Új privát üzeneted érkezett!

Minthogy a "Meddőség" rovat főleg a női problémákkal foglalkozik, és az esetek legalább felében a férfi a gyermektelenség oka, szerintem indítsunk itt egy új rovatot és beszéljünk többet erről a témáról.
Névtelen
 


A körülmetélt férfiak esetében nem anyira töbször fordul elö meddöség..ez igaz??
valaki
 


Egy hasznos tipp rosszabb "paraméterekkel" (alacsonyabb sejtszámmal) rendelkező férfiak számára.

Egy ejakuláció alkalmával az összegyűlt spermiumoknak csak kb. 2/3-a távozik. Ha egymás után kétszer törénik meg a közösülés, akkor a két ejakulációval nagyobb össz-mennyiség érhető el.
Névtelen
 

 
 

Van valakinek tapasztalata, hogy hereviszér műtét után mennyi idő múlva állt vissza a normális állapot?
Névtelen
 


A férjemnél két éve végeztek ilyen műtétet. A 12 millió/ml spermiumszám azóta 50 millióra emelkedett, és javult a mozgékonyságuk is. Az orvosok és a statisztikák azt mondják, hogy a műtét után két év kell ahhoz, hogy beálljon a végleges állapot.
Névtelen
 


A párommal nagyon szeretnénk kisbabát.Már egy ideje probálkozunk,de eddig sajnos nem sok sikerrel.A kedvesemnek igen alacsony a spermium száma amivel nem lehetetlen a természetes uton való fogantatás, de sokkal kisebb az esély,mint normális esetben.Közös döntésünk volt,hogy egyenlőre nem szeretnénk "radikálisan " beavatkozni a természet rendjébe,de ha van valami természetes módja a spermium számának,és mozgékonyságának javitására azt szivesen kiprobálnánk.Ezért kérem a segitségeteket.Bármilyen gyógynövényes recept,vagy nagymama csodaszere,esetleg valamilyen természetgyógyászati módszer ami másnak már bevált örömünkre lenne.Előre is köszönöm a segitségeteket!
EDA
 


Néhány tipp EDA-nak:

1. Sok mozgás, sport.
2. Érdemes kirpóbálni a jódot. (Gyógyszettárakban kapható a Jodaqua nevű ásványvíz. Ezt a fogamzóképesség és a nemzőkéseggés zavarai esetén is ajánlják. Elég hatásos.
3. AVIVA torna. Ezt eredetileg nőknek dolgozták ki, de a férfiak számára is hasznos.
4. Sok vitamin, mindenek előtt C-vitain. (Érdemes valamilyen vitaminkészítményt szedni, pl. Béres Actival.)

Csodákat ezektől sem szabad várni, de már önmágában pl. a jód is használhat.

Mellesleg mennyi az az alacsony spermaszám? Ahány rendelő, annyiféle érték. Egyes helyeken még a 10 milliót is normálisnak tartják, máshol meg a 20 milliós szám a normális.
Névtelen
 


Köszönjük a jó tanácsokat!Nagyon jól esik,hogy van aki ismeretlenül is van olyan kedves,hogy egy "idegent" jó tanácsokkal lásson el.Meg fogadjuk őket,és remélem hamarosan a tanácsok pozitiv eredményéről számolhatunk be! Mégegyszer nagyon köszönöm!

EDA
EDA
 


További tippek EDA-nak:

Az el?z? hozzászólásomból kimaradt a legfontosabb:

Keep it cool! Tartsátok hidegen! A spermaképzéshez
(spermatogenezis) kb. 34 fok kell, vagyis 2-3
fokkal alacsonyabb h?mérséklet, mint a
testh?mérséklet!

Ezért nem szabad sz?k alsónadrágot hordani
(e?nyben kell részesíteni a boxert), ugyancsak
kerülni kell a sz?k farmert, a forró fürd?t,
szaunát, és mindenféle er?s h?hatást.
Névtelen
 


Köszi a többi tippet!
Próba szerencse!

EDA
EDA
 


A férjem spermiumai nem elég életképesek. Mit lehet csinálni?
Névtelen
 


Sziasztok. Mi is így állunk, baba meg sehol. 18 millióra azt mondta a doki, hogy kevesebb, mint kéne (átlag 20 millio) de ettől még teherbe lehet esni. Most olvastam valahol (internet), hogy egy magyar doki, akia a Yale Egyetemen a szül. nögyogyi oszt. vezeti, rájött, hogy nem a száma, és a mozgékonysága határozza meg a nemzőképességet. Van valamilyen enzim, ami főleg ezért felelős. Ha ez nem található meg megfelelő mennyiségben, akkor lehet akár 40 millio, akkor sem lesz semmi. Ezért a felfedezéséért nagyon magas kitüntetést kapott. Szerintem ma magyarországon nem csinálnak ilyen vizságálatot. A noklapja forumán feldobtam ezt a témát, egy nödoki válaszolta: konzuláljak az andrologussal. Andrologus: nem nagy baj, kontorll 3 hét mulva. (ujabb 4000 Ft-ért, mert az állami rendelésen legközelebb augusztusra van hely)
A C vitamint én is hallottam, és egy maca nevü perui növényt, amit mind a kettőtöknek kell szedni. Ez segit a fogmazásban, a peteérésben, állítólag. Most érdeklödünk utána.

Ha valamit tudtok, osszátok meg velünk is.

Köszike, Lora
Lora
 


Lora, a "Ma megint megjött" rovatban mindenki a macát emlegeti. Nekem szerencsére nincs szükségem rá, de ők biztosan tudnak segíteni Kép
Névtelen
 


Köszike, onnan jöttem.

Lora
Lora
 


sziasztok!tud valaki websidot ahol tudnek egy kicsit a hereviszerrol olvasni?
Névtelen
 


Névtelen! A férjemnek 1 éve volt mûtétre, utána 3 hónapra volt kontroll, mert ennyi idõ kell a spermiumoknak hogy érettképesek legyenek. Sajnos neki ugyanugy kevés maradt a spermiumszáma. Igy mi most lombikra járunk.

EDA! A MACA-Vibe növeli a spermiumok számát és az E vitamin is. (ez utóbbit a Kaáliban szedetik a féjemmel, sajnos nekünk miattam is szükség van a lombikra, igy hiába javul a férjem eredménye)

A Maca-Vibe kapható a patikákban és gyógynövény boltokban, nõk és férfiaknak is segit! Kb. 4700 Ft egy doboz.

Lora! Ezt nem értem, a férjem ( és a barátnõké is) többször volt andrológián kontrollon és sosem kellett elõre idõpontot kérünk. Az eredményre igaz 2 hetet kellett várni, de legalább ingyenes volt a vizsgálat.

Névtelen! Van egy cikkek a herevisszérrõl majd megkeresem. Most lassan indulnom kell. Nem akarod legalább a keresztneved elárulni? Abból még ugysem ismerünk rád Kép
karmen
 


Maca Vibe akciósan kapható december 31-ig.

[url=http://www.hazipatika.com/390" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/390[/url]

Udv,
k
Névtelen
 


Sziasztok!

Esetleg tudnátok segíteni?
Voltam termékenységi vizsgálaton és az alábbi lett az eredmény:
S. szám: 130 M /ml, Össz S. szám: 300 M /ml, Menny.: 2.6 ml, 40% aktivan mozog ( nem elég viszkózus az anyag ), Ph: 8.5

Az mit jelent a gyakorlatban, hogy az elfolyósodási idõ hosszú? Ezzel kisebb a termékenyítõ-képesség?

köszi
Milán
Névtelen
 


Szia,
van egy topic, az Anyaságon belül, az a címe, hogy "...MEgint megjött...", ott sok lánynak a párja járt már ilyen vizsgálaton. Ha van merszedKép, kérdezd meg ott, mert ezt nem biztos, hogy olvassák.
Vagy pl. van egy Erazmuszos topic, ott egy nõgyógyász hölgy válaszol, hátha.
Névtelen
 


Én olvasom, de valóban ott többen vagyunk. Az én férjemnek a sejtszáma kevés, igy ezt nem tudom neked megmondani.

Karmen
karmen
 


Szerintem teljesen jók a párod paraméterei (így elsõ látásra). Az elfolyósodási idõ azt jelenti, hogy a gélszerû ondó mennyi idõ múlva lesz folyékony (vízszerû). A spermiumok ugyanis csak az elfolyósodott ondóban tudnak jól mozogni. Ha nem eléggé folyós (viszkózus), akkor a jó spermaszámmal is gyengébb a megtermékenyítõ képesség. A 130 millió/ml viszont elég magas szám a mai átlag 50-60 millió/ml-hez képest.
Névtelen
 


Sziasztok! :-)

Eltelt majd 2 év az utolsó hozzászólás óta? :-O
Annak idején még én is olvasgattam, azóta meg már itt totyog körülöttem a kisbabám! Kép
Az FLP-nek van egy MULTI-MACA nevű tablettája, ami 8x erősebb és hatékonyabb, mint a boltokban kapható MACA VIBE, viszont csak egy ezressel drágább. Ezt azért írom le, hátha valakinek épp erre lenne szüksége. (Aki több infót szeretne kapni a bogyóról, írjon ímélt: anna_flp@freemail.hu)

Mi egyébként a Papp professzor magánrendelésén jártunk (a szakma szerint ő a legnagyobb ász ma Magyarországon). Csak ajánlani tudom mindenkinek, akinek nincs andrológusa! Már csak azért is, mert ő nem szadizza meg úgy a fiúk prosztatáját, hogy szegények a csillagokat lássák! :-(

Mindenkinek sok sikert a babagyártáshoz, és mielőbbi gőgicsélést és finom kakiszagot kívánok! :-D
flp_anna
 
 


Herpesz és férfi meddőség. Érdemes odafigyelni!
Febr. 26-án volt a II. Herpesz Fórum, ahol kb. 300 orvos volt jelen. Bőrgyógyászati, nőgyógyászati, gyerme-infektológusi, uro-andrológusi, fogászati vonatkozásaiban tárgyalták a herpeszt egész napos rendezvény keretein belül. Ha kéritek, beszámolok bővebben. Ízelítőül csak azt említeném, ami számomra (mint belgyógyász) volt megdöbbentő:
1. A HSV és meddőség kapcsolata. A HSV felére csökkenti a hímivarsejtek számát és a még meglévők mozgákonyságát is jelentősen csökkenti!
Magyarországon a párok 15%-a meddő, és az esetkek 50%-ában ez férfi okok miatt van. Nem tudni egyelőre, hogy a HSV fertőzés milyen arányban tehető felelőssé, de az összefüggés egyértelmű.
2. Valóban akkor van valóban veszélyben a baba, ha a kismama a terhesség alatt kapja meg (az életreszóló) fertőzést. Ilyenkor a baba fertőzésének a veszélye kb. 50%, melynek a halálozási aránya ismét 50%! Ugyanakkor senki nem szűrii a terheseket HSV-re! Ha a kismama nem fertőzött, fokozott figyelemre van szüksgé, hogy a férje nehogy behurcolja a fertőzést, hiszen a 9 hónap elég hosszú idő... Indokolt lenne közvetlenül a szülés előtt is szűrni, mert aki ilyenkor lesz pozitív, a fertőzés veszélye nagyobb. Az újonnan fertőzöttek 97%-ában az első évben visszatérnek a tünetek (átlagosan 5-6x).
3. Nem tisztázott a "fellángolás" fogalma! Az orvos szempontjából a hólyagok megjelenése jelenti azt. A hólyagok azonban nem csak a külső nemiszerveken jelenhetnek meg, hanem a hüvelyben, vagy akár a méhszájon, ahol fájdalmatlanok is lehetnek. Itt azonban senki nem keresi őket közvetlenül a szülés előtt! Tovább fokozva: egy 2004-es tanulmány szerint a teljesen tünetmentes kismamák is üríthetik a vírust (16%-ban), márpedig a baba szempontjából a "fellángolás" a vírusürítést jelenti!
4. A vírusok bekerülnek a szervezetbe, majd az idegdúcokba vándorolnak és ott lapulnak, alvó állapotban. Innen aktiválódnak ismét, majd az idegpályák mentén jutnak a bőrfelszínre, ahol létrehozzák (vagy nem!) a hólyagokat. A helyi kezelés (krém) csak a felszín közelében telálható vírusokat tudja elérni, míg a tabletta mindenütt a szervezetben. Pl. az ajakherpesz esetén a krém kb. 10-12%-al csökkenti a lefolyás idejét, míg a tabletta 48%-al, ráadásul jelentősen csökkenti a kiterjedést!
5. az aciklovir bejut a szervezetbe és gyakorlatilag semmilyen hatást nem fejt ki. Kizárólag a fertőzött sejtekben aktiválódik, egy vírus-termelte enzim hatására aciklovir-trifoszfáttá. Ez beépül a vírus kialakuló (láncába és csakis oda) ráadásul gátolja az építést végző ezimet. Történt utólagos viszgálat olyan terheseknél, akik a terhesség különböző fázisaiban (tehát első trimeszterben is!) szedtek aciklovirt és semmilyen kockázat-növekedést nem találtak sem a magzat, sem az anya részére.
A gyógyszer alkalmazási előiratában ez nem szerepelhet, hiszen ez nem egy előre megtervezett vizsgálat volt (terheseken nem szabad gyógyszert tesztelni!) és ez így van a legtöbb gyógyszerrel.
Bocsi a hosszúra eresztett levélért, remélem nem úntattalak túlságosan.
Üdvözlettel, Herpeszdoki.
Herpeszdoki
 


sziasztok

a herevisszérről itt olvashatsz: http://www.vitalitas.hu/ismerettar/ur/ur8.htm

sajnos én most néztem utána. Páromnál emiatt alacsony a spermium szám; még azt nem tudom, mit jelent a motilis szó. Tud segíteni valaki? Remélem jó dolog, mert így is eléggé szomorú vagyok.
napsugár8
 
 


Érdekes volt a herpesz leírás! Nekem és a családban csak nekem! kisgyerek korom óta van herpeszem (csak a számon, évente3-45ször). Senkit nem fertőztem meg vele, és rejtély, hogy nálunk miért csak nálam jelentkezett ez a betegség. Amikor a tünetei jelentkeznek (hólyagok a számon) eléggé levert és fáradékony tudok lenni. Utálom, de rendszerint nem hiszik el, hogy ilyenkor én tényleg rosszul érzem magam (másrészt eléggé ciki ilyenkor emberek közé menni), de ilyen "semmiséggel" mégsem lehet táppénzre menni.
No de ami engem érdekelne, babát tervezünk, a férjem is herpeszes mint én, akkor ez jelenthet komoly veszélyt a magzatra? Ha kialakul a terhesség alatt a herpesz, mit tegyünk, kihez forduljunk? Köszönet a válaszért!
napsugár8
 
 


Napsugár! ezt én sem tudom. Az én páromnak is ez volt/van a baja, bár én spontán terhes lettem miután 2 hónapig szedte a Macát, most május óta szedi, baba még seholKép Nekünk anno nem segitett a mütét, hiába volt utána több kontroll vizsgálat. Én hiszem a Maca miatt sikerült a baba, remélem nem sokat várat most sem magára.
Nálatok felmerült már a mütét lehetösége ill. volt már?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


szia Karmen!

még nem volt műtétje, és hogy lesz-e ez mégtöbb mindentől függ. Most vérvétel eredményeire várunk, mivel a hormonszintet is ellenőrzik.
A Maca Viberől én is olvastam, és azt hiszem veszünk is a patikában...eredetielg azt hittem, hogy csak egy potencianövelő-szer,de úgy látom a termékenységre is pozitív hatással lehet. Ha ettől tényleg emelkedik a spermiumszám, akkor ez csodaszer! a potenciavövelő hatása pedig áldásos mellékhatás, nem? Aki többet tud erről a homeopátiás? szerről, ossza meg a véleményét velünk! üdv, Napsugár
napsugár8
 
 


szia Karmen!

még nem volt műtétje, és hogy lesz-e ez mégtöbb mindentől függ. Most vérvétel eredményeire várunk, mivel a hormonszintet is ellenőrzik.
A Maca Viberől én is olvastam, és azt hiszem veszünk is a patikában...eredetielg azt hittem, hogy csak egy potencianövelő-szer,de úgy látom a termékenységre is pozitív hatással lehet. Ha ettől tényleg emelkedik a spermiumszám, akkor ez csodaszer! a potenciavövelő hatása pedig áldásos mellékhatás, nem? Aki többet tud erről a homeopátiás? szerről, ossza meg a véleményét velünk! üdv, Napsugár
napsugár8
 
 


Szia Karmen és Napsugár!

Én is hasonló cipőben járok mint ti. Az én férjemnél is herevisszért állapítottak meg. Idén júliusban műtötték meg, a kontroll október elején lesz. Addíg csak reménykedünk, próbálkozunk, meg ő szedi az E vitamint én meg a folsavat!
Tényleg nem csak potencianövelő a Macavibe? Már én is halottam róla! Elég drága, nemde? (4-5 ezer Ft) Hogy kell szedni? Ha hasznos akkor legfeljebb én is beruháznék rá!
Nemrég megkérdeztem egy orvost a neten a herevisszérről és azt írta, hogy 75 nap a spermák újratermelődésének az ideje, meg ezen felül 2-3 hónap is beletelhet mire terhes leszek! Amúgy már 2004. áprilisa óta próbálkozunk!
Látom Karmen te szegedi vagy. Olvastam már egy másik topikban rólad! Neked ugye nehezen jött össze a gyerkőc, és most szeretnétek neki egy kistesót?
Amúgy én is Szegedhez közel lakom! Oda járok orvoshoz is.

Írjatok csajok!

Üdv.: Betti
betti24
 
 


Betti! napi 3*1 szemet kell szedni. Igen 5e ft, de szokták akciózni akkor 4eft. Az orvos jól mondta. Nekünk is kellett a mütét után (többször is) kontrollra menni, nem javult semmi. Utána kezdtük el szedni a Macát, kontrollra nem ment, ahogy most sem, de anno mégis terhes lettem elég hamar (4 év után váratlanul, amikor már nem reméltük a spontánt, söt azt mondták kizárt). Ki a dokid? Monogramm is elég, majd megprobálom kitalálni. Nekem Sári. Amugy hol laksz?

Napsugár! én többeket ismerek akiknek segitett a Maca, de olyat is akinek javitott de nem eleget az eredményén. Egy biztos, rontani nem tud.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szerintem szomorú hogy mikor valaki elmegy orvoshoz hogy babát szeretnének, pár sikertelen hónap nem küldik el a férjet vizsgálatokra. Nálunk fél év sikertelenség után ujabb fél év volt mire kiderült endometriózisom van, utána azzal teltek a hónapok hogy meggyógyuljak majd megint probálkozzunk holott ha rögtön megnézték volna öt is, már akkor elment volna mütétre (ki tudja lehet hogy akkor segitett volt, de ha nem akkor is az esélyt megadták volna) ill. egyböl kapott lombikra beutalot a rossz eredmény miatt. Nem 2 év után derült volna ki a herevisszér, mert a diagnózis után még 1 év eltelt (11 hónap ha pontos akarok lenni) mire a lombikot el tudtuk kezdeni. Azóta akinek csak tudom elmondom hogy jártunk, hátha nem telnek feleslegesen a hónapjaik, éveik. Igenis felháborít hogy sokszor az orvos nem javasolja magától, mintha fele részben nem a férfiaknál lenne gond.Kép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szia Karmen!

Hosszú leszek!

Az tök jó! Nekem is a Sári az orvosom! 2004. decembere óta járok hozzá.
Úgy kezdődött, hogy tavaly december elején legnagyob örömömre a huszonvalahanyadik napon végeztem egy terhességi tesztet, ami + lett. Nagyon megörültem, hisz már nagyon vártuk. Erre már el is határoztam mindent, hogy mikor megyek el a klinikára vizsgálatokra stb. Mire pár nap múlva elkezdtem picit vérezni, akkor rögtön másnap be a klinikára. Ott tök idiótának néztek, hogy miből gondolom, hogy terhes vagyok, meg úgy lehet, hogy csak késik stb. Elküldtek a laborba, onnan is + eredménnyel tértem vissza. Ekkor felküldtek UH-ra, amin semmit nem láttak. Azt mondták menjek vissza 1 hét múlva, hátha akkor már látszik valami, gyógyszert nem kaptam. Azt mondták, hogy feküdjek, fizikai kímélet, mert ez egy kezdődő fenyegető vetélés. 1 hét múlva visszamentem UH-ra persze nem láttak semmit, sőt azt se mondta az UH-s doki, hogy mi van. Otthagyott mikor végzett és szaladt egy betegéhez. Erre hazajöttem és tanácskoztam egy barátnőmmel, aki a II-be jár Atifhoz. Hozzá nem akartam menni, mert....igen drága. De ő ajánlotta a Sárit, hogy anno tavaly júliusban a kisfia születésénél a Sári is jelen volt valamiért, hogy milyen rendes meg stb. Kinyomozta nekem a címét, azóta odajárok! Sajnos mire hozzá kerültem ,akkorra már sehol sem volt terhesség! A férjemet idén áprilisban küldte el az andrológiára, amiből kiderült a herevisszér! Nem is voltam nála május óta, azt mondta, hogy ha meggyógyították apát, vagy ha mégsem sikerül akkor menjek csak vissza! Addíg nem háborgat!
Arra gondoltam, ha októberban nekünk se lesz még elég a sperma, akkor rögtön veszünk Macat.
Hol műtötték a férjed? Az enyémet a II-be! Tényleg azt hallottam, hogy már megint elköltözött a dokink! Azt mondta egy ismerős, hogy már nem Újszegeden rendel, hanem a SZTK mellett. Én ott még nem jártam, mert én Újszegeden kezdtem hozzá járni. Igaz tudom, hogy előtte máshol rendelt. Tudod e esetleg a mostani rendelő telefonszámát? Októberben ha megyek akkor majd kérnék időpontot!
Szóval most május óta próbálkoztok egy kistesóval? Mit teszel a siker érdekében? Folsav, teák, Maca stb?
Amúgy a véleményem teljesen + a Sáriról. Nagyon elégedett vagyok vele, nem futószalagon kezel, mit a másik intézmények. Tényleg hol szültél?
Ha megírod az e-mail címed, akkor megírom, hogy hova valósi vagyok. Így nem akarom, mert ki tudja ki mindenki olvassa a babanetet?

Egyenlőre ennyi! Köszi a gyors választ!

Betti
betti24
 
 


Én azért mentem hozzá, mert 4 orvost is hiába kerestem fel, mi a gond, egyik vállat vont, nem kell csinálni semmit, másik közölte ugysem leszek terhes, ö volt aki megmondta hogy mütét, kezelés kell utána lehet baba. Ö jött rá hogy endom van. Én 2000. május óta járok hozzá, de nagyon hálás is vagyok már neki sokmindenért.
A. tényleg nagyon pénzes, a szülésért is ugy tudom fix. tarifája volt, lehet most is, de amig nem volt ez a botrány addig igen. Engem 8 hetesen pecsételéssel egyböl befektetett (ritka az ilyen, de tudta milyen nehezen lett a baba) másnap ömlött a vér, de komolyan el sem tudtam képzelni hogy ilyen lehet, és hogy a baba megmarad. 5 hétig feküdtem bent, minden nap 1-2x! rámnézett, söt tel. bármikor fel lehet hivni, ritka az ilyen! A terhesség megmaradt, de neki is sokat köszönhetek, igaz a többi orvos is mind max. rámfigyelt, ha Sári nem volt bent akkor is! Söt én a prof-ban is csalodtam mert nekem régen nem volt szimpi, most meg szülés elött ugy vigyázott rám, a folyosón is odajött mindig hogy vagyok, stb. pedig nem ismertem soha csak látásból és nem is fizettem neki. A szülést is ö engedélyezte hamarabb hogy nehogy meginduljon és akkor baj legyenm igy programozott császárt csináltak. Sári közölte elöre hogy komplikáltabb lesz, de óvatos volt, megmentette a méhemet is, igy lehet majd kistesó!! Hát erre várunk most.

Férjemet is ott mütötték, Dr. Török. Igen, visszament a Vasasba, a másik rendelö meg is szünt. Mennem kellene de halogatom mert remélem a baba miatt ugyis mehetekKép Irj nekem levelet megadom hol lehet idöpontot kérni, ha ott nem lehet most már (anyukája száma, igy szerintem nem vált.) akkor a mobilján hivd fel öt és megmondja mikor, hol keresd.
Macát szed a férjem, én meg Cinket. Ezt a Kaáliban javasolták, 2 éve segitett nekem is.
Az email cimem benne van a profilomban

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

bakapcsolódok hozzátok, mert sajnos úgy néz ki egy cipőben járunk Kép
2004 szeptembere ótá próbálkozunk, sikertelenül. most kedden (13-án) rászántuk magunkat és elmentünk spermavizsgálatra. Sajnos nagyon rossz lett az eredménye, alig van. és ami van, az sem mozog megfelelően. Nagyon pánikba estünk, de azóta már tisztult a dolog. A doktornő, aki nézte urológust javasolt. Azóta nagyon sokat olvastam erről a Neten ,sé találtam egy potenciaklinika nevű helyet, ahol egy csomó mindent leírnak erről. A leítak alapján rájöttünk a párommal, hogy prosztata gondjai nem valószínű, hogy vannak, mert a tünetei nála egyáltalán nem mutatkoznak.
Viszont a hereviszéré igen Kép. ráadásul valószínű néha herpesze is van a nemi szervén, kívül. MOst várjuk a (spermium) tenyésztés eredményét, kedden lesz meg, aztán bejelentkezünk erre a Budai klinikára.
kíváncsi vagyok, hogy mit fognak megállapítani.
nem bánjuk a műtétet sem, ha az tényleg segít.
Erről a gyógyszerről amit írtatok nem hallottam még, de utánanézek!

Karmen nem semmi anin átmentetek! Nagyon nagy kitartás lehet bennetek!

Betti akkor ezek szerint terhes voltál Kép szörnyű lehetett az utána lévő időszakotok.

egyébként volt-e valami tünetet apárotoknak, amiből következtettek a hereviszérre?

Kép
Kép
beuka
 
 


Szia Beu!

Első látásra külső jelei nem voltak a páromnak. A szexet ugyanolyan gyakran kívánta mint a férfiak általában. A férfiasságával nem volt baj, csak talán annyi, hogy néhanapján sokára sikerült neki elmenni.
Aztán a végén kiderült- az orvosok ránézésre megmondták- a herevisszért onnan hogy az egyik heréje (bal heréje) jóval nagyobb mint a jobb. Szóval nem szép szabályosak, egyformák voltak a "tojásai", hanem a bal jóval lentebb lógott neki. Olyan duzzadnak látszott. Ja a herevisszér mindig a bal herében fordul elő.


Üdv.: Betti

Te is nézd meg a férjedét majd ha alkalmad nyílik rá!
betti24
 
 


Beuka! ez tünetmentes, csak a spermavizsgálat deritheti ki. Bár lenne tünete, hamarabb kezelnék öket! Nálunk semmi gondja nem volt/nincs, ezért is tartom alattomosnak ezt a betegséget. Neki 1-2 millió volt csak a spermaszáma.
A Maca nem gyógyszer, hanem gyógynövény. Patikában, drogériában lehet kapni, 100szem kb. 5e ft, de szokták akciózni is 4e-ért

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szia Karmen.

Hogy vagy? Én ma vagyok a 19. c.napon. Most nem szedek semmit, csak hőmérőzök. Azt azért nem tudom eldobni! Ma reggel úgy felment a hőm mint még soha. A a peteérés idején eddig max 36,7 volt egyszer volt 36,9, ma reggel meg 37-et mutatott. Tökre örültem neki! Csak az idő ne lenne ilyen rossz!

Üdv.: Betti
betti24
 
 


Betti! izgatottan várom a 7végétKépKép Remélem a höd neked is ott maradKép Ilyen esöben Orsit se tudom kivinni én is utálom, kellene neki szaladgálnia. Most akarok venni gumicsizmát neki, hogy ilyenkor is lehessen sétálni majd.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


SZiasztok lányok!

ma megkapruk a tenyésztés eredményét, természetesen semmit nem értek belőle.
holnap megmutatom a nőgyógyászomnak.
A mikroszkópos spermavizsgálatról annyit írtak, hogy a a spermiumok száma 10 millió, de csak a fele mozog, és vannak kóros elváltozások is.
Azért gondoltunk hereviszérre, mert néha szokott fájni apárom bal heréje. megnéztem, valamivel lejebb lóg, de nem jelentős.
Holnap felhívom a klinikát és kérünk időpontot.
Nagyon elrettent, hogy ha megműtik, még akkor is 3 hónapot kell várni, mire újratermelődnek Kép

Akkor most Nektek lehet szorítani ugye?!?!

Kép
Kép
beuka
 
 


Beuka! a 10 millió nem jó, mert 20m a min. de azért én örültem volna anno ennek is már! Amit leirtál sajna nem a legjobb, de a mütét lehet neki sikeres lesz, ha meg nem akkor is ott a lombik, sokan megjártuk már! Van ennél rosszabb eredmény is, van akinek nincs is élö spermája!
Igen, drukkolhatsz nekünk!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen akkor drukkolok Nektek NAGYON!!!!++++++++++++++++Kép

Nektek hány lombik próbálkozásotok volt?
Párodnak azt mondták, hogy nem volt mozgó spermája?
Nem jól emlékszem, hogy végül mégis természetes úton sikerült Nektek?

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek.
Nálunk érdekes a helyzet, mert júniusban voltam PCT teszten. Akkor a dokim szerint a férjemnek rengeteg spermája volt. Most inszemre készülünk, ezért aug. végén ismét megvizsgálták. Nagyon meglepődtünk, mert a fiúk nem voltak 1 millióan sem. Egy hónap alatt már javult a helyzet, mostanra 10 millióan vannak. Zitazonium nevű tablettát kapott. Azt szeretném megkérdezni, hogy szedett-e már valakinek a párja ilyen gyógyszert.
Egyébként sok sikert kívánok mindenkinek, remélem mihamarabb babázhattok.
neptun
 
 


Beuka! volt mozgó, csak kevés volt 1-2 millió a 20milló helyett. Igen spontán baba lett.
Sajna most sem sikerült. Azt hittem régen, ahogy akinek már van gyermeke annak nem olyan fájó ha nem sikerül a köv. tévedtem. Én ugyanugy élem meg a csalodástKép

Neptun! én még nem hallottam erröl a tablettáról. Nem lehet hogy gyulladása volt a férjednek?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen még sikerülhet a 2. baba nem? nagyon szorítok!!!

Neptun én sem hallottam erről a bogyóról, de ha ilyen rövid idő alatt csökkent le a spermaszéám ennyire, szerintem is valami gyulladás lehet, vagy valami rossz inger érhette egy időben a heréket.
mi az a PCT teszt?

Kép
Kép
beuka
 
 


Beuka! Persze, tudom türelmesnek kell lenni, csak amikor látom, hallom másoknak milyen gyorsan összejön akkor mindig szomorú vagyok, hogy vajon nekünk mennyit kell megint várni. Már fél év eltelt, bár hol ez a 4 évhez képest amennyit Orsira kellett várni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zitazoniumról olvatsam hogy anovulációs infertilitás estén adják... Szóval nem értem mirét kapja a férjed..

moni
 
 


Beuka!
A PCT teszt azt jelenti, hogy néhány órával az együttlét után leszívnak egy kis cervixnyákot, és megnézik, hogy van-e benne élő, mozgó spermium. Ha nincs élő, akkor a nő szervezete immunanyagot termel, ami megöli a spermákat. Nálunk sajna ez van, egyetlen élő spermiumot sem találtak.
neptun
 
 


sziasztok

egy kicsit régen jártam erre, átolvasgattam, mit írtatok...igen, úgy látom ez a herevisszér dolog többeknél is probléma...sajnos nálunk is. Azt az egyet nem értem, hogy elvileg a kisfiúkat többször is vizsgálják, 6-12 éves kor körül, amikor a herék leszállnak, hogy minden rendben van-e. És ez egy fejlődési rendellenesség, ami a méhen belüli fejlődés, ill. a herék leszálltakor jön létre...akkor miért nem észlelik az orvosok, és jegyuik fel kartonra, hogy ez probléma? Miért kell évekig védekeznünk, majd próbálkoznunk hiába!? Ráadásul ez egy férfinak is komoly trauma lehet, huszon, harminc évesen megtudni,hogy ezzel probléma van. Ezt a műtétet el lehetne sőt kellen végezni sokkal korábban is! Kíváncsi vagyok, mit mondana erről egy andrológus!
Nálunk egyébként vannak újabb fejlemények erről a következő hozzászólásomban..
napsugár8
 
 


Napsugár! Én meg azt sem értem, hogy mielöbb babát akartunk is jártam nögyógyászhoz, voltam UH is, soha senki nem vette észre hogy kétszarvú a méhem. Erröl ennyit. Pedig ez fejl. rendellenesség, vagyis születésem óta ezzel élek, mégsem tudtam róla. A mostani dokim volt az elsö aki mondta és azóta is mindig mondanom kel ha megyek máshova vizsgálatra.
Várom azt a hozzászólásodat!Kép Hátha valami izgalmas hir??

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


....szóval, mi most orvost váltunk, mert akinél a férjem magánrendelésen! járt abszolute megbízhatatlan: a párom augusztusban járt vizsgálaton, aztán a dokija elküldte vérvételre, aminek az eredményét 3 hét múlva ígérte, azóta eltelt 6 hét..., mert a doki elkeverte az eredményét, + a legrosszabb, hogy eléggé hiányos az a lelet, amit kitöltött, és ez nemcsak nekem szúrt szemet, hanem az én dokim, aki most látta a leletet, megerősítette a gyanúmat. DE ami tényleg felháborító, az a lelet értékelése! az andrológus "segítőkészsége", (azontúl, hogy hetekbe, hónapokba telik, mire egy-egy leletet megkapunk, nem ad időpontot magánrendelésre, hanem várjál a folyosón!), szóval azt tanácsolta, próbálkozzunk még fél évig, aztán majd meglátjuk, hogyan tovább...ezzel szemben az én nőgyógyászom tanácsa: ezzel az eredménnyel a férjem nemzőképessége nem kétséges, hanem kizárt, hogy természetes úton lehet gyermekünk!, mert a hiányos! leletből ez is kiderül. Biztos lombikra kell mennünk...mindezt nagyon kedvesen, megértően mondta el, de legalább nem hitegetett! És persze rosszul esik ez az egész, bár nem ért váratlanul, sőt, szerencsére a neten ugyanis utánanéztem, DE az ember mégiscsak jobban hisz és bízik egy arra érdemes orvos véleményében! No mindezt jólesett elmondanom, meg úgy gondoltam megosztom veletek, kíváncsi vagyok a véleménytekre, tapasztalataitokra! Mi mindenesetre, most október végén, bő két hónap után újra kezdjük, egy másik orvosnál, aki bízunk abban, hogy lelkiismeretesebb, és gyorsabb! mert valószínű, sok-sok hónap és küzdelem lesz, mire eljutunk egy pozitív tesztig.
üdv nektek és szép napot! Sok-sok szerencsét, kitartást, és egészséges babócákat minden vágyakozó párnak! Napsugár
napsugár8
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: