Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nagyon szép kisfiú Zétike.
Emcsi is elforog mindig a kiságyban, a lábait kidugja a rácson combtőig, utána beszorul, sír.
Nita, a héten mentek mérni ha jól emlékszem, majd írd meg az adatokat.
Szerintem Vernike valami finomabb tejpépet adj neki, ne rizs alapút, mert azok borzasztóak. Vannak kekszes, valami gabonás, többféle ízesítéssel. Akár kakaósat, vagy gyümölcsöset. Ne natúrt. Mi azért ettünk rizseset, mert azt lehet csak 4 hónapos kortól, de nektek már nem számít. Fontos, hogy sokat adj mellé inni, amíg eszik, mert nagyon könnyen bedugul a bébi. Emma továbbra sem fogadja el a cumisüveget, így cicizni próbáltunk utána több-kevesebb sikerrel. Most nem is adok neki tejpépet, amíg nem iszik. Próbálgatjuk az almát, de az annyira nem ízlik. Van a fagyasztóban barack, azt egész jól megeszi. Mire jutottál a meggyel?

Kép
Kép
naegele78
 
 


Sziasztok!
Naegele köszönöm a tanácsokat...mindenképpen gabona alapút szeretnék venni,beszéltem ma itt egy anyukával a kislánya 2 héttel idősebb mint a Zéti,ő milupásat és hipp-eset ad neki,náluk a vaniliás jött be legjobban.Mondta a védőnő,hogy naturt is vehetek és keverek hozzá valami gyümit,almát,barackot valamit...majd kitapasztaljuk.
A meggy banánná alakult :) ,pedig szerintem Zétinek nagyon ízlik a meggy is,de egy csészére valóból,fél óra paszírozás után lett 2 kiskanállal...én imádom Zétit,de most pihentetem egy kicsit a meggy "gyártást".Most banánozunk,ez meg jól fogja a székletét,így délbe sütőtököt adok,az meg hozza,majd meglátom,de a banánt is imádja a lelkem!! :)
Képzeljétek,ma levágtam a haját :cry: csak a tetején azt a hosszú eredeti haját,már a szemébe lógott neki szinte,meg a fülénél maradt pár szál,hogy ne csikizze neki...nem kis meló volt,sírt is a drága,de 2 perc volt csak neki.....hááááááááááát tiszta apja!!!!lett :) :) És olyan fiús...nem babás... :cry: :cry: olyan hamar megnől.... :cry: :cry:
Na befejezem itt a sajnálkozást...megyek Zétizni,az este az övé!!!!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Naegele 6310 grammos Barni.......... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vernike hozz képet az új frizuról!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Hát Barni se lesz kis gyerek..bár most néztem Zéti kiskönyvét,4 hós 1 hetes korába volt 7170 g....
Kép még nem készült az új frizuról,majd holnap csinálok és hozom is....
Jó éjt mindenkinek!!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


nem kicsi az tény.............szereti a hasát:)))))))....mint az apja...... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Íme az én kis új frizurásom..... Kép

Vernike

Kép
vernike25
 
 


jaj de édes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Emma végre tegnap rájött, hogy a cumisüveget nem fújni kell, hanem szívni. Ivott 20 ml-t! 4 és fél hónaposan, 2 hónap próbálkozás után, nem fújja.
Hipp teát csináltam almásat, nagyon ízlett neki, de többet nem ivott.
Ma is próbáltam, de nem kellett neki, remélem nem egyszeri csoda volt.
Nita, hogy vagy megelégedve a telcsivel?

Kép
Kép
naegele78
 
 


naegele fog még inni a cumis üvegből:))))
a telóm.....SZUPPERRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


CSAJOK EBBE A PILLANATBA ÁTFORDULT HASRÓL HÁTRA BARNIKÁM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ez nem semmi,nagyon ügyi,na erről beszéltem mi ezt kb.2 hete csináltuk először.....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike köszi.........minden gyerek más és más.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Tudom-tudom,de mégis...mondjuk,ahogy korábban írtam már,ő hátról-hasra kezdte a forgást,4 hónapos és 3 hetes volt akkor...
Tudjátok,csak nagyon félek,hogy az egy veséje miatt lemarad majd.A 32 hetes uh,amikor a genetikus doki megállapította,hogy valószínűleg egy veséje van,azt mondta lehet majd aluszékonyabb,nyugisabb lesz....jó baba nem kétség,de nagyon mozgékony,eleven jó kedvű....nem aluszékony-szerintem....nem tudom....meg a védőnő szerint lemaradva sincs egyáltalán...lehet csak én várok el tőle sokat...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Helló lányok!
Vernike, persze hogy aggódsz, hisz az anyja vagy, neked a legfontosabb. Kell járni valahova dokihoz a veséje miatt? Egyébként a képeken is látszik, hogy egy kiegyensúlyozott kisfiú.
Nita, Barnus nagyon ügyi.
Emma a hasáról a hátára tuti nem mostanában fog elfordulni, mert egy percig sem marad meg a hasán. A hátáról próbálkozik, szerintem az rövidesen menni fog. Ő inkább a hasizmait használja, folyton mindenhol fel akar ülni, ha a hordozóban van, nem lehet ott hagyni, mert képes előre kiborulni.
Amúgy a cumisüveg mégiscsak egyszeri csoda volt. :(

Többiek, lányok, nem adtok hírt magatokról mostanában, Princzike mi újság a babóval? Biztos érzed már mozogni.
Nyanya, milyen volt a síelés, mi a helyzet?
Kissedi, Bikfy, Pruci rég jelentkeztetek.
Tudom, hogy mostanában inkább hárman szoktuk megbeszélni a napi dolgainkat a bébikről, de szerintem egyikünk sem felejtette el, hogy várni kellett rájuk, és milyen szar volt, amikor mindig, megint megjött. Időnként, ha ráértek adjatok hírt magatokról.
Puszi

Kép
Kép
naegele78
 
 


Naegele,teljesen igazad van,nagyon hiányoznak a többiek,éppen múltkor olvasgattam még a fórum elejét,volt egy táblázatunk is emlékeztek?Ki zebrás,ki pirismki babós,ki mikor szül....kb.20-an voltunk benne,és olyan kevesen maradtunk,pedig Aki babás lett,megbeszélhetnénk mindent,mint ahogy 3-an is tesszük,Aki meg még vár rá,azt búzdíthatnánk,izgulhatnánk érte,én például annak ellenére,hogy Zéti elég hamar összejött,nagyon kíváncsi lennék a segítő dolgokra,hisz egyáltalán nem biztos,hogy majd a 2.is ilyen hamar összejön....
Szerintem a többiek nevében is kérhetem,hogy aki még olvassa a topicunkat írjon legalább magáról pár sort....
Igen,járnunk kell sajnos a veséje miatt fél évente controllra a gyermeknephrologia-ra ,egy nagyon aranyos doktor nénit kaptunk.szóval fél évente UH és vizelet minta,illetve ugy meg kellett volna csináltatni az izotópos vizsgálatot,de azt nem tudták neki megcsinálni :twisted: :twisted:
Febr.25-re van időpontunk legközelebbre....De ha újra ki szeretné írni az izotópos vizsg.nem fogom engedni,semmi baja a gyerkőcnek...vizelet,uh oké,de,hogy megint 6-szor megbökjék a semmiért,azt már NEM!
Egyébként mi az AVENT-os tanuló pohárral kínlódunk,rágja csak a drágám a csőrét....most ajánlottak egy MAM-osat még azt holnap megveszem neki,aztán ha az se lesz jó majd iszik nem tudom miből,többet nem szeretnék már venni neki.... :)

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Naegel Barni is mostanába fel akar ülni..emeli a fejét minden helyzetbe.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


sziasztok lányok!
ÖRülök, hogy hiányoltok. Nap mint nap benézek a topicra és gyönyörködöm a gyerekeitekben. Imádni valóak!!! Irigy is vagyok ám! :oops:
De most eltökéltük vagyis karácsonykor, hogy idén karácsonyra már 3-an leszünk. Pociban minimum lesz egy kis lurkó!!!!A vitaminokat nyomatjuk még mindig. A menszim sztem helyreállt. Most nem várom majd jövőhétre. :wink:
Röviden ennyi rólam/rólunk. puszi

Kép
kissedi
 
 


Kissedi,de jó,hogy jöttél,szép elhatározás és kívánom,hogy valóra is váljon....tudod szeressétek egymást apival és jön a bébi....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Kissedi de j hogy jöttél!!!!!!!!
sokat gondolok rád:))))))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Helló!
Emcsi is átfordult a hasára ma.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára naegele78 2010.03.28 13:15-kor.

Kép
Kép
naegele78
 
 


Bocsi lányok! El vagyok mostanság tűnve. Igaz nem szándékosan, mert vagy nincs időm, vagy nincs gépem a netezéshez :(
Azért próbálom pótolni a kimaradt időket :)

Vernike
Zétinek mekkora hatalmas kék szemei vannak :shock: :shock: !! :)

Naegle
Még mindig gyönyörű Emma! NAgyon cuki a kép!

Nita
Barni kis vasgyúró. Tényleg nem egy mini gyerkőc

Edi
Hajrá babóca! Nagyon drukkolok ám nektek! :)


Rólunk egy kicsit:
Sajnos képet nem tudok hozni, mert nem kaptam :(, de azért írok nektek méreteket:

BPD (koponya haránt átmérője): 52 mm
HC (fejkörfogat): 185 mm
AC (haskörfogat): 153 mm
FL (combcsont): 39mm

És azt mondta a doki tegnap, hogy kb 400 gramm

Igaz az lemúlt pár napban ránk járt a rúd, de (lekopogom) hál istennek nem volt semmi gond. Volt egy "kis" para, de mint utóbb kiderült ok nélkül.


Akiket esetleg kihagytam, attól ezer bocsánat, de így meló közben nem nagyon volt időm visszaolvasni :( azért még próbálkozok!

Kép

Kép
princzike
 
 


Princzike,de jó,hogy írtál,jó olvasni,hogy jól vagytok...és már túl vagy a felén!!!!Meddig dolgozol még?
Hát igen,a szemei nem semmi a csávónak.... :shock:
Képzeljétek ma céklát ettünk,csak úgy tömte a drágám és csak tátogott mikor nem kapott többet,de elsőre így is többet kapott a kelleténél...most meg itt pörög a szőnyegen....egyre többet gyakorolja a hasról-hátra fordulást,néha a járólapról "szedem" össze már a drágám...meg körbe is forog egyfolytába...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Naegele gyönyörű Emma!!!!!!!!
holnap hozzák az új babakocsinkat!!!!!!!!!!!!!!!!
Princzike nem semmi hogy már túl is vagy a félidőn!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :wink: :wink:
bejön a jobb idő és ráérsz össze futhatunk:)
Vernike eleven gyerek Zétike:))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska milyen babkocsit vetettek?Etetőszékkel,hogy álltok?

Vernike

Kép
vernike25
 
 


bocsi,babakocsi akart lenni...

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike őt hozták meg ma:
Kép
etetőszékünk:
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Szép babakocsit vettél, nem vettél egyet ősszel is?
Én is vettem a tesz-veszen, de már tili-tolit, az is fektethető, addig meg jó lesz, ami van.

Kép
Kép
naegele78
 
 


Vernike
HA kibírom, akkor április lenne az utolsó hónap, mikor még dolgozni szeretnék. Remélem nem lesz addig semmi :)
Jó az új babakocsi és az etetőszék.

Nita
szuper! Teszel fel képet az új kocsiról?
Én benne vagyok a taliban! :)
Viszont mondtad, hogy tudnál nekem mondani jó kis boltcímeket vagy honlapcímeket, hogy mit hol lenne esetleg érdemes beszerezni.
Mondjuk eddig kő keményen vettem
1 db biztonsági övterelőt a kocsiba (mivel én nap mint nap vezetek)
1 db Avent kezdő szettet (mellszívó)
No meg gyereknek egy kis cuki sapit, amiben haza lehet hozni a kórházból! :)

Kép

Kép
princzike
 
 


Naegele de vettem ősszel is 2 -őt is.... :oops: :oops: :oops: de már egy el is kelt ma vitték el........még jól is járok.....

Princzike../ez csak az én véleményem/ de ez az AVENT egy nagy kalap szar!!!!!!tapasztalat alapján mondom......

pelenkákat itt tudsz venni....szuperek...
http://www.pelenkafutar.hu/
babakocsit én a vaterán vettem de az expressz.hu-n is.....

miket akarsz venni még és akkor úgy mondok linkeket:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia Princzike!
Nekem is avent mellszívóm van, én nagyon szerettem, szerintem szuper volt. Látom, Nita nem így gondolja. Nekem még úgy emlékszem Nyanya ajánlotta, neki is ez volt, és ő is szerette.
Én is azt javaslom, hogy ruhát ne állj neki újakat vásárolni, én a tesz-veszen szoktam venni Emmának is, vannak nagy kezdő csomagok is nagyon jó áron. Ezeket a ruhákat (50-56) kemény 3-4 hétig tudod majd ráadni, utána kicsi lesz. Tudom, nagyon csábítják az embert a gyönyörű rucik, de hidd el nem érdemes sokat venni, úgyis babalátogatóba jövő emberek is általában rucit hoznak.
Pelust mi Liberót használunk, nem ismerem a pelenkafutárt, ahonnan Nita rendel. De szerintem ezt majd neked kell eldönteni, hogy a picinek mi válik be jobban.
Eldöntöttétek már mi lesz a bébi neve?

Kép
Kép
naegele78
 
 


Sziasztok.Nekünk is aventos szettünk van,én is nagyon szeretem....
Hát nekünk csak egy babakocsink van,azt visszük mindenhova,bár csak egyszer vagy kétszer vittük autóval....de gondolkodom egy esernyőre csukhatóra én is tavaszra,mert ez túl nagy...
Nita,nagyon szupi az etetőszéketek és a babakocsitok is!!
Nekünk a pampers pelus jött be,és mostanába jól be is akciózzák a tescoba szerencsére...
Naegele te gyűjtöd még a liberos pontokat?Van 2 vonalkódom szívesen elpostázom neked,ha küldesz egy címet privibe vagy iwiwen is jó.Én nem használom fel őket..

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!!!!!!!
köszi a dicsiket!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Vernike köszi, iwiwen elküldöm a címet. Puszi

Kép
Kép
naegele78
 
 


Sziasztok!!!!
engem valaki elátkozott fogorvos terén...letört az egyik rágófogamból egy jókora darab...elegem van....mért van ez.eddig soha semmi baja nem volt fogaimnak.......ég csak 23 éves vagyok és tönkre mennek a fogaim??????!!!!!!!


jaj csajok.....most kaptam a hírt hogy egy bartnőmék hétfőn autóbalesetet szenvedtek...beléjük mentek és a 3 éves kislányuk kedd reggelre meghalt:(((((((((((
nagyon sírok most...........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita ez szörnyű :cry: :cry:

Kép
kissedi
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry: szegény egyedűl van most a 4 hós babával mert a férje kedd óta haza se ment csak éjszakára.......nem is beszélnek.......összeomlottak teljesen....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jaj Istenem,csak a könnyeim folynak....Miért mindíg a jók??? :evil:

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike ne sírj:(
mondom én aki szinte egész nap sírok vagy a kis csajszin jár a fejem.........valahogy nem tudom elfogadni hogy elment...............és szegény szüle..bele se merek.....gondolni milyen fájdalom van most a lelkükbe:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ez borzalom, az embert sokként éri az ilyen hír. Még jó, hogy van a pici.

Kép
Kép
naegele78
 
 


a kistestvére megúszta...de a párjába nem tudom mi ütött...jó ő is elvesztette a kislányát de az nem megoldás hogy ne egy haza csak éjjelekre de a feleségéhez nem is szól......:(
szerintem őt hibáztatja../ő vezetett/

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nekem még mindíg könnybe lábad a szemem amikor írsz róluk...
Naegele,könyörgöm ne hari rám...olyan h...e vagyok,nem találom a kódokat... :oops: :oops: Odaígértem neked,most meg nincsenek meg...olyan égő...ne hari.... :oops: :( :(

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike, a szándék a lényeg! Persze hogy nem haragszok.

Kép
Kép
naegele78
 
 


Vernike sajna nem könnyü......
Máté szülnapi ajándéka:
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ez de jó..... :) Még nem is láttam ilyet,pedig óvónő létemre már láttam pár katalógust....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike ez nagyon jó.........hasznos....csak az ára borsos.... :x :x

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mint minden jó dolognak Nitácska...
Már megint csak hárman maradtunk...hol vannak a többiek??
Képzeljétek majnem visszamentem 3 hétre dolgozni,szólt a volt főnököm,hogy nem-e segítenék be reggelenként 3-4 órát,mert az egyik óvónő 2 hónapja táppénzen van és már nem bírnak hosszúzni.Meg is tudtuk volna itthol oldani,mert Zéti 6-kor meg 10-kor szopizik fél 9 körül kap gyümit,én meg fél 7-től fél 10-ig "dolgoztam"volna....csak GYED mellett hivatalosan semmit se lehet csinálni,ő meg közintézmény zsebből nem fizethet..pedig egy pillantig elgondolkodtam rajta,hiányoznak nagyon,na meg potoygtak a könnyeim,hogy Zétit itt kell hagynom,de aztrán megoldódott a helyzet,csak sajnos rossz irányba.Egy szerződésileg itt levő főállású anyuka jön vissza.,de ha rájön,hogy tudja csinálni a 3 gyerek mellett és a táppénzes elmegy előnyúgdíjba,az én állásom ugrott!!!
Nem tudjátok véletlenül,hogy GYED-GYES mellett még mindíg ingyenes a tanulás??

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Kisfiam ma 7 hónapos!! :)

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Gratula a nagyfiúnak!
Remélem nem veszik el az állásodat.
Én úgy tudom, hogy csak a főiskola, egyetem ingyenes addig, (de hogy a második diploma is, azt nem tudom) amíg gyesen vagy, egyéb tanfolyamok, vagy OKJ-s fizetős. Azokat a munkanélküli hivatal állja, ha valaki azon van.

Kép
Kép
naegele78
 
 


Köszi Naegele,közbe én is utánna érdeklődtem emil-ben tőlük,hát fizetős így is úgy is,szóval erről ennyit,per pillanat nincs 90000 ft/félév-re....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!

Rég voltam, de csak zúgolvastam:oops:

Nita! Nagyon sajnálom a barátnődéket! Ennél szomorúbb dolog nincs is a világon.

Vernike! A fősuli és egyetem fizetős, mindent megvolntak. Egyedül az okj-s képzések között vannak ingyenesek. (egy tanfolyamon mondták). A munkahelyed nem szűnhet meg, csak ha nem vagy kinevezve.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: