Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Talán végre meggyógyulunk, és újra enni fog Sami.
Sajnos egészen beszűkültem az utóbbi időben, kb. három dolog van a fejemben: eszik-e Sami? Lázas-e Sami? Meggyógyul-e Sami?

Biztosan jól ismeritek ezt az állapotot. Nagyon jó lenne már kimozdulni. Veletek mi újság? Olvasom hogy AndiPetije már eszik, ez jó!!!

Minden picinek csupa jót kívánunk a jövő hétre!!

Éváék
rizike
 
 


Újra én. Lányok, tudtok valamit az Augmentin káros mellékhatásairól?
Milyen konkrét okai lehetnek annak, hogy egy egyéves gyerek gyakorlatilag nem eszik semmit (rosszul ,a lig eszik hónapok óta), és fogy, és sz@rul néz ki??? Tudom, valami baja van: azon kívül, hogy náthás, még semmit nem állapítottak meg. Lehet, hogy megyünk a gasztroenterológiára...Kép

Éva
rizike
 
 


Évi!
Peti is kapott egyszer Augmentint, ő is elég rosszul reagált rá, mert 2 nap után annyira ment a hasa, hogy még 2 napig szedettük vele, aztán abbahagytuk. Pedig ugyebár legalább 5 napig kellene szedni.
Szerencsére nem lett semmi gond.

Na és a kedve jó?
Mert akkor lehet, hogy csak nem érdekli annyira az evés, főleg ha az orra is folyik, akkor elmegy az étvágyuk.
Ebben a korban ha nem éhes, szinte semmit sem tudsz lenyomni a torkán.
Szerintem nyugodj meg, rendbe fog jönni.
Van még cicizés?

Puszi.
Andi
andi68
 
 

 
 

Éva!

Én is görcsöltem, amikor Szabolcs nem evett, de aztán rájöttem, hogy ettől még rosszabb. A gyerek nem értette, miért vagyok kétésgbeesve, csak lelkesen köpködte ki a falatokat. Nálunk ilyen többször is volt, összesen úgy másfél-két hónap. Mondjuk ő nem fogyott. Az orvos mit mond? Amúgy meg, ha jó a kedve, mozgékony, közvetlen, akkor nem lehet komoly gond szerintem. És főleg, ha szopik rendesen, akkor biztosan nincs. Ha szopni sem szopik, akkor lehet a foga is akár. Én amúgy amondó vagyok, kicsit eltoltuk a korai etetéssel. A másodikkal én nem fogok egy éves korig csak gyümölcsöt, zöldséget adni, az biztos...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Andi, szopi van, napi négy-öt,de valahogy nem érzem elégnek, nem lehetnek azok nagy "adagok". Nem tudtam, hogy Peti is szedte az Augmentint, sajnos, mi 6 napig adtuk, mert ugye ránkijesztettek, hogy a kúrát muszáj végigcsinálni, különben nagy baj lesz. Azóta még kétszer írtak fel antibiotikumot, de persze nem adtuk be. Most egy Protecin Restore készítménnyel próbáljuk helyreállítani a bélflórát, meg a gyomrocskáját.
Fcs, hogy érted, hogy eltoltuk a korai etetéssel? Besokalltak? Gyomruk nem bírja? Vagy?
Drágák vagytok, hogy tanácsoltok, köszi!!

Csütörtökön vagy pénteken mi át tudnánk már menni a cuccokkal, ha jó nektek, Andi!!

Puszi

É
rizike
 
 


Protexin Restore a gyógyi neve
rizike
 
 


Éva!

Hát lehet, hogy hülyeség, de egyrészt valami pszichés okra gondolok, olyasmira, hogy elvesztették az érdeklődésüket, mert akkor adtunk neki szilárd, meg felnőtt kaját, amikor még csak pépesre vannak kalibrálva, valahogy túl gyorsan adagoltuk nekik a kajatípusokat. Mondjuk nálunk a darabos bevezetése éppen akkor történt, amikor az első kajasztrájkja volt, vagyis nem akarta már a pépeset megenni, sem gyümölcsöt, sem mást, a darabosat meg lelkesen falta. De talán mégis korai volt... Másrészt igen, lehet, hogy a gyomruk sem bírta, nem volt még felkészülve biozonyos ételekre, lehet, hogy ezek ösztönös böjtök, hogy kitisztuljon a sok trutyi belőlük, amiket megettek, és vagy a megemésztésre elment egy csomó energiájuk, vagy olyasmik jutottak be velük a szervezetükbe, amire nem volt szükségük, vagy ami káros volt... Bár én azért odafigyeltem, hogy olyasmiket kapjon, amiket már kaphat a korának megfelelően a mai álláspont szerint, de sokszor egy az egyben kikakilta. Mostanában azért van, amit kicsit összetörök neki, vagy turmixolok, persze csak egy kicsit, épphogy valamennyire összetörjön. Amúgy van olyan ismerősöm, aki a fiát úgy etette, hogy már hat hónaposan kolbász, palacsinta és hasonlók, de nagyon rossz evővé vált nagyobb korára (mármint egy-két éves korára, csak az ovi oldotta meg a gondot nagyjából).
Fulescsacsi
 


Ja, Andi, a csütörtök vagy péntek nekünk is jó lehet, inkább a péntek.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

olvasom itt hogy mi van a Samival és támadt egy ötletem: van egy ismerősöm és szintén ezt panaszolta hogy nem eszik semmit a 2 éves fia és nem is hízik, igaz Ő NEM SZOPTATOTT ANNAK IDEJÉN DE KAPOTT A GYEREK SOKÁIG ANYATEJET MÁSTÓL. sZÓVAL MOST DERÜLT KI HOGY A GYEREK LISZTÉRZÉKENY de azt nem tudom kinél jártak.Nálunk szerencsére mindenki jól van és antibiotikumról sem tudok mit írni mert eggyik gyerek sem kapott még soha, de arra emlékszem hogy Gergőnek is volt egy időszaka pont abban a korban mikor a Sami hogy nem hízott úgy 3-4 hónapig semmit és valószinű az volt aqmi most nálatok, szopizott egy nap 5-5 szor pár kortyot ami pont elvette az éhség érzetét és a dokim rámszólt hogy a didit mostmár csak desszertnek evés után vagy lefekvéshez adjam, mert attól már hízni nem fog. Szóval voltunk vérvételen és kiderült hogy vérszegény a Gergő de aztán megoldódott és a didit elhagyta végleg úgy 1és fél éves korában. Nem mondhatom hogy nagy evő de a bölcsi aztán rendbe hozta a dolgot mert ott rendszeresen evett és szerencsére nem válogatós.A kicsi az ellenpélda Ő egész nap tudna enni ha adnánk neki, ezért is tartok be nálla pontos időt az evéseknél.
Ne keseredj el minden gyerek más és ha nem kell neki ne eröltesd, majd ő jelzi ha éhes. Nálunk van ojan hétvége hogy agaergő szinte csak iszik és vasárnap este rájön az evés akkor viszont nem bírja tele enni magát.
Remélem pár ötletet adtam, próbáld meg hogy esztek előtte szépen megterített asztalnál és várd meg hogy Ő kérje a kaját.
Na megyek főzni, Puszi Ági!
danyoi
 
 


Helló!

Nemevés téma.
Szerintem nem igazán rontottunk el semmit. Most lelassult a fejlődésük, mert már nem fognak annyit hízni soha többé, mint egy éves kor előtt. A gyomruk még kicsi, sokat mozognak, az étkezés pedig már nem olyan nagy újdonság, mint mondjuk 4 hónapja volt. Vagyis más érdekli őket. Főleg ha elindulnak! Minden más fontosabb lesz, mint a kajálás! Sok kétéves egy kilót sem hízik az egyéves szülinapja után, viszont nőnek vagy 5-6-10 centit 1 év alatt! Persze, hogy vékonyabbak lesznek.
Sami gyorsan fejlődik, már 7 hónaposan kb. ott tartott súlyban, mint az egyévesek. Most meg, úgy viselkedik, mint a másfél évesek. Szóval nem hiszem, hogy gond lenne.
A másik dolog, most már 3 fő étkezés bőven elég nekik, a tízórai és az uzsonna csak valami nagyon pici dolog lehet, vagy csak gyümölcslé.
Így jobban kiéhezik a 3 fő étkezésre.
Az is jó taktika, hogy úgy kell csinálni, mintha egyáltalán nem akarnál adni neki abból a bizonyos kajából, ami éppen a tányéron van, dugni előle, és mondani, hogy ez nem a tiéd. Na, akkor biztosan kérni fogja! Kép

Peti egyik nap eszik, a másik nap nem. Viszont most rászoktattam én marha, hogy miközben kajál, nézi a tévét, de olyan nagy átéléssel, hogy szinte észre sem veszi, hogy etetem.
Meg az utcán szeret enni, a babakocsiban ülve.

Akkor talizzunk inkább pénteken nálam, mert csüt. délután nekem nem jó. De ha ilyen szép idő lesz, mint ma, akkor talizhatunk a téren is, és onnan jövünk fel! Meglátjuk!

Puszi! Fel a fejjel!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!
Hogy beindult a beszélgetés a héten, én meg jól lemaradtam!
Évi! Szerintem egyenlőre azt kellene adni továbbra is Saminak, amit ő megeszik, nem nagyon kell erőltetni, nehogy a későbbiekben rossz evő legyen a gyerek miatta. Persze én könnyen beszélek, mert jó evő mind a kettő.
Tesóm kisfia is most volt 1 éves, ő már mindent kap enni. Ők gyakran adnak neki petit danone-t, meg turmixokat tízóraira, meg uzsonnára.
Egyébként, kb. ennyi idős volt Eme is, amikor őt is megnézték, és ő is vérszegény volt. Ha pedig vki az, akkor az okozhat étvágytalanságot. Ja, és a sok betegségtől simán kialakulhat vérszegénység.
Egyébként, én is boldog szülinapot kívánok az éveseknek! (Megjegyzem, baromi hamar eltelt az év!)
Andi! Már emlékszem, tényleg írtál egyszer a dokidról.
Megbeszéltem az oltásokat a párommal, meg tesómmal, -aki gyerekorvos- s úgy néz ki, hamarosan beoltatom Emét influenza ellen.(Ő kapott tavaly is.) A bárányhimlő elleni oltás iszonyú drága, receptre 5000 Ft, egyébként 8000 Ft, így még picit napolódik, de azt sem akarom túl sokáig húzni. Egyébként tesóm azt javasolja, hogy Esztert is oltassam be, mert ha Eme nem is lesz pöttyös, de a himlőt akár a ruháján is hazahozhatja. Így ez már 10000Ft, ami jó húzós, de inkább ez, mint a betegség.
Most kivételesen jól vagyunk, Emének kiszedték a kapcsot a fejéből, már hajat is moshatott, Eszterrel meg holnap megyek kontroll vizeletvizsgálatra a Bókayba. Szerencsére bátyám is ott fog ügyelni, igy ha Eszter gyorsan pisil, akkor hamar végzünk.
Sajna, mi holnap nem tudunk klubbozni, mert az utóbbi hetek betegségei miatt sok az elintéznivalónk.
Ha szép az idő, pénteken mi is csatlakoznánk hozzátok egy kicsit a téren. Ott hol és mikor szoktatok találkozni (de. vagy du.)?

Puszi: Zita
zait
 
 


Sziasztok!

Zita!
Már elég régen nem taliztunk, nem is volt rendszeres időpont. Most is talán délelőtt lesz, még nem tudom pontosan, hogy a többieknek mi lesz a jó! Ha van kedved utána feljönni hozzánk, szívesen látlak, és Ágit is, de ő már tudja és a többiek is. Kép

Lányok!
10 óra?

Peti 12 körül alszik mostanában, de semmi sem biztos, ma pl. 13-ig húzta. Az ébredés viszont kétséges, ezért jobb lenne a délelőtt.

Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!


Andi!
Akkor 10-kor Klauzál! Ott leszünk, ha késünk, írok sms-t. (Hívtam Bóbitát is, bocs, hogy a tudtod nélkül, de végül lemondta, mert Kolos még nincs a topon - amúgy meg azt írta, hogy te nem rajongsz a nálad-tali ötletéért, de ezek szerint kevert valakivelKép.) Lauráék jönnek?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Itt ÉvaKép! Mi is megyünk, nekünk jobb lenne egy kicsit hamarabb, mert alvásidő bizonytalan kissé, habár ma a régi 11 óra volt újra a délelőtti ágyba zuhanás időpontja. Csak nem gyógyulunk??!!
Andi, én most nem is adok tízórait meg uzsonnát, max. valami gyümölcsöt (ma ez 3 datolya volt, meg egy negyed banán), és leálltunk a Kubuval, mert az tényleg túl masszív lehet, elmegy az étvágya tőle.
Egyébként én az elején, amikor etetni kezdtük őket csapatosanKép, korainak éreztem, az egész "hozzátápi" kicsit korán lett téma szerintem, de amikor belejöttek az evésbe, 8-9 hónaposan, én úgy éreztem, klasszul alakul a dolog. Most meg?!
Ági, a szoptatással kapcsolatban nekem is vannak kétségeim mostanában, valahogy nem érzem biztosnak sokszor, hogy most tényelg szopnia kéne, és nem inkább enni. Lhet, hogy az egészbe a betegség zavart csak be- előtte már alig szopott, alatta sokat.
Zita, mi is tuti vérszegények vagyunk, most Béres cseppel próbálunk kivergődni ebből.

Ezekről az oltásokról beszélgethetnénk! A mi orvosunk egy szót sem szólt, miket kéne még beadni!
Rohanok teregetni meg ilyesmi, holnap megyünk!!!

Puszi
É
rizike
 
 


Sziasztok!

Itt ÉvaKép! Mi is megyünk, nekünk jobb lenne egy kicsit hamarabb, mert alvásidő bizonytalan kissé, habár ma a régi 11 óra volt újra a délelőtti ágyba zuhanás időpontja. Csak nem gyógyulunk??!!
Andi, én most nem is adok tízórait meg uzsonnát, max. valami gyümölcsöt (ma ez 3 datolya volt, meg egy negyed banán), és leálltunk a Kubuval, mert az tényleg túl masszív lehet, elmegy az étvágya tőle.
Egyébként én az elején, amikor etetni kezdtük őket csapatosanKép, korainak éreztem, az egész "hozzátápi" kicsit korán lett téma szerintem, de amikor belejöttek az evésbe, 8-9 hónaposan, én úgy éreztem, klasszul alakul a dolog. Most meg?!
Ági, a szoptatással kapcsolatban nekem is vannak kétségeim mostanában, valahogy nem érzem biztosnak sokszor, hogy most tényelg szopnia kéne, és nem inkább enni. Lhet, hogy az egészbe a betegség zavart csak be- előtte már alig szopott, alatta sokat.
Zita, mi is tuti vérszegények vagyunk, most Béres cseppel próbálunk kivergődni ebből.

Ezekről az oltásokról beszélgethetnénk! A mi orvosunk egy szót sem szólt, miket kéne még beadni!
Rohanok teregetni meg ilyesmi, holnap megyünk!!!

Puszi
É
rizike
 
 


Bocs. Azt hittem, nem küldte el!
rizike
 
 


Hali!
Okés, 10-kor!
Rohanunk az oviba!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Na, jól alakult ez a mai tali!
10-kor Ági és én ott voltunk, aztán azonnal elkezdett szemerkélni az eső. Kép
Erre feljöttünk, és akkor Évi fel sem jött, és a végén Eszterék sem, pedig már olyan közel voltatok!
Na, aztán Peti olyan álmos lett, hogy lefektettem és nem mentem Kittiért ebéd után, ahogy ígértem neki, úgyhogy most majd ki kell engesztelnem valami finomsággal, mert tök mérges lesz rám.
Kép
Még szerencse, hogy abban a hatalmas zuhiban nem voltunk lent.
Na, remélem azért máskor jobban sikerül a tali.

Zita, vártunk téged mert a többiekkel megvolt a kontakt, de a te számod nem volt meg, de gondoltuk ilyen ronda időben te sem indulsz el.

Holnapra mindenki kösse fel a bundabugyit!

Évi, köszi a cuccaimat, remélem jó hasznát vettétek.

Gyógyuljon Sami, meg mindenki aki beteg!

Jó hétvégét!

Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi, nagyon-nagyon klasszak voltak a cuccok, végig azokban jártunk, és olyan jó volt, hogy gondoltál Sammira, köszönjük mégegyszer!Kép

Nagyon sajnáltuk S meg én, hogy nem tudtunk veletek találkozni, sajnos, sok gyógyszert szedünk még (Stodal, Pyrogenium, IRS orrcsepp, stb.), és van még nátha meg köhögés. De ma meg tegnap volt egy kis étvágy! Végre!!

Andi, az angol könyveket megtaláltam, benne vagy még a dologban? Átnézzek valamit?

Kitti mit kapott fimomságnak? Nálunk ma Túró Rudi volt, az óriás most akkora, mint gyerekkorunkban a töknormális, "kicsi" méret, megfigyeltétek?

Fcs, ti voltatok a Téren?

Puszi mindenkinek, megpróbálunk gyógyulni

S&É
rizike
 
 


Sziasztok!

Hát, én is sajnálom ezt a napot, mert már úgy beleéltem magam, de Szabolcs csak nyolckor kelt, kilenckor kezdtünk reggelizni, így az egész nap tolódott. Amikorra odaértünk, a késői kelés dacára elaludt a hordozókendőben. (Amit bánok, hogy vittünk, mert rosszul kötöttem meg, szétcsúszott, félig kézben vittem haza az alvó, elernyedt gyereket, csak nem akartam, hogy telenyomjuk babakocsival a függőfolyosót...) Én meg tök nyűgi voltam már addigra, de képzeljétek, így éppen beestünk a lakásba, amikor kitört a vihar, voltaképpen még szerencse, hogy nem mentünk fel, Andi! Olyan vacak, mert ha elindulok hosszabb távra délelőtt, szóval nem a szokásos Népliget, vagy a környék, akkor már úgy kell kalkulálnom, hogy vagy ott ebédelünk, ahová megyünk, vagy útközben valahol kajáldában, vagy csak későn eszünk főtt kaját, mert hamarabb elalszik, mint ehetnénk. Ma fél háromkor ebédelt a kölök, viszont egész nap veszekedett jó étvágya volt! (útközben kajálásról: ritkán alkalmazzuk, de egyszer a Lurdi házban kifogtunk egy olyan finom tökfőzeléket, hogy azóta is megnyalom a szám, ha rágondolok...) nem tudom, nekünk hogy lenne jó a tali, de délelőtt azért nem jó, mert mire odaérünk, indulhatunk haza, délután meg mire felébred, már sötét van... Túl messze lakunk...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Igen, én is erre gondoltam, Fcs, hogy valahogy túl bonyolult nektek ide, az erre lakóknak meg hozzátok utazni... Mert ha az alvás oké lenne kocsiban, vagy ilyesmi, akor lehetne "egésznapos" programot csinálni, közös ebéddel, meg karácsonyi ajándék dekupázsolással meg hasonlókkal...
Nem? Mondjuk, egy héten, vagy két hétben egyszer? Csak ugye a hosszú alvás, ami nálunk pl. 11-körül kezdődik. Van ötletetek?
Azt hiszem, gyógyulunk, holnap leteszteljük az utazási és látogatási képességeinket így betegség után, és elutazunk egy kedves kétgyerekes baráti családhoz. Majd írom, hogy s mint volt.

Szép hétvégét, lányok, gyerkők!Kép

É
rizike
 
 


Hellóka!

Évi!
Én meg el is felejtettem írni, hogy ne hari, hogy nem mentem le, de Peti pont egy hullámvölgyben volt, és szopizott azért kértem meg Ágit, hogy menjen le.
Örülök, hogy gyógyul Sami!

Eszter!

Azért bátor vagy, hogy egyáltalán el mersz indulni egy ekkora gyerkővel cipelve. Én biztos nem bírnám, dehát én már öreg csont vagyok, amikor huszonéves voltam, még volt bennem erő!
Tényleg szerencse, hogy haza értetek a vihar előtt, ez biztos valami hetedik érzék volt, ami az anyukákban fordul elő, de még te sem jössz rá, olyan fura. Én hiszek benne, csak nehéz hallgatni is rá. (Ilyenkor szokták mondani a férfiak, hogy hisztis a csaj, de ezt Petinek ne említsd! Kép )

Ötletem nekem sincs, nálunk lehet ebédeltetni nyugodtan. Áginak is mondtam, hogy legközelebb hozza a szuriját, és akkor nem kell rohannia haza.

Az alvás már nagyobb gond, mert nem tudom ki hogy aludna idegenben, ha csak cicin nem, de azt sem tudom Peti hogy aludna, ha itt vagytok nálunk. Még nem alakult ki rendesen a napközbeni alvása.

Jaj gyerekek, ma voltunk úszni, és az én két kölköm olyan ügyes volt! Kittike átúszta keresztben a medencét többször is, Peti is imádta a dolgot. Jó ez az uszi, de nagyons sokan vannak általában. (Ma mondjuk csak 10 kisbaba volt.)

Na, mentem.
ÍÍÍÍÍÍÍÍrjatóóóóóók!

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Ja, az angolt majd el felejtettem!
Benne vagyok, persze, de bébiszitter nélkül nehéz lesz, ha itt vagy akár nálatok elszabadul a két jómadár! Nem?

A.
andi68
 
 


Hahó,

csak beugrom, mert vendégség van. Andi, gondoltam, hogy valami van, azért nem jössz le hogy lásd a lestrapált fejem. Ki kéne próbálni az angolt, aztán kiderül, mennyire lehet rájuk is figyelni, meg tanulni is...
Mit nézzek át? Khhmmm...NAGYON béna vagyok ám!!!
Pont egy negyed órája gondoltam rá, mikor mehetünk végre mi is az usziba, füldugóval, Darth Wader sisakban a baktériumok ellen, és télikabátban Kép

Puszi!

É
rizike
 
 


Hali!

Gyógyuljatok meg, aztán ha van merszed átjöttök. Vagy a téren is lehet tanulni!

Viszont Petinek ma kezdett megint folyni az orra.

Úgy látszik ennek a takonykórnak soha nincs vége.

JÓ hetet mindenkinek!

Andi
andi68
 
 


Sziasztok!
Mi ugyan elindultunk pénteken, de mivel elkezdett szemerkélni, Eszter meg elaludt,inkább hazamentünk. Szombaton egész nap Minimax játszóházban voltunk a Millenárison, Eme annyira élvezte, hogy végül egész napra ott ragadtunk. Vasárnap a Westend rendezvényére mentünk, de az egészet kirakták elé, így miután szétfagytunk, hazajöttünk.
Ági! Hogy áll nálatok a bölcsi dolog? Mikor mész be Éva néniékhez? Nem 100%, de mondjuk 90%, hogy Eszter is megy februártól. Megkérdeznéd nekünk, hogy mi is beférünk-e hozzájuk. Köszi.
Ha el akartok érni, a számom: 30/286-40-35
Még nem tudom a heti programot, de még szabad a csütörtök de., remélem klubbozhatunk. Csak az a kár, hogy ha Eszter bealszik, akkor nincs szívem felkelteni. Azért jó lenne.
Puszi: Zita
zait
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, nagyjából meggyógyultunk, és mehetünk csütörtökön mi is. Nem tudja valaki, mi lesz most a program a klubban? 1000 éve nem voltunk sehol!
Andi, ha Peti felgyógyult, megyünk.
Zita, mentek bölcsibe? Hová? Én is gondolkozom rajta, de inkább bölcsis játszócsoportba mennék először, ahol a szülők is ott lehetnek.

Most rohanok sütit sütni

É
rizike
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi lesz, nekem olyan sürű ez a hét, és ki is kell mennem szerdán a volt munkahelyemre, mert adnak üdítőt és el kell hozni.

Ági!
Amit megbeszéltünk szerdára, akkor csak reggel ill. délelőtt lesz jó mégis. Oké?

Csütörtökről még foglamam sincs, nálunk is pont úgy alszik Peti, hogy 10 vagy 11 órakor bealszik, és most szoktatás van, így nem akarom hogy a babakocsiban aludjon.

A bölcsiről még majd írok, de most rohanok mert itt a barátnőm Anna.

Puszi!
Andi
andi68
 
 


Helló!

Andi, hogyhogy szoktatás? Sami ma sokat evett, ezt akartam elújságolni! Úgy örülök!

Puszi

É
rizike
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, holnap de. cserélik ki az ajtónkat, így ugrott a klubb.
Bölcsibe februártól viszem Esztert, ugyanoda, ahová Eme járt. Csak azt nem tudom, beveszik-e uabba a csoportba.
Most rongyolok, mert szombatra beadandóm van a fősulira, azt kéne írnom.
Puszi:
Zita
zait
 
 


Na, hellóka!

Szoktatás az ágyába, tudod eddig szinte csak velünk aludt!
Holnap lesz 2 hete, hogy elkezdtük, és ma is és tegnap is egy nyikk nélkül elment aludni, vagyis letettem az ágyba és SEMMI sírás!
Nagyo jó végigaludni az éjszakát.
Most a gázkonvektor miatt kicsit parázok, ugyanis eddig mi is abban a szobában aludtunk, és én valahogy bíztam magamban, hogy ha esetleg ne adj isten gáz van, (szénmonoxid) akkor engem a "kifinomult anyai ösztöneim" majd felébresztenek, mielött bealszunk az örök vadászmezökre. SZóval eddig nem féltem, de mióta Peti egyedül van abban a szobában, csukott ajtóval, nagyon féltem öt.
Ezért úgy döntöttünk ha meglesz a fizu, (sajnos még 2 hét) megvesszük a CO alarm-ot. Ez méri a szobában a szénmonoxid és más gáz szintet, és ha gond van, jelez, ahogy a légzésfigyelö is.
Nagyon boldog vagyok, hogy nem kellett nagyon gyözködni a páromat! Rendes hapi. (kb.12-15 ezer az ára)
Nektek is ajánlom, ha gázfütés van a gyerek szobájában. Jobb félni, mint megijedni!

A bölcsiröl annyit, hogy úgy tudom amíg a GYED-en vagyunk nem szabad beadni, mert ha kiderül, vissza is fizettetik a GYED-et, ami azért nem kis összeg. Ha már GYES-en leszünk akkor lehet, de csak 4 órás igazolt munkaviszony mellett. Na, ezt már könnyebb megszerezni, mármint egy igazolást.
Én még mindenképp várni akarok.

Nekünk nem lesz klubozás holnap, mert nagyon náthás vagyok, most sem kapok levegöt!!!!!SOS!

Örülök, hogy Sami már eszik. Kép

Peti is fogyott 10 dekát 1 hónap alatt, de azért mert abbahagyta az éjszakai szopizást, nappal már kevesebb a tejem is, és a tápszerböl vagy tejböl semmi mennyiségeket nem hajlandó fogyasztani, sem cumisüvegböl, sem pohárbol (csörösböl sem) sem kanállal. Csak annyi tejet iszik, amennyit reggel a csirios (hogy is kell irni?) besziv magába. Na meg szopi is van vagy 5x egy nap, kérdés mennyi tejem van.

Még így is 9 kiló 30, nem baj.

Mentem! Jók legyetek!

Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Gratula Hosszúszempillának!Kép

Andi, nem egyszerűbb a gázossal kitisztíttatni a konvektort? Vagy az nem tuti módszer? Én most épp arra készültem, mert tegnap konkrét gázszagot éreztem a szobában, a padlón fekve.
Szörnyű ez a nátha, mi sem bírunk kigyógyulni! Nem tudom, mi van az idén, vagy mindíg ennyire durvák ezek a vírusos cuccok?
A tej nálunk is fura: ma pl. alig ittam, csak uborkalevet meg kis tejet, de Sami négyszer szopott elég sokat. Ki érti? Enni se ettem. Úgy látszik, vannak még rejtett tartalékainkKép

Jövő héten, remélem összefutunk, lányok!

Jobbulást&Jó Pénteket


É
rizike
 
 


Hali!

Hát kitisztíttatjuk minden évben mielőtt beindítjuk. Viszont a szénmonoxid az visszaáralmolhat a kivezető csövön. Szóval szerintem semmi köze a tisztításhoz. Holnap felhívom a gázost, aki szerelni szokta, és megkérdezem. De azt hiszem engem már csak az a kütyü fog megnyugtatni.

Azt hiszem paranoiás vagyok, de most mit csináljak?

Láttam játszóházat keresel, nálunk is lehet ám játszóházast játszani, Kép feltéve ha egyszer meggyógyulunk. Amúgy van a Mikkamakka, ami nagyon kafa, jó drága is, de nem tudom mennyi. Majd jövő hét pénteken kikérdezem a dolgozókat, mert megyek oda szülinapi bulira!
Addig meg kell gyógyulnunk!

Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Szerintem csak akkor áramolhat vissza a szénmonoxid, ha valaki letakarja kivűlről a nyílást (a szüleimnél a galambok minden tavasszal befészkelnek, sajnos tél elején ki kell őket onnan takarítani, de általában van egy rács kívülről). A szénmonoxidos haláleseteknél általában a kazán volt a bűnös, azért egy kémény hamarabb eltömődhet, mint ezek a konvektorok, szerintem nem kell aggódni... Mondjuk mi éjszakára nem fűtünk, egyikünk sem tud melegben aludni, csak gyújtólángon van a szerkentyű, a vizet meg villanybojler melegíti.
Szóval szerintem, ne aggódj, Andi. Érdekes, én egészen kisgyerekkorom óta konvektoros lakásokban laktam, és annyira természetes volt, eszembe sem jutott aggódni emiatt...
Fulescsacsi
 


Ja, és a Mikkamakka nem zárt be? Mármint a Balaton utcai. Csak a Camponában van, ugye?
Fulescsacsi
 


Szió!

Ma voltunk az Állatkerti-ben, vannak új játékok. Én nagyon gondolkozom egy bölcsis játszócsoporton. Talán a Király utcában, a Lövölde térnél, és a Szondi utcában is van ilyesmi. Nem tudtok valamit ezekről?
Gázkonvektort én is ma kérdezem meg. A mi lakásunk rettenetesen kihűlne éjszaka, ha egyáltalán nem fűtenénk-sajnos a "tűzfalon" van, vagyis az összes szoba+wc+fürdő egyik fala tűzfal.

A Gekko képességfejlesztőről hallottam egy csomó rosszat, szerintetek milyen?
A Király utcai Andi-féle Játszóházat nagyon szeretjük!Kép

Jobbulást!

É
rizike
 
 


Hali!

Nem zárt be, csak most már Belvárosi játszóház lett a neve. Hogy ez miért van, fogalmam sincs.
Eladták?

Mi is fűtünk Petinek, ott is nagyon hideg lenne éjszakára az ablak mellett van az ágya. Ti miben altatjátok a babókat?
Eddig ugye nem volt gond, mert takargattam éjszaka, és hozzám is bújt, így mindig meleg volt mindene. De mióta külön alszik, egyik este csak rövidujjút adtam rá + egy olyan ujjatlan rugit, és reggel tök hideg volt a karja. Azóta hosszúujjúban alszik és alatta egy rövidujjú kombidressz. (body)

Hát nem is tudom mi legyen gáz ügyben, kicsit megnyugodtam, a gázosommal nem sikerült értekeznem, most lóvém úgy sincs, így várok jövő hóig.

A Lövölde téren én is úgy tudom van egy bölcsi, ahova lehet menni, bár olyat is hallottam, hogy csak "papíron" lehet menni, amúgy nem kedvesek és nem várnak valami nagy szeretettel, de ez lehet hogy csak egyedi eset. Egyszer elmehetünk, de azért azt tudni kell, hogy ott aztán vannak vírusok keményen!
Gondold el, aki dolgozik, már nem fogja egy kisebb-nagyobb orrfolyás miatt otthon tartani a csemetét, sajnos ez a mai világban így van. Még az oviban is mindenkinek dől az orra. Kép

Gekkóról semmit sem tudok, nagyon sokba kerül nekem ahhoz,hogy kipróbáljam és véleményezni tudjam.
Szerintem biztos nem rossz, de inkább annak örülök, hogy nem kell nekem egy szakember véleménye ahhoz, hogy rájöjjek: tökéletesen fejlődik a csemetém a maga kis ütemében! (Meg a tiéd is Évi. Ezt most féláron csak neked... Képkb. 5 rongy)
Kép
Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi!

A Mikkamakka honlapján az áll, hogy a Balaton utcában - ezek szerint a helyükön -, nyílt játszóházhoz semmi közük, elhatárolódnak tőle. Milyenek az árak a Belvárosi játszóházban?

Mi is benne vagyunk egy Király utcai játszóházban, csak majd próbálok jobban szervezni, és nem nyűgös lenni...

Altatás: hosszú ujjas, hosszú nadrágos pizsama, zokni, a tőletek kapott hálózsák, és meleg takaró. Sokáig tartott, míg kikísérleteztük. A hidegben alvást már tavaly is csináltuk, akkor még a galérián aludtunk, és nagyon meleg volt, nagyon izzadt, és nyugtalanul aludt a kölök, aztán elkezdtük lekapcsolni a fűtést, de akkor még könnyű dolgom volt, mert nem forgolódottKép, nem kellett takargatni. Ma mi is állandóan takargatunk, melegítünk, de csak ebben a jó kis 17-18 fokban tudunk jól aludni. Ahogy reggel bekapcsoljuk a konvektort, tíz perc alatt bemelegszik a lakás, szóval semmi nehézség nincs belőle. Persze mínusz húszban mi is fogunk fűteni...

Csajok, elutazunk, csak jövő héten csütörtökön jövünk vissza, addig is puszi mindenkinek.
Fulescsacsi
 


Hali!

Eszter!
Jó utat és telelést!

Peti nem birja a hálózsákot, a takarót, a zoknit.

Nem könnyü eset.

Jó hétvégét!

Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Saminak ma felszúrták a fülét, gyógyszert szed, állítólag szerdára sokkal klasszabb állapotban lesz!
Remélem, ti kicsit jobban vagytok! Most rohanok, a mai napunk idáig viszi a prímet : 2 kórházi várakozásos vizsgálat, fülszúrás, taxiban elhagyott majd meglelt kiscsizmák, este féltizes fekvés egy szelet sonka napi kaja... Lakás tótágast áll... Nem folytatom! De optimisták vagyunk, mert a kedve nagyon jó!

Veletek mi újs?

Ja, és híztam!Kép
Puszi
É
rizike
 
 


Hali!

Lényeg a jókedv!

Mennyire volt gáz a fülfelszúrás?

Remélem most már egyenesbe jöttök!

Nálunk most harc megy a ciciért, csak az kell neki már megint!! Egy kicsit már elegem van.

Remélem nem lesz beteg a fiatalúr, mintha kicsit meleg lett volna ma este. A kedve sem jó.

Én is híztam! Kép

Puszi!
Andi

Ui.
Kittinek kihúztákma a "fekete" fogát, így most 4:3 az állás a Peti javára.

(Petinek 4 jött ki, Kittinek 3 esett ki!) Kép
andi68
 
 


Sziasztok lányok!

Hova tüntetek? Mindenki a Mikulást várja? Nálunk mindenki rendben van, remélem Sami már jól van?!
Lányok utazó ágyat vennék, használt is lehet csak müködjön , vagy aki tud valahol olcsót szóljon, köszi.Andris ojan bélgép lett hogy ahol tányércsörgést hall ő máris ott terem,Gergőröl ez nem mondható el. Jó lenne már egy kis hó, mennén már szánkózni, Ti hova jártok itt Bp. környékén?
Na halljak már felőletek!!!
Ági.
danyoi
 
 


Hali!

Mi a Klauzálon szánkóztunk, Kittinek elég volt az a kis domb is. Tavaly mert terhes voltam nem volt kedvem messzebb menni, azelőtt meg még olyan kicsi volt, de azért voltunk párszor a Tabánban. Nagyon jó, kicsit vad a pálya.

Remélem Sami is meggyógyult, most Szabolcs beteg, a másik topikban olvastam. Kép

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Gyógyulgatunk! Gratula Kittiéknek a fogversenyhez!Kép És éljenek a Bélgépek!!! Sajnos, rohanok, valahogy nem bírok a teendőkkel, írjatok!!! Mi a helyzet? Kép

Éváék
rizike
 
 


Fcs, jársz erre? Andi? Mi baja Szabolcsnak?
Akármi is, azonnal gyógyulni, Sami üzeni!
rizike
 
 


Sziasztok!

Éva! Köszi az aggódást, csak egy kis láz és egészen kicsi köhögés, némi csendes mélabúval fűszerezve... Remélem, hamar elmúlik, már szedjük a Sinecodot, meg Panadolt, bár a láz nemigen akar lemenni, de még csak az első nap vége van. Az egész város egy vírustenyészet: csak a Lurdi házba ugrottunk el a könyvesboltba (négy megálló tőlünk vilivel), aztán máris begyűjtöttünk valamit...

Apropó szánkó: első körben mi is akartunk karácsonyra szánkót venni, de a nagyszülők lebeszéltek, hogy még kicsi hozzá Szabolcs. De ha a csúszda-mániájából indulok ki... (már úgy csúszdázunk, hogy én állok a létra tetején, apa feladja a gyereket, és tök egyedül csúszik nagy kacagás-vigyorgás közepette - legközelebb kipróbáljuk a nagycsúszdát az állatkertiben) ...szóval lehet, hogy mégis kellene? Nagyobb gyerekesek: ti mikortól szánkóztatok a nagyokkal?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Remélem, Szabolcs már meg is gyógyult!!! Úgy megijedtem, hogy nem is mertem ma semmilyen tömegközlire felszállni Samival.
Együtt szánkózni már lehet ezekkel a picurokkal, nem? Én is nagyon várom, nekünk sincs még viszont szánkónk. Szóljatok, ha van valami jó kis akcióóó Kép
Elképesztően büdi van az Oktogon környékén, ez a szmog+vírustenyészet kezd az idegeimre menni... A nap 3/4 részében a nyárra gondolok...
Ti hogy bírjátok?
rizike
 
 


Éva! Persze, én is úgy gondoltam, hogy együtt csúsznánk le. Hát én már nézegettem, ezek a hagyományos faszánkók 5000 Ft körül vannak, de én olyat szeretnék, aminek van háttámlája, hogy azért addig is tudjam húzni, míg oda nem érünk, ahol lehet csúszniKép. Szóval, lehet, hogy lesz szánkónk mégis, de még Pétert rábeszélem, vagy azt kérjük valamelyik nagyszülőktől.

Amúgy már jobban van a kölök. Vagyis már nem lázas, viszont szinte semmi hangja, úgy berekedt. Olyan kis muris, annyi előnye azért van, hogy nem tudja produkálni azt a jellegezetes nagyon hangos Szabolcs-üvöltést. Bár ezen általában nagyon mérges lesz, sírni kezd, és köhögési roham tör rá... Csütörtökön megyünk vissza a dokihoz. Semmilyen torokfertőtlenítőt nem írt, mert nem volt piros a torka... BÁr nem vágyom az ecsetelés boldog perceire, ami azt illeti, inkább kap mézes teát - persze, ha vízen és anyatejen kívül hajlandó lenne mást meginni... (Ki szoktam játszani, mert az én poharamból mindig lejmol, bármi van is benne, így azért megiszik pár kortyot...)

Szmog és büdi: én is utálom. Most már nagyon vágyom vidékre...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki kezd gyógyulni, ill. Sami már jól van.
Nálunk is minden oké.

Most nincs időm írni, mert Peti még fent van, és ilyenkor csak anya a jó.

Majd jövök, elmondom a dilemmákat a szánkóról.

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Iszonyúan rohanok, minden összejött. Fcs, ha látsz támlásat, szólj azonnal, megyünk, veszünk, örülünk!Kép
Remélem azóta Szabolcsnak kutya baja, és mehetünk sétálni a Városligetbe egy szép napon! Tán még a cipőnket is megtaláljuk...
Köszi 1000x, hogy drukkoltok Saminak, mostmár tényleg jobban van. Viszont az alvás nálunk is igen furává vált, kelek megint éjjel szoptatni, huhh, de fáradt vagyok.

Puszi!!!
rizike
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: