Új privát üzeneted érkezett!

hahó!


zsebi:

sógornőm most szülte a 2.-at és mondta h nagyon fáj a méhösszehuzódás neki jobban mint az 1.-nél ugyh tuti van összefüggés..ugy irigylem mert meg tudta szoptatni még akkor zsombit..


gabi:

most is 120at evett és nem alszik!!! éjjel viszont alszik ez igy van rendjén:)


zöldi:

a cumitól nem lesz cumizavaros a babó? mástól is kérdezem aki cumit adott a bébinek..én nem vagyok híve, bár eccer már megpróbáltam mert annyira sirt a hasa miatt, de nem kellett neki :)

na nézek fotókat


andy

Kép
andy30
 
 


na
Kép
szerelem

Kép
alszom

Kép
most is

Kép
all inclusive

Kép
apa

Kép
anya

Kép
én

Kép
andy30
 
 


Sziasztok türelmetlenkedők :)))))

Ne akarjatok akkor szülni amikor front van mert olyankor mindenhol teltház van...

(engem meg mintha agyonvertek volna... férjem reggel 8-kor ébredt, akkor félálomban megetettem Lucát, tisztába tettem Lillát... aztán se kép se hang... még rémlett, hogy a férjem elköszönt tőlünk... aztán rémlik, hogy Luca éhes volt, megetettem... aztán almát mostam Lillának (úgy rémlik:) és tisztábatettem... aztán fene tudja... a lényeg az, hogy a férjem 1/2 1-kor hívott, hogy jön haza a melóból, vegyen-e valamit útközben... a köztes idő meg egyszerűen kiesett... szép... nem? Csoda, hogy Lilla nem döntötte össze a lakást és összesen egy csokimikulást evett meg (eddig még soha nem kapott csokit de ezt úgy látom sikeresen megszerezte amíg én aludtam... jó nagy volt, vigyorgott is utána jó sokáig :) Ja, és félálomban Luca is nagy orgiát csaphatott mert amikor ébredtem jól rámbukta a felét...)

Éljen a kétgyerekes élet :))) (fúúúú... és a java csak most jön...)
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Trombi! Mikor voltál ctg-n? Én is bennt voltam 8-10-ig. Az a nő tényleg nagyon gépies volt a másikhoz képest.

Mostanában valahogy semmihez nincs kedvem. Étvágyam sincs és van valami hülye gombám amitől nagyon szenvedek.
Voltam tegnap uh-on is azt is elég gyorsan lerendezték, a becsült súly 3260g. Kiváncsi vagyok mekkora lesz Gergő, ha kibújik.

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


Andy: tünemény ez a Regi lányzó! Felveszem a menyjelöltek sorába!!! :lol: :lol:
Vendég
 


Andy: Tüüündéri :)))) (cumi: én nagyon ellenzem -ld. neki inkább cici kellene olyankor- plusz szerintem magával szúr ki az ember ha rászoktatja... mert lehet, hogy jobban alszik tőle, de ha kiejti a szájából akkor lehet, hogy 5 percenként ébreszti az embert... Mondjuk 6-8 hetes kortól már én is használtam de szigorúan csak nappal és csak amikor úton voltunk és lehetetlen volt megszoptatni... olyankor viszont életmentő volt és nem is lett tőle cumizavaros... Mondjuk később én direkt próbáltam rászoktatni, nehogy az ujját szopja helyette de akkor már nem sikerült... Mondjuk Lilla szerencsére már csak elalvásnál szopja az ujját és akkor is csak néhány percig de állítólag a fogaknak jobb lenne a cumi... de szerintem ez egyike a történelem nagy vitáinak ahol soha senkinek nincs igaza:)))))
Vendég
 


CSakegy: kitartást!!!!! Majd belejössz a kétgyermekes életbe!!! Ügyes vagy te nagyon!!!! :lol: :lol:
Vendég
 


Erika - akkor pont elkerültük egymást, én 11-re mentem (mondjuk még 3/4 sem volt, már benn feküdtem - gyorsan lezavarta a nőci az emberkéket)

Kép
trombibébi
 
 


Andy - nagyon szép baba Regi, és nagyon cuki a takarója!

Kép
trombibébi
 
 


Dióhéj:
(később lesznek friss képek is...ha még nem únjátok)

[quote]Z írta:öldi! Ezek szerint szépen haladtok mindennel! Tejcsi, alvás rendben? Igazodik Hanna a Te ritmusodhoz? (Éjjel fent, nappal alvás?) Vagy még csak szokjátok egymást?


Sina! 4 nap alatt sikerült rendbehoznunk a szoptatás terén, amit a kórházban el.....tak. Cukros víz nagylyuku cuclival és társai...
Már 100-akat szopikázik átlagban 2-3 óránként, éjjel 4-5 órát alszik egyhuzamban...na jó, nem mindig, de a 6-7 óra alvás megvan két részletben, és ha álmos lennék - de nem vagyok - akkor délután is beleférne 2 óra pótlás.

[quote]z írta:oldi. ti hasznaljatok a legzesfiyelot a mozesban?

Musi! Bizony ám, egy lapot betettünk. Tök meggugtató!
Ellopnám az ötletedet, ha nem baj...
Ha valakinek szüksége van tanácsra szopiügyben, vagy más védőnéni dologban, akkor ZÖLDDEL írja pár sorban a kérdését, mert az egészet nem tuti, hogy el tudom olvasni, de a zöldre ugrok! :)

[quote]z írta:öldi:

a cumitól nem lesz cumizavaros a babó? mástól is kérdezem aki cumit adott a bébinek..én nem vagyok híve, bár eccer már megpróbáltam mert annyira sirt a hasa miatt, de nem kellett neki


Andi! Nem, csak az etetőcumitól lehet, ha rossz.

Kép
zölddisznó
 
 


Trombi! Én 8.30-ra mentem és 8.20-kor már végeztem. Tényleg nem szórakozott sokáig senkivel. Utána 1 órát vártam az uh-ra. Lehet, hogy a másik csaj egy kicsit mézes-mázas, de én sokkal jobban éreztem magam, mikor ő volt ott. Valahogy kellemesebb volt a légkör.
Neked holnap kéne szülni! Ha nem lesz semmi, akkor milyen sűrűn kell bejárnod a klinikára?

Andy! Regi olyan édes!

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


Ma nagyon kihalt a topic! Mindenki elment szülni???
agy várjátok a Mikulást? :wink:

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


Halihó!

Szia Zöldi"Topikmami"! :lol: Várjuk ám a képeket! Abból sosem elég! És motiváló! Hogy ki vár ránk! :D

Aki ért a homeopátiás dolgokhoz! Segítsetek! A cimicifugából csak a 15 ch hígitásút tudtuk beszerezni. Kb. egy hete találtam neten leírást ezekről a hígításos értékekről, de elfelejtettem elmenteni és most nem találom! Szóval az a kérdés, hogy ez a 15CH jelzésű ugyanúgy megfelel-e, vagy szigorúan csak az 5CH-s alkalmazható?

Regi baba napról-napra szebb!

Bébic! A nagy boldogságban remélem, hogy lesz időd beköszönni és néhány képet velünk is megosztani kicsi Ákosról! Még majd jövök!

Kicsit bepunnyadt a topik, nem? Mindenki szül???????
sinaszi
 
 


Niki! Majd mesélj, hogy mit szólt a kiscsaj a mikiajándékokhoz!!! Csinálj képeket róla, amikor megtalálja az ajándékot!

Trombi! Remélem, hogy elmúltak a rossz gondolatok!

Csaki! Te könnyen mondod, hogy ne türelmetlenkedjünk! :twisted: Remélem, hogy azért sikerül pihengetned!
sinaszi
 
 


Jól rémlik, hogy Solya is rég jelentkezett??
sinaszi
 
 


ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉNNNNNNNNNNNNNNN MMMMMMMMMMMMÉÉÉÉÉÉÉÉÉGGGGGGGGGG NNNNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEMMMMMMMMMMMMMMMMMM SSSSSSSSSSSSSZZZZZZZZZZZZZZÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜLLLLLLLLLLLLLÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖKKKKKKKKKKKKK!!! :cry:
Vendég
 


Bocika! Okéééééééééééééééééééééééééééééé! Nyugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! :twisted:
sinaszi
 
 


[quote] írta:n 8.30-ra mentem és 8.20-kor már végeztem
Hú, de gyorsan végeztél Erika! ;)

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok

Sina
Én még egyben! :lol: A homeopátiás dolgokhoz sajnos nem értek! :( :oops:

Aida
Egyben vagy még?Lehet beelőzöl! :wink:

edoci
 
 


Edoci! Úgy emlékeztem, hogy Te 2 nappal vagy előttem... Ja! De most nézem: nekem is csak 5 nap???? Ez milyen kellemes meglepetés! :P Mátéval megdumáltad, hogy jön a Tesó??? Miki járt Nálatok?

Tényleg! Csaki! Lillánál járt a Miki?

BB! Azért néha kukkolj be! Hozz híreket és képeket!

Zöldi! Ne szőrözz má'! Te aztán kipihent vagy, hogy mindent észreveszel! :wink:
sinaszi
 
 


Mushi!!!!!!!!!!!!!! Merre jársz? Fogadjunk megint vasalsz vagy takarítasz! Remélem, hogy inkább pihizel!
sinaszi
 
 


Sina
Nálunk már reggel jött a Mikulás,Máté tele is zabálta magát édességgel! :roll: :wink: Megdumáltam vele hogy most már bármikor jöhet a kistesó,de nem nagyon érdekli! :shock: Szerintem akkor fog nagyot nézni ha hazahozzuk! :lol:

edoci
 
 


Erika - terminus után 2 naponta kell menni, már hétfőn rögtön megyek a dokimhoz - ha addig nem.....
Aztán 1 hét után befekvés.

Sina - én erről a homeósokról azt tudom, hogy nekem mindegyikből a 30-asat ajánlották, de azokat már a szülőszobára, vajúdás idejére - nem felkészítésként.

Boci - kitartás!!!

Kép
trombibébi
 
 


Trombi: hát ez van, én kitartok, csak itt felmerült kérdésként hogy mindenki elment szülni???!!! Ja és neked is kitartást!
Én nem szedek homeós bogyókat, de málnalevél teát iszok!!!

Úgy tudom itt is a terminus után kétnaponta de lehet naponta kell menni NST-re!!!!
Vendég
 


Sina: Lilla tegnap a férjem céges mikulásbuliján volt most meg a keresztanyjánál, most tartanak hazafelé a férjemmel... mind a két helyen volt élő mikulás :) (itthon nem kapott semmit de szerintem még ráér jövőre... ) Luca meg itthon mikulásozik a mellemen... és utána kis csomagokat gyárt :)))))))
Vendég
 


Edoci! Kíváncsi vagyok, hogy Máté hogy reagál majd a tesóra! Majd jegyezd meg a reakciókat és mesélj! Tényleg! Ő bemehet majd a kórházba? És neki már a kezébe lehet majd adni a tesót, ha leültetitek... Kíváncsi vagyok, azt kéri-e majd!

Trombi! Igazából ezt a cimicifugát és a caulophyllumot én is csak a szülőszobán terveztem szedni... rábeszéltek, csak azért jó lenne tudni, hogy nincs-e nagy jelentősége a számoknak! Azért köszi!
sinaszi
 
 


Csaki! :lol: :lol: :lol:
sinaszi
 
 


Sziasztok!
Na sehol egy újabb baba??? Punnyad a topic??
Azért hoztam a topicnak Mikulás ajándékot:

Dcilitől:
Megszületett Mészáros Dániel Márk! 3700 gramm, 54 cm. Császár lett a vége, de jól vannak!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Na éééés.... egy kis ráadásként
Eszterkétől:ma du. megszületett kisfiuk, 3400 gramm, 51 cm. Mindketten jól vannak!

Gratula a Mikulás babákhoz!!! :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Cili! Hatalmas gratula Nektek! Remélem, hogy gyorsan felépülsz, van sok tejcsid és beszámolsz nekünk mindenről! És hozol fotót Daniról!

Mági! Köszi a hírt! :D
sinaszi
 
 


Mági! Ájjjjjj má leeeeeeeeeee! :wink: :lol:

Természetesen Eszterkéjéknek is sok boldogságot és gratulálunk!
sinaszi
 
 


Cili: NAGYON-NAGY GRATULA! SOK-SOK TEJCIT ÉS GYORS FELÉPÜLÉST

Eszterke: NEKED IS GRATULA!! MINDEN JÓT ÉS SOK TEJET ODA IS!


Sina: bele kellene húznunk nem????!!!!!
Vendég
 


Bella! Akartam írni! Tegnap nem lett paradicsomleves, mert elfogyott a paradicsom is és paradicsomsűrítmény sem volt itthon...

De ma kárpótlódtam! Husileves + olajsütőben sült kolompér + rántott karaj! És sok süti!!!!!!!!!!!!!!! És szerintem több rántott karajt ettem meg ma, mint egész életemben összesen! Ja és céklasaláta is volt!
sinaszi
 
 


Boci! Ezt a 4-5 napot nem kibírjuk????? Legyünk hűek a kiírt dátumhoz! :wink: :lol:
sinaszi
 
 


Sina: OK!!!!!! 8) 8) 8) 8)
Vendég
 


Cili! Gratulálok Dani babához! Sok boldogságot!

Eszterke! Nektek is gratulálok! Sok boldogságot!

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


Eszterke,Cili:Hatalmas gratula nektek! :lol:


Sina
Én nem akarom hogy Máté bejöjjön a kórházba,mert mostanában nagyon anyás és nem akarok balhét,hogy ott kell hagynia! :oops: :( Szerintem itthon biztos fogja kérni,legalábbis most azt mondja,hogy még tisztába is teszi! :lol: :lol: :lol: De majd beszámolok róla mit szól hozzá!

edoci
 
 


Sina! Solya szerintem is régen vot!

Zöldi! Szóval 8.30-ra volt időpontom, de 8-kor behívott és 8.20-ra végeztem. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy milyen gyorsan szórta ki az embereket. :wink:

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


Ja! Elfelejtettem írni: hoztuk a formánkat és nem festették le rendesen az autónkat, így vissza kell vinni! :roll: :o
sinaszi
 
 


Edoci! Majd közös fotót is, amin a két lurkó van!
sinaszi
 
 


Jelölgettem iwiwen akit megtaláltam és be tudtam azonosítani.

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


Eszterke, Cili: nagyon- nagy gratula és millió csók nektek meg a picuroknak!!!

Boci: bocs, hogy csak most, reagálok, de 3-4 nappal szülés előtt ment el a dugesz...

Andy: az nagyon jó, főleg hogy éjszaka tudtok kicsit pihenni... Regi tündéri, nálam is bekerült a menyjelöltek közé :lol: :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok,

Na a mi történetünk a következő:

a tényleges szülés (péntek) előtti vasárnap valami folyt belőlem, ezt irtam is Nektek, hétfő reggel irány a klinika, ahol pont akkor volt a 38. hetes UH, ott mondta a vizsgáló, hogy kevesebb a magzatvizem. Irány a szülőszoba, doki megvizsgált, iszonyuan fájt, méhszájon keresztül kitapintotta megvan-e még a burok. Megvolt. Igy haza mentem, bár tudtam valami viz volt, de lehet felül repedt meg.
Telt a hét, csütörtökre kellett mennem a dokimhoz, és a kevesebb viz miatt, illetve mert éreztem, hogy egyre kevesebb a mozgás, és van egy olyan cuccom régről, hogyha az aktiv szüléskor, csak csaszi lehet, igz megbeszeltük, hogy dec 3 lesz a nagy nap, addig minden nap ctg. Na, kiraly, akkor van 5 napom, az alatt össze tudok pakolni, és elintézni ami még függő.
Este vacsizni voltunk, jol bekajáltunk, liba töpi meg minden, éjjel fél négyig le sem tudtam feküdni. Aztán hajnal 6 körül arra ébredtem, hogy minden vizes alattam, de nem volt annyi, mint szokták mondani, hogy liter körül, pár deci lehetett. Visszafeküdtem, és egy ora mulva ismét ilyen feeling volt. Fürdőszoba, cseppeg folyamatosan.
Se cuccom, semmi nem volt összepakolva, igy összedobtan egy két dolgot gyorsan, de nem komolyan, hátha megint vaklárma, kocsiba pattantam, irány a klinika.
Szülésznő megvizsgált, kérdeztem is még előtte hogy szerinte nem-e parázom tul a dolgokat.... na akkor ment el a többi viz :roll:
Irány a vajudó, már a kocsiba a cuccokért sem engedtek ki...
Ez délelőtt 1o kor volt, végül 2-kor toltak be a műtőbe, a párom végig mellettem volt. Amig én a műtőbe mentem a páromat az egyik szülőszobába vitték, ott kellett várnia.
Én megkaptam a spinált, hát nem volt egy leányálom, elkezdődött a műtét. Kb 15 perc mulva kis Laját kikapták a hasamból, megnézte a gyerekorvos, majd lepedőben magzatmázasan odatették az arcomohoz, mig a hasamon ügyködtek a dokik.
Gyönyörű érzés volt, bőgtem mint egy gyerek. :D
Aztán elvitték a páromnak is megmutatni, ő is sirt, pedig mondta, hogy ő tuti nem fog :D
Kb még 3o perc volt mig befejezték a hasamat, aztán irány az intenziv.
6 órát nem emelhettem fel a fejemet, csak oldalra fordithattam. Addigra kiment az érzéstelenitő, na, itt jött a feketeleves, iszonyu fájdalom. Aztán fel is keltettek, szörnyű volt. :cry:

De lényeg a lényeg, igy egy héttel utána, már tudok menni rendesen, felállni még fáj, de egy ilyen szépségért simán ujra bármikor :shock:

Trombi, és aki még a Sote II-n szül, csak gyors visszejelzés: nekem nagyon jok voltak a tapasztalataim, a csaszi után plusz négy nap és haza is engedtek.Szerintem az 5 ágyas szobák is teljesen jók, bár egyágyas teljesen sansztalan lett volna, mert full teltház volt. :?

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


Cili, Eszterke! Gratulálok, jó egészséget és boldog babázást az egész családnak!

Nem hiába volt a nagy csend!

Sina, akkor a szülőszobán nyugodtan kapkodhatod a bogyókat (a számok az erősséget jelentik, úgy tudom)

Kép
trombibébi
 
 


Köszi Zsiráf, és gratulálok még egyszer! Olyan jó, hogy már otthon babáztok!

Kép
trombibébi
 
 


Zöldi, szopi téma,

A nagyluku cumival tényleg sok kárt tettek, alig tudom Laját cicre tenni, jobban szeretné azt a gumi cuccot amivel ott kapták a vizet-tápszert.

Mi most kb 8o ml-t fogyasztunk alkalmanként 3-4 oránként. Ez friss és lefejt tej, illetve ha az nem elég, kiegészitésként tápszer.
Mikortol 1oo ml az alkalmankénti igény?

Laja nyeli a cuccot mint kacsa a nokedlit, nagyon moho tud lenni, foleg ha cumisüvegből kapja a cuccot. Tuti kiköpi ha elég neki? Nem tudom őt tultölteni?
Büfizés ügyben: én kaja után egy párnával szinte függőlegesbe teszem, de nem nagyon szokott. Mennyivel a kaja befejezte után lehet letenni aludni?

A 3 óránkénti etetésből a tisztába tétellelel és kajával elmegy min 1 ora, marad 2 jo esetben. Ez mindenkinél igy van, vagy nagyon lassan eszünk? Laja képes 4o perc alatt 15 ml szopizni :cry:

Ja, és még egy nagyon fontos: valami tipp, hogy még több tejci legyen? Most iszom a Lactoherb teat, és a homeo bogyot erre... Sajnos most tápival ki kell egészitenem az étrendet :(

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


Köszi Trombi, tényleg szuper,örülök hogy hamarabb jött, mert aggódtam a mozgások miatt.

Drukkolok mindenkinek akinél már itt az idő, hogy minél előbb kibujjanak ezek a kis huncutok :D
Aki tud még most aludjon, én nem aludtam rendesen egy hete, sokat meg pláne nem :D

Gratula minden Mikulás bébihez!!!

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


2 naposan
Kép

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


Zsiráf! Gratula Laja babához! Nagyon cukor! Nem tudom, hogy kinek a keze vana pici lábán, de vagy a kéz hatalmas vagy Laja édes törpe! :wink: :D Sajnálom, hogy ennyire megszenvedted a szülést, de látom, hogy megérte! :P

Trombi! De vajon az adagolás ugyanúgy 5 golócska???
sinaszi
 
 


Ezt találtam a homeos bogyókkal kapcsolatban:

"A tágulás elősegítésére nem a 15-ös, főleg nem a 30-as hígítások valók, hanem az 5ch-s hígítás. A cimicifugából és a caulophyllumból mindenképpen ezeket javasolnám beszerezni. A 30-as arnica sem a legszerencsésebb, de ennek legalább jó vérzéscsillapító hatása van. Ebből is a 9, esetleg a 15 ch lenne a legjobb. A vajúdás elősegítésére, az első jelektől lehet szedni a cimicifugát és caulophyllumot 5ch-ban, fél-majd erősebb fájásoknál negyedóránként felváltva. Az Arnicat már előzőleg is el lehet kezdeni napi 1x5 golyó (akár mostantól). Szülés napján lehet többször is 4-5x5 golyót."

Ezt egy homeos dokinő írta! Az oldal linkje:

http://www.csaladinet.hu/index.php?modu ... 8&offset=4
sinaszi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?