Új privát üzeneted érkezett!

Mirosz!
A genetikus megnézte a laboreredményt, az uh-eredményt és azt mondta semmi extra okom a további vizsgálatokra. Az uh. jó, az afp meg nem mérvadó,mert gyakran hibás. Szóval nem javasolt semmi továbbit. Ha akarom, megcsináltathatom a magzatvízvételt, de úgy döntöttem kihagyom. Félek az esetleges vetéléstől. (Sajna már volt egy 18 hetes vetélésem)
Szóval kicsit megnyugodtam, de igazából akkor fogok, ha a kezemben tartom majd a kicsi lányt.
sadina
 
 


Sadina!
Örülök, hogy jó híreket kaptál. A magzatvízvételt én sem szívesen csináltatnám meg, csak ha nagyon-nagyon indokolt lenne.

Téged a Máthé küldött a SOTE-ra? Melyik dokinál voltál ott?
Nekem a Szigeti Zsanetthez kell mennem jövő hétfőn.

Egyébként én is csak akkor fogok megnyugodni, ha már a kezemben lesz babóka, mert nekünk hosszú rögös út vezetett eddig a terhességig. ( 3 sikertelen és egy korai vetéléssel végződő lombik után lettem spontán terhes miközben épp az 5. lombikra készültünk.) Szóval nagyon izgulunk ezért a kis Csodamanóért.

Kép
mirosz
 
 


Jamina!
Köszi a Tókos doki honlap címét.

Megnyugtattatok, hogy ilyen jókat írtatok róla, így mivel jövő héttől már nem dolgozom felkeresem. Remélem elvállalja a picit......

Kép
gubi (ági)
 
 

 
 

Szia Mirosz!
Igen, a Máté küldött, de nem konkrétan valakihez.
Az uh-ot Pászkányné Jenei Katalin végezte,
a genetikus Bán Zoltán volt.
Most nézem a bem.oldalad, ugyanaz a foglalkozásunk. :)
Végülis neked miért kell menned (uh, genetika)? Az eredményeid jók, az Istenhegyis sokkal tutibb, mint a sima afp.
sadina
 
 


Sadina!
Ha jól tudom én UH-ra megyek hétfőn, de lehet, hogy ez a doki néni genetikus is, akihez mennem kell. Hogy miért kell mennem azt teljesen én sem értem, de szívesen elmegyek legalább megint láthatom Csodamanókánkat. Remélem nem árt neki ez a sok UH, mert pénteken megyek a Praxisba is genetikai UH-ra meg 4d-re .

Te dolgozol még? Egomban laksz?

Nem akarsz csinálni magadnak vonalzót?

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok!

Én is rég jártam erre.
Mirosznak üzenem, hogy ha terhestorna érdekli, akkor inkább a jógát ajánlanám neki és másoknak is, nem csak várandósoknak.

Én Esztergomban a Sztgyörgymezei Olvasókörbe járok, ott csütörtökönként van 1/2 6-tól 7-ig és teljeskörű (test-lélek) nagyszervíz, amiből meríthetek egész héten. Olyan érzés, mintha mindenre ketten lennénk. Én és még + egy fő aki vígasztal, erőt önt belém, türelmet ad, ha fogytán van belőlük. Márpedig ez elég gyakran előfordul a két kis emberkével. Ezenkívül az sem elhanyagolható, hogy minusz egy ruhaméret eddig a számszaki eredmény.

Sajnos nem tudni a profilból, hogy merre lakik Mirosz KEM-en belül, de tudtommal elég sok helyen tartanak órákat. Ha érdekel, Mirosz, megkérdezem neked holnap.


Én is Tókos Doki párti vagyok, max. megelégedettséggel.

Zsuzska bárányhimlős volt és még csak hőemelkedése sem volt. Nem tudom, hogy a homeo-s bogyó miatt vagy a rengeteg C-vitamin miatt úsztuk-e meg így, de mindenesetre örülök.

honlapajánlatom Nektek: www.drlenkei.hu


Mindenkinek Üdv, jó babázást!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!

Sadina, örülök, hogy minden rendben!
Mirosz, Neked is drukk!

Zsu, Kornél is báráyhimlős volt és adtam Neki homeos bogyókat (egy barátnőm ajánlotta, a franciáknál ezt adják a sima gyerekorvosok is) és megúsztuk kevés pöttyel, hőemelkedés nélkül és egyebek nélkül.

Dénesem meg tegnap volt egy hónapos :) Olyan fura, mintha most szültem volna és már egy hónapja :)

Kép

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Gratulálok! Majd írj, ha időd engedi!

A szülinaposoknak és névnaposoknak sok boldogságot kívánok!

Pocakosainknak drukkolok!

Én is Dr.Tókos fun vagyok! :lol: :lol:

Vera, Zsu!
Milyen homeós bogyót adtatok bárányhimlőre? mi a neve? Nekünk már ez a 4 év, hogy nem kapja el a lányom,pedig már minden barátnője volt már.....ezt nem hiszem el. Örülök azért, de jó lenne már túlesni rajta. Most is esélyesek vagyunk, mert a környezetünkben vannak bárányhimlősök, azért izgulok, mert pont most nem lenne jó elkapni, mert fellépésre megy, amire már egy éve gyakorlol....

Dénes nagyon szépséges baba és nő, mint a gomba! :)

Zsu!
A Jóga tényleg nagyon jó lehet, engem is érdekel, sok jót hallottam róla, még 10 évvel ezelőtt jártam is egy fél évet. De most beleszerelmesedtem az aikido-ba. :D

Katahetvenhét!
Dolgozol már valahol? Hogy vagytok?
ilduska
 
 


Sziasztok!

Ildus, előkerültél??? :lol: Mi most vagyunk épp a bárányhimlő közepében. Hétfőn hazaküldték az oviból két pöttyel, most meg már tele vagyunk. Szerintem nagyon jól viseli, nem vakarja, de mondja, hogy mennyire viszket neki.
Én a Fenistil cseppet adom, és a mentolos hintőporral hűsítem. Ma hallottam, hogy ha szódabiarbónás vízben fürdik, akkor egy kicsit megnyugszik tőle a bőre éjszaka. Nekünk, azok a legkeményebbek, szinte egész éjjel fent vagyunk, mert nagyon szenved.

Sadina, én is tanítóként végeztem, bár most egy irodában dolgozgatok. De nagyon nem jó!!!! Szeretnék valami normális bejelentett állást! Esetleg tud valaki ilyesmit? :roll:

Ági, nem sok van már vissza! Drukkolok!

És még mindig bicaj probléma. Körbenéztem az összes bicajos boltot, de Hausert csak Táton láttam. Ti hol vettétek a Hausert?
Jami, ti hol vettetek biciklit?

És a végére: Vasárnap hajnalban óraállítás! Ne felejtsétek el! Hogy keltem majd fel a gyerekeket?????

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok!

Mirosz: Állítólag az uh nem árt a babának, bármennyit lehet csinálni. Jó Neked, hogy holnap újra láthatod a bébit. Majd írj, hogy milyen ez a Praxis. Legközelebb oda mennék én is, vagy a Kárpát utcai Kleopátra házba. Ezekről hallottam jókat. Valakinek van ez ügyben tapasztalata?
A 12.hét óta nem dolgozom, Dorogon élek, tanítok.
Vonalzó? Nem vagyok egy nagy műszaki tálentum, de megnézem, hátha sikerül csinálnom.

ecsv, ilduska: köszi a drukkot!

Kata77: Sajna én is féllábbal kilógok a suliból. Ha nem jött volna össze a baba, szeptembertől nem lenne állásom. Tanítóként elhelyezkedni a környéken szinte lehetetlen - szerintem.
sadina
 
 


Vonalzó próba.

Kép
sadina
 
 


Hát ez nem sikerült :(
Segítség!

Kép
sadina
 
 


Talán most?

Kép
sadina
 
 


Sikerült!

Nem is dicsekedtem. Ma voltam a doktornál és megdicsért, hogy milyen fegyelmezett vagyok, hogy nem híztam még semmit! Hozzáteszem az induló súlyom másnál szülősúly. :? De azért mégis :D

Kép
sadina
 
 


Sziasztok!

Csak egy percre vagyok.

Ildus, én a Mezereum 9CH-t és a Rhus Toxiodendron 9CH-t adtam 3-4 óránként felváltva.

Mirosz, a sok uh nem árt a babának. Engem mindkettővel elég sokat ultrahangoztak (problémás eset vagyok, de ez hosszú) és mindketten egészségesek és tökéletesek :)

Kata, mi Táton vettük a bringát.

Berzkat, mi van Veletek?

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!
Tothzsu!
Már járok terhestornára meg a szülésre felkészítő programra is. Pont egymás után vannak, így legalább csak egy szer kell hetente bemennem Egomba. Egyébként pilismaróti vagyok így a Szentgyörgymező, mint helyszín nekem jó lenne, meg érdekelne is, de most kényelmi szempontból maradok a tornánál, de elrakatároztam az infót. Köszi

ecsv!
Nagyon édes dénes!

sadina!
én már a téli szünet után nem mentem vissza, mert nagyon féltem a vírusoktól. Gratula a súlytartáshoz! Hát én már 5 kg-ot híztam, de a dokim és a védő nő is azt mondta nekem, hogy ez nem sok, csak így tovább... Ezek szerint mégis sok???

Én is csomó jót hallottam erről a dokiról a Praxisban... Remélem nekem is ez lesz róla a véleményem. Már nagyon várom az UH-ot...

Kép
mirosz
 
 


Vero,
tényleg hihetetlen, hogy Dénes már 1 hónapos! nagyon szép kislegény.

Kata,
még nem vettük meg a biciklit.

Praxisban voltunk mi legutóbb 3d-s uh-n -mindegyik babával voltunk, mindegyikkel máshol, de a praxis volt messze a legjobb. Győrffi Mátyás nagyon profi, nagyon alapos és még kedves is, pedig naponta hány babát láthat :)

Sadina,
jó, hogy nem híztál, de azért ezzel is vigyázz. Angival 6 kg-ot híztam szülésig, és mint kiderült, ez is az egyik jele volt a terhességi diabétesznek, amit a terhesség végén nem vettek észre. Ezzel nem azt mondom, hogy bajod van :) , csak figyelj egy picit jobban a cukorra.

Zsu,
jó, hogy újra előkerültél :) Jóga jól hangzik, de mivel csütörtök este van (Gyuri fociestéje), teljesen reménytelen nekem.

Tök jó, hogy mindenki Tókoshoz jár :lol:
jamina
 
 


ecsv írta:Sziasztok!

Csak egy percre vagyok.

Ildus, én a Mezereum 9CH-t és a Rhus Toxiodendron 9CH-t adtam 3-4 óránként felváltva.



Azt nem írtam, hogy 4 golyót adtam egyszerre

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Mi voltunk a Praxisban és a Hattyúházban is 4d-n. Mindkettő orvosi szempontból pozitív volt, mindkét doki alapos, precíz, vizsgál is nemcsak a babamoziról szól.
A Hattyúház nekem mégis jobban tetszett. A praxisban kicsit futószalag érzésem volt, míg a Hattyúházban nyugodtabb, családiasabb légkörben történt a vizsgálat. A dokibácsi az apát is bevonta a vizsgálatba, míg a praxisban csak kívülállóként szemlélhette a történéseket.

kata77
Tényleg nincs már sok.... Ahogy közeledek a vége felé egyre többet gondolok a szülésre, és arra, hogy mennyire fog megváltozni az életem. A babát már nagyon szeretném a karomban tartani, de a jövőtől is kezdek tartani, hogy hogy boldogulok majd.

Kép
gubi (ági)
 
 


sziasztok...

régen írtam, de ahhoz képest gyakran olvasgattam... így nagyjából képben vagyok....

a többiekhez hasonlóan a várandósoknak drukkolok, a kisbabásoknak gratulálok, a betegeknek jobbulást kívánok....
na és persze a többieknek is minden jót...

mi is bárányhimlősek vagyunk, bár csak 50%-ban, mert csak a klaudia kapta el... imádkozom, hogy a petra enyhe fülfájása már a bárányhimlő előszele legyen mert akkor van remény hogy letudjuk ezt a betegséget egy kalap alatt...
január óta kb. 3-4 hetet jártak oviba, én már kivagyok a betegápolástól...
amúgy a bárányhimlő szerintem nem feltétlenül jár lázzal, nekünk csak hőemelkedés volt, és semmilyen extra gyógyszert-vitamint nem kapott... a viszketés ellen fenistil cseppet és rázókeveréket használtam... a hintőpor szerintem nem elég hatékony, mert hamar leporolódik a cinkrázó pedig rászárad a bibire...
a szódabikarbonás fürdőről a dokinőm azt mondta, hogy beleülni nem szabad, csak zuhanyozás után le lehet locsolgatni vele a gyereket...

ilduska: ha jövő héten lezajlik a fellépés és a petra tényleg himlős lesz akkor dorkát szeretettel látjuk egy délutánra... ma is himlőterjesztést vállaltunk, mert egy csoporttársuk szeretne túl lenni rajta...

vera: a bébi nagyon helyes, én pont ugyanarra gondoltam mint te... hihetetlen hogy már eltelt egy hónap....

legyetek jók, üdv mindenkinek
orange
 
 


Lívi, Klaudián mikor jött ki? Épp arra gondoltam, hogy mikor a Manóban voltunk, Diával játszott Kornél, másnapra meg pöttyös lett. Tök lelkiismeretfurdalásom volt.

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!
A Praxisban nagyon-nagyon kedves, szimpatikus volt a doki bácsi, alaposan végégvizsgálgatta a mi kis Csodamanónkat, nekünk egyáltalán nem tűnt futószalagaszerűnek. Türelmesen kivárta, amig babóka hajlandó volt megmutatni a nemét.Mindent rendben talált. habár mondta, hogy van vmi. amnion szalag lefűződés, de hogy ez nem probléma, mert a legtöbb esetben a 30. hétig eltünik. Ha mégis megmarad, akkor sincs gond, csak szülésnél kell figyelni rá a dokinak, mert miatta lehet, hogy csak császárral lehet szülni.
Ja és az egézsség utáni legfontosabb hír : KISLÁNY ( doki bácsi szerint150%) Nagyon.. nagyon boldogok vagyunk.

Volt vkinek közületek ilyen amnion szalag lefűződése?

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok

Mirosz
Gratulálok a kiscsajszihoz!
nekem volt, most a Zitánál. Olyan helyen volt, ami a baba fejlődését nem befolyásolta, és kb. a 25-30. héten Zita szétrúgta. Úgyhogy a szülésnél sem volt semmi gond. Akkor van vele baj, ha olyan helyen van, ami elnyomhatja a baba valamely végtagját, és ezért az nem tud rendesen kifejlődni. De ha azt mondták hogy semmi gáz vele, akkor az úgy is van. Mi is a praxisban voltunk, Győrffí Mátyásnál. nagyon szimpi hapsi.

ecsv
hihetetlen, hétfőn Zita is egy hónapos. Hogy megy az idő. Szépen növünk, már 3500 gr-os a kiscsaj, szépen hurkásodik.Persze neked ez a súly is kicsinek tűnne Dénes méretei után :lol: :lol: Ő már biztos 4,5 kg körül van.( Én már megszoktam, fel sem tűnt hogy picike. Csak ha összehasonlítom Áron egy hónapos képeivel, akkor látszódik a különbség. De hát ő 3700gr-mal, 57 cm-rel született. Ezt még egy hónaposan sem értük el :P ) De Zitának sajna pótolnom kell a tejcsit táppal. Ha tehén lennék, már régen levágtak volna... :wink: De már nem idegesítem magam miatta. Ilyen hullámszerűen változik nálam a tejmennyiség. Egyszer elég, máskor meg nem.
Ezt leszámítva jól vagyunk, csak jönne már a jóidőőőőőőőőőőőőőőőő.

két kép Zitáról
Kép Sírni is tudok ám Kép

berzkat
 
 


Sziasztok!

Mirosz, gratula a kislányhoz :)

Berzkat, mindegy az, hogy pótolni kell, az a lényeg, hogy jól vagytok :)
Hát, Dénes túlhaladta Kornélt is, Ő 4,5 kiló volt 1 hósan, Dénes 5,3 kg és 53 centi (szül: 3750 gr és 51 centi). :)

Jami, nem tduom, hogy írtam-e, hogy mit kapott Kornél. Focikaput és focilabdát kapott, na meg könyvet. Ti hogy vagytok?

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Dénes lassan utoléri Angit :lol:

Zita meg nem kopaszodik, látom :lol:

Nálunk kivételesen senki nem beteg, lekopogom.
A hozzátáplálás viszont... hát izé. Nem erőssége a lánynak.
[img]http://scrapmania.freeblog.hu/files/éhes.jpg[/img]
jamina
 
 


szia vera!

ne legyen lelkiismid... a himlőnek örültem, mert már legalább túl vagyunk rajta, az oviban ettől függetlenül is terjed, lehet hogy onnan van... egyedül az volt a rossz, hogy megint át kellett szervezni a napjaim és valakit mozgósítani a manó tanyába hogy helyettem dolgozzon...
de a legfőbb gondom, hogy a petra az istennek sem akar kipöttyösödni.... fájt a füle, fájt a feje ami mások szerint már lehet hogy előjel, de semmi... ma már megint ment oviba...

a ti himlőtök amúgy hogy áll ?? diának már frankón szárad...
dénes még immunis a himlőre a tejedtől ??
na pusz...
orange
 
 


Sziasztok!

Dénes elkapta a bárányhimlőt :( Pillanatok alatt egy csomó pötty jött rajta, ráadásul Ő még nagyon kicsi, sokkal veszélyesebb Nála :(

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Vera, akkor még mi sem úsztuk meg? Azt hittem, hogy Ábel akkor már meg sem kapja. Akkor várunk....hátha kijön rajta is.

Szilvi, hazaértetek?

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok!

Petike is bárányhimlős lett, ma vettem észre. Eddig a saját pöttyeimmel voltam elfoglalva. Hiába a homeos bogyó, nekem rengeteg pöttyöm lett. Igaz már rég nem vagyok óvodás.. :)

Látom a yoga nem jött be, úgyhogy most másra hívlak Titeket!

Keddenként szintén az olvasókörben Néptánc-próbák vannak. Kicsiknek, nagyoknak egyaránt.
Zsuzsit a négyórás csoportba viszem, én 1/2 8-1/2 10-ig a felnőttbe járok. A próbára minden érdeklődő táncolni vágyót szeretettel vár a csoport!

gyertek táncolni!!!!!

EZENKÍVÜL 21-ÉN TÁNCHÁZ IS LESZ, AZ E-HAVI NAGYON JÓ VOLT, MÉG PICI BABÁKKAL IS TÖBBEN VOLTAK, IGAZI CSALÁDI BULI.

Sziasztok!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Vera
Remélem túl vagytok már a nehezén. Lezajlott már a bárányhimlő mindkét gyerkőcnél? Hogy viselte Dénes?

Tothzsu
Engem inkább valami aerobik érdekelne az olvasókörben. Nem tudod hogy van-e ilyen és hogy mikor? Úgy rémlik valahol olvastam hogy van.

Jamina
Angi nagyon édes a képeken. Látom, nem egy nagy evő. Vagy csak ezt a kajcsit nem szereti? zzopizik még , és csak most kezditek a hozzátáplálást?

berzkat
 
 


Zsuzsi,
na néptánca aztán van itt is, minden korosztályban :) meg táncházas szombatok is szoktak lenni :)
(nem akarod a vonalzódat láthatóvá tenni képként?)

Berzkat,
Angi leginkább a tejet preferálja, a szilárd kaják elég kevéssé érdeklik. Egyrészről kényelmes, másrészről viszont piszok fárasztó. Úgyhogy rendületlenül próbálkozom mindenféle finomsággal.

Bárányhimlőseink hogy vannak???
jamina
 
 


Sziasztok!
Gyors bejelentkezés.
Ha jól tudom, Kata már megírta a jó hírt, hogy 2007. március 18-án megszületett kisfiunk, Szarka Dávid Kristóf. Azóta már haza is jöttünk a kórházból, és folyik az összeszokás. Dorka nagyon szereti az öccsét, időnként túlságosan is. :D
A szopival van némi problémánk, de remélem hamarosan ez is rendeződni fog.
Próbálok gyakrabban jönni, már, ha tudok!
Addig is képeket itt találtok:
http://www.anyatanya.hu/editinclude.php ... =editpopup
Szép napot Mindenkinek!
Külön üdvözlet az újaknak!
Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szilvi, annyira jó neked!!! :lol: :lol: :lol: Nagyon gratula mégegyszer, milyen szülés volt? Ha gondolod, mesélj róla, érdekelne!

Zsuzsi, engem érdekelne a néptánc, csak hogy hétköznap van, az nem igazán jó. :(

Jami, mi már túl vagyunk rajta, két hétig tartott nálunk, de csak az első 4 nap volt nagyon vészes. Büszkén mondhatom, hogy nagyon jól tűrte Cserni, egyetlen egyet sem vakart el, és nem is nyavajgott.
Ami érdekes, hogy Ábel még azóta nem kapta el, talán megússzuk? Pedig igyekeztem, hogy átessünk rajta, együtt keltek, együtt feküdtek két hétig és semmi. Vagy ami késik, az jön???

Vera, Dénesbaba hogy viseli? Kaptatok rá valamit? Nagyon bepöttyösösödött?

Kép
Kép
kata_77
 
 


Kata,
nálunk is úgy volt, hogy amikor Ádi bárányhimlős volt, Szaffi nem kapta el. Pedig talán jobb lett volna egyszerre túlleni rajta. :?
jamina
 
 


Sziasztok!

Múlt héten csütörtökön voltam a Tókos dokibácsinál és elvállalta a babócát. (pedig nem is vagyon esztergomi) Beszélgettünk egy kicsit, tényleg nagyon aranyos, türelmes dokibácsi.

Ma délelőtt voltam ismét NST-n, és ultrahangon, minden rendben, szépen befordult fejjel lefelé ahogyan kell. Igaz, messze még a vége, de örülök, hogy vele minden ok.

A beteg kicsiknek mielőbbi gyógyulást, hogy ebben a szép napos időben mihamarabb kimehessenek a szabadba.

Szilvi!
Mégegyszer grtaulálok a picihez. A születéstörténet engem is érdekel....

Kép
gubi (ági)
 
 


Ági, nem biztos, hogy messze a vége, nekem ilyen idős terhesen két alkalommal már babám volt :P

Örülök, hogy szimpatikus volt Neked is Tókos :)
jamina
 
 


Sziasztok!

Végül Ábelt is elérte a bárányhimlő, szegényke jobban kipöttyösödött, mint Cserni. Remélem ezen is hamar átesünk. Cserni nagyon jól viselte.

Vera, Dénes hogy viselte, hiszen ő még olyan pici??

Szilvi, Dávid kezdi megszokni a külvilágot? Milyen baba?

És képzeljétek, ma megvettük Cserninek a bringát! :D Végül mi is Táton vettük az Árpád utcában, mert ott találtuk meg azt amilyet szerettem volna. Hauser Kiwi és narancssárga, nagyon csajos! Pedig eleinte uniszexet szerettem volna, hogy majd később jó legyen Bábelnek, de ez nagyon megtetszett!
Jami, ti hogy álltok bringa ügyben?

Ági, amúgy hamarabb eljön az ideje, mint gondolnád! Neveken gondolkodtatok már? :lol:

Többiekkel mizu? :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
kata_77
 
 


Kata, ma megvette Apa a bringát Ádinak Táton. Szaffié meg egy Neutzer lesz, ismerőséktől, akik egyáltalán nem használták.
Ha meghozta a nyuszi, majd lefotózom, én sem láttam még egyiket sem, mamáék vigyáznak rá :)
jamina
 
 


Kép
jamina
 
 


Áldott, békés ünnepeket kívánunk!
Kép

Szilvi és kis családja

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Békés Ünnepeket, Lányoknak sok piros tojást, Fiúknak sok locsolót! :lol:
Képet sajnos nem tudok mellékelni, nem engedi a gép! :cry:

Kép
Kép
kata_77
 
 


Remélem mindenkinek jól telt a húsvét, sokat pihentetek, és a locsolók megkíméltek benneteket!!!!!!!

Mi idén itthon töltöttük a húsvétot Zita miatt. Így Áront elvitte apa locsolni. Hát nagyon élvezte. Mindenkit és mindent megakart locsolni. A kölnisüvegből ki kellett önteni a kölnit, és vízre cserélni, mert különben szagolhattuk volna egy ideig .... Még a biciglijét is meglocsolta :roll: :roll: :roll: Hát kindertojásból így husvét és locsolás után jól állunk... 30 db-ot tettem be a szekrénybe, mert már el kellett dugnom. Na meg a többi nyuszicsoki, meg egyebek.. Megtelt az édességes szekrény.

Pár mai kép

Kép Kép Kép Kép Na , és ehhez mit szóltok? Előszeretettel mutogatja ezt nekem...Mi lesz később??????

berzkat
 
 


Sziasztok! :lol:

Dorkának nagyon boldog szülinapot! Szilvi, hogy ünnepeltetek? Volt babazsúr?

Kilábaltunk végre a bárányhimlőből, már nagyon untuk, épp ideje volt. Bábel is nagyon jól viselte, és bár több pöttye volt, mégis hamarabb eltűntek! :)

Kata, tüneményes Zita! És már egy hónapos!!!! Hogy megy az idő, pedig mintha most született volna!
Mi az Állatkertben voltunk tegnap. Igaz, másfél órát kellett sorba állni és rengetegen voltak, de megérte! :lol: Nagyon élvezték a gyerekek! Kindertojásból mi is jól álltunk, már teljesen megcsömörlöttem tőle, én is tettem el a későbbi időkre.

Többiekkel mizu? Ki merre járt? Ki mennyi tojást és locsolót gyűjtött be?

Kép
Kép
kata_77
 
 


Dorkának sok boldogságot!

Íme az ú j bringák:

Kép

Kép
jamina
 
 


Kata, Jami!
Köszi a köszöntést!

Igen, volt köszöntés. De csak a mamákkal meg a dédiékkel. A kis barátok még csak most jönnek csak. :wink:

Jami!
Nagyon klassz bringákat "tojt" a nyuszi. :lol:

berzkat!
Zita gyönyörű!

Húsvét: Nálunk csak a szomszéd kisfiú volt locsolni. Verset nem volt hajlandó mondani, enni, inni sem kért semmit. Így gyors látogatás volt. :lol:

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!

Jamina milyen igazad lett, hogy nincs messze a vége.

Április 4-én 2700 g-al és 47 cm-el természetes úton megszületett Boglárka kislányom.

Tegnap jöttünk haza a kórházból. Egy kicsit besárgult a baba, de most már javulgat.
A probléma velem van, ugyanis, nagyon kevés a tejem. (szinte semmi) Most még tápszerrel pótolom, hátha beindul, de hosszútávon nem szeretném tápszerezni.

Nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan lehetne anyatejhez hozzájutni? Védőnőhöz, vagy a gyerekorvoshoz forduljak?

Képeket teszek fel majd később, de ahogy hallom ébredezik, így megyek is.
gubi (ági)
 
 


Ági,
ez gyorsan ment :) gratulálok Bogihoz az egész családnak.

Ha szoptatási gondod van, fordulj Ibolyhoz ( www.iboly.hu ), ő szoptatási tanácsadó, vmint ő tartja a baba-mama klubot a Máltain minden hónap 2. szerdáján.
Tejhez a védőnőn át tudsz jutni.
jamina
 
 


Ági!
Nagy-nagy gratula! :lol:
Laktoherb vagy Fitolac tea, Urtica urens 5 CH (homeós bogyó)???
Esetleg érdemes megnézetni a pajzsmirigyedet, mert az is okozhatja a kevés tejcsit! Kitartás! :wink:

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Mindent kipróbáltam, (Laktoherb tea, Urtica urens 5 CH homeós bogyó, rántott leves, napi 3,5-4 liter folyadék), de úgy tűnik nem segít.
Anyukám szerint nálam is bejön a "családi papírforma" miszerint nagyon gyors könnyű szülés, anyatej nélkül.

A babát is ösztönzöm a minél több szopira, és géppel is próbálok cseppeket kifacsarni, de az eredmény napról-napra rosszabb.

Azért még nem adom fel!

Kép
gubi (ági)
 
 


Ági!
Hm, ez érdekes. Anyósomnál dettó ugyanez volt. Férjem kb. 1/2 óra alatt született meg az első fájástól, sógornőmnél már a kórházba sem volt ideje bemenni. És nála sem volt 1 csepp tej sem. :(

Kép
Kép
deerszilvi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: