Új privát üzeneted érkezett!

Karmen!
Nem kell szünetet tartani ha CH 15-öst szedetsz vele, az én párom ezt szedi februárban lesz egy éve. Pont most voltunk homeos néninél és ő mondta ezt nyugodtan lehet szedni folyamatosan. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lazarus! lombik nem jár együtt a laparral! Javasolt elötte mert esetleg fény derülhet más problémára is, de ált. csak a 3. után szokták az orvosok elküldeni a beteget, amivel én nem értek egyet, mert nem egy nagy mütét, pici fájdalommal jár, viszont nem pazarolnak el feleslegesen sok pénz és lehetöséget. Én rettegtem mindig a szuritól, nekem ez volt a legnehezebb, de ezt is meg lehetett szokni a végén már rosszul sem voltam soha. Altatás meg kellemes, ha lehet ilyet mondani, semmi rossz élmény nem volt.

Zsebi! Köszi, tegnap mi is elkezdtük, mert elfogyott a Maca végreKép

Karmen

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen. Laparoszkópia nem az érett peték levételénél van ( köldökön)?
lazarus
 
 

 
 

Tralllala. köszi. Akkor a párodnál se javult a helyzet, semmi nem segíthetett volna? A köv. dolog is aggaszt, ha a mostani vizsgálatoknál ( x látótér ) volt 3! db, de elvileg okés versenyző, mi a garancia arra, hogy a lombiknál is lesz mert akkor kell, hogy legyen.... fagyasztás ilyen "mennyiségnél" nem működik, szerintem. Az objektumokból való versenyzővételt azok megkínzott állapotára hivatkozva az andrológus első körben, v ki tudja, habozás nélkül elvetette. Most szedegeteg vitamint, de szerintem ezt nem fogja javítani. Kép

A stimulálás kb mennyi szurival jár? Túl stimulálás a doki hibája nem(ultrahang)? Volt precedens a hormonkezelés miatti komoly mellékhatásokra?
lazarus
 
 


Lazarus,
olyan hosszú leveelt írtam, de elszállt Kép
Akkor most újra: a páromnál először néhány százezer/ml volt a spermaszám, de néhány hónap után clostyilbegyt és maca vibe mellett 8-10 db/látótérre csökkent. nekünk ajánlották a fagyasztást, de mi inkább belevágtunk gyorsan a lombikba. A 3 db/ látótér nem azt jelenti, hogy összesen 3 db, szerintem ne izgulj, nagyon nagy valószínűséggel lesz annyi, mint ahény petesejtet le tudnak szívni a párodtól (10-15-nél nem szokott több lenni).

A szurik száma eléggé eltérő, kinél milyen protokollt alkalmaznak, hogyan reagál a szurikra. Nekem először egy orrspray-t kellett használnom (sokan ehelyett szurit kapnak), aztán mensi után kb 8-10 napig szuri naponta. Párom szúrta popsiba, tényleg csak egy szúnyogcsípésnyi fájdalommal jár. (meg nálam pici szédüléssel, de én általában vérvételeknél is elájulok, olyan alacsony a vérnyomásom). A stimu alatt szinte minden nap nézték a vérből a hormonszintemet, illetve UH-on a tüszők számát, méretét. nekem elég sok kezdett érni (több, mint 30), és a hormonjaim is kicsit gyorsan dolgoztak, úgyhogy csökkentették is a szuriadagot.

Túlstimulációval kapcsolatban Stella biztosan tud segíteni a másik topicban, ő szegénykém átesett rajta, de most két manócska figyel a pocakjában, és ez minden fájdalomért, kellemetlenségért kárpótolja szerintem.
tralllala
 
 


LazarusKép
Csak véletlenül tévedtem ide, mintha megéreztem volna, hogy Tralllala emleget Kép!

Túlstimulálás: itt a hyperstimura gondoltok?
Ha valakinek sok tüszője nő a kapott gyógyszerektől, arról sem ő, sem a doki nem tehet. Nem vagyunk egyformák és nem is reagálunk egyformán.

A sok tüsző növekedése és leszívása még egyáltalán nem jelenti azt, hogy valaki hyperstimulált lesz.
Nekem először 29 db-ot szívtak le és nem lett semmi bajom.
Másodszor (fél évvel késöbb) 27 db lett, de ekkor jött a hyperstimu is.

Azt hiszem ezt nevezik hormonkezelés miatti mellékhatásnak. Ez a leszívott petesejtek számától függetlenül az esetek 1-2%-ában fordul elő.

Ilyenkor a petefészkek a leszívást követően nem húzódnak össze és a transzfer után kapott progeszteronra úgy reagálnak, hogy elvonják a szervezettől a folyadékot és ez a hasüregbe kerül.
Ha megtapad a baba, akkor elkezd termelődni a hcg hormon is, ami csak olaj a tűzre.

Ez ellen lehet védekezni, ha sok, de tényleg sok fehérjét eszel és sok folyadékot iszol.
A "betegség" részleteit inkább nem írom le.
Nem szeretnék senkit sem ijesztgetni, mert tényleg ritkán fordul elő.
A lombikos dokid fel kell, hogy világosítson arról, hogy mire kell figyelni és a legkisebb gyanus tünet jelentkezésekor azonnal be kell menni a kórházba, mert ilyenkor az idő nagyon sokat számít. Minél korábban kezdik el kezelni, annál előbb lehet leállítani a folyamatot és nem durvulnak el az események.

Ezekről jó, ha tudsz, de nem szabad emiatt megijedni, mert NAGYON RITKÁN FORDUL ELÕ és ha időben lépnek, akkor nem lesz semmilyen következménye!
További minden jót!
Stella

Kép
stella9
 
 


Stella! Igen a hiperstimura gondoltak a többiek.

Lazarus! Nem, a petesejteket a hüvelyen keresztül szivják le, nincs semmi vágás, dehogy! A Lapar meg egy mütét, ezt más hasüregi betegségeknél is használják, ezzel operálni is lehet! Lombiknál semmiképpen nem kell, ha minden jol megy ugye.
Azt hogy kinek mennyi petesejtje lesz elsö alkalommal kicsit lutri, nem egyformán reagálnak az emberek a kezelésre, még ugyanarra sem. Vannak elözetes vizsgálatok, de ez sem teljesen mérvadó, lehet hogy valaki jobban reagál rá, és tulstimulálják. Nekem meg mindig csak 1-2 petesejtem lett, hiába növelték az adagot.
Az én férjemnek volt visszér mütétje, neki semmit nem javult az eredménye töle. De van akinek segit.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Húúú lányok, nagyon köszönöm. Kép most kegyetlenül olvasom a másik topikot, aztán ha kérdés van, mert lesz, akkor megöszönném a válaszokat.

Amúgy még mindig csodálkozom, hogy a férfinépek által írt beszámolókat, tapasztalatokat nem vagy szinte alig találok a neten, fórumokon, nemtudom hogy ez büszkeségi v érdektelenségi kérdés, de nem jó.

Tényleg, nagyon sokat segít 1-1 segító szó. köszönet érte.

Kép
lazarus
 
 


Lazarus!
A lányokhoz már nem tudok hozzászólni mert mindent leírtak.

De vannak férfiak a Szülészetek és kórházak részben a Kaális férfiak fóruma. Én ugyan nagyon ritkán nézek be oda szerintem nem lombikról beszélnek, de ha a párodnak van kedve csatlakozzon hozzájuk szerintem szívesen mesélnek neki a dolgokról. Kép


Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szia Lazarus!

Beleolvastam kicsit ebbe a topicba, és a férfiak hozzá nem szólásáról mondanék valamit.
Nekünk is lombik lesz, sajnos a páromnál van a probléma a spermaszámmal, és a mozgásukkal. Mikor ez kiderült, és világossá vált, hogy valószínűleg lombikoznunk kell, nagy vonalakban elmeséltem ezt egy közös barátunknak. Párom ettől eléggé kiakadt, és arra kért, hogy ezeket a dolgokat ne kürtöljem világszerte. Õ legszívesebben senkivel sem osztotta volna meg szerintem, még arra is úgy unszoltam, hogy a családnak mondjuk el. Õ azon a véleményen van, hogy ez magánügy, utálja, ha erről kérdezgetik, senkinek semmi köze hozzá, csak a mi dolgunk, stb. Mondtam neki, hogy ha mindenki így gondolkodna nem tudnánk semmit ezekről a dolgokról, nem osztanák meg az emberek egymással a tapasztalataikat, az szörnyű lenne. De közölte, hogy ettől még az ő véleménye nem változik meg.
Én ezt tiszteletben is tartom, ha ő nem akar, ne beszéljen róla, én viszont nem bírom ki, hogy ne gyűjtsem magamba ezerrel az infót, hogy ne nézzek utána minden apró részletnek, hogy ne osszam meg bánatomat, örömömet másokkal, hogy "okosabbak" legyünk. Kép Még ha mindenki más is, másképp reagál a gyógyszerekre, másképp működik a szervezete, akkor is fontosnak tartom, hogy tudjunk ezt-azt.
Úgyhogy tökéletesen megértelek, hogy hiányolod a hozzászólásokat. Ha nekem most úgy kéne nekiindulnom életem első lombikjának, hogy csak annyit tudnék róla, amennyit az orvos elmondott, félnék, hogy mi-hogy lesz?! De ezek a lányok itt nagyszerűek, mindent megosztanak egymással őszintén, senkinek sincs titkolnivalója, hisz mind ugyanazért küzdünk.

Hogy miért nem beszélnek erről a pasik azt nem tudom, de elfogadom, hogy ez is egy olyan dolog, amiben a nők meg a férfiak különböznek. Kép

Õ amúgy a Szabolcs utcában vizsgáltatta ki magát, és sok jót nem mondhatok. Összességében az a meglátásom, hogy nem sok minden múlott ezen a kezelésen, úgy éreztem, mintha az andrológia, mint szakág gyerekcipőben járna. Lehet, hogy ez elég nyersen hangzik, nem akarok senkit bírálni, nem vagyok én orvos, de kicsit úgy éreztem, hogy fogalmuk sincs mi lenne a jó megoldás. Próbálkoznak ezzel-azzal néhány hónapig, aztán semmi.
Na mindegy, azért gondolom jó eredmények is vannak. Hm, remélem.

Bocs, ha kicsit hosszú lettem.
Anikó

Kép
baba888
 
 


Anikó, köszi. Hát, Én nem rejtem véka alá a gondot (büszke sem vagyok rá ) sajnos ez van, aki ezen nevet az még gyerek.. Próbálunk megoldást keresni mint sokan mások. De ha mindenki "szégyennek" tartaná nem lenne fórum, és nem lenne informácó, úgy gondolom sokaknak segít ha kicserélhetik a tapasztalatokat, bizony nekem is. Nem kis félelemmel vágnánk neki a tortúrának, ha nem lennének segítő szavak.
lazarus
 
 


Anikó! Egy férfit ez mindig sokkal érzékenyebben érint, ha nála van a gond mint egy nöt! Mintha a férfiasságán esett volna csorba ezzel. Mi sem mondtuk el senkinek!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok. Bespájzoltam ginzeng pirulát, és maca vibe-t... szerintetek lesz hatása?
lazarus
 
 


Sziasztok!
Eddig csak olvasgattam a fogamzással kapcsolatos témákat. Ha lehet, szeretnék bekapcsolódni a beszélgetéseitekbe. 30 éves vagyok, a kisfiúnk 3 lesz januárban. 2 éve próbálkozunk a kistesóval, de csak nem akar összejönni. A terveink szerint már "meg kellett volna születnie" addigra, mire a nagyobbik 2 éves lett. Hát, nem így történt. Pedig az első ötödik próbálkozásra megfogant. Eszembe sem jutott soha, hogy valami gond lehet velünk, hiszen a férjemnek van már egy nagy lánya, van egy közös bébi is, vagyis minden jónak tűnt. Az orvos persze csak egy évi próbálkozás után kezdett vizsgálgatni. Először engem, aztán még 1 év (!) után a férjemet, mivel ő nem akart elmenni hamarabb. 6 millió/ml lett. Kevés. Vajon mitől? Ez persze nem derült ki. Jönnek a próbálkozások. Most Andriolt szed, multivitamint, E vitamint. Az urulógus szerint ez növeli a spermaszámot. Remélem! Szóval mi itt tartunk. Nagyon szeretnék még egy kisbabát! Már nagyon sok mindent elolvastam a témáról, tájékozódom, ahol csak lehet. Vannak azért csodák, ugye? Másnak is megfogant már kevés spermaszám mellett spontán a bébi.
Egy kicsit talán megnyugodtam, hiszen legalább tudjuk, hogy miért nem sikerült eddig. Talán lehet segíteni gyógyszerrel a dolgon. (Inszemináció, lombik nem hinném, hogy szóba jöhetne a férjemnek.) A szokásos férfihozzáállás: ő szeretné a kistesót, de neki nincsen semmi baja. Még szerencse, hogy szedi a gyógyszert. Persze kellett a rábeszélés, hogy elmenjen egyáltalán a vizsgálatra.
Egyelőre annyit tehetek, hogy várok, és reménykedek!
Ezután többször jövök közétek, és majd erőt merítek mások sikereiből, próbálkozásaiból!
Sziasztok!
rÉva
 
 


Szia Éva. Bárcsak mi is ott tartanánk, hogy 1 baba. Nem is tudom lenne e utána lelkierő a 2. jövevényre, nekünk sajnos csak lombik jöhet szóba, tehát a tórtúra kilátásai miatt van ám para. 6 millió versenyző elég az inszemhez, már ahogy olvasgattam simán lehet spontán baba is, szerencse, és lehet, hogy némi rásegítés kell. Ami pedig a férfiúi hozzáállását illeti, szégyellje magát!! Kép Én örülnék 6 millió versenyzőnek, de nekem valszeg a sérvműtétek miatt... nagyon kevés. Amivel talán javítani tudnátok, ginseng pirula (700 ft), maca vibe pirula (5000), centrum pirula (1600), napi fél óra kocogás, mozgás legalább, és még ki tudja milyen technikák. Sokaknak idővel pl hereviszér miatt csökkent a szám, ha idővel nem javul az eredmény muszály andrológushoz mennie, Én is elnézek egy másikhoz, hogy ne csak manuális tapintás és mikroszpók után zavarjon azonnal a kaáliba, hátha van valami olyan gond, amit igy nem lehet megállapítani és könnyebben jöhetne a gyermekáldás.. Kép
lazarus
 
 


Szia Lazarus!
Köszi a tanácsokat!
Dicséretes, hogy férfi létedre nyíltan vállalod - még itt a nők között is - a problémádat, ami természetesen nem szégyellnivaló, csak sokan nem így fogják fel.
rÉva
 
 


Éva! Nálunk 1-2 millió volt, aztán spontán megfogant. Most vagy nagy csoda. v. a Maca segitett. Most sajna a kistesó nem jön ilyen gyorsanKép De Orsi akkor is egy csoda!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Én, hogy most férjemnek kiderült, hogy kevés, a 2 gyerkőcömet szintén csodának tekintem. Mert szerintem alapból nem lehetett sok, mert Vikire is 8 hónapot kellett várnunk. Most már tavaly okt. óta nem védekezünk, de igazából, csak ápr.ban startoltunk rá, mert nem szerettem volna a karácsonyt a kórházban tölteni, meg nyáron sem akartam szülni (2 nyári gyerkőcöm van), de most már nem érdekelne se az, hogy nyáron szüljek, se az hogy a karácsonyt bent töltsem! Csak jöjjön a 3. csoda!!!

moni
 
 


Szia Lazarus
Én most írok először ide,mert sajnos Nekem is nagyon rossz lett a spermiologiai vizsgálatom.
Gyakorlatilag azt mondta az orvos hogy nem nagyon lát semmit,1-2 talán.
Hát mit mondjak, elég rendesen meglepődtem,erre nem számítottam.
Valahogy úgy érzem Magam mint Te.
Visszahívott uj vizsgálatra,bár Én már nem fűzök hozzá sok reményt.
Párommal megbeszéltük,már most felvettük a kapcsolatot a Kaáli intézettel,(januárban időpont)szerintem nincs mire várnunk.
Azért írok hogy lásd vagyunk így egypáran.
Remélem tájékoztatsz minket hogy miket mondanak az orvosok.
macis
 
 


Macis.
Hátakkor majd itt konzultálunk sorstárs... Kép Én 15-én megyek újra (más andrológus) kukkolásra, addig szedegetem a csodaszereket, célom nem 20 milla játékos, de több lenne kívánatosm mint pár db... Kép sajna nem hiszem hogy javul az eredményed, (nekem nem lett eddig jobb ) hacsak nincs valami gyulladás, hereviszérsérv, v mittomén amin lehet javitani, alapvetően ráfáztunk, viszont nekem volt pár sérvműtétem, úgyhogy köci dokibácsik.
lazarus
 
 


Lazarus.
Én már 12-én megyek vissza,nem szedek semmit, bár a ginsenget lehet hogy megpróbálom.
Ha gyulladásom van esetleg azt kezelhetik,de ha viszérsérv azt nem hagyom megműteni.
Sokat olvastam róla,de Senki nem írta hogy jobb lett volna utána.
De szerintem csak szimplán ilyen vagyok...
Ja a Kaálisok nagyon rendesek voltak(telefonon), kell Nekik egy csomo véreredmény azt utána hajrá
macis
 
 


Szia Karmen!
Ha ti már az első gyermekhez is nehézségekkel "fogtatok hozzá", akkor tényleg csoda, hogy spontán megfogant! Viszont GYÖNYÖRÛ a kislányotok! Gratulálok!
Mióta próbálkoztok a tesóval? Lombikprogram lesz? Csak azért kérdezem, mert ti már régóta "beszélgettek" itt, és annyi időm nincsen (nincs otthon netünk, és anyukáméknál csak annyi időm van, amig a kisfiam alszik), hogy mindent végigolvassak az elejétől. Úgyhogy bocs, ha ismételned kell magadat.

Szia Lazarus!
Igaza van Karmennek, a spermiumoknak 3 hónap az érési idejük, addig nem várható változás. Bármilyen gyógyszert szed is a férfi, azt 3 hónapig kell szednie.
Arról pedig, hogy a spermiumok száma, vagy életképessége javulna az 1/2/3.. hét lakattól, láttam egy rövid filmet a duna tv-n. Azt mondták, hogy a túl hosszú szünet nem kedvező, akkor a legideálisabb a spermiumok életképessége, ha 1-3 nap szünet van a mintavétel előtt. A spermavizsgálat előtt is csak 4 nap szünetet kellett tartanunk.

Sziasztok!
rÉva
 
 


Éva! jo lenne a lombik, maradt még 2 lehetöség csak most anyagilag nem tudjuk vállalni, mert csak akkor kezdjük el ha nem egy, hanem 2 programra elegendö lesz a kasszában. Remélem hogy valamikor még végre tényleg nagyobb lesz a támogatás! Május óta szeretnénk kistesót. Remélem nektek sem kell már sokat várni!
Én 5 nap szünetet tudok, nekünk a lombik elött annyit mondtak.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Lazarus, Macis, Karmen és Többiek!

Az én barátomnak most lesz(jövő hónapban) egy herevisszér-műtétje. Nagyon aggodóm (de ez az én bajom). Próbáltunk már utánanézni, hogy mennyi esély van arra, hogy javul a sperma minőség. Hát..egyáltalán nem megnyugtatók az esélyek.
Nektek van erre vonatkozó tapasztalatotok? Tudom, Karmen, hogy a te férjedet műtötték ezzel, de nem lett jobb semmi, igaz,
Szerintetek érdemes megcsináltatni?
cirbi
cirbi
 
 


Cirbi. a jóég tudja, többnek javult az eredménye mint amennyi embernek nem, azon felül nemtudom, hogy a hereviszérsérv hosszútávon mivel járhat, mivel magától nem gyógyul meg, nekem nem viszérsérv volt hanem vízsérv/is/ volt, és akárhogy manővereztem a végén bicska lett. Kép nem 1*, aztán vagy eltoltak valamit vagy nem, de itt tartok.

Macis, a ginseng 700 ft körül van, abból is több fajta létezik, a kínai oké (panax ginseng), ennyit érdemes invesztálni, ha a versenyzők számát nem is javítja ártani nem fog, + E vitamin kúra.

Éva. Nem 3 hónap az érés, hanem 72 napra taksálják, de nem értem Én eztet. Mivan akkor ha egy pár aktív életet él ( nem Én, Én öreg vagyok már Kép ) tehát nem spórol a municióval, akkor 5 nap alatt 100%-os a dolog, vagy 72 nap sztornó, és akkor hurrá? Én 2 mintavétel között néztem rendesen a plafont de nem használt, most szedegetek bogyókat, maca vibét még nem... húzós áron van talán fizunál, de nem bízom a drasztikus javulásban, más lehet a gond. Az andrológos olyasmit, hogy elzáródás vagy hormonprobléma nem is feltételezett, nincs versenyző, és kész. Ezért megyünk mégegyhez. Viszont erősen aggaszt, hogyha lombikra kerül a sor, márpedig efelé tartunk, akkor legyen elég ( 10-100-1000 ) egészséges példány a kissráchoz... Kép
lazarus
 
 


Lazarus!
Köszönöm a választ! Kép
Mik ezek a gyógynövény-készítmények amikről beszélgettek?
Segítenek?
cirbi
 
 


Cirbi.
Amit talán érdemes a férfiembernek szednie. Vagy komplex vitamin ( centrum, 30db cca 1600 ft ), vagy E vitamin ( x Ft. ), Maca Vibe ( perui zsázsa, 4700-5000 Ft, pl. dm / rossmann ), ginseng gyökérpor kapszula ( cca 700ft, 30 szem, "panax ginseng" dm... )

sokkak szerint ér valamit érdemes megpróbálni, Én 2 hete szedegetem, de még nem érzem magam szupermennek.. Kép ha nem hat, max. fene egészségesen éltem pár hónapig.
lazarus
 
 


Sziasztok!

A babát szeretnék topikból jöttem át egy pillanatra.
Lazarus!
Én voltam akció utáni vizsgálaton és a doki csak 2-3 db élettelen spermiumot látott. Kép
Õ azt mondta nekem, hogy két akció között 2-8 nap telhet el. A 10. nap után a spermiumok kezdenek elhalni.
Hát nem tudom mi igaz ebből, én ezt az infot kaptam. Nekünk kimaradt 2 hét akció akkor. Úgyhogy abban reménykedem egy picit, hogy azért volt ez a szörnyű eredmény.
Mindenesetre el fogunk menni spermavizsgálatra. Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim:

Te hol voltál? Lehet vinni is az anyagot, vagy ott kell produkálni? Mennyi idő alatt van eredmény? Csak hétköznap lehet menni? És reggel hánytól és este meddig?
Bocsánat, hogy ennyit kérdezek, köszönöm a segítséget előre is!
Julcsi2
 


Sajnos mennem kell, hétfőn benézek.
Jó hétvégét mindenkinek!
Julcsi2
 


Lazarus! Köszi, megint!
Közben után néztem ennek a Macának (én még nem hallottam róla)és úgy tűnik ez egy csodaszer... na, majd meglátjuk.
c
cirbi
 
 


Julcsi2.
Időpontot kell egyeztetni, mi reggel 8-ra mentünk a laborba ( ikea mellett van ), a mintát lehet vinni kis tégelyben, testhőmérsékleten óvva max 1 óra alatt be kell érni vele, 1 óra alatt/múlva eredmény is van. A helyben produkálás kellemes "élményét" lehet majd a lombiknál gyakorolni... playboy rulez. Kép
lazarus
 
 


Cirbi.
Ja, sokan állítják, hogy hatott, és legalább annyian cáfolják is. Embere válogatja, nekem pl. bizonyos fájdalomcsillapítok nem használnak, pedig azok konkrétan gyógyszerek. Szerintem érdemes megpróbálni pedig nem olcsó, dehát több is veszett Mohácsnál.

E vitamint, és ginsenget is érdemes kapkodni, hátha, mert az idő tellik.
lazarus
 
 


Cirbi! férjem nem azért vállalta a mütétet hogy hisz v. nem benne, hanem mert amig volt esély gyógyulásra nem is utalták be a Kaáliba. Csak a mütét után amikor semmit sem javult az eredménye.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Nekem már van két gyerköcöm egy 10éves lány,akinél nem volt probléma a teherbeesés,de rá 6évre az uj párommal hiába probálkoztunk,és mivel látom,hogy apuka jelöltek is vannak,röviden vázolnám a mi történetünket:Férjemnek gyerekkorában rejtettheréjüség miatt volt egy mütétje,jobb oldalon.Elképzelhető,hogy ez az oldal nem is termel spermiumokat.Mi elöször a János korház Andrologiájára mentünk,ahol kézzel megvizsgálták a páromat(nagyon félt)és megállapitották,hogy herevisszérje van.Bal oldalon.Kaptunk egy másik időpontot a spermavizsgálatra ami a következőképpen zajlott.
Hétvégi napon mentünk el,ketten.Bevittek minket egy szobába ahol kanapé,ujságok stb voltak.
Egy kis üveget a kezünkbe nyomtak,és volt egy ablak csengővel ahol,ha végeztünk csengetni kellett,és beadni az anyagot.1-2hét mulva mehettünk az eredményért.A doki azt mondta,hogy rosszabb lett mint gondolta,de remélhetőleg mütét után rendeződik.Nagyon kevés sperma volt aktiv,fejlett.Közben családi okok miatt elmaradt a mütét,és nálam meg petefészek cisztát találtak.Szoval minden összejött.
Tavaly elött dec-ben felkerestük az István korházat ahol szintén spermavizsgálatot csináltattak velünk.De ide már vinni kellett az "anyagot".Vittük,a doki eltünt majd visszajött,és azt kérdezte:Maguk gyereket akarnak? Állitolag egy renyhén mozgo volt csak.Rá egy hétre kiderült,hogy terhes vagyok.Szerintem fontos,hogy a vizsgálat korházban történjen,és ne kelljen a fél várost átutazni.Az orvos szerint a férjemnek a lombikhoz sem elegendő spermája volt,de egy még is betalált.Tudom nics mindenkinek ilyen szerencséje sajnos.Minden szakirodalmat elolvastam
én is.Két és fél év alatt jött össze a bébi.Szoritunk nektek,és figyelemmel kisérem az eseményeket
dorika1
 
 


Lazarus!
Hol van pontosan ez a labor, ahol csinálták a te tesztedet? Vagy mi a számuk? És mennyibe kerül? A krió?
Arra gondoltam, hogy még mielőtt befexik szegény uram a kés alá, még 1x ellenőrizni lehetne a "srácokat". Ugyanis neki volt egy prosztatagyuszija is, amire 2 hónapig szedett antibiotikumot. Az rendbejött, hátha ez az eredményen is meglátszik. (és nincs szükség a bicskára Kép Vagy ez attól független?

Karmen! Ezek szerint mindenképpen műteni kell, ha lombikozni akar az ember, jól értem?

c
cirbi
 
 


Dorika1!
Hát én is is így szeretném... Az utolsó pillanatban (mondjuk a műtét előtt) megtörténik a csoda. Az nagyon jó lenne, gondolom sokan reménykednek itt ebben.
Nektek nagy szerencsétek volt, irigyellek érte. Nagy gratula a csemetékhez!!!!!! Kép c
cirbi
 
 


Cirbi!
Köszönöm a gratuláciot,és bizom abban,hogy nektek is hamarosan gratulálhatunk,és mindenkinek aki hasonlo helyzetben van. Kép))
dorika1
 
 


Dorika1!
Gratulálok! Köszi, hogy megírtad a történeteteket, mert ez további hitet és erőt ad nekem, nekünk sorstársaknak. Nem tudom mennyit olvatsál vissza, de nálunk is hasonló a helyzet, mint nálatok volt, még inszemre sem találták alkalmasnak a férjem spermáit, de én bízok nagyon a nagy számok törvényében. És nem ti vagytok az elsők, akikről úgymond "lemondtak az orvosok", hogy nem lehet spontán, és mégis sikerült.

moni
 
 


Köszönöm Lazarus!
És neked is Dorika, kaptam egy kis reményt!
Julcsi2
 


Cirbi! lehet orvosa válogatja, mi nem kaptunk addig beutalót. Mondjuk a mütét gondolom kevesebbe kerül az államnak mint a lombik ami akár 5 alkalom is lehet (vagy több akinek van fagyibabája is)

Dorika! gratulálok a kistesóhoz is, jó meg tényleg van mindig csoda és remény!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Cirbi
Bolgárkerék u. (Örs vezér térnél ) TB alapon mehet a buli, 1 óra alatt megvan a labor. Aztán az andrológus ha reménytelen a férfi, átdob a kaáliba.. Kép mint mondottam megyünk másik andrológushoz, remélem prosztata vizsgálat nem lesz, mert attól előre agyérgörcsöt kapok...

Dorika1
Az isten áldja meg azt az egy darabot, nagyon mákosok vagytok. Kb akkora igy a sansz, mint az ötös a lottón.

Moni
inszemhez sokkal több olaj kell, mint lombikhoz. lombikhoz elég 50-100 is, csak legyen, és ami van az fürge és vidám. Ha nincs, akkor vágják a műszert és az objektumokból vesznek szövetet, ezzel néhány tutibb versenyzőt. Faggattam férfitársaim mi is az e művelet, de szűkszavúan válaszoltak, sokkal nem lettem okosabb.

A spontán baba szuper, soha nem gondoltam volna, hogy pont Én, Mi szenvedünk meg a gyermekáldásért de keservesen, bár kiderül... A baj az, sokan későn veszik észre/bátorságot a kivizsgálásra ( 30-35 év ) és akkor már nincs idő/türelem arra, hogy csodára várjunk.
lazarus
 
 


Lazarus
köszi, a prosztatavizsgálattól az én drágám is odavolt. Egyszer még el is ájult, de persze nem a fájdalomtól, csak úgy pszichésen. De azóta már belejött, szegénykém. Meg talált egy normális dokit, akinek elmondta, hogy ő elég rosszul tűri ezeket a dolgokat.

Beszereztünk minden csodaszert(maca, e-vit, cink), most várunk.... Kép
cirbi
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratuláciokat mindenkinek!
Azt gondolom,hogy tényleg nagy szerencsénk volt.Sokat gondolkoztunk,és a mai napig is ezt tesszük,hogy hogyan sikerülhetett?Dec-ben lettem terhes.Elötte egy nagyon stresszes időszakom volt.
A növérem,és a barátnőm egy hét külömbséggel szültek,mindkét szülést végigaszisztáltam.
A lányom suliba ment,stb.A párom elhagyott két hétre egy tyuk miatt,szoval nem értem,hogy ezek után hogy történt meg,de a lényeg,hogy kibékültünk,és ujra elmentünk dokihoz.Amit fontos megemlitenem,és biztos hülyén hangzik(párom szerint nem kéne leirnom)egy este kimentünk az éjjel-nappali közértbe ahol volt egy sperma formáju müanyag valami.Megkérdeztük,hogy mi van benne,és valamiféle szexuális vágykeltő ital volt a válasz.Vettünk egyet nekem,mert az alapja tojáslikör volt,amit én nagyon szeretek,de nem én ittam meg végül hanem a párom.Nem tudom,hogy ennek volt-e bármi köze az eseményekhez,és lehet-e még ilyet kapni,de kiprobálni érdemes lenne.
A nőgyogyászom azt mondta,hogy egyetlen egy gyors kis sperma is elég.
Együttlétünk után meditáltam,és probáltam elképzelni ahogy a kis spermák mennek,és találkoznak a petesejttel.Azt gondolom,hogy hiába tudja az ember,hogy valami baja van,a betegségtudat biztos blokkol.Persze minden vizsgálatra menni kell,és ha lombik,hát legyen.Én örültem volna a lombiknak is,főleg akinek még nincs babája,mert egyszerre talán kettő is lehet.
Ajánlom mindenkinek a Fogamzo képesség zavarai c.könyvet.Részletesen leir mindent,többek
között a férfi meddőség is téma.Egyenlőre bucsuzom.Szoritok nektek.
dorika1
 
 


Lazarus! Én mindig babára vágytam, sok gyerekre én biztos voltam benne azonnal meg fog foganni! Nem is gondoltam volna hogy gondok lehetnek! Sajnos mi késön kerültünk össze, igy mire megszületett Orsi 34 éves lettem, de egyáltalán nem érzem magam öregnek hogy anya legyek, söt remélem a második baba hamar jön már! De ha az orvos elöbb javasolja a vizsgálatot a férjemnek nyertünk volna másfél évet, esetlegKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok,

lesz olyan, akinek ismerős a nevem, de egy ideje nem írogattam ide....most elolvasgattam néhány hozzászólást, így kezdek képbe kerülni. Röviden, mi történt velünk (lesz, benne szomorú is, vidám is....)
Sajnos nekünk is nehezen jön össze a baba, mert a férjemnél alacsony a spermiumszám(9 millió a 20 helyett). De mi ebbe októberben beletörődtünk és amikor a kontroll után a lombikot ajánlotta az orvos, néhány napon belül csodák csodája megfogant egy kis élet. (szerintem a MACA VIBE hatott!) Ezért nem jártam ezen az oldalon hosszú hetekig. Aztán uh-on voltam, kb 7 hetesen és 9mm petezsákkal az orvos 5 hetes terhességet is megállapított. Ez kicsit csalódás volt,mert embriót vártam, de 2 hét múlva újabb uh. 23 mm petezsák, de benne embriót nem látott az orvos...ez nem ért teljesen váratlanul, mert hallottam már ilyenről, az orvosom műtétet javasolt....de én még kiharcoltam egy uh vizsgálatot...sajnos azonban erre már nem tudtam elmenni, mert spontán megindult a vetélés. Azóta eltelt 2 hét, kezdek helyrerázódni. És előrefelé tekintünk. Szóval pihenünk és tervezgetünk.
Egyébként szerintem is nagyon fontos a pozitív hozzáállás, és az hogy ha nagyon-nagyon szeretné az ember, akkor se váljon görcsössé(ez a legnehezebb). Mi is, amikor lemondtunk róla, akkor hoztunk össze egy kis életkezdeményt, igaz az üres petezsákokra pontos magyarázatot nem tudnak, leginkább rendellenes ivarsejt a magyarázat (valószínű is, hiszen a spermiumok közt van 1-1 ferde nyakú, ami az andrológus szerint nem jó). De mégis van remény, és bízunk benne, hogy legközelebb több szerencsénk lesz. Egyébkéntszuper dolog volt ez a pár hét. Én nagyon korán megéreztem a terhességet és amíg nem tudtuk, hogy baj van, addig szuper érzés volt.
A férjemnek most clostylbegitet írt az orvosa.Ezen meglepődtem, mert azt hittem, nőknek írják fel. Ami hihetetlen, hogy milyen sok és komoly mellékhatása van a szernek. Nektek van erről tapasztalatotok? Előre is köszi!
napsugár8
 
 


Napsugár! Sajnálom hogy igy alakult, de látod van remény és esélyetek!!Kivánom Te is mielöbb jó hírekkel gyere!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Napsugár! Nekem cisztám lett a clostitól. Férjem nem szedte

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmem.
Nem a 34 év a gond, csak arra utaltam, kicsit türelmesebb lennék Én is huszonéves fejjel, csak ugye akkor más volt a fontosabb. Igy most vizsgálatok között hónap tellik el, aztán jönnek a kezelések, próbálkozás/ok...

Én azt is furcsállom, hogy az első andrológus semmilyen más eljárást nem javasolt, egyből lombik. Se vérvétel, se semmi.. Még 1 hét, és újra randi egy hozzáértővel, csodaszerek szedve, hát beszámolok mi lett az eredménye. Írjátok a 6 milliós értékeket, hát, mit mondjak a néhány százra? Kép

Macis, tessék előkerülni.
lazarus
 
 


Sziasztok.
Itt vagyok olvasgatom a fórumot mindennap,de csak hétfőn megyek vissza az orvoshoz vizsgálatra.
Na majd utána írok hogy mi volt.
Egyébként amikor először mentem tiszta stressz voltam,most már nem annyira (kezdek beletörődni??)
A ginsenget szedegetem, a maca-t majd akkor próbálom ki ha majd leírod az eredményt.

Amúgy nem tudom hogy vagytok vele, de Nekünk nagyon rányomja a bélyegét ez az egész a hétköznapokra.
macis
 
 


sziasztok!

a saját tapasztalataim és a fórumokon olvasottak alapján mondom, nem jó ha a "babagyártás" rányomja bélyegét a hétköznapokra....próbáljátok meg egyszerűen jól érezni magatokat és ellazulni, elfeledkezni erről. Igaz ez a legnehezebb. DE garantált az eredmény!
Lazarus...egyetértek veled! én nő vagyok, de mégis 20as éveimben, tanultam, tanultam, tanultam, buliztam, buliztam, buliztam, aztán álláskeresés, szerelem, albérletről, albérletre, és az ember hiába szeretne gyereket, de ez a vágy akkor fogalmazódik meg igazán, amikor biztonságban érzi magát és a párja is akarja....szóval ez egy időigényes folyamat, és a mai világ rettenetesen kemény és rohanó....az ember, ha nem figyel oda, kifuthat az időből. DE mi még nagyon fiatalok vagyunk így 30 körül. Nem kell megijednünk, ismerek olyanokat akik 40en túl, közel az 50hez is szeretnének babát, vagy babát vállalnak!
napsugár8
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: