Új privát üzeneted érkezett!

Agi, Gyongyi,

Gyonyoruek a gyerkocok! :P

Trinky, Boris,

Aranyosak vagytok koszi az aggodast de meg egyben vagyok, Aginak fogok sms-ezni.
Ejszaka alig alszom, nappal hulla vagyok, azt a keves szabadidot amit Davide hagy nekem altalaban hazimunkaval toltom. Ha nem, akkor pihenek.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Naaa??? A hétvégét még megértem, de már héétfőőő van!!! Hoool vagytoook????

Gyöngyi!! Nagyon édesek a gyerkőcök. Peti tündérien megy a nővérének. Az a térdelés meg? Mintha Lukácsot látnám. Még a kádban is képes a sarkán ülni.

Legújabb húzás. Meséltem mér, hogy van egy nagy papagájunk. Nagysándor. A neve Sanyi, de a Janó, egy másik papagáj, aki nimfa, azt tanította meg neki, hogy Pityu. Így a két tudathasadásos "helló Pityu"-t tud csak mondani, holott egyiknek sem az a neve.. Szóval Sanyi a konyhában lakik egy óriási ketrecben. Lukács odaállt mellé, és elkezdte kipiszkálni a madár által ledobált zöldségeket és gyümölcsöket. Ami lepotyogott a járólapra, azt megkóstolta.Megette a Sanyi almáját, szopogatott brokkoliszárat, az ubit és a karalábét kiköpte, a répát pedig visszadobta a madárnak. Ezért a hétvége óta apró kockákra szelem az almát, mint a madárnak, így Lukácsnak nem a ketrecből kell enni.. :lol: Baja nem lett a kajától, a járólap is tiszta volt, semmi pötty, vagy kiütés, hasmenés nem történt! :lol:

Viszont én most málnát eszek. Remélem, nem csinálok bajt vele a tejcibe. Majd reggel kiderül. :shock: :lol: :roll:

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


zel, mindenki bevackolta magát a jó meleg kukszliba. Amit meg is értek.
Élelmes kölyök, nem lesznek élelmiszer problémái az már biztos, mert akárhogy is de megteremti a betevőt. Ez egy férfi esetén igen nagy előny.

jucmuc, hajrá!

gyöngyike, nagyon aranyosak.
bbilona
 
 

 
 

gyöngyike :lol:
na az ilyen képek után vágyom én még egy kicsike babucira, egy tesókára.. :wink: :lol: húúú, Peti is lassan 1 éves lesz, hogy megy az idő.

zelem, akkor nektek 3 pityutok van :P Lukács nem semmi, édike lehetett ahogy ott 'mesterkedik :wink:

juci??????????? jujj most izgulok..

Kép
Kép
piciboris
 
 


többiek merre?

odry? renim? ...

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!
Nagyon eltünt mindenki!!
Jucmuc! Egyben vagytok még?
Boriska! Lesz nektek tesóka és Ők is igy fognak majd együtt játszani Lujzikával! :)
Zel! Kis élelmes Lukács. Csak vigyázz nehogy mást is megegyen kiváncsiságból.
Mostanában Peti mániája ha lát kis szöszt vagy morzsát rögtön elkezdi fogdosni. Multkor is egy szöszt megevett mire odaértem.
Tegnap voltunk az ovodában szülőin.
Hát még nem kezdünk talán március közepe táján. Még vannak kisebb nagyobb munkák, hibák és múűszakilag is át kell venni.
De megismertük az leendő ovónéniket is. Elég aranyosnak tünnek.
22-en lesznek egy csoportban és dominó lesz a jelünk.
Odry! Fiúk hogy vannak?
Kata! Pár szóra azért visszajöhetnél. Kiváncsiak vagyunk rád? Munka milyen?
Sapé? Ágota hogy van?
Tücsi! Hogy birsz a 3 gyerkőccel?
Reni, Domo, Trinky???

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Sziasztok lányok!

köszönöm boris és trinky a hiányolást jól esett.

Zel!

lukács nagy kopé lesz tiszta anyukája
:wink: Mikor indul be a tesó projekt.?

cipő hozzá szólás:

Nekünk siesta szandink volt.
Nubuk bőr 11.000ft-ért,
Szép kislányos halvány rózsaszín.
A lányom 2 nap alatt úgy tönkre tette,hogy szürke színe,és kopott
színe lett a kúszástól.

gönygyi!

Nagyon édesek a gyerekeid.
Édes ahogy peti Annának megy.

kicsiboris!
Hogy van a kis lelked?
Lujzim.beszél sokat.

Bbilona!
Pocak növöget??
a tuti név meg van?

domo!
Lili baba,hogy van?

Trinky!

Lotti evéssel,hogy áll?
Nálatok a tesóka?

mágnes!
Én várom a blogod folytatását.


Jucmuc!

Hírek?

magunkról.!

Nia hatalmas kislány nagyon sokat nőt.
Egy kicsit szomorú vagyok a bölcsi miatt,de muszály munkát találni.
A pénz nagy úr.
Február 15ével megkezdi a bőlcsit.
Olyan rossz érzések kerülgetnek,hogy fogja bírni.
Én rosszul.
Jöhetne a tavasz olyan rossz a kedvem.
Egy kicsit jó lenne anyagilag helyre állni,meg egy kertes ház.
Utána meg egy tesó.
A köröm továbbképzésre is menni fogok,ha Nia bőlcsis lesz.


Pandus!

Ha olvasol,jó lenne ha írnál pár sort magadról.
Nagyon hiányoznak az írásaid.

szép hetet lányok!
m. reni
 
 


Egy pár kép a hercegnőmről,most a legújabb,hogy
minden képen vicsorog. :lol: Kép Kép Kép
m. reni
 
 


Sziasztok!

jucmuc sms-ét már én is minden nap várom :)

Fiamnak kijött 3 nap alatt 2 foga, és meg sem kottyant neki :)

Reni:
Anna isi lyen vicsorgós, szoktuk is mondani neki, hogy inkább ne mosolyogj :)
A falvédőtől el vagyok ájulva! Nekünk is be kéne szerezni, mert elég hideg a fal.
A blogomnak van folytatása: http://annabence.blogspot.com

Ilonám:
A nevet én is kérdezni akartam, hogy végül megvan már a baba neve?

Hűh, megyek, mert veszekednek!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Rakok fel a falvédőnkről egy képet. Csináltattuk egy csajjal akit a vaterán talált a párom. Nem volt olcsó, de csak azért mert nekünk nagy kellett. Kép

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


lányok, ezek a falvédők azért mennyivel kultúráltabbak, mint a mi gyerekkorunkban.
Nagyon aranyosak.

reni, azt mondják, minél fiatalabb a csemete, annál könnyebb beszoktatni a bölcsibe. Élvezni fogja hidd el!

bizony pandácska nagyon hiányzik, mint ahogyan sapé és katata is.

Kinga lesz a kislányunk neve, ha kinő a kukaca akkor Áron.
bbilona
 
 


ilonka, de szépek a neveitek :!: hogy vagy? jó érzés ahogy mozgolódik a babóca?

reni, na végre :P azt hittem már nem is jössz.. :cry:
nahát, Nius milyen nagyot nőtt!! olyan édes a mosolya és nem is vicsorog :wink: úgy bírom a nagy szemeit :lol:
munka hogyan lesz? sajátod lesz? körmös?
a bölcsit anyósom állandóan emlegeti, de hát perpillanat nem tudnám kifizetni.., de sokszor jót tenne szerintem Lujzinak legalább egy-egy délelőtti közösségi lét, Nius hamar bele fog szokni, azt hiszem ez inkább talán nekünk nehéz :roll: :wink:

gyöngyike, szép a falvédőtök, lehet, hogy majd nekünk is kelleni fog ha lesz másik ágya Lujzinak.

juci?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok lanyok! :P

Köszi szepen mindenkinek az erdeklödest/aggodast!
Meg egyben, tegnap töltöttem a 39. hetet. Szerda-csütörtök nagyon rosszul voltunk az egesz csalad de föleg Davide es en egesz ejjel hanytunk es ment a hasunk. Azt mondjak valami virus...Mara mar sokkal jobb a helyzet de nagyon legyengitett bennünket ez az egesz.
Ma voltunk harmadik ctg-n, legközelebb hetfön megyünk akkor az orvosom is megvizsgal majd es megbeszeljük a tovabbiakat.

Gyönyörüek a babak, sok puszi mindenkinek! :P

Judit

Kép
Kép
jucmuc
 
 


juci, de sajnálom ezt a vírust, szörnyű lehetett..neked is, Davidenak,...örülök, hogy jobban lettetek, most hétvégén pihengess még kicsit, hiszen hamarosan megérkezik kishugi és lesz ám dínom-dánom nálatok :lol: :lol:
hétfőn is várunk a ctg eredménnyel, hajrá!!!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!
Zel! Boldog Születésnapot!!! :)
Judit! Remélem már sokkal jobban vagytok?! Majd irj, hogy mi volt ma az orvosnál.
Ilona! Nagyon szép neveket választottatok.
Reni! Még nem is irtam, hogy Nia milyen kis édi. És szerintem sem vicsorgás. Anna különbet csinált egy időben fényképezni sem lehetett.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Gyöngyi, édesek együtt a gyerekek :lol: Lilinen is kellene egy tesó gyorsan, imádja a gyerekeket :lol:

Reni, Lili jól van, most már feláll, mászkál, nincs egy percem se, de nagyon édes :lol:
Megértem a pénz gondokat, sajnos lehet, mi még 2 éves koráig se húzzuk ki az itthonlétet, és szeptemberben bölcsi lesz.Nia nagyon édes, látni, hogy milyen kis talpraesett huncut lány, biztos élvezni fogja a bölcsit! Remélem, te meg gyorsan találsz állást!

Jucmuc, orvos mit mondott?

Zel, boldog születésnapot!

Ilona, a Kinga jó név! Még dolgozol? Cukorterhelésen minden rendben volt?

Trin, nagyon cuki Lotti, néztem a gmailes képeket :lol: hogy vagytok?

Kép
domo
 
 


Helló lányok,

bocs az eltűnésért :oops: :oops:

Gyöngyi, nekünk is kell egy tesó :D :D :D olyan édesek együtt, hogy :D azt hiszem próbálkozni fogunk. Amúgy amikor meglátom az Anna, Peti, Gergő mesekönyvet mindig eszembe jutsz :D :D Még egy Gergő azért hiányzik a sorból :lol:

Reni, nagyon aranyos Nia, sokat nőtt. Elhiszem, hogy szomorú vagy a bölcsi miatt. Olyan sokszor elgondolkozom azon, hogy, hogyan tudnak visszamenni anyukák a gyerek hat hetes korában dolgozni.
Nagyon szeretném kihúzni a bölcsit Lotti két éves koráig, de majd meglátjuk. Mindenesetre beírattuk már. Domo Lilit ti is beírattátok? Tesó?? :D :D De jó, babásodjunk együtt.
Milyen lesz Lili szülinapja?

Juci, remélem már jobban vagytok. Nagyon kellemes szülést kívánok neked. Remélem minden szuper lesz. Vagyis biztos vagyok benne, hogy minden szuper lesz.

Ilona, nagyon szép a Kinga név. Aranyos, és mostanság szerintem nem is gyakori annyira.

Boriskám, anyóspajti ilyen intenzíven jelen van az életetekben? Ha bölcsibe akarja adni Lujzi, fizesse ki. Meg amúgy is, ő már felnevelte a férjed, most tied a terep. Gázos egy nő.

Lányok, Lotti egyszerűen nem akar mászni. Nem tudom mit csináljak. Kezdjek aggódni? Gyorsan kúszik, meg feláll, de a mászás egyszerűen nem akaródzik. Inkább ülve húzza magát, mint a Forrest Gump-ban a hadnagy.
Viszont beszédben nagyon fejlett. Állandóan anyázik :D :D

KépKép
trinky
 
 


Sziasztok!

jucmuc:
nagyn drukkolok neked, mostmár bármikor jöhet a hír :)

Trin:
dokinőnek említetted, hogy nem akar mászni? Valószínűleg nem lehet gond, ha kúszik, és feláll. Ha meg akarod nyugtatni magad, akkor én a helyedben elvinném Dévény felmérésre. Annával mi jártunk, és rengeteget segített rajtunk!

Ilonám:
gyönyörű nevettaláltatok!
Valamelyik nap olyan jót mosolyogtam, mert elővettem Bence 24 hetes 4D ultrahang felvételét, és rá volt írva, hogy Áron-24. hét :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


trin, anyósom mindenbe próbál beleavatkozni. csak abba nem tud amiről nem tud :wink: és van olyan :lol:
Lottival tuti semmi baj, emlékszel Lujzimra? jóval elmúlt egy éves sőőőt...és térden 'járt.. nem mászott, hanem térdepelt. én akkor beszéltem (mágnes nagyon jó tanácsára!) egy dévényes nővel és azt mondta sok kicsi van aki úgy közlekedik mint Lujzi, meg Lottid, aztán egyszer csak feláll és kész, sok esetben kimarad egy-egy lépcsőfok a mozgásfejlődésben. de ha megnézeted, és kiderül, hogy nincs gond az szerintem jó dolog.

juciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :?: :?: :?: :?: izgulok..

domo, de édi lehet Lilid, és jujj most aztán szaladgálhatsz utána :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!!

Köszönöm a köszöntéseket!
Az életem első trimeszterét letudtam! :lol:
Ha a babás harmadokra gondolok, most jön a legjobb rész!!! :lol:

Trin!Menjetek el a biztonság kedvéért egy felmérésre. A párom unokahugijánál nem csinált a kislánya semmit, és elmúlt egy éves. Kiderült, hogy miden izma le volt tapadva. Még rágni sem tudott. Valószínűleg egy kis pénzt veszítesz csak, de legalább megnyugszol, hogy nincs Lottinak semmi baja ha pedig esetleg icsit kötöttebb a csípője, azt simán kimozgatják. Ja a kislányt is erre a tornára hordják, már mászik, eszik, ül, 3-4 foglalkozás után! :lol:

Ilonám! Szép nevek! Apa kezdi beleélni magát az apa szerepbe? Így, hogy már rugdossa a pockot a baba, és látszik is, biztosan könnyebb neki.

Reni! Gyönyörűséges a vicsorgós Nia! Még nem tud rendesen mosolyogni! De legalább próbálkozik!!! :lol: Egyébként szerintem ezek mosolyok!

Domo! Készültök a szülinapra? Mindjárt itt lesz az első. Hihetetlen!

Kicsibém! Hogy' vagy????

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Lányok köszike a kép dicséreteket.
Trinky!Boldog 10. hónapot Lottinak!!
Hát igen már töben mondták, de Peti Gergő is egyben igy az már nem lehet.
De én nem akarok harmadikat. Kevés a pénz :cry: (Legalábbis az enyém)
És ebbe a lakásban nem is férne el három gyerek. Párom is folyton mondogatja.
Pénteken volt a Frabato a Hal a tortánba és egyszercsak jön a párom hogy ökölbe emeljem fel a kezem. Erre azt mondja, hogy lesz még egy fiunk. A hapsika megmutatta mi mit jelent.
Szerintem sem lehet semmi gond Lotti mozgásával. majd elkezd mászni is.
Domo! Milyen tortája lesz Lilinek? És mit kap?
Ági már többször kérdeztem, de lehet átsiklottál felette.
Anna már jár ovodába?

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Köszi csajok a tippeket. A védőnő és a doki azt mondta semmi gond nincs Lottival, nagyon mozgékony gyerek.

Zel, azért Lotti sok mindent csinál, csak a mászás nem jön. Lehet, hogy előbb kezd el járni, mint mászni :shock: Ülni nagyon stabialan ül, már 3 hónapja, előre kúszik 2 hónapja, popón csúszik 1 hónapja. Feláll 1 hónapja. Szóval csak a mászás ami furi nála. A csípőjét két helyen is megnézettem, azt mondták minden oké vele.
Azért ha nem kezd el mászni záros határidőn belül, akkor elviszem a dévényes nőhöz.

Lehet, hogy az is baj, hogy a padló nagyon csúszik? Tegnap "kergetőztünk", én másztam elől, ő meg "kergetett". Jót visítoztunk, de a térdem majdnem leszakadt. Hogy bírják ezt a gyerekek?

Gyöngyi, én azért drukkolok, hogy legyen egy harmadik nem Gergő. Ez a fránya pénz sok mindent meghiúsít, de három gyerek talán már gazdsaságosabb is nem? Főleg így, hogy fiú és lány is van.
Amúgy most olvastam valahol, hogy mennyire fogyunk, és, hogy pár éven belül rengeteg nyugdíjas lesz az '50-es évek baby boomja miatt.

Borisom, anyósodat egy seprűn lovagolva tudom elképzelni, ahogy leskelődik az ablakotokon. (ez nem szép tőlem.... :oops: )

Zel, boldog szülinapot!!!! Azt nem kívánom, hogy nőjjön a füled a bokádig :lol: , de legyél nagyon egészséges és boldog.

KépKép
trinky
 
 


Csajok, napi kérdésem: mi a véleményetek a járássegítő toszikocsiról?

KépKép
trinky
 
 


Trin! Tudom, hogy nagyon ügyes Lotti!!! :lol: A mászás viszont elég fontos az agyuk fejlődésében. Sok diszlexiának a hátterében a mászás hiánya áll.
Köszönöm... A fülem meg marad eredetiben!
:lol:

Járássegítő? Lukács az utcán a babakocsit tolja. Élvezi!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


zelem, drágám, nagyon szépséges szülinapocskát kívánok én is neked!!!!!!!!! de mondd csak, hányadik :twisted: :lol: :lol:
jó ez a trimeszteres szöveg...hihihi :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


gyöngyi:
jajj bocsi, mindig válszolni akartam, aztán nem volt időm... :oops:
Szóval papíron ovis, de még mindig nem szobatiszta. Én már teljesen kétségbe vagyok esve, semmi előrehaladás, ma délig a 4. garnitúra ruhát adtam rá... :cry:

Zel:
Isten éltessen sokáig!!!

Trin:
nekünk van járássegítőnk, ngyon szerették a gyerekek, Dévényes néni is ezt javasolta, vagy a babataxit, csak a kompot ne!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes, köszi. É is úgy gondolom, hogy jó dolog lehet. Olyat néztem ki, amit kismotorrá lehet alakítani. Kompot egyáltalán nem is gondoltam, tudom, hogy káros.
Bevásárlókocsink van, de az kicsúszik.
Nektek milyen típusú a járássegítőtök?

Babakocsit meg nem tudja tolni, sajna a harmadikon lakunk, az utcán meg inkább ne tolja, elég nagy a forgalom. Amúgy nem rossz ötlet.
Azt mondta a védőnő, hogy a kúszás is nagyon jó, hogy ne legyen diszlexiája.

Na mindegy már nem agyalok ezen, majd mászik. Délután levettem róla a plüssgatyát és sokkal szabadabban tudott mozogni. Lehet, hogy csak harisnyában lesz egész nap. Végül is nincs hideg, csak a konyhakő hideg. :?

KépKép
trinky
 
 


Köszönöm a köszöntéseket...

Kicsibém! Nem titok, 35. A táblázatban nem kérem a módosítást. Jó nekem a régi korom! :lol:
Bár voltak szülinapok, amiket rosszabbul éltem meg. 28-30 :lol:

Trin! A bébikompot nekem sem javasolták. Nem jó az egyensúlynak. Könnyen tologatja Lukács a kocsiját! :lol: falun vagyunk,nem forgalmas az utca!

Kaptam kettő tortát! Mindegyik gesztenyés volt. Apa cukisat hozott, anyum meg sajátot sütött. Lukács is megkóstolta. Belenyúlt kézzel. Nagyon aranyos volt, nyalogatta a kezéről a gesztenyés krémet. Van kép is. Amint lesz egy kis időm, már töltöm is fel!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Érdekes, hogy én is a 28-at éltem meg rosszabbul. A 30 jó volt.
Igazából most a 40 tűnik furinak. Még van 9 évem, de akkor is..... Valahogy az már olyan felnőttes.

Zel, mi is szeretnénk egy kisebb településre költözni (akár falura), szeretném kiengedni Lottit játszani a többiekkel, szeretném ha jó levegőn futkározna. Itt még babakocsival is elütnek, nem számít senki és semmi. Kissé biztonságosabb helyet szeretnénk.

KépKép
trinky
 
 


De jó, hogy nem alszunk, amikor tehetnénk! :lol:

Lukács már a második vacsin van túl.

Trin! Én szerettem városban lakni. De akkor mesélek. Amikor a páromhoz költöztem, sokszor nevetett rajtam. Emeleten nőttem fel, így baromi érdekes volt reggel ébredésre kifutni a nedves fűbe. Konkrétan egy szál ingben, ami természetesen apáé volt, kimentem reggel a vizes fűbe mezítláb. Mint a gyerekek.Teraszon reggeliztünk, kakast hallgattunk.
Aztán kiköltöztek anyumék is. A húgom nagyon rossz evő volt. Itt egész nap kinn az udvaron játszott. Neki is állt enni rendesen. Azt, hogy ki tudták engedni az udvarra, játszhatott egyedül is, vagy a szomszéd gyerekekkel, nem kellett levinni a játszótérre, semmi nem pótolhatja.
Aztán jött Lukács. Amikor a pocakomban volt, kimentünk az erdőbe fenyőágért, karácsony előtt. Alig 200 m-re egy szarvascsorda sétált el előttünk. A levegő zöld volt, annyira tiszta .Harapni lehetett. Ezt sem tudja semmi űberelni.
És azt, hogy Lukácsot a teraszra ki tudom tenni aludni, mert tudom, hogy a dilis kutyánkon kívül nem ébreszti fel semmi. Azt meg már amúgy is megszokta. Nincs szmog, autózaj...
Néha kellemetlen, mert mindenki mindent tud, ráadásul okosabb is, de ez egy társasházban is előfordul.
De ugyanakkor mondhatom azt is, hogy Lukácsért nagyon sok ima szállt....Mert ismer mindenki mindenkit.
Lényeg, hogy bár néha tele a tököm a pletykásokkal, nem mennék vissza városba lakni. Kerítésen belül tökéletes...

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Trin, Lili majdnem 11 hónaposan kezdett mászni, előtte viszont nem kúszott (csak hátrafelé). A lényeg, hogy már közlekedik Lotti, és a mászással még ráér. Miket szoktattok játszani Lottival? Én néha úgy érzem, többet kéne vele foglalkozni, de nem tudom mit...
Nálunk csak tavasszal lesz beiratkozás a bölcsibe, akkor beíratjuk szeptembertől, de remélem 2 éves koráig maradunk itthon. Ja, és Lilinek van járássegítője, használja is, szerintem jó dolog.

Gyöngyi, készülünk a szülinapra, rendelek neki tortát, valami szép rózsaszín szívecskés marcipán bevonatos tortája lesz. Ajándékot még nem tudjuk, nincs valami jó ötletetek?

Zel, ahogy leírtad, még nekem is kedvem támadt felétek költözni :lol: tényleg jó lehet, gyerekkel meg főleg. De én nagyon szeretek itt a belvárosban lakni, persze ennek több előnye volt, amikor még nem volt Lili.

Kép
domo
 
 


Zel, olyan szép lehet a kisfalutok. Én is szeretnék erdőben sétálni...
Itt is vannak csordák, csak emberekből állnak :D és nincs annyi eszük, mint a szarvasaitoknak. A pletyka meg megy ezerrel. A házunkban KGB működik, nénikék a térfigyelőrendszerek, és kavarják a kakit, ahelyett, hogy almáspitét sütnének.
Én 10 évig laktam emeletes, majd 14 évig kertes házban. Sokkal jobb a kertes ház, rengeteget játszottunk az utcán a szomszéd gyerekekkel. Rohangáltunk a kutyákkal, áááááááá.....de jó volt.
Még FFrostos rettenetes autó sincs nálatok? Mázlista..... :shock: :roll:

Domo, te echte budai vagy?
Lilinek milyen járássegítője van? Szerintem ez ilyen parás anyuka jelenség, hogy atól fél az ember, hogy nem törődik eleget a gyerekével. Én is ezen szenvedek, meg a barátnőm is. Szerintem nem vagyunk normálisak. :D :D
Meg voltam győződve, hogyha kitakarítok, vagy vasalok, akkor Lottitól veszem el az időt, és később lelki beteg lesz ettől. Ezt komolyan gondoltam. Na most már együtt porszívózunk. Ő ráfekszik a csőre, én meg próbálom kirángatni alóla. Vagy belerakja a kiskezét a csőbe, és nevet, hogy beszívja az ujjait. Bár kicsit porszívómániás vagyok, mert minden nap kiporszívózok. Kicsit gáz, tudom, viszont Lotti nagyon szereti.
Ezenkívül vannak állatos fa kirakóink, és azokat nézegetjük. Ma bepakoltuk egy dobozba majd kiszedtük, és újra be. Közben megnéztük mi micsoda, és mit mond. Tényleg tudja vlaki mit mond a zsiráf :D nálam nyikorgott :D
Sokat mászunk még, meg van egy nagy fitballunk és azon pattog. Építőkockákkal szórakozunk, én építek, ő rombol. Könyveket nézegetünk, minden nap hintázik (addig én lazulok:-)))
Viszont sokszor van az, hogy csak egyedül lófrál, persze csak, ha ott vagyok a közelben. Az alsó fiókokba tettem egy-két veszélytelen nemjátékot, amit megcsodálhat. A konyhaszekrényből kipakolhatja a tálakat. Ha mosom a fogam kirángatja a fogkefét a számból, és majdnem a fogsoromat is :D , szóval ilyeneket játszunk. Semmi extra. A lényeg, hogy mindig ott van ahol én, így egészen jól bírja azt is ha eszek, vagy mosogatok. Persze sokszor van lelkiismeretfurdalásom, hogy nem foglalkozok vele eleget, de néha egyszerűen csak bambulni tudok. Ilyenkor viszont jön apa, és nyúzzák egymást. Általában el is törnek valamit.
:D :D

KépKép
trinky
 
 


Örök kérdező vagyok: használtatok már nasivin orrcseppet a gyerekeknek? Lotti lenáthásodott tegnap este, és az egyik orrmánya folyik, és szörcsög. Porszívózom az orrát, de kellene valamilyen orrcsepp, hogy megállítsa a folyást.
Az éjszakánk katasztrófa volt. Csak kézben aludt, mint egy újszülött.

KépKép
trinky
 
 


Sziasztok Lanyok! :P

Csak magamrol irok önzö modon ne haragudjatok nincs idöm reagalni pedig szeretnek mindenkinek irni..
Szoval tegnap voltunk ctg-n, es a doki is megvizsgalt. A mehnyak megrövidült tegnap 3 cm volt es a baba feje is lent van. Nagyon erzem vasarnap ota olyan mintha egy nagy tekegolyo lenne a labaim között. Fajdogalok is rendesen, egyelöre varunk, csütörtökön ujbol ctg es vizsgalat. Remelem a heten meglesz a baba. Ha nem akkor valszeg hetfön befektetnek.

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Trin, most csak gyorsan: Lili 2 napig volt náthás, és én adtam neki Nasivin orrcseppet (csecsemőknek valót)neki, tudott utána aludni. Előtte jól kiporzsívoztam. majd még írok, de most futok...

Kép
domo
 
 


Trin:
náthára a legjobb kombináció:
Sterimar orrsprayvel porszívózás előtt befújod a nózit. Vársz 2 percet, aztán kiporszívózod, ASterimar szuperül kihozza a fikuszokat. Ha érzed, hogy nehezen jön, lehet orrszívás közben is nyomni az orrába, ezt nem tudod túladagolni, mivel színtiszta sós víz. Aztán orrszívás után jöhet a Nasivin orrcsepp, de csak napi 3 alkalommal, és 3-4 napnál nem tovább. Ha akkor sem javul a nátha, akkor fel kell hívni a dokit.

jucmuc:
Mostmár nagyon a végét járod, a héten tuti baba lesz! :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Köszi lányok,

nekünk aqua mariskánk van, azt fújtam be neki, de igazából nem is kellett, mert folyik a kis orrmánya. Ma szinte egész nap kézben volt. Fürdetés előtt mértem lázat, 37,2 ami ugye hőemelkedés, de azért egy kis panadolt benyomattam neki. Meg csecsemő Nasivint, meg C vitamint. Orr kiporszívózva, Lotti bezsákolva szunyál. Remélem reggelig.
Még a popsija is kipirosodott, pedig soha nem volt piros neki. Jól bekentem sudokrémmel.
Arra is gondoltam, hogy lehet, hogy a fogacskája fog kijönni, és az okoz ilyen galibát?

Juci, Davidenak milyen lesz a szülinapja? Már csak két nap :D

KépKép
trinky
 
 


trin:
ahogy olvastam, hogy piros a popó, egyből a fog jutott eszembe. Az okozhat orrfolyást, piros posi és hőemelkedést is!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


sziasztok!

Zel!

Neked hatalmas puszi,és boldog születésnapot!!!!!!!!
Köszönöm a Nia dícséretet.Lukács egy igazi herceg,nagyon szép
és délceg kisfiú.Tiszta anyja.
Mikor teszel új fotót?

Trinky!

Igaza van mágnesnek tényleg a fogtól is lehet.Reméljük megoldódik.
:wink: A járássegítő nagyon jó,nekünk is volt.
bevallom,hogy nekünk kompunk,is volt NIa nagyon szerette,remélem a lányok nem köveznek meg ezért.

Mágnes!
Őrülök,hogy tetszik a falvédő.Képzeled egy blogon találtam.
Egy lány csinálta a kislányának.
írtam neki,és nekem is csinált.
Ruhaipari szakoktató.
Nem volt olcsó,de megérte. :wink:

Göngyi!

Nagyon szép a falvédőtök.
Hát igen ez a fránya pénz,jó lenne ha lenne jó sok,és akkor nem számítana semmi.

bbilona!
Nagyon szép Név a Kinga.
Reméljük,hogy fogja bírni a bölcsit.
Nagyon szereti a gyerekeket.
Én meg valahogy túlélem.

domo!
Telik,az idő Lili,is nagy kislány.
Édi lehet,ahogy mászkál.
Reméljük,hogy szeptemberig kihúzod.
Ettől az állástól meg félek.egy kicsit,de ez van.
Felétek mennyibe kerül a bőlcsi?
m. reni
 
 


kicsiboris!

Anyósod nem semmi nőszemély.
Hogy vagy egyébként?
Lujzi nem írsz róla.??
Köszi a Nia bókot :lol: :lol:
m. reni
 
 


reni, naná, hogy bírni fogod. Milyen állás is? Megint lamaradtam.
Nia csodaszép ha vicsorog, ha nem, azok a szép nagy szemei!

boriska, jól megedz téged az élet, lehet azért, hogy azt a boszorkát el tudd viselni. Nincs állami bölcsi, ahová mehetne Lujzi? Hogy állsz munkával, van sok tennivaló?

trinky, olyan aranyosakat írtál, jókat mosolyogtam, méghogy elhanyagolod. Kérdem én mihez képest? Szerintem a mai gyerekeknek van a világon a legjobb soruk. Én egyszerűen csak felforralok vizet, tengeri sóval és már kész is az orrcsepp, meg a torokgargalizáló szer. Nekünk felnőtteknek bevált.

Mondjátok, tényleg olyan borzasztó az a hold-komp? Mi gyerekként sokat lehettünk benne, mert elég kopottas, de köszönjük jól felnőttünk. Hiszen mennyit van el benne a gyerkőc napi 10 percet? Annyira máshogy közelítik meg manapság a dolgokat.

zel, nagyon szép helyen élhettek, elhiszem, hogy élvezitek. Kollégám is kis létszámú településről való, ő szokta mondani, hogy ha délben nincs otthon valamelyik gyerek, biztos lehet benne, hogy valahol megetetik, mert mindenki olyan jól ismer mindenkit, így aztán ha betéved egy idegen autó a faluba, valaki biztosan felírja még a rendszámát is, így bűnözés sem igen van.
És természetesen "Isten éltessen sokáig, és tetszik nem tetszik a füled életed végéig nő, így a nagy fül a bölcsesség egyik jele!"

Apa kezdi élvezni, főleg a tárcsafékes babakocsi, ami nagyon bejön neki. Remélem sokat tologatjuk majd együtt!

domo, köszönöm cukor rendben, de a diéta szó ott szerepel a kiskönyvben, mert a "13 kg sok, és beödémásodik, toxémiás lesz, aztán 30 hetesen kivesszük a hasából a gyereket" volt a nőgyógyászom kedves reakciója. Kaját viszavettem, sokat sétálok, és ami a vizesedésre nekem a legjobban bevált a sok folyadék. Juszt sem leszek toxémiás, még mit nem!

jucmuc, labda a lábad között, hej de jó lehet! Nagyon szurkolok!

Pusza lányok, mostmát dolgoznom is kell (február végéig, aztán bevetem magam a babaszobába).
bbilona
 
 


bbilona!

Még nem tudom milyen állás,csak azt,hogy kell néznem valami jót.
lakásos rendezős bútorosat szeretnék.ha haa----mondaná a férjem.
majd ami alakul.

orvos.
Aki normál súllyal kezdte a terhességet.Nem feltétlenül lesz terhességi toxémiás.
Én az alapvetően bálna súllyal ,és kiindulási ponttal,22kgot híztam.
mindenki fenyegetett,hogy ne egyek,de majd éhen akartam halni.
A súlyomon kívül semmi bajom nem volt,jelzem.egyszer volt magasabb a pulzusom.
Nagy test létemre nagyon könnyen mozogtam,futva mentem a buszhoz,asztalon állva mostam az ablakot stb...
Nem érzetem a terhességet megterhelőnek.
ja és amire büszke vagyok,gátmetszés nélkül szültem
2.tolásra Nia megszületett.
Jó vigyázni,kell de az orvosok szeretnek rémiszetni.
szerintem egy kismama érzi,hogy mire van szüksége.


:lol:
m. reni
 
 


Ilonám:
szerintem egy egészségesen fejlődő gyereknél a holdkomp nem okoz semmilyen károsodás ,deformitást.
Mi Annával spéci helyzetűek voltunk, és én betartottama Dévényes gyógytornász javaslatát.

Dokid:
Na azért nem eszik azt olyan forrón! A 13 kiló szerintem teljesen átlagos, az pedig ,hogy a vége felé az ember ödémásodik kicsit, szintén természetes dolog. Na jó, persze nem a 26. héten, de gondolom te még nem vizesedsz :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes!

Te szoktál a ruhafalván vásárolni?
Olyan szép ruhák vannak,csak szinte mind eladva,vagy foglalva.
ja,és mellesleg hiába regisztráltam a rendszer nem enged be. :shock:
m. reni
 
 


Reni:
én regisztrálva vagyok, de eddig még nem rendeltem tőlük. Most viszont erősen elgondolkoztam rajta, mert a teszveszen egyre gagyibbakat találok, vagy az árra lvannak elszállva.. Anna meg kinőtte a legtöbb ruháját..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


reni, köszönöm a véleményt. Látod nem vagyunk egyformák, én már egy hosszabb ima után szuszogok :wink: .

mágnes, de vizesedek rendesen, de csak akkor ha elfelejtek eleget inni.
Na igen az más, ha a gyerkőcnek valami speciális dologra van szüksége, nyílván hallgatni kell a szakemberre.

Szép napot lányok!
bbilona
 
 


Ilonám:
ja hogy vizesedsz!
Hát hogy nyugtassalak, ha a vérnyomás ok, és fehérje sincs a pisiben, akkor elég csak odafigyelni a folyadékra.
Nekem is mondta a doki Bencével, hogy feküdjek felpolcolt lábbal. Köszi.. A 2 évesem pedig majd elkészíti magának az ebédet és ellátja a házimunkát... :?
Most nézem a vonazód, már 100 nap alatt vagy ;)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok,

azt hiszem túl vagyunk a nehezén. Tegnap reggel kihítam a doktor nénit, mert Lotti egész éjszaka sírt. Hát nem volt még ilyen éjszakánk. Kb. 5 órát aludtam két nap alatt, így kissé torpák voltak az idegeim :oops:
Úgy csináltam mindent, ahogy mondtad Ági, a dokinéni is megerősített, és a ma éjszaka már 11 órát szunyált. Persze nézegettem sűrűn, hogy kap-e levegőt, de kapott.
Szóval egy kis megfázás volt az egész, de lehet, hogy csak tényleg a foga, bár a tüsszentések miatt egy kis náthával kombinálva.

Ma már mosolygós a drágám, ha felébredt jutalom porszívózunk :lol:

Ilonám, semmi toxikémiás dolog nem lesz, minden a legnagyobb rendben fog alakulni. Mindenkinél egyéni mennyit hízik. A nagyon sovány ismerősöm 25 kilót hízott, nem volt semmi baja, és a szoptatás alatt le is ment róla. Én 11 kilót híztam, az is lement, de maradt még kb 15, amit oda szeretnék adni valakinek.
Szóval csinálj mindent úgy, ahogyan jól esik, és ne engedd még a dokidnak se, hogy íjesztgessen. Persze mondja el a véleményét, de inkább biztasson. Úgyis elég parás a várandósság.
Következő vizsgálat mikor lesz?

Regisztráltam én is a ruhásboltba, de tényleg egy csomó le van már foglalva. Ezenkívül ha hozzáteszem a postaköltséget, már nem is annyira jók az árak.
Kéne egy jó gyerekturi, de én csak egyet tudok az is horror áron van.
Anna most hanyas ruhákat hord?

Mi lenne, hogy ha van valami eladó cuccunk, azt feltennénk a gmailes címünkre. Hátha kell valamelyikünknek. Csak egy ötlet.....

Gyöngyi, Tücsi, többiek???

KépKép
trinky
 
 


Juci, Davidenak sok boldog szülinapot!!!!! Hú de izgi, mára vagy kiírva :D :D

KépKép
trinky
 
 


juci, David-ot istenke éltesse nagyon sokáig!!! puszit is küldök: cuppp, hogy vagy? hol vagy? jujj de izgulok................. :oops: :wink:

ilonkám, hja ezek a dokik..amiket mondanak..és a 13 kiló szerintem is teljesen normális, a vizesedésre meg odafigyelsz, semmi gond nem lehet :lol: de persze tudom én, hogy a szülésig minden nap kicsit parás, de minden okkés lesz!!!

trin, de jó, hogy Lottikánk jobban van :lol: Lujzinak is volt ilyen 2 napos megfázása, ő szerencsére napközben volt rosszabbul, hát ez az éjszakai sírás borzasztó lehetett..próbáld meg majd kialudni magad :wink:

reni, munka...ne is mondd...nálunk is kéne valami...egyenlőre olyanok vannak, hogy dolgozzunk, és ha elfogadja a megrendelő, csak akkor fizetnek....ebből nem lehet megélni..
Lujzika? nagyon imádom a csajszimat, néha megpuszilja a lábamat és azt mondja : 'anyaka bibi - ezt a kórház miatt mondja, olyan cuki..
Nius miket mond?

tücsi? sapé? kata, gyere, mesélj, bármiről!! odry?

Kép
Kép
piciboris
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?