Új privát üzeneted érkezett!

[quote="isarenikő"]A írta:isarenikőida! Az nem stimmel nekem, hogy szopi után3-4 orával bukik. Akkor elméletileg már üres kellene legyen a gyomra. Aztán lehet nem így van, de én még ezzel nem találkoztam. Mindenképpen meg kellene kérdezned egy orvost, vagy védőnőt!


Na igen. Ez nekem is fura. Hogy lehet még olyankor vmi a gyomrában? Pedig amúgy van kaki rendesen meg a súlyunk is gyarapszik. Hétfőn látja először gyerekorvos, rákérdek majd mindenre. Olyan rossz hogy a saját gyerekorvosa és a védőnő szabin van. :?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Lyndee:gratulálok a babához,és üdv újra közöttünk !!:) :)

Aida:nálunk ha bukás van akkor az mindig fehér színű

Mush:nagyon tündéri kiscsaj Sophie!

Egy kérdésem lenne:egy egy hetes babának mennyit "kell" szopiznia?Olivér 70-et,80-at szokott,ez ugye jó így?Bár mondjuk mindig kibírja a 3órát,éjjel meg akár többet is.

És akkor néhány kép: Kép Kép

solya051020
Káld
 
 
 


nem, a sima bukás nem lesz ilyen sárga... (de az, hogy én pl. még nem láttam ilyet semmit se jelent... a védőnőt érdemes megkérdezni de a tanács úgyis az ágy megemelése lesz szerintem vagy kiadják, hogy böfiztesd tovább)
Vendég
 

 
 

Böfiztetés kb. most már egész nap megy :D és szopit percenként megszakítom böfi miatt.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


aida: én hülyét kapnék ha percenként megzavarnának. szvsz akkor böfiztesd ha pihenőt tart... és emeld meg az ágy végét
Vendég
 


[quote="gwini"]A írta:gwiniida!
A Nóri nekem mindig ilyen sárgát bukott, ne aggódj! És rengeteget bukott, mert mindig túlette magát. A Lalu nem bukik, de nem is eszik eleget.


Köszi, ez megnyugtatott. :) Ráadásul Nóri már egy egészséges nagylány!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


[quote="csakegy"]a írta:csakegyida: én hülyét kapnék ha percenként megzavarnának. szvsz akkor böfiztesd ha pihenőt tart... és emeld meg az ágy végét


Oké, de a rengeteg bukás miatt muszáj iszonyat sűrűn. Minden honnan ez a tanács jön. Amúgy meg Noel képes 30 percig szünet nélkül lőtyölni. Nem kortyolgat, úgy iszik, néha majd megfullad.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


tudnatok kuldeni priviben linket babamasszazshoz? hogyan is kell masszni oket?

csaszisok. nektek is kell zoknit viselni trombozis ellen 6 hetig?

KépKép
KépKép
mush589
 
 


hahó!

musi:

de szép szofika!!!!gyönnyörű:)

aida:

lehet mire megszárad kicsit más színű, nekem 1-2x már volt h picit sárgás lett mire rászáradt most h igy belegondolok, úgyh biztos csak attól van ne aggódj!
a más folyadékról meg annyit, h nekem mindig azt tanácsolja a doki meg anyu meg mamám is, h adjak teát evés után, ill hajnalban lassan próbáljak csak azt adni (régen igy csinálták) mert sztük igy nem terhelődik annyira a gyomra és nem fáj neki annyit meg nem is bukik ugy.. én ezt nem fogadtam meg, mert csak anyatejet akarok adni, de próbáld ki, lehet neked is "erős" a tejed és az állitolag higitaná..vagy kis babavíz. és ágymegemelés:)és gyerekorvos:)


sztem akkor visszatérek az este 11es evéshez, és ugy talán a hajnali kelése lassan kitolodik reggelre, mert ezek a hajnali kelsek tényleg elég fárasztóak, viszont az is igaz, h olyan jól esik úgy lefeküdni este 9kor, h nem kell felkelnem utána 11kor, csak vmikor 1körül..ez ugy jó, ha addig le se fexek. de akkor meg megrövidül az én alvásom. jajj nem könnyű ez :? el vok bizonytalanodva..

mindenki irja h apa altatta vissza éjjel, stb. nálatok ennyit segitenek? mi külön alszunk (én a gyerekkel) ő eddig eccer se kelt fel éjjel, nem is hallja, ha mi fent vagyunk (elég messze van a két szoba meg éjjel regus nem sir csak nyöszörög) észre sem veszi h baba van aháznál csak nappal, már ha itthon van mert ugye dolgozik, szoval ő korán kel, és eszembe sem jutott h ő is felkeljen, direkt költöztem át, h alhasson, amugy meg is mondta h neki aludnia kell, stb. ti h vettétek rá h éjszakázzanak veletek?maguktol csinálják? nem mintha én akarnám, de ő azt sem engedné, h oda vegyem a babát és úgy aludjunk 3an, aztán meg mindig felébredne ha szoptatok..

andy

Kép
andy30
 
 


aida:

ha ennyire jön a tejed, próbálj olyan helyzetben szoptatni amikor nem ömlik úgy, szoval h pl te fexel ő meg rajtad, neh ő lentebb legyen mint a cicid (gravitáció), meg ha előtte fejsz, akkor csak nem ömlik ugy nem?-ehhez nem értek mert én nem fejek.

Kép
andy30
 
 


Sziasztok!

Szerintetek az jó ha Marcit 3300 grammal engedték el a kórházból és most kb. 3600 gramm?? Hétfőn is mértük akkor 3400 grammot! Ja és 3390-el született!!!
Köszi!
Vendég
 


És akkor azt hiszem ezzel még adós vagyok.

Szüléstörténet:

Az "egész" kedden kezdődött,egész nap fájt a derekam,de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget,gondoltam sok volt a takarítás,stb.És még apával azon hülyültünk h lehet ez már a szülés jele lesz.Persze nem gondoltuk komolyan,mert gondoltuk nekünk úgysem lesz olyan szerencsénk h időben kibújjon a fiatal Úr,pláne nem pont a kiírt napom.Este elég későn aludtunk el,Réka nem hagyott minket,folyton bújt,puszilgatott(így vissza gondolva,lehet h ő ezt megérezte h lesz vmi...)...A derék fájás is elmúlt,gondoltam ebből nem lesz semmi.
Aztán hajnali 5-kor mentem wc-re,és mikor felállok,látom h vérzek,nagyon megilyedtem,nem is az járt a fejemben h lehet nem sokára szülök hanem hogy itthon kell hagynom Rékát,és nem tudom h fogom kibírni az 5napot,amit bennt kell lenni a kórházba.
Gyorsan szóltam apának,hogy mi van,és elkezdtünk pakolászni.És onnantól kezdve már szépen lassan jöttek is a görcsök,igaz még csak 10percenként,de legalább voltak.Nem tudtuk eldönteni h mi legyen menjünk e a kh-b vagy várjunk még reggelig,mivel úgyis menni kellett nst-re.Aztán abban maradtunk ha abba marad a vérzés akkor maradunk,így is lett.Még aludni is tudtam 8-ig,aztán indulás volt.Szóltunk anyumnak h menni kell,ő jött is vigyázni Rékára,aki persze h felkellt,amit nagyon nem akartam.Persze elkezdtem bőgni,h nem akarom itthon hagyni,stb...
Odaértünk a kh-ba,doki megvizsgált,mondta h maradok,ma szülés lesz.Feltettek gépre,szépen mutatta a fájásokat.Aztán előkészítettek,borotválás,beöntés...Majd doki burkot repesztett(szép tiszta volt a magzatvíz)és azt hittük majd onnantól gyorsabbodik a helyzet,de nem így lett.Még mindig csak 10percesek voltak a fájások,ekkor kpatm infúziót,és az sem nagyon akart használni,aztán vmi inyekciót is kaptam és emelték az infúzió csepp számát,na és onnatól begyorsultak az események.egyik pillanatról a másikra nyomnom kellett,persze még nem lehetett,alig bírtam ki,még szerencse apa bent volt velem ,és maszírozta a derekam minden fájásnál.
Mellettem egy kismama éppen szült,így végig kellett hallgatnom egy szülést(az volt a 3.szülés aznap,az enyém a 4.)....Nem volt kellemes.De aztán eljött az én időm is,doki jött megvizsgált,mondta h szereljék át a szülőágyat,már látja Olivér fejét.Úgy bírtam megkérte apát h segítsen ő is.....Aztán a harmadik nagyobb nyomásra kibújt Olivér 3490g-mal,és 50cm-rel.Volt gátmetszés is 3varratom lett.
Ezt az érzést nem lehet leírni,ezt át kell érezni,így a második szülés után is azt mondom h bármikor újra csinálnám.Nagyon boldogok vagyunk így négyen,és Réka is nagyon imádja a kisöccsét.

solya051020
Káld
 
 
 


A túl erős tej tudtommal baromság... Örüljön akinek elég a teje, nem kéne hazavágni szerencsétlenek éppencsak kialakuló bélflóráját...

egyébként meg szerintem akkor lehet tiszta lelkiismerettel elhagyni az éjszakai szoptatást ha a gyerkőc is úgy akarja és/vagy beáll a cukorháztartása ezért nem éhezik meg olyan gyakran... örülni kellene, hogy jó az étvágya... addig meg sajna túl kell élni...

Pasik befogása: első gyereknél az ember megteheti, hogy alszik nap közben amikor alszik a gyerek. A pasik nem tehetik meg, nekik egész nap a mamutokat kell kergetni. Én is kihagyom a férjem az éjszakázásból cserébe ha itthon van akkor aludhatok egy nagyot (ld. én ugye a nagylány miatt nem tehetem meg, hogy nap közben is aludjak ha egyedül vagyok itthon). Tök aranyos amikor a pasik is beszállnak csak érdmes erre a mamutvadászatosdira is gondolni... (normális esetben persze... hasfájós gyereknél ugye ez nem működik, ott az anyának sincs ideje nappal aludni így tényleg két ember kell ahhoz, hogy ne zakkanjon meg... de ahogy a hozzászólásokat olvasom, itt nincsenek ilyen gázos babák...). Mondjuk anyatejes babánál eleve nem tudom, mit tud egy pasi csinálni - hacsak nem ad lefejt tejet a babának ami nem igazán szerencsés az anya tejtermelése szempontjából...
Vendég
 


Zsiráf:
Annát is a SOTE II-n szültem, én 6 hónapos korában kaptam papírt arról, hogy nem lett jó a PKU-ja... Azt hittem hülyét kapok, nem kapkodták el a dolgot...

Az éjszakázásba én sem vontam bele Apát, ha beteg volt, vagy nagy volt a nyűgi, magától jött, de sosem lökdöstem, hogy menjen. Egész nap vezet, nem akarok táskás szemű karambolos férjet...
Hétvégén viszont kiharcoltam egy fél óra-órát, és akkor elmentem sétálni, én meg pihiztem kicsit :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Solya: nekem a kórházban azt mondták, hogy az első héten úgy jó a tejci evés, hogy ahány napos annyiszor 10!

Apa: nálunk felkel éjjel, de csak akkor ha szopiztattam és utána valamiért nyöszörög a kisember. Igaz ő most itthon van szabin, tehát nem hajt a multiknak!!! Amúgy rendkívül segítőkész és mindig megnyugtat. Imádom érte! :lol: :lol:
Vendég
 


Látom nekem nem válaszolt senki!!!!!!!!!!!! :cry: :cry:
Akkor most szenvedek tovább! :( :(
susy75
 
 


nekem is sokat van utón a párom és nem is szeretném ha fáradt lenne, meg éjjel téleg nem tudna micsinálni, csak láttam h többen irták h éjjel apa altatta stb.

az erős tej-gyenge tej szintén a régiek mondása, nemtom van-e benne vmi, de az biztos, h nekem pl nem jön sugárban, mint egyeseknek (többen mesélték), mégis nagyon sokat eszik a manóm (fejéssel meg nem jön :roll: fene tudja h van ez, lényeg h hiznak a bébik, és aida sztem az a lényeg h Noel hizik, meg h ez az egész csak pár hónapig tart, addig kell kibirni.

csaki:

nem azért variálok az éjjelel, mert nem akarom, h felkeljen, v vmi, hanem h hosszú távon melyik lenne kifizetődőbb. tudom (aszem te irtad) h pár hó és ugyis beáll ugy ah ő akar, remélem ez a nappalra is igaz, mert nálunk csak azzal van gond. sztem amugy nem fogom kelteni ma sem 11kor, hadd keljen amikor ő akar. én ugyis birom, akkor meg?

andy

Kép
andy30
 
 


suzy:

sajna nemtom.. én reggel szoktam egy gyenge kávét inni rá, ha érzem h aznap fejfájós lennék. amugy terhesen algopírint engedtek meg nekem saridont (mert nekem csak az használ) pedig rá van irva h ne. nemtom.

vera:

egyik unokatesóm epilepsziás volt, és azért volt, mert kinőtte!!! állitolag csomó betegséget ami gyerekkorban jön ki pl. asztma és az epilepszia is ilyen!kinőhetik. neki kb 12éves korára szűnt meg. bizakodj!!én drukkolok

Kép
andy30
 
 


Solya! Köszönjük a történetedet.
Nagyon szép kis család vagytok! Nagyon édes Olivér! Réka egyáltalán nem féltékeny?

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


andy: a "régiek mondása" az is, hogy hagyjuk sírni a gyereket mert attól erősödik a tüdeje... vagy, hogy ne vegyük fel sokat mert akkor elkényeztetjük...

Jaaaa.... kaptam egy tök jó könyvet karácsonyra. Ha valaki könyvesbolt közelében jár, nézzen bele... szerintem sokkal jobb mint a suttogó :) Margot Sunderland: Okosan nevelni tudni kell
Vendég
 


apa:nálunk miota haza jöttünk apa teljesen bedobja magát.nem várom el tőle de a kisasszony ha sir gyorsabban oda repül mint én.volt egy este amikor hulla voltam ,Vivi nem akart aludni.akkor ünnepelte a lányát. :D cuni a kezembe én meg szinte ülve aludtam..haza ért,elvette tőlem,én bealudtam neki meg 5 perc alatt elaludt a csajszi.

nálunk tegnap volt az első súly mérés...
szülési súly:3400 gr
hazahozos:3260 gr
tegnap esti:3600 gr :D :shock: ugyhogy teljesen meg vagyok elégedve-

Kép

Kép
nikianya21
 
 


suzy.
paracetamolt siman vehetsz be. en is szedem a hatamra

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok!
Rakok képet az Mi Drága Kisfiunkról Petrikről: Kép

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Aida! Ne aggódj a sárga bukás miatt, nekem mindhárom babucim bukott sárgát, és hasonló mennyiségekben, mint a tiéd. Azért sárga, meg darabos, mert félig-meddig meg van emésztve. Nem gond, ha visszajön, a reflux az, amikor sugárban hányja ki a tejet(a nagyfiam ilyen volt sajna, de ő is elnőtte). Valószínűleg még nem tökéletes a gyomorszájának a működése, és azért is jön vissza a tej, vagy pedig tényleg többet eszik. Ha a széklete rendben van, és a súlygyarapodás is, akkor nincs vele semmi gond. A székletről meg annyit, hogy nekem Szofi amikor csak szopizott, volt, hogy 10 napig nem kakilt. Azt mondta a védőnő, hogy ha tud pukizni, és nem sír(feltehetőleg nem fáj a hasa), akkor nincs gond, azt jelenti, hogy jól hasznosítja az anyatejet.
Úgyhogy ne aggódj, teljesen normálisan működik Noel, néhány hét, és csökkeni fog a bukás is meglátod. Tényleg csak arra figyelj, hogy lehetőleg ne csússzon neki félre.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Anita, csoda aranyos a nagyfiad! :)

Csibe, köszönöm a megnyugtatást. Remélem is hogy ez a helyzet. Szegényem most is az volt, hogy evett reggel aztán böfizés közben jött vissza folyamatosan a tej.. :( Mindig rossz mert félek hogy rossz a tejem vagy ilyesmi.

Vettünk Infacolt, azzal kapcsolatban egy kérdés:
Az ugye alul-felül levegőt csinál. Felül a levegő kijövetelével nincs gond, sokat büffent szép nagyot meg ugye sokat bukik ami szintén böfi is egyben. Ha adok neki ilyen cseppeket nem fog még többet bukni szegényem?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida! semmi baj a tejeddel, nyugodj meg. Oylan nincs, hogy rossz tej....a zacskós na az lehet rossz :twisted:
Velünk is ugyanez volt a helyzet, Máté nagyon mohón evett, sokat bukott. Mi kaptunk rá egy spéci tápszert amiből egy picit kellett neki adni kaja előtt és megszűnt tőle! Mindenképp kérd meg az orvost, hogy vizsgálja meg mert a reflux nem feltétlen jelent sugárban hányást és ha időben el van kapva akkor gyorsan "orvosolható".
Az lenne a legjobb ha tartanátok a dokinál vagy a védőnőnél egy próba szopit, hogy lássa mennyit és hogyan bukik vissza mert lehet, hogy amit Te soknak látsz az még bőven belefér!
katuska79
 
 


Suzy: én (mi) a kórházban algopirint kaptunk! Tehát gondolom azt lehet!
Vendég
 


[quote="susy75"]L írta:susy75ányok, szoptatás alatt milyen gyógyszert lehet bevenni fejfájásra????? :roll: :roll: :roll: :?: :?:


Algopyrin! Védőnőm és a kórházban is ezen a véleményen voltak. Én be is vettem, mert nagyon erős fejfájásom volt a 2. napon.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Katuska, köszönöm. Konzultálni fogok, ha végre látja már gyerekorvos.. :evil: Ezért rossz karácsonykor szülni. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Az Infacolos kérdésemre aki tud válaszoljon kérlek, mert addig nem merek neki adni. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

AIDA: NYUGI!!! Nekem is sárgát bukik, ha bukik!!! Amúgy meg már írtam, a te tejed a te babádnak van, és neki a legjobb, az első lépés, hogy ezt elhisszük, utána

Andy: Nekem ritkán szokott bukni, de akkor sárga, reggel veszem észre a peluson. Ne aggódj nekem is a cicin alszik el a legtöbbször. Szerintem ez az első hetekben egyáltalán nem gond. Én annyit szoktam csinálni, hogy ha pl. jön a hugom, odaadom neki, és most már nála is elalszik, nála nem cicire, hanem ringatásra…. Apa is rendszeresen átveszi, talán így nem szokja meg, hogy csak a cicicicicicicici.

Andy, azt a verziót csináld, amelyik Neked jobb!! Azért érdemes „nem kelteni” mert az az út vezet az átalvós éjszakához! Jaj, ahogy ezt így leírtam…..

Mush: Én is csodálkozom, hogy hogyan bírom, már több mint két hete. Azelőtt, ha nem aludtam meg a 9-10 órát, beszélni sem lehetett velem. Most meg alszom ugyan de részletekben, tegnap előtt voltam egy családi karácsonyon (Apa vigyázott Domira), bementem a füribe és 10 perc után puccba-parádéba jöttem ki, ezzel azelőtt egy órát szórakoztam..:)



manna
mannababoca
 
 


Mush:
[quote]c írta:saszisok. nektek is kell zoknit viselni trombozis ellen 6 hetig?
--------------------------------------------------------------------------------

jesszus! :lol: én még ilyet nem is hallottam pedig kettő csaszin túl vagyok. :roll:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


suzy algopirinmehet

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Gondolhatjátok én meg még a két nagyhoz is járkálok takargatni öket,pisilni kell nekik menni éjjel,mellette meg a baba 3 óránként... :?

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok,

Tényleg van még két egyben kismamánk? Vagy nem vagyok naprakész?

Aida: olvastam a szül.történetedet. Miért utasítottad el először az oxitocint?
Jó, hogy sok tejed van, ez nagy kincs.
Gratulálok a babádhoz, elismerésem, vékony alkatodhoz képest nagy babát tudtál megszülni. Végül melyik orvosnál? Az eredetinél, vagy újat fogadtál?

Sarmon: őszinte elismerésem. Nálunk én szinte csak a legkisebbel kell foglalkozzak, éjjel is vele alszom, apa bevállalta Dávidot (ő most 2 éves), ez nagy segítség. Napközben sem vagyok egyedül a kicsikkel, vagy mama, vagy apa vagy Gabika (a bébiszitterünk) segít. Az előzőeknél nem volt ekkora segítségem, meg is szenvedtem rendesen. Most ez jó, és jól is esik, hogy mindenki segíteni akar, és a férjem is úgy tervezi, hogy ha más nem, akkor legalább ő vagy a nagyfiam itthon legyen. Dávid még kicsi ahhoz, hogy megértse van tőle egy kisebb, akinek általában nagyobb szüksége van rám.
Takarítanom és vasalnom sem kell, csak főzés-mosás-rendrakás a feladatom. Ennyi belefér. Szerencsére Ádám nagyon jó baba, bár már egyre többet igényel belőlem és a környezetéből. Elvégre már elmúlt egy hónapos.

Brigitta

Kép
Kép
Kép
bb
 
 


hahó!

aida: sztem se aggódj, majd a doki megnyugtat!

manna:

úgy döntöttem nem keltem, majd beáll ah ő szeretne.. ma a 4órás kelése után 10ig aludtunk együtt közben 2szer szopzott is, olyan jóóóó volt! lehet ilyet mondani h egyre jobban imádom? ez ugy hangzik mintha eddig nem imádtam volna annyira :roll: pedig de de mégis ezt érzem..napról napra :lol: tegnap apa altatta du. és annyira féltékeny voltam és alig birtam ki azt a 2 órát mire felkelt megint szopizni már annyira hiányzott!


ma egyedül voltunk sétizni elsőzör (eddig nem mertem:) és olyan jó volt!

anita:

micsoda gyönyörű és nagy baba!!:)grat


aida:

infacolt sztem nyugodtan adjad

Kép
andy30
 
 


ja és tegnap irtam egy uj cuccot hascsikarásra amit most kaptunk (dmből van) gripe water nem grape water bocsi

kérdés:

ti h fogadtok vendéget? az 1.pár hétben annyira könnyű volt, mert Regus elég alvós nyugis volt, de most h már 6hetes mingyá sokkal sirósabb és élénkebb (ami inkább rosszat jelent) és emiatt sose tudom hányra jöjjenek mi a legjobb ill h előtte aludjon vagy egyen vagy egyik sem mert igy is ugy is sir..jó kb 20 percig birja h ölbe veszik hangoskodnak felette de aztán ugy eltörik a mécses h mehetek be vele szoptatni a szobába va a vendégek menekülnek. ezt nem lehet vhogy máshogy? vagy hivjam amikor alszik és csak a kiságyban nézegessék? mert ez igy nekem is rossz (nemtok beszélgetni pedig ugy hiányzik a társaság tegnap is tökre készültem apumékra erre félóra után elszaladtak mert manó elkezdett sirni és aszitték zavarnak ill én sem tudtam rájuk figyizni:( meg manónak is mert stresszel meg a vendégeknek is..




andy

Kép
andy30
 
 


Ha teljesen egészséges a baba, fel ne keltsétek éjjel csak azért, hogy enni adjatok neki. Adjatok hálát, hogy alszik. Minden anyuka ilyen gyerekre vágyik. Én is. Állítólag 6 hetesen, illetve ha eléri az 5 kilót, már képesek átaludni az éjszakát. Sajnos én még nem tapasztaltam ilyet, de nagyon vágyom rá.

Az utolsó gyereket vállalóktól kérdezem:
Nektek is van rossz érzésetek attól, hogy tudjátok már soha többet nem lesztek terhesek, nem fogtok szülni, nem lesz újszülött körülöttetek? Hihetetlen, de annyira irigylem azokat, akik még mindezek előtt állnak. Rossz érzés, hogy tudom, ez volt az utolsó terhességem. Furcsa.

Brigitta

Kép
Kép
Kép
bb
 
 


Andy:
Szerintem mindenki megértő egy újszülöttes családdal. Én pl. van aki előtt szoktam szoptatni (barátnő, mamák), ez könnyebb, ha pedig olyan vendégek vannak, akik előtt nem, akkor elvonulok, 10 percet kibírnak nélkülünk, aztán újra velük vagyok. HA a baba nem jól viseli a vendégeket, akkor egy ideig nélkülözd. Ő diktál, ezután már mindig - legalábbis nálunk a gyerek érdekei vannak előtérben. Sokan "nevelik", ld. Suttogó, de én azt vallom, hogy úgy kell tennünk, ahogy a gyerek megkívánja.

Brigitta

Kép
Kép
Kép
bb
 
 


[quote="bb"]
írta:
bbAida: olvastam a szül.történetedet. Miért utasítottad el először az oxitocint?
Jó, hogy sok tejed van, ez nagy kincs.
Gratulálok a babádhoz, elismerésem, vékony alkatodhoz képest nagy babát tudtál megszülni. Végül melyik orvosnál? Az eredetinél, vagy újat fogadtál?


Azért utasítottam el, mert nagyon szerettem volna ilyen mesterséges beavatkozások nélkül szülni és akkor még tudtam hogy a tágulási szakra biztosan van erőm és hát utána a sétálgatás meg is tette a hatását. Nem bánom, hogy csak később kaptam.

Új orvost fogadtam, azt aki még 15 és 19 hetesen vizsgált a görcseim miatt. De az ügyeletes orvos is bejött hozzám az elhúzódó kitolás meg a vákum miatt.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: értem, bár akkor nem értem miért kértél érzéstelenítőt, szerintem ez nagyobb beavatkozás a természetbe. Mindegy.

Brigitta

Kép
Kép
Kép
bb
 
 


Infacol:
A leírás szerint még túladagolni is szinte lehetetlen, vagyis még az sem árt. Nyugodtan adjátok a babának, ha hasfájásra gyanakodtok.

Brigitta

Kép
Kép
Kép
bb
 
 


Mush! Ez a harisnyaviselés dolog nekem is elég fura! De már semmin nem lepődök meg. Olaszországban az egyik barátnőm pl. antibiotikumot kapott csaszi előtt és után, a fertőzés elkerülése végett. Ez is elég fura.
Itt egyébként, ha valaki hajlamos a trombozísra (mint sajnos én is) szülés előtt és után hat hétig szuja magába a Clexant. Harisnyát nem kell hordanom!

Segítséggel kapcsolatban! Úgy tűnik nekem sem nagyon lesz segítségem a két gyerek mellé. Férjem január közepétől külfölre utazik én meg maradok éjjel, nappal egyedül 2 gyerekkel. Egyelőre még nem tudom hogyan, de valahogy majdcsak megoldom!

KÉRDÉS! Akinek volt fogadott szülésznője - mennyit adtatok neki és kb mennyi időt töltött veletek?

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


[quote="bb"]A írta:bbida: értem, bár akkor nem értem miért kértél érzéstelenítőt, szerintem ez nagyobb beavatkozás a természetbe. Mindegy.


Végülis lehet. :) De én valahogy úgy értettem, hogy nem akartam mesterségesen befolyásolni a menetét, hosszát, gyorsaságát. Az érzéstelenítőnek ilyen hatása nincs. Legalábbis azt mondták.. :roll: Az csak fájdalomcsillapításra szolgált (volna) ha hatott volna. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


[quote="isarenikő"]
írta:
isarenikőKÉRDÉS! Akinek volt fogadott szülésznője - mennyit adtatok neki és kb mennyi időt töltött veletek?


Nálunk végig ott volt a szülésnél, sokat segített, utána egyszer jött be rám nézni és mi 15ezer Ft-ot adtunk neki.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Enikő: nekem volt, és mi 20 pénzt adtunk neki,de úgy, hogy nem kérdeztük meg, mennyi a "tarifa" szóval "meglepi" volt. Nekem nagyon sokat jelentett, hogy velem volt, sokat foglalkozott velem, öntötte belém a lelket, hozott nekem "szülős zene" CD-t, aztán meg később az osztályon is sokszor benézett hozzám. És azért én 24 órára voltam a szülőszoba vendége :D

Na, erről eszembe jutott, mi volt valamelyik nap...
Felhívott a barátnőm, aki jan. 7-re van kiírva, és ugyanott szül, ahol én, és ugyanaz a dokija, hogy hétvégén taliztak a szülésznővel. Még régebben tőlem kérte el a számát, mert ugye nálam bevált. Aztán kérdezte, hogy mi rákérdeztünk-e előre az anyagiakra. Mondtam, hogy nem, mert igazából eszünkbe se jutott, nem vagyunk az a borítékozós típus. A dokinál ugye egyértelmű volt, ő megmondta a tarifát... Erre mondja barátnőm, hogy ők megkérdezték, és hát konkrét összeg nem hangzott el, csak annyi, hogy azt szeretik, ha az orvos tarifájának a felét kapják. Hát, én majdnem dobtam egy hátast, mert az 40 pénz lett volna :shock: :evil: De ez azért buziság, mert én egy percig sem éreztem, hogy kevesebbet törődött volna velem, épphogy a fenekem nem nyalta fényesre szülés közben, pedig mi nem kecsegtettük lóvéval... Ráadásul úgy jött be hozzám, hogy előző éjjel műszakban volt a szülészeten, aznap éjjel meg az osztályon, és cserélt miattam, pedig ezért már majdnem kirúgták előtte.
Mindegy, ezt mondtam a barátnőmnek, erre még hozzátette, hogy amikor eljöttek tőle, a párja azért egy 5000-est becsúsztatott a zsebébe "kezdőrészletként". Basszus, most én nem élek ezen a földön vagy mi a fene van????? Hát dugdosson neki a 220... Szánalmas egy világban élünk, de tisztán látszik, hogy egyik dolog generálja a másikat. A szülésznők és társaik azért várják el a pénzt, mert vannak ilyen emberek, és azért vannak ilyen emberek, mert az előbbiek pénzt várnak, és az emberek azt hiszik, hogy ha többet adnak, többet kapnak...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gabilany79 2008.12.27 15:21-kor.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Aida: Szegény, biztos megijedtél, hogy vártad a fájdalomcsillapító hatását, az meg nem igazán lett. Vajúdásnál az ember annyira szeretné, hogy ne fájjon, bár tudja, hogy ezzel tágul, és halad előre a szülés, de mégis.

Szülésznő: nekem nem volt fogadott, de nagyon rendes csajt fogtam ki (már írtam róla), én 20-at adtam neki. Azt hallottam, hogy az orvosnak adott pénz felét szokták neki adni. Én ezt sokallom, de persze attól függ mennyi ideig tart a szülés, mennyit segít, a terhesség alatt is tartod-e vele a kapcsolatot, stb.

Isarenikő: Mára vagy kiírva? Ez izgi. Érzel valamit? Sajnállak, hogy egyedül leszel januárban. Anyukád, anyósod esetleg? Nem tudom 2 éves nagyfiad hogyan viselkedik, nálunk nagy a hiszti mostanában, sőt egy néhány hete még talán fokozódott is, gondolom a megváltozott környezeti hatások miatt. Remélem nagyon, hogy átmeneti. Nekem ő most nagyobb teher, mint az újszülött.

Brigitta

Kép
Kép
Kép
bb
 
 


Aida: nem kötözködni akarok, de nekem az volt az első, amit az EDA-ról mondtak, hogy megrövidíti a vajúdást, és meghosszabbítja a kitolást, mert lazítja a méhszájat és serkenti a méhlepény vérkeringését. :wink:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabilány: sajnos ilyen a világ. Én ugyan nem kérdeztem a dokimat sem a tarifáról, egyik szülésem előtt sem. Ha jól emlékszem 13 éve 40-et adtam neki, 2 éve 70-et, most 100-at. Nem tudom mennyit kért volna, ha kérdezem, de szerintem azt mondta volna, hogy amennyit gondolok. (Naiv vagyok?) Mindenesetre 14 éve kedves, lelkiismeretes velem, úgyhogy vagy nem befolyásolta a pénz, vagy eltaláltam a tarifát!?

Egyébként mennyit mondanak a dokik, ha rákérdeztek a tarifára? És mennyi egy vizit a maszek rendelésen?

Brigitta

Kép
Kép
Kép
bb
 
 


Fájdalomcsillapításról én is csak annyit hallottam, hogy elhúzódik a szülés, nem érzed annyira tolófájásokat sem.

Brigitta

Kép
Kép
Kép
bb
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?