Új privát üzeneted érkezett!

Ami lemaradt… :D :D

Zsuzsa a Microsoft Office Picture Managerrel ( elméletileg felkerül telepítéskor az office-al ) megnyitod a képeket . A Kép menüben van olyan hogy Átméretezés, kattints rá, oldalt megjelenik egy ablak és ahol azt írja hogy Egyéni szélesség x magasság beírod hogy 600 x 600 és leokézod. Csinálj egy mentés másként… megadva az átméretezet kép új helyét / a nevet megváltoztatod különben az eredetit fogja lekicsinyíteni. Remélem sikerül.

Szép álmokat.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Mai napunk a böliben a következőképp alakult:
Reggel ugye 9-re mentünk,kinn voltunk az udvaron,10-kor szólt a gondozónénink,hogy menjek kicsit be,hogy lássuk,hogy viselkedik Ro.Szóltam kisszívemnek,hogy én most elmegyek egy kicsit,kaptam puszit is,minden balhé nélkül mehettem...Aztán olyan félóra-háromnegyed óra múlva jött be szólni Mónika,hogy menjek ki a folyosóra,mert jönnek be ebédelni,és hogy semmi gond nem volt vele kinn,nagyon jól elvolt.Úgyhogy kinn is ücsörögtem egy kicsit,aztán fél 12-re mentem be az öltözőbe,nemsokára jött is ki Rolcsival,mondta hogy mindent megevett,ügyesen szót fogadott,szóval nagyon jól viselte az első külön töltöttt időt.
Én már nem annyira,de ezen is túl kell esnem.... :cry:
Hétfőn az lesz a program,hogy viszem 9-re,ott kell hagynom,és majd ebédre kell visszamennem hozzá.

Hétvégén elvileg mindkét napra vendégeink lesznek.Gyakorlatilag még semmi nem biztos... :D

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Melinda!

Bocsi,kimaradt..
A november végén kezdek majd dolgozni.
Szia!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 

 
 

Sziasztok csajok.

Jöttem egy kicsit levezetni a mérgem…. Még nem nyugodtam le délután 5 órától.
Ma délután feljött az alattunk lakó szomszédasszony megkérni mindeket hogy csináljunk valamit mert nagyon zajosak vagyunk és már 1+ ½ éve nem tudnak egy normálisát piheni. Érdekes hogy a többi szomszéd azt mondja hogy nem is tudjuk milyen mikor van egy kisgyerek a háznál mivel Dávid nem volt síros baba… csak most kezdet el nagy szájú lenni. Párom elkezdte neki mondani hogy hát neki is van gyereke, nem lehet egy gyereket lekötözni vagy leragasztani a száját. Amúgy is a gyerek 20 hónapos és 2 hónapja kezdet el járni, ráadásul vastag zokniban vagy puhatalpú papucsban jön megy a lakásban. Az ellen hogy eldobja vagy kiesik a kezéből a játék nem tudunk mit tenni…. Azt mondta hogy az iszonyatosan hangosan szól és már azon gondolkoztak hogy hoznak nekünk egy 10 cm vastag szivacsot a földre. Vastag szőnyeg van letéve, nemrég még habtapi is volt rátéve a szőnyegre, a parkettára ritkán potyog valami van hogy a parkettára is terítek takarót. Na mindegy…
Nálam akkor kezdte kiverni a biztosítékot amikor azt mondta hogy reggel hatkor barkácsolunk és rohangál a gyerek. Rá kérdeztem hogy mi van??????????? A gyerek reggel ½ 8 -8 között kell, megmelegítjük a tejcit , az ágyban megissza közben mesét nézünk, van hogy 9 óra van mire lemászunk az ágyból, reggelizünk és megyünk sétálni ha olyan az idő. 10-13 óra között játszik, kaja aztán alvás 3 / 4 óráig, aztán megint game. Este 7-kor a gyerek az ágyban van és ott bohóckodunk.
De porszívózok és az Ő párja délelőtt még pihen mivel Ők hajnali 3-kor fekszenek le, Ő belátja hogy fordított az idő beosztásunk, de délig legyünk csendbe mert ők piheni akarnak.
Naaa ácsi gondoltam magamban akkor én csináljak éjjeli baglyot a gyerekemből hogy mi a f…c. Minden bizonnyal zavarta őket amikor nappal, nem éjjel vagy hajnalban ……. nappal orrszívóznom kellett majdnem két óránkét Dávid nóziját. Mondja a párom sajnos ezt nem tudjuk elkerülni a gyerek náthás, de megtudjuk beszélni hogy én majd délután fogok takarítani. Hát ő nem akar vitát, meg veszekedést ő akkor sem szólt semmit amikor a párom lepermetezte az erkélyen ( előtte mindig lenéztünk hogy van e valaki az erkélyen, ha közben kijött miért nem szólt hogy bocsi talán ezt most nem kéne??? Lehet hogy én gondolom rosszul) és amikor húsleves csepeget a nyakába. Na itt már igazán kezdet elszakadni a cérna mindkettőnknél. Soha nem pakolok ki kaját az erkélyre, ritkán télen és ha kiömlött volna talán észre vettem volna. Na itt már mondtuk neki hogy finoman szólva kezd túlzásokba esni ….. áááá kész vagyok.
Csajok mit csináljak??? Nem tudom a gyereket megkötözni, 24 órából 24 órát mellette lenni hogy nehogy kiejtsen / ledobjon valamit a földre.

Bocsi … de nagyon kikívánkozott belőlem a „ story” .

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!



Elnézést, hogy bepofátlankodom a topikba, de lenne egy kérésem.


> Segítséget kérek, ugyanis a kisfiam óvodai csoportja elindult
> egy versenyen, amelyen egyen pólót nyerhet az egész csapat,
> ehhez csak regisztrálni kell a neved, email-címed, és az
> óvodai csoport adatait.
>

A Link, ahol regisztrálni kell:

http://jatek.kiddy.hu

És az következő adatokat kell megadni:

Ovi adatai
> Ovi neve: Kodály Zoltán Óvoda
> Csoport vagy gyermek neve: 3. csoport
> Irányítószám: 2800
> Település: Tatabánya
> Utca, házszám: Kodály tér 3
>
>
> Bocsánat hogy zavartalak és köszi ha regisztrálsz!

Üdvözlettel
Zsanka

Kép

Kép
zsanka
 
 


Szia Melinda!

Erre nem tudok mit mondani...Ez már szőrszálhasogatás a köbön...Nem tudsz mit csinálni,vannak ilyen emberek.Jó hogy nem kell elnézést kérned,azért mert létezel...Király... :evil:
Amikor Dózsakertben laktunk,és maghalt a szomszédnénink,nekünk is volt összetűzésünk a fiával...Állandó éjjeles volt (erről én miért tehetek???),plusz péntek-szombat este buli volt,de úgy (MINDEN HÉTVÉGÉN!!!!) hogy zengett a ház...Na,vele lyukadtunk ki arra,hogy zavarja a létezésünk.Anna akkor volt kicsi,mint most Neked Dávid.Képtelenség megoldani,hogy NE zörögjetek,ha nem a gyerkőc,akkor Te,vagy a Párod...
A mi történetünk vége az lett,hogy eladtuk a lakást (két gyerekes családi házból jövő hölgynek...A gyerekek azt hiszem 6-8,és 8-10 év körüliek voltak...Gondolhatod,hogy ott aztán nem volt lábújjhegyen mászkálás...!!!! :twisted: )Barátnőm mesélte,hogy sokszor zengett tőlük a ház.A legszebb az egészben,hogy nem is szándékosan alakítottuk ezt így,hanem az élet hozta,hogy PONT Ő vette meg a lakást...Lehet,hogy genya vagyok,de édes a gondolat,hogy rájött,nem mi voltunk a legzajosabbak...Már ha rájött,ugye...
Egy szónak is száz a vége,az ilyenekre mondom én,hogy költözzön ki a pusztába,és 10 km-en belül ne legyen szomszédja... :twisted: Egy tömblakásban-társasházban EGYÜTT KELL élni,tolerálni kéne egymást...
Sajnos mást nem tudok tenni,mint sok kitartást kívánok ehhez.Nem egyszerű,az biztos...

Hátha ír valaki,aki tud esetleg használható infóval szolgálni,mert én sajnos nem tudtam...Csak jóóóó hosszan mesélni... :oops: :lol:

Puszi!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok Csajok!

Ancsikám! Ro nagyon ügyes kisfiú, gratulálok Hozzá! Igazán ügyesen veszi az akadályokat a bölcsiben. Elhiszem, hogy Neked nehezebb. :cry: Hiszen eddig össze voltatok kötve. Nekem is nehéz volt, de Lara is nagyon ügyes volt a beszoktatásnál. Hétfőn már ott is alszotok, ez igen, hidd el minden rendben lesz.
Majd képet kérek ám a szülinapról, amikor tartjátok!

Andi! Vivikét az Isten éltesse sokáig! Sok puszi az ovis nagylánynak, Ő is nagyon ügyes az oviban, ahogy írod.
Kitartás a lakásfelújításhoz, utána gyönyörű szépek lesztek, ez vígasztaljon!

Edit! Remélem Milán meggyógyult már, és nem lesz tüdőgyulladás a dologból! :cry: Egyébként Ő is nagyon ügyi az oviban, reméljük így is marad. Apa meg majd belejön a dolgokba. Mienk apa nagyon ügyes, nem szokott bakizni. :P Nálunk is Ő viszi reggel bölcsibe Larát.

Melinda! Háááááát anyám, elhiszem, hogy nem tudtál napirendre térni a szomszéd fölött. A jó k....va anyját. Szerintem elmebeteg lehet. De, nincs joga ehhez, hogy megmondja, hogy délig csöndbe legyetek, meg hogy délután takaríts. Hát nehogymá' ő ossza be az idődet. A gyerek az ilyen, zajjal jár. Ebbe vagy valaki már benne volt, vagy van, vagy lesz, úgyhogy emlékezzen vissza az ő kölkeire. Ahogy leírtad, egyáltalán nem lehettek hangosak, de mondjuk, ha léteztek, jöttök-mentek, ahhoz is jogotok van reggel 6-tól este 10-ig mondjuk, de ehhez meg kell nézni a társasházi törvényt, vagy valamilyen szabályzatot, hogy mettől-meddig lehet "zajongani" illetve egyáltalán élni az életet, utána meg előtte azért csöndben kell, de hát könyörgöm, Ti nem is zajongtok, csak éltek. Alighanem én elküldtem volna az édesanyjába, ha ilyen állatságokat mond, hogy leöntitek a húslevest, stb. Ez nem normális egyszerűen, mi a szar baja van veletek, amiért belétek kötött. Szerintem ne hagyjátok annyiba a dolgot, és kérjétek ki magatoknak ezt a viselkedést, mert Ti ugyanolyan emberek vagytok mint ők, illetve sokkal különbek, úgyhogy ne merészeljenek így beszélni veletek, nem is tudom hogy mer valaki ilyet csinálni. Úgyhogy ne hagyjátok magatokat, nektek is élnetek kell, a gyerek meg ilyen, hogy jön-megy, pakol, egyértelmű. A köcsög szomszéd meg kapja be.
Bocs a fogalmazásért, de nagyon kiverte a biztosítékot nálam, nem bírom az ilyet!
Kitartás, puszillak Benneteket!

Mindenkit puszilunk, majd még írok magunkról is, ha megint idejutok, de most megyek, mert ezer a dolog.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Húúúúúúú, visszaolvastam a Melindának írt hozzászólásomat, elég indulatos lett, de ezt váltotta ki belőlem ez a szomszéd.

Bocsi a kifakadásért, csajok!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Szia Móni!

Nem hiszem,hogy ott fog aludni hétfőn Ro,szerintem inkább kedden lesz az ottalvás...
Tudod,azért (én kis naív...) azt gondoltam,hogy ennyire nem fog megviselni az elválás...Hááát,tévedtem,nem is kicsit...Sebaj,most már tudom,mire számítsak,és hogy mennyire nem lesz egyszerű a későbbiekben sem...Egyiknél sem.....

A kifakadásodat teljes mértékben megértem,én is kiakadtam...Ráadásul még az emlékek is előjöttek,jóóóól berágtam ismét. :twisted:

Tessék jönni a beszámolóval!
Pussz!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Anna!

Bocsi, félreolvastam, hétfőn még ebéd után kell érte menned, ahhhaaa. Nem akartam felületes lenni, bocsesz. :wink:
Na, lényeg a lényeg, hogy tényleg nagyon car őket otthagyni, de ugyebár Te is tudod, hogy milyen jót tesz a gyereknek a közösség, úgyhogy fel a fejjel.
Na, a későbbiekről ne is beszéljünk. Voltunk ugye esküvőkön, és mindig az jutott eszembe, hogy mi lesz, amikor a Lara lesz a menyasszony, hát én szétbőgöm majd az agyam, az tuti. Annyira, de annyira lehet imádni őket. Úgyhogy aranyanyám később se lesz jobb a helyzet, jól látod. :lol:
Kivi leszek, hogy hogy alakul majd a melóhelyeden a helyzet. Te szakba jártál? Gyárban dolgozol, ugye? Hát ha nem, akkor bocsi, de úgy emlékszem, tiszta szita az agyam. :roll:
Majd még írok, csak lassan kel a Lara, mert megígértük neki, hogy megyünk megnézni a pacikat a szüreti felvonuláson, 3-kor kezdődik. Nagy paci fun lett, már ült is pónin, szőrén ülte a lovat :P , úgyhogy nagyon odavan érte. Nem tudom kitől örökölte, de egy biztos, hogy nem tőlem, mert én félek is a lovaktól, amekkora állatok.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok lányok!
Jó sokat írtatok amíg nem voltam! Nem győzöm visszaolvasni. Most is csak félig sikerült, de majd bepótolom.

Melinda!
Köszönöm a kép lekicsinyítéssel kapcsolatos infót, majd próbálkozom.

Köszi mindenkinek a gratulációkat, apa most épp vezetni van megint. Ugyanis csütörtökön jött haza, megint meglepett minket mert csak péntekre vártuk. :)
Sajnos a Bius nem gyógyult meg, sőt most azt állapították meg, hogy arcüreg gyulladása van, úgyhogy még a jövő héten sem megy oviba. Pénteken mentünk vissza az orvoshoz, mondtam neki, hogy semmit sem javult és a gyógyszerek lassan elfogynak, erre ő elküldte röntgenre, aztán vittük vissza az eredményt még akkor délelőtt. Úgyhogy most naponta 3-szor infráznom kell. De már tele van a nem létezőm ezzel a sok betegséggel. :twisted:
Ráadásul hétfőn egy állásinterjúra kell mennem mert a munkaügyi központ talált nekem valamit. Én úgy örültem neki mert hétfőn kell oda mennem 1-re, gondoltam a Bius addigra úgyis tud menni oviba és akkor ott is fog aludni mert nincs aki menjen érte. Na erre itt van, hogy még egész héten itthon kell lennie. Tavaly is ugyanezt játszottuk el állandóan, hogy ha beteg volt akkor legalább két hétig itthon kellett lenni. Most még az a szerencse, hogy anyu éjszakás, így kénytelen ő korán felkelni és eljönni, hogy vigyázzon a Biusra amíg én elmegyek. Szóval ez van!

Andi!
Vivinek nagyon sok boldog születésnapot kívánok, így utólag is!

Melinda!
Én nem foglalkoznék a szomszédokkal a helyetekben. Ha nem tetszik neki valami akkor költözzön el családi házba és kész. Érdekes a többi szomszédot nem zavarjátok? Ez kész röhej komolyan mondom. Mondjuk nálunk is volt ilyen amikor a lakást újítottuk, akkor még a vezetékeket is cseréltük, szóval elég hosszadalmas meló volt és fúrkálni is kellett meg tapétáztunk, bútorokat kellett összeszerelni meg ilyenek. Több napig tartott. Aztán már csak két nap kellett volna, ez pont a hétvége lett volna, amikor is a mellettünk levő lépcsőházból jött át a közös képviselő, hogy nem fúrhatunk akkor amikor akarunk és leadta, hogy vasárnap egyáltalán nem lehet zajongani, hétköznap meg 10-14 óráig. Szóval jól kifogtuk, de azért betartottuk, csak így tovább tartott a felújítás. Erre azóta meg akárki újít nálunk, nekik senki nem szól, ha még este 8-kor ütvefúróval fúr, vagy kalapál valamit. Na ilyenkor mi is idegeskedünk, hogy bezzeg nekik nem szól senki, nekünk meg egyből szóltak.
Na mindegy, ez van! Mindenesetre tényleg dühítők az ilyen dolgok!

Most befejezem, majd még jelentkezem!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok csajok.

Köszi mindenkinek. Megnyugodtam.
Délelőtt beszéltem az egyik szomszédnénivel aki velünk egy szinten lakik és nagyon kiakadt hogy mit képzel magáról az alsó szomszéd. Az mondta hogy ne foglalkozzak vele mert egy idegbeteg nő és ha gondjai vannak ne máson vezesse le a feszültségét. Arra hogy oltári zajosak vagyunk jót kacagott és azt mondta hogy sokszor azt sem tudja hogy itthon vagyunk vagy sem. A lenti meg fogadja el hogy társasházban él, nem kertes házban. Neki is volt/van gyereke és nem volt egy angyal a kedves fia.
Lakásfelújítás a lépcsőházunkban … egy év alatt 3 teljes lakás felújítás ( új lakok) több hónapig eltartott és mondanom se kell hogy szépen sorjában jöttek + nem tudom hogy mennyi ablak, erkély ajtó csere volt ez idő alatt. Egy lakás felújítás jelenleg is folyamatban van.
Na befejezem mert csak felhúzom magam megint.


Anna . „Lehet,hogy genya vagyok,de édes a gondolat,hogy rájött,nem mi voltunk a legzajosabbak...Már ha rájött,ugye...” Ha te genya vagy akkor én is az vagyok mert első gondolatom az volt hogy ha úgy alakul hogy elkötözünk akkor olyan család költözőn ide aki megmutatja nekik hogy mi az a „zaj” , de csak akkora legyen mind amilyet állit hogy mi csinálunk. :twisted:
Kérünk képeket….. érezzétek jól magatokat. Én imádom ha jövés menés van nálunk. Na jó egy idő után fárasztó de mégis olyan jó együtt lenni a szeretteinkkel.
Jövő héten meglátogatnak a tesómék , már alig várom… :D :D

Móni nekem speciel nem okoztál csalódást…. ilyem kifakadásra számítottam a részedről. :lol: :lol: Bírom hogy mindig megmondod a frankot, nem körtönfalazol. Lara valamit az apukájától is kellett örököljön, nem??? :wink:

Zsuzsa sajnálom hogy Bius nem lábbal ki a betegségből. Hétfőre egy kalappal…. Minden rendbe lesz majd meglátod, csak optimistán. :D



Edit merre vagy??? Minden rendben Milánnal???? :?

Végre már látom a taknyos időszak végét, este már nem kellett orrszívó porszívózni Dávid nóziját. Ha minden jól megy apa kedden szabad és megyünk egyet pancsizni.
Vettem neki mutivitanimt, remélem hogy megerősödik az immunrendszere és nem fog hamar minden nyavalyát össze szedni.
Apropó ti adtok valami vitamint a gyerkőcöknek ?

Kellemes hétvégét.
Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok anyákok!

Anna!Elhiszem milyen cudar érzés otthagyni Rot a böliben.Olyan kicsi még...De ha így gondolkodnánk, nekünk 20 évesen is olyan kicsik lesznek. :oops:
Én a Milánnál először tök boldog voltam,hogy felvették az oviba, aztán elbizonytalanodtam,hogy nem is kellett volna beíratnom,csak jövőre...Ki tudja mi a helyes.DE!Olyan rendszerhez szokik,hogy később jobban tud majd alkalmazkodni,gondolom én, rugalmasabb lesz,meg minden.Egy csomó mindent máshogy mutat az óvónéni,mint én itthon.

Melinda!Irtó szerencsés a Te alattad lévő,hogy nem én alattam lakik.Tuti,hogy nem álltam volna le vele még vitatkozni sem.Elküldtem volna a pibe,aztán még direkt hangoskodtam volna.Szerintem mi is hangosak lehetünk.Nekünk még nem szóltak.Bár az alattunk lévőket nem is zavarja.Nekik is van egy Jázival egy idős kisfiúk.Náluk is sokszor van hétvégenként hajnalig "buli",ha a kis srác a nagymamánál van (minden hétvégén),de engem egyáltalán nem zavar.Biztos azért,mert a gyerekeimet sem zavarja.Tudunk pihenni tőlük.Nem zene szól,hanem csak dumálnak,nevetgélnek.Persze ez éjjel áthallatszik,de tudunk simán aludni tőlük.
Én kapcsoltam már be éjjel is a porszívót orrszívás miatt.Ha kell,hát kell.Nem örömömben csináltam,nem szórakozásból.És ha ez miatt feljött volna hozzánk szólni valaki... :twisted: A gyerekeimért mindent típus vagyok...Nem lennék a helyében.
Szóval felháborító egy szomszédotok van.Tényleg menjen tanyára,ha nem tud együtt élni másokkal!

Milán még mindig beteg,köszönöm az érdeklődést.Láza is volt.A köhögés csillapodott,már orra is folyik.(De ez szerintem ilyenkor már csak jó.)Használtuk is éjjel a porszívót.Most az előbb vettük észre apával,hogy fel van dagadva a szeme,arca,bokája...Délután a fenekénél voltak csúnya foltok,amik a bokáján is megjelentek estére.Hívtam is a háziorvosunkat.Apis golyót mondott,hogy szedjen be rá.Azt mondta,hogy ha bármi baj lenne vagy dagadna jobban,kijön.Szerintem ha reggelre is ezek az állapotok uralkodnak,akkor kihívom.
Jázmin ebből az egészből semmit nem kapott el.Gyógyszert ő is szeretne mindig kapni,de mivel nem beteg...Mondjuk Milán most átköltözött a mi szobánkba.Én nyugodtabb vagyok így.Pedig mindig azt mondtam,hogy külön ágyban fognak aludni,meg külön szobában,a mi hálónk az tabu.Aztán meg... :roll:

Móni!Tietek apa nagyon ügyes,hogy minden simán megy vele reggelente.(Vagyis a Larával.)De tudod a mienk apa bográcskajájától meg grilljétől nem böfögünk.Mienk apa mindent meg tud csinálni,bütykölni,de valahogy nem házias.Evvan.Azért marad :D ,szeretjük nagyon :D .

Megyek lezuhanyzom.Ki tudja még milyen iccakánk lesz.

Üdv mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

A tegnapi panaszkodásom jót tett.Mára Milusnak szinte semmi baja.Annyi,hogy porszívóztam az orrát,hogy tökéletesen tudjon levegőt venni,de már nem horkolva aludt.Sőt!Már nem is velünk aludt,hanem a szobájukban.Csak annyi kérése volt,ne csukjuk be az ajtót.Erre átjött Jázika és a karjait az apja nyaka köré fonva aludt :D .Annyira szorította,hogy alig bírtam levenni róla és visszavonszolni az ágyába.Reggel fél 8 után kelt a Milán,áthozta a takaróját,és letelepedett a földre az ágyunk mellé,mint egy kiskutya.Azért örülök,hogy jobban lett.A gyógyszerei még mára elegek.Az oviba szóltam,hogy csak csütörtökön kezdünk.Biztos ami biztos,még itthon marad holnap és holnapután is.Így összesen egy hetet volt ovi nélkül.Ja!És már feldagadva sincs és a foltjai is elmúltak.

Hétvégén nem mostam,pedig tegnap (este) ágyneműt húztam,úgyhogy ma moshatok egész nap.Legyen mit vasalnom!!!

Mindenkit puszilok!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok.

Edit legközelebb tessék sűrűn erre jönni és panaszkodni ha baj van. „Átjött Jázika és a karjait az apja nyaka köré fonva aludt” „Milán,áthozta a takaróját,és letelepedett a földre az ágyunk mellé,mint egy kiskutya.” Jót mosolyogtam…. Kis drágák. :D :D

Ma én is tettem vettem, apa addig szórakoztatta a fiút. Ablakot, függönyt mostam a fürdőszobába és a konyhába kinyaltam a konyhaszekrényt. A hűtő suvickolás holnapra marad mert nem lesz áram. Remélem nem tartják be hogy reggel 8-tól délután 4-ig elveszik … kiolvad mindenem. Holnapra nekem ágynemű áthúzás van betervezve és mosás.
Délelőtt elmegyünk sétálni, remélem jó idő lesz. Ma kimondottan hűvös volt…. Hiába elmúlt a nyár… :(:( de azért egy kis vénasszonyok nyarát még elviselnék. :twisted:

Többiek merre vagytok???

Szép álmokat.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Boldog Születésnapot Vivien !!!

Kép

Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Drága Vivien!
Boldogságos 3. születésnapot kívánok!!!!

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Hát jelentem Milánnak már csak egy kis orrfolyása van,de az csak halványan :D .Lehet holnap már megy is oviba.Még egy órám van eldönteni a kaja miatt.(Mert lemondtam szerdáig.)

Melinda gyere hozzánk is suvickolni!!!!!
Hát igen itt az ősz.Kell ez az átmenet is.Jól fel kell öltözni aztán nem lesz gond!Az a jó,ha nem esik.

Anna!Mi volt a böliben?Hogy viseled?Gondolom Rora rá sem kell kérdezni,mert neki sima ügy...

Na lépek,mert Milán nem hagy békén.Később még jövök!Elnézést!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Na most van egy kis nyugi...Milán még Legózik egyet alvás előtt,Jázmin pedig már szunnyad :D .Ebéd már megvolt...(gulyásleves).

Andi!Láttam töltögettél fel képeket iwiw-re.Itt is számolj be,mi volt.Mi is szerettünk volna bicót venni a Milánnak,de őneki nem kell. :shock: Nehéz eldönteni mit vegyünk.Abban maradtunk apával,ha ennyire nem szeretne bicit,ott van most a futóbringa,majd kap tavasszal.

Beszéltem az ovival is.Nem megy csak csütörtökön.Pénteken akadályverseny lesz az oviban,így aznap nem tudják tartani a szülinapját.Így az ovis szülinap hétfőn lesz.Itthon péntek délután tartjuk.A kaja nem tudom mi legyen.Nem akarom túllihegni,és olyat szeretnék amit előre megcsinálok mielőtt megyek Milusért az oviba.Tippek esetleg?Még tortát sem rendeltünk.Holnap intézkedem ez ügyben.

Gyertek ám aztán írjon mindenki pár sort!Anett!suliban minden rendben?

Jó pihenést délutánra!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Megvolt a nagy állás interjúm, hát nagyon nem bízok benne, hogy engem vesznek fel, de legalább megpróbáltam. Azt mondták, hogy sok a jelentkező, úgyhogy csak a jövő héten fognak valamikor értesíteni, a munkát meg 15-e körül kell majd kezdeni. Egyébként 2 embert vesznek fel. Én még nem dolgoztam a szakmámban, de azt mondták, hogy ez nem hátrány. Hát majd meglátjuk mi lesz.

Nekem a Bius még mindig elég csúnyán köhög, alig tudom őt infrázni is mert nem hagyja. Néha azért sikerül a 15 percet végig szenvednünk, de nem mindig. Viszont a porszívóm az elromlott, így az orrát nem tudom porszívózni, pedig néha még kellene. De szerencsére azért éjjel már nyugodtan alszunk és nem kelünk fel még köhögni sem. Csak el ne kiabáljam! Mi csütörtök reggel megyünk vissza az orvoshoz, remélem azt mondja, hogy hétfőn mehet oviba mert különben már megőrülök, hogy semmit nem tudok itthon csinálni tőle. Mostanában annyira rossz, hogy egyszerűen nem bírok vele! :evil:

Ma voltunk egyet sétálni és végre vettem neki egy gumicsizmát az Ázsia centerbe. Rózsaszínű és egy pillangó van rajta díszítésként. Egy számmal nagyobb, úgyhogy talán még jövőre is jó lesz neki. Viszont van benne bélés, de azt ki lehet venni, úgyhogy akár most akár télen is tudja majd használni. :)

Melinda!

Én most a Béres cseppet adom a C-vitaminnal a Biusnak, de az nem sokára elfog fogyni. Utána egy narancsízű multivitaminos valamit fogok neki kipróbálni, ami állítólag nagyon jó és erősíti az immunrendszerét. Majd meglátjuk, hogy fog beválni.

Képzeljétek, hogy jártam ma! Beakartam indítani a mosógépet, beleraktam az öblítőt, a mosógélt, elindítottam. Aztán furcsa volt, hogy beállítottam ugyan rajta mindent, de már olyan mintha centrizne. Hát erre megyek megnézni és a programot a centrire állítottam be. Hát komolyan mondom nem tudom már hol áll a fejem! :D A múltkor be sem állítottam a programot rajta és úgy kezdtem el a mosást, most meg kicentriztem a száraz ruhákat. Miután lejárt a centri elkezdtem elölről a mosást. Hát ez van!

Na jól van most befejezem! Kellemes délutánt mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok Csajok!

Most csak beugrottam, hogy

VIVIKÉNEK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!

Móni, Laura, Laci

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Jó reggelt!

Zsuzsi!Én is voltam úgy,hogy ide aztán nem jönnék dolgozni,aztán meg azok voltak a legjobb melók a végén!!!!Fel a fejjel!
Szoktam én is ilyen szanaszét dolgokat csinálni.Én is múltkor két adagot mostam hidegmosással (azt sem tudom az mire jó),mire a sötét ruháknál vettem észre,hogy érdekes a tapintása a ruháknak :arrow: persze,mert nem olvadt el benne a mosószer :roll: .Na mindent előlrőlm kellett mosni.Pffff...
A gyerek miatt is megértelek.Én sem mindig tudok csinálni tőlük dolgokat.Nehéz lekötni a figyelmüket sokszor.És pont olyankor,amikor nem kéne,akkor a legintenzívebbek.Legalábbis nálunk.Sokszor már nem tervezek semmit előre,mert tuti,hogy valamelyik gyerek miatt úgysem tudom megcsinálni. :twisted: A múltkor apával arról beszéltünk,mióta gyerek van,nincs az a makulátlan rend,mint azelőtt.Persze,mert nem lehet úgy haladni mellettük semmivel.Tuti,ha elkezdek ablakot pucolni,két napig tart az egész,mert valamelyik gyerek hátráltat.Festés után is sokszor pakoltam volna,de helyette Legóztam,autópályát meg garázst építettem....
Na mindegy,ezek az idők erről szólnak.Most kell őket megtanítani játszani.Hogy később ellegyenek.
Ez a bélelt gumicsizma nagyon jó dolog.Nekünk is kéne.Az Ázsia Center,ami a Centrum helyén van?Az oviba jó lenne ebbe járni és kinti cipőnek is jó egyben...Milán szólt egyik nap,hogy fáj a lába a cipőben,levettem róla,másnap meg azt mondta szorítja.Próbáltam rá egy számmal nagyobbat,az meg még szerintem hatalmas rá...Bár most már egy éve nem nőtt a lába semmit és most itt volt az ideje...

Mai programon: vasalás,este leugrok a boltba.A kaját apa eldöntötte péntekre.Azt mondta szerinte ne lihegjem túl,téliszalámis szendvicsek lesznek meg sonkásak, főtt tojival,reszelt sajttal, uborkával rajta,feldíszítem piros arannyal,azt annyi.Meg lesz torta.

Megyek nekiesek a lakásnak... :twisted:

Üdv mindenkinek:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Apának teljesen igaza van, tényleg elég bőven a szendvics kajának. Mi is arra készültünk amikor a Biusnak tartottuk a szülinapját, csak aztán az egyik öccse pék és már 2-kor ment dolgozni, úgyhogy ők az anyósomékkal pont ebéd időben jöttek, úgyhogy így főztem. De a többiek délután jöttek, úgyhogy ők szendvicset kaptak volna ha kérnek, de nekik meg elég volt a sütemény meg a torta ami volt, mert ők meg ebéd után jöttek, tehát éhesek nem voltak. :)

Én mondjuk dolgoznék ott ahol voltam mert gondolom nem lehet rossz és még az is jó lenne benne, hogy a Biust is tudnám egyedül intézni. Csak éppen az iskolában tanultakat át kellett volna néznem mielőtt interjúra megyek. De hát sosem voltam még ilyen helyen interjún, és ezért nem is tudtam, hogy mire készüljek. Hát mindegy, majd jövő héten kiderül, hogy mi lesz. Leginkább azért nem számítok semmire mert azt mondták, hogy nagyon sok a jelentkező.

Igen a gumicsizmát a Centrumnál vettük. Én is pont azért mert jó lesz az oviba amikor ilyen trutyis idő van és az jó az udvarra is. De mi is néztük már a Tescóban is meg itt Dózsakertben is, de sehol nem találtunk. Még szerencse, hogy legalább volt itt a kínaiba.

Na most befejezem! Majd még jelentkezem! A héten még úgy néz ki, hogy hétvégén is leszek mert apánk nem tud haza jönni mert sok a munkájuk és határidősek. Úgyhogy ez a hétvége kimarad, hogy haza jöjjön. Pedig már úgy megszoktuk, hogy itthon van hetente. De hát mindegy, legalább van munkája. Nem igaz?

Szép napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Jó reggelt!


Milánt elvitte apa oviba.Olyan büszkén megy vele,és mindig kijelenti,hogy anya gyere majd értem a Jázminnal.Imááádddooommm!!!!Olyan aranyos ilyenkor.

Tegnap voltam a gyerekekkel fodrásznál.Jázminkának hátul le lett vágva a haja,egyenesre.Elég összevissza állt neki.Frufruja nem lesz,mert sok a forgója elöl.Most már növeszthetjük ezerrel neki.Persze apa kiakadt,hogy levágattam a pici lányának a haját.Pedig így is tök vagány.Nekem kifejezetten tetszik...Milán megint hozta a formáját a fodrásznak.Virágot szedett neki,puszit adott,és még a kislányokról mesélt az oviban (amiről nekünk nem szokott).És végigülte ismét az egész hajnyírást.Utána a Hugi is mondta,hogy én is akarok!Éééééssss.A kisasszony engdi,hogy körkefével beszárítsuk a haját!!! :shock:

Zsuzsi!Azért drukkolok az állás miatt!Azért mert nem tudtál évekkel ezelőtti dolgokat,még senki nem nézi az embert hülyének szerintem...
A gumicsizmát én is megnézem majd.Én azért szeretem,mert ha tényleg sár van,csak letörlöd és nem kell szárítgatni sem.
Apa meg tényleg dolgozzon,ha már van meló!

Nagyon eltűntek a többiek!Gyertek anyekok!!!

Puszi mindenkinek!Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok csajok!

mindig megfogadom hogy tobbet jovok de soha nem sikerul
orulok hogy egy helyre feljarok minden nap babanaplot irni
megmondom oszinten imadom azt az oldalt

Remelem mindenki jol van megprobalok visszaolvasni

Vivikének boldog szülinapot!

fiamette
 
 


Edit utólag boldog névnapot!

Mia még csak most jött ki a náthából, Gven meg köhög még mindig.
Azt mondja a dokinő, nincs semmi baja, csak valószínű az iskola váltotta ki nála ezt a krehácsolást.

Nem értem ezeket az ovónőket komolyan, én is ott hagytam a Gvent az oviba, mert veszélyeztetett voltam és nem tudtunk let játszani az oviba meg elvolt a gyerekekkel, mikor Mia megszületett meg rengeteg bajunk volt akkor meg azért hoztam haza.

Most meg napközis több okból (ez sem tetszik senkinek)
nem tudom hogy jövőre vissza e megyek melózni, jobb ha ezt szokja meg.
Itthon könyörögni kell neki azért hogy tanuljon.
Annyira jól érzi magát a napközibe hogy mikor megyek érte ő még maradni akar játszani.
Melyik oviba járnak a gyerekeid?

fiamette
 
 


azért nem hoztam haza :)
már írni sem tudok

fiamette
 
 


Sziasztok!
gyors bejelntkezés...köszönöm Vivike nevében is a köszöntéseket..most akartam végig olvasni miket irtatok,de felébredt márkó..sajna magas láza van 2 napja,ma már kicsit jobb..remélem igy is marad..ha jobbra fordul helyzetünk jelentkezünk..puszi nektek..

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a beteg piciknek!
Mi is kezdünk helyre jönni, elvileg hétfőn mehetünk oviba. Remélem addigra teljesen meggyógyul a Bius mert már itthon teljesen kikészít. :) Még ugyan egész hétvégén infrázni kell meg a kanalas gyógyszerét szednie kell, aztán ennyi.
Már nagyon jót fog tenni neki a közösség.

Edit!
Ügyesek a gyerkőceid ha így végig ülnek egy fodrászatot. Nekem a Bius nem tudja végig ülni. Igaz, hozzánk házhoz jön egy fodrász, mert nekünk egyáltalán nem engedi a haját vágatni. Mi ezért is növesztettük meg neki elől még kicsinek. Aztán ha velem jön fodrászhoz akkor nincs vele probléma, azt végig üli rendesen, viszont ha az ő haja van vágva, azt már kevésbé szereti. Kb 5 percig ül nyugodtan, aztán onnantól meg egyfolytában kérdezi, hogy mikor lesz már kész. :)

Kellemes napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Anett!Minél hamarabb gyógyuljanak meg a csajok!Mi a Ságvári oviba járunk.Itt akik otthon vannak általában hazaviszik a gyereket ebéd után.Nem nézik jó szemmel,ha ott alszanak.De megengedték.Elvileg nem fél napot fizetünk az oviban.Jobb ez így nekünk,mert Jázminka sokkal korábban tud lefeküdni,Milán nem alszik annyit az oviban,mint itthon és este hamarabb van nyugi.Téged is megértelek a napközi miatt.Aki meg rossz szemmel nézi,semmi köze hozzá.Legalább tudsz Miussal is külön foglalkozni.Egyre nagyobb lesz,egyre többet igényel belőled.

Andi!Márkónak is mihamarabbi gyógyulást.Itt az ősz,úgy néz ki.Betegek a topic babák. :( És reméljük Vivike nem kapja el és mehet oviba!

Zsuzsi!Azt hiszem neked is jót fog tenni,ha Bius már ovizik.Mi tegnap megkezdtük.És annyi mindennel tud haladni az ember lánya,ha nem ugrándoznak ott körülötte.

Reggel fájt a hasam.(Erős paprikát ettem vacsorára... :roll: ).Erre a Milán elkezdte mondani,hogy ő is beteg,nem megy oviba,fáj a hasa.Na szép...Mondom neki,hogy akkor felhívjuk az orvost.nem is ellenkezett.Ott sírt az ölembe könnyek nélkül,hogy ő itthon marad velem.Mondtam neki megyek majd érte és utána lesz a bulija itthon.Erre: ő is akar a tortáért jönni.Úgyhogy ma sírva ment oviba.Mi lett míg odaértek apával nem tudom...
Tegnap is pityergett délelőtt a csopiban,hogy haza akar menni.Azt mondta az óvónő,ez ilyenkor természetes.Épp hogy beszokott,beteg lett,olyan mintha megint elölről kezdte volna.
Szegénykém mostanában mindig azon aggódik,hogy kinevetik.Sok mindenre az a válasza,hogy nem mondom el az oviban,mert akkor kinevetnek...Pedig nem nevették ki és mi sem szoktuk...
Alma hét volt az oviban,sok mindenről lemaradt,de tegnapelőtt direkt vettem neki szép almákat (itthon is volt,de nem olyan szép),nehogy rosszul érezze magát,hogy csúnyábbat visz,mint a többiek.És képzeljétek az ovi legnagyobb almája lett az övé, és ki is rakták a bejárathoz.Én úgy örültem neki,hogy lehetett egy kis sikerélménye. :D
Tegnap anyukám elvitte a Müllerbe.Egy markolószállító kamiont választott.Pedig napok óta állítja,neki dózer kell.Mikor hoztuk haza,kijelenti,hogy neki mégsem kell már dózer,mert ez sokkal jobb.Egész este azzal játszott.Mondja neki az apja,hogy majd elmondod az oviba mit kaptál,erre megint csak az volt a válasz,hogy akkor kinevetik.Annak örülök,hogy nem a nagy munkagépek közül választott...Mert már nem férünk el.Ez akkora,mint a Matchboxok.És egy-két markoló már van belőle,és ha nagyobb lesz,az a tervünk apával,csinálunk neki terepasztalt.Nem a vasutat,hanem egy kőbányát.És ezek jók lesznek bele.(Amennyibe kerülnek,el is várható.)
Anyósom küldött pénzt,hogy vegyek valamit a Milánnak,de nem tudom mit kéne.(Ő sem tudta és rám bízza,hát kössszzziiiiii.)Apa szerint kis fúrógépet kéne,mert annak a Milán örül,vagy mondtam hogy a dózert,ha már azt akart azelőtt,vagy bicót :arrow: mondjuk azt nem akar a kislegény.)Ha előbb tudom,hogy nekem kell megvenni,rendeltem volna Thomas vonathoz még cuccokat,mert mostanában sokat játszik vele,gondolom mert össze tudja rakni.

Megyek,mosakszom,felöltözöm,felmosok,meg feldíszítem a lakást.A kajában a szendvicseknél maradtunk,azt majd délután megcsinálom.Egy kicsit mosok/szárítok.

Szép napot mindenkinek,jó hideg van kint...
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Hát tényleg jó lesz ha már megy a Bius az oviba mert teljesen kikészít idegileg. Jó lesz ha már legalább a délelőttöm szabad lesz. Két hete amióta itthon van azóta szalad a lakás. Pedig ő eljátszik egymagában, nincs semmi gond, csak minden két percben jön, hogy szomjas, éhes, kakilni kell, vegyem le neki ezt vagy azt meg ilyenek. Minden hülyeségen hisztizik és órákig kell neki könyörögnöm, hogy ha a boltba kell lemenni. A végére meg persze jön a kiabálás mert elfogy a türelmem már teljesen. :cry: Ma is fél 9-kor keltünk fel, de 9-re már azt mondtam, hogy legszívesebben kilógatnám az ablakon! :cry: Ráadásul semmit nem hajlandó egyedül megcsinálni, hisztizik azért mert nem akar elpakolni, vagy mert nem akar lemenni, vagy mert épp nem ugrottam az első szóra. Már mindennap azt várom, hogy mikor lesz végre este, hogy lefeküdjön aludni!
:) Akkor legalább nem rosszalkodik!

Egyébként elhiszem, hogy Milán sírt az oviba, mert tényleg olyan mintha újra kezdte volna. Mi is már két hete nem voltunk oviba, és ma is, hogy találkoztunk az egyik óvó néninkkel, alig akart neki köszönni a Bius, meg szóba sem állt vele. Szerintem neki is kicsit új lesz megint oviba járni és újra megszokni a gyerekeket. Hát majd kíváncsi leszek milyen lesz az első napja, főleg, hogy kirándulni mennek. :)

Ez az ajándék vásárlás tényleg egy nehéz dolog. Nekünk is majd októberbe lesz a Bius névnapja, de fogalmam sincs, hogy majd mit vegyünk neki. Ráadásul anyunak is meg a mamának is ki kell találnunk valamit. Így, hogy most a szülinapjára mindent megkapott amit kért, még nehezebb lesz neki. Bár azon gondolkodtam, hogy valami neki való társast fogunk venni meg amit kapott most a Fifi virágoskertjét, ahhoz kap majd lehet valami hozzá valókat. Láttam külön figurákat meg ilyeneket. De majd meglátjuk addig még van egy kis időnk gondolkodni.

Na jól van most már befejezem, kellemes estét mindenkinek!

Edit majd írd meg milyen volt a szülinapi bulitok! :)
zsuzsi2811
 
 


Editkém!

Isten éltesse Milust a szülinapján!

Puszi:

Móni, Laura, Laci

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Ancsikám!

Boldog születésnapot kívánunk Norbidnak!

Igazi nagyfiú már!

Puszilunk Benneteket!

Móni, Laura, Laci

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Móni!

Nagyon aranyos vagy,köszönjük szépen a köszöntést!!!
Továbítom az illetékesnek! :wink:
Puszi!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Anna!Norbinak boldog 13. születésnapot!!!!Most tartjátok ugye hétvégén?Együtt a Rolandéval...Jó bulizást!Jó készülődést előtte!Utána meg képeket ide!!!

Zsuzsi!Nálunk is sokszor nehézkes az indulás.Ismerős kép,hogy mire összeszedem a két gyereket,rohanni kell haza,mert aludni kell.Nem akarnak jönni a lépcsőn,leveszi az egyik a cipőjét,míg a másikra épp ráadtam...Tegnap én is terveztem volna,de Jázika csak fél órácskát aludt,így a szendvicseket a vendégek előtt csináltam.Azért lett volna jó,ha előre tudok készülni,mert a konyhánk kicsi.Erre akkor fekszik le a kiscsaj,mikor tesómék már jönnek.De legalább aludt és nem volt hisztis.

Nekünk megvolt a szülinapozás.Milán élvezte a sok ajándékot.Jázmin folyamatosan lesben állt.Ha a Milán elkezdett valami játékkal játszani,ő rástartolt arra,amivel a bátyó addig játszott. :D Annyira kis leleményes.
Tesómék is elvitték a Müllerbe.Egy Sikuval több.Egy reptéri tűzoltót választott.(A munkagépek mellett a tűzoltó a nagy kedvenc.)
Anyósom nevében vettem egy aksis fúrót.Ugyanúgy néz ki,mint apáé.Csak hát játék.Nagyon komoly.Na tegnap szinte mindent szerelt vele.Meg egy farönköket szállító traktort is kapott mellé.

A torta fini volt.A fele el is fogyott.Még ma jönnek unokatesómék (unokanővérem a három kisgyerekével).Ott is volt szülinap a fiának,vettem mini tortát tegnap a Jeneiben.Kettő darabot a két szülinaposnak,na meg ott a tegnapi torta fele.A kaja pedig melegszendvics lesz,mert évek óta az a menü ha ők jönnek és ezen nem változtatunk,mert ezt mind az öt gyerek szereti.Az ő férje meg az én férjem is dolgozik délután,így csajos-gyerekes party lesz.

Na Milus felkeltette a Hugit.Legalább tudunk boltba menni korábban.

Puszi mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!
Köszönjük a köszöntést!

Milánnak Nagyon Boldog Szülinapot kívánunk!

Puszi!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Kép Tortával Kép Családi

KépKép
nagyedit
 
 


Utólag szeretnénk kívánni :

Boldog Szülinapot Milánnak és Norbinak !!!

Kép

Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Szia Melinda!

Köszönjük Neked is a köszöntést!

Pusz!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok anyukák!

Mi ez a nagy pangás?Sehol senki...

Nekünk jól telt a hétvégénk.Szombaton nem voltak unokatesómék.Mi voltunk náluk.Pontosabban a kereszt szüleimnél.A gyerekek jól elvoltak.(Mi is :D )

Vasárnap délelőtt pedig elmentünk Budakeszire a Vadasparkba.Nagyon jó volt.De tény,hogy jól fel kell öltözni,mert nagyon hideg van kint.És Milán nagyon ügyesen végigsétált az egészen.Minden érdekelte.Vittünk gépsonkás szendvicseket sajttal és uborkával meg meleg teát.Azt amíg a parkolóból besétáltunk megették (visszafelé ugyanígy), hazafelé alvás a kocsiban.Még mielőtt hazajöttünk volna,elmentünk az ovis tortáért meg vettünk szívószálas üdítőket az ovis bulira.Legóztunk egy nagyot apával.(Jázmin elég hamar elaludt este (Hja 5-től reggelig) Milánnak szerettünk volna örömet szerezni,hogy felépítjük az összes legóját.De ő csak egy autóval játszott végig.De mi apával nagyon jól elvoltunk :D .Hamar ment ő is aludni,utána takarítottam ki a lakást :shock: (legalább nem járkálta össze senki).

Ma reggel meg 4-en mentünk közösen oviba,mert tortát bevinni meg üdítőket ne apa vigye egyedül...Kíváncsi leszek mit mond a Milán az oviról.

Délelőtt jön a doki rutinszerűen...E hónap első hétfője van...És rákérdezek milyen vitamint adjak a lurkóknak,mert kell nekünk is,mert sokat kirándulunk,meg hát a közösség...

Mosnom kell (mint mindig),ééééésss kipakolom a konyhaszekrényt és szépen pakolok vissza,mert a szagelszívó feletti szekrényben és a fűszerek közt hajjaaaajjjj :shock: .

Üdvözlök mindenkit!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit!

Akkor nektek tényleg jól telt a hétvégétek. Nálunk semmi extra nem volt, egyedül szombaton voltunk csak levegőn, akkor is mert kimentünk a piacra körül nézni. És milyen jól is tettük mert a Konzum udvarában ami van játékbolt, valószínűleg be fog zárni és most minden játékra 50%-os árengedmény van. Így meg is vettem a Biusnak a Fifi babákat meg amit már régóta kért a Fifi hajpántját. Ja és persze egy Fifis kártyát is, amit még akkor oda kellett adni neki, hogy a többi ajándékról eltereljem a figyelmét. :) Úgyhogy az ajándék egy része megvan, bár ezt anyu kifizette nekem, úgyhogy ezt tőle fogja majd kapni, de én még holnap visszamegyek körül nézni, hogy mik vannak még mert a kirakatban láttam egy barbie-s pénztárgépet, lehet, hogy a mi nevünkbe apával azt fogom neki megvenni.

Ma már végre mi is mentünk oviba. Mentek kirándulni Tarjánba, valami lovakat fognak etetni. Én persze nem is tudtam, csak azt, hogy mennek, de még a buszt is most fizettem be neki és szegénykémnek se gumicsizmát, se zöldséget nem vittem amivel etethetné az állatokat. :cry: De hát mi két hétig nem voltunk, úgyhogy ne is tudtam az egészről. Mármint, hogy minek mennek kirándulni, vagyis, hogy mit fognak csinálni. A gumi csizmáról azt mondta az óvó nő, hogy nem baj ha nem vittem, de képzelem a cipője, hogy fog kinézni mikor hozom haza. :twisted: Na mindegy ez van! Kaját meg csak adnak neki, hogy ő is tudjon etetni, már ha egyáltalán közel mer menni a lovakhoz. :)

Milyen jó neked, hogy apa ott van, hogy bevigyétek a tortát az oviba. Én két gyümölcs tortát készítettem a Biusnak meg vittem egy Piroska szörpöt és persze mellette még ott volt a gyerek meg a tiszta ruhák. Hát mondanom sem kell, hogy, hogy szambáztam be az oviba mindennel a kezembe. :) Még egyszer ilyenre nem vállalkozok az biztos. De hát ez van amikor az ember párja külföldön dolgozik! Pénzügyileg jó, viszont sokszor hiányzik a segítség!

Na jól van most befejezem, már így is megint kisregényt írtam!
Szép napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Szia Zsuzsi!

Hát ahogy elképzellek a sok motyóval...Tényleg jó,hogy apánk itthon van,na.Meg az is nagy segítség,hogy elviszi reggelente a Milánt oviba.Igaz,hogy hétfő kivételével 7-re jár dolgozni és szegénykém 50-kor van ott az oviban,de olyan mindegy 7-re visszük,vagy fél 8-ra.Ha én vinném fél 8-ra, ugyanakkor kéne indulnunk...És mivel én öltöztetem itthon,ugyanúgy kelek,mire Jázminkám felkel,egy csomó mindennel végzek.Hogy ma közösen ment reggel a család,már leánykám szunnyad :D .

Nálunk van a csoportban egy mobil.Mielőtt vittem a Milánt,azon érdeklődtem.Nehogy lemaradjon valamiről.Mielőtt mentem volna tortát rendelni,akkor is szóltam,hogy pénteken lesz a szülinap és jól tettem,hogy telefonáltam,mert aznap az egész ovinak akadályverseny volt,és ezért van most a buli.

A játékboltot jó,hogy mondod.Én is benézek és elkezdek gyűjtögetni karácsonyra.Sose hagyom utolsó pillanatra,mert az anyagi csőd lenne.Novemberben nekem már minden megvan!

Jó kis program ez a lovas nap! :D Biztos adnak Biusnak is répát...Nem hiszem,hogy nem.

Azért van előnye annak is,ha apa kint van és nem csak az,hogy többet keres.Nekem is dolgozott kint a férjem és én imádtam,mikor csak a Milánnal voltam itthon.Sokkal kevesebb dolgom volt. :D

Szép napot neked és készülj csak a délutáni cipősúrolásra!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Na itt volt a doki.És rákérdeztem a vitaminra.Ő a Bonolact Pro Kid-et javasolta,főleg a Milánnak.

Csak ennyit szerettem volna még...

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!

Hát meg volt a nagy kirándulás és szerencsére nem is lett olyan sáros a cipőnk. Kapott répát is a Bius és azt mondta, hogy a kecskéket etette meg. És persze minden nagyon tetszett neki. Már azt hiszem nagyon jót tett neki, hogy végre oviba ment. :) Meg persze nekem is jó volt egy kis csend itthon.
Nálunk lassan indul a mozgáskotta, amire megint feliratkoztunk. Remélem amikor lesz, azon a napon ott aludhat majd a Bius is mert ha nem akkor sajnos nem fogunk tudni járni, pedig tavaly is nagyon élvezte.
Mobil nálunk is van, bár nem tudom, hogy a csoportba e, de az az igazság el is felejtettem, hogy esetleg azon lehetne érdeklődni! Na majd legközelebb okosabb leszek! Bár remélem az nem mostanában lesz. Már ideje lenne ha kicsit huzamosabb ideig járnánk oviba. :)

A karácsonyi ajándékokkal kapcsolatban tudlak irigyelni, mi minden évben eltervezzük, hogy időben fogunk vásárolni, de valahogy mindig az utolsó pillanatra marad.

Az tényleg igaz, hogy jóval kevesebb a dolgom így, hogy apa nincs itthon mindennap. Még főznöm sem kell annyit. Ja és akkor takarítok amikor akarok, persze ha a Bius is oviban van.

További szép napot neked is!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Voltam a játékboltban a Konzumnál.Vettem Thomas síneket,egy hídat is hozzá.Meg egy legót,amiben apróságok vannak vegyesen,és ki lehet rakni belőle egy csomó mindent és még füzet is van benne az olyan anyukáknak,mint én :D .Ez már karira megy a szekrénybe.Amúgy a játékbolt jól ki van már fosztva.Voltak Bobos Lego Duplók,de azt hiszem már többet nem kap a Milán már Duplót,mert rengeteg van neki.

Zsuzsi!Egyszer már kérdeztem mi az a mozgáskotta?Miért kell arra járnotok?

Ma főznöm nem kellett,vasalnom kéne,de nagyon nincs hozzá kedvem.Délután azt hiszem vendégeink lesznek,de még semmi nem biztos.

Jó ramaty egy idő van odakint.Tegnap is nagyon fújt a szél,erre még ez az eső is.Gondolom Ancsika megint "örül". :D

Gyertek ám elő!!!

Puszi mindenkinek!Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Örülök hát :twisted: ,de kivételesen nem háborgok... :lol: Reggel még viszonylag jó idő volt,aztán bementem az okmányirodába,és mire kijöttem (fél 8-tól-11ig dekkoltam ott...),már car idő volt.De ha a mai napot a bürokrácia útvesztőjében túléltem,akkor mit nekem viharos szél,meg eső... :lol:

Annáék ma voltak Győrben állatkertben,azt mondta óvónéni,hogy ott tök jó idő volt,éppen csak a nap nem sütött.
Rolcsi reggel még sirdogál,de már jobb a helyzet,napközben már csak néha-néha sír.
Norbival is minden rendben,kicsit nehézkes visszaállnia a tanulásra,de igyekszik.Az edzésekre is jár rendesen.

Most csak ennyire volt energiám,az utóbbi két hétben egyszerűen nem tudom utolérni magam...

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Jó reggelt!

Anna!Akkor minden,oks veletek.Nem értem hogy szeretnéd magad utolérni,ha órákig a hivatalban kell ücsörögnöd :twisted: .Nem irigyellek.
Azt én is hallottam,hogy Győrben nem esett.Örülj neki,hogy nem a budapestibe állatkertbe mentek,mert ott car idő volt.
Ro biztos nem érti miért van otthagyva a böliben.Majd megszokja.Érdekes,hogy az eddig nem zavarta,hogy a tesót otthagytátok az oviban :D .Pikkpakk belejön,csak ne legyen beteg!
Norbinak meg muszáj visszarázódni a tanulásba.sok választása nincs :roll: .Kitartást az edzésekhez neki!Nagyon menő!!!

Nekem különösebb programom nincs mára.Kaja még mindig van (raguleves,töltött káposzta).

Szép napot mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit!

Igen, tényleg jól ki van már fosztva az a játékbolt. Még én is csak karira veszek egy két apróságot ha még lesz valami. :)
A mozgáskotta egy torna féleség. Pont holnap lesz egy kis bemutató a szülőknek, de oda én azt hiszem nem megyek mert már tudom miről van szó. Egyébként segít a gyerekek fejlődésében, hogy egyszerre két vagy három fele tudjanak figyelni. Fejleszti az emlékezőképességüket meg ilyenek. Úgy mondanám, hogy bizonyos dolgokat játszva tanulnak meg. Mi tavaly nagyon szerettük, de idén azt hiszem csak akkor tudunk járni ha azokon a napokon vagyis egy héten egyszer megengedik, hogy ott aludjon. Mert ha nem aludhat ott akkor nem biztos, hogy vissza tudom majd vinni a Biust mert ez általában fél 4-4-ig van. De majd még meglátjuk! :)

Képzeljétek, nálunk az oviban már volt ilyen karácsonyi fényképezkedés. Mi persze kimaradtunk belőle mert nem voltunk és nem is tudtunk róla. Úgy látszik idén is így járunk, hogy nem lesz óvodás fényképünk. Itt most elvileg lehetett rendelni olyat, hogy feliratos vagy felirat nélküli kép, volt olyan, hogy csoportos kép. Mindegyik gyerkőcön fölül fehér ing volt és egy télapós sapka volt rajtuk. Tök jó lett a kép ami ki volt rakva mintának, de mi mivel nem vagyunk rajta, így nem is rendelünk mert fölösleges.

Én ma takarítottam végre, bár mivel délbe megyek a Biusért, így csak a lakás fele lett kész meg a hörcsög lett tiszta. Főznöm nem kellett mert volt még maradékom. Na meg a postán voltam csekkeket fizetni, úgyhogy jó hamar el is ment a délelőttöm. Holnap meg folytathatom mert aztán pénteken jön haza a párom, úgyhogy addigra még valami jó kis kaját is ki kéne találnom a hús leves mellé.

Na jól van befejezem. Kellemes délutánt mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Sehol senki...Ejnye-bejnye....

Különös dolgok nem történtek velem...Tegnap Jázminka megengedte,hogy belekukkantsak a szájába.Ééééééssss,kint van mind a 20 fogunk.Minden nap próbálkoztam,de nem a kendvence,ha birizgálom a száját :twisted: .

Milán ma korán ment oviba,mert apának 7-re szigorúan bent kellett lennie.Mát itthon a benti ruhába öltöztettem,ne neki kelljen szenvednie.Csütörtökönként gyümi nap van nekik,és büszkén vitte a kis szilvácskáit meg egy banánt :D .Én annyira imádom!!!!

Jázminka még alszik.Egyre többet dumál,és egyre hosszabb szavakat is mond.Kezd mondatokban beszélni.Igaz 2-3 szavas mondatok ezek... :oops: És ha megkérdezzük mit hozzon a Jézuska elkiabálja,hogy: "pónilovackát!!!!".Még a kezeit is magasba emeli.Nagyon aranyos!!!

Melinda!!!!Merre vagy?Dáviddal minden rendben?
Andi se nagyon jön mesélni?Apa jár már dolgozni?Milyen az ovi Vivinek?
Mónikánk nagyon eltűnt!!!!
Anett se sokat jön... :(
Anna meg utolérő-akcióban van :arrow: de ha a végére ér,kezdheti elölről :lol: !

Szép napot mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok csajok.

Edit itt vagyok, itt vagyok….. Sűrű napjaim voltak. Itt voltak a tesómék és bizony nem unatkoztunk. Vasárnap utaztak vissza. Annyi kaját össze főztem a hétvégén hogy máig nem kellett főznöm. Dávid jól bírta a kényeztetést. Szerintem nekünk is útban vannak a leghátsó fogacskák mert nagyon nyűgös pár napja és néha annyira visít hogy csoda hogy nem törnek ki az ablakok. Ma már adtam neki Panadolt és jobb kedve lett. Úgy látszik hogy megfog szenvedni elég rendesen a hátsórágókkal. Tündéri lehet Jázmin ahogy dumál. "pónilovackát!!!!". … megzabálom a kiscsajt. :lol:

Anna kicsi Ro talán most érzi jobban a hiányodat. Már ott is alszik? Általában mikor dugják ágyba a gyerekeket a bölcsiben? Szerintem nekünk az alvással gond lesz, Dávid újabban 1 és 2 óra között alszik el.

Zsuzsi talán csak megengedik hogy Bius ott aludjon, legalább az nap. Jó készülődést a hétvégére.
Ma csináltam oldalast , Maggi Omlós fortélyok sütőzsákkal …… nagyon fini lett, petrezselymes krumplival. Ha nincs jobb tipped egy próbát megér.


Dávid egy ideje busz imádó lett. A tegnap vettünk neki egy játékbusz a Müllerbe, volt ám öröm. A tegnap este nem sok hiányzót hogy a busszal aludjon. :lol:
Lépek … vasalnom kell, teszek veszek amíg a manó alszik.

További szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: