Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A szülőszobát szoktam nézni, alig tudom kivárni a szerdákat. Mivel az első szülésemnél az orvos jelenlétét (későn hívták be /szerintem!!!/, de a lényegnél ott volt) kivéve nagyon kiszolgáltatott helyzetben voltam, jó látni, hogy mire számíthat az ember, ha fogad szülésznőt is. A gyerkőc kezdeti betegsége miatt sokáig úgy gondoltam, nem akarok megint szülni, de gyermek utáni vágyam, Húgom második szülése, a babaneten olvasott gyermeket akaró lányok, asszonyok hsz-ai segítettek túltenni magamat félelmeimen. Nem azt mondom, hogy nem fogom végig aggódni azt a csodás 9 hónapot, de már biztos vagyok a dolgomban. Szóval nekem sok erőt és hitet ad a sorozat, bár van ami nem tetszik benne. Pl az a fiatal lány esete, aki nem tudott SEMMIT a szülésről. Ezt még a riporter is tudta, de ő is hagyta tudatlanságban a lányt. Pedig segíthetett volna neki a forgatás ideje alatt, ha mással nem, hát bátoríthatta volna, hogy merjen kérdezni a tanácsadáson, a vizsgálatok alkalmával. Persze, így "hitelesebb" lett a történet, nagyobb kontrasztot tudott állítani az akkor bemutatott két szülés között. Persze ez a műsor szempontjából, nekik jó, és valóban nagy a különbség a fogadott és nem fogadott orvossal történő szülésnél. Láthatjuk azt is (legalábbis én azt szűröm le), hogy ha a szülésznő is meg van fogadva (szép magyarul fogalmazvaKép), akkor más a hozzáállása. Az én szülésemnél a szülésznők (nem is tudtam akkor még, hogy őket is meg lehet fogadni, azt gondoltam, utólag köszönöm meg a kedvességüket) csak akkor foglalkoztak velem, amikor az orvos is megérkezett. Addig úgy eltűntek, hogy azt se tudtam, hol vannak. Szóval a műsor nagyon tetszik, bár ez is azt igazolja, hogy ha biztonságban akarod érezni magad, akkor fizess. Ami ellen nincs is kifogásom, de könyörgöm, ezt nem mindenki engedheti meg magának!!!
A műsor azt is mutatja nekem, hogy a szülést is sokféleképpen meg lehet élni, hogy a félelmeimet le kell küzdeni és át kell adni magamat a természetnek, és igenis újra át kell élnem ezt a CSODÁT.

Más vélemény?

Györgyi! Nem irígyellek a szülés miatt, rossz lehetett olyan fáradtan végigélni, de elhiszem, hogy a BABA kárpótolt mindenértKép. Mennyi idős a gyermeked? Fiú vagy lány? Mikorra is tervezitek a második gyerkőcöt? Bocs, ha túl kíváncsi vagyok!Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Szia Beatrix!

Nem vagy "túl" kíváncsi.Kislányom van és májusban lesz két éves.A tesót úgy terveztük,hogy 2,5 éves kora után.Már túl vagyunk egy sikertelen hónapon,és ha most összejönne,akkor a születésekor pont 2,5 éves lenne.Tehát már benne vagyunk a "tervezésben".

A szülőszoba nekem is tetszik.Volt egy-két szülés,ami szinte felháborított.Például az is amit írtál.Szegény,tudatlan államigondozott kiscsaj.Mert az volt,még szinte gyerek.
Mikor én szültem is volt egy hasonló.16 éves volt,és közölte,hogy azért volt olyan problémás a terhességem,mert öreg vagyok a szüléshez.26 évesen!!!Hát igen!Az Ő köreiben valóban.....
Ő jutott eszembe erről a részről.Ő is az első fájások után azt kérdezte,hogy szerintünk fog-e ez jobban fájni.

Az jó,hogy egy ilyen műsor erőt tudott adni egy újabb szüléshez.Nagyon megértem,hogy féltél tőle.Nem feltétlen kell a következőnél is bajnak lenni,és végül is az a lényeg,hogy nem lett semmi szövődménye,és egészséges a kisfiad.Abban igazad van,hogy a születés egy csoda.

Most röviden csak ennyi.Majd folytatjuk még.

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!

Drukk Nektek, hogy hamar sikerüljön a babu. Nálunk a kisfiam min. 4 éves lesz, mire kistesója lesz, ez a különbség csak több lehet.

Nálatok ez már nem "tervezés"KépKépKép!

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 

 
 

Sziasztok!

Nemrég jöttünk haza az UH-ról, hát hirtelen csak annyit tudok mondani, hogy fantasztikus élmény, én mindenkinek csak ajánlani tudom, ha odakerül! A vizsgálatot tényleg a Dr. Balogh Artúr végezte, de ott volt Dr. Jakab Tamás is -remélem jól emlékszem a keresztnevére- aki azért szintén részt vett a vizsgálatban, legalábbis a nekünk fordított tv-n végig mutogatott és magyarázott, hogy mi látható. A két doki nagyon kedves és szimpatikus volt, megértem, akik itt is a Balogh doktor rajongó táborához tartoznak. Ami a leglényegesebb, hogy a kisbabánk teljesen egészséges, sőt egy héttel nagyobbnak is látszik a valódi koránál, és 98,5%-os biztonsággal kijelentették, hogy a pocaklakó kisfiú! A vizsgálat egyébként olyan háromnegyed óráig tartott, a babát átnézték a fejebúbjától a sarkáig, minden mérés megtörtént. Óriási volt látni, ahogy ott mozog a kicsim a tv-ben! Ásítozott meg forgolódott, úgyhogy nagyon aktív volt! Kaptunk képet is a kis pofijáról, meg ugye megvan a videofelvétel is, sőt mi kiírtattuk cd-re is a rögzített képeket, meg a mozgását. Óriási élmény volt a Kispapának is, mert ő ugye most teremtett igazán kapcsolatot a csemetéjével, meg tegnap, amikor már ő is érezte a hasamon keresztül a babóca mozgását! Úgyhogy most szárnyalunk és boldogok vagyunk!!!

Kívánok nektek is minél hamarabb ekkora boldogságot!!!!!

További szép napot: Swen

Vera! Valóban keresték a vizsgálat alatt a Balogh dokit telefonon, csak nem Te voltál?:-))))

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Szia Swen!

Köszi a beszámolót, már nagyon kíváncsi voltam, örülök, hogy minden rendben volt. Már alig várom, hogy mi is abban a helyzetben legyünk, hogy ilyen élményeink lehessenek (bár addig még pár lépést meg kell tennünk majdKép). Jó, hogy már van ilyen lehetőség Szolnokon is.

Gratulálok a kisfiúhozKépKépKép!

Vera! Megvan már az eredmény? Drukk megy NektekKép, írj, ha van időd!

Üdv: Beatrix
Névtelen
 


Sziasztok!


Swenson!Köszönöm én is a beszámolót.Biztos,hogy mi is kipróbáljuk majd.Eddig is így gondoltuk,de Te végképp meggyőztél róla,hogy érdemes.Csodálatos lehetett látni a babát.Arról nem is beszélve,hogy így még nyugodtabb lehetsz,hogy minden rendben van.A kórházi ultrahang nem mindig tudott erről meggyőzni.Nem hiszem el,hogy 5 perc alatt mindent meg lehet nézni.Pláne nem alaposan...Ez a háromnegyed óra már egészen biztató.

Csináltattok később is?Vagy ez most teljesen megnyugtatott és nincs értelme?Mondtak erről valamit a Dokik?

Gratulálok a babához!

Beatrix!Valóban!Ez már a "kivitelezési" fázis.Remélem nem tart majd nagyon sokáig!!!

Vera! Beszéltél a Dokival?Holnap tud fogadni a kórházban,vagy mást kell keresned?Szorítok,hogy jó legyen az előző vizsgálat eredménye!

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Sziasztok!

Swen: nagy-nagy gratula az egészséges kisfiadhoz. KépKépKép Fantasztikus élmény lehetett, és most már megmarad az utókornak is. Tényleg csak tegnap érezte először a Férjed? Talán tudta a kis fickó, hogy ma lesz a nagy nap, és előtte még be akart köszönni apának.
Biztos vagyok benne, hogy nem fogjuk kihagyni majd ezt az élményt. Nagyon jó, hogy CD-re is ki lehet írni az "anyagot". Most mesélem éppen a Férjemnek is. Nagyon belelkesedett.
Balogh dokiról: ugye, hogy ugye? Egyébként nem én lehettem az, aki hívta, mert a m.helyemen bekukkantottam a Babanetre, és már akkor olvastam a beszámolódat, amikor még nem is hívtam a Dokit.

Györgyi: nem mondhatni, hogy könnyű dolgod volt. Az éjszakai szülés elég kimerítő lehet. Viszont a végeredmény Kép Bízzunk abban, hogy másodjára majd Te is 3 órás szülést produkálsz.
Szülőszobáról: érdekes látni a különféle kórházakat, orvosokat, hozzállásokat, lehetőségeket, "kismama-típusokat". Megfelelő fenntartással kezelve jó a műsor. Lehet belőle tanulni. De szerintem egy olyan nő, aki az első babáját várja, és nem igazán tájékozott (sajnos nagyon sokan vannak így), az tuti, hogy pánikba esik ezek láttán. Nem biztos, hogy a szenvedésen túl is képes látni. Húúú... ezt most nem igazán tudom megmagyarázni. Egy biztos! Engem semmi sem téríthet el ettől a csodától. Egyre jobban várom. Eddig a teherbeesésre koncentráltam, csak az lebegett a szemem előtt. Most már távolabbra is tekintek.
E-mail holnap. Bocsi.
Az az igazság, hogy mindjárt elalszok. De mindenképp írni akartam Nektek.

Beatrix: hidd el, minden rendben lesz a második babánál. Úgy tudom, hogy általában ha van probléma, akkor az elsőnél a leggyakrabban. Anyukámnál is ez jött be. Csoda, hogy világra jöttem. Mit veszítettek volna.

Köszönöm az érdeklődést Kép
Beszéltem a Dokival. Holnap reggel 8-kor vár a kórházban. Szerencsére nem kell mással intéznem a vérvételt. Nagyon drukkoljatok a hormonjaimnak, hogy jól viselkedjenek.

Most megyek aludni. Szép álmokat: Vera
Névtelen
 


Sziasztok!

Vera! Már biztos túl vagy a vérvételen, majd írj, ha gépközelben leszel. Akartam már kérdezni, hogy az ilyen hormonos vizsgálatok mind a kórházban vannak? Nem kell az SZTK-ba is menni? Mert azt utálom! Nem mintha a kórház sokkal szívderítőbb lenne, de legalább ott van az orvos is. Drukk a hormonoknak Kép!

A szülőszobára visszatérve, igazad van, hogy fenntartással kell kezelni. Én is azt mondtam a férjemnek, hogy ezt csak olyan nőknek engedném nézni, akik már egyszer szültek. Mert szerintem kell egy kis tapasztalat ahhoz, hogy a látottakat az ember kellően fel tudja dolgozni. A szomszédunkban is terhes a csaj és azt mondta, hogy már nem is akar szülni Kép. Persze már nincs választása (és nem is komolyan gondolta) KépKépKép.
Persze van olyan nő is akit nem ráz meg a dolog, én a véleményemmel magamból indultam ki!!!

Képzeljétek! Mint írtam, kisfiam ápr-ban lesz 3 éves, gondoltam járhatna már oviba. Gondoltam, én kis naivKép! Merthogy az óvodában is tanév van ám, és tavaly májusig jelentkezni, felvételizni kellett volna ahhoz, hogy most áprilisban kezdhessen. Ki gondolta volna?
Persze, lehet, hogy a város vmelyik ovijába felvennék most is, de mi Szandán lakunk, és nem akarnám behordani a városba. Igaz még egy ovi van Szandán, oda jövő héten megyek érdeklődni, hátha... A két óvoda különböző nevelési formát alkalmaz, az egyik a művészetit, a másik a tevékenység központút. Utóbbiba nem tudják most felvenni, pedig mi arra gondoltunk. Hát végülis nem gond, majd megy legfeljebb szeptembertől. Csak a törpének lett volna jó egy kis (nagy!) gyerektársaság.

Írjatok, üdv Nektek.

Beatrix
Névtelen
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a gratulációkat, tényleg nagyon jól esett. Tegnap még megnéztük újra a videofelvételt is, meg a cd-t is, úgyhogy már "profi" módon látunk 2D-s meg 4D-s UH-ban is. Legalábbis a mi babánkat.:-)

Beatrix: szerintem is nagyon jó, hogy Szolnokon is van ilyen lehetőség. Meg főleg annak örülhetünk, hogy tényleg nagyon alaposan csináltak mindent a dokik. Egyáltalán nem éreztették velünk, hogy már mióta ott vagyunk, bármit kérdeztünk szívesen és nagyon részletesen válaszoltak. Mindezt azért írom le, mert már olvastam-hallottam rossz kecskeméti, meg pesti tapasztalatokat, ahol 10 perc alatt szinte kidobták a kismamikat. Pedig ők is ennyit fizettek, mint mi.

Györgyi: tényleg szívből remélem, hogy hamarosan ti is már a monitoron keresztül figyelitek az újabb családtagot. Azt hiszem több ilyen 4D-re már nem megyünk, de ezen még igazából nem gondolkoztunk. A dokik egyébként azt mondták, hogy így a 20. hét körül a leglényegesebb, s a legjobb elmenni, mert ilyenkor azért már minden rendellenesség kiszűrhető, de még elég kicsi a baba ahhoz, hogy jó felvételeket lehessen készíteni róla. Persz olvastam, hogy ajánlják még azt hiszem a 30. hét körül is, de az már csak igazából a mozizás miatt jó, hogy a szülők a kis pofiját szinte életszerűen látják.

Egyébként nekem a kórházi UH-ra sincs panaszom, mert azt mindig a fogadott dokim csinálja s ő is nagyon alapos és elmagyaráz mindent. S hiába bízom meg benne 100%-ig, én már csak olyan vagyok, hogy kellett egy másik objektív orvosi szem is, aki szintén azt mondja, hogy minden rendben, igazából ezért mentünk el a 4D-re. De így utólag tényleg ajánlom mindenkinek szívből, hatalmas élmény!

Egyébként képzeljétek el, hogy a férjemnél milyen nagy a változás tegnap óta. Persze eddig is együtt vártuk a babát, meg az agyával felfogta a dolgokat, hogy ott van a csöppség a hasamban, meg simogatta a pocim, beszélt neki, de azért láttam, hogy ezek a mozdulatok, szavak még igazából nekem szóló bizonyítékok, hogy nekem tudassa ő is teljesen velem érez, és készül az apa szerepre. De tegnap óta, mióta látta a babát, meg hallotta a szívverését, azóta sokkal többet foglalkozik a pocakommal, úgy hogy most már tényleg a babával kommunikál! Remélem megértitek mit akartam leírni, mégha ilyen zagyvára sikeredett is!:-)

Vera: hatalmas drukk az eredményért, remélem minden rendben lesz!

Beatrix: ez az ovis felvételi, meg előkészítő eljárás elég megdöbbentő. Mit tudnak egy óvodai felvételin produkáltatni a csöppségekkel?! Szorítok, hogy a másik ovi sikerüljön, de biztos az is jó lesz neki, ha szeptemberig még veled lesz otthon.

A szülőszobát egyébként én is szoktam nézni, amikor fenn tudok maradni. Nekem ugye ez lesz az első szülésem, de az a véleményem, s ebben a műsor is csak meggyőz, hogy az információ hatalom, és jobb ha tudom mi vár rám, mintha felkészületlenül érnének a dolgok. S voltak olyan szülések, amik szimpíik voltak, voltak amik nem, de jó látni, hogy mi vár az emberre. Egyébként érdekes, hogy engem a szülés most egyáltalán nem foglalkoztat. Úgy vagyok vele, hogy valahogy már ki kell jönnie annak a babának és tök felesleges előre ezen görcsölni. Azt is tudom, hogy meglehetős fájdalommal fog járni, de mivel millió anyuka átélte már és ki is bírta ezt, sőt újabb babát is vállalt mindezek tudatában, hát úgy gondolom én is csak megoldom ezt a feladatot valahogy.

Bocsi, ha túl hosszúra sikerültem.

Szép napot mindemnkinek!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Swen!

Igazad van a szüléssel kapcsolatban, annak idején én is így gondoltam. Ha netán volt egy-egy pillanatom, amikor berezeltem, akkor pedig Pató Pál módjára halasztgattam magamban a dolgot, vagyis minek gondoljak még erre, odébb van az még. Aztán mikor eljött az ideje minden járt a fejemben, csak a félelem nem. Akkora csodát átélni készültem, hogy teljesen elfogadtam (ahogy Te is írod), hogy ez fájdalommal jár, és mivel első szülésem volt, mindig azt vártam, hogy még sokkal jobban fájni fog. És tűrtem a fájdalmakat. Amikor meg azt mondták, mindjárt itt a baba, szinte nem értettem, hogy hol a nagyobb fájdalom. Persze utólag mondta a doki, mikor ezt meséltem neki, hogy pedig a gép szerint is a fájásaim a max tartományban voltak, csak az volt a szerencsém, hogy gyorsan megszületett a babu, így maradt türelmem, erőm és nem éreztem azt, hogy nem bírom már tovább. Persze könnyen beszélek 3 órás szülésselKép! Biztos máshogy gondoltam volna, ha azok a fájások 8-10 órán keresztül tartanak.

Az oviról annyit, igazad van, itthon is jó dolga van a kicsinek. Azt hiszem a felvételin nem kell produkálni, talán azt nézhetik, hogy óvodaérett e a gyerek. Meg hogy be fog e férni a létszámba. De akkor isKép! Nem számítottam erre, azért lepődtem meg.

Azt hiszem a hosszúság nem gond Kép, üdv:

Beatrix
Névtelen
 


Szia Beatrix!

Azért ha lehetne én is pályáznék egy olyan 3 órás szülésre, mint a tiéd! Áruld el a titkot, hogy csináltad?:-))))

Anyukák!

Nektek kellett menni nagy pocakkal tüdőszűrésre? Mert most olvastam, hogy majd menni kell. De nem árt az a babának?

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Szia Swen!

Lásd, a titkotKépKépKép. Ami tőlem teljesen független volt!!!

Este fél 8-kor elment a magzatvíz, fájás semmi. Bementem a kórházba, vizsgálat, stb fájás továbbra se. Hívatni akartam a dokimat (utóbb kiderült kellet volna is!), de azt mondták, ugyan már, fájás nélkül nincs szülés, pihenjek inkább. Ja! És "kedvesen" Kép elküldték a páromat haza , pedig úgy hidd el egész éjszaka egyedül voltam, sem a vajúdóban, sem a szülőszobán nem volt senki. A férjem mégsem maradhatott!Kép
Szóval negyed kettő körül hajnalban spontán elindultak a fájások és negyed ötre jött a babukám. Pedig amikor este bementem, csak 2 ujjnyira voltam kitágulva. Valahogy csendben, szépen dolgozott a szervezetem, mire a nagy fájások jöttek, addigra a tágulás is ment magától. Látod, semmi csoda, semmi titok, egyszerűen mázlim volt.

Tüdőszűrésre én nem mentem el, nem vállaltam, azt mondták, ahogy gondolom. Nem kötelezhetnek rá, úgy tudom. Azt mondják, ártani nem árt a babának, mert valami kötényt adnak Rád, ami óvja a pocakodat a sugártól. Azt mondják, nem kell félni tőle, én mégsem mentem el.

Amúgy a 3 órás szülésre a pályázatot kiírtam, megnyerhető! Kép

Üdv: Beatrix
Névtelen
 


Sziasztok!

Ez igen! Nem győztem visszaolvasni, annyit termeltetek ma. Csak így tovább. Most értem csak haza. Ismét kimerülve...

A vérvétel megvolt. Sajnos az előző eredményt nem tudtam megnézni. De úgyis csak együtt van értelme a kettőnek. Bízom abban, hogy valóban jól viselkedtek a hormonjaim Kép Az a baj, hogy csak 2 hét múlva lesz eredmény. Akkorra már jól benne leszek a ciklusban ahhoz, hogy nem lehessen semmilyen kezelést elkezdeni. Kép Azokat mindig a ciklus első néhány napján kell elkezdeni. Na sebaj! MAjd bepótoljuk.

Beatrix: nem tudom más orvos hogyan oldja meg a hormonvizsgálatos vérvétel dolgot. Nálam úgy van, hogy a vérvétel előtti napon beszélek a Dokival, megmondja, hogy mikor vár reggel a kórházban. Beviszi a gépbe az adatokat, és én már mehetek is le a kórház laborjába. Szerencsére nem kell szaladgálni az SZTK-ba. Nem tudom voltatok-e már a Hetényi laborjában. Reggelente alig kell várni, és elég rendesek a laborosok. Csak kb. 2 hét, mire eredmény lesz. Máshol nem tudom meddig tart ez.
Olyat nem lehet csinálni, hogy időnként bejárogattok egy kicsit az óvodába nézelődni a kisfiaddal? Így is szokná a gyerektársaságot.
Felháborítónak tartom az eljárást, amit a szülésedkor alkalmaztak. Ezért utálom nagyon a Hetényit. Csak ilyeneket hallok. Még soha, senki nem nyilatkozott úgy, hogy itt kellemes, kényelmes, igényeinek megfelelő szülésben lett volna része. Persze a kellemes-kényelmes relatív Kép Tényleg rossz belegondolni, mi lett volna Veled, ha órahosszákig magadrahagyva vajúdtál volna. Brrrrrr...
Ezúton pályázatot nyújtok be a 3 órás szülési projektre. Még van bőven időm a felkészülésre. Kép vagy inkább Kép

Swen: megértem, hogy állandóan a babát néznétek Kép Szerintem én készítek majd egy plusz másolatot, amit rongyosra nézhetek. Felejthetetlen élmény, emlék. Örülök, hogy ennyire elégedett vagy. Ez nekünk is jó előrejelzés a jövőre. Nem is próbálkozom máshol megcsináltatni a 4D-t. Állítólag Kecskeméten nem adnak mozgóképet, csak állókép felvételeket. Az sem rossz, de akkor miért 4D-ként hirdetik?
A Szülőszobáról még annyit, hogy szerintem az a baj, hogy az "átlagnépesség" még nincs felkészülve az ilyen, és ehhez hasonló műsorokra. Egyáltalán az modern média "fogásaira" nincs felkészülve. Csak néznek mindent fenntartás nélkül, elhiszenek mindent, ami a képernyőn zajlik, mindegy mi, csak villódzon, mozogjon, peregjenek az események, és sajnos sokan úgy fogják fel mindezt, hogy ez a valóság. Ami ott történik, az úgy van, annak hinni kell. Leginkább a gyermekeket sajnálom, akik ezen nőnek fel... Na ezt most abbahagyon, mert rengeteget írhatnék erről. Remélem, nem gázoltam senki lelkivilágába.

Tüdőszűrésről: nekem is azt mondták, hogy majd a 8. hónapban menni kell egy szűrésre. V.szeg a TBC-veszély miatt. Biztos, ami biztos.

Azt hiszem, sikerült egy kicsit bepótolnom a lemaradást. Sajnos holnap is dolgozom (amúgy nem szoktam, de ezek most megőrültek odabent Kép) Így ismét csak este tudok benézni. Addig is jó éjt, és szép napot holnapra Minden szolnokinak.

Üdv.: Vera
Névtelen
 


Sziasztok!


Ezt nevezem tempónak.Nem hittem a szememnek,hogy mennyi olvasnivaló van.A végén még beindul a topik.Remélem mások is kedvet kapnak és csatlakoznak.Ha nem,hát úgy is jó!!!

Swenson!Nekem sajnos volt gondom a kórházi UH-val.Szerencsére nem az ott kapott eredménnyel,hanem a modorral.Az én orvosom nagyon elfoglalt a kórházban és nem tudtuk megoldani,hogy Ő csinálja.Így maradt a hosszú várakozás és a futószalagos modor.
Mint már írtam,sajnos többször voltam a kórházban kisebb-nagyobb problémákkal.Az első két alkalommal vérzéssel voltam bent.Nem lehetett tudni,hogy mi okozza,és azt sem,hogy a baba él,vagy nem.Az UH alatt semmit nem mondtak,hogy mi van.A vége felé megkérdeztem,hogy minden rendben van-e.Erre egy olyan választ kaptam félvállról,hogy látszólag ép a terhesség.Nem kell mondanom,hogy mennyire "megnyugtatott"...
Amikor a 11.héten a terkóredőmérést kellett volna csinálni,akkor is bent voltam.Az UH után megkérdeztem,hogy megnézték-e azt is.A doki gondolkodott egy kicsit,majd bizonytalanul rámondta,hogy igen.Én ekkor már öltöztem,tehát csak az emlékeire tudott hagyatkozni.
Az sem győzött meg,hogy a 18 hetes,nagy genetikai UH kb. 3-4 percig tartott.Kellett nekem a karácsony és újév között betölteni ezt az időt.Olyankor senkinek sincs kedve dolgozni.
Utána olvastam,hogy ennek nagyon alaposnak kell lenni,így félóráig is eltarthat.

A tüdőszűrővel kapcsolatban.Ha jól emlékszem a 36.hét után csinálják.Állítólag akkor már nem árt a babának.Nekem nem volt nagy pocim.Sőt!de éppen,hogy befértem a gépbe,és alapban sem vagyok nagydarab.Kíváncsi lennék,hogy fér be,mondjuk egy ikres kismama.
Tényleg a TBC miatt kell csináltatni.A tejleadás miatt,hogy akkor ne adják más babának.

Beatrix!Ez az ovi dolog tényleg nem semmi,de én már hallottam erről a játszócsoportban.Egy dolgot azonban tehetsz,ha azt akarod,hogy ne maradjon ki a közösségből.Mielőtt betölti a 3 évet,beadhatod bölcsibe.Ott addig maradhat,míg fel nem veszik az oviba.Tehát szeptemberig.Ezt is a csoportban hallottam.Gondolom más bölcsiben is így működik.
Az igaz,hogy akkor nem a nála nagyobbakkal találkozik,hanem inkább a kisebbekkel,és a korosztályával.Mondjuk úgy tudom a bölcsiben is az azonos korúak vannak egy csoportban.Szeptemberben,meg menne a többiekkel tovább az oviba.
ebben mondjuk,csak az a bibi,hogy nem biztos,hogy van hely a bölcsiben.Az egyik szandai ismerősöm szeptembertől szeretné beadni a gyerekét,és már most szeptemberben lebeszélte (fűalatt),hogy biztosan legyen helye.

Vera!Sajnálom,hogy vesztetek egy hónapot,de majd szorítunk,hogy minél előbb sikerüljön.

Azt hiszem én vagyok az egyedüli kivétel,aki erősíti a szabályt.Én jól éreztem magamat a szülés alatt.Nem mondom,egy alternatív szülőszobát eltudtam volna viselni,de a körülményekhez képest nem panaszkodom.A vajúdás alatt végig velem lehetett a férjem,(Ez nem jellemző!)mert egyből a szülőszobába kerültem,és teljesen egyedül voltunk.Lehet,hogy az is sokat jelentett,hogy az orvosom volt az ügyeletes.Ki tudja!
A szülésznők minket sem sokat zavartak,de nem hiányoztak.Az igaz,hogy 15 percenként szívhangot kellett volna nézniük,mert nem mindig volt biztató a szülés előtt sem,így jobb volt figyelni.Mivel látta az orvosom,hogy ezt nem csinálják,megmutatta a férjemnek,hogy kell kezelni a készüléket,és mikor jó az értél.Így Ő csinálta.Mondta,hogy bármi van azonnal szóljuk.
A szülésznők jót aludtak a szülőágyakon....
Amikor viszont szükség volt rájuk,ott voltak.Maximálisan elégedett voltam velük a szüléskor.Mondjuk éppen váltás volt,így mindkét műszak ott volt.Más nem szült,így nálam voltak.
Aki konkrétan a szülést vezette,azzal meg nagyon megvoltunk elégedve.Szeretném megfogadni a következő szüléshez.

Mára ennyit.Én sem lettem rövid.Valami front van a levegőben,hogy ilyen "beszédesek" vagyunk???

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szép estét Mindenkinek!

Györgyi! Igen, az oviban mondták, hogy vigyem bölcsibe... Az egyik bibi, hogy ott nincs hely, a másik pedig az, hogy pont azt akartam, hogy a kezdettől abba a gyerektársaságba kerüljön be, ahol a 3 évet végig fogja járni. De már mindegy, majd megy szeptembertől. Anyai szívemnek titkon talán jobb is így. Tudjátok, elszakadni a kicsi fiamtól Kép! Van olyan, hallottam, hogy a gyerek simán veszi az oviba való beilleszkedést és az anyuka bírja nehezebben az "elválást". Mondjuk ettől nem félek Kép?!

Györgyi, Ti jártok a Széchenyin a játszóházba? Mesélnél majd róla? Csak a lakótelepről lehet menni, vagy máshonnan is? Ha lesz időd, majd írj, kíváncsi vagyok. Ha lehet, vszleg elmennénk.

Ha már nem jön senki, akkor álmodjatok szépeket!

KépKépKép Beatrix
Névtelen
 


Sziasztok!

Györgyi: Én úgy vagyok az UH-val, hogy inkább fizetek érte, és megcsináltatom a Doknál a rendelőben, minthogy a Hetényiben "töketlenkedjenek". Bocsi, de volt már élményem. Vagy a kötelező vizsgálatokat nem lehet magánrendelésen elvégezni? Megkérdezhetem, hogy ki az a szülésznő, akire gondoltál? Ő járatos esetleg a gátvédelemben is? Egyáltalán, Szolnokon szóba jöhet ilyesmi?

Beatrix: használd ki az időt, amíg a kisfiaddal lehetsz. Utána észre sem veszed, és már az érettségi bankettjére készülsz KépKép

Na! Megyek vissza dolgozni.

Szép napot!
Névtelen
 


Sziasztok!

Beatrix!Mi nem a játszóházba járunk,hanem a Móra bölcsibe a játszócsoportba.Nem körzetfüggő a dolog.Bárki mehet.Többen járnak Szandáról is.
Gondolom máshol sem csak körzetbeliek mehetnek.Úgy tudom,hogy a Szecskán van egy bölcsiben is és a játszóházban is ilyen.Valahol olvastam,hogy hétvégenként a Waldorf suliban is van valami hasonló,de többet erről nem tudok.

A Mórában egyszerre 6-7 gyerek fér el szülővel együtt.Egy kisebb csoportszobában vagyunk.Külön bejárat,öltöző.Nincs irányított foglalkozás.A gyerekek nagyon élvezik.A kislányom nagyon bátortalanul kezdte,de most már,ha nem megyünk,látom rajta,hogy hiányzik neki.Az öltözőből nevetve,visongatva teszi meg az utat a teremig.
Én mindenkinek csak ajánlani tudom.Előre bekell jelentkezni,és időpontot kérni,mert nagy rá az igény.Utána,ha megtetszik,lehet állandó időpontot kérni.Mi hetente kétszer egy órát járunk.Lehet ebédet is kérni,azt nem tudom,hogy mennyiért
Ja!Egyébként egy óráért 110 forintot kérnek.
Azt hiszem minden lényegeset leírtam,de ha nem akkor kérdezz nyugodtan.

Vera!Sajnos a kötelező UH-kat nem lehet a rendelőben csináltatni.Én is felvetettem akkoriban,és az volt a válasz,hogy ott jobb felbontású a gép.Gondolom most is így van.

A gátvédelemmel kapcsolatban semmit sem tudok.Szerintem ezt majd az orvostól kellene megkérdezni.A szülésznőt is megakarom majd vele beszélni,ha oda jutunk.Nem hiszem,hogy lenne kifogása ellene,mert nagyon jól elvoltak akkor is.Kérdés,hogy ott lesz-e még.

A szülőszobára visszatérve.Azért vetettem fel témának,mert kíváncsi voltam,hogy mit szólnak hozzá olyanok,akik még nem szültek.Biztos vagyok benne,hogy más szemmel nézem én is,meg egy olyan is aki még előtte áll.
Szerintem az a jó,hogy lehet látni a különbségeket.Kórház,és orvos viszonylatban is.Azt is,hogy szülés és szülés közt is mekkora különbség van.
Nagyon kíváncsi vagyok a mostani részre,mert otthonszülés lesz.
Az biztos,hogy nem mindenkinek való ez a műsor,de elég későn van.Így gondolom kevesen nézik csak azért mert nincs más.Aki meg direkt oda kapcsol,sejtheti,hogy mit lát.
Ami elég zavaró benne,hogy ide-oda ugrál időben.Hol a szülést,hol a babvárást mutatják.Hol az egyiket,hol a másikat.

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Szia Györgyi!

Nem jó hír, hogy muszáj a kórházban UH-t csináltatni. Ez van. Ezt kell "szeretni". Bár most azt hiszem, hogy új gépe van a Dokinak a rendelőben is. Na, majd, ha oda kerül a sor, kijárjuk Kép Nem tudom miért, de nagy fenntartásaim vannak a Hetényivel kapcsolatban.

Szülőszobáról: kíváncsi vagyok az otthonszülés részre. Remélem, nem lesz tele negatív dolgokkal. Szerintem igenis van létjogosultsága, és igenis meg kellene tudni oldani, hogy legyen kialakult rendszere mint más európai országban.

Most rohannom kell. Bocsi Kép
Névtelen
 


Sziasztok!

Györgyi! Köszi az infot, azt hiszem, a Móra bölcsit kipróbáljuk majd, tetszik, amit írtál.
A bölcsi telefonszámát be tudnád írni ide? Nem s.o.s.! Kép
És melyik a Waldorf suli?

Az otthonszülés engem is érdekel, bár bevallom, sohasem vállalkoznék rá. Akármilyenek is a körülmények a kórházban, mégis ott érzem a babám és magam biztonságban. Véleményem szerint komplikáció bármikor lehet, ha nem is számítanak rá, és sosem bocsátanám meg magamnak, ha azért történne baj, mert nem volt a közelben a megfelelő orvos. De hangsúlyozom, ez az én saját, konzervatív, földhözragadt KépKépKép véleményem.

köszi, üdv: Beatrix

Ja! És szép álmokat!
Névtelen
 


Sziasztok!

Beatrix!A bölcsi számát nem tudom,csak a gondozónőjét.Saját mobilja,így nem adhatom meg.Vagy megpróbálod telefonkönyvből a böcsi számát,vagy privátban megadom a mobilt.

Egyébként a volt kertvárosi suli a Waldorf.

Az otthonszüléssel kapcsolatban nekem is az a véleményem mint neked.Érdekel,hogy hogy zajlik,de nem lenne hozzá bátorságom.Az ok ugyanaz:a biztonság.

Üdv.:Györgyi
XYZ
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy mire jó a szoptatós párna?

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Otthonszülésről: egyetértek azzal, hogy a baba biztonsága a legfontosabb. Itt, Szolnokon semmi esély nincs egy otthonszülés levezetésére (tervezetten). Talán, ha Bp-en laknánk, másképp gondolkodnánk. Az tény, hogy bármikor lehet komplikáció, mégis úgy gondolom, hogy egy háborítatlan szülésnél nem lehet csodálatosabb a világon. Amikor minden úgy megy ahogy kell, te sem érzed magad frusztrálva, idegenül a kórházban. Sok szülésnél a gátló (sokszor lelki) tényezők miatt vannak problémák. Én biztos, hogy a természetes szülésért fogok küzdeni. Szeretném átélni a csodát. Egyértelmű viszont, hogy minden csak addig érvényes, ameddig a baba biztonságban van.

Beatrix: ez egyáltalán nem födhözragadt, konzervatív vélemény. Nem vagyunk egyformák. Kép

A Waldorf foglalkozásával kapcsolatban tud valaki bővebb infó-t? Nagyon érdekelne. A mórás már megnyerte a tetszésemet - Györgyi beszámolói alapján. Mondjuk korai ez még nekem, de szeretek mindenről időben tájékozódni.

Swen: Képvalamelyik Kismama újságban, mintha lett volna szó róla. A januári számban van tárgymutató az előző évre vonatkozóan. Talán ott megtalálod. Mintha arra emlékeznék, hogy a baba elhelyezésére jó, de már funkcióra is szolgálhat. Nem tudom...

Györgyi: majd írd meg nekem, légyszi', hogy ki az a szülésznő.

Mit szóltok, milyen k@k@ idő van? KépSemmi kedvem kimozdulni. Már nagyon várom a tavaszt.Kép Ettől függetlenül szép napot!

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Sziasztok!

Swenson!Szoptatós párnával kapcsolatban:mi nem használtunk.Legalábbis olyat,amit a boltban árulnak.Egy sima kispárnát neveztünk ki szoptatós párnának.A lényeg az,hogy könnyebb tartani a babát vele,ha ülve szoptatsz.Jobban alá tudod támasztani.


Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Kedves szolnoki és környéki kismamák!
Gyermekfoglalkozások megtartására avagy szervezésére keresünk óvodapedagógusokat avagy szervezni szerető anyukákat!
krisztina.buda@freeamail.hu
kriszta13
 
 


Sziasztok!

Györgyi, megpróbálom a bölcsi számát, nehogy Neked legyen problémád a telefonszám kiadásából. Meg járok is bent a piacnál, legfeljebb beugrok megkérdezem. Amúgy köszi at infót.
Amikor először mentetek, írtad, hogy a kislányod bátortalan volt. És könnyen feloldódott? Mennyi idő kellett hozzá?
Még a héten megyek majd a "művészetis" oviba érdeklődni. Ha mégis tetszene, mert jókat mondanak róla, és ha fel is vennék ápr-tól, akkor lehet, hogy oda viszem majd a kisfiamat. Ő már nagyon szeretné (legalábbis most így gondolja Kép), hiszen hónapok óta erre készülünk. Bár megérti azt is, ha még nem mehet, mert arra is próbálom felkészíteni, nehogy azt higyje, hogy becsaptam.
Most azt ígértem Neki, hogy ha jó idő lesz, akkor elmegyünk majd a lovardába (van Szandán is), és ha akarja, többször is mehetünk majd. Ugyanis semmilyen állatunk nincs, és így legalább barátkozhatna a pacikkal, úgyis szereti őket. Szóval vagy ovi, vagy lovarda, így nem csalódik, valamelyik úgyis bejön. Kép

Vera, köszi, hogy nem tartasz maradinak, már sokszor megkaptam Kép, de sosem bántódnék meg, mert tudom magamról, hogy milyen fafejű tudok lenni. A gátvédelemről még én sem hallottam Szolnokon, Tesóm dec-ben szült és ő sem tud ilyenről a Hetényiben. Lehet, (sőt, szerintem biztosKép), hogy a szülésznőn múlik, persze, ha a doki is pártolja a dolgot. Utána kellene járni, hogy mindent tudjunk majd, mire oda kerülünk (ki hamarabb, ki későbbKép). Még mindig drukk az eredmények miatt, de olyan hoszú az a két hét. Mi tarthat annyi ideig?! Kép

Na, sziasztok!
Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Györgyi, megpróbálom a bölcsi számát, nehogy Neked legyen problémád a telefonszám kiadásából. Meg járok is bent a piacnál, legfeljebb beugrok megkérdezem. Amúgy köszi at infót.
Amikor először mentetek, írtad, hogy a kislányod bátortalan volt. És könnyen feloldódott? Mennyi idő kellett hozzá?
Még a héten megyek majd a "művészetis" oviba érdeklődni. Ha mégis tetszene, mert jókat mondanak róla, és ha fel is vennék ápr-tól, akkor lehet, hogy oda viszem majd a kisfiamat. Ő már nagyon szeretné (legalábbis most így gondolja Kép), hiszen hónapok óta erre készülünk. Bár megérti azt is, ha még nem mehet, mert arra is próbálom felkészíteni, nehogy azt higyje, hogy becsaptam.
Most azt ígértem Neki, hogy ha jó idő lesz, akkor elmegyünk majd a lovardába (van Szandán is), és ha akarja, többször is mehetünk majd. Ugyanis semmilyen állatunk nincs, és így legalább barátkozhatna a pacikkal, úgyis szereti őket. Szóval vagy ovi, vagy lovarda, így nem csalódik, valamelyik úgyis bejön. Kép

Vera, köszi, hogy nem tartasz maradinak, már sokszor megkaptam Kép, de sosem bántódnék meg, mert tudom magamról, hogy milyen fafejű tudok lenni. A gátvédelemről még én sem hallottam Szolnokon, Tesóm dec-ben szült és ő sem tud ilyenről a Hetényiben. Lehet, (sőt, szerintem biztosKép), hogy a szülésznőn múlik, persze, ha a doki is pártolja a dolgot. Utána kellene járni, hogy mindent tudjunk majd, mire oda kerülünk (ki hamarabb, ki későbbKép). Még mindig drukk az eredmények miatt, de olyan hoszú az a két hét. Mi tarthat annyi ideig?! Kép

Na, sziasztok!
Beatrix
beatrix28
 
 


Ügyes voltam? KépKépKép
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Beatrix!A kislányom 15 hónapos volt,amikor kezdtük a játszócsoportba járást.Pont egy újabb félős korszakában volt,ráadásul két nappal előtte kapta az oltást.Nem volt valami szerencsés az időpont,de így alakult.Így nem tudtuk eldönteni,hogy csak az új helyzet a hibás a félelemért,vagy sokat tesz érte a fehér köpeny is.Jó ideig a gondozónő hozzá sem szólhatott,mert egyből szaladt hozzám és sírt.Egy-két hétnek el kellett telni,hogy ezeket leküzdje,de a játék nagyon ment akkor is.Ő el tett-vett magában.Utána egyre bátrabb lett.Kerülte a konfliktusokat.Ha elvették a játékot,akkor tűrte szó nélkül.Most már ez megszűnt.Visszaveszi.Ha nem ért az illető,meg is löki egy kicsit.Csak jelzés szinten.Tanulja a szabályokat.Most már egészen otthonosan mozog.
Nagyon sokat változott.Sokkal bátrabb, gyerekekkel és felnőttekkel is.Természetesen okosodott is ez a fél év alatt,de biztos vagyok benne,hogy a csoport is sokat segített a bátorodásban.

Nagyon tetszett az ovi-lovarda megoldásod.

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Beatrix: nem tudom, miért kell ilyen sokat várni az eredményre. Ha baj lenne, és ahhoz kellene ilyen vizsgálat, akkor mit csinálnának?

Györgyi. már nem sokat kell várnunk, hogy megtudjuk, lesz-e novemberben babánk Kép Mi mindent megtettünk a cél érdekében.

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Sziasztok!

Néztétek tegnap a szülőszobát?
Hát... értem, hogy miért akarnak otthon szülni a nők, valóban a nyugalom, a hazai környezet sokat jelent, és látszott, hogy beavatkozás nélkül is milyen csodára képes a természet. Ettől függetlenül én sosem vállalkoznék rá, ahogy írtam is már, az esetleges komplikációk miatt, de lehet, hogy csak azért félek ennyire, mert a kisfiam születése után az intenzívre került. Nem tudom.. igaz én is utálom a kórházi környezetet, a kiszolgáltatottságot, az osztályon (nem)levő higiéniás körülményeket Kép, mégis, jobban örülök annak, hogy közel van a gyerekorvos. Én biztos megijedtem volna, ha a vajúdás 15 órára szünetel. Nekem minden bizodalmam az orvosokban és a szülésznőkben van. És abban, hogy minden, ami egy komplikáció esetén kell, a közelben van.
Azért tisztelem azokat a nőket, akik kiharcolják maguknak azt, amit szeretnének, és hogy bíznak annyira magukban, hogy képesek otthon szülni Kép.
Ti hogy láttátok? Vállalkoznátok rá? Bár Szolnokon nem tudok róla (attól még lehet Kép), hogy volna olyan szakember, aki felvállalná azt a felelősséget, amit Pesten Geréb doktornő.
Várom a véleményeket, legyen szép napotok! KépKépKép
Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Kedves Anyukák!
Légyszi segítsetek a tegnap küldött üzenet megvalósításához.
Mazsola Muzsika elnevezésü program, zenés-mondókás-verses-dalos, 6 hónapos kortól - megszervezéséhez keresünk emberkéket!

Most fog megjelenni egy cdnk a Dévay-Nagy Kamilla fogja felénekelni!

Szeretnénk sok-sok városban elindulni, viszont úgy könnyebb lenne ha van segítség /megfeleő helyszín, a legjobb foglalkozásvezető megtalálása stb./ Nem sok munka! Inkább kikapcsolódás!

Buda Kriszta
70-559-83-89
kriszta13
 
 


Szia Beatrix!

Sajnos vidéken nincs még lehetőség otthonszülésre. Viszont Budapesten elméletileg megoldható lenne az, hogy felmenj arra az időre. Azzal azért tisztában kell lenni, hogy nem elfogadott M.o-n a tervezett otthonszülés. Részemről: kit érdekel?! Egyre több támogatója lesz úgyis a kezdeményezésnek, és talán a lányaink már dönthetnek arról, hogy biztonságban (ez alatt azt értem, hogy kialakult rendszer lesz erre), legálisan otthon szülik meg a babájukat, vagy pedig kórházi környezetben. Európa számos országában az számít különlegesnek, ha valaki problémamentes terhességgel a háta mögött kórházban akar szülni.
Örülök, hogy ráéreztél a lényegére. Kép Hát nem volt csodálatos!!!! Szerintem is a kisfiaddal történtek azok, amelyek más irányba terelik a gondolkodásod. Sajnos, mi már nem tapasztalhatjuk meg ezt a fantasztikus élményt. Marad a Hetényi Kép

Szép napot Mindenkinek!

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Sziasztok!

Hallottátok,hogy milyen tempóban fejlődik a Hetényi?Nem csak 4D van már,hanem alternatív szülőszoba is.Egyenlőre még kevés lehetőséggel (bordásfal,labdák...),de a kád is folyamatban van.Állítólag már tárgyalnak róla.A végén még lesz lehetőségünk nekünk is kipróbálni.
Jó lenne,ha a szobákat is felújítanák.(Külön zuhanyzó,WC...)de már ez is haladás.Talán nem állnak meg ennyinél,és egyszer az is meglesz.

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Jó hír, ismét. Ha nem is volna külön WC és zuhanyzó, legalább takarítanának naponta többször. Komolyan mondom, a földszinten levő közös WC különb, mint ami az osztályon van Kép.

Képzeljétek, hogy jártam! Vettem torta sütőformát, és nem zár rendesen az alja és az oldala találkozásánál, és lám, kifolyt a tészta. Kép Olyan dühös lettem, hogy csak... Befolyt a sütő aljára, persze meg is égett, bűzlött a fél lakás. Erről ennyit.

Mit szóltok ehhez a vacak időhöz? Jöhetne már a tavasz. Ráadásul ahol lakunk, Szandán, az új részen, még nincsen aszfaltút, így bokáig járunk a sárban. Tegnap a gyerkőc akkorát esett, hogy nem maradt tiszta része a ruhájának, a kis keze sem látszott a sártól. Sírt is, de nem azért, mert megütötte magát, hanem idézem: "Mi lesz most velem, hogy ilyen koszos, saras lettem?" Kép A kis aranyos, azon is aggódott, hogy most nekem milyen nehéz lesz kimosni a ruháit. Persze az én cipőm is elmerült a sárban, ennyit nálunk a levegőzésről. Kép

Na befejezem, mert megyünk fürdeni a kisfiammal.

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Györgyi: ezt most ugye nem viccből mondod? El se hiszem, hogy ez itt megtörténhet!Kép
Kérek még részleteket, ha tudsz. Szülőszék is lesz esetleg?

Beatrix: már nem tart sokáig a rossz idő. Hétfőn már elkezdődik a meteorológiai tavasz.Kép Mehetünk kirándulni.
A tortaformába tegyél legközelett alufóliát v. sütőpapírt. Attól még ugyanúgy használható.Kép


Tájékoztatásul Kép hétfőn nem kell megjönnie. Most már el lehet kezdeni a drukkolást
Kép

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Vera!

Drukk ezerrel! KépKépKép

Beatrix
beatrix28
 
 


Ja! És köszi!

Kép
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Vera!Nem tudok szülőszékről,de nem lehet tudni.Majd,ha hallok pontosabb infót,akkor feltétlenül tájékoztatlak.

Én is nagyon drukkolok nektek.Drukk!Drukk!

Beatrix!Igen a takarítás is megoldás lenne,de sajnos ennek a problémának a gyökere sokkal mélyebb.

A tortaformás eseted nagyon dühítő lehetett.Pláne,ha belegondolok a szagba...

A Szandai útviszonyok is ismerősek.Az egyik ismerősöm is egy ilyen utcában lakik.4-5 éve!!!A bosszantó az,hogy ráadásul jó agyagos a talaj.Olyan igazi vendégmarasztaló.

A kisfiad hozzáállásán jót mosolyogtam.Az én kislányom legnagyobb problémája az volt a hóesésben,hogy ottmaradt a kabátján a hópehely.Nem győzte lesöpörni.Egy idő után belenyugodott.A hóba lépés után meg a cipőjét takarította,teljesen kétségbeesve.
Olyan aranyosak!

Az otthonszülésről még nem írtam.Nagyon tetszett.De!Osztom Beatrix véleményét.Én sem merném kipróbálni.
Szívesen kipróbálnám ilyen nyugalomban,és meghitten a szülést,de úgy,hogy tudom,hogy bármi van azonnal tudnak segíteni.Mondjuk,ha kórházakban teremtenék meg ezt a légkört.Na,ez az amire semmi esély.De jó lenne.

Ja!Mi is nagyon várjuk a tavaszt.

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok !
Régóta olvasgatlak Benneteket, és most én is szeretnék csatlakozni Hozzátok. Azt hiszem, nagyon sok mindenben egy cipőben járunk. Leginkább persze abban, hogy mint Ti is, én is nagyon szeretnék még egy kisbabát. Nekem már van két kislányom, egy 13 éves és egy 2 és féléves. Leginkább ők "tehetnek" róla, hogy ennyire szeretnék még egy harmadik gyermeket... Ők sajnos nagyon nehezen jöttek össze, évekig kellett várnom a terhességekre, és már bizony sokszor feladtam. Most persze kicsit más a helyzet, mert lassan kifutok az időből, úgyhogy lassan nem is reménykedem, de hátha...( 35 felett) A Kicsi után igen hamar sikerült teherbe esnem, de sajnos a 10. hét körül elvetéltem. Azóta eltelt egy év, de nem történt semmi. Hormonvizsgálaton én is voltam, de az eredménnyel nem igazán léphettünk előre. Nagyjából minden rendben volt. A két szülésem nagyon különbözött egymástól : az első gyermekem születése valóságos gyönyörűség volt, a második sajnos inább egy rémálom. Szerencsére nagyon jó kezekben voltam, nekem is Balogh Artúr az orvosom !!!!! ( Ha tudná, milyen hálás vagyok Neki !)
Azt hiszem, nagyon sok mesélnivalóm lenne, de most nem akarlak hirtelen elárasztani Benneteket mindennel. Kívánok Nektek mielőbbi sikert, nagyon jó egészséget és KITARTÁST !!!!
Eleni
oxay
 
 


Szia Eleni!

Nagyon örülök neki,hogy újabb "tag" csatlakozott hozzánk.Mondtam én mindig,hogy több az olvasó,mint a hozzászóló.Ismét bebizonyosodott,hogy igazam van.

Nyugodtan "eláraszthatsz" bennünket.Én személyszerint nagyon kíváncsi lennék a történetedre.
És,hogy ismét egy Balogh Artúr páciens...

Neked is mielőbbi sikert,és kitartást!!!
Remélem velünk maradsz!

Üdv.:Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Szia Eleni! Én is nagyon örülök Neked. Légyszi írjál, nyugodtan, jó hosszan Kép! Időnként nekünk is szómenésünk van. Kép

És én is kíváncsi vagyok, igaz szültem már egyszer, de még (remélemKép) mi is előtte állunk egy babucinak. Én is félek attól, hogy nem jön majd össze, vagy csak nehezen, de orvos szempontjából én is jó kezekben vagyok.

Györgyi! Én is mosolyogtam, sőt kacagtam Kép a kislányod havaskodásán. Úgy látszik ezek a mai gyerekek már csak ilyen tisztaság-szeretőek!

Na, álmodjatok csodaszép gyönyörűt!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Eleni: Isten hozott a szolnoki topicon! Üdvözöllek a "Balogh Artúr Fan Club"-ban. Kép Nagyon jó, hogy bejelentkeztél. Hidd el, hogy sokat segít, ha sorstársakkal oszthatod meg a gondjaidat. Itt garantáltan támogatásra találsz.

Tudjátok, elgondolkoztam azon, hogy vajon mi lehet az oka , hogy éppen olyanok találtak egymásra, akiknek problémái vannak a teherbe eséssel. Talán nem véletlen?

Beatrix, Györgyi: olyan jó olvasni a gyerkőceitekről! Aranyosak lehetnek a tél viszontatságai között. (na ezt jól megfogalmaztam Kép) Meséljetek még!!!

Nem győzök ámuldozni a Hetényi fejlődésén. Most egyik pillanatról a másikra évtizedeket haladt előre. Remélem, tartja a tendenciát. Igazán gondolhatnának egy szülőszékre is.

Most megyek dolgozni. 2 perc 30 másodperc múlva értekezlet Kép

Szép napot mindenkinek!

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Szia Beatrix!
Mi is most készülünk kiköltözni Szandára, a Kölcsey úton próbálunk építkezni;de sajna a téglát se bírják bevinni mert nincs aszfaltút. 1968 óta várják az utcában lakók. Reménykedni lehet , de így még az ember nem tud hazajárni.
Erika
erika
 
 


Szia Erika!

Nekünk az építkezéssel nagyon nagy szerencsénk volt. Tavaly márciusban kezdtük és egész tavasszal és nyáron csodaszép idő volt, akkor nem volt ilyen gondunk. Állítólag a mi utcánkat áprilisban megcsinálják, a polgármester asszony ígérete szerint (?). A mostani "utat" mi, lakók csináltattuk saját pénzből az ősszel, de már az is kezd tönkremenni. Szandán én is láttam már több utcát is, ami látszólag régi, mégsincs köves út, ezért félek, hogy nálunk is csak "duma" az egész. Kép
Írsz Magadról egy kicsit? Jó, hogy Te is itt vagy. Ugye maradsz? KépKépKép

Vera! Lehet, hogy nem véletlen...
De reméljük a problémák hamarosan megoldódnak, és mindannyian (akik akarnak Kép) pocakosak leszünk!
Értekezlet pénteken? Kép Ezt úgy úúúúútáltam! Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Pénteken a nagy siettségben és örömben, hogy ennyien lettünk elfelejtettem megköszönni a drukkolást. Én is viszonozni szeretném: minden babára vágyónak mielőbbi babásodást kívánok, hozzá sok-sok türelmet, kitartást! Mi már tudjuk, hogy ezekből is kell jócskán!

Útra váróknak szintén kitartás.
A mi utcánkban 20 évet vártunk az aszfaltra (a korábbi sóderes jellegű megoldás helyett). Inkább ne tettük volna. Jó magas pereme van, de nagyon keskeny. Kerékpárral igencsak ügyeskedni kell, ha autó jön és le kell térni. Visszamenni az útra már nem könnyű.

Az értekezletet túléltem, bár majdnem 1,5 órát kellett várni a főnökre. No comment...

Megnéztem, hogy mikorra lenne várható a baba születése, ha most sikerülne: november 9. Györgyin kívül esélyes még valaki novemberi babára?


Eleni: lenne kedved beszélni arról, hogy mi volt a gond a teherbeeséseknél? Lehetett egyáltalán tudni? És a szülésidet is elmesélnéd? Én nagyon kíváncsi lennék. A többieket már "kifaggattam" Kép

További szép napot! Bár nekem nem szép. Nagyon fáradt vagyok.

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Sziasztok Mindannyian !
Kicsit ritkán tudok gép elé ülni, de azért igyekszem időt szakítani rá. Olyan jól esett, hogy ilyen hamar reagáltatok !!! Köszönöm !!!!
Nekem is lennének kérdéseim, mert később kapcsolódtam be a beszélgetésbe. Úgy vettem ki a soraitokból, hogy Györgyi és Beatrix, Nektek már van gyermeketek . Mennyi idősek ?
Vera ! Köszönöm, hogy hivatalosan " Balogh Artúr Fan Club" taggá nyilvánítottál. Ez tetszik, már én is gondoltam rá... Tényleg olyan klassz, hogy ennyien vagyunk, akik Hozzá járunk. Egyébként Beatrix, Téged is nagyon megértelek, mert a második terhességem alatt végig a Dinya doktorhoz jártam, és én is maximálisan meg voltam vele elégedve. A gond csak az volt, hogy éppen akkor tört ki a nyári szünet, mikor az utolsó két hétben jártam, és neki akkorra esett a szabadsága. Ez akkor nagyon elszomorított, de ő küldött a Balogh doktorhoz, és végül mégiscsak jól sült el minden. Azok után, hogy az utolsó heteket és a sajnos igen komplikált szülést ( császárt) ő vitte végig, természetesen nála maradtam.
Vera, kérdezted, hogy miért estem nehezen teherbe ? Igazából én is csak sejtem, de tökéletes választ nem kaptam rá. A ciklusaim rettentő rendetlenek. Volt olyan fél év, hogy teljesen kimaradt, de általában olyan 2-3 havonta egyszer megjött. Ilyen körülmények között elég nehéz kitalálni, hogy mikor fogamzóképes az ember, úgyhogy érthető a sikertelenség. És mivel ilyen ritkán volt ciklusom, néhány év után már arra sem gondoltam, hogy terhes is lehetek. Gondolhatjátok, mekkora meglepetés volt mind a két terhességem ! ( Gyakorlatilag most is hasonló problémáim vannak, azzal a különbséggel, hogy már nem várhatok éveket arra, hogy hátha mégis...)
Kicsit írok az első szülésemről. Akkor éppen Németországban éltünk, úgyhogy alkalmam volt megtapasztalni, hogy milyen is egy tökéletesen működő egészségügyi rendszer. Választottam egy orvost, és ott helyben, házon belül mindent el lehetett intézni.Teljesen természetes volt, hogy van ultrahang , CTG, labor stb. Nem kellett ezerfelé rohangálni. Kórházat és szülészorvost is lehetett választani, mindezt természetesen teljesen "ingyen", azaz mindent a betegségbiztosító fizetett. A kórházak természetesen gyönyörűen felszereltek, TISZTÁK, barátságosak voltak, úgyhogy tényleg minden meg volt ahhoz, hogy az ember kellemesen és biztonságosan érezze magát. Ilyen környezetben nem csoda, ha egy szülés is lazábban megy, hisz az ember nincs tele görccsel, ellenérzésekkel, félelemmel. ( Ez az , ami folyton rámtör, ha belépek a Hetényibe.) A szülés nagyon gyors volt, éjfélkor mentünk be a kórházba, és 3-kor már a karjaimban tarthattam a kislányomat.Persze voltak igen nehéz pillanatok, amikor úgy éreztem, hogy innentől már nem lehet tovább bírni, de nagyon sokat segített az orvos és főleg a szülésznő. Ő végig ott volt velem, és teljesen átélte velem az eseményeket. Velem együtt szenvedett, ha már nagyon nehéz volt, ugyanakkor folyamatosan bíztatott, dicsért, bátorított. Fantasztikus nő volt ! Ennyi év távlatából szinte el sem hiszem, hogy ilyen tökéletesen sikerült az első szülésem. Gátmetszés nélkül, a legkisebb repedés nélkül, ilyen gyorsan, minden gond és probléma nélkül. Akkor - és most is - úgy éreztem, hogy ennél csodálatosabbat nem éltem át addig.
Ennyit "röviden" az első gyermekem születéséről. Órákig lehetne erről nosztalgiázni...
Vera, nagyon szorítok Neked, hogy hétfőn jó kedved legyen !!!! Annyira megértelek.
Remélem, hamarosan újra beszélgethetek Veletek.
Addig is minden jót! Holnapra és a jövő hétre sokkal szebb időt, több napsütést...olyan rémesen ronda és lehangoló ez a sötétség.
Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!

Először a rossz hírrel kezdem. Ma reggel megjött, 27 napra.
Kép
Ez még mindig jobb, mintha késne, és akkor nap nap után reménykednék. Míg végül csak megjön. "Rám jellemző", hogy éppen szökőnapra időzítette. Valahogy számítottam rá. A 20-23 napokon volt egy minimális barnázásom (inkább tejeskávé színű, és csak naponta 1-1 alkalommal). Gondoltam, hogy most nem O.K. a ciklusom. Kár volt tegnap számolgatnom. Nagy volt a hajtás is, amiben részem volt, és ez ugye nem kedvez egy baba beköltözéséhez. Most már nyugisabb lesz. Várom a hormoneredményeket, és majd akkor meglátjuk, hogyan tovább. Addig is mi minden tőlünk telhetőt megteszünk Kép

Eleni: köszönöm, hogy megosztottad velünk a "történetedet". Tényleg ne halogatsd tovább. Vannak már terveid? Esetleg meddőségi központ? Gyönyörű lehetett a németországi szülésed. Kép
Ha nagyon belehúz a Hetényi, a végén még mi is azt vesszük észre, hogy ideális körülmények között, úgy szülünk, ahogy mi szeretnénk. Jó az álmodozás...Kép Sajnos ehhez nemcsak a tárgyi feltételeknek, hanem az ott dolgozóknak és maguknak a kismamáknak is változtatnia kellene.

Beatrix, Györgyi: Mi újság van veletek? Hogy telt/telik a hétvége?

Megyek, sajnálgatom magam még egy kicsit.

Üdv.: Vera
vera77
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy már ennyien vagyunk! Kép

Eleni! Nekem egy kisfiam van, és áprilisban lesz 3 éves. Szerinte ő egy "szuper nagy fiú".

Én nagyon meg vagyok elégedve Dinya doktorral, és tudom, ha neki valami közbejönne, olyan orvoshoz irányítana, aki ugyanolyan kedves, felkészült és emberséges, mint ő.
Nálam 3 orvos (biztos van több is, de őket ismerem) van, aki ugyanazt képviseli: Dinya dr, Balogh dr és Faragó dr. Szerintem Szolnokon az orvosokkal nincs is gond (persze ha választhatunk), de a körülményeken sajnos ők sem tudnak változtatni.
Azt hiszem a németországi szülésedet mindenki csak irígyelheti, sóvárgok egy ilyen csoda után, de majd az unokáink talán már hasonló körülmények között születhetnek. Tudom, hogy nagy most a fejlődés a Hetényiben (ahogy hallottam), de az én mániám mindig is a tisztaság marad, és ez nem pénzkérdés lenne. Csak hozzáállás kérdése. Mert felfogom, hogy a kórház az nem szálloda, hogy nem jár luxus, mégis amit elvárnék, hogy ne undorral menjek a zuhanyzóba, vagy a WC-be.
Ahogy olvastam, Neked sem egyszerű a teherbe esés, és tényleg nagy boldogság lehetett mindkét gyerkőc fogantatása. És most tesztek majd valamit, hogy segítsétek a teherbeesést? Vagy a sorsra bízzátok?
Mi úgy gondoltuk, hogy ha 3-4 hónap alatt nem sikerül, akkor megyek hormonvizsgálatra, hogy ha gond van, akkor mielőbb tudjuk segíteni a hormonok dolgát. Abban viszont nem vagyunk biztosak, hogy drasztikusabb beavatkozásokat akarnánk-e. Persze tesót szeretnénk, de lehet, hogy nem mindenáron. Bár ki tudja? Ebben a témában még tanácstalanok vagyunk, bár inkább próbálunk arra gondolni, hogy sikerülni fog ! Kép
Eleni, gyere minnél többször, mi itt vagyunk!

Vera! Sajna (?) novemberi babára nem vagyunk esélyesek, leghamarabb jövő tavaszira. Nekem most még lesz egy méhszáj fagyasztásom, így ha akarnánk sem lehetne hamarabb kezdeni a baba-projektet, mint nyár. Nem baj, ha Ti így belehúztok (HAJRÁ!!!!!!!!!!!Kép), mi majd követünk Benneteket. Még mindig drukk Nektek, reméljük hétfő nem lesz piros betűs a naptárban! Kép

Swenson! Mizujs? Jól vagytok? Kép

Na, most ennyi, jó pihenést mindenkinek!
Hát a jó idő és a napsütés jöhetne már!

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Vera! Bocsi, kerülték egymást a hsz-aink! Kép

Reméljük, legközelebb sikerül, és az eredmények ismeretében okosabbak is lesztek. Persze lehet, hogy tényleg csak a körülmények nem voltak megfelelőek. Kitartás és hidd el, sikerülni fog! Kép
Bár tudom mit érzel, az első terhességem előtt rengeteg tesztet csináltam (én tartottam el 1 évig a tesztgyártókat! Kép ), és mindig csak vártunk, reménykedtünk, számoltunk. Igaz, sosem éltem meg kudarcként, mindig azt gondoltam, hogy úgyis eljön az ideje.
Sokat pihenjél, lazítsál. Mikor is lesznek meg az eredmények? Azért drukkolunk, hogy jók legyenek!

A hétvége olyan felemásan telik, tegnap vásárolgattunk, Anyuéknál voltunk. Ma meg a férjem dolgozik, így kettecskén vagyunk a fiammal. Ugye kint nem sokat tudnánk kezdeni magunkkal, így bent vagyunk. Gyerkőc éppen Süsüt néz, és nagyon tetszik Neki! Délután azt hiszem kimegyünk egy merülésre a sárba. Nagy öröm lesz! Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok !

Vera,ha tudnád, mennyire megértelek!Lassan egy éve képzelem azt minden mens.előtt, hogy na most aztán tutira nem jön meg. Ráadásul a pirosbetűs napok előtti tünetek ugyanazok, mint a korai terhesség tünetei, szóval könnyű beleélni magát az embernek. De tényleg ne keseregj, úgyis sikerülni fog !!!Ráadásul Neked normális hosszúságú ciklusaid vannak, így pedig sokkal könnyebb eredményt elérni. Meddőségi központra nem gondoltam. Valahogy már úgy vagyok vele, hogy boldog vagyok a két gyerkőccel, de borzasztóan örülnék, ha még egy picurka itt lenne velünk. A lányok is nagyon szeretnék. Egyébként az is lehet, hogy most így szerencsésebb, ha 1-2 hónappal később esel teherbe. Ma hallottam ugyanis, hogy Balogh dr.talán nyáron műtétre adja a fejét, és a szeptemberi kismamák szüléseit már nem vállalta el. Nyilván kell néhány hónap, hogy teljesen felépüljön. Úgyhogy fel a fejjel, biztosan a legeslegjobbkor fog jönni az a kisbaba !!!
Beatrix, az is lehet, hogy látásból ismerjük egymást! Hiszen egyidőben voltunk terhesek, és mindketten a Dinya dr.-hoz jártunk. Az én kislányom augusztus elején lesz 3 éves, úgyhogy volt néhány hónap, amikor egyidőben lehettünk rendelésen, vagy ultrahangon. Egyébként nagyon szívesen emlékszem vissza azokra a hónapokra. Mindig szívesen jártam hozzá, jól esett, hogy mindig mindent kedvesen elmagyarázott, türelmes volt, segítőkész, barátságos...stb. Tényleg hasonlóan bánik a betegeivel, mint Balogh dr.

Igazatok van, ami a Hetényit illeti. Valóban nem luxus körülményekre lenne szüksége az embernek, hanem mindenekelőtt TISZTASÁGRA ! Ami a Szülészet WC-jét és zuhanyzóját illeti, az tényleg botrányos. Én is ettől készültem ki a legjobban. Az pedig egyáltalán nem pénz kérdése, hogy egy WC-nek az ajtaján legyen kilincs, legyen világítás, működjenek a lefolyók, az öblítők, ne legyen dugig a kuka, ne kelljen bokáig érő vízben és egyéb másban tapicskolni , ki legyen meszelve a fal...stb. Ugyanakkor a csecsemősök páros lábbal dobtak ki, mikor a kicsihez be akartam menni, hogy megnézzem ( császár után néhány napig nem lehettem babás szobában), mondván, hogy én idegen vagyok, nem higiénikus, ha bemegyek hozzá. Hihetetlen, de ez így hangzott el.Inkább nem is mélyedek bele, mert csak felbosszantom magam.

Inkább kívánok Nektek nagyon szép hetet, sok türelmet és kitartást !
EleniKép
oxay
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: