Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát mindenekelőtt:

Móni
Elképedtem! És szóhoz sem jutok! Nem merem magam beleképzelni a helyedbe, mert belerokkannék a fájdalomba. Gondolom, te is ehhez közeli állapotban vagy. Valahogy nekem is az az érzésem, amit te is látsz és érzel, hogy nem a rivális az férjed álmai asszonya. Meggondolatlan lépéseket halmoz a férjed, ideje lenne felnőnie, ami reméljük bekövetkezik akkor, amikor vissza akar menni hozzád, hozzátok. Csak nehogy túl késő legyen, és a te szívedben az ő iránta érzett érzések helyén üresség legyen! Én is kitartást kívánok neked, és sírj, ha ahhoz van kedved, mi itt vagyunk neked!

Mea
A ti esetetek is meglepett. Hogy vagy? Biztosan helyrehozhatatlan a kapcsolatotok? Bizonyára idő kell a hogyan tovább megoldásra, de addig is én drukkolok és bizakodom, hátha nem elveszett a közös jövőtök!

Edina, Nicol
Nektek megy a drukk továbbra is a kistesó projecthez! Nem elkeseredni, össze fog jönni! :)

Mégegyszer köszönöm mindenkinek hoyg drukkoltatok, szorítottatok értünk! Nagyon kedvesek vagytok, jól esett!
Mesélek picit, hátha sikerül felvidítani a topikot.
Szüléstörténetet nem írok, a lényeget úgyis tudjátok. Csak néhány kiegészítés:
sajnos a császárom sem volt teljesen problémametes, nagyon véreztem, nem tudtak összevarrni, így több mint 1 órát voltam a műtőben. 24 óra elteltével nem tudtam felkelni, csak + fél nappal később. Azután is elég nyamvadtan mozogtam sokáig, már lényegesen jobban vagyok, a sebem is szépen javul, de még duzzadt, érzéketlen, és ha "sokat" megyek, elnehezedik, elfáradok. Én nem tudom, más császárosok hogy bírják, akiket 5 nap után a babájukkal engednek haza. Nem vagyok büszke magamra, de sajnos ez az igazság.
Rolit nem láthattam a műtét után, és mint Timika írta, csak 3 naposan tudtam lemenni a klinikára a férjemmel megnézni. Nagyon izgultam, de szép élmény volt :) Akkor meg lehetett simogatnunk, de mindjárt mérte is a nővér a baba vérnyomását, hogy ne nagyon izgassuk fel a simivel. Irtó nehéz volt otthagyni, eljönni, és ma is, és mindig így lesz. Roli 2 nap után már kapott anyatejet (nem az enyémet), kezdetben 5 ml-t. Jól bírja a pocija, nem hányta ki :) 2,5 nap után lekapcsolták a lélegeztető gépről, addig is csak rásegítésként kapta. Asszem 4 vagy 5 naposan átkerült a hízlalda kórterembe az akut szobából, mert olyan jól fejlődött, és oylan jó eredményeket mutattak a vizsgálatok. A tejadagját folyamatosan növelték, az infúziót csökkentették, és ma már napi 12x20 ml tejet kap, infúziót egyáltalán, meg E vitamint is kap, az oxigéncső pedig csak be van vezetve az inkubátorba, hogy a meleg miatt azért jusson elég oxigénhez a baba. Ma a súlya 1520 gr!!!!! :lol: Már csak az orrszondája van, ami ugye lemegy a pocijába, és nagy fecskendőből nyomják neki a tejet. Még mindig nem az enyémet sajnos :( Hazakerülésem után úrrá lett rajtam a szülés utáni depresszió, teljes étvágytalanség, gyomorideg és minden, ami ezzel jár. Igazán nem indult be a tejem, pedig a kórházban megtanultam a masszírozást és kézi fejést, picit keményebb is lett a mellem és jött is pár csepp tej, meg a hőm is emelkedett, de ez nem tartott sokáig. Itthon szinte állandóan tudtam volna sírni, pláne ha arra gondoltam, hogy az én kisfiam még egy puszit sem kaphatott, simogatni is csak fertőtlenítős kézzel lehet, még egy igazi anyucis-apucis ölelést, szeretgetést sem érezhetett ...... ezek most is eléggé felzaklatnak :( Szóval a tejem csak pár csepp lett, napi szinten 10-15 ml-t tudtam kifejni a két mellemből. Ettől aztán méginkább depi, nagyon nehéz elfogadni, hogy nincs annyi, hogy bevigyem neki a kórházba (200 ml-t már be lehet vinni). Pedig anynira szerettem volna szoptatni! Ittam instant teát, most pedig a laktoherbet iszom, már eszem rendesen, de még nem a régi az étvágyam, alszok, pihenek sokat, és az is jó, hoyg a férjem mellettem van, bíztat, segít, így azért a depi is könnyebben átvészelhető. Fejést nem adom fel, de oylan nehéz hinni bene, hogy lesz több tejem. Ezt az állapotot pedig még hetekig fenn kell tartani, míg Rolit nem engedik haza, és így elég nehéz.
Roli amúgy szó szerint csak alszik, meg alszik, meg alszik :) Még arra sem ébred fel igazán, amikor hasonfekvésből a nővér megfordítja a hátára és adja neki a tejet, majd visszafordítja hasra :) Picit kinyitja a szemét, de látszik rajta, hoyg a világát nem tudja :) Rendkívül nyugodt baba, a fürdetéskor sem sír. Alvás közben néha picit sírásra görbül s zájacskája, de igazán sírni még nem láttuk, hallottuk. Mikor engedik haza? Most a következő lépés az, hogy 1600 gr-nál kiveszik a zárt inkubátorból, és egy nyitottba helyezik, amit alulról fűtenek, és továbbra is cask a súlygarapodás a dolga. 2000-2200 gr körül adják majd haza, hoyg ezt mikor éri el? Az csak rajta múlik, de valóban nagyon ügyes, erős baba :) Hasonfekvésből felemeli a fejét, kinyomja a lábával magát annyira, hogy átlátni a pocija alatt. És mosolyog, rengeteget, hatalmasakat, és olyan féloldalasan is, egész huncutul :)
De még pár hétig minden nap ott kell hagynunk, és ezt az érzést nem kívánom senkinek! Az sem egyszerű, hogy mennyi baba van ott. Sokan sírnak, fájdalmaik vannak pl. műtét után, nem kaphatnak enni előtte és utána. De ki kell tudni zárni ezeket az érzésekből, és csak Rolira figyelni, hogy érezze, ott vagyunk mellette, vele, éppen csak elválaszt minket egy 1 centi vastag falú inkubátor.....
Amúgy ha kikerül az inkubátorból, akkor bemehetek hozzá etetni napi 3 alkalommal. Akkor majd végre ölelgethetem, puszilgathatom, szeretgethetem!
Ja, és Roli nem kapott fertőzést (pedig igen nagy volt rá az esély), nem sárgult be, kék fény alatt sem volt :)
Fogok készíteni itt egy albumot Roliról, és akkor oda rakok mindig friss képeket, szólok, ha kész lesz :)

Mára ennyi, igyekszem visszakapcsolódni a topik életébe :)

Puszi mindenkinek!

Tündi
tündi30
 
 


Egy kis képelőzetes tegnapi és mai felvételekből:

Így alszok hason :)
Kép
Kép
Kép

Így tudok mosolyogni álmomban :)
Kép

Ehhez a képhez nem kell fűznöm semmit :)
Kép

Tündi
tündi30
 
 


Tündi!
Nagyon klasszak a képek, nagyon édes a kis Roli. :D A tejcsi miatt ne aggódj, sok császárosnak nem indul be a teje kellőképp, ráadásul te nem is szoptathatsz. Ezért ne hibáztassd magad, más ember anyateje is remek neki. Tudom nem ugyanolyan mintha a tiedet kapná, de lényeg hogy kap. És ha tápszeren fog felcseperedni, akkor is ugyanolyan szép baba lesz. Te pihizz sokat, hogy gyógyuljon a sebed, minél előbb gyere rendbe. A kis Rolinak egy egészséges mamira lesz szüksége. :lol:

Lányok!
Én már nem értem a szervezetem működését. Múlt héten szerda, csütörtök már barnázgattam. Péntekre abbamaradt. Máig semmi nem jött. Így reggel teszteltem is, persze negatívat. Erre most estére megint barnázgatok és már a 33. napon járok. :? Tényleg nem tudok magamon kiigazodni.

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 

 
 

Nicol :lol:

Nekem is így kezdődött,mármint barnázassal,aztán elküldtem a hőgörbémet a német csajnak. Irtam neki a barnázést is,aki erre azt mondta hogy ez a sárgatest ciszta okozza amivel a doki sem nagyon tudna mit kezdeni,rám ezzel a frászt hozzta,na de vasárnap reggel ugye megjött nekem. Aznap nagyon megvolt de ma már délután alig volt vérzés,máskor meg 4 napig szokott meglenni a mensim.
Most meg 2 napig :roll:
Én sem értek magamon sok mindent,de eldöntöttem egy-két dolgot magamban.
Az egyik,hogy ha elmulik elő sem veszem a hőmérőt :!: :!: :!:
Az tuti,vagy majd olyan 20cn-on megnézzem,hogy hogyan áll a hőm.
Ez nem mehet,igy tovább,állandó idegeskedés,jeleket véltem magamon felfedezni,férjemet állandóan "nyagattam" hátha ma van a nagy nap,erre fel negativ teszt és megjön.
Kibőgtem magam,elbeszélgettem sokmindenkivel,megfogadtam tanácsokat,és rájöttem Viktóriával "szerencsénk" volt,hogy ELSŐRE
össze jött.
Nem fogok görcsölni rajta,akkor jön össze a kistesó amikor ő jönni akar majd.
Hisz,már nekünk van egy gyönyörű kislányunk és ha ö megfogant akkor meg megfogan a kistesó is.
Egyszer..... remélem azért még mielőtt letelne a gyesem.
Terveztem,nem jött be,most nem fogok tervezni és össze fog talán jönni.

[b]
[/b]

Kép

Kép
edinka
 
 


Hali!

Tündi,
Roli egyre szebb, és nagyon édes, ahogy hason alszik! :) Ez az utolsó kép... Jól elérzékenyültem. Nagyszerű, hogy ilyen jól fejlődik!!! Biztosan nemsokára hazavihetitek, és együtt lehet az egész család! A koraszülöttek szoptatásáról (és a fejésről) találtam neked egy cikket: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?in ... atosfuzet7 . Urtica urens-t kúraszerűen kell szedni, 3 napig 3x5 golyó, 2 napig 2x5, 1 napig 1x5 (homeos szerek szedésének szabályait gondolom ismered). És nagyon figyelj, hogy ch5-öt vagy 9-et szedjél, mert a ch15 apaszt! És szerintem se görcsölj rajta, ha megy, megy, ha nem, akkor sincsen semmi baj, a lényeg az, hogy Roli egészségesen minél hamarabb hazakerüljön. :) Majd akkor agyonbabusgatjátok és agyonszeretgetitek. :) (Még egy dolog eszembe jutott: te kaptál/szedsz most Ergam cseppet? Mert az tejelapasztó mellékhatással rendelkezik, de ezt sok doki elfelejti megemlíteni...)

Edinka,
sajnálom, hogy nem jött össze a kistesó elsőre, elhiszem, hogy csalódott vagy. Sajnos ez a gyakoribb, hogy várni kell rá, de remélhetőleg ez lesz az utolsó mensid, nagyon drukkolok! :) Amúgy amikor nekem volt egy rövidebb mensim a Csabiprojekt alatt, akkor babás voltam, bár az a baba egy hét múlva úgy döntött, hogy mégsem marad... Szerintem azért csinálhatnál most még egy tesztet, sokan mensiznek baba mellett még egyszer-kétszer.
Hű, mekkora Viki! :) Csabi ugye másfél hónap múlva lesz két éves, és mindössze 83cm és 9,5kg. :roll: A majdnem négy éves lányom 101cm és 14 kiló... Nem szumósok, az biztos! :) Bezzeg Berci két hósan 6 kiló. :shock:

Nicol,
sajnálom, hogy ilyen összevissza a te mensid is... Drukkolok a projekthez!

Babus,
én úgy hiszem, hogy csak az elkeseredettség beszél belőled, legalábbis én úgy vélem, hogy az én környezetemben több hűséges férfi is akad, enyimférj is ilyen (nem véletlenül őt választottam, apám ugye lelépett anno, bár ma már tök jó a kapcsolatunk). :) Aztán nehogy koppanjak. :P :D Fifikás vagy a kivillanó bugyival :wink: :lol: , kíváncsi vagyok, hogy alakul majd a dolog...

Mea,
sajnálom, hogy így alakult a helyzet! :( Olvastam a másik topikban a részleteket, szerintem ha ennyi ideig rossz volt, akkor talán tényleg jobb lesz így...

Megyek, mert Taknyosberci ébredezik...

Kóbor
kóbor
 
 




Kóbor :lol:

Nem,nekem tutira nincs baba a dologba.
Mert szombaton teszteltem egy negativat,aztán Vasárnapra meg megjött :evil: :evil:
És megvan még a mensim,csak nem olyan "esősen" mint ahogy szokott,de sztem nem is mindegyik mensi egyforma :roll:
Köszia biztatást,majd alakul valahogy.....
Viktória meg tényleg jó sulyaban van,meg szép magas is :lol:

Tündi :lol:

NAgyon aranyos Roli,és szerintem sokat fejlődött amióta nem láttuk őt.
És láttod egyre erősebb,erős kis pasi meglátod :wink:
Császár? Tudod engem is császároztak de szerencsére nekem nincsenek olyan "élményeim" mint neked.
De az igaz,hogy én is alig birtam felkelni az ágyból ,de a lányomat nézztem ha nem kelek fel,akkor kisem fogják őt hozzni,mert láttják hogy gyenge vagyok.
És megláttod gyorsan eltelik az a pár hét,és VÉGRE EGYÜTT LESZTEK :wink:
De addig sok-sok erőt kivánok,neked.

Timi :lol:

Merre vagy?
Régen irtál? megkaptátok már a beutalót?


Kép

Kép
edinka
 
 




KIHAL A ToPIC :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!:

:cry: :cry:

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok

Látom, nagy itt a pangás :( Nekem se sok kedvem volt/van írni. Olyan se kedvem van...


Tündi
Roli baba viszont gyönyörű, és nagyon kis cuki pofikája van :D
Az meg egyenesen fantasztikus, hogy ennyire jól van :lol: :lol:
Tejcsi miatt tényleg ne aggódj, tudom, könnyű mondani. De most még az idegeskedés + hogy távol vagy Rolitól, ez mind hátráltatja a dolgokat. De amit megnyugszol, hogy már semmi baj nem történhet és Rolit is a karodba veheted majd, pláne ha majd szopizni is próbálkozhattok, hidd el, menni fog! Tuti :lol:



Velünk nem sok minden. Hol így, hol úgy. A férjem hol lökött, hol túlságosan is kedves. A nője hiperféltékeny, megjegyzem nem ok nélkül, legyen is csak nyugodtan, és csak azért nem írok le dolgokat, hogy mik történtek, és hogy mik fognak, hogy ne számítson rá, és őt is ugyanolyan váratlanul és rosszul érintse, mint engem. Egyet kijelenthetek, a férjem pont ugyanazt csinálja vele 2 hét után, amit velem 8 év után.
Dehát ha ő csodákat vár egy zsinórban hazudozó pasitól, akkor meg is érdemli. Azt hiszi, ha engem átvert, akkor őt nem fogja? ?? Ez totál hülye. Most én is olyat jót röhögök rajta, mint idáig ő rajtam. Naiv liba. Úgy kell neki.
És pokoli jót fogok majd röhögni azon a napon, amikor ő is úgy jár, mint én. Szépen halad afelé...
Vak a szerelemtől, és nem látja, miért is van nála a férjem. Ha egy kis esze is lenne, ami nincs, akkor reálisan látná a dolgokat. Mi az, amit ott nyugodtan megtehet, itthon pedig nem??? A netes játéka. Hát ezért van ott, semmi több. Ő egy függő ember, játékfüggő, a legsúlyosabb eset. Oda megy, ahol játszani lehet. Egy drogos is odamegy, ahol drogot adnak és együtt drogoznak vele. Ő is odament.
Ez a tökkelütött liba azt hiszi, a férjemnek ő és a 10 éves gyereke a jövő??? Vicc, ezt a libán kívül mindenki tudja, akár saját magától jött rá, akár a férjem mondta neki.
Én nem mondom, hogy nekem igazat mond, miért is tenné, én már nem hiszek neki, de én legalább már tudom, hogy hazudik, ez a ribanc meg nem.
Azt se mondom, hogy újra visszafogadom. Mert már nem vagyok biztos benne, hogy kell nekem. Szeretem, sajnos, nagy hiba. De azt hiszem, jobbat érdemlek nála. De ha én nem lehetek boldog, ők se legyenek. Igen, gonosz dög lettem, de ez így fair.
És ha majd ezt elolvassa, kérdőre vonja a férjem, aki mint eddig is mindig, azzal nyugtatja meg, hogy "jajj drágám, tudod, Móni csak azért ír ilyeneket, mert tudja, hogy olvasod és bosszantani akar!" A nő meg megint beveszi :lol: Én meg megint jót röhögök. Mert akikkel msn-en beszélgetek, főleg Edina, pontosan tudják mik történtek.
De mindegyis, én egy szót se szólok, akkor lelövöm a poént a nő előtt, ez így izgi, így nevetséges és így lesz tanulságos számára, legalábbis remélem.

Az se érdekel, hogy pikkelnek rám azért, hogy ilyeneket ide leírok. Én dolgom. Bővem ártottak már nekem, nehogy már én egyengessem a kapcsolatukat. Ha annyira jó ez a nő, tartsa meg a férjemet, kíváncsi vagyok meddig megy neki.
Ha tényleg akkora a love, ahogy ő gondolja, akkor miért féltékeny, miért izgul? És egyáltalán, ha nem hiszi, amit írok, miért olvasgatja?
Ha akkora a szerelem, az írásaimtól függetlenül kitartanak egymás mellett. Bár kétlem, hogy lehet hazugságra alapozni egy kapcsolatot, de ők tudják.
Ti a barátnőim vagytok, évek óta beszélgetünk, csak azért, hogy kíméljem az ő lelkivilágukat, nem fogok nem írni a dologról.
Így is tapintatos voltam azzal a tyúkeszűvel, mert ha bunkó akartam volna lenni, kitálaltam volna.
De egyszer majd még hálás lesz nekem ezekért a célozgatásokért :lol:
A férjem meg haragudjon rám nyugodtan. Már nem érdekel. Ha annyira szeret minket, úgyis visszakönyörgi magát, akármit is írok. Ha meg nem, úgyis mindegy.
Én szeretem még, sajnos, hülye ökör vagyok, de könyörögni a továbbiakban nem fogok.
Nekem már nincs mit veszítenem, elveszítettem a fiamon kívül mindent, egy pillanat alatt. Volt férjem, azt hittem lesz tesó. Erre nesze nekem, semmim sincs a fiamon kívül. Se férjem, se tesó belátható időn belül, se munkahely, mert arra alapoztam, hogy mire letelne a gyes és kirúghatnának, merthogy ugye megkaptam a felmondólevelem, akkorra majd újra babás leszek és megmarad az állás. Így állásom se lesz, lakásom se, mert ez a férjemé. Szóval kisemmiztek, tönkretettek, ezerszer átrágtam már a dolgokat. Nem érdemlik meg, hogy falazzak nekik.
Az elmúlt 2 évben minden hazugság volt, minden egyes pillanat. Fáj nagyon. A hévízi nyaralás, tavaly, kettesben, stb. Minden része volt a hazugságnak. Azt hiszem, itt nem nekem, hanem nekik van szégyellnivalójuk.

De mondom, nem az utálat szól belőlem. Én szeretem a férjem, ezt ő is tudja, egyelőre még talán visszavárom, de kőkemény feltételeim vannak. De azért nehogy már, én legyek érzelmileg megzsarolva, hogy mit tehetek és mit nem, mit írhatok és mit nem. 2 év átverés után azt hiszem, most nem neki kell diktálnia a feltételeket.
Intézzék el egymás között a dolgaikat, én egyszerűen csak megosztom veletek a gondolataimat. Nem kötelező olvasnia annak a libának. Senki sem kényszeríti rá. Mint ahogy eddig se tette.
Nem azért írom, hogy őket bosszantsam, ha ez lenne a célom, konkrétabb dolgokkal tenném, és nem neten, hanem személyesen. Odamehetnék, és kioszthatnám, de minek. Jöjjön csak rá maga, hogy kivel került össze.


Még egyszer bocsi, hogy ezzel untatlak titeket, csak jól esik kiírni magamból. Azért is nem írtam ilyen sokáig, hogy ne fárasszalak titeket, meghát mert úgymond megígértem egy embernek. De aztán úrrá lesz rajtam az elkeseredettség, és úgy döntök, nem érdekel, írok. Ennyi nekem is jár. Ha meg nem tetszik egyeseknek, mármint nem rátok gondoltam, hú, nekem se tetszik/tetszett nagyon sok minden.

Be is fejezem, nem írok kisregényt. És ilyenkor mindig megfogadom, többet nem írok e témával kapcsolatban, aztán meg ki tudja. Jobb hangulatomban így gondolom, aztán felbosszant valamivel a férjem, és mégis írok. Egyszer így, egyszer úgy gondolom...


Móni

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Én is keveset jövök, olvasni szoktam, de mivel későn ülök itt, mire írásra kerülne a sor, elfáradok.

Móni
Egem személy szerint cseppet sem zavar, ha írsz az érzéseidről! Nem is kell konkrét történéseket ide a topikba, mert az rád tartozik, de azt jó tudnom, hogy hogy van a kis lelked! Már nagy lépést tettél előre, tudod-e? Nekem sem tisztem minősíteni a történteket, de azt szeretném leírni, hogy a férjed szerintem elég gyerekes gondolkodású lehet, ha ennyire a játék rabjává tud válni, és a család sem szent a számára! Orvosi segítségre lenne szüksége! Csak sajnos mire helyrejönne, te már biztosan nem fogadnád vissza, mert a történtek nem visszafordíthatóak.
NA szóval nagy lépést tettél már előre, arra gondolok, hogy rájöttél, a bizalom nem állna helyre sosem, hogy nem is vagy már biztos benne, hoyg visszafogadnád, és hogy jobbat érdemelsz! Ezek mind mind rendkívül erős lélekre vallanak, nagyon hamar sikerült reálisan képbe kerülnöd, és én drukkolok neked ahhoz, hogy továbbra is ilyen remekül haladjál! Valami hihetetlen borzasztó érzés lehet, hogy mindent kirántottak a lábad alól. Férj, kistesó, munkahely, lakáskérdés... De ha tényleg ilyen ügyesen kezeled a dolgot, mint eddig, hidd el, hamarosan meglesznek a megoldások is a sok kérdéses problémára! Szívből ezt kívánom neked, és gyere, öntsd ki a szíved máskor is, ha cask picit érzed magad jobban tőle, már megérte!!!!!!!!!!

Kóbor
Köszi a linket, szoptatasert.hu-t már olvastam! Nem szedek semmilyen cseppeket sem, csak elevitet meg vasat, és a homeós urtica u. CH5-t. Sajnos a tejem nem több :(

Lányok
Kérdezni szeretném a homeopátiás urtica urens Ch5-tel kapcsolatban, hogy hoyg szedjem? Tudom, hoyg kúraszerűen kell, de nekem sajnos nem lett több a tejem, egyszerűen stagnál ezen a napi 20-30 ml-en :( Ezt fejem, fagyasztom, de ha már nem több, legalább ez maradjon meg, míg valami történhet. Szóval szedjem végig a kúrát, aztán pár nap szünet és újból? Vagy váltsak egy olyanra, amit egyfolytában lehet szedni? Nem nagyon vagyok otthon a homeós cuccokban, jól jönne a tanácsotok! Köszönöm szépen!

ROLIRÓL: a hét elején volt egy kis ijedtség, mert a súlya váratlanul 1520 gr-ról visszaesett 1 nap alatt 1460-ra. Nem tudtuk, miért. Persze, lehet egy nagyobb adag széklet, de ekkora esést még az sem produkált. 4 napig majdnem állt a súlya, nagyon minimálisan emelkedett, majd tegnapra érte el újból az 1520 gr-ot. Ma már 1560 volt :lol: Meg is dícsértük, hogy mennyire ügyes! Na szóval megtudtuk, hogy a héten elkezdték neki adni a vízhajtót, ez okozta a súlyesést, álítólag ez normális a pocakban is, hogy ilyenkor gyarapszik a súlyuk ugye leginkább, és csökken a víz a szervezetükben. A héten volt tüdőröntgenen, szemorvosnál és UH-n is. Minden eredménye megfelel Roli korának, semi kóros elváltpzás nem látható, és ez rendkívül jó hír! A héten tudtuk meg azt is, hogy sajnos nagyon kevés anyatejet kap, mert alig kap a klinika ilyet, úgyhogy tápszert eszik a drága, de azt nem hányja ki, igen jól bírja. Az adagjait szédületes ütemben növelik, átlag 2-3 naponta. Míg hét elején napi 12-szer kapott 20 ml-t, ma már 11x30-at kap :lol: És többször etetik cumisüvegből, persze nem a teljes mennyiséget, mert abban nagyon elfárad, de 10-15-öket megszik úgy, és a többi megy a szondán. Rendkívül jól bír minden beavatkozást, semmi hiszti, semmi sírás! Egyedül a kajáért sír, mitn ma is pl. és a héten már láttuk máskor is, hogy kajaidejét nem bírja kivárni, előtte fél-1/4 órával már szabályosan sír :) És 2 korty tej után elvágták a sírást, és békésen eszik tovább, majd a kaja végén rövid időn belül elalszik :lol:
Ma nagy nap volt! ÉN TETTEM TISZTÁBA! Egyébként is talán életemben először pelenkáztam babát, pláne ilyen pindurkát, de hogy a sajátomat tehettem tisztába, ez annyira csodálatos volt! Persze a nővér ott volt és segített, mert nekem ez még szabad környezetben sem lett volna egyszerű, nem hogy a zárt inkubátorban, ahol 2 lyukon kell a kezemet bedugni. És utána hőt is mértünk a popsijába, és akkor sem sírt, egy hangja nem volt végig, csak csendben nézelődött! Kibontott fenékkel eresztett egy pisit is :) Hát írtó büszkék vagyunk rá! Már nem a pisi miatt :wink: , hanem mert sosem panaszkodnak rá a nővérek, és mert ilyen jól tűr mindent, ami vele történik! Mostanában sokat simizem, és biztosan érzi, hoyg anyucija macerálja (persze csak ha nem alszik, hanem nézelődik). Egyedül az orrszondával nincs kibékülve újabban, naponta 2-szer biztosan kitépi, na az nem jó látvány, amikor épp ott vagyunk, de sajnos ezt még el kell viselje egy darabig :(
Ja és ma vittünk be neki egy macit is :) Amikro visszatartáson voltam, a férjem vett nekem egy édes kismackót, elneveztük "majdnem szülünk" macinak, és ezt a macikát vittük be neki ma, hogy ő is vigyázzon rá :) Azt mondta a nővér, hogy beleteszi egy streli zacsiba, és akkor be lehet tenni az inukubátorba :) Nagyon örültünk neki, egyben irigyeljük is a macikát, mert ő mindig Rolival lehet, mi meg nem :) De megígérte, hoyg minden nap elmeséli, mi történt :) Mármint a maci :)
Mi is votl még... ja igen! Ma amikor ott voltunk, is kapott cumisüvegből enni, és rendesen megfogta a kis kezével az üveget!!! Pechünkre ezen a nagy napon elfelejtettük elvinni a fényképezőgépet (most először), úgyhogy ez csak férjem telefonján van megörökítve.
Babanet album még nincs kész ígéretem ellenére, de nem felejtettem el!!!!! Ne haragudjatok!

Jó éjt mindenkinek! És írjatok! :)

Puszi

Tündi
tündi30
 
 


Tündi
Annyira jó olvasni, amiker írsz Roliról :D Olyan kis ügyes, okos és erős baba :lol:
Én imádtam a koraszülött babákat (oké, magamnak nem kívánom), de tényleg mind olyan tündi-bündi, picik, nyugodtak, sokkal könnyebb velük, mint időre született társaikkal :D Én, ha már jól voltak, inkubátor nélkül, és főleg éjszaka volt időm, órákig a kezemben babusgattam őket :lol: Volt egy szintén 33 hetes ikerpár, akik közül a Bence volt az én nagy-nagy szerelmem :lol: , mikor jó sok hét után hazamentek, az ő nevében az anyukájától egy szál vörös rózsát, ikertesójától egy sárga rózsát kaptam :lol: Nagyon jól esett :lol:


És köszi, amit írtál. Jól esett. Csak gondban vagyok ezzel az írás dologgal. Ha nem írok, rossz, mert jól esne kiírni magamból. Ha meg írok, a ribanc meg a férjem akad ki, na nem mintha zavarna, de én nem szeretnék olyan gonosz lenni, mint ők.
Viszont, elegem van ebből az érzelmi zsarolásból. A tesóprojektről való írást is azért kellett itt megszüntetnem, mert a liba innen értesült róla, jól ki is akadt. Csak akkor én ezt még nem tudtam. Jó, oké, nem írtam többet róla, max. 1-2 embernek priviben.
Erre kiderül, a nő miatt volt tilos írnom.
Most pedig megint. Azért ne írjak, hogy a nőt kíméljem??? Na nem! Szabad ember vagyok, azzal és arról beszélgetek, amiről akarok. A férjemnek nem kötelességem elszámolnom arról, hogy mit teszek. Neki aztán pláne nem. Átvert, megalázott, becsapott, itt hagyott, na nehogy már ő mondja meg, hogy mit illik és mit nem.
Mindegy, szót sem érdemelnek többet, megtalálta a zsák a foltját...sokáig nem húzzák.


Még Titóról akartam írni.
Biztos írtam már, hogy elképesztő szeretet-rohamai voltak már régóta, puszi-puszi, ölelgetések, nekem is, és az apjának is.
Mióta viszont az apja lelépett, szinte már kóros méreteket öltött. Nem túlzok, 5-10 percente puszilgat, ölelget, úton-útfélen, mosogatás közben, öltözködés közben, evés közben, mindegy neki, ahol csak ér, kezem, lábam, hátam, puszi és ölelés mindenhová, közben pedig a világ legszebb mondata: "Tito szejeti anya!" :D
Még az alvás is nehézkes, mert min. 10-szer kell odamennem hozzá, még egy puszira, meg még egy "megszejetem anyá"-ra, a déli alvásnál pedig álmában, miután elaludt a kezemben, és én meg felállok vele, hogy betegyem az ágyába, álmában megpuszilja a vállam :lol:
Reggel is első dolga megszeretgetni.
Tényleg, elképesztő jól esik, olyanok vagyunk, mint egy szerelmespár, még az utcán is a kezemet csókolgatja (kivéve ha éppen nem huligánkodik, stb.), csak aggaszt, hogy pont azóta öltött ilyeneket ez a szeretet-dömping nála, mióta az apja lelécelt. Úgy érzem attól fél, hogy én is elmegyek. egyszer-kétszer reggel, ha nem mentem azonnal, szólt is, hogy anya elment, anya eltűnt. Így naponta ezerszer elmondom nek, anya sose megy el, anya mindig itt lesz. Mégis, amint másra hagyom, pl. anyumra, akit már újból imád, mint régen, olyan éktelen sírásban tör ki, hogy csak na. Már rettegek előre a munkától, holnap, holnapután megyek, de mindig kegyetlen sírásba torkollik, mire anyósomnál hagyom.
Szerintem attól fél, hogy úgy ahogy az apja is egyik pillanatról a másikra itt hagyta, úgy egyszer majd én is itt hagyom. Mondanom se kell, ez SOHA nem történik meg. De rossz tudni, hogy a gyerekem tart ettől, nem érzi magát biztonságban, hála az apjának...ezt is köszönjük neki...


Babus

Kép
babus2005
 
 


Móni
Kristóf nagyon érzi, hogy valami gyökeres változás állt be a családba, és bár pontosan még biztosan nem érti, de ennyi épp elég ahhoz, hogy ahogy írod, ne érezze magát biztonságban, és álandóan attól féljen, hogy egyszercsak te sem mész érte. MÉg kell neki sok idő, mire megérti, hogy anya nem megy el soha, anyára számíthat! Addig még lesznek szívszorító pillanatok, mert apja helyett apja nem lehetsz sajnos. De az adjon neked mindig erőt, hogy ő számít rád, szüksége van rád, veled akar lenni, hiányzol neki! Ő fog sok nehéz helyzeten átsegíteni, mert érte érdemes küzdeni, továbblépni, és idővel rendezni a rendezetlent. Menni fog, én hiszek benned, bízom benned, de sokkal fontosabb, hogy a kisfiad is!

Roliról: ma 2-szer is voltam nála, délelőtt és délután is. Egyszer sem votl szonda az orrában, mert kitépte :) Szerintem már nagyon cumisüvegből akar csak enni, siet haza, mint eddig is :) Tegnap is irtó ügyes volt, és ma is! Már elérte az 1610 gr-ot!!! :lol: És mától 3 óránként kap enni, napi 8x40 ml-t :) Ma délután is én tettem tisztába, ismét egy hangja sem volt közben, és kaja előtt mélyen aludt, kibírta addig, nem sírt érte :) Irtó büszke vagyok rá! Délelőtt hason fekve picit sirdogált amikor odaértem, de simiztem a fejecskéjét, és teljesen megnyugodott, el is aludt szépen. Olyan fantasztikus érzés látni, tudni, hogy érzi, ha ott vagyok, tudja ha én simogatom, és megnyugszik tőle. Ezt el sem tudtam képzelni idáig!
Depresszióm múlóban, Roli sok erőt ad, hogy ilyen szépen fejlődik. Annál nem lenne nehezebb, ha azt látnám, hogy ő nem érzi jól magát az inkubátorban, kórházban. De jó a rosszban, hogy nem így van.

Hahó anyukák! :) Hogy vagytok?

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Csak gratulálni tudok a kis Rolinak! Nagyon szépen fejlődik. :D Nemsokára már haza is vihetitek. És akkor csak győzzed pelusozni. :lol: Te hogy vagy? A sebed már helyrejött?

Babus!
Kitartás! Engem se zavar ha kiírod itt magadból az érzéseidet. Ha könnyít neked írj sokat. Ha elég erős vagy a gondokra lesznek megoldások és még egy sokkal jobb emberrel is összehozhat az élet. Remélem napról napra jobbal leszel.

Rólunk!
Jól vagyunk, csak ezt a meleget nagyon szarul viselem. :? A munka rengeteg, már alig vagyok együtt a lányommal. Szegény már ha sírni hall egy gyereket, rögtön mondja, hogy szomorú a kis fiú,az anyukája elment. Úgyhogy biztos megrázza hogy sokszor otthagyom a barátnőmnél amig dolgozom. Pedig fülig ér a szája ha mondom hogy megyünk hozzájuk, és sokszor sírva jön el, mert maradni akar. Ott van neki egy korabeli játszópajtás és imádják egymást. :lol:
Talán szeptembertől kicsit jobb lesz neki, mert a nagyija fog vigyázni rá, viszont akkortól, már minden nap 4 órába dolgozni fogok.
A jó hír hogy holnap átvehetem az új autómat, így vége a gyalogos életnek. :lol: Nagyon örülök neki.

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 




Sziasztok :lol:

Annyira nagyon meleg van,hogy már alig birjuk Viktóriával :cry:
Napközben csak kis bugyiban szaladgál :lol:
De éjszaka is simán el lene benne,de hát neki még kell a pelus éjszakára :roll:
Nagyon sokat iszik gyümilevet,de nem akarja még mindig meg inni a vizet :cry: ,nem tudom mi lesz igy vele :?:
Ő,mindig azt mondja,hogy a vizben pancsizni kell,és kiköpni nem meg inni :oops:
ha szomjas akkor csak a tea,vagy a gyümölcslé :roll:
hát nem tudom...... :wink:

Babus 8)

Nyugodtan ird le ami a kis szivedet nyomja,mi meghallgatunk téged.
Azzal meg ne foglalkozz,hogy a kis "liba" olvassa :wink:
Róla meg van a véleményem,hogy egy milyen nő az aki belemászik egy 10éves kapcsolatba,és ráadásul ott van egy 2,5 éves gyerek is.
Hát van pofája egy ilyennek,mért nem tudott magának egy olyat keresni aki független :?:
És még tette előtted mindig a szépet-és a jót.
Elmegy mostmár a fenébe...........
Remélem hamarosan vissza üt rá az, amit veled csináltak.
De sztem nagyon közel van már az a nap
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok

Tündi
Annyira szuper, hogy minden ilyen jól alakul :lol:



Rólunk:
Aranyosak vagytok, hogy nem utáltok azért, mert sokat lelkizek itt :)

Edina
Úgy lesz, ahogy írtad. Már anyósom is mondott dolgokat, amit a fiacskája mondott neki :lol: :lol: :lol:
De többet nem is foglalkozom ezzel a témával, most már érzem, meg fog oldódni a dolog, mindenki azt érdemli, amit kap.
Én pedig úgy döntöttem, mégsem mondom le a jövő heti Balcsis nyaralást Kristóf keresztanyukájáékkal, Titó miatt, így vasárnap estétől nem leszek, nem tudom hány napig, amíg Titó bírja :D
Biztos nehéz lesz, egyedül egy gyerekkel, de megoldom... :lol:
Bár addig azért majd még írok :)


Móni

Kép
babus2005
 
 


Ja, még valami.
Anyósom úgy tudja, mégis lepasszolják a ribanc fiát egy táborba, gondolom a hülye picsa mindent bevet, hogy a férjem kedvében járjon :lol: Azt hiszi, 1 hét kettesben, gyerek nélkül megoldás mindenre :lol: Annyira hülye :lol: :lol: :lol: És aztán hová teszi a gyerekét? Komolyan elvette az eszét a szerelem :lol: Ha csak icipici esze lenne, rég rájött volna, miről szól ez az egész :lol: De egy agyatlan nőtől mit várunk :lol:

Figyelitek, egyre több a mosolygó smile a leveleimben, ez a káröröm jele :lol: :lol: Hiába na, tényleg a legszebb öröm a káröröm :lol: :lol:

Móni

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok :D

Nagyon eltűnk mindenki, kiírtottam a topikot... :(

Azért elbúcsúzom, holnaptól a Balcsinál leszünk, ha minden jól megy vasárnap este jövünk, ha nem, korábban. Biztos nagyon nehéz lesz egyedül Titóval, dehát érte mindent :D


Végül, másvalakihez is lenne egy búcsúmondatom:

"Kedves" ribi!
Örömmel tájékoztatlak, hogy többet NEM írok rólad se rosszat, se még rosszabbat, se semmit. Na nem miattad.
Döntöttem, és szívességet teszek valakinek...
DE, és ez a lényeg, egyet tudnod kell, minden egyes szó, amit idáig leírtam, az IGAZ. Úgy volt, úgy van és úgy is lesz minden, ahogy leírtam!
Hármunk közül nem én vagyok híres a hazugságaimról és arról, hogy zsinórban hazudozom, titkolódzom, nem én gyakoroltam 2 éven át mindezt. Valaki más űzi ezeket mesterfokon!
Ne mondd majd utólag, hogy nem figyelmeztettek! Hülye vagy, nem is kicsit ,és azt kapod, amit érdemelsz!
De, ez volt az utolsó, amit neked írtam.
Mostantól kizárólag Kristófról és a topiktársaimról fogok írni!
Minden "jót"!!! :lol: :lol: :lol:


Többiek pedig ne hari, de ennyivel még tartoztam a tyúkeszűnek, de mint írtam is, ezennel befejeztem. Ez a topik nem erről szól, hanem, csodaszép babákról és gyerkőcökről:lol:


Móni

Kép
babus2005
 
 


Babus!

Nagyon remélem, hogy szuperul fogjátok magatokat érezni Balcsin és Te egy ügyes jófej karakán kis csajszi vagy, nem féltelek, sőt felnézek rá, hogy viszonylag jól viseled a dolgot!!!!

Remélem férjed még esetleg időben észhez tér, olyan helyesek voltatok együtt és egy kis gyerek nagyon be tud zavarni némely kapcsolatba, hátha csak ez volt a baj és rájön, hogy veletek jó!!!!

Nálunk ég változatlan a helyzet, nem vagyunk újra együtt, de megmondom őszintén, lehet nagy hülyeséget csinálunk ezzel a húza vonával.......

Kár értünk is.....nálunk tutira a sok házépítés, műhelyépítés, férjem munkája+ Lívike érkezése tett be ami kapcsolatunknak.
Imádjuk őt csak nekünk úgy látszik nehezebben ment az átállás, mert mindkettenm iszonyatosan független, szabadságszeretőek vagyunk és ugye a családi élet azért nem erről kelljen hogy szóljon......

Meg nagyon elhidegültünk egymástól, utóbbi 1 évben csak vitatkoztunk:(

Többiek!

bocsánat az OFF-ért megint!

Puszi Csajszik!

Mea
mea
 
 


Tényleg Csajok!
Hogy bírjátok ezt a hőséget???
Mert mi egyáltalán nem:(((((

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Móni
Idő miatt biztosan, de remélem, azon túl is jól fog telni a nyaralásotok!!! Kívánom ezt tiszta szívből!
A többihez nem tudok mit fűzni, most nagyon erősnek tűnsz, bízom benne, hogy ez nem csak innét látszik így! AZért tudd, hogy ha mégis kell szívet kiönteni, ide bármikor...!

Mea
Igen, kár értetek is, de nagyon! Az furcsa számomra abban amit most írtál le, hogy szabadságvágy meg átállás és hogy családi kötöttség.. szóval hogy Lívikének, mint mindkettőtök által akart, vágyott álom teljesülésének éppen hogy össze kéne tartania benneteket. De hát csak ti tudjátok, mi, hogy és miért történt. Én csak sajnálom, hogy megint egy család széthullik :( Nektek azt kívánom, hogy szintén mielőbb megoldás szülessen a helyzetre, és van még időtök bőven újra boldognak lenni, reméljük, tartósabban!
Meleget már én is nehezen bírom, pedig amúgy az átlagosnál jobban. Itthon megy a klíma mikor itthon vagyunk, különben már hőgutát kaptam volna a tizediken :) Éjjel meg szellőztetés van, hátha némi kis kósza szellő felfrissíti a levegőt :)

Mesélek picit, illetve félek, nem tudok picit mesélni ;)
Roli továbbra is remekül fejlődik, gyarapszik :) Mai napon 1840 gr, tehát már majdnem fél kilót hízott :lol: Rettentő ügyes, nagyon büszkék vagyunk rá! Már csak 3 óránként kap enni, és 45-50 ml-t. Sajnos még mindig orrszondán keresztül, és az üröm az örömben az, hogy ma átvitték másik kórterembe, mert kevés volt már hoyg a légterébe ment a csövön az oxigén, most sajnos oxigénbúrában van a fejecskéje, mert állandóan esett a szaturációja. A hasonló súlyú babák már korábban rendszeresen kapják a kaját cumisüvegből, Rolika sajnos nem, az oxigénprobléma miatt. Most az van, hogy megint vizsgálatok :( Vettek tőle vért ma, még nem tudom az eredményt, megnézik, nem-e valami kezdődő fertőzés vagy gyulladás okozza a légzéselégtelenséget. Ha igen, akkor kezdődik az antibiotikumozás :cry: Nem hiszitek el, amikor mentem be hozzá délután (mert délelőtt is voltam, de akkor még a hízlaldában volt), és meglátam, elkezdtem sírni, és 1,5 órán keresztül alig bírtam abbahagyni. Túl az aggódáson, és ilyesmiken, a fejecskéje tetejébe szúrták a kanült, és le van ragaszta. Hát komolyan mondom, most is összezorul a torkom ahogy magam előtt látom... Szívszaggató látvány!!!!!!! Anyaként a 3 hetes babámat így látni! De ő csak aludt... Nyugodtan, békésen, és amikor meghallotta a hangomat, elkezdett mosolyogni, többször is, mintha semmi sem történt volna! Ilyenkor, meg ha az jut eszembe, mennyi mindenen ment már keresztül a klinikán, valahoyg képtelen vagyok ésszel felfogni, hogy képes mégis mosolyogni, nyugodtnak maradni, és elviselni mindent amit tesznek vele, szinte hang nélkül! Persze amikor szúrkálják biztos sír, de szerencsére azt én nem láttam sosem, mert már azt sem bírom nézni, amikor az orrszondáját ledugják, pedig tudom, hogy azon kapja a tápszert, és nem fáj neki, max kellemetlen. A napokban azon is felkaptam magamban a vizet, amikor bejött a doki a kórterembe (öreg, mogorva, hideg orvos), és ahogy esett Roli szaturációja, erősen megpöckölte a talpacskáját. Jó én tudom hogy ilyenkor meg kell mozgatni erősebben, úgy értem nem simogatni, hanem kizökkenteni, hogy vegye a levegőt jobban, rendesen, na de mért kell neki fájdalmat okozni? Persze, hogy elpityeregte magát! Na akkor is anynira sajnáltam! Mert amúgy nem sírós baba, evéstől evésig alszik, csak néha nem bírja ki következő kajáig és akkor picit sirdogál, de amint leér a pocakba a tápszer, már el is hallgat, picit még nézelődik, és hamarosan elalszik. Egyszerűen egy tündér baba! És csak remélni tudom, hogy már túl sok megpróbáltatás nem áll előtte, mert ha ilyen szépen gyarapszik, akkor súlya miatt hamarosan hazaadnák. Persze inkább maradjon bent 1 héttel tovább, minthogy itthon legyen valami probléma. Ja, meg mikor megláttam a fejecskéjében a kanült, az is eszembe jutott, hogy én a büdös életben nem lennék csecsemős nővér, de intenzíves meg pláne nem! Képtelen lennék megszúrni egy babát a fején, és egyéb helyeken, vagy bármi olyan beavatkozást tenni, amit tudom, hogy fáj nekik. Még akkor is, ha ez szükséges. Iszonyú.... És akkor hol vagyunk még attól, hoyg Rolika minden etetéskor cumisüvegből kap enni és én naponta 3-szor bemehetek megetetni! :( Telik az idő, mégsem érzem, hogy hamarosan ez is megtörténhet. Pedig bizakodom, nagyon!
A mai napot leszámítva amúgy nem depiztem már viszonylag régen, remélem, holnapra ez is elmúlik, nem sírva akarok a kiafiamhoz bemenni, amikor ő mosolyog.
Tejkérdés: már 5. napja elektromos mellszívóval fejek 3-4 óránként, csak az éjszakai marad ki, de este későn fekszem és reggel korán kelek (ezért aztán túlzottan pihent sem vagyok) fejés az utolsó tevékenységem és reggel az első is. De sajnos nincs több tejem így sem, és a homeós bogyó hatására sem :( Van amennyi volt is, napi 20-30 ml :( Ezt lefagyasztom kis pohárkákba, és majd itthon Roli megkapja. Csak azt nem tuodm hogy fogom bírni, hogy Roli kapja a tápszert, megetetem, büfi, stb., és még emellett fejjek is... Akkor gyakorlatilag nullát fogok aludni, mert a fejés is eltart 30-45 percet. Nulla alvással pedig nem sokáig marad meg ez a pici tejem :( Nem tudom, hogy lesz :( De próbálok nem aggódni ezen, egyenlőre megteszem amit tudok.
Babanetes album még nincs, majd egyszer elkészül.. :)

Jó éjt!

Tündi
tündi30
 
 




Sziasztok Csajszik :lol: :lol:

Láttom enyhén kihallt a topic,gondolom mindenki vlahol pancsizik :?:
Jól teszitek,ilyen meleget csak a vizben lehet elviselni 8)
Nekünk is áll az udvaron a nagy medence,Viktóriával én is csobbanok egyet :lol: :lol:
Imádja a vizet,csak ezt a nagy meleg nyügössé teszi :roll:
Olyanokat tud hisztizni ha vmi nem ugy van ahogy ő akarja,hogy szinte alig ismerek rá,hisz nála már rég nem jelentkezett a hiszti :shock:

Mea :lol:

Sajnálom,hogy nem javul a helyzet,pedig álltalában egy gyerek "összeköti" a szülőket,nem pedig szétvállasza :cry:
De sztem sem érdemes CSAK a gyerek miatt együtt maradni,mert akkor álltalában ő sinli meg.
Csak fájdalmas,és nehéz elvállni attól akit egykor szertettünk :cry: :cry:

Tündi :lol:

Mikor vihetitek haza Rolit?
HA milyen sulyban lesz??
Tejcsi miatt ne legyél szomorú,amennyit tudsz fejjél le,és tedd a fagyóba.
ÉS ha majd otthon lesz Roli akkor add neki oda.
A tápi is nagyon jó neki,jó az nem anyatej de láttod,hogy szépen hizik,és milyen kis erős kisfiú.
Nyugi,nyugi,nyugi hidd el a tejcsinek is ez tesz jót ha nem streszeled magad.
Képeket nem csináltál azóta róla??
Biztos nőtt már azóta sokat.
Puszi

Rólam :roll:

Ugye megfogadtam,hogy nem fogok hőmérőzni.
Na,ez nem jött be.
Most egy másik oldalon is vezetem a hőmet.
Most hüvelyben mérek, de most is nagyon alacsonyka a hőm,és egyik sem akarja megadni azt a fránya PÉ-T :twisted: :twisted:
A mult hónapban a 13cn-ra tette a pé-t. Most ugy éreztem,láttam,hogy most a 11cn-volt de még eddig ne tetet be a Ferty a pé-t

:cry:

Felteszem hátha ti többet láttok??

Kép


Nicol :lol:

te hol tartasz??
Vagy te most nem hőmérőzől :?:
Ha tudod dobd fel a tiédet is:

Puszi mindenkinek

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina
Ebből a görbéből én sem mondanék PÉ-t sajnos :( Ugyanis nem ment fel a hőd, a 36,6 nagyon kevés. Lehetséges, hogy volt tüszőrepedésed, de akkor a sárgatest nem termel elég progit a hő emelkedéséhez. Viszont ha korábban nem volt progihiányos problémád, akkor nem hiszem, hogy most lenne, illetve reméljük, hogy most sincs! De annak a hőnek csak feljebb kéne mennie. Pláne, hogy csak 36,4 és 36,6 között mozogsz.

ROLIt 2000-2200 gr körül hozhatjuk haza, ha addig rendeződik ez az oxigén problémája, és rendbejön a tüdeje. Ha nem, akkor addig mindenképpen maradnia kell. Lehet, hogy nekem nem is kell majd bejárnom etetni napi 3-szor, mert mire erre sor kerülne, bőven eléri a kívánt súlyt, rendbejön és már adják is haza :)
Egyébként ma 1810 gr :) Doki szerint az állapota kielégítő, ma már nem volt rajta az oxigénbúra, csak az oxigéncső ment, és teljesen jó volt a szaturációja. Szóval bizakodunk, erős kislegény :)

It végre van egy kis lehűlés, most éjjel lehet majd igazán jót aludni :) Na nem mintha eddig nem tettem volna, de már nekem is sok volt ez a nagy hőség :)

Jó éjt!

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!

Igyekszem gyors lenni, bar amik tortentek itt a topicban, nem lesz egyszeru valaszolni mindenre!

Eloszor is Tundinek nagyon nagy gratula a kis Rolihoz meg akkor is, ha nem minden ugy sikerult, ahogy tervezted.
Sajnos en nagyon jol tudom min mesz keresztul, mi is ujszulott intenziven kezdtuk Mateval a "kozos" eletunket es tenyleg nagyon megterhelo az egesz. Szornyu latni a rengeteg drotot es tut a babakban es kozben megprobalni pozitiv maradni! De nem szabad feladni, neked kell a legerosebbnek lenned most, es aztan ez igy is marad egy eleten at :)
Naqgyon szepen gyarapszik Roli baba es ez a lenyeg! Kitartas, hamarosan otthon lesz es folyamatosan nyomorgathatod. A fejest es etetest pedig meg fogod tudni oldani, mert nem lesz mas valasztasod. Es valoszinuleg nagyon faradt leszel es lehet, hogy neha azt erzed, hogy most mar nem birod tovabb alvas nelkul, de akkor jon egy mosoly Rolitol, egy kedves szo a ferjedtol es te tovabb tudod csinalni az egeszet!
En most mar hetek ota nem alszom 3-4 oranal tobbet ejszakankent, azt is tobb darabban, de egy anya nem adhatja fel! Es te sem fogod, en tudom jol! Minden megoldodik valahogy egyszercsak es nemsokara mar csak egy emlek marad ez az elso nehany szomoru het ...

Babus, Mea!
Szornyu, hogy mik tortennek veletek is! Babus, legy buszke, ez a legfontosabb! Nem ismerem teljesen a szitut, sot szinte egyaltalan nem, de ha nem muszaly szerinem inkabb nelkule, mint vele tervezd az eletedet! Sokkal jobb embert erdemelsz egy iylen felelotlen alaknal!
Mea, megertem, amit irsz, de szerintem csak az elso 1-2 ev ilyen nehez egy gyerekkel, utana mar ujra szabadok lesztek. Ne hagyd, hogy ez tegye tonkre a kapcsolato! Egy kapcsolatert meg kell dolgozni, tessek megbeszelni a problemakat es nem struccpolitikat folytatni! Irgumburgum :lol:

Mi egeszen jol vagyunk, bar en is hullajelolt vagyok. Mate a szokasos aktiv eletet eli, ahol engem szeretne 24 oras asszisztensenek, Maja tunderi, sokat alszik es eleg jol eszik, de o is folyamatos asszisztenciat kivan es tenyleg szet szakadok, ugy erzem. 2 gyerek mellett a fozes, bevasarlas, rendrakas, mosas, irrealis elvarasok. Nagyon felek az osztol, mi lesz, ha tenyleg egyedul leszek egesz nap a 2 gyerekkel. Lehet, hogy Matet ezert fogom bolcsibe adni, mert kulonben megbolondulnek!

Tejem meg lenne, de Maja mar 2 hete nem hajlando meginni. A hetvegen meg is jott, gondolom ezt erezte ez a pindur. Ugyhogy marad a tapszer, es ehetne mar oszibarackot, de utalja, ugyhogy nem tudom, hogyan tovabb. Ma kapja meg a 3 hos oltast, majd megbeszelem a dr nenivel, mi legyen?

Edinka, Nicol,
hajra hajra!!!

Judit,
hogy birod a megprobaltatasokat?

Most gyosan ennyi, mindenkinek sok puszi!
vanda72
 
 


Sziasztok!

Edinka!
Ebben a hónapban nem hőmérőztem, de a 16. napon azért mértem egyet és az 36.6 volt, tehát akkor még nem volt pé-m. Az ovus tesztek is negatívak voltak. Ha szeptemberig nem jön össze, akkor irány a doki, akkor már lesz itthonsegítségem, így könnyebb lesz.

Vanda!
Örülök hogy jelentkeztél! :D Kitartás a sok éjszakázáshoz! El tudom képzelni milyen nehéz két gyerekkel, amikor néha eggyel is nagyon sok a meló!

Tündi!
Nagyon szurkolok a kis Rolinak! Nagyon szépen gyarapszik! :D

Mi jól vagyunk, a meleget mi is nehezen viselük. Voltunk a hétvégén pár napot Balcsin is. Az egész jó volt. :D Igaz a vízbe Vivi nem akart belemenni, de a kis csónakjában nagyon szeretett utazni.

Nikol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Vanda
Én is örülök, hogy írtál, és hogy a hullajelöltségen kívül jól vagy, jól vagytok! :) Nagyon köszönöm amiket írtál nekem! Igazad van, sosem lehet feladni egy anyukának, igyekszem, igyekszem :) Nem is emlékeztem rá, hogy Máté is kórházban kezdte. Mi is volt (röviden)?

Nikol
Akkor kitartás még szeptemberig, akár össze is jöhet addig! :)

Rolika ma ismét elérte az 1840 gr-ot, visszaszedte, amit a vízhajtó miatt leadott, nagyon ügyes :) Jól van amúgy, a fejecskéjéből kivették a kanült, ennek örültem a legjobban! Oxigén még megy természetesen, de nem is fogják egyik napról a másikra elzárni. Türelem, türelem... ;)

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok! Én is bejelentkezem, hogy élünk még... Péntek, szombat, vasárnap egész nap strandoltunk, egyedül vízben lehetett bírni ezt a kánikulát. Ha minden jól megy, apa holnap is szabin lesz és folyt. köv. Szóval szinte alig netezek, inkább csak esténként.

Tündi :) Nagyon örülök, hogy Roli ilyen ügyes kisfiú, remélem hamarosan végre együtt lehettek!

Edinka :) A görbe alapján én sem tudnám megmondani, mikor volt (ha volt egyáltalán pé-d). :(

Vanda :) Örülök, hogy jelentkeztél! Elhiszem, milyen fárasztó lehet két kisgyerekkel, ügyes vagy, hogy így bírod! Mátéval meddig voltatok az intenzíven?

Babus :) Érezzétek jól magatokat a nyaralás alatt, remélem Kristóf és a te lelkivilágod is minél hamarabb helyrebillen! Kristófnak utólag is nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Ezvicc :) Ti hogy vagytok?

Kóbor :) Remélem meggyógyultatok már!

Magunkról akartam még írni, mert ide még nem írtam meg, hogy megjártuk a haematológiát, ahol kiderült, hogy Kristófnak sajnos enyhe B típusú haemophiliája van :cry: :cry: Tennünk egyelőre semmit nem kell, kaptunk egy kiskönyvet, amivel azonnal ellátnak a gyerekklinikán, ha baj lenne, meg egy listát a gyógyszerekről, amiket nem szedhet. Mit mondjak? Kicsit dühös vagylok, hogy mindez nem a műtét előtt derült ki :evil: :evil: :evil:
A jó hír pedig, hogy találtunk olyan lakást, ami a környéken van és nagyon tetszik!!! :D

Szép napot mindenkinek!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timika!
Elhiszem, hogy boszantó, de szerencsére nem lett belőle nagyobb probléma, és legalább tudtok róla!Mert ez azért fontos, ha neadj isten
vmi olyan gyszert kéne szednie, amitől baj lehet.
Lakáshoz gratula, mi is nézelődünk most, de sajna nagyok az igényeink, és tudjuk, hogy álmaink háza bizony sok 10 millióval kerülne többe,mint amennyi pénzünk van, úgyhogy mindenképpen megalkuvás lesz.De most találtunk egy elfogadhatót, árban nagyon jó, jó helyen is van, csak 2 szobás.De majd látjuk mi lesz belőle, nagyon fel is kell újítani, amit viszont nem bánnék. :wink:

Tündi!
Igen, türelem, türelem, már nem soká mehettek haza! :D

Vanda!
Hát elhiszem, hogy nem könnyű 2 gyerekkel, én is akkor csinálom a dolgaimat, amikor Emili alszik.(mint most is :wink: ), de reggel 8 óta csináltam eddig,most pihi van.Szerencsére az én lányom szereti a barackot, meg minden gyümit, de csak az üveges Hippeket, amit én turmixolok az kifordul a szájából :evil: :(
Kitartás!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!

Mi van a bloggal?

tjuca
 
 


Juca!
Nyári szüneten van 8) :lol: De majd pótolom.Köszi ahiányolást, nem is tudtam, hogy szoktad olvasni :D Mostanában örülök, ha ide be tudok nézni, anniy dolgom van, ma is egész nap takarítottam, ha Emili meg ébren van, vele játszok.Nagyon anyás. 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Tündi,
nagyon szépen gyarapszik Roli, éljen! :) Drukkolok továbbra is, hogy mihamarabb hazamehessen! (El sem tudom képzelni, milyen lehet nektek nélküle... De az nagyon jó, hogy ilyen pozitívan állsz hozzá, ezt biztosan Roli is érzi, és még jobban igyekszik hazamenni veletek! :) ) A tejci meg majd úgyis gyarapszik, ha Rolika szívja, nem a mellszívó! :) Fejésről érdemes megkérdezni egy szopis tanácsadót, de mintha úgy emlékeznék, hogy a legjobb úgy fejni, hogy az egyikből szopik Roli, közben meg a másikat fejed. És ezzel jól fel lehet szaporítani. A tápszert meg ugye szopi után adni, lehetőleg nem cumisüvegből (ez elég nehéz lehet, ha már megszokta, sokáig tarthat...). De majd kialakul, legfeljebb tápszert kap Roli, az sem baj, ha szeretettel adják, abban meg nem lesz hiány! :)

Timika,
sajnálom a hemofíliát! :( De most már legalább tudjátok, és tudtok számolni vele. Az meg tök jó, hogy találtatok lakást! :) Köszi a kérdést, a gyerekek végre meggyógyultak, a legtovább Bercinél tartott a dolog.

Vanda,
hű, ez a 3-4 óra alvás nem hangzik jól! Kitartás! Bár a szavaidból úgy tűnik, egész jól viseled. :)
Szerintem nyugodtan maradjatok még a kizárólag tápszernél, abban megvan minden, ami Majának egyelőre kell, ráér az a barack, főleg ha utálja! :) (Az én gyerekeim eszméletlen későn voltak hajlandók hozzátáplálódni, a lányom 10, a fiam 14 hósan, ő akkor is csak azért, mert véreztem terhesen, és kórházba kerültem, így kénytelen volt... Szóval én roppant laza vagyok már ilyen téren. 8) )

Edinka,
én sem mondanék peteérést a görbe alapján, lehet, hogy most később lesz...
Hiszti: nekem a nagylányom rosszabb, mint két évesen volt. :shock: Nem emlékszem, írtam-e, de kérdezted, mennyi idősek: a lányom augusztus végén lesz négy, Csabi augusztus végén lesz kettő éves, Berci meg mindjárt három hónapos. :)

Mea,
ha úgy érzed, hogy lehet, hogy hülyeséget csináltatok, próbáljátok megbeszélni a dolgokat, hátha... Lívi hogy viseli a helyzetet?

Babus,
éljen a Balcsi! :) Örülök, hogy jobb a kedved! :) Fel a fejjel, ügyes csajszi vagy! :)

Muszáj most mennem, pedig magunkról még nem is írtam, de majd valamikor...

Kóbor
kóbor
 
 


Sziasztok!

Koszi a kedves hozzaszolasokat, en is igyekszem kitartani!

Tundi,
Mate agyverzest kapott szules kozben, annak ellenere, hogy nagyon konnyen szuletett. Gorcsolt, kezet es labat rangatta. Csutortok ejjel szuletett, pentek koran reggel szallitottak at a klinikara, en nehany ora mulva mar ott gubbasztottam egy muanyag szeken mellette. Penteken mar semmit nem csinaltak vele, es termeszetesen szombat vasarnap sem, igy 3 napon keresztul senki nem mondott semmit. Azt sem tudtuk, mi lesz a gyerekkel, mennyire komoly a helyzet. Rettenetes volt. Aztan szerencsere hetfon vegre betuszkoltak egy CT-re, ahol megtalaltak a verzest az agyaban es akkor mar tudtuk, hogy mi van a dolog hattereben. D ekkor sem mondtak, hogy mi lehet a gyerekkel? Mozgasserult lesz-e, beszelni nem fog tudni, suket lesz, vak lesz, mi lesz? Aztan szepen lassan abbahagyta a gorcsolest es felszivodott a veromleny.
2 hetig voltunk az intenziven, utana havi 1 neurologiai kontroll 7 honapos koraig. Kozben napi 4 tornaztatas es folyamatos gorcsoldo gyogyszer tablettaban.
De megerte, mert nagyon franko kiskolyok lett belole es szerencsere kutya baja :lol:

Babus,
merre vagytok? Mar 100x akartam kerdezni, hogy anyosodek mit szolnak ehhez az egeszhez?

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Jó reggelt!

Vanda
Hűűű ez nagyon kemény lehetett nektek is! 2 hét is bőven sok ilyen krízishelyzetben! Az a szerencse, hogy végül nem lett maradandó károsodás, persze ezt csak utólag képes az ember felfogni.

Kóbor
Egyik ciciből szopizás, közben másikat fejni? Ez nem gyenge... Még jó, hogy 2 kezünk van :lol:

Timika
Hát valóban előbb is kiderülhetett volna Kristóf problémája, de tudod, minden jó, ha a vége jó! És valóban most már fel tudtok készülni, ha bármikor úgy alakulna az élete során (de reméjük nem fog), hogy ezt figyelembe kell venni. A nehezén túl vagytok, azt hiszem!
Lakáshoz gratulálok, most már csak idő kérdése ;) A kistesó már biztosan az új lakásba megy haza :)

ROLIRÓL: tegnap elérte az 1860 gr-ot, ami kerek fél kilós hízást jelent! Hurrá, hurrá, hurrá! :) És tegnap óta már kiságyban van, nem inkubátorban :) És tegnap délutáni látogatásomkor megint tisztába tehettem, hát nem gyengén telerakta a pelenkáját... szokom :lol: Azután pedig a kezembe vehettem, ilyenkor még eléggé megszeppen, hisz nincs ő hozzászokva az ilyen közelségemhez (ami nem is baj, már ami az állandó tartogatást illeti), de már hamarabb elengedte magát, mint előtte alkalomkor. Na szóval a kezembe volt, és aztán jött a nővérke etetni. Mivel a drága nem sokkal korában a szondáját ismét kitépte, ezért cumisüvegből kapott kaját, és a TELJES 45 ml-t abból ette meg!!!!! És közben nem esett a szaturációja, többször volt közben pihi meg böfi, úgyhogy jól bírta, és megintcsak nagyon ügyes volt, továbbra is csak a büszkeség tölt el, hogy ilyen ügyes :) Egyre inkább gondolom, hogy valóban nagyon siet haza :)

ELKÉSZÜLT AZ ALBUM!!!! Alább a link, szövegezni nem volt időm, de azt hiszem nem is fogom, mert itt fogom cserélgetni, frissíteni a képeket. Szóval akinek van ideje, Rolika megnézhető :)

Szép napot! :)

Tündi
tündi30
 
 


Tundi,
nagyon edes Roli baba, olyan ertelmesen nez a kozeli kepeken! Hihetetlen, hogy meg javaban a pocakodban kellene lennie es megis kesz "ferfi". Csak igy tovabb, biztosan hamar hazamehettek es minden rendben lesz nalatok is, de ahogy ezt te is irtad, csak utolag fogod ezt elhinni! :)

Ja, es a zsakos maci is aranyos, ahogy felugyel helyetted is mindenre!

Vanda
vanda72
 
 


Tündi!

Nagyon édes Roli baba!!!! :)

Mostanában ritkán jövök, de gondolom megértitek.....

A helyzet változatlan nálunk.

És ma lesz keresztelője Lívinek, amúgy is mostanra volt tervezve, hát így alakult közben az élet.....

Majd teszek fel képeket!

Addig is sok puszit küldünk!

Mea
mea
 
 




Mea :lol:

Még csak most lesz a keresztelő,én már azt hittem,hogy már megvolt :oops:
jó melegetek lesz.
Képeket kérünk a kis Liviről,de ahogy el nézztem őt a iwiwes képeken,nagyon szép kislány és huncut :lol: :lol:

sajnálom hogy nem javul a helyzet....

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina!

Megvolt a keresztelő, igen még csak most lett Lívi megkeresztelve :oops:

Majd dobok fel képeket, csak még nincsenek meg, mert nem mi csináltuk a felvételeket.

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Köszi a dícséreteket! :)

Mea
Megértem persze hogy ritkán jössz! Csak olyan rossz.....
Keresztelőről én is várom a képeket nagyon!

Roli ma 1970 gr!!!!!!!! Szuper, 70 gr-ot hízott 1 nap alatt, ennyit még sosem :)
Sajnos nem felhőtlen mostanság az élete odabenn, de ez van sajnos. Sokat sír, mert nem lakik jól. És mert sokat sír, kifárad, ezután nem tud cumisüvegből sokat enni, és még kell neki a szonda. Most emelték a kaja adagját, talán ez kicsit javít a helyzeten. Tegnap 1,5 órát sírt, mire kapott teát, hülye anyja (aki majd' minden nap "csak" kétszer látogatja) hiába mondta a nővérnek, hogy éhes maradt még, illetve kevés a kajája, teát előbb is kaphatott volna... Irtóra sajnáltam szegény babát, a végén már én sem tudtam megnyugtatni. Szívszaggató volt, el is tört a mécses este itthon.
KÉrdezem ma, milyen teát kap, gondoltam, én is olyan gyerekteát veszek akkor. Ja, NEM gyerekteát kap!!! Hát nem kaptam szikrát.
Várom a tapasztalataitokat, ajánlásotokat gyerektea ügyben, hátha itthon is kellenki fog neki.
Meg tápszer ügyben is ha van tanácsotok, szívesen venném. Bár azt felírja majd a gyerekorvos. A tápszert hogy kel lelkészíteni, és előre is el lehet, pl az éjszakai adagot, vagy mindig frissen kell?
Köszike :)

Puszi

Tündi
tündi30
 
 


Tündike :) Én is megnéztem az albumot, gyönyörű szép Rolika!!
A gyarapodáshoz pedig külön gratu!

Tápszert (hypoallergént) fog felírni a gyerekorvos, még hazabocsájtáskor, tea pedig egyáltalán nem kell, se gyerek, se felnőtt, se zöld, se kék. Ez a nővér nem komplett, ha teáztatja a gyereket!!!
Ha Roli tápszeres lesz, csak akkor kell neki egy kis víz pótlást adnod, ha 40C lesz kint, mint mostanában volt.

KépKép

KépKép
timika
 
 


Tundi,
ez remek, akkor mar nincs messze a buvos 2 kg :lol:

Tapszert forralt vizbol vagy baby vizbol lehet csinalni, meg lehet csinalni elore az ejszakai adagot, de mivel hutoben kell tarolni a kesz tapit, szinte ugyanott vagy, mintha meg sem csinaltad volna, mivel meg kell melegiteni es elvileg mikroban nem szabad.

Mi Humana fogyasztok vagyunk, Maja Humana HA-t eszik, Mate a Baby Fitt 1 es 2-t ette, es mivel tapszer fuggo, meg mindig kapja este az elalvashoz. Most Humana 3 Folgemilch nevut kajal, de a gyerekorvos ugyis felirja majd neked. Lehet, hogy Rolinak majd valami specialis kell majd, nme tudom.

Anyatejet nem tudsz szerezni majd valahonnan? A vedonod nem tud ebben segiteni?

Vanda
vanda72
 
 


Tündi!

Pécs elég nagy, először próbáljatok anyatejet szerezni, a gyerekdoki felírja receptre. És ugye még nem lejátszott, hogy nem megy majd a szopi, azért ha pici esély is, de van rá. Ha szopik, akkor Neked rengeteget kell innod, pláne a melegben, mert neki is az anyatej oltja a szomját. Ha viszont még szomjas marad, akkor jön a víz vagy tea. A kórházi tea az egy átverés. Érdemes megnézni, kb 2 teafüvet tesznek egy literbe, és valamennyi szőlőcukrot (ez azért, hogy ne sárguljanak be, a koraszülötteknél nem tudom, hogy tesznek-e bele szőlőcukrot, ez kell a cukorszintjükhöz). A tápszerben is van cukor, sőt az anyatejben is.
Ha otthon leszel, és úgy látod szomjas, akkor ha nem issza meg a vizet, akkor jöhet a tea, ami egy kevés tea leforrázva. Ha hasfájós, akkor még segítnet is. Lehet kapni pl. Mecsek babateaát, ami keverék. Ne az instant cuccokat vedd, hanem rendes patikában kapható teát! Ha ez a babatea nem válna be, akkor szokták még javasolni a csipkebogyó teát a la natuhr, vagy a citromfű teát. A témában kérd ki a védőnő tanácsát. Timinek igaza van, hogy csak anyatejes babának nincs szüksége teára, sőt vízre sem, ha az anya iszik eleget, de a tápos babának lehet (nem törvényszerű) szorulása, ha nem kap vizet. Sőt ha szorulásra hajlamos natúr kamillateával itatják őket, esetleg hangyányi szőlőcukorral. A lényeg, hogy ne szokjon hozzá a cukorhoz, és ha megoldható ne cumiból kapja, mert úgy szuvasodnak a fogai, és ne ezzel eludjon el, pláne ha cumival kapja, hanem mondjuk sunyin egy kis vízzel kiöblíted a száját. Utálni fog babaként érte, de nem romlanak el a fogai. Reméelm tudtam segíteni, a tápolásban sajna nem tudok.

És már napok kérdése, és hazaengedik!

(Ezt a kaja dolgot meg nem értem, miért nem adnak neki annyit, amennyi kell. És ha ott vagy Te is etetheted nem? Hosszasan is. Na mindegy ezt a pár napot még bírd ki!!! És masszírossz egy kis manit a kegyetlen nővér zsebébe, hátha. Tudom mocsok, de a cél szentesíti az eszközt.)

tjuca
 
 


Tündi!
Mi is táposak vagyunk, szóval:
1:mindenképpen beszélj a gyerekorvossal, ui. a korababáknak felírható az anyatej!!!!Elsó legyen ez, nem a táp.
2:Védőnő talán tud olyan anyukát, aki ad el tejet, igaz olyan kéne, akinek minél kisebb a babája.
3:ha már táp, akkor igen, hípoallergén, talán vmi spéci a korababáknak való, de vagy baby vízet használj hozzá, vagy a Janat, ui. ennek a legalacsonyabb a sótartalma, és az ásványiaanyagtartalma.Bár amig csak 40-50-et eszik addig nem olyan drága a Humana, vagy a Hipp babyvíz, DM-ben kaphatóak.
Én mindig megcsinálom az aznapi adag tápot, ne hidd, hogy a kórházban másképp van, tudom, ott dolgoztam, reggel 6kor a tejkonyhás a 24 órás adagot elkészíti, majd zutty a hűtőbe.
Én mikróban melegítem,majd összerázom, így elkeveredik, és egyforma meleg lesz.Meg is kóstolom, milőtt adom, bár Emili szinte csak hidegen issza meg :lol:
Szóval ha más nem is, de az éjszakai adagot nyugodtam csináld meg, a melegítés még mindig kevesebb idő,mint a kotyvasztás.
Sőt, én olyan elvetemült vagyok, hogy ha emili mégsem volt éhes, vissza is tettem a hűtőbe a meglangyított kaját.És még sosem volt semmi baja!!!!(kop-kop-kop).De ez már egyéni dolog, nem mondom, hogy csináld így.
A babyvizet nem kell forralni, én a janaát sem forraltam.
Itatás:szerintem teára csak akkor van szükség, ha terápiás céllal adod, pl. édeskömény, vagy kamilla.Kamilla itatásra nem való, a citromfű viszont nagyon kellemes!Én csak cukor nélkül adom, hiszen inni a cukor nélküli való, ez nem desszert, a víz sem édes.Persze Rolinál a cukorszint miatt más a kérdés, ezt beszéld meg a védőnővel, dokival.De csak szőlőcukrot.És én is kaja után úgymond kiöblítem a száját egy kis vízzel, hisz mi is iszunk evés után, így már most megy a fogprevenció.
:wink:
Állítólag, a tápos babáknak nincs szükségük vízre, de nagy melegben szerintem kell, sőt idősebb védőnők szerint amúgy is, mert nagy a folyadékigényük a babáknak.De evés előtt max. fél órával ka inni Emili, de inkább 1, attól függ, milyen meleg van, és hogy hogy bírja.De itatásra csak vizet adok neki,tea csak ritkán van.Mostmár kap ugyan gyümilevet is, de ő már ugye 4 hós elmúlt.
Véleményem szerint vannak ivósabb babák, és kevésbé szomjasak, úgy mint a felnőtteknél is.Szóval majd látod.Én mindig először akajával próbálkoztam, hogyha éhes, akkor inkább egyen, mint lőröljön, de mostmár ismerem anniyra, hogy tudom mikor mire van szüksége.
Kitartás,mindjárt otthon lesztek!
Addig is talán próbálj meg babavizet bevinni, hátha adható neki, kérdezd meg.Bár az is kétséges, hogy oda adják-e neki, vagy hogy tényleg ő kapja-e meg? :evil:
Ezek az én véleményeimvoltak, nem szentírás!
Puszi.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

En is elokerultem :) Fiuk setalni mentek, es csak Andris maradt velem. Itt a kis Keresztlanyom, aki 9eves, es imadom! Nagyon szuper csaj!
Olvaslak Titeket, de valaszra mar nincs idom :(

Fiuk jol vannak! Egy szobaban meg mindig :)

Andris egyre tobbet igenyli a foglalkozast, es mardos a buntudat, hogy ra nem jut annyi idom, mint annak idejen Attira. Attin meg egyre tobbszor eluralkodik a hiszti. Neha kiszaladnek a vilagbol. Aztan belegondolok, hogy milyen szerencses vagyok, hogy lathatom hisztizni. El kell fogadni, hogy ez egy normalis dolog, es ezen minden gyerek atesik. Csak neha elrohogom magam, hogy mire Atti kinovi, akkor majd Andris kezdi el :)

Tundi Draga!
Roli gyonyoru baba, es valami fantasztikus, ahogyan fejlodik. Siet hozzatok haza :)

Tapszer: en felhivtam anno a gyartot, es nekem azt mondtak, hogy meg veletlenul se keverjem be elore. Ne legyek lusti csinaljam meg frissen (amugy szerintem semmivel sem tobb melo ujat csinalni, mint az elore bekevertet melegiteni) Vegyel Avent tapszer adagolot. Abba 3adagot bele tudsz tenni, a forralt es hutott vizet tedd be a hutobe. Csak melegitesz, beleszorod, osszekevered, es kesz, es tudod, hogy friss.
En eltenni sem szoktam. Ezen nem SPOROLOK!
Nagyon hamar elkezdenek szaporodni benne a mikrobiak :), bakterialisok :) Allitolag! Ezzel mondjuk anyum is egyetertett (orvos)
Andris A.R. tapszert fogyaszt, ez bukas elleni. A simatol folyton bukott, ez nagyon jo.

Lanyok lehet, hogy elitelitek most amit irok, de ne tegyetek, ez csak az en kis velemenyem. Mindenki ugy csinalja, ahogy akarja, szive joga. En borzasztoan ki voltam bukva amiatt, hogy Andrist nem tudtam szoptatni. Pontosabban O szopizott rosszul, gyengen, es ezert kellett a potlas. Mindent megtettem. Szoptattam, tapszert kevertem (eloszor a lefagyasztottam adtam, de hamar elfogyott), fejtem, es kozben ott volt Atti is. Szoval az orulet hataran azt mondtam eleg. Marad a tapszer. Lealltam a fejessel. Pontosabban mire odaertem, hogy fejjek, mar majdnem jott a kovetkezo etetes. Tobb napos depresszio utan elkezdtem felfedezni a dolog jo oldalat. Muszaj!!!! Nagyon haragszom a mai vilagra, ami az diktalja, ha nem tudsz szoptatni nem is vagy anya. Szinte a legtobb anyuka ezert parazik, es ezert lesz depresszios.
Lesz tejem? Fejjek vagy nem? Eleget szopizott? Fagyasszak le? Ur Isten mi lesz, ha nem lesz eleg egy eteteshez? Allandoan ilyeneken jart az agyam. Ma nyugodt, kiegyensulyozott anyuka vagyok. Tudom mennyit eszik, es tudom, hogy jot kap.
A vedonomnek, es a doki neninknek is az volt a velemenye, hogy a mai tapszerek mar nagyon jo minoseguek, szigoruan be vanna vizsgalva. Ellenben az anyatejek, amiket felirhat a doki neni, az nem biztos. Anyum ANTSZ-nel dolgozik. Nagyon tiltakozott, hogy mi Andrisnak felirassunk. Nem ertem miert olyan tapszer ellenes a vilag. Egy csomo hasznos dolog van benne, es hat van olyan anyuka, akinek muszaj ezzel taplalnia a kicsit, mert enni kell.
Meg annyit, hogy honnan tudjam, hogy az az anyuka, akitol a tejet kapjuk odafigyel-e arra, hogy mit eszik? Meg emlekszem, hogy a Babus irta annak idejen, hogy Kristofot nagyon meggyotorte a kapott tej, talan husvet utan volt, nem vagyok benne biztos.
De ez csak az en velemenyem!!!!

Tovabba, szamos elonyet elvezem a tapszernek. Atti 14honapig szopizott, igy van osszehasonlitasi alapom.
Nem cicin alszik el, ami szamomra nagy megkonnyebbules. Ami persze az elejen edes dolog, de 8 honaposan fogakkal mar nagy teher. Mas is meg tudja etetni, apuka kiveheti a reszet. Pl. az en ferjem nagyon orul, hogy O is besegithet az etetesbe: "apa cicinek hivja" :) Sot, a hajnal 5oras etetest altalaban O csinalja.

Aztan, ATALUSSZA AZ EJSZAKAT!!!!! Az anyatejes babak tobbsege ejszaka megebred, es szopizni ker, mert az anyatejnek nincs olyan nagy taperteke (sok esetben), es hat sok baba csak cicin tud visszaaludni. Atti ilyen volt. Ezert volt nekem anno vagy 6honapig depressziom, mert ejszaka 4-5keltem.

Vegezetul, ha jol tudom, de nem akarok okoskodni, az anyatejbe atmegy minden karos szutyok, az a sok E is, amit megeszunk. Igy egy picit elgondolkozom, hogy vajon nem jobb-e a bevizsgalt, vitaminokkal dusitott, tartositoszer mentes tapszer, mint az anyatej. De ezen csak gondolkodom, nem ertek hozza. Mindenesetre megkerdeznek egy szakertot, hogy O, hogy is latja.

En inkabb a testi kozelsege miatt voksolnek az anyatejre, nekem ezert hianyzik a szoptatas. Ezt kevesen emlitik, mindenki csak azzal jon, hogy az anyatej egeszseges ezert kell. Azt semmi sem potolja, amit akkor erzel.

mennem kell, megjottek a fiuk. Remelem nem iteltek el, de en ezt gondolom. Talan ezzel nyugtatom magam, amiert csak 3honapot tudtam szoptatni. Lehet! Nem tudom! Kerlek ne tamadjatok ki! :)

Majd meg jovok, akkor mar nem leszek ilyen hosszu.

puszi
Judit

Mea!
Nem voltal veletlenul mostanaban Pesten? Moziban? Mintha teged lattalak volna :)

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit!

Hol voltál melyik moziban és mikor?
Én már 1 hónapja voltam a Dunában. :)

Mea
mea
 
 


Judit!

Nagyon sok mindenben egyet értünk. :lol:
Ma nem csak ezzel frusztrált a nő, hogy tápos-e a csibéje, hanem azzal is, hogy császárral szült-e, hogy nem megy vissza dolgozni, és otthon sem dolgozik a gyerek(ek) mellett, hogy nem szexbomba az első héten szülés után, és még lehetne hosszasan sorolni. Én is amondója vagyok (bár én szoptattam kizárólagosan, mert ment), hogy ez az egész kizárólagos szoptatás egy hangyányit fel van fújva. Igen az a jó, de nem minden áron! Én speckó sosem fejtem, fagyasztottam, mert volt elég, na a védőnőm mindig ezen cummogott. Már mikor jött, gyorsan sunyiban préseltem vagy 20 millit, hogy lássa kafa csaj vagyok. Egyszerűen nem vágta, hogy minek ha van elég, és nem akarom magam ezzel gyötörni, mert enélkül is beállt a ritmus. Nem hiszem el, hogy anyáink fejegettek. Ha nem lett volna, akkor fejtem volna, de így nem.
A múltkor egy másik topikban leírtam, hogy a szülésnél sem az a gáz, hogyha van beavatkozás, és annak oka van, hanem, ha a kismama nem tudja, esetleg azt mondják, hogy tantramantra, aztán meg a valóságban jön az ellenkezője. Sőt még azt is beírtam, hogy speckó nekem a kengyel nem volt ellenségem, és nem a horrort láttam benne, hanem azt, hogy nini végre valamiben jól meg tudok kapaszkodni. Erre este kaptam egy magánlevelet, hogy mégis mit gondolok én és őskor meg stb. Ja igen lehet mélázni, meg elméletben elképzelni ezt az, aztán majd jön a nagy pofára esés. És igen baromi rossz az is, hogy a császármetszéssel szült nőket lekezelik, mintha az nem fájna utána, meg mintha nem küzdene a babáért. :-( Aztán meg jön a szoptatás mindenhatósága és így tovább.
Erre nekem egy megoldásom van, ösztöneimre hallgatok, és lassan már olyan laza vagyok, mint a Rigalánc. A sterilitási ambícióim sem túl nagyok, és Kinga eddig megúszta, csak most kapott el egy háromnapos lázat, de ezen kívül nem volt még beteg, nem kapott antibiotikumot stb. A depresszió is az elvárásokból jön, és elég nehéz ezeket leküzdeni. Nekem a szülésznőm mondta, hogy ő az LLL-t nagyon utálja, mert feszkózza a kismamikat, és ő a saját menyével mennyit szenvedett, mert nem volt teje, és nem tudta ezt elfogadni, és válogatott módszerekkel sanyargatta magát. Az ágyszomszédomnak meg annyi teje volt, hogy azért kellett az első gyereknél elapasztani, mert állandóan gyulladt volt a melle, holott már olyan kórházi "ipari" fejőt is beszereztek. Igen nagyon sok nőnek, babának nem megy, és tudni kell a határokat, és van, amikor jöjjön a tápszer, mielőtt az anya-gyerek kapcsolat ebben a frusztrációban megy rossz síkra. Ez nem az őskor, meg az, hogy két hetesen már kiflicsücsköt rágtunk, hanem a realitások elfogadása.
Hú a 2006. nyári babásoknál hogy lehurrogtak koratavasszal a nagy szülésdömping előtt, hogy hogyan írhatok olyanokat, hogy a legtöbb kórházban megtömik a gyereket táppal, meg cukros löttyel, és az a fontos, hogy a kh után otthon mi lesz. Hogy én egy hülye vagyok, hogy a Margitba megyek, mert bezzeg az Imre, meg Szabolcs, meg István, meg MÁV, ott ilyet soha, mert bababarát, és megtanítanak szoptatni, meg fejni. Aztán nyáron meg jött, hogy aha nem, és volt tápszer is, meg cukros tea, meg a csecsemősök le sem szartak senkit sem. Még talán az István volt a kivétel. És nagy volt az elkeseredettség, én meg úgy voltam vele, hogy már tudtam előre, hogy mire számítsak, így könnyebben vettem az akadályokat, és vettem egy nagy levegőt, távozáskor kifújtam, és itthon kezdődött minden.

Na hosszú lett meg katyvasz is. A felírt tej ugyan lutri, de azért én beneveznék rá, mert azért szerintem a többség normálisan eszik, hiszen ő maga is eteti a saját babítóját. A Babus "pótmamája" meg tegyük fel egyszer evett valami olyat, ez velem is előfordult, vagy lehet saját gyereknek meg sem kottyant. Igen benne van a pakliban, hogy a leadó nő gyereke nem hasfájós, és eszik sokfélét, amit aki kap nem bír. Aztán, ahogyan írod a táp jól ki van találva, és nem ezen múlik a harmonikus anya gyerek kapcsolat.

Tündi!

Lehet félreérthető voltam: ha hazaengednek, és marad a tea (mert a víz nem jön be), akkor hacsak elő nem írják, nem kell bele cukor!!! (Bár ugye a tápban is van, és azt is cumival kapja, ezért érdemes utána egy kis vízzel/teával megitatni, mint ahogyan Panka is írta).

Lépek, későre jár.

tjuca
 
 


Juca!

Koszonom!!!!
Jol esett, hogy Te is egyetertesz!
Szerintem sok anyuka van igy, csak nem mernek hangot adni velemenyuknek, mert felnek attol, hogy elitelik oket.

Jo, hogy emlitetted a kinezetet. Hat igen, en ebbe belebetegszem, mert meg Atti elott kaptam hormon keszitmenyt, amitol 2ho alatt 15kg ugrott fel, majd ugye jott a terhesseg. Mivel a masodik picivel ugy lettem terhes, hogy meg szoptattam, igy eselyem nem volt a regi kulsom visszanyeresere. Pedig a terhessegek alatt nem sokat hiztam. Attinal pl. csak 8kg-t. De elvarjak, hogy jol nezzek ki, es fitt legyek. Rohej! Szerencsere a ferjem nem, de igy nyaron ugye a csini mini csajok lenge oltozekbe elvonja a figyelmet. Tudom, hogy engem szeret, de akkor is, szeretnek en is olyan lenni, mint azok a csajok. Persze tudom, hogy ok nem szoptattak, de....
Meg ami a legjobban zavar, hogy amiota nem szoptatok a cickoim nem a regiek :) Ha volna penzem felvarrattatnam :) Persze a ferjem azt mondta (epitkezni keszulunk), hogy ha bent van az utolso rododendron, majd akkor visszaterhetunk a dologra :)

Szoval tenyleg sok az elvaras.

Viszont, nem csak az anyan mulik a dolog. Nekem VOLT TEJEM Andrisnal!!! 7hetig uvoltott a gyerek ejszakankent, de nem is sejtettem, hogy a tejci miatt. Azt hittem, mint Attinal biztos a pocak az ok. Allandoan cicin logott, azon aludt. Ha kivettem orditani kezdett. Minden nap este 9tol hajnal 4ig kb. Persze mindenki jott az okos tanacsaival. Meg anyum is probalkozott, hogy na add ide, majd en elaltatom. Apum is probalkozott. Majd masfel ora szuntelen orditas utan feladtak, es azt mondtak fogalmuk sincs mi ennek a gyereknek a baja.
Aztan talan a 8.heten kiolvasztottunk tejet, es lam csodat ataludta az egesz ejszakat. Cumisuvegbol megitta. A cicihez nem volt turelme. Majd 1het alatt at is allt.

MOST HA VALAKI AZT MERI IRNI, HOGY KISKANALLAL KELLETT VOLNA ADNOM, ARRA NAGYON MEGHARAGSZOM!!!! Probalja meg ket pici gyerekkel ugy, hogy fejni kell, foglalkozni a nagyobbikkal, fozni kell, haztartast vezetni. Szoval akkor tuti kinyirtam volna magam. Meg Attival egyedul is nehez volt, nem meg ket picivel. Nem panaszkodom, csak aki ilyenre gondol, annak vagy nem volt ket pici gyereke, vagy van segitsege. Mi teljesen egyedul vagyunk addig, amiig nem jon apuci. Neha a szuleim jonnek Pecsrol segiteni. Ezert alltam le a fejessel is! Nem volt mar energiam ra.

Amugy pont az LLL mondtak, hogy nincs ertelme fejni, mert attol nem lesz tobb teje az anyukanak. Megpedig allitolag azert, mert ha kezzel csinalod, akkor nincs meg a szivas resze a dolognak. Ha pumpaval, akkor meg nincs meg az osszenyomas. A pici a kettot egyutt csinalja, ezert termelodik tej. Nyilvan Tundinek kell, mert ha nem teszi elapadna teljesen a tejci.

Ezert is szoktak mondani, hogy kereslet -kinalat. Amennyit ker a pici, annyi termelodik. ALTALABAN! Nalunk Attinal igy volt.

Ja, es ezert is volt ket mellgyulladasom, mert Andris lusta volt kiszopizni, nekem meg ugye Atti mellett nem volt idom kifejni. Senkinek nem kivanom. Eletem legszornyebb napjai voltak!!!!


ISTVAN KORHAZ!
En Andrist ott szultem. Soha tobbet!
A doki neni berobogott, majd bunko stilusban elodta a monologjat, aminek lenyege, hogy nem anya, aki nem szoptat. Majd ramformedt, hogy van gyerek, mondtam igen. Ramnezett, es szinte majdnem leharapva a fejem, azt kerdezte, es megis meddig szoptatta. Mondtam 14honapig. Ezutan mezes mazosan folytatta beszedet. Belegondoltam mi lett volna, ha azoknak, hogy folytatja, akik nem tudtak szoptatni.

Mindegy, tul vagyok ezen a dolgon, es Tundi Neked csak kitartast kivanok, es mindig tedd azt amit a szived, megerzeseid sugnak. Sose hallgass masokra!!!!!!!! Te vagy Roli anyukaja, es Nalad jobban senki sem tudja mi kell Neki.

En a jatszora sem megyek ki az anyukak miatt :) inkabb a kertben vagyunk a kisbarataival.

Na abbahagyom a szoaradatot. Ezer eve nem irtam, es most olyan jol esett :)

Mea!
Nagyon sajnalom, ami veletek tortent!
A Lurdyban voltam :) Nagyon hasonlitott Rad egy leanyzo :)

Szep napot!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit!

Ne mondj már ilyet, hogy azért nem mész a játszóra, mert frusztrál a többi anyuka! Önbizalom, jól csinálod és passz. És majd lefogysz. De hidd el a csinibini kígyóibik, meg a két gyerekedre vágynak. Igenis valahogy nekünk kellene kiállni, hogy nem az az igazi kismami, aki celeb, van takinénije, meg 3 hetes gyerek mellett kondizni jár, hogy mutasson a képernyőn, hanem az, aki egyedül menedzsel két vagy több gyereket, és még boldog is. Lehet van egy-két plusz hurija, és nem kell műanyag uszigumi a Balcsiba, és bele kell tekerni a cickókat a melltartóba, de asszem nem ez a lényeg. (Jaj és csak nagyon csendben. Amikor arról írunk, hogyan nézünk ki mi, nézzük már meg egy picinyt a párjainkat, bizony ők is apukásodnak, lassan de biztosan. 8) :wink: Valamint legalábbis Kofa olyan, hogy a scsini libuk max. megfordítják a fejét, de a lánya szemei, na mellőle nem lehetne elmozdítani sem. )

Ja ez a poharas/cumis dolog is... Nálunk egyik sem ment, most is csak üvegpohár, amiből mi iszunk... és még valami csodával határos módon él. Ilyen apróságokon ne izgasd Magad.

Tündi!

Neked pedig kívánom, hogy akár hosszabb akár rövidebb ideig tudj szoptatni, ha pedig nem menne egy pillanatra ne legyen lelkifurid!!!!

tjuca
 
 


Sziasztok!

Judit :) Örülök, hogy jelentkeztél és minden rendben van veletek!!!

Tápszert illetően valamiben egyetértek abból, amit írtál, valamiben nem. És ez így van rendjén. Én azt gondolom, a szoptatás és az anyatej a legjobb, ha ez vmiért nem jön össze, akkor jöjjön a tápszer. Nem kell tőle a Dunának menni, hiszen nem a gyerek boldogsága múlik azon, hogy anyatejet vagy tápszert kap-e. Csak spec. szerintem vannak olyanok is (és ezt most ne vedd magadra, mert nem neked szánom), akik szigorúan 3 óránkánt etetnek, teáztatnak, cumiztatják a gyereket, és aztán csodálkoznak, hogy előbb-utóbb elfogy a tej. Vagy a hülye védőnő elkezdi paráztatni őket, hogy a gyerek nem úgy hízik, mint kellene, jöjjön a tápszer. Mintha mi felnőttek egyformák lennénk :twisted:
Nekem egyébként semmi bajom sincs az LLL-val és a Kismamát is szeretem, nem az ő hibájuk, hogy Mo-n nem úgy mennek a legtöbb kh-ban a dolgok, ahogy kellene. Ha nem olvasom őket, valszeg én is bedőltem volna a 3 óránként etessünk, cumiztassunk és teáztassunk szövegnek, amit sok embertől kaptam szülés után.

Tündi :) Babus :) Hogy vagytok?

Juca :) Írok majd a másikba is, neked utólag is boldog névnapot kívánok, meg Kindzsének is, akit asszem elfelejtettem felköszönteni :oops: :oops: :oops:

KépKép

KépKép
timika
 
 


Juca!

Imadom a hozzaszolasaidat, olyan jokat rotyogtem, hogy csak na. A leginkabb az apukas dolgon. Hat igen, a ferjemnek se kell uszogumi a Balcsiba :) amikor meg poenbol cikizem, akkor azt mondja ne viccelj, en szultem mar ket gyereket, ott voltam :)
Amikor meg kerdezik, hogy milyen volt a szules, atveszi a szot, hogy egesz turheto, annyira nem volt gaz :) Ezert imadom! Mert nagyon jo a humora, es rengeteget nevetunk, meg a nehez idoben is :) Tegnap, pontosabban ma vagyunk 7evesek :) Marmint 7eve vagyunk egyutt :)

Jatszoter:
nem azert nem megyek, mert zavar, hogy nezek ki, hanem mert vonzom a hulyeket :)
Amikor Andris 7hetesen meg mindig sargas volt, es kivonultam a jatszora a kicsikkel, az anyukak (akik meg kell jegyezzem egy osszeszokott tarsasag volt) nekem rontottak, hogy Lattadd mar a gyereket, sarga? Nem b..meg, nem vettem eszre, ha nem mondod fels sem tunik. Aztan korbealltak, es egyfolytaban az volt a tema, hogy sarga. Meguntam, es hazavittem oket.
Ujraprobalkoztam, de akkor meg ugye a szopizast kerdeztek, es en mondtam, hogy nem szopizik. Na erre lenezo tekintet, majd egy sor okoskodas, hogy mit csinaltam rosszul, es mit kellett volna. Na ebbol is elegem volt.
Legutobbi probalkozasomnal meg szexeltek a jatszon a kishazban. Nem viccelek. Komolyan. Egy par bevonult a gyerekukkel, akinek szinten nagyon okos tekontete volt, a hazba, es ott nekialltak falni egymast, majd a csaj a pasi olebe ult, es ott vonaglott. Nem lattam ertelmet szolni nekik, mert aki ilyet csinal az ugysem normalis.
Ja, es megegyszer voltam, amikor is beszolt egy idos neni este 7.30, mosolyogva persze, hogy ideje lenne mar aludni vinni :) Hihetetlen, de tenyleg vonzom a hulyeket :)

Meg annak idejen Attival jartam nagyon sokat, de lecserelodott a garda. Megjegyzem akkor is osszehozott a sor egy orultel. Nagyon kedves volt a csaj, es Atti imadta a kisfiat. Osszejartunk, majd a csaj egyre inkabb ramenos lett. Folyamatosan az sms-eivel bombazott. Ez nem lett volna baj, csak utana mar olyannal jott, hogy rengeteget sirt, hogy babat varok, mert ha megszuletik biztos hanyagolni fogom oket, meg neki nem eleg, hogy egy parszor talalkozzunk a heten. Ja, meg allandoan hozott valamit, amikor atjottek. Amikor szova tettem, akkor kitalalta, hogy nem vagyok biztos megelegedve azzal, amit hozott. A legdurvabb meg az volt, hogy amikor kiderult, hogy Karpataljan szulettem, akkor olyan szoveget lenyomott, hogy a fulemnek nem hittem, es nem hittem, hogy ilyen letezik. A vegszava az volt, hogy azert elfogad engem. Meg azt kerdezte, hogy miert nem marad mindenki ott ahol szuletett, es miert kellett annak a sok indiainak, kinainak ide jonnie. Kicsit sem rasszista a csaj. A vicc az egeszben, hogy Ausztriaba akartak attelepulni :) :) :)
Na mindegy :)

Nem kell megijedni, van a fiuknak gyerek tarsasaga, sot...

Ti merre vagytok? Merre laktok? :)

Atya vilag ezer eve, nem volt ennyi idom :)
Kene egy 9eves lany gyerek, siman mennenek itt a dolgok :)

VAN VALAKINEK OTLETE HOVA VIGYEM A 9EVES KERESZTLANYOMAT PESTEN? ELORE KOSZI AZ OTLETEKET!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit!
Én biztos melletted állok, nagyrészben én is így gondolom, ahogy Te.
Én is csak 2 hónapig szoptattam Emilit, utánna ő maga nem akart szopizni, azt modnták szopisztrájk, de azóta sem szívott egy kortyot sem.Ő már a 4. féle tápot eszi, és én is azzal nyugtattamn magam, hogy apa is tudja etetni, tudom menniyt eszik, benne van minden ami kell, stb.Mivel nekem nagyon sebes volt a mellem, ezért anniyra jó érzés sem volt,mire meggyógyult meg már nem kellett neki.Pedig nagyon szerettem volna szoptatni!De valóban, nagyon tápszerellenes a világ!Engem a védőnő vígasztalt meg, ő pont úgy látja, ahogy te is leírtad.A gyereknek enni kell, nincs mese.Ő mondta azt is, hogy a tápok is egyre jobbak már, mivel versenyeznek egymással, hogy minél jobbat csináljanak.Az anyatejről is azóta tudunk ennyit, amióta a tápgyárak vizsgálgatják.
Én is nehezen viseltem egy ideig, hogy nem szopik, de aztán beletörődtem.Viszont Emili még így is ébred éjjel, 1x eszik, vagy csak itatni kell, de így is kelek 3-4x átlag.De már megszoktam, lecsökkent az alvásigényem is. :wink:
Szóval szerintem se gyötörtd magad a lelkizéssel.Mert nem ezen múlik az anya-gyerek jóviszony.Ha csak szoptatnál, de nem törődnél vele, játszanál, énekelnél, stb, akkor tutira "éhen halna".szeretetéhségben!Ezt nem gondolják végik azok, akik elítélik a tápot.
A külsővel pedig úgy vagyok,hogy bizony még csak 4 hónapja szültem egy gyreket, más pedig enélkül olyan amilyen.majd lemegy.Állítólag 1 év kell a tljes testi regenerálódáshoz.Hát majd meglátjuk légy büszke az "anyuka alkatodra"!Mások sokat adnának egy terhességtől való elhízásért! :wink: :lol:
A lefejt tejet én is cumisüvegből adtam, mert olyan mohón rángatta a fejét, hogy azt a fél óra alatt lefejt 20-30 ml-t sajnáltam volna, hogy a nyakában kössön ki!Egyébként pedig az Aventes cumi, az 1 lukúból, nehezebben jön a kaja,mint a ciciből, mert azon van vagy 6-7 luk(legalábbis fejáskor ennyiből jött nekem).És mint később kiderült, Emilinek ezzel volt a baja, és a cici is csak addig kellett neki, amig jött az elején magától, szinte szívás nélkük.Üvegből is akkor kezdette enni rendesen, amikor kicseréltem 3 lukúra!Az orvos tanácsára!!!!
1 szónak is 100 a vége:az a lényeg, hogy Te is, és a gyerekek is jól érezzék magukat, növekedjenek, kiegyensúlyozottak legyenek.És ha ennek a tápszer, meg a cumisüveg az ára, ám legyen!
Szerintem egyébként abból ered ez az egész konfliktus, hogy vannak anyák, akik kerek perec kijelentik, hogy ők bizony nem hajlandók szoptatni, mert a cici megerszkedik, nem lehet mellette fogyózni, stb.És erre harapnak az emberek, nem arra, aki próbálta, de nem ment.Csak sajna a táposokat egy kalap alá veszik ezekkel az anyákkal.

Juca!
Veled is egyetértek!Szerencsére én ezeket a dolgokaz hamar rendbe raktam magamban.Engem nem is annyira a mások véleménye izgatott, hanem hogy nem tudom természetes módom táplálni a gyerekemet.Dehát itt is 2n áll a vásár, így ez van.Most meg már csak az aüveges kajákat enné legszívesebben, ebból napi 2 is lecsúszik, a tápból már kevesebb.Dehát ez érthető, hogy normális kajára vágyik a gyermek. :wink:
Kispapák?hát igen.... de legalább én is modnhatom neki, hogy hova hízol apukám?;-)Te nem szültél gyereket, neked nem ér!:D

Tündi!
Kaptál most sokféle véleményt, hogy ki hogyancsinálja, de valóban Te vagy az anyukája Rolinak, és csak Te tudhatod a legjobban, hogy mikor mire van szüksége!!!Az anyaszív mindig megsúgja.Eleinte én sem hallagattam rá, de amióta így teszek, azóta sokkal könnyebb.Szerencsére anyukám már aterhesség alatt is ezt szajkózta, és most is mindig ezt mondja, hogy kislányom, te tudod mikor mire van szükséeg.És ez olyan jól esik tőle.Így majd Emili is ezt fogja kapni tőlem, ha eljüön az idő. :wink:
Mert az anyai támogatás ér a legtöbbet!!!És nekünk ezt kell továbbadnunk a gyerekeinknek.

Na most én is jó hosszú lettem.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Timika!

Köszi. Átadtam egy cuppantósat. :-)

tjuca
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok segítséget táp és tea ügyben! De jó, hogy vagytok! Olyan sok szuper dolgot írtatok!

Timika
Nem állandóan kapott teát Roli, eddig 2 alkalommal, mert valóban nem szokták az ilyen piciket teáztatni, mondta is a nővér. Na de mi jobb? Ha iszik néhány korty teát és végre tud aludni, megnyugszik mert vagy szomjas volt vagy még picit éhes, vagy sír tovább kajától kajáig, majd’ 3 órát, nem alszik semmit, teljesen kimerül, nem hízik annyira, és nem kaphat cumisüvegből enni. Nehéz kérdés.

Anyatej ügyben kérdeztétek, hogy tudunk-e anyatejet szerezni. Van több felajánlásunk, de őszintén szólva előbb megpróbálkoznék a saját tejemmel, mert még én is bízom benne, hogy a napi 50 ml-ből lehet több is, ha Roli végre szophat. Ha nem megy ez a verzió, akkor is csak ismerős tejében bíznék, pl. a két felajánlás ilyen, semmi szükségem rá, hogy tejgyűjtőből hozott tejtől hasfájós legyen, ha már eddig nem lett az. Szenvedett már eleget ez a baba, és ha nem muszáj, ne szenvedjen többet. Persze az enyémtől is lehet hasfájós, tudom.
Jó, hogy írtátok többen, hogy inkább víz, mint tea. Remélem, nem lesz késő a vízzel próbálkozni. Nekem ez eszembe se jutott volna.

Juca
Tegnap emelték az adagját ismét, de ezt nem tehetik naponta, hisz ha nem bírja a pocija, mondjuk hány, akkor nyilván valami nem stimmel vagy sok. Így csak óvatosan bánnak ezzel, és a baba súlyához mérten számolják ki, hogy mennyit kaphat. Roli szerencsére nem hányós, sőt, bukni is csak 2 alkalommal láttam, 1-2 kortyokról beszélünk, tehát semmiség. Szóval emelgetik az adagot, néha ez már csak papíron, mert a nővérek amúgy is többet adnak neki, nem mindig centizgetik a fecskendőt.
Én nem etethetem, amig a szaturációja nem áll helyre. Más anyukák bejárhatnak etetni naponta 3-szor, akiknek rendben van a légzésük. De Rolinál ez másképp van sajnos. Nővérek is csak ritkán etetik cumisüvegből, mert rizikós, neki még nem megy egyszerre a légzés, szívás, nyelés. És rettentő hamar elfárad benne, erre is figyelniük kell.

Panka
Oké, bébivíz be lesz szerezve, akár táphoz, akár inni. Korababáknak biztos más táp van, mert a gyerekorvos nem is írta fel a többi cuccal együtt, azt mondta, majd mielőtt hozzuk haza. Gondolom, súlytól függ, vagy nem tom mitől. Jó az ha mikróban melegítjük a babáknak a kaját? Mondjuk időben jó mindenképpen, főleg éjjel. Na de amúgy?!?!??!
Eddig amiket vittünk neki be (pelenka, popsitörő, mosdókrém, popsikenőcs), mind ott van Roli mellett, a csomagokra rá van írva a neve, szóval ő kapja meg, ez tuti. Ha vizet vinnénk be, azt is ő kapná meg. Emiatt nem aggódom.

Judit
De jó hogy te is írtál! Nekem is az anyatej kérdés miatt volt főleg a depim, jó 2 hétig nem tudtam elfogadni, hogy nekem csak ennyi van, és nem tudom bevinni a kisfiamnak a kórházba. Mára már megbékéltem a helyzettel, fejek és fagyasztok, teszem a dolgom, és elfogadtam, hogy tápszeres baba lesz. Mint írtam, idegen anyatej nekem is ellenszenves gondolat, és azt fogom tenni, amit a szívem diktál, amit megérzésből jónak tartok. Én nem ítéllek el, mert nincs miért! És sokan írták nekem, hogy tápszeren éppúgy megerősödik és felnő Roli, mintha anyatejet kapott volna. Bizonyára így is van.
Végül képzeljétek, Roli tegnap kereken 2 kiló lett! Ma pedig már 2060 gr! Úgyhogy a héten szerintem megkapja az oltását, bár dokival még nem beszéltem, holnap délelőtt jól kifaggatom, sok a kérdésem most. Pl. megkérdezem, hogy nem-e szoptathatnám Rolit 1-2 alkalommal. Valszeg nem fogja megengedni, de a kérdés nem kerül ugye semmibe. Súlya miatt szerintem a héten haza is adnák, de sajnos az a fránya oxigén még igencsak kell neki, így nem tudni a mikor-t. Várunk, türelmesen. Múlt hévégén mégsem, de most hétvégén már igenis alakulni fog a gyerekszoba, a hely kérdés is meg van oldva, párom elfogadta az én kívánalmaimat, úgyhogy olyan lesz a szoba, amilyet elképzeltem, és ez igazán boldoggá tesz. A héten megvarrom a fejvédőt, mert ez még elmaradt. És ha kész lesz a szobácska, el kell mondani gyorsan Rolinak ,hogy tudja, napról napra jobban várjuk a percet, amikor a doki azt mondja: „Anyuka, Apuka, holnap haza lehet vinni a babát.” Engem ez a kép éltet, ez ad erőt, türelmet.

Jó éjt, megyek fejni.

Bocs hogy hangulatjelek nélkül, de wordben írtam, és most már nincs energiám beszúrni.

Tündi
tündi30
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: