Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Én 10.-én voltam dokinál,7/5 hetes a babám.Petezsák átmérő:38*25mm,CRL:11,3 mm
Hát,mit mondjak,nagyon megszenvedek a kis lurkóval.Állandó hányingerem van,semmivel nem tudom nagyon csillapítani.Magne b6-ot már 3*1-et szedek,emellett kétszersültet,kekszet eszegetek,nem sok eredménnyel.Sok javaslatot kaptam már de nem használnak.Remélem mire betöltöm a 3 hónapot,akkor elmúlik,mert nagyon nehezen viselem.Ez a harmadik terhességem,de az első kettővel nem volt ilyen kényelmetlen a várakozás.:-)

Puszi Szöszi
szöszi
 
 


Sziasztok!

Na megjöttem én is az Uh-ról, a babócám tökéletes, és egyben átlagos. de ez a jó. Kép A nyaki redője is normális. Így immár tényleg kinőttük ezt a topikot a 12 hetünkkel. Minden itt lévő kismamának boldog gömbölyödést, és várunk mindenkit a következő topikban.....

Timi (vargáné)
Dobj meg egy mail-lel a nadine_@freemail.hu -ra és elmondom hova kell pontosan menni. Ja én reggel 8-ra mentem és 11-kor jöttem el. Az orvosomra csak 5 percet vártam a többi mind az UH-ra várakozás volt... Így egy heti idegélelemmel készülhetsz, mert ma nem is voltak sokan.

Nadine
12+4

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!
Várunk mindenkit a 2005 tavaszi babás topicba! Kép Ott már nem kell topicot váltani, a szülésig, sőt utána is együtt maradhat a társaság Kép

Szöszi! Kép
Én is a harmadikat várom, nekem sem volt az előző kettővel gond, bár a másodiknál sokáig émelyegtem (vizsgaidőszakban brr), de igazi hányingerem csak hármaskával volt kétszer is.
Azt remélem, talán lány, azért is kicsit más, mint a két fiúval, de lehet, hogy ő jókat mulat ezen Kép

Sziasztok!
Dorka
dorka
 
 

 
 

Pocakosok!

Sziasztok!

Kampányolni szeretnék!

Én lassan két éve járok hastáncolni. Azt gondolom, hogy a ciklusom rendbetételében is része volt a táncnak. Most 22 hetes terhes vagyok és természetesen a táncot nem hagytam abba, mert nemhogy rossz lenne, de kifejezetten jól esik.
Tegnap is volt óránk és megláttam a szeptemberi órarendet. Ez késztetett arra, hogy ezt Veletek is megosszam.

Nem én vagyok az első terhes a csoportban, sőt én az ötödik vagyok. És régóta beszélgetjük, hogy kéne indítani kismama táncot. Mindig fűztük Xéniát, hogy tegye meg. Neki júniusi a második babája. Június 5-ei és június 3.-án még jött táncolni, bár mondta, hogy minden cucc a csomagtartóban van, ha mennie kéne szülni. És aztán mikor három hetes lett Dani Xénia újra megjelent.
De ez nem is lényeges, csak hozzá tartozik, hogy tudjatok arról is valamit, aki kismama táncot indít.

Szóval a lényeg:
2004 szeptember 3-tól minden szombaton 10.00-tól kismama tánc indul a Szent István krt. 10., 1.em. 2/A, (a Vígszínház mellett, a 6-os busz megállójában, a Margit hídnál. Kapukód: 10, kulcs: 0422) Orientális Tánc Iskolában. A tánciskoláról többet olvashattok a www.has.hu

Tehát kampányoltamKép. De nem azért, hogy ezzel keressek valamit, vagy keressen a tánciskola, hanem értetek. Mert egy hastáncóra felér egy nagy tábla csokival, annyi boldogság
hormon van benne(és nem hízlalKép)

Jó pocakosodást!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok megint!

Így néz kis két kismama, ha táncol(én a hátsó vagyok és 17 hetesen, az első 29 hetes)

RékacsKép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Én is új vagyok a fórumon, és szintén elsô babás. Kép Kissé késôn találtam rá sajnos a topicra, ugyanis 3 nap múlva, 31-én leszek 10 hetes, ha helyesek a számítások. Aug 2-án voltam elôször UH-on, akkor mindent rendben találtak, de az már olyan régen volt, jó lenne már ismét valami biztosat tudni. Hányingerem ugyan egyfolytában van, kicsit nehezen is viselem már, de remélem, hogy már csak két hétig tart! Hihetetlenül izgalmas idôszak ez, és örülök, hogy ennyien vagytok, akik megosztjátok másokkal az örömötöket, aggodalmatokat, és mindent, amit éreztek, nagyon jó olvasni titeket!

Sziasztok,
borbolya

KépKép

Kép
borbolya
 
 


Borbolya!

Üdv közöttünk, de ez a topik kicsit "kihalt", hogy úgy mondjam. Meg különben is mint írtad, már nem is igen férsz bele.
Van viszont egy 2005 tavaszi babás topik, abba bőven beleférsz. Szerintem érdemesebb lenne oda írogatnod. Egyébként én is első babás vagyok, de nekem ma "már" 12 hetes Kép.

Zsana
zsana75
 
 


Szia Zsana!

Azt a topikot hol találom?
Köszi az üdvözlést! Kép És gratula a hónapfordulóhoz! Kép Ezek szerint a 12 hetes UH is mostanában aktuális? Vagy már voltál?
Borbolya

KépKép

Kép
borbolya
 
 


Hello!

Gyermeke/magzatok kor szerint és azon belül 2005 tavaszi babák (asszem ez a neve).
Tehát nem a Fogamzás, várandósság, szülés-re kattintasz, hanem az alatta levőre, azon belül már könnyen megtalálod.

Ultrahangra holnap délután megyek, már nagyon-nagyon várom!

Zsana
zsana75
 
 


Okés, köszönöm! Akkor folyt köv odaát, és sok sikert délután! Kép

Borbolya

KépKép

Kép
borbolya
 
 


Sziasztok mi még itt nem jártunk Kép
5 hetesek leszünk csütörtökönKép)

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka! Kép

Üdv a pocakosok táborában. Itt nincs nagy mozgás, ha gondolod, gyere a "2005 tavaszi babák" topicba (Gyermekek/magzatok kor szerint). Kép

Várunk, üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok
én is pár hetes terhes vagyok (7), és van egy kis problémám, amiről szeretnék tájékozódni. Az 5. héten volt egy kb 8 napos barna folyásom. Azóta kiderült, hogy a baba jól van, növekszik, szóval elvileg minden ok. DE: még mindíg van folyás, bár már inkább sárga, vagy fehér és olyan furcsa nyálkás. Elképzelni nem tudom, mi lehet ez. A dokim szerint ne foglalkozzak vele, az első 12-14 hétben előfordulhat beágyazódási probléma (ezért volt a barnázás is). De engem azért érdekelne, hogy mi a szar ez a nyálka, ami mindenféle színben "pompázik".... Van valakinek ötlete???
cedrica
 
 


Szia Cedrica!
Nekem azt mondta a doki, hogy fehéres folyásra fel kell készülni, számítani kell rá, szóval normális. A pontos okát én sem tudom, de szakkönyvekben biztosan írnak róla. Nekem sárgás folyásom van, ami baklteriális eredetű és hüvelykúpot adott rá a dokibá. Terhességkor fokozódik a nők érzékenysége a fertőzések iránt, emiatt ilyenkor állítólag még gyakrabban előfordul bakteriális vagy gombás eredetű hüvelyi fertőzés. Szerintem fokozottan figyelni kell arra, hogy más után ne üljünk rá a Wc-re idegen helyen, munkahelyen, stb.
De ha aggódsz, akkor jobb, ha a dokit megpróbálod rávenni, hogy beszéljen részletesebben veled erről a problémáról.
Üdv.:Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Franciska,

köszi, de folyásom már volt sajnos többször és ez egészen más. Most nyálka darabok ürülnek: olyasmik, mint ami menstruáció alatt szokott, csak most nem véres, hanem sárga, vagy világosbarna, vagy fehér és nyúlik (bocs a naturalista leírásért)... Doki csak annyit mond, hogy beágyazódási probléma lehet, de ez engem nem elégít ki...
cedrica
 
 


Kedves Cedrica!

Betti vagyok, a 9. hétben járok. Szombat reggel barnás pecsét volt a wc-papíromon. Aztán vasárnap is - irány a kórház. Szerencsémre az a doki ügyelt, akinél a kisfiamat szültem. Uh-n megnézett, először üres petezsákot látott, mikor kimondta 3-at fordult velem a világ. Aztán egy jobb uh-val is megnézett, és ott már láttuk a szívdobogást. Utrogestant írt fel, alulról-felülről szednem kell. Barnázás még nem múlt el, de mintha kevesebb lenne. Nekem is azt mondta, hogy sárgatesthiány okoz ilyet, ami a beágyazódáshoz kell. Ezt pótolja agyógyszer.
Őszintén remélem, hogy azóta már ,egoldódott a problémád. Szivesen hallanék Rólad, hátha egy kicsit meg tudnál nyugtatni. Köszi!
Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

En most kezdtem meg a 9. hetet. Az en problemam a kovetkezo. Nektek mikor (hanyadik heten) csinaltak ver es vizelet vizsgalatot, illetve mikor van a legkesobbi idopont, amikor meg lehet csinaltatni. Kulfoldon elunk a ferjemmel es harom het mulva megyunk haza. Itt megvizsgalt egy doki, de csak ultrahanggal es annyira gyorsan tortent minden, hogy amire felocsudtam (persze az oromtol is), mar kint is voltunk rendelobol es nem tudtam megkerdezni egy csomo mindent, amit akartam. O abszolut nem emlitette, hogy ez szukseges lenne, de kozben minden szakirodalomban azt olvasom, hogy minel hamarabb el kell vegeztetni.

Most azon aggodom, hogy ha 12 hetesen csinaljak meg a vervizsgalatot, es ne adj Isten talalnak valami fertozest vagy vercsoport osszeferhetetlenseget, akkor mar keso lesz tenni valamit. Ez a baba varas nagyon aggodalmaskodova tett es lelki szemeim elott mar mindenfele betegsegeim vannak.
macsek75
 
 


Macsek!

Én most a második terhességem 10. hetében járok, és még én sem voltam vérvételen, és egyelőre nem is tervezem, csak a 12. heti uh után, az nem késő. Addig védőnőhöz sem megyek, bár ennek oka a fentebb említett problémám okozta bizonytalanság.
Az első 12 hétben a rubeola, toxoplazma okozhat olyan fertőzést, ami a magzatot is károsíthatja, de azt Te hamarabb észreveszed magadon, mint a vérvizsgálat. Ne agódj! Az RH összeférhetetlenség csak akkor lehet, ha Te RH negatív vagy, a magzat pedig pozitív, de akkor is van valami ellenanyagkezelés, ami mellett nincs veszély.
Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Szia Betti!

Nagyon koszi a tanacsot, jo ezt olyantol hallani aki mar gyakorlo anya egyreszrol, de most ugyanolyan cipoben jar mint en. Nem tudod veletlenul hogy hogyan tudom kideriteni, hogy melyik vedonohoz tartozom (Budapest)? Amire hazamegyunk, addigra pont 12 hetes leszek es igy is ugyis fel kell hogy keressem. Koszi meg egyszer a valaszodat, most azert nyugodtabb vagyok.
macsek75
 
 


Szia Macsek!

Sajnos ebben nem tudok segíteni, nem Pesten élek.
Gondoom körzetek vannak, de hogy kerületenként hogy van beosztva fogalmam sincs.

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


szia Macsek!
nemtom még időben, de próbálok válaszolni: nekem a védőnők (mert több helyen is végig kellett érdeklődnöm) azt mondták hogy oda menjek, ahol lakni fogok, abba a kerületbe, de azon belül is ők utcára mondják hogy kihez tartozom. szóval én először azt hívtam, akihez gondoltam hogy tartozom, mert az van a lakcím kártyámon, de eligazítottak, hogy oda menjek, ahol ténylegesen lakom/lakni fogok.
hát, remélem valamit tudtam segíteni!
jó pocak növesztést!
bagzer
27+0

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

A fő topic lista alatt a gyermekek/magzatok kora szerint pontban indítottam egy 2005. nyári babás topicot, ott máris zajlik az élet. Itt elég kicsi a "forgalom", ha gondoljátok, csatlakozzatok!

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt Nálatok. Örülök, hogy vannak ilyen fórumok, ahol megbeszélhetjük egymással ügyes-bajos dolgainkat. 8 hetesek vagyunk, és azzal kapcsolatban érdeklődnék a nálam tapasztaltabbaknál, hogy normális-e az, hogy eddig kisebb rosszullétek gyötörnek, néha enyhébb menstruációs görcsöm is volt, aztán mintha elvágták volna, ma úgy érzem, mintha nem is lenne pocaklakóm. Ez lehet hogy csak az én parám, de hátha tudtok valamilyen (remélhetőleg megnyugtató) választ adni.

Köszi,

Picuri
picuri
 
 


Picuri!
Én végig úgy éreztem, mint ha nem is lett volna pocaklakóm kivéve néha a görcsöket, ami attól van valószínüleg, hogy nő a méhed. A rosszullétek is természetesek a terhesség alatt, de ez mindenkinél más és azért nem árt, ha a dokidnak is elmondod, viszont aggódni szerintem nem kell. Majd jön az álomkór is, ha eddig még nem volt Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Köszönöm Nyanya67!

Egy picit megnyugodtam, mert ma voltunk az első UH-n és láttam a babócát. Hát mit mondjak, bizony elpityeredtem, annyira boldog voltam.
Egy kérdésem van csak: a dokim szerint 8 hetes vagyok, az UH szerint csak 7 és a pici CRL-je 9,7 mm. Ezek az eltérések normálisak, vagyis 7 hetesen ok ez a méret?
picuri
 
 


Ezen az oldalon találsz egy táblázatot
http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm

A táblázat szerint éppen hogy 7 hetes vagy. Szerintem ne izgulj, majd 10 hetesen tudják pontosan belőni, hogy hány hetes terhes vagy, mert akkor minden magzat egyforma méretű, azután már változó a fejlődés menete. Azért a táblázatot se vedd szentírásnak, mert lehet, hogy más táblázat más adatokat közölne.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Mi újak vagyunk itt! 7 hetesek leszünk vasárnap. Azért írok ebbe a topicba, mert jelenleg vidéken lakunk de május-június felé költözünk fel a XI.ker-be, és itt keresnék egy nagyon jó orvost. Tud valaki nekem ebben segíteni?
Keresgéltem ugyan a XI.kerületes topicban, de ott már kisbabás anyukák vannak, és csak a bölcsödékről meg a játszóterekről beszélgetnek!
Várom válaszotokat!
Sziasztok: Edoszka
edoszka
 
 


Szia Edoszka!
A Szent Imre kórházas topikba nézz be.A kh a XI.ker-ben van hátha ott találsz segítséget.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Köszi Zsuzsa az infót, tegnap egész nap a Szent Imre kórházas topicot bújtam. Sikerült is egy két doki nevét megtudni, és hogy milyen orvosok ők.
Látom Te is új vagy itt. Te hány hetes terhes vagy? Hova valósi vagy?
Szió: Edoszka
edoszka
 
 


Szia Edoszka!
Igen új vagyok itt.Bp-i vagyok XI ker.Van egy egy éves kisfiam, de most nem várok babát.Az idén viszont szeretnénk a férjemmel ha lenne egy újabb pocaklakó.
Remélem találsz kedvedre való infókat és végül sikerül dokit választanod.Én nem ebben a kórházban szültem így nem tudok neked senkit ajánlani.De ha van bármilyen kérdésed kérdezz hátha tudok segíteni.
Jó pocakosodást.
zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Edoszka!
Igen még én is új vagyok itt.Bp-en lakom XI kerben.Van egy egy éves kisfiam és most nem várok még babát.De idén szeretnénk ha újra pocaklakónk lenne.Én nem ebben a kórházban szültem így nem tudok ajánlani senkit.Remélem sikerül találnod dokit.Ha van kérdésed kérdezz ha tudok segítek.
Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Bocsi az első levelet nem vette be, ezét írtam még egyet.Most meg mind a kettő megjelent.Nem értem.:-)

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Zsuzsa!!!

Örülök, hogy írtál. Helyileg holl laktok a XI. kerületben? Én nem nagyon ismerem a kerületet, csak talán a környéket, ahol lakni fogunk. Te hol szültél?? Többször olvastam a XII. kerületi Kútvölgyi kórházról, amelyet nagyon dícsérgetnek.

Képzeld ma reggel voltam a védőnőnél. Ma kezdtük meg a 8. hetet. Holnap megyünk ultrahangra is. Már nagyon várjuk, főleg a kispapa. Teljesen meg van "bolondulva"! Kép
Tudsz nekem tanácsot adni, gyomorégésre?? Neked volt ilyen egyáltatlán? Amikor éhes vagyok, nem korog a gyomrom, hanem szabályosan ég. A múlt héten megkezdődtek a rosszulléteim is, a reggeli hányinger. De ezen kívül jól vagyok és még nem híztam egy dekát sem! Kép Kép Beleférek minden rucimba! Nem sokáig! Kép

Szép napot neked! és jó babázást, mind a pici és a leendő terén!
Edoszka
edoszka
 
 


Szia Edoszka!

Mi a Bornemissza tér közelében lakunk.Ti hová fogtok költözni?Én a Rókusban szültem,nem egy modern kórház de a dokimmal meg vagyok elégedve.A Kútvölgyiről én is jókat olvastam a neten, de nincs ismerősöm aki ott szült volna.

Az ultrahang igazi élmény lesz.Azt hiszem már lehet látni ahogy dobog a kicsi szíve.Akispapák megbolondulása szinte mindig előjön utánna mindentől félteni fog, folyton aggódni fog.Legalábbis nálunk így volt.
Az éhségérzet nekem is ilyen volt én mindig ettem valamit ha éreztem.A legjobban a hideg tej hatott abból képes voltam meginni napi 2 litert is,és még jó volt a puffasztott rizspehely.A kekszek nem jöttek be pedig sokan mondják nekik az segített.Hányingerem nem volt nem is hánytam.A hízás majd később jön én a 6. hónapig 2kg híztam, nekem akkor kezdett látszani.Igaz én összesen 10 kg híztam.De mindenki más.

Kitartást a rosszullétekhez már nem tart sokáig.Szép napot neked is, vigyázz magadra!Majd írj milyen volt először látni a picit.
Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Zsuzsa!

Megnéztem a térképen ti hol laktok. Csak két nagy sarokkal lejjebb tőlünk. Mi a Hauszmann Alajos és a Prielle Kornélia utcák között fogunk lakni. Már alig várom.
Nagyon nagy élmény volt az ultrahang, mert tényleg lehetett látni a kicsi szívműködését, örömömben még a könnyeim is kicsordultak. :o :o Kaptunk képet is a pocaklakónkról. Igen az aggódás nálunk is minden napos, félt az uram mindentől. El vagyok kényeztetve. Nagyon élvezem! Kép
A tejci nekem is jó a gyomromra, tényleg megnyugtatja. Ma csináltam egy zöld salátát, csupa friss zöldségből, egy kis fűszer, só, mozarella, olajbogyó és a natúr joghurt. Nagyon kívántam a zöldet, be is vágtam egy nagy tállal. Nemrég pizzát sütöttünk, azért azt is megkóstoltam. Kép Te miket ettél a terhesség alatt, hogy ilyen keveset híztál??
Ja és a védőnő azt mondta, hogy kezdjem el szedni de nagyon gyorsan a magzatvédő vitamint (Elevit). Két napja szedem, de nincs annyira hányingerem és a gyomrom sem ég annyira. Te szedtél valami ilyesmit??
Hát nagyon meglepődtem, hogy Te csak 10 kilót híztál. Hogy csináltad ezt??? Mozogtál is közben?
Én járok tornázni hetente kétszer, ennyi. Amúgy 3 éve heti 2-3 alkalommal aerobikra járok. Merthogy most is oda járok, csak "light-osabbra" fogtam a figurát, meg szóltam a tanárnak. Pár gyakorlatot nem csinálhatok, a steppet ki kell hagynom, nem súlyzózhatok, hirtelenkednem nem szabad. Úgyhogy maradt a táncos és a box, de nagyon gyengén.

Meg tudom nézni a kisfiadat valahol a fotóalbumban??? Kiváncsi vagyok nagyon. Imádom a gyerekeket, épp itt az ideje, hogy sajátom is legyen!
Na most ennyi, megyek mosogatni!
Irjál, puszi: Edosz
edoszka
 
 


Szia Edoszka!

Tényleg nincs messze ahová költözni fogtok.Igaz Pesti viszonylatban:-)
Én is elérzékenyültem az első UH-on mikor megláttam,nem is tudom mihez fogható volt az az érzés.Később egyre jobban fog látszani minden kis testrésze.Irigyellek ez olyan jó.

Az evéssel kapcsolatban én teljesen normálisan ettem úgy mint a terhesség előtt napi 5x min.Igaz nem nassoltam édességeket, mert az nem esett jól. Sok savanyúkáposztát, ecetes ubit meg sajtokat ettem nasi gyanánt, mert azt kívántam.Annyit ettem amennyi jólesett, nem figyeltem arra hogy ne hízzak el, így jött össze.Mondjuk nem vagyok vastag alkat 170cm 50kg voltam a terhesség előtt és soha nem fogyóztam.A munkám során én mozogtam annyit hogy, nem jártam pluszban tornázni.Szerintem mozogj nyugodtan, amíg nem érzed úgy hogy nem esik jól addig csináld.Az ugrálást és a zötykölődéssel járó dolgokat csak módjával a többi mehet, ha bírod.Hajrá.

A kisfiam a babanet fotóalbumban bufo(Dávid) néven megtalálható.Már régen frissítettem de teszek fel új képeket is.
Egyébként fiúra vagy lányra készültök?Még dolgozol vagy már nem?
Puszi:Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Zsuzsa!

Megnéztük a párommal a kisfiatokat, nagyon édes, főleg mikor már mászott, meg az etetőszékes képek. Téged is láttunk az egyik képen. Szimpi vagy! Kép Kép
Majd mi is küldünk magunkról.
Kisfiú vagy kislány??? Teljesen mindegy, bár én titkon kislányt szeretnék, meg anyukám is! A fiúk meg természetesen kisfiút. Az a lényeg, hogy egészséges legyen!
Igen dolgozom még, de úgy szándékozom, hogy max május végéig, június elejéig. Aztán kiiratom magam a szülési szabadságra és berendezzük a lakást. Már vagy egy két dolog, de még van bőven mit csinálnunk.
Te hol dolgozol? Én dunaújvárosi vagyok, természetesen a Dunaferr-nél dolgozom.

Én nem vagyok olyan vékony, mint Te, a terhességet 69 kilóval kezdtem és 175 cm vagyok. Biztos felszedek 15 kilót. Ennél többet semmiképp sem szeretnék. Az utóbbi időben, még a terhesség előtt szedtem fel sokat, legalább 5 kilót.

Most megyek, teszek-veszek, holnap jelentkezek! Kép Dejó még rímel is!
Vigyázzatok magatokra, meseszép délutánt és estét nektek!
Pusza:Edoszka&Pocaklakóka
edoszka
 
 


Szia Edoszka!

Köszi a szép szavakat a tökmagról.
A gyerkőc nemét azért kérdeztem, mert nálunk mindenki azt hitte lány lesz és csak lánynevünk volt.Bár Az UH-on mondák ,hogy fiú csak akkor hittem el mikor már jól látszott.Tényleg az a lényeg egészséges legyen.

Miért szülési szabira akarsz menni, nem jobban jársz ha táppénzen vagy a szülésig? A szülési szabi alatt teljes fizu jár ha jól tudom de az csak 4 hét.Mikorra vagy kiírva?De járj utánna nem akarok hülyeségeket mondani.Én így voltam bár azóta változhatott a dolog.
Én egy 12 évf. gimn. tanítottam. A 7. hónapig dolgoztam akkor azért hagytam abba, mert mi is költöztünk és volt bőven mit csinálnom.
Most ennyi mert Dávid szétszedi a lakást.Majd jelentkezem.
Pussz:Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Zsuzsa!

Nem igazán tudom, hogy van ez a táppénzes, szülési szabis téma, de majd a védőnő úgyis elmondja, hogy járok jobban, ha arra kerül majd a sor. Arra gondoltam amire Te, csak rosszul fogalmaztam. Szeptember 26-ra vagyok kiírva, úgyhogy addig még van idő ezeket az infókat beszerezni.
Ma reggel nagyon rosszul ébredtem, totális rosszullét, fáradtság. Most olyan vagyok, mint egy kifacsart narancs.
Tegnap voltam tornázni, táncos koreográfia volt. Élveztem nagyon! Kép Biztos azért vagyok ma ilyen hulla. De jó, hogy péntek van! Holnap akkorát alszom, hogy fel sem kelek 10-ig! Kép
Te meddig leszel a Dáviddal otthon??? 3 évet kivárod?
A következő gyerekkel is otthon leszel, vagy ő már bölcsis lesz?
Most mennem kell, mert megjött a főnököm és van mit csinálnom, de hétvégén netezhetünk tovább! Tényleg Te otthonról netezel?
Na puszi, rohanok, de csak lassan!
Edoszka
edoszka
 
 


Szia Edoszka!

Tényleg szeptemberig még van időd mindenre.Ha rendes a védőnőd, akkor elmondja mi a legjobb neked.Sajna az enyém nem ilyen.Összesen 3x volt megnézni a gyereket, igaz én sem hívtam mert nem volt problémám.
Ha megnyugtat én is összetörve ébredten, Dávid is felébredt 4-kor pedig már 2 hónapja végigalussza az éjszakát.Szerintem jön valami front attól vagyunk levertek.Egyébként egyre többször fogod érezni,hogy fáradt vagy reggel bármennyit is aludtál.Én a mormotával felvettem volna a versenyt ha nem mentem volna dolgozni.:-))

Ha minden jól alakul akkor Dávid 3 éves korától oviba fog járni, és a leendő kistesóval leszek itthon.A itthonlét ideje attól függ, hogy mikor születik a 2. gyerkőc, mert tanév közben nem mehetek vissza dolgozni csak tanév elején.Ha tudok akkor szeretnék itthon lenni 3 évig a második gyerkőccel is.De majd elválik.
Igen itthonról netezek, ezért áldom a férjemet, mert az ő ötlete volt.Azért találta ki, hogy ne unatkozzak.Jaj ez úgy hangzik mintha lenne időm uncsizni!Valójában a gyerek és a háztartás ad elég elfoglaltságot.
Ha megkérdezhetem miért költöztök Bp-e? Otthagyod az állásodat és majd itt keresel a baba után másikat?Állományban tartanak a szülésig a munkahelyeden így hogy nem biztos,hogy visszamégy oda?
Na megyek, mert nem vagyok a legfrissebb és még a vacsi romjait sem takarítottam el.
Jó éjt!Puszi:Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Zsuzsa!

Bocsi, hogy nem írtam a hétvén, de annyira sűrűre sikeredett,hogy csak most van időm leülni a gép elé. Tegnap disznóvágáson voltunk, nagyon jól sikeredett, délelőtt 10-től este 8-ig ott voltunk. Mire hazaértünk, már hullák voltunk. Ma meg délelőtt felmentünk Pestre, tettünk vettünk, rendezkedtünk a lakásban és nemrég értünk haza. Most csináltam meg a stíria metéltet (éppen sül a sütőben), addig van egy 20 percem! Kép Az lesz a vacsi.
Azért költözünk fel Pestre, mert a párom, (áprilistól a férjecském ám), Pesten dolgozik, és minden nap ingázik. Hát ezt nem akarom, hogy isten őrizz történjen velem valami a 6-oson, és úgy döntöttünk, hogy akkor irány Pest és nincs ingázás. Igen állományban tartanak a szülésig, utána meg addig úgysem küldhetnek el, amig én GYED-en meg GYES-en vagyok. Szeretnék utána én is Pesten elhelyezkedni, de szerintem nagyon nehéz lesz. Úgy tervezem, hogy amíg a gyerkőccel otthon leszek, keményen angolozok (ugyan van egy középfokúm, de nagyon rámfér az intenzív tanulás, mert nem nagyon használom), meg esetleg csinálok egy másoddiplomát. De ez majd elválik.
Te milyen szakos tanár vagy? Általánosban vagy középsuliban tanítassz?
Holnap szabin vagyok, megyek mindenféle vizsgálatra (vérvétel, EKG, diabetológia, stb.)
Most megyek, megnézem a sütőben a vacsit!
Jó éjszakát nektek, holnap jelentkezünk!
Pusza: Edosz
edoszka
 
 


Szia Edoszka!
Hát nem volt unalmas hétvégétek.Úgylátom a hosszú alvás sem jött be.:-)
A disznóölés az jó én már nagyon régen voltam.

Az ingázást én sem vállalnám.Ha meg állományban tartanak akkor mindegy.Az álláskereséssel még ráérsz, de biztos találsz majd.A tanulást én is terveztem de eleinte minden időm a gyerekre ment el, utánna meg sajnáltam, hogy nem lennék vele.Nálunk a nagyik még dolgoznak így nem lett volna kire hagyni.Meg már van 3 diplomám úgyhogy meggyőztem magam ez elég.
Biológia -tesi szakos vagyok,és 5.oszt.-tól 12.-ig tanítottam.Te pontosan mit dolgozol?A végzettségednek megfelelő állásod van?

Ezek a vizsgálatok kész tortúrák egy fél napom nekem is ráment mindig.Egyébként, hogy vagy, rosszullétek, hányinger, fáradtság?
Most megyek Dávidnak tízórait adni.
Szép napot!Puszi:Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Zsuzsa!

Nemrég értem haza a délelőtti orvosi vizsgálatokról, meg a városi ügyintézésekből. Eléggé elfáradtam szerintem most szunyálok is egyet, végre egy délután amikor letehetem magam. Mostmár minden naposak a rosszulléteim, a reggeli hányinger elmaradhatatlan. De amióta szedem az Elevit-et, azóta megszűnt a gyomorégésem. (Na ez olyan volt, mint egy reklámban!) Ennek nagyon örülök, mert az rosszabb, mint a reggeli hányinger. Fáradtank mindig fáradt vagyok, bármikor tudnék aludni.

Most pályázatírói munkatársként dolgozom, de ez nem a végzettségemnek megfelelő állás. Az előző munkahelyem egy vámügynökségnél volt, ugyanis külkereskedelmi szakos közgazdász vagyok. Az jobban közelebb állt a végzettségemhez, mint a mostani, de onnan jönnöm kellett (létszámleépítés volt az uniós csatlakozás miatt)

Neked is kellett diabetológiai vizsgálatra menned a Dáviddal??? Azt hittem, hogy ma az is meglesz és akkor mehetek szerdán az összes leletért, erre kiderült, hogy arra csak a 28. héten kell menni.
Ma csak vérvétel, vizelet és EKG volt.

Ja és képzeld el, ma vettem észre, hogy szorít a farmerom. A felső gombot ugyan még be tudom gombolni, de ha leülök, akkor már nyom. Úgyhogy ki-be gombolgattam. Kép
Lassan nagyobbacska nadrág után kell néznem, meg szépen megválok a magassarkú csizmáimtól és tűsarkú cipőimtől. Kép

Most egy kicsit ledölök, megnézem a szemhéjamat belülről! Kép
Szép napot nektek is, sétáljatok egy nagyot délután, mert nagyon szép idő van! És Boldog Valentin Napot!
Pusza: Edoszka
edoszka
 
 


Szia Edoszka!

Sajnállak a reggeli hányinger miatt.El fog múlni idővel.Tudom ez nem vígasztal.Tőlem mindig azt kérdezték, hogy" a kicsi bántja a nagyot"? Az elevit mekkora nagy?Én maternát szedtem volna, de nem tudtam lenyelni olyan nagy volt.Kb a terhesség közepétől szedtem vasat, a vitamint meg hébe hóba.

Ezzel a végzettséggel biztos fogsz állást találni a gyed után.Főleg úgy, hogy már van gyakorlatod.De ez még bőven odébb van.Most örülj a babának és élvezd ki minden percét a pocaknövésnek.

A diabetológiai vagy vércukorvizsgálat nekem a 24. héten volt.Éhgyomorral kell menni, vért vesznek utánna a legtöbb helyen egy cukros borzalmas löttyöt kell meginni, majd újabb vérvételek jönnek.Nekem az elején volt fogászat és kenetvétel is, hogy nincs-e fertőzés, mert az nem jó állítólag.

A nadrágok egyre jobban fognak szorítani, még akkor is ha nem nőtt a hasad semmit.Minden passzos dolog kényelmetlen lesz ez ezzel jár.:o))
A magas cipőkkel én is így voltam/vagyok azóta is a szekrényben állnak már csak ritkán veszem fel.Mert hát babakocsit tolni órákon keresztül nem a legkényelmesebb benne.Csak akkor hordom, ha a férjemmel megyünk valamerre együtt.

Most mennem kell mert felébredt a kis gengszter.
Puszi:Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Zsuzsa!

Tegnap este eléggé megkínzott a pocaklakóm, mert nagyon rosszul voltam, hányinger, aztán ki is jött belőlem az a kevés vacsi is amit ettem. Ráadásul rázott a hideg, most már folyik az orrom, úgyhogy lehet hogy megfáztam.
Az Elevit is elég nagy, majnem 1 cm hosszú, de nekem semmi bajom a gyógyszerekkel, mindegyiket le tudom nyelni.
Ebben 12 vitamin, ásványi anyagok és nyomelemek vannak. Én szedem minden nap, lassan már két hete.
Lehet, hogy jó a végzettségem, de ha kihagyok most majd 3 évet, kiesek a munka világából, és nagyon nehéz lesz majd visszailleszkedni, és újra felvenni a tempót. Főleg, hogy nekem új munkahelyet kell majd Pesten keresnem. Ki fog alkalmazni 4 év tapasztalattal (merthogy 26 éves múltam) utána megy 3 év kihagyással???
Már most töröm a fejem, és már most félek emiatt. De majd addig, amíg nem találok munkát, legfeljebb a férjem eltart.
Ez a diabetológiai vizsgálat nagyon rosszul hangzik. Nekem csak a 28. héten kell majd mennem.

Most megyek, mert munka van, szia és írjál!
Pusza: Edosz
edoszka
 
 


Szia Zsuzsa!

Tegnap este eléggé megkínzott a pocaklakóm, mert nagyon rosszul voltam, hányinger, aztán ki is jött belőlem az a kevés vacsi is amit ettem. Ráadásul rázott a hideg, most már folyik az orrom, úgyhogy lehet hogy megfáztam.
Az Elevit is elég nagy, majnem 1 cm hosszú, de nekem semmi bajom a gyógyszerekkel, mindegyiket le tudom nyelni.
Ebben 12 vitamin, ásványi anyagok és nyomelemek vannak. Én szedem minden nap, lassan már két hete.
Lehet, hogy jó a végzettségem, de ha kihagyok most majd 3 évet, kiesek a munka világából, és nagyon nehéz lesz majd visszailleszkedni, és újra felvenni a tempót. Főleg, hogy nekem új munkahelyet kell majd Pesten keresnem. Ki fog alkalmazni 4 év tapasztalattal (merthogy 26 éves múltam) utána megy 3 év kihagyással???
Már most töröm a fejem, és már most félek emiatt. De majd addig, amíg nem találok munkát, legfeljebb a férjem eltart.
Ez a diabetológiai vizsgálat nagyon rosszul hangzik. Nekem csak a 28. héten kell majd mennem.

Most megyek, mert munka van, szia és írjál!
Pusza: Edosz
edoszka
 
 


Szia Edoszka!

Ne harargudj, hogy nem írtam, de nem voltunk itthon egész nap.Dávid anyósomnál volt, mi pedig csatangoltunk a városban.Este 7-re értünk haza.Vacsi, fürdés... szokásos esti program.Ráadásul estére olyan fejfájást kaptam, hogy nem volt erőm semmihez és ahogy a gyereket lefektettem én is mentem aludni.Kép
Nem szokott fájni a fejem csak nagyon ritkán ha erős front van.Lehet, hogy téged is ez kínzott meg .
Ti terveztétek a babát vagy a sorsra bíztátok ha akar akkor jöjjön?Nagyszülők már tudják, mit szóltak, első unoka?

Még jelentkezem, de most megyek ebédet főzni.Aztán séta és a szokásos napi teendők.
Pusza:Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok lányok!

Ha tudtok nyugtassatok meg, kb 3 hét telt el kedden voltam UH-on azt mondták, hogy 10mm-es petezsák van szikhólyaggal. Ma menni akartam genetikai vizsgálatra, de előtte ismét el kellett menni UH-ra ott azt mondták, hogy 12 mm-es petezsák, de nincs beágyazódva. Ennek már meg kellett volna történnie? vagy még lehet reménykedni? 1 hét múlva kell vissza menni, én már nagyon beleéltem magam, de most kicsit elkeseredtem, de nem igazán mondanak semmit, hogy ez normális vagy nem.

Előre is köszi

Kép, Kép
nemen
 
 


Szia Nemen!

Tudomásom szerint a megtermékenyülés után egy héttel már beágyazódik a petesejt,a beágyazódás mértéke pedig a fejlettségi állapottól függ.Az is lehet,hogy még nem vette teljesen körül a petezsákot a méh szövete.
Pontosan hány hetes terhes vagy? Elképzelhető,hogy még nagyon korai a terhességed.
Nekem 6 hetesen még csak azt állapították meg,"petezsák sejthető" szó szerint.
De, menj el máshová is Uh-ra hátha ott többet mondanak.
Udv:Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Zsuzsa!

Először is engedd meg, hogy nagyon Boldog Névnapot kívánjunk Neked! Ünnepeltetek??? Bocsi, de én sem néztem mostanában a netet, valahogy mindig mást csináltam. Tegnap is 6-ig előadáson ültem és reggel 7-kor már bent voltam a munkahelyemen. Nagyon elfáradtam. Ma egész nap szinte aludtam, délben elmentünk ebédelni, utána hazajöttünk és nemrég keltem fel. Már gondoltam Rád, hogy biztos írtál.
Igen terveztük a babát, dolgoztunk rajta. Kép Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, ugyanis 2-3 hónap próbálkozás után össze is jött.
Ma találkoztam egy lánnyal az utcán, akivel együtt voltam hétfőn a vérvételen és mondta hogy most jött ki a kórházból,7 hetesen elvetélt. Nagyon megijedtem, hogy ez tényleg nem játék. Nagyon kell vigyázni, mert tegnap nekem is fájt a hasam.
Nagyszülők nagyon örültek, anyukám szinte sejtette, hogy lesz valami, mert mikor megmondtuk neki, előrukkolt egy terhességi könyvvel. Kép Igen az első unoka lesz, mind nálunk, mind a pároméknál is.

Remélem már jobban vagy, és nem fáj már a fejed!
Most néztem a Hiradót, hogy van egy új vírus, légúti, hasmenéses, lázzal járó megbetegedéssel. Remélem Ti nem kaptátok el és a Dávid is jól van!
Jó hétvégét nektek, pusszantás: Edoszka
edoszka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: