Új privát üzeneted érkezett!

sapé, Ágota már kész hölgy, ha nem írod hogy 5 éves, tuti ráduplázok! Ez a cytológiás részlet nem hangzik valami jól, hogy a fene vinné el, ezt meg minek kaptad?! :x Akkor végre minden sínen van, van munkád, tündér királykisasszony élvezi az ovit, új lakás bevált, és apának is megjött az esze. Örülök, hogy benéztél, és nagyon sajnálom, hogy olyan ritkán jössz!

boriska, Lujzi - biztosan mondaná, hogy anya meséld el milyen hős voltam - mert ők még annyira máshogy érzékelik a világot! Hiába sírt szegénykém.

Férjem keresztfia (4,5) minap műtéten esett át, felhívtuk apukáját megérdeklődni hogy is van a fiatalember, mire mondták "jól". Letették a telefont, majd nemsokára csörgött és beleszólt a gyermek, hogy rosszul vagyok, kiderült hogy az apukája nem jól tudta ezt az állapotot. Mi olyan jót nevettünk rajta, igazi mókamesterek.

gyöngyike, micsoda kiságya van a te gyönyrűségednek? Nem téglalap formájú, jól látom?

odry, szenzációs a kiskrapek, ilyen álomkórost, kivülről nézve mosolyfakasztó, amúgy meg tündériek a fiaid.
bbilona
 
 


Odry, Gyöngyi, Domo! Gyönyörűek a gyerkőcök! Olyan dögönyözni valók!

Sapé, örülök hogy hallunk felőletek és hogy viszonylag lenyugodtak körülöttetek a dolgok. Neked jobbulást kívánok! Ágota pedig nagyon szép kislány, igazán büszke anyuka lehetsz!

Boris!
Remélem, hogy tesód most már tényleg jobban lesz és nem lesz szükség újabb műtétre.

tücsökbogár
 
 


Sapé, örülök, hogy újra itt :lol: nagyon szép Ágota, és gondolom nagyon ügyesen táncol is! ne tűnj el megint, gyere gyakrabban!

Trinky, tényleg nagyon megváltozik minden 3 hónapos kora után. Lili azóta sokkal könnyebben alszik, magában eljátszik (szerintem ettől fárad el). Pocakja nem szokott fájni, de jó nagyokat tud pukizni. És már képes teljesen magától elaludni, pedig nem is szoktattam rá. Egyszercsak játék közben elalszik, annyira édes :lol:

Tücsi, gratulálok a pocaklakóhoz, mindig jó egy kis kukucs :lol: Csabi hogy van?

Boris, testvéredről újabb hír?

Kép
domo
 
 

 
 

sapé, de jó, hogy jöttél és nem nekem kellett helyetted írnom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ágota olyan szép magas lány, nagyon aranyos kis személyisége lehet, ez látszik a képeken :lol: :lol: :lol: gyere máskor is :lol: :lol:

köszi csajok, most úgy van, hogy nem nyitják fel újból bátyómat, de tegnap nagyon rosszul volt, estére rendbe hozták gyógyszercserével :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Jó reggelt!

Én már kitakarítottam :D :D Lotti még húzza a lóbőrt, bár úgy fújtat mint egy paci.

Sapé, tényleg kész hölgy Ágota, nagyon szép kislány. Remélem most már lecseng ez a cytologiás dolog, és minden rendben lesz.

Borisom, jó, hogy nem kellett újra műteni a bátyádat, most már csak elkezd gyógyulgatni.

Domo, de jó, hogy te is ezt mondod, remélem Lottin is meglátszik majd a három hónap. Tegnap másfél óráig altattam kora délután. Természetesen délelőtt nem aludt, csak séta közben, de mivel nagyon meleg volt, nem maradtunk lent sokáig. Szóval nem sikerült elaltatni, és már nagyon sírt. Azt néztem, hogy mindjárt elájul a sírásba. Nagyon rossz volt. Megszopiztattam, akkor elaludt, de mikor leteszem felébred.
Már arra is gondoltam, hogy kipróbálom a "ridegebb" altatós módszert. Beteszem az ágyába, és nem veszem ki ha sír, csak simogatom. Csak nem tudom, hogy meddig tudnám elviselni a sírását, úgyhogy ettől kicsit félek. Viszont muszáj lenne aludnia mindkettőnk érdekében.

Nehéz dolog ez, főleg úgy, hogy sokáig foglalkoztam olyan gyerekekkel, akiket elhanyagoltak a szüleik. Ez az élmény rátesz egy lapáttal arra, hogy túlpszichologizálom a dolgokat.

KépKép
trinky
 
 


drága trinky, unokaöcsit úgy sikerült elaltatnom, hogy befektettem a kiságyba (nem örült igazán) cumit betuszkoltam a szájába, és odatettem a tenyeremet a kis arca alá, így tartottam a cumit, h ki ne pottyanjon, közben meg a kezem melege megnyugtatta a kis prüntyit. Olyan jóóóó érzés volt. Ne aggódj, biztosan nagyon jó édesanyja vagy annak a kis emberpalántának. A problémáktól edződik a kis drága, muszály neki, mert az élet nem fogja kímélni.
Takarítani, 7-re kész lenni, ez igen!

boriska, reméljük bátyád hamar rendbe jön!
bbilona
 
 


Trin!
Csabi 5 hónapos koráig nem volt hajlandó a kiságyában aludni 15 percnél többet, se éjjel, se nappal. Én úgy döntöttem mindkettőnk érdekében, hogy a hálóban a nagyágyban aludtunk együtt. Természetesen rajtam aludt el, aztán egy idő után letettem magam mellé. Ott végigaludta az éjszakát és nappal is jókat aludt, de a kiságy az mumus volt. Én úgy gondolom, hogy meg kellett érnie az egyedül alváshoz. Valakinek ez előbb sikerül, valakinek később. Viszont 5 hós kora óta a kiságyban is átalussza az éjszakát minden gond nélkül és ott is alszik el egyedül. Persze az együtt alvás kicsit rányomta a bélyegét a takarításra, mert nappal is mellette voltam amíg aludt, de kit érdekelt, megérte.

Boris, remélem tesódnak használni fog az új gyógyszer!

tücsökbogár
 
 


trin, olyan édesen írsz mindig Lottiról, bízz magadban, olyan jó anyukája vagy :lol: Lujzi is csinált ilyeneket, sőt ő pár hete ébredt hajnal 4-5 körül és át kellett hoznom az ágyunkba mert nem aludt vissza...szóval még nagyonn babóknál is vannak ilyenek, te pedig mindent meg tudsz jól oldani :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziiiiaaaasz!

Ilonám? Milyen barna gyerek? Szőke még a szentem, csak a kis pofink barnul, meg a kézfejünk!
Jó fej a keresztgyerek! Az én kericsajom azt mondta szivárványra, hogy, ja, majdnem olyan szép, mint ő!

Katám! Tudod, tényleg édesek a kalimpálós manók, csak úgy nagyon nehéz őket tartani. Hosszabb távon. Mert feléd fordítva, kicsit a mellkasod is tartja. Kalimpálás közben meg még nehezebbek! De Nem számít, most karra gyúrok! Vazzzze!

Reni! Köszike Lukács nevében! Szerintem is gyönyörűséges kiscsávó, bár némi elfogultság biztosan van bennem! :lol:

Kicsibém! Majd valahogy összehozunk egy találkozót. Én is megdögönyözném Lujzit! :lol:
Bátyád?

Odry! Hát veled meg mit műveltek?????!!!!! Alig hiszem el, hogy egy ilyen csodába, mint gyerekszületés, így bele mernek rondítani. Főleg, ha a mi jókedvű, végig-röhögős császárunkra gondolok!

Trinky! Ne agyald túl magad!!!! :lol: Én alapból nem mértem Lukácsot szopizás körül... Akkor én is biztosan kikészültem volna. Illetve egyszer, egy napig. Jól meg is lepődtem. Volt, hogy 80-at szopizott, volt, hogy 40-et.. Így maradtam a heti egy mérésnél, és amikor a dokinéni azt mondta, hogy azon héten 15 dekát hízó gyerek teljesen normálisan fejlődik, megnyugodtam. Van, hogy ő sem kér kaját a megszokott szopiidőben. Kicsit iszik, aztán kész, csak játszik. Akkor elveszem tőle a cicit, és eszik később. Te sem vagy mindig egyformán éhes.
Nálunk is vannak "nem alszok" idők is. Olyankor Lukács is szokott kicsi sakál lenni a fáradtságtól. És soha nem jó ugyanaz, ami előző nap bejött. Van, hogy csak oldalra fektetem a kezemben, odabújik a kézhajlatomba, cicihez nyomja a kis fejét és alszik. De van, hogy a hasamon fekszik, és meg dobolok a peluson, lényeg, hogy érezzen. ( Ja, és nyugodj meg, ezek a dolgok egyre ritkábbak lesznek.. Nálunk úgy tűnik..)
Én nem autózok. :lol: De tolom padkán a babakocsit! Sőt, van már kengurunk is.
Biztosan nem okoztál törést az internátussal, de figyelj azért a lányra, mert amikor Lukácsot letiltottam az autómról, ő nagyon sírt! :lol: Akkor nyugodott meg, amikor megkérdeztem, mennyi pénzt tegyek a zsebébe benzinre?
Tényleg hallgass a picire, meg a szívedre. Ő még nem ismeri az órát, nem tudja, mi az elvárt statisztikai adat tőle. Sokkal nyugisabbak lesztek.
Apa nevetett ki minket. Lukácsnak eleinte kiütötte a tejci az arcát. Dörzsölte, mondtam a dokinak, hogy tutti viszket neki. Erre ő azt mondta, hogy ez nem viszketős dolog. Apa meg csak annyit, hogy ezt Lukács is tudja? Mármint, hogy neki nem viszket a pofija.
Lotti is biztosan jó sok figyelmet igényel. Lukács is. Ha sikerül lekötnöm, egy idő után elfárad és simán elalszik..

Tücsök! Micsoda nagy bébi van már a pockodban! Majdnem 4 centi! Váááó! Nagyon örülök!
Csabika puszilkodik? De tündér lehet! Egyedül akar menni? Na, azért ez nem semmi! Ja, hát sok fontos elintézni valója akad biztosan, és nem ér rá várni. :lol:
Jó lehetett Csabival aludni! Lukács talán kétszer volt velünk az ágyban és alig aludt egy kicsit. Ő a sajátját szereti..

Odry! Lukács is alvós volt, amíg sárgában nyomta! Volt nekünk is hajnalban evés után másfél órás "jaj, most mit csináljak veled". Aztán elmúlt. Most egyszer kel fel éjjel enni, van, hogy azt is kihagyja.. Remélem, Bálint is rájön hamar, hogy az éjszaka a legjobb nagyokat aludni. A dokinénik azt mondta, ezt is meg kell először tanulniuk.

Domo! Ez a hajasbaba???? Gyönyörűű!
Lukács is tud már egyedül játszani. Sőt, már egyre többször nem kell altatnom. van, hogy ott teszek-veszek körülötte, és egyszer csak alszik. Vannak már kedvenc játékai is. Legtöbbet éjjel és délelőtt alszik, vagy délben, de délután alig. Akkor játszunk, sétálunk és egész jól elvan a bébihordóban. Így mosunk, teregetünk, főzünk együtt.

Elkezdett nevetni. Olyan édes kis pofát vág hozzá. Mint amilyennek kacagó babákat rajzolják. Meg tudnám zabálni!
Voltunk tanácsadáson. 5, 66 kiló és 63 centi Lukács. Csak szopizik, semmit el nem fogad. Pedig egy kis víz, vagy tea a melegben biztosan jó lenne neki is. Vagy tévedek?

Hűűű. Sikerült regényt írnom.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


zel de jó, hogy végre olvashatom a soraidat :lol:
bátyómnak tüdőgyuszija van...még nem tudom mi vár rá..
jaja, összehozzuk azt a talit :lol:
Lukács olyan édes lehet, üzenem neki, hogy anyukájának sugja meg: kérjük a fotókat róla :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Ilonám, kitaláltam egy jó kis cumikitámasztó rendszert: egy nagy sízokni tarja a cumit, majd két normál zokni tartja a sízoknit :lol: :lol: Amúgy tényleg megnyugszanak a kis drágák, ha érzik van ott valaki a közelükben, és ha még simi is van :D :D :D

Tücsi, érdekes mert az esti evés után Lotti magától elalszik a kiságyban. Kb 6-7 órát alszik, majd egy háromnegyed órát eszik és még ráhúz egy 2-3 órás szunyát. Akkor is elalszik magától. Persze sötét van és csend. Tehát nem a kisággyal van baj, hanem a nappali alvással.

Zel, igazad van tényleg le kell állnom a méréssel, főleg, hogy ma-3-at evett . :shock: :shock: Lotti kb. 100 g-mot hízik hetente, tehát minden oké. Most olyan 4300 g. Tényleg meg kell tanulni a gyerkőcöt nézni a jó tanácsok helyett, de néha nagyon nehéz felfogni, hogy ők tudják mi a jó nekik......

Boris, tüdőgyulladás :shock: :shock: :shock: szegény miken megy keresztül :cry: :cry:

KépKép
trinky
 
 


Boris!
Bátyádnak jobbulást kívánok. Külföldön is ennyire kretének az eüben, vagy csak a véletlenek összejátszása ez a sokminden?

Zel!
Hát az nagyon jó érzés volt, hogy ott szuszogott mellettem a kiscsomag, de azért a kis huncut a 180-as ágyból úgy ki tudott túrni, hogy éjjelente vagy négyszer kellett átköltöznöm egyik oldaláról a másikra. Viszont kiderült, hogy kb. 50 cm széles helyen is lehet aludni kanyarban - pedig nem vagyok egy nádszál. Szóval azért azóta jobbakat alszok, mióta a kiságyában alszik. Viszont a hallásom az úgy élesedett, hogy csak na. Korábban az sem ébresztett volna fel, ha ágyúval lőnek mellettem, most meg arra is felébredek, ha a szomszéd szobában sóhajt egyet a kisfiam.


Képzeljétek, állítólag hiánycikk a véralvadásgátló szurim. Még pár nap aztán kifogyok a készletből. A gyógyszertár már másfél hete nem tudja beszerezni. Hát nem szeretnék menet közben váltani. Azért röhej.

tücsökbogár
 
 


Halihó!
Gyors életjel..
Megvagyunk, most hívtam a doimat, mert egy hónapja 4-5 nap kivételével folyamatosan vérzek.. Kiderült, hogy a fogigátló miatt van, így másikat kell kapjak, ezt pedig azonnal abbahagyni... :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes, egy fogigátló képes ennyire megbolygatni odabennt mindent?? durva...más alternatívát nem javasolt a doki?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Trinky, ha nem sikerült Lilit elaltatnom napközben, és már nagyon fáradt volt, én mindig vele aludtam, akkor ő is jókat aludt. Fekve szoptattam, és elaludt közben, vagy a mellkasomon aludt. De Lotti is biztos kifárad majd, ha többet tud játszani, és akkor nem lesz gondod. Az a lényeg, hogy hízzon, és a 100 g jó :lol: Ne stresszeljen ki mit mond, csak bízzál magatokban!

Zel, én is meglepődve vettem észre, hogy mialatt én takarítottam, Lili elaludt játék közben. Azóta is rendszeresen teszi.
Én is nagyon bírom, hogy ilyen sok haja van :lol:
rakjál képeket, és Trin te is!

Kép
domo
 
 


Boriskám:
Ez a fajta igen.. Ahogy hallottam, másoknál is volt gond, akik ezt szedik... :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes, mi a neve?
és bocsi mégegyszer hadd kérdezzem meg tőled, hogy a dokid a fogigátló tablettán kívül nem mondott más lehetőséget a fogamzásgátlásra?

többiek???

jó hétvégét csajok :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sapé!

Jó,hogy jöttél :lol: Nem semmi amin keresztül mentél :roll:
Most már csak jó jöhet :lol:
Ágota tényleg nagy kislány lett :lol:
Nem hiányzik Debrecen,mi is gondolkodtunk máshová kéne menni,de
nem tudnám itthagyni :roll:

Kicsiboris!
Jobbulást a tesónak,Reméljük most már minden rendben :lol:

Tücsi!
Ez tényleg elképesztő,hogy hiánycikk egy ilyen fontos dolog.
Debibe van egy kedvenc patikám,itt mindent kiadnak és nagyon
tájékozottak.

Zel!
Ami anyánk már nagyon hiányoztál :roll:
Lukácsnak jó dolga lehet :lol:
Én sem mértem csak heti egyszer ,de nálunk a doki néni nem volt elégedett a 10dkg hízással,min15dkg és pótlást javasolt.
Amit a drágám két pofára be is vágott.


Odry!
Nagyon szép a fickó.
Akár Niát látnám olyan kis sárga.
Mi feküdtünk a lámpa alatt,1 hétig voltam emiatt bent vele.
sűrűn kell szoptatni.és minden renden lesz
m. reni
 
 


mágnes!

Jaj te szegény.Nekem nem lehet szedni semmilyen fogamzásgátlót.
Még mindig a spirálon agyalok! :roll: ti nem gondolkoztok rajta?
m. reni
 
 


Zel!
Jó nagy hülyeséget írtam :twisted: Tehát hetente nem hízott 100g ot.+ sokat sírt.Ekkor már nagyobb baba volt.és nem volt elég a tejem.
NÁlatok tuti rendben lesz minden :lol:
m. reni
 
 


reni, köszönöm :lol: én is remélem, hogy mostmár nem lesz semmi rossz bátyómmal :wink: spirálra gondolsz? húúúnemtom elmeséljem-e...ismerősőmnek a spiráltól begyulladt a méhe, ezért azonnal leszedték, de utána hónapokig fájt a hasa, de ez csak egy eset.

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boriskám,Reni:
Hát más nem nagyon maradt... A fogigátló lenne megoldás,amit most szedek, annak a neve Azalia. Ezt lehetett szoptatás alatt szedni, de így, hogy már nincs tejem, tud másfélét felírni. Más módszert én sem nagyon látok... :? Az óvszer nem biztonságos, (na és ugye kesztyűben ravaszt húzni... :oops: ), a megszakítás szintén nem, az "azokon a napokon vigyázunk" sem jó az én esetemben, mert nem tudni mikor van pé-m, a spiráltól pedig annyira idegenkedem, hogy nem vagyok képes felrakatni. Valahogy frusztrál az az érzés, hogy idegen cucc van bennem (ezért nem bírom a tampont sem, tiszta stresszben vagyok, mikor nagy ritkán azt kell "hordanom" )....

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hol is kezdjem....
Előszőr is köszönöm a fiaim nevében is a dícséreteket!

Én jobban vagyok, már csak a hasamt érzem. Pihenni nincs sok időm, pláne, hogy kisebbikem éjszaka nem akar aludni. Nappal bármit teszek vele nem ébred és ha mégis, perceken belül vissza alszik. Este fürdetünk és eszik, majd elalél, de nem buki. Akkor leteszem és mikor elkezdi kapkodni a levegőt felveszem, bukik, majd felébred.... elalél, leteszem, bekakál....tisztába teszem, majd elalél és leteszem, majd csuklik....szóval jól telik. 23-24 ig ezt tesszük, majd elalszik és tegnap reggel 7.30ig nyomta, ma hajnalban is fent volt és 6.30kor kelt :shock: Nem értem....viszont volt elötte olyan éjszaka, ahol szépen 21kor elaludt és 03.30kor kelt. Remélem lassan rendeződnek a dolgok...

Mágnes!
Kérhetnék egy szívességet!? Arra gondoltam, hogy vennél nekem nyakláncot, ha már Te tutira azt mondod az jó és elküldenéd nekem, úgy hogy én fizetem ki. Milyen kórtól lehet azt használni?
Mindig rajata kell lenni? Én még nem néztem csak 1 helyen itt Szegeden, de nem volt, majd még érdeklődőm, de ha nem találnék, akkor megoldhatnánk!?

Reni!
Napoztatom a legényt. Dávid is ilyen volt, de ő többet volt fent nappal.
Niáról tegyál már képet, olyan rég láttuk.

Sapé!
De jóóóóóó, hogy vagy!
Tessék többet jönni, mert alapító tagnak itt a helye :wink:
Mekkora Ágota, kész nagylány. Sajnálom, hogy ennyi minden történt veletek, de most már csak jó jöhet!

Kata!
Hogy VAgy? Amikor szültem, volt bent velem egy kórteremben egy csaj, neki is kisfia lett és Kaális ő is. Ő a nőhöz járt és majd mennek is, de ő is elmesélte a történetüket..... nekin 4. re sikerült a beültetés. Légy erős és kítartó!!! Kérhetnék majd egy táblázatot, ahová Bálint fiamat is beírnád?

Tücsökbogár!
Nekem is szúrnom kell magamat véralvadásgátlóval. Neked csakmost a várrandóság alatt? Mit használsz? Bár gondolom, ha ott nincs, máshol sem lehet kapni. Csabi? Hogy bírod a pocaklakóval?

Zel!
A próféta szóljon belőled!!! Remélem Bálint is fog előbb aludni, mint útóbb :wink: :wink:

Boris!
Küldök majd képet! A bátyádnak erőt és gyógyulást kívánok! Gondolom a korházban szedte össze a tüdőgyuszit, mert ott jellemző. Sajnos a fekvés miatt sokak így járnak. Én is féltem tőlle, mert én is zsizsikes vagyok, így a fekvés nekem halál és a tüdőm már 4-5 óra múlva fáj.

Szép Vasárnapot!

Odry

Kép

Kép
odry
 
 


odry, küldjél képet felrakom :lol: :lol:

nagyon tetszik a vonalzód :lol: :lol:

katám...csigaházat eldobni :wink: gyere mesélj :!:

mágnes....hát a spiráltól én is tartanék, de akkor talán a másik fogigáló jó lesz :roll: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Odry!
Clexant használok, 0,6-ost. Egyenlőre csak napi egyet, de csütörtöktől már napi kettő lesz az adagom. Hétfőn a nyakamba veszem a várost és nyomozok, mert hét végére kifogyok a készletből.
Az előző terhesség alatt volt trombózisom, akkor is böknöm kellett magam, majd egy évig syncumart szedtem, aztán pedig a hormonkezelések alatt kellett csak újra szúrnom.

Remélem, hogy mihamarabb nyugodt éjszakáitok lesznek és ki tudod kicsit pihizni magad.

tücsökbogár
 
 


Tücsökbogár!

Én is ezt kaptam, pont egy hete váltottam ki....
Segítek, ha tudok. Itt Szegeden van ílyen. kérdezd meg, hogy nem e tudnak rendelni, vagy valahogy a patikus elintézni. ha nem akkor gyors posta és küldöm...

Odry

Kép

Kép
odry
 
 


Tücsi!

Most nézem, hogy az enyém 0,2 es, de mgkérdezem neked, ha kell, hogy van e 0,6-os!?

Odry

Kép

Kép
odry
 
 


odry nagy fiai :lol:
Kép Kép

Kép
Kép
piciboris
 
 


tücsi, én is megkérdeztem anyut, náluk 0,2-es van. Annyit mondott csak ha ők tudnak rendelni, akkor bárki más is tud. Úgyhogy jó keresést! Reméljük gyorsan ráakadsz! Ha nem szólj megkérdezem szívesen itt szemben a patikában, meg máshol is!

mágnes, na ez fa.za, először is mi az hogy szoptatás alatt már védekezni kell, ekkor fintort a sorstól, tisztára értetlenkedek. Amúgy meg hogy miket tudnak ezek a szuperalacsonyhormontartalmú szerek, nagyszerű!

odry, helyesek a fiúk!

Szép hetet lányok!
bbilona
 
 


Odry:
Olyan 3-4 hós kortól ajánlott, persze, veszünk nektek szívesen, ha nem kapnátok :)

Ilonám:
Hát a rossz hír az, hogy a szoptatás csak akkor nyújt védettséget, ha
1. szülés utáni 8. hétig nincs vérzés (nekem 6 hetesen volt)
2. 6 hónaposnál fiatalabb a baba
3. csak szopik (tápszereztünk is)
4. ha két szoptatás között nincs 6 óránál hosszabb idő (éjszaka eltelik ennyi idő)
5. a szoptatási idő egy nap összesen nem kevesebb, mint 90 perc (étkezésenknét 10 perc alatt végeztünk,napi 7 etetés..)

Szóval az 5 pontból nálunk 4 kapásból bedőlt... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Odry:
nagyon szépek a gyerekek!
Dávid igazi kis zsivány, Bálint meg kis csöpp :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes, bakker ez tényleg nem jó hír. És már megint okosabb lettem (pedig már így is.. :lol: ), szerintem ezeket nagyon sok anyuka nem is tudja. Tényleg te honnan tudod?

ÉÉéés még.... 25-én csütörtökön megyek konzultálni a BMC-be, kicsit reménykedtem, hogy nem lesz igaza a vonalzómnak, de már fájdogál a hasam sajna. Szóval pár hét és meglesznek a vizsgálatok, talán nyár végén én is kismama leszek.
Addigra katatánk is összeszedi a bátorságát és együtt lépünk egyet a táblázatban felfelé.
bbilona
 
 


Sziasztok!

Ilonám!
Kicsit szomorú vagyok, hogy a vonalzódnak igaza lesz, de tudod, amíg nincs mensi, esély van! És naggyon-nagyon örülök, hogy mindjárt 25-e és mész konzultálni!
Juhhhéjjjjj! Legyél nyár végére kismama!!!!! Alig várom!

Mágnes! Jó a szopi és fogamzásgátlás ismertetőd... Én sem tudtam ezt. A dokim nekem is felajánlotta a fogigátlót. Mondtam, hogy a gyerek szopik elég rendesen, így a prolaktinom a csillagos egekben van, nem kell nekem fogigátló. Nincs még peteérésem. Jót nevetett, mondta, hogy ja, általában így is van, de vannak meglepetések. Mire én, ha meglepi, hát legyen, bár lehetne! Bármikor, ismét szívesen belevágnék egy babavárásba..


Lukács tegnap egész nap nem aludt. Vagyis összesen kb 45 percet. Este tízkor tudtam letenni. Viszont egész nap vigyorgott, jókedvű volt..
Ma egész nap alszik.

jaj, most ébred...

Pussz!!!!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Ilonám:
hát utánaolvastam, mert reménykedtem, hogy elég a szoptatás, de miután az topicunkban az egyik Anyuka, aki szintén januárban szült,szülés után 7 héttel már ismét babás volt, gondoltam, mégis csak bogyó kell.... :? :wink:

zel:
Bence is úgy gondolta 3 napig, hogy elég nagy már, és elhagyja a nappali alvásokat..4 . napon már akkorákat aludt napközben, mint még soha... :lol:

ééés... megvan a hasról hátra fordulás is! Ezt is kipipálhatjuk :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes gratula Bencének, milyen gyorsan csinál mindent, nem akármi ám :lol: :lol:
fogigátló: nem borzasztó, hogy a nőnek még ilyenekkel is kell terhelnie magát? minta enélkül a probléma nélkül unatkozna...
én nagyon nem szimpatizálok a bogyókkal, de hát nem sok a megbízható módszer..

ilonkám, na azért nem ér mindjárt elszontyolodni, bár azt is tudom, milyen ez, én pl. most azt érzem nem sikerült megint,szóval tartsunk ki, nem messze az a cél, hajrá nyár vége az még belefér, ugye :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


sapé drága, ugye jössz még...

pandi??

Kép
Kép
piciboris
 
 


Odry!
Köszönöm a segítséget, de a kórházi gyógyszertárban sikerült beszereznem a köv. havi adagomat. Amúgy a gyógyszertárban, ahova eddig jártam már két hete megrendelték - állítólag, de hiánycikklistán van és ezért nem kapnak. Remélem hogy egy hónap alatt helyreáll a rend.
Nagyon jóképűek a kispasiid!

Ilona!
Hurrrrrá, mármint a továbblépés. Alig várom hogy kismami legyél!
Remélem, hogy nyár végére Kata is csatlakozhat hozzád! Várjuk a fejleményeket.

Zel!
Kisfiad ránézésre is egy energiagombóc, minek töltené az idejét napközben alvással, egy csomó mindenről lemaradna közben.

tücsökbogár
 
 


Tücsökbogár!

Őrülök,hogy sikerült beszerezni.Hogy érzed magad?
Émelygés,?


Bbilona!
Csatlakozom az előttem szólókhoz.Hajrá pocakosság :lol: :lol:
m. reni
 
 


Köszi Reni, jól vagyok. Néha azért van émelygés, de ha eszek rá valamit, akkor általában elmúlik. Persze ez nem tesz túl jót a vonalaimnak, de most nem is az a cél, hogy csini legyek fürdőruciban. Elég fáradékony vagyok, bármikor tudnék aludni, alig várom hogy kilenckor elaludjon Csabi. Ja, meg elég sokat fáj a fejem, de azt hiszem, hogy ezek mind elviselhető dolgok.
Legközelebb jövő kedden megyünk uh-ra, már nagyon várom.

tücsökbogár
 
 


Ilona, nagyon örülök, hogy mentek a BMC-be. :D :D :D A nyár vége nagyon jó a pocakosságra!!!!

Tücsi, ezek frontok biztosan még rátesznek egy lapáttal a fejfájásodra. A fáradtságra egy kis vas is jó lehet, nekem segített anno.

Mágnes, köszi, hogy leírtad ezt az infót a szoptatás fogigátlásáról. Tőlem is megkérdezte a doki, hogy milyen fogigátlót akarok. Jót nevettem és mondtam, hogy semmit. Már vagy 6 éve nem védekezünk, fura volt a kérdést hallani. Azért bízom abban, hogy a második baba spontán lesz, de nem hiszem, hogy olyan gyorsan jönne mint annak a lánynak.
Bencének gratula a forduláshoz. Nagyon ügyes.

Szerintetek hogyan lehet megszerettetni a hason fekvést?Mindig sír úgy Lotti, ezért alig van hason, de muszáj lenne valahogy megszeretnie.
Mutogatok neki játékokat is, de nem hatja meg.

(most látom, hogy ez a 300-adik oldal :lol: )

KépKép
trinky
 
 


trin, húúúú ráértek ám a hasrafordulással :lol: Lujzika tök sokára fordult át és őt sem lehetett rávenni :lol: majd magától elkezdi és akkor már szoktathatod te is szerintem :lol: :lol:

tücsi, de milyen klassz, hogy ilyen kicsi a korkülönbség tesókák között :lol: meghiszem azt azért, hogy szívesen bedőlsz az ágyikóba :lol:

csajok, Lujzinál 3 napja beköszöntött a hiszti-korszak :shock: :cry: nagyon nehéz vele...ha valamit akar akkor elkezd üvölteni,mit lehet tenni amikor elkezdi a hisztit?
mert ha úgy teszek mintha nem látnám akkor teljesen behergeli magát és nem vesz levegőt.....HELP :!: :!:

Kép
Kép
piciboris
 
 


trin:
Anna és Bence sem szeretett hason, de kell nekik hason lenni, hogy erősödjön az izma. n azt csináltam, hogy,amikor jó passzban volt, és nem előtte nem sokkal evett,akkor hasra tettem, ,először csak 1-2 percre. Aztán vártam, amíg nem kezdett nyafizni, addig hagytam. Azt sosem vártam meg, hogy nagyon sírni kezdjen, de egy kis nyafi belefér. Ezt napőonta 4-5 alkalommal megismételtük. Egyre tovább bírja majd, aztán eljuttok odáig, mint Bence, hogy ahogy megtanult hasra fordulni,. ez a kedvenc póza :)

Boriskám
nekem,ami bevált Annánál: Ahogy elkezdi a hisztit, kivezetem abból a helyiségből, ahol éppen hisztizik. Nem kiabálok, teljesen nyugodt hangos beszélek hozz. Megfogom a kezét, általában a szobájába bemegyünk, és elmondom neki mindig ugyanezt: Így nem viselkedünk. Ha így viselkedsz, akkor nem maradhatsz kint velünk. Tudom ,hogy haragszol, de így nem viselkedhetsz.Ha megnyugodtál, akkor visszamehetünk Várok egy kicsit, és megkérdezem, hogy megnyugodtál? Visszamehetünk? Erre ő el szokott hallgatni, és megnyugszik. A fontos, hogy nem szabad egyedül hagyni, és hagyni kell kitombolni magát. Lehet, hogy 10 percig tart, amíg megnyugszik, de kell, hogy érezze, hogy te ott vagy mellette. Ha kell, és hagyja, öleld át, amíg megnyugszik.Addig semmiképp se menjetek vissza a hiszti helyszínére, amíg tart a tombolás. Utána pedig nem kell megbeszélni, hogy csúnyán viselkedett, ha abbahagyta, minta semmi sem történt volna, lehet menni ki a szobából..

Húúú jó hosszú voltam... :roll:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Tücsökbogár!

Nagyon jól viseled akkor a terhességet :lol: Jó,hogy csak émelygés van.Nállam rókázás is volt :oops: Már alig várom az uh képeket!


kicsiboris!
Nálunk is hisztis Nius.Én nem szoktam róla tudomást venni.
Ha rájön a hiszti mint pl,ha, Telefont nem kap,sajtot enne/Egész nap/,a flakonokat szedné ki a mosogató alól stb......
Nem hagyom!Elmagyarázom,hogy nem szabad!ha rátör a dili,akkor nem veszek róla tudomást.Közben engem néz,hogy mit reagálok.
Meg szoktam ölelgetni.ha abba hagyja.
Nálunk az új dili:A boltba pakolna,és dobálna.Persze ha hagynám. :twisted:
m. reni
 
 


reni, mágnes, na az a gáz, hogy nem is tudom miért hisztizik, nincs tárgy vagy ok, sokszor csak úgy rázendít és néz rám mint Nius...
és ami még a baj, hogy elkezdi ezt a 'nemveszeklevegőtcsakazértis hisztit ami meg tök vacak, ha nem fújok a szájába nem vesz levegőt, zsarol...
lent egy tér van csak az emeletre vigyem fel ilyenkor?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Ilona, de jó, hogy újra belevágtok! Nyár végére már ott lesz a pocaklakó :lol:

Trin, Lili szeret hason lenni, ő úgy is alszik.

Mágnes, Bence mindent nagyon gyorsan csinál, nagyon ügyes :lol:

Kép
domo
 
 


Boris:
fel az emeletre, vagy ki az udvarra, mindegy, csak a hiszti helyszínéről el.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes, Reni olyan jó a technikátok a hiszti fékezésre, hogy gyermeklélektanból mi is így tanultuk, plusz még a figyelemelterelést.

Mágnes a hasra szokatós módszert megfogadom, sőt el is kezdtem. 1,5 percig bírta, de utána már akkor is sírt amikor visszafordítottam. Gondoltam, hogy szopiztatom, de annyira rángatta a fejét, hogy az hihetetlen, és közben egyre hangosabba ordított. Na erre babának egy puszi, kiságyba be, anya ki a másik szobába, zene felhangosít, gyerek ordít, anya lenyugszik, Lotti is lenyugszik. Kb. 2 perc múlva bemegyek a szobájába, gyerekek Lotti úgy nézett rám :D :D A gyönyörű kis kék szemeivel azt mondta, hogy mentsél meg. Na erre összepusziltam és utána rendesen szopizott. Nem tudom, hogy mi volt ez most nála, de lehet, hogy nagyon megharagudott a hasra fektetés miatt :lol: :lol: Viszont akkor is kell csinálnunk, mondogatom magamnak, hogy ez az ő rédeke. Így könnyebb elviselni a sírást.

Boris, még nem a fordulásnál tartunk, csak egyáltalán annál, hogy hason legyen. Szerintem próbáld meg Lujzinál a figyelemelterelést is. Valami csak beválik.

KépKép
trinky
 
 


Édesdrágakishisztiscsajosok!!!! :lol:

Lukács is próbálgatja már az erejét! :lol: Általában fürdés után, ha törülközünk, majd öltözünk. Képes lila fejet produkálni. Apa nagyon sajnálja ilyenkor, én meg majdnem nevetek és gyorsan törlöm, meg öltöztetem. Ja, meg fújom, hogy "levegőőő"! :lol: Aztán, ha rajta van a pelus és a kombi, apa jól megmenti. Már nem kell rá éjjelre pizsi, mert nagyon melege van. És azért tud még üvölteni.
Aztán készítem a vacsis cicit és már vége is a sírásnak.

Hasonalvás?! Lukácsom imád hason aludni. Az ÉN hasamon... Az ágyában talán kétszer sikerült így altatni, akkor sem sokat. Két hónapos korában nézte a dokinéni, hogy ha felhúzza ülő helyzete, a fejét emeli-e, megtartja-e. Hát ezeket simán megteszi, így a hátának és a nyaki izmainak semmi baja. Sőt. Fel szoktam tenni a lábam a nappaliban a dohányzó asztal szélére, Lukácsot a pocimra ültetem, és a combomnak döntöm. Így félig fekszik, mégis lát mindent. Na neki ez két napja nem elég, hanem előrehajtja a fejét és addig húzza magát így, amíg felül. Én meg tartom oldalról, hogy el ne billenjen. csak keveset engedem így csücsülni, de az erőlködést mindig hagyom, hogy egyedül csinálja. Gyúrjon, vazzzze. :lol: És ő ebből az ülő pózból menne a kanapéra a távirányítóért, vagy a telcsimért. Hamarosan a kocsikulcsot veszi el????
Rengeteget beszél. Olyan édes kis hangja van, és csak mondja, mondja. Ha valami jó poén is van közben, spontán kacag.
Folyamatosan rágcsál valamit. Van rágós fáni, meg kendő, apró pici hüvelyk és mutatóujj, ezt vagy váltott kézen, vagy egyszerre tolja be, összeset.

Tücsök! Ezt a mondatot totál elkaptad Lukácsról!
"Zel!
Kisfiad ránézésre is egy energiagombóc, minek töltené az idejét napközben alvással, egy csomó mindenről lemaradna közben."
:lol: Ő tényleg ilyen...

Mágnes! Ez a hasraforgatós nekem is tetszik. Kérdés Lukácsnak is tetszeni fog-e. :lol: Döntöttem. Fog, csak ő még nem tudja..

Csajok, nálunk milyen idő volt???!!!! A környéken nem maradt semmi . A jég tarolt. Olyan kukoricásokat láttam, aminek csak 10-15 centis széttépett szára maradt. Mintha sás lenne.. A fákon levél alig maradt, nem gyümölcs. Vagy fa sem, mert kettétört..
Apuéknál a teraszon az ablakot kitörte a jég. Tojásnyi volt. A tesómék a szomszéd faluban laknak, ott fehér volt a fű, a tetőkön állt a jég, az úton állt a jég, lapátolták.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Trinky!
NIncs lehetőség a közeletekben babamasszázsra? Annak van olyan része, amikor a baba háták kell simizni és közben ugyebár hason kell feküdni. Ez talán nem lenne neki annyira rossz, mintha csak úgy hason fekszik. Akikkel én masszázsra jártam, kivétel nélkül minden baba imádta.
Egyéb ötletem sajna nincs, mert nálunk Csabi 5 hetes korától kizárólag hason hajlandó aludni, így napközben is szerette ezt a pózt.

Zel!
Durva ez az időjárás, mi eddig megúsztuk.
Néha nálunk is van reklamálás fürdés után, de az annak szól, hogy anya már megint kivett a kádból, pedig csuda jó dolgom volt ott és még pár csepp befagyott víz maradt is az alján, amit nem mertem ki onnát a fürdő padlójára. Aztán ha észreveszi maga előtt a tükröt és szerintem megijed a vörös buksijától, akkor abbahagyja és nekiáll taperálni a tükörképét.

Megpróbáltuk levágni Csabi haját, hogy ne melegítse ennyire. Hát nem sikerült. Még hozzá sem értem, de olyan irgalmatlan ordításba kezdett, hogy feladtuk. Szerintetek fonjam be neki, vagy van valami praktikátok erre is?

tücsökbogár
 
 


Zel, szóval Lukács is tud síránkozni :lol: :lol: :lol: Már azt gondoltam, hogy csak az én lyányom ilyen panaszkodós fajta. A törölközés nálunk is szörnyű dolog. Mindig reménykedünk, hogy egyszer talán nem fog sírni, de nem. Tegnap azt beszéltük, hogy ha 18 lesz, akkor talán már nem fog. A fürdést viszont imádja. A keze hasonlóan Lukácshoz bent van a szájában. sokszor szopi közben is be akarja tenni a szájába, de mondom neki, hogy abból nem jön olyan finom.

Tücsi, a masszázst csináljuk itthon is, és érdekes módon úgy képes hason feküdni. A doki szerint van esze a gyereknek, tudja mi a jó :lol: :lol:

Zel durva ez az idő. Nem is tudom, hogyan bírják az idősek ezt a gyors időváltozást. A gyerkőcöket megviseli eléggé, meg hát szerintem minket is, engem legalábbis igen. (áááááálmos vagyok :D )

KépKép
trinky
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?