Új privát üzeneted érkezett!

Helló Nagyon Kis Mamik!

Ha még csak nemrég derült ki, esetleg még dokinál sem voltál, de már a szívedben (és egyéb jelekbõl) érzed, és ÖRÜLSZ neki, akkor ez a TE TÉMÁD! Beszélgessünk!

Én sajna csak maxi hetente egyszer csatlakozhatom, net-hiány miatt, de örülnék, ha minél többen csatlakoznátok!

Én egy 26 éves szegedi lány vagyok, tele örömmel, várakozással, persze egy pici aggódással is, túl 3 db., egyre pozitívabb teszten! Már nagyon korán teszteltem (utsó menstr.kezd.: 06.09), júli 9-én, dokinál is hamar voltam, az UH-n is még csak gravi-gyûrû volt látható (csüt. voltam), a doki szerint már majdnem 100%, tudjátok, csak a szívmûködés látványa indokol arra, hogy Terheskönyvem legyen- már alig birom kivárni!

Kispocok holnapután lesz 4 hetes, ha a fogantatás idejét veszem alapul. Még csak a cicim feszül, és néha megmagyarázhatatlan melankólia tör rám.

Ti miket éreztek? Mikor látszott a petezsák? (Doki szerint akkor derül ki, méhen belül van-e az embrió.)

Rólam még annyit, hogy aug. 17-én lesz az esküvõnk a szerelmemmel, templomi is, + nagy lakzi!

Szóval írjatok minél többen, segítsünk egymásnak itt a rajtnál, hogy ne aggódjunk és szorongjunk feleslegesen, úgyis minden OK lesz!

Ciao! Rékatica
brecky
 
 


Szia!
Csatlakoznék hozzád. Én is 26 éves vagyok, de már csak 1 hónapig, mivel augusztusban van a szülinapom.
Öröm, várakozás stimmel, a pici aggódás egy kicsit több a picinél van. Kép
Az én utolsó mensi napom: 06.11. Olyan jó, csak két nap van köztünk így aztán tényleg tudjuk egymásnak közvetíteni a dolgokat. Kép
Cicifeszülés, néha émelygés van, meg úgy érzem néha a hasam alját. Na, meg éppen tegnap a tévében menõ Xena!! sorozat alatt morzsolgattam ki könnycseppeket./pedig nem is szeretem igazán azt a sorozatot.../
Én is voltam dokinál 19-én pénteken /én 15-én teszteltem/.
Petezsákot látta, de mást még nem. Egy kis folt látszódott az ultrahangon és mondta, hogy az a petezsák. Azt mondta, hogy még nagyon korai a terhesség így még a terhesség tényét tudja csak diagnosztizálni /na, meg, hogy jó helyen van és nem méhen kívül/. 3 hét múlva / augusztus 9-én/ kell csak visszamennem, azután mondta, hogy akkor már többet fog látni és utána, ha minden rendben mehetek a kiskönyvért is. Kép Azt viszont nem tudom, hogy hogyan bírom ki 3 hétig, olyan hosszú idõ ilyenkor.
Mikor kell legközelebb dokihoz menned?
Én szépen emészgetem magam, mert a petezsákot 4 mm-nek mondta a doki /mondjuk nem mondta rá, hogy ez nem lenne jó, mondta, hogy 3-4 hetes terhességnek felel ez meg./ Viszont én meg a neten persze mindent összeolvasgattam, én úgy olvastam, hogy ilyenkorra nagyobb szokott lenni.Úgyhogy ez miatt tényleg parázok. Kép
Remélem lesznek még mások-pár hetes- kismamák akik tudnak adatokat is mondani, hogy mekkorának kell lennie.
Elõre is gratulálok a közelgõ esküvõhöz. /Nekem már 4 éve volt./
Sajnálom, hogy csak ilyen ritkán tudsz írsz. Remélem azért jelentkezel hamarosan.
Szia!
Isme
isme
 
 


Ja, még akartam kérdezni, hogy írtad , hogy tudod a fogantatás napját. Mikor volt?
Én is tudom, mert június 21-én volt, na persze a tényleges fogamzás ettõl még akár plusz 2 nap is lehetett. Kép
Szedsz vitamint? Én a héten álltam neki az Elevit szedésének.
Nem vagy szörnyen fáradt?! Én a legfõbb tünetemet az állandó fáradtságot /fõleg délután meg este felé/ hagytam ki az elõbb.
Isme
isme
 
 

 
 

Sziasztok lányok!
Gratulálok a lakókhoz!Kép
Miért nem néztek be a Frissmamikhoz? KépKép Ott van mindenféle pociméret, meg egy jó kis társaság!Kép

Rékatica, mi is hárman voltunk már az esküvõn!Kép

Isme,
a baba mérete tökéletes. Egyébként ilyenkor még napok is nagyon sokat számítanak, meg hát ugye a fogamzás sem mindig pont a 14.napon következik be. Ne aggódj, van akinek 4 hetesen még a petezsák sem látszik, nemhogy egy 4 mm-es óriásKép.

Szóval ne aggódjatok, de ha mégis erre vetemednétekKép, akkor gyertek át hozzánk.KépKép Meg persze akkor is, ha nem aggódtok.KépKépKép
pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu, olyan aranyos vagy! KépKép
Nézegettem már a Frissmamik fórumát Kép, csak ilyen "pici-pocival" még nem mertem "hivatalosan" bejelentkezni. Kép
Olyan jó, hogy ilyen vigasztalót írtál a baba méretrõl, egy kisebb kõ esett le a szívemrõl. KépKépKép
Isme
isme
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznékKép
Nekem juli 12. volt az utolsó mensi.
Dokinál még nem voltam,szerintem csak aug.eleje körül megyek.
Nekem ez a 2.babám lesz,én is hulla fáradt vagyok,és a tünetekbõl még csak az illatok mássága és a hányinger jött elõKép
Remélem a többi most elmaradKép
Én úgy érzem hogy kisfiú lesz,de nem fogom megkérdezni,csak ha megszületikKép
Az elsõnél is éreztem,bár ott mindenki tuti lánynak mondtaKép
Na megyek alukálni,hosszú lesz még a nap!
Pusz nektek!!!
zmariann
 
 


Sziasztok Kismamik!

Csatlakoznék Zuluhoz! Nézzetek be a "Friss kismamákhoz"! Tényleg nagyon különbõzõ "korú" pocaklakó van ott a mamájával!

Rékatica!

Csak annyit mondanék hogy ne aggódj! Az hogy a petezsák mikor látszik, vagy hogy látszik-e egyáltalán az sokmindetõl függ! Pl az elhelyezkedésétõl és nem utolsó sorban az UH gép minõségétõl! Óriási külömbség van UH és UH gép között! Ami nálunk az SZTK-ban van azon csak maszat látszik, pedig már lassan 30. hetemet töltöm! Az István kórházban az UH gép pedig hihetetlen minõséggel rendelkezik. De csak addig hittem ezt amig a SOTEII- Uh felvételét meg nem pillantottam...
A petezsák meg helyezkedhet úgy, hogy nem látni az UH gépen! Volt már erre példa!

Lányzók! Gratulálok a pocaklakókhoz és kellemes gömbölyödést!KépKépKép

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Szia Sasha!
Te is SoteII?
Mert én isKép
zmariann
 
 


Zmariann! Szia!

Nem Sote! Ahogy puffan úgy esik cimü történet lesz és ez minen bizonnyal az IstvánbanKép Annyi kórház, orvos van hogy egyszerüen nem tudtam választani, most meg már nem is akarok! Az Istvánban is el tudnak látni egy esetlegesen koraszülött bébit... Szóval nem aggódom túl ezt a helyzetet! Egy ismerõs lányzó fog a sote2-n szülni és láttam 7! hetesen olyan UH képet hogy ihaj! Nemcsak a petezsákot, de benne a tökéletesen látszodó kis embriót, aminek még a formája is kirajzolódott, mint a könyvekben a rajzok az ilyen koru babákról!!! MeglepõKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Szia Sasha!
A mostani kicsifiam is mikor 6hetes volt még ott benn,nagyon tuti formája voltKép
És dobogott már a szívecskéjeKép
Tényleg tuti a gépezet,de nem tudom mással összehasonlítani,mert máshol nem jártam uh ügyben.
Kiváncsi leszek a mostaniraKép
zmariann
 
 


Sziasztok!

Hajdan, vagy két éve, volt egy topik: Ami a szülés elõtt van címmel. Ezt várandós mamák "üzemeltették". Aztán úgy 1-másfél éve adódott, hogy a Már megint megjött-ös topikban összekovácsolódott lányok kinõtték azt a topikot, azaz megfogant a babájuk. Mivel már jól összejöttek, gondolták, maradnának együtt, de mégse abba a topikba. Ugyanakkor -bár invitáltuk õket- nem akartak a fent említett topikba jönni, úgy érezték, az még messze van, õk még csak frissen pocakosok. Így született a Friss kismamák topikja. Azóta -bár egyszer valaki, tök azonos névvel már majdnem indított egy ugyanilyet - megmaradt az a topik ilyen témáknak. Az eredeti Ami a szülés elõtt van topik elöregedett... mindenki megszült belõle, kihalt. Azt hiszem, ma már csak az öreg motorosok emlékeznek rá.
És most íme, egy még frissebb kismamák topik. Ahol nem valószínû, hogy a megismerkedõk 3-4 hét múlva öregnek éreznék magukat, és jogosnak a friss kismama topikra.
Tudom, ez most belekötés. Csak azért javasolnám, hisz az a topik tényleg errõl szól, igenis szól az elsõ hetekrõl is.
Higyjétek el, megtaláltok ott mindent, sok-sok aktuális friss választ a kérdéseitekre. Mindenkinek jobb, ha nem párhuzamos topikok futnak, hisz könnyebb követni úgy a dolgokat.
Minden jót kívánva.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Igen igazad van! Én csak március-április óta vagyok babanetes, de már sikerült ennek a ma megint megjött és friss kismamák dolognak utánanézniKép Mivel tényleg van a Friss-ben is olyan lányzó aki már 6-7 hetesen jött nem lennétek egyedül és hát a nagyobb pocisok is sok jó tanácsot tudnak andniKép

puszi mindenkinek és várunk a Frissben!!!
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
Kedves Rékatica!

Benézhetnél a szegediek közé is! Nagyon örülünk ám az új kismamiknak!KépKépKép
VÁRUNK!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom, bár közben a Szegedi kismamák topicban is megjelenek.
Szintén szegedi vagyok, utolsó mensi: május 30.

Az 5. héten voltam UH-n, akkor 9x6 mm-es volt a petezsák. Hát két UH-val nézték, mindegyiken hasit és hüvelyit is néztek, mire megtalálták. De meglett.
Én is aggódom (A szegediek tudják, mennyire), hogy minden rendben legyen, a legközelebbi UH-n, ami augusztus elején lesz esedékes. Remélem, akkor már látom a szívverését is, és hogy teljesen egészséges, minden tökéletes rajta.

Az elsõ 6 héten semmi tünetem nem volt, rettegtem, hogy már már talán nem is vagyok terhes... De a hasam feszülget, görcsölget, tehát a baba nõ... (remélhetõleg) és a hétvégén elkezdtem határozottan émelyegni is! Hányingernek még nem örültek ennyire...

Egész nap csak azt hajtogatom magamban: "Istenem, csak egészséges legyen!" A többi nem számít.

Andi
Mityka
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok. 26 éves vagyok, Miskolcról írogatok. Az utolsó m. elsõ napja: 06.09. Júl.10.-én pozitív lett a tesztem. 12.-én rohantam UH-ra, ahol egy 4,4mm-es petezsák volt látható. A következõ UH e héten csüt. v. pénteken lesz. Néha hányingerem van, és vasárnap óta egész nap csak aludnék. De vannak olyan pillanatok is, amikor nem is érzem magam terhesnek. Ilyenkor jól beparázok.

RékaticaKép
Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!

Panka

panka
 
 


Sziasztok!

Én Kerepesrõl írok. 29 éves leszek szeptemberben. 1 és fél évet vártunk a babára, végül egy kis hormonkezeléssel most sikerült. Tegnap pozitív lett a tesztem. Utolsó menses június 17.-én volt. Örülök, hogy találkoztunk itt, remélem még fogunk:-)))
Docika
docika
 
 


Sziasztok,

Én is gondolkoztam elõször, hogy hova jelentkezzek, de mivel mar 11 hetes vagyok, így "kiörgedtem" a bandátokból. Így próbálkoztam A Friss Mamáknal, akik kedvesen fogadtak.
Tele vagyok kérdésekkel és "tapasztalatokkal", így szívesen beszélgetnék veletek A F M-ben.

Docika, mikor mész dokihoz?

Isme, én 6 hetesen voltam uh-n (legalábbis akkor 6 hetesnek gondoltak) és szintén 4 mm-s petezsákot láttak csak. Úgyhogy ne aggódj, teljesen egészségesnek kell lennie.

Különben 27 éves Rákosszentmihályi vagyok.

Sziasztok,

Nyúlandi
nyulandi
 
 


Sziasztok!
Nyúlandi de jó, hogy neked is akkorának mérték akkor. Kép

Hát, tegnap /bár írtam is a Frissmamákban/ volt egy kis barnásozódás, elrohantam dokihoz, aki megállapította, hogy van egy kis méhszájebem, abból jöhet, mert a méhszájam zárt és az ultrahangon is látszódott a petezsák. Remélem nõtt is, mivel a múlt héten csak hüvelyi ultrahangon látták még csak, tegnap pedig már hasival is látszódott. Kép Bár most a méretét nem mondták én meg nem is kérdeztem a barnázódáson idegeskedés miatt.
Most egy kicsit még mindig pötyög valami, de ez attól lehet remélem, hogy picit megbirizgálta a sebet meg ecsetelte. Remélem nem lesz gond a kézi vizsgálattól, meg a rákszûrástõl, mert egy kalap alatt azt is megcsinálta a doki. Kép
Jövõ héten újra kell mennem ultrahangra, hogy megnézzék mi újság. Szerintetek nem káros ennyi ultrahang-múlt hét-ez a hét -és a jövõhéten is lesz egy???? Kép
Isme
isme
 
 


Szia Isme!
Nyugi, az uh nem károsKép, ezek már igen modern gépek, de nem mondta a doki, hogy esetleg kell vmi gyógyszert szedni vagy ilyesmi?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci, nem mondta, hogy kell gyógyszer, mert a méhszájsebet esetleg ecsetelni lehet, de terhesség alatt nem szokták kezelni, ahogy utánna néztem. Mivel onnan jött a vérzés, meg is nézte a rákszürés kenetén belül egy pálcikára csavart vattával Kép, és nem a babától így gyógyszert nem írt fel...
El sem hiszem, hogy mennyit össze lehet aggódni a terhességnél, még csak 2 hete tudom, de szerintem már 2 évet öregedtem, mi lesz még késõbb...??!!Kép
Isme
isme
 
 


Sziasztok lányok!
Ne haragudjatok,hogy "bezavarok" Hozzátok, én ugyanis már javában gyakorló anyuka vagyok.
Lehet,hogy már találkoztatok a hirdetésemmel és ez esetben bocsánatot kérek, de ha nem leirom:
Én teljesen új babaruhákat árulok, amiket egy készitõtõl hozok el és nagyker.ár alatt adom õket+emellett mindig vannak akciók. A ruhák a szezonnak megfelelõek, a kinálat mindig más és más, kb. havonta-másfélhavonta változik.
Aug.közepe táján hozom el az elsõ õszi adagot.
Ha érdekel Titeket, idõpontegyeztetés után lehet megnézni CSepelen. MEgadom a telefonszámomat:0620/35-038-35,itt tudok érdeklõdni, ill. emailben (még egy rövid ideig,mert a cim vsz.változni fog):gitike@freemail.hu
Minden van:babazsák, rugik,tipegõk,kant.nacik,badik,hálózsákok,sapik stb.

Köszi szépen és kellemes babavárást kivánok Nektek!
Ne haragudjatok mégeggyszer.
Puszi:Gitike
Gitike
 


Sziasztok!

Kedden kell mennem a Dokihoz, és nagyon izgulok, remélem mindent rendben talál. Bár semmi panaszom nincs, aakor is ez lesz az elsõ találkozásunk, a teszt óta. Azt szeretném kérdezni Tõletek , hogy a terhességet mikortól számítják? Van egy csomó könyve, itthon, és van amelyik azt írja, hogy a fogantatás pillanatától, van amelyik azt, hogy az utolsó mensi elsõ napjától: Melyik igaz? És akkor én most hányadik héten vagyok?
Segítsetek, biztos tudjátok!

Docika
docika
 
 


Kedves Docika!
"Igaz ugyan, hogy a terhesség valódi idõtartama 38 hét, azaz 266 nap, ám a peteérés és a fogantatás idõpontjáról csak ritkán van pontos információnk. Így az orvosok az utolsó menstruáció elsõ napjától számítják ki a szülés idõpontját. Vagyis a fogantatás pillanatában, azaz, amikor a petesejt és az ondósejt találkozik, tulajdonképpen -orvosi szempontból-, már két hetes terhesnek számítasz. Ez a nézet persze logikailag is alátámasztható: hiszen az utolsó vérzésed, az akkor lelökõdõ méhnyálkahártya után felépülõ "új világ" már a majdani megfoganó embriót szolgálja..."
Remélem segített.Kép A nyitó oldalon van egy szüléskalkulátor. Ha azt kitöltöd, máris okosabb leszel.Kép
Jó pocakosodást:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Én ma voltam UH-n (6hét5nap) és van egy 5mm-es embrióm. Hallottuk a szívhangját is, nagyon megható volt.
DocikaKép
Milyen hormonális problémád volt? Nálam a progeszteron szinttel volt a gond, így végig a terhesség alatt szednem kell egy gyógyszert.
Panka

panka
 
 


Panka ilyenkor az 5mm a petezsák vagy az babóca a petezsákban? Vagy mit mérnek ilyenkor?
Honnan tudták, hogy a progreszteron szinteddel gond van? Milyen gyógyszert szedsz?
Nagyon izgulok már én is, hogy mi lesz a jövõ csütörtöki dokilátogatáskor. Kép Remélem már méretet is mond most a doki...
Isme
isme
 
 


Sziasztok!

Ágci: nagyon köszönöm, abszolút erre voltam kíváncsi:-))))). Ezek szerint már a 6. hétben vagyunk, hétfõn már a 7.lesz: Panka levele szerint,ha kedden megyek a Dokihoz, akkor már én is hallani fogom a szívhangot:-)))). Annyira örülök! Remélem minden rendben lesz! Olyan sokat vártunk erre a picire!
Panka: nekem a peteéréssel volt problémám. Egyszerûen nem volt.Az az érdekes, hogy az elõzõ doki, akihez jártam nem adott semmiféle gyógyszert, illetve egyszer adott, de nem nézte meg, hogy lett -e eredménye. Pedig nagyon jól tudta, hogy nincs rendben valami, mert sosem volt rendszeres a mensim, volt, hogy hónapokig nem jött meg, és volt , hogy 3 hétig megvolt. Egy csomó olyan tünetem volt, amibõl ki kellett derülnie, hogy nincs peteérés. Így utólag, ( mivel rengeteget foglalkoztam a témával ), én tudom, hogy az elsõ alkalommal, amikor jártam nála, el kellett volna küldenie hormonvizsgálatra. Na mindegy, ez az új Doki nagyon lelkiismeretes, és mag is lett az eredménye. Nagyon örülök nektek, mindenkinek legyen nagyon-nagyon sok öröme!
Docika
docika
 
 


Sziasztok!

IsmeKép
Elõször 4hét+5naposan voltam UH-n, itt egy 4,4mm-es petezsákot láttunk. Tegnap (6+5) már a petezsákot nem mérték (manuális vizsgálat után a doki lúdtojás nagyságút írt a papírra), de már látszott a petezsákban egy 5mm-es embrió. Legközelebb 2 hét múlva megyek UH-ra (8+5), akkor már egy magzatom lesz (legalábbis remélem).
Progeszteron: ezt vérvétellel állapították meg. Már ahhoz is gyógyszert kellett szednem, hogy babás legyek, mert így a petefészkeim sem mûködtek. Erre kaptam egy peteérést serkentõ gyogyit (Clostilbegytet) és így jött össze pöttömke. Mióta terhes vagyok progeszteronpótló gyogyit kapok, mert sajnos az alacsony progiszint miatt egy esetleges terhesség szinte mindig vetéléssel végzõdik. Ezt a gyogyit a 36. hétig kell majd szednem és így elvileg nem lesz semmi gond.
Te mennyi idõs vagy? Mikor volt az utolsó menstruálciód? Ne aggódj, csütörtökön biztos minden rendben lesz.

DocikaKép
Te is Clostit szedtél? Nálam is csak a 2. doki jött be. Az elsõvel nekem is voltak gondjaim. Már vagy 70 napja késett a havim, amikor azt mondta, hogy igaz, hogy adhatna gyógyszert amivel meghozzuk, de nem ad, várjunk még megjön magától. Na ezzel telt be a pohár, lehet, hogy még most is várnánk. Ekkor váltottam, dokinéni egybõl adott gyógyszert, utána elkezdtük a Clostit és a 2. rendes ciklusomban már itt is volt pöttömke. Csak azt a sok elvesztegetett hónapot sajnálom, ami az elsõ dokim miatt volt.

Üdv mindenkinek, Panka

panka
 
 


Helló Lányok, Isme, Zmariann, Panka (EGY NAPON VOLT AZ UTSÓ MEZZESZÜNK? TE LÁNY!), Ágci, Mityka és a törpiek!

Bocs, hogy eddig nem jelentkeztem,de mint elõször írtam,nincs net- hozzáférésem, csak net- cafékból tudok írni, oda meg nem mindig jutok el.

Örülök, hogy mindenki jól van, Isme, ne izgulj, gondold azt, hogy a "szövõdményen" már túl vagy, innen már minden ok lesz, csak akarni kell. Én azt hittem, hogy a túlzott parázásommal ártok Kispocoknak (kinek valódi kora 4 hetes és 4 napos), de a dokim szerint nem árthatok neki ezzel.
De magamnak jobb, ha nem parázok.

Panka, király, hogy talán majd egyszerre szülünk, március 16-án, nemdebár?! Én Gyöngyösön fogok, az ottani kórházban orvos az anyukám, és az ottani nõgyógyász fõorvos (egy angyal, dr. Hlinka)vett a szárnyai alá.

Szegediek, ismeritek a dr. Grófot? Mivel itt lakom, õ az itteni vizsgáló orvosom, egyelõre nagyon szimpi.

MOST PEDIG RÓLA: Még csak 4 milis, de szépen látszik a petezsákban,(ami 1x1 centis) a gyöngyösi szonográfus szerint minden ok velünk. Tüneteim nem nagyon vannak, mellfeszülés továbbra is, nem igazán vagyok éhes, de legyûröm a kaját, hangulatingadozásaim csak mint Ismének.

Nemtom, mikor jövök megint hozzátok, de remélem hamar, jövõ héten meglesznek az elsõ rutin ereményeim, amit beírnak nekem is a TERHESKÖNYVEMBE! Yuhhhhheeeee!

Csók mindenkinek: Rékatica
brecky
 
 


És még Ildinek annyi, (aki arról írt, hogy minek ennyi topic, legyen csak a friss kismamás), hogy szerintem ha a topicokat KATEGORIZÁLNÁNK, úgy, ahogy ez is a 3-10 heteseké, mikor 10 hetes lesz közülünk valaki, NYIT EGY ÚJ TOPICOT, pl.11-18 hetes kismamiknak, és ha mi is "megnövünk", átmegyünk oda. És így tovább...19-24 hetesek, stb.

Azért gondoltam ki ezt, mert az azonos terhességi korú mamik több közös témát találnak, relatíve kevesebb az ember, és senki nem érzi úgy magát, hogy egy 30 hete összeszokott társaságba "idegenkedik" be.

Az elõbb írtam, hogy Kispocok 4 hetes és 4 napos, de orvosilag persze 2 héttel idõsebb!

Mindenkinek millió csók: Rék
brecky
 
 


Szia Rékatica!
Igen, én is márc. 16.-ra vagyok kiírva. És már nekem is lesz terheskönyvem a jövõhéten. És korra is egyidõsök vagyunk, na meg a tesztet is 1 nap különbséggel csináltukKép
De nekem ma Pöttömke 4 hetes és 6 napos. Hogy lehet 2 nap különbség?
Nem túl megerõltetõ Szegedrõl Gyöngyösre járni a különbözõ vizsgálatokra? Majd beszámolhatnál róla, hogy neked mikor milyen vizsgálatokat csinálnak.
Kár hogy nem tudsz gyakrabban jönni.
Üdv, Panka

panka
 
 


A kort úgy értettem, hogy én is 26 éves vagyok. Nem elég érthetõ, úgy ahogy írtam.
Panka

panka
 
 


Récikata!

Nem szeretnélek megbántani, soha senkit nem szerettem volna, de ennek mi értelme van azon kivül, hogy ha valamit szeretnél kérdezni akkor egy másik topikba kelljen menned ismét ismeretlenek közé??? Én monentán nem vagyok itt 30 hete! 18 hete jöttem a babanetre és mindenki szeretettel fogadott. Nagyon sokmindent tudtam meg a nálam idõsebb pocisoktól, sok jótanácsot is többek között! Ha valami nyügöm van akkor meg tudom kérdezni egy nálam x héttel idõsebbtõl, hogy mikor múlik el? Meddig még? Van egy képtárunk, hogy név mellé arcokat tudjunk tenni. Ez csak 1-2 hónapja van igy ám!!!! Nem zártkörü klubb ez! Képet képért! Ezenfelül van egy táblázatunk is amit olyan jó nézegetni, látni ki hogy fejlõdik. 11 hetesen jöttem és meg kell mondjam olyan jó dolog volt idõsebb pocisokkal beszélgetni, megtudni, hogy mire készüljek fel, és emellett ott voltak/vannak a velem egykoruak is...

Mindig úgy várom, hogy jöjjenek Friss kismamák, de úgy látom soha többet nem fognak jönni és igaza van PildinekKépKépKép Butaságnak tartom! Akár megsértõdsz akár nem!!!!!!!!!!

sasha

Kép
sasha
 
 


Szia Panka! Igazad van! 4 hetes és 6 napos!
A gyöngyösi szülés nem gáz, ha nem lesz problémám, talán az utsó 2 hétben már felmegyek a környékre (szüleim gödöllõiek) és ha kell, indulok Gyöngyösre szülni.

Az ún. "elsõ rutint" Gyöngyösön csinálták tegnapelõtt, annyi volt, hogy vizeletet, vért és hüvelykenetet vettek, megmérték a súlyomat, vérnyomásomat, csináltak egy hüvelyi UH-t.Hétfõn a szegedi orvosomnak vinnem kell egy igazolást (a gyöngyösi doki adta)arról, hogy ott fogok szülni nála, és hogy melyek a rajtam már elvégzett vizsgálatok, amiknek eredményeit majd továbbítja.

Gyöngyösre egyébként 5 hét múlva megyek, Szegedre tehát hétfõn, aztán majd amikorra berendelnek.

Még mindig kész vagyok a kettõnk közti sok egybeeséstõl, ez nagyon jó, valahogy egy kicsit az ilyesmikért is nyitottam ezt a topicot! Talán hétfõn írok! Ciao mindenki!

Szia Sasha!

Asszem több dologban igazat kell, hogy adjak neked (kérdések a tapasztaltabb kismamikhoz, meg, hogy biztos szeretettel fogadnátok ott is), írtam is oda nektek kb. 2 hete, de valahogy pofátlannak éreztem magam, senkirõl nem tudtam semmit, akik már ott voltak, problémáik voltak, amikre ismerõsként reagáltak a többiek. Még nem is volt 100% tuti a terhességem, szóval ugyanaz, mint Isme esetében ( "ilyen pici pocival"még nem akart oda beírni, de valahova jó lenne ilyenkor, elsõ örömünkben)

De hangsúlyozom, igazad van. Most már ezt itt elkezdtük, vagyunk páran, de hidd el, hamarosan odamerészkedünk a "frissek"hez, mint öntudatos kismamik, akik babájának már stabilan ver a szíve, baba formája van és már nem tart a babonától, hogy "elkiabálja" a dolgokat.

Sok puszi, és szoríts nekünk! Rék
brecky
 
 


Rék!Kép

Örülök, hogy nem sértõdtél megKépKép Persze, ilyenkor még bizonytalannak érzed/érzitek a "dolgot", megértem. Bár én ezt az idõszakot kihagytamKép Ezt értsd úgy,hogy decemberben valamikor (nem emlékszem mikorKép) volt utoljára mensim és február 20.-a körül mentem elõször dokihoz. Egészen február 10akárhanyadikáig még csak eszembe sem jutott, hiszen már régóta nem védekezünk a párommal és mégsem jött az áldás. Igaz tavaly októberig nem is akaratam hogy jöjjön. Nem éreztem magam elég érettnek addig. Ez nem is jó szó hogy érett! Hiszen most 23 éves vagyok és az az 1 év nem számit. Talán felkszületlen, vagy nem is tudomKép Aztán mikor a párommal megbeszéltük, hogy mi lenne, ha jönne... és mikor végre elhatároztam magam akkor szinte egybõl jött is. Nem hittem volna, hogy egybõl sikerülKép Ezért nem tünt fel egy csomó tünet! Hányni egyszer nem hánytam, és hányinger is csak a 8. hét után jelentkezett. Addig csak a kifinomult szaglás voltKép Meg az erõs szagok utálata. Na meg ami tényleg felhivhatta volna a figyelmet a babára az hogy faltam az erõs pistát, és a csipõs szalámikatKép Addig és azóta sem szeretem a csipõs kajákatKép
Az persze csak februárban tünt fel,hogy januárban nem is jött megKép Igy mikor elmentem a dokihoz már 8 hetes baba volt a pocakombanKép Barátnõmmel mentem el és milyen jól tettem, hogy nem egyedülKép A doki egybõl csinált UH-t és rögtön láthattam ahogy dobog a szive. A rendelõbõl
úgy jöttem ki hogy fülig ért a szám és hiába próbáltam a bamba vigyort,nem tudtam levakarni az arcomról még vagy 2 órán átKép

Foggalmam sincs,hogy ezzel mit is szerettem volna mondaniKép Csak remélni tudom, hogy megérted a lükeségemet! Kismamiknál sürün elõfordul, hogy elmegy az eszükKép

Na jól van, lelövöm magamKép
puszi mindenkinek és nyugi! Nem lesz senkinél semmi baj! Az a baba már ott marad ahol van! A pocakban!
sasha

Kép
sasha
 
 


Hali!

Akkor én is szeretnék bejelentkezni, még nagyon friss pocakoskéntKép 4hét+3nap.
Nekem már van egy babócám 13 hónapos. Kép én 29 leszek nemsoká..
Panka, nem igazán értem amit írsz... Prog. pótlás nekem is volt Daninál (és most is) Utrogeszrán formájában, viszont a 13. hét végére a kifejlõdõ lepény már termeli a sárgatest helyett, és így le is állítják fokozatosan a hormonpótlást. Különben erre a "betegségre" a gyerekszülés a legjobb gyogyiKép A kistesó már könnyen jöttKépKép.

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok!

ZsófiKép
Üdv itt nálunk és gratulálok. Most én is Utrogestan hüvelykapszulát használok, majd a 12. hétig és utána folyamatosan át kell térnem Duphastonra. Ez a 36. hétig kell majd szednem, biztos ami biztos alapon. Állítólag a babának egyáltalán nem árt.

RékKép
Nekem eddig egy hüvelyi és egy hasi UH volt + egy manuális vizsgálat. Itt kenetet nem vett a doki, mert márc. végén volt citologiám. Nem is emlegetett semmi vérvételt és vizelet vizsgálatot. Leghamarabb a 12. héten kell visszamennem hozzá. Lehet, hogy engem ezekre, majd a terhesgondozáson fognak küldeni? Jaj, olyan zavaros még nekem ez az egész.

A mai hõség engem nagyon megviselt, ti hogy bírtátok?

Üdv, Panka

panka
 
 


Hali!

Megint itt vagyokKép
Topicnyitással kapcsolatban, szerintem nem baj, hogy több ilyen témájú topic van. Annó mikor Danival terhes voltam, a "mi van a szülés elõtt"-be írogattam. Nem volt sértõdés belõle, hogy közben nyílt a "friss kismamák" is. (szerintem pont azért, amiért ez isKép) Egy topic attól életképes, hogy olvasgatják az emberkék és írogatnak bele. És ugyi egyszerre többel is megteheti ezt az ember fia/lánya.Kép

Panka
tudom, hogy nem árt a babánakKép, csak csodálkoztam, ugyanis a környezetemben, akinek ilyen problémája volt, a 13. héttel leállították. Melyik kórházba jársz?

Isme, az UH-tól nem lesz baja a pocaklakódnak, és te is megnyugodsz tõleKép, én nagyon szeretemKép Hogy fogom kibírni 8.-áig????

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


:o
Névtelen
 


Kép
Névtelen
 


Sziasztok!

Panka: nekem is Clostilbegytet kellett szednem, amitõl végü, is sikerült teherbe esnem. Most jövök rá, hogy az elõzõ Doki milyen hülyeséget csinált! Nekem is felírt Utrogestant, be is szedtem rendesen, és minden hónapban csodálkoztam, hogy mégsem sikerül! De hát az Utrogestan progeszteron pótló készítmény, és nekem a legutosló vérvétel szerint ezze a hormonnal semmi bajom nincs. A peteérést kiváltóval viszont volt. És én is , ha belegondolok, már régen itt szaladgálhatna egy kis bébi. Na mindegy, holnap megyek elõször Doki bácsihoz megnézni a pocaklakót, drukkoljatok, hogy minden rendben legyen!!!
Egyébként iszonyú fáradt, és álmos vagyok egész nap. Nem is tudom, ha lenne még egy gyerekem, hogy bírnám. Így a férjem szerencsére nagyon sokat segít, és hagy pihenni, de le a kalappal azok elõtt az anyukák elõtt, akik ezt egy kicsi mellett csinálják végig!
Pusi mindenkinek:
Docika
docika
 
 


Szia Docika!
Itt vagyok én,akinek van egy 17hónapos kisfiaKép
Hogy hogyan csinálom???
Pl tegnap miközben etettem,ledõltem az asztalra,és arra riadtam fel,hogy a gyerek marokkal kidobálta a kaját a tányérjából.
Jó nevetséges volt,de egyszerûen lecsukódott a szemem.
Ma fél10ig aludtunk,hátha nem fordul elõ mégegyszer,és ugyanolyan álmos vagyok mint tegnap.Nemsokára bealszik,és asszem odabújok én is melléKép
Az nagyon rossz hogy nincs kedvem semmit fõzni,mert egyszerûen minden illattól rosszul vagyok,de legfõképpen a kajaszagtólKép
Már nem emléxem ez az elõzõ terhességnél meddig volt így,de igazán elmúlhatna már,mert nagyon kivagyok tõle.
És a szomszédnéni nem jön át kicserélni a pelusát amikor telirakja a drágámKép
Szóval ölég nehéz,de egyszer túl leszünk rajtaKép
pussz
zmariann
 


Hali Kicsi kismamik!

Holvagytok? Docika, mi volt UH-n?
Különben nekem is itt egy 13 hónapos rosszcsont, én ledõlök vele aludniKép

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Hali Kicsi kismamik!

Holvagytok? Docika, mi volt UH-n?
Különben nekem is itt egy 13 hónapos rosszcsont, én ledõlök vele aludniKép

Pusszantás!
Zsófi aki már 5 hetes!Kép
Csucsuka
 


Szia Csucsuka!
Én itt vagyok,a többiek meg biztos nyaralnakKép
Én is ledõlnék,de mire arra kerül a sor,vagy nem vagyok álmos(azazhogy nem bírom lecsukni a szemem),vagy annyi dolgom van,hogy muszáj megcsinálnom,mert amikor az én "kisördögöm" ébren van,elég aktívKép,és nem sok mindent tudok tõle csinálniKép
Ja,Pirust láttam a frissmamiknálKép
zmariann
 


Helló Lányok!

Gratula minden mostanában bejelentkezett Kismaminak! csak legyünk minél többen! Én legközelebb a lakzim elõtt 3 nappal megyek UH-ra, (aug. 14), nemtom, hogy birom kivárni!!! Ezzel más is így van?! Egyelõre túl sok tünetem nincs (8.hét- orvosilag), de szerintem Kispocok jól van, a cicim egyre feszül és nõ.

Csajok, akiknek progeszteron- hiányotok volt, van: Honnan lehetett észrevenni? Volt valami tünet? kösz elõre is, ha megírjátok!

Remélem, nemsokára megint géphez jutok, addig is millió csók az Rékaticátóóó.
brecky
 
 


Sziasztok!

Én most vagyok 8 hetes terhes (utolsó mensinapja: jún. 10.), azt vettem észre nem egyedül vagyok ezzel az idõpontommal. Remélem mindenki jól van, és mindenkinek töretlen a jó kedve, hiszen amit most átélünk arról sokan csak álmodoznak.(sajnos)
Lenne egy kérdésem hozzátok, hogy álltok a gyomorégéssel? Nekem nagyon kellemetlen. Nem tudom, hogy mit egyek ami megnyugtatna, illetve mit igyak. Van valami jól bevált receptetek?
lolla
 
 


Jó lenne még valami hányinger ellen is. Kép
lolla
 
 


Sziasztok!

Régen nem írtam. Voltam kedden UH-n, kiszámoltam, kb. 28 napos lehetett a baba, és nem látszott, csak a petezsák. Nálatok is így volt?

Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Nemrég szó volt a progeszteron szintrõl. Nekem 7.1 volt az értéke pár hónapja, erre azt mondta az orvos, hogy kevés, de nem kaptam rá semmit. Két hete vetéltem el a terhesség korai szakaszában /7 mm-es volt a petezsák/. Szerintetek lehetett a hormonszinttõl? Mennyinek kellene lenni?

Ági
Névtelen
 


Szia Ági!

Úgy tudom 20 felett kell lennie a progeszteron szintnek ( nekem 31 volt, és a Doki azt mondta, hogy ez jó ). Bár nem vagyok orvos, de sokat jártam utána, mivel nekem is volt hormonproblémám, de szerintem lehetséges vetélés alacsony progeszteron szint miatt, mivel ez a hormon segíti elõ a beágyazódást, és azt hiszem a 20 hétig mûködik is ( mint sárgatest ) , majd valami már átveszi a feladatát ( talán a méhlepény). Azért ezt ne vedd készpénznek, lehet, hogy ha egy orvos elolvassa, azt mondja, hogy honnan vettem ennyi hülyeséget, de biztos , ami biztos, nekem a peteérést követõ 10. napon vettek vért amiatt, hogy megvizsgálják a progeszteront. Boztos, hogy van szerepe a megtapadásban. Azt hiszem, hogy Utrogestan kapszulát szoktak ilyenkor adni, ha alacsony.Megbízol az orvosodban?

Docika
docika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: