Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma reggel éppen azt az esetet akartam megbeszélni, hogy milyen nagymama az aki mellett a 2 és fél éves unoka ki tud esni az ablakon? ... :(

Erre olvastam, hogy Zsu elveszítette édesanyját.... :cry:
Zsu: Őszinte részvétem, nincs ennél nagyobb csapás, egy anya pótolhatatlan.... :(

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Jöttem volna panaszkodni, de inkább nem teszem most.

Zsu, őszinte részvétem, és nagyon-nagyon nagy kitartást neked most ehhez az időszakhoz!
Gyere, ha tudsz és írj, hogy mi van, vagy gmailre, ha gondolod.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Jöttem én is és ilyen szomorú hírt látok :(

Zsu őszintén sajnálom. Egy anya tényleg pótolhatatlan. Hatalmas erőt kívánok Neked!

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!
Én is jöttem volna kicsit beszámolni, hogy mi van velünk, meg válaszolni egy csomó mindenre, mert aranyosan fogadtatok, és gondoltam írok Nektek! De láttam, hogy Zsu szomorú hírt osztott meg velünk, így inkább én is későbbre napolom a beszámolót!
Puszi Mindenkinek

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!

Elnézést az eltűnésért,de bekrepált a gépünk,mosdt kaptukvissza.Elvileg semmi baja nincs,csak nem értem akkor miért melegedett.Na mindegy .
Én is jönni akartam bővebben írni,de nagyon elszomorodtam amit olvastam így majd én iskésőbb írok.
Zsu,kitartást neked.Az egyik legfájóbb dolog,ha az ember az édesanyját veszti el :( Kívánok neked nagyon sok erőt,és kitartást :(

Megyek is készülődni,megyünk ballagásra,aztán tartjuk a szülinapot :) hihetetlen hogy már egy éves a kis Csöppöm :) Ünnepi menü kész,diszítés félig,én meg még sehogy :? Rohanok is,puszi!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Balazsnak nagyon sok boldog szulinapot kivanunk!!!!!!! reméljük emlékezetes nap lesz (a szülöknek :) )

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Balunak boldog szülinapot kívánunk!! :D

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Csöpplány: Boldog születésnapot kívánunk Balunak! :lol:
Aztán gyere mikor vége a bulinak egy kis élménybeszámolóra! ;)

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Jöttem "helyzetjelenteni",de most olvastam vissza....

Jaj, Zsu nagyon-nagyon sajnálom, hogy ilyen hirtelen elveszítetted az anyukádat... :( :( :( Ez borzasztó. Várunk vissza mielôbb, amint tudsz jönni!!!!Én is olvastam, hogy kórházban van, de álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen hírrel fogsz jönni....

Balu, Ádi: nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!


Kicsit elment a kedvem a helyzetjelentéstôl, de azért jövök még... :) Holnap már tanítok délután (fôsuli, levelezôn), szóval lehet, hogy csak holnap este jövök; mert ma este készülnöm kell.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Isten éltesse Balut és Ádit!

Samu beteg, benyalt valami vírust. :( Hasmenés, láz...

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Köszönjük szépen a köszöntéseket :) Megvolt a szülinap,nagyon jó lett,majd megpróbálok jönni a beszámolóval,na meg a képekkel :)
Isten éltesse Ádit is!!!! :) Remélem hasonlóan szép napja volt neki is :)

Samunak jobbulást!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


boldog szülinapot a legényeknek itt is! :)
(mi vagyunk a következők, ugye? :oops: izgulok... :) a vicc, hogy mi voltunk kb legkésőbbre kiírva... :lol:)

mi már készülődünk haza, ma nagyon "rossz" volt látni, hogy Peti először találkozott az unokatesóival és milyen szépen eljátszottak együtt... :? meg amúgy is, mióta itt vagyunk, kicserélődött, tök rugalmas lett, alkalmazkodó és nyitott, barátságos... persze lehet, hogy ez a korral jár, de lehet, hogy csak a társaság hiányzott. :(

hibernia
 
 
 


Igen Hibernia, a korral is jar, de a tarsasag mindenképp kell, nem lesz konnyu visszazokkeni a szurke hétkoznapokba D-ban... egyébként Te jol vagy? és az elvalasztas zokkenomentes volt?

Elisanak ma rossz napja volt, 3x is elesett ugy, mint eddig sosem, két oriasi dudor van a fején + egyszer omlott a szajabol a vér, azt hittem kitort egy foga, de szerencsére nem.
Mostanaban ujra 2x kel Elisa éjjel, szopni... Kinél hogy all az éjjeli 12 oras egyfolytaban alvas??
Evés javul, viszont vagy 3 hete teljesen megvaltozott a széklete, olyan hasmenéses forma...
Vki irta a padlizsant, Elisa undorodva kikopte a mult héten, ez az elso zoldség, amit igy kikopott...

Samunak jobbulast.

Balurol varjuk a beszamlolot!

Utolag Adinak is boldogot!

Irjatok lanyok, mert kihal a topic!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


orsi, hát igen, filózom is, milyen társaságba kéne vinni.... :roll: köszi, én megvagyok, jövő héten még egy kontroll, aztán talán ennyi most... :? az elválasztás viccesen könnyen ment, Peti nem az az érzelgős típus, csütörtök este szopizott aztán tápszer, azután meg péntektől semmi. azóta eltelt 2 hét és cseppet sem viselte meg, én is túléltem, nem lettek csomók stb. azért 11 hó sok volt...

ömlött a szájából a vér Elisának, te jó ég... szegény, hogy csinálta? éjjeli két szopi kemény...
nálunk most 10kor fekszik, 4kor kel, fél óra ringatás és visszaalszik 6-7ig kb. ez még mindig 8-9 óra maximum. van, hogy 2x kel éjjel, de inkább 1x. nappal 2x alszik, 10-11 és 4-5 óra között. ezt úgy betartja ügyesen, szóval éjjel 8-9 óra, nappal 2-2,5 összesen 10-11 / nap.

nem tudom, írtam-e, nálunk a makarónit rühelli meg minden ilyen kukac szerű dolgot, pl a szívószálat sem hajlandó be se venni a szájába... :) amúgy továbbra is nagy zabás, bár igyekszem cukrot / sót továbbra sem adni neki. 10,29 kg amúgy, szerdán mérték.

na lelövöm magam, jó éjt és írjatok lányok

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Balunak itt is NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!!
Már a fotókat is megnéztem! Jó sok ajándékot kapott és a legjobb az, hogy mennyire örült mindennek! :D :D :D
A torta is nagyon tetszett! Ez olyan, ami tej nélkül van, vagyis nyugodtan eheti? Nekem is kéne valami torta recept, mert fogalmam sincsen milyen torta legyen majd.... bár mi leszünk az utolsók, addig mindenkitől elkérem a receptet :lol:
Na meg ez a kukac mászó, haláli, hogy így bejött Balunak! (pedig ugyebár statisztikailag ő nem mehet át rajta :lol: , ahogy Gréti se, mégis megmászták már Barbáéknál is :lol:

Barba, Samunak mielőbbi jobbulást!!! Dokinál voltatok?

Orsi, ez az elesés nekem a legnagyobb parám :evil: Ráadásul szegény Elisának még a vére is folyt....jájjj És akkor mi vérzett annyira? "Csak" a száját sértette fel? Na nekem be kell szereznem sürgősen mindenféle sebekre, zúzódásokra, vérzésre cuccot! Most döbbentem rá, hogy nincs is itthon semmi.... nagyon amatőr vagyok, tudom, de mit kell ilyenkor csinálni? (a pánikon kívül) Mármint vegyek gézt, meg sebfertőtlenítőt, meg sebhintőport, meg nem tudom mit...

Alvásügyileg nem panaszkodom. Nálunk megint általában átalussza az éjszakát Gréti. Na de ugye ő tápszert kap este, kb. 8-kor és reggel 7-kor kel. Néha 3-4 körül felsír, akkor átmegyek hozzá, simogatom, vagy megigazítom, mert az szokott a gond lenni, hogy beszorul szerencsétlen a rácsba :shock:
Leengedtük tegnap a kiságyat a legalsó szintre...hááát olyan hideg van ott. Kinél hogy van ez? Vagy csak a mi kiságyunk ilyen rohadt alacsony? Komolyan mondom szinte a földtől egy tenyérnyire fekszik csak :shock: Nem tudom mit kéne csinálni. De muszáj volt leereszteni, mert már kapaszkodik felfelé, néha fel is húzza magát...

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Ja azt nem írtam, hogy ok, hogy átalussza az éjszakát, de cserébe nappal egyszer, nagy ritkán kétszer alszik fél órát :? És ezt is nagy küzdés árán. Totál álmos, de hiába ringatom babakocsiban, ölben, vagy mesélek, vagy csak ülök vele a fotelben, egyszerűen nem hajlandó nappal elaludni...

Hibernia, de jó, hogy Peti ilyen kis alkalmazkodó lett! Aztán lehet, hogy ha visszamentek is megmarad ilyennek. Meg talán jobb lesz, mert jön a jobb idő kint is és akkor mehettek a játszóra, ott meg csak van gyerektársaság, nem? Vagy odakint nem így megy ez?
Makaróni? Mi még nem próbáltuk. Kicsit leálltam az új kajákkal. Igazából lassan kezdhetné azt enni, amit mi, ugye? Én bevallom még mindig vagy üvegeset adok Grétinek, vagy külön főzök neki, és turmix. Darabosat nem eszi, néha próbálom, de öklendezés van... egyedül a kölesgolyó, abonett, kenyér sarka, babakeksz megy. De ha kanalas kajában van darabos cucc, akkor kiköpi :shock:

"kukacos kajáról" meséljek valamit? :oops: De csak erős idegzetűeknek!!! Én óvodában megkóstoltam :oops: mentségemre legyen, hogy nem én voltam az értelmi szerzője a dolognak és van aki többet is evett :lol: :lol:

Mi is voltunk ma ballagáson. Unokatesómén. Gréti remekül viselte! Meg is lepődtem :lol: Még a végén megjavul :lol: :lol:
most viszont megyek aludni, jóéjt!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Seidelm, Ádinak is NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK itt is!!! Megnéztem ám facebook-on a fotókat, mennyire cuki kispasi!!! A tortáját Te csináltad? Nagyon jól nézett ki. A közös képeitek is nagyon jók! Egyszóval mindegyik! És rájöttem, hogy mi ismerjük egymást :lol: :lol: Vagyis még nem találkoztunk sosem, de már sokat hallottunk rólatok! :lol:
Írok privit, hogy kitől :lol:

Na tényleg megyek aludni.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Orsi:szegény Elisa :( Hogy tudott ekkorát esni? :?
12 óra esti alvás nálunk még megvan.De van hogy csak 11.Általában nem kel,de van hogy éjjel hallom hogy gagyarászik,de visszaalszik simán.Nappal viszont még mindig egyet alszunk,stabilan már február eleje óta.A legrosszabb hogy van hogy csak 40 percet alszik egész nap :( Oké hogy este alszik,de napközben alig lehet tőle csinálni valamit.A legtöbb amit alszik az max 2 óra,anyukámnál néha 2 és fél.

Hibernia:azért örülök hogy ilyen könnyen ment az elválasztás,és hogy a melleidet se viselte meg.
Biztos hiányozni fog Petinek a társaság,nagyon sokat jelent.Balu is imád gyerekek között lenni ):

Nadina:tényleg sok ajándékot kapott,és ez még csak tőlünk,meg anyum-hugom-Pali ajándéka.SZóval még a párom családja részéről nem volt megtartv a buli(ugye most bárányhimlősek,így várunk).
Hát ez a torta tejjel és tojással van/volt.A pudingot tejjel csináltam,mert ugye én már egy hónapja bevezettem a tejet,és kb 2 hete már tápszert sem kap.Tojással meg azért voltam bátor,mert eddig is evett olyan dolgokat amiben volt tojás,és semmi baja nem volt tőle.És hát a tortától sem lett :)
Tortával kapcsolatban nekem a babapiskótás tortákat javasolták.
Pont azért kapta a mászóalagutat,mert Barbáéknál olyan jól elvolt benne :)
Én ha vérzik Balu szája akkor hideg vizzel kimosom a száját.Ha máshol vérzik,hidegvizes zsepivel megtörlöm,aztán beszórom sebhintőporral.Sebtapaszt leszedi :lol: Na meg mindennemű kötést,szóval ez nálunk nem jön be.
Nekünk ágyneműtartós a kiságy,így Balu kb 25-cm-re fekszik a földtől.Nekünk nem hideg.
Hát én ugye már 10 hós korától azt adom neki amit mi eszünk,de én nem vagyok mérvadó,én ugye másképp gondolkodom a ht-ról :)

A szülinapról írtam a gmailünkre és ott van link is a szülinapról :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Hol vannak a többiek? Jó az idő, biztos a legtöbben kint császkáltok, de azért néha egy kis beszámolóra gyertek! :D 8) :D

Csöpplány, köszi az elsősegély-nyújtás tippet, beszerzek hintőport, a többi meg csak menni fog, remélem azért nem nagyon lesz szükség ilyesmire... :?
Nem is írtam, hogy a héten vettünk Siesta szandált! Gréti első "komolyabb" cipellője :lol: Sikerült a leárazáson kitúrni egy megfelelőt...már a 2. napon hegyekbe voltak dobálva és alig lehetett kis méretet találni. Nem igazán tudtam mekkorát vegyek, vagy 1 órán át próbálgattuk..végül 19-eset vettem, még nagy, de remélem gyorsan nő a lába és nyárra már jó lesz. Elég nehéz, pedig csak egy szandi, magas boka résszel, elöl is zárt, tépőzáras és természetesen rózsaszínű :lol: Remélem tényleg ez lesz a lábának a legmegfelelőbb :oops: A Pediped cipőt meg visszaadtuk, annyira puha a bokánál, hogy nyeklik-nyaklik, totál ellentéte a Siestának. Na persze egyes ortopéd szakemberek szerint meg az a jó.....így legyen okos egy laikus anya :evil:

Igen ez az alvás egyrészt jó, mert éjjel király, hogy alszanak, de nappal meg nem lehet semmit csinálni mellettük...én már kezdek pl. ráállni az éjjeli vasalásra, stb..

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Nadina,
A szokasos sebfertotlenito spray (én hintoport sosem hasznaltam) és ragtapasz mellé érdemes beszerezni arnicat, ami olyan pici homeos bogyo és megakadalyozza, h oriasi dudor legyen pl a gyereken, vagy bekékuljon, ahol beutotte. Létezik ilyen krém is. Nagyon nagyon hasznos !!!
Ami még abszolut hasznos, az az olyan osszehuzos ragtapasz, ami arra valo, ha pl olyan helyen esik el, ahol nem tudod orvoshoz vinni gyorsan és kis mély seb keletkezik, amibol omlik a vér, amit mar majdnem varrni kellene, na akkor ra lehet ezt ragasztani és akkor heggmentesen gyogyul. Bovebbet kérdezzetek rola a patikakban, elég nehéz feltenni, de szuper. Sajnos nekunk mar tobbszor kellett, fiuk mellé abszolut muszaj.
Ha a kisagy alatt hideg van, tegyél esetleg ala polifomot vagy vmi mas hoszigetelot.
A tortahoz csak annyit, h egyik fiam sem evett a szulinapi tortajabol. Szerintem Elisa sem fog, raadasul azon a héten pont nem is leszunk itthon...
Kajat még én is kulon fozok, turmixolom is nagyrészt, bar a parolt zoldségeket, meg a gyumolcsoket mar megeszi felkockazva.

Nos Elisa ugy esett el, h odajott hozzam az iroasztalhoz, egy kezével az asztalban és a masikkal a labamban kapaszkodott, aztan megcsuszott és orral beesett a labamhoz, szo szerint pofara esett, de szerencsére csak a szajat harapta el.., az vérzett annyira, de nem sokaig viszont nagyon megijedt, furcsa volt neki a vér is a szajaban…

Csopplany
Vannak olyan mintas kis ragtapaszok, azt is leszedi Balu ? Van olyan is, amivel vizbe is lehet menni....
Orulok, h jol sikerult a szulinap! Jok a képek. Az alagut elhiszem, h tetszik. Elisa az asztal alatt jatszik ilyet és mindig ugyanaz a szék alatt megy be, biztos az az ajto! :)

Alvas, no comment, a mult éjjel 4x kelt (és szopott) Elisa. Fogjuk a fogara... még mindig csak 6 van, mar januar ota..

Barba,
Samu irto helyes a képeken! Errol jut eszembe, képzeljétek Elisa nem mer a fure menni. Ha egy pléden van a fuben, pl ma is, akkor ha a keze vagy a laba (mezitlab) hozzaér a fuhoz, olyan igazi kis finnyas képet vag. Nem is rossz bébiszitter, nem ? de csak par napig fog mukodni… ma egy fél orat ult a pléden, nézte a tesoit, ahogy fociznak, de akar hanyszor elindult a labdaért, a szonyeg szélén megallt… :)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi, ez az esés nem hangzik túl jól. :( Nem csoda, hogy megijedt Elisa. :)
Az annyira vicces, ahogy a fűtől undorkodnak! Samut is mindig leteszem a fű közepére, és rögtön belövi a legrövidebb utat a betonösvényhez, aztán már csak azon közlekedik. Ennek egyáltalán nem örülök, mert totál kikoptatja a cipők orrát. :? Ez is egy szempont cipőválasztásnál. :) Különben én is abban bíztam, hogy pár napig megállítja a fű, de a cicák meg Zafír túl nagy kísértés voltak, imád fogócskázni velük. :D Most meg már a lépcső csábítja, bárhol leteszem, a bejárathoz startol.
Arnicat én már első reggel adtam Samunak, olyan lila volt szegény, ahogy beszorult a szülőcsatornába! Hihetetlen durva volt, ahogy óráról órára világosodott a kis bőre! Jézusom, mintha csak tegnap lett volna! :D

Nadi, tudod, én inkább a természetes dolgokat szeretem. Nem valószínű, hogy valaha fogok sebhintőport venni. Az aloe vera (spay) fertőtlenít, és segíti a sebgyógyulást. Nálam az az elsősegélykészlet alapja. :) Ragtapasz, ok, az kell. :) Égésre hideg víz, utána aloe, vagy olívaolaj pár csepp levendula illóolajjal keverve (múltkor volt "szerencsém" kipróbálni, nagyon hatásos!), vagy tojásfehérje felvert habja (rétegenként kell az égett felületre kenni, új réteget az előző száradása után -ezt még nem próbáltam). Csípésre zsályapálinka (én készítettem), paradicsom, vagy hagyma. Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de a neten rengeteg természetes gyógymód van. Samu ekcémája a legjobb példa arra, hogy a mindenféle gyógyszertári kikevert sz*r semmit nem ér a natúr dolgokhoz képest. És az sem mellékes, hogy nem szennyeztem a szervezetét mindenféle szintetikus anyaggal. :? Na, nem akarom osztani az észt, akit érdekel, nyugodtan írjon. :) Én most kezdtem el Samu miatt utánajárni a dolgoknak, hát azóta nem használtam se sampont, se tusfürdőt. (Olyan anyag van bennük, ami az autósamponokban! Ráadásul ez annyira agresszív, hogy akik vele dolgoznak, csak védőruhában lehetnek! Ez az SLS, a legtöbb babatusfürdőben is az első 3 összetevő között szerepel, tehát szinte az egész flakont ezt tölti ki...) De nem ez az egyetlen káros anyag bennük. Az antalvali.com-on van egy hatóanyag-kereső (regisztráltaknak), ott be lehet írni a kozmetikumok összetevőit, és kiírja, hogy káros, jó, vagy semleges, meg ír róla pár infót. Azért nem vagyok ápolatlan, csak természetes szappannal mosakszom, és hát a sampont tudjátok... De láttátok a hajam élőben, szerintem nem gáz. :) Most kezd a bőröm helyreállni, már nem viszketek minden este, mint egy bolhás kutya. :D

Csöpplány, olyan jók a szülinapi képek! Nagyon kitettél magadért, látszik, hogy szuper volt minden! Az a rénszarvas nagyon bejön, ma láttam tehénben, lehet, Samu is kap majd egyet. Mi eddig egy könyvet vettünk neki (Boribon) meg egy műanyag tekekészletet. :) Imád labdát dobni, gurítani, hát még mindent borogatni!!! Remélem, tetszeni fog neki! :)

Hibernia, sajnálom, hogy visszamentek. Jó volt a "közelünkben" tudni. :) Mindenképp találnod kell valami babás társaságot kint, mindkettőtöknek jó lesz. Az a baba-mama kör (?), ahol egyszer voltál tart még? Most már nem olyan gáz, hogy cipőben lépkednek az igénytelenek, Peti úgysem marad meg a szőnyegen. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, még egy univerzális alapszer: himalája sószappan. Az tényleg mindenre. :) Fertőtlenítő, sebösszehúzó,... Golyós dezodor helyett is azt használom, mert azokban meg ugye rákkeltő alumíniumsó van (nagyon kevésben nincs), és azt az egyik legérzékenyebb területre kenjük... Na, de tényleg, ez a sószappan nagyon jó, bár egy friss sebet kicsit csíp, gyereknek talán nem a legjobb emiatt.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ááá, mindig eszembe jut még valami...

Nadi, én is utálom, hogy olyan hideg van odalent Samunak az ágyban. :( Ha kitakarózik, tökre lehűlnek a végtagjai. :?

Mára pöttyös lett Samu, 3 napos láz volt. Olyan jó, hogy múltkor írtatok róla, mert biztos nagyon megijedtem volna, hogy szombatra kiütéses lett. Így utólag még mázlink is volt, mert csak 38,5 volt végig a hője, és nem 39 meg 40 fok... Szóval Orsi, meg a többi többgyerekes, szuper, hogy vagytok nekünk! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

1 éveseknek Boldog Szülinapot!!!

Csöpplány tök jók az ajándékok, a felfújható rénszarvast hol vettéek?
Alagutunk nekünk is volt a nagyfiúk vagy 2 évig nyúzták aztán végleg szétment, szerintem Kristóf is kap egyet szülinapra!

Orsi jól megijedhettetek hogy vérzik a szája, nálunk is volt már ilyen, de nekem ettől mindig a frász jön rám! Botinak egyszer oviban sikerült elesnie úgy hogy szétharapta a nyelvét össze kellett varrni a balesetiben, hát senkinek sem kívánom mikor hívtak a munkahelyemen.....
De ne aggódjatok ilyenre szerintem csak az én fiam képes :roll:

Én már csak akkor főzök külön kaját ha magunknak olyat csinálok amit azért még nem ehet, és nem szabad turmixolnom mert azt kiköpi... :wink:
Egyébként mindent eszik csak olyan legyen amit mi is eszünk 8)

Barba akkor túl vagytok ezen a 3 naposon, ezt elvileg nem lehet többször elkapni ha jól tudom! Engem érdekelnének ezek a dolgok amiket írtál! Tök jók a képek, neknk is lesznek kiscicáink, még nem is számítottunk rá mert olyan fiatalka az anyuka, dehát ez van...

Ja és ezt el kell meséljem micsoda csalódás volt mikor fölhívtam egy neves menhelyt akik nem altatnak el állatot, hogy tudnak-e majd segíteni a cicáknak gazdikeresésben illetve utána ivartalanításban, mire azt mondták vigyem el most ivartalaníttatni még! Mire mondtam hogy már nagy hasa van mindjár szül, azt mondták nem baj :shock:
Nekem ez tök álszent, szülés után ha elaltattatom a cicákat (eszemben sincs) akkor gyilkos vagyok, ha szülés előtt akkor meg állatvédő, vagy hogy van ez.....??? szerintem tök gáz! Na mindegy!

Hibernia, biztos Petinek is hányozni fog a társaság, nagyon rossz lehet most visszamenni....Te is biztos jól érezted magad és Petire is átragadt a biztonságérzés, nem?

Kristóf iszonyúan megérzi ha ideges vagyok, azonnal nyavalyog, sír, szenved ő is :roll:

Egyébként rólunk: kb 2 hét alatt annyi mindent csinál, hogy csak ámulok, hív hogy anya! (olyan kis érdekes akcentussal de tisztán :lol: ), tapsikol, puszit ad, jár!!! (lakásban zokniban bárhova eljut, cipőben még bizonytalan!)
kalapálós játékkal tök ügyesen játszik, labdát dob, rúg, nagy játszóvárba simán fölmászik, ezért léceket kellett szerlnem az első 3 lépcsőfokra :roll: !
Ja és fürdésnél mossa az arcát :P

és kijött az 5. foga érdekes mert alul van így most 3 fölül 2! Egyiknek sem nőtt így... :)

kriszta0612
 
 


Kriszta, a nyuszi is nálatok volt, nem? Ha igen, akkor nagyon egy hullámhosszon vannak az állataink. Nyuszi: :( Cicák: :) Ez a cicaabortuszos dolog nagyon durva! Nekünk is mondta valaki, hogy műtessük meg, mielőtt megszületnének (nálunk ugye egyszerre két cica volt vemhes), de nem lett volna szívünk. Szerencsére Barnus is imádja az állatokat, de azért nagyon bízunk benne, hogy a kicsiket el tudjuk passzolni. :) Annak mondjuk már egyáltalán nem örült, hogy befogadtam még egy kutyát, bár szerintem nagyon jó hatással vannak egymásra, és ez a kutyus a lábtörlőn alszik a ház előtt, szóval még csak nem is benti, mint Zafír. Meg amióta itt van, Zafírt is egész napra kizárjuk, még akkor is, ha elmegyünk itthonról.
Gratulálok Kristófnak a sok-sok fejlődéshez! Nagyon ügyes! ;)
Az antalvali.com-on olvasom ezeket az infókat, és írtam a személyes tanácsadónőmnek :) , aki küldött nekem 3 dokumentumot. Az egyikben természetes tisztítószerek vannak (mit mivel takaríthatunk, fertőtleníthetünk, hogy ne lélegezzünk be mindenféle mérget, és a környezetet is védjük), a másik kettőben pedig egészséges táplálkozásról van szó. Ha privátban elküldöd az e-mail címed, továbbküldöm neked. Vagy menjen gmailre?
Ezen az oldalon ha beírsz a keresőbe valamit, amire kíváncsi vagy, tuti kidob pár cikket. A cukorról például rengeteget. Nagyon ijesztő, hogy mennyire káros! Egyszerűen nem is értem, hogy például a bébiételekbe miért raknak. Halálom, amikor valami üveges bébidesszertbe cukrot adagolnak az amúgy is édes gyümölcs mellé. Minek? Mondjuk én eddig nem voltam olyan szigorú ezen a téren Samuval, mert kapott babapiskótát meg kekszet, de elkezdtem gondolkozni azon, hogy nem-e kéne nekem sütni ezeket a dolgokat nem finomított liszttel és cukorral... Lassan mézet is ehet, alig várom! :) Ti mikortól adtok nekik? Addig amit én készítek, abba xilit megy, ami ráadásul fogszuvasodás-gátló. Na, és persze szép lassan nekem is le kell szoknom a nasikról, hogy ne azt lássa a gyerek, hogy én tolom magamba azt, amit neki nem szabad. :D Most a diákcsemegére és az aszalt gyümölcsökre álltam rá. :)
Fú, ezt most nagyon megkívántam: http://antalvali.com/egeszseges_szalonc ... kor_nelkul
A bőrápolásról is van csomó cikk, és vannak receptek is. Itt: http://antalvali.com/boszorkanykonyha
Bal oldalon van 3 lehetőség, hogy ehető, iható vagy kenhető. Utóbbiban találtam fényvédő rázókeverék receptet, amit el akarok készíteni Samunak, mert nagyon rosszakat hallottam a gyári naptejekről. Egy hozzávalót kéne még beszerezni, sehol nem adnak. :( Ha esetleg valakinek van gyógyszerész/orvos/gyógyszergyáros/kémikus/... ismerőse megkérdezhetné, hogy nem tud-e titán-dioxidot szerezni. Ez verné vissza a káros napsugarakat. :)
Van egy bioboltjuk is, ahol csak olyan termékeket forgalmaznak, ami átment a saját hatóanyag-elemzésükön. http://bionom.hu/biobolt.html?evp=20038 Innen vettem Samunak a fogkrémet, de ezt már írtam. :) Meg itt rendelem a sheavajat, kakaóvajat,... annyi szupi dolog van! A teljes fizetésemet el tudnám költeni. :)
Amin kiakadtam: http://antalvali.com/hirek/bevontak-vig ... menyt.html
Már nem is adom mindennap a Vigantolt, és fogok venni vadlazac olajat helyette, csak hát az 12 ezer.-, igaz, sokáig elég... Meg hát banyek, inkább most szánok a gyerekem egészségére kicsivel többet, mint később baja legyen. Igazából az orvosok is folyton változtatják a véleményüket a mindenféle adagolásokkal kapcsolatban, mi vagyunk a kísérleti alanyok. A Vigantol leírásában, ha jól emlékszem, szerepel, hogy napi egy csepp, de nem több, mert különben a felesleg lerakódik a vesében, és elmeszesedik (szerintem ez elég ijesztő), erre van olyan gyerekorvos, aki napi 2 cseppet javasol! Az dupla mennyiség!!! Meg régen adagolták nekünk a fluor tablettát, közben tök káros. Állítólag ettől van a mi generációnkban olyan sok embernek sárga fogsora. De nem ez a legrosszabb. Most idézek: "Amit itt mindenki szilárdan hisz, az az, hogy a fluorid fontos a fogszuvasodás megelőzéséhez, különösen gyerekkorban, és hogy a fluorid biztonságos és hatékony. Ha nem így lenne, nyilván nem tennék rendszeresen az ivóvízbe és a fogkrémekbe. Ez a fluorid ismert oldala, amit örökösen hallunk. A fluorid egy másik, teljesen elhallgatott oldala az, hogy ez az egyik legerősebb méreg a világon, mely bizonyítottan csontbetegséget, rákot, gyermekhalandóságot, agykárosodást, korai öregedést és sok más problémát okozhat." Jesszusom, ez nagyon ijesztő! Akit érdekel, olvassa végig a teljes cikket. http://antalvali.com/fluor-es-fluoridok ... karos.html
Na, leállok a riogatással. Mondjuk elég gáznak tartom, hogy a gyerekorvos is rossz tanácsot ad egy csomó területen. Múltkor mondtuk neki, hogy ajánljon valami természetes naptejet babáknak, erre Babét javasolt. Utánanéztünk, hát baromi drága, és nagyon gáz az összetétele. :( Azóta inkább nem kérünk tanácsot. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


hú barba ezek komoly dolgok... :? :?

mi nenedent xillites fogkrémet vettünk, elvileg jó, persze ki tudja. fluormentes.

bocsi, hogy most nincs idő reagálni, kezdünk kifutni az időből, Peti megint betaknyosodott, ráadásul iszonyat nyűgi, rég volt ilyen, semmi sem jó neki. folyton az orrát dörzsöli és nyáladzik, tök idegesít, hát ismertek, csupa maszat a képe folyton, hogy taknya-nyála egybefolyik és felken mindent a homlokára meg a hajára... :evil:

kérdésem viszont: nálatok mi van a gyógyszeres dobozban??? miket vegyek itthon vajon? most felírtam az arnicat, a chamomillat, normaflore-t, cebion-t, mi más van? pl náthára, fülfájásra, torokfájásra mit adnátok? vagy ilyen egyszerű, megszokott betegségekre? (kinn is vannak persze gyogyók, lázcsillapítóból van bevált szerünk pl, de ezekből nincsen...)

hibernia
 
 
 


Sziasztok!!

Nadina:nekem is pont ez volt a bajom hogy mindenkitől mást hallottam cipő ügyben,mindenhol mást olvastam,és akkor döntsem el hogy melyik a legjobb.Az meg alap ugye hogy minden anyuka a legjobbat szeretné a babájának.Én próbáltam "józan parasztésszel" átgondolni,meg a számomra legszimpatikusabb,leglogikusabb tanácsot elfogadni mindenben.

Orsi:Hát olyan mintásat még nem próbáltam,de általában mindent leszed.Volt hogy szórakozásból celluxot ragasztottam Balu kezére és simán leszedte,sebtapaszt dettó.
Huuu,jó sokszor kel Elisa.És mindegyik kelésnél szopizik?Nem lehet fog mellett még egy fejlődési ugrás is?
Elisa fél a fűre menni? ? :lol: Ez de aranyos :D Balu imádja a füvet,imád kúszni mászni benne és már a járás is nagyon jól m,egy neki egyenetlen talajon.Csak most még ugye cipő nélkül nem merem járatni a talajon,na meg ugye játszótér :? Ki tudja mik vannak a fűbe :? Múltkor összetört sörösüveget szedtünk össze egy anyukával.Pont most gondolkodtunk hogy gyűjtünk aláírást hogy a lakótelepi játszóteret is modernizálják,tartsák karban,na meg nem ártana egy lekerítés sem,mert hiába a 30-as zóna,senki nem tartja be....nc...És akkor arról még nem is írtam hogy a múltkor láttuk ahogy valakinek a kutyája a homokozóba piszkolt :? Plusz a 16 éves suhancok a játszótéri padokra állnak,mármint a háttámla tetejére ülnek a mocskos lábuk meg a padon van :? Plusz még a cigicsikket eldobálják,és ha rájuk szólunk még nekik ll feljebb hogy ez közterület.Megáll az ember esze :? Na de nem idegesítem magam tovább rajta.

Barba:nagyon ügyeskedik Samu is :)
én még a gyógyszertári fürdetőt használom,abban is vannak ilyen káros anyagok?Tudod,hogy Balunak is érzékeny a bőre,ezért engem érdekelnének ezek a természetes fürdetők,meg kencék.
Köszi szépen,nagyon igyekeztem :D Biztos fog Samunak tetszeni :) A rénszarvast minden nap megcsodálja,kuncog rá,bekapja az orrát meg nyomkodja a szemét :lol:
Tök durván hangzik ez a 3 napos láz :?
Nekem is elküldenéd ezeket a doksikat?Nagyon érdekelnének!Előre is köszike :) Szerintem gmail-re is mehet és akkor ott mindenki meg tudja nézni akit érdekel :)
Én nem akarok neki mézet adni még,ha nem muszáj.Talán majd ősszel-télen,a teájába kap majd.
Ez tényleg gáz :? Én megmondom a frankót már régóta nem adok Balunak fluorid tablettát és d vitamint se.Mindig elfelejtem :?
Naptejet mi babe-t használunk,tényleg nem volt olcsó,4300 ft volt :? Magunkat meg Balut is azzal kenjük, a samponja is babe-s.

Kriszta: a szarvast anyukám vette a Sárkány Centerbe a felsőcsatári útnál.2500 ft volt mindössze.Fel van már fújva,azzal se kell vacakolni :)
Huu,Kristóf már mondja hogy anya????Nagyon ügyes!!! :)
Nagy gratula a járáshoz!!!!
Gratula az 5. foghoz is!

Mi voltunk anyukámat köszönteni,kapott egy szép napraforgót,mert az kedvence :) Eddig ott voltunk,most jöttünk haza,mert még főznöm kell.Sajtos karaj lesz :)
Balu is jól aludt,csak ő 10kor dobta be a törölközőt,és ma 3/4 9ig aludt.
Olyan édes,tök sokat fejlődött az elmúlt 1 hétben.Nagyon sok mindent megért már,elkezdett gagyogni is :) Főleg a te,de,tej,dej,tá,dá,táj,dáj,ihi,ejé-zés megy :) De nagyon édes,majd teszek róla videót,csak nem tudtam még áttölteni a telefonomról :)
Ezen kivül ha hallja a repülőt,akkor felteszi a kezét,és mutat az égre :) Ugyanezt csinálja ha kérdezem hogy hol van a repülő :)
Meg ha mondom neki hogy hallo,akkor a füléhez teszi a telefont,vagy éppen ami a kezébe akad :)
Pár napja próbál egyedül enni.Elveszi tőlem a kanalat és ő teszi a tálba aztán emeli a szájába.Persze van hogy semmi nincs a kanálba,na meg fordítva teszi a tálba :D
És ami nekem a legjobban tetszik hogy reggel mikor áthozzuk az ágyunkba ébredés után,akkor már nem csak átmászik,meg birkózik rajtunk,hanem odabújik hozzám,ráfekszik a mellkasomra,és nagyokat sóhajt :) Olyan édes,imádok így összebújni vele :) Kár hogy alig 10 mp alatt elunja és már mászik is tovább :D
Apáék is felköszöntöttek,Apától ágyba reggelit kaptam,Balutól meg korallvirágot! :)

Szeretnénk minden kedves anyukának nagyon boldog anyák napját kívánni :) Csöpp+Balu :)

Na megyek mert sajtos karajt csinálnék,csak neki kéne már állnom :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia:szerintem Nurofen az jó dolog,láz és fájdalomcsillapító,illetve fogzási fájdalomra is jó.Nekünk az van.Ezen kivül még lázcsillapító kúp,annak nem tudom a nevét :?
Cataflam cseppünk is van,ezt a doki írta fel,amikor úgy látjuk hogy Balunak fáj valamije akkor adunk,2*8 cseppet kaphat egy nap és eddig mindig használt.
Más most nem jut eszembe de majd megnézem a gyógyszeres szekrényt

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány, köszi

off: lányok, kell vkinek egy rakat cosmopolitan stb női magazin? rééééégiek, mint én, 2000-2004 között, kidobom, de hátha vki gyűjti... ;)

hibernia
 
 
 


jajj ezek a mutatványok, most olvasgattam, tök aranyosak ezek a babók!

orsi, nálunk is alszanak a fogak, ezer éve 6 db van és hello. :? mondjuk most sztem nő, azért ilyen zizzent. :(

a tájátáj nagy sláger ezek szerint, nálunk is ez megy éjjel nappal a régiek mellett, nagyon vicces. és egyre hangosabban sajnos... :oops: eddig jó kis csendesen, most meg kb kiabálja.

ja és ami idegesít, ha szeretne vmit elkérni vagy adni, kinyújtja a kezét és nyög de ezer decibellel. iszonyat idegesítő, mintha nyomna és amíg nem veszem el a cuccot / nem adom oda, ami kell, folytatja. baromi hangos, nálunk ez eddig nem volt divat, nem kiabált.

ti kaptatok vmit anyák napjára? ;)

hibernia
 
 
 


Huu, mennyit írtatok; megint csak sietôsen tudok jönni; de ne hogy má' rajtam múljon, hogy kihal a topic (bár ettôl nem félek... :D )

Rólunk: Egy hete játékboltban voltunk Nílával, mikor kiszúrt a pocon egy fehér plüssfókát, és nagyon mutogatott rá....persze, megvettem neki :oops: (ennyit arról az elvemrôl, hogy nem kényeztetem el a gyerekemet); és imádja, mindig vele van azóta is, hurcolja, és azzal alszik!!! Új tudománya, hogy kapaszkodás nélkül feláll, és 4-5 mp-ig álldogál, élvezi; de még nem indult el.

Kajálás: talán jobb a helyzet , végre hízott is egy hónap után (mai mázsa szerint: 9140 g). Én is pépeset adok :oops: (reggelire: gyümölcsös zabkása rizstejjel; ebéd: fôzelék (ha olyan akkor a mi kajánkat turmixolom- de gyakran kap vöröslecsét + kölest+ zöldségeket+ reszelt sajtot a vegaság miatt; du: fôzelék vagy tejpép(mostanában ritkán). Darabos kaják nálunk is ugyúgy vannak, mint Nadiéknál: Abonett kókuszzsírral, kölesgolyó...A kenyeret se nagyon eszi....

Alvás: éjjel kb. 1-2 szer ébred (szopik). Fél 9-tôl kb. fél 7 ig alszik; és kb. fél 12 körül felriad (szopik egy kicsit), majd a köv. ébredés 5 köröl van.... Akkor már mellettem alszik vissza...
A nappli alvását megreformáltam, önzô módon az én igényeim szerint :oops: , mivel úgy vagyok vele,, hogy ebéd után muszáj megpihennem, úgyis egész np pörgök vele. Délelôtt aludna sokáig, de 40 perc után felkeltem, cserébe ebéd után is alszik 1-1,5 órát.... Ha délelôtt hagyom aludni sokáig, délután már nem alszik, totál nyügi estére, stb.... Most ezzel elégedett vagyok.

Házipatika: Cebion -csepp, Oscillococcnium, Nurofen-kúp, Germicid-kúp(magas láz), Bethadin-oldat, Cataflam csepp...

Most, muszáj mennem...Ja, és kaptam anyák napjára egy szép tulipáncsokrot a Kiskopasztól (a kedvenc virágom :) . Ez különleges ünnep nekem, mivel 3 évig ababna tudatban voltam, hoyg nem lehet gyerekem.

Barba, érdekes amiket írtál; nagyon megköszönném, ha nekem is átküldenéd az emailcímemre ezeket az anyagokat. maximálisan nyitott vagyok az ilyenekre (én sem használok, aluminiumsós deot; ecettel tiszítotok, nem veszünk SLS-os sampont, tusfürdôt); csaka pénztárcám szab határt. A DM-es Alverde termékek is tök jók, mi azokat használjuk...

Na, megyek! Jó éjt!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Jöttem én is egy kicsit! :)
Annyit írtatok, hogy már most nem emlékszem, hogy kinek mit akartam írni! :( Szita-agy! Igyekszem azért!

Szülinaposoknak Boldog Szülinapot Kívánok! Annyira hihetetlen, hogy még csak most születtek, és már egy évesek! :) Hogy öregszenek! Na mi nem ám! Csak ők! :) Megyek majd g-mailre és nézem a képeket! :)

Orsi!
Kendra először nem bírta az inhalátort, de aztán már mindent a szájához vesz, és nagy levegőket vesz! :) Annyira édes! Pl. a cumisüveg tetejével is azt csinálja, mintha az inhalátor lenne! Bár vettünk neki hozzá egy kacsát amit imád! :) Voltunk kontroll vizsgálaton csütörtökön, a doki nő szerint minden rendben, bár még a kilégzéssel gondok vannak, erre adott egy "új" szert, amit esténkén kell fújni neki! Június 30-án megyünk vissza, és akkor meglátja, hogy mi lesz a következő lépés! Én szeretnék egy allergia vizsgálatot is, leginkább kutyára, mert hát ugye nekünk a Kutya a lakásban, így szeretném kizárni! Bár dokinő szerint ki is lehetne zárni, hiszen az első ilyen dolog decemberben, majd eltelt több hónap, és akkor jött ki a következő ilyen fulladás! 1 hétig azért kellett kórházban lenni, mert nagyon-nagyon nehezen vette Kendra a levegőt és képzeld még középfül-gyulladása is volt, úgy hogy "észre sem vettük"! Tehát semmi jelét nem adta, hogy fájna neki!

Rólunk:
Nekünk egyébként már 8 fogunk van! Felül 4, alul 4. Mindent eszünk, ma pl. húslevest! Imádja a brokkolit, és a halat! :) Ja! És Fluort! Úgy táncol rá, hogy az hihetetlen! :D Állni még csak úgy áll, hogy a kezét fogom, és tesz pár lépést! Imád kacagni, és pofikat vágni! Aludni este 8-tól reggel 7-ig általában! A betegség óta ritkábban alussza végig az éjszakákat, de amikor felkel akkor is kb. 5 perc és már alszik is vissza! Még mindig szopizik, de szigorúan csak napi 2x! Reggel és este! De ha megyünk valahová, és nincs lehetőség kajcsizni, akkor szopizik!

Most egyenlőre ennyi! De jövök még!
Sok-sok Puszi!
Kata

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Hibernia, gyógyszerben otthon vagyok :wink:

3 gyerek után már szinte mindent tudok gyógyítani, sokszor csak felhívom a dokit és elmondom mit kezdtem el adni :oops: még nem nyúltam mellé eddig 8)

Ami nálunk mindig van:

-smecta por- hasmenésre
-fenistil csepp (vényköteles) - megfázásnál( a fül-orr gégész prof. akihez járunk Botival mindig ír föl hogy azt adjam nekik megfázásnál), nyálkahártyaduzzanat lelohasztó hatású, illetve csípéseknél is jól jöhet vagy kiütéseknél
-nurofen-anélkül sose indulunk sehová
-stodal szirup vagy sinupret csepp köhögésre
-c vitamin-én rágótablettásat adok K-nak is,imádja :wink:

Ez az alap...azonkívül olyan a gyógyszeres szekrényünk mint a patika, főként próbálok gyógynövényeket használni, a homeopátiáról megmondom őszintén kezdek leszokni :roll:

D-vitamint már én sem adok mindig, főként mert elfelejtem :oops: meg mostmár eleget van azért napfényen hogy termelődjön!

Mézes teát én már adtam neki, szerintem semmivel sem rosszabb mint cukros löttyöket itatni, ráadásul mi ismerőstől vesszük tehát tényleg színtiszta méz! Annál gáz aki allergiás lehet rá, nyilván kis adagban célszerű kipróbálni mint mindent!

Én is úgy vagyok vele hogy először nekem is le kellene mondanom a csokiról és utána papolhatok...így most suttyomban eszem :oops: , bár nálunk azért nem tabu a csoki a gyerekeknél de nem esznek minden nap!

Barba igen nálunk volt nyuszihalál :(

Remélem a macsek nem 12 cicát fog szülni :? 4 nek kb már van gazdija jó lenne ha nem lenne több :roll:

Igen állat terén egy hullámhosszon vagyunk, most akarok én is mégegy kutyát, már kb. 2 hete a menhely oldalakat nézem 8)
Hamarason eredménye is lesz :P

Hú majd utánaolvasok ezeknek a cuccoknak, mondjuk én azt nem szeretem ha nagyon drasztkusan mindenre kimondják hogy húúú meg így meg úgy mindenkit meg akarnak mérgezni, de mértékkel leszűrve a dolgokat tök jókat lehet találni.
Nem tudom innen megnyitni amiket belinkeltél de majd rákeresek, egyébként nem tudom antalvali orvos vagy mi?

Nekem van vegyész ismerősöm a gyógyszerkutatóban dolgozik(vagy dolgozott, nem tudom ott van-e még)!

Csöpplány, köszi majd megnézem a szarvast! Alagutat kinéztem az ikeában 8)

Anyák napjára választottam magamnak illatos loncot(kúszónövény), meg illatos kisszegfűt!

Na jó éjszakát, megyek olvasni!

Mindenkinek boldog Anyák napját! (Oviban jövőhéten lesz, már nagyon titkolóznak, már előre tudom hogy bőgni fogok :oops: )
Na megyek végre tudok olvasni egy kicsit!

kriszta0612
 
 


A Kendra és Elisa esete nagyon hasonlit, csak mi mar elorébb jarunk a kezelésben, sajnos, de ugy latom az utobbi gyogyszer sz@rt sem ér, rossszabbul alszik, faj tole a hasa (pedig sosem fajt elotte!!!), hasmenése van, mar tele van a t...m komolyan ezekkel az orvosokkal, mindegyik mast mond.. pénteken megyunk a korhazba, a mega kivizsgalasokra. rettegek ettol a naptol

Hazipatika: arnica bogyo és krém, sebfertotlenito spray, betadine (ez is sebfertotlenito oldat, tudjatok az a barna..), smecta, paracetamol alapu lazcsillapito szirup (itt masképp hivjak), szemcsepp, fiziologas oldat. kohogésre semmi, itt minden szirupot kivontak a forgalombol 2 éves kor alatt.. + volt egy lefagyaszthato vmi, ami zuzodaskra nagyon jo jegelni, mert sokaig hideg, de vhol elhagytuk... melegiteni is lehetett..

bovebb reag majd holnap... bocsi

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Itt anayk napja majus utolso vasarnapjan lesz :)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Hibernia:mikor jött ki Pepep "utolsó" foga?Elvileg a szemfogakkal nagyon emg tudnak szenvedni a babók,nálunk is eddig az volt a leggázosabb,vérvörös volt a popsija,ömlött a taknya-nyála,nyűgi volt majd 2 hétig.Sőt még hőemelkedése is volt :?
Peti kifejezi az akaratát :D Céltudatos gyermek :)
Én egy korallvirágot kaptam Balutól,páromtól meg ágyba reggelit :) Több embertől sms-t,anyukámtól meg egy képeslapot,amit ő csinált :)

Maci:nem hinném hogy ettől el lenne kényeztetve Níla :) Főleg ha még ennyire szereti is :)
örülök hogy hízott Níla :)
Szerintem semmi gond hogy alakítod Níla alvását,főleg ha ez neki is megfelel :)
Jajj,igen,germicid kúp,nekünk is ez a lázcsillapítónk.Na meg betadinunk is van :)


Ercsi:na,Balunak nem jön be a brokkoli,tegnap brokkolikrémlevest csináltam,de alig evett belőle.
És amikor felkel Kendra akkor mit csinálsz vele?Cumi?Vagy simi?

Kriszta:na igen,smecta is jó ha van.Nálunk is volt hogy kellett,mikor jött a szemfoga BAlunak,ment a hasa :?
Én a mézről azt hallottam hogy botulizmust okozhat,én ezért nem merem adni neki,inkább semmivel nem édesítem a dolgokat neki.
Ikeás alagútat én is néztem csak elég hosszú és nálunk nem olyan nagy a szoba :?

Orsi:jajj,az nem valami zselé szerű,ami van?Mármint ami jegelésre jó?Az naggyon nagggyon jó!Nekem kellett amikor a térdemet műtötték,hát néha meghaltam volna nélküle,de nekünk is eltűnt :?

Mi jól aludtunk,Balu 3/4 10kor aludt el és ma fél 8kor gagyarászott,arra keltem.Mindjárt ebédelünk,aztán remélem huny egyet.Én már kitakarítottam,volt egy barátnőm is :) Gyerkőcök jót játszottak. :)
Többiek merre?Mayday???Torpilla?Anita?Juci?Mucus?CSigaby?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Barba,
Jajjj ezek az adalékanyagok… ne is mondd ! én Elisat még mai napig csak vizben furdetem és csak a kezét mosom minden nap szappannal, meg néha a hajat…
A hazi kekszek stb nagyon jol mukodik, tapasztalatbol mondom, kisiskolas korig. Utana mar kokeményen tombol a fogyasztoi tarsadalom az iskolaban. Semmivel nem lehet meggyozni a gyereket, h a cukorka karos, stb.. de az a par év is nyert ugy ! Mo-n nem lehet kapni a Björg markaju svéd bébiételeket ? na abban semmi nincs, még a babapiskotaba is teljes orlésu gabonabol és egy lehelet barnacukorbol készul.
Nekem a fluorrol azt mondta a fogorvos, nem bizonyitott, h szajon at hatasosabb, mint fogkrémben..
En inkabb nem olvasok ennyi cikket, probalok az osztoneimre hallgatni, igy is szazszor egészségesebben élunk, mint emberek ezrei…

Kriszta,
Nagyon ugyes Kristof !
Elisa mar nagyon régen mondja, h anya (alya), o is érdekes hangsullyal, felviszi a hangsulyt a végén, mintha kérdezne vmit, annyira édes ! a tesvérek mar nagyon varjak, h oket is nevukon szolitsa, egyelore Alex is alya, Maté pedig baba, apa pedig papa
Cicasztori rémiszto !
En is ongyogyito vagyok, csak akkor viszem a gyerekeket orvoshoz, ha mar haldoklanak… még én sem kezeltem oket félre sosem.

Hibernia,
Peti meggyogyult ? vagy jott uj foga ?

Csopplany,
Ezen a héten, akar hanyszor felébredt éjjel Elisa, szabalyosan rtekergett a kezemben, éreztem, h bantja a hasa és csak cicin aludt vissza. Ma csak 1x ébredt pl… pedig tegnap brokkolit kapott, az elméletileg puffaszt… ki érti ezt ?
Haat én nem is lattam olyan jatszoteret, ami nincs elkeritve itt ! Mo-n ez nem alap ?
Az a rénszarvas sokaig kedvenc lesz szerintem.
Az egyedul evés szuper ! Elisa is probalkozik, joghurttal, haat nem mindig talal be a szajaba, és amit tudok darabosan adok, azt szépen egyesével beteszi a szajaba.
Na és az odabujas! Olvadozol, ugye? Elisa olyankor olyan atszellemult szemmel ramnéz és mondja, ha alya, az a nézés minden pénzt megér.

Maci,
Nila is alldogal! De jo! Hizashoz gratu!! Nagyon jo sulyban van. Irtam mar? itt kolesgolyot sem lehet venni...
Mindenki irja ezt a Cataflamot? Mi az?

Kata,
érdekelne, h Kendra milyen gyogyszert kap az inhalatorbol?

Zsu,
hogy vagy?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Maci, Níla ilyen nagylány már??? Samunak még eszébe sem jut, hogy felálljon egyedül. :) Gratulálok Kis Kopasznak! ;)

Csöpplány, Balu meg egyedül eszik, tök ügyes!
A gyógyszertári babacuccok alapja általában a vazelin, ami állítólag egy kőolajszármazék, hosszú távon tönkreteszi a bőrt még akkor is, ha most szép, puha tőle.

Orsi, hát én nagyon nem éltem egészségesen eddig. Pár hónapja kezdtem el foglalkozni ezzel, most megpróbálok változtatni több dolgon. Különben nem ismerek magamra, nagyon átértékelődtek a dolgok bennem. Pár hónapja még elég erősen tudtak rám hatni a reklámok meg az akciók, most meg totál figyelmen kívül hagyom őket.
Még nem hallottam Björg bébiételről.

Kriszta, nem kéritek azt a kis drótszőrű kutyust, akiről küldtem képet? Elvileg csak átmenetileg fogadtuk be, amíg nem találunk neki gazdit, bár én bíztam benne, hogy maradhat, de Barnus nagyon nem akarja, és mindennap a fejemhez vágja, hogy nem fogjuk bírni anyagilag ennyi állattal. :? Pedig én nagyon megszerettem. Milliószor jobb természetű, mint Zafír. Alig ugat, kedves, okos, és úgy sétál pórázon, hogy nem húz. Zafír majd' megfullad, annyira siet. :) Ja, és a lábtörlőn alszik a ház előtt. Nagyon cuki kutyus. Akik megkértek minket, hogy átmenetileg fogadjuk be, fizetnék az ivartalanítását is. (szuka)
Az engem is zavarna, ha valaki nyomatná nekem, hogy mennyi mérget eszem, vagy használok, de így, hogy én keresek rá, nagyon hasznosnak tartom az oldalt. Antal Vali hatóanyag elemző, fitoterapeuta és mesterkozmetikus azt hiszem.
Olyan ugrálós szarvast és bocit én is a kínai boltban láttam, nálunk 2000.-, szerintem tök jó. :) Bár Samu nem tudom, mikor használná rendeltetésszerűen. Lehet, hogy inkább karácsonyra lenne jó, vagy névnapjára (augusztus). :?

Kati, Kendrának 8 foga van??? Jesszus! Samu még a 6.-kal szenved. :)

Anyák napi ajándék? El sem merem mondani... Férjem már előző héten azzal jött haza, hogy milyen poént lökött a kollégája (szeptemberben született a 4. gyereke): "miért venne ajándékot anyák napjára, neki nem az anyja, hanem a felesége?!" :D Haha... Barnus elég könnyen azonosult ezzel a szemlélettel, de azért a szombati bevásárlásnál közölte, hogy ha akarok valami ajándékot magamnak, akkor most vegyük meg, mert ő nem fog tudni meglepni semmivel. Ennyit a romantikáról... Pénztárcabarát ünnep volt. :D De azért reggel úgy keltettek, hogy boldog anyák napját! :) A férjemet ismerve ennek is örültem, nem felejtette el! :)

A levelet átküldtem gmailre.

Petiről nagyon jók a képek! Úgy megfogdosnám a kis húsos pofiját! :D Biztos nagyon fog hiányozni a nagyszülőknek. :(

Ma nagyon nyűgösen kezdte Samu a napot. A hátamra dobtam, ahol hamarosan el is aludt, én meg beleolvastam a Suttogóba. Ebéd után még játszottunk kicsit, közben tűkön ülve vártam, hogy elfáradjon (figyeltem a jeleket a könyv szerint), és kipróbáljam az alvásra tanítást. Nem volt egyszerű menet... 3/4 óra alatt aludt el, és azt az időt szinte végigordította. Cumit nyomtam a szájába, simiztem, hogy megnyugodjon, és ha elcsöndesedett, vártam... Persze pár mp után újra ordított, én újra simiztem, énekeltem,... Amikor nem nyugodott meg ettől, akkor kivettem (láss csodát, hirtelen semmi baja nem volt, még mosolygott is...), végignéztük a terepet, az ágylakókat, a fali matricákat, mindent, aztán újra be az ágyba, megint ordítás,... aztán elaludt, és 2 óra múlva kelt csak fel. Este ugyanezt csináltam, és 3 perc után aludt. :shock: Kíváncsi vagyok a folytatásra. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


A lényeget elfelejtettem:

Orsi, nagyon gondolunk rátok, jó volna már túl lenni a vizsgálatokon!

Zsu, folyton a fejemben jársz, el sem tudom képzelni, milyen nehéz lehet. Nagyon sok erőt kívánok neked! Légyszi, írj majd pár sort, annyira izgulok/-unk érted!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jó reggelt!

Orsi, én is akartam írni már, hogy nagyon drukkolok Nektek péntekre, de annyira nem tudom hinni hogy van vmi baja abból amiket leírsz :wink:
Mondtad hogy fiad is ilyen volt meg hát te is, csak nem lehet akkor Elisa 10 kg? :wink:
De legalább túl lesztek rajta, és megnyugszik mindenki!

Kati: Kristóf is volt 3 napot kórházban hörgőgyulladással, ő csak ottt kapott gyógyszeres párát, itthonra csak babyhallert kellett beszerezni és a ventolint puffolni! Neki egy csúnya elhúzódó megfázás ment a hörgőire!

Azóta hálistennek nem kellett használni!

Orsi a cataflam fájdalom és lázcsillapító, durvább mint a nurofen!
Miért nincs nálatok köptető szirup?

Barba, köszi a kutyust de mi mindenképp nagyot szeretnénk, minimum boxer méret és temperamentum!

Anyák napja nálunk is hasonló volt: vasárnap a kocsiba megkérdezte Tomi hogy visszaforduljak a virágoshoz választasz valamit? 8)

Persze értem ezt a mérges dolgot, csak az nem jó ha egy oldalról van csak bemutatva valami, nem jó ha rémisztgetnek mindennel még ha te keresel is rá! tény hogy rengeteg káros anyag van de szerintem azért nem szabad azt kihozni hogy az orvosok mind hülyék(mert tény hogy sok tényleg az :roll: )

na lényeg hogy engem nagyon érdekel, úgyhogy várom gmailre amivel meg nem értekegyet azt átugrom :wink:

Zsu, tényleg gyere, írj pár sort!!!

Kicsit én is offolok, remélem nem baj de ez most nagyon aggaszt és hátha valakinek volt márismeretségében és jó vége lett!
Szóval anyukám férjének (apukám meghalt nagyon régen) a tüdején találtak egy foltot, elküldték ct-re és most mindenki be van sz@rva hogy mi lehet, lehet daganat is(más nem tudom mi még) :cry:
Annyira rossz még majdem 2 hét mire kapott időpontot!

Mégegyszer bocs....

kriszta0612
 
 


Köszönjük a köszöntéseket!! :-) Ádi szülinapja is jól sikerült, több felvonásos volt az ünneplés - hétfőn a párom családja volt itt, babazsúrja is volt az úrfinak, vasárnap az én családom jött, tegnap pedig a keresztanyukája. Hamarosan összeszedem magam és felteszem picasára a képeket, és küldöm a linket. :-)

Balunak mégegyszer boldog szülinapot!! :-) Nagyon jók a képek és a videók, látszik, hogy az ünnepelt szuperül érezte magát a nagy napon! :-)

Nadina, kitől hallottál sokat rólunk? Várom a privit! ;-))

Ja, és tegnapelőtt - anyáknapi ajándékként a "sógornőmnek" - megszületett Ádi kis unokahuga, Jázmin. Nagyon aranyos kiscsaj, és így, majdnem pont 1év különbséggel legalább lesz játszótársa a manómnak. Annyira imádja a gyerekeket. Lassan a kistestvér-projektet be kell izzítani, mert hiányzik neki a babatársaság. :-))

KépKép
seidelm
 
 


Orsi, nagyon drukkolok pénteken, szorítok, hogy minden rendben legyen!

KépKép
seidelm
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Sokat gondolunk rád, majd ha már úgy érzed gyere hozzánk! Várunk szeretettel!

Kriszta!
Nekünk is Ventolin és BabyHaller volt, ezzel jöttünk haza a kórházból! Azóta mi használtuk már, de most kaptunk mást "helyette"! Majd kiderül, hogy mennyire használ! Nálunk is megfázással kezdődött, aztán ez lett belőle! Asztmatikus hörgőgyulladás! Ez van! Állítólag kinövi, majd meglátjuk!

Orsi!
Egy jó kis csepegtetőt kaptunk az inhalátorba, amit úgy hívnak, hogy Berodual Inhalációs oldat! Ezt csak akkor kell használni, ha gáz van! Most úgy néz ki, hogy jól vagyunk, így nem kell használni, csak azt a másik "puffost"! Nem tudom most mi a neve, mert Kendra szobájában van, és most alszik, de ha érdekel akkor megírom majd! Ezt 1x kell fújni este, hogy jobban kapja a levegőt, mert amikor kifárad, akkor picit nehezen veszi! Remélem ez segít, plusz sóba járunk hetente 1x.És vettünk ilyen gépet, ami átszűri a levegőt és olyan sós lesz tőle, ettől jobban és könnyebben alszik! Hát ezeket használjuk! Mi egyébként jól fejlődünk, a súlyunkkal is minden rendben, a dokinő szerint! 69,5 cm és 8160 gr volt Kendra kb. 1 hónapja amikor kint voltunk a védőnőnél! Nekünk mondjuk azt monda a Pesti doki, hogy még korán van Kendrának az allergia vizsgálat, mert 1 éves kor alatt nem szokták elvégezni, ezért ha megyünk vissza júni végén akkor a kutyát megcsináltatom ez tuti! :) Szorítok, hogy minden rendben legyen! Majd írj le részletesen mindent, mert érdekel nagyon!

Csöpplány!
Szuper szülinapi buli lehetett! Látszik a képeken, hogy Balu élvezte, hogy ő van a központban! Bár gondolom mindig ő van! :) Ahogyan Kendra is! Amikor felébred Kendra a cicimre teszem, ott megnyugszik és alszik tovább! Ez jó esetben 5 perc, rosszban 15! De annyira édesen hozzá simul a cicimhez, és látszik az arcán, hogy megnyugszik, hogy minden rendben, mert Anya - Teti -ezt mondja nekem - itt van! Amikor meglát mindig azt mondja TETI! Annyira édes! :)

Seidelm!
Ádinak Boldog 1. Szülinapot! Ugye majd kapunk tőled is képeket! :) Milyen tortával készülsz? Ajándék?!

Most megyek, mert Donnát le kell még vinnem, aztán fürdés és alvás! Kendra már nyomja 8 óta! :)
Puszi Mindenkinek!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Csak gyorsban jövök megint: Níla itt rámolja szét a dolgozószobámat :) ...Képzeljétek, rászokott, hogy kaja közben engem is etet, annyira aranyos...persze csak a darabos kajával (ASbonett, kifli), és tökre örül, amikor ráharapok.... (ahogy én is, amikor ô ráharap vmire :D ) Ma délután fuvoláztam neki, tökre élvezte...

Ja, és valószínû, hogy költözködni fogunk, még ninc sletisztázva, hogy hova, de vmi "zöldebb" helyen (pest környéke), keresünk házat, ami megfizethetô.... Nem egyszerû....., de a panelt utálja Soma, és nagyon ráfáztunk a svájci frank alakú hitelre.

Orsi: Mi is drukkolunk nagyon Nektek! Lehet, hogy már írtam (vag ycsak akartam), hogy mi 2 szer voltunk fölöslegesen kórházba; szerencsére csak 2 napra: 1: 6 hetesen a barom ügyeletes orvos kórházba küldött sima hôemelkedéssel (persze elsô gyerekes szülô bevesz mindent), középfülgyull. gyanúval; ami egyáltalán nem volt; sôt semmi baj nem volt Nílának. 2 alkalom: 8 hetesen epilepszia gyanúval; ami szintén- hála Istennek - vaklárma volt. Annyira hasfájós volt; hogy teljesen görcsbe rándult az egész tste szegénynek; de kinôtte hamar...

Kati: Édes ez a Teti megszólítás :-)!
Barba: mi már évek óta fanatikusan egészséges kajákat eszünk, bár Somának vannak "kihágásai" idônként; de nincs cukor, feketetea, kávé, fehérliszt, alkohol a háztartásomban; Níla sem kapott még cukrot, bár nagy volt a kírésrtés(krémtúró...). Kekszet én csináltam neki, az nem jött be (zabpelyhes, banános), nem elég ropogós; egyébként tök jó lett.

Seidelm: várjuk a képeket!
Csöpplány: tök jó, hogy a mászóalagút így bejött Balunak! Már a bulin is látszott, mennyire élvezte :D Tesóprojekten rajta vagytok :D ?

na, megyek....már nagyon nyüsszög

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Pár napig alig volt netünk, azt hittem majd oldalakkal lemaradok, erre itt alig-alig lézengtek :( Mi van a többiekkel? Mindenkinél a UPC szarakodik? :D

Kicsit rólunk: Gréti kapott hintát végre, mert imádja :lol: :lol: :lol: A tali óta könyörögtem a családnak, hogy csináljon a kertünkbe állványt hozzá, végre meglett, így helyben lehet hintázni, nagyon király! (a talin Barbáéknál nagyon megtetszett, hogy ott van helyben a hinta :lol: )
Grétit kissé megviselték ezek a fura időjárásos napok, de ma már egész jó kedve volt. Főleg, hogy hintázott ma 3-szor is 8) Főztem neki ma először spenótot, nem ette, aztán szedtem magamnak is, akkor meg elkezdett tátogni és szó szerint befalta szinte az egészet :shock: Az kell neki, amit mi eszünk, úgyhogy azt hiszem innentől főzelékeken fogok élni, hogy a gyerek is egye végre :twisted:
Fogai stagnálnak a 8-nál, bár tuti valamelyik hátsó készülődhet kifelé, mert rátalált a játékai közt a cumijára, amit sosem használt, csak próbáltuk régebben, és oldalt rágja... nagyon vicces. Egész hátra teszi és féloldalasan lóg ki a szájából, mint az öregeknél a pipa :lol:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Macianyu, Níla aranyos lehet, ahogy téged is etet :lol: Ő úgy látszik nem sajnálja a kajáját, kis jószívű :lol: Már találtatok is valami jó házat esetleg? De jó, hogy tudsz fuvolázni!!! Én gitározni próbáltam megtanulni, de nem ment :oops: Gyerekkorodban tanultad? Ezzel az egészséges kajálással tök jó példa vagytok! Szoktam gondolni rátok, mikor valami cukros borzadványt készülnék leemelni a polcról, sőt Barba is gyakran eszembe jut, ha kozmetikai cikkeket vásárolok :D
Igyekszem változni én is, sajna eddig nem nagyon törődtem az ilyesmivel.

Erről jut eszembe, Barba belinkelnéd azt a rendelős oldalt, ahol a shea vajat, meg a többi cuccot rendelted? Megnézném. Sőt, ha kell neked is valami még, akkor megrendelem, így talán a postán spórolunk. Ha meg jöttök jógázni akkor úgyis talizunk. Tényleg jöttök jövő héten előreláthatólag?

Ercsikati, jó, hogy Te is benézel!
Kendra képeit szoktam nézni faebook-on, nagyon vagány csajszi már! Egyedül motorozik? :shock:

Seidelm, csak nem Ti is a tesón gondolkoztok? Írok privit már, mert tök vicces sztori ez a látatlanban ismeretség, meg gmailre is megírom, ha valakit érdekel :D

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Koszi lanyok a sok biztatast, ram fér. Holnap kiderül van-e vmi oka ennek a sovanysagnak vagy csak a "mi fajtank"...? Olyan, mintha egy kést szoritananak a nyakamhoz mar napok ota, borzaszto, az ellenségemnek sem kivanom ezt a varakozast..

Itt vannak anyukamék a héten, nincs idom netezeni, még mindig tavaszi szunet van a gyerekeknek is és rengeteg minden mast kell intéznem, de legalabb elvonja a figyelmem a sok tennivalo...

Maci, Elisa is etet engem :D ez ugy latszik a lanyok anyai osztone mar :D

bocs, tobb reag most nem megy...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok lányok !

Olyan szépek a babák. Néztem a képeket a gmailen.

Nálatok is van olyan, hogy felfedezik a testüket a babák? Nuni, köldök...stb???
Vagy csak nálunk??
Már készülünk a szülinapi bulira, bár csak e hónap 24-i hétvégén lesz megtartva, de leszünk vagy 14-en, szűk családi körben.
Vettem papír tányérokat meg poharakat, hogy ne kelljen annyit mosogatni.
Szülinapi torta pedig túró torta lesz Hello Kitty-vel a tetején + egy hercegnős gyertya és Hello Kittys lufikkal.
Apa már meg is vette az ajándékot, laptop micimackós, amin van betű, szám, zene, játék. Készségfejlesztős ugyan, de majd csak később fogja tudni használni szerintem.

Rólunk egyenlőre ennyi, majd később visszaolvasok. Megyünk ebédelni.
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Orsi, gondolunk rátok!!! Majd gyere és mesélj, mi volt! De tuti semmi baja!!! Sajnállak, hogy ennyit kell idegeskedned emiatt, biztosan nagyon gáz lehet. De akkor ma lesz a vizsgálat, aztán jöhet a nyugalom :wink:

Cyntia, látom már mindenki 1 szülinapi lázban van :lol: :lol: :lol: Nekünk még pont egy hónap múlva lesz. Mi is kb. 14-en leszünk (a szűk család) Tortát még nem döntöttem, hogy milyen legyen. Anyósom kitalálta, hogy ő majd csinál egy picit, amit Gréti nyugodtan ehet. Mert én mindenképp cukrászdából akartam venni (szerintem még nem eszik akkora mennyiséget belőle, hogy érdemes legyen olyat ennie mindenkinek, amiben se tojás, se tej, se nemtommi... Na de, ha anyós ilyen lelkes, akkor süssön!
Látom Ti nagy Hello Kitty rajongók vagytok :lol: A laptop tök jó ötlet ajándéknak. Na én még ezt sem tudom, hogy mit veszünk Grétinek.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: