Új privát üzeneted érkezett!

Zámboris Lányok!

Én is nála szültem mind a 4x. Azt megkérdeztem, hogy szülhetek-e nála, de összegről nem beszéltünk. Én a terhesség idején nem a szokásos tarifákat fizettem a magánrendelésen, kedvezmény volt. A szülés után pedig én annyit adtam, amennyit én akartam. 5 éve adtam 10 vagy 15-t, már akkor sem ennyi volt a közszájon forgó összeg (jó egy kis ajándék is mindig volt a boríték mellé, de nem volt nagy valami). Ettől még ugyanúgy megkaptam tőle mindent, amit lehet, azóta is nagyon kedvesen fogad mindig a rendelésen, nem hiszem, hogy zokon vette volna az összeget! (szülésznőknek is csak ajándékot adtam mindig)

Azt vedd figyelembe, hogy TE mit bírsz (szerintem)!

Bocs, hogy csak így néha belekotyogok... :)
Gi
gi_anya
 
 


Sziasztok!

Mirosz!

Én is Dorogra járok a dokihoz. Szülés előkészítőre én mentem, mert mire a védőnő közölte velem, hogy van ilyen lehetőség addigra már túl volt a felén a program és én nem szivesen csatlakoztam volna egy már valamilyen szinten összeszokot csapathoz, kicsit különcnek éreztem volna megam. Bár sajnálom, hogy le maradtam róla.
Én megkérdeztem, a dokitól hogy el válalja e a szülést.
Nekünk már csak 4 hét van hárta és most mikor utoljára voltunk nála akkor Egomba a korházba adott időpontot NST-re és azt is mondta, hogy a szülőszobát és a szülészetet is meg fogja mutatni.
Ennek nagyon örültem.

Én is azt halottam, hogy neki nincs fix tarifája, de én nem szivesen kérdeznék rá nála. Ezért is gondoltam, hogy majd mindenhol érdeklődök ahol csak lehet és számolunk egy átlagot abbol amit mondanak, meg persze amit mi is birunk.

Tényleg a szülősznőnek akkor szoktak adni valamit, ha nincs fogadott vagy csak abban az esetben ha valakivel előre meg van beszélve úgy mint a dokival.
És mi van ha a szülés átnyúlik egyik műszakból a másikba, ki kapja, az aki a szülésnél is ott volt vagy mindkettőnek kell valamit adni?

Lehet, hogy hülyén hangzik amit kérdeztem, de engem valamilyen szinten ez is foglalkoztat.

Első baba lévén elég tájékozatlan vagyok sajnos.

Köszi a válaszokat.

Üdv.
maci1981
 
 


Gi_anya!
Köszi az infót!

Maci!
Nyugodtan csatlakozhattál volna, többen voltak olyanok, akik csak az utolsó pár előadáson voltak ott. És utána volt még 3 alkalommal babamasszázs, ami szintén nagyon hasznos volt. Most még csak játékbabákon gyakoroltunk, de ha megszületnek a babókák, velük is lehet majd menni tanfolyamra. Ha érdekel majd mikor lesz akkor itt a fórumon értesítelek majd, ha szól a védőnő.

Erre a szülésznős dologra én is kíváncsi lennék?

Én jövő szerdán megyek UH-ra, akkor megkérdezem, hogy elvállalja-e a szülést.

Anyucik!
Ha vki. gyerekorvost választ, akkor szülés előtt tényleg el kell menni hozzá, hogy vállal-e?
A gyerekorvosok rendszeresen kijönnek a gyerkőchöz vagy csak akkor kell vinni, ha oltás van, vagy vmi. problémát észlelek?

Régebben itt tudom Tókos dokit dicsértétek. De a Cselényi nevezetű dokinőről tud vki. vmit?
Korábban itt

Kép
mirosz
 
 

 
 

Sziasztok,

Nálunk a doki előre megmondta az összeget, hogy mennyiért vállalja a szülést, így nem kellett tanakodni rajta, de én Bp-en szültem. Amelyik szülész nem mond konkrét összeget, azoknál a magánrendelése árának a 10 x-esét szokták adni.....

Én adtam a szülésznőnek is ill. a csecsemősöknek is ajándékot az első szülésnél, a másodiknál pedig fogadott szülésznőm volt, akkor pénzt adtam, amennyit gondoltam. Szerintem ezt így előre nem lehet eldönteni, mert olyan sok mindentől függ a szülés során, hogy kire mennyi szükség van, mennyit törődik veled, mennyire kedves, ígényled-e a jelenlétét stb. én ezek függvényében döntöttem el, hogy mennyit adok, vagy csúnyán fogalmazva mennyit érdemel.... szerintem ez vonatkozik arra is, ha műszakváltás van, hogy az előző műszakos mennyit foglalkozott veled, mennyi jutott neki a szülésből, "mennyire nőtt a szívedhez". ha csak az elején pl. egyszer megvizsgált és amúgy rád sem nézett akkor én nem adnék semmit, viszont, ha a vajúdás nagy részénél ott volt, segédkezett, aranyos és lelkes volt és SZÁMÍTHATTAM RÁ, akkor mindenképp adnék az előző műszakosnak is. Szóval szerintem ez ott dől el a szülőszobán.....

Maci,
Kérdezz ám nyugodtan, szívesen válaszolunk!!

Mirosz,
Szerintem is kérdezd meg, hogy elvállalja-e a szülést. De látom már rászántad magad. :)
Én nem mentem el a gyerekorvoshoz, hanem felhívtam telefonon, hogy elvállaja-e a gyereket. Aztán persze elmentem, mert írt sok mindent az újszülött babónak. Fürdető krém, hitőpor stb. aztán mikor hazajöttünk a kórházból még aznap kijött és megvizsgálta a gyerekeket, akkor is írt K vitamint stb.

Tókos doki rulez!! :) Cselényi doki......hát: érdekes! :lol: Nem mondok semmit, már megszépültek az emlékeim róla :roll: :D (ha visszaolvasol kb. 2006 jan-feb. környékén volt róla szó.) Egyébként kimegy házhoz ha szükség van rá, szóval összességében rendes....


Kata77,
Hogy vagytok? Munka?
Mi van a bölcsivel? Átköltöztek már a gyerekek az új épületbe?
ilduska
 
 


Sziasztok!

Ilduska, Téged is látni??? Mi jól vagyunk, Ábelék nyáron költöznek át az új épületbe, már nagyon szépül. Szeptembertől kezdjük az ovit, feltéve, ha szobatiszta lesz, most épp azon ügyködünk.
Don kezdi szeptembertől a bölcsit?

Hálapénzről: Szerintem annyit adj, amennyit bírsz, én császáros voltam, így a szülésznőnek nem adtam. A csecsemősökön még a másodiknál gondolkodtam, de nem találtam őket méltónak arra, hogy jutalmazzam őket, nem dolgoztak meg érte. Az elsőnél meg egyenesen kiborítottak, akkor nem is gondolkodtam rajta.

Mirosz, nekünk a Bednárik Mária a gyerekorvosunk, és nagyon szeretjük, nagyon kedves. :lol:
Mikor hazajöttünka a kórházból kijött, megvizsgálta a csemetét, felírta a felirandót, majd én mindig vittem oltásokra. De ha gondolod, kimegy házhoz is, ha nem szeretnéd vinni.
Én csak ajánlani tudom!
Amúgy tényleg érdemes előtte elmenni hozzá, hiszen akkor írja fel fürdetőt, hintőport, egyebet.

Mégegyszer felvetném, hogy ki milyen gyerekülést használ négy évesnél idősebb csemetéje számára?Sajnos amit kinéztem, nem tudom belepróbálni, így tapasztalatokra lennék kiváncsi! Érdemes még nekik saját öveset venni, vagy már úgysem tudják használni?
Jami Ti vettetek már ülést Szaffinak?

Voltunk a Mikkamakkában, még májusban ingyenes, ha gondoljátok próbáljátok ki!

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok!

Hálapénz: én egyiknél sem kérdeztem meg, hogy mennyit kér, annyit adtam, amennyit gondoltam/tudtam. Most Dénesnél megosztottuk az összeget, mert nem a saját dokimnál szültem, mert nem volt itthon. Ja, és én nem fizettem a terhesség alatt semmit.

A gyerekorvosunk nekünk is Bednárik doktornő és nagyon szeretjük mi is. Viszont az egészségügyi "reform" miatt nem lehet előre felírni a kenőcsöket stb, csak ha már megszületett a baba, de nekem a védőnő feliratta és még a kórházba behozta.
Cselényi: hááááát, mi csak ügyeleten, illetve a gyerekágyon vizitkor találkoztunk vele, de nem nyert meg :P

Gyerekülés: Kornélnak olyan van, aminek van saját öve is, de sajnos a háttámlája elég rövid, nem magasítható, így azt hiszem 1 év múlva vehetünk újat :( Ja, és a saját övet már elég rég nem tudjuk használni, kinőtte. Egy szó, mint száz, 4 év feletti gyerkőcnek én már nem vennék saját övest.

Valamint
a Manó Tanyában pénteken (azaz május 25-én) 16 és 18 óra között ingyenes gyereknapi buli lesz!!!! Többek között lesz arcfestés, kincskeresés, ugráló

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Vera, köszi szépen pont erre voltam kiváncsi! Akkor veszek olyat, aminek nem saját öve van, olyat legalább láttam itt a környéken! :lol:

Én szívesen mentem volna pénteken a Manóba, csak pont akkor megyünk babazsúrba! Bár, ha esik az eső, lehet, hogy elmarad, mert telken lesz a buli! Ha így lenne, akkor biztos találkozunk a a Manóban. :D

Kép
Kép
kata_77
 
 


Köszönöm az infókat!

Bednárik doktornő hol rendel?

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok

Kata77
Nekünk is ez az autósülés a dilemmánk, met hát nekünk ugyan még jó lenne a mostani ülés Áronnak, de amint Zita már rendesen ülni fog, és nem tudjuk a bébihordozót használni, vennünk kell Áronnak egy nagyobbat, és az övét megkapja Zita. Már most nézegettük, voltunk a Brendonban Áronnal együtt, és beleültettük sokféle ülésbe. Nálunk a Römer legnagyobb ülése 15-36 kilóig a nyerő. Persze nálunk fontos a törésteszt is , met rengeteget vagyunk úton, és elég hosszú utakra is gyakran megyünk. ( Bár remélem nem kell megtapasztalnunk hogy ténylegesen milyen)Most a legjobb a töréstesztje a concordnak és a Römernek. A gyerek állítása szerint a Römer kényelmesebb, és jobban is tetszett a formája. Viszont ez sem sajátöves. Ilyen méretben nincs is sajátöves, csak azokhoz amelyek szűkíthetőek kisebb méretre egy speckó szűkítővel, de amint kiveszed a szűkítő részt, abban a pillanatban már nem sajátöves.

Mi különben jól vagyunk, Zita nő mint a gomba, nagyon rendes kiscsaj. Éppen nagy munkában voltunk, szobát cseréltünk a gyerkőcökkel, mert a mi hálónknak jobb az elrendezése , jobban elfér benne a két gyerkőc. Ez persze festéssel járt, mert nem igazán akartam kiskutyákkal teli hálószobát:). Meghát a gyerekeknek is valami vidám szín kellett. Zita eddig a nappaliban aludt, nem tettem be a gyerekszobába, amíg éjjel sokszor felébredt. De már csak egyszer ébred, hajnalban. és akkor sem sír, csak jelez hogy fennvagyok, így Áront nem kelti fel.
Áronnak orrmandulaműtéte volt, mit mondjak, eléggé megviselt, főleg mivel nem lehettem vele, mert Zitát nem hagyhattam senkire a szopizások miatt. Apja volt benn vele a kórházba. Áron elég szarul viselte az altatás utáni állapotot, láza lett, hányt, nem ivott, így infúziót is kapott. Én meg itthon halálra aggódtam magam, mert nem mertem bemenni mert nem maradhattam vele, és ha meglátott volna sírás lett volna belőle, azt meg nem szabadott neki. Nem kívánom senkinek.

Jamina
Mi is voltunk a csolnoki búcsúban!!!!!!!

berzkat
 
 


Berkat,
Áronnak Egomban vették ki a mandukáját? remélem, már túltette magát rajta :)
Én nem voltam lent a búcsúban, csak a gyerekek az apjukkal, jó sokat.

Kata,
még nem vettük meg az ülést, egyelőre még egy kicsi ideig elég Anginak a hordozó, de már tényleg nagyon időszerű a kérdés.

Vero,
köszi az infót, szerintem akkor mi is megyünk pénteken, ha nem jön közbe semmi (mint ahogy szokott :? )

Ági, gyere csak gyakrabban :D

Hálapénz: a csecsemősöknek én egyáltalán nem adtam, eszembe sem jutott. Nem azért, mintha bajom lett volna velük, de nem gondoltam, hogy nekik is hálálkodni kéne.
Első szülésnél nagy ajándékkosarat pakoltattunk össze a 2 szülésznőnek, egyik sem volt fogadott, de nagyon szuperül bántak velünk.
Másik 2 szülés császár volt, ott nem adtunk senkinek semmit.
Dokinak meg sztem annyit illik, amennyire meg van vele elégedve az ember. :wink:

Pünkösdi vásárra mentek, Csajok?
Pilatesre nem jár vki?
jamina
 
 


Mirosz, pont ott ahol a Tókos doki, csak épp váltásban vannak. A Budai ltp.-en, a szőnyegbolttal szemben.

Kata, miért kellett kivetetni Áron manduláját?

Jami, mi készülünk a vásárra, valószínű, hogy csak a vasárnapunk marad rá. Ádám megy suliba szeptembertől?

Kép
Kép
kata_77
 
 


kata_77 írta: Ádám megy suliba szeptembertől?
Még nem, majd jövőre.
jamina
 
 


Nyár van :D
Kép nyár van
jamina
 
 


Sziasztok!
Békés ünnepeket és jó gyereknapozást kívánunk! :wink:
Kép

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


VAJÚDÓOLAJ

pontos receptem nincs, úgy gondolomformán emlékezetből:

alapolaj: jojoba (mert nem zsírosít)

illóolajok: levendula, mert nyugtat, rózsa, jázmin, ylang-ylang, mert igazi női illatok, boldogságot adnak, ezenkívül még muskotályzsálya, mert idegerősítő.
2-3 cseppeket tettem belőlük, megérzés- ízlés szerint.

Egyébként Geréb Áginál lehet kapni kikeverve, úgy jóval olcsóbb az egész, viszont fel kell menni érte Bp. re az Alma utcába.

Az olajokat külön-külön be lehet szerezni pl. nagyobb drogériákban, akár Egomban is. Javaslom az Aromax-ot 1000 Ft/üveg kb. az áruk, viszont jó minőségűek.

Illatolajak erre nem alkalmasak, bár jóval olcsóbbak.

Ha többeknek kell, akkor érdemes összebeszélni, mert az illóolajokból csak pár csepp szükséges. Akár 10-20 adagra elegendő is van egy-egy üvegcsében.

Üdv.

T.Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok,

Kata77,
Nekünk nem saját öves autós ülésünk van, hanem az ami csak magasító.
Ábel biztosan szobatiszta lesz, most jön a nyár (vagy itt is van) lehet gyakorolni. :D
Vagytok valamikor a máltain? Múlt héten találkoztunk Szilviékkel. Nagyon édes a kisbaba, édesen aludt. A nagytesója pedig igazi virgonc csajszi. :)


Lányok,
Szeretnélek megkérni benneteket, hogy segítsetek nekem egy előadásomhoz s.o.s. Az lenne a kérdésem, hogy mit gondoltok az anya és magzata közötti kommunikációról? vagyis a terhesség során kell-e, lehet-e kommunikálni a magzatunkkal és hogyan ill. a magzat kommunikál-e édesanyjával és hogyan? Csak a véleményetekre és a tapasztalataitokra lennék kíváncsi. És ha van olyan ismerősötök, aki járt Anya-magazat kapcsolatanalízisre, akkor tudassátok velem, szeretnék beszélni vele. Nagyon nagyon nagyon nagyon köszi, ha írok nekem erről pár sort!
ilduska
 
 


VAJÚDÓOLAJ

Kikerverve beszerezhető Geréb Ágiéknál Bp. Alma utcában 1000 Ft. körül van egy kis üvegcse.

Ha egomi drogériában kell a hozzávalókat beszerezni, akkor hozzávalónként 600-1100 Ft-ra kell számítani, mert nagyon kiadós adagok (alapolajok 50 ml, illóolajok 1-5 ml).
Érdemes összebeszélni azokkal, akiket szintén érdekel mert akkor már két fő esetén is 40%-kal olcsóbb a "végtermék".

Alapolaj Jojoba, mert nem zsírosít. Ebből veszünk mondjuk 10 ml-t és elkeverjük benne egyenként az ízlés szerint 2-3 csepp illóolajat:

Illóolajok levendula, mert nyugtat, jázmin, rózsa, ylang-ylang, mert igazi női illatok és muskotályzsálya, ami idegerősítő.
Mind szülés segítő, lazító illatok. A muskotályzsálya illatát én csak a vajúdáskor tudtam igazán értékelni.

Később menzesz előtti lelki tünetekre és fájdalmas menzesz-görcsökre alkalmaztam nagy sikerrel.

Ha vki nem vág bele egyedül, szívesen segítek kavirtyolni. (Meg beszerezni is, ha nem túl sürgős a dolog és vki ezt kéri. tudok egy-két tuti helyet, ahol olcsóbbak az olajok.)

Még egy érdekesség:

olvastam egy asszonyról, aki nem otthonszülésnél, hanem kórházban használta ezt a keveréket és állítása szerint a kórházi dolgozókra is erős pozitív hatással volt ez a különleges illat. A mindig morc doktor úr ellágyult az illatára és elfelejtett gorombáskodni. Sajnos szó szerint nem tudok idézni, mert tesómnál a könyv. (ajánlom a könyvet MINDEN kismamának, címe: A bába válaszol. Benne rengeteg hasznos érdekes és főleg OLVASMÁNYOS tudnivaló várandósságról, szülésről, gyermekágyról)

Üdv.Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


bocs a duplázásért, de az előbb nem találtam a johanna utáni hozzászólásokat a topic-ban

1000 bocs!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


és még egyszer:

Ildus!

Én voltam egyszer kapcs. analízisen Bp.en a Raffay-nál. Nyilván olvastad a könyvüket, a Lelki köldökzsinórt, meg biztosan van azóta több minden is ezzel kapcsolatban.

Egyetértek azzal, hogy anya-magzat kommunikál, volt érdekes személyes élményem is Zsuzskával. Azonban nekem nem sikerült megosztanom a pszichológussal ezt az élményt. Hármasban nem ment, ezért nem is voltam többször nála.

A kapcsolatot általában éreztem a babáimmal, de a Raffay-ék féle direkt kommunikációtól féltem. És ma már nem gondolom, hogy ez feltétlenül szükséges is. Egy finomabb, lágyabb, kevésbé kézzelfogható élményt éreztem számomra kellemesnek.

Számomra egy férfival megosztani a várandósság lelki élményét az olyan, mint egy világ életében süket emberrel zenéről beszélgetni.
Mindent meg lehet fogalmazni tudományosan, lehet definiálni és elemezni és statisztikát csinálni és értelmezni, de mindez egyszerűen nem helyettesítheti az ÉLMÉNY-t, azt a határozott érzést, hogy VAN ITT VELEM VALAKI.

na, jó, már úgyis lebuktam....felteszem a harmadik vonalzót is... :oops:

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsu :lol: de jóóó, gratulálok! nem kérdezek olyan ostobaságokat, hogy fiút vagy lányt szeretnétek :P mikorra várod?

Ildi,
én nem tudom elképzelni, milyen ez a kapcsolatanalízis. Sosem ,,beszélgettem" úgy a Poronttyal, hogy választ kaptam volna.
Olyan sokszor volt, hogy gondolatban meséltem neki, hogy most mi történik, vagy milyen lesz idekint, de erre nem jött válasz :)
Ettől függetlenül hamar ráhangolódtunk egymásra, mikor kibújtak. Főleg a lányokkal.
jamina
 
 


Sziasztok!
Milyen hideg lett mára! :shock:
Jami!
Isten éltesse a hónapfordulón Angit!
Zsu!
Gratulálok!

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Zsu és Jami!
Nagyon köszönöm, hogy segítettetek nekem!

Zsu!
Gratulálok a babóhoz!
ilduska
 
 


Sziasztok!

Zsu

Nem tudod, hogy postán el e küldenék az oljajat, ha megrendelem és előre utalom a pénzt?
Vagy tudnál esetleg egy címet ahol utána lehet érdeklődni?

Gratulálok én is a kis jövevényhez :P

Üdv.
maci1981
 
 


Maci!

Nem tudom. Meg kell kérdezni őket. www.szules.hu-n biztos rajta vannak az elérhetőségek.

Kösz Mindenkinek a gratulákat!
Azért még nagyon újdonság ez az egész....

Tesóm nemsokára szül, kért, hogy menjek dúláskodni. Neki az Ágiéktól van vajúdóolaja, nagyon kiváncsi vagyok, hogy fog menni...

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Voltam Tesómat látogatni és megmutatta a vajúdóolajat, valamint a babamasszázsolajat. Nagyon kellemes mind a kettő. Én szerintem túl sokat tettem az illóolajokból az alapolajhoz, mert ehhez képest az, amit én használtam nagyon "vad" volt. Viszont használt :wink:

Találtam konkrét recepteket:

10 csepp levendula, 2 csepp rózsa, 5 csepp muskotályzsálya feloldva 30 ml mandulaolaj-ban.

Ágiéké mintha ilyesmi lenne.

Tejképződést serkentő keverék:

10 csepp édeskömény, 5 csepp citromfű 60 ml hordozóolajban (jojoba vagy mandulaolaj is lehet)

Masszázsolaj vizsenyős lábakra:

10 csepp levendula, 4 csepp ciprusolaj, 10 csepp citromolaj, 60 ml mandulaolajban elkeverve. Saroktól indulva felvelé préselő mozdulatokkal kell masszírozni a lábat.

Na, sziasztok!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsu, ezek szerint megvan tesódáknál a baba?
jamina
 
 


Nem, Jami, csak beszélgettünk és akkor mutatta az illóolajokat.

Még ma sincs meg, de már nagyon várjuk. Múlt hét vasárnapra volt kiírva.

Egyébként ma voltam első ultrahangon és láttuk,hogy egy baba van és eddig minden rendben lévőnek látszik. Reméljük így is marad.

Zámborinál voltam. Azért az, hogy a másodikat otthon szültem, lekoptatta róla a "jó vevőknek" kijáró extra törődést, de végülis így is előzékeny és kedves volt. Azért átirányított a magánrendelésre. Kíváncsian várom, mennyi most a tarifa. Nem biztos, hogy megszánom.

Lányok, volt aki "csak úgy" járt el szakrendelésre, nem pedig egy konkrét orvoshoz? Olyankor hogy működnek a dolgok?

Olvastam egy jót: Gary Chapman: Egymásra hangolva és Gyerekekre hangolva. Olvasta más is? Most vettem meg a Családi összhang(vagy mi) címűt. Kiváncsi vagyok milyen lesz. Vki olvasott már tőle?

Üdv. mindenkinek!


Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsu,
hát akkor tesód nem sieti el :)

Gary Chapman az a fickó, aki a szeretetnyelveket kitalálta, ugye? Nem olvastam könyvét, csak neten szemelvényeket a műveiből, érdekesnek tűnt, alkalomadtán majd megveszem a gyerekes könyvét én is.

Magánba jártam, úgyhogy nemtok nagyon segíteni, de annyit láttam a bentlakásos időmben :? , hogy a rendes szakrendelésen tök sokat kell várni, egy csomószor elhívják a dokit, meg megy a saját pácienseit uh-zni... szóval annak való, aki nagyon ráér és alacsony a vérnyomása :wink:

Tudom, hogy sokat aggodalmaskodsz a 3. baba miatt :) -hát én sem voltam nyugodtabb, ha kíváncsi vagy, olvass bele a gyerekes blogomba ( www.golya-hir.freeblog.hu ) az elejétől.
jamina
 
 


Szia Jami!

Beleolvastam a blogdba (egyelőre csak az aktuálisat sikerült átfutni). Klassz, jópofa, vidám.

Egyébként eszembe jutott közben vmi a szopis csoporttal kapcsolatban.

Időnként az az érzésem támad, hogy ha én nem szoptatok 2-3 éves korig, sőt tápszerrel etetem a babámat ill. nem alszom együtt a gyerekemmel, urambocsá' gyerekeimmel, akkor őrült vagyok.

Nos, mint legtöbben tudjátok, nekem a szoptatás nem éppen a szándékaim szerint alakult. Ez eddig oké, el kell tudni fogadni. Viszont ezt az elfogadási periódust jelentősen megnövelte az a fenti érzet. Hogy a tápszerrel ártok a gyereknek, hogy majd allergiás lesz, biztos attól fáj a pocakja, stb... (először még nem tudtam, hogy tejmirigy-elégtelenség az oka, hogy nem megy a szopi -ergo magamat okoltam meg a kórházi szülést)

Azt akarom ezzel mondani, hogy a kategorikus kijelentésektől talán ódzkodni kéne egy ilyen millióváltozós témában, mint gyerektáplálás-altatás, -nevelés.

Számon volt a szopis csoportban, hogy én bizony szenvedek éjjel és másnap is, ha a kicsik átjönnek aludni, mert az ágy kicsi én viszont szeretem és nem akarok nagyobbat sem. Kb.fél óráig jó,hogy ott vannak, de utána már kellemetlen. Persze pici korukban sokat voltak az ágyunkban, de azért ők már ehhez nagyok. Sokszor arra ébredtem, hogy az ágy sarkában kucorgok és amikor felülök, akkor nem tudom elképzelni, hogy hol is aludtam idáig. Egyszóval nem tudok pihenni és másnap is ez érződik. Az pedig senkinek sem jó.

Mostanság inkább átmegyek hozzájuk a szobájukba ha nyüsziznek. Kb. fejenként 1, max. 2 ébredés van éjjelente, az nem vészes és most már én is kiegyensúlyozottabb vagyok. Persze most már azért tudok felkelni hozzájuk, mert lement a 12. hét is és újra a régi önmagam vagyok. Ez a két hónap pokoli volt a sok hangulatingadozással, aligevéssel és szédülésekkel. Jó túllenni rajta.

Na sziasztok!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Tothzsu,
en szakrendelesre jarogatok, talan nem mondtam, nem hagyom magam lerazni, ami kell, megkerdezem.
Ennyi.
Majd lesz magandoki is. Az elozonel is igy csinaltam.
A szopis temaban igazad van, mi sem aludtunk egyutt, nem szoktattam hozza, de fogzaskor neha odavettem. Amikor ugy adta a helyzet, utanam meg mar feltem, hogy legurul.
Nem szokott hozza, kesobb mar jott a kulon szoba, masfelevesen.
Igy is boldogok vagyunk, nagyon.
R.
rahel
 
 


Zsu,
szerintem nem olvastál tőlem kategórikus kijelentéseket, 3 gyerekkel a hátam mögött már nem szoktam ilyeneket tenni (ez 1 gyerekkel szokás :P )

Abszolút nem propagálok az együttalvás mellett, szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy neki a legpraktikusabb.

Nekünk az együttalvás vált be, nagyon. De nem állítom, hogy mindenkinek jó lehet, hiszen sokan egy szemhúnyásnyit sem mernének így aludni, félve, hogy ráfekszenek a babára.
És engem nem zavar, ha még 2 évesen is velem akar aludni. Pedig ezen sokan megbotránkoznak, de engem nem érdekel.

Szoptatásról meg: mindenhol azt olvasom, milyen agresszív a szopt. propaganda, közben meg az Angi-korú babák nagyon elenyésző része szopik még a korosztályos topikokban :(
jamina
 
 


Sziasztok!

Tothzsu

Én Zámborihoz jártam és nála is szültem. Egyáltalán nem bántam meg nekem abszolút pozitív élményeim vannak a dokival kapcsolatba. Csak jót tudok róla mondani. Nem tudom, hogy az első két babával kihez jártál vagy milyenek az élmények, mert nekem hasonlítási alapom nincs, de azt tudom, hogy ha netalán még egy babám lesz és még praktizálni fog a doki akkor csak nála akarok szülni.

Ha a magánrendelésre mész akkor vigyél vagy vigyetek magadal-(tokal) egy video kazit is mert akkor felveszi az ultrahangot. Mi ezt még sajnos nem tudtuk az első vizsgálatkor és ez sajnos nekünk nem maradt meg, de a többi pocakos mozi meg van.

Sok sikert a babához.

Üdv.
maci1981
 
 


folyt.köv.
Tesómnak végre megvan a kisbabája. Mivel korábban volt szó a szüléshez használatos olajokról, ezért írnék pár szót.

Azt láttam, hogy az intenzív szaki kontrakciók fájdalmasságán jelentősen enyhített a muskotályzsályás, meleg, majd forró vizes borogatás.
Ezt úgy csinálták, hogy vizet forraltak, majd egy kanál mézben feloldották az illóolajat, belekeverték a vízbe. Aztán textilpelenkát mártottak bele, a kismama által kívánt hőmérsékletre hűtötték (ez mindig magasabb volt) és rátették az alhasi részre.

A gátat orbáncfű olajjal kenik, masszírozzák, mielőtt a baba kibújik- így nincs szükség gátmetszésre és jó eséllyel horzsolásokkal megússza a kismama.

Zs.

Ezenkívül a vajúdóolaj összetétele jó hatással van a fájások erősségére is.

A fentieket személyesen láttam, tapasztaltam.
Aztán a vajúdóola

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


eleje eltűnt....

Jami! Mások álláspontjaira céloztam, nem a Tiédre, bocs, hogy félreérthető volt. Veled ált. egyet szoktunk érteni.

Maci!

Klassz, hogy ilyen + élményekkel jöttél haza. Ez a legjobb. Járt útat boldogan járni.

Üdv. Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsu, gratula a tesódéknak! Otthon szült?

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!
Hallott már valaki a WELEDA gátmasszázsolajról? Lehet vhol. kapni Esztergomban?

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok

Gátmasszázsolajat nem tudom hol lehet venni, de nekem a szülésznő a kórházban a szülésnél csinált gátvédelmet. Ne kérdezzétek hogy mivel, meg hogy hogyan, nem nagyon volt időm koncentrálni rá, de a lényeg az volt, hogy gátmetszés nélkül szültem. Úgyhogy ha az esztergomi kórházban szültök, kérdezzetek rá a szülésznőkre.
Pedig én nem is kértem, tulajdonképpen úgy voltam vele hogy inkább vágjanak mint hogy repedjek. De azért utólag nem bántam hogy nem volt gátseb... :lol: :lol: :lol: :lol: .

berzkat
 
 


Sikerült szereznem olajat, ugyan csak Szentendrén.

Berzkat!
Ki volt a szülésznőd? Választottad vagy éppen ő dolgozott?

Kép
mirosz
 
 


nem választottam, éppen ő dolgozott. Valamilyen Kati. Szőke, kicsit nagyobb darab. Mást nem tudok róla sajna. De ha rákérdezel, biztosan tudják hogy ki lehet, nem olyan nagy ez a kórház. :P

berzkat
 
 


Sziasztok,
lenne par kerdesem, akik mar szultek Esztergomban.
A masodikat varom, lassan orvos is kellene, de hat nem konnyu valasztani, elozot nem itt szultem, nem vagyok ismeros.
A szuleszno engem is erdekelne.
Semmi extra kivansagom nincs, ha a gatvedelem nem szamit annak, vagy a vajudoolaj, homeos szerek, esetleg dula.
Melyik orvos rugalmas az ilyesmiben?
VAgy az ember talaljon egy jo szulesznot, aztan marad az ugyeletes?
A doki, akit kerdeztem, nem nagyon volt oda ezekert, amiket felsoroltam.
Nincs rengeteg idom, nezegetni, valogatni, lassan felidos vagyok a babaval.
Koszonom a segitseget.
Rahel
raahel@freemail.hu
rahel
 
 


Kati, gratula a 2. babához :)
Én nem javslom a enyém orvost (Iványi), mert nem nagyon vállal már el idegeneket, úgy tudom.

Talán tényleg inkább szülésznőt kéne választanod. Keresd Vasné Katit -ő nem az előbb leírt szőke Kati :) , de nagyon rendes, és biztos fog tudni Neked segíteni, akár orvost is ajánl.
jamina
 
 


Jamina,
koszi, kedves vagy. Pedig az Ivanyin gondolkodtam, mert hozzank kijar. De meg nem talalkoztam vele.
Mostanaban korhazolok, vervetel, ilyesmi, ugyhogy lesz idom szuleszeten talan valakit megkeresni.
talan meg irok skypeon, ha azt nezed.
Kati
rahel
 
 


Rendben, elérsz skype-on, csak vegyél fel lécci még egyszer :)
jamina007
jamina
 
 


Jamina,
vegul iwiwedre irta.
kati
rahel
 
 


Ecsv!
Igen, tesóm otthon szült.

Bocs, csak ennyi, mert nagyon kész vagyok...

Mindenkinek szép napokat!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!
Volt valakinek közületek terhesség alatt Streptococcus agalactiae baktériuma?
Milyen antibiotikumot szedtetek rá? Elmúlt szülésre?

Nekem most szednem kell antibiotikumot, de azt hallottam, hogy ettől nem bizti, hogy el fog múlni vagy ha el is múlik visszajöhet szülésig és nagyon félek nehogy a babának vmi baja legyen tőle szülés alatt vagy után.
Nem tudjátok, hogy itt Egomban is szoktak ilyen esetben szülés alatt intravénásan antibiotokumot adagolni, hogy megvédjék a babát?

Kép
mirosz
 
 


MIrosz,
nekem is volt ilyen streptok. akarmim.
Kaptunk mindketten antibiotikumot, ennyi. EN a szules megindulasakor.
A dokim megnyugtatott, ez normalis, elofordul.
A dokim ilyen nyugtatos volt, nem stresszelos. Nem Esztergomban volt ez.
Ne izgulj.
Rahel
rahel
 
 


Rahel!
Köszi a választ. Az én dokim is abszolut nyugtatós típus, csak én parázok, hogy tegyünk meg mindent, hogy ne legyen gond szüléskor. Csütörtökön megkérdezem őt, hogy is lesz ez szüléskor.
Egyébként én is maróti vagyok.

Kép
mirosz
 
 


Helló, Pocakosok és Babaringatók!

jövő hét hétfőn kezdődik Ágiék tanfolyama. Mivel az első nap a várandósság alatti szűrővizsgálatokról szól, ezért - ha semmi nem jön közbe - akkor megyek Pestre. Aki szeretné, hogy hozzak neki vajúdóolajat és/vagy babamasszázsolajat, az küldjön privit. Természetesen ugyanannyiért adom, mint amennyiért Ágiék adják, kb. 1000/üveg.

Mirosz, nagyon drukkolok Neked! Már nincs sok Kismackó érkezéséig! Jól bírod? Apa benn lesz Veled?


Én még nem fogadtam orvost - remélem később sem lesz erre szükség. Már megvan az AFP és ma voltam uh.n. Minden ok. Ahhoz képest, hogy nem konkrét dokihoz mentem viszonylag gyorsan végeztem. Nem volt vészes. Szinte izgi, hogy ki vizsgál meg.... ilyen egy kalandvágyó kismama :wink:

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: