Új privát üzeneted érkezett!

@szundimundi:
Menj el egy pénteki nap, úgy hogy dokiddal kiiratod magad táppénzre. Aztán úgy is hétvége. A melóhelyre meg betelefonálsz, hogy hétfőre már kikupálódsz. Én talán ezt csinálnám.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:


Az a baj, hogy csak szerdán van 1-2 között sürgősségi ellátás a Bajcsyba. Nagyon tanácstalan vagyok. A babóról biztos nem fogok lemondani, de addig nem szeretnék bent szólni, amíg legalább szívhangocskája nincs.
szundimundi
 
 


szundimundi    

Gratula a zsákocskához. :)
Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha már holnap megbeszélnéd a főnököddel hogy az orvosod elküldött egy fontos vizsgálatra, de azt csak munkaidő alatt tudod elintézni, és reggel bemész dolgozni, majd elmész a vizsgálatra és vissza a munkahelyre, bár nem tudom hogy 2-3 óra hossza alatt ez elintézhető e.?!
Reméljük a fönököd megértő és így elenged téged.
lillajee1
Regensburg
 
 

 
 

@lillajee1:
Ez Nekem is eszembejutott. Valoszinuleg igy teszek :)
Maminti73
Sajnos eddig nem sikerult kivizsgaltatnom magam. Volt mar tobb elojegyzett idopontom is, de 2,5 ora varakozas utan elkuldtek minket. Dolga volt a doktor urnak...
Most soron kivul fogadnak pici potty miatt
szundimundi
 
 


Sziasztok!
Látóm itt igen aktivak a beszélgetesek igy bátorkodom ide írni.
Szóval velem az a helyzet hogy tavaly augusztusba el vesztettem az életem... apró kis magzatomat :( nagyon sok minden változót azóta de az a hiány az életekben egy hatalmas űrként meg maradt a lelkemben ...az életemben
Sokan azt mondják a fájdalom csak akkor szűnik ha egy kis babát szülsz.
Bár talán még akkor se teljesen.
Már nagyon rég óta szeretnék újra próbálkozni. És ezzel nem vagyok egyedül. 》》》》
gica92
Budapest XX. kerület
 
 


》》》De túlságosan is szeretném most tökéletesen csinálni az egészet hogy ne forduljon elő mégegyszer ugyan az mint anno.
De igazából nem csak ez az akadája...
Jelenleg egy nehéz fizikai munkát végzek 》》》》
gica92
Budapest XX. kerület
 
 


》》》Az áthejeztetés munkán belül lehetetlenség
Hatalmas súlyokat kel emelgetnem.. és igazából nem tudom hogy lehetne igy munka mellet tervezgetni :(
》》》
gica92
Budapest XX. kerület
 
 


》Nagyon szeretnék kisbabát és olyan elérhetetlen célnak tűnik ez a frány munkahely mellet 》》Bocsánat valamiért csak így küldte el :/
gica92
Budapest XX. kerület
 
 


@gica92:
Oszinten sajnalom az egeszet... tudom mit erzel. Hidd el ha megint babas leszel sem fog teljesen eltunni a gyasz... sot en most meg annyira sem merem magam beleelni. De nem szabad feladni. Arra nincs lehetoseg h esetleg munkat valts, ahol nem kell fizikai munkat vegezned?
En sok sikert kivanok a babasodashoz :)
szundimundi
 
 


Sajnos a mai világba nem könnyű munkahelyet váltani
Az ember annak örül hogy legalább van egy helye
gica92
Budapest XX. kerület
 
 


De egyébként tervbe a munkahely váltás
Csak meg hogy néz ki hogy el megyek egy normális helyre dolgozni és pár hónap múlva meg elmegyek terhesség miatt táppénzre.
gica92
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!
Hát sajnos tegnap előtt megjött:( de nem baj újabb hónap újabb esély! Viszont a jó hír hogy hamarosan költözünk!:)) Köszönöm a segítségeteket/tanácsaitokat!:)
Ti hogy vagytok minden rendben veletek?
lindom
 
 


Hat komolyan nagy igazsag h minden megoldodik magatol. Ma keretett a fonokom, es masik 20 emberrel egyutt engem is elkuldtek leepites miatt... ez a sors. Ezen ragom magam miota tudok pici pottyrol, erre megoldotta sajat magat.
Igy mar tuti el tudok menni a vizsgalatokra
szundimundi
 
 


@szundimundi:


szia! hú, azért ez kemény...viszont az is lehet, hogy azért történt, mert vár téged egy sokkal jobb, bababarát hely :):):) kívánom, hogy minél előbb rád találjon! addig meg biztosítja a pozitív rezgésszintet a baba a pocakodban :)

cirmi25
 
 


Sziasztok!


Kicsit szomorúbb téma, de tudjátok, h műszeres befejezés után mennyivel lehet újra próbálkozni? Tudom, beszéljek a dokival, de hátha van Nektek (szomorú) tapasztalatotok....

Mi rendben vagyunk, leendőapuci már másnap vigyorogva mondta, h babát szeretne, szóval egyszer lesz szívárványbabábk <3
horgoltsapkasnyunyo
 
 
 


Szia
Nagyon sajnálom a történtekét tudóm milyen érzés :-(
Nekem akkor a doki azt mondta hogy 3 hónap legalább mert akkorra már hejre áll annyira hogy rendesen meg tudjon tapadni a baba
Én is nagyon szerettem volna már akkor azzonnal de biztos retegtem volna hogy megint ugyanaz lesz
Szerintem várjál még vele
Bár olvastam már hogy valakinek meg marad ugy is
Sok sikert és kitartást ;-)
gica92
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Voltam orvosnál. :) 2mm-es a picikénk, dobog a pici szíve. :)
Egy kicsit sírtam is ultrahang közben. :)
Én nagyon rosszul vagyok, hányinger,hányás, öklendezés... van minden, mi szem szájnak ingere. Ezen felül jól vagyok.
Drukkolok mindenkinek hogy ti is mihamarabb átélhessétek a csodát.
Millió puszi, és egy kép a szezámmagról. :)

lillajee1
Regensburg
 
 


@lillajee1:


De jó. Örülök, hogy minden rendben. Köszönjük, hogy a képet is megosztottad velünk. :) Hamarosan csatlakozunk mi is. ;)
mutymurutty
 
 


@lillajee1:


Úúúúúr isten *-* nem baj az ha sírtál, legszebb dolog a világon!!!

Én holnap megyek ultrahangra, remélem rendben fejlődik a kis zsákocskám és benne a pici. Mondjuk Nálunk szerintem szívhang még nem lesz, de remélem, hogy szabályosak leszünk :)


szundimundi
 
 


mutymurutty

Remélem is hogy csatlakoztok. :) Én kívánom a legjobbakat :) :*

szundimundi

Hány hetes vagy kb? Mert én épphogy betöltötem a 6. hetet és van már szívhangja. :)
De ha esetleg mégsem lenne, akkor sem szabad elkeseredni, ilyenkor 1-2 nap is sokat számít.
Épp ma olvastam egy német oldalon az embrió méreteiről van egy táblázat, mert én olyan picikének találtam az enyémet, 2mm.  És ott az van hogy 6 hetesen 2mm és minden nap 1mm-ert nő :)
Szóval így megnyugodtam :) Magyar oldalakon olyanokat olvastam hogy 4 meg 7 mm-volt az embrió a 6. héten, szóval kicsit megijedtem. De a 2mm teljesen megfelelő a korának. a dokinőm is mondta hogy valószínű később fogant (ezt tudtam is mert nem 28 napos lett volna a ciklusom hanem 33 napos) szóval mensi alapján 6+3 lett volna, de csak 6 hetes. :) Ma már 6+2 :D
Remélem te is megnyugtató híreket fogsz kapni :)
Puszi nektek :*
lillajee1
Regensburg
 
 


@lillajee1:
Hat a menzi elmaradas szerint 7 hetes meretek alapjan 5-6het kozott lehetek de egyik kedves doki sem mondott semmit... ott vagyok a dokinal, 11en vannak elottem es mindjart megorulok :D
szundimundi
 
 


Na bemutatom pici pottyot :) 5 hetes vagyok meg csak megint sikerult koran eszrevennem hogy o mar letezik ❤
12 mmes a petezsak es mar van szikholyag ami nekem nagy orom mert tavaly nem volt...
szundimundi
 
 


És persze a kép lemaradt.....
szundimundi
 
 


Nem tölti fel... de nem adom én ám fel :)

https://www.kephost.com/image/wr2E
szundimundi
 
 


@szundimundi:
Szuper! ☺ Boldog babavárást.
mutymurutty
 
 


szundimundi    

Gratulálok :) Ez jó hír :)
lillajee1
Regensburg
 
 


Sziasztok!
Lenné egy kérdésem hátha ti jobban értetek hozzá :-)
Már tobb mint fél éve történt vetélésem óta mostanába kezdem érezni hogy ideje lenne már újra próbálkozni.
Nagyon szeretnék már.
Mert az előző kisbabám hiánya rettenetesen fáj még azóta is :cry:
Nagyon vágyom egy kis bébire.
Viszont a történtek óta eléggé felborultam :-( ezt úgy értem hogy olyan más lett monden, más lettem....
Olyan hogy"le sz**ok mindent "
Persze ez mostanra már muladozzik.
A lényeg hogy műtétem után egy hónappal " rá szoktam" a cigire
Azért írom igy mert nem mondanám végülis annak mert nem aktívan szívom.
Szóval van hogy napi 1-2 esetleg 3 szál
De van hogy napikig nem szívok mostanra már nem is kívánom, igy még annyit se.
Most már nem is szeretnék szívni.
Ugyan is mint említettem már, szeretnénk kis babát.
És ezzel kapcsolatba lenne néhány kérdésem.
Szerintetek ugy durván talán féléve cigizek de abszolút nem aktívan ( mint az előbbiekben emlitettem)
Mennyi idott kéne várnom hogy a picinek semmi baja ne legyen?
Vagy mivel lehet hamarabb meg tisztítani a szervezetet a nikotintól és más egyéb káros anyagtól?
Nagyon örülnék a válaszoknak
És élőre is köszönőm
Szép napot lányok.
gica92
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!
Szundimundi! Gratulálok a jó hírekhez!

Gica92: Szerintem ezen ne aggódj, ennyitol nem lesz baja :)

Többiekkel mi újság?

Én tegnapra, mára nem vártam. Nem is jött (még). De a múlt havi másfél hét késés után még inkább várom h megjöjjön, mint bizakodjak. Tesztet sem tervezek még, bár lehet csak most nagy a szám. :)
furmint
 
 


@furmint:
Nekem egy hét múlva már biztos kiderül. Ma van a 22.napom. :)
Nekem ha egy hét múlva nem jönne meg, biztos csinálok tesztet.
Jobb tudni, mint várni.
mutymurutty
 
 


@gica92:
Szerintem is lehet próbálkozni. Itt nem kemény évekről van szó. ;)
mutymurutty
 
 


@gica92:


Mi nem terveztünk anno babát, mindketten aktívan dohányoztunk a párommal (napi 1 doboz). A gyerekünk teljesen egészségesen jött világra. Szerintem a cigi nem befolyásolja a dns.-t vagy ilyesmit, a fogamzóképességre van hatással. Magyarán beteg ettől nem lesz. Az már más kérdés, ha valaki a terhesség alatt szívja!! Itt most konkrétan arról beszélek, ha valaki a fogamzás előtt cigizik. Ráadásul ez nem mennyiség, semmi baja nem lesz!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


@szundimundi:


Boldog babavárást kívánok!


@gica92:


Szerintem nem olyan nagy ez a cigimennyiség, hogy bármi baja legyen a babának. Mivel nem szívsz sokat egy nap, gondolom nem fog problémát jelenteni, egyik napról a másikra letenni. Szerintem nincs is nagy mennyiségű nikotin a szervezetedben, ami biztosan hamar kiürül, így szerintem újra belevághattok a babaprojektbe. Sok sikert kívánok hozzá!


@furmint:


Mi a helyzet? Megjött? Nem csináltál tesztet?


@mutymurutty:


Drukkolok! Mikor tesztelsz?

Én keddre nem várom, és úgy néz ki, hogy nem is fog megjönni, legalábbis bízom benne, hogy minden a legnagyobb rendben van és lesz. :)





Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


Köszönöm szépen a válaszokat.
Ennek nagyon örülök hogy nem kel félévéket várnom hogy kiürüljön a szervezetemből.
Nekem ma jött meg és annyira nagyon gondolkodóm rajta hogy most legyen e az alkalom amikor majd próbálkozunk ha el múlik.viszont nem kéne valami vizsgálat előtte hogy minden rendben mennyen?
Meg ugye az a helyzet velem hogy nehéz fizikai munkát végzek és ugyebár ha kiderülne hogy babát várok én olyan sebességgel jönnék el táppénzre hogy ne legyen semmi baj.
De kérdésem az lenne hogy abban az 1 hónap alatt amikor én még nem tudom hogy babát várok
gica92
Budapest XX. kerület
 
 


@marcsika86:


Hiszen ezen van még egy csík. :) De jóóóó. :)
Hanyadik napodon csináltad? Ma reggel? 2 nappal a nem várt előtt? :)


Én még nem tudom. Elvileg csütörtökön már megjöhet, de hét végéig bármikor.
Igyekszem addig várni. Tünetekből úgy is tudni fogom, hogy meg fog jönni vagy nem.
Legkésőbb vasárnapig ha nem jönne meg, akkor biztos csinálok egy tesztet valamikor.
mutymurutty
 
 


Sikerült csak a felét elküldenem:/
Szóval
Hogy nem tudom még teherbe estem
Abban az időben lehet bármi baja a babának ha ugyan úgy végzem a nehéz fizikai munkát?
Nagyon rossz ez így mert úgy el lehetetlenít ez a dolog tőle és nem tudom hogy oldhatnám meg

Gratulálók a baba váróknak
És sok sikert a babaprojektekhez is :-D
gica92
Budapest XX. kerület
 
 


@mutymurutty:


Ezt a tesztet a nem várt előtt két nappal, délután csináltam. A teszt 15-ös.

Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


@marcsika86:
Hát akkor ez tutti pozi. :)
Örülök. :) Ha jól emlékszem, sokat vártatok rá.
mutymurutty
 
 


@marcsika86:
Gratulálok! :))
Jó látni, hogy minden hónapban akad 1-1 pozitív tesztünk. :)

Nekem ma megjött. :( Így beléptünk a 11. sikertelen hónapba. :(
Szomorú vagyok, de annyira stresszes volt az elmúlt 2-3 hét, nagyon sok feszkó volt a gyerekekkel, így volt idő, hogy kívántam is, hogy ne ebben a hónapban sikerüljön. Azért csalódott vagyok. Paromnak már van 2 gyereke, ha gond van, nem vele.. :(

Úgy gondolok erre az egészre, mint egy megvalósíthatatlan álom. Amikor olvasom, hogy valaki pozit tesztel, ugyan az az érzés fog el, mint mikor hallom, hogy elvitték a lottó ötöst. Tudom, hogy létezik, de nagyon pici az esélye, hogy velem is megtörténjen. Normális ez!?
furmint
 
 


@mutymurutty:


Nekem soknak tűnt, de ugye azt mondják, hogy ha fél évig, 1 évig nem jön össze, akkor még nincs probléma, nem kell rosszra gondolni. Nekünk ez a 7. próbálkozós hónapunk volt. A türelmetlenségem miatt ez felért 7 évvel.


@furmint:


Sajnálom, hogy megjött, de tudod: új hónap, új esély. Szerintem az, hogy a párodnak van már 2 gyereke, nem jelenti azt, hogy nem lehet vele probléma. Szóval ne stresszeld magad ezzel, még csak tudat alatt se okold magad a sikertelenségért! Össze fog jönni, nem szabad feladni! Nem emlékszem: hormonvizsgálatokon voltál? A pozitív teszt-lottó ötös felfogásodat teljes mértékben megértem. Én is hasonlóan éreztem az elmúlt hónapokban. Örültem, amikor láttam, hogy valakinek sikerült pozitívat tesztelni, de ugyanakkor bánatos is voltam, hogy csak én lehetek ilyen szerencsétlen, hogy nem jön össze. Néha kiborultam, sírtam, magam alatt voltam, de mindig erőt merítettem, és újra harcba indultam. Drukkolok, hogy minél előbb összejöjjön a kis csodátok!

A tegnap délutáni pozitív teszt után rögtön kértem időpontot vérvételre, amin már túl is vagyok. Magánlaborban voltam, elvileg 24 órán belül lesz eredmény. Ma már hívom is a dokimat. Alapesetben korainak gondolnám, de a nem túl jó hormoneredmények miatt gondoltam nem kockáztatok.


Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


@marcsika86:


Ja. Valamiért azt hittem, hogy több. Bár ez is elég. Mi is pont itt tartunk. A héten kiderül...
mutymurutty
 
 


@marcsika86:
És most a vérvételen miket nézettél meg?
A nem túl jó hormoneredményekre kellet szedned valamit?

Amúgy most volt valami tüneted, ami miatt gyanakodtál, hogy baba lehet? :)
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:


Nagyon drukkolok, hogy te is pozitívat tesztelj! A nem túl jó hormonok miatt nem kellett szednem semmit, szénhidrátmentes diétára és kardioedzésre voltam ítélve. Március közepén voltam dokinál, azt beszéltük meg, hogy május közepén újra megyek, újabb hormonvizsgálat, és annak tükrében lépünk tovább. De úgy látszik, kicsit hamarabb megyek. A cukor határeset volt, a tesztoszteron elég magas volt. Végre egy olyan doki, aki nem csak annyit mondott, hogy fogyjak le, hanem elmondta, hogy a szénhidrátmentes diéta és a kardioedzés milyen hatással van a hormonokra, ezáltal a teherbeesésre.

Tünetek? Hááát... Múlt héten szombaton és csütörtökön minden különösebb ok nélkül elsírtam magam. Ovu után szokott fájni a mellbimbóm, ez most nem volt meg, viszont később, kb. 5-6 napja elkezdett fájni a mellem. Most szombaton egy picit halványrózsaszín lett a wc papír, itt biztos voltam benne, hogy meg fog jönni, de akkor ezek szerint az beágyazódási vérzés lehetett. A petefészkem-méhem környékén néha szurkálásokat éreztem, néha tompa fájdalmat. Többször éreztem úgy, hogy hőemelkedésem van, hogy melegebb a fejem, mint szokott lenni.

A vérvételen nézettem hcg-t, progeszteront, tesztoszteront, illetve a magam megnyugtatása miatt toxoplazmát. Amennyi macskával életem során érintkeztem, biztos, hogy már védett vagyok, de a biztonság kedvéért megnézetem. Pláne úgy, hogy még tegnap meg tegnapelőtt is elég közel kerültem egy cuki ciculihoz. Nagyon szeretem a cicákat, így rokonoknál elég rendesen "nyúzom" őket, de lehet, hogy ezek után vigyáznom kellene.

Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


@marcsika86:
Köszönöm a drukkot.
Nem sok reményem van amúgy, de azért van. :)
Én alacsony progira kaptam duphastont. Ez az első kúra.
Hőm alacsony.
De azért még hiszek a csodákban. :D

Rem.Te átestél már a toxoplazmán. Én is úgy voltam vele, mint Te. Vagyis, nekem világ életemben voltak macskáim, most is van 3. Kinti-bentiek. Imádtam őket mindig. Amikor már 3.hónapja próbálkoztunk, akkor én is megnézettem a toxoplazmát. Hát nem hogy a közelmúltban, de még soha nem voltam fertőzött. Nagyot néztem. Azt hittem már rég túl vagyok rajta de nem. Pedig most is itt ül az ölemben az egyik. :/
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:


Ohh, hát ezt nem gondoltam volna. Akkor lehet, hogy én sem estem még át rajta. Bár mondjuk ezt valahogy nehezen tudnám elképzelni, mert ugyan sokan elítélnek érte, de én szeretem puszilgatni a kis szőrösöket. A te eseted után még biztosabb vagyok benne, hogy jól tettem, hogy kértem ezt a vizsgálatot is. Férjem szüleihez elég gyakran megyünk, ott van macska, kinti-benti, de csak a földszintre engedik be. Vagyis egészen addig csak oda engedték be, amíg én oda nem kerültem. Eleinte felcsaltam a macskát az emeletre, most meg már a férjem anyukája is simán felviszi. És a macskusz csak és kizárólag arra az ágyra hajlandó letelepedni, amelyiken mi alszunk.

Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


@marcsika86:
Én is nagyon. Gyerek koromban meg főleg puszilgattam őket, meg ágyban is voltak. Persze most visszafogottabb vagyok, de vetett ágy tetejére így is feljöhetnek.
De ez csak az én esetem. Szorítok neked. ;) nem akarlak riogatni előre.
mutymurutty
 
 


Megvan a vérvétel eredménye!  Hcg: 96,1 U/L, tesztoszteron: 2,3 nmol/L (referenciatartomány: 0,4-2,6), progeszteron: 61,0 nmol/L.

Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


@marcsika86:


Szuper! :) :) :)
mutymurutty
 
 


@marcsika86:
Gratulálok az eredményeihez, így tovább ;)

Köszi a biztatást, közben beteg lett a pici, így nincs is időm ezen aggódni. Nem vagyok letorve, van meg mit elrendezni a baba előtt, így azzal nyugtatom magam, hogy a sors akarja így.
Januárban voltam dokinál, azt mondta, hogy nem kell semmi vizsgálat, minden ok külsőleg, fiatal vagyok és semmi oka nincs annak, hogy másra kéne gyanakodni, így menjek vissza pozitív teszttel.
Most már biztos vagyok benne, hogy előző hónapban tényleg megfogant, csak nem maradt meg (durva, hogy ha odafigyel az ember a testére, mikre rá nem jön:) )
Így bizakodó vagyok.

Pestiek vagytok hová jartok dokihoz?
furmint
 
 


@furmint:


Köszönöm szépen!
Magándokihoz járok, Örs környékén. Ha érdekel, privátban adok elérhetőséget.


@mutymurutty:


Tudsz segíteni a toxoplazmózis eredménnyel kapcsolatban? IgG pozitív, IgM negatív. Olvasgattam a neten, több helyen azt olvastam, hogy a pozitív azt jelenti, hogy már átestem rajta, a negatív pedig, hogy jelenleg nincs fertőzés. Ezt te is így tudod?



Lilypie Pregnancy tickers
marcsika86
 
 


@marcsika86:
Én most nem tudom, melyik mit jelent, de biztosan úgy van, ahogy olvastad. És ez szuper. :) Akkor már védett vagy. :)
mutymurutty
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: