Új privát üzeneted érkezett!

Villő, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: szuper képek!!!! Igazi kis tündér-Lala!!!!
Írtad múltkor, hogy te is sírással küzdesz, hacsak a fiadra nézel...Na, erre akrtam neked írni, hogy ez még jó pár év múlva is így lesz... :wink: :lol:
Főleg, ha alszanak.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (bocsi, nem hagyhattam ki. Az enyémek akkor nagyon jó gyerekek :wink: )

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


De gyönyörűek a babák :lol: :lol: :lol: :lol:
Kicsit irigylem az anyukákat! :oops: Beszívhatják már a babák finom tejszagát :lol: :lol: :lol: :lol:
És a karjukba vehetik a szuszogó csomagocskákat :lol: :lol: :lol: :lol:


Witch
Hogy vagy?

Dius
Jó, hogy jelentkeztél!
Mozgalmasra sikeredett a nyaratok :oops: :wink:

Sti
Takarítást én nem viszem túlzásba... két-három lehajlás után már levegőért küzdök... fáj a derekam :cry:
Időjárás: éppen esik az eső... ettől teljesen nyomi vagyok... :oops: :cry: :cry:

molly80
 
 


Csak bekukkantottam, hátha a hidegfront kicsalogatott néhány babát; és tényleg :lol: ! (Remélem az enyémet még nem csalogatja ki; mert eléggé görcsölgetett a hasam...)

Trigemini: szeretettel gratulálok, és jó egészséget, sok erôt kívánok Nektek a Babákhoz!!! Gyönyörûek , és nagyon szép súllyal születtek; nagyon büszke lehetsz Rájuk :D !

Manooka: Az én dokim Kosztin Árpád; 2 éve is nála szültem; de fôleg a szülésznôre építek; a doki remélem, nem sok vizet fog zavarni....Még mi is lehetünk egy szobában!

Lassan én is pakolászom a kórházi pakkot; hát megint akkora adag lesz, mintha egy hónapos nyaralásra mennénk; pedig semmi fölöslegeset nem viszek. Mondjuk a szoptatós párna is akkora, mint egy megtermett aligátor, azzal viaskodok éjszaka, mikor egyik oldalról fordulok a másikra... :lol:

A darázscsípésem még mindig viszket éjszaka, nappal már nem szerencsére.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!
A hidegfrontot azt hiszem mi sem bírjuk.Tegnap ismét fájdogált a hasam,gyorsan leküldtem 2 magnerottot,ahogy a doki utasításba adta.Ma már kipp,kopp semmi baj,jól vagyok.Egy 3 napja én is nagyon jól alszom nem tudom minek tudható be a dolog.

Érdekesség képp szeretném veletek megosztani,hogy képzeljétek ma vagyok 34 éves és épp ma vagyok 34 hetes kismami :)) Olyan furi.Egyidősek vagyunk a drágámmal csak ő hetekben én meg években :lol: :lol: :lol:

Gemini!
Nagyon helyesek a babáid és milyen édes deden aluszkálnak,tündérek :D :D

villő!
Jók a képek rólatok.Látom hiányolod a pocakodat,megoldottad :lol: :lol:

napsugareperke!
Te mit tudsz arról,hogy az Uzsokiba ruhát,pelenkát,popsitörlőt,textilpelust nekünk kell vinni az ott lét alatt a babának?

Jövő héten mennem kell kedden kontrollra nődokihoz meg a tenyésztést is leveszi azt mondta.Sajna a szabim elfogyott így szerdától táppénzre megyek.Azt javasolta a főnököm,hogy a szülési szabit majd csak a szülés után indítsam el.Igazából idén még a 15 nap beteg szabadságot sem merítettem ki,Így bízok benne,hogy pont szülés előtt nem csappan meg nagyon a fizum :? :shock:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


a.ibici
Pont ezt akartam tőled kérdezni.5-éve semmit nem kellet vinni mindent kaptunk.
Viszont most amit olvastam a korház honlapján a szerint mindent vinni kell, ruha pelus, popsi ápoló kellékek, nagyon meg lepődtem. Ennek utána kellene valahol kérdezni.
Te kinél fogsz szülni?

Velünk semmi különös, hétvégén apa dolgozott, egyedül voltam a gyerkőcökkel még jó, hogy egyik nap jött a húgom nem voltam egyedül.
Vasárnap ikeáztunk az nagyon jól sikerült végre nem fáradtam el fél óra után.
Nekem nagyon bejön ez a hidegfront, hála egyáltalán nem visel meg.

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 


napsugareperke!

Igen,én is a kórház oldalán olvastam.Az a baj,hogy a ctg-t is lent az ambulancián csinálják így még esély sincs rá,hogy összefuss 1-1 szülésznővel ők biztos tudnák mi a dörgés.Én a Gál dr.-nál szülök.Nem sokkal vagy lemaradva mögöttem 1 hét 4 nap lehet,hogy összefutunk a kórházba :lol: :lol:

Megyek is,mert mennem kell bankba intézkedni utána meg főzni kell.Vigyázzatok magatokra és a babókákra!!!

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Sziasztok!

Éjjel azt hittem szülünk. javascript:emoticon(':shock:') Háromtól 20 perces fájásaim voltak,kb.1/2 6-ig, aztán jött egy 10 percre, és végül megint elmúlt, mert 7-kor ébredtem, arra, hogy a két leányzóm bemászott az ágyunkba. Most is van valami, de nem fáj, csak érzem, hogy néha dolgozik.
Persze jó lenne már babázni, de tök megijedtem, hogy esetleg szülünk. Szegény férjem most hívogat folyton, hogy mi van. Mondtam, hogy csak dolgozzon nyugodtan, szólok úgyis, ha van valami. Mondjuk a harmadikkal is ez volt, jöttek a fájások heteken át, végül a terminus utáni 12. napon született Maja. És ha szombaton nem szültem volna "magamtól", hétfőn indították volna. Tudom, hogy az sem a világ vége, de ez is olyan, mint a szoptatás, tele van dumálva a fejünk, hogy jobb elkerülni. (Már mint az indítást, nem a szoptatást).
Szerencsére nálunk elég hűvös van, nem kell még a meleggel is nyűglődni.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Ibici:
Isten éltessen nagyon sokáig!!!

Villő:
Gyönyörű a babátok! Olyan jó látni, hogy Te már babázol :)


Én megcsináltam magamnak a mai idegeskedést, sikerült rossz számlaszámra utalni a lakáshitelünket. A szerencse a szerencsétlenségben, hogy a másik számlaszám a lakástakarék pénztárunk, tehát attól nem kell tartanom, hogy valaki leveszi, és elkölti, de be kell menni a bankba, és ,mivel Apa nevén van ,így ő tud intézkedni, cinkes, hogy hazaér-e, ráadásul plusz költségbe kerül a visszahívás, amire most nagyon nincs szükségünk. Az itteni bankban persze nem bízom, sokszor nem tudtak olyan dolgokban segíteni, ami a központban egyértelmű volt. Most addig idegeskedhetek, amíg nem sikerül elintézni. Keményedek is rendesen, bekaptam egy magnéziumot, bár 36- hét után már nem kell, de nem szeretnék még szülni.
Apa szerencsére teljesen megértő volt, azt mondta, ne idegeskedjek, nyugodjak meg... Hát idő kell hozzá.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Villő, szépek vagytok!

Witch, hogy vagy?

Mági, ez tényleg bosszantó :-(

Nekem is sűrű hetem lesz, mint Bruck-nak. Ma jön a védőnő, kb. egy-másfél óra alatt elmond „mindent”-kíváncsi vagyok. Aztán lesz még a héten CTG, fogorvos, munkahelyi ügyintézés, megyünk babát látogatni egy nagyon jó barátnőmhöz és holnap lesz a második házassági évfordulónk :-)

Nem tudom, ki hogy van vele, de én már annyira várom, hogy megszülessen a kislányunk. Kezdek türelmetlen lenni és kíváncsi :-)És a szülésen is jó lesz túl lenni. Még azért van 4 hét, siettetni se akarok semmit, mert olyan jó ez az állapot is.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


mágnes!

Köszönöm szépen :D :D
Jó,hogy mondod,hogy 36.hét után nem kell szedni.Pont ezen gondolkodtam valamelyik nap,hogyha szedem végig a magnerottot az összes fájásomat el fogja tompítani?Nem értettem.Akkor már lehet nem is veszek a patikába újabb dobozzal.Bankokat hagyjuk ma én is 2 ügyintézővel beszéltem 2 különbözőt mondott,iszonyat.A felkészültség.

judit!

Hol tartasz most időben?Vigyázz magadra!! Minél jobban közeledik az idő annál inkább tele az én gatyám is,pedig már másodszor csinálom :shock: :shock: Lehet pont ezért.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Ibici, nagyon boldog születésnapot!

Nekem az orvos magnéziumra azt mondta, hogy a 37.hétig szedhetem. Bár nekem semmit nem ér, ha keményedik a hasam, csak a fekvés használ. Vagy, ha egész nap keményedik (bár ilyen ritkán volt eddig szerencsére), akkor egy minimális adag alkohol.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


ibici: Holnap kezdem a 37. hetet.

Nemtom mi lesz, de megint 20 percenként jönnek... Holnap mennek a gyerekeim ottalvós nagymama látogatásra, addig jó lenne egyben maradni. Vagy tovább és két hét múlva kiröhögni magamat, hogy bedőltem pár jóslónak... Azért biztos,ami biztos kentem egy kis gátolajat, ártani nem fog.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


judit!
Nem semmi,izgi!! :D :D Bárhogy döntesz ügyi légy és tessék jelentkezni!!

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Manni! Már én is nagyon várom hogy láthassam végre a kisfiamat... :) Nekünk is a héten van találkozás a szülésznővel, első nst, nőgyógyásznál jelenés, szóval mi sem fogunk untakozni.

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


A. ibici: Boldog szülinapot :D ! Nálunk is hasonló egybeesésé volt: a 32. szülinapomon töltötte Pocamok a 32. hetet :D . Érdekes...

Nekem is fájt a hasam (mensis görcsszerûen) éjszaka, be is tojtam rendesen; mert nálam azért még odébb van a "vége"...Elkezdek több magnéziumot szedni.


Egyre többen vagyunk a finishben, nagyon izgi!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Doki letudva, minden OK, C3000, baba 2,5 kg.

Holnap fogorvos.

Szerda reggel 7-kor CTG, vérvétel, szülésznő tali.

Innentől hetente CTG, 2 hetente doki.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


macianyu!

Utólag neked is Boldog születésnapot!Még hozzátartozik,hogy a kedvenc számom a 7 és ugye a 34 számjegyeinek az összege 7.Nem értek a számmisztikához,de olyan furi :D :D Ezek már tuti,hogy jósló fájások szerintem.Valahol azt olvastam,hogy ez a fájások ideje lerövidíti a vajúdásit ugyan annyival.

Holnap neki állok kimosni,kivasalni a babóka ruhácskáit,mert csütörtökön kapok még anyu húgától Angliából egy csomó cuccot.Azt is rendbe kell majd tenni a jövőhéten.Úgy örülök neki,hogy ő hamarabb szült 1 évvel.Nagyon jól járok vele ruha ügyileg :lol: :lol: :lol: Kiságy összerakva,Bazsi "lakosztály"(a szobánk egyik sarok része) 90%-ban kész.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Na jó most már elcsendesedek,mert úgy látom ma tele volt velem az oldal. :roll: :roll:

Többiek merre jártok?????

bruck!
Örülök,hogy minden ok!! :lol: :lol: Akkor te sem fogsz unatkozni a héten.Most már felpörögnek az események a CÉL előtt :lol: :lol:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Ez a hideg engem nagyon megvisel. Minden porcikám, minden hajszálam fáj :cry: :cry: :cry: :cry: :evil:
Annyira fázom, hogy már bekapcsoltam itthon a hősugárzót! :evil:
És a gyerekeim is nagyon mozgolódnak! Próbálok beszélni a fejükkel, hogy még a pocakomban van jó helyük... Remélem, most még hallgatnak rám :wink:
És az egyébként jól beállított cukrom is ilyenkor képes össze-vissza ugrálni...
KÉREM VISSZA A NYARAT!

Ibici, Macianyu
Boldog születésnapot! :lol: :lol: :lol:

Judit
Drukkolok! :wink:

molly80
 
 


Sziasztok!

Judit, ez izgalmas, majd jelentkezz, mi van veletek!
Tegnap este nekem is voltak jóslófájásaim, de elmúltak hajnaltájt.

Ibici, Macianyu, tényleg érdekes egybeesés ez a 34/32 év/hét.

Ági, rossz számlaszám bosszantó, remélem, h hamar megoldódik, és jó helyre kerül a zsé.

Én most vettem észre, hogy ennél a terhességemnél nem jött elő a linea negra (a csík a hasamon). Eddig Samunál és Katánál is volt, ráadásul elég erőteljes, most pedig semmi nyoma... Ez vajon mitől függ?
És a lábdagadásom kezd olyan szülés előtti lenni (azaz már nem csak a meleg napokon jön elő), ezen szerintem már csak a szülés fog segíteni.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Witch, te írtad, hogy az IKEAban vettél textilpelenkát.
Mennyibe kerül ott? És hol találom (gyerekosztály vagy textilek)? Biztos user error, de nem találom a honlapjukon...
Holnap megyek IKEAba, gondoltam, megnézem ezt is. Még kellene néhány darab.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Erpé, éppen tegnap vettünk pelenkát az Ikeában :-) kicsit fura néven fut:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/produ ... kend%C5%91

Ezek pedig mini törölközők:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/40054538/

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Manni, köszönöm!
É
erpé
 
 


Ha az én gyerekeim így folytatják, hamarosan babázhatok én is. Szerintem sok volt nekik ez a nyár 24 órában együtt, és mostmár egymás haján távoznak kb. fél óránként, nekem pedig így az agyamra mennek. :twisted: Ilyenkor persze keményedek rendesen.

Holnap CTG és ultrahang, jövő héten pedig nincs dokim.... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mági, én pont ugyanezt mondtam tegnap Anyumnak, de Ő is megjegyezte, hogy kriminálisak a csajok. :roll: 27-én kezdünk az ovikban, már mit ne mondjak mindannyian nagyon várjuk. :? Lassan 2hónapja vannak együtt és én is ezt érzem, hogy először kellett nekik, kipihenték az évet (főleg Bibu, nagyon fáradt volt), de most már elég volt nekik.

Judit, óóó, mennek a drukkok, csak nem tudom melyik a jobb. Jöjjön vagy maradjon?

Van, akinek alapjáraton magas vérnyomása van? Kellene egy kis segítség.

Molly, tessék még bent tartani őket!!!! :wink:

Erpé, jééééé, most, hogy mondod, még nekem sem. :shock:

A dokim megkért, hogy kenegessem magam, jobb lesz a bőrömnek. legyintettem rá, de tegnap elővettem az olajam, amit még Tyutyuval vettem és bassszus, tényleg jobb lett. Na, csak tud valamit a dokim. :lol:

Holnap jön a hűtőm. El se hiszem, végre bele fogok férni. Eddig hűtőnk egy 2személyre való kombi volt, amibe évek óta nem férünk be, plussz elemeire esett. és most belefogok férni!!!!Juhhééééé :D De írtam már, nem??? :oops: Annyira zokni vagyok. :evil:
Na, de azt nem írtam, hogy Anyum meghitelezte nekünk a 12kg-os hipi-szupi álom mosógépem és plusszba egy motyogatógépet is. Azok meg jövő héten érkeznek. ALig várom. Nem kell mosogatnom. El se hiszem. Plussz a babrucikat is az újban fogom kimosni, van rajta baba program. :wink: Aztán lehet lóf....t sem ér. :lol: De még lelkesedem. :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sti, alaposan beújítottatok háztartási gépekből :) De 3 gyerek mellett kell is! Anyud jófej :) a 12 kg-os mosógép mit jelent? Ennyi ruhát lehet beletenni? :shock:

Molly, na igen, még egy hónapig azért tartsd bent még Lénát és Lucast!

Párom kitalálta, h ma délután kifesti a konyhát. Gyerekek anyunál, ők tehát nincsenek útban, meg a konyhára is ráfér egy tisztasági festés, nem is túl nagy a festendő falfelület, de miért épp most? Mindegy, nem akarom letörni a lelkesedését, és még azért néhány hónapot biztos ebben a lakásban leszünk. A házvásárlás elég lassan halad sajnos. Bár már hetekkel ezelőtt aláírtuk az adásvételit, de mivel gyámhivatal is van az ügyletben (a tulajdonos gondnokság alatt áll), ezért most topogás van. Gyámhivatal ugyanis nem dolgozik... (szabadságon van mindenki, majd aug. 21 után indul újra).
Nem is bosszantom már magam miatta. De legalább a többi ügy intéződik, pl. végre van apasági nyilatkozatunk (ezt sem siettük el), meg papír a házidokitól, hogy aug. 21-től kezdem a szülési szabadságot.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sti:
Igen, én is ezt érzem. Imádják egymást, de eddig volt külön társaságuk, amikor oviba, bölcsibe jártak, és délután játszottak együtt. Most viszont non-stop össze vannak zárva, Anna sem tudott menni a barátnőjéhez pár napra a pisigondok miatt, így sok már nekik ez.
Ők ráadásul az ovit is együtt kezdik, egy csoportban, abban bízom, hogy mindkettőnek meg lesz a saját köre. Annának mondtam is, hogy nem kell Bencével játszania, csak azért, mert egy helyen lesznek. Csak akkor tegye, ha kedve van hozzá, de nem kötelessége, mint nővérnek. Azokkal játsszon, akik ott a barátnői,barátai. Bencének is ki fog alakulni a saját társasága, remélem.

Én még mindig mosogatógépre gyúrok, szerettünk volna használtan venni, de a párom nem mer csak úgy ismeretlentől, mert nem tudjuk, milyen titkolt hibái lehetnek. Pedig égetően fontos lenne.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyok. Most kicsit csökkent a fájások mennyisége és erőssége is, viszont szerintem a nyákdugó elkezdett kijönni.
Úgy volt, hogy anyósomék elviszik a gyerekeket ottalvósra, de tegnap este megint változtattak, csak mára mehetnek. Arról volt szó, hogy délelőtt jönnek értük, hát még nem értek ide. A három felspannolt gyerekem nem bír már magával, annyira várják, hogy mehessenek. Nem tudom miért kell őket szivatni...
Nálunk is érződik, hogy mindjárt vége a nyárnak, egyre nehezebb lekötni őket, főleg, hogy már nem nagyon tudok jönni-menni velük. Még három hét szünetünk van, néha úgy érzem kinyúvasztják egymást, meg az én idegeimet is. Pedig nem rosszak, vagy gonoszak, csak én "keresztül húztam" ezt a nyarat a babával, és egyszerűen sokak már néha egymásnak.

Nem is tudom, mi lenne jobb, ha Viktor még maradna, vagy már jönne...
Na most jöttek meg anyósék, boldog arc....
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Judit, húúúúúha!!!! Nekem a nyákdugó szülés előtti napon ment el mindig. :wink: De ez én vagyok. :D
Anyósék, boldog fej....jaj, ezen nagyot röhögtem, bocsi. Ismerős.... :?

Erpé, ja, kihagytam egy fontos momentumot. A mosógép haldoklik, tehát már csak úgy megy, hogy előtte imádkozunk, hogy még egyet, légyszi... :shock: Mosogatógépem nem volt, de mivel mindennap főzök és most már leszünk néhányan, gondoltam ennyi jár. A hűtőnk fölső része (a hűtő) lassan elemeire esik szét, az üveg tartós részek (az ajtóban) már üresek, mert ha beleteszel bmit, az kiesik, ha kinyitod, plussz örökösen befagy (tehát neki sincs sok hátra, sztem. :roll: )És mindehhez van talán 130-140L az egész kombi, szóval ez 5embernek lótúró. És bár még "csak" 6-7évesek, de már nem bírják. :? Pedig nem 15évesek...na mindegy, anno ezekre az alap árasokra volt pénzünk, most nem akartunk spórolni, hátha....

Mági, és a szépséghibás boltok? Nekünk most onnan jön a hűtőnk. És még jóval olcsóbb is. Én is használtan akartam ezeket megvenni, de bátyám lebeszélt, Ő a műszakis zseni, mert hiába tűnik kívül-belül jónak egy pár éves gépnél lehet, hogy elő jön pikk-pakk hiba.
Nálunk az óvónők azt mondják, hogy úgy fél év után kialakítják maguknak a saját baráti kört. Mi még most külön járunk majd, jövőre mennek egybe, de furi is lesz, mert ugye a szomszédaink is abba a csopiba járnak, plussz jó pár ismerős is. :lol:

Na, megyek, ma jön egy régi topik társam gyereket fotózni.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Hát elmentek a gyerekek, olyan csönd van... Gondoltam befekszem egy kád vízbe,de leragadtam a számítógépnél. Elolvastam itt a Babaneten a Micó napló új részét, végig bőgtem az egészet. És nem bírom abba hagyni a sírást, előjött, hogy már nekem sincs anyukám, akivel jól kibeszélhetném ezt a várakozós időszakot, és különben is, ki kell engednem nemsokára a babát, és totál magam mellé estem. Ülök itthon egyedül, remek lehetőség lenne egy kis pakolásra, pucolásra, vagy alvásra, de nem megy. Állítólag a sírás a "barátunk", megnyílnak a csatornák... Most már egyre inkább úgy érzem, jó lenne túl lenni a nehezén, és édes kisbabát tartani a karomban. Hajnalban, mikor indult a férjem dolgozni, felébresztett megkérdezni, mi újság fájás ügyben, mondtam, most semmi, hisz aludtam. Reakció: vihar előtti csönd.
Lehet, hogy mégis aludnom kéne egyet, hátha visszazökkennek a dolgok a medrükbe, de mindig eszembe jut pár dolog, mit kéne még rendbe tenni, mielőtt jön a bébi. Fészekrakó ösztön.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Hu, Judit ez izgi! Nekem szülés elôtt 4 nappal ment el a nyákdugó.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Én is benne lennék lassan a zárt fórumban, mert mondjuk a szüléstörténetemet már nem szívesen írnám le szôrôstül-bôrôstül az Interneten...Ha valaki rákeres a Níla+ Góvinda névre, azonnal beazonosítható lennék + férjem is ....(Na, nem mintha híres emberek lennénk :-)
Fényképeket is emiatt nem töltök még fel (na, meg hogy nem vagyok egy PC-guru :lol: ).

Sti: hasadat nem is olajoztad eddig?

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Macianyu, hát nem igazán... :oops: mindegyiknél kentem, de nála most nem... :oops: :oops: :oops:

Judit, igen, nem ártana egy kis pihi. :wink:

Ma itt volt az ismerősöm és rólam is csinált képeket. Pedig nem akartam. Remélem jók lettek...

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sti, biztos lesznek jó fotók is rólad :)

Judit, sikerült pihenni? Anyósodék is Ausztriában élnek?

Zárt fórumhoz kell egy moderátor, ő fogja felvenni a tagokat. Kinek van kedve vállalni?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Jó reggelt!

Folyamatosan úgy nézek be, hogy van-e babahír :wink:
Most már elég sokan vagytok a célegyenesben! Elvileg a 37. hét után már bármikor születhetnek a babák, akkor már nem is koraszülöttek :lol: :wink:

Sti
Megbeszéltem velük, meg szorítom össze a lábam. Nincs kibújás még!!!!
Problémás koraszülötteket elviszik a mi kórházunkból Bécsbe. Ha olyan a helyzet, akkor a szülés megindulásakor küldik oda anyukát szülni is... Mi szeretnénk itt maradni a mi kis kórházunkban. Azért csak jobb olyan helyen páciensnek lenni, ahol mindenkit ismer az ember :wink:
Úgyhogy legkorábban a 35- hét után jöhetnek! :wink:
Új berendezés :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mosogatógép szuper találmány! Én már el sem tudom képzelni nélküle a mindennapokat...

Mágnes
Elektro outlet? Kifutó, utolsó darabok? Ott nem néztetek?
Ha már veszek, én nem vennék használtat... :?
Hosszabb távon nem biztos, hogy kifizetődő!

Judit
Hajrá!!!!!

Zárt
Én elvállalhatom, ha úgy gondoljátok... Ráérek... én úgyis sokára fogok még szülni... :wink:

molly80
 
 


Sziasztok
Tegnapi fogászatot túléltem, még 1x kell mennem és kész! Utána meg egész nap feküdtem, mert nagyon nem éreztem jól magam, állandó hányinger, émelygés, mint egy kisterhes.
Éjszaka is elég car volt nem bírtam igazán aludni, sehogy nem kényelmes,állandóan zsibbadok, már várom a végét pedig legalább még 1hónap hátra van.
Ma este doki vizit.
Gyerekek nálunk éppen mostanra csiszolódtak össze, ha lefekszem, mert nem igazán érzem, jól magamat akkor gyönyörűen eljátszanak és állandóan figyelmeztetik egymást,hogy halkan, mert anya pihen.
El kezdem a babaruhákat mosni, nem keveset. Húgom hétvégén annyi ruhát hozott, hogy 3-as ikreknek is elég lenne, na meg még nekem is vannak az ikrekről. Mondtam is apának, hogy még egy pár gyerekre elég lenne.

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 


Sziasztok!

Ma voltam ctg-n,meg szülésznővel taliztam,minden ok.
Mostmár hetente ctg nekem is,de még két és fél hétig nem szülnék,ha nem muszáj.Amúgy minden ok,keményedések vannak.Meg a lábfejem viszket időnként rettenetesen,borogatásssal alszom.Hát,így telnek a napok nálunk... :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!


Na tegnap jól meg voltam hülyülve. De aztán rendezkedtem is, meg olvasgattam a kádban, és mikor hazaért a férjem elmentünk sétálni egy jót. Vagyis totyogni, hát röhögtem magamon, hogy megyek. Persze mindenki jól megbámult, szerintem úgy néztem ki, mint akiből mindjárt kiesik a baba. A hasam, mint a kő, és nagyon nyomódik lefelé, ettől olyan fura a medencém, és úgy megyek, mint a pingvin. Hát ez van. De azért jó volt kicsit gyerekek nélkül sétálgatni, megnyugodtam. Nálunk ma munkaszüneti nap van, úgyhogy apa is itthon van, nem kell menni semerre.

Ok, a zárt topic, bár nem vagyok egy számítógép zseni, de ha intézkedtek, akkor szívesen benne vagyok.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Első CTG pipa, kenet és vér pipa, szülésznő pipa, tegnapi fogorvos szintén. Most 1 hét nyugi jön.
A kenetre adtak 2000-es csekket, amivel el kellett mennem a postára és visszavinni, hát elég lassan ment. A hülye csontom egyre rosszabb, már nagyon idegesít. :x

Most kipihenem a 100 m-es gyaloglást... :lol:

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Halihó!

Molly: én is úgy jövök, hogy nézem, van-e a babakép. :) Én is akartam mondani, hogy elvállalom a moderátorságot, ha nincs más, mert talán én szülök "legkésőbb"...elvileg veled vagyok egy napra kiírva. Van még valaki, aki október, mint mi?

Judit: huh, ez elég rémisztően hangzik. Én mint első babás, tuti rémüldöznék ilyen fájásoktól, már biztos bementem volna ötször a kórházba vaklármázni. :)

Ahogy írjátok ezeket a jóslófájásokat, én komolyan kezdek parázni, mi vár rám?! :) Ajajj. Éjjel a párom azt álmodta, hogy megszültem. Mondtam neki, hogy azért még neee.

Én amúgy megvagyok, telnek a napok, igazán semmi különöset nem csinálok, játszok a gépen, eszem-iszom, alszom és le-föl járkálok a lépcsőn, mert mindig az kell, ami a másik szinten van. Tegnap ráment az egész délelőttöm arra,hogy kigyűjtöttem a netről, hogy mit honnan mennyiért szeretnék beszerezni, ami még szükséges. Holnap megyünk végre a kórházba uh-ra, 32. hetesre...már nagyon várom, kíváncsi vagyok mekkora a fiam, mert a hasamat rendesen feszegeti, szabályszerűen fáj már a hasfalam ahogy mindig ugyanott nyomja. Szóval ha már ott vagyunk, akkor elvonszolom apát egy bevásárlókörútra. :) Megyünk végre megvenni a babakocsit is többek között.

Ja és képzeljétek: csináltunk babasarkot Prüntyinek. Az ágy fölé a falra díszítést, szerintem aranyos lett. Majd rakok fel képet, ha megvan a kiságy. úgy lesz teljes. Végülis ilyen erdeire hangoltam a falat, mókusok, sünik, levelek, varjak, madárijesztők lógnak és körülötte pillangók. :)

Nézelődtem a neten és az a kérdésem, hogy szerintetek lehet kapni magában baldachint? Tartó vasat lehet, azt láttam. De nekem egyelőre nem kéne egész ágyneműgarnitúra és a fejvédő is megvan. Csak egy baldachint szeretnék.

Ibici: boldog szülinapot!!

Én egyre többet gondolok a végére, félek a szüléstől. Tudom, hogy ez természetes, meg hogy muszáj lesz valahogy kijönnie ennek a babónak, de valahogy olyan idegennek érzem még ezt a folyamatot. Baj, hogy én nem jártam semmilyen szülésfelkészítőre? Ez a légzéstechnika meg hasonlók mennyire hiányoznak majd? Persze rengeteget olvasok róla, úgy mint jelek, mire kell figyelni, mikor kell indulni, mikor kell orvost hívni, milyen szakaszai vannak stb. Nagyjából sejtem mire számíhatok, nyilván a fájdalmat senki se tudja leírni, azt mindenkinek magának kell megtapasztalni, átélni és kezelni. Próbálok inkább lelkileg hangolódni....mint ahogy Konkri is írta, de valahogy még nem megy. Erre írtam, hogy még olyan idegennek érzem. Talán ha már én is ctg-re megyek majd. Valami tanács, javaslat a szüléshez? Azt hiszem, az nyugtatna meg (bár a megnyugvás nem jó szó), ha leírnátok, hogy nektek milyen volt az első szülést megélni. Valószínűleg ehhez kéne a zárt topic.

Most sokat írtam, jók legyetek!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Judit, akkor még egyben? :wink: Nem sokáig, gondolom!!! :lol:

Hú, nálam még olyan messze van a ctg. :shock: Még egy hónap....sztem kissé későre tette a doki, de sebaj. :lol:

Szifla, neked lányod lesz vagy fiad? Bocsi. :oops:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


sti: fiam lesz! :)

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Sti: még egyben, de már mindenki azt mondja, hogy nem sokáig. Mondjuk én is úgy érzem, bár most tök nyugi van, csak keményedek...

Erpé: igen, anyósomék is itt laknak, nemrég jöttek ki, tőlünk kb. 30 km-re. Mondták is, hogy ha nagyon kell, akkor tudnak jönni...

Szifla: Annyira nem rémisztő, mert azért kell egy fájáserősség, amitől ténylegesen megindul a dolog, és azt még nem érem el. De azért jobb itthon komótosan tágulgatni, mint végig a kórházban a nulláról indulva.
Szerintem nem baj, hogy nem jártál szüléselőkészítőre. A szülésznő, az ügyeletes is, nem csak a választott, úgyis mondja, hogy mit csinálj. Végülis a saját dolgát is megkönnyíti egy együttműködő mamával. És tudják miről beszélnek, bízhatsz bennük. Én a másodiknál rákérdeztem az egyik szülésznőre, aki folyton szólt, hogy ne feszengjek, hogy tudja-e mit érzek, van egyáltalán gyereke? Mondta, hogy három és vagy 20 éve praktizál, na az kicsit ciki volt, de gondolom hozzá vannak szokva, hogy ilyenkor az ember mond mindenfélét...
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! Mi is túl vagyunk az első ctg-n, szülésznő talin, vérvételen. Pénteken megyek a nőgyógyászhoz, kíváncsi vagyok, mit fog mondani.
Annyira jól jött ki, hogy ma mentünk a szülésznőhöz, vittem Csengét is, aki napra pontosan 4 éve született nála, szóval megvolt a nagy találkozás :D :D

A ctg-re azt mondták, hogy ez tuti, még bent marad egy ideig, az biztos....
Amit sajnálok, hogy én strepto fertőzött voltam az előző szülésnél, így szülésnél kaptam antibiotikumot. Ezért most is kell, akkor is, ha ezen terhesség alatt nem mutatják ki, mert ha egyszer az voltam, akkor bármikor elő jöhet... :( na de legalább nyugodt lehetek, hogy a babám nem kap el semmilyen fertőzést....

Szifla: lesz fogadott szülésznőd? én is azt mondom, mint Judit, hogy úgyis fogják mondani, mit kell csinálni, hallgass rá. Engem pl. teljesen összezavart az előző szülésnél, hogy jártam szülésfelkészítőre, ahol teljesen mást mondtak, mint amit a szülésznő mondott a szülésnél. Szóval maximálisan a szülésznőmre hagyatkozok. Nekem viszonylag hosszú volt a szülés, 13 óra, és menni is kellett gyorsan be, mert elfolyt a magzatvíz, és a fertőzés miatt gyorsan be kellett érni....

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Na én is letudtam a dokit. Jövőhét vérvétel.
2 hét múlva CTG.
Külső méhszáj 1 ujjnyi...hmmm
úgy tervezem, hogy a 38. hét betöltésekor elfolyik a víz, és bemegyünk a kórházba 2 ujjnyival, még fájás nélkül. Így ment ez 7 éve is :D és ha nem lett volna rövid a zsinór hamar meg lett volna Alex. 2 óra után vittek a műtőbe, akkor már 4 ujjnyi volt.....

Azt mondta a doki, hogy ne számítsak óriás bébire, de a korának pont megfelelő :D Készültem én 50-es rucikkal, szeretném használni őket :D

Bocsi, hogy most csak magamról, de majd jövök még!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Molly, Szifla, tök jó, hogy lennétek moderátorok, döntsétek el, ki szeretné jobban (vagy valami :) ). Én úgy érzem, hogy most elég támogató a topik a zárulás irányába, de persze még nem nyilatkozott mindenki.

Rizsmike, nem is hallottam még, hogy a strepto esetén automatikusan adnak újra antibikát a következő szülésnél. És ha most negatív minden leleted?
Csengének nagyon boldog 4. születésnapot!!!

Mindenki találkozott ezek szerint a leendő szülésznőjével? Én még mindig nem beszéltem erről a dokival. Holnap felhívom.
Valahogy nagyon ráérős vagyok, pedig most már azért bármikor megszülethet Julcsi. Ma voltam IKEAban, beszereztem még néhány hiányzó apróságot. Lassan teljesen készek vagyunk Julcsi érkezésére. Gyerekek ma jönnek vissza anyuéktól, már nagyon hiányoznak (pedig csak két napot nem voltak velünk).
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Nahát, már rég jártam itt és látom, h születnek a bébik! :-) Gratula a friss anyukáknak a kis jövevényekhez, mind csodaszép!

Nekem még messze van október 23, addig olvasgatok és tanulok a tapasztaltabbaktól:-)

Eldöntöttük és már szerződtünk is őssejt ügyben, és 2 alkalom babagondozási tanfolyamra leszünk jogosultak. Nézegettem a témákat, hasznosak lesznek remélem. Így első babás kismamaként, aki csecsemőt is max a tv-ben látott, minden infó hasznos lesz szerintem :-D
Bár a védőnők is szerveznek ilyet, az főleg a szoptatásról fog szólni, attól úgyis félek, nem árt felkészülni... Szóval szeptemberben sem fogok unatkozni :-)

terhességi cukor, vérnyomás: nekem a terheléses vércukor 7,6 lett a 2. óra után, és persze egyből beparáztattak, h húúúha, figyeljek oda, mert ha nem, 40 év múlva cukorbeteg leszek. jó, odafigyelek :-) De ez a cukor dolog olyan, hogy a legkisebb stressztől is nő az érték. Illetve, aki eleve túlsúllyal vág neki a terhességnek, lásd én, annak valsz nem lesz túl jó.

Aki méri otthon magának próbálja meg úgy, h nem idegeskedik előtte, bármennyire nehéz is, mert fals lesz az érték! Vannak olyan otthoni mérők, amiknél nem szabad kinyomkodni a vércseppet, hanem meg kell várni, amíg magától kibuggyan, ez is okozhat eltérést.

A vérnyomás ugyanez pepitában: orvosnál, védőnőnél rendszerint 140/90, 100-as pulzussal, főleg a hőségben volt rossz, itthon meg tök normális vagy épp alacsony.

27-én megyek uh-ra, már várom, rég "láttam" már a leányzót :-) Mostanában mintha a gyomromban nyüzsögne, ott érzek rúgásokat, lehet, h már megfordult, meglátjuk :-)

Lilypie Pregnancy tickers
eribaba83
Budapest
 
 


Moderátorság
És akkor mi lenne, ha Szifla és én lennénk? Ketten... :wink:

Eribaba
Diabétesz: sajnos igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy oda kell figyelni! Nem parázni kell a diétától, hanem ésszel kell összeállítani az étkezéseket!
És igen, a diabétesz korunk egyik népbetegsége!!!!

molly80
 
 


Én is sürgetném már a zártat! :lol:

Szifla, biztos vagy benne, hogy jó ötlet szüléstörténeteket hallgatni? :wink: Én is annyira érdeklődtem az első előtt, aztán félig emiatt, félig a saját rettegésem miatt egy merő borzalom lett. Ami a lényeg, hogy miután megszületett és ott van és érzed és a mindened kézzel fogható minden elmúlik és minden törlődik. Mi ezért is vállaltuk a 7hónapos lányom mellé a másodikat! :D És ez a lényeg!

Judit, na már miattad egyfolytában benézek!!! :D

Eribaba, én kérdeztem a vérnyomást, múltkor feszített a fejem bazira (én alapjáraton magas vérnyomásos vagyok, terhesen teljesen rendben vagyok. :shock: ) és elkezdett felkúszni, majd bazi hirtelen leesett. Én nem vagyok ilyeneken parázós, nekem mértek már 200-ast is halál laza voltam akkor is. Most csak az érdekelne konkrétan, hogy vajon mikor kell szólni a dokinak?! :? A vizesedés miatt aggódik a dokim a vérnyomásom miatt.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Gyorsan bejelentkezem, egész nap úton voltunk.
CTG teljesen ok volt, fájásokat mutatott, éreztem is, de rendszertelen.
Uh-n a doki mondta, hogy látszik, hogy nagyon a végén tartok, magzatvíz kevés, baba feje eléggé lent van, azt mondta, ne számoljak túlhordásra. :) Soma 3330 gramm körüli.
Méhszáj még zárt, de fel van puhulva.
Délután moziztam a barátnőimmel, ott voltak 20 percenként fájások, de valószínűleg jóslók, mert elmúltak. :)
Jövő héten még nem szülhetek!
:lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: