeretnék másnál szülni,mert elég rossz tapasztalataim vannak a dokikkal.Szóval örülök,hogy végre találtam egy normális dokit de ha egy vagyont elkérnek a kórházban arra már nem lesz keret :cry:
trix
 
 


Moszmota!

Megkérdeztem:

A zöld oviba járnak, és a nyuszis csoportba. Van egy idősebb óvónéni, aki szeret okoskodni és van egy fiatalabb, aki nagyon jó fej! Mondta ritka olyan ovit találni, ahol minden klappol. Összességében meg van elégedve az óvódával. (édesanyám óvónő az ő oviját tudom mindenkinek ajánlani csak messze van az V. kerületben a parlamentnél, sajna)
kispiskóta
 
 


Trix!


Azért lesznek fizetősek, mert "pártunk és kormányunk" így döntött. Fizessél, amíg bele nem gebedsz!
kispiskóta
 
 


Lányok! Ismét egy jó kérdés : Van valakinek tapasztalata a Konytfa utcai Micimackó ovival kapcsolatban?
Mert szerintem mi oda vagyunk a legesélyesebbek, és jó lenne tudni róla valamit.

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Trix! Bővebb infóm nincs a kórházakkal kapcsolatosan, de nem rég volt a híradóban szó róla, hogy most van kidolgozás alatt a rendszer, ha jól emlékszem.
Remélem nem lesz nagy összeg, a napi díj.

Kispiskóta! Köszi. :)

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Sziasztok! Most lettem babanet felhasználó. Olvastam, hogy valaki sétapartnert keresett. Csak február végétől tudnék ajánlkozni babakocsival. Ha valakinek jó vagyok pocakosan is, azt is bevállalhatom. :) Rákospalotán, a Kinizsi utcában lakunk.

Zsuzsa
fazsu
 
 


Szia Kedves Fazsu!

Én is Rákospalota , Kinizsi utca és én is kerestem sétapartnert:)

*
Vendég
 


Szia Menyasszon!

Az újpesti szülőotthon fórumán is találkoztunk! Felajánlom a sétálgatást, bár most eléggé bedagadt a lábam. Így szerintem 1-2 napig pihizni fogok. Utána jöhetnek a séták!

Sok örömet kívánok a piciddel!

Zsuzsa
fazsu
 
 


If you are a mother in RÁKOSPALOTA, who speks english or german, please writte me, to speeking hungarian and english/ german.

Best regards: Lucsia


Keresek a XV.k erületben olyam német/ vagy angol anyaneylvű kismamát, akivel az egyik alkalommal magyarul a másik alkalommal németül/ angolul beszélgethetnénk.
Ha olvados, vagy van iylen ismerösötök, szóljatok, nagyon megköszönném.

Köszönettel: lucsia
lucsia
 
 


Igy utólag BOLDOG KARÁCSONYT és CSODÁS BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNUNK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kép B.U.É.K !!! :)
Vendég
 


Sziasztok!
BÚÉK!
Először írok ide, abban bízva, hogy találok valakit, aki szívesen sétálgat még a hideg téli napokon is.... Nem igazán ismerem a kerületet, ezért örülnék neki, ha tudnátok segíteni abban, hogy merre lehet sétálni, ha az ember nem kipufogógázban, illetve lakótelepen vagy kutyás házak mentén szeretne az alvó babájával kószálni. Van esetleg park vagy a kerület szélén lévő erdőt járta már vki?

A másik kérdésem, hogy kipróbáltátok már a kerületi baba-mama klubot, illetve babaúszásra jár(ta)tok?

Üdv,
Ildikó
kisildikó
 
 


Szia Ildikó!

Nekem egyelőre lehetetlennek tűnik, a XV. kerületi viszonyokat isemerve, hogy a házon kívül is tudj sétálni a babáddal. Bár az igazság az, hogy még nem ismerem a kerületet, csak kicsit több, mint egy éve lakunk itt. :) A budapesti erdőket szerintem nem babasétáltatásra 'találták ki'. Rákospalotán vannak olyan utcák, ahol kevés az autó, de ott meg sok a kutya. Amit még tapasztaltam, hogy rengeteg a kóbor eb. :x
Én a Kinizsi utcában lakom, szerintem ez a környék alkalmas sétálgatásra. Még csak pocakosan próbálgatom, ez igaz. :D De van egy kedves anyuka, aki babakocsival teszi meg az utat. :)

Ha valamit megtudsz a klubról vagy az úszásról, írd meg!
Köszönöm!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Mi a Pólus Hotelbe járunk Baba úszásra, meg vagyok elégedve:
8000 Ft/ Hónap, ha megbetegedtek, akkor vam lehetőség az elmaradt alkalmak pótlására. Hetente ellenőrzi az ANTSZ a vízminőséget, kedbeóvesek az oktatók, jó a hangulat.
Bővebben:
http://www.bebiuszas.hu

A Károly Sándor utca jobb és bal oldalán lévő utcákban lehet kellemesen sétálni, ill. a baba hozzászokik a kutyaugatáshoz, az én fiam már fel sem ébred:-)

A baba mama klubról sajnos nem tudok semmirt, engem is érdekelne.
Szép napot: Lucsia
lucsia
 
 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat! A Pólus babaúszásról küldött info hasznos, mi is jártunk régebben a férjemmel (akkor még ketten, illetve pocakosan), de úgy éreztük, hogy nagyon szárítja a bőrünket a víz, ezért is voltam kíváncsi. A Te babád bőrét nem bántja a víz?

A klubról egyelőre csak annyit tudok (egyszer telefonon érdeklődtem, de sajnos azóta sem jutottam el), hogy csütörtökönként van 10-12 óra között, ami nekünk egyelőre lehetetlen időpont, mert Zsombi ilyenkor alszik. Állítólag nyitott, azaz be lehet később is futni. Vannak foglalkozások, havonta egyszer előadás, és egy védőnő, akitől lehet kérdezni. Ja, és a Csokonai (ha jól emlékszem) Műv. Házban van, a címet most nem tudom.
Igazság szerint én nem vagyok az az unatkozó, itthon ülő anyuka (sokat jövök-megyek a lurkóval), de nagyon szeretnék anyukákkal beszélgetni, ismerkedni, ezért is tervezem már a klublátogatást.
Talán a babaúszást is elkezdhettünk volna már.... Kicsit nehezen kezelem a kötött idejű programokat, ha egyedül kell elindulnom (úgy értem, hogy nincs itthon a férjem, aki segítene összekészülődni), akkor tutti, hogy elkésünk. Remélem, hogy ebben javulni fogok, mert egyébként az oviból mindig el fogunk késni! :) (vagy nem én fogom elvinni :oops: )

Remélem, hogy minden gyerkőc jól van! Mi ma lázzal küszködtünk (ez volt az első láz...), először voltunk az ügyeleten, onnan elküldtek gégészetre, Budára. Ott vártunk másfél órát, a doki szerint nincs baja a fülének. Arra, hogy valami jön belőle, meg érzékeny a füle, és lázas, nem adott magyarázatot.
Bízom benne, hogy jobban lesz (most úgy érzem, hogy megint megy fel a láza, pedig késő du-este már jól volt, láz nélkül), és nyugodtabb az éjszakája, mint amilyen volt a tegnapi. Egyébként arra gyanakszom, hogy az egészséges rendelőben szedhetett össze vmi vírust (voltunk a héten mérésen), mert rengeteg gyerek volt és iszonyú meleg. Persze ezt nem lehet kikerülni.

Most elköszönök, minden jót Nektek!
Ildikó[/url]
kisildikó
 
 


Sziasztok!
Én is egy kedves anyukával szoktam sétálni a Kinizsi utcában (Sziiia Fazsu!) :D

Kutya van bőven, a járdák keskenyek..

Itt a Hubay Jenő tér van, de nekem az sem a legszinpibb-mi ha nagyon ránkjön a nyugis sétálási vágy akkor dunapart,Liget...

Baba-mama klub van a Csokonai művházban, én ha megyek,akkor majd oda fogok menni,szerintem az jó lehet.


*
Vendég
 


Vazszerelő kerestetik

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy megbízható vízszerelőt egy egyszeri munkára?

Köszönettel: Lucsia
lucsia
 
 


Köszönöm a bókot! :oops: :D

Zsuzsa
fazsu
 
 


Szia Lucsia!
Íme a vízvezetékszerelő:
Lizák Sándor:1/221-97-93
Bármikor riasztható,hozzánk még vasárnap is kijött.Jól dolgozik és megbízható.
Evab

evab
 
 


Szia Evab!

Nagyon Szépen köszönöm!!!
Már hívom is:-)


Köszönettel: Lucsia


Baba-Mama klub infó:
http://www.csokonaimk.hu/csoki/index.html
lucsia
 
 


Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Újpalotán vagy Pestújhelyen keresek kiadó lakást, bútorozatlan 2-4 szobásat, azonnal költözhetőt. Sürgős, ezért szinte bármi érdekel, akár tégla, akár panel, az egyetlen fontos szempont, hogy a József Attila úti Manóvár óvoda gyalog is megközelíthető távolságban legyen.
Nem kimondottan hosszú távra kellene, talán olyan 3-6 hónap, amíg az új, ahová költözni akartunk, elkészül. Sajnos messziről (Békásmegyer) megyünk, semmi helyismeretem, minden tanácsnak és segítségnek nagyon örülnék!

BMárti
bmárti
 
 


Sajnos én nem tudok,
de 1-2 ötlet:

-nézd meg a kerületi újságokat
-adj fel a helyi ingatlanirodában hírdetést
-vagy a helyi boltban tegyél ki hírdetést(Penny, Spar, stb)
-Vagy abban az ovódában, ha lehet

Sok sikert: Csilla
lucsia
 
 


Sziasztok!

Csilla! Köszönöm az ötleteket! :)

Találtam lakást, neten adtam fel mindenfelé hirdetéseket, hogy keresek, és futott be nekünk való ajánlat. :) Jövő héten kedden költözünk a Nádastó parkba. :) Szerdától én is XV. kerületi anyuka vagyok. :)

BMárti
bmárti
 
 


Szia Márti!

Gratulálok, szerintem nagyon jó ez a XV. kerület. Mi lassan 1 éve, hogy itt lakunk, az M3-as másik oldalán, de a Ti környéketek is nagyon szupi, mi is keresgéltünk arra, csak nem találtunk. Érezzétek jól magatokat, és gratuláció az új albihoz, érezzétek jól magatokat.

Szép hétvégét mindenkinek: Lucsia
lucsia
 
 


Sziasztok!
Tudnátok ajánlani hobby varrógépet?
Mit jelent az, hogy 4 lépéses gomblyukvarrás ill. az 1 lépéses gomblyukvarrás? És melyik a jobb, könnyebb?

Amit kinéztem: brother XL-5500, de csak úgy a leírás alapján
(http://varrogepek.hu/brother/index.html)


Köszönettel Lucsia
lucsia
 
 


Sziasztok!
Remélem feléled újra a topik. :lol:

Lucsia! Nekem 4 lépeses gomblyuk varróm van, de nincs vele gondom, az egy lépés géepket nem ismerem.

Márti! Üdv itt a kerületben, és a topikban is. Én a Páskomliget utcában lakok, közel a Nádastó parkhoz. A nádastó aprki bölcsibe jár a nagylányom.

Mennyasszon! Nagyon édes Fanni. :D

Ildikó! Vikivel mi jártunk a pólus hotelba babaúszásra 3 hónapig. Utána már kezdőddött a nyári szünet és a bölcsi így abbamaradt, de szerintem jó hely. 3 hónap alatt Viki karúszóval egyedül úszott a 140 -es vízben. 8)

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Hellóka!


Gondoltam bővítem a csapatot. Szóval bővebben rólunk: Újpalotán lakunk, a Kőrakás Parkban, hát szerintem már 7 éve is lehet. Van két lurkónk. Máté márc.-ban lesz 3, Noémi most volt 8 hónapos. Mi is jártunk a Pólusba úszni, még a Noival is, de már nem járunk. Igazából csak a szervezési nehézség miatt. Mátét nem tudom addig hova tenni.


Gyöngyi: Neked hogy vették be a Vikit bölcsibe, így, hogy van másik gyerek is? Nekem nem sikerült. Mondjuk már mindjárt ovi, de talán néha jól jött volna.

írjatok!

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Szia Colet!
Üdv köztünk! :D
Mikor Vikit beírattam, akkor még sehol nem volt a kicsi. nyáron költözött a pocakomban, és bár beszoktatáskor tudtam, hogy már van nem szóltam. A melóhelyre hivatalosan visszavettek, de táppénzen vagyok, így volt igazolás is, hogy dolgozok.
Novemberre vették észre csak a gondozónők, de mivel Viki beszokott, és volt is papír, szerintem nem foglalkoztak vele.
Szerintem mivel te otthon voltál Noémival, ezért nem vették be.
Van friss képed a gyerkőcökről? Tedd fel.
Oviba fel veszik majd, mert ott mások a követelmények. De éredeklődj utána a kinézett oviban. Úgy tudom, hogy a körzeti ovinak fel kell mindenképpen venni, ha szobatiszta stb., függetlenül attól, hogy otthon vagy-e vagy sem.

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Sziasztok!
Uj vagyok itt, és lehet a keruletbe koltozunk a fiammal ( 3ho ) videkrol.
Tudtok ajanlani jo gyerekorvost a keruletben?
koszi

Colet!
A korakas parkba koltoznenk mi is, mar nezegettem a jatszotereket, hintakat, zold teruletet. A betonrengeteg kozepen nem is olyan rossz.
babamac
 
 


Sziasztok!

babamac: szerintem Dr.Malinszki Andrea nagyon jó orvos, még nekem is Ő volt a dokim anno, és most Fanninak is ő.Itt rendel a rákospalotai SZTK-ban, de azt hiszem , Újpalota a körzete hivatalosan.

Gyermekmegőrzős fitnessz terem miért nincs a kerületben ? :)
Vendég
 


menyasszon!
Koszi az infokat, majd utanajarok hogyan tudunk bejelentkezni hozza
.
Gyermekmegotzos fittnesz terem? En inkabb babamas mamas tornara jarnek, ha nem tudnak vigyazni a picurra.
Jelenleg meg szoptatok, es nem nagyon merek aktivan sportolni, hogy legyen a babank tejcsi:)
Az Ashram joga kozpontnak vannak baba-mamas programjai, de az nem a keruletben.
Amugy elobb utobb elkerulhetetlen, hogy babara vigyazot talaljunk En egy szolgalatot hivtam fel, hogy vigyazzanak a picurra, es a neni nem talalt oda. Igy vittem a suliba a fiam es nem vizsgaztam le, de sajnos meg kell jelenii hogy beirassam a jegyet.
Talan a baba mama klubban vannak olyanok, akik vallalnak gyerekvigyazast. Es ha tobben is jarnank tornazni, ott helyben magunk is megoldhatjuk a gyerekvigyazast, ha megfelelo a helyseg.
Udv nektek es a picuroknak.
babamac
 
 


Egyik végzettségem szerint én is babysitter vagyok, a Vöröskeresztnél végeztem, de sajna ettől még ÉN nem jutok előbbre :)
Anyu szokott rá vigyázni, de már Fannit is kicsit vinném közösségbe.Sok teremben van gyermekmegörzés, képzett emberekkel, csak itt a környéken lévőkben nincs.

A baba-mama torna is biztosan jó, habár lehet, hogy mi kimaradunk belőle,mert rengeteget játszok itthon is Fannival, és én már igazán kemény edzésre vágyom,mert a várandósság előtt is aktivan sportoltam,a fitnessz kazit meg már unom :)

De köszi a tippet!
Pl. a Csokonaiban tökjó babás-mamás progik vannak,legalábis úgy láttam még anno kivülről.
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Boldog Szülinapot Fanni Herminának!

Jó éjszakát.
Lucsia
lucsia
 
 


Lucsia: Köszönjük előre is, de még nincs szülinapja, majd nyáron!

Így néz Fanni ,mielőtt "harap" :)Kép
Vendég
 


Hellóka!

Na, megint jelentkezem, csak Máté még mindig betegecske, bár már szerncsére csak köhög. Jó sokszor voltunk dokizni, Noi már kilábalt.

Moszmota: Köszi, persze az ovi már lerendezve, márciusban kezdjük. Ide a Hartyánba irattam, mert itt lehet betöltött 3 évtől kezdeni, és nekem jól jön, hogy nyárig ovizik, így a Noira több ídőm lesz. Mondjuk egy csomóan hülyének néznek, hogy mért kezdjük márciusban, mikor júniusig alig pár hónap van, és jön a szünet. Hát szerintem tök igényli már, és múltkor is azt mondta, hogy ő csak este jön majd haza. Páskomban merre laksz? Lehet, hogy már elmentünk párszor egymás mellett. Bocs, de a picurid fiú, vagy lány? Nem olvastam annyira vissza, biztos kiderülne.


Menyasszon, Babamac: Hát, én is hiányolom az ilyen gyermekmegőrzős tornázós helyet, mert én már kívülről csinálom a kazikat, és mindig veszek újat, de....Persze a 12., meg a 2. ker-ben van ilyen. Kéne egy hely tényleg, egy nagyobb lakás, és akkor összejárhatnánk tornázni. egy ember figyelne a kicsikre, aki aznap lusta lenne mozogni. Nálunk nem nagyon férnénk el, meg a Mátém se bírná ki, hogy ne "szeretgetné" meg a kisebbeket.

Babamac: Hát, mi már régóta itt lakunk, és én már igazán kiismertem magam játszótér ürügyén. Ha ide költöztök, randizunk, és akkor sétálgatunk együtt. Nekünk itt a Zsókavárban van a dokink, Kenéz Judit, aranyos, ídősebb. Nekem a védőnő ajánlotta, mert vele dolgozik.

Mentem, írjatok sokat!

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Na igen , messze vannak helyek:)
Meg igazából ahová jártam (4 alkalommal ellógtam reggel 7-kor) is van egy gyermekmegörző,teljesen független tőle , de abban az udvarban van egy Kölyökpark.

Habár féléves babát nem hiszem,h bevennének.

Már arra is gondoltam,hogy mivel nem egy túlzsúfolt hely reggelente, Fannit is viszem,elröhögcsél rajtam torna közben :)

De a gépesitett részre persze nem tolnám le, úgyhogy ..

Ha minden jól megy tavasztól lenne hely szerintem egy ilyen klassz ötletnek is ,mint a Tiéd, Colett!!! REMÉLEM :) -Drukk,drukk -
Vendég
 


Sziasztok!
Most hogy emlegetjük a tornát, bennem is egyre erősebb a tettvágy.Én még nem mozgok, még kazettára sem, mert szoptatok, és így is sokat kell pihennem, és innom, hogy legyen a babának elég.
Esetleg ezek a baba-mama klubok tudjnak-e róla, hogy gyermekmegőrzős tornára van igény?
Majd ha kicsit többet vagyok a környéken, akkor rá fogok kérdezni védőnőtől, művelődési háztól.
Az annyira motiváló, hogy ha társaságban mozog az ember, és talán a gyerekek is látják a pozitív példát és megszeretik a mozgást.
Ifjúsági védőnőként az iskolában azt tapasztalom, hogy a gyerekek nem mozognak, a lányoknak lóg a hasukon a bőr, a fiúk is rossz testtartással küszködnek.
Azért is jó, egy ilyen kis közösség, mert azt hiszem nem mindegy, hogy a gyerkőc kikkel barátkozik majd, mit tanul tőlük. Az iskolában és a környezetemben látottakról sok negatív dolgot tudnék mesélni, és addig jó, míg szem előtt van a gyerkőc.
Szóval tornát, mozgást , kirándulást csak támogatni tudom.

Menyasszon: szólsz ugye ha sikerül a dolog, mert nagyon finom túrós pogácsát tudok sütni.

Colet: A költözés megvolt, de mi még a szüleimmel lakunk, mert lakásfelújítás folyamatban van. Általában hetente azért járunk pestre.
Szívesen sétálnék együtt én is babás, babát váró anyukákkal.

Mi a tapasztalatotok arról, hogy babakocsival melyik boltba lehet bemenni?
babamac
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: