Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Mi a harmadik babánkat várjuk, és vele voltunk a 25. héten a Kútvölgyiben. Kb. két héttel előtte jelentkeztem be, és nem kellett várnunk 5 percnél többet. Sajnos mi csak néhány elfogadható 3D-s képet láttunk, egyébként a 3 D-s része a felvételnek eléggé elmosódott volt, állítólag azért, mivel a baba akkor még fejjel felfelé volt, és a feje a méh felső részénél volt, ahonnan kiszorította a magzatvizet, így nem lehetett éles képet látni róla. Néha-néha azonban kicsit megmutatta az arcát, bár az alapszituáció az volt, hogy a két karját keresztbe tette az arca előtt, a két kis lábát pedig szorosan összezárta. A végén azonban kicsit szétnyitotta, és a fiatal férfi-orvos szerint biztos, hogy kisfiút várunk a két kislányunk után. Azelőtt és azóta sem mutatta meg magát jobban a kis szégyenlős, úgyhogy én csak akkor leszek biztos benne, ha megszületett. Szóval a felvételről annyit, hogy a hagyományos, 2D-s része sokkal jobban látszik, mint a 3 D-s, de gondolom, hogy ebből nem lehet nagy következtetéseket levonni. Arra mindenképpen jó volt, hogy a doki nagyon kedves volt, mindenre válaszolt amit csak kérdeztem, és a belső szerveit nagyon részletesen végigvizsgálta, így tuti, hogy minden rendben van. A maga részéről próbálkozott a normális felvételekkel, dehát a babánk nem mutatta magát. Mindenesetre a Kismamában látható felvételektől messze elmaradtak a mieink. Mindenkinek jó próbálkozást, hátha nektek több szerencsétek lesz! Egyébként mi már hamarosan ( 6 hét múlva, vagy előbb is) személyesen megláthatjuk a babánkat, ami minden videofelvételnél többet ér. Sziasztok, Norcsi.
Norcsi
 


Sziasztok!

Mi még csak a 23. hétben járunk, és eddig úgy terveztük, hogy majd a 25. környékén megyünk 3D-s UH-ra, de most meggondoltuk magunkat. Mivel ezen a héten megyünk dokihoz, meg fogom kérni, hogy csináljon rendes UH-t, mert nagyon kíváncsiak vagyunk, hogy mi lesz a kismanó, és túl gyakran pedig nem tenne jót az UH, így a 3D-ssel várunk kb. a 29. hétig. Igazából az arcát szeretném nagyon látni, az meg valószínüleg jobban is látszik a 30. hét körül, mint most. Szóval nálunk ez a helyzet, de tök jó, hogy leírjátok a tapasztalatokat, így sokkal könnyebb eldönteni, minkor menjünk!

Köszi!
Zsuzs
Zsuzs
 


Szia Zsuzs! Állítólag az ultrahang semmilyen káros következménnyel nem jár a babára nézve, az fordulhat elő, hogy sok ultrahang esetén balkezes lesz a pici. Hangsúlyoszom, hogy ez csak állítólag van így! Igazad van, hogyha nem muszáj, akkor nem kell sűrűn menni. Én az első két terhességemnél (főleg a másodiknál) rengeteg ultrahangon voltam (mindig valami miatt szükséges volt), de szerencsére egyik gyerekem sem sínylette meg, söt mindkettő jobbkezes lett. A mostani terhességemnél csak akkor mentem, amikor már az orvos szerint nagyon szükséges volt. Még a jövő héten biztos megyek, de utána lehet, hogy szülés előtt már nem is fér bele több (6 hetem van hátra, ami lehet, hogy kevesebb is lesz). Mindenesetre minden jót kívánok a hátralévő időre, és remélem, hogy nektek beválik a 3D-s ultrahang is. Norcsi.
Norcsi
 

 
 

Szia Norcsi,
köszi a beszámolót, remélem holnap sikerrel járunk, legalább azegyik babó ébren lesz.
Szívesen fogadom a kérdésekre tett javaslatokat, aki már járt ott, az utólag okosabb....Kép
Ez szól Áginak, Chrisnek és mindenkinek, aki gondolja!
elöre is köszi!!
Kinga
Kinga
 


Szia Zsuzs!

Mi szintén a 23. héten járunk, és holnap este megyünk a Kútvölgyi-s 3D UH-ra, nem bírtam tovább a kíváncsiskodást. Elég különböző tapasztalatokat olvastam eddig, van aki már ilyen korai időszakban teljesen meg volt elégedve a látottakkal, arcvonásokat láthattak stb, van aki azt mondta, hogy nem sokkal ért többet egy 2D-s UH-nál.
Arra állítólag mindenképpen jó, hogy a fontosabb szervekről sokkal több információt ad a 2D-snél már ebben az időszakban is.
Majd csütörtökön megírom, nekem hogy tetszett!

Miczko
Miczko
 


Sziasztok!

Mi jövő hét szombatra jelentkeztünk be a Praxishoz, a hirdetésben szereplő mobilszámon - de azt mondták, hogy aznap a Bartók Béla úton lesz rendelés, nem a Megatoysban ?!?!?
Amúgy hamarosan változik a telefonszámuk, az új szám 20/9139333.
Volt vagy megy mostanában valaki közületek a Praxisnál?

Móni (21 hét)
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Amire érdemes szerintem mindenképpen rákérdezni, ha nem mondaná az orvos: végtagok, ujjacskák, gerince ép-e, nyakcsigolyái, normális-e az íve, ha szeretnétek tudni, milyen nemű, ezt mindenképp meg tudja mondani, belső szervek rendben vannak-e, szíve, agya. Általában megmondják a méreteit is, a súlyát.
Jó élmény, de ne legyetek elkeseredve, ha nem úgy látszik majd az arca, mint az újság hirdetésén. Én az itthoni orvosomnak mutattam, nagyon tetszett neki, és mondta, hogy azért azok ki vannak retusálva (mint ugye minden...). Kíváncsi vagyok az élményekre, mindenképpen írjátok majd meg!
Ágci
Ágci
 


Sziasztok !
én a Megatoysban voltam 09.24.-én. akkor volt Kisbence 26-27 hetes.nekem nagy élmény volt és az apukájának is aki nagyon kihúzta magát amikor azt mondta a doki hogy egészséges kisfiú.
engem kifejezetten érdekelt,hogy nincs-e nyúlszája és farkastorka mert azt a sima UH nem mutatja ki és annyi hülyeséget hallottam mostanában hogy teljesen felidegesitettek vele.
szerencsére nincs semmi baja.ha lett volna is annyiban érdekel, hogy tudjunk róla és amennyire lehet felkészüljünk rá.

Kisbence is aludt az elején de nagyon gyorsan felébredt mivel nagyon utálja az UH-t.
elöször a nyakában volt mindkét lába és a kezecskéi az arca elött. bármerre ment az UH feje az arcán ö is vitte arébb a kezeit. nagyon aranyos volt. végül a doki megnyomkodta a hasam és ezen annyira felháborodott hogy levette a kezeit az arca elöl. pont ez a kép lett kinyomtatva.naponta legalább ötvenszer megnézem.
szerencsénkre sikerült egy olyan felvételt is csinálni ahol nevetett teliszájjal.
valóban nem olyan minöségü a kép mint a hirdetéseken de azért nagyon jól látszik.
ha videon nézitek vissza javaslom hogy ha tudjátok lassitsátok le a kazettát mert úgy sokkal élvezhetöbb a felvétel.
mindenkinek sok sikert a felvételekhez!!
Kisbence
Kisbence
 


Sziasztok!
A
3D Uh-ról: "egyedül" is élvezetes volt. Kismanó nagyon szényenlos,profilból lehetett néha látni, de kézzel-lábbal takarta magát. Így legalább a láttam, hogy a kezén megvannak az ujjak.
Pofit 1x mutatta meg. Hát a 15 perces felvételen, kivéve a néhány perces 3D-s felvétel 1-2 percében nem igazán ismerheto fel, hogy a képen kisbaba látható. A páromnak sem tudtam bizton mondani, hogy mikor mit lehet látni. Lehet, hogy többet vártam a dologtól. Én, úgy látszik teljesen vak vagyok a 2D-s felvételhez.
DE, a pofika 1x-i látványa, és a kis keze, ujjai megtekintése klassz volt.
Azt mondta a doki bácsi, hogy bár szinte végig teljesen összecsomagolta magát, és az arcát és mindenét takarta, hogy szerinte nincs semmi a lába között. Úgy, hogy valószínuleg leányzó a szentem. Majd kiderül.
Lehet, hogy késobb kell megcsinálni a felvételt.

Pusszzz. Chris (24. hetes )
Chris
 


Sziasztok,

Engem nagyon érdekel a 3D ultrahang, főleg azért mert a tavasszal elvesztettük 33 hetes terhesen a kisbabánkat.(sajnos akkor derítette ki egy "sima" ultrahang, hogy fejlődési rendellenessége van)
Most azt olvastam, hogy 3D-vel már 10-12 hetesen is kimutathatóak betegségek.
Van valaki, aki hasonló korai szakaszban csináltatatott már ultrahangot?
Köszönöm előre is a válaszokat
T.
Névtelen
 


Sziasztok!

Tegnap voltuk a Kútvölgyi-s 3D UH-on, a 23. hétben.
Fejlődésével kapcsolatban nem derült ki egyértelműen számomra, hogy milyen "mélyen" állapítható meg, hogy tényleg semmi probléma nincs az egyes szervekkel, területekkel. De mindenképpen megnyugtató, hogy megállapították a normál koponyaszerkezetet, ujjacskák száma mindenhol 5 (bár kicsit megijedtem, mikor a hölgy először közölte, hogy ott a nagyujja és mellette az 5 szép ujjacska), szív pitvarok és kamrák, vesék, máj, gyomor, végtagok, gerinc, bordák, száj-rendben találták. Lány lesz, az is egyértelműen látszott. Méhlepény elhelyezkedése, állapota jó.
Látványilag: rengeteget mocorgott, kicsit nehezítette befogni a jó képet. Az arcocskáját kétszer is láttuk, bár kicsit takarta a kezeivel. Nem volt teljesen tiszta az arc kép, de nagyon megható. Egészében 3D-ben nem láttuk a babát, inkább csak részletekben mindent, ígyhát csak azért nem biztos, hogy érdemes korán menni, hogy ráférjen a képernyőre. A súlyát állítólag a 28 hétben tudják először megmondani 3D UH alapján.
Én a következő babával kb. 28-30. héten fogok menni erre a vizsgálatra, ha egyébként semmi gond nem lesz, akkor már biztos élesebben látszanak a részletek. De összességében nem bánom, hogy most mentünk, mert már nagyon kíváncsi voltam, idáig is alig bírtam ki!

Kedves T.!

A 12. hét környékén a magzat nyaki bőrredő vastagságából következtetnek bizonyos fejlődési rendellenességekre. Talán ez a vizsgálat már ingyenesen is kérhető.

Miczkó
Miczko
 


Kedves Juca2!
Mi múlt héten voltunk másodszorra 3D uh-n Kecskeméten, ahol egy nagyon modern, szuper gép vizsgált. Csak annyit szeretnék írni neked, hogy kérdezz rá mindenre, amit szeretnél tudni, mert itt az orvos mindent részletesen elmondott, megmutatott, még szívhangot is hallgattunk, és felvettük videóra, de az elözö orvos (nagyon kedves volt), töredékét nem mondta el Bp-en. Még az agyát is megvizsgálta, és mindent, amit el tudsz képzelni. Szóval kérdezzetek: szív, gyomor, végtagok, csontok... stb.
Bár kétszer voltunk egyszersem láttuk rendesen az arcát, aminek az egyik magyarázata, hogy mellsö falon tapad a lepényem, és a babu nagyon szereti belefúrni a pofiját. De azért nem volt csalódás!!! Kell egy kis meglepi is!
Az apás szüléssel kapcs.: nálunk itt a klinikán csak 2 apás szülöszoba van, de mondták, hogy az apuka a többiben is ott lehet, csak nincs annyira elszeparálva a pár. Szerintem legyetek határozottak, és akkor úgyis máshogy állnak hozzátok.:-)))
Üdv: Ágci

(U.i.: Kecskeméti uh tel.: 76/509-443)
Ágci
 


Sziasztok,

Szombatra jelentkeztünk be (okt.20.) a Praxisba 3D UHra. Akkor nem a Megatoysban hanem a 11.ker. Bartók Béla úton lesz rendelés.
Kérlek, írjatok tapasztalatokat aki volt már a Praxisban, hogy milyenek? Rendesek? Alaposan megnéznek mindent?

Köszönöm elõre is!

Mamacica(27hét1nap)
Mamacica
 


Ágci!

Köszi a tanácsokat! Holnap estére már mi is gazdagabbak leszünk egy 3D-s UH tapasztalattal. Megírom, majd, hogy milyen lett. Ismerve rosszcsont kiskölkünket, biztosan aludni fog! Azért nagyon reménykedem, hogy valamit látni is fogunk belõle!
Apás szülés: egy ismerõsöm azt mondta, hogy itt egy külön szülõszoba van apás szüléshez, meg hát ott a nagy szülõszoba, de oda csak akkor engednek be apukát, ha más éppen nem szül (miért nem lehet mondjuk akkor leválasztani az ágyat? ezt nem igazán értem). Állítólag azonban nagyon ritka itt, hogy hárman egyszerre szüljenek. Azért majd kifaggatom még a dokimat, meg a szülõszoba látogatáson is kérdezõsködöm.

Puszi!
Juca2
Juca2 25
 


Kedves T!

Én is úgy tudom, hohy a 12-13.héten csinálják az un. nucha szûrést, ami többek között korai szakaszban a Down kór kiszûrésére is szolgál. Ez egy viszonylag újfajta szûrés, nem minden kórházban, nem minden orvos csinálja. A Kútvölgyi kórházba 3D-s ultrahangon csinálják, ingyenesen.

E.
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekem csináltak nucha szûrést a 14. héten a Kútvölgyiben. Nagyon jóminõségû felvételt csináltak a picirõl. November elején megyek 3d uh-ra, akkor leszek kb. 26 hetes. Azt mondták, hogy vinni kell az adókártyát is. Szerintetek miért?

Eszter
Eszter
 


Szia Eszter!

Azért kell vinni adókártyát is, mert a 8000 Ft befizetett összeg egy alapítvány javára megy, amirõl igazolást kapsz, és ha jól tudom 30%-át adóalap csökkentõ tételként elszámolhatod.

Miczkó
Miczko
 


Szia Miczkó!

Köszi az infót.

Eszter
Eszter
 


Sziasztok!

Leírom mit láttunk a 3D UHn szombaton:

Szóval a Praxis rendelõ nagyon szép és elegáns, mindenki nagyon kedves.
A doki elõször sima UHval vizsgálta meg a picikénket. Mondta, hogy teljesen egészséges és nagyon szép baba! Kép
Mondtam, hogy ha esetleg látszik, hogy milyen nemû akkor mondja meg. Kérdezte, hogy mondták-e már. Mondom, az orvosom azt mondta valószínûleg kisfiú. Erre azt mondja, nem valószínû, hanem 100% hogy kisfiú!
Kép Kép Kép Kép
Annyira örülök neki!!!!
Utána kapcsolta a gépet 3Dre, persze az én cseppem takarta a kis arcát az egyik karjával, kimondottan olyan "ne filmezzenek" pózban volt. :-))) Nézegettük, felemelte a lábát, megfogta a lábujjait. :-)) Errõl van egy fénykép.
Utána a doki elkezdte nyokodni a pocimat, hogy hátha elvenné a kezecskéjét az arca elöl, de a nyomkodással úgy ráijesztett, hogy még a maradék
végtagjait is az arca elé kapta szegénykém... Viszont így, totál összegömbölyödve nagyon jó képet kaptunk a fütyijérõl, amit szépen kilógatott a lábai közt, a videón nagyon jól látszik!! KépAhogy így elvoltunk vele, és nem nyomkodta a doki, egyszer csak elkezdte kicsomagolni magát... láttuk a kis orrát, száját. Kérdeztem, nincs-e nyúlszája, a doki mondta, hogy de hiszen látom milyen szép kis arca van, nyugodjak meg, semmi baja. Aztán felemelte a fejét, nyújtózótt egyet. Akkor készült fotó az arcáról. A videón meg látszik, hogy mosolyog!! Kép
1200 gramm és több, mint 30 centi. A szivét is
megnézte a doki alapostan, megmérte hogy egy perc alatt mennyi vért pumpál meg még sok érthetetlen dolgot...
Hát ilyen az én gyönyörû nagy fiam Kép

A Praxist mindenkinek ajánlom!

Puszi,

Mamacica(28hét3nap)
Mamacica
 


Sziasztok!

Mi egy hete voltunk 3D-s UH-on. Egész rendes volt a Manócska, ügyesen megmutatta az arcát, meg azt is, hogy milyen szépen fel tudja emelni a lábát a fejéhez 8hogy lehet így kibírni???). Nagyon jó képet sikerült csinálni róla profilból.
A párom még azt is látta, hogy cumizza az ujját. Sajnos az én monitoromon ez nem látszott túl jól. Apuci nagy megelégedésére úgy néz ki, hogy kislányunk lesz! Olyan hihetetlen még mindig (mi ugyanis csak "véletlenül" lettünk szülõk), hogy nemsokára lesz egy apróság, akiért mi leszünk felelõsek! (Ennek örömére most is jókat tornászik itt a pocimban.)
15 perces videófelvétel készült 2 és 3D-s vegyesen. Kb. 50-60%-át ismerjük fel itthon is. A többi elég kesze-kusza. Alapvetõen meg voltunk azért elégedve, mert a sima 2D-sen sose láttunk volna a kis hörcsög-pofit.
Apa teljesen fel volt dobódva és nagyon boldog volt!

Pusszancs!
Juca2
Juca2 26
 


Kedves T. !
Nekem az elõzõ terhességemnél egy génhibája volt a babának, és ezt a 12. heti uH-n vették észre a bõrredõbõl. Erreföl genetikai vizsgálatra küldtek, és már 1 hét múlva vették is el a gyereket. Most a 2. terhességemnél tartok a 24. hétben, és az elõzõre tekintettel az összes vizsgálatot megcsinálták rajtam. (genetikait, Torch-vérvétel stb.) Azt gondolom, hogy a legközelebbi terhességednél te is ugyanazt az utat végig fogod járni mint én, tekintettel az elõzményekre. 3D nélkül is megtudnak sokminden állapítani. Vagyis szerintem a vérbõl AFP-bõl, kromoszóma vizsgálatból sokkal pontosabb diagnózist fel tudnak állítani, mint akár egy 3D-s UH-ból. Ott csak látszódhatnak dolgok, de nem biztos, hogy jól . A fentemlített vizsgálatok pedig fehére-feketén kimutatnak olyat is, amit csak a gyerek 10 éves korában látnál elõször meg.
Bízz az orvosokban, agyon fognak vizsgálni.
Remélem neked is sikerülni fog a következú
Sok sikert és kitartást hozzá !
Üdv
Bea
beatrix (beatrix)
 


Kedves Bea,
Köszönöm a válaszod? Sajnos még nem találtam orvost és kórházat, bár még csak a próbálkozásnál tartunk, de remélem hamarosan kell.
Neked hol csinálták a vizsgálatokat?
Mi az a Torch vérvétel?
Egy kicsit ellent mondok neked abban, hogy nekem is voltak vérvbételeim, kitûnõ volt az AFP-m, de sajnos mint utólag kiderült figyelmetlen lehetett az orvosom. (Pedig nem keveset fizettem neki, de hát tudom, hogy nem ezen múlik. )
Nekem azt mondták, hogy magzatmintát tudnak venni a 10. hét körül, abból tudnak sok mindent megállapítani.
Várom válaszod
T.
Névtelen
 


Sziasztok!

Pénteken (28. héten) mi is elmentünk a Praxisba, sokD-s UH-t csináltatni, és egyáltalán nem bántuk meg, pedig a babó mindent elkövetett, hogy ne járjunk szerencsével. Azt mondják, akkor lehet mindent legjobban látni, ha a baba fejjel lefelé helyezkedik el. Persze a mi kismanünk rendszerint így is tesz, de az UH elötti éjszaka megfordult, így a vizsgálat alatt a popsiján csücsült, és ha mindez még nem lett volna elég, 2 alözöleg leküldött sportszelet ellenére is édesdeden aludt. Nagy nehézségek árán sikerült felébreszteni, ennek örömére a másik kezét is az arca elé tette, így már végképp szinte semmit nem lehetett látni a pofijából. Azt viszont megtudtuk, hogy kislány lesz (az eddigi UH-k ezt nem mutatták ki) és a doki annyira türelmesen noszogatta a kismanót, hogy végül sikerült 2 képet is készíteni az arcocskájáról. Szóval mindent egybevetve nem olcsó mulatság, de mindenképpen megérte elmenni, mert nagyon megható volt látni, ahogy integet, helyezkedik a kis lábaival, befogja a füleit, ásít, és egyáltalán, hogy egészséges, és jól érzi magát. Mindenkinek csak ajánlani tudom! És vannak nálunk szerencsésebbek, akiknek nem alszik 7 emelet mélyen a babájuk, és optimálisabb helyzetben fekszik. Képzelem nekik milyen élmény lehetett ez a vizsgálat!

Üdv,
Zsuzs
Zsuzs
 


Sziasztok!

Mi is most voltunk 3D-n a Kútvölgyiben. Velem pont az ellenkezõje történt mint Zsuzs babájával. Állandóan izgett-mozgott, szinte alig lehetett jó képet csinálni róla. Szerencsére a keze nem volt az arca elõtt, inkább a köldökzsinórral játszott. Visztont nagyon jól lehetett látni, hogy kislány. Nagyon megérte és mivel több babát nem tervezünk, így mindenképpen örülök, hogy nem hagytuk ki.

sziasztok
Eszter
Eszter
 


Sziasztok!
Mi szombaton voltunk a Praxisban, ez nalunk a 17. het volt. Igaz, hogy meg az arcat nem lehetett latni, de igy is nagyon nagy elmeny volt latni, ahogy izeg-mozog, rugkapal a kezevel es a labaval, aztan a feje ala tette a balkezet es elaludt. Kohogtem, es ettol felebredt a kis edes. Kerdeztuk az orvostol a nemet, de azt mondta, hogy "ugyan, azt ilyenkor meg nem lehet megallapitani..." De mi ujra megneztuk itthon a videot, es tisztara ugy nez ki, hogy a ket laba kozt van egy kis futyi... tobbszor is mutatja, eleg jol kivehetoen.
Majd a 28. het korul ujra elmegyunk. Nem olcso mulatsag, az igaz, de nekem a sajat dokim is 5000-ert csinal egy kb. 2 percig tarto 2D-s ultrahangot, hat ahhoz kepest ez csucsszuper.
Pati
Pati
 


Ha van kérdésed a 4D UH-gal kapcsolaban,szivesen felelek,ha tudok
Névtelen
 


Sziasztok! A 21.héten járok, szeretnénk kipóbálni a 3D-t. Tudja valaki milyen számon lehet bejelentkzni a Soroksári úti Megatoysba?
monica
 
 


Szia Monica!

A köv. számon tudsz idõpontot kérni: 06/30-9962-164.
Én is voltam ott , pont amikor kb. ennyi idõs voltam, már igen jól láttuk a kismanó arcát, azt mondta a doki, hogy a legjobb a 28 hét körül elmenni, mert akkor már szépen ki van fejlõdve és még igen jól be tudják venni, mert még viszonylag helye is van. Persze most is fantasztikus élmény, de ha még várnál egy picit, még jobb lenne. A vizsgálat 8000 Ft, szóval nem olcsó, de biztosítalak, hogy megéri. Videókazettát okvetlen vigyél.
Üdv.
Heni
heni
 
 


Szia Heni!
Köszi az infot!!! Lehet, hogy várok még néhány hetet, bár már nagyon szeretném látni a babucit. Hány hetes a kismanód? Üdv: monica
monica
 
 


Szia Monica!

Én a Praxis Rendelõben voltam,a Bartók B.uton.Ez egy nagyon klassz orvosi rendelõ,ezért biztatobb, mint a
Megatoys.Nagyon rendes és türelmes az ultrahangos,sokat magyaráz. Ez is 8OOO ft, de ebben benne van egy fotó is, videokazettát vigyél mert felvesznek mindent.
A telefon 3o 4148886.

Üdv Sibill
Szibill
 


Szia Sibill!
Most elbizonytalanodtam, hogy hová is menjünk. Ez a rendelõ a Bartók B. út melyik részére esik, úgyanis fontos a jó parkolási lehetõség is.Üdv:monica
monica
 
 


Sziasztok,

Ha kivancsiak vagytok a kovetkezo cimen talaltok sok-sok 3D kepet:

[url=http://www.pregnancyweekly.com/topics/ultrasound/ultrasound_3d.htm" TARGET="_top]http://www.pregnancyweekly.com/topics/ultrasound/ultrasound_3d.htm[/url]

Judit
Judit
 


Szia Monica!
Én a Megatoys-i rendelõben is nagyon elégedett voltam a dokival,kedvesen, türelmesen magyarázott és mutogatott mindent - szóval minden Ok volt. Én azért mentem oda, mert itt is - ott is 8000 Ft a vizsgálat - igaz a Bartók B.-ban ezekszerint ebbe egy fotó is beletartozik - de utána gyönyörködhetek a szebbnél szebb babaholmikban, és ha esetleg várni kell, adiig is tudsz nézelõdni az áruházban. Én mindig felvillanyozódok tõle, nem bírom ki, hogy ne vegyek valamit a Manónak. Parkoni itt is lehet, szóval nem gond. Egyébként a 26 hetet kezdtük.
Üdv.
Heni
heni
 
 


Most értesültem róla, hogy az István kórházba most üzemelnek be egy vadi új 3D gépet, állítólag nagyon sokat tud a masina (nagyképernyõs meg minden). Nem tudom, hogy kell e majd külön fizetni az ott szülõ kismamáknak érte, nekem az orvosom mondta, hogy a következõ UH valószínûleg már azon lesz. Tehát aki az Istvánba fog szülni és tervezte a 3D Uh-t inkább érdeklõdjön az orvosánál, hátha csak egy kicsit kell várni...
Szofi
 


Sziasztok!
A hír igaz , bár én azt hittem , hogy ezt még nem lehet reklámozni. Mi már egy hete élvezhettük is! Kép
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


monica!

Én a Bartók B. úti rendelõbe járok az orvosomhoz is és UH-ra is ezért tudom, hogy mind az ultrahangos orvos mind a gép és az árak is megegyeznek csak az idõpontok különböznek, hol itt hol ott van a 4D UH. Parkolni lehet mind a két helyszínen. Mi 19 és 29 hetesen voltunk, elõször az egész babát lehetett látni, másodszorra inkább "csak" a kis arcát. Fantasztikus élmény aki teheti feltétlenül próbálja ki.

Dzsili
Dzsili
 


Sziasztok!
Mi most (25 hetesen)voltunk masodszorra a Bartok B. uton. Mindeketszer Dr. Gyorfi volt az orvos, aki az ultrahangozast csinalta. Amikor eloszor voltunk 19 hetesen, teljesen meg voltunk vele elegedve, kedves volt, mindent elmagyarazott. Az egesz kis teste latszott a babanak, a nemet nem tudta megallapitani, bar szerintem nem is nagyon akarta, azt mondta, hogy az meg ilyenkor ugyse latszik.
Most is, mint a multkor, a doki azzal inditott, hogy hogy vagyok, van-e valami panaszom. Mondom, nincs semmi, csak a derekam szokott neha fajogatni, de az normalisnk mondhato. Mondja, ogy jo, fekudjek fel. Van valami panaszom? Erre ranezek, hisz ezt most kerdezte az elobb, mondom nincs semmi. Nezegette a babankat, mindent magyarazott, jo is volt, aztan megszolalt a mobilja, es 4 percen keresztul fecsegett rajta, kozben a babanak vegig csak ugyanazt mutatta. Nem tetszett egyaltalan, hogy amikor 8ezer Ft-ot fizetek 10 percert, akkor ebbol o 4 percig telefonal, es gyakorlatilag nem elvezheto.
Ja, es a szivhangjat is ketszer nezte meg, egyszer telefonalas elott, egyszer meg telefonalas utan, de ezen mar csak rohogtunk.
Amugy a babankkal hala Istennek minden rendben van, es a fent leirtaktol eltekintve ugy tunik, azert a Gyorfi doki erti a dolgat, eleg ugyesen kezeli az UH gepet.
Pati
Patika
 


Szia Kanga!
Én csak a 30 héten megyek az Istvánba. Kellett külön fizetni érte? (magánorvosom van, az UH vizsgálatokért nem kért eddig külön pénzt)
Szofi
 


Szofi!
Nekünk sem kellett fizetni.Bár nem is tudták videóra venni , mert semmit nem vett fel csak ment. Állítólag a sima uh-ért kellene fizetni , ezt a dokim mondta. Különben azt is mondta , hogy õ úgy szeretné , ha az Istvános kismamáknak egy ilyen uh.ingyen lenne , már csak azért is , mert a kórház nem vette , hanem pályázaton nyerte a gépet.

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok! Bogozzátok ki nekem. Ma voltam az Istvánban uh-n és rákérdeztem a 3D uh-ra. Azt mondta a dokinénim, hogy csak indokolt esetben végzik, kérésre nem. Úgy látszik orvosfüggõ a dolog?
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Kedves Patika!

Györfi Mátyás a Praxis rendelõben UH vizsgálatokat végzõ nem orvos,hanem ultrahangos szakaszisztens / SZONOGRAFUS/és mint ilyen azt hiszem az országban a 4D terhességi UH terén a legnagyobb tapasztalattal bír.Az Õ kérdése,hogy ,hogy érzi magát, udvariassági és nem szakmai.Az Õ dolga,hogy jól kezelje az UH-t és ezt igen jól,körültekintõen csinálja, melyet Ön is megemlít.
Remélem legközelebb felesleges telefon nem zavarja a vizsgálatot és Ön még megelégedettebb lesz.

drFülöp Tamás
dr.Fülöp Tam&aa
 


Szia Any!
a Praxisról azért nemcsak rosszat hallottam. Szerintem attól is függ ki vizsgálja az embert...
Kútvölgyis tel. szám: 30-323-7149, Bencze Zsuzsanna.
Én úgy tudom, hogy nemcsak a Bábinszki doktornõ vizsgál, de próbáld megbeszélni velük, hogy szeretnél hozzá menni.
Szia:
Ágci
Ágci
 


Ágci!

Köszi a választ!
De mostanában annyi rosszat hallottam a Praxisról, régebben pedig csak jókat olvastam.
Mostmár azt sem tudom - valaki írta a másik topicban - hogy itt inkább csak a látvány az, ami élvezhetõbb, de a méreteket, vizsgálatokat, fejlõdési rendellenességeket itt is 2D-vel nézik meg és csak utána jön a "mozizás".Én pedig azt hittem, hogy ezzel a 3D UH-val jobban vizsgálhatók a belsõ szervek, illetve az esetleges rendellenességek is.Én ezért mennék fel Debrecenbõl Pestre és nem igazán a "mozizás" kedvéért. (Bár persze biztosan nagyon élvezném azt a részét is.)
Tud valaki válaszolni, hogy akkor most hogy is van ez? Többet fogok-e tudni utána a baba egészséges fejlõdésérõl?

any
any
 


Any!

Bölcs orvosok azt szokták mondani, hogy a jó gép mellett a legfontosabb tényezõ a jó szakember. Azaz kellõen képzett szakember a 3D-t jobban ki tudja használni, és valóban több infót tud kiszedni általa, mint a simával. Viszont ha nem társul a jó gép mellé jó szakember, akkor semmivel sem ér többet.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Any,
nagyon-nagyon egyetértek Ildivel!
Ha, te debreceni vagy, hagy ajánljak egy másik helyet is! Mi itt voltunk 2x-ra, és itt aztán tényleg nagyon jó szakember van!!!
Kecskeméten van, (ez talán még közelebb is van)(uh tel.: 76/509-443) Szuper a gépük, jó az orvos, dr. Nemes András.
Egy kis érdekesség: a 33. héten voltunk itt, kérdeztem mekkora lesz kb. a bébi, ha megszületik. (addig mindenki azt mondta, hogy húúú de nagy lesz) Õ azt mondta, hogy ez egy teljesen átlagos súlyú 3400 gr-os baba lesz. A kisfiam születési súlya 3440 gr lett!Kép
Szia:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Én múlt szombaton voltam a Soroksári úti Praxisban. A célunk egyértelmûen az volt, hogy megkuksizzuk a Picúr arcocskáját. Ezzel nem is volt baj, gond nélkül megmutatta. Gyönyörûséges. Készült is róla egy olyan fotó, amit nyugodtan újságba is lehetne rakni. A 31. hét elején voltunk, így a Kicsi már kifejlett, hasonlít egy igazi babára, pufók az arcocskája. Elég hamar rátértünk az arcnézegetésre. A baba szopta az ujjacskáit, mozgatta a fejecskéjét, úgyhogy volt show. Meghallgattuk a szívhangját illetve az agyi ütõér hangját, valamint elmondta az UH-s, hogy a Picinek nincs nyúlszája, de az orvosi diagnózis ennyi volt. Nekünk tényleg a mozizás volt a célunk és nekem elmondhatatlan élmény, volt, a fotó pedig örök emlék, de bevallom nem tudom, hogy ha kimondottan egészségügyi kérdésekkel mentünk volna, ugyanilyen elégedett lennék-e. Ezt a részt én a dokimra bízom, akiben teljesen megbízom. Az árból egyértelmû, hogy ez üzlet, habár ha belegondoltok mennyibe kerül egy ilyen masina... Szerintem ezzel tisztában kell lenni, és így ha látják, hogy nem egy betegségeken aggódó kismamával, hanem mozizókkal állnak szemben, akkor arra koncentrálnak, ez pedig természetes. Szerencsére az én Picim teljesen egészséges, mind 2,3 és 4D alapján, így nem is erõltettem más kérdéseket. Szerintem az orvosi diagnózist hagyjátok a dokitokra, vagy egy kórházban végzett 3D Uh-ra, a Praxis pedig csodálatos mozi. Mindenkinek ajánlom, aki megteheti.

Zuzu
Zuzu
 


Kedves Mindenki


A Soroksári uton levõ 4D nem a Praxis ezt szeretném hangsúlyozni.Az egy babaáruházban végzett babafotó,tehát ettõl elhatárolódom mint a Praxis rendelõ vezetõje.
A Praxis rendelõben mûködõ 4D fõ feladata, hogy a csúcstechnikát a lehetõ legjobb szakemberekkel müködtesse!!
DrHajdu Krisztina és Györfi Mátyás szonografus személyében
ez biztosítva van a rendelõben.
Kedves Any!
Személy szerint azt gondolom, hogy jelenleg a különbözõ diagnosztikus problémákra adandó válaszban a fõleg a 2D technikát használják, bár a tapasztalatok bõvülésével ez változhat.A 4D legfõbb elõnye,hogy Önök is mindent jól látnak a baba vizsgálata során.
Többet is megtudhatnak ,képekkel a 4DPraxis.com honlapunkon
drFülöp Tamás

A
Praxis Rendelõ
 


Tisztelt dr Fülöp Tamás!

Az Ön írását olvasva kicsit összezavarodtam,mert a Soroksári úton végzett ultrahangos leletemen Györfi Mátyás van szonografusként feltüntetve. Akkor õ most a Praxis rendelõben a Barók B. úton dolgozik, vagy a Soroksári úton?
Talán mind két helyen?

Tisztelettel

Shane
Shane
 


Kedves dr. Fülöp Tamás!

Megadná a pontos URL-t, mert nekem nem sikerült megtalálnom a honlapjukat?

üdvözlettel:

any
any
 


Hello Shane!

En ugy tudom, hogy a Gyorfi Matyas pl. a Barna doktor maszekrendelesen is csinalja az ultrahangot, meg a 3D-t is csinalja ott a babaaruhaznal.
Korabban a Tetenyi korhazban (Bartfai utcai rendelo resz) is dolgozott ott sztk alapon lehetett menni, mar sajnos nincs. azert sajnos, mert nekem volt hozza szerencsem, es szerintem nem lehet osszehasonlitani a tobbiekkel. sokkal jobb. a tobbiek is jok, de nekem ugy tunt hogy a Matyas kepzettebb.

Maya
Maya
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?