Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kata,

Igen tudatosan próbálkoztunk,de nem hittük,hogy már az elso hónapban sikerülni fog.
A héten szándékozom orvoshoz menni,mivel a hónap végén külföldre megyünk nyaralni és addig szeretnék pár vizsgálaton túl lenni.

Hédi
Hédi
 


Sziasztok !

Hédi, gratulálok. Nagyon szeretnék már én is, de még nem jött össze.
A tudatos próbálkozás mit lelent, voltatok ilyen családtervezési programon is ?
Bíztam benne , hogy én is terhes vagyok, mint már írtam Neked. De sajnos szombaton megjött. Nagyon boldogtalan voltam.

Mégegyszer gratulálok !

Üdv.: Kati
Kati
 


Kati, ne bánkódj!!!! Még a múlt hónapban én is így belepörögtem az ügybe és itt ebben a rovatban a tapasztalt gyerekcsinálók azt mondták, hogy lazuljak el. Olvasd el az intelmeiket, érdemes. Én arról tudok beszámolni, hogy mióta megfogadtam a tanácsaikat sokkal jobb a szex, sokkal jobb a közérzetem és a tüneteket sem produkálom agyba-főbe. Hidd el, biztosan sikerülni fog, csak lazán!!! Sok türelmet, kitartást és kellemes próbálkozást kívánok! Szeretettel: Kata
Kata
 

 
 

Sziasztok!
Én azt hallottam, hogy a cigarettázó NŐK gyermekeinél gyakoribb a bölcsőhalál. Állílólag a cigarettázást ennek elkerülése végett a nőnek a fogantatás előtt min. 6 hónappal abba kell hagyniuk. Arról nem szól a fáma, hogy mi van, ha a férj cigizik, de szerintem annak nincsen olyan komoly hatása a magzatra. (Legalábbis remélem!)
Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Kati,

Családtervezési programban nem vettünk részt,én nem nagyon hiszek az ilyen programokban.
Világ életemben egészséges voltam,soha nem dohányoztam,alkoholt nem iszom,sokat mozgok a mai napig és ami számít sokat és jókat szeretkezem a barátommal.
Lehet,hogy ezek is sokat számítanak abban,hogy ilyen "hamar" sikerült.

Hédi
Hédi
 


Szia Kata !


Kösz a biztatást, megfogadom a tanácsokat.

Hédi! A szexel semmi baj nincs, valószínűleg valmiért nem jött össze. Majd a következő hónapban.

Üdv.: Kati
Király kati
 


Szia Kati,

Nem kívántam személyeskedni a sexel kapcsolatosan.

Hédi
Hédi
 


Szia Hédi !

Semmi gond, nem vettem személyeskedésnek !:)))

Üdv .: Kati
Király Kati
 


Sziasztok!
Hédi, nekem is kicsit furcsa a kijelentésed, úgyis mondhatnám, hogy szíven ütött. Igazából azon kívül, hogy egészséges vagy, meg jó a szex, valójában még egy nagy adag mázlitok is van. Legalábbis szerintem.

Nekem pl. a legjobb barátnőm makkegészséges, nagyon jó a kapcsolatuk az ágyban is és mégis már 5. éve hiába próbálkoznak, eddig két korai vetélés "sikeredett"...

A családtervezési központ tulajdonképpen arra jó, hogy segít a nagy adag mázli racionalizálásában, különböző vizsgálatokkal és módszerekkel tanítja meg az ideális időpont megállapítást és az egészségügyi feltételek csekkolását.

Ennyi, és mégegyszer gratulálok nektek! A többiek pedig ne csüggedjenek!!!! Üdvözlettel: Kata
Kata
 


Sziasztok lányok!
Egy szó a cigarettázásról és a bölcsőhalálról: persze az is nagyon fontos, hogy a mama a terhesség alatt ne doháényxozzon. De az is ugyanilyen fontos, hogy a környezetében senki sem (lehetőség szerint, munkahelyen ez sajna nem mindig megoldható), később pedig ha a baba megszületik, minimum a gyerekszobáéban ne dohányozzon senki, de még jobb ha a lakésban sem. Környezetemben barátaim között van olyan, ahol a papa a mama terhessége alatt végig doháényzott, aztán meglett agyerkőc, azüóta is bagózik, és hát a "nagyfiú" (3 éves) asztmás, olyan allergiás a málnára-eperre, hogy majdnem megfulladt (bedagadt a torok nyálkahártyája, amikor málnát evett).
szóval vigyázni a cigivel! Annyi káros mindenfélét megeszünk-megiszunk beszívunk így is...
Hédi, egyébként gratula!!!
Zsóka
 


Kedves Kata,

A véleményemmel nem kívántam senkit szíven ütni a véleményemet írtam le.
Így utólag bocsánatot kérek azoktól,akik sértésnek vették,nem akartam senkit megbántani.
Ahogy írtad biztos nagy mázlink is van. De kitudja jól sül-e el az egész ? Én nagyon félek pl. a vetéléstol.

Hédi
Hédi
 


Sziasztok!
Semmi gond, Hédi. Este gondolkodtam rajta, hogy miért esett nekem olyan rosszul a kijelentésed és igazából csak a barátnőmékre tudtam gondolni, a csendes küzdelmükre, az állandó bizakodásukra és ebből kifolyólag a bennem is dolgozó félelemre... Na, fátylat a tegnapra, fő a poztitív hozzáállás, nem? És biztos vagyok benne, hogy nem lesz semmi baj, vigyázz magatokra! Van-e már valami, amit másképp csinálsz az elmúlt egy hétben?

Amit Zsóka írt a cigiző apukáról, egyszerűen döbbenetes. Tisztában van az illető azzal, hogy a gyereke szenvedésének ő az oka, vagyis a dohányzása? Beszéltek ők erről? Mármint a feleségével?

Szép napot mindenkinek!

Kata
Kata
 


Sziasztok,

Mivel félek,hogy elhízom, elkezdtem jobban odafigyelni arra,hogy mit eszem. Különben mást nem nagyon változtattam.
Eddig eljártam tornázgatni,de most nem tudom mi a határ.Milyen gyakorlatokat lehet csinálni,miket nem. Most keresgélek megfelelo torna illetve helyszín után.
Nem tudna valaki ajánlani valami jót ?

Hédi
Hédi
 


Kedves Kata !

Olvastam az előző leveleidet. Sikerült teherbe esned, vagy még nem ?
Teljesen azokat a dolgokat élem át , mint Te .Annyira vágyom a kis jövevényre, hogy nem is tudok már másra gondolni.Mint írtam neken is megjött.Csalódtam, de sebaj.Az Optimális családtervezési központba is szeretnék elmenni, de a férjem nem nagyon szeretné.

Kérlek Írj !

Puszi: Kati
Király Kati
 


Szia, Hédi!
Én itt valahol ezen az oldalon olvastam, hogy az Istvánban nagyon jó terhes torna van és valamitől a fejemben van egy olyan infó is, hogy a terhesség első valahány hónapjában nem szabad még terhes tornára sem járni. Ez már lehet, hogy túlhaladott nézet, tud valaki valamit erről?

Üdv. mindenkinek!

Kata
Kata
 


Szia Kata,
Hát nem vagyunk olyan szoros baráti kapcsolatban, hogy a cigiző apukát és b. nejét meginterjúvoljam erről. De a G. (apuka) szerintem elég konzervatív, úgy neveli a gyerekét, ahogy őt nevelték anno, ő dohányzik a lakásban mert az az ő lakása (én most hat hónapos tehres vagyok, de teljes nyugalomban bagózik mellettem, helyesebben bagózna csak akkor én átmegyek a másik szobába). Ha hozzánk jönnek, hál'Istennek kimegy a folyosóra (bérházban lakunk) és ott dohányzik, mert mi megmondtuk neki, hogy nálunk bent dohányzás nincs(egyikünk sem dohányzik egyébként sem). A G-nak egyébként sem lennék felesége, sem gyermeke(i) anyja. Szemtanúja voltam, ahogy üvöltve diktálta bele a 3 éves gyerekbe a kaját, a gyerek könnyes szemmel, lefelé görbülő szájjal próbálta nyelni az ételt. Megütni még a gyerekét nem láttam, de veri, azt tudom, mert beszéltünk róla (szerinte csak megüti, mert a megverés az ugye több pofon, ő ellenben csak egyszer sóz oda neki). Őszerinte a gyerek szereti őt (szerintem még szereti...) Anno az én kedves édesapám is vert (szépen módszeresen, kicsi koromban annyira, hogy mindig bepisiltem-bekakiltam, nem a fájdalomtól, azt hiszem inkább a rettegléstől). A mai napig gyűlölöm ezért az apámat, és hát nem is vagyunk túl jó viaszonyban (lehet, hogy részben ezért is?). De hát a gyerekkel való agresszív bánásmód megérne egy új topicot.
üdv mindenkinek
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!

A tornázás kérdéséhez szólnék hozzá, ha jól emlékszem akkoriban azt mondták, hogy lehet végig, csak meg kell választani mit. Vannak amiket nem javallanak, ilyen pl. a lovaglás, szóval a hirtelen mozgások, nagy rázkódások, és a sérülés (megütődés) veszélyével járó dolgok. Én egyébként az első három hónapban még lazán teniszeztem, és nem volt semmi problémánk, bár lehet hogy csak szerencsénk volt. (a teniszt egyébként nem ajánlják).
Kocogni, sétálni, biciklizni bizots lehet, tornázni is, csak oda kell figyelni ne terheld meg magad.

Sziasztok:

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok, Lányok!
Cigizős papa-ügyben no komment. Szegény, biztosan neki sem lehet könnyű ennyi "hülyeséggel" a nyakában élni... Még mázlija van, hogy valaki hozzáment, lettek gyerekei és nem magányos farkasként éli zűrös napjait... Neki biztosan jobb így. Szegény családja!

Torna-ügyben továbbra is várom a konkrétumokat (hely, esetleg edző) és végezhető/nem végezhető sportokat, gyakorlatokat!

Üdvözlettel: Kata
Kata
 


Kedves Mindenki!
Tegnap vettem egy Kismama Magazint és abban van egy terhes torna lehetőség. Sőt, most, hogy rendesen elolvastam, ez egy videókazettát ajánl: Terhességi torna (70 perc torna, relaxáció, légzéstechnika). A SOTE I.sz. Szül. és Nőgy. Klinikájának vezető gyógytornásza nevét adták meg: Tápainé Bajnay Márta. Megrendelni a 333-5341-es számon lehet vagy postán is (1445 Bp. Pf.: 306)
Azt nem tudom, hogy milyen, de végre egy konkrétum. Ismeri esetleg valaki?

Még egy kérdésem lenne. Tud-e valaki valamit a holdnaptár szerinti fogamzóképesség-
meghatározásáról. Az egyik távoli ismerősöm eszerint esett teherbe, ezért érdeklene, hogy egyáltalán mi ez, min alapul, mennyire elfogadott/bejáratott?

Üdvözlettel: Kata
Kata
 


Szia Kata!
Én úgy tudom, hogy a holdnaptáras módszer tudója Dr. Pánszki (a keresztnevét sajnos nem tudom), Ő Budapesten rendel a Gregus utcában. A rendelője telefonszáma pedig: 06 1 35 61 578. Négy-öt hónappal ezelőtt én is beszéltem vele, mert volt januárban egy spontán vetélésem az ötödik héten és eléggé el voltam keseredve. Végül mégsem mentem el hozzá, viszont a nőgyógyászom tanácsára szedni kezdtem az Elevit magzatvédő vitamint. A múlt hónapban telt le a várakozási idő amit javasolnak egy vetélés után és már nem védekeztünk semmivel. S csodák-csodájára e hónapban nem jött meg, és a teszt is pozítív lett. Hihetetlenül gyorsan megérkezett az új baba, de picit félek nehogy úgy járjak mint a múltkor, szedek is az orvos által felirt tablettát, ami segít fenntartani a terhességet.
Úgyhogy nekem nagy szerencsém volt. Sok sikert kívánok minden babára várónak, remélem mihamarabb jelt ad magáról a kis jövevény.

Sziasztok: Orsi
Orsi
 


Sziasztok Lányok!

Böngésztem a Babaneten, és itt is találtam a terhesség alatti testmozgásról anyagot. Mégpedig a fooldalon a Fogamzás 9 hónap focím alatt A terhes életmódja címen. Szerintem érdemes olvasgatni.
Orsi, nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi probléma, és írjál majd, hogy hogy vagy!
Hédi! Veletek minden rendben? Voltál már orvosnál?

Sziasztok: Móni
T.I.Móni
 


Sziasztok, lányok!
Én most két hétig nem leszek, nyaralni megyünk (1 hét Balcsi+1 hét bicajtúra). Addigis sok sikert és örömöt kívánok nektek, babaváróknak, és sok szerencsét a próbálkozóknak!

T.I. Móni!
Légyszi írj majd nekem, mert az utóbbi mailemre nem kaptam még választ! Ja, a fényképtárba tettem képet magunkról, bár lehet, hogy már láttad... puszillak: Chrys

Képzeljétek, egyik barátnőm ma hajnalban szülte meg a kislányát, első babája, és 2 óra alatt meglett a bébi!!! Bárcsak mindenki ilyen könnyen és gyorsan szülhetne!

Üdv mindenkinek: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Sorstársak! (Ez majdnem olyan, mint az elvtársak :)
Orsinak köszi a holdnaptáras infókat, próbálkozom.
Krisztinának jó nyaralást!
Hédi, kicsit eltűntél, remélem, előkerülsz és beszámolsz arról, hogy mi volt a dokinál!
A többieknek pedig vidám hetet kívánok ebben a nagy kánikulában!
Kata
Kata
 


Sziasztok,

Elokerültem.Csütörtökön voltam dokinál,aki megerosítette a hírt,és közölte,hogy nagyon szerencsések vagyunk.
Ma reggel voltam vérvételen.Ami az SZTK-ban volt,egy vicc.

Különben jól érzem magam,eltekintve a napi 10-12 pisiléstol.

Hédi
Hédi
 


Kedves Hédi, akkor még egyszer gartulálok és vigyázz magatokra! Kihez jársz dokihoz? Üdv.: Kata
Kata
 


Szia Kata,

Dr. Bánhidy Ferenc Györgyhöz járok,o a SOTE II. számú klinikán praktizál.

Hédi
Hédi
 


Szia Hédi! És persze a többiek is!

Én is mégegyszer nagyon sok szeretettel gratulálok! Most elmegyek két hét szabira, és mivel csak a munkahelyemen tudok internetezni, csak 24-én tudom majd olvasni ezen oldalakat. De remélem, akkor is hallok feloletek, és a többi próbálkozó sorstársam is be tud számolni jóhírekrol.

A mielobbi "viszontolvasásig": Móni
T.I.Móni
 


Lányok, az első tesztem pozitív lett!!! A menszeszem négy napot késik... Hihetetlen és felfoghatatlan, de talán igaz... Közben volt egy kis vesegörcsöm, kórházba is kerültem... Majd mesélek, de miost sietek. Addig is minden jót és szorítsatok! Kata
Kata
 


Sziasztok, hová tűntetek?
Akkor még talán nem is olvastátok a nagy hírt, amit ugyan orvos még nem erősített meg, de a teszt pozitív, menszesz nuku, szóval állapotos vagyok. Más, apró jelek is vannak, nagy örömömre. Szerdán megyünk a dokihoz, szorítsatok, hogy minden rendben legyen!
Egyébként nagyon élvezem a másállapotot, bár igaz, hogy nagyon fáradékony vagyok, remélem, ez nem lesz tartós.
Amin izgulok, az az evés, sokkal gyakrabban érzem magam éhesnek, mondjuk az a nagy szerencsém, hogy csupa egészséges dolgot kívánok- egyenlőre...Igyekszem gyakrabban enni és alkalmanként keveset , de a legnagyobb kínom egyenlőre az elhízástól való félelem. Sajnos, hajlamos vagyok rá, éppen most adtam le 15 kg-t...
A vesekövem köszöni, jól van, még nem pottyant ki, de szerencsére csak néha és akkor is nagyon tompán fáj.
Remélem, előkerültök, kedves Lányok és további jóhíreket várok tőletek!!!
Szeretettel: Kata
Kata
 


Kedves Kata! Nagyon szorítunk, de egy kicsit nyugodj meg, ne gondolj az elhízásra az evésre, próbálj egy kicsit nem(csak) az állapotodra gondolni! Persze nekem könnyű!... Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Szia Kata,

Gratulálok!
Szerintem se gondolj még az elhízásra,egyél rendesen és mozogj sokat.
Én is sokkal fáradékonyabb vagyok,állandóan aludnék,foleg hoségben.

Hédi
Hédi
 


Sziasztok, jaj, de jó előkerültetek!
Timi, pont ma jutottam az elhatározásra, hogy holnaptól ugyan másállapotban, de élem a szokásos napjaimat. A vesekövem miatt majd csak holnaptól dolgozhatom, de nagyon jó lesz már.
Hédi, megnyugtató, hogy te is folyton álmos vagy, tudom, hogy ez így normális, de engem zavart. Neked miben változtak meg a mindennapjaid? Ja, én is rengeteget pisilek!
Üdv. mindenkinek: Kata
Kata
 


Szia Kata,

Hát csak annyiban változtak meg a dolgok,hogy munka után fizikai fájdalmat érzek,ha vlamit csinálnom kell.Régen imádtam délutánonként pakolászni,mosni,vasalni. Most utálom ezeket,legszívesebben állandóan olvasnék,tv-t néznék.

Hédi
Hédi
 


Hédi, jajj, de jó, ne bánkódj, én ugyanígy vagyok! Remélem, nem tart sokáig ez a kedvetlenség! Úgy emlékeszem, te is írtál arról, hogy csínján bánsz az étkezéssel. Ha van kedved erről értekezni, szívesen venném, ha beszélgetnénk erről.

Képzeljétek, amióta tudom, hogy babánk lesz,újra naplót írok. Minennap leírom, hogy mikor és mit ettem, mennyit és mit ittam, így talán kordában tudom tartani az egyébként nem is olyan nagy étvágyamat.

Valahogy úgy érzem, hogy nem lesz semmi baj ezzel a kis jövevénnyel, de tisztában vagyok vele, hogy lesz még néhány zűrös hét, amíg bármi történhet...

A többiekkel mi újság?
Üdvözlettel: Kata
Kata
 


Szia Kata!
Gratula!!!
Ne aggódj, (tudom könnyű mondani), egyszerűen csak élj úgy ahogy eddig (ésszerű határok mellett persze).
Kihez jársz dokihoz?
Ha jól rémlik, Te jártál kinn az Újvilágban nemrég, ugye? Láttál Baby-story című műsort?
üdv
Zsóka

ui: Jó Neked, még az elején vagy (én már a 32. hétben) és kezdenek halálfélelmeim lenni a szüléstől (anno a fiam születése előtt is voltak,
hajlamos vagyok az ilyesmire), nem tudom, hogy fogom magam addig kikezelni...
Zsóka
 


Sziasztok,

Ma voltam eloször ultrahangon. A magzat életjelei jók,kaptunk fényképet róla.
Kár,hogy én nem tudom "nézni" ezeket a felvételeket.

Hédi
Hédi
 


Szia Kata !

Nagyon örülök. Szinte, majdnem elbőgtem megagam, annyira örülök, hogy sikerült Neketek. Nálam még egyenlőre semmi.
Mennyi idő után jlentkezetek a tünetek ?
A menstruáció elmaradása előtt is éreztél már valamit ?

Szia Hédi !
Szintén nagyon örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgaitok.

írjatok !

Üdv.: Kati
Kati
 


Sziasztok,

Én már a menstruáció elmaradása elott is éreztem "furcsaságokat".
Nagyon érzékenyek lettek a melleim,fáradékonyabb lettem.

Hédi
Hédi
 


Kedves Mindenki!

Én a menszesz előtt is éreztem már egy csomó mindent, de a vesekő miatt érdekes a történet. Talán emlékeztek rá, hogy ki voltam bukva azon, hogy már a múlt hónapban éreztem egy csomó tünetet (hányinger, fáradékonyság, gyakori vizelet) és aztán nem lett belőle semmi. Rendesen el voltam kenődve, aztán most, hogy a vesekő előjött, kiderült, hogy annak a tünetei is ezek. Úgyhogy nem tudom, a menszesz elmaradása előtt mi miatt éreztem ezeket.
Egyébként a lelkem legmélyén éreztem, hogy most terhes vagyok, csak megfogadva tanácsaitokat nem görcsöltem rajra annyit.

Köszönöm a gratulációkat!

Zsóka, halálfélelem ellen ötletem csak annyi, amit magamnak találtam ki: hiszek abban, hogy programozni lehet a dolgokat a testünkkel kapcsolatban. Próbálj meg ellazulni és álmodozni, tervezgetni azt, hogy milyen remekül, zökkenőmentesen megy majd a szülésed. A legapróbb részletekig gondold végig: miben leszel, hogy fog kinézni a kórterem, milyen kellemes hangulat lesz, ki lesz ott, stb. Ahogy előjönnek a félelmeid, tudatosan kapcsolj vissza a kellemes gondolatokra! Én ettől nagyon meg tudok nyugodni, bármivel kapcsolatban! Sok sikert!

A dokimat Artner Attilának hívják, az Istvánban van, holnap megyünk hozzá.

Hédi, nő-e már a pocid?
Szerintetek a szoláriumnak van valami káros hatása a terhességre??

Üdvözlök mindenkit!
Kata
Kata
 


Szia Kata,

Hát a pocim szerintem még nem nott.Bár,vékonyságom ellenére soha nem volt kockahasam,így nem igen vehetném észre a változást egyenlore.
A szoli engem is érdekelne,bár azt hallottam,hogy nem lehet állapotosan.

Hédi
Hédi
 


Szia Kata!
Köszi az ötleteket, nagyon jók, érdemes ezeken elgondolkodni, ábrándozni. Sajna egy a bökkenő: az előző szülésem olyan volt, (kórház, orvosok, körülmények, komplikációk, császár, miegyéb), amitől most csak méginkább tartok az egésztől. Viszont, az érme másik oldala az, hogy talán ezek ismeretében jobban fel tudom majd magam készíteni a dolgokra, jókra-rosszakra egyaránt.
köszi mégegyszer!
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok, Lányok!
Most voltunk a Családtervezési Szolgálatnál és láttuk kis Bogyókánkat!!! A doki szerint négy hetes, mi azonban pontosan tudjuk, hogy három hetes és két napos! Nagyon boldog vagyok és tiszta eufóriában verem itt a billentyűket!

Köszönöm mindenkinek a drukkolást, bíztatást a sok jó tanácsot és remélem, hamarosan mások is sikerekről számolnak majd be!

Szolárium-ügyben elfelejtettem megkérdezni a dokit, úgyhogy továbbra is várom az ötleteket!

Szeretettel: Kata
Kata
 


Szia Kata!

Én már terhes voltam, amikor még jártam a szoláriumba. Nagyon megijedtem, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Na nem azért, mert terhes lettem, annak nagyon örültem, mert már 2 éve próbálkoztunk. Szinte az első kérdésem az volt a dokitól, hogy mi lesz a babával? Azt mondta, hogy semmi, egészségünkre, de a napozást függesszem fel a májfoltok miatt. S lőn, egy gyönyörű és egészséges kislányom lett. Persze nem buzdítani akarlak a szoláriummal, ha nem muszáj, ne járj, de ne idegeskedj emiatt! Bea
Bea
 


Kedves Babavárók!

6 napja tudom hogy van valaki a pocimban, és rettentő boldog vagyok. Orvosnál még nem voltam és jövőhéten 2 hétre elutazunk nyaralni. Szerintetek mikor kell elmenni hozzá, hogy bizonyosan megtudja állapítani a terhességet, még az utazás előtt, vagy ráér utána is?

Előre is köszönöm a válaszokat: Edina
Edina
 


Kedves Mindenki!

Még egy kérdés: mikortól számítják azt hogy hány hetes terhes a kismama? Az utolsó menszesz időpontjától?

Köszi: Edina
Edina
 


Kedves Edina!
Én a helyedben elmennék dokihoz, hogy a nyaralás alatt már ne ezen gondolkodjak, hanem a biztos tudattal a fejemben élvezzem a pihenést.

Azt, hogy hány hetes terhes vagy az utolsó menszesz alapján számolják ki. Abból állapítják meg, hogy kb. mikor fogant a baba (amikor a ciklusod éppen a termékenységi periódusban volt, ez általában 14-15-16 nap az utolsó menszesz után)és onnan számolják a heteket. Mi tudjuk, hogy mikor fogant a kicsi, napra pontosan, adoki prdig a menszesz és az ultrahang alapján számolta ki. Így jött ki a 4 hét, ami tulajdonképpen a negyedik hét.

A nagy rejtély számomra a várható születési dátum megállapítása, de azt majd még megkérdezem. Nekem március 13-at mondtak, ja persze, az pont 9 hónap.

Edina, van orvosod?

Üdv. mindenkinek!
Kata
Kata
 


Kedves Kata!

Köszi a gyors választ.
Ezek szerint most fogok a 4. hétbe lépni.

Igen van orvosom, úgyhogy azt hiszem tényleg elmegyek hozzá még a nyaralás előtt, bár biztos vagyok benne hogy növöget egy pici a hasamban.
Tünetek: nem jött meg, mellfeszülés (főleg mellbimbó) és állandóan pisilnem kell, és a lényeg a teszt: 2 vonal.

Hogy mikor fogsz szülni azt mondják - és a könyvek is azt írják - úgy kell kiszámolni, hogy veszed az utolsó menszesz első napját, hozzáadsz 7 napot és visszaszámolsz 3 hónapot.
Ezek szerint nekem március 15. Majdnem egyidősek vagyunk, de jó!

Sziasztok: Edina
Edina
 


Sziasztok megint!

Csak most olvastam végig az egész oldalt és láttam, hogy a terhestorna videoról van szó. Én végig azt a bizonyos SOTE-st csináltam, mivel hamar rájöttem, hogy munka mellett se energiám, se időm már még terhestornára járni. Az elején nekem úgy tűnt, hogy az egész nagyon egyszerű, aztán amikor a lábgörcsök kezdődtek, már nagyon jól esett, a vége felé pedig már igen rendesen megdolgoztatott, a hasamtól már alig tudtam csinálni a gyakorlatokat. Összességében csak ajánlani tudom. Hát a légzéstechnikát csak néha "csinálgattam", első szülés lévén nagyon érdekelt, így utólag hasznos volt a fájáscsillapításos légzés (tudom ezzel megoszlanak a vélemények, nekem nagyon bevált, a végén már az volt a baj, hogy szülés közben is alkalmaztam, hgoy ne fájjon annyira:-) ) Szóval szerintem ez elhagyható, de a tornát nagyon tudom ajánlani. Bea
Bea
 


Edina, drukkolok, azonnal írj, ha kiderült tutira! Bár a tüneteid alapján és második vonal megléte miatt én tutira veszem!!! Gartulálok és tényleg tök jó, hogy majdnem egyszerre megyünk szülni. Te hol tervezed?

Bea, köszönöm a tornaajánlót, akkor, ha már ennyi jó írtál én meg is rendelem!

Sziasztok!
Kata
Kata
 


Kedves Kata!

Az orvosom a Dél-Pestiben van, ezért ott fogok/fogunk szülni. Úgy hallottam hogy elég jó. És ti hol tervezitek a nagy eseményt?

Magamról: 28 leszek, első baba, és már nagyon várjuk !

Edina
Edina
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: