Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!

HÁÁÁÁT, ez durva!....
Prüntyi, milyen pár hónappal ezelőtti dolog? Én még akkor nem jártam ide. Röviden elmondanád?
Tündike nagyon ararnyos kisbaba. Látom apuka is odavan érte! Kép

Azért kíváncsi lennék Milky mit mond minderre.

Velünk annyi a helyzet, hogy jövő péntekre bejelentkeztem a 12 hetes UH-ra. Remélem minden rendben lesz, már kíváncsi vagyok nagyon. Amúgy jól vagyunk, a rosszulléteim - az a kevés is , ami volt - szinte már a múlté. Csak néha, kicsit légszomjam van. Ez újdonság Kép, vajon mitől lehet?

Andi (11+2)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Kedves lányok,

Prüntyi, Tündinek ennyi rengeteg haja van? Nőtt amióta megszületett, nem? Na és nagyon hasonlít az apukájára, gondolom, odavannak egymásért... :-)

Andi, drukkolok a 12 héthez :-) a légszomj talán azért lehet, mert kezd átalakulni keringésed (kezd kialakulni a méhlepény, növekszik a vérmennyiség, ilyesmik) - és a "szokásos" teendőkre nem jut annyi friss oxigéndús vér, mint régebben. (ilyenkor, a korai terhességben szoktak a kismamák elájulni is)

Milky-Mofly ügy: nem akartam bunkó lenni, de nekem az első beírás óta úgy tűnt, Milkyway=Multivitamin=Mézescsupor és társaik. (külföldön utazgató apuka, fiatalka naiv rácsodálkozó anyuka, a rengeteg kérdés, stb,) Szó szerint idézi a doktornő mondatait, ilyet más nem csinál... (és szerintem sokszor olyan mondatokat, amik a doktornő szájába valahogy nem illenek)

Itt még egy kis hozzáfűznivalóm lenne: más fórumokról (mamanet) Moflymacit is kitiltották. (ő is szó szerint idézte most nekünk a doktornőt :-w) Ott az volt Mofly meséje, hogy Multivitamin Moflymaci gimnazista húga aki Mofly számítógépén szórakozott, de ezt valahogy már nem hitték el neki és egyszerűen letiltották azt az IP címet) Bár itt Mofly névvel fényképpel szerepel, nem tudom, hogyhogy nekünk nem adta elő a "szórakozó gimnazista húg" történetet. Szerintem ez azt táamsztja aló, hogy jól tették a mamanetesek, hogy kitiltották ezt a kavaró bárkicsodát.

Tudom, ez túl sok csavar, és legjobb, ha nem is fárasztjátok magatokat avval, hogy követitek. Nem tudom, most miért jó az neki, hogy "beárulja" saját magát, talán túl nyugis állóvíz volt ez a topik neki...

De légyszíves, ne keseredjetek azért el, mert van egypár szerencsétlen, akinek az jelenti a szórakozást, ha várandóst és egyéb szerepeket játszhat egy fórumon. Nekem tényleg rugdos egy kisfiú a hasamban, pár hét múlva kibújik és tele vagyok bizonytlansággal, úgyhogy rengeteget jelent Tündi képeket nézni meg a beszámolóitokat olvasni :-)

bocs ha hosszú voltam, pocaklakóknak és megérkezetteknek jó gyarapodást, anyukáiaknak hosszú alvásokat

puszi

Juttka
judittka
 
 


Sziasztok !
Bár már nagyon rég írtam a társalgóba, ebbe a fórumba talán még nem is írtam. De én úgy látom, hogy Milky és Mofly egy személy . Régebben a chaten Banánchips néven írkált, majd a nlc-én is összefutottam vele, mások fényképeit tette fel. Ami oldal szerepel az infója alatt, ott is vannak fent babás képek, amit sajátjainak mond ...
Ez az ember egy beteg valaki ! Figyeljetek oda, mert új és új nevekkel fog újra visszajönni .

Mindenkinek jó babázást kívánok, jó egészséget.

Sziasztok

Sysy
sysy73
 
 

 
 

Szia Judittka!

Megértem amit mondasz, és nem is csodálkozom a feltételezéseden. Én tiszta vagyok. Nemcsak szellemileg, de erkölcsileg is! Én nem hazudok, és nem is tettem soha. Én szerdán tényleg találkoztam a doktornővel, Te meg tudod kérdezni Tőle. Tedd meg. Sőt, meg is kérlek rá! Talán csak így tudtok tisztán látni. Így jó? Ha egyik szerdán lesz esetleg dolgod az Istvánban 7-15 óra között, össze is futhatunk. Én ott leszek. Az Õszi és a többi szünet kivételével minden szerdán. Ha akarod esetleg. Hm?
Amúgy a feltételezésetekre csak azt tudom írni, hogy ez most nem olyan történet, mint gondoljátok. A húgom több, mint 1 hete nincs gépközelben, ez 100%. Én meg a suli (kolesz) miatt nem jutok gépközelbe csak hétvégén. Szoval Milkyway nem erről az IP címről van, ez tuti!
Írtam Neki privát üzit. Még eddig nem jött válasz rá. De ígérem, ha válaszol, akkor megírom nektek.

Üdv: Mofly, azaz Ági
moflymaci
 
 


Sysy!

Talán rád is vonatkozik amit Judittkának írtam az előbb. Amit a Milkyway és Mofly azonosságról írtál, azt azonban visszautasítom!!!! Sőt, rosszulesik a feltételezés.
Mit gondoltok, ha én lennék Milkyway, akkor beárulnám saját magam? Hát ennyire nem lenne amatőr senki. Én ide azért jöttem fel, mert a doktornő feltett egy kérdést, amire akkor nem tudtam válaszolni, és azon vagyok, hogy jövő szerdán tudjak mondani neki többet mint most szerdán. Én ezen a fórumon tevékenykedőként azt hiszem akkor voltam utoljára, amikor kismamalapot szerkesztettem, és mindenhová feltettem a linket.
Azóta csak bele-bele olvastam a történetekbe, de idő hiányában bekapcsolódni már nem tudtam. Sajnos időm egyre kevesebb lesz, így nem is szeretnék bekapcsolódni, mert aztán meg a tanulás szorul háttérbe. Ezt azonban nem szeretném.
Nagyon kérlek benneteket, hogy ne azonosítsatok senkivel, mert soha nem lehettek biztosak benne, hogy akivel azonosítotok, az valóban én vagyok-e, és ha nem, akkor alaptalanul vádoltok meg jelen esetben engem.

Szerintem itt az lenne fontos, hogy a doktornő érdekeit tartsuk szem előtt, és ne vádaskodjunk.
Oké?

Üdv: Ági
moflymaci
 
 


Sziasztok,
rég voltam, és elhűlve olvasom a Milky-Mofly csatározást. No comment.

Prüntyi!
Engem érdekelnek a képek!!!! Gyönyörű a Tündike! És mennyi rengeteg haja van!

Andi!
Drukkolok Neked, de úgyis minden ok lesz. Majd írj, hogy mi volt.

A többieknek pedig jó oknyomozást kívánok Kép

Mancs Kép

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!

Judittka!

Még valami. Most volt időm alaposabban átolvasni amit írtál, és 1 dolgot nem értek. Azt írtad, hogy ha én nem vagyok 1 a multival, és a többiekkel, akkor miért nem jöttem elő ezen a fórumon a húgommal?
Talán azért nem, mert szégyenlem amit csinált, és nem is szeretek róla beszélni. DE! Ha visszaolvasol itt a 2005 Március 31 csütörtök - 16h 02-kor írt üzenetemre, akkor meg fogod látni, hogy lmondtam a story-t itt is, és épp eléggé fáj nekem a dolog ahhoz, hogy nem hozom fel, csak ha muszáj.

Már mindegy. Rossz volt, elmúlt. Most azonban ez az eset nem áll fenn.

Üdv:Ági
moflymaci
 
 


Andi,
Szerintem a Juttka mindent elmondott...Kép

Juttka,
Igen, most lassan 4 hetesen 4600 gramm körül járunk.Mivel mindig ruciban mérjük, ezért nem tudom pontossan.
És természetessen Apuka nagyon oda van érte! Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Ezt a kavarást... Át kellene nevezni a topikot Kép
Nem is tudok mit hozzáfűzni Kép A véleményem megvan, de ezt inkább megtartom magamnak, itt ehhez túl nagy a nyilvánosság. De van véleményem, már az elejétől kezdve... Kép

Szép napot az IGAZI kismamáknak, használjuk ki mindannyian ezt a szép időt, és nyomás kifelé a szabadba!!! Kép

Mancs Kép

Kép
mancs
 
 


Arra azért kíváncsi lennék, hogy Milky miért nem jelentkezik, és védi meg magát...

Kép
mancs
 
 


A csudába beírom mégegyszer...

Sziasztok!

Szerintem is tegyük túl magunkat a zűrös dolgokon! Bár a kamuzókról nagyon megvan a véleményem nekem is.

Mancs, oknyomozás jó. Kép, akkor már ki az a Sysy, össz-vissz 1 üzenettel? Kép Na de inkább tényleg hagyjuk.

Tudtok valami jó gyógyírt durva náthára? Sajnos nagyon belemásztam 1-2 napja. Nekem mézes, citromos kamilalteán kívül nem jutott más az eszembe.

Prüntyi, ezek szerint Tündike jól gyarapodik, visszanéztem, hogy kb 4 kg-val született. Párod otthon van még veletek?

Juttka, te mikorra vagy kiírva?

Jó babázást az illetékeseknek - akár odabent, akár idekint van!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi !

Én régebben Szilvy nickkel írtam itt, a babanet első látogatója voltam anno.
A chaten sysy-ként szoktam jelen lenni , már amikor időm engedi .
Mostanában nincs időm, leginkább csak olvasgatni szoktam.
De ha a chaten megkérdezitek, hogy ki is az a Banánchips , akkor sokat tudnak róla írni sajnos Kép

Jó babázást, sziasztok

Sysy
sysy73
 
 


Szia Andi,
Nem az Apuka dolgozik, egy-egy nappal hosszabbítjuk inkább mindíg a hétvégéket.
Meg ha tud siet haza.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi, milyen otthon egyedül a babóval? Van segítséged? Nálam pont most volt a védőnő és kérdezte, lesz-e segítségem. Nekem anyukám tud segíteni, mert húszpercnyire lakik és nem dolgozik, de nem tudom, más hogy oldja ezt meg.

Ti mióta laktok Veresegyházán? Barátaink most vettek ott épp házat (kéthónapos a kislányuk), és én nagyon elgondokodtam, hogy azért az nagyon messze van, ha valaki dolgozik (a srác pl Pasarétre jár)

Andi, ha még mindig aktuális a nátha:
- anyukám megfázás elleni teakeveréke: fodormenta, bodzavirág, hársfavirág, borsikafű, kamilla, mindegyikből egy zacskó, összekeverve. Forrón, mézzel (régen egész télen ezt ittuk)
- naponta 3*100 mg C-vitamin
- propolisz: propur csepp (pl 2*20csepp kockacukron) vagy propur tabletta (rágni vagy szopogatni kell) formájában
De remélem, már nem aktuális...

Juttka
(aki okt 28ra van kiírva - szóval 37+4)
judittka
 
 


Szia Juttka,
a telek kb 25 éve megvan és egy kétszintes házat építettek rá a szüleim, mi a tetőtérben lakunk, idén januárban költöztünk be, szóval van segítségem szerencsére. Bár azért nem szeretném ha túlzásba esne, nem hagyom, hogy akár mikor felrohangáljon...Kép.

Egyébként nincs messze...párom is félt tőle,de ha nincs dugó, akkor 1/2 óra alatt pest köepében vagyunk.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Juttka, sajnos még aktuális, most kezd átmászni a torkomra. És ezeket terhesen nyugodtam fogyaszthatom? Mert úgy hallottam, hogy a c-vitaminnal vigyázni kell. A többit meg nem ismerem. Kép

köszi, Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi!

Én az Istvános topikból szoktalak Benneteket olvasni, most lenne egy ötletem a megfázásra: nemrég nagyon fájt a torkom, nagyon bevállt a forró, sós gargalizálás, két nap alatt elmúlt. Fél liter forró vízbe egy kávéskanál só, szemet, orrot becsukni és gargalizálni. Nem túl jó, de nekem hasznos volt. Plusz a kamillás inhalálás is jó. Azonban az én favoritom: nyers hagymát rágcsálni, persze csak ha bírja a gyomrod és a baba Kép
Jobbulást kívánok!
Ilba (35+6)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Prüntyi,
fél óra tényleg nem rossz (dugóban meg végül is tőlünk is nehéz bejutni). Szülőkkel egy házban :-) - mindig úgy néztem azokra, akik ezt meg tudják csinálni, mint a marslakókra... én hülyét kapnék anyukámtól (mondjuk ő tényleg nem piskóta)

Andi,
a teákkal semmi baj. A Cvitamin-terhesség ellenjavallatot én is ismerem (hozzászokik a baba és ha később kevesebbet eszel akkor hiánytüneteket produkál) - szerintem ez csak nagy dózisnál jöhet szóba (500 meg 1000 mgos). Én is szedtem, amikor koraterhes voltam, mint Te, és meg voltam fázva. Ja, nyaralás előtt meg pont a dokinéni javasolta a Cvitamin szedést (védi a hajszálereket, repülőút előtt) - kérdeztem, nem árt-e - azt mondta, rögtön kipisiled a felesleget. Szóval ez szerintem valami újkelatű para, és inkább csak az előbb említett nagy dózisokra voantkozik.
Propur: ezt is szedtem koratehesen, amikor meg voltam fázva (cseppet is meg tablettát is) - amennyit épeeszűen szed az ember (napi 3 tabletta, vagy 3*20 csepp) az nem káros. És a tabletta nagyon jól fertőtleníti a torkot, ha esetleg rámenne a megfázás.
Jobbulást,
többieknek sziasztok

Juttka
judittka
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy kezd elmúlni a Milkyway-féle nyomozgatás Kép

Andi,
én sajna nem igazán tudok "egészséges" gyógymódokat, de látom a lányok már segítettek Kép Az én tippem is a mézes citromos tea lett volna. Bajban leszek, ha esetleg én is összeszedek vmi megfázást Kép A védőnőm azt mondta, hogy nyugodtan szedhetek napi 1 c vitamint, a fölösleget úgyis kipisilem. Majd meglátom, nem szoktam vitamint szedni soha, most az Elevit a kivétel Kép

Prüntyi,
mi is hasonló helyzetben vagyunk a lakást illetően, 2 szint, tetőtér, felül mi, alul szülők... Mi is próbáljuk minimálisra redukálni, hogy anyósomék feljárkáljanak. Jó dolog az együtt lakás, de nem szabad túlzásokba esni, mindenkinek megvan a magánszférája Kép

Sziasztok, jó éjt mindenkinek, a babáknak is Kép

Kép
mancs
 
 


mégegyszer:

nem írtam még, most találtam rá erre az oldalra. 6 hetes a terhességem, és szeretnék megbízható, kedves szülész doktornőt találni. A Szent István kórház közelében lakom, láttam, hogy bababarát... így elég kézenfekvőnek tűnik, hogy itt keressek orvost. Végigolvastam a topikot, de egyelőre nem tudtam még meg sok mindent a "névadó" doktornőről. Ha lenne valaki aki szívesen megosztaná velem a tapasztalatait, véleményét, vagy tudnátok mást ajánlani, az nagy segítség lenne, mert eléggé tanácstalan vagyok!
Előre is köszönöm.
Mindenkinek kellemes hétvégét!
Orsi
szorsom
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a 12 hetes UH-n, és minden rendben van. Kép Bár a doki (Horváth Mihály) leszúrt, hogy miért ilyen korán mentem, merthogy a 13. héten már jobban látszik minden. Utálom azt a pasit. Kép
A náthám is javulófélben - köszönöm a praktikákat!
Orsi, én még csak egyszer találkoztam a doktornővel, 7 hetesen, de nagyon kedvesnek tűnt, legközelebb a magánrendelőjébe megyek.
Szerintem nyugodtan jelentkezz be hozzá az első vizsgálatra, ez úgyis a kórházban lesz, nem kerül pénzbe, és majd meglátod, hogy neked szimpi-e, ez úgyis mindenkinek teljesen szubjektív. HA meg nem jönne be, még akkor sincs késő váltanod, és másikat keresned. Bár szerintem a kórház tuti jó választás, én az első babábat is itt szültem.

Jó babázást mindenkinek,

Andi (12+1)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Andi, ne törődj ezzel a dokival Kép Az a lényeg, hogy mindketten jól vagytok, és láttad ficánkolni a Babust (ugye így van?) Kép Kép Ennél jobb nem is lehetett volna, úgyhogy ne foglalkozz vele... Õ az a nagydarab nagy, lógós hasú szakállas orvos? Nekem szimpinek tűnik, de mindenkinek van rossz napja Kép

Lányok, most lenne egy kérésem hozzátok... mint már írtam, itthon vagyok, mivel a veszélyeztetett kategóriába tartozom. Napközben el-elfoglalom magam, de egyszerűen nem tudok uralkodni az érzéseimen, szinte minden nap agyalok vmin (nem a babával kapcsolatban) és idegesítem magam apró és kevésbé apró hülyeségeken Kép Magamban dohogok, és mindenen felhúzom magam. Tudom, hogy ez a Törpének sem jó és nekem sem, de fogalmam sincs, hogy segíthetnék magamon-magunkon. Jóga, relaxáció, ezek kicsit távol állnak tőlem, eddig még nem próbáltam... Nem tudom, hogy ez lenne-e a megoldás... Kép A teákat, bogyókat meg efféléket viszont mindenképp el akarom kerülni.
Tudtok vmit javasolni? Kép

Üdv minden mamának és babának Kép

Mancs

Kép
mancs
 
 


Szia Andi!

Köszönöm amit írtál! Azt hiszem, meg fogom keresni a doktornőt. Gondolom a kórház honlapján megtalálom majd a kórházi elérhetőségeit. Egyúttal legalább szétnézek ott is egy kicsit. Lassan ideje lesz, hogy elkezdjek barátkozni a gondolattal és talán a helyszínnel is.

Mancs: nem tudom, hogy a "veszélyeztetett kategóriában" mit szabad, és mit nem, de a jóga nem rossz ötlet, jót tenne a mozgás a közérzetednek és a lelkednek is. Ha nem vagy eltiltva a nem megerőltető mozgástól, a direkt kismamáknak szóló jógát megpróbálhatnád!
Rossz kedv és negatív gondolatok ellen ajánlanám még pl. Rejtő Jenő, vagy Kurt Vonnegut műveit, nekem be szokott jönni. Mindkettő másképpen zseniális és szórakoztató.
Különben letargia ellen bármi jól szokott működni, amivel legalább látszólag hasznossá tudom tenni magam. Bármilyen kézimunka, kreatívkodás (bütykölés, festés, gyöngyfűzés, dekopázs, üvegfestés, varrás, kötés ...) jót tesz, mert annak rögtön kézzelfogható eredményét látod és sikerélményt nyújt.

Derűsebb napokat!

Orsi
szorsom
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Babák? Pocaklakók?

Orsi: köszi a segítséget Kép Veszélyeztett kategória= vesz. terhes Kép Ha megnézed a negatív oldalas topikot, ott leírtam, hogy miért vagyok jelenleg vesz. terhes. Kép Igazából annyi a különbség, hogy nem dolgozom (bár a munkám amúgy sem kismamáknak való), sokat kell pihennem, nem szabad megerőltetnem magam, emelni stb. Sőt, ezt a héten tudtam meg az orvosomtól: termálfürdőbe, ill. forró fürdőbe sem mehetek Kép Pedig a hétvégén kiruccanunk vhova ha minden igaz, legfeljebb ezt kihagyom. Csak azt nem tudom, hogy akkor ezek szerint nem vehetek otthon egy kellemes fürdőt sem? Bár szerintem a kellemes meleg víz nem tilos, csak a forró.
A kórházzal kapcsolatban: a www.boldogszuletesert.hu oldalon találsz infókat (vagy már ajánlotta vki?), képeket, mindent, amit akarsz Kép

Régebben csináltam egypár üvegmatricát, asszem újrakezdem Kép Ez tényleg leköt Kép Meg a Babanet Kép

Van még egy érdekes infóm: azt mondta az orvos, hogy szoláriumba viszont járhatok, sőt, jót is tesz... nem tudom. Mindenhol mást hallok. Eddig sem voltam szoli-cica Kép és amikor a nyáron az egyik szalonban olvastam a falon, hogy a szoli által keltett UV sugarak DNS károsítóak, akkor azt mondtam, hogy nem megyek többet. Marad a barnítós testápoló, hogy vmi egészséges színem azért legyen Kép Ti tudtok vmit ezzel kapcsolatban mondani? Nem mintha elvonási tüneteim Kép lennének, de havi 2-3 alkalommal befeküdni a jó melegbe ebből a hűvöskés, taknyos időből... kellemes lenne Kép

Prüntyi: mi van Veletek? Hogy van a kis család? Kép És Te? Új erőre kaptál már?

Szép napot mindenkinek!

Mancs

Kép
mancs
 
 


Sziasztok,

Jól vagyunk,köszönjök! Mindjárt rakokfel képet.
Most már 5 kiló a drágám.
Kép
Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Prüntyi, hát tündéri a Tündike, a kis torzonborz Kép Nagyon aranyos! Látom, ilyen formatrevezett kádatok van. Mi még nem vettünk semmi ilyet, de nézelődünk. Ezzel kapcsolatban sem döntöttünk még. Meg vagy elégedve a káddal? Az a belső formatervezett rész kivehető? Vagy úgy van kialakítva, hogy nagyobb alkattal is belefér a babus?
Bocs a sok kérdésért, de más az ilyet olyan vkitől hallani, aki használja, és más egy eladótól, aki el akarja adni Kép

Előre is köszi Kép

Mancs

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs!

Köszönjük a bókot! Kép

Ez a kád igy van kialakítva. Ha teheted akkor olyat vegyetek, amiből kivehető, mert amíg ilyen picike a baba, hogy még nem tartja biztossan a fejét, addíg útban van a lábközi rész, nem tudod rendessen megmosdatni! Ez a formatervezett rész akkor lesz neki jó, amikor, egyedül ül benne, és tényleg tud pancsizni.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


sziatok!

Új vagyok,de úgy gondolom mindenkinek tudnia kell arról, amit velem tett, megtehetett! "dr"Boros Judit!!!!
Elhalt terhességemet -ígérete ellenére- altatás nélkül, lokális Lidocain mellett vette el, mert náthám miatt nem lehetett elaltatni. Csak az a pikáns a dologban, hogy telefonon többször beszéltem vele és jeleztem neki, hogy ez gond lehet az altatásnál, mivel én is egészségügyis vagyok. Miután 4ÓRÁT váratott a folyosón,mert nem voltam hajlandó az újszülött babákat megfertőzni, (Õ szerinte ugyanis a 3napos babák nem kapják meg az influenzát), az altatást nem vállalták és megpróbáltak némi Dolargannal elbódítani!
Este meglepetten hallotta, hogy minden fájdalomra és kiszolgáltatottságra emlékszem...
Aki valaki átélt valami hasonlót, vagy ért egy kicsit a dolgokhoz, tudja, hogy ez egy sintér, pedig a tűzbe tettem volna érte a kezemet és nála akartam szülni. Nem fogok. Lassú, döntésképtelen és érzéketlen nő és "orvos"!!
Ezen kívül bármikor mentem hozzá és fizettem a tarifáját, min.2-3 órát kellett rá várnom!!
kyky
 
 


Prüntyi,

köszi a kádról adott infót Kép Igen, én is pont az általad leírtak miatt gondoltam a kivehetős megoldásra Kép Bár nekünk amikor eljön az az idő, hogy egyedül tud pancsizni, akkor már odakinn jó idő lesz, és gondolom, akkor már lehet a fürdőszobai kádban fürdetni.
Tegnap voltam AFP-n, eredmény 2 hét múlva. Vártam vagy 2 órát mire sorrakerültem. Olyan éhes voltam, azt hittem, ott fordulok föl Kép Mert persze éhgyomorra kellett mennem. Várom egyébként, hogy a babuci megmozduljon, a 17. hétben vagyunk, itt az ideje Kép Érdekes, nem tudom, mire számítsak, és ha érzek vmit, nem tudom, hogy hogy tudni fogom-e, hogy az volt-e Kép
Mindenki mást mond Kép

Mancs

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs,

Hidd el meg fogod érezni! Én a 18. hét körül éreztem először, de ami már intenzívebb mozgás volt az a 21. héten volt érezhető. Ez valahogy anyai megérzés is, hogy igen ez a mozgás, vagy buborékolás a baba. Én kb. olyat éreztem, mintha egy nagyobb buborék végig gördül odabent, olyan fínoman, símogatóan.

Elárulok még egy titkot: éhgyomros vérvételek előt lehet inni vizet, és a szénsavmentes ásványvíz enyhít az éhségeden, amíg kell, és még a vérednek is jót tesz, mert hígabb lesz és könnyebben le tudják venni.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi!

Vizet ittam a vérvétel előtt Kép De egy idő után már ez sem segít... Míg nem volt a baba, addig simán elvoltam reggeli nélkül, de most... Éhes is vagyok, tudom, hogy kell is reggelizni, meg hozzá is szoktam. Egyébként van egy új mumusom: a szédülés Kép Az egy dolog, hogy hirtelen (de ha nem hirtelen, akkor is) felállásnál megszédülök (eddig is volt ilyen, csak nagyon ritkán), de ehhez még hozzájön az, hogy egyik pillanatról a másikra érzem, hogy elfogy az erőm, dobog a fülem, fehéredik minden... Kép Nem csinálok ebből problémát, tudom, hogy ez a terhességgel jár, csak nehogy egyszer amikor egyedül megyek vhova elessek Kép
Anyukám is azt mondta, hogy olyan lágy, simogató érzés lesz, meg vmi enyhe remegésféle Kép
Figyelek Kép

Mancs

Hová lettek a többiek? Halihóóóóóó!!!! Kép

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs!

Én ugyan nem ennél a doktornőnél fogok szülni, de mivel az Istvánban, így picit közétek valónak érzem magam, mindig olvaslak Benneteket.
A babó mozgását tényleg meg fogod érezni, bár az elején összetéveszthető még a bélmozgásokkal Kép Én a 17. héten éreztem elöszőr, a férjem a 20. héten.
Én ma voltam a laborban, senki (!) nem volt elöttem. Lehet, hogy nagy szerencsém volt? Kép
Prüntyi! Nagyon aranyos a kislányod, kész hajasbaba Kép

További jó gyarapodást a babóknak hason belül és kívül!

Ilba (37+5)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Mancs,
Én is küzdöttem vele, nekem az alacsony vérnyomásom miatt voltak ilyen gondjaim. Neked nem alacsony? Vagy ha hirtelen lemegy a vércukrod, akkor is ugyan ez a tünet...nálam mindíg van szőlőcukor a táskámban, meg innivaló! Sokat segíthet!

Szia Ilba,
Köszönjük a dícséretet! Te is lassan babázol úgy látom...Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok,

mindenkinek üdv,

gólyahír: Botondunk tegnap két hete, okt 12-én este 23:15kor megszületett 3240 grammal, 54 cmesen!
Sajnos kezdődő tüdőgyulladással született a kedves, ezért szülés után nem is lehetett velünk, rögtön őrzőbe került, majd pár órásan a Cerny mentők átvitték a SOTE IIre, az újszülött intenzívre.
Én ezért másfél napig nem láttam, de a párom rögtön másnap már bemehetett hozzá, így saját szemével győződhetett meg róla, hogy fiacskánk hamarosan jobban lett. Szerencsére a Klinikán volt hely a gyermekágyas osztályon, így a doktornő el tudta intézni, hogy átvegyenek és Boti közelében lehessek.
Az intenzívre háromóránként lehetett bemenni félórákra szoptatni reggel hattól este kilencig, ezalatt Boti szép lassan belejött a szopizásba is. Az ötödik napon engedték ki a PICről, 24 órás rooming-inbe, és végül nyolcnaposan jöhettünk haza.
Szóval kalandosan alakultak első napjaink, két kórházat is megjártunk. A szülés nagyon szép bensőséges hangulatú élmény volt, hála Boros doktornőnek és Diószegi Éva szülésznőnek (ő volt az ügyeletes). Engem egyáltalán nem, inkább csak szegény babánkat viselte meg :-(. Köszönet továbbá a doktornőnek, hogy elintézte, hogy átvegyenek a klinikára a babánkhoz, és neki és a csecsemősöknek, amiért bátorítottak, hogy fejni kezdjek, így a tejcsi beindulásával nem volt gond. A PIC-en pedig a legnagyobb köszönet Hugyecz Kati doktornőnek jár, aki személyesen ragszkodott hozzá, hogy szoptatni kezdjem Botit, még mielőtt a tenyésztések eredményei elkészültek volna.

Kyky, sajnálom, hogy ez történt veled, erre nem lehet mit mondani. Nekem is csinált már a doktornő műszeres befejezést elhalt terhesség után, el sem tudom képzelni, milyen lehetett altatás nélkül. Miért nem lehet náthásan altatni?
Annyit tudok csak mondani, hogy nekem mind a vetélésemnél, mind a szüléskor pont az és pont úgy kellett, amit drBJ "nyújtott", és szakmailag sem történt semmi kifogásolható (pl a gátmetszésem két nap után gyakorlatilag meggyógyult)

Mancs, szerintem a babamozdulást a legjobban ahhoz az érzéshez hasonlít, amikor egy pici izom remegni kezd az arcodon vagy a szemed körül - csak épp ezt a pociban érzed.

Prüntyi, Tündinek gyönyörű bogárszeme van! Még mindig fárasztóan gyakran szopizik?

Végül képek: itt látható néhány kétnapos, az intenzíven készült kép:
http://www.pdamill.com/~fable/boti/
Itt meg itthoni képek:
Kép
Kép

mindenkinek puszi
Juttka
judittka
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Juttka a kisfiadhoz! A lényeg, hogy végül minden hamar rendbejött!

Prüntyi, Tündinek tényleg hihetetlen nagy a haja! Hogy vagytok mostanság?

Mancs, vagyok ám én is, olvaslak titeket, csak az írásig nem tudok eljutni. Hol lusta vagyok, hol meg Boga nem hagy. Kép
A pocaklakó csenden elvan egyelőre. A gyomorfájásaim elmúltak, most viszont már kezdem érezni a medencém alján feszülő, nyúló izmokat, inakat. Sajnos annakidején Bogával is ettől szenvedtem a legjobban. Azért remélem most nem lesz annyira durva. Amúgy jól vagyunk. Kép

Amit Kyky írt, az egy kicsit megrémített, talán azért se írtam...

Minden pocakos vigyázzon a pocakjára, a babázók meg a Pöttömre!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Juttka,
Nagy, Nagy gratula a kisfiadhoz!
Minden jó ha vége jó!

Szia Andi,
igen, rémítő amít kyky írt, de a neten nem tudom már, hogy minek van valóság alapja, mint ahogy ezt korábban tapasztaltuk! És azért itt vagyunk már egy páran ellenpéldának is, de ami a lényeg, hogy saját tapasztalataidra alapozz minden döntést!

Tündike jól van...mire végre úgy érzem beállt valami rendszer, akkor másnap minden megborul. De amúgy nagyon jól vagyunk! Kép

Szép napot nektek!

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Igen néha alacsony a vérnyomásom, de amikor a védőnő vagy az orvos méri, akkor teljesen normális. A szőlőcukrot be fogom szerezni, amúgy is szeretem Kép

Juttka,
gratulálok! Nagyon aranyos a kisfiad! Jó, hogy sikerült elintézni, hogy vele lehess, és szoptathasd Kép

Ilba,
ha kicsit visszaolvasol az archívumban, akkor láthatod, hogy én sem a drnőnél fogok szülni, de vhogy ittragadtam. Jó a társaság Kép Kép

Sajna én sem tudom már, hogy mit gondoljak a Milkyway-féle történtek után Kép De ha igaz, amit Kyky írt, akkor nagyon sajnálom szegényt... Sajnos nekem is volt benne részem, elhalt terheség befejezése műszeres úton, csak "szerencsére" engem elaltattak. De ezt már megírtam.
Tegnap a Babaneten nézelődtem még, és az alapítványok (vagy vmi hasonlók) között gondoltam ráklikkelek a La Leche Liga oldalára. Erre többszöri alkalommal is egy "szexi fiúk és bevállalós lányok"-szerű oldal jött be. Vki belekontárkodhatott a dolgokba... Kép

Szép napot mindenkinek!

Mancs

Kép
mancs
 
 


sziasztok!!!

ez a multivitamin nálunk is szokott irogatni az nlc fórumon... viccesnek tartom, hogy ennyire nem bír magával... én tavaly óta vagyok Boros Judit "betege", és eddig egy rossz szavam sem lehet, nem igazán értem azokat az embereket, akik mások rossz hírét keltik...
én karácsonykor fogok szülni a doktornőnél, és nem hiszem, hogy paráznom kéne...
a babák képei, amiket feltettetek ide, valami zabálnivalóak... és mekkora a sérójuk!!! :-D
miciamaci
 
 


Sziasztok!

Nagy a pangás... Kép

Megvan az AFP és az UH is, minden teljesen rendben van, és már azt is tudjuk, mi lesz... Kép És már érzem, hogy mozog Kép Kép

Judittka, Prüntyi, mi van a babákkal? És Veletek?

Többiek?

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs,

Nagyon örülök, hogy minden rendben van! És ki rejlik benned?

Mi jól vagyunk, bár most pár napja nyűgösebb, de remélem nem tart sokáig.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi!

Kisfiú!!!! Annyira egyértelműen látszott az UH-n, a dokinak szinte mondani sem kellett Kép Nagyon örülünk Kép Bár végülis teljesen mindegy, a kislánynak is ugyanígy örültünk volna.

Sztem vmi hülye front vagy vmi van a levegőben, mert kb. 1 hete nem alszom rendesen, vagyis ébren alszom. Reggel meg alig bírok felkelni. Lehet, hogy Tündike is érzi már ezeket?

Jó hétvégét mindenkinek!

Mancs

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs,

Nagyon örülök, ha erre vágytatok! Igen mi is érezzük ezt a hülye időt. Most épp mesét néz Kép teljessen leköti...Kép pom-pomot raktam be neki.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Jó rég voltam.
Mancs, gratula a kisfiúhoz! Kép
Prüntyi, nálunk is mese megy, csak épp Shrek... Boga teljesen függő lett. Imádja.
Pocaklakó egyelőre jól van, hétfőn megyek vérvételre, most lesz az afp... Szorítsatok!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mancs! Gratulálok a kisfiúhoz, igazad lehetett a fronttal kapcsolatban, mert az én Benedekem is kibújt végre november 10-én, 3060 gramm, 57 cm és nagyon jó gyerek. Ma már haza is jöhettünk.
Mndenkinek frontmentes éjszakákat!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Ilba, gratulálok! Kép Ki az orvosod? Tudsz majd írni kicsit bővebben is?

Andi, azóta már túl vagy at AFP-n. Eredmény 2 hét múlva? Nyugi, minden oké lesz! Kép Szorítok Kép

Prüntyi, alvás hogy megy? És Neked? Kép

Nálam egyre nagyobb a rugdalózás odabenn, már a férjem is érzi, hogy mozog Kép Vagyis napközben simogat, esténként viszont néha rákapcsol, és akkor aztán... Kép De Ti tudjátok milyen, nem kell elemeznem Kép
Tegnap voltam kismamaruhákat nézni. Voltam a Pintácsi Viki boltjában, a Mammysticben. Mit mondjak, sokkal többet vártam. Felsőt akartam nézni, erre alig volt választék. Nadrág van dögivel, de az most nem kellett. Bő ingekből van egy csomó (8-10ezerért), de csinibb felső nuku. Ami van, az mérethiányos. Már voltam pár üzletben, (Babaház, Maternelle) Ti tudtok vmit javasolni, hogy hol érdemes vásárolni? Na nem mintha teljes ruhatárcserére hajaznék, de azért kellene pár dolog... Elég röhejes, hogy azért mert kismamaruha (felső, nadrág, akármi) jóval többe kerül, mint egy "normál" Kép

Szép napot Nektek Kép

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs!

Köszi a gratulációt, az orvosom Gajdos Edit, a szülésznő Schlenker Éva volt.
Nagyon gyorsan ment minden, éjféltől 11:30-ig 10-15 perces keményedéseim voltak, de fájdalmam még nem nagyon volt, a kórházba 7 körül mentünk be, mert ideges voltam, hogy nem érzem mozogni a babát és szerettem volna egy CTG-t, meg amúgy is inkább jobb előbb bemenni, mert dugóban innen akár 1 óra is lehet az út, aztán kiderült, hogy már 4cm-re nyitva a méhszáj.
11:30-kor elfolyt a magzatvizem, jöttek az 5, 3, 2 és 1 perces fájások, 13:50-kor meg már kezemben volt a fiam! Kép A férjem végig mellettem volt, nagyon sokat segített.

A ruhavásárlás nekem is nagyon nehezen ment, én azért vásároltam a Mammysticben is, de tuti tippem sajnos nincsen. Nyáron nekem mondjuk a hosszú bő ruháim jók voltak.

További szép babavárást Neked!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Ilba!


Ez tényleg gyors volt, még jó, hogy fájdalomhiány ellenére bementetek. A dugót ne is említsd, a múltkor mentünk UH-ra, és a máskor autóval max. 15 perces utat vagy 3/4 óra alatt tettük meg. Így is csoda, hogy sikerült beérni időben. Már minden kerülőutat és kis utcát végigjártunk, hogy kikerüljük a tumultust.

Igen, nyáron sokkal jobban lehet öltözködni a kismamáknak... Erről most lecsúsztam, de nem baj Kép

Szia, szép napot, jó hétvégét mindenkinek!

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!
Jó volt -többnyire- végig olvasni az irásaitokat. Úgy örülök, hogy rátok találtam. Elöször máshol kezdtem, de azt hiszem áttérek. 18. hétben vagyok, nagyon örülök, hogy vannak velem hasonló korú kismamák. Boros Juditot választottam orvosomnak. Bár még csak egyszer találkoztunk nekem megnyugtató volt, de elhiszem hogy nem mindenkinek jön be, nem egyformák a vágyaink.
Már túl vagyok a AFP-n december 1.-én megyek UH-ra. Nagyon izgulok, hogy ki is lakik a pocakomban. Szeretnénk kislányt, úgy érzem az lesz. Ha fiú akkor majd késöbb lesz lány.
Nagyon drágák a babáitok, méltán vagytok büszkék rájuk.
Én már éreztem mozgást odabent, de sajnos a hányás nem múlt el.Fogytam 6 kilót, most sincs túlzottan étvágyam.
Mancs! Én is sokszor vagyok nem túl jó hangulatban. Nagyon szeretek alkotni, mint druszám Orsi. Rajzolni, varni, sütni és most már alig tudom vissza tartani magam, hogy ne kezdjek már készülni a karácsonyra. Amikor "csinálok" valamit mindig nagyon jól érzem magam, akkor meg főleg ha a férjem elismerését is meg kaphatom.
Valamelyikőtök volt már a kórházban -vagy akár máshol 4D UH-n? Majd szeretnénk mi is menni 25 hét körül.
Sziasztok: Omorsi

http://babafalva.hu">http://babafalva.hu/tickers/g4.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
omo
 
 


Szia Mancs!

A szülést bővebben leírtam az István kórház topikban.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Ilba!

Megnéztem, elolvastam, köszi Kép Tök jó, hogy a szülésnél majdnem minden bejött, amit szerettél volna, vagy elképzeltél. És Benedek nagyon szép baba Kép
A szopi-probléma megoldódott már? Nekem a védőnőm azt mondta a szopival kapcsolatban, hogyha van vkinek teje, akkor onnantól kezdve az egész az agyon múlik, tehát folyamatosan szoptatni és fejni kell, mert akkor az agy kapja a jeleket, hogy kell a tej, és ezáltal termelődik folyamatosan. Éshogy nem kell állandóan méregetni a babát, hogy mekkora és mennyit szopott, mert azt ő úgyis tudja, hogy mennyi kell neki. Persze gondolom, a nyelvecskéje miatt nálatok más a helyzet.
Hogy van Benedek?

Kép
mancs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: