Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi júniusban költöztünk Budaörsre. Beleszerettünk ebbe a helybe. A "pici" fiam 3 hónapos.
rachel
 
 


Szia Rachel!

Nekem is nagyon bejön Budaörs, szép is, jó is. Mesélhetnél picit magatokról, akár képet is feltehetnél a pici fiadról!
Családi házban laktok? Merrefelé?

A többiek meg jól eltűntek! :?
Vendég
 


Szia Athiz!
Az Orchidea utcában lakunk. Boldi 7 kg, 68 cm. Képet képtelen vagyok feltölteni. Mind nagy méretűek, vagy csak én nemértek hozzá. Van egy 15 éves nem "kis" fiam is.
Ti merre éltek?
rachel
 
 

 
 

Merre van az az Orchidea utca? Mi a Munkácsyban lakunk.
A képet le kell kicsinyíteni, pl. a Paint-tel. Vagy bármelyik hasonló programmal.
És a nem kisfiad segít neked? Szereti a kistesót? Nem féltékeny?
Mit szoktatok csinálni a szabadidőtökben, merre csavarogtok?

Egyenlőre ennyi. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv. Rachel itt a Budaörsi "csapatban"!

Athiz!
Én sűrűn benéztem ide, de mindig "csend" volt.
Most látom a vonalzódat!!!!! Csaaak neeeem?????

Kép
ildi35
 
 


Rachel!
Gyerekek szempontjából egy hajóban evezünk, mivel a két hónapos lányom mellet már van egy 14 éves fiam is.
Azon nem csodálkozom, hogy beleszerettetek a környékbe ill. a városba. Mi 12 éve költöztünk ide, de ki sem lehetne innen robbantani minket, annyira megszerettük. :lol:

Kép
ildi35
 
 


Szia Ildi!

Én is vártam, hogy hátha valaki ír, ezek szerint egymásra vártunk :lol: :lol: .

Hát igen, úgy tűnik, hogy babát várok. Ma megyünk UH-ra, majd elválik, remélem, hogy minden rendben, és akkor majd töltök fel ide képet.
A fiamnak a vonalzója valamiért nem akar működni :roll: , de majd utánanézek.

Hogy vagytok?
Vendég
 


Szia Athiz!

Akkor nagyon nagy gratula Nektek!! Látod, kár volt idegeskedned. Remélem az UH-on is menden rendben volt.
Na, most bejezem, mert olyan tetű lassú a netünk, hogy már tiszta ideg vagyok miatta. Holnap jövök.

Kép
ildi35
 
 


Ildi, hülyeséget írtam, szóval holnap megyünk UH-ra! Látszik, hogy egyszerre többfelé kell figyelnem. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Örülök az "egy csónaknak". Bálint, a nagy fiam segítene a kép kicsinyítésében;meg is fogom kérni, de most annyira tanul, hogy nem akarom zavarni. Nagyon szereti Boldit, viszi az ölében, beszélget vele, és előadást tart neki fizikából :) .
Az Orchidea utcan a Csiki Csárdánál, vagyis büfénél van. A Törökugratóval szemben.
Segítenétek nekem? Bajban vagyok a gyermekorvossal. Tudnátok ajánlani valakit?

Szép estét Nektek!
rachel
 
 


Szia Rachel!

Én a saját orvosunkat nyugodt szívvel ajánlom, a Norbinak már 12 éve Ő az orvosa és temészetes volt, hogy a Hannát is hozzá visszük. A neve Dr. Németh Györgyi, a lakótelepen rendel, ha gondolod telefonszámot és rendelési időt is tudok adni. Ő egy idősebb, de tündéri aranyos nő, nagyon szimpatikus és közvetlen (szerintem), tényleg csak ajánlani tudom. Rajta kívűl én nem is ismerek mást.

Pár szóban mesélsz majd magatoktról?

Egyébként milyen érzés ennyi év után újra babázni?

Bevallom őszintén én eleinte féltem egy kicsit, szinte olyan voltam, mint egy első gyerekes mama. Sőt, a mai napig teszek fel kérdéseket más kismamáknak itt a neten, hiszen ahhoz képest amikor a fiam csecsemő volt nagyot változott a világ és annyi minden másképp működik már.

És mit szólt a nagy tesó a kicsihez?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de eddig nem volt a környezetemben olyan anyuka, ahol ekkora korkülönbség van a gyerekek között.

Ildi

Kép
ildi35
 
 


Sziasztok!

Megvolt az UH, és kb. 3,5 cm a picikém, vert a kis szívecskéje, sőt, még mocorgott is rendesen. Úgyhogy minden okés velünk.

Rachel, én több gyerekorvosnál is voltam Szilivel, mire megtaláltam a mostanit, igaz, nem rendel Budaörsön, de házhoz jön, és nagyon rendes, kedves, ami nekem nagyon fontos! Az, hogy gyerekként és emberként bánjon a gyermekemmel, ne úgy, mintha Ő ott sem lenne! Szóval játszott vele, lefoglalta, úgyhogy megbarátkoztak. Jó doki, ha érdekel, megadom a számát.

Pusz
Vendég
 


Sziasztok!
Nagyon aranyosak vagytok!
Bármelyik gyermekorvos jó lenne. A miénk, mint kiderült egyáltalán nem olyan kedves, mint amilyen drága.
Bálint nagy örömmel várta Boldizsárt, nagyon szereti, kényezteti, dajkálja, és rettentően félti.
Nagyon jó 15 év után újra babázni. Én hamarabb is szerettem volna, de közben a családunk felbomlott, és ennyi idő telt el, míg újra sikerült olyan párt találnom-remélem :) , akinek érdemes kisbabát szülni.
Néha én is kételkedem sok midenben, én is kérdezgetek, de aztán mindig rájövök, hogy a gyermek ugyanúgy gyermek, mint annak idején, az alma is ugyanolyan gyümölcs, mint 15 éve.
Ez onnan jutott eszembe, hogy a "tudomány mai állása szerint" gyümölcsöket... csak 4 hónapos kortól, vagy féléves kortól adhatunk. Mi viszont már kb 2 hete iszunk sütőtöklevet...., és Boldi nagyon szereti.

Jó éjszakát Nektek!
rachel
 
 


Sziasztok!

Athiz!
Örülök, hogy minden rendben volt az UH-n. Ha jól számolom, akkor május-június körül fogsz szülni. Az nagyon jó szerintem, mivel akkor kezdődik a nyár, sokat lehettek majd a szabadban és nem kell bezárkózni, mint most ebben a trutymák időben. Megint a Szent Imrében fogsz szülni? A kisfiadnak mondtátok már a tesó érkezését?

Rachel!
Akkor itt küldöm a Dr. Németh Györgyi elérhetőségét:
Tel: 420-622
Rendel: Hétfő: 15.30-18.30, Kedd: 11.30-14.30, Szerda: 15.30-18.30, Csütörtök: 7.30-10.30, Péntek: 11.30-14.30
Tanácsadás: Szerda: 13.30-15.30, Csütörtök: 10.30-12.30
Nagyon ostoba vagyok, de pontos címet nem tudom megmondani. Egyébként a Budaörsi TV-n a képújságban is megtudod nézni.

Nálunk a párom akart mindig is második gyereket, sőt ha rajta múlott volna, akár minden évben szülhettem volna, mert annyira imádja a gyerekeket. Én viszont, valahogy soha nem akartam másikat. :oops: :oops: Aztán a Norbi egyre önállóbb lett, egyre kevesbb programban vett részt velünk, stb, szóval egyre többet maradtunk ketten és akkor kezdett bennem motoszkálni a dolog, hogy Úristen, ez egyre inkább így lesz? Egyre többet maradunk ketten apával? Ahhoz meg még elég fiatalok vagyunk, hogy itt üljünk ketten egymást bámulva. Szóval átértékeltem a dolgokat és ennek eredménye a Hanna. Aki az apját az első pillanattól az ujja köré csavarta és akit a nagy tesó egyenesen imád.

Azt hiszem én sem fogom kivárni a 4 hónapot a hozzátáplálás szempontjából, főleg, hogy a Hanna tápszeres gyerek.
Még csak itallal próbálkoztál vagy esetleg valami kajával is ?

Kép
ildi35
 
 


Helló!

Rachel, Dr Varga Károly a dokink neve, és a telefonszáma
06-30/202-6957.

Ildi, szeretnék újra a Szt. Imrében szülni, de nem tudom, miként valósulnak meg az új törvények, és hogy mennyibe fog kerülni így a szülés. Júni 30-án várható a baba érkezése. Szilárd fiam tud a kistesóról, azt mondja, hogy szereti, meg hogy nem lesz rá irigy, stb, de majd meglátjuk. Remélem, hogy jó tesók lesznek!

Én Szilinek 5 hónaposan adtam gyümölcspürét, de csak azért, mert azt gondoltam, hogy a tejcsi már nem elég neki. Ha lehet, akkor korábban nem akarok adni a következőnek idejekorán hozzátáplálást, csak szopizzon, de majd elválik, elég lesz-e.
Vendég
 


Athiz!

Tulajdonképpen Budaörs melyik kórházhoz tartozik területileg? Vagy nem is ez a lényeg? Mintha valami olyasmire emlékeznék, hogy az ÁNTSZ fog kijelölni kórházat, de ha az nekem nem felel meg, akkor mehetek ahová akarok csak ott éppen perkálnom kell? Azért én bízom valami csodában, hogy ez ebben a formában nem valósul meg. Ha meg igen, akkor pedig valami kiskapu biztosan lesz........
Egyébként sokszor elfilózom, hogy vajon a Parlamentben van-e legalább egy épeszű törvényhozó?????

Kisfiút vagy kislányt szeretnél? Persze gondolom mindegy, csak egészséges legyen, ahhoz pedig nem fér kétség, hogy az lesz Mire a pici megszületik, akkorra a fiad már ovis lesz, ugye? Egyébként van segítséged a közelben, mármint nagyszülő?

Én azért gondoltam minél hamarabb a hozzátáplálást, mert a Hanna csak tápszeren él szegény.

Kép
ildi35
 
 


Szia Ildi!

Szerintem sem komplettek a parlamentiek, de csak imádkozni tudok, hogy ne úgy legyen, ahogy Ők éppen kitalálják. Mert nekik hót mindegy, hiszen sok pénzük van, akár magánklinikára is tudja vinni a kis asszonykát, ha baja van, vagy szülni készül.
Akinek meg nincs pénze, az gebedjen meg, azt kapja, amit adnak!
Semmiképpen nem szeretnék a Kútvölgyiben szülni, Budaörs oda tartozik. Egyszerűen nem tetszik az ottani rendszer, az ágyszám, stb. A Szt. Imrével meg voltam elégedve. És ráadásul útban és időben kb. ugyanannyi, mint a Kútvölgyi. :roll:

Kislányt szeretnénk, és ha minden igaz, az is lesz! Megérzés+jóslás+ilyesmik! :lol: De tényleg az egészsége a legfontosabb!
Szilikém tényleg oviskorú lesz, március végén tölti a hármat, de elvileg csak szeptembertől lehet majd oviba adni. Majd meglátjuk, hogyan lesz.
Segítségem most már van. Anyósomékkal lakunk, Övék a ház, mi külön kialakítottuk a felső szintet. Hát nem egy aranyélet, de mostanában, ha kell, azért segítenek, persze nem volt ez így mindig.

Én sok olyan tápszeres babát láttam, akik jobban kicsattantak az egészségtől, mint a szopis babák. Én csak akkor adnék neki hozzátáplálást, gyümit, zöldséget, stb, ha látnám, hogy nem elég már neki a tápszer. Már csak az allergia elkerülése végett is! De 6 hósan mindenképpen célszerű elkezdeni a másfajta kaját adását!
Vendég
 


Jó reggelt Athiz!

Ma este 22.55-kor az RTL Klubon a Házon kívűl című műsorban pont ez a meghatározott kórházban való szülés lesz a téma. Engem már ugyan nem érint, de nagyon kíváncsi vagyok rá.
Egyébként mélyen tisztelt Honatyáink és Honanyáink nem csak az egészségügy témában, hanem szerintem úgy anblock nincsenek a helyzet magaslatán. Megy az őrült kapkodás, hogy honnan lehetne még pénzt kicsikarni (amit ugye ők basztak el ), közben pedig embereket, családokat nyomorítanak meg. Szívesen elküldeném a képviselőket a kijelölt kórházakba egy jó, beható urológiai vizsgálatra!

Drukkolok Neked, hogy kislányod legyen! Még nagyon az elején vagytok, de gondolkodtál már neveken?

Nem irigyellek, hogy az anyósodékkal kell laknotok. Bár nekem tényleg nagyon jó a viszonyom az anyósommal, apósommal, és nagyon jó fejek is, de karóba ugranék ha velük kellene laknom. És az anyámat is imádom, ezért örülök amikor eljön hozzánk, de annak is amikor haza indul. :lol: :lol:

Nem tudsz véletlenül itt Budaörsön valami gyerekruha üzletet? Igazából csak téli sapkát szeretnék venni. A bevásárlóközpontokban nem találtam, kifejezetten gyerekruha boltról pedig nem tudok. Bár, ha jól emlékszem, mintha azt olvastam volna a TV-ben, hogy a Szivárvány u. 3-ban nyílt bababolt, ahol használt és új cuccok is vannak.

Kép
ildi35
 
 


Gyerekruha bolt van a Szabadság úton, hogy hányas szám, sajna nem tudom, ha mész Budaörsről Budapest felé, akkor nagyjából a Tulipán utcánál lehet a bal oldalon, és nagyon jó cuccok vannak, habár nem olcsón!
Én a Tescoban tudok olyat, ahol kifejezetten gyerkőcsapkákat, harisnyákat, zoknikat árulnak, ha ott mész be, ahol a gyógyszertár van, akkor mész középen, és egy kis bódénál lesz. Nem bent a Tescoban, hanem kint, ahol a kajáldák vannak, arra!
Mellesleg szintén a főúton, a CBA-val szemben van egy kínai bolt, ott is kaphatsz akár gyereksapit is!

Anyósékkal elvagyunk, hát nem mondom, hogy kimondottan szeretjük egymást, elejétől fogvan nem kedveltek, de szükség törvényt bont, vagy mi. :lol: Pénz híján lakunk itt, mondanom sem kell. Minden vágyam, hogy legyen egy saját házikónk végre!!! De egyenlőre még kilátás sincs erre. :cry:

Nevek vannak, már akkor nézegettem a neveket, amikor még csak tervben volt, hogy egyszer lesz majd egy lányom. De még korai lenne választani. Szilinek is a kórházban lett véglegesítve a neve, kettőből választotta ki a férjecském. :D

Amit az elején írtál, egyetértek, én is beutalnám Őnagyságukat egy alapos kórházi kezelésre! :lol:
Vendég
 


Athiz!

A Tescoban pont tegnap voltam annál sapkásnál, amit említesz, de akkora paraszt volt az eladó, hogy ott hagytam a fenébe. Viszont a kínai az jó ötlet. Köszi.

Persze, gondoltam, hogy nem merő kedvtelésből laktok az anyóséknál. Sokszor mondom, hogy ilyen szempontból nem szívesen lennék újra húszéves, mármint családalapítás, lakásvásárlás, stb, erre a mai fiataloknak szinte esélyük sincs. A 27 éves kolleganőm mondta, hogy bármilyen morbid, de egyszerűen nincs más választása, meg kell várnia, hogy a szülei kahaljanak a lakásból és akkor majd lesz saját otthona. Persze lahet, hogy akkorra már ő is nyugdíjaskorú lesz.

Hogy bírod ezt a szürke, hervasztó, trutymákos időt? Én olyan vagyok, mint akin keresztül gyalogolt az úthenger. Egyébként is szívből gyűlölöm a telet, egyedül a karácsonyt szeretem az egészben. Jut eszembe, gondolom Szili már várja a Jézuskát. Kívánságlista van már? :lol: :lol: Emlékszem, az én fiamnak mindig kilométer hosszú volt.

Na megyek, bedobok egy kávét, hátha magamhoz térek.


Rachel!
Felvetted már valamelyik gyerekorvossal a kapcsolatot?

Kép
ildi35
 
 


Ildi, ja igen, ott tényleg velünk is bunkó volt az a picsa eladónő. De nem igazán érdekel, kapja be! Én akkor is vettem ott cuccost. :D

Én sem kedvelem ezt az időjárást, a telet sem igazán, csak a sok ünnep és szünet miatt, akkor legalább együtt van a kis családunk.
Az őszt is csak azért szeretem az elején, mert olyan sokszínű a természet olyankor.

A fiam nem ír listát, mert még nem tud írni :lol: , de nem is nagyon mondja, hogy mit szeretne. Még nem nagyon érti ezt a karácsonyos dolgot, meg szinte amúgy is megvan mindene.
Azért már kérdeztem, hogy mit hozzon a Jézuska, de pl. olyat mondott, hogy babát szeretne, amit lehet etetni, biliztetni, stb, a férjem viszont nem hajlandó ilyet venni neki, merthogy az Ő fia nem játszon lányos játékokkal. :? Szerintem ettől még nem lesz lány a gyerekből, meg a fiús játékokat ugyanúgy szereti. Dehát mit tehet egy feleség? :roll:
Szerintem ha egy lány játszik egy autóval, azt nem ítélik el, de ha egy fiú babázik, az rögtön tragédia! Ez olyan disznóság, nem? :evil:

Tegnap a Tescoban vásároltunk, és egy tök jó távirányítós darut láttunk, meg ki is próbáltam. És még olcsó is, kettőezer valamennyi, úgyhogy apuci vissza is szaladt érte nélkülünk, és megvette. Nehogy idejekorán elkapkodják. Úgyhogy legalább 1 ajándéka van a porontynak.

Rachel, mi újság?
Vendég
 


Szia Athiz!

Tegnap nem tudtam a babanetre felmenni, nem tom miért?! :roll: Ráadásul a netem is gyakran olyan lassú, hogy foltokban őszülök mire megtudok nyitni valamit. Ennekellenére a kedves szolgáltató éppen a héten kűldte a levélkéjét, hogy jövőre mennyivel kell többet fizetnünk a kábel TV-ért, az internet előfizetésről egyenlőre nem írtak, de gondolom az sem lesz olcsóbb.

Gondolom tudod, hogy a karácsonyi lista "írást" nem szószerint értettem!. Egyébként a daru szerintem nagyon jó választás, a fiamnak is volt és nagyon szerette. Mi is láttuk a Tescoban és még nosztalgiáztunk is, hogy a Norbi mennyire oda volt érte.

Csütörtökön láttad az RTL-en a kórházas műsort? Végül is új dolgot nem mondtak, nagyjából ennyit már eddig is lehetett tudni. Viszont a kedves államtitkár asszonyt feltudtam volna rúgni!!! Amikor azt mondta, hogy mi nők mindenhol tudunk szülni és amikor már a végén járunk, akkor meg nem mindegy, hogy kinél? (Vagy valami ilyesmi) Hát nem b*** meg, pont ez a nem mindegy, hogy kinél!!!! Kíváncsi lennék, hogy ez a picsa szült-e már, vagy legalább látott-e már szülőszobát közelről?? :twisted: :twisted:

A fiú játék lány játék témában egyetértek veled. Viszont mire felnőnek fordul a kocka: amit egy férfi megtehet és esetleg elnézik neki, ugyanazért a dologért egy nőt kapásből elítélnek. Szerintem ez is a disznóság kategóriába tartozik!

Majd jövök még, de most lépek, mert rotyog a bablevesem.

Rachel, mizujs?

Kép
ildi35
 
 


Ildi, nem lehet, hogy egy jókora vírus költözött a gépetekre? Mert nálunk is akkor lassult be piszok módon a gép, amikor bevírusozódott. Pedig tuti kis vírusölőnk van rajta, és mégis. Sajna nem lehet ezeket kivédeni!
Sajna a kórházas műsort nem láttam, pedig akartam, de olyan az agyam, mint a szita, főleg, amióta megint terhes vagyok. Iszonyat! :roll:
Hát az édesanyját tegye a sírba, ha még nincs ott az a hülye pöcök, aki ilyet mondott. Szerintem mindig az mond ilyet, aki még nem szült. Vagy netán tök mázlista volt a szüléseivel. :?

Na igen, a pasiknak olyanokat is elnéznek és megbocsátanak, amit egy nőnek soha, és ez szerintem is igazságtalan dolog, de a világ már csak ilyen szemét! Szerencsére azért vannak olyan pasik is, akik ezt átlátják. Az már más kérdés, hogy így is tesznek-e, vagy betartják az uninteligens hagyományokat. Ha érted, mire gondolok. :shock:

Pusz
Vendég
 


Szia Athiz!

Tudnék pasi ügyben mit mesélni........., de annak nem ilyen nyílt fórumon van helye.

Amikor terhes voltam mindig azt mondtam, hogy ahogy nő a hasam, szerintem azzal egyenes arányban zsugorodik az agyam, annyira feledékeny voltam. :lol: :lol:
Egyébként idáig, hogy viseled a terhességet? Aluszékonyság, hányinger, fáradtság, stb? A későbbiek során arra is kiváncsi leszek, hogy lesz-e különbség a két terhességed között. Hát nekem volt! Az elsőnél ha nem nőtt volna a hasam, nem is tudtam volna, hogy gyereket várok. Soha semmi bajom nem volt. Bezzeg most a másodiknál......... állandóan volt valami nyomorom, olyan voltam, mint egy kripli. Na persze a kettő között eltelt 14 év. Arról ne is beszéljek, hogy most 20 kilót híztam, olyan voltam, mint egy víziló, naná, hogy alig vonszoltam magam.

Ha nem tartasz pofátlannak elárulod hány éves vagy?

Nálatok nem beteg senki? A mi kis pereputtyunkon végig söpört ( kivéve a Hannát)valami hányós-fosós rossznyavaja, azt se tudtuk a WC-n, hogy ráüljünk vagy ráboruljunk. :lol: :lol:

Elvileg van a mi gépünkön is vírusírtó. Nagyon remélem, hogy nem valami baci garázdálkodik a gépen, már csak az kéne, hogy bekrepáljon! Hiszen a net az egyetlen kapcsolatom a külvilággal itt a magányos hétköznapokon.

Na megyek, mert visít a porontyom, majd jövök még.

Kép
ildi35
 
 


Kedves Ildi!

Eléggé ramatyul viselem ezt a terhességet, rosszabbul, mint az elsőt. Szilivel is voltam nagyon rosszul, hánytam is, de az elég gyorsan elmúlt. Olyan vihargyorsaságúnak éreztem.
Most viszont szinte azóta, hogy tudom terhes vagyok, egyfolytában rosszul vagyok, hányingerem van, szédülök, püffedt a hasam, mintha tényleg egy megymag megduzzadt volna benne. Állandó rossz szájízem van, olyan savanykás, és már kivagyok tőle!
Ráadásul alig alszom, mondjuk ez már Szilivel való terhességemtől így van. Hú, most aztán panaszáradtam. :lol:
Szóval nálam a rosszullétektől eltekintve inkább fordítva van, mert Szilivel szinte végig görcsölt a hasam, egyszer be is véreztem a 28. héten, akkor 2 hét kórház, pont karácsonykor. Most azért aggódom, hogy van-e egyátalán odabenn baba, mert szinte nem is érzek belőle semmit. Szilit éreztem már korán, hogy ott van, a mostanit meg nem. Csak ugye láttam az UH-on, hogy bizony ott csücsül bennem. És akkor kicsit megnyugodtam. Én Szilivel híztam 20 kg-ot, most nagyon nem akarok hízni, remélem, hogy nem is fogok, legfeljebb 5-öt vagy ilyesmi. Mert már így is túlsúlyos vagyok, és fáj a pici lábam (eredetileg 35-ös!) ekkora súly alatt.

29 éves vagyok. És te? :D

Szerencsére nem vagyunk betegesek! Igaz, babámat vitaminozom is rendesen, mert 6 hónaposan kruppos lett, kórházba kerültünk, és azóta ezt próbálom mindenárom megelőzni.

Pusz
Vendég
 


Szia Athiz!

Csak azért ugrottam be, hogy szóljak, hogy majd holnap délelőtt -amikor is nyugi van itthon- írok bővebben, mert ez a mai nap kész bolondok háza.

Szia

Kép
ildi35
 
 


Szia Athiz!

Itt vagyok végre, de mivel a csemetém 3/4 1-től ébren volt, olyan vagyok, mint akit kifacsartak. Igaz, most alszik, le is kopogom gyorsan.

35-ös lábad van???? Jesszus, akkor majdhogynem a gyerek osztályon kell magadnak cipőt keresni! Nem lehet könnyű feladat.

Én 35 éves vagyok, de gyakran érzem úgy, hogy soha nem nő be a fejem lágya és nem fogok megkomolyodni. :lol: :lol: Megaztán azt vallom, hogy ha már ebben a hülye világban a humorérzékem is elhagy, akkor végképp eláshatom magam. Na persze, egy-egy ilyen kialvatlan éjszaka után úgy érzem magam, mintha száz éves banya lennék.

A savanykás szájíz nem lehet a gyomorsav miatt? Én soha életemben nem tudtam milyen az, ha valakinek sava van, hát most a Hannával megtapasztalhattam!!! Néha úgy éreztem belepusztulok, ráadásul lekellett mondanom olyan kajákról amit nagyon szeretek és normális állapotomban soha semmilyen panaszt nem okoztak.

A túlsúlyról annyit, hogy még 8 kiló felesleg van rajtam. Sajnos olyan gnóm alkattal áldott meg a Mindenható, hogy normál állapotomban is úgy nézek ki, mint egy kismama, mert minden egyes plussz kiló a hasamra és a gyomromra húzódik. A lábaim és a karjaim tök vékonyak a hasam meg, mint egy lufi. Szóval összességében is egy pókhoz hasonlítanám magam és, hogy most még rajtam van ez a plussz 8 kiló, hát épületes látványt nyújtok, mondhatom. Aminek meg is van az eredménye, ugyanis 2 hete a buszon egy tini végig nézett rajtam és átadta a helyét. :cry: :cry: A magyarázkodásommal nem akartam sem őt sem magamat hülye helyzetbe hozni, így hát inkább lehuppantam, de hát a lelkem az romokban hevert. Mert hát szoktam én tükörbe nézni és pontosan látom a nagy büdös valóságot,de hogy így szembesítsenek vele...... hát ez nagyon fájt! Ahhoz pedig, hogy én neki kezdjek itthon tornászni, én bizony egy lusta némber vagyok. :lol: :lol:

Egyébként szabadidődben (ha van ilyen) mit szoktál csinálni?

Kép
ildi35
 
 


Szia!

Hát a 35-ös láb már csak a múlté, mert mivel meghíztam, a lábam is velem puffadt. Így hiába 35-ös a hosszmérete, nem férnek bele a dagadt csülkeim azokba. Most 38-39-es cipőket hordok. :shock:
A puffadt has szindróma ismerős. :cry: Jópárszor megkaptam a magamét, amikor megláttak ismerősök, meg olyan is, aki csak rámnézett, mindig azt kérdezte, hogy mikor jön a köv. gyerek, mert ugye terhes vagyok. :? Pedig akkor még nem voltam az. Ilyenkor mindig összeomlottam, mert amúgy sincs valami nagy magabiztosságom. Szóval a kisebbségi érzésem már szinte eltűnt, úgy összezsugorodott ilyen beszólásokra. Pedig szoptatás után szépen lefogytam. Csak visszahíztam, mivel szerettem volna másik babát, és ezért tömtem magamba a terhességi vitaminokat, hogy megtermékenyüljek. Viszont így szépen visszamásztak a kilók.
Majd szülés után megint fogyizok. Vagyis a szoptatás végén. Csak az még hol van... :roll:

Én is mókamiki vagyok, és valószínűleg ilyen is maradok, habár nagyon sokat komolyodtam az első terhességem óta. A férjem sem egy morci, szinte állandó viccparádé az élete, és így az enyém is.

Lehet, hogy a gyomorsavam is sok, de a gyomrom olyan, mint egy kelttészta, kemény és óriási. Valószínű a terhességtől. Remélem, most már hamarosan elmúlik, meg a hányinger is, mert már marhára unom. :(

Hú, szabadidő??? Nem tudom, konkrétan nem nagyon van olyanom, de általában amikor a bébi alszik, és nincs házimunka, akkor pihizek, olvasok idióta szerelmesregényt, vagy tévézek.
Nagyjából ennyi. Nem valami nagy dolgok, de örülök, hogy még egyenlőre ennyi is jut. Ha meglesz a másik poronty, valószínűleg fele ennyi sem lesz. Sőt... 8)

Az éjszakai nem alvás utáni "macskajaj" nálam gyakori, szinte nincs olyan éjjel, amikor végigalszom. Persze ki vagyok mint a liba ilyenkor napközben, de hiába, ha egyszer felébredek éjszaka, nagy valószínűséggel nem tudok visszaaludni. Szilárd szerencsére már nem nagyon szokott éjjel felébredni.
Vendég
 


Szia!

Most jöttünk vissza egy jó nagy sétából. Nagyon jó idő van, én marha meg télikabátba mentem, mire hazaértünk még a bugyimból is folyt a víz.

Én is szeretek(nék) olvasni, de hát mikor??? Sőt a sorozatokat is szeretem, egyenesen Barátok közt függő vagyok (nem csak én, Apa is), de hát amióta megvan a Hanna azóta jó pár rész kimaradt. Hiába na, ez az anyák sorsa.....

Athiz, kérdeznék egy pár dolgot. Ciki, de a Norbi már olyan régen volt csecsemő, hogy nem emlékszem ilyenekre.... Pl: mikor kezdenek hasra fordulni, illetve hasról hátra? Mi az első kaja amit pürésítve adható neki? Krumpli, zöldségek? Meg aztán, ha nem kérdezek is, de valami jó tanács eszedbe jut, szívesen fogadom!

Ha majd lesz ideje rám a a fiamnak, megkérem, hogy rakjon fel képeket a kis pereputtyunkról, mert sajnos ehhez a művelethez én rém ostoba vagyok. :oops: :oops: :cry:

Majd jövök még!

Kép
ildi35
 
 


Kedves Ildi, kérdezz nyugodtan, ha tudok, válaszolok.
Teljesen változó, hogy mikor fordulnak először pocira és vissza a bébik, nálunk ez nagyon hamar megvolt, azt hiszem, az átlag kb. olyan 4 hónapos kor.
Első kajának krumpli, répa, sütőtök szerintem mehet, de én nem főzőcskéztem Szilnek, hanem inkább vettem neki az üvegcséseket. Nagyon ízlettek neki eleinte. De először inkább csak gyümivel próbálkoztunk, és csak 6 hósan kapott először zöldségeket. Ha gondolod, nézd meg a Hipp honlapját, ott szerintem benne van, hogy hány hónaposan mit javasolnak hamizni. :D
Szívesen venném a képeket!

Pusz
Vendég
 


Kedves Athiz!

Köszi a Hipp tippet, majd megnézem. Most megint nem tudok csacsogni, mert délután óta nagyon nagy hasfájás, sűrű hasmenés és az ezzel járó ordítás van. Felváltva pesztrálunk apával, de már így is ki vagyok, mint a bili füle, főleg lelkileg, mert nagyon sajnálom szegényt. Holnap délelőtt valamikor jövök.

Pusza

Kép
ildi35
 
 


Sziasztok lányok!
Nagyon köszönöm az információkat az orvosokról. Még nem kerestem fel egyiket sem,mert Boldi 4-én kapja meg a 4 hónapos oltását, és azt gondoltuk, hogy utána jöhet a váltás.
Én már adok Boldinak gyümölcsöket, sütőtököt. Az a kedvence. Már egészen jól eszik kanállal is, bár azzal még türelmetlen.
Én szívesen találkoznél veletek élőben is, vagy azt itt így nem szokás? Ti sem ismeritek egymást?
Mivel foglalkoztok, amikor nem otthon nevekitek a babákat?
Jó, rendben-mára nem kérdezek többet. :)

Jó éjt Nektek!

Rachel
rachel
 
 


Szia Rachel!

Én is szívesen benne vagyok egy személyes taliban, hiszen még Athizzal sem találkoztam élőben. Ráadásul én nem messze lakom tőled, (talán 2 buszmegállóra) a Holdfény lakóparkban, a Puskás Tivadar utcában. Lehet, hogy így ismerősebb a környék, ha azt mondom, hogy az ABS Sportcentrum mellett. Szóval én benne vagyok, hozzuk össze! Athiz Te mit szólsz?

Én egy önkéntes egészségpénztárnál vagyok ügyintéző, semmi extra, de én nagyon szeretem csinálni. Ráadásul jó a csapat, nagyon-nagyon jó a főnökünk, és nem utolsó sorban a pénz sem rossz. Éppen ezért már májusban visszamegyek dolgozni, Hanna pedig megy a bölcsibe. :roll:

Rachel, Te mivel foglalkozol egyébként? Ha nem haragszol, téged is megkérdezlek, hogy hány éves vagy? Ez alatt a pár hónap alatt mit sikerült felfedezni Budaörsből?

Athiz, hogy vagy ma? Gyomrod? Remélem semmi komoly!!!!

Kép
ildi35
 
 


Ja, és még valami. Ha javasolhatom valami olyan helyen találkozzunk ami megközelíthető gyalog, babakocsival. Ugyanis én nem vezetek, egyedül pedig nem tudok buszraszálni a babakocsival, az emberek segítőkészsége pedig............. na jó, hagyjuk, szóval arra meg nemigen lehet számítani.

Kép
ildi35
 
 


Hali!

Köszi Ildi, megvagyok, hol rosszabb a gyomrom, hol jobb. Azért remélem, most már múlóban van a rosszullétes fázis, habár még tegnap is majdnem rókáztam. És még csak nem is éreztem szagokat. :roll:

Hát nem tudom, kinek milyen a napi programja, mivel nálunk már kötött a dolog, mármint időhöz, így meg tudom mondani, hogy mikor nem tudunk talizni. :lol:
Szóval nekünk délelőtt lenne igazából jó! Csak nem tudom, mit akartok csinálni a talikor, ugyanis a fiamat már le kell kötni. Tehát ha unatkozik, akkor sajna tutira nem tudnánk beszélgetni. Esetleg séta közben. Persze ha van kedve valakinek eljönni hozzánk, akkor itt akár az udvaron is ellehetünk.
Csak picike és beton, de legalább Szili talán leköti magát.

Hát nagyjából ennyi az akadály, írjatok véleményt. Persze megértem, ha nem akartok ezekután talizni velünk. :?
Vendég
 


Athiz, ne bomolj már!! Hogyne akarnék talizni!! Mindenképp!!
Nekem is a délelőtt lenne a jó. És hozzánk is lehet jönni, igaz ez egy lakás, ezért udvar sincs, de ha hozol a Szilinek játékot, gondolom eljátszik. Ez is egy lehetőség, én egyébként mindenre nyitott vagyok.

Csajok, a porontyom meglehetősen keveset eszik 80-90-et, a legritkább esetben 120-at. (A tápszeres dobozon azt írják az okosok, hogy 150-et kellene ennie, na ilyen még nem fordult elő.) Szóval én ezt azért elég kevésnek találom, bár mi felnőttek sem vagyunk egyformák, ki többet, ki kevesebbet eszik. Ugyanakkor meg szépen gyarapszik, és állandóan jókedvű (na persze vannak hisztis napok is), vigyorog, mint a tejbe tök, lehet, hogy még sem kéne paráznom, mert neki ennyi a normája és kész? :roll:

A tegnapi hasfájós napot azzal zárta a picinyem, hogy végig aludta az éjszakát. Halleluja, így nyálfolyatva aludhattam én is. :lol: :lol:

Athiz, egyébként ezek a hülye frontok nem viselnek meg?

Kép
ildi35
 
 


Ildi, a front miatt csak annyi a bajom, hogy álmosabb vagyok, mint szoktam lenni. Pedig nagyon is frontérzékeny vagyok, a fejem migrénesen szokott rohadtul fájni. De szerencsére a terhesség alatt szinte alig fájt. Most is így vagyok vele. :D

A kajáról annyit, hogy Szili iszonyú ritkán evett annyit, amennyit elvártam volna tőle, de mégsem volt semmi belőle. Tulajdonképpen nem volt beteges, szépen fejlődött, úgyhogy ezen ne ess kétségbe. Én is mindig kérdeztem a dokit, hogy most mi lesz, meg volt, hogy alig hízott egy hónapban, de mindig azt mondták, hogy fiam van vagy disznóm? Mit akarok én? Szép, okos és erős, ne foglalkozzak ilyenekkel.
Neked is ezt tanácsolom, hogy amíg nem beteg, jókedvű, semmi komolyabb panasz nincs vele, addig egyen annyit, amennyi jólesik neki. A gyerekek amúgy is ösztönösek, tudják, mi a jó nekik és mennyi! Hidd el!

Sajnos Szili nem egy eljátszós típus, úgyhogy inkább a kinti talira szavazok.
Vendég
 


Íme a kis családom!

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
ildi35
 
 


Sziasztok! Szép estét Nektek!

Ha éppen nem babázom, akkor leginkább szenvedélybetegekkel foglalkozom. Rajtuk, vagy nekik próbálok segíteni.
Gondoltam, hogy míg itthon vagyok, talán létre lehetne hozni itt Budaörsön is egy drogambulanciát.
Nekem minden tetszik Budaörsből. A természet benéz az ablakokon, kimegyek és gyíkok szaladgálnak a kertben. Élvezem.
Kedvesek, barátságosak az emberek. Mindenki köszön mindenkinek, sőt még segítenek is. Kiskoromban egy szabolcsi faluban éltünk- talán kicsit olyan érzés, mint akkor.

Ja, és 37 éves vagyok.
Nekem teljesen jó a sétás találkozás is. Babakocsival már meg tudok közelíteni szinte mindent. Esetleg nincs valahol a közelben egy kávézó, ahová pár percre be lehetne ülnünk?

Jó éjt Nektek!
rachel
 
 


Sziasztok! Szép estét Nektek!

Ha éppen nem babázom, akkor leginkább szenvedélybetegekkel foglalkozom. Rajtuk, vagy nekik próbálok segíteni.
Gondoltam, hogy míg itthon vagyok, talán létre lehetne hozni itt Budaörsön is egy drogambulanciát.
Nekem minden tetszik Budaörsből. A természet benéz az ablakokon, kimegyek és gyíkok szaladgálnak a kertben. Élvezem.
Kedvesek, barátságosak az emberek. Mindenki köszön mindenkinek, sőt még segítenek is. Kiskoromban egy szabolcsi faluban éltünk- talán kicsit olyan érzés, mint akkor.

Ja, és 37 éves vagyok.
Nekem teljesen jó a sétás találkozás is. Babakocsival már meg tudok közelíteni szinte mindent. Esetleg nincs valahol a közelben egy kávézó, ahová pár percre be lehetne ülnünk?

Jó éjt Nektek!
rachel
 
 


Sziasztok!

Sajnos én nem tudok olyan kávézót, ahová begurulhatnánk babakocsistól. Sőt, egyáltalán nem tudok kávézóról!

Rachel!
A drogambulancia jó kezdeményezésnek tűnik, mivel szerintem nincs ilyen a városban. Legalábbis én nem hallottam róla. És hogyan gondoltad ennek a szervezését? Egyáltalán egy ilyen kezdeményezéssel kihez kell fordulni, önkormányzat, egészségügy, támogató szolgálat?

Mi 1994-ben költöztünk Budaörsre és bizony akkor még nem volt más, mint egy csendes, poros kis falu. A Törökugratónál vagy ott, a Csiki csárda környékén egyáltalán nem voltak lakóházak, szinte kizárólag hétvégi, zárt kertek. A Tesco, Kika, stb. áruházak helyén pedig egy nagy lápos terület volt. A városközpontot a lakótelep jelentette, azóta bizony nagyot változott itt minden.............

Athiz!
Hogy telt az éjszaka és hogy érzed magad ezen gusztustalan, szürke napon? Orvoshoz mikor mész legközelebb? Tényleg, ugyanahhoz a dokihoz jársz, akinél a Szili született?

Ti nem tudnátok feltenni képet magatokról, családról?

Kép
ildi35
 
 


Sziasztok!

Rachel, nekem is tetszik, hogy szinte mindenki ismer mindenkit, legalábbis az utcában. És az, hogy itt akár értéket is kint hagyhatsz, nem viszi el senki. Legalábbis más láttam, hogy pl. a motorját kint hagyja az utcán bukósisakkal, benne a kulccsal, és még nem lovasították meg. És hát vannak vadgalambok, és reggel hallani a tutúzásukat, meg a madarak csiripelését, stb. Én az egész gyerekkoromat betonházban töltöttem, és a közelben sehol nem volt egy kis zöld nyugalomsziget, úgyhogy itt ezt nagyra becsülöm. :)
Hát kávézót én sem nagyon tudok, vagyis igen, de ott nem tudom, mennyire tudnám lekötni Szilárdomat. Viszont arra gondoltam, hogy esetleg az Auchanba, a kajálda részhez tudnánk menni, vagy a McDonald's-ba a Media Marktnál, ott tudna játszani a porontyom, és akkor talán tudnánk beszélgetni is. Talán, hangsúlyozom. :roll:

Ildi, nagyon édi kis család vagytok! Szerintem a férjedet én már láthattam valahol, mert ismerős az arca. Még az sincs kizárva, hogy veled is taliztam már. Nagyon édi a bébi, főleg a tesója karjában! :wink: Jól mutatnak együtt!

Dokihoz csak januárban kell mennem, UH-ra pedig december 19-én megyek. Ugyanahhoz a dokihoz járok, mint amikor Szilivel voltam terhes, csak nem nála szültem, mert akkor éppen nem volt bent. Épp utazott valahová. Az ügyeletesnél szültem.

Kép ügyben sajna egyenlőre hadilábon állok, mert csak CD-n vannak fenn biztonsági okokból, és nem tudom, onnan fel tudnám-e tölteni. Majd próbálkozom.

Amúgy Ti hogy vagytok?

Szili tegnap mondogatta, hogy pötty van a torkában, de semmit nem láttam benne, még piros sem volt. Éjjel pedig felordított, és addig sírt szegénykém, amíg nem adtam neki egy Septofortot. Aztán végigaludta az éjszakát. Hát már azt hittem, hogy kihívom ma a dokit, de ma meg már kutya baja. Ki érti ezt? :? :?:
Vendég
 


Szia Athiz!

Nálunk minden rendben (gyorsan lekopogom). Csak annyira nyomaszt ez a szürekeség, ráadásul a lakásban is félhomály van. Elkellett volna mennem a gyógyszertárba, de egyszerűen nincs kedvem kimozdulni ebben az időben. Jaj mikor lesz már tavasz? :roll:

Nekem jó az Auchan is és a McDonalds is. Igaz a McDonalds nekem egy elég hosszú séta, de sebaj. Esetleg már oda is együtt battyoghatnánk le, mmhh? Meg aztán be kell, hogy valljak valamit: betegesen félek a kutyáktól, ezért nem nagyon szeretek ilyen "hosszú" útra egyedül menni. Ha szembe jön velem egy kutya az utcán (főleg ha egyértelműen kóbor) én képes vagyok visszafordulni. De mi az ördögöt csináljak, ha ennyire félek tőlük?

Elvagyok kényeztetve, Hanna megint átaludta az éjszakát, este fél 10-től reggel fél 7-ig. Csak el ne kiabáljam a dolgot.

Na megyek teregetni. Nem mondom, hogy még jövök, mert olyankor aznap már biztos nem sikerül a számítógéphez jutnom.

Kép
ildi35
 
 


Sziasztok!

Nekem az Auchan éttermi része is tökéletes. Az ABS-ben nincs ilyen leülős lehetőség?
Van egy játszótér mögötte. Esetleg ott is találkozhatnánk, hogy Szili tudjon szaladgálni.

A drogambit a polgármesterrel egyeztetve lehetne tétrehozni. Sok pénzt kellene szerezni a minisztériumtól. Egyet már létrehoztam a XV. kerületben. Gondoltam, hogy teremtek magamnak, meg másoknak is munkahelyet. Nem tudom, hogy itt mennyire vállalnák ezt fel, és kell-e ide egyáltalán.

Puszi
rachel
 
 


Sziasztok!

Az ABS-ben még nem jártam, tehát nem tudom, hogy nekünk kismamáknak ott milyen lehetőségeink vannak. Viszont a parkja az tényleg nagyon igényes és kulturált, én már többször sétáltam ott a gyerekkel. És oda még kutyákat sem engednek be! :lol: :lol:

Hogy ide kell-e drogambulancia nem tudom, viszont úgy gondolom, ha szükség van rá, a megfelelő fórumtól támogatottságot fog kapni a kezdeményezés. Úgy gondolom a városban nagyon sokat tesznek a szociális ellátottságért, hiszen van Támogató szolgálat, Családsegítő, nagy figyelmet fordítanak a nyugdíjasokra illetve a fogyatékkal élőkre is. És ezek nem csak elvben működnek, hanem a gyakorlatban is.

Hogy viselitek ezt a szutmyákos időt? Én pocsékul..... lehet, hogy nekem meg lelki segélysolgálatra lenne szükségem, mert szabályosan depibe esem ettől az időtől.

Na, és mit szóltok, nyakunkon a karácsony!! Nekem bizony fogalmam sincs, hogy kinek mit, hol és mikor vegyek? Ti hogy álltok ebben a dologban?

Pusza

Kép
ildi35
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon eltűntetek! Minden rendben? Aggódom!

Kép
ildi35
 
 


Szia Ildi, nálunk nincs gond, csak sok volt a házimeló meg hasonlók!
Köszi az aggódást! :D
Remélem, nálatok is minden okés!

Bocs, de most csak ennyi, puszi
Vendég
 


Sziasztok Budaörsi Anyukák!

Mi Diósdon lakunk és van egy kétéves örökmozgó lányo. Ahogy Lili nőtt sajnos azzal a problémával találkoztam, hogy nem nagyon tudtunk a környéken hova menni, kevés a program, illetve gyerekes hely, ami van az pedig drága (pl. Campona) ezért oda jutottam, hogy idén nyáron, úgymond csináld magad mozgalomként nyitottam egy kis játszóházat Diósd központjában. A célom az, hogy a környéken élő kismamamák itt találkozhassanak, a gyerekek együtt játszassanak, különböző porgramokon vehessenek részt (pl. dec. 6-án Mikulás ünnepséget tartunk), illetve ha valakinek nincs segítsége (mint a hogy nálunk is vidéken élnek a nagyszülők) időnként valakire rábízhassák a gyermeküket.

Szeretettel várunk minden kedves anyukát és gyerkőcöt.
KATICABOGÁR BABA-MAMA KÖZPONT 2049 Diósd, Szent István tér 7. (a faluközpontban a gyógyszertár mellett)
Bővebb információk a játszóházról és a programokról a www.katicabogar.adattar.com-on.

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek:
Szandra
szandra 3
 
 


Sziasztok!

Nálunk géphiány volt. A párom hozza-viszi a gépet, így csak most jutok hozzá pár perc erejéig.
És mire idáig eljutottam-hulla fáradt vagyok.
Lassan már akár találkozhatnánk is.....
BÁR MOSTANÁBAN olyan rossz idő van, hogy még az udvarra sincs kedvem kimenni. Nálunk Boldizsár hajnalban (jó esetben) ébred, kb. 4 óra körül. Így napközben a halom házimunka, és gyerekezés mellett szinte mindig tudnék aludni egyet.
Nagyon irigyellek a pocakodban lakó babáért Athiz. Az olyan jó....
Puszizlak benneteket
rachel
 
 


Rachel, hát én is a legszívesebben egész nap fetrengenék, de Szilivel muszáj levegőzni, és nekem sem ártalmas, addig se nagyon van hányingerem legalább, mert különben egész nap az gyötör.
Nekem is pihengetés helyett inkább csak a házimeló van, és ráadásul éjjelente alig alszom, hol a párom mászkál, mert nem bír aludni, hol Szili ébreszt fel, mert pl. rosszat álmodik, hol meg nekem kell mondjuk pisilni, és kimászkálok.
Na nekem sem szívem csücske ez az időjárás, de ez van, ezt kell szeretni vagy mi. :roll:
Én is boldog vagyok, hogy a pocakomban csücsül a kisbabám, de annak már egyátalán nem, hogy ennyire kivagyok a hányingertől.
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: