Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is itt vagyok!!
De örülök, hogy válaszoltatok! Csak úgy benéztem, nem is reméltem, hogy feléledünk!
Rólam: fél éve költöztünk Szentendrére, van egy 3,5 éves és egy egy éves kisfiunk, még mindketten itthon vannak velem.

Kriszti: Hogy vagy? Mostanában jönne a kistestvér Domonkosnak! Írj, ha tudsz!
Kérdezted, hol van Szamárhegy. A Duna-part feletti dombot hívják így az óvárosban. Még nagyon új nekünk a hely, nem nagyon szoktam meg, remélem ez változik.

Lina: De jó, Kristófot a Jézuska hozta! Ez jó jel lehet!
Jó gyerekprogramokat nem nagyon tudok, csak a babaúszát ilyen kicsinek. Általában ezek fél-egy éves kortól kezdődnek pl. zenebölcsi. Én is hordtam őket Tücsökzenére, Pliccs-placcsra, játszóházakba a régi helyünkön, itt még fel kéne derítenem a helyet. Az Almafa Pomázon szóba jöhet nekünk is. Most a Tomboldába járunk, ez a 11-es út mellett egy viszonylag új (novemberben nyílt) játszóház, lehet csúszdázni, ugrálni, a kicsiknek meg molyolni a játszószobában. Bérlettel 800 Ft/ó. Egyébként a Bükkös parti meg a Duna parti játszótérre járunk.

Moti: Már nem sok van neked hátra! Tarts ki! Nekem nem sikerült egyiknél sem a végéig kihúzni, 32. és 36. héten jönni akartak.
Jó gyerekorvost én is keresek, az egyik kismama ajánlotta Korausz Etelkát Pomázon, talán meg kellene nézni, nincs az olyan messze.

Vali: Nekünk nagyon aranyos védőnénink van, Terike, lelkes, fiatal. Bár már így a második gyereknél újat nem nagyon tud mondani. Mindig jön, éppen most jelentkezett be szerdára.
Ovi, bölcsi: Úgy tudom, többszörös a túljelentkezés. Érdemes jóval előtte érdeklődni. Én két hete jártam végig a szóba jöhető helyeket, szerintem itt is szimpátia alapján megy a felvétel, ha egyébként megfelelsz (szentendrei lakcím stb.).

Bocsánat, ha hosszú voltam, igyekeztem felvenni a fonalat!
Mostmár szeretnék gyakrabban jönni, kb. 2-3 naponta jutok géphez, de akkor...! :)

Andi
vitpet
 
 


Szia Andi,

örülök, hogy Te is csatlakoztál!.-)Illetve igazából ha jól értem, csak arra vártál, hogy mások is írjanak már.)
Az Almafát tényleg ajánlom, igényes, szimpatikus, és nagyon babarát a kialakítása is.
Gyerekorvost mi biztos mást választunk, mint akihez tartozunk.Holnap megyünk egy egyelőre nagyon szimpinek tűnő dokihoz, ha végül őt választjuk, megírom majd a nevét, ha valakit érdekel.Már nagyon sok jót hallottam róla.Andi, Nektek ki a gyerekorvosotok?Mármint kihez tartoznátok?
Elvileg nekem mág 6 hét van a szülésig, de kíváncsi leszek, mi lesz a tényleges dátum.A múlt heti (33.hetes) ultrahangon ugyanis már 2900grammra saccolták Boldizsár súlyát.Ha ilyen ütemben növöget, lassan akár már ki is bújhat.)

Szentendrét könnyű megszokni, nálam legalábbis így volt.Sokkal szimpatikusabb, kedvesebb mindenki, mint akár Budapesten.Én abszolút ezt tapasztalom.



szép napot mindenkinek,

üdv,

Timi

KépKépKépKép
moti
 
 


Jajj de jó, hoyg egyre többen vagyunk már! :D

Andi: Nem baj, ha csak 2-3 naponta jutsz gép elé, gyere amikor csak tudsz :)
Ez a Tombolda jó drága :shock: Régebben volt az Interspárban is egy játszóház, talán az olcsóbb, ha megvan még egyáltalán. Ezer éve nem voltam arra. Meg az is lehet, hoyg az inkább nagyobbaknak való. Mi Vincével jártunk oda 3-4 évesen.

Ovit vagy bölcsit voltál felderíteni??
Ha ovit, légyszi írd le a tapasztalataid, mert Alizt oviba már ide Szentendrére szeretném beíratni, de még fogalmam sincs, hogy hova. :roll:

Timi: Engem érdekel, hoyg sikerül-e jó gyerekdokit találnod, úgyhogy csak bátran írjál, hogy mi volt :)

Boldizsár tényleg szép nagy baba lesz, bár az UH gyakran fél kilót is tud tévedni. Szal nem beijedni előre, hogy óriásbébid lesz :wink:

Mi sajna itthon vagyunk, mind a két gyerek lebetegedett a múlt hét vége felé :( De már jól vannak, épp szedik szét a házat, szal szerdán már megy mindenki a dóóógára :wink: :D

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 

 
 

Sziasztok!
Moti!
Nekem Petik Dóra doktornőm Asszisztense (a magánrendelésén) volt a szülésznőm:Józsa Andi.Sajna nem ismerem Hajdú Barbarát, de keress rá a nevére, mert emlékszem, már olvastam a nevét valamelyik topikban.Hű, tényleg szép kis súlya van már most a babócádnak!

Vitpet!Szia!Igen, a pomázi Alamafát már én is kinéztem, csak nem járok autóval, így egyelőre szeretnék minél közelebbi helyet.Persze Pomáz sincs messze :D

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!!!

Végre van itt is élet! :lol: :lol:
Mi tavaly nyáron költöztünk ide. Jelenleg itthon vagyok GYED-en a kisfiammal, aki lassan 9 hónapos lesz.

Vitpet,
Merre vannak ezek a duna parti, bükkös parti játszóterek?

Most már nincs időm visszaolvasni, de majd vmikor megteszem és csatlakozom én is hozzátok.

Üdv,
Andi

Kép
bandika
 
 


Sziasztok!

Örömmel írom, hogy:
Február 22-én megszületett Borbála! :)
Születési adatok: 4250g és 57cm!

Minden rendben ment, nagyon szép, gyors szülés volt!
A kórház is rendben volt. A szülőszobák profik, szépen felújítottak, a baba-mama részleg már kevésbé. A szobák ötágyasak voltak, de szerencsére jó kis társaság jött össze, így nem volt kényelmetlen.

Mostmár lassan egy hete itthon, és szokjuk az új helyzetet. Bori egyenlőre :) nagyon jó kislány, eszik és alszik!
Domi nagyon ügyesen viseli az új felállást, és segít, érdeklődik és persze engem ígényelne mindenben, ami még nem egyszerű. Folyamatosan a sarkamban van.

Szóval megvagyunk! Nem nagyon olvastam vissza, de remélem hamarosan.
Timi neked nagyon szép utolsó heteket még így a pocakkal. Biztos minden rendben lesz!

Igyekszem jönni!
Mindenkinek minden jót!

Kriszti
krisztimama
 
 


Vali,
az Intersparos játszóház megvan még, múltkor néztem.
A gyerekorvos egy tünemény volt, nagy szerencse, hogy rátaláltunk!Csobánkán van a rendelője, nagyon nagyon szép, olyan, mint egy kis mesevár.Az ismerőseim gyerkőceit alig lehet elrángatni onnan, ha menni kell vmiért.
Persze ugye konkrét tapasztalatunk még nincs, de elsőre nagyon pozitív benyomást tett ránk.Ha gondolod, később jelentek majd róla, vagy megadom a számát.Itt bejelentkeztetek már valakihez Szentendrén?
A Babó méretén nem izgulok, különben is, inkább legyen nagy és egészséges, mint pici és éretlen, nem igaz?.-)
Linus, azóta már találkoztam a Barbival, nagyon nagyon szimpatikus volt, láttam a szülőszobákat is, kellemes csalódás volt.Úgyhogy mostmár minden készen áll.)
Ja, a 11-es út mellett is láttam egy játszóházat, a kreatív hobbi bolttól nem messze, mielőtt rákanyarodunk a Szentlászlói útra.Azt próbáltad már?persze lehet, hogy marha drága, a múltkor bedobtak valamit a gekkoról, hát kerekedett a szemem az árakon.
Krisztimama, nagyon nagyon gratulálok a kislányotokhoz!Ő sem panaszkodhat a méreteire!szép neve van!

Mindenkinek szép estét,
üdv,
Timi

KépKépKépKép
moti
 
 


Andi: Üdv itt :) Gyere te is gyakrabban, hagy pörögjön végre ez a topik is :)

Kriszti: Gratula az új családtaghoz :) Szép nagy baba lett :)
Tehetnél fel egy tesós képet, nekem azok a gyengéim :D :wink:

Timi: Jajj de jó, hoyg ilyen pozitív élményeid voltak :) Na majd azért azt is meséld el, hogy milyen lesz "élesben", mikor már meglesz Boldizsár :)
Nekünk maradt az óbudai gyerekorvosunk, egyelőre nem váltunk sztem, de később még bármi lehet ...

A 11-es melletti játszóház nem a Tombolda??? Én mindig csak a kocsiból látom egy pillanatra, mikor elsuhanok mellette :? A Gekko is valahol arra van, nem?

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Sziasztok,

de jó, hogy egyre többen vagyunk!

Kriszti: nagyon gratulálok Borikához, nagyon szép neve van, jó, hogy minden simán ment és már itthon vagytok. Ha visszaolvasol, válaszoltam mindenre, amit még anno kérdeztél. Ha van erőd, gyere! Én az első időkben főleg aludtam volna mindig.

Timi: nem Kollár dokinál voltatok? Ma volt itt a védőnőnk és őt ajánlotta (bár mondta, nem ajánlhat senkit), mert mi is orvost keresünk. Hódsági Máriához tartoznánk, de ő du 4 után hazamegy a Svábhegyre és onnan már nem megy sehová. Nekünk olyan doki kéne, aki ha beteg a gyerek, kijön, akár este, akár hétvégén. A Kollár doki állítólag ilyen. Ahogy írtam, még Pomázon a Korausz Etelkát javasolták. Gyűjtöm az infókat, valamelyik csak jó lesz. Akut a dolog, mert most márciusban lesz a kisebbik fiam 15 hós, oltani kell.
A 11-es úton a Kreatív Hobbi melletti játszóház a Tombolda, szerintem sem olcsó (800 / ó), de hetente egyszer kibírható, másfél óránál nem vagyunk tovább.
Hogy bírod az utolsó heteket? 2900 grammal már tényleg jók vagytok! (mi 1300 és 2300 gramm voltunk/ 2 db gyerek)

Vali: A Gekko a Városkapu üzletházban van. Oda is jártunk másfél évig, hát az drága. Már nem megyünk, mert igaz, hogy jó játékok vannak, jól eljátszanak, de szerintem nem kell nekünk ennyire speciális fejlesztés, elég a gyerektársaság, az meg a játszóházban is van.
Oviügyben jártam körbe Szentendrét. A Hold utcai óvodát kérdeztem meg a Pannónia utcát, minket ezek érdekeltek elsősorban. Ezekről jókat hallottam. Meg az egyéb lehetőségeket néztem meg, ezek közül a Nap Háza Pismányban tetszett nekünk a legjobban, ha nem vennék fel az önkormányzatiba.
Az én nagyfiam kicsit speciális eset, ezért gondolkodtunk többfelé.
Bölcsiről annyit hallottam, hogy az nem nagyon van itt, magánlehetőségek vannak, a legtöbb magánoviba 2 éves kortól már lehet vinni a gyerekeket.
Mikor aktuális nektek az ovi/bölcsi? Milyet szeretnél, hol?

Linus: Az Almafánál közelebb csak egy-egy játszóház van, mint a Tombolda, meg az Intersparban a Lovagvár, ezen kívül úgy tudom, gyerekprogramok a DMH-ban, zeneiskolában, szóval egy-egy program csak, pl. zenebölcsi.

Bandika: A játszóterek: a Bükkös parti az a 11-től befele, nem a Duna fele, kb. 5 perc séta, fa nagy játszótér, mi ezt szeretjük a legjobban. A Duna parti az meg kifelé Szentendréről Pest felé a Duna korzó után a kaszinó előtt. Mi is szeptemberben költöztünk.
Még nagyon új itt minden, mindig Bp-en laktunk, meg mindenkink.

Csak nagyon halkan kérdezem: hogy lehet izgalmasan lefoglalni a gyerkőcöket egész nap otthon, ha pl. esik az eső vagy már nincs kedvük kimenni vagy szerelőt várunk egész nap? (a mai nap nálunk horror volt).

Andi
vitpet
 
 


Andi: Nincs semmi konkrét elképzelésem, hoyg miylen ovit szeretnénk, inkább csak az, hogy legyenek nagyon gyerekcentrikusak az óvónők. A Hold u-i és a Pannónia u-i mitől jobb, mint a többi?
Nekünk majd csak jövő szeptembertől lesz aktuális az ovi, addig mi még bölcsizünk :)
Régebben írtam, hogy Szentendrén én csak egy bölcsiről tudok, amelyik a Püspökmajor lakótelepen van. Nyáron újították fel, de sajna többet nem is tudok róla. :?

4 fal közti programok nálunk a következők szoktak lenni: van egy csúszdánk, azzal elég jól elvan, rajzolás (papíron meg olyan mágneses táblán), Vince régi játék szerszámaival szerelés :shock: (ez a legújabb, nagyon élvezi :) ), én építek - ő szétrombolja típusú szösszenetek, mondókázás, könyvnézegetés. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ezeket lehet "vetésforgóban" alkalmazni :wink:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Sziasztok!

Én nem teljesen tartozom a topic témaköréhez, Budakalászon lakom ugyanis. De imádom Szentendrét, rengeteget voltam ott gyerekkoromban.
Szóval, ha kifejezetten a szentendrei témákhoz nem is tudok majd hozzászólni, azért csatlakoznék, ha nem bánjátok :)

Igazából a babalagunára kerestem rá és Titeket hozott ki a google. Olvastam, hogy valaki már érdeklődött náluk (nem emlékszem, ki volt :oops: ). Én is írtam nekik és még nem válaszoltak. Valaki tud már esetleg róluk valami közelebbit? Nagyon szeretnék már a kisfiammal babaúszásra menni, ehhez keresek valami jó helyet.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Kép
bodzi
 
 


sziasztok,

de jó, hogy gyarapodunk, Bodzi, üdv köztünk!Én Budakalászt is szeretem egyébként, például ott van a legjobb hentes.)gondolom, ismered Te is.Szentendrén sajnos egy sincs!mármint normális.
Vitpet, beletrafáltál, Kollár dokinál voltunk!Nekünk két ember is nagyon ajánlotta, a háziorvosunk a férjem jóbarátja, és neki évfolyamtársa volt Laci, illetve a gyógytornászom is hozzá hordja a gyerkőceit.És ki lehet hívni házhoz, bármikor!A gyógytornászom kislánya tavaly húsvétkor elkapta a rota vírust, és a doktorbácsi óránként elment hozzájuk, megnézni a kislányt!Ilyet azért nem hall az ember bárkiről!.-)Köszönöm kérdésed, mostmár kezdek azért elnehezülni.)Éjszaka sokszor fölkelek különböző okokból, de azért még mindig úgy érzem, áldott állapotban vagyok.)Nagyon szeretem, mikor Babó mocorog a pocimban, szerintem egy kicsit hiányozni is fog ez az érzés.)
Babalaguna, én még csak a honlapot nézegettem, mivel Babónk jelenleg pocaklakó még, szerintem érdemes felhívni őket, mert úgy látszik, emailre nem nagyon reagálnak.Ha arra járok a kutyussal, és lesz ott valaki, megpróbálok érdeklődni!
Gyerekfoglalkozások, egyszer néztem a művelődési ház ajánlatát, és ott is írtak ringatót, meg mindenféle gyermekprogramokat.A Duna parton van, nem tudom, honlapjuk van-e, de ha arra sétáltok, meg tudjátok nézni a kiírásokat.Én is megnézem szívesen, ha lesz arra dolgom!

jó pihit mindenkinek még erre a napra.)

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Vali, a Hold utcai bölcsi van a legközelebb hozzánk, a Pannónia utcait meg ajánlotta egy ismerős, ezért ezeket néztük meg.
Nálunk már eléggé unja magát a 3,5 éves nagyfiam a négy fal között, én kevés vagyok, a játékai dettó, próbálok most őszig még gyerekprogramokat beszervezni rendszeresre neki. A Dunaparti Művházban mindig sokan vannak (Ringató, Mazsolajátszó). kipróbáljuk az Almafát.
Timi, köszi, de jó, hogy Kollár dokit így megtaláltátok, én is felhívom akkor! Remélem fogad minket is. Hát jó is, ha mocorog a hasad! Irigyellek :), olyan jó ez, meg az első hónapok, amikor olyan kis picik még! Nálunk Matyi 1 éves múlt, de már olyan régnek tűnik, mikor megszületett. Sajnos-szerencsére nagyon hamar nőnek!

Andi
vitpet
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon örülök, hogy egyre többen vagyunk!!!! :D

Gyerekfoglalkozások:Köszönöm a jótanácsokat, megnézem merre, mikor mehetünk majd.(Bár még picik vagyunk :) )
GEKKO: Remélem nem sértek meg senkit, de ez a gekkós dolog szerintem egy gusztustalan pénz-lehúzás.Bár nem szoktam kritikát mondani arról, amit nem ismerek, de ez a korai fejlesztés, meg zsenigyerek-képzés humbuk.Minden gyerek zseni az elején, és nem attól marad az, ha hetente x alkalommal képzett szakemberek foglalkoznak vele.Szerintem egy édesanya-ha szeretettel csinálja-ugyanúgy képes fejleszteni a gyerekét.Főleg, hogy a kis manókákban biológiailag kódolva van minden...(persze mindezt egészséges gyerekekre értem.Akinek lemaradása van, szakember foglalkozzon vele).Bocsi, nem akartam okoskodni...
Ehhez kapcsolódóan:most vettem egy szerintem nagyon jól használható könyvet:Deákné B.Katalin:Anya, taníts engem!Ismeri valamelyikőtök?

Bodzi!
Én voltam, aki írtam a lagúnásoknak.Majd felhívom őket.

Moti!
Hogy viselkedik a hasadban a babócád?:D

Parkolás:Akit érint (és téma volt):ingyenes lett a parkolás a szentendreieknek-kivéve néhány kiemelt övezetet.Ezt is a szentendrei újság legújabb számában olvastam :)

Kép

Kép
linus
 
 


Megint én vagyok :lol:

Teljesen le vagyok döbbenve: már másfél órája alszik Kristófom, pedig ilyet nem szokott :shock:

Így kihasználom, kicsit visszatérek...

Óvoda: a Hold utcaiban dolgozott óvónőként az anyukám.Ha gondoljátok, megkérdezem, miben jobb mint a többi?Amennyit én láttam: gyönyörű nagy az udvara.

Tesztek fel képeket a gyerkőceitekről?(Azok a vonalzósak olyan picik)
Én máris kihasználom a helyzetet és teszek fel kettőt :D :

Kép Egyik kedvencem: a kis Bruce Willis:-)


Kép Kristóf ismerkedik béka haverral

Kép

Kép
linus
 
 


Kicsit nagy lett, bocsi! :o

Kép

Kép
linus
 
 


De jó, végre képek!.-))Tegnap én is akartam bíztatni mindenkit, hogy küldjetek, nagyon szeretem a gyerkőcöket nézegetni.)
Linus, a Bruce Willis-es tényleg nagyon nagyon édes!!!!.-)
A gekkoról egyébként hasonló véleménnyel vagyok én is......a legfontosabb minden gyereknek a mamája nevelése, bármi más csak utána jön...ezt pontosan látom sajnos, és főleg azokon, akik anno nem kaptak meg sok mindent, amit kellett volna (nem anyagiakra gondolok), és ez felnőtt korukban hogy kiütközik.Ezen a gekko sem segít.)
Dobok Babóról én is egy képet.Még csak 22 hetes volt, és éppen aludt.Ritka, hogy ilyen nyugodt odabent.)De szeretem, mikor sokat mocorog, sokszor szinte beszélget velem rúgásokkal, meg simogatásokkal.)


Kép Boldizsár [/img]

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy szívesen láttok :)

Linus,
én már hívtam is a babalagunát, de nem sikerült így sem.
De majd próbálgatom én is. Hátha valamelyikünk sikerrel jár.
Babád nagyon aranyos, főleg a Bruce Willises kép. Teljesen elmehet a dublőrének :)

Az Anya taníts engem nekem is megvan. Szerintem nagyon jó, én alkalmazom. A védőnőm is nagyon dícsérte. Meglátjuk, mire lesz jó :)

Te lurkód is nagyon szép már most :)

És akkor az én manóm:

Hello
Kép

vigyori
Kép

Kép
bodzi
 
 


Vitpet,
Köszi a játszóteres infot. Talán a Bükkös parti nincs olyan messze tőlünk gyalog sem. Majd elnézünk oda, ha megint jó idő lesz.

Kriszti,
Gratulálok a kislányodhoz!!! Én is a II-es klinikán szültem! (hihetetlen, hogy már 9 hónappal ezelőtt)

Linus, Moti, Bodzi,
Nagyon jók a képek!! Úgy látom, ezen a topikon is a fiúk vannak többségben. :D

Dokitéma:
Nekünk Hernádi a gyerekorvosunk, körzetileg is hozzá tartozunk. Szerintem nagyon aranyos, viszont az a bajom, hogy nincs mobilja, így nem mindig lehet elérni. A másik probléma, hogy az oltásokra be kell mennünk a rendelőbe, mert az ÁNTSZ rendelete alapján nem adhatja be itthon. (Van, aki azért mégiscsak megoldja vhogy :? ) Mondjuk most már kitapasztaltam, hogy mikor érdemes menni, de legelső alkalommal 1 órán át várakoztunk a két hónapos babámmal. :evil:

Kicsit off:
Lányok, merre van a piac Szentendrén? :?: Én szinte mindenért Bp-re járok még mindig. :oops:

Kép
bandika
 
 


Linus, Timi, Bodzi: Nagyon cukik a babák :)

Timi: Anno mikor mi voltunk 4D-n, sosem sikerült iylen jó képet csinálni Alizról :( Tök morcos voltam, hoyg annyi pénzért csak a háta közepét láttuk :(

Linus: Nekünk biztos jól jön később egy kis protekció :wink: Ha alkalom lesz rá, mesélj majd, hogy miért jó az az ovi :)

Bandika: Én úgy tudom, hogy nincs Szentendrén piac, csak Békáson legközelebb :roll: Mi is oda járunk át, vagy Óbudára.

Én meg azt szeretném kérdezni, hogy 2 szentendrei újságon kívül van olyan helyi lap, amelyben ingatlanhirdetéseket lehet találni?

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


sziasztok Lányok,

Piac van Szentendrén, szerdán és szombaton délelőtt!Az nagyon jó benne, hogy többnyire saját árut áruló, rendes árusok és nagyon helyes idős nénik árulják a portékáikat, viszont ami nagy hátrány,hogy pl.hentes nincs!De ami van, az mindig szép, pékség, zöldség, gyümölcs, még házi tejet is lehet rendelni, arra akkora a kereslet, hogy rendelésre tudnak csak annyit hozni, hogy mindenkinek jusson.Tudjátok, hogy hol van a szakorvosi rendelőintézet?Vagy a Bükkös panzió?mert azon a kis téren van a piac, ami közvetlen a Bükkös patak partján van, szemben a szakorvosi rendelőintézettel.Ha autóval jövünk Budapest felől a 11-esen, és elhyagtuk a Provincia idősek otthonát, után a zebra előtt van egy jobbrafordulási lehetőség.Na, ott kell lemenni, és már látjátok is.Hentest egyébként Budakalászon és POmázon tudok nagyon nagyon jót!)Ha valakit érdekel, megírom, hol vannak.Múltkor vásároltam ott CSipke kutyánknak marhalábszárcsontot, és mivel más épp nem kellett, kérdeztem, mennyit fizetek, és azt mondták, semmit....pedig két jó nagy csontot vettem, amit előtte darabját majdnem 200ft-ért adták a cba-ban....és mindig friss a husi.
Vanillka, köszi a bókot a képpel kapcsolatban, nekünk is mázlink volt, mert Boldi előtte mindig menekült az uh elől, de ezen az egy alkalmon éppen aludt, és le tudta kapni a dokinéni.)Nem szeret fotózkodni a lelkem, az apjára ütött.(Bár én sem csípem, ha fotóznak)

Egyébként sokáig én is csomó dologért Perte mentem vásárolni, de aztán utólag mindig rájöttem, hogy itt is meg tudtam volna venni.)Találtam már jó boltokat, kérdezzetek nyugodtan, ha van más téma is a piacon kívül, hátha tudok tippet adni.)

KépKépKépKép
moti
 
 


Timi: Az a baj, hoyg szerdán én MÉG NEM vásárolok, szombaton meg MÁR NEM. Akkor nálunk már rotyog a kondérban az ebéd :) Elég hülyén van ez kitalálva, miért nem inkább péntek délután van piac????

Úgy rémlik, hogy láttam valahol egy Biopiac feliratú táblát is, arról tudsz valamit??? Ha Bp felől megyünk, az is jobb oldalra esik. Az a baj, hoyg vezetés közben annyira nem tudok bámészkodni :roll:

Nekem egyébként még az a problémám, hogy úgy gondolom, hogy mivel Szentendrén elég sok a külföldi túrista, ezért a boltokban mindent drágábban adnak. Persze saját tapasztalatom még nincs, sose voltam még pl. egy gyerekruha boltban sem, de valamiért így gondolom. Cáfoljatok meg, ha nem így van!

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Sziasztok!

piac:szerintem is nagyon jó, csak drága :( Én azt tervezem, hogy ha már "masszív" jó idő lesz, szerdánként végigsétálok a patakparton (nagyon szép sétány van végig az izbégi templomtól egész a piacig)Kristóffal a piacig, bevásárolunk és vissza.Hú, ez már tök nagy program lesz a mostaniakhoz képest :lol: :lol:

Bandika!
mi mindig 10 körül megyünk a Hernádihoz oltásra (szerdán) és akkor csak negyed órát kell várni.Egyébként én is nagyon szeretem, bár egy kicsit régivonalú itt mindenki :) A védőnőmtől meg egyenesen a falramászom. :evil: Szerencsére hanyagol is minket rendesen.

Bodzi!
Micsoda nagy szemei vannak Bencének!azért a babalagúnások elég lazán veszik az üzletet, ha nem lehet őket elérni :?

Moti!
nagyon jól lehet látni Boldizsárt!(irtó jó neve van!!)Mi nem csináltattunk 4D-t, hogy izgibb legyen látni Kristófot.Hát, az volt! :D

Vali!
Én nem tudok róla, de szerintem több van interneten, nem?

Kép

Kép
linus
 
 


Vali,

a piaccal kapcs. teljesen igazad van!Dolgozó embernek beilleszthetetlen a programba, főleg kisgyerekkel.)
A biopiac nevű boltban jártam már, nem rossz, de van annál egy sokkal jobb biobolt is.Feltérképeztem már az összeset....Szóval, az, amit kérdeztél, a 11-es felől úgy megközelíthető, hogy ahol van a tábla, a földhivatal után, elmész jobbra.Aztán ebből az utcávól elkanyarodsz balra (nem is lehet márfelé, egyirányú), és mész az első kereszteződésig, de nem mész át a kishídon, a belváros felé, hanem ahol az Adria nevű kűvézó van, ott előtte van egy kis utca jobbra.Na, ott van a bolt.A másik pedig, ami szerintem még jobb (persze nem sok mindent veszek ott, lévén, hogy biobolt, minden drága, de még mindig nem annyira, mint egyéb helyeken, pl.a mammut bioboltjában..ott pontosan 3-szor annyiért láttam azt a sajtot, amit itt ebben a boltban vettem.)Szóval, ennek a boltnak az a neve, hogy bioszféra, az állomásnál van.Ha bekanyarodunk a 11-esről a Kaisers felé, van ott egy fuji bolt, meg videotéka, miegymás.AZ első sarkon van a Liliom patika, és azon a kis utcán, ha befordulsz, pár méter, és ott a bolt.Még zöldség gyümölcs is van.
Hernádi-tényleg nincs mobilja?és hogy éritek el, ha sürgősen kell?mert ugye mikor beteg egy gyerek, hétvégén, ünnepnapokon és éjszaka.)Vagy tévedek?.-)
Babalaguna-mostmár tényleg érdekel, hogy egyáltalán létezik-e.Ma el akartam arra sétálni CSipkével, de szakadt az eső.Ahogy jobb idő lesz, tényleg elnézek hozzájuk!.-)Nekünk nagyon jó lenne, két utcányira vannak tőlünk.(ha vannak.-))
Drágaság-turisták-én ugyanezt gondoltam, és van benne igazság, de nem feltétlen minden boltnál.A főtéren pl.van egy kívülről nagyon jól kinéző butik (Ilosvai Collection), ahova egy darabig be sem mertem menni, mert láttam, hogy csak márkás termékek vannak, az árukat meg el tudtam képzelni....aztán egy barátnőmmel bementünk egyszer, kíváűncsiságból, és megdöbbentünk!Először is, az eladók nagyon kedvesek (ami Budapesten többségében nem mondható el), másodszor az igaz, hogy vannak elég dárga cuccok, hiszonezres farmerek, de vannak teljesen normális árú ruhák is.pl.én vettem ott S.Oliver pamut trikót, meg pólót magamnak, 2500ft.ért!Persze éppen akciós volt, de még csak nem is volt szezon vége.szóval vannak lehúzós boltok, de szerencsére én többnyire az ellenkezőjét tapasztaltam.CSak persze a sztereotípiák bennem is munkálkodtak eleinte.)

KépKépKépKép
moti
 
 


Linus,
Szerintem a védőnőnk is biztos ugyanaz. Én se csípem. Egyszer akart jönni hozzánk, de szerencsére nem volt csengőnk, így nem tudott bejönni. A környéken járt és gondolta, benéz hozzánk is...nem jött össze. :lol:

Moti,
A doki otthoni számát tudjuk, esténként általában el lehet érni. Hétvégén még nem próbáltam. Mindenesetre elég fura, hogy egy dokinak nincs mobilja.

Szombaton megnézem a piacot, ma már lemaradtam róla.

Andi

Kép
bandika
 
 


Bandika!
G-vel kezdődik a védőnő kereszteneve :D Te hol laksz?Ezek szerint közel egymáshoz? :wink:

A Kaiser melletti biobolt tényleg nagyon jó és olcsó.Pont ma megyünk oda.

Hernádi: Szerencsére még nem volt Kristóffal probléma, de bennem is felvetődött már, hogy mi van, ha sürgősen el kell érnem a dokit? :shock: Meg is fogom kérdezni tőle a következő oltásnál.

És ha már a helyismeretnél tartunk: ha romantikus hétvégi sétára mentek a városba, ajánlom nektek a Dorothea kávézót.Cuki hely, finom minden és kint is lehet ülni a romantikus mediterrán teraszra.(ugye babakocsival nem utolsó szempont)Délutánonként most még a nap is odasüt :D A Péter-Pál templom mellett van.Ha valakit érdekel, részletesen is elmagyarázom.

Apropó séta: ti nem vagytok kiakadva azon, hogy Szentendrén képtelenség babakocsival közlekedni? :( Iszonyú magas járdaszegélyek, ramaty járdák (nem a macskakőre gondolok), "bevehetetlen" területek.PL. ha a dunaparti sétányra fel akarok menni kocsival, azt csak a két végén tehetem meg, ott is iszonyú szenvedéssel.Na jó, elég a panaszkodásból, csak kíváncsi lennék ti hogy boldogultok...

Kép

Kép
linus
 
 


Védőnő:az én védőnőm neve nem G_vel kezdődik, de én sem túlzottan rajongok érte.)A kapcsolatunkat leginkább semilyennek mondanám.....eddig még nem tudott semmit hozzátenni a várandósságomhoz, és szerintem ezután sem fog...
Dorotheaén is imádom!olyan fahéjas shake sehol máshol nincs!és a kiszolgálás is nagyon jó!Télen csak azért nem túl szerencsée a benti helyiség, mert mivel kicsi, és egy terem van, dohányzó.és nagyon nem bírom a cigifüstöt.de nyáron, meg amikor már ki lehet ülni, tényleg szupi!
Babakocsis közlekedés-akkor jól sejtettük, hogy nem lesz egyszerű.)éppen ezért egyetlen fő szempontunk volt a ababkocsi vásárlásnál, hogy óriási, és felfújható kerekei legyenek.azt meg már nem is ecsetelem, hogy nálunk, a Puskin utcában milyenek az utak....nem is nevezném útnak tulajdonképpen....
Gyerekorvos-csodálom a nyugodtságotokat, mármint azzal kapcsolatban, hogy nincs a dokinak mobilja....mi elég izgulósak vagyunk, előre égnek állna a hajam, már a tudattól is, hogy mi van, ha nem tudom elérni....

KépKépKépKép
moti
 
 


Linus,
Én már nem is emlékszem a nevére. :oops:
Mi a Nap utcában lakunk.
Tényleg nem egy bababarát város ez, játszótér sincs sok. Ma elmentünk a Bükkös partira, de ahhoz Balu még kicsi, nekünk még bébihinta meg mászóka kellene. Viszont sétáltunk egy nagyot a Bükkös parton, olyan szép idő volt, jöhetne már végleg a jó idő!
Rákerestem a neten a Dorotheára és nagyon népszerű hely, majd hamarosan elnézünk mi is.


Moti,
Jól tettétek, hogy tömlős kerekű babakocsit vettetek, ilyen terepre az való!
Mikorra is várod a Babókádat?

A.

Kép
bandika
 
 


Bandika!
Akkor te a Füzi mellett laksz!Mi onnan öt percre, a Vasvári lakótelepen.Mi is mindig a patakparton sétálunk.Felteszel egy képet magadról?Hátha majd megismerlek az utcán :D

Kép

Kép
linus
 
 


Linus,

Írtam privit.
Majd egyszer összebeszélhetünk és lesétálunk együtt. :D

A.

Kép
bandika
 
 


Sziasztok!

Írtátok, hogy itt minden a túristákról/nak szól, drágák a boltok stb. Ez a gondom nekem is, hogy nem igazán szoktam itthon vásárolni, mert nem tudok olyan helyieknek szóló boltokat. Gyerekruha, étterem stb. Ha tudtok ilyet, amit nem annyira ismernek a turisták, osszátok meg velem!

Egyébként a babakocsis közlekedés tényleg gond, meg a macskakövek miatt nem is lehet itt a belvárosban kismotorozni, mindig a Bükkös partra megyünk, ott legalább sima az út.

Andi
vitpet
 
 


sziasztok,

Bandika, Babókát a következő 4 hétben várjuk valamikorra, mostmár 36 hét+2 naposak vagyunk.Nagy az izgalom a családban, Anyukám már minden telefonhívásnál azt hiszi, azért hívjuk, mert szülünk.)
Mindannyian megerősítettétek, hogy jól döntöttünk a nagy kerekű babakocsival...múltkor én is figyeltem,hogy tényleg nagyon gáz pl. a járdák kialakítása is....
Ja, akit érint, ingyenes parkolás:az ehhez szükséges matricák vagy mik, még nem érkeztek meg.Legkorábban három hét múlva, tegnap ezt az infot kaptam a városházán.Van hozzájuk telefonszámom, ha valaki kéri, szívesen megadom.szóval, mondom az ügyintézőnek, hogy akkor ugye addig lehet ingyen parkolni a régi papaírtáblákkal.Válasz:hát, ő úgy gondolja, hogy igen, de azt nem tudja, hogy majd a parkolóőr is így gondolja-e......na, majd adok én neki, ha nem.....)
Babalaguna:tegnap délután megint el akartam sétálni oda, és ugyanaz történt, bejött a szakadó eső.)nem mintha cukorból lennék.....)


szép napot mindenkinek,

Timi

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Na a babakocsis közlekedéshez a mai bosszúságom: mire hazaértünk a sétából, leengedett az egyik kerék, felfújtuk, de minek, mivel kiderült, hogy szépen kilukadt. Most majd szerviz, kerékcsere stb. csomó idő.

Az ingyenes parkolásról én is olvastam a helyi újságban, matricákat elvileg lehet igényelni (nem adják ám automatikusan) a városházán, ha nincs semmi adótartozásunk. De a Duna korzóra meg a környékére nem érvényes, ott nekünk is fizetni kell. (ami dögség, hogy még hétvégén is)

Andi
vitpet
 
 


Sziasztok,

A hétvégén mi is bolyongtunk a városban, a babakocsinknak majdnem kitört a kereke, (Graco) a gyerekből kirázta volna a lelket is, ha nem alszik annyira bekómáltan :evil: Kismotorral ő is küzdött egy sort a belvárosban, de hamar feladta, pedig nagyon szereti.
A Bükkös part tényleg az egyetlen hely, ahova ki lehet menni, bár nekem az a játszótér ami ott van, nem nagyon jött be. Olyan rideg, vagy nem is tudom hogy fejezzem ki magam. :( És valóban inkább nagyobbaknak való. Én hiányolok egy olyan típusú játszóteret, mint pl. Óbudán a Máltai játszóterek. Ismeritek? Mi mind a két gyerekkel nagyon szerettük, minden korosztálynak vannak benne játékok, elkerített és pl. mosdó, wc is van, sőt pelenkázni is lehet.

Vitpet: Na ez jó kis bosszúság! :evil: Addig babakocsi nélkül maradtok?

Timi: Láttam az Ilosvai butikot, de egyelőre én sem mertem bemenni :roll:

Tegnap megkaptuk a súlyadós csekkeket, lassan mehetünk megigényelni a parkolási matricát. Kíváncsi vagyok mennyire fog zökkenőmentesen menni a dolog ... Majd helyzetjelentek :wink:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok! :)

Kép


Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


sziasztok,

mi is kellemes Húsvétot kívánunk, a gyerkőcöknek persze sok csokitojást és meglepit!.-)



Vitpet-kicsit ijesztő, amit írtál a babakocsiról, ezek szerint minden kerék tönkre tud menni....(és hol javítják?milyen márkájú a Tietek, ha megkérdezhetem?csak a szervíz miatt érdekel, hogy felkészült legyek, ha szükség van rá.)

A parkolómatricákért be ne menjetek potyára, előtte mindenképp érdeklődjetek telefonon.Elvileg még 2 hét, mire megjönnek, de gyakorlatban lehet, hogy még több.Én abban bízom, hogy addigra talán el is adom az autómat, és nem lesz rá gondom.)



üdv Mindenkinek


Timi

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok,

babakocsi ügyben annyit derítettem ki, hogy a Recontra Kft-nek van szervize a XI. Daróczi utcában, tel.: 372-5261, itt megragasztják vagy kicserélik a kereket. Ők mindenfélét forgalmaznak a Baby Planet üzleteikben, mi nem náluk vettük a kocsit, de javíttatni lehet ott.
Addig a bátyó régi fapados kocsiját használjuk.
Nekünk Quinny Buzz kocsink van, szeretem, lehetett rá Maxi Cosi gyerekülést-hordozót csatlakoztatni, ezért a megszületéstől jó végig, amíg kell, így egy kocsival kihúzzuk.

Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk! (tegnap festettünk tojásokat, remélem valaki csak meglocsol!)

Andi
vitpet
 
 


Sziasztok!

Én is Nagyon Szép Húsvétot Kívánok mindenkinek!

Nem túl gyakran jövök mostanában, de jó olvasni az infokat Szentendrével kapcsolatban. A piacot mi is szeretjük, de elég ritkán megyünk, inkább csak kirándulásként. Talán kényelmasebb a Cora-ban egy helyen mindent, és egy kicsit luxus is lenne, mert az árak tényleg nem a legalacsonyabbak, viszont a hangulata...
A hentes engem érdekelne, mert azt már régvóta keresünk egy normálisat!

A babakocsis közlekedés tényleg nem egyszerű, így mi is sokszor csak a patakpartig terveztük a sétákat.

A programjaim elég sűrűek mostanában, de szerintem egyszerűbb lesz, ha mindannyian szokjuk még egy kicsit az új helyzetet. :D
Bori továbbra is jókislány, Domi viszont mostnában nem túl "finoman" közeledik hozzá, így nagyon vigyázni kell vele.

Jó hétvégét mindenkinek!
Kriszti

egy tesós kép :)
krisztimama
 
 


a kép lemaradt Kép egy tesós kép
krisztimama
 
 


Kriszti!
Édesek a gyerkőcök! Domi mennyi idős?

Vali,
Engem érdekel az óbudai játszótér!

Moti,
Hogy bírod a frontokat? És a terhesség utolsó heteit?

Vitpet,
Babakocsi :( Még jó, hogy a tesó kocsijával meg tudjátok oldani.

A.

Kép
bandika
 
 


sziasztok,

remélem, jól telt a Húsvét mindenkinek,
mi voltunk a Skanzenben, a hideg ellenére, nagyon hangulatos volt.Sok sok gyerkőcöt hoztak ki a szülei, láthatóan nagyon élvezték.)
Vitpet, köszi a babakocsi szervíz infot, fel is írtam, remélem, nem lesz rá szükség egyhamar.Főleg, hogy nekünk nincs is másik kocsink, mert Boldi lesz az első babánk.)
Krisztimama, nagyon édes a kép, nem látszik a kisfiadon, hogy kicsit vehemens a húgával. :D nem lehet egyszerű, egyszerre két picire figyelni.
és a hentes, az a nevük, hogy Hufi húsbolt.POmázon is van boltjuk, és Budakalászon is.Én még csak a budakalásziban voltam, mert valahogy az esik inkább útba.Szóval, ha elmész a 11-esen egy pár kilométert Pest felé, nemsokára jobbra lesz egy felhajtó, ami Budakalászra visz, ki is van írva, hogy REnault Budakalász, stb.Ott le kell jönni a főútról, behajtani a körforgalomba, és az első kijáraton, BUdakalász felé kihajtani.Innentől kezdve csak menni kell egyenesen egy pár kilométert, elhyagod a REnault kereskedést, elhagysz egy zöldségest, meg egy fuji boltot, és nemsokára közvetlen a főút mellett jobbra ott lesz a bolt.hétfőn zárva vannak!ha valakit a pomázi érdekel, azt is szívesen leírom.)
Bandikaköszönöm kérdésed, érdekes módon most, hogy a 37.hétben vagyunk, mintha könnyebb lenne sok dolog, mint pár héttel ezelőtt.nem tudom, miért.)a hasam sem olyan nehéz már (gondolom, megszoktam), meg valahogy olyan felszabadult vagyok.Az alvás az már nehezebb kérdés, kb.óránként felébredek, mert zsibbad a medencém, meg a forgóm, meg a combom..gondolom, készülődik a szervezetem a szülésre.)frontokra szerencsére nem vagyok érzékeny, de azért mikor jön egy egy nagyobb, kíváncsian figyelem magam, hogy esetleg a Babára van-e valamilyen hatással.DE egyelőre rajta sem észleltem semmit, a megszokott napirend szerint tölti napjait a pocakomban.)
Az óbudai játszótérre én is kíváncsi vagyok!szimpatikus, hogy pl. van wc, meg pelenkázó.itt miért nincs ilyen? :(

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

REmélem, mindenkinek jól telt a Húsvét.
Nekem nem sok ünnepi hangulatom volt.
Mindig nagy családi buli szokott lenni nálunk, most csak csendesen telt. De lagalább pihentünk. Bence meg így is nézegette a festett tojásokat és próbálta is őket megszerezni :)

Hentes,
én mint gyögeres budakalászi, a HUFI-t nagyon tudom ajánlani.
Jó árujuk van és aranyosak a srácok.

Moti,
Nahát, nemsokára szülsz! Nem izgulsz még? :wink:

Vitpet,
Nem semmi a babakocsis sztori. Szentendre tényleg nem túl bababarát ebből a szempontból.

Játszótér:
Engem is érdekelne ez az óbudai.
Én is pont azt hiányolom, hogy sehol a környéken nincs egy normális játszótér, ahová majd szívesen vinném a gyereket.

Kép
bodzi
 
 


Sziasztok,

Látom sikerült felkelteni az érdeklődést ezzel a játszótér témával :)
Néhány infót itt olvahattok a Máltai játszóterekről:

http://www.babanet.hu/hol-mi/jatszoter.php

Egyébként a felsoroltak mellett tavaly nyílt még egy a Solymár u-ban is.

Na ha valami hasonlóról tudtok Szentendrén, akkor szóljatok :wink:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Sziasztok,

Van még egy játszótér, ami szerintem jó, a régi Szülőotthon mellett, a Rodin felett. Itt van egy jó kis csúszda, egy-két forgóhinta, meg egy nagy hintatölcsér, amit okosok már szétrugdaltak. Egy-két nagyobbaknak való mászófal stb is van, de fél órát azért el lehet itt is tölteni, gumis az alja.
Ehhez van egy sztorim: volt egy tök jó kis rugós mérleghinta itt, ez legalább jó volt az ovisoknak is, addig, amíg eszetlenek le nem törték az egyik csavarját. Férjem beszólt az önkormányzatnak, hogy lsz. hegesszék meg, mert így balesetveszélyes, félig lóg. Mit csináltak, szépen flexxel levágták és félredobták, így mostmár ez sincs. Kb. 5 e Ft lett volna munkadíjjal együtt megcsinálni, de tényleg ez volt az egyszerűbb....

Andi
vitpet
 
 


Sziasztok!

Nem ismertek itt , Szentendrén olyan gyógytornászt, aki csecsemőkkel is foglalkozik?Az ortopédus (fúj de ellenszenves volt!)megállapította, hogy Kristóf csípője kötött. Feszítő pelust kell hordania, de majdnem elsírom magam, ahányszor ránézek! :cry: Annyira mozgékony, így meg....Az az igazság, hogy jobban hiszek a célzott tornában!

Játszótér: nekem is pont az a kicsi játszótér jutott eszembe a régi szülőotthon mellett.Nagggggyon durva, amit írtál Andi.Annnnyira tipikus! :twisted:

Moti!Na, mikor mész szülni???? :D

Kép

Kép
linus
 
 


sziasztok,

elvileg pont mához 3 hétre szülünk.már nagyon izgulunk. :D
a játszóteres sztori teljesen jellemző a szentendrei önkormányzatra......nekünk pl.nem engedélyezték, hogy a saját pénzünkből megcsináltassuk a járdát a saját házunk előtt.no comment....
Linus, a gyógytornász, akit ajánlottam, foglalkozik picikkel is!nyugodtan hívd föl, ha nincs meg már a száma, leírom szívesen.Tudok még POmázon is egy nagyon kedves gyógytornászt, azt nem tudom, hogy ő vállal-e piciket, de jövő pénteken találkozom vele, meg tudom kérdezni!De addig is szívből ajánlom Mónit.És teljesen egyetértek Veled, a tornánál nincs célravezetőbb megoldás.Nekem teljesen rendbehozta a derekamat, pedig nem kicsit van porckorongkopásom, és egyéb kellemes dolgok.)


szép estét mindenkinek,

Timi

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
Köszönöm, felírtam múltkor a számát, csak nem gondoltam, hogy ő babákkal is foglalkozik.Mondjuk nem tudom, miért nem? :shock:
Most tornáztatom, a hétvégén egy barátnőm ad tanácsot.Aztán szerdán megyünk kontrollra, és ha nem javult, hívom a gyógytornászt.Gyűlölöm ezt a feszítő pelust!!!!! :twisted:

Kép

Kép
linus
 
 


Linus: Én a Dévény módszerről hallottam nagyon jókat, de saját tapasztalatom nincs, szerencsére nálunk ilyen probléma nem volt.
Próbáltam rákeresni olyan gyógytornászokra, akik ezzel a módszerrel dolgoznak, de sajnos nem találtam :(
Talán érdemes lenne felhívni őket, és telefonon érdeklődni.
Ez az oldaluk, itt van központi elérhetőség:
http://www.deveny.hu/

Vagy még esetleg a védőnőnél informálódni ...

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Képzeljétek ... ma életemben először megállított a rendőr, és kiderült, hogy a hónap elején lejárt a kocsin a forgalmi :( Én meg csak néztem bambán, fogalmam sem volt róla, fél éve vettük az autót. Most várjuk a büntetést, állítólag 30 ezerről indul :shock: :? :cry:
Jól belerondítottak a hétvégémbe ... brühühüüüüü :(

Nektek jobbat kívánok!

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Sziasztok!

Fotórestaurálás: http://www.photoretus.mlap.hu/
Nézz nálam körül! Ingyenes dolgokat is találsz!
Április végéig 50%-os kedvezmény montázskészítésre!

Kép

Kép
photoretus
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: