Új privát üzeneted érkezett!

Kivancs,
Tenyleg nem olyan rossz azert a helyzet, ha azt veszed Franciorszagban, Angliaban is igy van am(javitsatok ki ha nem), hogy 6 het szabi van csak. Apuka fizuja , foleg ha zoldkartyas, citizenship eleg egy csaladnak megelni. Mi azert kicsit mas szituban vagyunk, hiszen mindketten posztdoc-kent, vagyis tulajdonkepp diakkent dolgozunk, igy a fizu is mas kategoria, de amig csak a ferjem dolgozott addig is megeltunk, szoval ez sem olyan rossz. Nekem tenyleg vissza kellett mennem, mert fix ideju szerzodesem van es ha meg maradni akarunk, akkor ugye jobb nem elveszteni.
Az en ismeros koromben van aki visszament, van aki otthon maradt. De az azert nagyon jo szerintem, hogy van reszmunkaidos lehetoseg, mert szerintem ebben Magyarorszag van elmaradva.
A masik gondolat ami meg eszembe jutott, mint irtam a nok itt altalaban kesobb szulnek, persze itt is van kivetel, addigra egy bisztos anyagi hatter van ami miatt tobbszor vallalhato az otthon maradas.

Ahogy elnezem te sem szoktal unatkozni a gyerkocok mellett, mellesleg gyonyoru nevuk van. A gyerekek tudnak nemetul, hogy eltek meg a kikoltozest?

Angi
angela2
 
 


Angi,
hááát, az nem volt egy diadalmenet! Igazán rázós persze csak a nagyfiamnak volt, (no meg nekem), mert ő tízévesen került ki, egy szót sem tudott, és nem az a típus, akire ragad a nyelv, illetve nem nagyon kommunikatív, kicsit befelé forduló, szégyenlős, így barátokat sem tudott jó sokáig szerezni. Ellenségeket annál inkább! Kép Legalábbis ő így élte meg. Mostmár so-so, viszont nemsokára megyünk haza, kezdődnek az otthoni visszailleszkedési nehézségek. A sorban következő kettő óvodás volt itt évekig, így ők azért megtanultak annyira, hogy Flórinak nem volt gond az iskola. Teó otthon kezdi majd, lehet, hogy neki meg az nem lesz könnyű.
Ami engem illet, én is szívesen kihagytam volna az elmúlt néhány évet. Sajnos nem beszélek németül, és ennyi gyerek mellett módom se volt megtanulni. Plusz a kintlét alatt született még kettő. A férjem fizetése magyar szemmel nem kevés, annyira viszont nem is sok, hogy abból telt volna segítségre, mert akkor semmit se tudtunk volna félretenni, otthon meg következik a córesz. KépKép
A részmunkaidőről szólva teljesen jogos, hogy otthon nem sok lehetőség van rá. És nem is látják szívesen azt a nőt, akire otthon sok gyerek vár. Még azt se, akire kevés. Ez ott nálatok hogy van?
Kachina,
neked is köszönöm a választ!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kivancsi,
Igen megertelek, alapban en sem nagyon vagytam ki, de a ferjemnek tenyleg fontos volt ez az allas. Akkor meg nekem nem volt kilatas munkara, de igy is vallaltuk, mert szakmailag neki nagyon bejott, az en munkam csak tejszin hab a tortan.
A visszailleszkedestol en nagyon felek, mert Matyi 9 honapos volt mikor kijottunlk, ezert o mar csak erre az "otthonra" emlekszik, bizti kemeny lesz neki.

A reszmunkido egy teljesen elfogadott dolog itt. Dolgozhatsz 4 vagy 6 oraban illetve teljes munkaidoben. Szinte minden munkahelyen van ilyen lehetoseg, amit tenyleg sokan ki is hasznalnak, hiszen igy dolgozik, emberek kozott van, de a csaladra is marad ido.

A nemet azert alakult, tudtal tanfolyamra jarni vagy valamilyen uton azert tanulni?

Angi
angela2
 
 

 
 

Udv mindenkinek,

Anginak igaza van a reszmunkaidos lehetosegekrol. Ebben valoban az USA joval jobb mint Mo. Arra is lehetoseg van - ha valaki szeretne a poziciojat (cimet) megtartani - hogy valakivel mondjuk megfelezzek azt a munkat amit addig egyedul vegzett az illeto. Itt ezt 'job-sharing'-nek nevezik. Ilyenkor mondjuk 40 ora helyett mar csak 20-at dolgozik valaki. Tehat a ket ember megegyezik, hogy te hetfon, kedden, es szerda delelott vagy bent, a masik atveszi toled ugyanazt a munkat szerda delutantol pentekig. A fizuja es az egyebek is felere csokkenek igy az embernek, viszont tobbet lehet a csaladjanal. Ez a forma persze csak olyan cegeknel mukodik, ahol emberek kozosen tudnak projecteken dolgozni.

A szakmai tovabbkepzesrol: tenyleg termeszetes volt, hogy sajat irodat szamitogeppel, internettel kaptam, barmilyen szakmai jellegu konyvet megrendelhettem a department szamlajara. Az egyetem teljes osszegben fizette az utjaimat Angliaba, Japanba a konferenciakra.
Nalunk arra is van lehetoseg, hogy az ember un. 'sabbatical leave'-t kerjen. Ez azt jelenti, hogy bejelented, hogy most fel evig (de lehet egy teljes ev is) csak es kifejezetten egy dologra akarsz koncentralni, mondjuk egy del-afrikai torzs gyerekeinek a nyelvi fejlodeset (ez most csak kitalaltam) akarod vizsgalni. Ha az egyetem jogosultnak talal, akkor teljes fizetessel azt csinalsz amit akarsz. Elmehetsz - ez esetben Del-Afrikaba - vagy otthon maradsz es kis se dugod a fejed a lakasbol. A lenyeg, hogy teljesen fel vagy mentve minden mas feladattol, tanitas, meetingekre jaras, stb. A vegen csak elvarjak, hogy mondjuk publikald a kutatasod eredmenyet.

Kachina: azert mi sosem 'vesztunk ossze', csak azt talaltam mondani, hogy te biztos egy 'affluent' kornyeken laksz. A lenyeg, hogy persze minden orszagnak van gazdag es szegenyretege, es egy szelesebb sav a kozepretegnek.
Hoppa, Jordan hiv, majd visszajovok folytatni.

Judit
Judit
 


Sziasztok!

Angela!
A sors "humora" hogy mire en ujra visszaleptem, mar csak azt lattam, hogy kileptel. De jott Eldorado, nem tudom chat-eltel-e mar vele, es jol elbeszelgettunk. Kép

Judit!
Madike hamarosan azaz jovo het vegen 20 honapos lesz. Nalunk is hasonlo a helyzet beszedileg mint nalatok. Madison mindig azt a nyelvet hasznalja amelyik eppen konnyebb. Pl. a kutya helyett jobban szereti a dog, puppy-t hasznalni. De mind a ket nyelven megert mindent. Teljesen mindegy melyik nyelven kerdezel tole.
Fatimenel kicsit gondban vagyunk. Ugyanis mikor kijottunk 4 evvel ezelott semilyen mas nyelven nem beszelt csak magyarul. Beirattuk kindergarten-be. Az elejen nagyon nehez volt. Foleg az elso honap. Volt hogy sirva ment, mert senki nem erti ot, es ot sem erti senki. Majd 3-4 honap mulva mar a tanar kuldott papirt haza, hogy most mar jol beilleszkedett, sot tul sokat beszel mar Kép Most 4. osztalyos. Es odaig jutottunk, hogy sokkal jobban megy neki az angol mint a magyar Kép Egy reszrol nagyon orulok neki, a masik oldalrol pedig elszomorit. Kép Kép Bar egyfolytaban magyarul beszelek vele, beszereztuk az osszes magyar nyelvu tankonyvet elsotol hetedig osztalyig. Tanulgatjuk. De nem az igazi. Bar most tortent egy is fordulat. Jan. 7.-etol indul magyar iskola itt a kornyeken szombatonkent. Sajna eddig hasonlo koru magyar gyermekekkel nem talalkozott itt. Es az osszes baratja angolul beszel. De majd most... Kép Mar elore varom.

Kivancsi!
Az is igaz nehany USA-beli cegre, hogy adhatnak extra szabadsagokat. Nalunk alapban 20 szabadsag jar minden dolgozonak Kép es erre jonnek az extra napok (sick day...stb)
Nyaron a gyerekeknek nagyon sok helyen szerveznek Camp-eket. Kulonbozo temakban, kulonbozo programokkal. Ezek tobbsege egesz napos. Tehat a szulonek semmi valtozas sincs a sulis idokhoz kepest. Persze mas a gyermekek reszere. Vannak akik szeretnek jarni, de vannak akik nem.
Es persze egyre tobb cegnel van a work-at-home. A baratnom is otthon van a gyermekevel es ez ido alatt dolgozik is a volt cegenek. Havi egy napot tolt csak az irodaban.
Szakmai tovabb kepzes. Itt a ferjem cege reszerol nagy a tamogatas. Elkuldik kulonfele konferenciakra, lehetoseget adnak kulonfele plusz kurzsusok elvegzesere. Es termeszetesen ezek nem a szabadsaganak a rovasara mennek. Nalunk az is nagyon jo, hogy a ferjem kotetlen munkaidoben dolgozik. Igy pl. ha nekem fogorvoshoz kell mennem minden o barmikor haza tud jonni vigyazni a gyermekekre. De ez csak egy pelda.

Kachina!
Ti merre laktok?

Moni/Mon mar felvetette, hogy jo lenne nekunk USA-ban eloknek (es termeszetesen masoknak is, csak ugye az idoelteres miatt kisse nehezkes)kicsit chat-elni a mi idonk szerint. Mi a velemenyetek rola?

Lassan mennem kell, nalunk itt a vacsi ido.
Andysj
andysj
 
 


Sziasztok,

Andysj,
Igen ez bosszanto. A chat jo otlet. Eldoradoval meg nem futottam itt ossze, de ami nem kesik.....
Amit Fatimerol irtal nagyon ismeros, Matyi ugyan ezt csinalta, most 2 honap utan nalunk is kedz/ne angolul beszelni otthon, de mi ragaszkodunk a magyarhoz. Neki sincs most magyar baratja, volt itt egy csalad egykoru kisfiuval, de sajna fel eve hazakoltoztek.

Nekem dolgozni kellene, na megyek is. Bar lanykam 4x keltett ejszaka, szoval az a bizonyos mosott szamar katagoriaba tartozom maKép

Puszi,
Angi
angela2
 
 


Judit! Egyáltalán nem riasztottál el, csak nem volt időm írni, vizsgára készültem. Nagyon hasznos volt amit írtál, valóban nem árt tisztában lenni a dolgokkal.
Angela! Nem volt semmi rosszindulat abban amit írtam, sajnálom, ha félreérthető volt, de az írigységen kívül más szót nem tudok mondani. Fogalmazhatunk úgy is, hogy szeretném azt, ami nektek is van. (ettől még engem nem bánt, hogy nektek jó)Tisztában vagyok vele, hogy ott sem fenékig tejfel az élet, de hát az ember már csak ilyen, szeretné az álmait megvalósítani. Arról viszont a szívünk dönt, hogy mik az álmaink és nem az eszünk. Az is igaz, hogy sokan vágyakoznak és nem tesznek semmit, de gondoljunk csak bele, hogy mi lenne, ha mindenki elmenne az országból, aki csak egy kis kedvet is érez hozzá. Vannak olyan tényezők, ami miatt nagyon sokaknak az álom örökké álom marad. Lehet, hogy ez éppen így jó. Ha mindent megkapnánk és nem lennének álmaink azt hiszem az élet sem érne semmit. Én azért szívesen kipróbálnám a kinti életet, aztán ha csalódok még van hazám és szeretteim akik visszavárnak. Van viszont egy férjem is, aki vállalkozó vagyis sem diplomája, sem nyelvvizsgája, így aztán tényleg nehéz. Nélküle pedig nem mennék. Mit érne, ha egyedül élném át. Vannak persze akik ezek nélkül is nekivágnak. Sőt! Nagyon sokan. Rendszeresen szóba kerül ez a lehetőség közöttünk, talán, egyszer...
Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült, csak szerettem volna válaszolni és elmondani az érzéseimet.

Legyetek jók!
Névtelen
 


ETYUS???
Vendég
 


Ki az ETYUS??? Kép
Névtelen
 


Sziasztok Külföldön élők!

Segítséget szeretnék kérni. Van köztetek olyan, aki Karácsonykor hazamegy és mindezt autóval követi el, ráadásul Hegyeshalomnál? Kép

Na, mert mi ezt tervezzük, de tavaly az utolsó K. előtti szombaton belefutottunk egy négyórás dugóba a határon, előtte Bécsben a körgyűrűn álltunk 1,5 órát. Mindezt nem azért írtam le, hogy sajnáljatok Kép, csak szeretném tudni, mikor érdemes hazamenni ebben az időszakban? Mi az éjszakai utazásban gondolkodunk per pillanat. Azt tervezzük, késő éjjelre érnénk a határra. Ha van vkinek ezirányú tapasztalata és ki is hámozza zűrös írásomból, mit is kérdezek, akkor kérem ossza meg velem élményeit. Kép
Köszi
Solya
solya
 
 


Szia Solya!

Mi No.-ból megyünk majd karácsonyra , és valószinü, hogy vasánap 21. v. hétfön 22. fogunk elindulni, én személy szerint semmiképpen nem javasolnám a péntek délutánt és a szombatot, söt még a vasárnap is hutos. Ha tehetitek inkább Sopronnál gyertek át. Mi tavaly akrácsony elött éjszaka utaztunk, akkor a fiam 2,5 éves volt, hát mit mondjak soha többé nem tenném, mert mi nagyon elfáradtunk a gyerek pedig csak másfél órákat aludt, és csak akkor hogyha ment az autó, ugyhogy megállásról (aludni) szo sem lehetett mert akkor ki akart szállni. Ugyhogy szerintem jól gondoljátok meg, bár vannak olyan gyerekek akik végig alszanak az auotóban de szerintem kevesen. Nap´özben mindenképpen elönyösebb a gyerek ki tud szállni egy kicsit futkározni, vannak a nagyobb Pparkolókban játszoterek ,ahol egy kicsit le tudja kötni magát, bár böven kell hagyni idöt rá. Mi mindig igy csináljuk, és eddig bejött.
Ennyi volt az én véleményem a témához.

Üdv Mindenkinek
Anita
Névtelen
 


Solya!

Mi idén aug. 20a környékén indultunk úgy haza Bécsből, hogy hajnal 5kor indultunk, 6ra értünk (volna) a határra, de olyan sor állt... az utolsó letérőnél lementünk Nickelsdorf felé, át Szlovákiába és aztán onnan vissza az M1-esre, arra senki se ment, a határokon ha 5 autó állt előttünk és gyönyörű a környék, állitom, hogy igy legalább 2 órát nyertünk. Éppen rossz volt a kocsink hütése, és ha 3 percet állt a kocsi, a hütőviz felszaladt 120 fokra, ezért nem akartuk kivárni a sort. Csak ajánlani tudom ezt az utvonalat, szerintem ha az autópályán jöttök, gyorsabb, mint Sopron felé (igaz, arra még nem mentünk, csak térkép alapján).

Mmandula
Mmandula
 


Köszi Lányok!

Anita,
szerencsémre olyan jóóóóóóóóó gyerekeim vannak! Már utaztunk éjszaka, és simán ment, sőt! Engem a sok órákig tartó megálló nagyon megvisel. Főleg ilyen hidegben. Kép
A soproni határátkelő a wienwrneustadti? És mennyi idő alatt lehet onnan újra autópályára érni?
No-ból honnan jöttök? Mi Ravensburgból.

Szóval asszem az lesz, hogy félig éjjel, félig nappal megyünk majd. Kép

Mandula,
néztem én is a tértképen ezt a lehetőséget, de valahogy nem láttam tisztán. És onnan a magyar ooldalon is végig autópálya van? És mekkora a határ áteresztőképessége, hány kapu van? Bár ez nem jelent sokat, most hétvégén az ezerkapus hegyeshalmi határon álltunk 1 órát, mert - idézek a határőrség információjától - valószínűleg az osztrák kollegák ebédeltek és nincs elég emberük. Kép Na ezt adjátok össze. A magyar kollegák meg kibírják evés nélkül, ugye? Hogy a másnapi lapokban mi jelent meg, nem tudom. Én inkább arra tippelnék, hogy nem voltak eléggé felkészülve a sztrájk miatti megnövekedett forgalomnak.


Solya
solya
 
 


Solya,
a soproni átkelő osztrák oldalon Klingenbach. Ha Wiener Neustadt felé mentek, valahol Szombathely felé értek be az országba. Van még egy megoldás: Bécsből Pozsonyba mentek, onnan haza. Viszonylag autópálya visz egészen Pozsonyig, azért viszonylag, mert van egy 20 km-es szakasz, ahol még nem. Ezel csak az a baj, hogy kicsit könnyű arrafelé eltévedni, de lehet, hogy nektek nem csak a gyerekeitek jóóóóóók Kép Habár nem hiszem, hogy bármerre mész, kevésbé lenne Karácsony, mint a másik átkelőnél.
Van még egy ötletem, bár ezt nem biztos, hogy bevállaljátok a gyerekekkel: aznap dél körül átmenni. Szerintem akkor lesznek a legkevesebben. Kép Na ezt csak zárójelben. Amúgy álltunk mi már Hegyeshalomnál két és felet is!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kedves Nevtelen,

Nagyon sajnalom, hogy en is felre ertheto voltam, en az irigyseget nem rad ertettem, hanem ez sajna a mi csaladunkban jott fel es nagyon durvan. Tenyleg olyan dolgokat kaptunk amit szerintem nem kellett volna, ezert is fajt annyiraKép

Az almok megvalositasa tenyleg neha lehetetlen, a ferjemnek szerencseje volt, mert o is hosszu evekig dedelgette ezt, mig kijohetett. Ezert megertem, hogy minel tobbet akarsz tudni errol az orszagrol, egyebkent valahogy mi is igy jottunk ki, ha nagyot csalodunk hazamegyunk. Bar ez nem kovetkezett be, azert mi megis ugy dontottunk lassan hazakoltozunk.
Meg egy dolog, a diploma itt nem annyira fontos, vannak olyan szakmak, ahol ha megcsinalod a certificationt meg a zoldkartya megszerzeseben is segitenek. Persze a nyelvtudas azert egy bizonyos szinten ehhez is kell.

Meg egyszer bocsika, ha sertonek tuntem, nem annak szantam.

Udv,
Angi
angela2
 
 


Solya,
asszem Kiváncsinak igaza van, ha Karácsony van, akkor mindenhol Karácsony van Kép De gondolkodtam azóta, talán Pünkösdre akartunk hazamenni akkor vagy vmi hasonló hosszú 7végére, akkor boritottunk le Szlovákia felé. És tényleg könnyü arrafele eltévedni, mert nincs kiirva, hogy hol lehet lemenni a Magyarország felé vezető autópályára, mi átautóztunk a városon, és ott mentünk le az autópályára. De még igy is megérte. A határállomások icipicik, 2-3 kapuval, talán csak mázlink volt, hogy nem nagyon ment arra senki. Este megnézem majd a térképen a pontos útvonalat, és megirom, hogy be tudd azonositani.

Mmandula
Mmandula
 


Köszi Mandula! Kép

Képzeljétek írtam, de nincs itt. Kép Na mindegy. nem volt értékes. Kép

Solya
solya
 
 


Kedves Mandula,
az tényleg jó lenne ha megírnád ezt a Szlovákiai
útvonalat,mert ugyan én is néztem a térképen,de mivel még mi soha nem mentünk arra,nem nagyon világos ez az útvonal.Mi is No.-ból megyünk és 20.-án szeretnénk indulni...Elöre is köszi!
Mariann
mariannS
 


Solya!

Menjetek Kophaza fele. Az csak egy pici kitero es sokkal kisebb a forgalom (altalaban). Ennek az osztrak fele Deutschkreutz.

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Szia MIndenkinek!

Aginak igaza van , Kópháza is oké, csak akkor nem igazán ha Bp. felé mentek, mert onnan azért relativ messze van az autopalya.
Solya, mi Frankfurttol nem messze lakunk (kb 50 km.-re).
Mi egyébeént elöször a dun´natulra megyünk és után két ünnep között Miskolcra.

Ennyi mára
Anita
Névtelen
 


Sziasztok!

Szóval mi úgy mentünk, hogy az A4-ről Nickelsdorfnál lementünk a 10-es útra. Onnan Gattendorfnál jobbra az 50-esre, Kittsee-nél át Szlovákiába. Ott az autópályát D2-nek hivják, sok helyen van kiirva, hogy "Györ", arra kell menni, csak amikor le kellene menni az autópályára, na ott nincs kiirva, nagyon kell figyelni, mi eltévedtünk Kép De a városon keresztül is le lehet menni az autópályára, végig ki van irva a győri irány. Szóval ez a remek D2 autópálya levisz a rajkai határátkelőig, és onnan már szinte egyből az M1-esen vagy Mosonmagyaróvárnál.

Jó utat mindenkinek, mi csak 28-án indulunk Kép

Mmandula
Mmandula
 


Sziasztok!

Angi, Judit, Gabi es persze a tobbiek is!
Tehat ma beszelgettunk a Mon/Moni-val a chat-en es arra gondoltunk, hogy mondjuk pentekenkent este 9 korul EST szerint osszejohetnenk chat-elni egyet. Ha valakinek ez az idopont nem jo, akkor megbeszelhetunk egy masik idopontot is, masik napot is.

Mi a velemenyetek rola?

Andysj
andysj
 
 


Mandula,

köszi szépen és jó utat majd Nektek is,
na és Mindenkinek!
Mariann
mariannS
 


Andysj,
En megprobalok jonni, de fugg a kicsitol, mert elegge nyugi mostansag
Angi
angela2
 
 


Andysj,

Nekem is jo lesz az idopont, de most Magyarorszagon vagyunk! December 2.-an megyunk vissza, igy en majd csak utana csatlakozom hozzatok!

Jordan ugy szedi fel a magyar szavakat, hogy engem is meglepett! Mar olyanokat is mond, hogy arnyek, szomszed, kamion, stb., amiket szerintem egy ilyen pottomnek nem konnyu kimondani. A csucs aztan az, amikor az apjaval beszel telefonon, ugyanis egy szot sem szol magyarul! Ez engem meg mindig elkepeszt. Bruce, a ferjem, jovohet csutortokon erkezik. Most a legnagyobb gondom, hogy europai kajat kell keresnem ivadekhalaknak! Orulet, hogy ezek a pasik mennyire odavannak a hobbijukert.

Lanyok, nalatok divat a Halaadas megunneplese? Kinel lesz nagy pulykavacsora?

Judit
Judit
 


Judit,

nalunk lesz pulykasutes, jon meg egy magyar csalad es egyutt megesszuk. Legalabbis egy reszet...Kép
mon
 
 


Judit,

Nalunk nem lesz pulyka, de paran osszejovunk. Az ismerettsegi korunkben tobben vannak akik egyedul jottek ki es nem igazan van kihez menniuk igy nalunk lesz egy kis osszeruccanasKép

Angi
angela2
 
 


Sziasztok !

Ne haragudjatok jol eltuntem ,es sajnalom hogy nem neztem be hamarabb.A chat engem is erdekelne de melyik penteken,vagy lemaradtam rola>Kép


Judit!
Hat irigyellek hogy otthon vagy,de nem nagyon Képmivel mi is megyunk haza ha ISTEN IS MEGSEGIT!Dec.21-en megy a repulonk es otthon leszunk 5-6hetet.Kicsit tartok tole hogy meg csak 4honapos a fiam,nehogy elkapjon a repulon valami virust.
Legalabb a szuleim is latni fogjak a manokat.


Andys!
Hogy vagytok?Hogy telnek a napjaid?Latom azert meg rendszeresen itt vagy.Mi jol vagyunk tulvagyunk egy nehezsegen,mivel a fiam elutasitotta a cicit.4 orvos nezte meg es mindenki azt mondta nem tudjak mi a baja,teljesen egeszseges.voltunk szoptatasi tanacsadonal is ,megnezte hogy szoptatok es azt mondta ilyet meg nem latott hogy igy elutasitsa a mellet a baba.HAT haza mentem es jol kisirtam magam,elgondolkodtam mi lehet a baj.hat rajottem hogy a jatekcumi a problema.megfogadtam hogy napkozben nem adom neki oda,es azota rendesen szopizik a dragam.Kicsit meg nyugos neha de mar hosszabbakat szopizik.(Mar odaig fajult a dolog hogy 3-4 orankent evett 4-5perceket)MOst vagyunk 3es fel honaposak .

EGyebkent mindenkit udvozlok itt a neten!
Mindenkinek boldog Hala adas Unnepeket kivanok!(Sok finom pulykat) Kép

GAbi es DAvid
GAbi75
 


Sziasztok!

Gabi!
Ugy gondoltuk, hogy minden penteken chat-elhetnenk.
Orulok,hogy sikerult visszaszoknia a fiadnak a szopizasra. Sajnos vannak babak akit megzavar a cumi a szopizasban. Nagyon jo, hogy rajottel, hogy ez volt a problema. Kép


Mi a pulykasutes reszebol kimaradtunk. Iden a Halaadas napjat lent San Diego-ban toltottuk a baratainknal. Nagyon jol sikerult. Meglatogattuk az allatkertet, majd szombaton pedig elmentunk Disneyland-be. Madike most nagyon elvezte. Eloszor 5 honaposan jart ott, de akkor meg kicsi volt hozza. De bezzeg most. Kép Nagyon tetszett neki, foleg, hogy mar minden karacsonyi fenyben ragyog. Legynagyobb kedvence az esti felvonulas volt.

Judit!
Nagyon ugyes Jordan Kép ebben a korban nagyon fogekonyak a gyerekek.

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!
Nem is tudom, hogy kezdjem. Angliában lakunk, kislányom Lili 14 hónapos. Én dolgozom "part-time".
Szeretnék magyar anyukákkal megismerkedni, bárhol is lakjatok.
Kati
kat_ica
 
 


Szia Kati!

Udv itt a babaneten.Hogy keruletetek oda ki?
Mi az Usa-ban elunk a ferjemmel es a 3 es fel honapos fiammal.
Irj magadrol bovebban ha van kedved es idod.mit dolgozol?Miota vagytok kint?
van keped a kislanyodrol,szivesen megneznem.

GAbi ES DAVid
GABi75
 


Heló Gabi!
Bristolban lakunk, én hat éve vagyok Angliában. Eredetileg 6 hónapra jöttem ki, au-pairnek és azóta is itt vagyok. A Big Issue magazinnál dolgozom, van az USAban is, ugye? Nem rossz munka, csak úgy érzem néha, semmire sincs időm Lilivel. Na sebaj, két hét múlva megyünk anyukámhoz látogatni, majd ott kipihenjük magunkat.
Lili apjával még a terhesség alatt szakítottunk, de mostanában már sokat segít, és nagyon szeretik egymást. Egyelőre ezért sem gondolkozom azon hogy haza költözzünk, hagy legyenek egymás közelében. Elég jó vele, nyugodtan ráhagyhatom bármikor. Sőt, egy hónapja három napig nála volt.
Csak munkában tudok internetezni (hogy tetszenek az ékezetek?) és ideje hazamenni.
A képet próbáltam a profilra tenni, de nem sikerült.
Kati
kat_ica
 
 


SZia Kati!

orulok hogy irtal.A fiam most pont alszik ugyhogy van egy kis idom.
Akkor gondolom jol erzed kint magad.Te milyen nyelven beszelsz a lanyoddal?Az apuka angol?
SZegyen de nem tudom mi ez az magazin ahol dolgozol,de en csak 1eve vagyok az Usa-ban.Szoval en meg gyerek cipoben jarok itt minden teren.
NEkem a ferjem jott ki 2eve eloszor ,akkor meg nem voltunk hazasok.Kapott itt kint egy teljes osztondijat az egyetemre mivel teniszezo.Majd ra fel evre haza jott MO-ra es elvett felesegul majd nyaron mar egyutt jottunk ki.Nov-ben mar a fiam megfogant.Kép
En nem dolgozom,csak itthon vagyok.Ja az elejen en is baby-sitterkedtem.Neked hogy tetszett?
En nagyon szeretem a gyerekeket ,de akire en vigyaztam kisfiu nagyon furi volt.15 honapos volt es meg egy szot sem beszelt,es allandoan utotte vagta a fejet a falba ha nem nezhetett meset egesz nap.ja meg allandoan beteg volt,ennek koszonhetoen en is allandoan,s mivel babat szerettunk volna es probalkoztunk nem akartam magamat kitenni egy sulyos megfazasnak ami nem tesz jot egy babucinak.Na meg a penz is nagyon keves volt.
Magamrol kb ennyit.
Kati ide is tudsz kepet feltenni a melleklet feltoltese-nel.Probald meg szivesen megnezem.
Gondolom neked mar jol megy a nyelv.Milyen egyedul elni?Mikor mentek haza?
ugy nez ki mi is megyunk dec-ben haza.

Mara ennyi.szia
GAbi es DAvid
GAbi75
 


Off:

"15 honapos volt es meg egy szot sem beszelt"

Ne haragudj Gabi, de en ebben nem latok semmi furcsat (ahogy Te irtad!). Miert lenne torvenyszeru az, hogy minden kisgyerek koran kezdjen beszelni???? Nekem pld. a ket legkisebb ennel jovan kesobb kezdte.

Te sem tudhatod elore, hogy a Te babad mikor, hogyan fog beszelni, felulni, jarni,stb.
Szerintem ovakodni kellene az ilyen kijelentesektol.
Ez majdnem olyan, mint a "Bezzeg a szomszedek Jozsikaja mar 2 evesen szobatiszta volt!". Kép
Tea
 


Mondjátok már meg, miért van az, hogy itt a Babaneten egyesek úgy felkapják a vizet, ha nem egyeznek meg azzal, amit írsz? Én ilyet angol társalgóban még soha nem tapasztaltam. Ki élvezné azt, hogy feleslegesen felidegesíti magát? Vagy ez lenne a magyar mentalitás, én meg már elszoktam tőle?

Tea
Anyukám szerint (aki német) a magyar gyerekek sokkal korábban beszélnek mint a németek (és szerintem az angolok sem kezdik korán). Lehet, hogy ezért csodálkozott el Gabi? Egyébként igazad van, fogalmunk sincs arról, hogy mi vár ránk, mikor gyermekeink elérnek egy bizonyos életkort.

Gabi

Az au-pair családomnak három gyereke volt/van. A legkisebb 4 hónapos volt, mikor én érkeztem. Vele töltöttem a legtöbb időt, és nagyon édes volt! A szülők tök jó fejek voltak, soha nem veszekedtek egymással vagy a gyerekekkel. Engem családtagként befogadtak. Még most is tartjuk a kapcsolatot, és bár nem egy városban lakunk, kisegítenek (nem anyagilag) ha csak tudnak. Sok au-pair barátnőm volt akkoriban, senki sem olyan szerencsés mint én. Sokakat cselédként kezeltek.

A Big Issue egy heti lap, hajléktalanok árulják az utcán. 60 penniért veszik, és 1.20 fontért árulják, a profitot megtartják. Sokaknak ez az egyetlen lehetőségük van pénz keresésre. Találkoztam néhánnyal, akinek nem volt alkohol-, drog- vagy lelki problémájuk, és próbáltak munkát keresni, de lakcím nélkül itt semmi nem megy. Na meg gondolom a kinézet is számít, bár nem mindenki szakadt. Két évig a “Project Office” ban dolgoztam, ahol veszik a magazint, tehát a hajléktalanokkal közvetlenül. Két éve pedig adminisztrációban (azalatt 7 hónapig otthon voltam babával). Pont jól jött, mert terhes lettem, aztán itt semmi stressz, amit az előző munkámról azért nem mondhatok el.

Na ez már jó hosszú. Decemberben Németbe megyünk, anyuhoz. Ha az idő engedi, elmegyünk Magyarországra is, Salgótarjánba.

Kati
kat_ica
 
 


Mondjátok már meg, miért van az, hogy itt a Babaneten egyesek úgy felkapják a vizet, ha nem egyeznek meg azzal, amit írsz? Én ilyet angol társalgóban még soha nem tapasztaltam. Ki élvezné azt, hogy feleslegesen felidegesíti magát? Vagy ez lenne a magyar mentalitás, én meg már elszoktam tőle?

Tea
Anyukám szerint (aki német) a magyar gyerekek sokkal korábban beszélnek mint a németek (és szerintem az angolok sem kezdik korán). Lehet, hogy ezért csodálkozott el Gabi? Egyébként igazad van, fogalmunk sincs arról, hogy mi vár ránk, mikor gyermekeink elérnek egy bizonyos életkort.

Gabi

Az au-pair családomnak három gyereke volt/van. A legkisebb 4 hónapos volt, mikor én érkeztem. Vele töltöttem a legtöbb időt, és nagyon édes volt! A szülők tök jó fejek voltak, soha nem veszekedtek egymással vagy a gyerekekkel. Engem családtagként befogadtak. Még most is tartjuk a kapcsolatot, és bár nem egy városban lakunk, kisegítenek (nem anyagilag) ha csak tudnak. Sok au-pair barátnőm volt akkoriban, senki sem olyan szerencsés mint én. Sokakat cselédként kezeltek.

A Big Issue egy heti lap, hajléktalanok árulják az utcán. 60 penniért veszik, és 1.20 fontért árulják, a profitot megtartják. Sokaknak ez az egyetlen lehetőségük van pénz keresésre. Találkoztam néhánnyal, akinek nem volt alkohol-, drog- vagy lelki problémájuk, és próbáltak munkát keresni, de lakcím nélkül itt semmi nem megy. Na meg gondolom a kinézet is számít, bár nem mindenki szakadt. Két évig a “Project Office” ban dolgoztam, ahol veszik a magazint, tehát a hajléktalanokkal közvetlenül. Két éve pedig adminisztrációban (azalatt 7 hónapig otthon voltam babával). Pont jól jött, mert terhes lettem, aztán itt semmi stressz, amit az előző munkámról azért nem mondhatok el.

Na ez már jó hosszú. Decemberben Németbe megyünk, anyuhoz. Ha az idő engedi, elmegyünk Magyarországra is, Salgótarjánba.

Kati
kat_ica
 
 


TEa!

Igazad van amit irtal hogy nem tudhatom hogy az en gyermekem milyen lesz, es meg az is lehet hogy nem volt ebben tapasztalatom hogy mikor is kell beszelnie egy gyermeknek.Egyetlen pelda elottem a noverem fia akivel egyutt toltottem pont 15 honapot es o mar egy evesen szinte mindent mondott.15 honaposan mar tokeletesen beszelt,persze mondhatna ezt valaki hogy lehet hogy szerencse.De arra mit lepsz hogy a kisfiu most 3 ev koruli es most sem beszel,nem azert mert buta ,en meg mondom miert.Mivel az anyuka vissza ment dolgozni talan 2 honap utan,es a kis fiura minden nap mas lany vigyazott.Mindenkinek az volt a legegyszerubb ha betett egy meset es egesz nap azt leste a gyerek igy a hangjat sem hallod.nem sokat beszeltek szegeny gyerekhez.Talan ettol van en ugy gondolom ,ha nem akkor tevedtem.Betegnek nem beteg a kisfiu,szoval nincs gond vele.Egyebkent nem rossz indulatbol irtam,de amit te irtal az ugy tunt mintha en a kisfiut leneztem volna ezert.Abban meg igazat irtam hogy nekem ez igen is furcsa hogy egy 15 honapos gyerek meg annyit se mondjon hogy muk.Se igen sem nem szoval egy arva szot sem,na nekem ne mondja senki hogy ez a termeszetes.Megegyszer hozza teszem nem ertek annyira a gyerekekhez de lattam mar egy par gyereket az eletembe,ugye azt elhiszed.
En nem azt irtam hogy nem tud beszelni ,hanem azt hogy egy arva szot sem mond.A furcsasagot nem is igazan erre ertettem hanem a viselkedesere.
Remelem azert nem haragszol hogy ilyet mereszeltem irni.Ettol fuggetlenul egy gyonyoru gyermek volt aki ugyan annyira okos ,szep az anyukajanak mint nekem a fiam.


Mindenkinek szep napot kivanok!

GAbi es DAvid!
GAbi75
 


Lanyok!

En olyan buta vagyok,vilagositson mar valaki fel arrol hogy mi az hogy off.Angol jelenteset tudom,de olyan sok helyen lattam mar azt hogy ez off.


Andys!Judit!
merre vagytok?Most penteken is fent lesztek a chatten,ha igen akkor mikor?
GAbi75
 


Gabi, az OFF pontosan azt jelenti,amit te is tudsz angolul! Kép
Vagyis: nem (kozvetlenul) a temahoz vago dolog (hozzaszolas), kicsit mashova kalandozik az ember.
Azert szoktak figyelmezeteteskent odairni, hogy ne toljak le a beirot, hogy" miert nem a temahoz szolsz hozza?".Kép

Egyebkent szerintem a te rokonod csodagyerek, ha mar olyan koran beszelt. De hidd el nekem, hogy pld.itt a Babaneten is vannak anyukak, akiknek meg 2 eves kor utan sem beszel a gyerekuk. Azt hiszem voltak/vannak ilyen temaju topicok is.
Nem attol fugg egy baba es csaladja boldogsaga, hogy mikor kezd beszelni a baboca. Nem errol szol az egesz! Kép
Névtelen
 


Szia nevtelen !

Persze hogy igazad van,nem is ezen mulik a boldogsag.En csak az en tapasztalatomat tudom leirni es ez ,az hogy en meg nem talakoztam olyan gyerekkel aki nem beszel mondjuk 2-3evesen.De elhiszem hogy van ilyen is meg olyan is.Ilyenek vagyunk mi emberek,mindenki mas.En is tudom hogy a gyerekek nem fejlodnek egyforman de azert mindegyiket ugyan ugy szeretjuk.Kép
Sajnalom mert szerintem TEa -nak azert esett rosszul a dolog mert a gyermekei hasonlo cipoben jartak,de tavol all tolem hogy barkit megsertsek .Gondolom o azet irt nekem.
az off az tetszik Kép

Mindenkinek szep estet!
Gabi75
 


Sziasztok1

Kati!
Udv. itt!

Gabi!
Sajna lemaradtam a penteki chat-rol! Lementunk setalni delutan Madikevel, osszeismerkedtunk egy aranyos lannyal, o nemreg jott Indiabol es teljesen ismeretlen itt. Nagyon aranyos volt, nagyon jol elbeszelgettunk, jatszott a Madikevel. Majd jott tobb jatszo pajtas es elment az ido. Mire felertunk jott a vacsi es a furdes. Mire jottem, mar senki sem volt itt. Remelem jovo heten tudok jonni.

Koszi a hianyolast, mostanaban nem jovok tul surun, elkezdtuk a karacsonyi keszulodest. Egyik este szaloncukrot kampoztam, majd masnap habkarikakat gyartottam, tegnap pedig mezeskalacsokat. Kép

Andysj
andysj
 
 


Kellemes Mikulas Napot mindenkinek!

Kép

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!

Mindenkinel jart a MikulasKép?
Mi Becsben a Collegium Hungaricumban voltunk tanchazban es oda is eljött! Jo volt, mert igy Aaron legalabb hallotta, hogy magyar mikulasdalokat is lehet enekelni, es sok mas gyerek is enekli azokat!!!
Nagyon jol ereztük magunkat!
Volt vajon ott valaki a BabanetrölKép?
Kellemes hetveget!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok,


Mar jo regen jelentkeztem...
Gabi,
meg nem is gratulaltam a fiadhoz. Gratula!
Sok szerencset a hazautazashoz; biztosan siman fog menni minden es nagyon jo lesz egy kicsit feltoltodni otthon.
Judit,
remelem jol sikerult a hazautazas es mar kiheverted az atalassal es kipakolassal jaro faradalmakat ;-). Jordan nagyon ugyes hogy igy beszel es hogy mindket nyelven!
Andi,
bocs ha mar emlitetted, akkor veletlenul atsiklottam felette, de ti milyen nyelven beszeltek Medikevel? Ha csak magyarul akkor az angolt tv-bol es mas gyerekektol szedte ossze?
Ti olvastok angol mesekonyvet a gyerkocoknek, vagy mindig forditjatok kapasbol magyarra (ez szerintem mondjuk nem eppen trivialis peldaul rimelos versikek eseten ;-) vagy nem is vesztek egyaltalan angol nyelvu mesekenyveket? Mi ugyan a szeptember vegi hazautazasunkkor hoztunk vissza magunkkal jonehany meses/mondokas konyvet, de olyan nehez ellenalni az itteni konyveknek pl egy BN gyerekosztalyat vegignezve.
Mi Rekahoz csak magyarul beszelunk (egymas kozott is persze), de mostanaban toprengek azon nehanyszor hogy vajon angolul csak akkor fog igazan megtanulni majd ha kozossegbe kerul?
Ugyanis heti mondjuk fel-1 ora Teletubbies-en kivul nem igazan TV-zik es max hetente 1x talalkozunk mas gyerekekel/mamakkal.

Misike,
en ugyan NH-ben elek, de egeszen a deli hataron (Pelham)...az en csmetem 13 honapos.

Ugyan meg soha nem "chateltem" (de szep magyar szo ;-)) de megprobalom majd jovo pentek este, bar valoszinuleg csak 9:30 utan tudom. Ott vagytok meg olyankor?

Na most mar eldugulok. Udv mindenkinek.

Zsike
zsike74
 
 


Sziasztok! Csajok lehet hogy a hugom kimegy egy evre kozmetikusnak New Yorkba. Ha van valakinek valami fontos infoja mire figyeljen vagy mit intezzen feltetlen el, ami nagyon fontos es az ember nem mindig gondol ra, kerem szoljatok. Amugy szia Kryss. Sok puszi a gyerekeknek.
nyuli
 
 


Zsike

Látom Réka is októberi, mint az én lányom. Azt írod, magyarul beszéltek hozzá. Mond már szavakat? Lili csak annyit, hogy "nem", meg néha angol szavakat. Persze ő egy héten háromszor gyerek vigyázónál van, és apuka is angol. Én is mostanában töprengek, de pont az ellenkezőjén, hogyan fog magyarul megtanulni?

Tudtok egy jó könyvet ajánlani, mese gyüjteményt, vagy mondókásat? (Magyart)

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,

Vegre kipakoltam, kezdunk visszaallni az itthoni rutinunkra. Ma mar voltunk zeneoran is. Jordan jol kifaradt, most alszik.
Remelem mindenki elvezte a Halaadas vacsorat, nalunk iden elmaradt-mivel Magyarorszagon voltunk.
Andysj: hogy te milyen konyhatunder vagy! Le a kalapom elotted, hogy mindenfeleket sutogetsz az unnepekre. En nagyon jo vagyok 'rendeles'-ben! Van a varosban egy magyar cukrasz no, nala szoktam makos bejglit rendelni, a ferjem imadja! A lanyaidnak olyan szep nevuk van, kulonosen a Madison tetszik. Ha egyszer meg lesz lanyom is, talan Lili (Lily) lesz es/vagy Zoe. Legalabbis most ez tetszik.
Gabi75: tok jo, hogy mentek haza. Ne izgulj, a gyerekek altalaban jobban birjak az utat mint a szuleik! Mindenesetre kerjel bassinet-et a fiadnak, igy azon a soron ulhettek, ahol tobb hely van! Hasznald ki amig lehet! A bassinet altalaban hat honapos korig hasznalhato. Melyik legitarsasaggal mentek? Milyen utvonalon?
Kati: Udv itt kozottunk. Nem lehet konnyu egyedul nevelni a kislanyod kulfoldon a csalad nelkul. Magyar nyelv tanulasahoz tudom ajanlani Fuzesi Zsuzsa sorozatat, mondokakkal teli; en mindig felpakolok magyar nyelvu mesekonyvekkel es CD-kel is. CD-k kozul ajanlom a 100 Folk Celzius-t, Halasz Judit-ot, van egy un. Tanulj Velunk sorozat ovodasoknak. Az nagyon jo, tele van mondokakkal, nepdalokkal.

Jordan felebredt es mar hangosan Mommy-zik.
Pa,
Judit
Judit
 


SZiasztok

Andysj,
De ugyi vagy, hogy mar keszulodsz a karacsonyraKép

Zsike,
Nalunk Matyi 9 hos volt mikor kijottunk, mi is csak magyarul beszelunk otthon, meseket en kapasbol leforditottam magyarra, bar a mondokakkal bajban voltamKép O sokaig negalta az angolt, bar azert mesefilmet nezett angolul a TV-ben neha. Most ossszel bekerult oviba es az ovono szerint meglepoen gyorsan halad az angollal, mar mindent megert, beszelni meg azert keveset beszel, de azt hibatlanul, mind nyelvtanilag, mind kiejtesileg.

Kati,
A "Suss fel nap " cimu kazettakat nagyon tudom ajanlani, ez kifejezetten ovisoknak keszult es az ismertebb mondokak, dalocskak rajta vannak. Amit a Judit ajanlott azok nalunk is bejottekKép

Lanyok nekem ellenkezo iranyu gondom van. Matyinak szeretnek segiteni az angol dalok megtanulasaban, de sajna sokat meg en sem ismerek, nem tudom pontosan a szoveget, tudtok valamilyen CD-t, esetleg kottat ajanlani?

Angi
angela2
 
 


Sziasztok!

Zsike!
Mi ket kulonbozo nyelven beszelunk Madikevel. En csak magyarul a ferjem meg csak angolul. Ebbol adodik, hogy en csak magyar mondokas, mese konyvekbol olvasok neki, mig a ferjem az angolbol. De ha veletlenul egy kedvenc angol mesekonyvet hozza hozzam, akkor magyarul meselem el neki. Igaz, hogy meg nem beszel mondatokban, inkabb csak szavakat rak ossze. De ezt mind a ket nyelven teszi. Sot mar sikerult eljutnunk odaig is, hogy hozzam nem beszel angolul, csak magyarul az apukajahoz meg csak angolul beszel. Es barmelyik nyelven kerdezunk vagy mondunk neki barmit mind megerti. Igaz keveres neha elofordul. Ez idovel egyre jobb lesz. O meg csak 20 honapos.
Az egyik ismerosunknel ez nagyon bejott mind a ket gyermekuknel. A ferj finn a feleseg angol, mind a ketten a sajat anyanyelvukon beszeltek a gyermekekhez, a babysitter-uk magyar ul beszelt hozzajuk, es igy egyszerre tanultak mind a harom nyelvet. Igaz folyekonyan mondatokban csak harom eves korukban kezdtek el beszelni, de mind a harom nyelven beszeltek, igaz az elejen neha megcsinaltak azt, hogy ha az adott nyelven amin beszeltek volt olyan szo ami nehez volt nekik, azt behelyetesitettek a masik nyelvbol. Most hat eves a kisebb gyerekuk, tisztan minden hiba nelkul beszeli mind a harom nyelvet. Nem is keveri oket.
En ugy nez ki akkor meg chat-en leszek Kép Nekem meg nem tul keso az Kép)

Gabi!
szerintem a repuloutat a fiad jobban fogja viselni mint ti Kép) Foleg, ha sikerult esti gepet talalnod. Mi mikor eloszor repultunk anno Madikevel o 3 es fel honapos volt. Az esti alvasidore vettuk a jegyet. Igaz kicsit nehezebben aludt el, de vegigaludta az egesz utat. Jo utat nektek!

Judit!
Udv. itt ujra Kép)!
A beiglit en is keszen veszem Kép Azt nem szeretem sutni. A kelt tesztak nem a kedvenceim. Inkabb tortakat szeretek sutni.

Angela!
Gratula a fiadhoz! Szerintem nagyon ugyes!
Nekunk van egy negy CD-bol allo "sorozatunk" angol enekes mondokak vannak rajta. A cime: 100 songs for kids. http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B00005A0LN/103-9704217-3268667?v=g lance

Madike nagyon szereti. Ertheto es egyszeru a szovege, nagyon konnyu megtanulni.

Lassan megyek, var egy csomo vasalnivalo Kép,
Andysj
andysj
 
 


Sziasztok,

Angela:
Andysj altal ajanlott sorozat szerintem is szuper, idonkent a TV-ben is hirdetik kedvezmenyes aron. Ha kedves gyerekdalokat keresel CD-n, meg tudom ajanlani Raffi (eredetileg o kanadai) musorait. Nagyon szorakoztato, konnyu dalokkal; a szoveg altalaban megtalalhato a borito belsejeben-igy neked is konnyebb megtanulni. Most ennyi jutott az eszembe, majd megnezem Jordan gyujtemenyet, hatha talalok meg valami jot.

Minden szulonek akit erint ez a ket- vagy tobbnyelvuseg tema tiszta szivembol ajanlom a Harding es Riley szerzoparos konyvet: The Bilingual Family, Handbook for Parents (Cambridge kiado). Konnyen olvashato, rengeteg esettanulmannyal, es konkret problemak felvetesevel foglalkozik. Ha jol emlekszem $19.95 volt az ara, a Barnes and Nobles boltban rendeltem. Az Amazon-on is biztos megtalaljatok.

Zsike:
Nalunk is ugy van ahogy Andysj-nel, anya magyarul, apa angolul. En is minden angol konyvet magyarra forditva olvasok, kiveve a Dr. Seuss fele rimeloseket-azt keptelenseg leforditani.

Vege a Blue`s Clues-nak, jelenesem van.
Judit
Judit
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: