Új privát üzeneted érkezett!

Sipike, nagyon jó kép :D

Meleg... hát én főleg szopi alatt úgy érzem, mint aki klimaxol :( így kimozdulni mi is reggel vagy este tudunk, de ha nincs olyan dög meleg azért néha kimerészkedünk. Gyerekek ennél jóval jobban bírják, a nagy ugyan izzad mint a lóóóó, de utána jót alszik, a kicsi meg ehhez volt szokva. S a mai napig vagy zokni van a lábán vagy vékony naci a body fölött, mert a múltkor is e nélkül akartam lerakni az ágyba - a hűvösebb lepedőre- és elkezdett ordítani, és nyomta fel magát :shock: S még mindig közel 40 fokos vízben fürdik.
Szóval ők jól el vannak.

Kilókról nem tudok panaszkodni, asszem azon kevesek közé tartozom, aki örülne ha maradt volna rajtam némi plussz. Most 7 kg-t híztam, de 11 kg ment le, nem rossz, sőt... de még nem érzem jól magam a bőrömben, lehet túl könnyű lettem magamhoz képest??!!
Most inkább a többi testrészemen kéne igazítanom - combok.

Tinus, nem derült ki a neme? Amúgy én is plussz kilókkal indultam, de aztán szépen eltűnt... amúgy meg jól nézel ki :) Most nem számítanak a kilók, így van majd utána ha zavar ledolgozza az ember.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Köszi, Beu! :) Nemét nem mondták, de nem is forszíroztam, mert ilyenkor csak találgatnak és nem akarom beleélni magam valamibe, amit később megcáfolhatnak.
20140503222551
 
 


Nyuszika, akartam már kérdezni, hogy ti hogyan fogjátok megoldani a babakocsi kérdést? Testvérkocsi vagy fellépő? Gondolom Dórinak azért még szüksége lesz valami "segítségre".
20140503222551
 
 

 
 

Tinus, a mi babakocsinkra nem lehet fellépőt rakni, nekem pedig nem jön be a testvérkocsi. Szóval nálunk a stratégia: a hétvégén vettem egy sport babakocsit Dórinak.... Ezzel már boldogabb vagyok most is, mert a normál kocsink 13-14 kg, és ebbe jön bele Dóri, aki 10,5 kg, szóval lihegek mint állat, amikor tolom... Amit most vettem, mindent tud, ami kell és 5,7 kg. Sokkal könnyebb lett az életem így, ráadásul ezt a kocsit gyorsan nyitom, csukom, a mostani babakocsi meg jó masszív, de két részes, tehát le a sport rész, be a gyerek mellé a kocsiba, keret összecsuk, megy a csomagtartóba....

Én úgy gondolom, hogyha az elején mennünk kell valahova, akkor a pici kenguruban jön rám, Dóri meg megy ebbe a könnyű kocsiba. Mire meg a pici sózsák lesz, Dóri közel 2 éves, addigra bízok abban, hogy hallgat annyira rám,hogy ne ellentétesen haladjon a kis lábain..... Amúgy meg a nehéz babakocsi marad otthon mindig tesónak, mózessel persze. És ha alszik mondjuk kint, akkor abban.

Nekem már most is az a bajom, hogy nehéz a babakocsi, mi lenne testvérbabakocsival... Ráadásul a kicsinek elég nyomorgós szerintem.

Ez a terv :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, ez jól hangzik, remélem bejön, majd számolj be róla. Én a hordozásra nem is gondoltam, mert a fiamnál nem jött be, de végülis minden gyerek más. :)
20140503222551
 
 


Lányok ezt nézzétek meg!
http://www.ohdae-soo.com/film1/index.html

Amúgy most mi is úgy közlekedünk busszal, hogy Panka séta, Sára meg rajtam.... Télen Panka későn kapta a babazsákot és a ruhák fölé nem is tudtam felvenni. Most viszont Sára szereti, nem macerás vele a buszozás, igaz a nag melegben sem a legjobb.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

No én is túl vagyok a 12 hetes Uh-on és down vérvételen!Minden rendben.4,7 cm nagyok vagyunk már és 0,16 cm lett a tarkóredő!Ma levették a vért potom 9000 Ft-ért!Tudom,hogy nem kötelező,de akkor is, ez tavaly még ingyenes volt...:(
Csináltam új vonalzót,de ez nem tökéletes,mert a méreteink alapján 11 hetesek és 5 naposak vagyunk!!!!Hát a manókám nagyon édes volt tegnap,annyit mocorgott.A dokibácsi a végén már beszélt hozzá,hogy ne forgolódjon!Ezek szerint tiszta apja,mert ő ilyen kis örökmozgó!!!!
Olyan boldog vagyok!!!! :lol:

Szép napot mindenkinek!

picibaba.hu vonalzó
sipike83
Kalocsa
 
 


Sipike, szuper hír, nem is vártam rossz híreket :) Nem kapcsán nem tippeltek? Ja, és hogy megnyugtassalak, mi 30 ezerért voltunk kombinált teszten.....
Én ma voltam dokinál, minden ok, méhszáj maradt 3100, hasam megint 1-2 héttel nagyobb, terheléses cukor jó, 6,3 a 120 perces :)
Szeptember 5-én megyek újra :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!
remélem mindenkivel minden rendben..?:)
nálunk sajnos még mindíg nem jön hármaska...:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska, mennyi ideje próbálkoztok? Mit szedsz így a fogamzás előtt?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Nitácska,+++++++++++++!Hoztam neked egy kedves történetet!A nagybátyám menyasszonyáról.Fél évig kezelték mostanáig,mert rossz volt a rákszűréseinek eredménye,már ki akarták venni a méhét,meg minden.Nőgyógyászt váltott és kiderült,hogy csak valami piszok mód irritálta a nyálkahártyát és most márciusra jön a baba!Szóval bébieső!!!!!!Hidd el,hogy sikerül.Ez egy ilyen év és még februárig kitart,úgyhogy hajrá!

Nyuszika,30000 Ft?Akkor én még csöndben vagyok,bár felháborít,hogy ennyi pénzt elkérnek ezekért a vizsgálatokért.Ezek szerint az államnak nem érdeke,hogy egészséges gyerekek szülessenek?!
A pocak,az enyém most kezd nőni,végre elmúlt a folyamatos puffadás! :lol:
A baba nemét még nem tippelték,majd szeptember elején megyek dokihoz,szerintem addigra kiderül! :wink:

picibaba.hu vonalzó
sipike83
Kalocsa
 
 


Sipike, a kombinált úgy tudom soha nem volt államilag támogatott, hanem néhány kórházban, talán a sejtbank finanszírozta. De lehet, hogy én tudom rosszul. Amúgy el akarom oszlatni azt a tévhitet, hogy a kombinált választ ad arra, hogy egészséges-e, ugyanis csak esélyeket mutat. Ha rossz az eredmény, akkor mehetsz további viszgálatokra. De van arra is példa, hogy rossz lett valakinek aza eredménye és makk egészséges gyermeket szült, szóval nem kell hasra esni ettől... :)
20140503222551
 
 


És sajna Tinus, a fordítottja is előfordult nem egyszer.... Sőőőőt, amniocentézis mellett is... :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Hát így van, Nyuszika, szóval sajnos biztos nincsen...
20140503222551
 
 


Na, képzeljétek pont most kaptam meg a kombinált eredményét és nem túl fényes Down kór 1:1200. Persze ez jobb, mint ami a fiamnál volt, ami 1:970. Szóval én nem véletlenül érzem, hogy ez csak arra jó, hogy idegesítsem magam. És egy mai kép ketteskéről:

Kép
20140503222551
 
 


Tinus!
Doki mit mondott az eredményre? Amúgy én is megcsináltattam Simivel az integrált tesztet 28 ezerért :oops: :shock: . De én azért, mert elmúltam 35 (múlt héten már 36 is :cry: ), és akartak volna aminiocentézist csinálni, amit én nem szerettem volna. Így kicsengettük azt a rengeteg pénzt, bár én nagyon szívtam a fogam, a férjem ragaszkodott hozzá. Mondjuk, nekem nagyon jó lett az eredmény, nem is ajánlgatták utána a hasbaszúrást.
Amúgy szerintem is eléggé lehúzás, mert csak pár arányszámot mutat, ennek ellenére simán lehet beteg gyereke az embernek.

Nita!
Hajrá baba!!!! Még mindig semmi gyógyszer, csak hőmérőznöd kell???? Én a helyedben megpróbálnám a palástfű-cickafark teákat inni, az tök jól helyre teszi a ciklust. Nekem még van itthon szívesen odaadom :wink: . Simikém egyből megfogant, mikor elkezdtem inni, pedig csak 1 petevezetékem van és öreg vagyok :lol: .

panda
Halásztelek
 
 


Panda, most kaptam csak meg az eredményt és nem tudtam megmutatni a dokinak, pedig ma voltam nála. Háát én próbálok pozitív lenni, mert tényleg mindenféle tényezőből áll össze az arányszám. Amniot semmiféleképpen nem szeretnék, túl nagy a vetélési kockázat. Integrált megfordult a fejemben, de ahogy ismerem a férjem ő úgyis lebeszél, hogy ne gondoljak rosszra. Másrészről meg én nem gondolom, hogy jogom van beleszólni ilyen dolgokba mégha rossz is az eredmény. Ez van.
20140503222551
 
 


Na Tinus, látod én pont az utolsó mondatod miatt nem csináltattam meg semmilyen más, ráadásul fizetős vizsgálatot egyik gyerkőcnél sem, pedig aztán a két vetélés után már bármit is gondolhattam volna, de úgy voltam én is vele, hogy teljesen mindegy az eredmény így is úgyis a mi gyerekünk lesz. Ha meg annál komolyabb baj van, azt a kötelező vizsgálatok is kimutatják.
Egy eü-s ismerősöm meg azt mondta, hogy ezek az új vizsgálatok megint csak a bevétel miatt jók.

Nagyon édi ketteske :lol:

Nita csatlakozom Panda kérdéséhez, én is kiváncsi vagyok! a tea meg nekem is segített helyrerázni :D Lásd Sárát :D

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu, teljesen igazad van. Én már eleve családi nyomásra mentem bele a kombináltba, mert tudtam, hogy ez lesz :) De most megnyugtatott tesóm (ő orvos amúgy), hogy az eredmény jónak számít. Szóval nincs gond, csak ugye én másoktól mindig szebb arányszámokat hallok aztán nem értem mi van. Másrészről nekem most a terhesség idejét UH alapján állapították meg, mert utolsó mensi alapján már 2 héttel előbbre járnék, lehet ez is jelent valamit, mert ugye a vérvételnél fontos, hogy pont időben legyen levéve...
20140503222551
 
 


Na igen, hát az időzítés sem mindegy... ezt én is megjártam a sima genetikai uh-val is... Az egyik doki az utolsó mensi alapján számol, a másik az uh alapján, na akkor legyél te okos... :x
És persze utána meg élvezettel idegesítik a kismamát :roll:

De akkor nyugi, minden oké... milyen jó azért egy orvos a családban :D

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Tinus, semmi baja 1-eskének sem az 1:970-es kombinált eredménnyel sem!!!! 1: 1200-hoz meg jobb is, mert ne feledd, Te is öregedtél, az életkori kockázat most nagyobb eleve... Szóval ne izgulj. Nekem Dórival 1:2000-hez volt, végig fostam. Végül az Istenhegyiben a 4-es tesztet csináltattam meg az AFP-vel, az már sokkal jobb eredményt hozott, ez hozott egy kis nyugalmat is. Szerintem ne izgulj ezen, én hiszek abban, hogy az UH sokat mutat. A véreredmény is számít, DE az eredményed nem rossz, UH eltérés nem mutat. Ne izgulj!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Fizetős vizsgálatok
Én nem csináltattam volna, pont azért, mert akármilyen lett volna, nem vetetjük el. Csak éppen manapság tökéletes gyereket "illik" szülni, mert különben egyből az a kérdés, hogy "mikor legyen a terhességmegszakítás"? :cry: . De a férjem ragaszkodott hozzá, és a dokit is megnyugtatta, ha már voltam olyan határozott, és mereven elutasítottam az amniót. Hiába voltam 35, de a vetélés esélye még mindig nagyobb annál, mint amekkora a Down esélye. És az amino is csak a leggyakoribb 9 kromoszóma rendellenességet szűri, és mi van a maradék több százzal? A munkám során egy csomó olyan kisgyerekkel találkoztam, akiknek volt amino, nem is lettek olyan betegek, amiket az kiszűrt, hanem valami teljesen más genetikai bajuk lett. Na, mindegy.

Valóban sokat számít az időzítés. Sokakra azért hozzák a frászt, mert nem jó időben vették le a vért és magas/alacsony lett az eredmény.

panda
Halásztelek
 
 


Köszi, lányok!

Panda, ezzel a tökéletes gyerek hasonlattal a szívemből szóltál :) maximálisan egyetértek...
20140503222551
 
 


Sziasztok!!!!!!!

Panda nagyon szivesen elfogadom de természetesen nem ingyen!!

dokihoz is kéne mennem csak api mindíg úgy dolgozik amikor nem kéne.gyerekeket meg nem viszem magammal oda.

méréssel leálltam már.3 hónapig kellett mérnem ez meg volt..

Tinus édes a kis pocaklakód:)

Nyuszika márciusba volt egy éve a vetélés.tehát szerintem másfél év kb....
nem szedek semmit...

Sipike nagyon köszönöm ezt a kis vidám történetet!:)szívből gratulálok a nagybátyádéknak a picihez:))

nagyon szépen köszönöm mindenkinek a bátorítást hihetetlenül sokat jelent nekem!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Megkaptam a down eredményem: down: 1:42000!,az edwards 1:14000!Juhé!

Vannak valami marker számok,amik alacsonyak és állítólag az azt jelenti,hogy kukis?!Majd meglátjuk!(A kolléganőmnél 2-szer bejött!)

A teszteredményeket tényleg nagyon befolyásolja,hogy mikor csinálják, a keresztanyámnál 2 hét csúszásban voltál és bele akarták magyarázni,hogy beteg lesz a gyereke!Aztán meg minden rendben van azóta már felnőtt a fia!

Szép napot mindenkinek!

Puszi!

picibaba.hu vonalzó
sipike83
Kalocsa
 
 


Gratula, Sipike! Milyen marker számok, erre én is kiváncsi lennék. Mit kell nézni?
20140503222551
 
 


Sipi, szuper!!!

Lányok, Nálatok van TORCH vérvétel?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, én nem tudok róla.. Te Bajcsyban szülsz ugye? Szülésznőd lesz? Ki? Szerinted a Bajcsyban lehet csak szülésznőt fogadni vagy csak orvossal? Még semmit nem döntöttem csak morfondírozok...
20140503222551
 
 


Sziasztok!

Nyuszika,én nem hallottam még ilyen vérvételről,de ettől még lehet,hogy van nálunk is! :oops:
Most nincs itt a papírom, de 3 különböző markert vizsgáltak most és azok mellé van valami MoM érték és erre mondta az ismerősöm,hogy alacsony és az fiút jelent.Egy másik topikban azt írták,hogy a vérnyomásból is lehet tudni,hogy fiú-e,vagy lány?Ott is ha alacsonyabb,akkor kukis! :wink: No mindegy szeptember elején remélem kiderül,hogy mi van a lábunk között!!!! :lol:
Érdekesen változik a véleményem,mert nagyon kislány párti voltam,de a párom meg annyira fiút szeretne,hogy átragadt rám.Most már nincs semmi biztos sugallatom se! :D Már csak abban bízom,hogy megmutatja magát.Úgy szeretném tudni,hogy ki lakik odabent!? :wink: Minden elismerésem azoknak,akik kibírják a terhesség végig!

Szép napot mindenkinek!

picibaba.hu vonalzó
sipike83
Kalocsa
 
 


Sziasztok, igen, én Bajcsyban szülök megint. Lehet szülésznőt fogadni, én a dokimat kérdeztem meg, kivel dolgozna együtt szívesen, adott három nevet, elmondta a tulajdonságokat. Az egyikükkel beszéltem, de mivel szimpi volt, "le is foglaltam" :) Most meg már elég korán megbeszéltem vele a dolgokat, így a vérvételeknél segít többnyire, bemegyek és leveszi Ő, nem kell sorban állni.... :) Ja, nekem Babika.-es nő, kedves, és a legfontosabb nekem, hogy tudja ki vagyok, pedig nem én vagyok az egyetlen kismamája. Még az egy évvel ezelőtti szülésemre is emlékezett, le a kalappal előtte. Ha felhívom, segítőkész, én nagyon csipáztam. :) Nekem a Bajcsy bejött, még az Uzsokiról hallottam jókat, rend van, bababarát az is, de mondjuk ez bőven igaz a Bajcsyra is. Te irányítasz mindent, ha egész végig, éjjel nappal a gyerekkel akarsz lenni, lehet, ha nem, akkor beadhatod, éjjel, nappal. Persze tudjuk, ez mehet a szopi hátrányára is. Én Dórit első este beadtam, délután 15:47-kor született, mire felocsúdtam, addigra este kilenc volt, hulla voltam.... De persze az adrenalin.... Alig aludtam. Reggel meg 6-ra lehet menni a gyerekekért, mentem is és próbáltuk a szopit.

Alacsony vérnyomásról annyit, hogy nekem Dórival nagyon alacsony volt, most is, mégis tök más a gyerekek neme. Szóval ez sem törvényszerű.

Ki hogy van amúgy? Én ma el kezdtem csomagolni, költözés... Élvezem, de nyugisan csinálom, el-elfáradok... És próbálok vigyázni magamra. Még van 3 hetem, hogy a lakást felpakoljam, így okosan is kell rendezkedni.
Ki mikor megy dokihoz?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, köszi. Én is a Bajcsyban szültem, de nekem vegyes tapasztalataim vannak, de ez annak köszönhető, hogy akkor baba dömping volt és nekem pl már csak a nőgyógyászaton volt helyem, ami nem volt valami kényelmes. Na meg a csecsemősökért sem voltam nagyon oda. De alapvetően pl maga a szülőszoba és a szülésznők szerintem szuperek. Én ugyan akkor nem fogadtam szülésznőt, de nálam a Nóri nevű volt bent és Magdika. Háát Magdika csúcs szuper volt, de Babika nem ismerős... Na mindegy még agyalok, hogy mi legyen, mert nekem nagyon esély van császárra, ahhoz meg szülésznő nagyon nemszükséges. Csak azért van egy pici esélyem a spontán szülésre is :) Amúgy jl vagyok, néha még mindig émelygek, de nem vészes és rettenetes ütemben nő a hasam, ez olyan fura, már most... mi lesz később...
Nekem is mindig alacsony a vérnyomásom, szóval ez alkati dolog is lehet.
20140503222551
 
 


Anno én Nórival kezdtem, azaz Őt kerestem fel, de mondta, nem ér rá és majd felhív pár nap múlva... A mai napig hív... Nekem meg ebből az jött le, hogy ennyire "figyelmes". Ekkor kerestem meg a másik ajánlott szülésznőt, Babit. Magdikáról csak jót olvastam, de a dokim szerint pont emiatt annyira leterhelt, hogyha pl. mással van egyszerre szülésed, nem tud ketté szakadni és a figyelme is lankadozik, mert persze próbálna száz felé lelkiismeretes lenni, de ez emberileg lehetetlen. Így Őt emiatt nem javasolta. Mondom, nekem Babi bejött, ha esetleg érdekel a száma szólj, megadom, hivatkozz rám, tudni fog mindent :) Aztán leültök és szerintem az is tisztázható, mi van egy esetleges császárnál.
Én nem bántam meg, hogy fogadtam, végül is a dokim is lelkiismeretesen járkált be, de végig Babi volt bent, hozta az alternatív cuccokat, ott volt, sőt, amíg a 3 napot bent töltöttük, akkor egyik éjjel Ő volt az ügyeletes, férjem még este 10-kor is bent volt velünk (ami most már nem lesz, ugye), és mondta, ha akarjuk, aludjon bent.... Bent is aludt, de nem a másik ágyon, hanem mellettem. Meg minden nap bejárt és rákérdezett, hogy vagyunk.
A csecsemősöknek néha van stílusuk, de pl. én a 3 nap alatt egyszer vagy 30 percet sírtam a csecsemősöknél az ajtóban és ott mostak fel engem lelkileg (nem jött a tej és azt sem tudtam merre van az előre emiatt etetés kapcsán...), meg Dóri akkor már persze éhes volt.... és egyik este csak sírt, sírt (mentségemre legyen, nem értettem, hogy éhes, azt hiszem szépen szopizik....), az egyik csecsemős jött és adott tippeket, segített, visszajárt, míg hajnali 1-kor zokogtam már a fáradtságtól és megkértem, vigyék el, Ő meg mondta, jobb is lesz, mert a gyerek már miattam is frusztrált... A lényeg, hogy 3. nap kapott tápot és rendben alakult az életünk, szegénykém csak éhes volt, de ezekből tanultam és most már ha nem lesz a kórházban még tejem, akkor is kap tápot, nem éheztetem.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika nekem volt ilyen vérvételem a 12.hetes baba vetélése után...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


És abban benne van a HSV vagy nincs?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Vérnyomás
Na, erről tudnék mesélni :roll: ... A nagyokkal végig 110 körül volt, egy fiú-egy lány. Most meg ugye amiatt voltam 2 hétig a szülés előtt kórházban, mert ultra magas volt, és fiam született...

TORCH
Nem tudom :oops:

Nita!
Valamikor átsétálunk Simivel a teákkal :wink: . Amúgy épp ki akartam dobni őket, szóval jól is jön, ha odaadhatom Neked :wink: . Mikor vagytok otthon?

panda
Halásztelek
 
 


Nyuszika, megköszönném, ha megadnád Babika számát. Persze még az sem biztos, hogy felhívom, de azért jó, ha megvan. Nálunk most anyagi megfontolás játszik. Amúgy nálam is ugyanez volt. Nem volt tejem, gyerek éhezett a csecsemősök leszartam, mígy végül egy idősebb megszánt és végre lemértük a gyereket és kiderült, hogy elég gyorsan csökken a súlya, nem életlen, hogy ordít. Ettől függetlenül akkor is tovább ordított, miután már kapott tápszert, mert keveset adtak, mint kiderült (gyerekorvos tett helyre minket, amikor hazamentünk). Amikor meg második éjszaka közepén be akartam adni, mert fél percet sem aludtam, akkor úgy néztek rám, mint a véres rongyra. Szóval nnna. De mondom van köztük lelkis is. Ja, és Nóri nekem sem jött be túlzottan, alapvetően korrekt volt, de mikor jött Magdika, na ő tényleg csinált is valamit.
20140503222551
 
 


Nyuszi azt nem tudom hogy az benne van e.megkeresem a papirt ha megtalálom megírom...

Panda ma egész nap itthon vagyunk.....ha esetleg ma jönnél akkor mobilon csörgess mert elromlott a csengőnk:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!
Ma nem, valamikor a hétvégén, ha jó nektek. Mi sehová nem megyünk, itthon vagyunk, akkor tudok menni, mikor Neked jó.

panda
Halásztelek
 
 


Tinus, megírom majd priviben, amint megtalálom a telefonom, Dóri elpakolta.............. :roll:
Nálam is ez volt, azt mondta mindenki, egy ekkora gyerek 120 ml-t eszik (persze pár hetes), én adtam, de mindig sírt..... Persze, a tankönyv szerint lehet, hogy annyi kell egy gyereknek, de nem Dórinak, Ő már akkor is 150-el lakott jól...... Sebaj, a tesókkal már nem lesz ennyi gondunk :))))

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Bocsánat az eltűnésért,de hosszú volt a hétvége.A nagybátyám lakodalmában voltunk!Hát mit ne mondjak,problémám van az energiáimmal.Kevesebb van,mint régen... :lol: 2 napomba telt,mire kipihentem magam!

A pocakom most már látszik rendesen...kezdődik a kérdezősködés :D Aranyos,mert mindenki csak félve kérdezi,hogy kérdezhet-e?! :wink:

Alig várom már a következő UH-ot,annyira kíváncsi vagyok,hogy látjuk-e mi van a lábunk között!?

Mennyit eszik egy baba?!Londonban szült az egyik barátnőm,a gyerek addig nem kapott enni,amíg meg nem indult a tejet,mert közölték,hogy nem kaphat pótlást (mert az nem természetes).Ez durva és nem érdekelt senkit,hogy sír a gyerek!

Szép napot mindenkinek!

picibaba.hu vonalzó
sipike83
Kalocsa
 
 


Na, végre, azt hittem, mindenkit elraboltak az UFO-k :lol: !

Sipike!
Jó, hogy kipihented magad! Amúgy egy újszülött nagyon keveset eszik. Az egész gyomra csak cseresznye méretű, mikor megszületik, nem is tudna sokat enni :wink: . aztán ez tágul folyamatosan, ahogy egyre több teje lesz az anyukának. Amúgy itt nálunk se nagyon szorgalmazzák a pótlást, csak ha anya szeretné. Én pl. Ádámnak egyáltalán nem adtam, nem halt éhen, pedig dög meleg volt, mikor született. Siminek egyszer adtam 30 ml vizet (egész napra elosztva!!!!), mert irtó sárga volt, muszáj volt a sok folyadék, és még nem volt elég tejem. Az én gyerekeimnek különösen sanyarú sorsuk van, mert nekem mindig csak az 5.-6. napon indul meg a tejem, addig azt eszik, ami van. De egyik sem halt éhen, sőt... Úgyhogy ne aggódj, lehet, hogy jobb is Londonban, legalább kicsit jobban törekszenek az anyukák a szoptatásra. Ha baj van, tuti adnának ott is. De az újszülöttek rengeteget alszanak, csak a kajára vannak ébren, és ha egy-egy szopi kimarad azért, mert pótlással jól elvan a baba, akkor annál később lesz teje az anyukának, mert több inger--> több tej, kevesebb inger--> kevesebb tej. Úgyhogy megéri kivárni pótlás nélkül, amíg beindul a teje az anyukának.

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!!!

bocsi Panda hogy nem írtam azonnal de elvoltam 3 napig lovagolni hugomékkal....
szóval nekem jó a hétvége:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mi újság lányok?Mindenki élvezi a nyár utolsó napjait? :wink:

Jómagam nagyon izgatott vagyok a keddi UH miatt,nagyon kíváncsi vagyok,hogy fiú,vagy lány????A kedves férjem csak fiamnak hívja a babát.....szilárd meggyőződése,hogy fiú!! :D


Pocakom növésnek indult rendesen.Legnagyobb szerencsémre a barátnőmtől megörököltem a kismama nacijait,annyira jók!!!!Tiszta boldogság! :wink:

További szép napot mindenkinek!

picibaba.hu vonalzó
sipike83
Kalocsa
 
 


Sipike általában az apák megérzik a baba nemét.nálunk legalább is így volt mind 2x is:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sipike!
Nálunk is megmondta a férjem mindháromszor :wink: . Sőt, Simit kifejezetten "fiúnak gyártotta", már a fogantatása előtt kijelentette, hogy fiú lesz. És az lett :lol: .

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Kedden kiderül,de már most elfiúsodtam!:D
A volt kolléganőmnek is olyan édes kisfia van, annyira helyes gyerek,teljesen beleestem....eddig inkább lányra vágytam,de megváltozott! :wink:

picibaba.hu vonalzó
sipike83
Kalocsa
 
 



Sziasztok!

Hol vagytok? :cry:

Voltunk dokibácsinál,azt mondta,hogy talán kukit látott,de ez még nem tuti,majd 18-án megyek a kötelező 18 hetesre,hátha ott megmondják a tutit!
Mindegy apuka szeme nagyon felcsillant a hírtől! :lol:

Vasárnap megyünk nyaralni,már alig várom!

Jelentkezzetek,kivel,mizu?!


Szép napot!

picibaba.hu vonalzó
sipike83
Kalocsa
 
 


Hová tűnt mindenki?

picibaba.hu vonalzó
sipike83
Kalocsa
 
 


Sipike, velünk semmi küli, szerdán megyek UH-ra hátha kiderül babó neme. A februári topikban "nyomulunk", mert ugye ott most van élet. De remélem hamarosan itt is lesznek hírek és babásodás :)

Ja és drukkoljatok pénteken utazunk Törökországba...
20140503222551
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: