Új privát üzeneted érkezett!

Ha már jártál az esztergomi kórház szülészetén és vannak élményeid, kérlek jelentkezz!Annli
Névtelen
 


Szia Annli!

Hát sajnos nincs itt túl sok Esztergomot megjárt emberke..

Megakadt a szemem a topic címén, mivel én esztergomi vagyok (bár már Pesten élek). Sajnos a szülészethez nem volt szerencsém, illetve hát én ott születtem Kép
De gondolom ennél frissebb infóra lenne szükséged...

De az unokahúgom és egy barátnõm ott szült, esetleg ha van kérdésed továbbítom nekik...

Hányadik hétem jársz?

szia

bera
bera3
 
 


Bera!Nálam fordított a helyzet: rutinos "szülõként" szültem már többször Bp.-en/Szt.Margit kórház/, most van tervben a következõ gyerkõc és Egom-ban kellene orvost találnom.Hmm?Annli
Annli
 

 
 

Annli

Vannak neveid akik közül kellene kiválasztani a legjobbat, vagy teljesen ismeretlen a terep?

Most költöztetek Eszsztergomba?

Bera
bera3
 
 


Szia Annli!

Megkérdeztem néhány embert, és mindenki dr. Karcsú Józsefet ajánlotta.

45 év körüli, állítólag rendes a betegeivel, és nincs "közzétett" tarifája, annyit adsz neki amennyit Te gondolsz..

A kórházban biztosan megtalálod, de van magánrendelése is a Széchenyi téren, a polgármesteri hivatal és a posta között.

Minden jót!

bera
bera3
 
 


Sziasztok, Egomiak,

van valakinek valami tapasztalata Berbik Istvánról (fõorvos)?

Elõre is köszi az infókat,
Mormi
mormi
 
 


Én Egomban szültem. Csak most nem érek rá írni Kép
zsu74@freemail.hu
Jamina
jamina
 
 


Na, akkor most off-line írok egy pár sort, hátha segít Annlinek és Morminak, aztán majd valamikor csak elküldöm Kép

Szóval az egomi kórház. Hát, nem tartozik a legfelszereltebbek közé, én mégis úgy vélem, emberileg mindent megadtak, amit lehetséges. Ott szültem a fiamat tavaly májusban, 24 órás rooming-in van, tehát éjjel-nappal Veled lehet a baba. És amikor idén januárban vetélés miatt a terhespatológián feküdtem, akkor is jól (biztonságban) éreztem magam a dokik, nõvérek és szülésznõk keze között. Így talán nem meglepõ, hogy a jövõ év febr. végén, márc. elején születendõ bébimet is ott fogom megszülni.
Nincsenek luxus körülmények, 3-4 ágyasak a szobák, közös a zuhanyzó és a wc -ezek tények. De a személyzet nagyon kedves és segítõkész, a fiatalabb szülésznõkkel-gyerekágyas nõvérekkel gyorsan össze is tegezõdtünk. Van lehetõség szülésznõ választásra, élni is fogok vele, akinél elõször szültem, anál szeretnék legközelebb is.
Dokik
Az én dokimat Iványi Pálnak hívják, és messzemenõen meg vagyok elégedve vele. Kedves, udvarias, segítõkész, minden kérdésre rendesen válaszol. Bár 1-2 dolgot szeretnék majd másképp csinálni (pl. pozícióválasztás és gátmetszés ügyében), még nem tudom, mit fog hozzá szólni Kép
Karcsúról én is jókat hallottam, egyszer volt hozzá szerencsém, szülés után, amikor már a szülésznõ nem talált vénát a karomban, õ szúrt egyet a csuklómon, profi módon Kép
Berbikrõl viszont nem hallottam sok jót. A patológián együtt feküdtem egy csajszival, akinek õ volt a fogadott orvosa, és õ azt mondta, már megbánta, hogy a fõdokit választotta, mert egy halom pénzt fizetett neki és se ki nem vizsgálta, se ideje nem volt rá soha.
Persze biztos vannak, akik õt ,,istenítik", én csak ezt az egy véleményt ismerem közelebbrõl.
Merre felé laktok, lányok? Van Egomban havonta egyszer, minden hó 2. szerdáján (tehát legközelebb aug. 14-én) a Máltai játszón egy babaklub, 1/2 10-tõl. Többen is járunk oda a netrõl, Iboly és Liesel tartja, talán már találkoztatok a nevükkel.
Remélem, adtam néhány hasznos infót Kép
Minden jót:
Jamina (10 hetes pocakkal)
jamina
 
 


Köszönöm Bera és többiek a tanácsokat.Karcsúról már én is több jót hallottam.A szülésznõk rendesek?Hány napig kell szülés után a kórházban maradni? Jó ötlet a Máltais találkozó -bár elõtte kéne egy oda hordható gyereket produkálni: a nagyobbjaim( 12 és 10 év) kezdik kinõni...
Üdv.mindenkinek:Annli
Annli
 


Szia Jamina,

köszi az infókat. Én nem lakom messze a játszótértõl, de még nincs senki, akit oda hordhatnék, még csak a pocakban sem. :-(

Van szülõszék a kórházban, nem tudod? És esetleg privátban megadnád annak a szülésznõnek a nevét, akit választasz? (a jövõre nézve)

mormika@index.hu

Mormi
mormi
 
 


Szia Mormi,
ne haragudj, hogy csak ilyen soká válaszolok, de per pillanat nincs otthon netem, most is a könyvtárból írok.
A szülésznõ neve, akit választok, Vasné Kati.
Szülõszék és egyéb extrák, mint pl. labda, az nincs. Legfeljebb zuhanyozhatsz, az nem tilos Kép.

Várhatóan nemsoká otthonról is tudok írni, továbbiakban nyugodtan írhatsz a zsu74@freemail.hu címre.

A játszótérre meg nyugodtan jöhetsz gyerek nélkül vagy pocakosan is, mindenfélérõl szoktunk beszélgetni és nem feltétel a gyerek. Legalább tapasztalatokat szerzel a jövõre nézve.

Sok szerencsét a pocakhoz:
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok !

Én már háromgyermeket szültem Esztergomban, igaz nem ott lakunk. A kórházzal kapcsolatban egyetértek Jaminával, de nem csak 3-4 hanem 2 és 6 ágyas szobák is vannak. Szülés után ha nincs komplikáció és sima szülés volt akkor a negyedik napon hazaengednek. Császárnál nem tudom. Az elsõ két babámat dr. Somodi Tibornál szültem, bár õ már nincs ebben a korházban. Vele is meg voltam elégedve, igaz mindig úgy szültünk, hogy ügyeletes volt és "tett róla", hogy akkor jöjjön a baba.
Ez a két szülés nehezebb volt mint a harmadik.
A kislányomat már dr. Zámbory Jánosnál szültem. Õt nagyon merem ajánlani, magánrendelése is van Dororgon. Nagyon kedves, emberséges és ami a legfontontosabb volt számomra, hogy hagyta megszületni a babát. Ezen azt értem, hogy nem vizsgált meg úgy hogy tágított volna, nem siettette a szülést semmivel. Ezt a babát kettõ óra alatt szültem meg. Ebbe benne van már az otthoni fájásidõ is. Nem csinált gátmetszést sem, és õ szólt a szülésznõnek, hogy ne vágja még el a köldökzsinórt, mert még pulzált.
Egyáltalán nem pénzéhes, pedig õ az egyik fõorvos. Nem mondja meg mennyit kér, amennyit gondolsz annyit adsz, és mikor odaadtam a borítékot nagyon megköszönte, hogy gondoltam erre. Nem fiatal már - a férjem is nála született 30 éve, akkor még kezdõ volt -,de az anyósom azt mondta, hogy ha elõlrõl kezdhetné akkor is nála szûlne.
Szerintem nem rossz kórház, fõleg azok után, hogy láttam a Szõnyi korházat ahol a sógornõm szült.

Sziasztok. Könnyû szülést mindenkinek!

Andi
Andi
 


Sziasztok.
Esztergomi kismamák, anyukák.Én elsõ gyermekemet Budapesten szültem.Sajnos, nagyon sok probléma volt a terhességem során, ezért mindenképp olyan helyen akartam szülni ahol van PIC.Kisfiam születése után azonnal oda került, mert méhen belüli fertõzés miatt nem lélegzett( súlyos tüdõgyull. , lepényen keresztül valószínûleg)Pár napig lélegeztetõ gépen volt emiatt.Most ismét babát várunk és Orgoványi doktorhoz járok-nagyon aranyos, lelkiismeretes.Viszont borzasztóan aggódom. A gyerekosztály felszereltségérõl semmi infóm. Tudna valaki segíteni e téren?Mit tudnak tenni a nem lélegzõ újszülõttekért? A Cerny mentõt biztos hívják, de amíg megérkezik?Sajnos az ilyen fertõzés nem mutatható ki semmivel, így nem tudhatom lesz e ilyen gondunk ismét.Nem akarom az orvosom megbántani, de gondolkodom Pesten .Õ azt mondja, nem arra kell gondolni, hogy baj lesz. Mit csináljak?Ez a 26.hét.Nem lehet sokat gondolkodni e téren már.Eszti
anitaeszter
 
 


Eszti,
írok Neked a profilodban lévõ emilre, jó?
Jamina
jamina
 
 


Ok.Elõre is köszönöm.Eszti
anitaeszter
 
 


Szeretném Veletek megosztani Szófia lányom születését, aki az esztergomi kórházban született 2003. febr. 27-én, 12.53-kor, császármetszéssel és töltött káposzta mérettel (3650g és 50cm)

Eredetileg márc. 8-ra voltam kiírva, de febr. utolsó hétvégéjén nagyon sokat fájt a fejem. Mivel a baba nem mozgott annyit, mint elõtte, ezért jobbnak láttam, ha megvizsgál a dokim is. Kedd este mentünk hozzá, magánrendelésre, õ meg ,,továbbított" a kórházba biztos ami biztos alapon.

Mivel Szaffi végig faros volt, az már világos volt, hogy -ha csak a legeslegutsó pillanatban meg nem fordul- császár lesz. De én tudom ám az okát, miért nem fordult meg a kisasszony: a férjem végig azt sulykolta belé, hogy császárral születni jóval kevesebb megpróbáltatással jár, tehát NE forduljon meg. A gyerekecske meg hallgatott rá Kép.

Na, tehát ott voltunk a kórházban. Nem sokkal elõtte már benntöltöttem 1 hetet, tehát jó ismerõsként köszöntöttek a nõvérkék és némely beteg is. Az erõs migrén miatt meglátogatott egy neurológus -eltérést nem talált (megállapította, hogy a kismama nem bénult meg), de õ eléggé gyanúsnak tûnt nekem...
Természetesen, mint minden ,,bennlakónak", napi 2x NST volt elõírva. Kíváncsiságból megkértem még kedd este a szülésznõt, hogy ne csak a szívhang-, hanem a fájásmérõ fejet is tegye fel. Megtette. Nekem meg gyönyörû, szabályos 80%-os görbéim lettek, fájások nélkül. Ezen csodálkoztak a dokik egy sort (az én dokimon kívül még ott volt az ügyeletes és a fõdoki is), és nem húzták ki a kanült a karomból (elõtte kaptam egy kis ringert).

Vártuk, vártuk a fájások beindulását, mert anélkül nem akarták megkezdeni a császárt, hiszen kell az a kis stresszhormon a bébinek. Fájások sehol. Másnap sem. Csak a szép, egyenletes, 5-8 perces, 80-as görbék.

Csütörtök reggel maratoni, 1 órás NST következett. Amikor felrakták rám, akkor jött be egy kismama sûrû fájásokkal. Mikor levették rólam, már meg is lett a babája.
A dokim azt javasolta, hogy ha kérdezik, mondjam azt, hogy fájdogál a derekam, így nem kell tovább várakozni. Én megtettem, így a fõdoki a görbék alapján beleegyezett, hogy még aznap meglegyen a mûtét. Nemtom, mennyire volt ez helyes vagy helytelen, de már nagyon utáltam bennfeküdni és várakozni, a baba is érett volt már a kinti létre -mire kellett volna várnom? (egyébként az uh szerint 2600 g volt ekkor a Szaffi, de a doki is látta, hogy ez nagy hülyeség, ennél jóval nagyobb volt a pocakom)

Hihetetlen dolog ám ez a programozott császár. Ültem az ágy szélén fájatlanul az elõkészítésre várva, és végig az járt az eszemben, hogy mindjárt bejön vki és szólnak, hogy tévedés történt, én még nem szülök.
De aztán mégis. Elõkészítés, mûtét elõtt utsó puszi a rohamtempóban megérkezõ apának, aztán rá 15 percre már kétgyerekes anyuka voltam Kép Megmutatták egy puszi erejéig maszatos kislányomat. Ránéztem és azt gondoltam, hogy milyen gyönyörû! Mert tényleg az volt már akkor is. Minden elfogultság nélkül állíthatom.
Mûtét után egy 2ágyas szobába kerültem egy szintén frisscsászáros anyukával. Nagyon jó fej csajszi volt (a 3. babáját szülte), lenn a csecsemõosztályon is együtt feküdtünk egy 2ágyasban végig. Szerettek minket a csecsemõsök, mert nem kellett velünk foglalkozni, bár egy kicsit csúnyán néztek, amikor nem voltunk rá kíváncsiak, hogy õk most meg akarják mutatni a tisztába tevést és a köldökcsonk ápolását.

Ami nagyon jól megoldott a kórházban: szülés után kb. 1-1,5 órával már megtörtént az elsõ szopi. Szerintem ez császár után nem mindenhol van így, jól tudom? Ekkor még tartott az érzéstelenító hatása, míg vígan voltunk hármasban a babával és a papával. De aztán.... jajjajajajjjaj.

Császár után nehezen indult be a tejcsi, de szerencsére Szaffi nem volt lusta baba (éljen a bababarát kórház és a 24 órás rooming-in!), és csak szopizott töretlenül, amíg végül a 4. nap végére már jól is tudott lakni vele. Azóta is egy kis szafaládé.
jamina
 
 


Kedves Ismeretlen!
Írtál e-mailt,de sajnos elszállt, így nem tudok válaszolni Neked!Légyszi küld el még1x (eszti76@freemail.hu)!
Szia.Eszti
anitaeszter
 
 


Következő szopis klub a Máltain holnap., 9,30-tól, Rózsa Ibolya vezetésével.
GYERTEK!!!!
JaminaKép
jamina
 
 


Sziasztok Lányok!

Én "friss" esztergomi vagyok, és erősen rajta vagyunk a "gyerek-projecten" a párommal. Hosszú kérdezősködés után én is Karcsú doktornál döntöttem, és egyenlőre nincs vele semmi problémám. Mi már egy éve próbálkozunk, de még nem maradtam terhes, így az ő javaslatára elkezdtem Crostylbegitet szedni. Nagyon türelmesen és kedvesen válaszolgatott a néha kissé már idegesítő kérdéseimre, és így teljesen el is oszlatta kételyeimet a gyógyszeres segítségről. Egyébként azt tudtátok, hogy a szülészeten az orvosok szerzik meg a támogatókat az osztály felújítására, Karcsú azt mondta, hogy állítólag ők fogadták fel az alpinistákat a homlokzatok festésére, meg bankoknál kopogtatnak pénzért. A beszámolója alapján szívügyük a szülészet. Ha tudtuk még valamit az egomi szülészetről írjatok, kivácsi vagyok mi vár rám.
Sziasztok-remélem nem sokára találkozunk a Máltain, de addig legalább egy baba-poci szeretnék produkálni! Dinocs
dinocs
 
 


Sziasztok Lányok!

Én "friss" esztergomi vagyok, de jó ideje rajta vagyunk a "gyerek-projecten" a párommal. Hosszú kérdezősködés után döntöttem én is Karcsú doktor mellett, és eddig még nem volt vele problémám. Mi már egy éve próbálkozunk, de még nem maradtam terhes, így az ő javaslatára kezdtem el Clostylbegitet szedni. Nagyon kedvesen és türelmesen válaszolgatott a néha kissé aggályoskodó és idegesítő kérdéseimre, és teljesen eloszlatta kételyeimet a gyógyszeres segítséggel kapcsolatban. Egyébként azt hallottam, hogy ők (mármint hogy az orvosok a szülészeten) szerzik meg a pénzeket az osztály felújítására, fejlesztésére. Karcsú is úgy beszélt a szülészetről, mint saját kisdedjéről. Nagyon meggyőző volt.
Várnék még véleményeket az egomi szülészetről, kiváncsi vagyok mi vár rám.
Sziasztok-remélem nemsokára találkozunk a Máltain, de addigra legalább egy baba-pocit szeretnék produkálni.
Dinocs
dinocs
 
 


Sziasztok!
Kár, hogy bezárt a fórum! De azért írok, hátha valaki elolvassa és folytatjuk.
teamy
 
 


Sziasztok!
Tényleg sajna, hogy alig van élet ezen fórumon.

Dinocs!
Én Karcsú dr.-ról rosszat még nem hallottam, de a kórház felszereltsége nem túl biztató. Én Orgoványi dr.-nál szültem-Őt nem ajánlom senkinek.
Az pozitív ebben a kórházban, hogy 24 órás rooming van. De én valószínüleg, ha lesz még babánk- más kórházat választok.

Eszti
Névtelen
 


Sziasztok!

Tényleg kár, hogy alig van élet ezen a fórumon.

Dinocs!
Én Karcsú dr.-ról még nem hallottam rosszat, de a kórház felszereltsége nem túl biztató. Én Orgoványi dr.-nál szültem- nálam nem jött be. Szóval Őt nem ajánlom.

Eszti
Névtelen
 


Szia Eszti!
Te mikor szültél? Horváth Magdolnáról van információd? Én háromszor voltam eddig nála, meg vagyok elégedve. A kórház tekintetében én is bizonytalan vagyok. Teamy
teamy
 
 


Horváth Magda jó Kép, ő ,,szedte ki" Szaffit és nekem szimpi volt. A barátnőm 3 hete szült nála, ő is meg volt elégedve.
Jamina
jamina
 
 


Szia Teamy!

Én nagyon rég jártam hozzá. Kedveltem. De persze, mint ahogy más dokiról is-hallottam már negatívat is.

Eszti
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Köszi a válaszokat. Én császárral fogok szülni, (sajnos volt retinaproblémám és erősen rövidlátó is vagyok)s úgy tervezem, hogy a Horváth doktornőnél. Jamina, elolvastam a kislányod születéstörténetét. Tündérek a fotón! Tényleg ilyen rövid csak a műtét? Mikor lehet utána felkelni először? Eszti: az a baj, hogy én is hallottam jót is rosszat is, ahogy Te is írtad. Van olyan ismerősöm, aki az Orgoványit isteníti. Nehéz kérdés, de úgy gondolom (bízom benne),hogy egy császárt csak meg tudnak csinálni.
teamy
 
 


Szia Teamy!
Igen, a császárt nemigen tudják elrontaniKép.Mikor szülsz?

Eszti
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon örülök, hogy Nektek sikerült újraéleszteni ezt a topikot, azt hittem ide már soha senki nem fog írni semmit!
Teamy! eltüntél a többi topikokból, pedig annyira megörültem egy "földinek". Nagyon jó, hogy Horváth doktornőbe így meg tudsz bízni! Furcsa lehet tudni előre, hogy császárral fogsz szülni, így egyáltalán nem kell izgulnod , hogy mennyire fog fájni, meg ilyenek (jobban belegondolva Te izgulhatsz másért).

Mikor kezdesz Kismama tornára járni?

Sziasztok
Dinocs
dinocs
 
 


Dinocs,
azért az nem úgy van, hogy nem kell a császárnál izgulni, hogy mennyire fog fájni Kép Mivel én már szültem így is, úgy is, tapasztalatból mondom, hogy a császár utáni jó pár nap egyáltalán nem sétagalopp. Akkor már inkább szenvedjek 10 órát, ami után megszületik a baba és utána (relatíve Kép) elviselhető a létezés; mintsem császár után megerőltető legyen minden lépés...

Eszti,
nem tudom, mondtam-e már (azt hiszem, igen), hogy olvastam a kisebbik fiad születését még a nyáron. Nem semmi ez az Orgo! Rengeteg beteget bevállal, a terhes kismamák 50 %-a szvsz az övé, ezt a tempót pedig képtelenség tartani Kép Meg nekem alapból nem szimpatikus...

Teamy,
Köszi Kép
A császár maga tényleg nem egy hosszú műtét. Persze megelőzi egy előkészítés (borotválás, katéter-felhelyezés, infúzió bekötése), de az nem vészes, nem kell tőle megijedni Kép
Az altatós dokinő negyon kedves volt, reméelm, Neked is őt sikerül kifognod, végig mondta, hogy most mi következik és simogatta az arcom, hogy ne izguljak Kép Ja, és a spinál beszúrása is túlélhető Kép
Amikor kiveszik a babát, az összevarrás-utómunka hosszabb, mint előtte a vágás meg a baba születése, tehát összesen azért olyan 35-40 percig eltart a műtét. De közben Apa is megnézheti a babát, sőt, ami furcsa számomra: amikor Téged levisznek az ún. intenzívre (vagyis a császáros szobába), a párod is mehet Veled és ott lehet a baba is, ha akarod. Közben meg a ,,rendes" csecsemős osztályon ez ugye teljesen lehetetlen, ott az apa csak akkor veheti először kezébe a gyereket, amikor már mennek haza Kép
Nekem csüt. kora délután volt a műtét, másnap 9 körül szedték ki a csöveket, egy fél óra múlva mehettem le a csecsemős osztályra, akkor keltem fel először. Egyébként ilyenkor sok mozgást javasolnak.

Boldog pocakosodást és babázást mindenkinek!
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Jamina: Köszönöm szépen a részletes információkat! Nagyjából el tudom képzelni mi vár rám, illetve, megpróbálok felkészülni. Mindig mondogatom magamnak, hogy "stramm" nő vagyok és úgyis ki fogom bírni. (persze azért idegeskedek már most...)Olyan kérdésem lenne még feléd, hogy a kötelező szűréseket (pl. tarkóredő mérés) automatikusan elvégzik vagy szólni kell érte? Vagy orvosa válogatja?
Eszti: Július 5-re vagyok kiírva. Pont Dinoccsal egy napon fogunk szülni!!! Hol tudom elolvasni a Te születéstörténetedet?
Dinocs: Jövő héten végre bekötik az internetet az új irodánkba is és akkor tudok majd többet írni. Ma van vasárnap, tehát szerdán már megyek tornára, mert azt mondta a doktornő, hogy nincs akadálya. Te milyen időközönként jársz a dokidhoz? És milyen vizsgálatokat csinál? (Csak hogy legyen összehasonlítási alapom...) Nekem dec.19-én kell mennem következő alkalommal. Különben hogy érzed magad?
Puszi mindenkinek!
Teamy
teamy
 
 


Sziasztok!

Jamina! Azt hiszem tényleg elhamarkodottan nyilatkoztam, azért a császár csak egy műtét... No de mindeki szemlélje a saját helyzetét pozitív oldalról!
Teamy! Én kedden megyek dokihoz. Voltam a védőnéninél, aki elküldött az első vérvételekre (vörös-, és fehérvérsejtet, hemoglobint, hematokrint és vérlemezkét nézett, meg vércsoportot), meg vizelet vizsgálatot csinált, most ezek eredményét viszem vissza, és nagyon kiváncsi vagyok Kispaccára, mert már több mint két hete nem láttam, biztos azóta óriásbébi lett belőle! A tornát is a dokimmal kell megbeszélni, úgyhogy a szerda még nem tutti most...
Egyébként köszönöm kérdésedet jól vagyok, az első pár hét émelygései és álomkórja után mostmár az egyfolytában éhes kismama-formulát produkálom (pl. mát többször előfordult, hogy hajnalban felébredtem, és korgó gyomorral aludtam vissza, eddig még kibírtam, hogy ne egyek hagymás-zsíroskenyeret hajnal fél háromkor!!!)
Az időközöket még nem tudom belőni, de szerintem nekem ez az utolsó idei vizsgálatom, a védőnénim is szabira megy, és nem hiszem, hogy a doki még visszahívna idénre. Egyébként még a háziorvos-belgyógyászati vizsgálatokat kellene még elintéznem, de nekem meg az a macerásabb, mert én most jönnék át egomi háziorvoshoz (eddig Pesten volt). Szóval ennyi, a védőnéni mindig mondogatni fogja a vérvételhez kötött vizsgálatokat.
Hogy állsz az úszásos témához, egy ismerősöm mondta, hogy ő Nyergesre járt medencés kismamatornára (most meg azt hiszem Csolnokra hordja a babát csecsemőúzsásra). Engem nagyon izgat ez a vizi dolog...
Képzeljétek! Ma a párommal belekóstoltunk, mi vár ránk az elkövetkező években. Tegnap hozzánk került egy nyolchetes kiskutya (névszerint Turmix), aki hajnali negyed négykor úgy döntött, hogy ő kialudta magát, és nyüszizéssel ütötte el a maradék időt! Mennyei volt! Még ezt a kis maradék időnket sem aludutk volna ki, úgy látszik mi a "bemelegítés a főtémára" megoldást választottuk. Nem ajánlom senkinek sem!
Sziasztok
Dinocs
dinocs
 
 


Teamy,
stramm nő vagy Kép
Nekem nem kellett külön szólni a tarkóredő méréséért, gondolom, ez minden orvosnál így van, de azért a nagyesküt nem teszem le Kép
Végül akkor Horváth doktornőnél fogsz szülni? Barátnőm nagyon meg volt vele elégedve (most nov. 7-én szült); a vizsgálatokért nem kért pénz, csak a szülésért, 40.000 Ft-ot.
Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok Kép

Jamina

Ui: most szerdán, 9.30-tól lesz a következő baba-mama klub Iboly vezetésével a Málati játszótéren (Bánomi ltp) Gyertek Ti is! Kép
jamina
 
 


Dinocs,
gyertek Csolnokra úszni Kép
J.
jamina
 
 


Sziasztok!
Kedves Jamina, köszi a válaszokat. Szívesen elmennék a klubba, de még dolgozom így sajnos nem biztos, hogy rá fogok érni. Ilyenkor viszitek a kicsiket is? A tieid járnak(jártak) bölcsibe? A Horváth doktornővel kapcsolatban: igen, eddig úgy néz ki, hogy nála fogok szülni. Tőlem igencsak elfogadja a vizsgálatokért "járó" pénzt. Igaz, mindig csak a magánrendelésére hív vissza...Dehát nemcsak ezen múlik. Csolnokon milyen a víz? Én is szívesen úsznék! Dinocs: ha gondolod, elmehetünk úszni, bár én csak akkor, ha nem túl hideg. Ide az esztergomi fürdőbe is ezért nem vágyom, meg lehet fagyni brrr! Én is tegnap voltam dokinál, be kellett rohannom a kórházba, mert volt egy kis barna folyásom hétvégén. Egy fiatal orvos volt ügyeletben, nem volt túl kedves. De szerencsére semmi baj, azóta sem. Az kisbabám 24 mm-es és 9 hetes. (Egy hetet ide-oda csúsztatgatnak). Az a fő, hogy jó a szívhangja és minden oké! Remélem nálad is! Írd meg, hogy mi volt a dokinál! Nem ide tartozik, de láttam a profilodban, hogy építész vagy, vállalsz tervezést?
teamy
 
 


Teamy,
úgy tudom, meleg a víz, de én még nem voltam. Annyit tudok, hogy amikor a babaúszás van, akkor 29-30 fokos.

Jó, hogy nem lett semmi baj! A fiatal doki szvsz a Máthé doktor lehetett, ő szokott hétvégén is ügyelni, meg ő ott ,,a fiatal doki" Kép Amúgy nem rossz fej, csak túl sokat van benn. Egyébként miért nem íratod ki magad? Ha már a kórházba is be kellett menned, tutira kiírnának!

Klubba gyerek nélkül is lehet menni, voltam már úgy is. De szopizó babát praktikus dolog inkább elvinni Kép, nincs szebb látvány, mint 8-10 szopizós + ugyanennyi szaladgálós baba Kép
Sajnos úgy néz ki, a férjem holnap nem fog ráérni bevinni Kép, de azért Ti (Eszti és Dinocs is) menjetek csak el!

Az enyéim nem járnak bölcsibe, itthon vagyok velük, szerény számításaim szerint még legalább 1 évig. Ha Szaffi már ~2 éves lesz és már nem szopik, akkor megyek vissza dolgozni.
Tudod, már több, mint 3 éve itthon vagyok és kezdek besokkalni. Mert remek dolog, hogy az ember a gyerekeivel lehet, akiket mindennél jobban szeret, de azért az emberek is hiányoznak. Na jó, ennek nem itt a helye...
Annyit hadd dicsekedjek még, hogy ma Szaffi elkezdett mászni! Kép Eddig csak kúszva közlekedett -bár úgy is marha gyorsan-, de ma már négykézláb is nekieredt! Kép

Minden jót Nektek!
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok Lányok! Jamina! Szerencsés helyzetben vagyok, mert van egy közös cégünk a férjemmel és ebben dolgozunk mindketten. Igazából én osztom be az időmet, de ha az ember a sajátját csinálja mindig többet vállal. Ez így van jól, még most bírom és ezért nem íratom ki magam. De így közben tudok néha lustizni is. Meg tudom érteni, hogy néha vágysz az emberek közé, de azt az egy évet még élvezd ki! Utána milyen jó lesz visszagondolni ezekre az időkre! Nagyon jó, hogy otthon tudtál maradni a kicsikkel. Az a szörnyű, ha valaki akar, de mégsem teheti meg, hogy otthon maradjon. Borzasztó lehet. Nekem is ez a tervem, nem adom bölcsödébe a gyerkőcöt. A környezetemben látom, hogy sokkal nyugodtabbak a kicsik, akikkel az anyukájuk otthon van. Bár gyereke válogatja, én pl. jól bírtam (állítólag), az öcsém viszont egész nap a sarokban ült és bőgött. Egy hónap után már a nagyi vigyázott rá.
Mennyi idős Szaffid? Szuper lehet nézni, ahogy egyre ügyesebb! A kisfiad segíti a kisebbet?
Más: szerinted jó dolog ez az elevit? Te szedted? Én bevallom három napja nem szedem és elmúlt a folyásom is. Bár állítólag az orvos szerint ennek semmi köze egymáshoz.
Eszti, Dinocs! Eltüntetek? Ne hagyjuk a fórumot veszni, írjatok! Szép napot mindenkinek!
Teamy
teamy
 
 


Sziasztok Csajok!

Bocs, még megvagyok, csak évvégig hullámverés van a fejem fölött, meg nekem Pesten van a munkahelyem, és mostanában próbálok próbálok otthon dolgozni, ahol még nincs internetem. Egyébként üdvözöllek a klubban Teamy, mert én is a "saját cégemnél dolgozom", így mindig többet vállalok, mint amennyit, ........ Egyébként épülettervezéssel foglalkozom, családi ház, középület, minden, ami föld feletti építőipar. Ha tudok, szívesen segítek, van e-mail címem, ha sürgős, ha nem, akkor előbb-utóbb már úgy is össze kell futnunk!
Voltunk dokinál! Hipp-hipp-hurrá 25 mm-esek vagyunk, dobogunk egész kis testünkben (vagy minkben), és meg tudunk ijedni az ultrahangra, és rögtön mocorogni kezdünk. Ez mostmár baromi nagy élmény volt! Kár, hogy a következő csak január elején lesz!
Teamy! Engedélyt kaptam mindenféle testedzésre (kivéve hasprés!), remélem jövő héten szerdán el tudok menni baba-mamára, de mint mondtan évvégi hajtás........

Most rohanok!!!
Dinocs
dinocs
 
 


Teamy,
Szaffi 9,5 hónapos, abban a korban van, amikor szinte minden nap produkál valami újat.
A bátyja inkább elnéző vele Kép, segíteni nemigen tudja, mivel még ő is csak 2,5 éves; bár a hülyeségeket nagyon tudják egymástól utánozni!

Elevitet én is szedtem, de azóta már Czeizel doktortól hallottam, hogy tkp. csak terhesség ELŐTT és a terhesség első 3 hónapjában van jelentősége, utána már nincs. Én azért szedtem, mert állítólag csökkenti a rosszullétet (nálam ez nem jött be), borzasztóan hányós voltam mindkét gyerekekkel az első 12-14 hétben.

Lányok, ne hajtsátok túl magatokat!
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok Lányok!
Dinocs: e-mail ment!
Jamina, nem lehetett könnyű 14 héten keresztül émelyegni és hányni. Nekem ez eddig hál'istennek kimaradt.
Akkor Szaffi nemsokára menni fog? Milyen helyesek lesznek, amikor kézenfogva mennek ketten! Én már alig bírom kivárni ezt a kilenc hónapot, annyira kíváncsi vagyok milyen kis emberke lesz a babánk. A férjem is - bár még csak 9 hetes vagyok, de már próbálja hallgatni a hasamon át...Olyan jó élmények ezek!
A baba-mama klub minden szerdán délelőtt van? Jó lenne elmenni valamikor.
Pussz
Teamy
teamy
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre én is megnéztem a porontyokat, nagyon aranyosak! Rád hasonlítanak vagy Apára? Ha Szaffi lassan járni kezd, akkor jönnek Rád a szép napok! Még jó, hogy bátyja már kinőtt belőle.
Teamy! Válasz ment!
Voltál szerdán kismama tornán? Milyen volt?
Nálunk Apa minden este élménybeszámolót tart az elmúlt napról-------a pocimnak! Jókat mosolygok rajtuk!

sziasztok
Dinocs
dinocs
 
 


Bocs! Az első bekezdés természetesen Neked szólt Jamina!

Dinocs
dinocs
 
 


Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot mióta újra indult.
Őszintén szólva, még egy "régebbi" témához is szeretnék hozzászólni, azaz szeretném az orvosom mellé letenni a voksomat Kép Én Orgoványi doktorhoz járok régóta. Sajnos volt egy vetélésem, amikor sajna nem volt itthon, így egy másik doki csinálta a műtétet, és bent maradt egy placenta darab. Ennek sajnos következményei lettek. Orgoványi doktornak köszönhetem, hogy nem lett belőle még1 eü kaparás. Utána elég nehezen jött össze a baba, akkor is nagyon rendes és figyelmes volt, majd a terhesség alatt is, és később is. A mai napig, ha találkozunk, mindig érdeklődik hogy vagyunk sb. Szóval én biztos, hogy a következőt is Nála fogom szülni. Ennek az is oka, hogy azt mondta, ha minden rendben megy, szülhetek természetes úton. Kép De ízlések és pofnok, így az is mindenkinél változó, hogy ki melyik dokiban bízik meg, és ki a szimpatikus Kép
Én császárral szültem sajnos a kisbabám fekvése miatt. Hát nem egy sétagalopp az első pár nap, az biztos.
Jamina, mi is járunk Csolnokra úszni, lehet, hogy szoktunk is találkozni? Kép A babamama klubban csak 1* voltunk. Viszont az nlc-n már összefutottunk Kép
Teamy, szerintem mi ismerjük egymást elég régóta! Kép))))
ecsv
 


Ecsv,
szia Kép, emlékszem Rád Kép
Az uszodában biztos nem találkoztunk, mert én még nem voltam Kép
Mikor voltál a klubban? Hátha ott igen...
Jamina
jamina
 
 


Szia! Kép
A klubban szeptemberben voltam, azóta mindig közbejött valami. Remélem januárban tudunk menni! Kép
Hogy vagytok? Szaffi miket csinál már? Jöhet mélben is! ecsv@index.hu
ecsv
 


Sziasztok Lányok!
Ecsv, örülök, hogy idetaláltál! Mi újság? Hogy van Kornél? Az orvosválasztással kapcsolatban, tényleg örülhetsz, hogy teljesen biztos vagy a dolgodban és minden tekintetben megbízol az Orgoványiban. Én pénteken megyek a Magdolnához, kíváncsi vagyok, hogy most milyen lesz...
Jön velem a párom is, alig várom, hogy láthassam a picit! Eddig meg vagyok elégedve, jártam bent a kórházban is, az ottani asszisztens és a védőnéni is segítőkész volt.
Egyébként milyen a víz Csolnokon és tisztaság van? Ti a babaúszásra jártok?
Dinocs: a hétvégét pontosítani kellene! Remélem jól vagytok. Nekem pár napja elmúlt a hányingerem, úgyhogy most jobban vagyok. Bár tegnap a hirtelen jött hó miatt fel kellett gyalagolnom a Siszler úton a házunkig (majdnem "90 fokos" emelkedő) Hát a végére azért volt hányingerem. Dehát a kutyusaink éhesek voltak...Mi van Turmixszal? Nevelgetitek?
Teamy
teamy
 
 


Nahát, szeptemberben mi is voltunk Kép; jellemző módon késve érkeztünk.
Én nyertem a babás kvízt, hátha így ,,rémlek" Neked Kép
Szaffi kis gazember, nagyon aranyos természetesen Kép Mostanában próbálkozik a kapaszkodva felállással, térdig már egész jól fel tudja magát húzni.
Nagyon jól evő baba, gyakorlatilag amit berakunk a szájába, azt megeszi Kép; de közben meg nem kövér; ~8 kg és 73 cm.
Jól emlékszem, hogy márciusban szülted a kisfiad? Mesélj! Kép
(az nlc-re egyébként már egyáltalán nem járok...)

J.
jamina
 
 


Sziasztok!!!

Én még nagyon tájékozatlan vagyok, mi az az nlc???
Turmix kezd aklimatizálódni, még csak egy virágomat tépte meg, egy videokazetta tok esett áldozatául, és félő, hogy előbb-utóbb az egyik cipőt ill. papucsot nem fogjuk tudni időben kimenekíteni a szájából! Egyébként zabálni való!
Teamy! Most néztem meg, hogy kb. 5-5,5 cm környékén vannak a kicsik! Jó Neked, hogy most láthatod, én már most alig bírom, hogy fogom kibírni januárig???
Hétvégéről: Nekem sajnos bejött péntek és szombat estére is egy-egy karácsonyozás, de ha a vasárnap neked szabad? Este felé összefuthatnánk!
Sziasztok
Dinocs
dinocs
 
 


Sziasztok!

Teamy, kösz, jól vagyunk. Bár volt egy kis betegség, és azóta alig akar enni Kornél, szinte csak a cici kéne Neki. Aggódom is, mert ebben a hónapban csak 5 dekát hízott. Amúgy egy jókedvű, édes, türelmes baba Kép Tegnap voltunk vele 1-2 helyen vásárolni, és mindenhol el voltak ájulva Tőle, hogy milyen türelmes kisfiú. Kép Egyszerűen IMÁDOM! Kép Ti hogy vagytok? Remélem, hogy beválik Neked Horváth doktornő. Kép
Jamina, igen, jól emlékszel, március 16-án született Kornél. Ő is nagyon jól evett addig, amíg beteg nem lett. Mindent megevett Ő is. Bár későn kezdte, mert 7,5 hónapos koráig csak a cicit fogadta el, de azóta szépen evett. Nagyon ügyes kisbaba, 6 hónaposan kezdett mászni, és felült, és 6,5 hónaposan felállt. A bútorok mellett lépeget párat, de inkább mászik. Én hagyom, mert nem szeretek semmit erőltetni. Ha valamire már képes, úgyis csinálni fogja. Kornél addig hízott nagyon, amíg csak szopizott. 6 hónapos korában 8,95 kg és 68 cm volt, most 9,35 kg és 71 cm. Szerencsére a szopival nem volt semmiféle problémánk, jó "erős" tejem volt és olyan sok, hogy adtam is Kornél 1/2 éves koráig.
Dinocs, az nlc a nőklapja honlapja. www.nlc.hu Ott találkoztunk Jaminával 2 fórumon.

ecsv
ecsv
 


Lányok,
tud valamelyikőtök infóval szolgálni dr Mészáros Márta nevű fogorvosról?

ecsv,
hát nem semmi KornélKép; nagyon kis ügyes! Tervezitek már a kistesót? Azt hiszem, nekünk nem lesz harmadik (bár soha ne mondd, hogy soha Kép)

Szombaton én is megrohamozom Egomot a maradék ajándékok, meg sütés-főzés alapanyagok miatt...

Jamina
jamina
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: