Új privát üzeneted érkezett!

Csibe!

Gábor nagyon szép! Hidd el az első két hónap után olyan mértékű minőségi ugrás jön, amiről most álmodni sem mersz, elfelejtesz minden kezdeti nehézséget. Sok erőt, és kitartást!

Kanci!

Zalán egy mintabébi. Jó is, helyes is, kell ennél több? :-)

Anikó!

Köszi :lol:

Évi!

Igen egy huncutbetyár.

Fog. Ma kibújt az első :P

tjuca
 
 


Sziasztok!

Először is rólunk, önző módon :) Nagyon örülök mindennek :D
Tegnap este voltunk dokibácsinál. Nagyon aranyos volt. Zárt a méhszáj, minden rendben laborügyileg is. megmérte a babákat, és Nóci 1900 gramm, Angi pedig 1700 gramm éppen ( a tankönyv 32. bet9óöltött hétre 1600 grammot ír). Ennek nagyon röültem. Sajna a videó már nem sikerült túl jól, mert nagyon nehéz őket kibogozni. Sajna Angi nem fordult meg, de normál úton farosan is megszülethet, mert ő a B baba. Beszéltünk a szülésről is, és azt mondta a dokibácsi, hogy így olyan 36.-37. hétig kellene kibírni. Ami ugye már barátpk közt is csak 4 hét :? :wink:
Megdícsérte a pocakomat, azt mondta, hogy szép nagy, és nagyon helyes pocakom van :D
A fájdalmaimra is rákérdeztem, és azt mondta, hogyha szeretném elküld ideggyógyászatra, vagy reumatológushoz, de különösebben nem lesz semmi. Mondtam, hogy a haverok miatt kérdeztem meg :D, ennek nagyon örült, de megegyeztünk, hogy végül is tűrök.

Anikó!
Az 1 kg liszt kelll bele. Külön én nem méregettem ki, megfuttattam az élesztőt, és mindent összeöntöttem, ami maradék volt :D
Elvileg beleöntöd a kiírt lisztet, ami marad az élesztő után, és annyi tejet, amit felvesz, de az egészet fel fogja venni. Szerintem anniyra nem kell szigorúan venni, nagyon szépen megkel :)
Hát a Fájdalom nem múlt el, de szerintem nem is fog. A prom azt mondta, hogy hát végül is már 3500 gramm gyerek van bennem :D

Angie!
A pajszmirigy hormon egyik alkotóeleme a jód. Ha baba van, akkor picit meg kell emelni a bevitelt, de ez elég lesz, ha 3 naponta iszol egy kis pohárral. Én vízbe szoktam önteni, vagy teába.
Az elhízás nagyon változó. Látod nekem az elején nagyon megindult, aztán most már cska annyit hízok, amennyita babák felszednek. Szóval igen változó.

Niki!
Köszi a képeket :D
Nagyon helyes Zalánod van :)

Panka!
Hát ott nőnek azoka firbómácskáim. Olyan kis aprók :)
De az egyik anniyra nőtt, hoyg végül elfeketedve lehalt rólam, azt szedtem le, a többi azért fáj, ha meghúzom :wink:

Tünde!
Hát persze, hogy emlékszem rád, sokat drukkoltam nektek :D
Nagyon aranyos pici babaád van.
A természetes szülésre törekszünk, mert ugye az jobb a babáknak. Viszont ez egy nagyon nheéz ügy volt. Amíg végre találtam egy dokit, aki hajlandó velünk érdemben foglalkozni. Igaz fizetni kell neki, de nem olyan nagy összegeket, és a szülésre is bejön.

Évi77!
Hát van mensis és kötőtűs fájdalom is. Inkább a beleimre gyanakszom, mert termék után egy picit megszűnik.
Dórinak mihamarabbi gyógyulást kívánok . A pesztonka orrszívó részét használod?

Jucmuc!
Hát nagoyn sjanálom én is, na de majd a csajokkal :)
Hát valamivel jobb, de az éjszakák még mindig nagyon zűrösek. :?

Csibe!
A varratokkal nagyon vigyázz, mert elfertőzhetnek mindent. Mit mondotta doki végül rá? Újra berakta, kaptál valami kezelést?
Szoptatási tanácsadót találsz azt hizsem a szoptatas.lap.hu oldalon. segítenek mindenben, azt hiszem házhoz is mennek.
Ha nincs időd szívesen keresek még neked pontosabb infókat, úgyis itthon ülök.

Bogi!
Sajnálom, hogy kevesebb a tejed. Próbálkoztál már mindenfélével?

Kép
narco
 
 


Sziasztok!

Először is rólunk, önző módon :) Nagyon örülök mindennek :D
Tegnap este voltunk dokibácsinál. Nagyon aranyos volt. Zárt a méhszáj, minden rendben laborügyileg is. megmérte a babákat, és Nóci 1900 gramm, Angi pedig 1700 gramm éppen ( a tankönyv 32. bet9óöltött hétre 1600 grammot ír). Ennek nagyon röültem. Sajna a videó már nem sikerült túl jól, mert nagyon nehéz őket kibogozni. Sajna Angi nem fordult meg, de normál úton farosan is megszülethet, mert ő a B baba. Beszéltünk a szülésről is, és azt mondta a dokibácsi, hogy így olyan 36.-37. hétig kellene kibírni. Ami ugye már barátpk közt is csak 4 hét :? :wink:
Megdícsérte a pocakomat, azt mondta, hogy szép nagy, és nagyon helyes pocakom van :D
A fájdalmaimra is rákérdeztem, és azt mondta, hogyha szeretném elküld ideggyógyászatra, vagy reumatológushoz, de különösebben nem lesz semmi. Mondtam, hogy a haverok miatt kérdeztem meg :D, ennek nagyon örült, de megegyeztünk, hogy végül is tűrök.

Anikó!
Az 1 kg liszt kelll bele. Külön én nem méregettem ki, megfuttattam az élesztőt, és mindent összeöntöttem, ami maradék volt :D
Elvileg beleöntöd a kiírt lisztet, ami marad az élesztő után, és annyi tejet, amit felvesz, de az egészet fel fogja venni. Szerintem anniyra nem kell szigorúan venni, nagyon szépen megkel :)
Hát a Fájdalom nem múlt el, de szerintem nem is fog. A prom azt mondta, hogy hát végül is már 3500 gramm gyerek van bennem :D

Angie!
A pajszmirigy hormon egyik alkotóeleme a jód. Ha baba van, akkor picit meg kell emelni a bevitelt, de ez elég lesz, ha 3 naponta iszol egy kis pohárral. Én vízbe szoktam önteni, vagy teába.
Az elhízás nagyon változó. Látod nekem az elején nagyon megindult, aztán most már cska annyit hízok, amennyita babák felszednek. Szóval igen változó.

Niki!
Köszi a képeket :D
Nagyon helyes Zalánod van :)

Panka!
Hát ott nőnek azoka firbómácskáim. Olyan kis aprók :)
De az egyik anniyra nőtt, hoyg végül elfeketedve lehalt rólam, azt szedtem le, a többi azért fáj, ha meghúzom :wink:

Tünde!
Hát persze, hogy emlékszem rád, sokat drukkoltam nektek :D
Nagyon aranyos pici babaád van.
A természetes szülésre törekszünk, mert ugye az jobb a babáknak. Viszont ez egy nagyon nheéz ügy volt. Amíg végre találtam egy dokit, aki hajlandó velünk érdemben foglalkozni. Igaz fizetni kell neki, de nem olyan nagy összegeket, és a szülésre is bejön.

Évi77!
Hát van mensis és kötőtűs fájdalom is. Inkább a beleimre gyanakszom, mert termék után egy picit megszűnik.
Dórinak mihamarabbi gyógyulást kívánok . A pesztonka orrszívó részét használod?

Jucmuc!
Hát nagoyn sjanálom én is, na de majd a csajokkal :)
Hát valamivel jobb, de az éjszakák még mindig nagyon zűrösek. :?

Csibe!
A varratokkal nagyon vigyázz, mert elfertőzhetnek mindent. Mit mondotta doki végül rá? Újra berakta, kaptál valami kezelést?
Szoptatási tanácsadót találsz azt hizsem a szoptatas.lap.hu oldalon. segítenek mindenben, azt hiszem házhoz is mennek.
Ha nincs időd szívesen keresek még neked pontosabb infókat, úgyis itthon ülök.

Bogi!
Sajnálom, hogy kevesebb a tejed. Próbálkoztál már mindenfélével?

Kép
narco
 
 

 
 

Sziasztok!

Niki!
Nagyon-nagyon gyönyörű a kisfiad, nagyon gratulálok Hozzá még egyszer!!! Háromóránként szopizik??? :shock: Ez igen! Gyárilag állították be? :D

Csibe!
Fúúúúúú, Gáborka mennyit nőtt!!! Imádnivalóan szép baba! És igaza van Jucának: olyan gyorsan elszalad az idő, észre sem veszed, a nehézségeket pedig elfelejti az ember. Kitartás! :)

Narco!
Már csak négy hét a 36-ig… :shock: Hűha… Örülök, hogy minden rendben a lányokkal! Ja, és a múltkor akartam írni Neked, hogy ismerek egy kislányt, akit Noéminak hívnak, és így becézik: Noncsi, nekem nagyon tetszik, szerintem nagyon aranyos! :)

Szalai Heni!
Nagyon szorítok Neked!!! :)

Évi!
Gyógypuszikat küldünk Dóricicának! :)

Juca!
Őőőőőrűt jó a kép Kingáról, az ananász-királynőről!!! Gratulálok a foghoz!!!! Kocog a kanál? 8)

Faul!
Tök helyes a kutyusod! :)

Brill!
Amíg nem mondtad, fel sem tűnt, hogy a babaneten más az időszámítás… :P Egy csöppet szórakozott lennék??? :twisted:

Monyó!
Szerintem mondd meg a dokinak, hogy mi a helyzet, kerek-perec. Úgyis tudni fogja, hogy milyen vizsgálatokat írjon ki. Ha meg nem, akkor lehet egy kicsit erőszakoskodni. :D

Angie!
Hát, nem ígérek semmit, de talán egy későbbi tali jó lehet majd nekünk is. Az a baj, hogy egy ilyen csöppel a 200 km is sok, pedig ha magam lennék, simán felmennék.

Sosi!
Akkor hajrá, Károly-nap!!! Drukkolok Nektek! :)

Anikó!
Köszönöm, jól, most már mind a kettő kinn van. Ma elég nyűgi volt, lehet, hogy amiatt, mert nyálzott is rendesen. De hát ezen túl kell esni.

Bogi!
Ne légy szomorú, és szoptasd Izát, a többit meg pótlod. Biztosan gyönyörű már, várom a képeket!

Mi jól vagyunk, illetve Kende ma egy kicsit nyűgösebb volt, lehet, hogy a frontot érezte. Este hatkor már nem tudtam vele mit csinálni, megnyugtatásképp muszáj volt cicire tenni, erre nem bealudt??? :shock: Fél órát szunyált, aztán hétkor fürcsi, de csak fél kilenc után aludt el, pedig nyolc körül már el szokott aludni. Ja, és képzeljétek: állandóan köpköd! Azt játssza, hogy egy adag nyálat összegyűjt a szájában, csücsörít, és egyszer csak prttty… :twisted: Tök röhej, akkorákat nevetünk rajta, ő meg csak néz, hogy most mit röhögtök, csak játszom! Persze minden ruhája és a játszószőnyeg, és a járóka és minden csupa nyál… Már gondoltam, előkét teszek elé, csak attól meg félek, nehogy meghúzza a nyakán.

Most ennyi, és bocsánat, ha valaki kimaradt.

Sziasztok!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

Faul!
Nagyon édes a kutyid! :D Tudom, hogy milyen érzés a kutyagyerek! :wink:

Angie!
De jó lesz Neked hétfőn! :D :wink: Aztán képet nagyon gyorsan nekünk is... :lol:

Niki!
Klasz, hogy volt 5 perced! :wink:
Nagyon drága Zalán! :D

Juca!
:D :D :lol:
Fogacskához gratula!

SzHeni!
Jövő hétre indultak a drukkok! :wink:
Rendben lesz minden! :D

Jucmuc!
Az "inszemben hiszek" már vkinél nem is olyan régen sikert hozott! :wink: (Ugye Angie!? :lol: ) Úgyhogy ezért is remélem, rajta vagytok a témán! :wink: Különösemn mostanában... :wink:

Sosi!
Férjednek boldog névnapot! :wink: Legfőképpen eseménydúsat! :lol:
Ha a lánykád is így fogant, lehet, hogy Neked ez a termékeny időszakod... :wink:

Csibe!
Édi a kispasi! :D :D :D
Már majdnem 3 hetes... :shock:

Aniko!
Dokihoz majd a hónap végén megyek...
Téged mikorra hívtak? :wink: Nem dicsekedtél Gyöngyötök méreteivel... :roll: Pedig biztosan nagyon nagy már! :D
Pocakom?... Képzelheted... :lol: Szerintem, mint a Tiéd. :wink:

Bogica!
Szerintem semmi baj nincs azzal, ha tejcipótlást kap Iza! (mondom ezt én, a nagy gyakorlott :lol: ... de nekem is volt tejtestvérem... :wink: )

Nárcisz!
Persze, hogy minden rendben a lányokkal! :D :D Írjam, hogy tankönyviek? :wink:
Fájdalmakhoz kitartást továbbra is!

Norwell!
Kende köpködős technikája nem rossz! :lol: Gondolom a nyáltengert azért cserélnéd... :wink:

Junko???

Puszó Mindenkinek!
Brill Kép

Kép
brill
 
 


Eszti, Tina
Sajnálom, hogy megjött! :cry: :cry:

Sosi
Drukkolok Neked ma, Károly napján! :P

Annácska
Kitartást neked és jobbulást a gyerekeknek!

Monyóka
Nagyon várom a híreket, hogy mi volt a dokinál! Remélem, hamarosan elmehetsz hozzá! És köszönöm a vigaszt! :P

Panka
Vérvétel megvolt, egyik eredmény hétfőn, másik (pajzsmirigy) 17-én lesz.

Angie
A talira nem tudok menni. :cry: Azért kezdek bizakodni, hogy lesz majd olyan tali, ahol én is ott leszek! :P
Hétfőn drukkolok!!!! :P

Narco
Nem tudom, lehet, hogy lelki okai is voltak a késésnek, de eddig a lelki okok úgy jelentkeztek, hogy sűrűbben jött a mensim és 14-17 napig tartott. Ez a késés új. :evil:
Nagyon megijesztett a hasfájásod, de most megnyugodtam, hogy elolvastam: minden rendben veled és a babákkal. Pihenj NAGYON sokat és vigyázz továbbra is magadra/magatokra!! :P
A receptet elmentetem én is!

Évi77
Jobbulást kívánok Dóribabának!!! Tudom én is, milyen leírhatatlan aggódás az, amikor beteg a gyermekünk!

Brill
Úgy tűnik, hogy az elmélet nem állta meg a helyét. Hát, ez már rejtély marad. :shock:
Tetszik a téli álom-dolog, én baba nélkül is állandóan álmos vagyok!! :lol:

Kancellárka
Olyan jó, hogy jelentkeztél!!! Zalán nagyon tündéri baba! :P

Juca
Aranyos vagy, hogy aggódtál értem! Hála istennek nem a baba volt rossz helyen, az persze elszomorít, hogy jó helyen sincs baba.
Kinga képe szenzációs az ananásszal!!! :lol: Gratulálok a fogacskához!

Cs.Heni
Sokat gondolok Rád! Hogy vagy??? Várunk, hogy mikor tudsz írni újra… :(

Jucmuc
Olyan jó, hogy a tiszteletedre tali lesz!! :lol: Már írtam neked, hogy nem tudok ott lenni. :( Még írok majd e-mailt, de biztosan nem ma – igyekszem!! :lol:

Csibe
Gyönyörű baba Gábor!!! :P És ne keseredj el! A kezdeti nehézségek hamar feledésbe merülnek, és itt olyan jó tanácsokat adtak a lányok!! (Én is fejtem sokat a tejet, és nem apadt el, meglátod, hamar összeszoktok kicsi fiacskáddal.)

Bogica
Nem baj, ha pótlást kap a baba! Amennyi tejed van, azt add neki, és látod, már van is testvérkéje (először tejtestvér, aztán lesz majd édestestvér :wink: )

Anikó
Köszönöm a levelet! Sokat segített!! :P

Most már be kell fejeznem. Még éjfélig szeretnék óravázlatokat írni, már 8 óra óta dolgozatokat javítok, csak most beiktattam egy kis babanetes szünetet. :oops:
Hétfőtől újra hajtás, viszont ha ma megcsinálok minden óravázlatot (még 2 verselemzés kell), akkor holnap szabad napom lesz (megígértem a páromnak, aki egyedül nézi a tévét a nappaliban :? ). Megyek is, szép álmokat, jó éjszakát!!
Kép

Kép Kép Kép Kép Kép
rolly
 
 


Brill!

Jot mosolyogtam! :) Igen, tenyleg igaz, hogy Angie is csak az inszemben hitt. :lol: A teman pedig nagyon rajta vagyunk 8) ( különösen mostanaban ) ez nagyon tetszett :lol:
De erröl jut eszembe, hogy olyan furcsa ma a 14.cn-on de mar tegnap is volt cici feszülesem. En itt nagyban varom a pe-t aztan lehet, hogy mar reg megvolt. :shock: A höm szerint viszont meg nem. Na mindegy majd meglatjuk.

Gratulalok a betöltött 3. honaphoz!!! :D

Rolly!

Aranyos vagy, tudom, hogy nem tudsz jönni, viszont lelekben Te is ott leszel velünk! Irok majd en is! :D

Narcisz!

Noci es Angi mar most nagyon ügyesek, nagyon örülök, hogy minden rendben ment a dokibacsinal. :D
Mentettem en is a receptet. Most mar tenyleg csak par het! Annyira el tudom kepzelni milyen megeröltetö lehet ket babaval a vege fele…

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Kép Kép Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok lányok! Kép

Nárcisz! :D
Örülök,hogy minden rendben volt!
Nagyon büszke vagyok rád hogy ilyen kis ügyesen viseled és csinálod!
Na jo akkor nem méricskélem a lisztet!Csak az van a receptbe hogy az élesztös tejbe kell egy kis liszt és annak a mértékét nem tudom!Hogy mennyi legyen a kicsi!

Rolly! :D
Elnézést hogy tegnap nem válaszoltam,ma potolom!

Norwell! :D
Nagyon édes lehet Kende amikor köpköd!!!

Jucmuc! :D
Tessék akkor erösen „gyurni” az inszemre! Kép

Brill! :D
Nekem 15-én kell legközelebb mennem az orvoshoz!
Szigoruan betartja a 4 hetes látogatást!
És azt mondta akkor már odaadja az afp beutalot!De ultrahang csak a 18 hetes genetikán lesz legközelebb! :(
A kis gyöngyszemem 54mm volt!

Angie! :D
Gratulálok a 12 héthez!
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Akkor a kérdést nem értettem. Szóval veszel 1 kg finom lisztet, és én ebből 2-3 kanállal szoktam rakni az élesztőhöz, a többi mehet a tálba. Plusz ha nagyon kemény lenne a tészta, akkor még egy picinyke tej, olyan 2-3 kanál kellhet hozzá a liszt minőségétől függően. Vagy ha túl lágynak érzed, akkor pici liszt. Az élesztő viszont ilyen formában nagyon fut. Nekünka fél literes pohárban 15 perc alatt kifutott és alig bírtam felszedni a padlóról :? :lol:
Nem is tudtam, hogy neked pajzsmirigy gondoljaid vennek. Szerencsés vagy, hogy sikerült beállítani. Az anyósom szenved tőle nagyon.
Aranyos vagy :) A tescoban a ponztárosok mindig megkérdezik, hogy mennyi van hátra, milyen baba. Aztán mondom nekik, hogy kettő van. Hát el sem hiszik, hogy csak ekkora has, meg minden. de nem tudom 100 kilósnak kellene lennem??? :?
Azért én örülök, hogy csak 75 kg-os vagyok, így a 14. kilónál járok. Ha elérik a fejenként 2500 grammot, akkor vizsont még 2-3 kilóra számíthatok.

Angie!
12. hét, már???? :) Szuper. Mikor mégy ultrahangra?

Jucmuc!
Gondolom a lángos sem ismerik Olaszországben, okozol majd nagy meglepetést :)
Olyan furcsa, hogy azért nincs köztünk sok, csak 1000 km, és mégis menniyre más világ.
Köszönöm neked, is. Igyekszema babákkal :)

Rolly!
Nem gondoltam, hoyg egy tanárnak ennyi dolga van a tanításon kívül. Mondtam is a férjemnek. Csak 1-2 tanárnál láttam, hogy vázlatból dolgozik. Mire kell még íz óravázat azon kívül, hogy emlékezz? Ha rutinosabb leszel, akkor már nem kell? Mióta tanítasz?
Hát stress ide vagy oda. Ki tudja, hogy éppen ez mitől van. Az a baj, hogy nem bíztatalak. Amikor nekem felborult a ciklusom a pozitív tesztek után, akkor a tökéletes 28 nap helyett volt itt mindenféle (32-35). Mondtam a dokinak, hogy nekem ez nem jó. De csak anniyt mondtak, hogy végül is normális. Az egy másik kérdés, hogy nekem ez nem stimmelt, de hormonálisan minden rendben volt. Végül is enegem igazolt a dolog, mert amint visszaállt 28 napra megint, már jöttek is a babák. :lol:

Norwell!
Bizony már csak 4-5 hét. tegnap elkezdtem parázni :?
Eszembe jutott mindenféle. gondoltam, hoyg valamikor elkövetkezik ez az időszak, de hogy már itt is van .......

Brill!
Köszönöm, aranyos vagy. Hogy érzed magad?

Kép
narco
 
 


Norwell!

Különféle színű kajákat kell Kende szájába tenni, és kész a nagy modern mű :twisted: Ha híres és gazdag leszel, majd kérek egy dedikált példányt! Kanál nem kopog, de véresre szúrta a mellbimbóm. Na akkor kurkásztam a szájában. :shock:

Anikó!

Én nem merek bemenni a Gulliverbe, a pályáról szemlélem :-) Félek, hogy ottragadnék. Még gimis koromban voltam Svájcban játékkiállításon, na onnan sem nagyon tudtak elcsalni :lol:

Narco!

Mondtam én, hogy a finisben már nem kapsz sokat magadra! Lehet, hogy már a két-három kiló sem kúszik rád. Én a végén fogytam. Na jó az más tészta. De nekem is az első hónapokban ugrott sok föl, annak ellenére, hogy hánytam, mint a lakodalmas kutya. Na ezeket a napokat használd ki, pihenésre, mozira... :wink:

Na megyek, mert zene szól a gyerekszobából...
Ha tudok még jövök!

tjuca
 
 


hali!

gyors pötyi ballal (jobb kéz és cici foglalt... 8) ), még jó, h tanultam gépírást, legalább nem köll keresni a bötűket... :twisted:

juca!
juj, szegény cicid! mondd meg csipinek, h jó lesz arra vigyázni, még szükség lesz rá! :wink: okszi, az első remekművet nektek adjuk, alá is íratom majd kendével... :twisted:

monyó!
eszembe jutott, h írtad a 32. napi rózsaszínt. szerintem a beágyazódás miatt volt. doki mikor? te babód is júniusi lesz, ha jól számolom... :D ja, és az én ciklusaim is ilyen hülék voltak, oszt mégis itt lóg valaki a cicimen... :D

narco!
tudod, baba még nem maradt benn... :wink: mondjuk elképesztő, hogy rohan az idő...

brill!
igen, a nyáltenger egy kicsit kiakasztó, főleg, h egy garnitúra rucit fél napig hord emiatt... :? már a mosásban mennek tönkre, nem is a viselés miatt... :wink:

rolly!
abszolút nem irigyellek... amikor tanítottam, én is a készüléstől fáztam leginkább, tovább tartott, mint egy délután...

most megyek, majd este még próbálok jönni.

pusszantás mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Évi77 :)
Köszi a dícséretet :!: :) Dóri baba is gyönyörű édes pofa! A receptjeidet én is mentettem. :wink: :D

Nárcisz :)
Örülök, hogy a lányokkal minden rendben. Hát nem lesznek picikék, az biztos. :) További jó pocisodást és könnyű szülést!

Na, nem kotnyeleskedek itt tovább! :oops:
gtünde
 
 


Aniko!

Rajtunk nem mulik! :D Gratula pindurkadnak az 54 mm-hez! :D

Angie!

Gratulalok Nektek is a 3. honap betöltesehez!

Juca!

Gratula Kinga babanak az elsö fogacskahoz! :D

Narcisz!

Hat igen, itt nincs langos. :D Letezik hasonlo cukrozott valtozatban. Ugy hivjak, hogy frittelle. Nagyon finom nutellaval. (es kaloriaszegeny :lol: )
Nagyon jol latod, hogy teljesen mas vilag. Pont 700km van Padova es Szfvar között. Persze mindent meg lehet szokni, alkalmazkodni stb. De az elejen nagyon furcsa volt minden nekem is. Kerestem a boltokban az otthoni dolgokat. Pl. nagyon hianyzott a kefir, tejföl. Most mar jol helyettesitem ezeket mas termekekkel de az elejen bajban voltam. Aztan egy csomo mindennek nem tudtam a nevet olaszul. Olyan dolgok amik nem jöttek soha elö az otthoni tanulas alkalmaval.
Az is furcsa, hogy itt a teszta elsö fogasnak szamit. Utana meg kepesek enni egy masodik fogast is.
Levest sem nagyon esznek. Persze en mindig csinalok a ferjecskemnek! :wink:

Tenyleg akkor most le is irom a kenyer receptjet.

Hozzavalok:
-500gr finomliszt
-3 dl langyos-meleg viz
-25 gr elesztö
-1 szük kaveskanal cukor
-2 kaveskanal so

Elöször kimerem a vizet s a lisztet. A mar kimert vizböl öntök egy keveset egy kis üveg edenybe, beleteszem az elesztöt, s az elesztöre szorom a cukrot. Jol összekeverem, hogy az elesztö elolvadjon es meleg helyre teszem (pl.egö gazrozsa melle) kb 5-10percre amikor mar latod, hogy “müködik” az elesztö. Ezalatt a par perc alatt atszitalom a lisztet, hozzaadom a sot es beleöntöm a robotgepbe.
Egy sima moulinex robotgepem van, a müanyag keverölapatot hasznalom barmilyen teszta keveresehez. Ezutan hozzaadom a kicsit mar kremes-habos elesztömet, elkezdem keverni alacsony fokozaton, majd szepen lassan hozza csorgatom a vizet es magas fokozatra allitom.Kb. 3 percig keverem, mignem labda formaju massza valik belöle. Igy keveröedennyel együtt jo meleg helyre teszem. Kb. Fel ora mulva amikor mar ketszer akkora, ujbol rateszem a gepre es par percig keverem. Ezutan mar csak egy formara van szükseg (az enyem 30x15 cm es 6 cm magas).
Lisztes kezzel format adok a tesztamnak, kicsit bevagdosom a tetejet (mint ahogy a boltban lattam).
Belehelyezem a formaba,ismet melegre teszem es egy ora mulva mikor mar szepen megdagadt beteszem a 230 fokra elömelegitett sütöbe aminek az aljara kis edenyben vizet helyeztem el.
A viz nagyon fontos minden kelt teszta sütesekor! Kb. Harminc perc mulva kesz a friss hazi kenyer!
Kb. 5-10 perccel azutan, hogy beteszem a sütöbe meg szoktam egy kicsit kenegetni vajjal vagy olivaolajjal a tetejet es igy hagyom tovabb sülni. Igy meg finomabb.

Judit

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Narco
Igen, sokat kell készülni egy-egy órára, naponta minimum 2-3 órát a dolgozatjavításokkal, dolgozat-összeállításokkal együtt. Ha egy 30 fős osztály témazárót ír, 4-5 órába telik a kijavítása. Most pl. 2 osztály is házi dolgozatot kapott, ennek a javítása is hosszú idő, meg holnap el kell kezdenem olvasni az Édes Annát, mert 6 éve olvastam utoljára és már nem minden részletre emlékszem.
Sajnos fizikailag nem sokáig bírom a 4-5 óra alvást, egy idő után fáj meg szúr a szívem (szedek rá gyógyszert), így nappal is készülök, amit a kisfiam nem mindig tűr jól, legutóbb is sírt: ”Anya, ne csinálj már iskolát!” :(
Viszont természetesen vannak óravázlatok, amiket több osztályban is fel tudok használni, így ott a hosszú készülést megspórolom.
A magyar sok készülést igényel, de egy-egy jól sikerült műelemzéses óra, amikor a gyerekek sok önálló gondolatot elmondanak, kárpótol az álmatlan éjszakákért. :)
Óravázlatok fontosak, a tanulók is igénylik, hogy legalább rövid vázlatuk legyen.
Köszönöm az érdeklődést! :P

Norwell
Te mit tanítottál? Milyen suliban? És olyan jó, hogy megértesz!! :P

Aniko
Nem baj, hogy még nem válaszoltál!! Tudod, hogy nem haragszom, majd írsz, ha tudsz! :P

Jucmuc
Köszönöm (én is) a receptet!!! :P

Lányok, most megyek, ma ígéretemhez hűen „nem csináltam iskolát”, és az estét is a párommal töltöm :P , a kisfiam már alszik.
Jó éjt, most pár napig nem jövök (szerdán pl. 9 után érek haza egy tanfolyam miatt), de legkésőbb szombaton újra itt leszek. :P
Szép hetet kívánok Nektek!!
Kép

Kép Kép Kép Kép Kép
rolly
 
 


Kép Kép Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


sziasztok.

csak ugy nagyvonalakban.

juca aranyos kinga meg az ananasz:)
gratu a az elso fogacskahoz.

heni.mennek a drukok,szoritok ertetek,

jucmuc.jo ez a kenyerrecept csak olyan sokaig tart megcsinalni.En lusta vagyok:(

sosi kivanom hogy jojjjon ossze neked is:)

csibe.tovabbra is gyonyoru Gabor.

bogi.sajnalom hogy nincs eleg tejed.

narco.orulok hogy minden rendben veletek.

norwel.aakor elo a buvarszemuveggel:)erdekes lehet ahogy kende mindent benyalaz:)

rolly.sajnalom a sok melot.

bril.gratu a 13 ik hethez.nagyon jol haladsz:)

rolam.nagyon varom mar a telefont hogy szoljon a csaj hogy mikor kell mennem.

Kép
monyoka
 
 


ma 17 orara van idopontom.total be vagyok tojva.

Kép
monyoka
 
 


Monyó!

Ne izgulj, minden rendben lesz. Írd meg, mi volt a dokinál!

Puszi

tjuca
 
 


Monyó!!!

MILLIÓ DRUKK DÉLUTÁNRA, NAGYON-NAGYON SZORÍTOK, ÉS FELTÉTLENÜL GYERE (már így is szétizgultam a fejem...)!!!!!!!!!!! AZ ERŐ LEGYEN VELED!!! :D Puszi!


Most csak ennyi, megyünk mérlegelésre :) és szurira :? Kendével... Este jövök bővebben.

Sziasztok!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

Na, most van egy hangyányi időm írni :twisted:

Heni!

De jó, jövő hét van, akkor kezdi a húgod a gyógyszereket :) Nemsokára neked lehet szorítani :)

Sosi!

Hajrá Károly-nap!!! Drukk-drukk :)

Most nézem csak a tábla elejét :shock: Sziszka, Dido, Fleur???

Csibe!

Gábor gyönyörűűűűűűű! És milyen kis drága tokája van, látszik, hogy jó dolga van :)

Anikó!

Nekem is életem végéig szednem kell a gyógyszert, nem csak terhesség alatt kellett. Azt mondom ennél nagyobb bajom ne legyen soha :)
Köszi szépen, Dóri jobban van (kopp-kopp-kopp), már csak éjjel szörcsizik a kis nózija, akkor kell még szívni, napközben már csak néha.

Bogi!

Igen, nekem is alulműködik a pajzsmirigyem. Sztülés után átmenetileg átcsapott túlműködésba, akkor egy kis ideig nem kellett szednem a gyógyszert. Pár hét alatt visszaállt az alulműködés, azóta újra szedem az Euthyroxot, napi 50 mikrogrammot. Csak nem neked is hasonló gondod van?
Klassz, hogy sikerült Izababának tejecskét szerezni :) Várjuk a képeket a kis drágáról :)

Juca!

Gratulációmat add át lécci Kingának első foga kinövesztése alkalmából :) Viszont anyát nem ér marcangolni, drága :)

Nárcisz!

Hihetetlen szép nagyok a lányok, nagyon ügyesek vagytok! Dóri egyedül volt 1800 gramm betöltött 32 hetesen :) Nem csoda, hogy mindened fáj, de én hőssé nyilvánítalak, amiért ilyen klasszul viseled :) Nem lehet könnyű. Pociskép? Arra még van esély, hogy Angi megforduljon? Bár ahogy olvasom, végülis nem muszáj neki, mert így is ki tud majd bújni. Tuti menni fog :)
A hízás tényleg nagyon változó. Én a 20. hétig egyetlen árva kilót híztam, a 24-ig még egyet. Ezután húztam bele, mert a 36. héttől heti egy kiló felszaladt :) Én fordítva vagyok bekötve, már semmin se csodálkozom :)
Igen, a Pesztonka orrszívóját használom. Elég kevés anyagot hoz ki, de lehet, hogy azért, mert nincs is sok az orrában, nem tudom.

Norwell!

Köpködős Kende szenzációs lehet. Nálunk is minden ragad a nyáltól, a parketta is :roll: Én meg egyfolytában takarítok :)

Brill!

Magadról nem is írtál semmit, ez nem ér :) Hogy vagy? Lassan (szép lassan) megérzed már Minibrill rúgásait, tök jóóóóóóóóó! (Én a 16. héttől éreztem néha-néha)

Rolly!

Milyen lett a vérvételed eredménye?

Jucmuc!

Jól hangzik ez a kenyér-recept :) Az igazat megvallva az a nutellás finomság jobban felpörgette a fantáziámat :lol: :lol: :lol:

Gabi!

Nagy drukk ma 5-re!!! Mindenképpen mesélj majd!

Voltam szombaton a bababörzén. Állat tömeg volt, de rengeteg jó kis cuccot vettem a pipinek :) Mondjuk ott is hagytam egy rakat pénzt :) Olyan izomláz van a karjaimban, ebből is látszik, hogy nem kis csomaggal ballagtam haza :) Mint a batyus cigányok :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, csak jószokásomhoz híven többnyire csak olvasgatok.

Juca!

Az ananászos kép nagyon tuti!!!!

Narco!

A lányok szép nagyon! Drukk, hogy kivárják még azt a 4-5 hetet, amit dokibácsi előírt nekik!

Monyó!

Neked pedig a du-i UH-hoz megy a drukk!

Gyakorló kismamik!

Éjszaka, alvás helyett azon kezdtem filózni, hogy hogy kell öltöztetni a csecsemőket. Illetve, hogy milyen gyakorisággal kell váltani rajtuk a ruhát. És itt a balesetmentes esetekre gondolok, mert az természetes, hogy a kakis és büfis cumót nem hagyom rajta.

Szóval estére nekik is legyen külön pizsi ruci? És azt hordhatják 1 hétig, vagy naponta cseréljem vagy 2-3-4 naponta?

És a nappali rucit? Nepi csere? Vagy csak a body legyen napi cserés, a rugi maradhat 1-2 napig?

Vagy mégis hogy???

kacsa14
 
 


Sziasztok lányok!


Csütörtökön lesz inszem. Múlt héten csütörtökön és ma reggel voltam UH-n. Már huszonakárhány milis a tüszöm, egy van a bal oldalon. Az mnyh-m viszont csapnivaló (7,5 mm). Holnap kell beadnom magamnak a repesztőt. Szombaton is beinekcióztam magam, hihetetlen az ember mire nem képes. Most aggódom addig nem reped-e meg, de gondolom dokinéni csak tudja. Egyébként egyre kedvesebb, úgyhogy kezdek felengedni.
Összességében rettenetes napjaim vannak. Hétvégén ugyan kirándulni, voltunk de a határidős munkáim miatt nemigen tudtam kipihenni magam. Péntekre 4 pályázatot kell összeraknom, így esélyem nincs arra hogy inszem után pihengessek. Ma is hót idegesen jöttem dolgozni, nem találtuk reggel a férjem beutalóit, és az utcán kitörött a csizmám sarka. Hangosan bőgve jöttem be dolgozni, ahol meg az várt, hogy elszállt a gép és ezidági nem volt se net, se semmi. Ja hogy a Kaáliba ott ültem papucsban meg fehér zokniban...mint egy idióta komolyan mondom.
Úgyogy nagyon jó volna már ha történne valami jó is velünk.


Monyó!
Sztem jók a tüneteid, annak örülj, hogy legalább van valami. Sokkal rosszabb lenne, ha semmit nem éreznél.
Egyéb irányú érzseid én megértem. Jómagam az esküvőmmel voltam ugyanígy.
Délutánra nagy nagy szurkolás!

Csibe, Niki! Juca!
Csodaszép gyerekeitek vannak.
Egyszer oylan jó lenne látni egy babanetes baba csoportfotót.

Csibe!
Nem vagy rossz anya. Imádnak a gyerekek, és talpraesett vagy. Bele fogsz jönni.

Rolly!
Eszméletlen mennyit dolgozol. Valamikor én is magyar tanár akartam lenni...

Jucmuc!
Mindjár nov 8!!! Ha elfelejtetted volna. :)

Nárcisz!
De jó, hogy jelentkeztél. 4 hét már tényleg nem sok. Én is kiváncsi vagyok már a babákra!!

Brill!
Köszönöm az érdeklődést. Nagyon figyelmes vagy, komolyan.

Anikó!
Nov 15 is mindjárt itt van- Ugye már nem idegeskedsz annyit mint eleinte?

Évi!
Még nem válaszoltam. Igen nekem nagyon kiegyensúlyozott anyukának tűnsz. Olyan nagycsaládos tipus. :)

Most mennem kell, sziasztok.
Vendég
 


Kacsa!

Ugye Kinga nyári gyereknek született, ezért kicsit más a leányzó fekvése. Az éjjellel kezdem. Mi hálózsákozunk, eleinte ment az angolpólya. Van vékony hálózsák is. Így nekünk nincs paplan, esetleg pléd, ha hideg van. Hálózsák alá body, és zokni. Hálózsákot kb. hetente mosom.
Nappal minden nap új szerkót adok Kingára. Egyrészt nyáron izzadt, meg mi is izzadtunk, ezért a gyerek estére csatakos volt.
http://kofa.smugmug.com/gallery/1579759/1/76463419
itt látszik, hogy nedves a haja :-)
Most meg azért kap új cuccot naponta, mert nagyon koszos estére :shock: a mandzsetta része, meg a lábai hát rendesen szürkék. Részben mindent rág, másrészt meg teper, így hiába takarítok, ő az alaposabb.
Na meg az is számít, hogy hányan fogják meg a gyereket, milyen sokáig, és milyen intenzitással. Pl. a keresztelő után rendesen büdike volt a lyány :wink: A haja sem azért csatakos, mert annyit izzad, bár attól is, de a sapek, a simi, az autósülés megteszik a koszolást, így kicsit ápolatlannak tűnik három naposan.
Mondjuk gyerek amúgy is rásegít, mert ugye a kisebb balesetek is balesetek, értem ez alatt, amikor csak a body széle lesz pisis, de érzed, hogy valami nem smakkol 8) Egy szó, mint száz sokat kell mosni is, meg vasalni is.
De az jó az egészben, hogy olyan csini ezekben a falat cuccokban :lol:

tjuca
 
 


Kacsa!

Eleinte a Dóri nem aludt pizsiben, egy body és egy rugi volt az éjszakai öltözéke, az, amiben másnap volt, plusz hálózsák. Most már kineveztünk pizsinek egy rugit, de a bodyt még mindig úgy használjuk, hogy amiben alszik, az van rajta másnap. Az első balesetig. A rugit kb. hetente cserélem.
A nappali ruci is napi cserés lesz (esetleg napi többszöri cserés) Sokszor írtam már, biztos unjátok is, de az tény, hogy egy gyerekből valamelyik lukon MINDIG folyik valami. Vagy úgy összetojja magát, hogy még a szülőanyja se ismer rá, vagy szanaszét bukja magát. Órákkal az utolsó evés után is nagyot tudnak bukni. Dórival legalábbis ez volt a menet. Lehet, hogy más babák nem bukósak, és nem fostosak, de az én kölköm nagyon :) Persze mindig átöltözés után jön a következő adag.

Norwell!

Drukk a szurihoz Kendének!


Junkó!

Elképzelni se tudsz akkora drukkhegyet, amit neked szánok csütörtökre :)
Idegeskedés ellen tudok egy nagyon jó gyógyszert: úgy hívják, hogy leszarom-tabletta (bocsi...) Igen-igen hatásos tud lenni :) Használd csak bátran :)
Szóval nagycsaládos típus vagyok... Köszönöm szépen! :) :oops:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Pár kép:

Kép

Kép

Kép

Azért általában nincs ilyen kupi nálunk :oops: :oops: :oops:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi!

Nokedlid nagyon ügyesen ül! Mindig csodálkozok, hogy miket tud már! Hol a kupi? :twisted:Nagyon jó az az állatos kocka, majd kérek én is a Mikitől 8)

Junko!

Nagyon drukkolok! Ez legyen a legnagyobb gondod, hogy kitörik a cipősarkad! Hidd el, most már jön a jó korszak :wink: +++++++ egy kis enerdzsi :lol:
Nálunk pályázat leadáskor olyan is volt, hogy az egyetlen éjjel-nappali posta (Fény u. ) leltározott, így másnap a főnök vidéki kispostát keresett, ahol hajlandóak voltak a bélyegzővel manipulálni :shock: Szóval ismerős, de ne engedd, hogy akinek írod a pályázatot manipuláljon, mert még a beleidre is görcsöt kötnének ha tehetnék. Bocs a drasztikus kifejezésért, de így van.

Norwell!

Ez Kendének is az uccsó szurija egy ideig :lol:

tjuca
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit elvagyok kenődve! az új dokimat egyszerűen nem tudom elérni. Már több mint egy hete próbálkozom, és nem....
Lehet hogy megint kereshetek mást? Nem egyszerű... Aki ismer jó dokit esetleg Dunaújváros Szfehérvár körzetben írjon nekem!
Még Bp. is szóba jöhet, de a távolság miatt csak a budai oldal... Nem vállalkoznék egy nagyobb forgalomra majd terhesen...
faul
 
 


Juca!

Köszi :) Te se panaszkodhatsz Kinga kis tudományaira, mert ő meg mindjárt mászik, Dóri meg csak kommandózik. Az állatos kockától először félt, mert hangokat ad ki, de most már tetszik neki. Az Ázsia Centerben van valami bababolt, ott vettük. Na jó, akkora kupi nincs, csak szétdobált játékok. A többi ügyesen kilóg a képből :twisted:

Faul!

Drukk, hogy sikerüljön egy jó dokit találnod. Nem könnyű...

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Juca!

Ti kimentek sétálni ilyen tetű időben? Pipi nagyon menne, de én féltem, mert picit azért még betegecske. Ha jól beöltöztetem, akkor mehetünk??? Végülis nem esik az eső, nincs szél, csak olyan szürke az ég, hogy na. Itt bent is olyan sötét van, hogy nem látom mi van a poharamban :) Asszem kapucsínó :twisted:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi!

Mi kimegyünk. Múlt héten is kinn voltunk minden nap, akkor is, amikor azok a jeges szelek voltak. Anyu is itt volt így tudtam készíteni képet Kinga asztronautáról :lol: Pedig ez még nem az igazi téli szerkója, ennél vannak melegebb kezeslábasok, sőt egy zsákunk is van :twisted:
Kép

Én viszont a helyedben megkérdezném anyukádat, mert ő nagyon profi tanácsot tud adni. Kinga nincs megfázva, ha folyna az orra akkor is kivinném, de csak egy kicsit, és csak szélvédett helyre, úgyhogy csak a szeme látszana ki, mert az arcára sálat kötnék. Jó az orrát szabadon hagynám 8)

tjuca
 
 


Rolly! :D

Sajnalom en is, hogy ilyen sok munkaval jar a felkeszüles az orakra! Igazan lelkiismeretes vagy!
Orülök, hogy tetszett a recept! :D (es a kepek :D )

Monyo!

Drukkolok nagyon Neked delutanra! :D Igen, kicsit hosszadalmas a kenyercsinalas, de igazabol csak az elejen par perc aztan pihen az magatol. :lol:

Evi!

Orülök, hogy Dorika jobban van, nagyon jok a kepek, hihetetlen milyen kis ügyi mar a pipike! Ja, es nekem nem tünik kupinak! :D
A nutellas finomsag az tulajdonkeppen langos, csak a tesztajaba tesznek cukrot (nemtom mennyit :( ) Megprobalom kideriteni. A tetejere pedig nutella…nyamm

Junko!

Nagyon sajnalom ezt a sok idegeskedest, es tudom, hogy könnyü azt mondani, de probald meg bevenni azt a tablettat amit Evi is ajanlott! :wink:
Nagyon nagyon szoritok Neked csütörtökre!!! Legalabb mar a dokinö szimpibb! Latod ez is valami.
Hajra csütörtök es no para! :D
Meg jo, hogy emlekszem a nov. 8-ra! :lol: Holnaputan! Szamolom itt a napokat mint a dedosok! :)

Faul!

En Fehervaron tudok Neked jo dokit ajanlani. Hozza jartam mar tiz eve. A korhazban is dolgozik, azota mar föorvos lett. Priviben megirom a cimet, tel. szamat. :)

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Évi! Juca!

Köszönöm az öltözködősi leírásotokat! Mindkettőtöknél találtam remek ötleteket!!! Így már könnyebben látom a dolgot és vásárolni is egyszerűbb lesz, ha tudom, hogy kb. mennyi cuccikára lehet számítani, napi, heti szinten.

Évi!

Dóri továbbra is gyönyörű és nagyon szépen ül!

A lakásotok pedig nagyon csini! És nincs is kupi! Szeretnék én gyerek mellett ilyen "kupit" tartani! :)

Juca!

Kinga-hógolyó téli szerkója csúcs! Főleg a Tigrises (ugze, jól látom?) cipellő!!!


De. volt itt a védőnőm, kifaggattam a kórházról + érintette a dokikat is, hogy van, aki nem megy be hétvégén + este szüleszteni, hiába fogadott doki. Rákérdeztem, az én dokimra, de azt mondta, hgoy nem akar neveket monadni. Hát, nem tudom, hogy ez most jót vagy rosszat jelent, hogy ennyire semleges akar maradni az öreglány vagy csak nem akarta lehúzni a dokimat ...
Ilyen téren, eddig jó tapasztalataim voltak vele, mert volt, hogy úgy beszéltem vele telcsin, hgoy közben gyerekfelvigyázott és egy szóval sem éreztette, hogy ő most nem dolgozik, kopjak le ...

Ma van az első házasságiFÉLévfordulónk! Úgyhogy sütök egy tortát, amit kivágok szívalakúra és a tetejére a csokiba szórok majd darált mogyoróból egy "fél év". Feliratot. Legalábbis ez a terv. Ha jól sikerül, majd lefotózom.

kacsa14
 
 


Anikó:

Privi ment.

Puszi
Heni
szalai heni
 
 



Sziasztok Lanyok!


Jol elmaradtam .
Mar majdnem a finisben jarunk mert holnap lesz a petesejt kivetel.A sok injekciotol csak mindossze 1 tuszo lett a baloldalon 7 pedig a jobb oldalon.Sajna a doki szerint nem lesz mit lefagyasztani.Mivel eleg keves ezert azt javasolta legyen ICSI modszer mi meg rabolintottunk, vegul is O az orvos O jobban tudja.Az aszisztens noje mondta miutan a dokink tavolozott megkerdeztem tole amiota ott van hany lett sikeres terhesseg elsore azt mondta , hogy tobb mint 1 eve van ott de osszesen egy nonek nem sikerult eddig.AZ NAGYON JO ARANY...........neeeeeem lanyok!?
Nagyon felek a holnaptol 12.30-ra megyunk (otthoni ido szerint az este fel het lesz ........szoritsatok), elotte se inni se enni ..............hat nem lesz konnyu kopogni fog a szemem az ehsegtol addigra.

Nya megyek gyors lezuhanyozni , mert meg van holnap elott sok dolgom .

Irjatok minnel elobb kerlek benneteket batoritsatok aki mar atment ezeken a dolgokon.

Nagyon izgulok..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Puszi Lanyok : Moni
gracey
 
 


Elkészült a tortácska, íme:

Kép

kacsa14
 
 


Sziasztok!De jó látni ezeket a GYÖNYÖRŰ babákat!! :lol:
Évi!A kis Dóri baba gyönyörű!!Nem győzök benne gyönyörködni!! :lol:
Juca!!Kinga is nagyon szép baba!!Nagyon édes!! :lol:
Sajna nemtudok már még ennyit se jönni közétek,mert itthon folyik a felújitás,és a computer az asztalával együtt megy ki a szobából!De majd néha benézek!
Meg még egy pár napig maradok!
Ádiról is kapjátok majd az infókat,ha már megszületik!
Anikó,Pupy,és Timika is tudni fogja,hogy mikor mi újság van velünk!!
Kezd nagyon izgi lenni a dolog!! :shock:
Márcsak 6 hét!! :shock:
Na,mára ennyi igy hirtelen,de azért majd még jövök!
Mindenkinek puszi!Szép estét! :lol:

Kép
bea27
 
 


Sziasztok,

Most írok pár sort. :) Jókat derülök néhány íráson. Közben pedig eszembe jutott, mi ung. Neonatorum-ot használunk popsikenőcsnek (volt téma régebben...) :)

Na mit szóltok ehhez a "szabad orvosválasztáshoz" / szülészorvos??? Én totál ki vagyok akadva rajta.... :(

Juca :)
nem semmi Kinga szerkója! :) Hányas méretet nyom most a nagylány? :) Ránézésre olyan 68... :)

Évi :)
nagyon szép Dóri! Olyan helyes pajkos arca van... :) Az én lányom is így szokott rám nézni, miután kb. 1/2 óráig üvöltözik, hogy miért nem foglalkozom vele, majd amikor odamegyek játszani, pont ilyen "megbántam mindent, imádlak, Anya" arccal néz rám, és elpárolog minden méreg :o
Vettem gesztenyét meg cukkinit, a héten kipróbálom :)
van kompotok? Dóri szereti?

Anikó :)
Köszi, én is láttam! Holnap megnézzük anyuval ezt a Regio játékboltot, majd ha ott nem lesz semmi, akkor irány a Cora! :)

Jucmuc :)
Mindent kitalálnak már... :) Majd meglátod, csak azt nem gyártják még a gyerekeknek, amit ember ki nem tud találni :shock: Megadrukkok mennek!!!!

gabi :)
Mesélj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mizu??????????????? Körmöm már nincs.... :)


Rólunk:
jön a 3. fogunk, ma voltunk dokinál, 7.270g a kicsim, 71 cm. Jó hosszú baba. Vettünk neki kezeslábast a hétvégén, mondtam, hogy 80-ast vegyünk, de nem volt abban a méretben, így 74-est vettünk. Kíváncsi vagyok, meddig lesz jó rá.
Lekopogom, de most olyan éjszaka-átalvós korszakot élünk (este 9-től reggel 7-ig alszik, max. ringatni kell, szopizni a múlt éjjel pl. elfelejtett felkelni a Drágám - nagyon "pipa" vagyok rá persze )...
Jól eszik, napközben 5x van kajcsi + éjjel 1x. Reggeli Sinlac pépes+anyatejci (de van, hogy csak tejci, ha lusta vagyok pépet kutyulni), tízórai gyümi+tejci, ebéd főzelék (husival vagy anélkül)+tejci, uzsonna gyümi+tejci, majd este 7-kor Sinlac-os gyümölcsös tejcis cucc, fürdés, majd anyatejci. És 9 körül alvás van. 2x alszik naponta, délelőtt és délután is 1-1x. Sokszor viszem levegőre, sokat alszik kinn a babakocsiban is, de idebenn is, a szobájában, nyiott ablaknál. nagyon jó a levegő. vettünk hidegpárásítót (Boneco), ultrahangos, elég halk, jó a szobájába.

Tegnapi kép:

Kép


Puszi (bocsánat, akit kihagytam, nem szándékos...)

ja, még egy:

Duddu híradó :)
Jól vannak, lányok szépen gyarapodnak, szopiznak. :) Lassan kezd beállni a napi ritmus, Réka egyre jobb kedvvel tekint a jövő felé. :)

Anikó :)
Még egy: Szisszka múlt pénteken volt 10. cn. Légyszi javítsd ki! Költözködnek, nincs netjük. :)

KépKép
unique
 
 


Sziasztok!

Juca, Jucmuc, Évi!
Köszönöm a bíztatást. Tablettát bevettem néha hat néha nem. :)
Inszem ügyben sajnos rezeg a léc. Férjem ma volt vizsgálaton és újra nagyon rossz eredményei lettek. Valami gyulladása is van a viszéren kívül (vagy sérv már nem is tudom). Erre gyógyszert adnak neki, a viszeret meg műteni kell. Nem jók a kilátásaink sajnos. Erre én már tényleg nem tudok mit mondani. De azért én bízom, csütörtökig. Aztán ha lesz mégsem inszem hát rápihenünk pár hónapot. Legalább eltudunk menni síelni, meg mittomén.
Vendég
 


Unique!

Mi ez az orvosválasztós dolog? Nem olvasok híreket.
Kinga 68-asokat hord, de van, amiből 74-est vagy 80-ast. Ő is igen hosszú, bár nyugának azért nem mondanám :lol:
Írok választ végre valahára.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Juca!
Nagyon jó az ananászos kép!Igazi művész portré! :D
Gratula az első fogacskához!Asztonauta fotó is szupi!

Évi!
Hogy Dórika?Remélem már kiheverte a náthát!
Húha, azok a nagy szemek!Gyönyörű!Babafotózás?Ő is nagyon fotogén.:-) Vakond nagyon tuti, én nagyon szerettem a mesét!

SzHeni!
Nagyon drukkolok Nektek!

Sosi!
Remélem jól alakult a hétvégi névnapozás! :wink: Férjednek boldog névnapot,így utólag is.

Csibe!
Hogy vannak a varratok?Begyógyult?
Gáborka nagyon tünemény!

Anita!
Milyen volt Gyulán?

Nárcisz!
Már nem sokl van hátra!Szép nagyra növesztetted a csajokat!Ügyi vagy, vigyázz magatokra!

Rolly!
Őrület,hogy mennyi melód van!Én biztos nem bírnám, le a kalappal előtted!Micsoda áldozatokat vállalsz a diákjaidért!Ritka manapság az ilyen tanár!Ügyi vagy, de azért pihenj is néha!

Monyóka!
Gondolok Rád, és drukkolok!!!!Majd gyere, és mesélj mi volt!

Norwell!
Szuri? :( Szegény Kende! Szóval köpköd?!Esőköpeny legyen kéznél! :lol:

Junkó!
Akkor ez nem a te napod. :( Átérzem.
Inszemhez, meg a szurikhoz gratula!Ügyi vagy, és bátor is!Kívánom, hogy minden rendben legyen, és hamar beköltözzön a pocaklakó!A többit pedig próbáld feledni!

Anikó!
Hogy vagytok?Kisfiad hogyan viselkedik mióta megtudta kistestvére lesz?Gondolom sokat kérdezget.:-)

Voltam a szülésznőnél, és bemehettem a szülőszobára is :D
Éppen nem szült senki :roll:
Nagyon aranyosnak tűnik, mondta,hogy "vállal" ilyen felkéréseket, és hogy szóljak, ha bármikor mennem kell a klinikára uh, vagy majd az nst, ctg miatt, segít, és nem kell várakoznom! :wink: :D .
Van külön apás szülőszoba is, ami egy 1 személyes kis szoba, nem kell érte külön fizetni, ha éppen szabad, akkor lehet használni majd.
Most örülök ennek, remélem tényleg beválik :wink:

Jó éjszakát!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Junko!

Én mindentől függetlenül nagyon drukkolok!

Kacsa!

Szupi a torta :lol:

Unique! Évi!

Úgy látszik a szép szem alap itten... :wink: Úgyhogy babát váró lányos anyák, ilyen szemekkel számoljatok 8) fiús anyák reszkessetek :-)
Kép

tjuca
 
 


sziasztok.

hat sokkal nemlettem nyugodtabb.
biztos hogy terhes vagyok,csak meg nagyon pici a babam.
jovo heten megyek vissza,meglatjuk hogy nol-e.
ja meg van egy hulye cisztam:(

Kép
monyoka
 
 


Monyó!

Nyugi! Ezek szerint lehetett látni? Ilyen hosszú ciklusok mellett, ilyen hamar! Ez azt jelenti, hogy ne parázz. Jövő héten már háromszor akkora lesz a kis tökmag!!! Csak ismételni tudnám, amit Brillnek írtam, és ezt a többi lány is meg fogja tenni. Cisztával mi lesz?

tjuca
 
 


Monyó!

Dehát ez a lényeg, terhes vagy. Szuper!!! Gratulálok!!!

Panka!
Na végre jó élményben van részed! :)

Juca!
Jányoddal tényleg vigyázni kell majd. ilyen szemek, hátmég ha ananász is van mellette.

Mindentől függetlenül én is bízom, hátha.
A pályázatos dolgot meg ne is mond. Nagyon elegem van már abból, hogy mindig nekem kell alkalmazkodnom. Nem szeretem.
Vendég
 


Sziasztok!

Monyó!
Akkor most már hivatalosan is GRATULÁLOK! Ne aggódj, jövő hétre már biztosan nagyobb lesz és jobban fogjátok látni! De ott van és ez a lényeg! A legtöbb ciszta általában magától fel szokott szívódni. A dokid mit mondott?

Kacsa!
Nagyon ügyi vagy, hogy ilyen tortát tudsz csinálni! A párod biztos örülni fog neki.

Panka!
Jól értelmeztem a szavaidból, hogy akkor apás szülést terveztek?

Junkó!
Nagyon szorítok nektek!
tina82
 
 


Unique, Évi, Juca!
Gyönyörűek a lánykáitok!

Angie!
A talin sajnos nem tudok ott lenni. :( Azért remélem, hogy csináltok majd képeket és felrakjátok őket!

Rolly!
Nagyon sokat dolgozol. Azért néha pihenj is!

Narco!
Vigyázz magatokra!
tina82
 
 


Sziasztok!!!

Monyó, drágám!!!
Ez nagyon jó hír, gratulálok Kicsimonyóhoz!!! Mit lehetett látni? Ezt nem írtad. Doki mondott valami konkrétumot? Cisztával mit lehet kezdeni???

Junko!
Pedig Neked most extramegapihenés kellene… :roll: Nem örülök a férjed eredményének, de annak nagyon, hogy csütörtökön lehet Érted szorítani!!! :)

Kacsa!
Ruhaügyben nem egyszerű a kérdés, arra már most készülj fel, Mosó Masa Hozzád képest kutyafüle lesz… :twisted: Ruha: mi is nyáriak vagyunk, így nyáron könnyebb a dolga az ember lányának. Nappali ruházat minden nap más nálunk is, mivel egy bukás minimum van, és hiába teszek pelust vagy előkét, tuti, hogy akkor fog a legnagyobbat bukni, amikor nincs rajta… :twisted: Persze van olyan (nagyon-nagyon ritka esetben), hogy tiszta marad mondjuk a nacija, és akkor másnap új pulcsival ráadom még egyszer. Éjjelre hosszú ujjú bodyt és hálózsákot vagy ha a hálózsák nincs kéznél, akkor egy rugit adok rá. Ja, és én elég gyakran cserélem a pizsit, lévén, hogy a drágám mindig megtiszteli az új rucikat… :? Oldalt alszik, és ahogy mocorog, legyúrja a pelust magáról, és kifolyik a pisi, lett légyen az pampers vagy noname tescós pelenka…
Doki: hát, én azt mondom, légy kemény a védőnővel, és mondd meg neki, hogy közölje kerek-perec, mi a dörgés. Azé nehogy mán a szüléskor derüljön ki, hogy a dokid is a nembemenősök táborába tartozik… :evil: Tortát elküldöd nekem fénypost??? :D Csak ránéztem, és már híztam egy kilót... :P Milyen krém van (volt) benne?

Évi!
Dóricica nagyon imádnivaló!!! Jéééééééé, ugyanolyan takaróhuzatja van Kendének, mint ami az első meg a harmadik képen Dorci alatt van!!! :D Nálad kupi??? Akkor gyere el hozzám!!! :D

Juca!
Hála Istennek, most 15 hónapos koráig békén hagyják a szurival… Úgyis kapott már annyit a kórházban is, másnak egy életre is ölég lenne… :? Séta miatt nekem dádá, mert mi bizony ma a dokinénihez is kocsival mentünk… :wink: Viharos szél volt, még a végén kifújta volna a drágámat a babakocsiból! Kinga iszonyat édes!!! Star Trek á la Kinga… akinek a szemei tényleg gyönyörűek!

Móni!
Drukk Neked holnapra!!!

Unique!
Laura nagyon édike!!! Képzeld: elolvastam, amit a párásítóról írtál: ultrahangos, elég halk. Elgondolkodtam, milyen az a párásító, ami hangos is meg halk is??? :shock: Apa meg felvilágosított, hogy az ultrahangos nem azt jelenti, hogy bazi hangos… Ááááááá, tiszta hüle vagyok!!! :lol: :lol: :lol: És még jól ki is röhögött...

Panka!
Örülök a jó tapasztalatnak, anno én is nagyon be akartam menni a szülőszobára, hogy lássam, milyen is az, de nem jutott hely a kismama-felkészítőre… :?

No, és akkor mi: Kende megkapta a szurit, gond és baj nélkül. Még vigyorgott is a drágám. A méretei pedig: 7420 gramm és 64,5 centi! Óriásbébim van??? És mindezt úgy, hogy egy deka háj nincs rajta, a combjain a megfelelő hurkák, oszt annyi… :D A dokinéni meg is kérdezte, hogy még csak anyatejet kap-e, és én büszkén mondtam, hogy igen. Majd karácsony körül tervezek adni neki almát próbaképp, aztán meglátjuk, hogy bírja.

Most ennyi voltam, megyek zuhizni.

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Junko!

Sajnalom, hogy meg ez is! :( Gondolom szegeny ferjed is kivan rendesen! Ne gyötrödj, meglesz az az inszem remeljük! Ha pedig megsem, akkor majd a tutira mentek! :)

Juca!

Nagyon edes Kinga! :D Anyukaddal van a kepen igaz?

Unique!

Nagyon köszönöm a drukkokat! :D Gratula Lauranak a 3. fogacskajahoz! Jo, hogy egyre többet alszik a pici ejszaka is!

Kacsa!

Nagyon tuti a torta! Biztos nagyon fincsi is! :D

Monyo!

Akkor vegre gratulalok! :D Es mi lesz a cisztaval? Mit mondott rola az orvos?

Angie, Aniko!

Hogy vagytok? Minden rendben?

Zsuka!

Reg jartal erre! Mi ujsag veled?

Jo ejt lanyok!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Norwell!

Gratula Kende baba mereteihez! :D Tenyleg nagyon ügyi volt, es meg vigyorgott is hozza... :)

Brillmami!

Hogy vagy? Minibrill jol viselkedik? :wink:

Judit

Kép
Kép
jucmuc
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?