Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Elvittük a kislányunkat egy ortopédushoz,és azt mondta, hogy nem lát semmi problémát lazák az izmai, azt mondta, hogy minden rendben van nyugodjunk meg.
Nagyon ügyes kislány most már úgy látjuk, hogy próbálkozik a járással is nagyon tetszik neki nem erőltetjük ő magától próbálkozik.
Kis erős kislány szerdán lesz 10 hónapos és majd 10 kg nem látszik mert nagy kislány sokan mondják, hogy a korához képest nagy.
Csak nem lesz semmi baj.
ishu
 
 


Ishu: Örülök, hogy minden rendben van a kislányotokkal, ez jó hír!! :)
lamme
 
 


Nagyon szépen köszönjük:))
ishu
 
 

 
 

Ishu!

Na, akkor most már megnyugodhattok. :D Örülünk!

Lilka
lilka
 
 


Kedves Tkanita,

Nehéz erről írni nekem.
A SOTE I-en adott kezelés megmentette a babátokat. Az akkori kezelés csökkentette a csíraszámot, és esélyt adott a babának. Az újabb fertőzés enyhébb formában zajlott le. Szinte biztos, hogy egy enyhébb lefolyású agyhártyagyulladás is volt Egerben.
Az, hogy a SOTE-n nem célirányosan adtak antibiotikumot szerintem ebben az esetben mellékes, biztosan széles spektrumú kezelést adtak és a streptococcus agalatiae a legtöbb korszerű baktériumra érzékeny. A baba meg is gyógyult. A későbbi tünetek során nagy szerencse volt hogy enyhén zajlott le a betegség.

A késői fertőzés tudomásom szerint nem ismétlődik. Lassan letelik a 3 hónap. Ezután már nem igen fordul elő súlyos fertőzés, 6 hónapos kor után pedig csak igen-igen ritkán.

Remélem Babóca jól van.

A tenyésztés a váladékból biztosan anyatejből történt?
Üdv Doki
lilka
 
 


Szia Doki és Lilka,

Még 2005 ben írtam ide miután elvesztettem kisfiamat 2004 dec. 25.-én.
Streptococcus Agalactie fertözés miatt.
Azóta sok idö eltelt. Eljöttem Magyarországról, nehezen tudtam feldolgozni a fiam halálát, bántott hogy ez megtörténhetett és még sok sok fáfdalom van bennem.

Egyszer azt olvastam, hogy egy szülö a gyermekének elvesztését egész életében nem tudja feldolgozni. Egy élete végéig taró gyász!

6 évvel késöbb a második terhességem a 22. héten elhalt. Ez sem volt könnyü, de ez egészen más, érzés mint az elsö élö 3 napos baba elvesztése.
Azután megszületett a most 14 hónapos teljesen egészséges kislányom aki mellett nem lehet unatkozni :)!!!

Ti hogy vagytok?

Látom nagyon sok midenkinek segítetek. Ez igazán tiszteletreméltó tevékenység!!!
Szeretném kérdezni hogy áll ma a streptococcus agalactie szürése az egész országban? Neten nem sok minden van van róla, mikor beírom:
streptococcus agalactie szürés Magyarországon, de ez a bullshit ez fenn van!

http://anyahajo.hu/index.php/terhesseg/ ... sb-szurese

Ez a cikk egy régi nagyon hasonló cikk átírása, ami maga egy hazugság! Ezt tudom hiszen a Szent Margitban szültem a kisfiamat és a Nögyógyász föorvos mondta anno, szinte semmit nem ér a strepi tesztjük, de legalább csinálnak tesztet, mert nagyon sok kórházban Magyarórszágon nincs is szürés!

Ti láttok valami fejlödést e téren a 8 év alatt? Alkalmaznak hatékonyabb tesztet?

Köszi,
pikkupiia
Külföld
 
 


Szia Pikkupiia!

Nagyon örülünk Neked, hogy "visszanéztél" :) Annak mégjobban, hogy megszületett kicsi lánykád :wink:

Megmondom őszintén, hogy pont erről beszéltem Dokival mostanában. Egyre kevesebben írnak ide és arra a következtetésre jutottunk, hogy valószínüleg jobban odafigyelnek erre a baktériumra mostanában, mint korábban. Feltehetően hamarabb adnak a babáknak is antibiotikumot, már a kórházban, illetve a mamáknak a vajúdás alatt. Hogy ennek mi az oka, nem tudjuk, de biztos, hogy van előrelépés ebben az ügyben.

Hatékonyabb tesztről nem tudunk, de egyre több kórházban szűrnek a terhesség vége felé.

Jó hogy benéztél! :)

Lilka és Doki
lilka
 
 


Kedves Lilka és Doki,

Igazatok volt! Tényleg javulhatott a helyzet.
Addig kutakodtam keresgettem míg megtaláltam ezt a Szent Margit Kórház gondozási tervében: (persze a rossz emlék miatt nem itt kerestem elöször!)

Streptococcus agalactiae (GBS) szűrés

A „B” csoportú Streptococcus baktérium a múlt század 70-es évei óta ismert, mint az újszülöttek olykor végzetes megbetegedésének kórokozója.
A baktériumot a terhesek 10-30 százaléka hordozza a hüvelyben vagy végbélben. Ez nem kóros, betegséget felnőtteknél nem okoz, és legtöbbször tünetmentes. Az újszülöttek viszont fertőződhetnek a születéskor, ami súlyos és maradandó következményekkel járó szeptikus megbetegedést idézhet elő. Ha semmit nem teszünk ellene, akkor 1000 szülésből 2-3 újszülött születhet ilyen betegséggel. Szerencsére ez csak a baktériumot hordozó terhesek kb. két százaléka. Az 1980-as évek vége óta vannak a világon próbálkozások a fertőzés megelőzésre. Magyarországon kétféle módszer terjedt el. 2005. decembere előtt osztályunkon –az általánosan elterjedt módszer szerint- a rizikócsoportba tartozó terheseknél (idő előtti burokrepedés, koraszülés stb.) szülés alatt antibiotikum adtunk. A jelenlegi eljárás szerint 35-37. héten a hüvelyből tenyésztésre mintát veszünk. A minta alapján meghatározzuk, hogy ki hordozza a baktériumot. Pozitív lelet esetén az újszülött fertőződésének veszélye huszonötször akkora, mint negatív leletnél. Mivel a baktérium véglegesen nem tüntethető el a szervezetből, így a hordozás várandósság alatti kezelése értelmetlen. Fontos viszont tudnunk a jelenlétéről, mivel így a szülés alatt vénás antibiotikum adásával az újszülött fertőződését megakadályozhatjuk. Koraszülésnél, a fájások megindulása előtt elfolyt magzatvíz esetében továbbra is adunk antibiotikumot. Bár ez a módszer amerikai adatok szerint nagyobb arányban előzi meg a betegséget, mint a korábbi, még így is csak az esetek 80-95 százaléka gátolható meg. 100 százalékos módszer a tudomány mai állása szerint sajnos nincs.
Megszületés után az újszülött fokozott megfigyelése szükséges. Amennyiben a szülés alatt két adag antibiotikumot kapott az édesanya és az újszülött tünetmentes, akkor további teendő nincs. Ha a szülés hamarabb lezajlott és a szülőnő nem kapta meg a megfelelő megelőző gyógyszert, akkor az újszülöttől tenyésztésre mintát és a köldökzsinórból vért vesznek. Az újszülött a vizsgálatok eredménye és a tünetei függvényében kap kezelést.

A vizsgálat eredménye 3-4 nap alatt készül el. A leletet a következő heti CTG vizsgálat során fogja megkapni.

Az én történetemhez az is hozzátartozik, hogy az eset után majd egy évvel bepereltem a korházat. Majd az ügyvédem javaslatára perenkívül megegyeztünk.
Miután velem ez történt, nem volt szürés 2005 decemberéig mivel amit akkor használtak szürés szinte hatástalan volt. Majd sikerült pénzt kapni és bevezetni a jelenlegi új szürési tecnikát.

(Miután meghalt a Gergö, felboncolták és miután megvolt minden eredmény, azután volt egy orvosi megbeszélés ahol Patologus, Szülész-Nögyógyász fö valamint kezelöorvos, Gyerk fö és akkor ügyeletes orvos ott volt. Ott beszéltek erröl a hatékonyabb technikárol és lám bevezették.)Remélem müködik!

Vajon hány ilyen és ehhez hasonló estnek kell megtörténnie, hogy ilyenek a jövöbe ne fordulhassanak elö?! Ne bagatelizálják el a dolgokat hiszen minden anya és magzat fontos!

Én már csak remélem, hogy a jövöben sok mosolygós és egészséges baba születik!

Ági
pikkupiia
Külföld
 
 


http://anyahajo.hu/index.php/terhesseg/ ... sb-szurese

Mikor belinkeltem ezt az oldalt, akkor azt mondtam ez bullshit, de elnézést kérek.
(A cikk elolvasás után értelmetlen maszlegnak tünt). Viszont mikor elolvastam a godozási tervet rájöttem hogy a weboldalon annak rosszul kimásolt mása található! Ez okozta a problémát! Ez annak a hibája aki rosszul copy-zta a szöveget vagy hasonló.

Hibás rész:

Fontos viszont tudnunk a jelenlétéről mivel így az szülés alatt vénás antibiotikum adásával az újszülött fertőződését megakadályozhatjuk. Koraszülésnél, a fájások megindulása előtt elfolyt magzatvíz esetében betegséget, mint a korábbi, még így is csak az esetek 80-95 százaléka gátolható meg.

Gondozási programban szereplö jó rész:

Fontos viszont tudnunk a jelenlétéről, mivel így a szülés alatt vénás antibiotikum adásával az újszülött fertőződését megakadályozhatjuk. Koraszülésnél, a fájások megindulása előtt elfolyt magzatvíz esetében továbbra is adunk antibiotikumot. Bár ez a módszer amerikai adatok szerint nagyobb arányban előzi meg a betegséget, mint a korábbi, még így is csak az esetek 80-95 százaléka gátolható meg. 100 százalékos módszer a tudomány mai állása szerint sajnos nincs.

Nagyon örülök nektek, hogy még itt vagytok, és segítetek!

Ági
pikkupiia
Külföld
 
 


Szia pikkupiia!

Olvastam a történetedet. Sajnos velünk is majdnem megtörtént a legrosszabb.

Veszélyeztetett terhes voltam a vesém miatt, kaptam a 32. hétig penicillin tartalmú antibiotikumot, aztán már nem. A dokim úgy gondolta (ezt már csak a szülés után mondta), hogy én nem lehetek steptos a sok gyógyszertől. Nem csinált szűrést.

A szülésem császár volt és kaptam 2 adag ampicillint meglőzésképpen.

Minden rendben is volt, hazaadták egészésgesen, majd a 8. napon rosszul lett, rohanás a kórházba, addigra már görcsölt, agyhártyagyulladás, vérmérgezés, egy hajszálon múlt az élete. Az éjjel összeomlott, 20 % eseélye volt, túlélte.

Intenzív osztály, vértranzfúzió, lélegeztetés és sok ima...

Az egész jobb agya hiányzik, csak agyvíz van, állomány nincs, a bal oldalon is csak kicsi maradt, látássérült, a mozgása elvileg jó, most 4 hónapos, amit átéltünk nem kívánom snkinek.

A peren gondolkodunk, ja és az érdekesség, hogy csecsemőosztályon egy szteptos anyukát fektettek mellém, aki meg is volt fázva.

A kérdésem a streptococcus agalectia csak anyától kapható, vagy a szomszéd ágyon fekvő anyukától is elkaphatta a fiam, ha prüszkölt rá?

Mekkora összegben egyeztetek meg a kórházzal??????

Köszi a segítséget előre is.

Anita
rohane
Szigetszentmiklós
 
 


Szia Rohane!
Azért érdekes amit írsz, mert nekem is császár volt, és a kórházban is ill. itthon is azt mondta a gyerekorvos, hogy ilyenkor nem fertőződhet a baba.
Akkor ezek szerint mégis?
deniko
 
 


Szia Deniko!

Sajnos a császár sem ad 100% biztonságot, burokrepesztés után érintkezhet a csecsemő a baktériummal, ráadásul valószínű én vérrel adhattam át a saját babámnak. 2 hónappal szülés után már nincs aggódni való, mert a 2 hónapos oltás megvédi.

Remélem Nálad nincs baj?
rohane
Szigetszentmiklós
 
 


Szió!

Nekem már egy éves a babám, úgyhogy szerencsére nem volt semmi baj, megúsztuk.
..csak hát azért döbbentem meg azon amit írtál, mert nekem a kórházban nem ezt mondták, ill. itthon sem.
deniko
 
 


Szia!

Nekem sem ezt mondták, ahhoz képest.... Ma is begörcsölt a fiam, rohantunk a kórházba vele :( :(

Örülj az egészséges gyermekednek és értékelj minden pillanatot vele!!!!
rohane
Szigetszentmiklós
 
 


Kedves Bojlis!

Remélem jársz erre valamikor, mert nem vagyunk biztosak benne, hogy átment-e Neked a privát üzenetedre a válaszunk. Kérlek jelezz vissza!

Köszi.
Lilka
lilka
 
 


Sziasztok!

Szinte az elejéről végig olvastam a topikot és örülök,hogy még jártok erre.

Nagyon tanácstalan vagyok :cry:
2012.05.04-ÉN VOLT EGY SPONTÁN VETÉLÉSEM ,ami utólag kiderűlt,hogy streptococcus agalactiae okozta. Nagyon fáj a mai napig,bár 9 hetes voltam,de nem tudom elfogadni.
Pár napja kiderűlt,hogy ismét babá :( t várok 5hét 3napos terhes vagyok. az előző vetélésem óta 3 semicilin kúrát csináltam végig hüvelykúppal együt és most ismét kimutatták a streptococcus baktériumot. Rettegek,h elveszítem ezt a babát is,azt már nem tudnám feldolgozni. :cry: 4 éve lesz,hogy meghalt édesanyám és azóta csak veszteségek sorozata ér és mind olyan értelmetlen mint az ő halála is volt.

A dokim nem sokat mond,pedig magán orvos és elég drága is,azt mondta,h örűljek,h ő szűri ezt a bacit.
Akkor semmi esélyem ezt ki írtani? A párom ezt elkaphatja? ettől hullhat a hajam?

Kérlek mondjatok nekem valami biztatót,mert meg kattanok.

Köszönöm szépen!

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Nem tudom, hogy még él-e ez a fórum, de megpróbálkozom, hátha tud valaki segíteni.

Kislányom most 7 hós. 5 hónapos korában zöldes folyást észleltem a hüvelyénél, gyerekorvos gyermek nőgyógyászhoz küldött. Ott a hüvelykenetből strepto agalactiaet tenyésztettek ki, kapott hüvelykúpokat, kontrolltörlet negatív. Ezt követően kb 3 héttel megint folyás, megint strepto. A gyerekorvos vett törletet a fenekéből is, ott is strepto, ezért kapott antibiotikumos szirupot 10 napig. Fenékből vettek tegnap kontrolltörletet, eredményt várjuk. Azt szeretném megkérdezni, hogy ilyen idős korban már nem okozhat komoly problémákat ez a baci ugye? Nagyon sok rémtörténetet, szomorú esetet olvastam, és féltem a kislányomat.

Egyébként nagyon ügyes, értelmes, jókedvű kislány. Már ül, kúszik lassan, gagyarászik, étvágya nagyszerű, 8 kg felett van már... stb stb. Vettek törletet az orrából is, az negatív, plusz a vérében a CRP érték sem emelkedett és a többi sem mutat nagy kilengést, ami bajra utalna. Ennek ellenére nagyon aggódom még mindig.

Lehet, hogy szülésnél kapta el (36. héten negatív voltam) és eddig benne volt, és ide lokalizálta a szervezete? Vagy máshogyan kaphatta el? Pedig mindig tiszta kézzel tesszük tisztába, egyedül fürdik, kád mindig alaposan kitisztítva. Úgyhogy nem értem. (E héten kaptam meg én is a hüvelykenet eredményét, bennem is van már strepto. Nőidoki szerint vagy én tőle, vagy ő tőlem, vagy mindketten mástól kaptuk). :(( Most fogok rá kezelést kapni.

Remélem tud valaki választ adni a kérdéseimre és kicsit megnyugtat. Köszönöm előre is.
tercsi87
Győr
 
 


Kedves Teréz!

Köszönjük, hogy megtisztelsz bizalmaddal.

Először is a vetélést nem biztos, hogy a baci okozta, de nem kizárható. Viszont a hajhullásodnak utána járnék, mert az hormonális eredetű is lehet, ami befolyásolhatja a teherbe jutás és maradás lehetőségét.

Kérlek ne kattanj meg! Utána kell mindennek járni, most ennek a babónak örülj és hagyd rá az orvosra az orvosi kérdéseket és nagyon-nagyon örülj annak, hogy az orvosod foglalkozik ezzel a bacival.

Egy szó mint száz, a vetélés nagyon sokszor előfordul a terhességek első harmadában, próbálj örvendezni és bízni abban, hogy most minden rendben lesz.

Kérlek tájékoztass minket, hogy alakulnak a dolgok.

:)

Lilka
lilka
 
 


Keves Tercsi!

Egészen biztos, hogy ez a streptococcus Agalactiae a bűnös? Egyébként (bár most Dokival nem tudok beszélni) nem hiszem, hogy ez a baci lenne benne. Ha ez is van benne, akkor sem okozhat már nála bajt.

Ilyen pici gyerkőcöknél, pláne lányoknál, gyakrabban előfordulhat folyás, mert a pelenkázás miatt minden egy helyre megy, így könnyebben fertőződik. Ne aggódj! Kezelni kell és figyelni.

Azt nem egészen értem Te hogyan adhatnád át ezt a bacit neki, hacsak nem fürödtök együtt, vagy használtok közös töröközőt, de ezt nem tudom elképzelni egy 7 hónapos gyerkőcnél.

Biztos, hogy ez a baci tenyészett ki, mert nagyon sok streptococcus létezik (A, B, C.... stb. csoportokon belül is számtalan. Ez egy B csoportos)?

Lilka
lilka
 
 


Kedves Lilka!

Sajnos igen, ez a baci tenyészett ki nála, láttam az eredményt, ott volt feketén-fehéren, hogy streptococcus agalactiae.

Persze nem használunk közös törölközőt és még a saját műanyag kádjában fürdik, amit minden fürdetés előtt alaposan kitisztítok. Olvastam, hogy ez a baci akár a torokban, vagy az anyatejben is lakozhat, ezért félek, mert ő egészen idáig szopizott, lehet, hogy azon keresztül jutott bele?

Vizelet tenyésztést a terhesség alatt nem csináltak nekem, lehet, hogy ott mégis jelen volt. Nem tudom, tanácstalan vagyok emiatt. Dokink szerint lehet, hogy a kórházban a nővérektől vagy más babától kaphatta el. Ezt már nem derítjük ki.

Egyébként aki streptos az tesz valamilyen óvintézkedéseket, hogy ne fertőzze meg a családot? WC deszkán keresztül is terjedhet? Úgy tudom, hogy férfiakban is jelen lehet, dokim erről semmit nem mondott, páromnak semmilyen tünete nincs, remélem ő még nem kapta meg.

Köszönöm szépen megnyugtató válaszod! :)
tercsi87
Győr
 
 


Szia Tercsi!

Nekem anno az anyatejemből nem tenyészett ki, csak a vizeletemből. Ezt a családon belüli fertőzgetést azért nem vizsgálja senki szerintem, mert ez a baci csak és kizárólag a várandós anyákra és a babákra veszélyes a baba 3 hónapos koráig.

Megmondom őszíntén, hogy az apai fetőzöttségről stb. inkább Dokit kérem majd meg, hogy válaszoljon, mert én nem tudom.

Én most a helyedben arra fókuszálnék, hogy belőled és a babából kiirtsák. Belőled azért lényeges, hogyha újra babát szeretnétek, lehetőleg negatív legyél.

Van egy angol honlap, ezt érdemes elolvasni http://www.gbss.org.uk/

Lilka
lilka
 
 


Nagyon aranyos vagy, hogy minden kérdésemre válaszolsz. :)

Igen, rajta vagyok az irtáson, már minden lehetséges módot bevetek amit csak lehet, a nőgyógyász által felírt antibiotikumot és kúpot, vettem ezüstkolloidot és grapefruit cseppeket, valamint voltam természetgyógyásznál, aki Tibeti kórházban dolgozott, és ismerkedett meg az ott használt készítményekkel. Nála is bevásároltam... Valami majd csak használ.

Egyébként is le van merülve az immunrendszerem, nem is kicsit, úgyhogy muszáj felturbóznom.

Ha Doki tényleg visszalátogat ebbe a fórumba, remélem Ő is kifejti véleményét az esetemmel és kérdéseimmel kapcsolatba.

További szép napot!
tercsi87
Győr
 
 


Sziasztok!
Sajnos mi nem voltunk szerencsések ebben a témában.
A terhességemmel minden rendben volt, a 36. héten vett kenetem eredménye negatív lett. Akkor még azt sem tudtam mit szűrnek.
Aztán 2012.dec.5.-én megszületett Petra kislányunk. Egészséges, erős kislány volt, semmi gond nem volt. Haza jöttünk eltelt 3 hét és karácsony napján 25.-én hajnalban, sírdogált, hányt, belázasodott. Hívtunk hozzá mentőt, de nem jöttek ki, mondván, hogy nem lehet nagy gond és nyugodjak meg, kiküldik az ügyeletet. Kijött az ügyelet, beküldtek az I.számú gyermek klinikára, de nyugtatgattak, hogy anyuka nincs baj, de azért menjenek be. Besiettünk! Addigra már el volt Petra szürkülve, és nem igazán reagált csak néha. Nem tudtak vért venni tőle, mert a keringése leromlott. Az intenzív osztályra került, ahol vénát próbáltak szúrni nála, hogy infúziót kapjon. nagy nehezen sikerült is. Mint később kiderült már tudták, hogy mi lehet a baj és kapta szinte azonnal az antibiotikumot. Lélegeztető gépre került.Délután bemehettünk hozzá, de előtte leültettek bennünket, és elmondták, hogy Petra nagyon nagy bajban van, mert gennyes agyhártyagyulladása van és készüljünk fel, hogy ebbe bármelyik pillanatban bele halhat annyira rossz állapotban van. De ha túl is éli akkor szinte biztos, hogy nagyon beteg gyermek lesz.
Összeomlottunk!
Teltek a napok. Minden nap bent voltunk vele a látogatási időben végig, esténként 2 óránként hívtuk az intenzív osztályt és érdeklődtünk az állapotáról. Egyik nap jobb volt, másik nap rosszabb. Aztán egy napon rossz híreket kaptunk. Agyi UH-n kiderült, hogy a gyulladás miatt a kicsi agya tele van 2cm átmérőjű gennyes tályogokkal és elmosódott az agya. Újra leültettek minket és elmondták, hogy ha túl is éli, akkor is biztos, hogy beteg lesz, de attól tartanak, hogy agyhalott. Rá volt kötve egy EEG gépre ami az agyi aktivitást mutatta. Nála nem volt semmi aktivitás. Reménykedtünk, mert az előző napokon görcsölt, és arra kapott görcsoldót és az orvosok szerint az blokkolhatja az agyi aktivitást. Ahogy ürült a gyógyszer sem lett változás sajnos! A 8. napon reggel mikor bementünk tiszta piros foltos volt. Mondták, hogy a keringése nem túl jó, de már stabilizálódott. A 9. napon még foltosabb lett. Bíztunk benne, hogy csoda történik, de sajnos a 10.napon 2013 január. 4.-én reggel 7 órakor felhívtak bennünket, hogy menjünk be, mert nagyon rossz állapotban volt. Mire beértünk, már alig volt benne élet. A karunkba adták és úgy ment el az Angyalok közé.
Petra nagyon küzdött, de a baktérium és a gyulladás győzött.
Sajnos nálam nem tenyészett ki a 36. heti kenetemből a streptococcus B. Bár kitenyészett volna, akkor Petra valószínűleg még ma is élne.
A fájdalom elviselhetetlen, de próbálok tovább lépni. Sosem felejtjük Őt el. Mindig a szívünkben van. Mindig rá gondolunk. Úgy gondolom, hogy egy ilyen súlyos fertőzésről igen is tájékoztatni kellene minden kismamát, minden nőt. Lehetőséget biztosítani a szűrésekre, ha kell fizetek érte, de soha senkinek nem kívánom, hogy átélje ezt a borzalmat. Nincs fájdalmasabb a gyermekünk elvesztésénél.
Bízom benne, hogy többet nem kell átélnem. Harcolni fogok azért, hogy ne kelljen.
Köszönöm, ha elolvassátok.
Egy gyönyörű KIS ANGYAL, Petra Édesanyja
csacsi84
Dunavarsány
 
 


Lenne 1-2 kérdésem ezzel kapcsolatban.

Mielőtt újra próbálkozunk babával, ki kell, ki lehet kezelni valamennyire a strepto B fertőzést? mennyivel előtte? (Most voltam a 6 hetes kontrollon és újra levettettem a kenetet. ha ismét negatív, akkor is tuti ott van. Petra elkapta! Mi a teendőm ilyenkor?) Ha teherbe esés előtt kezeljük, akkor az e miatti fertőzéstől történő vetélés esélye csekély?
Kenet vételen kívül honnan tenyészhet ki még a baci, hol tudnék erre irányulóan kivizsgálást kérni?

Az újabb terhesség alatt, az 5. hónaptól kérjek, kérhetek antibiotikumos kezelést, ha negatív ha pozitív az eredményem? Van értelme?

Szüléskor gondolom mivel hordozónak tekintenek, kapok antibiotikumot, kérhetek a babának is ha megszületett biztos ami biztos alapon? Ha kaptunk mind a ketten antibiotikumot, vagy csak én, de átjut a szervezetébe a vajúdás alatt, és az Ő tenyésztése negatív, akkor ha haza jövünk, még megfertőződhet olyan súlyosan mint Petra, vagy az antibiotikumos kezelés miatt gyengébb lefolyású lehet a fertőzés? Mennyire kell majd félnem. na jó nagyon fogok félni, bármi is legyen! Van lehetőség Őt majd időközönként elvinnem szűrésre?

Előre is köszönöm ha válaszoltok!
csacsi84
Dunavarsány
 
 


Kedves Csacsi!

Borzasztóan sajnálom ami Veletek történt. Velünk is hasonló a történt, csak nálunk már a terhesség alatt, majd később a születéskor/után is voltak jelek, melyeket nem vettek figyelembe. A mi gyermekünk nem halt meg, de súlyosan halmozottan fogyatékos. Ezért is próbálunk az idelátogatóknak segíteni.
Az elmúlt időszakban már azt hittük fellélegezhetünk Dokival, mert egyre kevesebben jöttek erre érdeklődni, a baciról és arra gondoltunk, hogy biztos jobb a helyzet.
Nálunk nem vizsgálták a streptococcust, pedig nekem kitenyészett a vizeletemből. És ez már egy válasz is a kérdésedre a hüvely a húgyutakból, vagy a bélből fertőződhet meg, hiszen ez a baci tünetmentesen éldegélhet ott. Gondot akkor okoz ha terhes az ember.

Doki:
Az erős babák vannak nagyobb veszélyben. A betegségnek ellenállnak, ellenállnak, majd a gyulladás robban. Nemigen van esély egészségesnek maradni.

Vizelettenyésztést kellene kérni MOST, valószínűleg, ott lesz a baktérium nagy valószínűséggel most is.
A következő terhességnél hordozónak kell tekinteni az anyát, tenyésztés nélkül is. A 4-5. hónaptól antibiotikum profilaxis szájon át, tervezett császár, szülés előtt anyának antibiotikum vénásan, majd a babának születés után vénás antibiotikum és tenyésztés orrból, fülből vagy garatból.
Így egészséges lesz majd a születendő baba.

Jó tanács:
1. Nem hibáztatni egymást, nem a szülők hibája.
2. Nem félni a jövőtől, amit írtam működik.
3. Nem keresni okokat. Nincs értelme.

Szerető emléke szívetekben él.
Nehéz megmondani melyik út nehezebb, egy súlyosan beteg gyermek, vagy egy elveszített gyermek. Mindkettő a mennyben van.

Sok erőt kíván Lilka és Doki
lilka
 
 


Kedves Lilka és Doki!

Köszönöm a segítségeteket! Nagyon jó, hogy létre hoztátok a topikot!
A háziorvosnál lehet elintézni a vizelet tenyésztést? Amennyiben pozitív eredményt kapok, a háziorvos írhat fel antibiotikumot? Ha jól értem van értelme most is kezeltetnem teherbe esés előtt, mert a következő terhességem így egészségesebben indul! Ugye?
És mivel a húgyutakban, bélben, hüvelyben található meg csak, így a megfelelő kezelést ha megkapjuk szülés alatt és után is, akkor nem lesz később gond! Nem fertőződik vissza! olvastam ugye, hogy nem fürdünk együtt...stb. Ez természetes!

Nagyon köszönöm a segítséget még egyszer! Én is sok erőt kívánok Nektek!
Szitás Kata
szitas.kata@gmail.com
 
 


Kedves Lilka és Doki!

Köszönöm a segítségeteket! Nagyon jó, hogy létre hoztátok a topikot!
A háziorvosnál lehet elintézni a vizelet tenyésztést? Amennyiben pozitív eredményt kapok, a háziorvos írhat fel antibiotikumot? Ha jól értem van értelme most is kezeltetnem teherbe esés előtt, mert a következő terhességem így egészségesebben indul! Ugye?
És mivel a húgyutakban, bélben, hüvelyben található meg csak, így a megfelelő kezelést ha megkapjuk szülés alatt és után is, akkor nem lesz később gond! Nem fertőződik vissza! olvastam ugye, hogy nem fürdünk együtt...stb. Ez természetes!

Nagyon köszönöm a segítséget még egyszer! Én is sok erőt kívánok Nektek!
Szitás Kata
szitas.kata@gmail.com
 
 


Szia Kata!

Azért kérj vizelettenyésztést, hogy tudd az okot. A vizelettenyésztés eredménye dönti el, hogy kell-e kezelés most. Háziorvostól kérheted a tenyésztést. Természetesen Ő írhat fel gyógyszert ha kell. Doki korábban írta, hogy a terhesség 4-5. hónapjától kell az antibiotikus kezelés, hogy a hordozott baktériumok száma alacsony maradjon. Szülés előtt antibiotikum, szülés után babánál tenyésztés és antibiotikum, így egészséges babátok lesz.

Minden rendben lesz.

Lilka :)
lilka
 
 


Kedves Lilka és Doki!

Ma kaptam meg a Streptococcus B szűrés eredményét. Az orvosom nem részletezte, csak annyit mondott, hogy szülés előtt mutassam a leletet és kérjek antibiotikumot. Ma vagyok 37+5 hetes terhes. Az antibiotikum táblán szereplő antibiotikumok közül csak a Tetracyclin-nál van R, a többi E.

Mire figyeljek a szülés után magamon és a picinél? (Már sok hozzászólást elolvastam ugyan) Nem gond, hogy a szülésig nem kapok antibiotikumot?

Köszönöm és Üdv.: Anna
pankocka
 
 


Kedves Anna!

Minden rendben lesz. 2. 3. gyermekünknél orvosunk úgy járt el, hogy vajúdás alatt kaptam vénásan antibiotikumot, majd a gyerektől vettek fül-orr-garatváladék tenyésztést és születés után azonnal kaptak antibiotikumot. Nem tudom hol fogsz szülni, de ha olyan helyen ahol van PIC vagy NIC akkor megkérdezném őket, vagy a kórházi csecsemős orvost (aki a picikkel foglalkozik születés után, általában olyan kórházakban ahol nincs PIC vagy NIC), hogy náluk mi a protokoll ismert strepto B hordozás esetén.

Én a fentieket említeném a csecsemős dokinak (mármint, hogy Te a fenti eljárást szeretnéd, mivel egy ismerősödnél így jártak el... :) és akkor minden rendben lesz. Születés után a picinél arra kell figyelni, hogy tud-e szopizni, megfelelő mennyiségeket eszik, ha sokat sír sikítva, fejhangon, nagyon aluszékony, hány azonnal orvos!!!! De biztosan fog a házi gyerekdokid is kontrollt kérni, vagy Titeket visszarendelni.

Streptococcus B+ Ezt nagy piros betűkkel írd rá a terheskönyved elejére és akkor mindenki látja majd mit kell tennie.

Minden rendben lesz.
Lilka
lilka
 
 


Kedves Lilka!

Nagyon köszönöm a válaszodat, nagyjából megnyugtattál! :-) Figyelek a tanácsaidra és igyekszem úgy csinálni a dolgokat!

Köszönöm!

Anna
pankocka
 
 


Kedves Lilka és Doki!
Köszönöm! Ma várom a vizelet eredményét. A kenet vétel eredménye ismét negatív lett! Ha a vizelet is negatív lesz, akkor már fogalmam sincs, hogy honnan kaphattuk! Meglátjuk. Minden esetre aggasztó, hogy ezek szerint a kórházban is elkaphatta!
szitas.kata@gmail.com
 
 


Kedves Kata!

Doki üzeni, hogy várjuk meg a vizelettenyésztés eredményét. Azt is tudni kell, hogy terhesség alatt nagyobb gyakorisággal fordul elő a hordozás.

Lilka
lilka
 
 


Megkaptam! Vizelet negatív! Az volt ráírva, hogy: Kórokozó nem tenyészett ki!
Lehetséges, hogy annak ellenére, hogy 2 kenet és vizelet is negatív, bennem van a strepto B? Lehet, hogy másképpen kapta el Petra, a kórházban vagy bárhol? Van valamilyen vizsgálat, még, amellyel 100%-an megállapítható, hogy hordozó vagyok e?
Ez a bizonytalanság a legrosszabb!
Előre is köszönöm a választ!
Kata
szitas.kata@gmail.com
 
 


Hát Kata, feltetted a kérdést... Nagyon buta kérdés jön, ne haragudj. Egészen bizonyos, hogy Petra kórokozója a B csoportos streptococcus agalatiae volt?
lilka
 
 


Sziasztok! Néha visszanézek ide. A második gyerekemmel terhesen csináltattam vizelettenyésztést, és nekem is negatív volt.
(Az első 2 hetes koráig kórházban volt és antibiotikumot kapott Strepto B miatt, amire engem szűrtek 36 hetesen, és negatív lett.)
Szóval vannak érdekes dolgok.
vegelerzsi
 
 


Igen Lilka! Streptococcus B! 1000%. A liquor-ból ez tenyészett ki nála. Minden orvos elmondta az intenzíven, hogy ez betegítette meg.és mos újra megnéztem a zárójelentést és ott van hogy streptococcus agalactiae pozitív.

Létezhet, hogy ennyi negatív eredmény ellenére bennem van? Erős a gyanúm, hogy a kórházban mástól szedte össze! :-(
szitas.kata@gmail.com
 
 


Kata!

Most még az jutott eszembe, hogy azóta, mármint a baba születése és a vizelettenyésztés levétele között szedtél-e antibiotikumot?

Lilka
lilka
 
 


Kata!

Dokinak még az is eszébe jutott, hogy gyakorlatilag az sem mindegy milyen laborban vizsgálják a mintákat. A kórházi fertőzésnek még utána néz.

Lilka
lilka
 
 


Nem szedtem antibiotikumot!

Most beszéltem egy infektológus -neonatológus doktornővel. Azt mondta, hogy ha Tőlem nem, akkor a kórházban bárhogyan máshogy összeszedhettük, de gyakorlatilag bárhol! :-( Ez azért elég rémisztő.

Kifejezetten erre a baktériumra kértem a kenetet is vizsgálni és múlt szerdán a vizeletet is. Van még valami mód, valahonnan, hogy megnézessem hordozó vagyok e? Azt mondják, ennyi negatív eredmény ellenére még bennem lehet, bár elég valószínűtlen, de így is úgy is hordozónak tekintem magamat.
Köszönöm, hogy ennyit segítetek! Nagyon köszönöm!
szitas.kata@gmail.com
 
 


Megkérdezem Dokit. Végbélben is előfordul, de megkérdezem dokit van-e értelme a vizsgálatnak.
lilka
 
 


Köszönöm Lilka! Nagyon!
szitas.kata@gmail.com
 
 


Doki üzeni!

A vizelettenyésztés nem minden esetben mutat ki alacsony baktérium számot, illetve az hogy most jelenleg nincs jelen a vizeletben/hüvelyben nem jelenti azt, hogy nem is lehetett. Egyetértek, hogy ilyen esetben az anyát hordozónak, ill. hordozásra hajlamosnak kell tekinteni, így a köv. terhességnél a leírt antibiotikus profilaxis véleményem szerint indokolt.

További tenyésztést már nem javasol Doki. Szívesen válaszol még kérdésedre!

Drukkolunk!
Lilka
lilka
 
 


Sziasztok!

Megdöbbenve és megrendülve olvastam Petra baba történetét :(

Én strepto pozitív vagyok, mind a négy gyerekemnél kitenyészett a 36. heti kenetből.

Most várjuk az ötödik babánkat, a nőgyógyászom már az előző várandóságoknál is csak legyintett arra, hogy streptos vagyok, azt mondta, nem érdemes kezelni várandósan, mert úgyis kiújul, majd szülés közben kapok antibiotikumot.A harmadik szülésemkor nem kaptam, mert túl gyorsan szültem, s elkéstek vele.

Itt most azt olvasom, már várandósan is okozhat problémákat, akkor ragaszkodnom kellene hozzá, hogy kezeljék?Előfordulhat, hogy kikezelnek, a 36. héten negatív a kenet, s szülésre megint kiújul?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Mivel eddig jól láttak el, hordozónak tekintettek és figyeltek Rád, nem hiszem, hogy baj lenne. Az orvosodnak igaza van, visszatérhet. Nálunk az volt az eljárás, hogy a 4-5 hónaptól havonta antibiotikumot szedtem, de nem azért, hogy kiöljük a baktériumot, hanem hogy a csíraszámot alacsonyan tartsuk és így a megbetegedés kockázatát csökkentsük. Vajúdásnál antibiotikumot kaptam vénásan majd a baba orr-fül-gége váladékait tenyésztésre levették, de biztos ami biztos alapon antibiotikumot is kapott születés után.

Lilka
lilka
 
 


Köszönöm a segítséget! ragaszkodni fogok akkor mindenhez amit írtatok. köszönöm. :-)
szitas.kata@gmail.com
 
 


Nem lehet ezt valahogy kiirtani?

Az első babámnál az orvosom 10 napos antibiotikumos hüvelygolyó kúrát írt elő és mellette 7 napig szájon át is szednem kellett antibiót.
A második gyerekünknél csak egy hétig szájon át gyógyszer, a harmadik-negyediknél már más orvosom volt, ő nem adott semmit.

Az első várandósságnál elég erős gyógyszerelés volt, mégis visszatért. Honnan kapom el újra? a férjemtől? :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kedves Uxi! Én úgy tudom, hogy nem lehet, de már úton van a védőoltás. Azt mondták 5 éven belül megvan! Addig várni kell és odafigyelni. :-(
szitas.kata@gmail.com
 
 


Kedves Lilka és Doki!

Látom, hogy már régen nem írtak ide, de hátha olvassátok még.

Terhességem 24-25. hetében hüvelytenéyszetből kimutatták nálam a Streptococcus agalactiae-t. Kaptam 10 Semicillin tartralmú kúpot. A 8. napon erős külső viszketés jelentkezet, időnkénti duzzadtsággal. Az orvos azt mondta ez gomba, kenjem Pimafucin krémmel. Majd meg őrültem, de végül kb. 1 hét alatt elmulasztotta.

A 36. héten szintén hüvetenyészetből kimutatták ismét, megint ugyanazt a kúpot kaptam és most már az első nap után jelentkezett a viszektés és duzzadság. Én arra gyanakszom, hogy ez nem gomba,  hanem allergiás reakció. Most már használom a Pimafucint, de szerintem amíg a kúp tart, a viszketés is marad. Mit tehetnék ellene? Legközelebb 4 nap múlva megyek orvoshoz.

Vizeletből nem próbálták meg kitenyészteni. Kérjem azt is? Elég a hüvelyi kúp, vagy ha van idő, kérjek szájon át alkalmazható antibiotikumost is?

Az orvos azt mondta, hogy mindenképpen antibiotikumoznak majd a szülés alatt, de én egyelőre amitatt aggódom, hogy mi történik, ha most a kúp használat és viszketés  fennállása alatt indul meg a szülés? Eredményezhet ez császárt?

PIC-es kórházban fogok szülni (volt MÁV kórház, most Honvéd). Ha jól értettem az eddigieket, akkor úgy védhetem meg a babámat, ha megkérem a neonatológust, hogy a szülés után a babából is vegyenek kenetet. Ha nem mutatják ki nála, akkor már biztos, hogy nem jön elő később? Mert azt láttam, hogy azt írtátok, hogy az első három hónapban okozhat gondot, de én azt olvastam, hogy a 6-12 hónap között is kijöhet. Tehát mit kérjek a kórházba, amivel biztosan megvédhetem a babát?
ddoradrk
 
 


Kedves Dora!
Doki hamarosan jelentkezik. A neonatológust megkérdezném, hogy ők ilyen esetben mit alkalmaznak a babánál. Ha megnyugató válszt ad azt fogadd el, mert innentől biztosan figyelnek majd Rátok. Amikor szülsz és amikor megszületik a baba, mindenkinek hívd fel a figyelmét a strepto B-re!

Lilka
lilka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: