Új privát üzeneted érkezett!

miket reggeliztem=reggeliztek
dóri797
 
 


a tízóraim, 1 joghurt volt,meg 2 db paradicsom,meg egy negyed nyálkás barna kenyér,ezután lett 6,3.
Ez már nem tesz rosszat a babának nem Dóri?

Kerestem tegnap a műzlit,mert írtad h azt teszed bele és az kiadja a 30 g ch-t de csak cukrosat találtam.A natur műzli is cukros.Van valami speckós?

De nálam reggeli gondok lesznek mert képzeljék el a pót vacsim is egy alma volt 4 keksz meg egy joghurt és 3,8 mmol lett tegnap este.Reggel meg a joghurt nélkül fel ment 7,3-ra.

nicike
 
 


Dóri megvettem azt a nyálkás barna kenyeret is de abban is van cukor.Jó 100g-ban 1,5gramm,kb semmi,de az nem baj nem?

nicike
 
 

 
 

Valamennyi cukor sajnos szinte mindenben van, mégis ez a fajta kenyér dobja meg legkevésbé a vércukrot, mert ez szívódik fel a leglassabban.

A 6,3 tízórai után szerintem tökéletes tízórai után, bár értem, hogy neked korábban jobbak voltak és most emiatt aggódsz. Múlt hét hétfőn nekem a kórházban volt 6,7 tízórai után és amikor telefonáltam a vérvétel eredményéért, akkor azt mondták, hogy a vércukor értékeim tökéletesek.

Én sem találtam sajno cukor mentes műzlit, ezért írtam tegnap, hogy csak egy kanállal teszek bele az íze miatt, de a ch tartalmát a zabkorpa adja!

Reggelire kellene neked kitalálni valamit! Keresni kellene valami alacsony GI-s cuccot!
dóri797
 
 


Most ebédre ettem 1 baromi nagy tál zöldbab főzeléket,de akárhogy számolom ez is csak kb 25g ch volt.hiába akarom ha sehogy nem tudom bevinni még a 160g se.
Vagy lehet majd uzsonnától próbálkozok nagyobb adagokkal,mert akkor már nem megy fel.
ma eddig már ettem: 70-75 g ch-t kb.Hát ez haladás:)

ezt a nyálkás kenyeret bepróbálhatom vacsira vagy pótvacsira szerinted?

nicike
 
 


Persze, én pótvacsira mindig azt eszem (diab. mondta, hogy egyem este, mert lassan szívódik fel és így nincs aceton a vizeletemben éjszaka, vagyis nem éhezem és bejött)! Ha bejön neked is, akkor megpróbálhatod reggel is!

Az ebéd nálam azért volt macerás az elején, mert rá kellett, hogy jöjjek, hogy én gyakorlatilag nem szoktam ch-ot enni ebédre. Nem vagyok leveses és általában husit szoktam enni zöldségkörettel és salátával. Szóval rendesen törtem a fejem az elején.

Végül úgy hoztam össze a ch adagot, hogy rászoktam a levesre, főleg gyümölcslevesre (nem a hagyományos, hanem saját recept alapján ) , bármilyen zöldégleves is jó, teszel bele esetleg egy fél krumplit és két répát, ezek is adnak ch-ot. A főételbe is próbálok becsempészni ch-ot (pl főtt krumplival sürítek vagy teljes kiörlésű liszttel csinálom a rántást vagy a fasírtba zsömle helyett teljes kiörlésű kenyeret teszek ) , de ha így sem jön ki, akkor jönnek a diabetikus kekszek, amelyikből általában darabja kb 5 ch, tehát, ha levessel, mindennel együtt hiányzik még 15 g ch-nyi akkor eszem 3-at vagy kimérek 15 g ch-nyi epret, almát stb!
dóri797
 
 


Pl nálam egy szuper ebéd így néz ki:

meggyleves (meggy, tejszín, esetleg édesítő ) 12 ch
borsófőzelék önmagával sürítve 10 ch
fasírt tk kenyérrel 15 ch
alma 10 ch

ez már majdnem 50!
dóri797
 
 


most ebéd után 4,5 let. Kiborít :)
Dóri leírnád nekem hogy csinálod a borsó főzeléket meg a fasírtot?
Mármint pl a fasírthot mennyi húshoz mennyi kenyeret teszel...
Meg a főzeléknél mit jelent h önmagával sűrítve? :oops:

nicike
 
 


Az szuper! :D

Főzelék: a borsót tejben főzöm ki, tehát a tejet kapásból bele kell számolni, viszont a lisztet ügye nem, ha nincs rántás. Én a rántást úgy szoktam csinálni, hogy olaj, liszt, aztán rá még 1-2 dl hideg tej, tehát ha rántás nélkül csinálod, akkor túl kevés lehet a "leve" , ilyenkor tejszínt teszek bele, mert annak nem kell számolni a ch-tartalmát és már eleve sürít.

Fasírt: én alapból kb 50 dkg húshoz 3 zsemlét adtam, most már kisebb adagt csinálok, kb 35-40 dkg húshoz 1 szelet tk kenyeret. Nem mondom, hogy ugyanolyan finom, de meg lehet enni. Viszont el ne felejts egy picit rászámolni a panírja miatt.

Önmagával sürítés: amikor nagyjából kész a főzi egyszerűen kimersz 1 vagy 2 merőkanállal belőle, összeturmixolod és visszaöntöd. Ettől elfogadható sűrűségű lesz és nincs plusz ch. Ha pedig kevés a ch, akkor főzök hozzá 2 szem krumpli, kimerek a főziből (főleg levét ) és az összetört krumlival turmixolom össze.
dóri797
 
 


Köszi Dóri, kipróbálom :wink:

Na a reggelim 4 db korpovit keksz,meg paradicsom volt. Ez 15 g CH.
Ettől 1 óra múlva 5,1 lett :D jupppppi :D

Tegnap este 10 kor a pótvacsim után 6,2 lett,de az nem baj nem?Mert akkor éjjel nem esik ugy le.(?)

nicike
 
 


Szuper! :D Menni fog ez!

Akkor hagyni kell a gyümit és korpovitot tudsz enni zöldséggel!
Azt értem, hogy nem akarsz 40-et enni reggelire, mert az brutál sok (én sem eszem meg ) , de a 25-öt próbáld bevinni! Kell az a babának, hidd el!

Én ilyenkor a hiányzó 10-et valami nagyon alacsony GI-jű cuccal viszem be: pl a mogyinak van egy pörkölt mogyoróbél nevű csodája (bordó hosszúkás zacskó, nem sózott ) , ebből elrágcsálok fél zacsival, ez majdnem 10 ch, de nem megy fel a vc tőle, mert 30%-os a GI-je! :D A dió is ilyen, de azt nem szeretem magában.

Mit ettél tegnap pótvacsira? Szerintem teljesen jó a 6,2!
dóri797
 
 



Tegnap pót vacsira ettem egy szelet nyálas keneret ( :D ), felvágottal,sajtkrémmel,sajtal,paprikával,meg 20 dkg epret.De már azt hittem lefordulok a székről,nem nagyon bírtam már :)

Megnézem ezt a gi-s dolgot,és berakom kedvencekhez.bár a parit is ilyen gi-s táblából néztem ki :)

A kórházban mért nem világosítanak fel ilyenről? :cry: Mondtam apának,veled nem tudtam volna beszélni és nem segítettél volna akkor hétfőtől inzulinos lettem volna.És Ő is azt mondta h hihetetlen h neten kell tájékozódni.Minden esetre nem tudom elégszer megköszönni :)

A tízóraim már 30 g CH volt,felment a cukrom kemény 4,3-ra :D

nicike
 
 


Jah meg pót vacsi elött benyomtam egy cukormentes túrórudit is,mert gyros tálat vacsiztunk,és nem gondolom h az elég CH volt,de megettem a sültkrumplit is (nem is keveset) még se vitte fel.
Szóval tegnap azért szépen zabáltam :oops:

nicike
 
 


Az ebéd utánim ma 40 gramm Ch val 4.5 :)

nicike
 
 


Tök jó, hogy ilyen szépen alakul! :D Megy ez éhezés nélkül is!

Örülök, hogy segítethettem. Pár hete engem is 2 lány mentett meg az inzulintól, annak ellenére, hogy ahova én járok ott nagyon klassz a dietetikai tanácsadás!

A reggeli az mindig húzós téma lesz, legalábbis nekem az, de a többi már tutira megy!
Ma reggel pl ettem egy almát, egy kis tálka málnát és 4 korpovitot és tök jó lett utána a cukrom! 8)

Mikor mész a kórházba ellenőrzésre?
dóri797
 
 


Hétfőn megyek az orvoshoz,de nincs ellenőrzés ilyen cukor téren,acetont se néznek nekem.Úgy működik:

-Jó a cukra?
-Jó
-Akkor jó.

És ennyyi :shock:

nicike
 
 


:shock: :shock: :shock: Az szép!

Nálunk 2-3 hetente van hétfőnként egész délelőttös ellenőrzés. Ilyenkor vasárnap kell 12 órás + éjszakai 12 órás vizeletet gyűjteni, majd hétfőn reggel a kórházban is kell egyet pisilni. Ebből néznek acetont, fehérjét stb.
Hétfőn reggel van egy éhgyomri vérvétel, majd ott kell reggelizni, rá egy órára újból vérvétel, majd tízóraizni és rá egy órára újból vérvétel.
Közben jön a dietetikus, akivel megbeszéljük a diétát, mire ki hogy reagál. Megnézik a mérési naplót. Ha probléma merül fel, akkor megbeszéljük, hogy min kell változtatni.
Másnap kell telefonálni az eredményért és ha eltérés van, akkor segítenek.
Aki inzulinon van, annak külön kell beszélnie még a belgyógyásszal is.
dóri797
 
 


De jó nekem ez is új :shock:
Melyik kórházba jársz?
Mérési naplót hol tudok venni? Mert régen a Sotéban adtak,már nem ,azt mondták tudok venni.De eddig akárhol kérdeztem van e kiröhögtek.
Hétfőn megyek a dokihoz,azért elmondom a véleményem neki errő az egészről.
A védőnőm szokott tesztcsíkot tenni a vizeletembe,jó sok minden van rajta,lehet acetont is néz?

nicike
 
 


Szerintem igen, azt is néz. Ha nem, akkor lehet neki szólni, hogy GDM-es vagy és szeretnéd ha azt is megnézné.

Ezt a naplót én vezetem itthon egy füzetben. Benne van a dátum, az egyes étkezések időpontja, mit ettem, ez hány gramm ch volt és hogy 1 óra múlva mit mértem, majd a végén egy összegzés, hogy mennyi ch-ot ettem egész nap. Ez nálam 180, amitől +- 5-tel lehet eltérni.
Ez azért jó, mert ha valami gubanc van az értékeiddel, akkor vissza lehet nézni, hogy mit is csináltál rosszul, illetve amikor jó volt a vc, akkor mit ettél és mikor.
A dietetikus is látja belőle, hogy jól csinálod-e.

Nekem pl szóltak, hogy nem jó hogy este csak epret eszem, mert az gyorsan szívódik fel, éjszaka éhezem, majd a reggeli hirtelen nagyon megdobja az értékeim. Mondták, hogy este egyek lassú felszívódásút és akkor már a reggeli is jobb lesz és így is lett.

Most már nagyjból okés nálam a dolog, nem írom ilyen részletesen, de a reggelit mindig megmérem, illetve akkor is mérek, ha valami totál újfajta kaját eszem és felírom, hogy hogyan reagáltam rá.

A Margitba járok.
dóri797
 
 


Hétfőn megyek a védőnőhőz majd megkérdezem szokott e azt is nézni.
Egyébként képzeld vissza állt a cukrom teljesen 4 körüli értékre.
Reggel már megint többet ettem és már 20g CH volt a reggeli.
erre 4,5 let a cukrom :)

nicike
 
 


Téged is akartak inzulinozni? De dúrva!
Nálad mikor derült ki a cukorbetegség? Nem a 25.hét környékén nem?

nicike
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok.Szerdán kiderült,hogy diétáznom kell,7,9-es lett a terheléses cukrom. A dokim azt mondta,nem kell aggódni,mert a diéta betartásával minden rendben lesz.
Csakhát azt sem tudom,hogy fogjak hozzá,most még alig merek enni bármit is,próbálom számolgatni a bevitt CH-mennyiséget,de elég nehéz.Amúgy 200g-os diétát írt elő a dokim,hétfőn megyek dietetikushoz. Nem lesz könnyű,mert eddig elég sok krumplit,tésztát,kenyeret ettem,no meg nagyon édesszájú lettem a 3.hónap óta. Kérnék Tőletek néhány tanácsot...Ti már profik vagytok biztosan a témában.
Be kell szereznem egy vércukormérőt...Milyet vegyek?Van vmelyikről jó tapasztalatotok?
A 200g CH-ot hány étkezésre kell elosztani,mert gondolom egyenletesen kéne bevinni...?
Köszönöm előre is a segítséget és mindenkinek jó egészséget és szép napot kívánok!
Üdv.Zsu
Kép
susisusi
 
 


Szia Zsu!
Elvileg ha jó a dietetikus akkor nem lesz gond.
A 200 g-ot Ő fogja fogja felosztani neked.5-6 étkezésre.Vércukor mérőben szerintem mindegyik jó,nekem a fine test van és megvagyok vele elégedve.Könnyű hozzá csíkot kapni és kompatibilis hozzá a tű amit a patikák árulnak.
Egyél addig is nyugodtan csak cukrot meg fehérkenyeret,tésztát ilyeneket ne.
Ez nagyon egyénre szabott dolog egyébként,és a jó dietetikus teljesen érthetően elfogja mondani.
Nekem Dóri volt a jó dietetikus :)

nicike
 
 


Emese, írtad, hogy mész 6 pontosra! Milyen lett???

Zsu, szia! Szerintem mindegyik jó, nekem lever chek van, de ahhoz nem mindenhol lehet betétet kapni sajnos. szerintem a hozzád legközelebb esó gyógyszertárban kérdezd meg, hogy mit ajánlanak.
A 200 az egész elviselhető, oszd el nagyjából 6-7 felé. Az én beosztásom a 180 g-ra:
reggeli: 30, tízórai:20, ebéd: 50, uzsi:20, vacsi:30, pótvacsi:20 . Neked ehhez még jön plusz 20 gramm, amit szerintem ne a délelőttiekhez tegyél hozzá, mert akkor könnyebben felmegy.
Érdemes visszaolvasni a topicot, korábban a lányok egy csomó jó ötletet leírtak, én főleg a 2. oldalon írtam le a tapasztalataim.

Nici, engem nem akartak inzulinozni, csak "lógott a levegőben" . a Margitban arra törekszenek, hogy diétával old meg, nagyon rendesek!
Én csak a 30. héten tudtam elkezdeni a rendes diétát, mert a korábbi mávos doki későn küldött el terhelésesre, amire későn kaptam időpontot, majd a dokim a leletemet meg sem nézte. :? Korábban voltam 4d-s babamozin, kb a 26-27. héten és ott az uh-os szúrta a ki a cukorgondot, kb onnantól volt egy nem túl szabályos diétám. Egyébként röhej, hogy ennek egy babamozin kell kiderülnie, ugyanakkor az orvos... , na de hagyjuk.
dóri797
 
 


Szia Nici és Dóri!
Köszönöm a jótanácsokat,megfogadom! Remélem,hogy jó lesz a dietetikus,és boldogulok majd az étrenddel.
Olvasgatlak majd benneteket,és jelentkezem.
Üdv mindenkinek.Jó hétvégét!
Zsu
susisusi
 
 


Mit vettek észre a babamozin? Több magzat vizet, vagy szív ultrahangon volt megvastagodva a fal?

nicike
 
 


Nagyon nagy volt a baba ( a haskörfogata hetekkel meghaladta a terhességi hetet ) és kicsivel több volt a magzatvíz. Ahogy elkezdtem a diétát (mármint akkor még nem hivatalosan ) rögtön lelassul és normális lett a baba fejlődése. Azóta grammra pontosan 200-at hízik egy hét alatt, szóval pont jó és a pocija is arányos a testével! :lol:
dóri797
 
 


A lényeg h rendben van vel minden :) Hála Istennek.
Húúú ma nagyon felidegesítettem magam,és fel is ment a cukrom,az igaz h idegességtől is fel mehet?
Holnap megyek dokihoz,kiváncsi vagyok mi lesz...
Nálam amikor kiderült a cukorbaj,akkor szívultrahangra küldtek.
De nem volt megvatagodva a fal.
Sajnos viccesek a dokik.Elmegy az ember baba mozizni és ott tudja meg mi a helyzet :(
Ha nagyon sok gyümölcsöt eszem,az nem bej nem?Azzzal ugyan úgy beviszem a napi CH-t.(?)
Egyébként kukis vagy nunis a baba?:)

nicike
 
 


Sziasztok!

Dóra: (egyébként a kislányomnak is Dóra a neve :) )
Voltam a 6 pontoson. Elég megterhelő volt. Apa itthon maradt, mivel két gyereket közben rendezni... na mindegy, túl vagyok rajta. Igaz, hogy nem sokat ettem, de nem éheztem, és ittam a kecskeruta teát, tökéletes lett a cukrom.
A legtöbb evés előtti 3,7-3,9, evés utáni 4,10-4,35. Szerintem ilyen jó cukraim sosem voltak! :) Diéta+kecskeruta tea, szerintem.

Szilvia
emesedora
 
 


Tipp: cukormentes müzlialapot lehet kapni bioboltokban, az a neve, hogy "müzlialap", csak pelyhek és magvak vannak benne, tényleg nagyon natúr, de legalább egészséges. Én édesítős natúr joghurttal ettem, ha több CH is megengedett volt, akkor gyümölcsöt is tettem bele.

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Nici, nekem is felmegy, ha ideges vagyok sajnos! A baba kukis! Nálatok?
A gyümit is korlátozottan lehet enni, nekem azt mondták, hogy úgy max. 60 dekát egy nap, nekem ezt nehéz betartani, mert akár egész nap ellenék gyümin, de abban nincs meg minden szükséges anyag, ami ami ach-okból kell a babának sajnos.

Szilvi, örülök, hogy jók lettek az eredményeid! Bár nekem már nem kell, de ezt a kecskeruta teát megjegyzem! Nekem van egy alvós mosómedvém (háziállatpótlék ) és őt hívják Dórinak! :oops: :oops: :oops:

Gabi, köszi a tippet, én nem kaptam sehol, de akkor ezek szerint rossz helyen kerestem! Vércukrod hogy alakul így szülés után???
dóri797
 
 


Nálunk nunis :)

Tegnap a dokit rábeszéltem h nem kell nekem az inzulin és simán elvagyok a 160 g CH val.És belement.

600g gyümi egy nap?Az olyan kevés :shock:
Na ,de ezt se tudtam mondjuk :?

nicike
 
 


Szuper! 8)

Én szegény dietetikust mindig picit felidegeltem ezzel a gyümölcs kérdéssel. Most hogy így visszaemlékszem minden egyes alkalommal ezen ment a huza-vona, hogy túl sok gyümit eszem!
Nem baj, remélem a baba is szeretni fogja majd nagyon! :lol:

Tegnap voltam ellenőrzésen, minden eredményem tökéletes lett, már nem is kell mennem többet! :D :D :D
dóri797
 
 


De jóóóóóóóóóóó neked h vége ennek a horrornak.Én is aligvárom h megszüljek, tuti kilógok a mc'donaldsba azonnal,na meg kifosztom a bülét minden péksütiből.Na meg egy nuttelás palacsinta...Hűűűűűűűűűűűű :oops:

Kicsit elragadtattam magam :)

Tényleg Te mindjárt szülsz, nem soká babázhatsz.Nálunk művésznő nem akar befordulni,igy császár gyanús a dolog.

nicike
 
 


Ááá, azért a diétának még nincs vége sajnos! Ugyanúgy megy tovább, sőt, elvileg szülés után még 6 hétig tartani kellene, de félek, hogy beleszól nagyon a tejtermelésbe, úgyhogy nem fogom majd ilyen szigorúan tartani.

Nekem már van egy listám, hogy miket fogok enni szülés utám! van rajta a lángostól kezdve a nutellán át a buktáig minden! 8)

Még simán befordulhat ám, ne izgulj! Én is valószínűleg császáros leszem, mert elég nagy a baba!
dóri797
 
 


Én azt pl ma tudtam meg h mivel Én pánik beteg vagyok, nekem kell kérnem erről egy papírt a pszichiátertől és akkor autómatikusan császár.
Kedden meg kérdezem a dokim,h mi baj lehet ha természetes úton szülök...
Én ,ár nem is tudom meik lenne jobb.De nekem 2 napja olyan fájdalmaim vannak h letudnám kaparni a falat!!!!A baba úgy rugdos,h nagyon fáj.Neked volt ilyen?Meg kitolja a lábát és ide oda huzogatja :?

nicike
 
 


Én a császártól magam miatt jobban félek. Spinális érzéstelenítés, mégiscsak egy műtét, utána sokáig fáj + babát sem tudom megfogni rögtön stb. Viszont a baba miatt meg egy elhúzódó kitolástól félek (oxigénhiány és társai ) .
Szóval én sem tudom melyik lenne jobb. :?
Sokan írták már, hogy a császár akkor a legrosszabb, ha nem számít rá az ember. Én inkább úgy készülök, hogy az lesz és majd örülök, ha mégis nagyon tudnék tágulni! Azért szerintem a sok fájdalom ellenére mégiscsak jobb, ha nem vágnak, nem kell 6-8 órát mozdulatlanul feküdni, babát rögtön át tudom ölelni, rögtön lehet szoptatni és nemsokára már mászkálni is! :D

Nekem kb 2 hónapja vannak baromi nagy fájdalmaim. :shock: :shock: :shock: Úgy néz ki mindketten igen élénk babát fogtunk ki. A 28-29. héten fordult be, na az annyira fájt, hogy órákig meg sem tudtam mozdulni, csak sirdogáltam, párom meg állt mellettem bepánikolva.

Most már kb 3300 gramm minimum, szóval nem semmi, amikor a térdét huzogatja jobbra-balra. Eleinte meg voltunk ijedve, hogy ez egyáltalán normális-e?! Mármint hogy akár 5-6 centire is kiemelkedik a lába a hasamból és kb 1 mp alatt áthúzza jobbról balra. Aztán olvastam, hogy vannak ilyen kis vadóc babák. Én már belenyugodtam, hogy szét fog rugdalni teljesen. A közepes méretű rugásokat már nem is veszem észre, csak ha éppen odanézek, egyszerűen már lerugdalta a hasamon a receptorokat! :roll:

Egyébként nagyon szeretem amikor élénk. A fájdalom ellenére folyamatosan érzem, hogy itt van velem és ez fantasztikus érzés! :lol:
dóri797
 
 


De jóóó :) akor örülök most már én is h csak élénk. Azt hittem ez nem annyira normális, már másnak meg elég lusta a babája. Akkor az enyém nem hazudtolja meg magát már most se.... 8)

A ságának van az a pipi fasírtja...Te próbálkoztál vele? 100g ban 13 g CH van,de hát ez ilyen gyors fagyasztott valami és nem tudom a prézli rajta miből lehet :?

nicike
 
 


Én is az oxigén hiányos állapottól félek nagyon,az még ki se derül csak évek múlva...De annyira tanácstalan vagyok.Van aki azt mondja a császárnak kevesebb káros hatása van a babára,más meg azt mondja jobb természetesen.És akkor dönts :D

nicike
 
 


A saga fasírtot konkrétan még nem ettem, de ettem már többször is mirelitt panírozott cuccot. Pl a spar saját nugett-jét. Ezt mindig ebédre szoktam enni és ilyenkor nem tartom be az 50 g ch-ot, mert ezek picit jobban megdobják a vércukrom, de pl a héten ettem egyszer ilyet salátával és utána még egy krém könnyű vaniliás jégrémet is, és 5,valamennyi lett utána!

Én alapvetően úgy állok hozzá, hogy ha császár van az feltételezi, hogy valamivel gond van, tehát inkább elkerülném. A mávban voltam szülésfelkészítőn, ahol az orvos azt mondta, hogy önmagában a császár 10x nagyobb kockázat az anyának és 8x nagyobb a babának, mint a természetes szülés. Szerintem ez azért túlzás, hisz nem mindegy, hogy miért történik maga a műtét.
Az is igaz, hogy a téraránytalanság és a pánikbetegség miatti császár nem egy életveszélyes helyzet, amit császárral kell elhárítani, szóval nem hinném, hogy itt ekkora lenne a kockázat.

Amitől én a legjobban félek az a döntés. Nem akarok dönteni ezügyben, de azt hiszem nem is lesz erre lehetőség szerencsére. Én iszom a málnalevél teát, hogy jobban táguljak, vettem mandulaolajat gátmasszázshoz, szóval próbálok mindent megtenni, hogy ne kelljen vágni, de ha mégis arra hajlik majd az orvosom, hogy császárral jobb lenne, akkor nem fogok tiltakozni egy percig sem, teljesen bízm az orvosomban, tudom, hogy nem fog műteni fölöslegesen és kockáztatni sem fog, ha gond van.

Nálam egyébként sanszos, hogy 10-15 órát vajúdjak, mire kiderüljön, hogy a baba nem fér ki és akkor műtenek. Szerintem ez a legrosszabb, mert szenvedek is, de nincs meg a szülésélmény és még meg is műtenek. :? :? :?
dóri797
 
 


Várhatólag mekkora súlya lesz babucinak? Vagy keskeny a csipőd vagy mért lehet h nem fér ki?

Ettem pipi fasírtot,kiváncs leszek az eredményre :)

És nálad a babuci csak dúrva? mert nálunk dúrva is és 2 percre se áll meg.Nálatok is egész nap unga bunga van?:)

nicike
 
 


Várhatólag mekkora súlya lesz babucinak? Vagy keskeny a csipőd vagy mért lehet h nem fér ki?

Ettem pipi fasírtot,kiváncs leszek az eredményre :)

És nálad a babuci csak dúrva? mert nálunk dúrva is és 2 percre se áll meg.Nálatok is egész nap unga bunga van?:)

nicike
 
 


Csípőm keskeny, baba feje nagyon nagy, a várható súly 4 kiló feletti, de itt inkább a fej nagysága a lényeg! :roll:

Brutál durva, kis vadember :lol: , néha szabályosan örjöng. Napi 24 órából úgy 18-20-at. Szabályosan helyet boxol, rúg magának.

Milyen lett a fasírt után a vércukrod?
dóri797
 
 


ettem jó nagy tányér főzeléket (rántással) ,meg 2 fasírtot és 4,5 let a cukrom 8)
Abból a nugett-s ből te hány darabot szoktál megenni egy adagba?
Művésznő úgy tűnik most lapít oda bent,elég volt neki a 4 nap hiszti.Aztán kitudja,lehet csak még alszik és megkapom a jussom.
Mindenki tényleg azért agódik mert nem mozog a babája,és ezért hittem h valami nem stimmel már ekora örjöngésnél oda bent.De ezek szerint minden ok,mert Te babád is kb 20 órát bulizik :)

nicike
 
 


nici, dóri

Nekem csak a 34-36. hét táján fordult be a baba, addig engem is császárgyanúsnak titulált az orvos, meg az utolsó pillanatig ijesztgetett, hogy "nem kicsi" a gyerek - nos, a végén szültünk rendesen és 3 és fél kilós lett, bőven nem óriásbébi, szóval nem kell beparázni, tényleg az a jó hozzáállás, hogy készülj fel minden eshetőségre, de ne döntsd el előre, hogy mit akarsz, akkor nem ér csalódás. Én sem arra készültem, hogy mesterségesen indítják a szülést, és hogy EDA-t kérek, de így alakult, és nem bántam meg, az adott helyzetben ez tűnt a legjobb megoldásnak, és csak a végeredmény számít: az egészséges kisbabád! :D
Dóri - neked ki a dokid?

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Nici, úgy 4-5-öt. Attól függ, hogy arra az adott étkezésre mennyi ch-ot kell ennem és mit eszem még mellé.
A bulizós babámra meg nagyon haragszom, mert megint beültem ctg-re és bealudt. Annyira rossz lett a görbe, hogy mehettem még uh-ra is utána, áramlást néztek. Hál'istennek minden rendben, de asszem öregedtem ma pár évet! :?

Gabi, én is úgy vagyok vele, hogy ez úgysem tervezhető előre. Persze gondolkozom rajta, hogy hogy döntenék, de úgyis az adott helyzettől függ, hogy mi a jó nekem és a babának is. Sógornőm tegnap szült és eredetileg nem akart edát, de aztán ott és akkor mégis kérte és egy gyönyörű fájdalom- és komplikációmentes nem egész 5 órás szülése volt. :D Azt hiszem egy ilyennel én is kiegyeznék! :wink:
Ruzsvánszky István a dokim.
dóri797
 
 


Húúú, hát elhiszem hogy nem volt kellemes még meg nem tudtad mi a helyzet. Én babám is tuti lesz ilyen rafinált,és fog nekem öröm teli ctg-s pillanatokat okozni :D
Kiváncsi leszek mennyire ölik ott az emberek egymást, és mennyire egész napos program,csak rosszat hallok a Sotéról CTG-terén,h rá megy mindenki napja.A dokim azt mondta menjek magán rendelésre ctg-zni,de az persze pénz,és most ezen agyalok mit mondjak neki kedden.Hogy hova fogok járni.

Gabi, így van ahogy mondod. Csak az egészséges baba számít.
Nked akkor végül császár lett?

nicike
 
 


Nici, Gabinak "sima" edás szülése volt! (ha jól emlékszem... ) . Miből gondoltad, hogy császár?
dóri797
 
 


Hát a hozzászólásból,de így megint elolvasva semmi nem utal arra h császár volt :oops:
jól van na,meleg van 8)
Ha simán szülök akkor kiváncsi vagyok az EDA hatására.Mennyire csillapítja a fájdalmat valóban.
Mit nem adnék egy probléma mentes,könnyű,5 órás szülésért :lol:
Irigy Nici :lol:

nicike
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: