Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!

Moti,
csuda helyes a babád, gratulálok hozzá.

Linus,
TE Kristófod is nagyon aranyos.

Kommunális adó:
Szerintem vigyázzatok vele.
Anyukámnak Szentendrén van egy lakása, de nem lakik benne. Így nem is nagyon ismeri az ottani viszonyokat. Nem kapott edig ő sem csekket, most meg öt évre visszamenőleg ki kell neki fizetni az adót.

Oltás:
Én csak a kötelezőket adattam be eddig, de szeptemberben én is szeretném a Pneumococcust. Ingyenes lesz akkortól, 2010-től meg kötelező. A rotáról én azt hallottam, hogy csak bizonyos típusa ellen véd, ha mást kap el, ugyanúgy kórház a vége.

Linus,
holnap megyünk eőször az usziba, majd beszámolok. :wink:

Kép
bodzi
 
 


sziasztok,

azt hiszem, akkor győzött a lakótelepi játszótér.)
köszönjük a további gratulációkat is.Jó lesz majd élőben is találkozni, főleg, hogy tulajdonképpen egész közel lakunk egymáshoz.
olasz nyelvtanfolyam:én tanulok olaszul 2 éve, úgyhogy a kezdő kiesik.de nagyon szeretem, úgyhogy hajrá!La lingua italiana e molto bella!.-)
Lányok, köszi a beszámolót az oltásokról is, pénteken fogunk róla beszélni a gyerekorvosunkkal.
Linus, Kristóf hányszor eszik most egy nap?és milyen időközönként?
Boldi baba állandóan enne, van úgy, hogy 2 óránként enni kér.és az a durva, hogy eszik is, tök sokat, meg tejem is van bőven.csak némelyik napom szó szerint egy nagy szoptatásból áll.)és az érdekel, hogy ez mikor fog változni előreláthatólag.)nem mintha baj lenne, sőt, örülök, hogy eszik a manó, csak semmit nem tudok mellette csinálni.Még azt is meg kell szerveznem, hogy hajat mossak.addig valamelyik nagyi vigyáz rá.)
Kristóf sem szeret egyedül aludni, ezek szerint?aranyos a kép, nagy kópé lehet!gondolom, ő is csak egy ici-picit van elkényeztetve.)

KépKépKépKép
moti
 
 


Bodzi!
Oltás: az ingyenessége miatt adatjátok a pneumo-t szeptemberben, vagy akkor kell?Neked mit mondott róla a dokid?Én úgy tudom, két alkalmas.Egy barátnőm ugyanúgy december végén szült (csak 2006-ban) , de az ő babájának júniusban, és augusztusban adták be.
Köszi, az uszis beszámolót várom.
Komm.adó: hát pont ettől félek....

Moti!
NE AGGÓDJ!Ez a kezdeti káosz.Én nagyon ki voltam borulva az első hetekben: biztosan mindent rosszul csinálok, teljesen összekavarom a gyereket, miattam nem alakul ki a rendszer, most már elcsesztem, végleg "elkapattam" stb.És igen, én voltam A CICI. :( Semmi több.De aztán két hónaposan jött az első mosoly (akkor már anyának éreztem magam :) ), most meg folyamatosan néz a kisfiam, engem keres állandóan, és szinte szerelmesen bámul rám mindig. :lol:
Szoptatás: még mindig 3 óránként eszik, de már sokkal nehezebb a szoptatás, mert minden elvonja a figyelmét. :? Este is eszik még 2-3 óra tájt.Én most érzem teljesen kimerültnek magam. :cry: De ugyanakkor annyi szeretetet kapok vissza.... :D :D
A napirendünk kb.egy hónapja alakult ki, de könnyen felborul.Úgy néz ki: 3 óránként szopizik, így 3 órás szakaszokból áll a anap.Az első fél óra kaja, aztán másfél óra játék (délelőtt önállóan, délután kizárólag velem :lol: ), aztán egy óra alvás.És kezdődik újra...12,-13 óra körül megyünk sétálni 2-3 órát (ez nekem is nagyon jót tesz), és 8 körül fürdünk.A füri utáni etetés után beájul, és mint már írtam, éjjel 2-3 körül eszik újra.

Bocsi, ha nagyon részletes voltam, de annak idején tök jól esett volna, ha valaki megnyugtat (konkrétumokkal), hogy később könnyebb lesz...És most az elkeserítő rész: még most is úszik a háztartás, főzni csak néha tudok, ha belekezdek valamibe, általában nem tudom befejezni.De azért kiegyensúlyozottabb vagyok.
Nálunk az altatás: cumi, fej és orr simogatás, és Bóbita minimum tízszer (mind a négy versszak! :lol: )Az estek 90%-ban hat.Ha nem, akkor kicsit magára hagyom...de ilyenkor túrja fel az ágyat.

Kép

Kép
linus
 
 

 
 

Linus,

köszi szépen, amit leírtál, nagyon jó tudni, hogy ez a helyzet normális így, ahogy van!!!!!
most nincs időm bővebben reagálni, mert mennem kell, Boldi éhes, csak meg akartam köszönni!!!sokat segít!
majd írok még bővebben, a babauszis beszámolóra én is nagyon kíváncsi vagyok!


jóéjt mindenkinek

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti,
Ha esetleg erre tévedsz ma este, megírnád, hogy mikor nyit reggel a kalászi hentesüzlet, ha tudod.

Köszi,
Andi

Kép
bandika
 
 


Hentesüzlet,azt hiszem, szombaton is 7-kor nyit, de gondolom, már későn jöttem
:D
Tegnap beszéltünk a dokinkkal az oltásokról.A pneumot ő is ajánlja, a rotát viszont nem feltátlenül, mert egyrészt nem minden típusa ellen véd, másrészt elég kísérleti fázisban van még a dologf, és egyszer már be is tiltották, mert azoknál a gyerekeknél, akik kaptak belőle, megnövekedett a bélelzáródások száma...szóval, azon még gondolkodunk...viszont a pneumo csak akkor lesz ingyenes, ha az új eü. miniszter nem vétózza meg ezt a döntést. :D
Van valamelyikőtöknek légzésfigyelője?ha igen, volt már riasztásotok?
nekünk már 2. éjszaka, hogy bekapcsolt, igaz, hogy nem az éles, hanem csak a villogó jelzés, de azért kellőképpen megijedtünk.Boldi baba hála IStennek mindkétszer teljesen rendben volt, de azért a frász jött ránk...

szép hétvégét mindenkinek, ebben a gyönyörű időben!

T

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti,
Köszi! Végül még elértem őket telefonon péntek este, és 7kor nyitnak.
Nekünk is többször riasztott a lf. az elején. Az érzékenységen tudtok állítani, lehet, hogy akkor pontosabban jelez majd. Nálunk volt olyan, hogy riasztott, rohantunk és mire odaértünk egy óriási nagy levegőt vett Balu, valszeg tényleg kimaradt egy picit a légzése. :shock:

Kép
bandika
 
 


Bandika,

köszi, ez megnyugtató, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek, akiknek beriaszt ez a cucc.nem mintha örülnék neki, ha a TI kisbabátok nem vesz levegőt persze....de ezek szerint hála Istennek minden ok vele.
Én közben szőttem egy elméletet, hogy mi lehetett nálunk a gond.Boldinak adtam mindkét napon két homeopátiás szert, hasfájás ellen.és mivel gyanús volt, hogy pont azon a 2 napon riasztott be a légzésfigyelő, utánaolvastam még jobban a két szernek.és az egyikben nyugtató hatású szer is van, és szerintem az annyira lenyugtatta szegénykémet, hogy attól aludt annyira....úgyhogy kivágtam a kukába mindkettőt, inkább sírjon, ha fáj a hasa szegény...
Ha van valami praktikátok az esti hiszti ellen, szívesen olvasnám :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!
Moti!
Frászgép: Nekünk is folyton beriasztott az elején (volt, hogy egy éjszaka 4x....hát nem sokat aludtunk akkor :( de azóta se :lol: ), de soha nem volt baj Kristóffal.Állítottunk az érzékenységén, és azóta nem csinálja.Egyébként rengeteget gondolkodtunk-még amikor várandós voltam-, hogy vegyünk -e, de egy pillanatig se bántuk meg.Nekünk nagyon nagy nyugalmat ad.
Nem tudom, mit értesz esti hiszti alatt.Nálunk Kristóf elég sokáig hasfájós volt (illetve tanulta a bélműködéseit :D )Akkor éjszakákat virrasztottunk át (ez nemcsak fent levést, hanem játékot, táncot, bolondozást jelentett :) ), én meg kétségbeestem, hogy ez mindig így lesz.Így, utólag látom már, hogy a kezdeti hisztijei valójában nem hisztik voltak, hanem kereste a helyét, ismerkedett velünk, meg a világgal.És egyáltalán nem bántuk meg, hogy felvettük inkább(bár mindig egy picit hagytam sírni, hogy ne fojtsam belé a bánatát :lol: ), mint hosszú percekig sírni hagytuk.Nem szokott rá.És most már minimális sírás van, tényleg, csak ha nagyon éhes.Amúgy nagyon türelmes és jó fiú.Lényeg: a mi praktikánk a dajkálás volt.

Kép

Kép
linus
 
 


Moti,
Mi hasfájásra az infacolt használtuk, de emellett is voltak nyűgös esték, arra nem igen volt praktikánk. Próbálkoztunk mindennel, ringattuk minden pozícióban, énekeltünk, maszíroztuk, hintáztattuk, mindig más jött be és volt olyan is , hogy egyáltalán nem jött be semmi. Vannak babák, akik estére lefáradnak és nyűgösek, de általában 2-3 hónapos korra kinövik, addigra erősödik meg az idegrendszerük. Ez még nem hiszti, még nem tudatos a viselkedésük, így nem tudjátok'elrontani' sem, kényeztessétek bátran! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
bandika
 
 


sziasztok,

Linus, Bandika, köszi a bíztatást!egyébként azt értem esti hiszti alatt, hogy este 6 után menetrendszerűen pityereg Boldi több kevesebb ideig.kivéve, ha mellre teszem.fürdés utánra lenyugszik, csak persze én meg aggódok, hogy miért sír.mi is mindig fölvesszük, meg próbáljuk szórakoztatni, de a cici az egyetlen, amitől mindig megnyugszik.
és azt is akartam kérdezni, hogy ő napközben nagyon sokat van fönt, és van, hogy 1,5-2 óránként enni kér újra.én mindig adok neki, mert sajnálom,m hogy sír....szerintetek jó döntés?nincs szívem sírni hagyni...ennek megfelelően persze szépen gyarapszik, múlt héten 410grammot hízott.)lassan inkább a 4óránkénti etetés felé kéne kacsintgatnunk, nem?)mi még a 3 órát sem bírjuk tartani.kivéve, ha alszik.de az szinte csak éjjel van.hála IStennek....éjjel eszik éjfél körül, háromkor, meg hatkor.a hatos etetés után már nem alszik vissza, de az előzőek után igen.

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti,

Sztem, ha sír és a szopira nyugszik meg, akkor etesd meg nyugodtan sűrűbben. Arra figyelj esetleg, hogy kb. 3 óránként válts mellet. Tehát, ha etetés után 1 órával megint éhes, akkor ugyanarra a cicire tedd vissza. A védőnőd majd biztos kiakad (legalábbis a nagy átlag ilyen), mert nem tankönyv szerint eteted a babád, de szerintem az elején maximálisan ki kell elégíteni az igényeit. Előbb utóbb ő is rájön, hogy hogyan működnek a dolgok és be fog állni egy menetrendre. Azt máris tudja, hogy éjjel aludni kell. :lol:
Nem akarsz csinálni egy vonalzót, hogy lássuk mennyi idős is a Nagyfiú?

Kép
bandika
 
 


Bandika, köszi a bíztatást)
a védőnőnek nem mondom ezeket a dolgokat...egyébként is felénk se nézett már egy hónapja.akkor jött, mikor megszületett Boldi..akkor adott olyan jótanácsokat, hogy adjak a gyereknek teát..kérdeztem, milyet.azt mondta, sima fekete teát.(earl grey)szerintetek????jó, hogy nem kávéztatom is már....a gyerekorvos azt mondta, hülyeség, elég a tej, pluszabne setleg nyáron, ha meleg van, víz.ennyi.
mondjuk ezt a mellváltás dolgot jó, hogy mondtad, mert nem mindig így csináltam...pedig többször olvastam, hogy így kell, de elffelejtettm...kicsit kialvatlan vagyok, most kezdem érezni.)
a vonalzót már tök régóta tervezem, csak nem jut rá időm... :( de egyszer csak összehozom.
Balázs egyébként szopizik még?és ha igen, mennyit?

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
Mindenben tökéletesen egyetértek Bandikával! :D :D

Tea: Én csak most kezdtem adni Kristófnak.A víz nagyon nem ízlett neki, teába először Babamosolyt adtam, de az se jött be.Most roiboos teát adok.Az vöröstea, nincs benne koffein.És eleve édeskés ízű.Ez bevált.Nekem is azt mondták, hogy anyatej mellé nem kell, de szerintem a melegben nem árt.

Kép

Kép
linus
 
 


Moti,
Igen, még szopizik. Reggel 6kor kel, akkor csak szopi van, aztán napközben a kaják után, ha még kér, és este a fürdés után szintén csak szopi. Én vizet akkor kezdtem adni, mikor már többször kapott 'rendes' kaját egy nap, ez kb. 7 hónapos korában volt. Szerencsére nincs kifogása a víz ellen. :D Teát csak kamillát próbáltam, mikor szorulása volt a hozzátáplálás elején, de azt nagyon nem szerette.
Védőnőd jófej :evil: Vhogy nem tágítanak attól, amit 25-30 éve tanultak. Nekik nem kell járni 'szintentartó' tréningre, mint pl. a mérlegképes könyvelőknek?! Ez is van olyan fontos, nem?

Kép
bandika
 
 


Na, ha minden igaz, itt kell lennie a vonalzómnak mostmár, mindjárt kiderül. :D viszont magamról nem tudtam feltenni képet, pedig azt is akartam.az végülis nem olyan lényeges. :D
Bandika, és Te meddig tervezed szoptatni Balázst?és Linus, Te Kristófot?én még nem tudom.
hú, szóval Balázs is 6 -kor kel.ezt szerintetek nem lehet majd kéősbbre tenni? :D nekünk nagyon durva ez a korai kelés, pláne fűszerezve az éjszakai etetésekkel....ja, és Bandika, Te hogyan szoktattad le Balit az éjjeli evésről?és mikor?
kövezzetek meg, én tegnap adtam Boldinak babavizet, mert megint 1 óra múlva újra kajálni akart...nagy ordítás lett a vége, mert először rácuppant, két korty után rájöt, hogy ez nem tej, és éktelen sírásba kezdett...de nagyon büszek vagyok, mert ma délelőtt képes voltam először megállni, hogy előbb adjak neki enni, mint 3 óra.persze sírt 1,5 órát kisebb nagyobb megszakításokkal, de végülis kibírtam....közben még olyan luxusdolgokra is jutott időm, mint fésülködés, zuhany, testápolás(!), reggelizés.persze majd megszakadt közben a szívem, de egyszerűen mostmár nem bírom az állandó etetést, kimerült bennem a duracell..
most, hogy jön a jóidő, és sokat vagyunk levegőn, szerintetek be kell kellni a babákat valami napvédő krémmel?nem mintha napoztatni akarnám, csak azért pár pillanatig időnként éri egy kis fény, amíg pl.beteszem a kocsiba, stb.
Nektek jut időtök főzésre????én egyelőre Anyósoméknál ebédelek mióta megszületett Boldi, szerencsére itt laknak közel, a mi utcánkban.de mostmár tervezem, hogy függetlenedünk, csak nem tudom, mikor lenne időm főzni?

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Linus:
Uszi:
Szerintem nagyon jó. Bence nagyon élvezi, már kétszer voltunk. A HÉVtől kb. 5 percre van, abban az utcában, ami a CORA-hoz vezet. Nagyon tiszta, a recepción túl már csak papucsban lehet bemenni. A medence részre csak a baba mehet egy szülővel, de ha valaki meg akarja nézni, hogy fürdenek, az kintről megteheti, mert üveges a fal.
Nincsenek korcsoport szerint szétosztva. jelenleg mi vagyunk a legkisebbek, a többi baba olyan 10-11 hónapos. Nekünk mindig külön mondja a gyakorlatokat a csajszi. Egyenlőre szoktatjuk a vízhez. Háton kell úsztatni, játékokért kell menni vele meg ilyesmi. Kell még vezényszóra(de hülyén hangzik így :) ) locsolni az arcára vizet. Ebből lesz a merülés később.
Egyedül az öltöző gáz, nagyon kicsike, de ez legyen a legkevesebb. Hát hirtelen ennyi jut eszembe.

Majd írok még, de szólít a fiatalúr :)

Kép
bodzi
 
 


NA ismét itt vagyok.

Linusnak még azt szerettem volna mondani, hogy a pneumococust csak az ingyenesség miatt (ha egyáltalán az lesz) szeretném szeptemberben. Valamikor olvastam róla és úgy emlékszem, nincs megkötve,mikor kell beadatni.

Moti,
szerintem ezt az első időszakot át kell vészelni. Ahogy nő a baba úgy lesz minden egyszerűbb. Mondjuk én szerencsés vagyok, mert a hasfájós korszak után (kb 2 hónap volt nálunk) azonnal átaludta Bence az éjszakát. NEm kellett szoktatni, egyszer csak így lett.

Etetni szerintem is igény szerint etesd. Annyira kicsi még, én nem akarnék rendszert vinni a dologba. Eljön annak is az ideje.

Itatni szerintem még nem kell.

Annyira irigyellek titeket a tej miatt. Én hosszú küzdelmekkel is csak 4,5 hónapig tudtam csak tejjel etetni Bencét, azóta felebe megy a tej+más. Úgyhogy Moti, hajrá legalább hat hónapig csak tej :)

Kép
bodzi
 
 


Ja még egy, aztán eldugulok. :)

Moti, minket még mindig anyukám etet.
Nagyon ciki már nekem is, de egyszerűen nincs idő. Este meg, mikor a férjem itthon van, már kedvem nincs :(
SZóval, 1 hónap után egyáltalán nem gáz, ha mástól kapsz enni. :)

Kép
bodzi
 
 


Sziasztok Csajok!
Főzés: detto, mint nálatok!Egyszerűen nincs időm rá.Amúgy se vagyok profi, így dupla idő lenne.Anyukám 5 percre lakik, és mindig akar hozni kaját, meg hogy nála egyek, de annyira szégyellem..egyfolytában azt érzem, hogy MEG KELL CSINÁLNOM , mert mi lesz, amikor már Kristófnak is főzni kell?? :shock: Azt szeretem, amikor a férjem szabadnapos (vendéglátós), mert ő imád finomakat főzni.


Bodzi!
Nagyon köszönöm az infót!Mindenképp kipróbáljuk, csak mostanában Kristóf olyan türelmetlen a sétákon, és nem merek hosszú távra menni vele.Volt, hogy végigordított egy tízperces szakaszt. :oops: Egyébként úgy emlékszem, ott 6 hónapos kortól ajánlják?És nyáron is lesz?

Moti!
Alvás: nálunk Kristóf kb.két hete szokott rá, hogy este 9-re teljesen elfárad (addigra kész a füri, meg etetés), és hajnali 5-ig alszik.Az ötös etetés után azonban nincs ám alvás még kb. 7-ig!! :cry: :cry: Mindez nagyon jó lenne, csak a férjem este 11-re ér haza, és egyszerűen nem bírom ki, hogy ne várjam meg, hanem lefeküdjek, amikor Kristóf.Így meg elég keveset, kb.5 órákat alszom.

Tej: Moti, kérdésedre: hát szeretnék minél hosszabb ideig, de max.1,5 éves koráig szoptatni(utána egy méregtelenítés után "belekezdenénk" Sárikába :lol: :lol: )De mostanában elég rapszodikus a tejtermelésem.Egy kicsit aggódom.Lehet, hogy most kellene fejnem?(eddig nem tettem)Te fejsz, Moti?

Na, mikor találkozunk a játszótéren? :)

Mi van Valival??? :roll:

Kép

Kép
linus
 
 


Moti,
Jó lett a vonalzód!
Éjszakai evésről mi leszoktattuk, magától nem tudom, mikor hagyta volna el. Kb. 4hósan Apa mondta, hogy ilyen nagy fiúnak már nem kellene ébredni hajnal kettőkor, így aztán pár napon keresztül ő ment be hozzá és altatta vissza. Asszem a 4. napon már nem is ébredt föl, hamar megtanulta, hogy fölösleges, mert nincs tejcsi. Persze azóta voltak már éjszakák, amikor borult a rend, pl. fogzáskor, betegség idején nagyon nyűgös a Drága, olyankor csak szopival tud visszaaludni.
Én már annak nagyon örülök, hogy fél évig csak anyatejet kapott Balázs. A következő mérföldkő az egy év, utána jó lenne szépen lassan leszoktatni, remélem, nem lesz nehéz se neki, se nekem.
A fél hatos ébredés sztem is elég durva, de szerencsére 7-8 körül még visszaalszik és, ha kivagyok, akkor én is. :oops: :lol:
Főzés: nekem lenne időm, mert Balu kétszer alszik kb. másfél-két órát napközben, de a szülők minket is ellátnak és max. egyszer-kétszer főzök hétközben plusz a hétvégén, ha itthon vagyunk. Szerintem a rendelős kaják között is vannak jók, mi is akartunk, de végülis nincs rá szükség.

Linus,
Szerintem rakd mellre gyakrabban Kristófot, az hatásosabb, mint a fejés.
Kistesóról mi is hasonlóképpen gondolkodunk, jó lenne, ha minél kisebb korkülönbség lenne köztük és nekem se kellene vissazmenni dolgozni.
Nekem a csütörtök kivételével bármikor jó a tali, ráérek, GYED en vagyok. :lol: :lol:

Bodzi,
Tök jó, hogy Bence élvezi az úszást! Ez most végül a Budakalászi, ugye? Van honlapjuk?

Kép
bandika
 
 


sziasztok Lányok, látom, beindultunk! :D tök jó :D
köszi mindenkinek a jótanácsokat!
Bodzi, engem is érdekel az uszi címe, ezek szerint nem Szentendrén van?
mi is azt tervezzük, hogy 6 hónapos koráig csak tej, reméljük, így is marad a mennyiség, amit termelek. :D Linus, én csak végszükség esetén fejek, mert a Babó sokkal jobban serkenti a termelődést, meg az a vicc, hogy sokkal jobban ki is űríti!egyik nap is megint éreztem a bal mellemben, hogy túl soka tej, mert az egyik etetést kihagytam abból, és máris elkezdett fájni, keményedni.és először próbálkoztam fejéssel, és döbbenten vettem észre, hogy egyáltalán nem űríti ki teljesen, még akkor sem, ha a legnagyobb fokozaton megy.Boldi baba viszont gyönyörűen rendbe tette, ahogy szopizott belőle, elmúlt a fájdalom, mert teljesen kiürült.úgyhogy szerintem is bízd Kristófra a motiválást :D Neked aztán tök jó, hogy a férjed tud főzni!!!úgy látom, mindenkinél bevett szokás a családi segítség, főzés terén.ez tök jó!rendesek a nagyszülők . :D
Bandika, nálatok a leírás szerint tök könnyen ment az éjjeli leszokás a szopiról..és mit csinált a férjed Balival?csak fölvette és ringatta?vagy föl sem vette?
a taliban benne vagyunk, csak írjátok le lszi még egyszer a játszótér címét, mert nem tudom, hogy mennyire van messze, és kocsival menjek-e majd, vagy gyalog is ok.
Vali, tényleg hol vagy????megvan már a kocsid forgalmija újra?

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Moti,
ez az uszi Kalászon van. Egyrészt a szentendrei drágább ahogy Linus írta, másrészt nem is volt szimpi, hogy nem válaszoltak.
Én meg amúgy is kakukktojás vagyok itt köztetek, mert kalászon lakom :)

Linus, Bandika:
Van egy honlapjuk, bár az usziról nem igen írnak, mert nem ez a fő tevékenységük. Ők alapból születési sérült gyerekekkel foglalkoznak, csak tartanak babauszit is. De a helyet meg tudjátok nézni képekben:
http://www.gezenguz.hu/hu/index.html
Itt ha az alapítvány fülre kattintotok, és ott pedig arra, hogy cseppek háza, akkor meg tudjátok nézni a helyet.

Ja és szerintem van nyáron is, legalábbis nem mondták, hogy nem lesz :) Jó lenne, ha tudnátok akkor jönni, amikor mi. :)

Kép
bodzi
 
 


Bodzi,

köszi az infot, nekünk nem baj, ha Kalászon van az uszi, főleg, ha az szimpibb lesz nekünk is. :D
éjjel megint 3-szir riasztott a légzéfigyelőnk, alig aludtunk az izgalomtól....az érzékenységen mit kell állítani?valamelyikőtök hátha tudja....mert kiborít minket ez a termék.....
Egy szoptatós kérdés....meddig ajánlatos melltartóbetéttel mászkálni?mármint úgy értem, ha nem teszek be, akkor rendszerint elkezd folyni a tejcim, és átázik a pólóm, ami itthon nem gáz, de azért mondjuk az utcán elég vicces....úgyhogy nem merek anélkül elindulni, viszont ebben a melegben meg úgy melegít. :D Ti mikortól tudtátok elhagyni?

KépKépKépKép
moti
 
 


-moti-

az én kisfiam másfél éves, elolvastam a hozzászólásodat, a kérdéseidet, és elkezdtem gondolkodni hogy meddig használtam a melltartóbetétet, és az a vicces :oops: , hogy még csak másfél év telt el, és már nem emlékszem ilyen fontos részletekre :D :(

a légzésfigyelővel nekünk is sok problémánk volt, -egy hónapig- én "kidobtam", a kiságyat szétszereltem, mi együtt alszunk azóta, és nincs semmi probléma :D :D :D

Kép
verocska73
 
 


Moti,
Nekünk Angelcare van, az ötös fokozatra van beállítva, ez a 'legérzéketlenebb'.
Melltartóbetétre már én sem emlékszem, sztem kb. 2-3 hónapig kellett.
Bandika, nálatok a leírás szerint tök könnyen ment az éjjeli leszokás a szopiról..és mit csinált a férjed Balival?csak fölvette és ringatta?vagy föl sem vette?

Igen, nekünk egész könnyen ment. Az első éjszaka kemény volt, mert kb. másfél óra volt mire Apa vissza tudta altatni (felvette, ringatta, simogatta), de másnap már csak 30-40 perc, aztán 10...5...0 :D

Bodzi,
A Gézengúzt ismerem, nem tudtam, hogy 'sima ' babaúszás is van náluk.

Verocska,
Nagy igazság van a vonalzódon! :lol:

Kép
bandika
 
 


sziasztok Lányok,

megint köszi a válaszokat. :D
Mi is tegnap este azongondolkodtunk, hogy kidodbjuk a légzésfigyelőt a fenébe, és együtt alszunk.aztán persze nem riasztott be.így nincs indokunk egész éjjelre odavenni a Picurit, pedig szerintem mi élvezzük a legjobban.a hajnali etetés után mindig odaviszem magunkhoz.de ma lássatok csodát!kimaradt a hajnali evés!!háromnegyed hatkor kipattant a szemem, és hirtelen azt sem tudtam, hol vagyok, mikor megnéztem az órát..persze tudom, hogy ez még nem jelent semmit, de olyan büszke voltam az én nagyfiúmra. :D
Még egy dolog eszembe jutott:csípőszűrés..az 6 hetes kor körül esedékes, ugye?és hova kell menni?oda, ahol szültem, vagy ide Szentendrére?erről nincs semmi infom, Nektek biztos van, mert mi vagyunk a legfiatalabbak.

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti,

Mi itt voltunk a rendelőintézetben, a háziorvos adott beutalót.
Boldi baba nagyon ügyes! Hasonló folytatást kívánok! 8)

Kép
bandika
 
 


aha, tehát akkor helyben intézzük majd a szűrést.köszi a tájékoztatást. :D gondolom, órákat kell majd várni, ismerve az egészségyi rendszert :)
Még egy körkérdés.....most járt itt a védőnő, és kicsit leszúrt, hogy nem tartom a 3 órákat, sőt, azt mondta, hogy mostmár csak napi5x, 4 óránként kéne szoptatnom, mivel Boldi majdnem 5 kiló....de én egyszerűen annyira sajnálom, mikor sír, és a cicin mindig megnyugszik, és tényleg enni szokott....tegnap mondjuk 10x evett, az lehet, hogy tényleg sok, de nem bírok szőrös szívű lenni.....
Ti hogy csináljátok/csináltátok?????
ráadásul amíg éjszaka ilyen jó kisfiú, nincs szívem nappal büntetni csak azért, mert nem telt még el annyi idő.....

KépKépKépKép
moti
 
 


Szia Moti!

Nem tudom ki a vedőnőd , de lehet hogy jobb is....
"Igényszerint", ez neked is jó, és a BABának is. :D :D :D
Az én kisfiam másfél éves, és ha olyan napja van még mindig szopik naponta négyszer :lol: :lol: :lol:

Csípőszűrés: mi gyerekorvosunk Pestre küldött minket Dr. Lengyel Zsuzsannához, nem olcsó másfél éve 5000.- forint volt, de nagyon alapos ultrahanggal megnézte a csípőjét, javasolt tornagyarorlatokat, megmutatatta, hogy kell helyesen csinálni. Ha érdekel megadom a számát. XIII. kerületbe rendel a Nyugatinál... Szerintem érdemes, időpontot ad nem kell várni..., és nagyon kedves doktornő..

Kép
verocska73
 
 


Moti,
Én írtam, hogy a védőnőd biztos ki fog akadni. Csináld úgy, ahogy Nektek jó és ne azzal foglalkozz, amit a védőnő mond! Pár hét, hónap múlva tuti nem fog tízszer enni. Mondjuk a négy óránkénti evés sztem kevés, legalábbis Balu ötször eszik napközben (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsi), és ehhez még jön a hajnali és alvás előtti szopi. Sztem ez teljesen normális.
Nem kellett sokat várakozni a szűrésen, mert a babákat előre veszik. NEm érdemes viszont korábban menni, mert a doki vmelyik pesti kórházból jön és általában késik kicsit.

Kép
bandika
 
 


Moti!

NE HALGASS A VÉDŐNŐDRE!!!!Különösen akkor, ha szentendrei.Kielemeztük már, mennyire nem lehet itt rájuk számítani....aztán egyszercsak megjelennek a semmiből, és osztják azt észt :twisted: Tényleg, ahogy érzed!Amúgy ma jöttem rá: hiába, Kristóf cica lesz a mi kis "kísérleti"gyerekünk.Úgyis csak a következőknél fogunk mindent jól csinálni :D Hát, ez benne van a pakliban.Szerintem fogadd el te is, hogy ez az első gyereknél így van. :oops:

Légzésfigyelő.Nekünk 5-ön van, és azóta nem riszt.Lehet, hogy a rács a probléma.Hallottam, hogy elvileg lehet az ágy rácsára tenni, de van aki egy falapot tett a rácsra, és úgy a figyelőt.Hogy teljesen egy szintben legyen.Esetleg kipróbálhatjátok...

csípőszűrés:Én úgy tudom: 2 hónaposan kötelező a csípővizsgálat, a doki ad beutalót.És van 6 hetesen egy nem kötelező UH (csípő, fej, has).Mi Budakalászon, a Cseppek Házába vittük Kristófot.7000 Ft.A szentendrei csípővizsgálattal (Végh doki)volt néhány problémám, az előző oldalak valamelyikén részletesen leírtam a történetet.(Jövő pénteken megyünk a Dévény Alapítványhoz, egyfajta kontrollra...mivel az itteni Végh doki MÁSFÉL éves korára hívott minket vissza kontrollra :shock: Jaj....annnnyira nem bírom a dokikat!!!! :twisted: (Remélem nem bántottam meg senkit ezzel a kijelentéssel!)


Na lányok, mikor játszóterezünk???!!!Nekünk jövő héten hétfő és péntek kivételével, bármikor jó. :D
Apropó játszótér: olvastam, hogy a Pannónia telepnél a hétvégén új játszóteret avatnak!

Vali hol vagy?????? :(

Úgy izgulok, holnap lesz Kristóf keresztelője!!!!! :lol: :lol:

Szép hétvégét Mindenkinek!

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok,

Köszi a hiányolást, nem vesztem ám el, csak időm nincs írni. Ha otthon vagyunk, akkor szinte mindig kint lébecolunk ebben a jó időben, este meg jön a szokásos korai beájulásom, bocsi :oops: :roll:

Most is csak rövid leszek.

Timi: Szerintem csináld úgy, ahogy Nektek a legjobb. Szerintem a védőnőd sem mindig ugyanakkor, ugyanannyiszor és ugyanannyit eszik, egy gyerek miért lenne más?
Aliz még 15 hónaposan is többször cicizett napközben, éjjelente meg 2-3 óránként keltünk, mint az újszülöttek, és szintén csak a cici kellett neki. Na jó, ettől már én is besokaltam, és ekkor kezdtem el leszoktatni róla. De Boldi még olyan picike, hagy egyen már annyit, amennyit szeretne!

Védőnő: Nagy meglepetésemre pénteken csörög a telefonom, és kiderült, hogy a védőnénink hív. Most kapta meg Aliz lapját, és kérdezte, hogy melyik délelőtt tudna kijönni meglátogatni bennünket. Aztán mikor elmondtam, hogy a "vénlány" már bölcsis, én meg dolgozom, akkor megállapodtunk abban, hogy hívom, ha bármi bajom van. Szerintem sokat nem fogom zaklatni :lol: Bár a telefonban nagyon kedves volt (Horváthné Ilike), ismeritek?

Linus: Nekünk a hétköznap nem jó játszóterezésre :(


Tényleg megyek ... főnökveszély ... :oops:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


sziasztok Lányok,

juj de izgi,Kristóf keresztelője!!!milyen volt?Linus, küldj majd képeket, ha lesznek!!!hol tartottátok?és hogy bírta a fiatalúr?
mindenkinek köszi a bíztatást szopi témakörben, végül úgy döntöttem, nagyjából próbáljuk a 3 órát tartani, de igazából akkor kap, amikor éhes és kér..most minek hagyjam üvölteni, amikor sosem sírt még semmi más miatt, csak, hogy éhes.azonnal megnyugszik, ha cicit kap.pénteken eddig először megmértem, hogy mennyit szopott...azt hittem, rosszul látok...210gr.-)))))hogy fér ennyi belé?? :D
csípőszűrésre a mi dokink is a budakalászi helyet ajánlotta, holnap reggel megpróbálok bejelentkezni.
Horváthné Ilikét ismerem, ő a mi védőnőnk!hozzám eddig mindig bejeltés nélkül érkezett...múltkor az ágyból csöngett ki.még csak 2 hetes volt Boldi, éás a hajnali evbés után még visszafeküdtünk mindhárman.erre felcsöngetett.egyébként más baj nincs vele. :D
játszótérben bármikor benne vagyunk, nekünk szerintem a hétvége is jó, ezenh kívül pedig a szerda és a acsütörtök.mármint, ha a jövő hétről beszélünk.
milyen időpontban talizzunk?
ha minden jól megy, holnap megyünk babamasszázsra.már nagyon várom.pénteken meg baba-mama tornára.
meg mostmár sajnos a gerinctornát is elő kell szednem, mert múlt hét óta visszatért a derékfájásom...a terhesség alatt soha nem fájt...
képzeljétek, hétvégén voltunk a Balatonon!!!!olyan jó volt.pénteken reggel indultunk, és tegnap este jöttünk haza.Boldinak nagyon tetszett, a kerti hintaágyban akkorákat aludt, hogy eldöntöttük, itthonra is veszünk egyet. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

A hintaágy az nekünk, is a kedvencünk :D , jókat lehet benne aludni, Balatonon nekünk is van.
Ádám nagyon szerette, bár ő mindent amiben mozgott a feneke.
A mai napig szeret pl: kendőben, babazsákban aludni.
múltkor pl: Leányfaluról cipeltem az alvó 11 kilós gyerekemet haza :D :lol: :D :lol:

Jó éjszakát mindenkinekKép

Kép
verocska73
 
 


Verocska,

a kendő használatát könnyű megtanulni?hülye kérdés, tudom. :D
nekünk is praktikus lenne, lehet, hogy beszerzek egyet.
megadod nekem a csípőszűrős doktornő elérhetőségét?írtam privit is, de hátha ezt előbb olvasod.


szép napot mindenkinek,
T

KépKépKépKép
moti
 
 


Szia moti!

Dr. Lengyel Zsuzsanna 30-212-4601
http://www.solemed..hu
A kendőt nem nehéz megtanulni :) , de ha érdekel van itt Szentendrén egy anyuka vagyis kettő akik készítenek babazsákot.http://www.bohem-mama.hu, ezt a zsákot használom, én is nagyon szeretem, egyszerű használni, nem kell kötözni, és egy ilyen kicsi baba mint Boldizsár nagyon jókat tud benne aludni...
:oops: Az egyik baba modell az oldalon az én kisfiam :oops: , innen ismerem őket.. :D

Kép
verocska73
 
 


:roll: [/url]www.solemed.hu[url]így helyes a link :shock:[/url]

Kép
verocska73
 
 


mégegyszer.... egyszer csak összejönn :D :D :D
[/url]www.solemed.hu[url]

Kép
verocska73
 
 


:D Mindegy a link működik, keres rá.... :oops:

Szép napot nektek.

Kép
verocska73
 
 


Verocska,
köszi a dokinőt, már be is jelentkeztem hétfőre!
Van esetleg képed erről a babazsákról?érdekelne.ja, de most látom, hogy küldtél lnket, tiszta hülye vagyok... :D
olyan jó volt tegnap a babama jóga és masszázs!félidőben persze szopiznia kellett Boldinak, hiába adtam neki közvetlenül előtte. :D nagyokat nézelődött, érdeklődött a többi babus iránt.olyan édesek voltak mindannyian.
kutya meleg van...folyik rólam a víz, pedig most épp csak ülök a gép előtt...
Linus, keresztelő???olyan kíváncsi vagyok.nekünk egy hónap múlva lesz, 28-án.izgulok, hogy hogy bírja majd a fiatalúr,hogy fog kijönni majd a szoptatás, meg ilyenek. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


moti!

Hétfőn mikor mentek a doktornőhöz, nekünk is hétfőre van időpontunk 16,20-ra.
Hogy tetszik a Babazsák?

Kép
verocska73
 
 


szia Verocska!

hétfőn 16.50-re megyünk!akkor lehet, hogy mi következünk utánatok?
az tök jó lenne, egyben egy személyes találkozót is megejtenénk. :D
ez a babazsák valami szuper!rendeltem is egyet, nagyon kedvesek voltak, személyesn fogom átvenni Szentendrén.már alig várom, hogy meglegyen, mert akkor apróbb dolgokat el tudok végezni napközben, ha Boldi a zsákban velem lesz.mert most ugye ha két kézzel fogom, még egy teát sem tudok inni. :D
Ti hogyhogy mentek megint a dokinőhöz?vagy később is kell?járatlan vagyok még ebben, látszik. :D
kedden voltam a 6 hetes kontrollon a doktornőmnél,és erre az időre a férjemre bíztam Boldit.egyedül még nem vigyázott rá eddig, mert nem volt rá szükség.4-kor mentem el, és kb. fél hétre értem haza.közbe esett egy etetés is, úgyhogy fejtem le tejet, és mondtam Szabinak, hogy majd tegye tisztába is Boldit, mert biztos be fog kakilni.mikor hazajöttem, éppen apósomnak villogott, hogy képzelje el, ma ő tette tisztába egyedül Boldit.ekkor éppen kivettem a babakocsiból, és éreztem, hogy be van kakilva.kérdeztem Szabit, hogy mikor tette tisztába, mert már megint bekakilt.erre ő:hát, mikor fölkelt, akkor, aztán adtam neki enni, és közben is kakilt, megint tisztába tettem, és mikor befejeztük, akkor is kakilt, dehát akkor már 2szer tisztába tettem, harmadszorra már csak nem fogom?! :D olyan jót nevettem rajta.egyébként nem csinálok belőle ügyet, csak most picit piri a popsi, és a doktorbácsi mondta, hogy leehtőség szerint azonnal szedjük ki a kakiból. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Szia Moti!

Szépen ellevelezünk itt ketten, de sebaj :D

Ádámnak terpeszpetétes pelenkát kellett hordania, 6 hétig, mert a jobb olda fejletlenebb volt. Nem nagy gond, nem jól feküdt a pocakomba, ezért volt rá szükség :shock:
Hat hetes kontrolon a doktornő az mondta, hogy minden rendben van... :D :D , korán fel is állt hat hónapos volt, tíz hónaposan már ment, most másfél éves és szalad, én meg utána :D :D :lol: .
Én úgy látom, hogy a jobb lábával, egy kicsit befele megy, de csak akkor ha szalad, ezt szeretném megmutatni.

Az apukák, nagyon ügyesek tudnak lenni, de tényleg..., másképpen gondoskodnak, mi nők..
Ádám viszonylag sokat van-volt a papájával ( kozmetikus,uszoda, orvos....), így kialakult köztük egy cinkos kapcsolat, én ezt nagyon szeretem...., mindig szétszedik a lakást :oops: , mire hazaérek.
A fürdetés a legtöbb esetben, ketten csinálják, :lol: olyan jól müködik, hogy ha én fürdetem, Ádám mindig reklamál a papikája után nagyon jó fejek együtt :lol: :D :lol:
Szép napot nektek.

Kép
verocska73
 
 


Sziasztok!
Moti!
Hová jártok tornára, Pomázra?

Keresztelőről.Senki ilyen gyereket még nem látott: az egy órás szertartást végig csöndben figyelte.Állandóan el akarta venni a paptól az imakönyvet, meg az olajos tégelyt(naná, arany színű volt :wink: )3x bemerítették a vízbe, és ő még pancsizni akart.A legvégére pedig elaludt! :D De egy sírás sem volt!!!!! :lol: Teszek fel képeket:(Ja, tudni kell, ez egy görög ortodox szertartás...)

Kép

Kép
linus
 
 


Nahát, Linus, gratulálok a csodajó kisifadhoz! :D ez aztán a nem semmi.főleg, hogy a görög szertartások rendkívül hosszúak.ugye?
képekre nagyon kíváncsi vagyok!remélem, nálunk is menni fog majd simán.azért Boldi még sokkal kisebb lesz.és hogy választottatok időpontot?mármint úgy értem, előre tudtad, hogy akkor épp nem fog szopizni?tényleg, Nektek kb. minden nap ugyanakkor vannak a kajcik?
igen, POmázra járunk tornára, holnap is megyünk!nagyon tetszett kedden.
Verocska, akkor hétfőn szerintem talizunk a dokinéninél. :D úgy látszik, a fürdetést szeretik a fiúk.a férjem is minden etse hazajön, még ha utána el is kell mennie, de akkor itt akar lenni.ennek persze én is örülök.nem is hallottam még ilyet, hogy a babócák el tudják feküdni az egyik oldalukat a pocakban.persze tök logikus.lényeg, hogy mostmár minden rendben. :D
ma mentem volna gerinctoránra is POmázra, de csak én voltam egyedül..állítólag nem jó másoknak az este 7 óra.a másik alkalom hétfőn de. 11-kor van, de akkor meg nem tud senki vigyázni Boldira.
tényleg, Linus, múltkor mikor írtad, hogy a párod vendéglátós, és 11 körül ér haza, pont az jutot eszembe, hogy akkor általában Te egyedül fürdetsz?nem mintha ez nagy katasztrófa lenne, vagy ilyesmi, nem azért.
na,megyek fürdetni, jut eszembe :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Remélem, még élő ez a topic....

A segítségeteket szeretném kérni, tudnátok -e megbízható ügyes takarítónőt ajánlani?

Szentendrén élünk(párommal és 9 hónapos kislányommal.)
Havi rendszerességgel lenne szükségem valakire aki segíteni a házat kicsit rendbeszedni....(ablakpucolás, polclepakolás, söprés, felmosásás,konyha fürdőszoba stb...)
Soha nem volt ilyen nemű segítségem, de a párom most sokat dolgozik és nagyon kéne nekem valaki, aki néha besegít....
Lécci ha van bárminemű ötlet, ajánlat, ismerős írjatok!!!!!!!!!!!!

Nagyon köszi!!!!!!!!
Pola

Kép
pola
 
 


Jaj most látom, hogy a legutolsó bejegyzés én elöttem ma volt, akkor hát persze élő a topic.... Bocs.....

És üdv Mindenkinek!

Remélem senki nem haragszik, hogy így hirtelen becsatlakoztam ide, ráadásul rögtön egy kérdéssel!

nyugalmas jó éjszakát:)

Kép
pola
 
 


szia Pola,

üdv köztünk!
Utána tudok kérdezni az ismerőseimnél, hátha ajánlanak valakit segítségnek.
Ha lesz fejlemény, írok majd.Én nem tudok senkit, de nekem sem menne Anyukám segítsége nélkül, úgyhogy abszolút megértem a problémát. :D

Verocska,
tök jó a babazsák!még bénázok fel meg levételnél, de nagyon édes benne Boldi babó.Hétfőn akkor találkozunk a doktornéninél.
MI most megint megyünk a Balcsira,szép hétvégét mindenkinek!

Timi és Boldi

KépKépKépKép
moti
 
 


Íme a beígért képek...csakhát a kisfiam a múltkor nem hagyta, hogy feltegyem :lol: Nem mintha most csendben lenne.... :lol: :lol:

Kép Ide nekem az imakönyvet!!

Kép Hurrá, füri!

Kép Na jó, ez már sok, alukálok...

Kép ...és alukálok....


Kép Hétfőn pedig esküvőn voltam...itt ülök anyával

Kép

Kép
linus
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: