Új privát üzeneted érkezett!

xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 14:01-kor.
Vendég
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 14:02-kor.
Vendég
 


Lillus!
Nekem úgy rémlik 35 felett bárki kérheti, alatta pedig gyerekszámhoz van kötve.

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 

 
 

xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 14:02-kor.
Vendég
 


Lilluska,
még eszembe jutott valami a férfi nőgyógyászokkal kapcsolatosan. A ffiak célirányosan gondolkoznak. Tehát adott egy vajúdó nő, aki szenved is ráadásul általában. A cél (szerintük): minél hamarabb és minél kevesebb fájdalommal világrahozni a babát. Számukra általában felfoghatatlan, hogy a vajúdás szükséges és jó, hogy a méhszájtágítással bár pár órát megspórolnak a nőnek, de elviselhetetlenné teszik a fájdalmát, megalázzák, és totálisan kizökkentik az elmélyült állapotából, amiben csodálatos dolog vajúdni. És az egyéb gyorsító és könnyítő(?) módszereikkel elveszik a nőtől a lehetőséget, hogy teljesen átadhassa magát ennek a mélyen benső élménynek.

Babarózsa,
igen, lehet, hogy jobb szót is találhatnánk a szülési tervnél.

Betti,
halvány dunsztom nem volt, mikor leszek benne, de úgyis csak háttér kép-zaj voltam Recsivel. Kép De ha ez szíved vágya, legközelebb utánajárok és szólok. Kép

Lilluska,
bár valóban végleges megoldást találtam, de ha annyira akarok várandós lenni, van módja... Kép

Azért vagyok dúla, hogy átadhassam azt, hogy lehet háborítatlanul is szülni, hogy minél több nőnek segítsek megtalálni a szülésnek ezen gyönyörűséges voltát. Hogy megadjam nekik azt, ami nekem is megadatott, de a legtöbbeknek nem. Hogy valamilyen módon harcoljak a medikalizált technokrata szülésvezetés ellen. Dúlaként inkább passzívan, de lehet, hogy megtalálom az aktív módját is. (Ötleteket mondenkitől szívesen várok.)

És emellett megvan a pszichés nyereségem is, igen. Jelen lenni egy új élet születésénél oly mértékben felemelő és gazdagító, olyan energiák vannak ott, hogy minél többször szeretnék jelen lenni. De nem mindenáron. És nincsen szükségem arra, hogy ezt a munkát végezzem. Enélkül is nagyszerűen érzem magam, nem vagyok rászorulva ezekre az élményekre. Vagyis nincs jelen segítőszindróma.

Szülési terv: mégis nagyon fontos. Egyrészt: amikor az orvos egyértelművé teszi a várandósság alatt, hogy ez szerinte baromság, az világos jel a háborítatlanul szülni akaró nő számára, hogy rossz helyen jár. Mindez nem derülne ki ilyen nyilvánvalóan, ha nincs egy írott terv. A másik: így azok az orvosok, akik hajlamosak háborítatlanságot biztosítani, ha valaki határozottan ezt kéri (és el kell, hogy oszlassam ezen hitedet: igen sok orvos van, aki ha megkérik, békénhagyja a nőket, de ha nem érkezik ilyen egyértelműen kifejezett igény, szokás szerint levezeti a szülést...), pontosan tudják, mi fontos ennek a nőnek, mi nem, sőt a csecsemősök is kapnak sokszor ebből a tervből, hogy előre tudják, nem adhatnak tápszert, cumit, stbstb. a babának. Mivel minden nő más, minden szülési terv is más. Megdöbbenéssel hallottam egy olyan tervről, amiben a nő kifejezetten kérte a beöntést. Szíve joga, semmi bajom a döntésével, csak meglepett. Honnan tudja egy orvos, ha nem rágják át részletesen a leendő anya kívánságait, hogy mi fontos neki személy szerint, ha nem egy világosan megfogalmazott listáról?

És igen, 35 év alatt gyerekszámhoz van kötve, és én azt túlteljesítettem. Kép

Virág
virág78
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 14:07-kor.
Vendég
 


Kedves Lillus (leendő dúla???Kép)!

Jaj, ne viccelj! KépKépKép Egyáltalán nem sértődtem vagy bántódtam meg! Kép Tény, hogy gyönyörűséges hivatás, bár számomra ez egy állomás "csupán". És te sem vagy dilis, én beleszerettem a szülésbe, születésbe. Kép

Ha kismama riaszt: 3 ovi-suli, 1 itthon. Ha mind a 4 itthon, akkor valószínűleg a párom is. A szomszédba egyébként végszükség esetén át tudom vinni Recsit. Persze ha már ilyen stádiumban van egy kismama, akit én kísérek, akkor előre le van fixálva, kit hová teszek. Szeretem az improvizálást, de ez nem megfelelő történés erre. Kép

Már miért ne akarnék válaszolni? Kép Ezek a kérdések még intimnek sem voltak mondhatók. Kép

Neked meg szép éjszakát!

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó Benneteket olvasni!

Virág, Te mindig a szívemből szólsz! Persze, mi egy oldalon állunk. Drukkolok, hogy minél több ilyenforma pozitív energiában részesülj (DE ÉN IS!!!) !!!!!

Nem kaptam tőled e-mailt primlistával kapcsolatban.

Van egy kismamám, akinek aranyeres problémái vannak már most a várandósság alatt. Van ötleted, hogy hogy tudnánk neki segíteni?

Legyen szép a napotok!

Zsóci, a friss dúla

Kép
zsóci
 
 


Szia, Zsóci,

pedig küldtem meghívót!!! Afene! Küldök újat, remélem, este eljutok odáig. Egész nap nem leszek itthon.

Aranyér: hosszú téma. Dúlaként alapkönyvnek érzem a Bába válaszolt, ott nagyon részletes válaszok vannak pl. az aranyérrel kapcsolatban is. (Bár a könyv egésze, hozzáállása folyamatosan kiborított, sokszor le kellett tennem, mert nem bírtam idegekkel... De homeopátiás, illóolajos és egyéb természetes gyógymódokról sokat lehet tanulni belőle.) Ha nem tudod sürgősen megvenni, akkor beszéljünk telefonon. A számomat elküldtem. Remélem, nem felejtem el magammal vinni ma a könyvet.

Olcsóbban itt tudod megrendelni: http://www.bookline.hu/control/dosearch2

Képzeljétek, lehet, hogy egy hónap múlva "másoddúla" leszek (Jula mellett)! KépKépKép Holnap találkozom a mamával. Kép

Virág
virág78
 
 


Virag,
Miert boritott ki a konyv "hozzaallasa"?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Szia Virág!

A telefonszámodat megkaptam, köszönöm - foglak hívni.

Prímlista ügyben semmi változás. Lehet, hogy rosszul adtam meg a mh-i email címemet.
zsborda@artisjus.com

A másoddúlaságról ugye részletes beszámolót kapunk? Nagyon várom, a dúlanaplódat is imádom olvasni. Előre irigyellek az élményért!!!

Szép napot mindenkinek!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Zsóci,

elküldtem a meghívót. Megkaptad?

Persze, hogy részletesen beszámolok! Kép Leszel még te is szülésnél, ne aggódj! Kép

Virág
virág78
 
 


Virág, Zsóci sziasztok!

Zsóci!
Küldök e-mail levelet, nagyon fontos lenne a gyors válasz!!

Szandi
orema
 
 


Sziasztok!

MEGjött a meghívó, köszönöm. Most éppen elmerültem a rejtelmeiben!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Az első szüléskísérésem történetének szalonképes változatát itt olvashatjátok: http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?cid=46628&id=89

Zsóci,
gondolom, ambivalens érzéseid vannak arra a kérdésemre, hogy vajon irigyelsz-e...

Virág
virág78
 
 


Virag,
Es a szalonkeptelent hol?
Eletem elso es maig egyetlen korhazi "szuleskiserese" utan kb. hasonloan ereztem. Most sikerult jol felzaklatnom magam ismet.
Messze vagyunk mi meg az "Eu-szabvanytol" ebben is! Pedig olyan kevesen mulik (nem bordasfalra, meg szuloszekre gondolok)! Kép Kép Kép
Sajnalom, hogy a masik kismamat nem tudtad bevallalni, lehet, hogy segitett volna feldolgozni Sara szuleset!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
a szalonképtelent elküldöm mélben, ha kéred. Milyen másik mamára gondolsz? Ja a roma asszonyra? Gondolod, hogy az segítette volna a feldolgozást? KépKépKép Hogy végigélhetem újra ugyanazt? Lehet, hogy nem volt császár a vége (nem tudom), de hogy ugyanolyan embertelenül bántak vele is, az tuti.

Virág
virág78
 
 


Virag,
De lehet, hogy masodszorra bizonyos dolgokat mar mashogy csinaltal, mondtal volna, es ha megszulte volna a babajat termeszetes uton, az azert nagyobb sikerelmeny lett volna szamodra is, vagy rosszul gondolom?
De azert gondolj arra, hogy Saranak jo volt, hogy vele voltal, barmi lett is a vegkifejlet. Es ne feledd, hogy aki "nem olvas babanetet", nem tul informalt, annak ez a "termeszetes" banasmod, neki nincs "hianyerzete"! Elso szulesem utan en is meg voltam gyozodve rola, hogy tulajdonkeppen sima, mondhatni jo volt (hasbakonyoklessel, erzestelenites nelkuli mehuri betapintassal, hatalmas gatmetszessel, satobbi...).
Biztos vagyok benne, hogy amint lesz egy kis korhazi rutinod, mar mashogy latod majd a dolgokat! Arra legy buszke, amiben valoban segitettel, a tobbit probald meg feldolgozni. elfelejteni ugysem fogod tudni! Sztori johet mailben! Koszi!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: