Új privát üzeneted érkezett!

manofalvi: bocsi rosszul írtam:

NT: nyaki tarkóredő
NB: orrcsont

Mindkettőt a Down kór kíszűrése miatt nézik. Az orrcsont hiánya jelezheti a Down kórt, mert ezeknek a babáknak a 15.hét után fejlődik ki az orruk.

Kép

Kép
falevel2
 
 


De ha valamit nem jól tudok, akkor nyugodtan javítsatok ki. :-)

Kép

Kép
falevel2
 
 


egyébként itt találtok infókat, hogy mit néznek az UH-n:

http://www.gendiagnosztika.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=32

Kép

Kép
falevel2
 
 

 
 


Kép

Kép
falevel2
 
 


A 11-13. hét

Az ülőmagasság
A vizsgálatok során fontos tudnunk a pontos terhességi kort, amit az utolsó menstruáció első napjától számolunk. Abban az esetben azonban, ha a menstruációs ciklus nem szabályos, jelentősen eltér a klasszikus 28 naptól, vagy a kismama nem tudja, hogy mikor volt az utolsó menstruáció első napja, csak az ultrahangra hagyatkozhatunk. A terhességi kort legkönnyebben az ülőmagasságból számolhatjuk ki. A leleten az ülőmagasságot a CRL jelzi, ami az angol Crown-rump length (fejtető-far hossz) rövidítése. Ez az érték 11 hetesen körülbelül 40 mm, 12 hetesen 50-55, 13 hetesen 65-70, így egy táblázat segítségével megadható a terhességi kor, amit a leleteken a Grav.s. jelez. Néhányan beleesnek abba a hibába, hogy összekeveri a terhességi kort és a magzat korát. A terhességi kor két héttel több, mint ahány hetes a magzat, tehát ha pontosan ismerjük a fogantatás időpontját (lombik terhesség, hőmérőzés, csak akkor voltunk együtt stb.), akkor ehhez hozzá kell adni két hetet.

A tarkóredő mérés
Az első trimeszteri genetikai ultrahang vizsgálat során mérik a tarkóredőt. A leleteken általában NT (Nuchal Translucency) rövidítésként szerepel, de használják a nucha, tarkóredő vagy nyakiredő kifejezéseket is. Az NT mérést 11 – 13 hetesen kell elvégezni.A magzat tarkójánál, a bőr alatt folyadék gyülemlik fel. Bizonyos rendellenességek esetén (Down-szindróma, egyéb genetikai rendellenességek, szívrendellenesség) jóval több a folyadék található ezen a területen, így tarkótáji ödéma alakul ki, ami magas NT értéket ad. A tarkóredő értéket általában 3 mm-ig tartják normálisnak, azonban a mért érték sok mindentől függhet. Az egyik ilyen tényező, hogy a tarkóredő vastagsága a baba méretével együtt nő, így természetesen más eredményt kapunk, ha valakinél méréseket végzünk 11, 12 illetve 13 hetesen. Az ultrahang eredményeknél figyelembe kell venni az emberi és egyéb tényezőket, így nem mindegy, hogy ki és milyen készülékkel végzi a vizsgálatot. Azon felül, hogy a mérést végzőnek gyakorlottnak kell lennie, figyelembe kell venni azt is, hogy az egyes szakemberek mérései között következetesen lehet különbség, ezért az eredményt mindig a mérést végző orvos vagy szonográfus méréseinek átlagához kell viszonyítani. Az ultrahang készülékek között a képfelbontásban van különbség, természetesen minél jobb a felbontás, annál pontosabb diagnózis adható. Sajnos a jó minőségű ultrahang készülékek igen drágák, így sok helyen nincs lehetőség ezek beszerzésére. A tarkóredő mérés során a magzatnak semleges pózban kell feküdnie, mivel ha a fejét előre vagy hátra hajtja, az NT eredmény a tényleges értéknél kevesebb, illetve több lesz.

Orrcsont jelenlétének vizsgálata
Langdon Down, amerikai háziorvos, már 1866-ban lejegyezte, hogy a Down-szindrómás egyéneknek általában kisebb az orruk, de vajon látható e ez az eltérés az ultrahang vizsgálatok során? Vizsgálatok igazolták, hogy Down-szindróma esetén később kezd el kifejlődni az orrcsont, így az első trimeszterben még általában hiányzik. Az orrcsont jelenlétének az igazolásával nagyban lehet csökkenteni a Down-szindróma kockázatát, ezért a közelmúltban már pár centrum végez orrcsontmérést. Az első trimeszteri vizsgálat során nincs értelme az orrcsont megmérésének, csak a jelenlétét határozzuk meg. Az orrcsontot a leleten NB-vel szokták jelölni. Az első trimeszteri vizsgálatoknál megadhatóak még az embrió egyéb méretei: BPD (fejátmérő), HC (fejkörfogat), AD (hasátmérő), AC (haskörfogat), FL (combcsont-hossz).

Kép

Kép
falevel2
 
 


sziasztok!

ezen az oldalon megtaláljátok hétről hétre az átlagos méreteket és magyarázatokat

http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


18-20. hét

A 18-20 hét között szoktak sort keríteni a második trimeszteri ultrahang vizsgálatra. A mérések hasonlóak lehetnek, mint az első trimeszteri vizsgálatoknál, de ebben az esetben az ülőmagasságot illetve a tarkóredőt már nem mérik. A méréseken kívül ekkor kell szűrni, az AFP eredmény birtokában, a nyitott gerincet illetve a koponyafejlődési rendellenességeket. Egy jó minőségű ultrahang készülékkel a nyitott gerinc legalább 95 %-ban, a koponyahiány 100 %-ban szűrhető, mely rendellenességeket a magas AFP szint is jelezheti. A terhesség korai szakaszában szedett, fólsav tartalmú magzatvédő szerekkel, jelentősen lehet csökkenteni a nyitott gerinc kialakulásának a veszélyét (családtervezés).A 18-20. heti ultrahang vizsgálat során kell megvizsgálni, hogy a csontok, illetve a belső szervek normálisan fejlődnek e. Külön hangsúlyt érdemes fektetni az embrió szívének a vizsgálatára, mivel a szív fejlődési rendellenességek genetikai rendellenességre utalhatnak.A 18. héten az orrcsont hosszának a mérésével lehet a Down-szindróma kockázatát jelentősen csökkenteni. Ebben a terhességi hétben az orrcsontnak 2,5 mm fölött kell lennie, de átlagosan 4-5 mm körül van.

Amennyiben az első illetve második trimeszteres szűrések során minden rendben találtunk, és a kismamának sincs semmi panasza, rutinszerűen a 30. illetve a 39. hét körül végzünk ultrahang vizsgálatot. Ezeknél a vizsgálatoknál a magzat helyzetét, illetve fejlődését követjük nyomon, genetikai rendellenességre utaló jeleket ilyenkor már nem keresünk.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok!

Falevél, köszi az infót. :D
Valami hasonló van az én UH papíromon is! :D :D Csak a latin szavakat nehezen tudtam kihámozni... Akkor megnyugszom. Egyébként nem a vérvétel eredményre mondták, hogy jó, hanem az UH papírt elkérte a nő, míg levette a vért, és arra mondta, hogy minden ok. Tényleg félreérthető voltam. Bocs :? A vérvétel eredményéért majd 2 hét múlva kell mennem a genetikai laborba.

Mazsi, Neked is köszi az oldalt.
Felvettem mindet a kedvencek közé!!! :D

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


manofalvi: máshol is tévedtem: plexus chorioodeus norm.: ez a szívkamrákat jelenti, véletlenül agykamrákat írtam, ami hülyeség...

A genetikai labor hol van?

Kép

Kép
falevel2
 
 


Falevél!
Nem hülyeség amit írtál, plexus chorioideus az agyban lévő érhálózat, ez termeli a liquort(agyvíz)!

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


rozmaring: köszi! a doki elmondta hogy mi mit jelent, de még így is keverem... :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok!Csatlakozhatnék én is hozzátok?Bár nem várok babát,s nem is tervezünk már.Azért a szívem mélyén nagyon vágyom megint a babázásra. :) Tavaly júniusban szültem itt Kecskeméten,láttam erről volt szó.A 32. héten szóltunk a dokimnak,hogy babás szobába szeretnénk menni mindenképp.Itt a neten olvastam,hogy már éjjel is kint lehet a pici.Június 22.-én megszültünk,kiderült nincs hely a room.in-ben. :( A szívem majd megszakadt,mikor 1 óra elteltével jöttek,s elvitték csöppemet. :cry: 3 nap múlva nagy nehezen be tudtam jutni,dokim sok utána járására,addigra a non-stop kintlétből annyi lett,mint borsika írta,hogy akkor lehet kint a baba,ha a többiek bele egyeznek!!!Abba,hogy a te babád éjjel is veled lehessen,mert úgy szeretnéd!Szóval tök idegenek döntik el helyetted.Mire átcuccoltam a babásba,addigra már csak 12 órás baba szoba lett belőle. :( Közben csöpp lányom eléggé besárgult,egész nap aludt,nem akart enni,a súlya nem sokat,de foly. esett,nekem nem indult be a tejem,szóval lelkileg teljes szétcsúsztam,mire 5.nap reggel lett.Akkor derült ki,hogy a sárgaság miatt mehetünk-e haza.De hál Istennek mehettünk.Amúgy a csecsemősök nagyon arik voltak,látták mit küzdök az etetéssel,megbeszéltem velük,hogy menni akarunk haza,hadd etessem a m.szívóhoz való c.üvegből,mert mellé ment a pohárból állandóan,s nem hízott.Onnantól beindult a gyarapodása,s vége lett ennek az 5 napos hercehurcának.Bocsi,hogy ilyen hosszúra sikerült :oops: Sziasztok!Andi
Vendég
 


Falevél,
a vérvételes nő mondta, hogy ott, ahol levették a vért, tovább kell menni, a sarkon elfordulni balra, és ott a (rövid) folyosó végén van. Bár még nem voltam, de gondolom, csak nem tévedünk el! :lol:

Üdv donoé!
Sajnálom, hogy nem sikerült a baba-mama szoba. :( Azért remélem, azóta minden rendben, szopizik a baba és szépen gyarapodik! :)

Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


manófalvi szia!

Csak 2 hétig volt tejem,de szépen gyarapodik,22.-én volt 8 hónapos.Édi kis csajszi :) Neked pedig gratulálok a picikédhez! :) Mit szeretnétek inkább?Kisfiút,vagy kislányt?
Vendég
 


mondjuk a 12 órás szoba,ahogy nekem mondták,nem fedi a valóságot,mert 1/6-tól este 1/10-ig volt lent.Az pedig 16 óra.
Vendég
 


Szia donoé!

Sajnálom, ami veled történt. Nekem 2004-ben sikerült egyből bejutni a rooming-in-be, de sajna pont du. szültem, így csak másnap reggel kaphattam meg, addigra meg már szerintem megszokta a poharat és nem akart szopni. Aztán a kórházban végig nem szopott, éjjel ugye nem is volt velem és nagyon sok kínba, szenvedésbe került otthon, mire cicre szoktattam. Nagyon nagy kitartás kellett hozzá és meg kellett állni, hogy ne adjak tápszert, bár ilyen 20g-okat szopott. De sikerült és 2 éves koráig (szinte csak)szopott, és hála Istennek egészségesen, szépen fejlődik (kopp-kopp).
Nagyon félek, hogy ez újra megtörténik, vagy be sem jutunk babás szobába. Ezért félek itt szülni, még mindig gondolkodom. dehát itthon nem merek, Pest meg messze van.Dehát ezt már leírtam.

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Szia rozmaring!

2004-ben nekem is rögtön sikerült a babás szoba,pedig akkor csak 2 volt.egy 4 ágyas,s egy 2 ágyas.Akkor én sem kaptam meg,mert 19.48-kor szültünk,1/2 10-kor toltak le.De akkor olyan klasszul,gördülékenyen ment minden.Pedig nagyon új dolog volt még,én sem ismertem ezt a lehetőséget.Most meg végig bőgtem az 5 napot. :cry: Ez a szülésem nagyon elvette a kedvem az egésztől,de nem szülnék máshol,mert itt legalább ki ismerem magam,nem beszélve arról,hogy nem váltanék orvost.Már 14 éve hozzá járok,s maximálisan meg vagyok elégedve a munkájával.Neked is gratulálok pici manócskádhoz! :) Tudjátok már milyen nemű lesz?Néven gondolkoztok már?
Vendég
 


Sziasztok!

Bocs, hogy el voltam tűnve az utóbbi napokban, sajnos, akadt egy családi gondunk.
Mindenkinek nagyon köszönöm az üdvözlést, a köszöntést és a gratulációt!

ANGEL: Én nagyon elégedett vagyok Szabó Gáborral! Októberben már volt egy próbálkozásunk, ami, sajnos nem maradt meg, a doki nagyon normálisan állt a kérdéshez! Segítőkész volt, elmondta, amit tudnom kell. Rendes, megértő doki. Van egy stílusa, ami egyékbént valakinek vagy bejön, vagy nem. Nekem hál'istennek elsőre bejött. Pedig nagyon izgultam az orvosváltáskor tavaly tavasszal! :)

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Manófalvi, Falevél!

Mikorra vagytok pontosan kiírva?

Falevél!

Megírnád pü-ben, hogy pontosan hol laksz? 27 évig laktam a Petőfi Sándor u-n. Lehet, hogy legalább látásból ismerjük egymást. :D

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Sziasztok!

Donoé, biztos közhely, de a lényeg, hogy egészséges legyen! :D Illetve első baba lesz, úgy hogy tényleg mindegy, hogy fiú vagy lány lesz-e! Apa persze rém büszke lenne, ha fia születne, de ez már úgy is eldőlt! :lol: :lol:

Noémi mi szept.7-re várjuk. Te 3 nappal vagy előbb, igaz?

A nagy 12.hetes változásból egyelőre semmit nem tapasztalok, hogy kevesebb rosszullét, meg hányinger. De még türelmes vagyok... :) Remélem, tényleg lesz jobb is! Bár semmiért nem cserélném el a babavárást! :D

Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Manófalvi!

Lehet,hogy közhely,de tényleg így van,hogy egészséges legyen. :) Nekünk már három van,de még mindig bennünk van,hogy elpakolgatjuk a pici ruhákat,bár nem akarunk több babát,de vágyunk rá.Csak anyagilag szeretnénk a lehető legjobbat adni nekik,azért ha véletlen terhes lennék,nem gondolkoznánk. :)[/url]
Vendég
 


Donoé!

Hátha lesz még egy 4. is... :D
Eredetileg mi kettőt terveztünk, de most valahogy úgy érzem, akár több is lehet. De majd biztosat csak a szülés után nyilatkozom... :lol: :lol:

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Sziasztok!

Manófalvi! Igen, három nappal előbbre várom. :-)

Ti nem vagytok NAGYON érzékenyek a frontokra? Én teljesen kivoltam ma reggel! 3/4 5 óta fent vagyok és fáj a fejem.

Egyébként nálam eddig bejött a 12 hetes választóvonal, jobban vagyok, az erőm is kezd visszatérni.

Beszéltetek már könyvekről. Ismeritek Vicky Iovine: Barátnőim a terhességről c. könyvét? Naggggyon jó!!!!! Mindenkinek szívből ajánlom! Én már több soron könnyesre röhögtem magam rajta! :-)

Meg még azt szerettem volna mondani, hogy ilyen heti lebontásokat találtok a babazo-n, a babaszoba-n és a porontyon is! Én ezeket szoktam nézni.

Jó böngészést és olvasást Mindenkinek!

És kellemes további hétvégét!

Noémi

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Sziasztok, itt egy cikk, amit érdemes elolvasni és megfontolni mindenkinek!: http://www.naturkaps.hu/index/hu/node/kismama

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Hamár könyv, a Suttogó titkai című könyvet bizonyára sokan ismeritek. 3 része van I-II. és a Suttogó mindent megold. A babaváróknak az Irész a leghasznosabb. Persze ez sem szentírás, de érdemes elolvasni, sok jó ötletet információt leht belőle gyűjteni. A Bookline-on is megrendelhetitek ( ott ált. mindig van, és állandó kedvezmények vannak). :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Manófalvi :lol: :lol: !4. baba csak akkor lesz,ha véletlen becsúszik.Bár drága férjem azt mondja,olyan gyorsan megnőnek,hogy addig csináljuk,míg fogamzóképes vagyok :roll: :lol: :lol: .Amúgy meg olyan jó a több gyerek.Nagyon sok örömet tudnak adni,felvídítanak a kis aranyos dolgaikkal :)
Vendég
 


Noémi, hát eddig még nem vettem könyvet, mert egy csomó kismamaújságot kaptam kölcsön. Egyelőre azt sem győzőm. :D
De persze jó lenne majd egy könyvet is venni, ahol tematikusan, időrendben kereshetem az épp aktuális dolgokat.

Én a heti eseményeknél a pampers.hu oldalon nézem a terhesnaplót. Az is nagyon jó!

Donoé, hát akkor hátha "becsúszik"... :D :D

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


pálfinoémi: nem tudom pontosan mikorra vagyok kiírva, mert mást mond a védőnő és mást a doki. Vagy szept.5 vagy szept.9.
Egyébként meg úgyis +/- 2 hét még normális, úgyhogy majd kibújik, amikor szeretne :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


Falevél,
a babaszoba.hu-n vannak kalkulátorok, többek között szülési is, ott meg tudod nézni, mikorra vagy kiírva :D

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Manófalvi azért arra törekszünk,hogy ne "csússzon" be :lol: :lol: Ez a teória csak a nagyon véletlennek szól.A mai helyzetben 4. babát is vállalni elég nagy merészség volna.Meg szeretnék majd egy kicsit nő lenni megint,dolgozni,tanulni,csavizni a barátnőkkel,így meg sehová nem tudok menni,mert mindig azon jár az agyam,hogy jól vannak-e,apa tudja.e hogy szoktam csinálni a Velük való tennivalókat,stb.Szóval nem tudok kikapcsolni még.Na,de majd ha nagyobbak lesznek. :D
Vendég
 


Jut eszembe!Nem tudjátok véletlen,hogy tehetnék szert egy iwiw meghívóra?Senkit nem ismerek olyat,akinek lenne.Megszeretnék találni valakit,aki tudom,hogy fent van,de nem tudom elérni,nem tudom az email címét,sőt a másikat sem :cry: Köszi,ha tudtok valami megoldást.Ha nincs meghívód,akkor abszolút nincs is lehetőség felmenni?
Andi
Vendég
 


köszi linacska! már azt is megnéztem, aszerint meg szept.11.
Szóval jelenleg 3 időpont közül "válogathatok"

Kép

Kép
falevel2
 
 


Donoé,
ha megmondod kit szeretnél megtalálni megkeresem neked, és ha fent van az elérhetősége, e-mail címe, akkor fel tudod venni vele a kapcsolatot. Amúgy kérhetek neked meghívót, kis idő még megjön, de odaadom.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!

De aranyos lennél!:-)Deák tamás a neve,de azt sem tudom most merre lakik,meg nem tudom,van-e már családja.Nem akarnék belerondítani,mikor csak megtalálni szeretném.Semmi többet.Nagyon megköszönném,ha tényleg igényt tarthatnék rá,én senkitől nem tudok kérni. :cry: Akiket kérdeztem,nekik is pont az kellene.Köszi mégegyszer! :)
Andi
Vendég
 


Sziasztok!

Falevél, akkor mi alapján tudtál menni a 12.hetes UH-ra? Tényleg elég sok időpontod van... Bár a babó úgy is akkor jön, amikor jönni akar... :lol:
Donoé, én is megnézem, ha gondolod, ezt az iwiw-es dolgot. Egyelőre nincs szabad meghívóm, de már kértem. Ha megkapom, gondolok rád és egyeztetünk. Persze Linácskával is! :D
Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


manofalvi: egyelőre a doki számítását veszem alapul, mert ő már kétszer vizsgált ultrahanggal is. Eszerint szept.5.
A 12.hetes ultrahang meg 11-13.hetet jelenti, hiszen senkinek sem lehet napra pontosan belőni, hogy mikor fogant a pici. :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


Manófalvi!

Nagyon aranyos vagy te is,jó lenne fel látogatni erre az oldalra.De csak akkor kellene,ha Nektek bizti nincs rá szükségetek. :) Ő a volt barátom,csak tegnap nem tudtam le írni,mert a férjem itthon volt,s nem akarnám megbántani vele,csak szeretném tudni hogy alakult az élete.Már biztos írtad,de nem láttam,milyen néven gondolkoztok a pici babácskának?Baba szobát választasz majd?Kicsit irigyellek,olyan csodás érzés,mikor tudod,hogy egy kicsi élet fejlődik benned. :)
Vendég
 


PálfiNoémi - Köszönöm a válaszod a dokiról Ez alatt mit értesz: "Van egy stílusa, ami egyékbént valakinek vagy bejön, vagy nem." Leírnád pontosabban? Milyen stílusa van?
angel
 
 


Falevél2 ha tudatosan arra törekedtek,lehet tudni.Nálunk a 3. babánál olyan furcsa volt,2 nap volt mikor teherbe eshettem.Pénteken,s vasárnap voltunk együtt,hogy nagyobb esély legyen a fogantatásra,s következő péntek reggel úgy ébredtem,hogy annyira fájtak megduzzadtak a melleim,hogy nem bírtam hozzá érni.De beszéltük férjemmel,ez bizti nem annak a jele,mert túl korai lenne.Hiszen vagy 1 hét vagy 5 nap telt el az együttlét óta.De aztán két csíkos lett a teszt :D :D Innen már a dokinak is tudtam mondani biztosra,hogy mikortól számolhat :lol: :lol: cftrhbb dd vcrdfr v

Ezt az utolsó néhány "szót"pici lánykám írta :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


ezt nem hoszem el. Az előbb írtam egy hosszú hsz-t a dokiról. és elszállt!!! :x :x :x :x
A lényeg az volt, h megfontolt, nem kapkod, csendes, ellazulsz a jelenlétében, nem alkalmaz semmit sem hirtelen felindulásból. Nekem nagyon bejön a stílusa.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok Kismamik! :)

Nekem is Szabó Gábor volt az orvosom. :) Szerintem semmi rossz vagy bántó nincs a stílusában. :)

Azért írok ide nektek, mert találtam 3 doboz Magnesii Citrici tablettát (még Sz. G írta fel :D ) ha esetleg kell valakinek nagyon szívesen neki adnám. :)

KépKép
KépKép
nana09
 
 


Donoé, szívesen felajánlom majd, ha meglesz a meghívó.
Neveken még nem gondolkotunk, úgy tervezzük, majd megbeszéljük a babóval is: neki melyik tetszik. egyelőre tényleg semmi.
Ha lesz szabad hely és a körülmények is biztosítják, akkor nagyon szeretnék baba-mama szobába kerülni.

Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Gondoltam megirom,mi történik velem terhességem alatt,hátha még valakinél ugyanez előfordul...
Mostmár ugye a 27-edik hétben vagyok,de még a reggeli hányinger az megvan,nem mult el,sajnos...meg hát terhességem első felében 1o kg-ot fogytam...aztán valahogy sikerült 5 kg-ot hizni 6 hó alatt,de most a multhéten,mikor megmértek,ujból 1 kg minuszba volt...kicsit aggaszt ez a dolog,remélem,h.nem árt a babának,az,h.étvágytalan vagyok,és,h.nem hizok,mint egyes kismamák...egyesek szerint ez jó,mások meg aggódnak...nem baj az,ha én nem hizok,csak ő legyen jol,és kapjon meg mindent.Gyümit azt eszek,tejterméket,csak a meleg kajáktól riadok vissza sokszor,főleg a hustól :oops:
Röviden ennyit...


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timcike hát ez elgondolkoztató. Minden esetre ugye szedsz terhesvitamint??? Ha nem viszel be elegendő tápanyagot, azt a baba a szervezetedből veszi el. viszont a vitaminokkal legaláébb minimálisan fenntarthatod a szervezeted és a baba szükségletét is. Tegnap linkeltem ide is egy cikket, az Omega-3 fogyasztásáról. Egyél ilyen kapszulát is. Fontos a babának az agy, ideg, és szemfejlődéséhez, és ez nincs benne a terhesvitaminokban sem. Próbálj legalább párolt zöldséget, párolt husit enni. Meg ananászt, túrót ( pl tejföllel), lenmagos kenyeret. Ezekben mind-mind sok sok hasznos tápanyag van. Ismerősöknek pl van jó kis ételpárolójuk, amit pl a media marktban is lehet kapni. Van olcsóbb fajtája is. Ebben nagyon finomra elkészíthetők a dolgok, és így eszel főtt kaját, de mégsem főtt. Nem tűnnek el a tápanyagok, és még talán a husi is ízleni fog. Sok terhes azért képtelen főt kaját enni, mert már elkészíteni is nehezére esik, vagy a szagától, a szag gondolatától rosszul lesz.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Timcike, sajnálom, hogy ennyire nem akarsz tudni enni. Sajnos nekem sem nagyon megy, de eddig bele sem mertem gondolni, mi lesz, ha később sem tudok majd enni.
Azért tényleg muszáj lenne erőltetni dolgokat, de nekem sem megy... :( A husi nekem is a mumusom. Semmilyen formában nem tudom megenni... Tényleg furcsa, hogy míg más azért óvatos az étkezéssel, hogy ne hízzon sokat, addig olyanok is vannak, akiknek pont az ellenkező problémájuk van.
A védőnő és a doki nem ajánlott valami vitamint, amitől jobb étvágyad lenne? Csak a hányinger van, vagy hánysz is???

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Angel!
Kihangsúlyoznám, hogy nagyon jó fej doki! Talán nem annyira lelkizős, dehát végülis nem pszichológus! :-))) Egy picit nyers, ez nem biztos, hogy mindenkinek bejön. De én bírom. Igazándiból poénkodni is lehet vele, ami szerintem jó.
Tehát a lényeg, hogy szerintem jó, lelkiismeretes doki, AJÁNLOM! :D

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Falevél

Azért az nagyon valószínű, hogy a kórházban összefutunk! :-)))

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Sziasztok!
Nekem már elmúlt az egész napos émelygés, és az étvágyam is kezd visszajönni. :D Csak a fogmosásnál jön rám a hányinger, nem tudom miért...pedig már fogkrémet is váltottam. :?
Vitamint én is szedek (Elevit). Én nem fogytam, de nem is híztam.

A kórházban majd én is szeretnék baba-mama szobában lenni, szeretném a picikémet kezdettől fogva szoptatni...éjjel is.

Egyébként nagyon örülök, hogy egyre többen vagyunk a fórumon, jó olyan emberekkel megosztani a tapasztalatokat, akik hasonló helyzetben vannak. :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


donoé: azért nálunk a "baba-projekt" nem volt ennyire tudatos. Szívünk szerint már mindketten szerettünk volna gyereket, a férjem is és én is nagyon vágytunk rá, de az eszünk azt diktálta, hogy várjunk még, mert egyetemre járok és jobb lenne utána. De annyira azért készültünk rá, hogy a tablettát abbahagytam. :D A nőgyógyász csodálkozott is, hogy fél év után összejött a picinke, mert több olyan paciense van, akinek sehogy sem sikerül, több évi tablettaszedés után.

De kezdettől fogva nagyon örülünk a kisbabánknak és most már el se tudom képzelni, hogy milyen lenne nélküle, pedig még csak 12 hetes. :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


Szia Falevél2!

Nekünk is csak a 3. babánk volt ennyire tervezett. :) Barbi teljes véletlen sikerült,még a dokit is megcáfoltam,hogy bizti nem vagyok terhes :lol: Donáttal valamennyire terveztünk,hogy egyszer majd sikerül.Noémi teljesen tervezett baba volt,s rögtön sikerült. :) Ugye mekkora csoda részesei lehetnek a nők? :) Mindig mondtam férjemnek,hogy olyan kár,hogy ezt Ő nem tudja érezni,mikor mocorog,főleg ha olyat eszel,ami nagyon jó neki is.Majd meglátod ha érzed már a mozgását,ki fogja mutatni melyik az az étel ami ízlik neki.Legalábbis is nálam így volt.Ha pl. csokit ettem,pár perc múlva éreztem,hogy majd ki ugrik a pocakomból. :) Meg az autózás.Ott folyamatosan mocorgott mindegyik,mai napig imádnak autózni.
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: