Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nikk
Annál nagyszerűbb dolog nincs is, amikor van elég tej, és még más kisbabát, vagy babákat is tudsz vele, táplálni. Akkor miért kellet elkezdened, a hozzátáplálást, nem lett volna elég csak az anyatej? Ebben nincs tapasztalatom, csak úgy halottam, hogy anyatejes babáknál 6 hós kor után kezdik a főzelékeket adni.

Kataa
Én sem látom kövérnek, csak a dokinő mondta. Bár igaz hogy első hallásra soknak hangzik a 9,5 kg, de elég hosszú gyerek 74cm, így rendesen eloszlanak a kilók, igazából a pocakja nagy, (és az is inkább evés után) de szerintem az minden babónak. Neked sem volt elég anno a tejed? Nekem olyan lelkiismeret furdalásom volt emiatt.

Viki
wicus
 
 


Viki
A pocak minden babonak van es olyan edesKépMajd ledolgozza ha mar egesz nap csak porogKép
Hat nekem jo kis tortenetem van,ha erdekel majd elkuldom a liknet ahova leirtam,a lelkifurdi mar elmultKépEn ugy vagyok vele hogy az etkezesere nagyon odafigyelek a kezdetektol es ez is fontos nem csak az anyatejKépAz immunrendszere meg igy is jo,bar a napi minimum az megvolt neki 6 hos koraigKépAddig eroltettem a dolgot.
Nked nincs okod semmi aggodalomra a 4.5 hos csak anyatej nagyon jo!!!Kép

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata
aki hozzánk jár már 2-3 éve van nálunk,mert én ált 10 -12 órát dolgoztam,volt ugy hogy elmentem reggel 5-kor este 11-re értem haza,majd másnap megint reggel 6-tól.Hétvégén meg örültem hogy éltem.Ja és persze vezettem 6-7000 km-t havonta.Aztán végül a párom mondta hogy keressünk vkit.Aztán megmaradt a baba alatt is KépNem bánom,mert sok segitség.Csak takarit,nem vasal.Ablakot szokott mosni,függönyt,ajtókat ha szólok neki,De meg lehet beszélni vele te mit szeretnél.Hozzám pénteken jön,akkor megkérdezem hogy vállal-e még ha igen elküldöm a számát.Ha késő a péntek akkor felhívom elöbb Kép 600 ft per óra,de tavaly is emelt árat most még nem szolt Kép

Viki
azért kellett adni neki mást mert 1 ho alatt csak 7 dekát hizott.Akkr azt mondta a doki hogy adjak neki mást is ,majd 2 hét mulva leméri.Szerintem elég volt neki a tej,de azértz adtam neki pár kanál gyümit,de nem nagyon akart enni.Gondoltam hogy ettöl a pár kanáltól nem fog hízni.Igy nem eröltettem.Most is néha eszik néha nem ,nem adok neki minden nap.2 hét alatt hizott 21 dkg-t.Ő most 73 cm és 7300 gram.Nagyon hosszú Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 

 
 

Nikk
PErsze raer pentekig,az ar kb megfelelo lenne nekem isKépnekem kedd vagy szerda delutan lenne jo ha mar elore kerdezi.

Fcs
Mi ujsi???Nyaraltok??KépKépKép

Teszek fel en is egy kepet az en nagyfiamrolKép

Kép

Kép
Kép
kataa
 
 


Oké akkor megmondom neki az időpontot.Szép nagy már tényleg a fiad Kép legalábbis Bandushoz képest KépMultkor mikor a rendelőbe voltunk volt egy kislányis aki 3.60 kg volt és olyan kis picuri hosszban.Olyan furcsa volt látni ilyen pici babát ,az én fiam sose volt ekkora,Már piciként is nagy volt Kép

Füles jól eltünt Kép
Viki remélem te nem tűnsz el Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok! Már annyiszor kezdtem írni nektek, de mindig közbe jött valami, vagy a babanet bénázott, vagy Szabolcs újraindította a gépet, vagy a vírusok garázdálkodnak...

Jól vagyunk, túl egy köhögős, lázas vackon, de már éppen gyógyultan. Még van egy kis köhögés, de nem vészes...

Nikk! Nekünk nagyon bejött a Chamomilla! De azt hiszem a Dentinox-szal ne lehet együtt használni, mert a D. semlegesíti a Ch. hatását, de ez nem bizti, mindenesetre én nem használtam együtt.

Viki! Üdv! Én is császáros vagyok amúgy a változatosság kedvéért Kép.

Evés: nálunk a hízással eddig még nem volt gond, bár az egyéves státusz óta nem tudom, mennyit hízott. Amíg csak szopott (hat hó), simán havi másfél-két-két és fél kilókat hízott, aztán egyre kevesebbet, ahogy elkezdett mást is enni, és mozogni, de nála máig vannak nagy kajasztrájkok, amikor pár napig csak szopik, főleg, ha beteg. A meleg tejcsi azért a fájó torkon is könnyen csúszik Kép.

Most amúgy én elég vékonynak látom, már kilátszanak a bordái, pedig ő mindig is husis volt... De egész nap meg sem áll, amióta elindult...

Olyan vacak a kedvem ebben a hülye időben... Hol a tavasz????
Fulescsacsi
 


!
wicus
 
 


Sziasztok!

Kataa
Persze, hogy érdekel a történet. Már én is túltettem magam rajta. Egy időben, amikor keveseket hízott, (10dkg. hetente) akkor kezdtem nagyon odafigyelni az evésre. Arra ügyelek, hogy minden nap kapjon 2*, de legalább 1* gyümit. A főzelékeket is úgy variálom, hogy ne legyen neki unalmas, és egy héten belül 4-5 fajta íz szerepeljen az étlapon. A főzelékbe a húson kívül, vitamin bombát (présnedvet, gyümit, az íz miatt is) rakok. És a zöldségeket csak párolom, hogy minél több vitamin maradjon benne.
Alex, már egy kész férfi, ember, nagyon aranyos.
Megnéztem róla, a taxis képet is, nagyon huncut kisfiú, bocs nagyfiú.

Nikk
Hát nem semmi, Bandus jó nagy baba. Szerintem, a súlya is, és a hossza is átlagon felüli.
Nem értem miért akarja hizlalni a dokinő. Mekkora súllyal született, biztos nagy baba lehetett.
A fényképen is látszik, hogy jó húsban van nagyon édes kisfiú.
Nikk, nem tűntem el, csak tegnapelőtt rosszul voltam, egy kis nátha gyötör, de már jobban érzem magam. Tegnap, meg egész de. próbálkoztam, és állandóan lelökött, du. meg egyáltalán be sem engedett. Jól begurultam, aztán hagytam a… gondoltam majd este, úgy is sikerrel járok, de hiába.
Ja, remélem már kibújtak azok a fránya fogacskák, és tudtok jókat pihizni.

Szia! Fülescsacsi
Hát, ha ez így működik, hogy kettő, kettő és fél kiló, utána meg a bordáink kint vannak, akkor lehet, hogy átértékeltem a dolgot, hadd hízzon, ha híznia kell. Persze azért tömni nem fogom, annyit eszik, amennyit meg kíván. Ha majd ugrándozik, úgyis lemegy róla a felesleg.
Nektek jobbulást kívánok, gyógyuljatok meg minél előbb.

A tavaszt, én is nagyon várom, elegem van már, ebből a télből.
Mindenkinek szép napot!
Viki
wicus
 
 


Nikk
Koszi de mar megoldodott a taki neni ugy,aki Alexra vigyaz heti 1* elvallaltaKépEz nekem a legjobb,ugyhogy koszi a faradozastKép
MEkkora sullyal szuletett Bandika?Nekem Alex 3.10 volt de en akkoranak lattam mar akkor isKép

FCS
Hat ez a babanet karbantartas eleg gaz,aliglehet irniKépNalam is van valaki aki szereti ujrainditani a gepetKép
A Dentinox tenyleg nem lehet jo mert ugye mentholos es az semlegesiti a hatast.
Egyetertek en sem voltam a toppon ebben az idoben,de tegnaphogy kisutott a nap mindjart jobblett.Bar ma nem de en mar ugy varom a tavaszt,ez a napi minimum 4* oltozkodes a bolcsi miatt eleg faraszto.Kép

Wicus
Aha jo kis huncut az bizots,a szem sem aljol.Mindig nevet ezt imadom benne,szerencsere eleg anyabarat a lelkem,igy konnyu vele.PErsze vannak rossz pillanatai de hamar elmulikKép
Na itt a tortenet,nem tul vidam de ez vanKép
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/index.html
es itt a folytatas ami meg kimaradt.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/index.html

Kép
Kép
kataa
 
 


jaj nem muxik,na szoval az Anyasagrol/Szoptatni szerettunk volna topicban van.

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok
Én se tudtam irni kedden,tegnap meg vidéken voltunk egyik barátnőmnél.
Bandus tényleg jó nagy baba volt Kép 4070 gram és 57 cm,még szerencse hogy nem voltak 56-os ruháink,mert egyböl 62-vel kezdte Kép

Kata
Olvastam a történeted én is.Az a baj hogy a média,meg egy-két "kedves " szoptatni tudó anyuka gerjeszti a bűntudatot a szpotatni nem tudokba.Mintha ők tehetnének róla,holott ez tényleg csak adottság kérdése ,én szerencsésnek mondhatom magam,bár csak reméltem hogy igy lesz,mert anyu sem engem se két tesóm nem tudott szoptatni,csak 3 hétig.Mi is felnőttünk. Kép
Örülök hogy megoldodott a taki néni Őt legalább ismered,nekem is jó volt hogy anyósnál takarított elötte és itt lehetett hagyni egyedül Kép

Nem dentinox-ot kaptunk,hanem vmi gyógyszertári löttyöt,de nem használom,mert kipróbáltam magamon,és alig hatott 1-2 percig,ráadásul azt mondták hogy max. 3x lehet egy nap.Az meg semmi.Fogunk még mindig nincs,de már talán jobban viseli,gondolom kezd hozzászokni a fájdalomhoz Kép Igaz fenn van éjfélig de majd csak visszaáll a rend Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Kedves fórumozók!

Nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:
www.sammm.fw.hu
Családon belüli megszólításokról készítek felmérést, magyar-norvég viszonylatban.
Segítségeteket előre is köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat.
sadrien
 
 


Sziasztok!

Kataa
Hát én is elolvastam a történeted. Meg kell hogy mondjam, hasonlókat éltem át én is. Talán, egy kicsit szerencsésebb voltam, mert nekem könnyen beindult a tejtermelésem. Egyébként csodálkozom, hogy a kórházban miért nem adtak neked vízálló sebtapaszt, amibe nyugodtan lehetett volna zuhanyoznod. Mert, akkor lehet, hogy minden egész másképp alakult volna.
Sajnos, az is igaz, hogy nem figyelünk oda egymásra,( tisztelet, a kivételnek) és összevissza fecsegünk mindenfélét, nem is sejtve, hogy azzal megbánthatunk másokat.
Beleértve magamat is.
Én is megfogadtam, hogy majd a következőnél, ügyesebb leszek, de mindenképp, kitartóbb.
Na megyek, mert úgy nézem, mintha elő akarna bújni a napocska, és akkor nekünk a parkban a helyünk.
Mindenkinek szép napot!
Viki és Petra
wicus
 
 


Sziasztok
Tegnap olyan förtelmesen fájt a fejem,hányingerem is lett tőle,ami hányásba torkollott Kép Nem tudom mitől.Ma is fáj még a fejem,amugy nem érzek semmi mást Tegnap megszületett egy barátunk kislánya Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Nikk
Hat tenyleg nagy babo volt BandusKépHosszra isKép
Drukk hogy visszaalljon a rendKépA Dentinox is csak kis ideig hat,pont ezert lehet hasznalin tobbszor,nekunk nem jott be,mert csak akkor sirt de nagyon ha nagyon fajt,es akkor csak a Panadol segitett.Akkor meg nem voltam Homeopatiaban otthon,ugyhogy nem probaltuk neki a Camomillat.
Nekm is van ilyen migren szeru ugy evente 2* de nagyon rossz,remelem mar Ok vagyKépGratula a baratnodnekKép

Viki,Nikk
Hat igen ez igy alakultKépA tesonal remelem konnyebb lesz.Egyebkent nezzetek hulyenek,de karpotolt erte Alex azzal hogy rendkivul keveset sirt es sir a mai napig.Nayon ugyesen evett kanalbol,aztan mar egyedul,es a szobatisztasag is gyorsan oldodott meg,a beszed is nagyon tisztan megy,ugyhogy tenyleg tul tokeletes lett volna ha meg tejem is vanKépKép

Viki
Hat sajnos nem adtak a korhazban,de nagyon koszi az otletetKépGondolom lehet kapni a gyogyszertarban ilyet,csak a meret kerdeses.MEg nem letszukseglet de legkozelebb beviszek majd ilyet es megkerem hogy rakjak ra azt.Bar ketlem hogy a SOTEN ne lenne,bar ki tudja lehet hogyez is penzkerdesKép
Azt hiszem nalam a panik volteros,a kitartassal nem volt baj,ja es az ugyesseg meg alapbol meglesz nekunk mar mint 2.babasKép

Kép
Kép
kataa
 
 


Hogy ne legyen unalmas ebben a házban lakni,pár nappal ezelött nem volt 2 napig fűtés Kép Kép 19 fok volt a lakásba.szegény Bandó jól fel volt öltöztetve,meg jó pár takaró rajta meg persze rajtunk is este Kép
Pénteken megszületett egy barátunk kislánya.voltunk benn nála akórházba,olyan furcsa volt,már olyan messzinek tűnik a szülés .Kislány olyan picike volt,vagyis csak nekem,hiszen 3.4 kg és 53 cm,de bandó sose volt ilyen pici Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát, újra itt vagyok!
Nem volt jó a gépünk, és azért nem tudtam jelentkezni, de amint látom, nem maradtam le semmiről.

Nikk
Én is migrénes voltam. Nálam a terhesség óta, nem fordult elő, újabb migrén, és remélem, nem is lesz többet soha. Persze azért fejfájás az volt, de az nem olyan, mint előtte az borzasztó.

Kataa
Nem tudom, hogy gyógyszertárban árulnak-e ilyet, de talán az ápolónő, majd tud segíteni.
Találtam egy honlapot, bár lehet, hogy már te is rájuk találtál, La Leche Liga Magyarországot, (http://www.lll.hu/leche/32h.shtml ) ahol szoptatással kapcs. kérdéseidre választ kaphatsz, és szívesen segítenek minden kismamának. Én megnéztem, szerintem jó.

Hét elején milyen szép időnk volt, mi egy kicsit napoztunk is, de most szomorúak vagyunk, hogy megint esik a hó, és így csak a szobába tudunk játszani.
Üdv. Viki
wicus
 
 


Megint esik a hó Kép Jövőre már jobb lesz,mert Manó is tudja élvezni,szánkózás hógolyózás Kép Tervezzük is hogy esetleg elmegyünk egy síparadicsomba,persze nem sielni,de amit kinéztünk ott van direkt gyerekeknek szánkópálya stb Kép Már várom,remélem összejön Fog még mindig nincs Kép Voltunk dokinál is 6 hós kontrolon,minden oké Kép 7350 gr 73 cm
LLL-ről én is hallottam,tényleg sokat segítenek,Kismamába is szokott róluk cikk lenni.

Kép
Kép
nikk0830
 
 


En is jol eltuntem,mert mult heten kezdodott a napi munka,vagyis heti3*5 ora az egyik helyen es egy egesz nap a masik helyen.Nagyon elvezem hogy vegre minden nap feloltozhetem es nem csak farmerbaKépA munka faraszto de jol jon hogy tudom hasznalni az agyamKép
A maradek egy szabad delelottben meg mosok,fozok es takaritok egyenlore,Marika aki Alexra vigyaz influenzas ugyhogy most ez van.

Nikk
De jo hogy nem lettetek betegek a futes hianyabanKépPLane ilyenkor amikor inakbb bent van az ember lanyaKépUgy erzem sosem lesz tavasz,pedig mar unom ezt az oltoztetest es hideget.

Viki
Ismerem oket,meg a terhesseg alatt minden elolvastam aztan megsem ugy jott le az eletben.De a kovi babanal amr csoportba is szeretek jarni mar terhesen hatha ott talalok valakit aki majd szukseg esten segit es nem csak telefonon,mert az anno nem jott be,ugyanis hivtam oket de barmit mondtak nalam nem ugy tortentKép

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Lányok!

Mivel ide ritkán, keveredik férfi, ezért, had kívánjak magunknak, Boldog Nőnapot!
Viki
wicus
 
 


Viki
Neked is boldog nőnapot Kép

Kata
Én is örülök hogy megusztuk betegség nélkül ezt a fütés hiányt.Szerencsére eddig még nem volt beteg Bandó,remélem ez még egy ideig igy is marad Kép

Ugy látszik csak nem akar jó idő lenni Kép Ma voltunk a Mávba kontrol vizsgálaton,3 havonta megyünk.Nézik a fejlődést .Minden oké volt Kép Persze a doki meg akarta nézni hogy forog,de ő csak nem akata ezt megmutatni,csak feküdt hulla nyugodtan,pedig a nő már a rendelő összes játékát előszedte hátha vmelyikre beindul Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Kata
Jól be vagy akkor táblázva :o Gondolom élvezed egy kicsit a felnött társaságot,mégha dolgozni is kell. KépÉn meg még egyenlőre azt élvezem hogy itthon vagyok és most még elképzelni nem tudom hogy visszamenjek dolgozni.
Na megyek manó felébredt Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok Lányok!

Kataa
Jó neked, hogy élvezed ezt az egészet, még az öltözködés rendben, de a munkába járást, azt egyenlőre, nehezen tudom elképzelni. Ebben Nikkel teljesen egyet értek én is élvezem az itthon létet. Csak ha rossz az idő, nálam akkor van gond. Persze erre is van recept, akkor ki megyünk a parkba, sétálni, bár nem sok anyuka van még a parkban, vagy a főzésbe menekülök, vagy varrogatok. Mindenképp valami új dolgot, próbálok csinálni. Most épp, falvédőt szeretnék, varrni Petrának. És kedvet kaptam a keresztszemezéshez is. Remélem, sikerül megvalósítani, mindkettőt mert az idővel, mindig hadilábon állok.

Nikk
Örülök hogy Bandussal minden rendben. Az utóbbi időben, jól kifogtátok, füst, fűtéshiány, még az a szerencse, hogy nem lettetek betegek.
Petrát, én is féltem, nehogy összeszedjünk valami bacit, ha már idáig kibírtuk, jó lenne átvészelni tavaszig. Utána meg már bátran merem vinni, közösségbe is. Már kinéztem a Ringatót, az Almássy téri Szabadidő Központban, tartanak babafoglalkozásokat.
Ha érdekel www.ringato.hu nézd meg te is. Ez, hozzátok még közel is van.
Na megyek, mert Petra már hiányol.
Mindenkinek szép estét!
Viki
wicus
 
 


Viki
Jónak tűnik a Ringató Kép Bandó szereti nagyon a zenét lehet hogy mi is kipróbáljuk majd Kép
Mehetünk majd akár együtt is Kép

Fogunk még mindig nincs Kép A főzelékek se nagyon dobják fel,max 50-60 gr -ot eszik Kép csak a cici Kép

Kata
Most hogy a hölgy influenzás ,tudnak vigyázni Alexra? Vagy most nem dolgozol? Vagy oviba van tovább ? Kérdés kérdés hátán Kép Kép Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Hello Lanyok
Lemaradtam de remelem jol telt a nonapotokKépKép
Reg keszultem irni,de mindig valami mas,Alex mellett nem unatokozom,majd meglatjatok masfel ev mulvaKépKép
Elhiszme hogy nem vagytok meg vissza dolgozni,en is csak Alex 2 eves koraota foglalkozom a gondolattal.
MEg mindig elvezem a melot es foleg hogy keves no sok ferfi az arany az irodaban,mert regi helyemen pont forditva volt es tudjatok mi van ha sok no keveredik egy helyreKép
MEg hat az is jo hogy nem egesz nap van csak szinte delelott.
Gondolom ti is varjatok mar a tavaszt,de ugy erzem en mar megteltem energiaval ettol a kis napsutestol es agyam masiranyu hasznalatavalKépKépTobben eszrevettek milyen pozitivan hat ram a munka,pedig sosem voltam karrieristaKép


Nikk
A MAVban mindenkinel csinalnak kontrollt?Bandus nagy kope hogy nem akart szerepelniKépKép
A neni csak heti 1* jar 3 orat,ezt is ingyen,biztosan halottatok mar az Ottohn segitunk alapitvanyrol.Azoknak jar egy ev ilyen segitseg akikne nincs kozeli nagymama.Anyosom meghalt,meg amugyis kulfoldon elneKép
Bolcsiben reggel 8 tol delutan 2-ig van Alex,addig dolgozom ugyhogy ha Marika jon akkor szabadprogram apavalKép
Sajnos nem talaltam megbizhato babyszittert,volt aki sokat kert,de tv-zett,1 evig meg nem mertem idegenre bizni.Tudom hulyeseg de en ilyen paramami vagyokKépUgyhogy heti 1 nap kimenonk van de ez is eleg,a tobbit inkabb Alexxal toltjuk.Neha itt alszanak aszuleim akkor esti progtamot is szervezhetunkKép

Viki
Emlekszem amikor kicsi volt meg a manom,milyen nagyelet volt a Topma utcai lakasunkban,soxor 4 anyuka is ott volt,foztunk,etunk,babaztunkKépIlyenkor nagyon jo tarsasagot kereseni,kesobb
meg a gyerekek eljatszanak mar egesz jolKépEn rossz idoben sem tartotam otthon mert nem szerttem volna bezarkozni,megsem lett beteg pedig vittuk baba klubba elegetKép
Ugyi vagy hogy kezugyeskedsz,nekem ehhez sosem volt igazan ihletem.

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata
Most kérdeztem én is a doki nőthogy mi ez a vizsgálat,mert az összes barátnőm a Mávba szült,és csak nekünk kellett visszamenni erre a vizsgálatra .Ő azt mondta ez a mávnak külön szolgáltatása,azokat a babákat hívja vissza,akiknél vmi probléma volt a szülésnél.A császár ide tartozik mert az már nem természetes + a besárgult babák + koraszülöttek oxigén hiányosak.Főleg ezek közül is azok akik akkor születtek mikor a dokinő ügyelt.Azt vizsgálja negyed évenként,hogy hogy fejlődik a baba szellemileg,testileg egy egészséges babához képest.Mondjuk nem rossz dolog,csak az nem tetszik,hogy a beteg rendelőbe kell menni.Multkor nem volt senki,de most voltak Kép
Babyszittert én se fogadnék,annyi rosszat hall az ember,nem tudnék megbízni bennük .
Mi is azért próbálunk menni minden felé,barátokhoz,nem akarunk teljesen begubózni Kép Igaz kevesebbet járunk el mint a baba elött

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok Lányok!

Nikk
Részemről oké, mehetünk együtt. Áprilisban jó lenne megejteni, mert nyáron szünetet tartanak, és utána szeptembertől indul, újra. Az már elég későn van, legalábbis nekünk, mi akkor már 15 hósak leszünk. Te jó ég, hogy rohan az idő, bele se merek gondolni.
Na de ne menjünk annyira előre, hiszen, még, a tavasz se jött el. Bár, már jövő hétre jó időt jósoltak.

Kataa
Talán igazad van Kataa, azért sem vágyom vissza, mert nálunk is szinte csak nők dolgoznak.
Hát, volt egyszer, kétszer hajbakapás. Kép
Na de nekem, most így nagyon jó. Élvezem minden percét az itthonlétnek, főleg, hogy ilyen tüdéri kislányom van. Kép
De azért, ha tehetem kirándulni is, megyünk. Nálunk a gyerek az nem akadály, sőt.
Már az egész nyarat betábláztam, rövidebb, hosszabb nyaralásokkal. Hála az égnek, mind a ketten szeretünk, mocorogni. Kép

Nem is mondtam nektek, de Petra a múlthéten felállt. Kép Először ügyetlenkedett, nem, mert leülni, de mostanra, már egész ügyeske. Azért nem erőltetem, még jobban örülnék neki, ha csak mászna, az sokat jelent a fejlődésében.
Hosszúhétvégénk lesz, és talán az idő is nekünk kedvez, legalábbis az időjósok szerint. Kép
Mindenkinek nagyon szép hétvégét!
Üdv. Viki
wicus
 
 


Viki
husvét után kezdhetjük is Kép
Gratula a felálláshoz Kép

Jó hétvégét nektek is ,bár én még ugyis jelentkezem KépHa mást nem olvasás szinten.

Holnap megyünk vendégségbe Kép Egy 1 év körüli kislányhoz KépNa meg persze a szüleihez Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Szia Nikk!

Addig még lehet, hogy a parkban is összefutunk, ha jó idő lesz, majd valamikor elsétálunk. Kép
Nektek jó szórakozást, Bandusnak meg jó csajozást! Kép
Üdv. Viki
wicus
 
 


KösziKép
Megvolt a nagy csajozás KépLili jövő héten lesz 1 éves Kép Nagyon kis aktív volt.Bandó fél centivel hosszabb mint Lili,igaz 1 kg-vel könnyebbKép Este fél 10-re értünk haza,ugy elrohant az idő.
Jó hogy már nincsenek minuszok napközben,lehet újra sétálni Kép Csak lesz még tavasz

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Viki
Ringatóra jelentkeztél már ?Hogy fogsz ?Emailban vagy telefonon?Csak azért kérdezem ,mert ha több csoport van akkor egy csoportba kerüljünk?Kerestem a korosztályokat is ,mennyi idős kortól lehet elkezdeni,de nem találtam.Miért irtad hogy szeptemberben már idősek lesztek hozzá ?
Április elsején lesz is egy foglalkozás, kezdjük akkor ?

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Szia Nikk!

Én úgy olvastam, hogy nem kell rá jelentkezni, egy csoport van, amibe szeptembertől májusig tartanak a foglalkozások, és az alatt az idő alatt, bármikor be lehet kapcsolódni.
De utána nézek még egyszer.
Nincs meghatározva a korosztály, de négyhónapos kortól ajánlják.
Bocs, az előző levélben kissé hiányosan írtam, kezdésnek késő, vagy is soha nem késő, csak minél előbb kezdi el az ember annál korábban, válik a gyermeke előnyére.
Mert én úgy látom, hogy Petra nagyon imádja a babákat, és ezt szeretném nála kihasználni. KépFélek, hogyha sokáig halogatjuk, a dolgot, akkor már később esetleg, nem lesz hozzá kedve. Rendben, az április, nekünk is nagyon jó lenne. KépAkkor ezt meg beszéltük?

Húú, egy kicsit elszállt az idő, Kép és nekünk holnap reggel jelenésünk van a dokinéninél.
Holnap, majd még benézek.
Jó éjszakát!

Viki
wicus
 
 


Sziasztok
Megint kutyafuttaban szokas szerintKép
Olyanjo ez a jo ido,gondolom ti si elvezitek,meg itt a belvarosban is van illata a tavaszi levegonek.MA Alex nem akrt hazajonni a bolcsibolKépTok ciki,mit gondolnak a gondozonokKépDe annak csak orulok hogy jol erzi ott magatKép

Viki
Egyetertunk nos munkahely ugyben 9 ev ilyen utan egy megvaltas otthon lenni gyerekkel.En is kikaptam egy nagyon nyugodtat ,ugyhogy nagyon elveztem az elso evet isKépA tesonal meg Alex mar ovis lesz ugyhogy a kicsivel is lesz idom addig tobbet foglalkozni, babazniKépAzt hiszem nekem ket kicsi otthon egy kicst idegtepo lenne:0De gondolommasnak nagyobb a turelem hataraKépAhogy latom a holtfaradt ,kimerult baratnoimet hat nem irigylem oket.Segitseg nelkul egy minidg dolgozo ferjjel nem elhet egyszeru.Azt hiszem okos dontes volt varni a tesovalKép
Mi is minidg egyutt mentunk mindehova Alexxal,ugyhogy nem is mennenk nelkule sehovaKépEgyedul 2 napot volt anyueknal amikor Bekescsaban voltunk egy bartunknal akiknek nincs meg gyereke es O tuti unatkozott ovlna ezert maradt otthon.De fura is volt nelkuleKépLE adhatnam hetvge anyuekhoz csak nincs hozza szivemKépMeg ugy vagoyk vele elvezzek az unokat ha ott vagyok,ne csak dolgozzanak vele,igy en kiszolgalom ot es ok meg jatszanak veleKép
Hatalmas Gratula PEtranak,tudom milyen nagy orom ezKép

Nikk
A lanyok mindig konnyebbek,plane 1 eves kor utan mar nem rakodnak ugy a kilokKépJo is a bartnos talizasKép
Nekem alegjobb baratnom videkrol kotozik es kpezled ide a TOpma utcaba(ahol regen laktunk: )Ugy varom mar hogy jojjenekKép

Na mennm kell,eddig tarott Alex turelmeKép
kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Viki
Dokinál minden rendben volt ? Havi ellenörzésen voltatok ?


Ma sétáltunk egy nagyot,voltunk a Korzón,Károlyi kertbe,Múzeum kertbe Kép Csak az volt a baj hogy nagy szél fujt,szegény Bandó arca tiszta por lett.

Kata
Ez tényleg nagyon jó ,hogy a barátnőd felköltözik Kép Kép
Én is szeretnék várni a második bébivel,igaz én vhogy ugy szeretném hogy Bandó 3 év körül legyen,akkor már ovi van és lesz idő a második bébire is

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok Lányok!

Kataa

Úgy látom ebben is egyformák, vagyunk, már, mint a baba tervben.
Én sokat gondolkoztam, hogy mi lenne a legjobb 2, vagy 3 év a két gyerek között. Tudom, gyerekek szempontjából a rövidebb idő, lenne a jó megoldás. Viszont, nekem is az, az elképzelésem, hogy Petra oviba járjon, mert így a picire is több idő jutna.
És nálunk is hasonló a helyzet, mint nálatok Kata, nagyon sokat vagyunk egyedül, mert apa sokáig dolgozik. Mindig irigykedve nézem, hogy mások együtt sétálnak a férjükkel.
Másrészről meg magamban felteszem a kérdést, hogy akkor vajon ki dolgozik?
Persze az is lehet, hogy ilyen jó a munkaidő beosztásuk, meg kívülről szemlélve minden szebbnek látszik.

Nikk

Igen csak havi ellenőrzésen voltunk. Minden rendben van Petrával. Ahogy néztem a rendelőben a hasonló korú kislányokat, Petra jóval idősebbnek néz ki náluk.
Persze ez is adottságtól függ, valószínű apukájára ütött, és ő is magas lesz.
Hát jó nagyot sétáltatok, ez igen. Hétvégére már rosszabb időt mondanak, mi meg akkor megyünk kirándulni, hát ez az én formám, na mindegy.
Meg kérdeztem a Ringatót, nem kell külön jelentkezni, és egy csoport van, bármikor lehet hozzájuk csatlakozni.
Április 1-én, 10:00-tól 10:30-ig, az Almássy téri Szabadidő Központban, a 3. Emelet 313-as szobában, tartják a foglalkozásokat, és szeretettel várnak minden új jelentkezőt.
Szerintem akkor, mehetünk is.

Ja, kipróbáltuk a hintázást, nagyon tetszik Petrának.

Üdv. Viki
wicus
 
 


Viki
Oké,akkor ott találkotunk Kép Azt még nem tudom hogy ismerjük meg egymást Kép
HintázásKép Petra már felül magától ?

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Szia Nikk!

Igen, egyedül felül. Petra először ült, és ülés után kezdett el mászni négy nap különbséggel, de mind ezek előtt, sokat pacizott (négykézláb hintázott, előre és hátra).
Ha gondolod, találkozhatunk, előtte a Károlyi kertben. De az sem baj, ha a Műv. Ház előtt találkozunk először, mert nem szoktak előtte várakozni, és így könnyebben meg ismerhetjük egymást. Kép
Majd előtte írok magamról egy-két ismertetőjelet.Kép De biztos vagyok benne, hogy meg fogjuk ismerni egymást.

Üdv. Viki
wicus
 
 


Viki
Nálunk még négykézlábazás sincs Kép
Mindegy hol talizunk,pont 2 hét még Kép
Majd én is írok magamról Kép

Kata
mikor költöznek a barátnődék ?
Taki néni meggyógyult már ?

Mindjárt itt ahusvét,hogy rohan az idő,ég csak most volt szilveszter Kép
olyan dühös vagyok,ma megint voltunk a Múzeum kertbe,de mivel épitkeznek a rádio elött már egy jó ideje,olyan por kosz és borzalmas zaj van a gépek miatt.Utálom hogy itt a városba sehol se lehet normálisan sétálni Kép Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok
En meg doldozom,de most mar rohanok haza par percen belulKép

Nikk
Eladtak mar a lakasukat videken es 06.30 ig kell kikoltoyniuk ugzhogy mega nyaron.Mar csak a Tompa utcai fazon lassu,ugyhogy arra varnak,meg fel is karjak ujitani egy kicsit.Hihetetlen,hogy 5 perc gyalog lesz tolem.Ok sem akartak belvarost,de amikor nalm volta anno megtetszett nekik a kerulet rahab resze,ugyhogy ezert valaszottak,meg a ferje 10 percr elesz a munkahelyetolKép
Ugy szeretnem a tesot hogy Alex kb 3.5 eves legyen,akkor mar lesz eleg nagy hozza hogy megertse ha varni kell ram valamiertKép
marikank mar meggzogzlut ,sot volt is heten Alexra vigyayni,annyira jol esett hogy levitte ajatszoterre mega haz udvaran levo jatszora en meg addogi mostam-vasaltamvacsit foztem.Egyenlore ugy dontottem hogy mivel kedden otthon vagyok,lesz idom kitakrtitani es csak angy takaritast fogom kerni tole.Az abaj hogy tudom nem kerne erte sok penzt,mert nincs rautalva ,nekem meg olyan kellemetlen igy.LEjar az 1 eves hatarido amig jarhat hozzank ingyen juniusban,utana is fog jarni ,mar megigerte ,persze csak jelkepes osszegert ,meg megszeretett minekt es ra is er.Kép
Na megyek haza,Alex mar bizti hianyol,egesz nap anzu vigyazott ra.

Irigy a ringatoert,de nem baj majd a kovi babaval en is fogok ujra jarniKép

Szep hetveget.
kataa

Viki
Egyetertek,en is mindig irigykedek az egyutt setalo parokra delelott,meg a nagyisokra is ,dehat ez van.Valakinek a penzt is kell keresnieKépNalunk most oktober ota ngyon sokat van kulfoldon a parom,nem egyszeru de most hogy dolgozom ennyit ,jobban mennek a napokKépKépEs ha hazajon mindig olzan mintha most ojttunk volna osszeKépOszig is letart ez a project,aztan mar nem szeretnek tole tavol lenni ennyit semKép

Kép
Kép
kataa
 
 


Bocsi a sok hibaert de uj itt billentyuzet es meg nem szoktam megKép

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata
Hát nem lehet egyszerű igy ,hogy a párod sokat van kinn Kép De csak eltelik ez a pár hónap és akkor minden jó lesz Kép
Sétálni mi is mindig egyedül megyünk
Egyszer találkozhatnánk akár hármasban is Kép Hogy hogy ujra jársz majd ringatóra,ezek szerint voltatok Alexal?
Jó sokáig dolgoztál Képvagy inkább Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Sziasztok Lányok!

Kata, hát nem irigyellek, az én helyzetem azért nem ilyen vészes, csak általában sokáig dolgozik. A hétvége viszont a miénk teljes egészében, már amikor, nincs saját programja.
Az elmúlt hétvégénk nagyon jól sikerült, 4 napot, Pécsett töltöttünk. Kép
Az időnk is tűrhető volt, szombaton esett az eső,Kép de vasárnaptól már szépen sütött a napocska.
Remélem nem mindig, dolgozol ilyen sokáig, mert az nagyon fárasztó lehet.Kép
Tényleg jó, hogy közel lesztek a barátnőddel. A IX. Kerületnek az a része nagyon szép. Kép

Nikk

Tényleg, vészesen közelednek az ünnepek. Én is, benne vagyok a hármas találkozásban is. Kép
Az ünnepek végett elég sűrű lesz a hétvégém, ezért ha lehet, inkább találkozzunk, a jövő héten. Még nem írom le, hogy nézek ki, mert addig még elmegyek fodrászhoz, és még az is lehet, hogy teljesen átszabja a fejemet. Azért remélem nem, bár ez most nem az én fodrászom, kíváncsi leszek, a végeredményre. Kép

Na megyek, mert Petra már hiányol.
Szép estét, mindenkinek!

Viki
wicus
 
 


SziasztokKép
Olyan gyorsan telnek a napok mitota tavasz van es delutan is kint vagyunk sokat,ja meg a munka miatt isKép
Tegnap osszeszamoltam hogy Alex 20-25 mondokat,eneket tud mar,olyan buszke vagyok raKépKép

Nikk
Hat ez az idoszak kicsit hektikus de a hosszutavu celjaink miatt kell ez,vegu;is par honap nem a vilagKép
Penteken vagyok egesz napos,de altalaban csak 4-ig,mert a szuleim vallalkozasaban dolgozom ezen a napon,es ilyenkor anyu vigyaz Alexra,tehat nincs egesz nap bolcsiben,igy januar ota csak 4 fel napot jar,de ennyi is keves neki,ahogy hazaerunk mar mondja:Anyu menjunk vissza bolcsibeKépKép
Nem ringatora jartunk hanem Tucsokzenere a Marcibanyi terre,kb ugyanez,de nekunk nagyon bejottKép

Viki
Ahogy latod fent nem, a hetem ugy nez ki hogy h-sz-cs vagyok az egyik helyen 9 es 2 kozott, es a pentek 8 ora a masik helyen.Bar a heten ket este is dolgoztam itthon egy nagyobb forditason,mert ahhoz nyugalom kell,ugyhogy miutan Alex lefekudt tudtam csak megcsinalni.De ez extrem eset volt.
Apa ha itthon van akkor eleg koran(5 utan)mar itthon van,azt imadom nagyonKépDe most hogy sokat van tavol,latom hogy nme lehet egyseru egy egyedulallo anyanak,ugyhogy mar szamolom a napokat hogy mikor lesz vege annak a.... projectnekKépViszont jo oldala is van ennek,mindig becsuszik egyegy ajandek, es Alex ruhai is mind kintrol vannak,szerencsre ferjecskem nagy vasarloKép
Tali reszemrol is OK.
Nagy valtozast tervezel a fodrasznal?

Mi is varjuk mar a husvetot,vettem neki jopofa kis ajandekokat,es majd a nagyinal elrejtjuk neki a kertben, tojasokkal egyutt es megkeresiKépEn anno ugy imadtam ezt es varom,mert ez az elso ilyen ev hogy mar erti mi leszKép

Pusz
kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata
Azt mi is nagyon élveztük ,mikor anyuék elrejtették a tojásokt és meg kellett keresni,nagyon jó élmény szerintem,még mindig él bennem Kép
Taliban hozzád alkalmazkodunk szerintem,mert te nem érsz rá mindig,írd meg esetleg neked mikor jó Kép

Viki
Jövő hét pénteken már elvileg ringató is van Kép
Jó szépülést neked Kép

Kép
Kép
nikk0830
 
 


NikkKép
Ez jól hangzott:Te nem ersz ra mindigKép
Ez igaz,de amikor otthon is voltam sem ertem raKépFolyamatosan programokat csinaltunk,miota van a bolcsi mar legalabb delelottre nem kellKépDe a delutanjaim is be vannak tabalazva rendesen,persze csak ilyen gyerekes programokkalKép
Hol szeretnetek talizni???Legyen jatszóház vagy valamelyikunknel?

En ma csak delig vagyok az unnepek miatt,mindenkinek jo időt és szép husvétotKépKép
kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata
Belegondolva nekem se volt túl sok időm ezen a héten Kép egyszerűen olyan fáradt vagyok már hogy tegnap mondtam apának,hogy jó lenne egy hét szabi Kép Kép Kép
Igazából úgy gondoltam,Hogy dolgozol és emiatt nem jó neked akár mikor Kép
Nekem mindegy hogy hol,Bandó még csak pörög forog neki igazából mindegy,de Alexot talán jobban lekötné a játszóház,meg ott tudna kivel játszani Kép Bandó még nem igazán partner Kép
Már nincs sok hátra a mai munkából Kép
Jó hétvégét,meg persze húsvétot És a lényeg: sok locsolót Kép
Nehogy elhervadjunk Párod itthon lesz az ünnepek alatt ?

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Én mar itthonKép

Nikk,
PErsze itthon leszKépAlex tud ket locsolo verset es majd anyut meg a nagyim +nehany rokon kislanyt megorvendeztet veleKépUram nem locsol ugyhogy a batyam es kisfiaval(aki par honappal fiatalabb Alexnel) megy.Kép
Vettem neki tegnap egy dogos tavaszi dzsekit,megint meggyozodtem hogy kislanyoknak sokkal jobb ruhat venni.5 boltban voltam mire talaltam egyet ami nem szurke vagy soset kek szinu.

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Lányok!

Kataa
Akkor valami jó is van a dologban, Kép én is ruha mániás vagyok. Ami igaz az igaz, lányoknak nagyobb a szín választék, de a kinti ruhák, valamiért, mégis vagányabbak, mint az itthoniak.
Bár a C&A ruhái nekem bejönnek, és a Corában is vettem már egy- két jó ruhát.
Egyébként nem terveztem nagy változást, csak most másik fodrászhoz mentem, mert az enyém kicsit messze van. A hajamat jól levágta, de a színével nem vagyok megelégedve. Én a természetesebb szőkésbarna színeket kedvelem, hát a mostani inkább a paróka szőkéhez hasonlít. Kép
A taliban, igazodunk hozzád, játszóház, vagy ha jó az idő játszótér, ami nektek, vagy Alexnak jó, mi max hintázni tudunk. Kép

Nikk
És a jövő hét rövidebb is, úgyhogy mindjárt itt a péntek.
Mi is a nagyinál leszünk, ott még járnak a locsolkodók, bár egyre kevesebben.
Igazából, Petra még ezekből csak a jó levegőt élvezi. Kép
Megyek, mert ma, különösen nyűgösek vagyunk. Kép

Jövő héten találkozunk! Kép
Mindenkinek kellemes Húsvétot!

Viki és Petra
wicus
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek.
Mi egy nappal meg toldottuk, így tegnap este jöttünk haza a nagyiéktól. Kép
Nem panaszkodhatunk, szép időnk volt. Nálunk most alig, alig voltak locsolók, kezd kimenni a divatból. Kép Kataa, hogy sikerült a nyuszi fészek keresgetés? Jövőre, már talán nekünk is lehetne fészket rakni. Kép

Nikk
Közeledik az idő, holnap után már péntek. Kép
Reggel, írok neked levelet, és abban leírom a telefonszámomat is, ha mégis valami közbe jönne, ne várjunk egymásra fölöslegesen.
Én feltétlenül szeretnék menni. Kép

Üdv. Viki
wicus
 
 


Viki
Hat nem egeszen ugy ahogy szerettuk volna mert esett az eso,igy maradt a lakasban keresgeles de attol is teljesen oda voltKépA locsolas ott sem nagy divat mar,csak par unaokteso jott el a gyerekeivel.De Alex ugy belejott a versekbe hogy 4 helyen volt rokonoknal.Mindenhol elbuvolte oket hogy milyen kis talpraesett,nem felosKépJa meg az uj dzsekiben meg vaganyabb volt,majd teszek fel rola kepet csak az enyem kimerult es anyukam gepevel fenykepeztuk,O meg meg nem kuldte at oket.Azota is mondogatja hogy menjukn locsolni(persze mert mindenhol vol gyerek es jatszott ezerrel)Kép
Ruha:A C&A nekem is bejon ,de fiuba nincs nagy szinvalasztek,csomo kek+szurke+keki.A H&M-ben nagyon aranyosak vannak pedig total hasonlo bolt.
Meghat meg nagyon jok az Old Navy kisfiu cuccok,de ez csak amerikaban van.
A Coraban en is vettem tobbszor de tobbnyire megjartam,mert ket mosas utan van szetjott a varrasnalvagy nem volt mar szep.En itthon sajnalom a penzt draga boltban venni neki,mikor kint jo minodeget is lehet nagyon olcson talalni.Meg ugyis hamar kinovikKép

Most hogy jott a joido alig vagyunk bent,vagy a haz melletti jatszon vagy itt bent a jatszon,alig lehet becsalogatni estefeleKépUgyhogy a hazimunka az mar nem fer bele,csak este egy jo vacsi.Meg johogy van egy nap amikor mindent bepotolokKép
Na megyek mert lejart a mosogepKép
kataa

Kép
Kép
kataa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: