Új privát üzeneted érkezett!

zel, drága én annak is örülök ha olvashatom kedves és sokszor igen vicces soraidat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: de hát szurkolok is nagyon :lol:
hát ez már a 2. teszt volt, nem is érzek semmit, várom pirinénit :oops: :shock: :D

tényleg mi lehet katával?????????

kata??????????????????????????????????????????????

Kép
Kép
piciboris
 
 


köszi mindenkinek, tudom én, hogy nem vagyok rossz anyuka, csak sok mindent összeolvastam, és összezavart :? és a lányom pedig egy kis tündér :lol: (csak vannak rosszabb napok)

Tücsi, ez megnyugatató, hogy mégis megszerette a kiságyat. Akkor még nálunk is van esély...
ne gondold meg magad, vágjatok bele a lombikba! CSabinak kell testvér is :lol:

Boris, nagyon szép a kislányod, olyan édes pofija van :lol:
ne tesztelgess ilyen korán!!!

Zel, jó sokáig kihúztátok, bár van még néhány nap a kiírásig!
a beöntéstől én is tartottam, de egyáltalán nem volt vészes (két fájás között minden kijött belőlem).

Ilona, én ismerem a családfelállítást, legalábbis két barátnőm is mesélt róla, és nagyon lelkesek voltak (állítólag segített a problémáikon)

hétvégén végre megvettük Lili babakocsiját is, már itt volt az ideje. Bár az orvos szerint 6 hétig ne vigyem ki a lakásból, de már úgy mennék...

Kép
domo
 
 


domo:
6 hétig nem lehet kivinni??? :shock: Miért???

zel:
Nah akkor kezded átérezni, mit éreztem én, amikor Bencét vártam.. :) Bár nekem még ilyen idősen 2 hét előttem állt,de te nem jársz így!!! :) Már én is nagyon kíváncsi vagyok a fiacskádra :)

Most volt itt a védőnéni, el volt ájulva, milyen nagy baba Bence : ) Azt mondta, szerencsések vagyunk, mert a kislányunk nagyon nőcis, a kisfiunk meg már most pasis :wink: Naná! Direkt így csináltuk!!!

Borsikám:
Nem korai kicsit még az a teszt?? Egyébknét meg nálunk az nagyon bejött, hogy én valószínűleg ugyanabban a hónapban vagyok a legtermékenyebb, mindhárom terhességem április5-6-án fogant...Ezek szerint neked a következő hónap lenne a nyerő! :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

ezt mondták, hogy 6 hétig csak fokozatosan szoktassam a levegőhöz, vagyis az ablakban állva (nem azért mert bármi baj lenne Lilivel) Anyukám is ezt erőlteti: 6 hétig ne menjek sehova, és hozzánk se jöjjenek. Szerintem hülyeség, és párom is egyetért: ha hétvégén jó idő lesz, már megyek is...

Kép
domo
 
 


domo, hát igen, az embernek mondanak mindenfélét rokonok, védőnők.....nekem (már írtam biztosan) anyukám az 5 hónapos Lujzimnak megpróbált kiflit adni....úgy egészben odatolta neki, majdnem szétrobbantam, ő azt mondta nekünk már ilyenkor adott mindent.... :oops: :shock: :shock: nnna utána nem sokmindent fogadtam meg abból amit mondott...... :shock:
szerintem is mágnes jót mond, ha nincs extrém idő simán ki lehet vinni és ezt te úgy is jól megérzed :lol: :lol: :lol:

mágnes....hát most is olyan vagyok mint egy éve....nem tudok várni... :oops: :shock: :lol: jaja akkor tényleg lehet, hogy a következő hónap lesz esélyes, izgiizgi... :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


többiek? mindig úgy eltűntök...

Kép
Kép
piciboris
 
 


Én mostam, teregettem, porszívóztam, ettem, madaraztam, pihentem. Bocsi, hogy eltűntem. :lol:

Borcsám! Akkor Mágnes megmondta neked a tuttit! Esetleg hajrá következő hónap, de azért ezt még ne írd le!

Mágnes! Két hét? Azt már nem hinném, hogy elvisszük. De Ti jól bírtátok!

Domo! Jó, hogy nem hónapokig kéne lakásban tartanod a lánykát! :lol: Csak gondoljunk vissza. Anno, feldobták a batyut a hátra és mentek kapálni. Nem ám hat hetet a zárt lakásban töltöttek. Nyáron meg tutti nevetséges is lenne! Szóval úgyis érezni fogod, hogy indulhattok-e sétálni, vagy még várjatok.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


zel, de jó, akkor te most egy ideig nem házimunkázhatsz, okkés?
különben is ...mit szól Lukács, hogy a porcicákat kergeted ottan a pecóban és nem őt simogatod :lol: :shock:
hát zel, néha még mindig ott bújkál bennem, hogy ilyen vén létemre 2. babó, aztán néha elfog az öröm, hogyha arra gondolok milyen jó lesz Lujzinknak...meg nekünk, újból átélni...picikét babusgatni...az nem semmi érzés :shock: :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


zel megjött a melegfront :!: :!: :!: érzitek :?: :?: :twisted: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Neeeem! Itt még nincs front....

A kutyusom van kicsit agyilag szétesve, de egyébként tartjuk a formációt.
Pocak elöl, utána jövök én.... :lol:

Kicsit keményedünk, meg ilyenek, de nem komoly.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


jól van zel, akkor megprószálok nem izgulni :roll: :shock: :lol: :lol:
de már nehezemre esik... na akkor szépen feküdj le, Lukácsot altasd el aztán tali reggel :lol:

gyöngyike jól vagy?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Zel, egy utolsó pocakfotót légyszi rakjál!!!!!!!

Domo, a 6 hét az rengeteg. A végén még klausztrofóbiátok lesz. Én úgy tervezem, hogy egy hét után kiviszem az erkélyre 5-10 percre, utána növelem az időt minden nap egy kicsit. Utána lemegyünk fél órára, stb. Persze időjárásfüggő is a dolog, nagy szélben nem teszem ki.

Boris, azt vettem észre, hogy a mi anyáink elég sok mindent másképpen csináltak, és sok mindent elfelejtettek, úgyhogy néha elég extrem ötletekkel állnak elő. Szűrni kell a tanácsokat.

Kaptam egy tök jó könyvet: "Anya taníts engem!" Nagyon jó kis játékok vannak benne már egészen újszülött kortól. ez csak a reklám helye volt, már akit érdekel..

KépKép
trinky
 
 


Trinky! Okés! Igyekszem, nem elfelejteni.
108 cm-s derékbőségem van. E mellé mai mérésem eredménye 71-72 kiló között mozgott. Könnyedén 24 kilóval vagyok a versenysúlyom felett. :lol:

Kicsibém! Nem bírok feküdni sem... Sőt, azt hiszem, Lukács megint nem fog aludni éjjel. kezd felébredni, mocorog... Már most megfordítottuk a napszakokat!

Vacsi készítés közben fájdogáltunk kicsit. Néha megálltam, kicsit nyögdécseltem apának, aki rögtön fektetni akart... De állva jobb volt.
Azóta semmi. Ez a gyerek még nem kíváncsi a világra. Én meg már minden nap úgy kelek, hogy talán végre megölelhetem.

Holnap nst. Megint...

Ilonám! Pisisztrájkomat fel kell függesztenem. :lol:

Nem tudom, a dokim holnap hazaenged-e. Ha nem, tudósítok!!!
Szokásosan elköszönök! Jók legyetek, valamikor jövök! Vigyázzatok magatokra!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


zel szorítok, nst miatt is, meg amúgy...

többi kismami?

Lujzikám ma hajnali rigó volt....mindjárt eldőlök...

ilonkám, nyakacskád?

trin, szerintem is jó ez a levegőztetési módszer :lol: jaja, anyucim meg anyós, nem rossz szándékból ilyenek...csak néha idegesítő...tegnap pl. mondtuk, hogy Lujzi néha elalszik a földön...erre azonnal ez lett a kérdés: de betakargatjátok ugye????
na párom megválaszolta: dehogyis!!! hát fölvisszük az ágyába hihihi nagy csönd lett a vége..hogy gondolja anyós, hogy a földön hagyom aludni?????????????????????????????????

Kép
Kép
piciboris
 
 


Domo!
Nyugodtan vidd szabad levegőre, ha nem fúj nagyon a szél. A 6 hetet arra szokták mondani, hogy ne vigye az ember közösségbe és ne legyen bucsujárás otthon. Először csak 10-15 percre vidd ki, aztán minden nap tovább. Csabi már 3 hetesen a teraszon aludt és nagyon jót tett neki a friss levegő. Sokkal jobban tudott utána aludni és az étvágya is hatalmas lett. Én mondjuk amúgy is friss levegő párti vagyok. Csabi egész télen a fűtetlen télikertben aludt ebéd után, ahol sok-sok oxigén van a virágok miatt. A kiságyában napközben csak fél órákat alszik, de a friss levegő legalább másfelet. Szóval hajrá sétálgatás!

Zel!
Én is szeretnék pocakfotót! Ki tudja, hátha rövidesen már csak nosztalgiával nézegetheted. :wink:

tücsökbogár
 
 


Csajok!

Van olyan is, aki azt mondja, hogy amíg nincs megkeresztelve, addig nem szabad az utcára vinni a babákat, mert szemmel verik az asszonyok, és kancsal lesz meg púpos... Komolyan!!! Mármint komolyan Nógrád megyében "hisznek ebben".
Én a többiekkel érteke egyet - szoktasd levegőhöz a babát, és amikor nem fúj ilyen nagy szél, mint a napokban, akkor nyugodtan induljatok neki a világnak. A környezetemben mindenki tologatja a 3 -4 hetes babáját, és senkitől nem hallottam semmi rosszat. Van, aki erkélyen altatja a babát napközben bundazsákban...persze azzal anyuka nem "szórakozik" jól, hiszen 4fal között marad.
babszi
 
 


Zel, már csak két nap van hátra a kiírt időpontig. Hátha...........
Drukkolok, hogy a Lukáccsal gyertek haza, persze kézben tartva :lol: :lol:

Boris, puszi a kis rigónak :lol: :lol:

KépKép
trinky
 
 


Sziasz!

Megjöttem.
Nst tök jó megint, kevés fehérje van a pipiben, de annyira, hogy inkább nincs is. Méhszáj 2000-es, felpuhulva, de még zárva. Alakulunk!
Csütörtökön kell mennem, és akkor ott is kell maradnunk...

Most kicsit pihenek, mert kisfiam hajnali háromig dorbézolt, aztán 5-kor keltem.... Juhéj.

Van pocakfotó, apával reggel csináltattam!

De most kicsit kész vagyok, mint a mateklecke...

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


zel, na alakul-alakul :lol: :shock: akkor tuti csütörtök után már Lukács nem bújhat el előlünk tovább :wink: de azért még mindig szorítok, hogy olyan jó kis spontánban sikerüljön a születése :lol:
kérjük majdan a fotót :!: mondd, apának nincs még tele a ....hócipője a kívánságainkkal? :D :?: :twisted:

trin, kössz :!: ő most egyébként alszik....úgy hogy ezerrel zúg a mosógép rádió bömböl...

babszim, veled-veletek mi úccsi? mit döntött a kupaktanács?

juci? katám? gyöngyike minden ok?

Kép
Kép
piciboris
 
 


zel:
hát tényleg, ahogy írod, most újra átélem veled a terhességem utolsó napjait... :)

nemsokára megyünk oltásra Bencével.. Kicsit félek, hogy reagál majd rá...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


ja! a szuper 56-os pasis bodyjaimat nem vették meg... :cry: el vagyok keseredve... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes ügyesen :lol: sajnálom Bencét..

Kép
Kép
piciboris
 
 


mágnes, hová tetted a szupercuccokat vaterára? Próbálgasd! 56-os, az nem túl nagy ugye?

zel, csütörtökötől bent vagy a kórházban, ohhh. Izgulsz már nagyon?

Képzeljétek Németo-ban,a védőnő kijár tanítani, hogy mit kell csinálni szüléskor. Légzés, meg ilyesmi gondolom.
bbilona
 
 


ilonkám, hát igen, nálunk meg...áááhh járjon az anyuka havonta egyszer védőnőhöz, aztán nagy hassal várjon 2 órát, hogy 20 perc alatt végezzen is..nálam ez volt..
nem tudom hova süllyed ez az ország..be akartam jelentkezni az itteni gyerekorvoshoz, aztán elküldött azzal, hogy előbb a védőnőt keressem meg...és majd ő beadja az oltást mi??? meg már majd a rákszűrést is ő csinálja....nevetséges..

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok csajok! :D

Köszi Boriskam, hogy hianyolsz jol esik nagyon! Mar kb. egy hete nem kerültem netközelbe nagyon leköt huncut Davidom... :lol: most alszik, egyszerre vasalok fözök es netezek..... :lol: 8) azert is neztem be, hogy mi ujsag Zellel...nagyon szoritok nektek!

Boriskam,
Lattam a multkor az ikeas függönyt, nekünk van olyan majd teszek rola kepet nekem tetszik.

kerdeztetek miket mond Davide. Nem tisztan, de mondja pa pa= apa, ana, mamma, nem (ezt tisztan mondja :lol: ) nyam-nyam hamm, ha'p-ha'p. (mert van egy ha'pija)
mivel ketnyelvü gondolom valamivel kesöbb tanul meg beszelni de mi nem banjuk. Ja, es mutogat ezerrel es persze ert egy csomo mindent. Integetni is tud mar nagyon tünderi.
Kép
Kép
Kép
ezek friss kepek

puszi mindenkinek!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


juci, nahááááát :!: :!: mennyit nőtt Davide és megváltozott teljesen, olyan nagyfiús lett, na és a szőke haj :lol: :shock: paripát készültök venni majd lánykéréshez?
persze, hogy hiányolunk, szólj Davidének, hogy a babanetes csajok nem hagynak vele játszani :wink:
és ilyen jó az idő nálatok....nem semmi :lol:

zel?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Kép

megtalaltam a fuggonyos kepet:)

Kép
Kép
jucmuc
 
 


tényleg jó a függöny :lol: milyen szép rend van nálatok :shock: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


:lol: :lol: :lol:
köszi nagyon ari vagy! Igen, itt most nagyon jo idö lett kb. harom napja. Mondanak meg esöt a napokban, de nem baj mar itt a tavasz, nyilnak szepen a viragok es minden nap jo nagyot setalunk a zsivanyommal. :lol: Lujzika draga hogy van? remelem minden rendben!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


rend...az akkor volt amikor meg a pocakomban volt Davide.. :lol: 8) a kep is akkor keszult..

Kép
Kép
jucmuc
 
 


jajj juci ez nálunk is így van...egy napig rend aztán kupi...........
de jó nektek, hogy ki tudtok menni sétizni, sajnos nálunk pocsék az idő, napok óta iszonyú szél van és Lujzi amikor szembefúj a szél akkor nem vesz levegőt :shock:
jól van Lujzi köszike, most éppen arra jött rá, hogy hogyan kell megnyomni a golyóstoll gombját :P nagyon szeretem, de hát ezzel asszem itt mindenki így van :lol:
Davide nagyon ügyes, és tényleg olyan szép :lol:

reni?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Itt vagyok. Aludtam egy jót. Lukács is. de hiába, aki éjjel legény...

Jucmuc! Vááá, de jóképű fiad van! kis szöszke!

Ilonám! nem izgulok. Komolyan, tök nyugodtnak érzem magam. Jobban izgat most az, hogy fel kéne mosni a konyhában, de nagyon nincs kedvem....
Pisisztrájkos üvegemet eldobattam a csajokkal nst előtt. Erre kinevettek, hogy akkor csütörtökön nem hozok? Mondtam, hogy nem, akkor majd szolgálati ibriket kérek! :lol:

Mágnes! Ééééés? milyen érzés újra átélni? Teljesen megkívánod, és már nem is gondolkodol majd a fogigátláson? Jaj, szuri. Te ne sírj majd... Én biztosan fogok, ha a kicsi fiamat böködik!

Kicsiborcsám! Nincs tele. Mindenképpen akartam volna utolsó pocakos képet. De így legalább itthon elkészült.
Csak nem találom a kábelt. Megvárom, míg apa hazaér. Aztán küldöm a képet.
Ügyes lány! Készülj fel, hgy ha már bekapcsolni tudja a tollat, használni is fogja. Lesz 50 centi magasságig minden a falon! Azt még simán eléri ülve! :lol:
Nem vesz levegőt? Biztosan nagyon zavarja, hogy erővel megy az arcába. Éééédeskincsem...
Itt süt a nap, tutti tavaszi idő van . ( bár Lukácsot nem hatja meg.)
Gyertek ide, sétálok veletek, aztán csigarajzolási képzést indítok Lujzinak! :lol: Hú de jót játszanánk!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


jucmuc, csakk ámulok milyen nagy már ez a fiú! Meddig lehetsz vele otthon? Ameddig akarsz?

Lujzika rajzolásra készül? Vagy levelet ír majd?

zel, akkor majd mi izgulunk helyetted. Hiszen akkor már csak kettőt alszol a saját ágyikódban, és utána indul az új élet Lukáccsal!
bbilona
 
 


zel, miért érzem azt minden reggel, hogy na most már nem jön zel...egy kis ideig... :lol: :lol: :lol: :lol: de komolyan..én annyira azt érzem, hogy csütörtökig kibúlyik a kis világcsavargó :shock: :lol:
ja. képzeld annyira nem vesz levegőt, hogy utána meg ezerrel kapkodja...szegénykém...
elmennék én elmennék csigát rajzolni...de hát ha Lukács féltékeny lesz akkor iszkolhatunk.. :wink:

ilonka, nemtom mire készül...de érdekes, hogy azok a játékok amik neki valók azok nem..csak a 'felnőttesek :twisted: telefon, tv, számítógép (azt laza mozdulattal újraindítja), és persze minden ami tilos :roll:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Igen Ilonám! Kettőt alszunk a saját ágyban, aztán ki tudja, mennyit a kórháziban! :lol: Remélem, nem túl sokat!

Borisom! Gyertek! Lukács imádja a gyerekeket! Amint babahangot hall, rögtön nekiáll ficánkolni.
Én csak remélem, hogy előbb elindulunk, mint a csütörtöki befekvés... Bááár neked lenne igazad!

Én most inkább arra vagyok kíváncsi, mekkora lesz a gyermek. Még meg akartam nézni Mágnes szupi bodyjait, de most látom, 56-osak. Én annál kisebbet nem is vettem.. Úgy hittem, majd nagy lesz, de Lukács belenő. Most csak remélem, hogy pár hétig talán jók lesznek. :lol:

No összekapom magam, elzúgok apáért a vonathoz. Meg kell tejcit is vennem. Alig van félig az utolsó doboz. és az pedig katasztrófa. Bár lehet, hogy talán tehenet kellett volna vennem az elején, jobban jöttem volna ki anyagilag! :lol:

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


zel te is tejes vagy? húú én is minden vacsimhoz 2-3pohárral legurítottam... :lol: tényleg tehenészettel kellett volna megegyezni :shock:
Lujzikám a maga 2700g-jával olyan kicsi volt, minden lógott rajta...
Lukácsra meg lehet, hogy jók lesznek az 56-osok :lol: nna, óvatosan azzal a kocsikázással :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!
megjártuk az oltást, és el vagyok keseredve... Beutaltak minket a karrdiológiára, Bencénél jó hangos szívzörejt vett észre a doktornő mindkét kamrában.. Holnap hívom a Tűzoltó utcát, szívuh-ra megyünk.. Nem értem egyszerűen, hogy mitől lehet.... Pontosabban sejtésem lehet, de csak mint laikusnak... Mert a terhességem alatt 2 alkalommal is voltunk szívuh-n, és mindkétszer megdícsérték, hogy ilyen tökéletesen ver a szíve.. Arra tudok gondloni, hogy vajúdás, és kitolás alatt esett a szívhang 100 alá, és nem lehet-e, hogy ettől alakult ki... Nagyon félek, hogy mit mondanak majd....

Volt mérés is: 5850 gramm, 63 cm a fiacskám!
Egyszerre két oltást is kapott, és meg lettünk dícsérve ,hogy mlyen ügyesen emelgeti a fejét, és milyen figyelmes.
A jövő hónapban finom lesz az oltás... A két gyerekem egyszerre kapja ... Egyik az egyik karomban, másik a másik karomban sír majd.... :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes, nagyon megijesztett a dokinő..ne keseredj el légyszíves, képzeld mi novemberben voltunk gyerekorvosnál és azt mondta Lujzinak szívzöreje van...gondolhatod hogy megijedtünk..elvittük és ott az orvos azt mondta ez minimális, sok kisgyermeknél van ilyen, kinövi. és azt mondtam nektek szülés után, hogy Lujzinak 40-reis leesett a pulzusa megr a nyakán volt a köld.zsinór, akkor vettek (még bennem volt..) vért a fejbőréből, hogy megnézzék az oxigénszintet nem lesz-e császár...nem lett, szóval Lujzinak is rossz volt szülés végén a szívhangja, ne aggódj ezek a gyerekorvosok úgy tudják mondani a dolgokat, hogy az ember megrémül, szorítok, minden rendben lesz :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Kép
Kép
piciboris
 
 


és úgy gyarapszik ez a legény :lol: :lol: :lol: na ennek kell most örülni :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Ó Mágnes, remélem csak félrehallott valamit a dokinéni. Aki ilyen szépen gyarapodik, annak nem lehet semmi baja. Azért megértem, hogy félsz, én is be lennék tojva.

A jövő havi oltás miatt, minden elismerésem. Nem tud valaki veled menni?

Jucmuc, nagyon helyes kisfiad van. Te voltál ilyen szöszke, vagy az apukája?

Zel, drukkolok, hogy induljon meg a szülés csütörtök előtt. Még van egy-két front az időjárás tarsolyában, hátha. Bár eddig hatástalan volt.

Azt hiszem a tejmánia ragadós. Nekem majdnem egy liter csúszik le naponta. A férjem is a tehén beszerzésén gondolkozik :D

KépKép
trinky
 
 


Jucmus, beköltözhetek a szobátokba én is? :) lennék szobatárs egy szőke kisherceg mellett. Na nem rossz értelemben!!!

Csajok!

Voltam ma a saját dokimnál. Érdekes dolgokat beszéltünk meg. Teljesen kiakadt attól, amit mondott a Kaális doki. Inszemet nem javasolja pont azért, amit én is gondolok...annyi gyógyszert tömnének belém, hogy az lombiknak is megfelelő lenne, és nem biztos, hogy a jó oldalon érne a tüsző. A HSG-t sem javasolja, de megcsinálja, ha akarom, mert kockázata van - még ennek a beavatkozásnak is megvan az a rizikója, hogy ettől gyulladás alakul ki, és elzáródik tőle a petevezető. Ezt nem gondoltam volna, mert ésszerűnek tűnt megcsinálni. Ő ffi létére teljesen átérezte (vagy csak úgy tudott tenni), hogy mi van velünk. Nagyon empatikus doki. Azt mondta, hogy lombikra valók vagyunk, és adott címet egy szerinte megbízható dokihoz, aki ezzel foglalkozik. Egyébként pedig megint a rossz oldalon érik a petém, és azt mondta, hogy úgy látszik a gyógyszerekre a bal oldal sokkal jobban reagál, mint a jobb, aminek kellene.
Most olyan gondot talált, hogy szerinte nagyon nagyon vastag a méhnyálka, menstruáció után el kell mennem hozzá uh-ra, hogy megnézze kóros-e. Pedig clostyzok, ami köztudottan elvékonyítja a méhnyálkát... nálam nem. Smile Sad
Szóval most ezzel van tele a fejem, és annyit meg fogok tenni, hogy elmegyek ehhez a másik dokihoz, és megtudom, hogy lombikra való vagyok, vagy nem. Én tartok ám a lombiktól nagyon, a sok gyógyszer és strapa miatt, éppen ezért harcolni nem fogok érte. De ha kell, hát kell. Eddig aki lombikolt mind azt mondta, hogy nem bánta meg a dolgot. Szóval ez van.


Ti mit gondoltok?
babszi
 
 


zel?
gyöngyike?
odry?
mindenki jól van?

trin, húúú :shock: ennyi tej... :lol: nyissunk egy kismama tejdiszkontot :lol:

babszim, hát ha te ezeket a dolgokat még követni tudod akkor le a kalappal :wink:
a lényeget írom, vagyis a véleményemet: nem vacakolnék, ha megvan a pénz, felkészültetek, akkor tényleg talán a lombiknak több értelme van. gyógyszert így-is úgy is kapnál, akkor meg azt választanám aminek több az esélye. a tüsződkiszámíthatatlan, hogy hol érik, az inszem meg úgye csak akkor ér valamit, ha jó helyen érő tüsződ van emiatt nagyon elhúzódhat...
nekem az a véleményem, hopp bele a lombikba :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Babszi,

csatlakozom a lombikot meg nem bánók táborához. Amikor eldöntöttük, hogy szeretnénk babát, és már egy ideje hiába próbálkoztunk, azt gondoltam, hogy a lombikig én már nem mennék el. Egyszerűen nem tudtam elképzelni. Féltem is tőle, meg nem is gondoltam, hogy olyan probléma lehet, ami miatt szükség van erre. Amikor viszont a három inszemináció sem hozott sikert, egyre inkább azt gondoltam, hogy legyen végre lombik. Az altatástól féltem leginkább :oops: :oops:
Igaz, hogy elég sok gyógyszert kap az ember, de nálam inszemnél is sok gyógyszer volt, úgyhogy annyira nagy egetverő különbséget nem éreztem.
Először fogigátlót kellett szedni után a tüszőnövelő szurikat, majd tüszőfenntartót, tüszőrepesztőt, közben meg volt néhány fertőzést megelőző cucc. Beültetés után utro, meg progesteron injekció volt. Na szóval igen, nem kis herce-hurca, de megéri. Lelkiekben viszont rá kell hangolódni, nekem leglábbis ez a tapasztalatom. Az első beültetésnél feszült voltam, a másodiknál laza, és hát sikerült.

Érdekes, hogy az orvosod a HSG-t sem javasolja, nem tudom, hogy miként záródhat el közben a petevezetőd. Mindegy, hátha a másik orvos megerősít. Három a magyar igazság. :)

Milyen az a nagyon vastag nyálkahártya?

Azt hallottam viszont, hogy, valahogy megszigorították a lombik elvégzését, és sok nőnek akinek már volt lombikja, vissza kellett térnie az inszemre. Nem normális intézkedés. Azt inszeminálnám meg egymás után hatszor aki ezt kitalálta.

KépKép
trinky
 
 


Boris, nálatok elférnek a tehenek? :lol: :lol: Nálunk az erkélyen max. 1 tartása lehetséges. :lol: :lol:

Ilonkám, most van a nehéz hét?

KépKép
trinky
 
 


trin, búúúúúúúúúúúú, hallod a tehenünket? nálunk kert van :lol:

babszim, tényleg a hsg után hogy történhet ilyen? elzáródhat? ez nem a béna orvosnál van így? áhhhh lombikra szavazok :P

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!
Még egyben vagyunk mi is. De az éjszaka megint alig aludtam. Hol baloldalon hol jobb oldalon fájt a hasam és a lábaim annyira zsibbadnak hogy mozditani alig birom őket. Ráadásul kemény is volt a hasam. Úgyhogy én már nagyon várom a végét. (Bocsika attól aki erre vár már nagyon régóta, de én most nagyon nehezen viselem ezt a terhességet mint az elsőt)
Szerintetek jelenthet valamit ha fáj a derekam? Tegnap óta ézem. Ha nem múlik felhivom a szülésznőt vagy kivárom a holnapot ugyis megyünk a dokihoz.
Jucmuc! Nagyon szép szőke herceged van!
Zel! Drukkolok, hogy befekvés előtt Lukács kibújjon!!
Boriska! Lujzi is nagyon szép kislány! Rajzolásra majd figyelj. Anna most ott tart, hogy szétszedi a tollat és ha nem figyelek teleirja a tenyerét. Valamelyik nap pedig a konyhaasztalt firkálta össze. Hálisten még falra nem próbálkozott vele.
Ági! Szép nagy már a fiacskád és biztos nem lesz semmi gond a szivecskéjével.
Lányok! A tejjel azért óvatosan főleg majd szoptatás alatt, nehogy allergiás legyen babóca rá.
Ez a kép 36+6 hetes
Kép

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Gyöngyi, hogy neked is mekkora pocakod van már!!! mindig a felső vonalzót néztem, ugye a 27-et, és nem olvastam, hogy az hónap, én hozzátettem, hogy hetes. Most meg csak kapkodom a fejem, hogy "még egyben vagytok".

Trinky, jó, hogy ezt leírtad! Én is tartok ám a lombiktól, de hova húzzam az időmet? Kíváncsi leszek a legújabb dokira, merthogy bizony elmegyünk a Forgács Intézetbe legalább egy megbeszélésre. A párom is így gondolja, a megbeszélés nem árt, tanulhatok belőle.

Ilonkám! Nem fogok nevezni semmilyen futóversenyre - elmentem futni a minap, és háááát, talán rövidtávon leszek nyerő. Amúgy jólesett, és el fogok járni (legalábbis elhatároztam) futni. Állítólag serkentően hat a tüszőkre is. Szóval nevezni nem, csak kocogni fogok. :)

Borcsa! Kérdezted a múltkor, hova lesz a kirándulás. Mi mindig megyünk valahova. A 7végén elmegyünk egy nap síelni. Aztán jövő héten horgászni. Na, azt majdnem minden 7végén. És nem az ülős horgászok vagyunk, hanem a menős. :) Áprilisban meglátogatjuk párom öccsét Dániában. Májusban a Tisza-tóhoz megyünk tesómékkal, júniusra pedig lefoglaltunk egy hosszabb hétvégét Siófokon. Megbeszéltük a párommal, hogy minden hónapra be kell iktatni úgynevezett (Bridget Jones) miniszabit, amikor elutazunk kettecskén valahova. Így azt gondolhatjátok felvet minket a pénz, pedig ez hosszú spórolások után van ám. És egyszerűen a hétköznapokat taposómalomnak éljük meg, amiből ki kell szabadulni. Tudtátok, hogy már szerda van? Most volt csak hétvége. És mindjárt itt a következő. Csak kapkodom a fejem, hogy mennyire rohan az idő. Gyöngyi is mára lett hirtelen 37 hetes terhes :):):)
babszi
 
 


Gyöngyikém,
a kollegnőmnek úgy indult be a szülés, hogy elkezdett fájni veszettül a dereka. Persze a derékfájás nem feltétlenül jelenti ezt. Lehet, hogy csak a pocid súlya miatt fáj. Lábzsibbadásra vegyél be kálciumot, haskeményedésre magnéziumot, nekem legalábbis segítettek. Az alvás már elég kényelmetlen ilyenkor, én is csak forgolódom, már amikor tudok. :D :D Éjszaka az egész alsó részem fájt, egészen a térdemig, mondtam is apjuknak, hogy legyen mindig nála a telefonja, mert ilyen még nem volt.
Azért most elmegyek egy kicsit shoppingolni a barátnőmmel, ki tudja meddig mehetek még ilyen simán.
Egy kicsit még tarts ki, biztos nehéz lehet, hogy Annára is figyelned kell, de közel a finis, és nemsokára kibújik Petike. Szép a pocid.

Boris, akkor nálatok lesz a tehenészet bázisa. Lujzinak biztosan tetszik majd, te meg majd kelhetsz reggel négykor fejni :lol: :lol:
Zel, meg majd árusítja a tejet a boltjukban. Én meg menedzselek :D :D Na jó, meg vakargatom a teheneket, bár lehet, hogy őket nem is kell.

KépKép
trinky
 
 


Babszi, én is húztam mint a rétestésztát, ezért lett 4,5 év a babásodás. Már sokkal hamarabb belevághattunk volna, de így utólag azt gondolom, erre is meg kell "érni", és én későn érő típus vagyok.

KépKép
trinky
 
 


Sziasztok!

Képeket majd csak este tudok adni, mert apa elvitte a kábelt dolgozni, és ott is felejtette. Na persze, az úgy volt, hogy amikor kórházban voltam, hordta magával a gépet, hogy bármikor kellhet. Majd bevitte a munkahelyére, mert a babaszoba képei még rajta vannak, és a kollégáinak mutogatta. :lol:

Tej... Nekem simán beugrik a napi liter. Van, hogy még több is. :lol:
Esetleg kedves menedzserünk kitalálhat valami jó dizájnos dobozt neki! És árusítom is!

Babszi! Egy csomó optimizmus jön soraidból! És örülök neki! Azért egész más, hogy látszik valami fény az alagút végén, ugye? Remélem, az új doki szimpi lesz.. Ha nem, keresd fel a Dévai intézetet. Dévai doktor szigorú, de van egy társa Vass doktor, ő nem. A mozgás tényleg jó hatással van a tüszőkre. Nekünk az intézetben, ha lassan akartak elindulni, javasolták is a nap 20 perc kocogást. Csak vigyázz a térdedre! Vagy jó cipőt vegyél, vagy ne betonon fuss!

Gyöngyi! Szép pocc! Épp ideje, hogy elmenjen a türelmed. :lol: Már elég rendesen megkínoz Gergőd. Azért ne előzz be kéérlek! Még ráér kibújni a kölyökmanó!

Mágnes! Biztosan minden rendben lesz Bencével. Ilyen ügyes, nagyfiúnak nem lehet baja!!! Szorítok értetek, de tudom, hogy minden okés!

Mi elég sokat aludtunk éjjel. Meglepően sokat. Bár többször felkeltetünk, sőt még bogyót is keresetünk, mert annyira fent volt a savam, simán vissza tudtam aludni, ha Lukács is végre elpihent. De szerintem ő is elfáradt az előző éjjeli produkciótól. Vagy talán gyűjti az erőt! :lol:

Kép
Kép
Kép
zel
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?