Új privát üzeneted érkezett!

Kép 25 hetesen kertben

Kép

Ez meg most 31 hetesen. :)

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Ja csajok, akartam múltkor írni: szerintem itt az idő a zárttá válásra, most hogy megszületett az első topicbaba. Nekem már néha így is nehéz követnem, ki mit írt... :oops:
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem nem nyaralok... meg az a 2-3 nap nem is nyaralásnak nevezhető... :)

ajándékaim/ink: kistakaró, csörgő, előkék, rucik...
meg kaptam egy óriási fehér hortenziát, aminek örültem, mert nálunk is van két augusztus 3-i a családban és én is hortenziát vettem nekik, és mondtam is apának, hogy én meg örülnék egy fehérnek, de arra már sajnálnám a pénzt, de a húgomtól vica azt kaptam... :)

a kisebbik húgomtól meg egy 1 éves blikk nők otthon előfizut... :)
meg egy üveg kólát, hogy bosszantsa vele a férjem :) nem tudom mitől ez a kényszer képzete, hogy az nem tesz jót Fanninak... nem ezen élek, sőt... de ha heti egyszer azt kérek, mindig csóválja a fejét :) tiszta h....

cici: enyéim is összementek, de most megint dagik, viszont bazi eresek lettek... illetve az egyik jobban eres, az a jobban működő :)
akiknek kevés a teje és több gyerekük is van- én nem is fejnék a helyetekben... tudom, hogy ezzel lehet elvileg többet csiholni, viszont szerintem amennyit fizikálisan segítene, annyit árt lelkileg, mert rástresszeltek, hogy na csak ennyit sikerült... inkább ne. Martin alatt én se fejtem.

idő: én a melegtől vagyok ki kicsit, de amúgy semmi extra- se kipottyanó érzés, se fájás...
viszont örülök, hogy kész vagyok, mert így azért könnyebb viselni az utsó hónapokat. én nem bírám, ha még most kéne készülni- így is elég gáz, hogy a hold váltás miatt Marcell egy égedelem lett, de sebaj, mire Fanni jön pont jó állás lesz.

én eldöntöttem- 28án megyek dokihoz, arra számítok, hogy visszahív 1 vagy 2 hét múlva, de inkább 2- az szeptember 11. akkor mondja azt hogy hétfőn befekvés- az szeptember 17. és szeptember 19-én délelőtt 1 óra alatt megszületik Fanni! :) úgy 2860g-al :) én így programoztam... :) így kell lennie! :)

Martinnak folyik az orra, mint a Niagara...

Witch: sikerült Jamit haza vinni? hogy vagytok?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 

 
 

Konkri:
Ha én nem fejek, az a kevés tejem is elmegy, ami egyébként van.
Ráadásul volt tejlázam, nem kívánom senkinek. Sajnos eléggé mirigyes a mellem, így kell a rásegítés.

De most már vagy 2-3 hete olyan szinten folyik az előtejem, és annyira égnek, duzzadnak a cicik, hogy reményekkel vagyok teli. :lol: Tudom, nem sok összefüggés van az előtej és a sok tej között, de hátha nálam bejön :wink:

Szülésed jó terv :lol:
A dokim felesége szülésznő, tegnap kérdezte, hogy mikorra is vagyok kiírva, mondtam neki, hogy szeptember 1., rámnézett, és közölte, hogy nem fogom addig húzni. Kíváncsi leszek, bár augusztusi szülés nem volt sosem a terveimben, dehát lesz, ami lesz :wink:
Apa szerint 1, másfél hetem van. :roll:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági és a tejlázad közben is előfordul, vagy csak az elején?
az elején fejek én is de ez kb. a 2. napon van... meg még úgy pár napig... utána beállt.
én nem fejek de igaz az is, hogy ha úgy adódik fél óra után is szoptatok... így időben azért ez is elég gáz, de szerencsére eddig ment a gyerek mellett is...
viszont mikor még az elsőnél én is kezdő voltam, és azt hittem nincs tejem, meg még fejtem is- vagyis akartam... és alig jött... na az olaj volt a tűzre... még inkább pánikoltam, hogy fúúú tényleg nincs tejem...

ja nem tudom kiírta a szopi alatti fogyást, de én a szopi alatt vacsira megeszek 4 krémest és aki ezt meg merné vonni tőlem, annak a torkát harapnám át, vagy elájulnék éhemben- tehát én nem fogyok alatta... illetve csak néhány hónap után...

én amúgy még terhesség alatt sose voltam kiborulva az alakom miatt, de most olyan szinten nem tetszik a nagy hasam, hogy szégyenlem a gondolataim... de ezt is eldöntöttem, hogy szülés után úgy is csini leszek, nagy cicikkel :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri:
Az elején is, és közben is volt tejlázam. A mirigyeket eléggé nehéz kimasszírozni, és ezt leginkább fejés közben lehet.
Na ,hát nálam nem hit kérdése volt, hogy nincs tejem, hanem valóban kevés volt. Anna a kis súly miatt elaludt a cicin, holott kellett volna még neki tej, így ,ha azt akartam, hogy ne rekedjünk meg 20-30 ml-nél ,fejnem kellett.
Egyébként nálam a fejés nem macerás, simán büfi után elkattogok fél kézzel, közben tv-zek, iszom, vagy nasizok. Stresszelés sincs rajta, örülök minden egyes ml-nek, és szorgosan gyűjtögetem
:lol:

Szoptatás alatt én sem tudtam fogyni, sőt. Ha nem ettem rendesen, vagy pl. nem ettem meg a heti madártej adagomat, akkor azonnal meg lehetett látni a tejmennyiségen.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Agnes!
Nincs mar szerencsere kemenyedes,fajas.Beszeltem a dokival mondta,hoogy akkor azonnal magnerot es,ha ujra jonnenek a fajasok akkor azonnal irany hozza.Sokat fekudjek es este fel 8-ra var.Remelem minden oke Bazsival.Olyan sokat vartunkra,hogy ez nem is lehet maskep.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Szifla:
Nagyon szépen nő a pocak :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Teljesen megértem a szopi gondokat. És ezek a hülye megjegyzések, hogy: tessék próbálkozni, meg fejben dől el, meg csak akarni "kéne". Mind az akkori védőnőm mondta, miközben a kettőben együtt volt 40 ml. Aztán valami nálam átfordult, és megindult a tej,4 hónap nyűglődés után, fejés nélkül, csak szopival. Azt viszont minden nyikkanásra. Azóta csak így csinálom. De ez annyira ember függő. Azt már hallottam, hogy akinek nagyon mirigyes a melle, az nincs könnyű helyzetben.

De szerintem semmiképp sem szar anya, aki nem tud szoptatni, mert a tápszer sem az ördög maga. És sokkal fontosabb az ölelgetés, szeretgetés.

Az már tényleg bosszantó, ami szopi kampány címén folyik, hogy mindenki hülye, akinek valamilyen okból nem sikerül. Azt nem nézi senki, mennyit sír és parázik az a mama, akinek nem jön össze. És végül nem érti senki, hogy miért vannak önértékelési problémák. Ez nem egy gomb, hogy megnyomjuk, és dől a tej. Hiába van mindenkinek gombja...

Nálunk a délelőtti hűvösebb idő után most kezd melegedni, kezdi is a hasam a keménykedést. Jóslók jönnek-mennek.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Ibici, pihenj ám sokat!!!! Biztosan rendben lesz minden!!!!!

Mágnes, 25 fok, húúú, de irigy vagyok. Én reggel lelkesen megnéztem a hőmérőt és basszus 1fok!!!! 1fokkal van kevesebb. Azt hittem elsírom magam. :cry:

Nálunk már üzemképes az alsó fürdő, fölporszínyóztam és lelombozott a vízvezeték szerelő. A fenti fürdőnk még nem 100%-os, a budi mellett kint vannak a bidé kiállásai, de igazándiból gyerek wc-t szerettünk volna oda. De nem lehet megoldani. :cry: Pedig a csajok annyira várják. :(

Szopi: köszi csajok. Igen, nehéz téma/ügy. Ezért sem akarok én már ezen stresszelni, azt hiszem 2x elég volt. Na a nagy didkókat én is irigyelném ám. :lol: Nekem sem stresszes volt a fejés, inkább csak nyűg, hogy 40-45percig szoptatok, majd még fél órát nyüstölöm, masszírozom, stb. és addigra kezdem elölről. Tyutyu igény szerintin volt. 40-45percig szopizott, mint kiderült, mert nem volt mit. Aztán még fejtem kb. 5ml-t. Amikor megint mérni kezdtem derült ki, hogy nincs is, szinte. Én is mindent kipróbáltam, a tejbeindító fejést, teát, étkezést. a 4.hónapban mondtam azt a kapszulákra, hogy már csak pénz kidobás, addigra már csak 1nap 30ml-m volt.
Nálunk érdekes, mert Anyum is nagy szopi párti és anno tyutyunál már Ő mondta, hogy na ezt nee. Ez már durva és hagyjam a francba. Azt mondta, hogy Ő fele ennyit se küszködött volna. De a dokim is ilyen volt, Ő azt mondta, hogy olyat még nem látott a praxisában aki ennyire megtett volna mindent. Na idén már ezért vagyok valószínű laza. Bár azért van lelki furcsim, hogy neki meg nem teszek meg mindent, csak már lehet az időmbe se férne bele. A férjem meg azt mondta: "megpróbáljuk, ha nem megy, hagyd a francba". Jó mi? Megpróbáljuk??????? :D

Galex, drukk-drukk. Remélem neked összejön. Én is ilyen lelkes voltam és basszus akkora arcul csapás volt. :cry: De érzem, hogy nálad másképp lesz. Én is betettem a cumit is már és a cumisüveg is előrébb került. A fejő készülékem is viszem magammal, ha már olyan drágán vettem és ki se használtam. :lol: Hátha most valami csoda lesz és annyi tejem lesz, hogy még a szomszédokat is én látom el.... :D Vagy ők engem.... :wink:

Szifla, de szép kertetek van. Sorházban laktok? Szép poci. Ezek az értékek most jók már? Elnézést minden cukrostól, de én nem értem ezeket az értékeket. :oops:
Na azért megnyugtató, hogy másnál is vannak koordinációs problémák. :D Bocsi!!!

Konkri, de jó kis ajándékok. Jó a terved!!!! :lol: Akkor biztos így lesz.

Judit, anyósod... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Sírtam a röhögéstől. :lol: :D


A zártban én is egyre inkább benne lennék!!!!!!!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sti: ez úgy van a terhességi cukornál, hogy étkezés után egy órával az értéknek 7 alatt kell lenni, és nem szabadna napközben ingadoznia sem, ezért kell 2,5-3 óránként enni, meghatározott időben, meghatározott mennyiségben. Nekem a reggeli utáni értékek voltak magasabbak (mint ált) és ezért csökkentették a reggeli szénhidrátot.

Igen, sorház. Köszi, a kertet én is csípem! A képen látszanak a tetőtéri ablakok, az a mi szobánk...képzelheted milyen jó idő van most itt. Viszont este a kert felől jön a jó levegő, azt szeretem.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Valaki légyszi magyarázza el nekem elsőgyerekes bénának, hogy mikor kell fejni és azt utána hogy kell odaadni a babának? Cumisüvegből? Mindenképp érdemes fejni az elején, hogy több tej legyen? Meddig? Mikor? :shock:

Semmit nem tudok erről, mindenhol csak a szoptatásról írnak... remélem menni fog... Nem szeretnék görcsölni rajta, de anyám már most kezdi, hogy az xy lánya igény szerint szoptat, nem 3 óránként pontosan és tuti emiatt fáj a baba hasa. Máshol meg azt olvasom, hogy az igény szerint szoptatott babáknak ritkábban fáj. Nem értem már az egészet. SOS

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Húh!Sziasztok,megjöttünk!

Hát,először is:Villő:hatalmas gratula,csak kapkodom a fejem,képtelenség visszaolvasni...Hány hétre született a Baba?

Nem könnyű követni a topicot,ha nem tudok jönni minden nap,de igyekszem!!!! : ) Hozzászólni nem tudok még,de,ha behoztam a lemaradást,jövök!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Szoptatás: egyébként én attól függetlenül, hogy szerencsés voltam annyira nem látom a szoptatás előnyét- itt két dologra gondolok:
szülői kötődés- úgy gondolom, hogy semmivel sem lettem szorosabb viszonyban ettől, mint egy nem szoptató anya... "kihasználták a testem aztán eldobtak" :) :) :) de komolyan, nincs köztünk a fiúkkal olyan fú de viszony, bár ez lehet hogy Apán is múlik, mert őt nagyon imádják a gyerekek, de egyikőnktől sem függenek úgy, hogy esetleg ne tudnának nélkülünk meglenni.
- másik az ellenállóképesség: mert erről is sokszor úgy beszélnek, hogy fúúúú ha, az anyatejnek nincs párja, amíg szopik a gyerek nem lesz baja- hát én ezt se vettem észre, mert Martin, Marcell ovisságától kezdődően ugyan úgy beteg volt, sőt még jobban.
2 nap ovi-3 hét otthon... és persze a kicsi sokkal betegebb volt...
de ezek csak az én észrevételeim...

én bevallom úgy gondolom, hogy amíg szopi van, számomra addig kényelmes az etetés- lustaság... nincs mosogatás, fertőtlenítés... szóval ezt nem irigylem. főleg éjjel... én ezért preferálom nagyon a szopit... de ez csak az én verzióm, meglátásom, életem... nekem így könnyű dolgom volt... nem voltam fáradt, ideges... stb... azt gondolom szerencsés voltam/vagyok.
de a többi misztikumból ami körülveszi én nem vettem észre semmit, hogy a fiúk különbek lennének egy tápis babától... aki meg egyszerre mid két verzióval működik, hát az szerintem még külön mutatvány...
mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit és hogy csinál! szerencsére van megoldás mindenre! illetve vannak opciók...

Lemaradtam, hogy Judit anyósával mi van... :(

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Bruck a la leche liga oldalát nézd meg!
www.lll.hu
ha bármi gondod adódna, hozzájuk telefonon is fordulhatsz...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Bruck:
Én fejtem végig (fél évig), de én azért, mert nem indult be a kereslet-kínálat elve.
Az elején érdemes fejni, bár van, akinek nincs szükség rá, de, ha nagyon beindul a tej, nem jó benne hagyni, mert begyulladhat.
A tejet 24 órán keresztül lehet tárolni sima hűtőben, fagyasztva pedig tovább, de az tény, hogy a 3 hetesen lefejt tej már nem elégíti ki egy 4 hós baba szükségleteit.
Mivel nekem minden csepp tej kincs volt, így én a nap végéig gyűjtögettem Aventes tárolóban, és ,mivel amúgy is tápszerpótlásos volt, így a nap végén megkapta cumisüvegből az aznap összegyűjtöttet.
Az aznapi lefejt tejet összeöntheted ,alapszabály viszont, hogy a hűtőben tárolt előzőleg lefejt tejre nem szabad ráönteni a friss testhőmérsékletűt, különben megromolhat. Én kivettem a hűtőből a hűtöttet, amikor elkezdtem fejni, mire végeztem, addigra nem volt már hideg, és így öntöttem össze.
Fagyasztott tejem nem igen volt, de, ha mégis akadt, akkor hozzátáplálásnál főzelékhez kevertem, de nem minden baba fogadja el a fagyasztott tejet, van egy jellegzetesen erős szaga.
Az én fiamnak ez is mindegy volt, idegen, fagyasztott tej, bármi jöhetett.

A lényeg, ha csomót érzel a melledben, és szoptatás után is ott van, akkor érdemes ráfejni, közben a csomót masszírozni, mert attól gyulladhat be a cici, és jöhet tejláz.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Konkri:
Abszolut igazad van, cumisüveges babával is élmény összebújni, a kötődés ott is ugyanúgy kialakul, hiszen nem nyomom a kezébe, hogy nesze fiam egyél, hanem ugyanabban a testtartásban kapja meg a tápiját, csak más "tányérból" :)

Én az Anna fórumon annak idején megkaptam, hogy mennyivel kényelmesebb tápszerhez nyúlni, hát mit mondjak, teljesen kiakadtam. Nem tudom, mi kényelem van abban, amikor hajnalban felveri a házat a gyerek, és üvölt, amíg a tápszert bekevered, ami vagy túl forró, vagy pedig nem elég meleg, aztán sterilezni, méricskélni, elég-e vajon neki, stb. Utazásnál elkészíteni külön macera.
:twisted:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ja Zsófi!
A mikor kérdésre válaszolva: Mindig szoptatás UTÁN, ha lehet ,minél hamarabb, hogy legyen ideje a tejnek termelődni. Ha van segítség, akkor passzold át büfizni a babát, te pedig csatlakozz rá a kütyüre :lol: Én, ha nem sikerült szoptatás után fél órával elkezdenem fejni, akkor már neki sem kezdtem.
Amikor Anna végigaludta az éjszakát, akkor pedig éjjel felkeltem egyszer, kimentem a fürdőbe, hogy ne zavarjak senkit, és lezavartam egy laza fejés menetet, kattogtam egy sort, és visszafeküdtem, mert éjszaka termelődik a legtöbb tej.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jó reggelt! :oops: :wink:
Felébredtem az ebéd utáni szunyókálásból... :wink:

Sti
Mellméret nálam se változott. Előtejem sincs... és már van itthon tápszer... :wink:
(Egyik barátnőm igény szerint, ezerrel szoptatja az ikreit... neki se nőtt meg a melle, és szülés után megjött neki olyan 6 hétre... :wink: )
Nagyon egyéni, hogy kinek mennyi teje van... a tejmirigyek mennyisége határozza meg igazán...

Szifla
Jól nézel ki!

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Én,ha gyűjtögettem,mert kellett előre,mondjuk tudtam,hogy egy szopit nem én adok,hanem cumisüveg,akkor a két szopi között fejtem.Aztán 24 óra gyűjtögetés,és fagyasztás.

Zártba mehetünk,ha gondoljátok!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Hú, jó sok mindent írtatok tegnap óta :-)

Szoptatás: bár tapasztalatom még nincs :oops: , ha lesz tejem, szoptatok, ha nem lesz, tápszert kap a babám. Korábban (még a terhesség előtt) nem is gondoltam volna, hogy ez ilyen indulatokat kiváltó téma és számomra fura, hogy anyósok, védőnők és sokan mások is ennyit okoskodnak és osztják az észt...(tisztelet a kivételnek) Szerintem mindenki szeretné szoptatni a gyerekét, de ha nem megy, vagy nincs tej, akkor sem dől össze a világ.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Tegnap voltunk orvosnál, minden ok, Noémi becsült súlya 2200-2300 gramm, rengeteget mozog, az UH alatt is végig ficánkolt :-) Jövő hét kedden lesz az első CTG.
Rizsmike, szinte egyidős terhesek vagyunk, nekem tegnap volt kenetvétel, vérvétel majd ezután lesz.

Mindenkinek jobbulást, akinek panaszai vannak!Pihenjetek sokat!

Én ma nagyon energikusnak éreztem magam, sokat tettem-vettem, főztem, mostam, ügyintéztem (itthonról) és most azt hiszem délutáni alvás következik :wink:

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Aki kiváncsi ránk...
http://tamasnoel.blogspot.hu/

villo86
Mátészalka
 
 


Konkri: anyósom egy nagyon kedves teremtés, és mindenről van véleménye. Amit természetesen rögtön közölnie kell. Na most a stílussal vannak a bajok, méghozzá nagyok. Azóta nem kívánom látni, hogy 17 hetesen bárányhimlős lettem. Ő jött "segíteni". Majd mikor a férjem elment dolgozni, teljesen természetesen közölte, hogy tudom-e, hogy most megint szülök egy hülye gyereket. Itt arra gondolt, hogy a kicsinek nálunk van egy kis szív problémája. És ez csak az egyik, rengeteg ilyen történt az elmúlt években. Azt, hogy 13 év után el akar még űzni a kisfia mellől, az csak hab a tortán...
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Villő:
Jajj nagyon gyönyörű!!!
Mesélj, ha lesz időd! A műtét a vérnyomás miatt volt, vagy egyébként is császár esélyes voltál?

Judit:
Az én fiam is szívproblémás,sőt Annámnak is van kis difije a szívénél, de nála ez nem igényel kontrollt, Bencénél már azért más a helyzet. Mi Sománál ezek után szívuh-val fogunk indítani...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Villő: Isten hozott otthon titeket! Jók a képek, szerencsés történet. Jaj, most hirtelen nekem is olyan közelinek tűnik, hogy a kezemben fogom tartani!Egyelőre inkább félek, mint várom, olyan zavaros az egész. Gratulálok és jó babázást!
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Köszi a válaszokat!

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Villő
Gyönyörűek vagytok! Sugárzik rólatok a boldogság!
Ki csinálta a képeket? Nagyon profi!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

molly80
 
 


Bruck, készülj úgy, hogy te vagy az anyja és te tudni/érezni fogod mit kell tenni. Ha van tejed, nem kell ám fejni.

Minket meg szoptatásos anyukat első gyerekesek ne olvassatok!!!!!!! :lol: Komolyan!!!!!! Fölösleges!!!!!!! :lol: /mármint szopi témában. :mrgreen: /

Manni, a szoptatás csak az eleje, jön még aztán más is....huhúúúú mennyi minden, amiben mindenki okosabb. :mrgreen: Az a lényeg, hogy mi mind szuper anyuk vagyunk és leszünk!!!! :lol:

Gemini, köszi az infót. :D Akkor már végképp nem tudom mi mitől függ, de nem is fogom azt hiszem. :lol: A tápit én is megvettem....:mrgreen:

Villő, most olvaslak!!!! Örülök, hogy otthon és rendben!!!

Judit, na nem is mondanék semmit erre az öreglányra. :evil: Már bocsi!!!!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Jaj, isteniek a képek ismét Villő!!!! Basszus ki az aki ilyen jó érzékű a családban? Írtad, de tudod én még terhes aggyal vagyok!!! Juj tessék - tessék mesélni!!!!!! Majd ha tudsz persze!

Csajok! A ctg mér vérnyomit is közben? Vagy azt külön kéne? Vagy mi van?????? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Azért vannak dolgok, amik még mindig nem jutottak el az agyamig így a 3.-nál sem. :lol: És igen, szőke vagyok. :wink:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


sti:

Nálunk CTG után mindig van vérnyomás mérés. Nem tudom, hogy ez máshol is így van-e, a papíromra mindig ráírják a vérnyomást, pulzust.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak rovid idore jovok.

Villo! Gratulalok a szep uj csaladhoz:) Nagyon nagy meglepi volt:)

Nekem vasarnap ota itthon vannak a batyamek kulfoldrol, ugyhogy nem unatkozom: egy hiperaktiv 3 eves es egy nyugodtabb majdnem 2 eves kiscsaj:) imadnivaloak:)

Mult csutortokon viltunk dokinal, kb 1800 gr, minden ok a mehszajjal. Viszont en is kemenyedek folyamatosan, de mar nem parazok rajta, csak szedem a felirt gyogyszert, meg a magneziumot.

Homeopatiasoknak: sogornom ezt tanulja az USA-ban es teljesen ertetlenul all elotte, hogy nalunk a 30-as a legmagasabb higitas amit hasznalnak (egyebkent letezik 200-as is, csak altalaban nincs a gyogyszertarakban es sehol nem irjak ezt) Szoval naluk majdnem mindenre 200-asat hasznalnak, amibol eleg 1 adagot bevenni. A szules elotti szereket is igy hasznaljak, a pontos szereket es adagokat majd leirom ha valakit erdekel. Ok ugy tanultak, hogy a 200 alatti higitas szinte nem er semmit.

Majd meg jelentkezem, ha tudom, lehet hogy lesz uj baba akkorra!?!?!?

emmami
Szigethalom
 
 


Most kaptam meg a szülésznőtől a homeós listát, ha valakit érdekel szívesen elküldöm priviben.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Csak egy gyors helyzetjelentésre jöttem: iszonyúan viszket és ég a hasam, "hála" a darázsnak....Egy tenyérnyi vörös folt lett, pedig egész nap borogatom; remélem, holnapra már jobb lesz.

Ma voltunk, a 32. heti UH-n: Pocamok 2 kg, és medencevégû még mindig (Níla is a 35. hét körül fordult meg); ami egy kicsit aggaszt; de még van idô; ideje néhány praktikát is bevetni.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Macianyu :-( Jobbulást!

Villő, szépek a képek :-) És a sapik is :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!

Villő, tök jó a blog, nagyon szépek a képek! És persze főleg ti!

Macianyu, ez a csípés elég rosszul hangzik. Remélem, h mihamarabb jobban lesz a pocid!

Judit, anyósod nem semmi!

Sti, nekem sem változott a mellméretem (ugyanazokat a melltartókat hordom, mint a terhesség előtt), és előtejem sincs, se bizsergés, se semmi ilyesmi. Nekem eddig a szülés utáni 3. napon volt változás mindkét gyereknél (akkot bedurrantak a cicik). Samunál nem nagyon ment a szoptatás, kevés volt a tejem, pedig én is mindent kipróbáltam (szaporítás, fejés). Samunak is nehezen ment a szopi (csak bimbókiemelővel sikerült neki), 4 hós korától így tápit is kapott. Katánál meg valahogy ment a szoptatás. Azóta sem tudom, mit csináltam másképp, ami biztos más volt, hogy Kata tudott szopizni ügyesen, mindenesetre nála sokkal simábban alakult a dolog. Samunál rengeteget fejtem, Katánál csak az első h
ónapban. Most nem tudom mi lesz, volt már így is, úgy is, van tápszeres gyerekem és szopis gyerekem is, a kapcsolatom velük nem különbözik. Imádom mindkettőt. Bár Kata inkább apás, Samu meg anyás :) Betegeskedés terén sincs igazán különbség közöttük.
Konkrival értek egyet, a szopi kényelmesebb és gyorsabb, mint a tápizás, de ennyi. A tápi kétségtelen előnye viszont, hogy nem csak anya tudja adni :)

Ma elvittem Balatonra Samut, egy barátja családja hívta meg néhány napra. 250 km-t vezettem, de egész jól bírtam. Kicsit enyhült az idő, rögtön jobban vagyok.

A héten megyek az első ctg-re, és nekem a jövő héten lesz az utolsó labor és a kenetvétel (a 37. héten). Ez a kórház nem kapkod :)
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Judit, annyira röhögtem az anyósos írásodon! :D

Ez a szopi téma tényleg nagyon fel van fújva Magyarországon. Amikor az elején megkértem a gyerekorvost, hogy a biztonság kedvéért írjon fel receptre tápszert, hát rohadtul nem volt hajlandó. Ok, hogy többezer forintért megvehetem recept nélkül is, de bakter, ne tartson már szar anyának amiatt, hogy be akarom biztosítani magam! Aztán szerencsére nem volt szükség rá, de ezt ő akkor nem tudhatta. :? Szerintem egy kezdő anya nyugodtabban próbálkozik, ha tudja, hogy akkor sincs baj, ha nem jön elég tej, mert ott lapul a szekrényben az utánpótlás. Minden tiszteletem azoké, akik nem adták fel a sikertelenség ellenére sem! ;) Undorító, hogy sokan tényleg ilyen megjegyzéseket engednek meg maguknak.
Hát én sem fogytam szopi alatt, sőt! 1 éves volt Samu, amikor az első 1-2kg végre elkezdett lecsúszni rólam. Állítólag akkorra gondolja úgy a szervezet, hogy már hiába szoptatok, nem én látom el a gyereket, nem kell elraktározni a zsírt. Ezt olvastam valahol, de közben a nők fele már az elején totál lefogy a szoptatástól. Hát én nem voltam ilyen szerencsés (és a férjem sem, aki azt hitte, hogy szülés után majd olyan leszek, mint a terhesség előtt...). :)
Fejni én is csak pár hétig fejtem, de ennek ellenére belázasodtam, és csak hónapokkal később derült ki, hogy ez a kórházból összeszedett staphylococcus aureus baci miatt volt. Azt hiszem, erről már meséltem. Rettenetesen fájt a mellem az első 3 hónapban, amíg anyatejtenyészetből ezt ki nem derítették. Ocsmány egy baci, csak a 14 napos antibiotikum kúra ölte ki. Májusban született Samu, augusztusban tudtam meg, milyen is élvezni a szoptatást, vagyis nem szenvedni a fájdalomtól alatta, előtte és utána. :?
Ja, a kötődésről... Tök igaza van Krisznek, én is így látom. Sőt, engem kicsit zavart, hogy kb 1 éves koráig (ha nem tovább) nem tudtam úgy közeledni Samuhoz, hogy ne tejforrásnak tekintsen. Nővérem agyon puszilgatta az orrnyergét (ami nincs :)), én meg nem tudtam, mert ha ilyen közelségbe került a cicim, ő már húzta oda az arcát. :) Emiatt a gondolat miatt amúgy kicsit lelkifurim van. :roll:

A zárt topikot én még mindig támogatom. :) A táblázatban ikszelni kéne, hogy ki akarja, ki nem, és a többség döntene. :) Múltkor Galex írta, hogy csomó szenvedését leírná viccesen, jót röhögnénk rajta, de azt nem akarja, hogy bárki lássa, hát én is így vagyok vele. És most még aranyerem sincs. :lol: :lol: De pl ezt a gátmasszázs dolgot kivesézhetnénk, mert elég sok lenne a kérdés részemről... :)

Galex, engem érdekel! Előre is köszi!
Sok irigye lett Samunak a tv miatt, azt is köszi még egyszer! :D

Villő, nagyon édes a kisfiad! Én úgy érzem, nagyon messze van még a szülés... Szívesen babáznék már. :) A képek tényleg szuper jók!

Sti, terhes mell. :D Jól teszed, hogy lazára veszed a dolgokat!

Ma voltunk dokinál. CTG rendben, méhszáj zárt, baba kb. 2670g. Ő sem lesz egy pehelysúly... :roll:
Végre nagyjából én is összepakoltam a csomagokat. Még fésű meg ilyenek kellenének bele. Ja, meg ma eszembe jutott, hogy Samunak is kéne egy kis pakk, ha hirtelen kell elindulni, legyen váltás ruhája meg pizsamája összekészítve. Na, meg egy dudlit sem ártana betenni, még mindig cumisüveggel alszik el. Erről egyelőre nem is akarom leszoktatni, nekem is kényelmes, őt is megnyugtatja.
Mondjuk kicsit nehéz úgy pakolni, hogy pénteken elutazunk, és oda is kellenének cuccok, na meg a táskák... :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, Szifla! Szép a kert meg a pocid! ;)

Bruck, ez a hasfájós téma... :) Annyira bele tudják zavarni az embert! Nekem is mindenki mást mondott az elején. Mármint hogy 3 óránként, vagy igény szerint próbálkozzak. Nem tudom, igaz-e, hogy a sűrű szopizás miatt fáj a baba hasa, szerintem ezt senki sem tudhatja biztosan. Én tartottam a 3 órát emlékeim szerint, mégis fájt Samu hasa, tekergett és szenvedett, amíg nem tudott pukizni. Sokat sírt emiatt. Már szinte semmit nem mertem enni, nehogy én ártsak neki. De múltkor Gemi írta, hogy nincs is hatása a kajáknak az anyatejre. Na, szóval hiába másodikat várom, én is totál össze vagyok zavarodva, és csak annyit tudok, hogy ezúttal nem akarok minden véleményt meghallgatni, és minden tanácsot megfogadni, hanem csak a kisfiam igényeit akarom kifigyelni, és arra hallgatni. Remélem, sikerül! ;)

Erpé, nem semmi 250km!

Tényleg Galex! Múltkor akartam kérdezni, hogy ha beindul a szülés, hogy mentek be a kórházba, ha apa nem vezet? Nem izgulsz?

Na, dugulok... :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Még annyi, hogy úgy tűnik, megszültük a baba teljes nevét.
Zsombor Benedek lesz végül, ha a szülésig nem villan be valami, amit kétlek, mert végigolvastam a Ladó-t. :) Bakter, a Zsombor bölényt jelent, nem is tudtam. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Villő
Nagyon jók a képek! :lol: :lol: :lol: :lol:

Bruck
Sokféle módszer van a szoptatásra... mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy neki és a babájának melyik jön be inkább!
És mindenre van pro és kontra... nem kell mindent meghallani... :wink:

Barátnőim, testvérem hatására, tapasztalatai alapján én azt mondom, hogy inkább kapjon a gyerek tápszert egy nyugodt, kiegyensúlyozott anyukától, mintsem egy idegroncs szoptasson... Anya-gyerek kapcsolat kialakulásában nem a táplálás módja a meghatározó, hanem az együtt töltött idő milyensége!

Judit
Nem kell mindent meghallani! :wink:
Gondolhatod, én mennyi "okos" beszólást kapok, amikor megtudják, hogy három babát várok! :oops:

Sti
Nem a ctg méri a vérnyomást, hanem akkor mikor megy ctg-re az ember, jó esetben ellenőrzik a vérnyomását is!

Macianyu
Kis enyhe, ecetes vízzel próbáld meg a csípést leöblíteni... vagy jégkocka rányomásával is csökkenthető a viszketés...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Sziasztok
Szeretnék csatlakozni hozzátok. Jelenleg 32 hetes terhes vagyok, pici lánykát várok.
Október 03-ra vagyok kiírva, de valószínű, hogy szeptember közepén programozott császárral fogok szülni, az Uzsoki korházba
Ő lesz a harmadik szülésem és a negyedik gyerkőcöm.
Villőnek gratulálok az első pici baba megérkezéséhez.

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 


Én szoptattam Csengét, 9 hónapig, 4-5 hónapos korában viszont már evett turmixos dolgokat is. Most beszerzek én is tápszert, viszont teljesen más okból, mint amit eddig leírtatok. Nekem úgy alakult a dolog, hogy ki kellett húzni egy fogam kb. akkor, amikor Csenge 1 hónapos volt. Gondolhatjátok, hogy foghúzás után mennyit tudtam enni, mikor még órákig ömlött a vér a számból. Na, hát annyi tejem is volt akkor, Manó meg nem értette, miért nem jön a tejcsi....hát jól megszenvedtük azt a pár órát, mire valamit tudtam termelni...

Villő! Nagyon szépek vagytok. Vérnyomás emelkedésre mit mondtak? Én hallottam már olyat, hogy a vérnyomás emelkedése a méhlepény elmeszesedését, keringésének csökkenését jelenti, de nem vagyok szakember.....

Judit! Itt nemcsak a stílussal vannak bajok.... :( sajnálom, nem lehet könnyű.

Én is szívesen mennék zártba, hozzám írhattok egy x-et...

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Galex: engem érdekelne a lista. Kösziiiii

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Jó regggelt!

Én alig aludtam, majdnem egész éjjel elég erős jóslóim voltak, és Viktor baba is nagyon aktív volt. Szerintem éjjel fog megindulni a szülés, akkor sokkal több fájásom van, mint napközben. 4 körül már azon gondolkoztam, hogy be kéne dobálni a maradék cuccot a táskába, aztán mintha elvágták volna, elmúlt minden és végre elaludtam. Most olyan kómás vagyok, hogy nem igaz, pedig tök jó hűvös van, és felhős.

Homeo: itt Ausztriában is gyakran találkozom a C200-zal, otthon szerintem nem is lehet kapni a patikában.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Barbazso, Rizsmike: ment a lista priviben.

Egy pipa részemről is a zárt topichoz.
Bizony, például lemaradtatok egy remek sztoriról a legutóbbi fazon-borotvámnál, még mindíg röhögök, ha eszembe jut :D

Barbazso!
Nagyon örülök, hogy bejött a tv.
A vezetésről annyit, hogy Apafej sűrűn hangoztatja, hogy ő 2 dolgot tud remekül csinálni: taxit hívni és kaját rendelni :lol: :lol: :lol: Ha nincs beállva az Üllői, akkor a kórházban vagyunk 6-8 perc alatt.Ha a vizem folyik el megint, azt még én is levezetem :D De jobban megéri taxival menni, mert a parkolás drága és akkor még haza kell valakinek hoznia a kocsit....

Villő! Szupi a blog, nagyon jók a képek! Már akartam kérdezni a Tamás vezetéknév, vagy 2 neve lett a babónak? Csak mert eddig Noelnek hívtad, vagy azt használjátok?
Kicsit bővebb szüléstörténet lesz? :D

Jaj csajok!
annyira cuki bodykat vettem tegnap. Feliratosak (nem lehetett ott hagyni kategória).
Az egyiken: Kicsi vagypk de én vagyok a főnök (nálunk a fiúk mindíg ezen "vitáznak", hogy ki a főnök)
A másikon:Íme, a te örökre szóló remekműved!!!

Nem tudtam ott hagyni. Volt még: a környék legjobb pasija is, de az nem lett volna fair :D

Utolsó szabadnapom, holnap jön haza a nagyfiú, asszem főzök valamit.

Szép napot mindenkinek, jövök még.

Witch!!!!! Hová tüntél????

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Üdv köztünk Napsugareperke!

A többi gyerkőc mekkora? Mesélj magadról!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Judit, nem csinálsz vonalzókat? Tudom, hogy Viktor baba a negyedik gyerkőc, de a többiek korát, nemét, nevét sajnos nem tudom (írtad ugyan, de annyian vagyunk, hogy sajnos ez már kiesett...)
Nagyon készülődsz te is, látom. Nekem a múlt héten voltak egyik este ismétlődő jóslóim, azóta semmi.

Zárt topik: én nem ragaszkodom hozzá, de ha a többség arra szavaz, felőlem mehet.

Barbazso, na igen, valaki fogy a szoptatás alatt, van aki, semmit nem ad le ebben az időszakban, és olyat is ismerek, aki konkrétan ekkor hízott egy csomót. Ez is tök egyéni...
Én sem nagyon fogytam a szopik alatt, sőt, sajnos nekem nem sikerült a szopi korszak után sem visszanyerni a Samu előtti súlyomat. Kb 10 kiló pluszban indultam most is - ezen csak a rendszeres sport segít nálam, soha nem voltam vékony.
Többen írjátok itt, hogy hatvanvalamennyi kilók vagytok most, és ez milyen sok. No, én nyolcvanvalamennyi, nekem a 6-os kezdetű súly kb az álomkategória :) (mondjuk 172 cm vagyok, de akkor is sok a nyolcvanas kezdet, pláne, hogy a vége nem 1 :) )

Galex, amikor Samu született, szintén én mentem be kocsival a kórházba. Apa a munkahelyéről jött és meg otthonról, és így volt egyszerűbb (mint megvárni, hogy előbb még hazaérjen...) Taxi meg tényleg egyszerűbb, igazatok van.

Indulok, be kell mennem ma a munkahelyemre ügyeket intézni.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Péntek délig nincs gáz az egész városban, mindezt megtudtuk tegnap este... Fő a megfelelő tájékoztatás ..Most nem tudok főzni, de az hagyján, fürödni sem, tudunk, ami nagyon érdekes lesz, tekintve, hogy péntek hajnalban muffmatatásra is jelenésem van.....
A mosogatni való halomban..

A kórházba menetel nálunk is érdekes lesz.. Én itthon a két gyerekkel, a potenciális beszállítóm elutazott 3 hétre, kicsi az esélye, hogy Soma megvárja, míg hazaér... Szóval itthon a két gyerekkel, Anyós Pesten dolgozik, a párom az Arénánál, telefon nem lehet nála munkaidőben, a kocsi nála.. Szóval ad hoc jelleggel nézek a szülés elé....

Napsugáreperke:
Üdv köztünk! Jól látom, hogy ikreid vannak?

Zárt topic:
Erpéhez hasonlóan sodródok az árral, ha a többség menni akar, akkor menjünk :)

Tegnap kiváltottam a dm-es bababónusz csomagot, van benne 50%-os C&A kupon :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Na jó napot!

Én a tegnapi hűtő méricskéés és nézegetés miatt semmit sem aludtam, mert még álmomban is ezen kattogtam. Ezt az amerikait szeretnénk (side by side), de basssszuuuuuus 1cm-rel annyira nem fér be, hogy akkor csak félig tudod kinyitni a terasz ajtót. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Kivagyok. :lol:

Köszi a válaszokat, megnyugodtam, hogy annyira nem vagyok kasuba. :lol: Azért volt bennem ilyen hülye kérdés, mert nálunk az Istvánban egyszer sem mérték még meg....szóval ezért nem értettem, hogy ti meg írjátok a vérnyomit, na mondom valami nálam nem klappol. :shock:

Gemini, elhiszem, gondolom mindenkinek 3-as ikrei voltak, de az tuti, hogy volt a környezetében... :mrgreen:
Én is várom majd, hogy kinek mi lesz a jó tanácsa... :lol:

Judit, jóslók nálam is mindig éjszaka vannak/voltak, de én azért remélem nem éjszaka jön. na az nekem horror volt az elsővel, bár a reggeli sem volt jobb. Nekem semmi sem jó. :shock: :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Üdv Napsugár! korán van még nekem, így át kellett gondolnom ezt a 3. szülés, 4. gyerek dolgot... :( aztán mire megvilágosodtam, megláttam a vonalzót is :)

én most vitázok a nagyommal: tegnap a tescoba rávette apát, hogy csavarjon neki olyan gumitakony izét, és hát Apa nem gondolkodik, csak cselekszik... mondtam, hogy én tuti nem vettem volna, mert biztos hogy a falon fog kikötni és a nyoma ott marad... hát így is lett... :evil: mondtam, hogy ezért Apa fog kikapni! természetesen lemosható festék ide vagy oda ezt nem lehet letörölni a falról... :evil: így egy adandó alkalommal eldugtam ezt a szart... na a gyerek most keresi és nem hiszi el, hogy "elvitte a cica" :)

na sikerült most eljutni oda, hogy legközelebb csavarunk másikat... :) még jó, hogy a gyerek nem érzi az iróniát a hangomban :) :) :)

tök izgi ahogy írjátok a fájásokat! ezzel majd meghozzátok a kedvem- egyszer... mert én még 6 hetet várni szeretnék...

ahogy néztem a köpönyeget- nem biztos hogy fürdök én jövő héten a Balcsiban... :)

Zso: szép nevet találtatok!

Bruck: két dolgot tehetsz a szopival- vagy elolvasol minden szakírást vagy semmit és én ahhoz tartom magam, hogy beosztom, hogy mi jó nekem :) az ösztön sok mindent megold.

én egyébként igény szerint szoptattam... különben nehéz lett volna kihúzni a 3 órát... így meg azért- főleg másodiknak- elég jó, kis elégedett babáim voltak. a cumisüveg meg nálunk úgy 6-7-8 hónap táján kerültek képbe, mert addig egyik se vette a szájába. a sima cumit meg köpték ki, mert nem jött belőle semmi...
egy idő után ujjat szopiztak...
na erről is vannak pro és kontra vélemények-
a lényeg az, hogy semmi sem csak fehér és fekete! de ez úgy unblock a szülői hivatásra vonatkozik... különben annyi témában lehetne vitatkozni... mindenki úgy is törekszik arra, hogy a gyereknek és a családnak jó legyen!

Zso: Martin is cumisüveges...

én a Balcsira azért viszem a kórházi táskát is... :)
tegnap átnéztem, mert annyira írjátok ezt a pakolást, nekem meg már fog sincs, hogy mi van benne, hova tettem...
most még a papírok is ott vannak, máskor a sima motyómba voltak nap mint nap... majd a nesszeszerem kell betenni, de hát az mindennapos használati eszközöm- nem vettem külön sminkkészletet a kórházba :)

Sti: én is szőke vagyok :)

Villő: tényleg nagyon szépek vagytok! viszont bennem felmerült a kérdés, hogy Ti esetleg nem Magyarországon laktok... vagy ha igen, akkor vmi fullos kórházban szültél? nagyon szép körülmények voltak!
gratulálok az egész családotokhoz!

én tegnap gondolkodtam el, mert Fanni nagyon laposan viselkedett - kivéve két bökést alulra- hogy ha most tennék a kezembe, hát meglepődnék, mert még nem hangoltam magam egy új baba kézben tartására, a személyiségére, az igazi fogadására... ott a kórházi pár nap, mikor csak én vagyok vele, apával telefon és én mesélek, hogy milyen is a gyerekünk... nekem ez még oly távoli... ehhez nekem még kéne merengeni...

most épp csuklik, de ő olyan finoman csinálja, nem annyira idegesítő mint a fiúké volt... de a lefele karnyújtogatásai, bökései meg pont hogy erősebbek...

na lehet hogy sétálunk egyet elég jó idő van :)

remélem Gemininek és Mollynak is tetszik!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: