Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kriszti!

Örülök, hogy ide "keveredtél" hozzánk. :)
Tudomásom szerint Barcikán a Budai Nagy Antal úton volt sóbarlang. Nem tudom, hogy működik e még. Amikor ott laktunk, gyakran hírdették a Szuperinfóban.
Kicsi babókádnak van rá szüksége?

Ildikó! Te tudsz róla valamit?

Ildikó!

Bocsi, hogy eltüntem, de már megint olyan sűrű az életünk. Végre kész a fürdőszobánk, teljesen. A takarítás vár még rám, amit Gergő mellett nem is olyan egyszerűen tudok megoldani. Bejárati ajtót akarunk cserélni, ami megint egy rémálom, már megvettük, de egy vagyonért építik be.
Közben nem nagyon haladok előre a lakásban, mert a kisfiam folyamatosan pakol. Állandóan úgy nézünk ki, mint aki éppen költözködés előtt áll. :D

Tegnap voltunk tanácsadáson, Gergő 75 centi és 9.64 kg. Ismét 40 dekát hízott. De az étvágya is kitűnő. Lassan le kéne szokni a tápiról, nem hiszem, hogy már nagy szüksége van rá. Igaz, már csak este iszik olyan 3 decit, reggel már nem kell neki.

A dévényes csaj tudta, mi a gond, de már nem járunk tornára. Azt mondta a dokinő, elég az, amit itthon csinálunk. Így csináljuk azt a kétféle lazító gyakorlatot, amit előírt. Először Gergő nem nagyon akarta, de tegnap már végig vigyorizta az egészet.

Jobban vagy már? És gondolom, Mirtill már szépen lépeget, napról napra többet. :) Milyen édes lehet. :)
Hogy áll az alvásotok? Marad a napi egy?

Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Én úgy hallottam régebben a City Gym-ben volt sóbarlng de nem tudom van-e még.Azt tudom,hogy Debrecenben van de biztos van Miskolcon is.

Én jobban vagyok de sajna Mirtill elég beteg.Már hétfő óta folyamatosan lázas és semmivel nem tudom levinni a lázát.Hétfőn délelőtt elvittem dokihoz de azonkívül,hogy jön a rágófoga nem látott semmit.Este felvittem Vargához mert már 39,1 volt a láza és azt mondta,hogy olyan duzzadt a torka,hogy szinte összeér a két oldal.Azt tudni kell,hogy múlt héten csak hét végén evett előtte semmi.Kapott gyógyszert de csak nem akar lemenni a láza.Ma visszavittem és már van egy-egy tüsző a manduáin és amíg ott vannak lázas lesz.Ráadásul nagyon piros és duzzadt az íny szerintem 1-2nap és kinn lesz a foga.Ma már eszegetett de a hasa is megy a gyogyitól.
Most alszik és nem lázas!
Ezek vannak nálunk.

De azért van jó hírem is.Már átmegy egyedül a szobán!Már a kanyart is tudja venni és leguggol és kapaszkodás nélkül feláll!Ilyeneket tud!
Még nem voltunk tornán de ha meggyógyul viszem.

Nagyon szépen fejlődik Gergő!Mirtill amit nagy nehezen felszedett azt most le is adja. :(

Már csak egyszer alszik egy nap de jobb is így mert este hamarabb alszik el.

Egyszer csak készen lesz a lakásotok.Biztosan szép lesz!

Na megyek vasalni.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Remélem, már meggyógyult Mirtill. :) Adsz neki vmi vitamint folyamatosan?
Képzeld, egy anyuka mesélte, hogy a kislányának elkezdett Vitacolant adni és a kislánya napokon belül elkezdte enni a húst. Én ezt mondtam a barátnőmnek, aki szintén kinlódik a nem túl jól evő leányzójával és Ő is elkezdte adni. A lánya szintén elkezdte enni a húst. Most éppen a rántott hús a kedvence. :)

Én Gergőnek ismét folyamtosan adom a Cebion cseppeket, remélem, nem is kap el semmit, bár mostmár baba-mama klubba is fogunk járni. Meg a játszócsoport, az esély megvan rá.

Gondolom, Kicsi Manócskád már rendesen körbe járja a lakást. :) Azért így könnyebb lesz lent is, ha már nem kell annyira fogni a kezét, fog szépen menni. :) Persze, nem biztos, hogy mindig arra, amerre Te szeretnéd. :lol:

Képzeld, levágtuk Gergő haját. Nagyon jól viselte, írtó pasis lett. :) Most úgyis sapka szezon van, hagy erősödjön az a pihe-puha hajacska. :)

Úgy várom már a decembert, hogy mehessünk haza és remélem, tényleg tudunk találkozni. :)

Móni

Az én kis kopi pasim. :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 

 
 

Szia Kelimoni!

Már jól van Mirtill és valószínű a háromnapos lázat kapta meg mert 3 nap után lement a láza és utána tele lett kiütésekkel.
Én már szeptembertől adom a Cebiont folyamatosan napi 10cseppet.A Vitacolant is adtam de attól nagyon ment a hasa.Majd megpróbálom megint felhígítva hátha akkor jó lesz.
A kisbarátnőjének is ugyanez volt a baja vszínű tőle kapta el.A lényeg,hogy túl vagyunk rajta.

Mirtill már mindent bejár azóta elég eleven is lett.Már lenn is sétál igaz ott még fogni kell az egyik kezét mert nem érzi magát biztonságban.A játszótéren már megy egyedül tegnap is sétált és rögtön a pocsolyát találta meg.
Voltunk ma gyógytornán nagyon meg lettünk dicsérve ennek ellenére 2 hét múlva megint megyünk mivel a dokinő ezt írta elő.
Dec.6-án megyünk kontrollra addig ez lesz.

Mi is akarunk járni a játszóházba de most megvárom amíg kicsit felerősödik.Már napok óta jól eszik szerencsére.

Gergő nagyon vagány lett az új hajával.Már nem tűnik olyan babásnak hanem igazi nagyfiú!
Hogy haladtok a mászással?

Én is bízom benne,hogy tudunk talizni rajtunk nem fog múlni!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


[Sziasztok!

Köszi az infót ma megyek du 3-ra a sóbarlangba Barcikára.Már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz ? Javít-e a helyzetemen? Egyébként nekem kell hála nem a kislányomnak.
Köszi még1x Kriszti
nyuszimami76
 
 


Szia Ildikó! :)

Olyan jó olvasni, hogy végre Mirtillnek nincs baja és milyen ügyes leányzó. :)
Sajnos bárhol összeszedhetnek a gyerekek bármit, így aztán váratlanul jönnek a dolgok. Én akkor félek igazán, ha megyünk valahová, mert ha akkor jön valami bibi... :?

Ha megyünk játszócsopiba, mindig "megnézem" a gyerekeket, mert sajna nem minden szülő figyel oda, hogy egészségesen vigye a gyermekét.

Könnyebbség, hogy Mirtill már ilyen szépen megy? Én már nagyon várom, hogy Gergő elinduljon. Úgy biztosan hamarabb jut majd el mindenhová, de mégis. Olyan jó lenne, ha már lent mellettem topogna. Most ha lemegyünk, időnként kénytelen vagyok engedni, hogy másszon négykézláb a játszón is. Emiatt megrökönyödve néznek rá, de mit csináljak. A kocsiban már nem akar ülni, szeret lépkedni is, de az nem olyan izgi még számára, mivel nem szabadak a kezei. A hátulütője az, hogy az új cipő orra botrányos állapotban van és a nadrágjai térde szintén. :cry:

És ha úgy számolom, a kisfiam kb hó idején fog elindulni, ami nem biztos, hogy könnyebbséget jelent majd, ha ki sem tudom venni a kocsiból.
Na, de majd meglátjuk. :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Bocs,hogy ilyen ritkán írok de Mirtill leköti minden időmet.
Mindig olvasni kell Neki és Ő is mindig olvas.Reggel az az első,hogy lapozza a könyveit és azzal is alszik el.
Jó lenne ha nagykorára is ilyen maradna.
Karácsonyra is könyvet veszünk Neki mert annak nagyon örül.

Voltunk tegnap tanácsadáson 8800gr és 81cm.Nem sokat hízott de amikor beteg volt sokat leadott.Mostanság elég jól eszik szerencsére.

Hát könnyebbség is meg nem is,hogy már tud járni.Abból nem vmi jó.hogy mostmár nem nagyon akar a kocsiban maradni.Mindig szedegeti a faleveleket,ismerkedik a fűvel,fával.Ja és minden létező szemetet fel akar szedni.
Abból viszont jó,hogy ha csak rövidebb távra megyünk már nem kell a kocsi szépen elsétál.Már kinn is egyre nagyobb biztonsággal jár.

Ez a kép Gergőről nagyon jó.Jól passzol a kolbi a kekszhez! :D

Mirtill is megy még lenn is négykézláb szerintem semmi megrökönyödni való nincs benne.
Némelyik ember olyan hülye tud lenni.Pl.ha egy gyerek hisztizik vagy vitázik az anyukájával úgy bírnak bámulni.Én oda sem szoktam nézni ez az ő dolguk.Amikor Mirtill pár hónapos volt nem nagyon maradt a kocsiban.Ha nem vettem ki ordított akkor azért néztek ha meg ölben volt és toltam az üres kocsit akkor azért bámultak.Sőt volt aki meg is szólított,hogy túl korai még ölben hurcolni.Szerintem ez az én dolgom.Na mindegy.

Milyenek az éjszakáitok?Alszik Gergő baba rendesen?
Mirtillke ügyesen alszik éjjel is és úgy tűnik már marad a napi egyszeri alvás.Most is alszik már 1/2 1-től.Bár az óraátállítás eléggé megviselte.

Teszek fel képet hogyan göndörödik a haja.Olyan mint az Anyué.

Szia!
Kép Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Vettetek már téi cipit a lányodnak? Van egy 15%-os kedvezményes siesta kuponom. Ha kell, szívesen elküldöm. :) 18-22-es méretben lehet vele vásárolni.
És Barcikán az Egressy út 31-ben van bolt, ahol le lehet vásárolni.

Jövök még :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Múlt héten vettem neki Siesta cipőt pont abban a boltban. :(
De aztért köszi,hogy gondoltál ránk.9390ft volt jól jött volna a 15% na mindegy.Majd legközelebb.

Köszi szépen a recepteket!

Jól vagytok?Már régen nem jelentkeztél!Készültök már Gergő szülinapjára?

Mi jól vagyunk Mirtill jön-megy egész nap és örökké pakol.
Már szépen beszél és már 2szót is összekapcsol.Még ragok nélkül de mondja pl,hogy:apa tánci(mindig Apával táncol),csicsi baba(csicsijja baba),szia baba,szép baba.
Valószínű cserfes kislány lesz! :)

Ha tudsz írj gyakrabban!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Kelimoni!

Most látom a vonalzódon,hogy kistesóra vártok!Gratulálok és remélem minél hamarabb megszületik az a baba aki a Tiétek lesz!
Kisfiút vagy kislányt szeretnétek?Vagy ez teljesen mindegy?
Lehet butaságot kérdezek de a második babánál is éveket kell várni?
Kíváncsi vagyok Gergő hogyan fogja fogadni a pici babát.
Tényleg újszülöttre vártok vagy nagyobbacska babát is vállaltok?Bocs,hogy így írtam de nem találtam más szót!

Remélem nem haragszol,hogy feltettem ezeket a kérdéseket és bocs ha esetleg bántót vagy butaságot kérdeztem.

Ha ráírsz írj!
Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Nagyon sajnálom, hogy későn ajánlottam a Siesta kupont. Biztosan jó lett volna pedig az a kis kedvezmény. :(

Nagyon édes lehet a kislányod, hogy beszélget. :) Úgy szeretném már látni. :) A képen, amit felraktál múltkorában úgy néz ki, hogy jó sűrű haja lesz. :) De nem is baj talán. :)

Bocsi, hogy nem jelentkeztem, Gergi beteg volt, így nem túl sok időm maradt írni. Abban sem vagyok biztos, hogy náthás volt, a fogára tippelek, tudod, orrfolyás, laza széklet, stb.

Az éjszakáink sem voltak tutik, sokszor ébredt. Az étvágya viszont jó volt, bár nagyon ritka, ha nem kell neki a kajcsi. :)

Gergi még nem indult el, úgy sem nagyon akar menni, ha fgom a kezét, azonnal teszi le a fenekét. Négykézláb viszont olyan tempóban rohan, hogy az életveszélyes. A feje állandóan tele van foltokkal, mert merész manőverei eléggé balesetveszélyesek. Aztán meg van naaagy sírás-rívás.

Beszélni sem beszél, még mindig az anya és a hama a két szó, amit mond. Nem vagyok megrémülve, azt mondják, a fiúk később csinálnak mindent.

Tesó: egyáltalán nem haragszom a kérdéseidért, válaszolok rá szívesen. Szóval csak csecsemőt, tehát újszülöttet vállalunk. Kislányt szeretnénk, de nem zárkózunk el a fiútól sem, főleg, ha vérszerinti lenne. Annak örülnénk a leginkább. Most nem kell olyan sokat véárrni, Gergi 2 éves szülinapja körül szeretnénk, ha már lenne egy kislányunk is. :) Ám az eljárást végig kell járni, így várjuk a határozatunkat az alkalmasságról.

Mostanában nagy program a lánynév választása, egyezkedünk apával rendesen. :D

Gergi nagyon szereti a kicsiket és nem bántja Őket, csak én félek mindig, hogy fogja, ha jön hozánk valaki picivel. Érdeklődik, az biztos. :) Mire lesz tesó, biztosan okos nagyfiú lesz, fog örülni, hogy nincs egyedül. Bár kezdetben tuti nem lesz neki óriási élmény.


Nemrégiben vettünk Gergőnek egy hintát, most az a sláger. Képes fél délelőttöt is ülni benne. :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Mirtillnek is ilyen hintája van és Ő is elég sokat ül benne még mindig.Van amikor abban alszik el.Mindig viszi magával a pelenkához kapott plüss vízilovat anélkül nem lehet beleültetni.

Én is úgy látom,hogy sűrű haja lesz szerencsére.Anyunak van ilyen dús,göndör haja.A mi hajunk elég vékonyszálú jobb,hogy nem tőlünk örökölte.

Szerintem sincs miért aggódnod!Majd amikor úgy érzi Gergő,hogy kész a járkálásra el fog indulni.Nem is kell semmit erőltetni!
Igen azt mondják,hogy a lányok hamarabb beszélnek.

Még egy hülye kérdésem lenne.Előfordulhat,hogy természetes úton teherbe esel?Vagy nem is számoltok azzal,hogy lehet vérszerinti baba?
Mi sem számítottunk rá és még is itt van Mirtill. :D
Csodák mindig vannak.

Ha jöttök haza remélem tudunk talizni!Én is kíváncsi vagyok Gergőre.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Előfordulhat, hogy természetes úton is lesz babánk. De minden eshetőségre fel akarunk készülni. Legfeljebb 3 gyermekünk lesz. :) Semmi szervi baj nincs, úgyhogy ki tudja, mit hoz a jövő.....:)

Képzeld, Gergő egyre többet áll meg egyedül a saját lábacskáink kapaszkodás nélkül és úgy játszik a kezében lévő játékkal. :) Na, emiatt sem vagyok oda, hisz szépen fejlődik. :)
Majd csak elindul egyszer. :)

Tegnap voltunk egy éves státuszvizsgálaton. 9.9 kg és 78 centi. A dokinéni szerint a súlya picit sok. Hát, én nem látom, szerintem masszív kispasi. :) Szereti a pocakját, az tény. :)

A másik: El kell ennünk Tőle a cumit, mert a fogai előre fognak állni. Na, ezt, hogy fogom megoldani? Mirtill cumizik?


Fárasztó hintázás Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Mirtill nem cumizik soha nem is cumizott.Szerintem nem a cumi miatt áll ki a foga ha kiáll egyáltalán.Úgy látom a képen,hogy MAM cumit használtok nem hinném,hogy az ilyet csinálna.Ha elveszed Tőle a cumit lehet elkezdi szopni az ujját és akkor tuti ki fog állni a foga mert az ujjaival kitolhatja.

Szerintem pont jó súlyban van Gergő.Mirtill 1 évesen volt 8170gr és 79cm és Ő 3310gr-mal született.Még most sem háromszorozta meg a születési súlyát.De most pár hete szerencsére nagyon jól eszik!!És már kezd gömbölyödni.

Képzeld ma voltunk a dokinál mert vasárnap óta Mirtill combja tövében meg vannak duzzadva a nyirokcsomók.Nincs semmi baja,nem lázas,eszik rendesen,jó a közérzete is.Nem tudja a doki sem mitől van.Ha jövő hétre sem múlik el akkor elküld vérvételre.Hát remélem rendbe jön mert nem akarom,hogy megszúrják.

Nekünk sem volt semmi szervi és hormonális bajunk sem.
Remélem egyszer csak sikerül és lesz egy vagy két kistesója Gergőnek!

Szia! Kép
Így hintázik Mirtill

Kép
ildikó74
 
 


Tünemény a lányod Ildikó! :) Az az édes mosoly! :)

Szerintem nem állnak ki Gergő fogai, csak meglehetősen nagy távolság van a két felső középső fog között. És még ki sem nőtt rendesen, honnan is lehetne tudni, merre fog állni?

Gergőnek is volt ilyen nyirokcsomó duzzanta, de neki a füle mögött. Mi is voltunk orvosnál, az ok: az immunrendszere nemrégiben valami betegség ( megfázás ) miatt legyengült és a nyirokcsomó az utolsó lépcső, ami ezt jelzi. Ha nem nő, semmi gond vele, ha igen, az már problémás. 4-6 hét alatt múlik el, osscillococcinumot kap Gergő és azóta nem jött elő. Ez homeós készítmény, nem tudom, ismered e. Emellett Cebion cseppeket kap minden nap, így már remélem, többször nem fordul elő.

Lehet, hogy már kérdeztem, Te beoltatod/ beoltattad Mirtillt bárányhimlő ellen? Az agyhártya gyulladás elleni oltást is javasolják. Kicsit elveszett vagyok, nem tudom, jó lenne e beoltatni.

És nézd, mit kapnak a mamik karácsonyra :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Gergő baba!
Nagyon sok Boldog Születésnapot kívánunk!!!

Majd kérek tortás fotót!

Nagyon jó ez a képeslap és eredeti.

Ismerem az Oscillococcinumot én szoktam szedni de Mirtillnek még nem adtam de a Cebiont kapja.
Még mindig ott van a csomó remélem hamarosan elmúlik.

Miket kap Gergő a szülinapjára?
Majd tegyél fel fotókat légyszi!!

Ma visszük Mirtillt a kötelező szemészeti vizsgálatra remélem minden okés lesz.Gergőnek cseppentettek a szemébe amikor voltatok szemésznél?Mert én nem nagyon szeretném ha belecseppentenének.De majd kiderül.

Jó ünneplést kívánok Nektek!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Köszönjük a szülinapi köszöntést! :)

Véget ért a buli nálunk. Olyan fáradtak vagyunk, hogy elmondani nem tudom, mégis nagyon örülünk, mert közeli családtagjaink megtiszteltek minket és eljöttek Gergőhöz. A kisfiam kézről kézre járt, mindig játszott vele valaki, amit nagyon élvezett, de este pillanatok alatt kidőlt.
Rengeteg ajándékot kapott, majd csinálok róla fotót, úgy könnyebb, mint felsorolni.

Remélem, Mirtillnél minden oké, szemecskéi is tökéletesek. Majd jövök még, csak képet akartam feldobni. :)

A torta
Kép

És ízlett ám:)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ja! Gergőnek nem cseppentettek a szemébe, csak sötétszobában nézték meg valami géppel. Nálatok, hogy zajlott a vizsgálat?

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nagyon szép volt a tortája Gergőnek!Jövőre már mi is okosabbak leszünk és máshol rendelünk.Nagyon szép kisfiad van!!

Meg volt a szemészeti vizsgálat és minden rendben van szerencsére! :D
Magánrendelésre mentünk a Hobaj Ildikóhoz de így is 2órát kellett várni.Senki nem mondta volna,hogy menjünk be a gyerekkel.Volt ott egy csaj egy 9hónapos kisfiúval Ő bekéreckedett ne udd meg milyen botrány volt.
Amikor bejutottunk végre először egy kiskutyát mutatott neki megnézte hogyan nyúl felé majd letakarta egyik ill.másik szemét.Aztán a sötétszobában világítgatott aztán belecseppentett és 10perc múlva megint világított.
Az én kislányom egy áldott jó gyerek nagyon jól bírta a várakozást és a vizsgálatot is.A csppentés utáni vizsgálatnál sírt de nem annyira.Pedig én nagyon meg voltam ijedve.

A nyirocsomók nem akarnak visszahúzódni ezért aztán nagyon aggódom.(szokás szerint).Nagyon félek a vérvétel miatt mert ott aztán tényleg fog ordítani mivel az fájdalmas.Ha rágondolok már rosszul vagyok! :(

A lábával megint van egy kis gond.Pár napja úgy lép,hogy befelé tartja a lábfejét.Ráadásul pont azt ami eddig mindig kifordult.Tiszta röhej.Kedden megyünk tornára majd megnézi a gyógytornász is.

Ti hogy haladtok?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!
Nagyon aranyos vagy, hogy így dícsérgeted a fiamat. :) Köszönöm szépen, de Te sem panaszkodhatsz, hisz Mirtill egy igazi bájos arcú kislány. :)

És ráadásul milyen ügyes. :) Gergő biztosan nem bírta volna ki a hosszú várakozást.

Ha a nyirokcsomók nem nőnek, nincs túl nagy probléma. Időre van szüksége az immunrendszernek, mire ismét "feltöltődik".

Hihetetlen, hogy Mirtill lábacskái most éppen az ellenkező dolgot "művelik" mint korábban. Mitől lehet ez?

Nálunk még mindig tornára van szükség, amit nem nagyon tudunk folytatni, mert Gergi elég nehezen hagyja magát. Lábújjhegyen jár, de egyre többször leteszi a talpát. Bízom benne, hogy még az évben elindul. :)

És egy fotó az ajándékokról. :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Bocs,hogy most jövök de elég sok dolgom volt.

Nagyon sok szép ajándékot kapott Gergő.Nekem az a kutyus tetszik amin rajta vannak a testrészek.Képzeld Mirtill már meg tudja mutatni hol a haja,füle,hasa,lába.

Voltunk tegnap tornán és mutattam a lábát hogy befelé fordul.Azt mondta a gyógytornász,hogy ez még mindig a kengyel hatása.Sok mindent már korrigált a rossz tartásból.Ja és elég karika a lába ez is azért van mert a kengyel miatt még mindig kifelé tartja a lábát és mert a külső combizmai kicsit rövidebbek szintén a szar kengyel miatt.
Azt mondta,hogy 5-6éves korig szoktak várni és ha nem korrigálja a rossz tartástműteni szokták.Hát remélem elmúlik hamar.
Azt javasolta,hogy kérjünk ortopédiai kontroll vizsgálatot csak a biztonság kedvéért.

Ma visszavittem a nyirokcsomók miatt és elküldtek minket vér és vizelet vizsgálatra.Még nem tudom mikor megyünk mert Gáb or dolgozik én meg egyedül nem viszem el.

Tegnap elég rossz napom volt.Hazaértünk Miskolcról és hívott Mirtill kereszapja,hogy jön hozzánk.Kb.20perc múlva óriási csattanást hallottam.Az unokaöcsém volt pont a házunknál karambolozott.Olyan ideges lettem mezítláb rohantam le.Szerencsére nagyobb baja nem lett "csak"az arcát vagdosta össze a szélvédő.Épp Mirtillnek akart ajándékot hozni de tiszta vér lett minden.Szóval szörnyű volt.

De volt jó is a tegnapi napomban.A barátnőmmel este színházban voltunk Mágnás Miskát néztük meg.Nagyon tetszett és nagyon jól éreztem magam.Kicsit kikapcsolódtam.Addig Gábor volt Mirtillel mire hazaértem már aludt.Jó kislány volt.

Holnap megyünk a bölcsibe játszóházba.Kíváncsi vagyok hogy fog tetszeni Neki.

Bocs,hogy ilyen sokat és csak magunkról írtam de eléggé kivagyok!

Ti hogy vagytok?Elmentek már a rokonok?Gergő biztos aludt éjjel ugye?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Húúú, ez hihetetlen, mennyi rossz történt Veled ilyen rüvid idő alatt. :( Úgysajnálom, hogy már megint a kengyel hozadéka a probléma. :( Remélem azért, hogy nem kerül sor a műtétre.

Végül is mikor mentek vérvételre? Gondolom, milyen szörnyű lehet egy síró babácska, akit fogjál le és a laborban nem túl kdevesek, ráadásul állj sorba.... Egy rémálom.

Hát, ez a baleset sem semmi. :(

Egyébként semmi baj, hogy írtál magatokról, de ha jót írtál volna, annak jobban örültem volna, hidd el!
Legalább a színház volt egy pozitív élmény. :)

Nálunk most elég káosz minden. :( A vendégek elmentek, de a sok ágynemű, törölköző, mire kimosom és ilyen időben nem nagyon szárad.... :(
A kisfiam ismét átment sikítozósba. rendesen dühöng, ha vmi nem úgy van, ahogy Ő szeretné, ha nem kap meg vmit. Hiába próbálom ilyenkor ölbe venni, szeretgetni, elterelni a figyelmét, nem sok eredménye van. Előfordul, hogy engem is megkarmol, megharap. :(
Sejtelmem sincs, mit kellene vele csinálni. Mostanában enni is alig akar, kiköpdösi a kajcsit pár falat után. Ilyet sosem csinált.
Jön a foga, az igaz, ami nem jelenti azt, hogy ennyire kiskakasnak kéne lennie.
Pihen is eleget, nem is vagyunk csak ketten folyamatosan összezárva, úgyhogy nem tudom.
Van ötleted?

Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Na túl vagyunk a vérvételen!!Nem is nagyon sírt sokkal rosszabbra számítottam.A gyerekosztályon vették le mert a laborban nem tudták ill.meg sem próbálták.Megvizsgálta Varga is és azt mondta,hogy nem kell miatta aggódni még akkor sem ha esetleg jövőre is ott lesz,Azt mondta,hogy addig amíg kemény és elkülönül a környező szövetektől nincs baj.Arra volt kíváncsi,hogy valóban nyirokcsomók-e mert lehet olyan,hogy nem látszika sérv és kizáródik a petefészke.De szerencsére ilyenről szó sincs.
Sikerült pisit is nyernünk mert Apa olyan ügyesen ragasztotta fel a tasakot,hogy mind belement!
És ami a lényeg minden jó lett!Negatív a vizelet és a vérképben is csak egy vmi van megcsillagozva ami arra utal,hogy nahgyon enyhén vérszegény.Biztosan kap majd egy kis vasat.

Mirtill is egyre hisztisebb.Ő harapni szokott de a játékokat néha a falba is próbálkozik.Engen már nem harap mert volt egy időszak amikor kékre-zöldre harapott és bizony ráütöttem a szájára.Azóta nem csinálja.
A legújabb,hogy lefekszik a földre és ordít.Ilyenkor kiszoktam menni abból a helyiségből és nem törődöm vele.Pár perc és abbahagyja.Sokan felveszik a gyereket vagy beszélnek hozzá szerintem annál rosszabb.Észrevettem,hogy amikor ezt a cirkuszt csinálja otthagyom és ha néha benézek a szobába újrakezdi a hisztit ha már abbahagyta.Ezért megint kimegyek és pár perc múlva úgy jön ki mintha semmi nem történt volna.Nálunk ez bevált.Mondjuk Mirtill alapjában egy nyugodt természetű kislány.A vérvételen is megdícsérték és azt mondták,hogy ritka aki ilyen jól viselkedik.De néha bedilizik mégis csak gyerek.

Képzeld másfél hónap után kijött a rágófoga így már 9 foga van.Tegnap reggelre jött ki igaz éjjel nem is aludtunk.Ennek ellenére viselkedett jól a vérvételen.

Na jó befejezem!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Örülök, hogy ilyen jól zajlott a vérvétel, nagyon ügyes lányod van, látod, megoldotta a félelmeidet. :)

Úgy látom, lassan közeledtek a dackorszak felé. :) A barátnőm angyali jó kislánya sokat változott, tegnap teljesen megdöbbentett. Itt voltak nálunk és eddig az én fiam "terrorizálta" Őt, most pedig fordítva. :D Gergő meg is volt lepődve.

Bevallom, én is ráütök Gergő szájára, ha harap illetve a kezecskéire is, ha mar, ha mindent lesöpör az asztalról, ha a videóba próbál turkálni.

Nálunk hisztikor a szeretgetés és a figyelemelterelés működik jelenleg, bár ezek még nem olyan óriási hisztik.

Ma nem jó napra ébredtünk, beteg a kisfiam. Már amikor kivettem a kiságyból éreztem, hogy nagyon meleg. Olyan szinten összekakálta magát, hogy amikor ölbe vettem én is csupa... lettem. Nagyon sápadt volt és ami a legfurább volt, odabújt hozám, szinte erőtlen volt, nem akart lemenni a földre. Gyors zuhany után kapott egy danonínót, tápit, cebionból lóadagot és panadolt, majd vissza is aludt. Most őrzöm az álmát. Ha a helyzet nem változik, akkor délután orvos.

Remélem, Ti jól vagytok. Készültök a Mikulásra? :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Remélem Gergő már jobban van és nincs komoly baja!
Ha megy a hasa adjál neki Normaflore ampullát az nagyon jó!

Hát igen!Mirtill kezd egyre hisztisebb lenni.Pár nap alatt annyit változott,hogy rá sem ismerek.
Olyan jó kislány volt most pedig olyan huncutság van a szemében!Mindig azokat csinálja a mit nem lehet pl.állandóan a számítógépet nyomkodja.Ezerszer szóltunk,hogy nem lehet és szinte egész nap azt nyomkodja.Vagy a zenét kapcsolgatja állandóan mondjuk ez nem baj.
Állandóan felmászik az ágyra,fotelba.Egy percre sem lehet magára hagyni mert rögtön mászik.

A gyerekekkel jól viselkedik nemverekedős és nem is irigy.Van egy kislány akivel szokott játszani na Ő irigy.Mindent elvesz Mirtilltől és közben ordít.Lehet tőle is tanulja az én gyerekem a sok hülyeséget.

Voltunk a játszócsoprtban és Mirtill egyáltalán nem élvezte.Nagyon sokat sírt és nem nagyon játszott.Tegnap akartunk menni megint de kicsit taknyos így nem vittem.Remélem megszokja majd és nem fog sírni.

Jobbulást Gergő babának!

Találkoztam Csimpivel már nem sok van hátra mert nagyon lenn van a hasa.Nemsokára megszületik a kisfia!

Szia!

Így babázik
Kép
És így "rajzol"
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó! :)


Nagyon ügyes lányod van, igazán édes a babával és nagyon ügyes a ceruzával. Lassan nekem is el kellene kezdenem Gergővel rajzolgatni, de egy pillanatig nem ül meg sajnos. :(

Biztosan jobban érzi majd magát Mirtill, ha többször mentek játszócsopiba. Megszokja, hogy nem kell félni senkitől és semmitél és aztán meglásd, tetszeni fog. Na, meg nem biztos, hogy a kedve mindig szuper, mint ahogy nekünk sem.

A kislányod biztosan tanul valamit irigy barátnőjétől, egyszer csak elkezdi a saját érdekeit érvényesíteni és ez így van jól.

Gergő már jobban van, ám a pár nap "szinte mindig ölbe akciója" eredménye képpen most elég hisztissé vált az én nagyfiam. Megint ott tartunk, hogy nem tudok kimenni a szobából, mert akkor sírás van.
Éjjel ismét többször ébred, visít, nem sír és azonnal ugrik talpra a kiságyban. Most próbálok nem rohanni, ha ez előfordul, mert ha ismét eljutunk oda, hogy nem alussza végig az éjszakát.... :?

Most megint nagyon visszavágyós időszakomat élem, állandóan azon jár az eszem, hogyan tudnánk visszaköltözni Barcikára. Tudom, nem a legjobb ötlet, de mégis. Néha olyan elveszettnek érzem magam ebben a naaaaaagy és idegen városban. :(

Szép napot Nektek!

Ilyen ügyik vagyunk ! :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Bocsi,hogy most írok de annyira fáj a fejem,hogy nem bírtam leülni a géphez!
Nem tudom mi van velem de újabban mindig fáj a fejem szerintem a fogigátlótól amit szedek.

Nagyon ügyesen tud Gergő fogat mosni!Mirtill is mindennap mossa a fogait.Ha már ilyen nehezen jönnek ki vigyázzunk rá.
Most megint a fogzással kínlódik renszeresek éjjel az ordítások!

Ma megkapta a 15hós oltást.Kicsit aggódom mert folyik az orra de azonkívül nincs baja és így oltották be.Nyugodtabb lennék ha egészségesen oltották volna be.
Hízott 40dekát így 9190gr és 83cm.

Szerdán megyünk a rehabra kontrollra remélem minden okés lesz.

Gergő meggyógyult már?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Gergő meggyógyult, semmi baja már. Ám annyira rákapott a tápira, hogy alig akar enni. Na meg a narancs, mandarin, szőlő, ami most bejön neki. Így kicsit nehéz táplálni. De legalább nincs nasi. :)

Most néztem éppen, Mirtill méreteit. A magassága szerintem nem is olyan sok. Gergő is hasonló méret, bár a 10 kilón Ő ár túl van. Na, ez látszik is rajta. :lol: Szerintem a 40 deka nagyon szuper.
Remélem, az oltással nem lesz gond.

Nem jó, ha fáj a fejed. :( Esetleg nem a szemüvegeddel van baj?
Nekem akkor szokott. És muszáj fogamzásgátlót szedned? Ez csak egy kérdés... :oops:

Szombaton mikulás bulin voltunk, nagyon jól éreztük magunkat. :) Gergő nem ijedt meg a Mikulástól, szerette volna levenni róla az övet. :lol:
Ti Mikulásoztok?


Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Voltunk ma Miskolcon kontrollon a rehabon és nem kell többet járnunk tornázni. :) Igaz még befelé lép de bízom benne,hogy korrigálni fogja.Ha nem viissza kell vinni az ortopédiára.

Nagyon ügyes Gergő,hogy nem fél a Mikulástól!Mi nem mikulásoztunk mert ma volt a játszócsoportban mi meg Miskolcon.De kapott ajándékokat.Anyutól kapott egy babakocsit aminek nagyon örül.Mindig azt tologatja.Tőlünk könyveket kapott Anyósomtól zsírkrétát és rajzlapot.Kapott édességet is de azt nem adtuk oda csak a rudit és a tejszeletet.

Azért szedek fogamzásgátlót mert nagyon rendszertelen és erős a vérzésem.Amióta megszültem ömlik belőlem a vér és erre írta a gyógyszert,hogy rendezze.

Pénteken megyünk a bölcsibe remélem nem fog sírni.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!
Gondolom, örülsz, hogy nem kell orvoshoz járnotok Mirtill lábacskáival. Tényleg jó lenne, ha magától rendbe jönne ezek után. :)

Milyen volt a játszócsoport? Jobban érezte magát Mirtill?

Mi ismét betegek vagyunk. :( Arra tippelek, hogy a baba-mamaklubos mikuláson írtó meleg volt, sokan is voltak. Vagy valami vírus vagy a hideg levegő csapta meg Gergit, amikor kijöttünk.
Tegnap szörnyű esténk volt, nem bírt elaludni a kismanóm, hiába szívtuk le az orrát. Sosem kellett ringatni, de most az jött be.

Ma már folyik az orra, picit köhög. Tegnap láza is volt.
Azért bízom benne, hogy nem ez lesz a téli programunk, hogy bent ülünk valamilyen betegséggel. Ma is olyan jól süt a nap, jó lenne kicsit levegőzni, de még nem szívesen megyek ki vele.

Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nagyon sajnálom,hogy Gergő megint beteg. :cry: Remélem hamarosan meggyógyul!!Jobbulást kívánunk neki!
Sajnos ezek a téli hónapok ilyenek,hogy mindent össze lehet szedni.Nem használ az immunerősítő?
Mirtill csak a Cebiont szedi és minden nap megeszik 4-5mandarint de szerencsére eddig nem volt beteg.Igaz kicsit taknyos de más baja nincs sőt már az is múlóban van.Kicsit izgulok mert pár nap és jelentkezik az oltás hatása.

Voltunk tegnap a játszócsoportban de most sem nagyon tetszett neki.Ott maradtunk ebédre evett egy keveset.Elég sokat sírdogált és ki sem akart szállni az ölemből.Egyedül a hintában volt el de szerintem azért mert ott nem volt senki.Szerintem a több ember riasztja meg mert amikor már mindenki hazament akkor kezdett volna játszani.
Úgy gondoltam,hogy heti 2*elmegyünk egy ideig de ha nem szokja meg és továbbra is rosszul érzi magát nem fogom vinni mert fölöslegesen szenved.

Ha minden igaz Csimpi holnap fog szülni.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Bocsi, hogy csak most jelentkezem, sajna Gergi meglehetősen beteg volt. Nem aludt éjszakánként, egész nap nyügi volt, napi 10-szer szívtuk az orrát legalább. Még mindig nem eszik, csak olyat, ami könnyen lecsúszik. A teát kanállal kell belelapátolni, úgy megissza, azt hiszem, azért, mert tetszik neki, hogy nem cumisüvegből jön. Pohárral is próbálkozunk, lehet, hogy egy jó alkalom arra, hogy megtanuljon pohárból inni.

Vasárnap az ügyeleten voltunk, ahol mondták, hogy nézessük meg Gergi vizeletét. Vittem is hétfőn a rendelőbe pár cseppet,ahol kiderült, fehérje van benne, elég sok. Gyorsan labor, ami szintén ezt igazolta. A dokinő szerint semmi sem támasztja alá, hogy ott legyen, ezért nefrológia a Heim Pálba, ahol még egy labort vagy UH-t sem csináltak.
Jövhéten ismét lesz egy labor és ha az sem lesz jó, akkor megyünk a Gyermekklinikára.

Nagyon megijedtem, mert nem szeretném, ha Gergi veséjével vmi gond lenne. Az is egy olyan szerv, amivel ha baj van, a gyermek életminősége nagyban romlik.

A kedve jó, folyton olyat csinál, amit nem kéne, állandóan a nyomában kell lenni.

Remélem, Mirtill sokkal jobban van, elmúlt az orrfolyása. :) Ez a hülye idő az oka mindennek szerintem. Ma pl. olyan hideg volt, hogy majd odafagytunk a villamosra. :( Két napja meg 16 fok.

Játszócsopir:
Olvastad a Suttogó titka II-t? Abban van szó egy kislányról, aki hasonlóan reagált a játszócsopira és az anyukája nem tudta eldönteni, mi a jobb a gyermeknek, ha nem viszi többet, vagy ha járnak tovább. Végül jártak tovább és 3 hónap kellett ahhoz, hogy ki merjen szállni az anyukája öléből. Ő is egy éveske volt.
Amikor olvastam vmelyik este, Ti jutottatok eszembe. Esetleg lehet, hogy Mirtillnél is jobb lenne egy pici "kényszer", ha a hazatérés után a kedve jó és nem hagy nyomot a játszócsopi. :)

Puszi Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ilyen voltam betegen :cry:
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Sajnálom,hogy Gergő megint beteg! :( Szerintem ha jó kedvű és "rosszalkodik"nem hiszem,hogy olyan nagy baj lenne.Ha a veséjével lenne gond az biztosan fájna nagyon és folyamatosan lázas lenne.Nyugodj meg!

Mirtillnek már nem folyik az orra de eléggé nyűgös és két napig hőemelkedése volt.Biztosan az oltás hatása mert azt mondták,hogy 7-10nap múlva jelentkeznek a tünetek.Az étvágya sem az igazi de eszeget.

Vasárnap megszületett Csimpi kisfia Bálint Nándor 3500gr-al és 50cm-rel!! :D

Voltunk tegnap is a játszóházban és most eléggé jól érezte magát.Amikor még csak kevesen voltak rá sem lehetett ismerni.Beszélt,szaladgált és játszott.Aztán amikor többen lettünk kicsit nyügi lett de aztán túllendült ezen és már a csúszdára is felmászott és átment nélkülem a másik helyiségbe is.
Az ebédből is evett pedig babfőzelék volt amit még soha nem evett.Szóval alakulunk.Holnap megyünk megint remélem legalább olyan lesz mint tegnap.

Nagyon aranyos Gergő még betegen is.Olyan kis huncut szeme van!

Gyógyuljatok meg mielőbb!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!
Bocsi, hogy csak most jelentkezem, olyan nyügi hangulatom van sajnos. :(

Készülünk a karácsonyra, meg arra, hogy haza fogunk menni pár napra, de igazán nem merünk költekezni, mert sejtelmünk sincs, hogy a gázáremelés az amúgy is 25 ezer Ft körüli fűtésünkre mennyit tesz rá. Emellet a közköltségünk már 13 ezer Ft havonta, biztos fogják ezt is emelni.
Legyen az embernek így meghitt ünnepe ':(

Remélem, Mirtill már rutinos játszócsopis és minden oké vele. :) Biztosan megszokja a helyet, hisz anyukája ott van vele. :)

Gergi már jól van, de azért még egy laborvizsgálatra szükség van, azt letudjuk mihamarabb. Bízom benne, hogy minden rendben lesz. :)

Mi lesz nálatok az ünnepi menü? És a a meglepik? :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ildikó!

Ismét van egy 15%-os siesta kedvezménykuponom. :)
Ha megírod a címed priviben, feladnám Neked, jó lesz tavaszra. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nagyon köszi a kupont írom a címem.Neked nincs szükséged rá?

Örülök,hogy Gergő jól van biztosan minden rendben lesz a laborvizsgálaton is.
Amikor Mirtill megszületett belázasodott és vettek tőle vért és vizeletet is és neki is volt benne fehérje pedig még csak 2napos volt.Kapott antibiotikumot és szépen helyre jött.

Már nagyon jó viseli a játszócsoportot szerencsére.Már ott hagy engem és átmegy másik helyiségbe is és már odamegy a gyerekekhez is.Az evéssel van egy kis gondunk mert nem sokáig ül meg az asztalnál.Eszik 4-5kanállal és aztán feláll és úgy eszik,hogy megyek utána.Itthon is ugyanezt csinálj.Tudom,hogy ez rossz szokás de örülök,hogy eszik és ha így hát így.A gondozónő szerint nem baj de a többi anyuka elég rosszallóan néz rám.Azt azért hozzá kell tenni,hogy Mirtill a legkisebb ott.
Most január elejéig nem lesz játszóház és félek,hogy utána megint szokni kell.

Nem mondod komolyan,hogy 13000 ft a közköltségetek??És mit nyújtanak ennyi pénzért?Legalább a liftetek jó már?
Mi 3575ft-ot fizetünk.
Elhiszem,hogy el vagy keseredve mi sem nagyon tudjuk mi lesz velünk jövőre.

Ha jöttök haza találkozunk?

Nálunk minden Karácsonykor Anyu szokott főzni és sütni ez most sem lesz másként.Szerintem rosszul esne Neki ha mondanám,hogy ne főzzön.A töltött káposztt én főzöm de már az is rosszul esett neki.Csinál fasírtot,töltött húst és ránt halat is.Süt bejglit és csinál keksztekercset.A férjem örül neki mert nagyon szereti Anyu sütijeit.
Nálatok mi a lesz a menü?
Mirtill kap egy bébitaxit,egy kockát amibe bele kell rakni a formákat(olyan mint a süti faló)és egy táskát amiben különböző baba felszerelési dolgok vannak.(játék baba).Ennyi.Mi úgy gondoljuk,hogy nem kell ilyen kis korban sok ajándékkal elhalmozni mert akkor mi lesz később.És amúgy sem tud még annyi mindennek örülni.Gergő mit kap?

Képzeld Mirtill olyan sokat fejlődött beszéd terén.Nagyon szépen beszél és szinte mindent mond!Rendesen lehet vele beszélgetni.Kérdezed és Ő válaszol.Elmondja ha éhes,szomjas,mit szeretne enni-inni,szól ha álmos,fürdeni szeretne és ha le akar menni.
Most az a legújabb,hogy az összes kirakatban lévő dologra mondja,hogy:azt kérem.De mindent kérne. :D
Gergő,hogy áll a beszéddel és a járással?

Na jó hosszú lettem!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Drága Ildikó és családja + Csimpi és családja, ha néha olvasol minket!

Nagyon boldog karácsonyt kívánok Nektek, sok örömöt és szeretetet, békességet!

Kelimoni és családja

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

BÉKÉS,BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK AZ EGÉSZ CSALÁDNAK!

Mirtill,Ildikó és Gábor

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!
Sajna nem megyünk haza, Gergi ma reggelre belázasodott. Sejtelmem sincs, hogy mi történt ismét, figyeljük és bízunk abban, hogy hamarosan rendbe jön.

Tegnap ez történt nálunk! :D
Kép

És néhány karácsonyi kép. :)
Kép Kép Kép Kép Kép

Várom a képeiteket és a beszámolót, hogy tetszett Mirtillnek a karácsony. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nagy gratula az elinduláshoz!!

Sajnálom,hogy Gergő beteg lett remélem már jobban van!!
Mirtill jól van bár az evéssel megint gondban vagyunk.Nem akar semmi mást enni csak tésztát.Azt mindennel megeszi mást semmit.Minden nap nem ehet tésztát.

Mirtillnk nagyon tetszett a fa teljesen elámult tőle.Most meg már állandóan azt piszkálja.Pár napja belebújt a kisördög!

Jól teltek az ünnepek de volt benne szomorúság is mert szombaton hajnalban meghalt a 14éves spánielünk.Nagyon hozzánk nőtt és nagyon hiányzik!

Voltunk tegnap az ortopédián Mirtillel a befelé lépés miatt.Itthon kell tornáztatni,többször fordítva ráadni a cipőt és februárban kell visszavinni.Ha nem javul kap alváshoz sínt.Agybaj!

A privit megkaptad?

Szia!

Kép
Kép

Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Remélem, a kislányod már hajlandó tésztán kívül mást is enni. :)
Olyan édes a képeken, látszik, hogy komolyan érdekli a könyv. :) És ha piszkálja a fát, annyi baj legyen, csak ne boruljon rá. :)

Nem is hiszem el, hogy felmerült a lehetősége annak, hogy ismét valami eszköz a lábán. :cry:
Arról még sosem hallottam, hogy a cipőt fordítva... Hogy viseli?

Nagyon sajnálom a kutyust, hisz ennyi év után, mintha egy családtagot veszítettetek volna el. :cry:

Nálunk picit javult a helyzet, Gergi elkezdett enni. Igaz, csak a húsleves megy, így már egy hete azt eszi. Kb. mint Mirtill a tésztát. De nem bánom, legalább eszik. Aggódtam picit, mert elkezdett fogyni. És rohamosan. Olyan nyúzott lett az arcocskája. Azt hiszem, ilyen piciknél azért a 30-40 deka elég sok. Ma már megitta a Kubut is. Voltak olyan napok, amikor apával le kellett fognunk, hogy pár falatot bele tömjünk. Amikor sikerült valamit bele tenni a szájába, az újjammal tartottam bent, hogy lenyelje. Tudom, kegyetlen a módszer, de még egy gyógyszert sem tudtam beadni neki.

Az is elvette a figyelmét, hogy itt voltak a szüleim pár napig és szinte folyamatosan játszottak vele. Így nem akart semmiről lemaradni. Nem is volt ideje enni sem.

Privit megkaptam, és te a levelet? :)

Csipcsip csóka mamáékkal :)
Kép

Porszívóvizsgálat :D
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Először is Boldog Új Évet kívánunk!!

Még nem kaptam meg a levelet igaz ma nem néztem meg a postaládát.Lehet nem fogom tudni igénybe venni mert most meg azt mondta a doki az ortopédián,hogy mivel befelé áll a lába sarokdöntés nélküli keménykérgű cipőt hordhat.Tehát olyat amiben nincs betét.És amúgy sem kellene egy gyereknek sem betétes cipőben járni mivel a lábboltozat 2-3 éves korban fejlődik ki magától.De ha betétes cipőt hord azok az izmok eleve meg vannak támasztva így eltunyulnak a láb izmai.A Siesta cipő meg amúgy is kicsit befelé dönti a lábat.Pedig tavaly ők ajánlották a Siestát.Ki tud így eligazodni?És hol fogok betét nélküli cipőt találni?
Amúgy jól viseli a kacsalábazást le sem akarja venni a cipőt.
Hát remélem nem kap sínt mert nem tudom,hogy fogja bírni!

Amúgy az én jó kislányom 180fokos fordulaton esett át.Amióta többet van gyerekek között nagyon eleven lett és folyton a hülyeségeket csinálja.Nem nagyon akar szót fogadni sem.
De úgy látom Gergőnek is elég huncut szeme van.

Mirtill is eszi a húslevest sok tésztával. :D

Mikor fogtok hazajönni?

Szia!

Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Végre, nem csak az én kisfiam kutyaütő!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Örülj neki, hogy Mirtill felszabadult és rosszalkodik picit. Nálunk most ismét a "hátrafeszítem magam" korszak van. És megfogadtam, hogy türelmes leszek, ha hiszti van, szeretgetés lesz válaszként. És eddig a dolgot siker koronázza, ha elkezdene valamiért Gergi nyafogni, pár másodperc után odajön hozzám, bújni. Ilyenkor el van feledve minden csínytevés.

Lehet olyan cipőt venni, amiben nincs harántemelés. Minden Maus cipő olyan. Nekünk is az van és az ára nagyon barátságos a Siestához képest.

http://www.tanodacipo.hu/magyar/menu_hu3.html


http://gportal.hu/gindex.php?prt=225113


Biztosan tudnak segíteni, hogy a közeletekben hol árulnak ilyet.

Tündéri Mirtill a képeken, olyan nagylányos. :)

Nem tudom, mikor megyünk haza, azt hiszem, húsvét környékén. Hamarabb nem, a férjemet tuti, hogy nem engdik el a munkahelyéről addig.

Azt szeretném kérdezni, hogy Mirtill eszik már és iszik már pohárból kicsit önállóan?
Ma elkezdtünk Gergivel kanalazni, igaz, fogtam a kezét és raktam a szájába az ennivalót, de a tálkája előtte volt és baromira élvezte. Utána pedig naaaaagy etetőszék takarítást kellett eszközölnöm. :lol:

Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Megkaptam a kupont és a képeslapot is!Nagyon köszönöm mindkettőt.
Megnéztem amit írtál de ott azt írják,hogy harántemelővel készülnek a cipők.Nekünk olyan kell amiben semmi nincs és jó kemény legyen a kérge.Javasolták a Marci cipőt de arról nem találtam semmit a neten sem.Na mindegy tavaszig csak találunk vmit.Amúgy tényleg jó az ára.

Mirtill nem nagyon eszik kanállal igaz mostanában próbálkozik.Belemártja a kajába és bekapja.Nálunk is tiszta kosz minden.Inni sem iszik egyedül pohárból.Az itatóból már néha iszik ami nagy szó mert eddig nem tudta használni.

Mirtill már leszokott a földre fekvésről most inkább ütni szeretne és harapni.Engem nem mer megütni de a férjemre már poonvágta párszor.Aztán kapott a kezére mivel nem hallgatott a szép szóra és abbahagyta.Mostanában ha rászólunk csak nevet az arcunkba.Mondjuk én rászólok erősebben és arra hallgat.De nem ilyen volt.

Holnap megyünk a játszócsoportba kíváncsi leszek hogy fog tetszeni mert nem volt most pár hétig.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!
Na , milyen volt a játszócsopi? :) Tetszett Mirtillnek? :)

Mi most nem járunk sehová, inkább csak séta délelőttönként. Nagyon figyelek arra, hogy túl meleg helyen ne tartózkodjunk sokat, mert Gergi azonnal megfázik. Bár mostanában ( kop-kop) semm gond. Így holnap elviszem a vizeletet a kórházba. Kellett pár olyan nap, amikor tutira tudtam, hogy Gergi nem lázas, hisz csak így lesz olyan eredmény, ami biztos.
Már múlthéten indultunk, csak anya elbénázta a vizeletgyűjtő zacsit . :oops: Így üres maradt. :oops:

Képzeld, Gergi alvása mostanában megint meg van kergülve. Délelőtt alszik a babakocsiban egy órát maximum és az az egész napi alvása. Hiába próbálom letenni később vagy esetleg napközben itthon, ha éppen nem megyünk le délelőtt, nem hajlandó aludni, csak szívszaggató zokogás van.
Ma kétszer fél rát hallgattam, gondoltam, hátha...Aztán csak kikellett vennem a kiságyból. Ezzel egyébként azt értem el, hogy most állandóan bújik hozzám és ölben akar lenni.
Olyan tanácstalan vagyok. Sajnálom, mert nem akarom, hogy úgy érezze, csalódnia kell bennem, nem vagyok mellette, nem vígasztalom meg. Ám tudom, hogy neki még a napi egy óra alvás nagyon kevés.
Van valami ötleted?

Vasárnap apa munkahelyén voltunk, ahol Gergi kipróbálta a darut és a targoncát. Hát, látszik, hogy pasiból van. :lol: :lol:
Azonnal tudta, mit kell csinálni a kormánnyal.
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Tetszett a játszócsoport így holnap is megyünk.Már simán otthagy,átmegy a másik helyiségbe is és nem is keres engem ami azért kicsit rosszul esik. :twisted:
Mostanában nagyon apás lett.Minden szava csak "Apicika".De ez így van rendjén mert minden kislány első szerelme az apukája.

Sajna nem tudok tanácsot adni alvás ügyben mert nekünk szerencsére nincs ilyen gondunk.Mondjuk Ő sem alszik olyan sokat nappal.Reggel 8-1/4 9körül ébred és 1/4 1 körül alszik el délután és legkésőbb 2-kor már fenn van,este 1/2 9-9körül alszik el.Éjjel szokott mocorogni van akkor hozzám bújik,iszik vizet és alszik tovább.Ennyi.

Nálunk a gond az evéssel van.Igaz pár napja már elég jól eszik és már főzeléket is evett nem csak tésztát.
Most vettem észre,hogy fent kijött mindkét rágófoga szerintem ezért nem evett rendesen.De alul is jön már és az egyik szemfoga is.Már 11 foga van!

Hogy haladtok a járással?És a beszéd?
Mirtill nagyon szépen beszél már mondatokat mond.Sokkal többet mond mint más 16hónapos gyerek.Megkérdezi,hogy:Mit csinál anyuci? Mondja,hogy csücsüccs le anyuci vagy apuci.Elmondja,hogy kiket szeret,felismeri az embereket a képekről még azokat is akiket ritkábban lát.Ismer elég sok formát még a rombuszt is.Van egy könyve a színek és formák és onnan tanuljuk ezeket.És ha énekelek vagy mondókát mondok mindig mondja a következő sor elejét.Nagyon örülök,hogy legalább ebben szépen fejlődik.Az ortopédián is megdícsérte a doktornő,hogy milyen szépen beszél.Valószínű így kompenzálja a mozgásbeli lemaradást.De már nincs abban sem lemaradva mert már szaladni is tud és mindenhová felmászik.

Nagyon ügyes Gergő.Azért már most hogy látszika nembeli különbség.Mirtill mindig babázik.

Köszi az e-mailt!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Kelimoni!

Most találtam rátok,én is barcikai vagyok.Ismerjük egymást,egy téren laktunk.Eredeti nevem Kitti,így valószínűleg rájösz,ki vagyok.

Szép nagy fiad van már,gyönyörűek a képek róla.Nekem van egy 6 hónapos kislányom a két nagyfiam mellé.Sajnos én még képeket nem tudok felrakni,nagyon kezdő vagyok.Örülök,hogy rádtaláltam,senki ismerőst nem fedeztem még fel.

Szoktatok Barcikára járni?Most futnom kell,mert Laura "hallhatólag" megéhezett.

Sziasztok!
lalu
 
 


Sziasztok!
Szia Kitti! Persze, hogy tudom, ki vagy. :) És született egy kislányod? :) Gartulálok hozzá! :)

A nagyok jól vannak? :) Puszi anyukádnak is! :)

Az én kisfiam már elmúlt egy éves. Nagy lókötő, állandóan vigyorog. :)
Most sajna küzdünk azzal, hogy gyakran belázasodik, 39 fölé szökik a hőmérséklete. Igazán erre nincs magyarázat. :(

Itt a babaneten nincsenek Barcikaiak, ezt a topikot is én nyitottam, hátha... Aztán Ildikóval "működtettük" eddig. :)

Nagyon ritkán járunk Barcikára sajnos, inkább az én családom jön. A férjem sokat dolgozik, így alig van lehetőség arra, hogy pár napig szabad legyen.

Ildikó!
Játszócsopi még mindig megy? :)
Remélem, már megjött a Mirtill étvágya. :)
A járással minden oké nálunk, már kint is megy Gergő cipőben. bent szinte már csak a lábain, nagyon ritka, ha négykézláb közlekedik.

A beszédfejlődése nem igazán indult meg. Maradt a hami, ha éhes és a nem. Mindenre mutogat, ha könyveket nézünk, megmutatja a kutyust, cicát, labdát, babát, stb. a tárgykat is ismeri jórészt, azt hoz oda,amit kérek ( labda, könyv,autó, stb ). Ám beszélni nem akar.

Ám nagyon várom már, hogy beszéljen. :) Milyen jó lesz cseverészni. :)

Móni



Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Megy a játszócsoport már egész jól el van.
Az evéssel vannak gondjaink igaz tegnap és ma evett rendesen.
Jönnek a fogai és valószínű azért nem eszik.Pénteken a déli alvásból felsírt és utána nagyon elkezdett sírni.Még a vizet sem fogadta el ha a szájához ért a cumi még jobban sírt.Adtam Cataflam cseppet és nemsokára jól volt azóta sincs baja.Úgy látom,hogy kijött a 4.rágófoga is de most már jön a szemfoga.Túl lehetnénk már a fogzáson.

Gergővel mi újság?Kiderült már miért lázasodik be olyan gyakran?Mi lett a vizeletvizsgálat eredménye?

Nagyon jók a képek!

Szia!

Kép
Ő a barátnője

Kép

Kép
ildikó74
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: