Új privát üzeneted érkezett!

Tud nekem valaki segíteni? Boros Judit doktornő az orvosom, de nem tudok róla semmit! Ha Ti tudtok Róla valamit, vagy esetleg Nála szültetek írjatok!!!! Írhattok E- mail-t is!
Ági
 


Szia Agi! A Peterfys topicban dec. 29. hozzaszolasokban olvastam rola, hogy csak olyan szulesnel ajalja valaki, amit egy szuleszno is le tud vezetni.
anitus
 
 


Én úgy tudom, hogy nagyon jó, ha önállóan/természetesen akarsz szülni, az a kedvence. Mindenben segít.
mvica
 
 

 
 

A Tv2-on a Szuloszoba eheti adasaban o vezette az egyik szulest, es a Kismama ujsagban is o az egyik szakerto.
nevtelen
 


Ági!

A 2002. augusztusi Kismama számban van egy képriport egy szülésről, amit ő vezetett le.
Ill. a 2002. decemberi Szüléstörténetekben is azt hiszem az első is egy vele való szülés leírása.

Másrészt keress rá a Boros névre itt a keresőn és elég sok lejön róla.
Meg a www.nlc.hu -n is a Babázzunk részlegben van egy Péterfys fórum, ott is érdemes böngészgetned.

Én még élőben nem találkoztam vele, mert még csak 1.5 hete vállalt el, de nekem van egy olyan érzésem, hogy ő az igazi. Legalábbis számomra.

Holnap találkozunk vele először, már nagyon várom!Kép

Menta++ (30.)
menta
 
 


Szia Ági! Én Boros doktornőhöz járok és eddig minden alkalommal nagyon kedves volt! Mindig nagyon óvatosan vizsgál, maximálisan vigyázva arra, hogy véletlenül se okozzon fájdalmat! Én nagyon meg vagyok vele elégedve! Szerintem jól választottál! Ha valaki tud a doktornőről, többet mint én, akkor írjon! Köszönöm! Micimackó
mézescsupor
 
 


Sziasztok !

Én amikor a harmadik babámat vártam, akkor aggódtam, mert az én nőgyógyászom nem nyugtatott meg, kételyekkel jöttem el a rendelőből.
Felhívtam a Boros doktornőt telefon ( Kismama újságban talált tel. szám alapján ) s nagyon kedvesen válaszolt, megnyugotatott, tanácsot adott .
Nekem a telefonon történt beszélgetés alkalmával nagyon szimpatikus volt, ismeretlenül is nagyon kedvesen viselkedett, addig beszélt velem, míg Ő is úgy érezte, hogy sikerült megnyugtatnia.

Bár én nem nála szültem, de nekem szimpatikus, s ha abba a kórházba lett volna, ahol én szültem, akkor biztos , hogy Őt választottam volna.

Sysy /Szilvy
szilvy73
 
 


Kedves Szilvy! Köszönöm szépen az infókat a doktornőről! Én is ezt tapasztaltam annak idején! Amúgy én hozzá járok, és Nála fogok szülni! A magánrendelőjében is olyan aranyos, mint ahogyan a telefonban hallottad! Ha érdekel valami, szívesen mesélek! Írj e-mail-t, ha akarsz esetleg beszélgetni! Amúgy nem lett végül semmi baj? Feleslegesen aggódtál? Légy jó! Micimackó
mézescsupor
 
 


Szia Micimackó !

Sajnos emilt nem tudok írni, mivel nem tudom az emil címed, de itt szívesen írok.
Végülis az aggódásom az volt, hogy a pici nem fejlődött, mindig a korához képest kicsi volt, a hetek mentek , a pici meg állt.
Az orvosom meg csak flegmán válaszolt, hogy jaj, mit akarok én nagy babát, mikor én is pici vagyok ?
De én meg nagyon féltem, hiszen megállt a pici a fejlődésben bent.
A doktornő azt tanácsolta, hogy csináltassak egy vizsgálatot, s jobb lenne, ha megszülném inkább a babát elöbb, és akkor kint tudna fejlődni rendesen. Végülis másnap magától beindult a szülés és 25oo grammal született egy pici babám . De szerencsére egészségesen.


Szilvy
szilvy73
 
 


Szia Szilvy! Köszi az üzenetedet! E-mail címem: krisztimankovics@freemail.hu! Gratulálok a babához! Azért a 2500 gram sem pici, főleg, ha nem időre született! Hány hetes voltál? Megnyugodtál már, vagy még élenkek az emléknyomok Benned? Írj, ha tudsz! Micimackó
mézescsupor
 
 


Sziasztok,

Most írt a barátnőm Emese, hogy ma csodálatos szüléssel, megszületett a kislánya és ő lesz aszülőszoba márc 10-i adásában, a Boros Judittal szült. Nézzétek meg!!!

Rita
boksay_rita
 
 


Juj, Rita! De izgi! Köszi, hogy szóltál! Kép
Menta
menta
 
 


Kedves Micimackó!

Megírnád, a doktornő magánrendelésének elérhetőségét. Jól tudom, hogy csak magánrendelése van?
Köszi: gezenguz
gezenguzerika
 
 


Kedves B. Erika!

Természetesen megírom! Azt nem tudom, hogy "csak" magánrendelése van-e, mert én eddig mindig a magánrendelőbe mentem! De szerintem kell, hogy legyen "normál" rendelése is! A magánrendelő számát sajnos nem tudom, de a doktornőt bármikor hívhatod telefonon! Száma: 0630/333-56-51! Amúgy minden kedden du. 3-tól, minden második csütörtökön de. rendel! Ha hozzá fogsz járni, nagyon jól döntesz! Tanács! Ha elfogadod! Próbálj kezdésre menni a magánrendelőbe, mert másként ott töltöd a napod további részét! Magánrendelője: Budapest VII. kerület Dob utca 43/B! Sok sikert kívánok! Üdvözlettel: Micimackó
mézescsupor
 
 


Kedves Micimackó!

Sajnos csak most jutottam gépközelbe:o) Köszi az infót, remélem hamarosan eljutok hozzá!
Üdv: gezengúz
gezenguzerika
 
 


Sziasztok!
MIcimackó!

Írnál róla kicsit bővebben? Mennyit "kell" adni Neki? Sokan járnak hozzá?

Előre is köszi, mailcímem a profilban!

Üdv: Dikó

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok,

én is szeretnék többet megtudni, hasonlóan Dikóhoz! Az emilem nekem is látszik, asszem, lécci, írjátok meg nekem is!

Köszönöm
Bubcsi
bubcsi
 
 


Kedves Dikó és Bubcsi!

A doktornőnek nincsen "tarifája"! Tehát annyit adsz, amennyit gondolsz! Ha megkérdezed, mennyit adj, biztosan megmondja, de kiírva nincs! Én nem kérdeztem meg, hanem adtam Neki egy összeget és kész! Következő alkalommal figyelktem a viselkedését és nem volt változás! Ugyanolyan tündéri volt, mint előtte! "Sokan vannak?" Igen! Nagyon sokan! Tehát tanácsom: Próbáljatok kezdésre menni, ha nem akarjátok várakozással tölteni a napotok további részét! Ha érdekel még benneteket valami, írjatok!! Üdv! Micimackó
mézescsupor
 
 


Micimackó!
És mikor van a kezdés?
Köszi!
Menta
menta
 
 


Ez engem is érdekelne, valamint az is, hogy részedről a bizonyos összeg mennyi volt:-)
Lehet, hogy ezt jobb lenne már magánban megtárgyalni? :-)
bubcsi
 
 


Szia Menta és Bubcsi!

Örülök, hogy írtok! A kezdés kedden 15 órakor van! Részemről a borítékban 10.000Ft volt! Szerintem nem sok, bár sokan azt mondják, hogy nagyon sok! Nem tudom! Eddig még nem reklamált a doktornő! Írjatok, ha valami kérdésetek van! Sok puszi: Micimackó és Pocaklakó
mézescsupor
 
 


Na várjunk csak, a kérdés az, hogy miért adtad a 10e forintot! Szülésért vagy csak sima vizsgálatért?
bubcsi
 
 


Bubcsi!

Sima vizsgálatért! 10.000/vizsgálat! Nem kell Neked is annyit adni!! Légy jó! Jó éjszakát! Puszi: Micimackó és Pocaklakó
mézescsupor
 
 


Szia Mézescsupor!

Nem csodálom, ha nem reklamált! Kép
És a szülésért is adni fogsz? Mivel ez nem a doktornő fix tarifája elmondanád, mennyit szánsz rá?
Nekem soknak tűnik a vizsgálatért ez az összeg. Vannak nála kisebb pénzű anyukák is?

Köszi: Dikó

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok!

Hát, én ugyan anyuka nem vagyok, de ennyit biztos nem tudok adni:-( A magánrendelőjében sincs kiírva tarifa? Mert a régi nőgyogyómnak az SZTK-ban alkalmanként 1-2ezer forintot csúsztattam, a magánrendelőjében pedig sosem jártam.
Nem tudja valaki, hogy jövő hét csütörtökön második csütörtök lesz, azaz rendel a doktornő?
bubcsi
 
 


Szia Mézescsupor!

A vizsgálat UH vizsgálatot is jelent? Hüvelyire és hasira is van lehetőség? Milyen felszereltségű a rendelő? Első alkalommal milyen papírokat kell magammal vinni (esetleg régi nőgy. kikönyvet, ... stb)? Talán ez a többieknek is hasznos info lehet...
Üdvök: gézengúz
gezenguzerika
 
 


Szia Gézengúz!

Nem! Nincs UH a rendelőjében! UH-ra a kórházba kell menni! Hüvelyire és hasira is van lehetőség, de általában a 12. hétig hüvelyit csinálnak és a 18. heti genetikai UH már hasi!! "Papírok"? Én öszintén szólva első alkalommal semmit nem vittam magammal, csak a személyi igazolványomat, a TB kártyámat, a páromat és magamat! Azóta már voltam 1-szer és akkor vittem a kiskönyvemet és az UH képet! Kész! Mást nem! Ha van még kérdéesd, szívesen válaszolok!! Üdv: Micimackó és Pocilakó
mézescsupor
 
 


Szia Mézescsupor!

Még lenne 1 kérdésem! Be kell előre jelentkezni telefonon vagy "csak úgy" oda lehet menni?

Köszi: Gezengúz
gezenguzerika
 
 


Kedves Gézengúz!

Nem tudom, hogy lehet-e csak úgy "beállítani" hozzá! Én legalábbis eddig még mindig bejelentkeztem! Akkor is, be szoktam jelentkezni, amikor nem először megyek! Szerintem azért hívd fel, hogy tudjon Rólad! De lehet, hogy mehetsz análkül is! Üdv: Micimackó és Pocaklakó
mézescsupor
 
 


Sziasztok!

A tarifákról annyit, hogy egy vizsgálatért általában 5-6.e. Ft-ot kérnek a dokik a magánrendelőben. Ez a B.Juditra is vonatkozik.
De aki többet ad, annak miért reklamálna. Csak örül neki. A szülésért pedig 50.e. Ft körül szoktak kérni.
De a Juditot nyugodtan meg lehet kérdezni. Teljesen normális ebben az ügyben.
staff
 
 


Szia Ivett!

Te orvos vagy? Ismered Boros doktornőt? Írj róla részletesen nekem légyszi! Köszönöm! Micimackó és Pocaklakó
mézescsupor
 
 


Sziasztok!
Szia Rita!

A barátnőd, Emese szülése tényleg nagyon-nagyon szép volt!!!
Tisztára meghatódtam, igaz még én is hatása alatt vagyok a saját szülésemnek. Tetszett az is ahogy ez a doktornő a dolgokhoz állt.
Azért látszott, hogy a barátnődnek nem ez az első szülése, tudta, hogy mit akar. Én bezzeg csak beestem, aztán vártam, hogy történjen, aminek történnie kell. Igaz, az olyan kórház is volt, ahol nem sok tere van a kismamák kezdeményezőkészségének, de még ezzel együtt is nagyon pozitív élményként maradt meg bennem a szülés.
Szóval gratulálok Emesének, ha valami, akkor ez a szülés olyan élmény lehetett, amiből nem sok van egy ember életében!

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Mézescsupor! Én nem vagyok orvos, de a családomban és a baráti körben vannak páran. Innen tudom a tarifákat. A Boros doktornőről én inkább nem irnék semmit, mert személyesen nem ismerem, és hallottam pro és kontra véleményeket is, amit magam részéről meghallgattam, de én erre mindig azt mondom, hogy hiszem, ha látom.
Szóval én nem nála szültem a Péterfyben, őt nem ismerem személyesen. Csak annyit tudok mondani, hogy a saját és barátnőim tapasztalatai alapján, akik szintén itt szültek, itt van az orvosuk, a Péterfyben nagyon jó gárda van, mint orvosk, szülésznők és nővérek tekintetében. És mindent meg lehet velük nyiltan beszélni...
Üdv. Ivett
staff
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó, hogy itt többet írnak a Boross doki néniról, mint más oldalakon. Nekem is nagyon szimpi és gondolkozom rajta hogy hozzá járjak-e. Csak én azt gondoltam, és ti is írjátok, hogy nagyon sokan vannak nála, egyáltalán elvállal? Amúgy az a 10eFt nekem is sok egy vizsgálatért, vajon ha csak 3-5eFt-ot adok neki nagyon berág? Végül is ha nincs tarifája tök mindegy nem? Ha nem mondja....miért adnák tübbet?
Mi a párommal tervezzük a babát juniustól. De én már most szeretnék orvost találni aki elvállalna.
Meg tanácsot is szeretnék kérni. Halottam hogy 3 hónappal előtte hogy jobban összejöjjön a gyerek el lehet kezdeni szedni az Elevitet vagy a kismama multivitamint. Ti ehez mit szoltok? Várom válaszotokat: goofykati@freemail.hu
goofy
 
 


Kedves Lelkesné Perémi Katalin!

Én Boros Doktornőhöz járok! Nem igazán értelek, és igazán senkit itt! Én vagyok az, aki 10.000 FT-ot adott és ad a doktornőnek! De ezt azért mondtam el, mert itt valaki kérdezte. Viszont azt nem mondtam, hogy Nektek is ennyit kell adnotok! Sőt, azt hiszem írtam is valakinek, hogy Nektek nem muszáj annyit adni!! Mondom, nincs tarifája! Tehát nem fog berágni, ha 3-5 ezret adsz Neki. Szerintem keresd fel és fogadd fel. Láttad a Szülőszobát szerdán? Benne volt a doktornő! Velem mindig nagyon aranyos és mindig megkérdezi, hogy nekem hogy lenne jobb, kényelmesebb vagy egyáltalán hogyan képzelem el! Tetszik, hogy mindent megért és nagyon megnyugtat, hogy mindenre felel amit kérdezek. Mikor először voltam Nála, azt hiszem sosem fogom elfelejteni, úgy kezdtem egy kérdést, hogy "Lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni" Erre a doktornő rögtön megnyugtatott, hogy olyan nincs! Megkérdeztem, hogy ezt hogy érti, erre Ő: "Egy kismama, főleg egy ilyen "fiatal" kismama soha nem kérdez hülyeséget!" "Illetve ami egy kismamában felmerül, az nem lehet hülyeség!" Ha bármi kérdésed van, írj, és szívesen válaszolok! ui: Ha a Doktornőt választod, jól választasz! Üdv: Micimackó és Pocaklakó
mézescsupor
 
 


Szia Katalin!

Én úgy tudom, hogy a terhesvitaminoktól nem jön össze előbb a baba, viszont az biztos, hogy jó, ha előbb elkezded szedni, mert sokat csökken a fejlődési rendellenességek kockázata, meg a vitamin és egyéb anyaghiányok is megelőzhetők. Igaz, én Elevit mellett is vérszegény (vashiányos) lettem a terhesség végére. Állítólag a terhesség elején előforduló rosszullétet is csökkenti, de én ezt a hatását nem tapasztaltamKép.

Bóbita
bobita
 
 


Kedves Mézescsupor és Bóbita!

Rendesek vagytok, hogy vissza írtatok. Köszönöm szépen a tanácsokat is. Most már holnap fel is hívom a dr.-nőt, bejelentkezek hozzá, és majd mesélek mi volt.
Még az lenne a kérdésem Mézescsupor, hogy mit jelent az hogy választott orvos, ezt külön kell kérni az orvostól hogy ő legyen az? mert azért, mert volt egy barétnőm aki folyamatosan egy dokihoz jért, gondolta ő a vélasztott orvosa, amikor bekerült akórházba megkérdezték tőle van-e választott orvosa és ő mondta a dokijának a nevét, miután közölték vele hogy az nem azt jelenti, hogy az a választott orvosod akihez eddig jártál. Na ehhez mit szóltok?
goofy
 
 


Sziasztok!

Ezer év után itt vagyok, jelentem, tegnap voltam a doktornőnél. Tényleg nagyon aranyos ő is, az asszisztense is, nagyon alapos, nagyon figyelmes, türelmes és nagyon megnyugtató a személyisége. Úgy néz ki, hogy egy sok éve tartó problémámra egyből megtalálta a választ és korántsem olyan súlyos a gond, mint ahogy azt egyes orvosok beállították. És ennek úgy, de úgy örültem:-) Egyébként ha végeztél, vagy az asszisztens vagy a doktornő megmondja, mivel tartozol, nekem még kérdeznem sem kellett, már mondta, hogy ezért mennyit kér, és hogy a következő (előre megbeszélt) vizsgálatokért mennyit fog kérni, hogy ne érjen váratlanul. Magánban megírom mindenkinek szívesen! Ja, és arra készüljetek, hogy állati nagy csúszás van, két órát ültem a rendelőben, mert volt, aki több, mint egy órát volt bentKép
bubcsi
 
 


Sziasztok!
Én most vagyok itt először, és miután elolvastam az összes véleményt, úgy érzem el kell mondanom a saját tapasztalatomat: én is elmentem a Boros doktornőhöz, mert tanuja voltam, hogy milyen kedves, figyelmes, és gondoskodó volt egy sorstársammal, akivel együtt feküdtünk a Péteffyben vetélés miatt. Azt is elmondta ez az anyuka, hogy az első gyermekét is nála szülte és nagyon jó élmény volt, szülés után pedig leültek beszélgetni a szülés közben áléltekről, hogy nehogy a rossz élmények miatt ne vállaljon második gyereket. Tarifája nincs, nem kér semmit, csak esetleg, ha magadtól adsz. Ez számomra nagyon pozitív volt és ezért nagy várakozásokkal mentem el hozzá a fogamzási és egyéb problémaimmal, és vittem másik két barátnőmet is, akik már állapotosak voltak. Az első alkalommal, nekem is, sőt mindhármónknak nagyon pozitív volt a benyomásunk, bár tényleg rengeteget kellett várni az előre bejelentkezett időponthoz képest, és a meglepetés akkor ért, amikor a vizsgálat végén a doktornő közölte, hogy ha nincs más kérdésem, akkor az asszisztensnőnél fizessek x ezer forintot. Végül is készültem rá, gondoltam, hogy egy magánrendelőben nem létezik, hogy nem kell fizetni. Nem is ezzel volt a legfőbb bajom, hanem azzal, hogy valahányszor mentem hozzá, minden alkalommal újra el kellett mondanom magamról - és azáltal újra átélnem - az egész fájdalmas "élettöténetemet", annak ellenére, hogy volt saját névre szóló kartonom, amire az asszisztensnő folyamatosan jegyzetelt, és teljesen az volt az érzésem, mintha minden alkalommal szinte először lettem volna ott, mert a doktornő nem igazán emlékezett rám, pedig nem voltam egy egyszerű eset. Számomra ez nagyon roszz érzést volt, mert pont azt a figyelmet nem kaptam meg, amire a legnagyobb szükségem lett volna, és amiről a doktornő egyébként annyira híres volt. Először azt hittem, nekem vannak túl nagy igényeim. Aztán beszégettem barátnőimmel, és sajnos nekik is ez ugyanez volt az érzésük, élményük, így aztán hármónkból csak egy anyuka maradt nála, aki meg tudott ezzel bírkózni. Ennek ellenére irigykedve, nagy várakozással és ugyanakkor sajgó szívvel néztem végig a Szülőszoba adását, amiben a doktornő "vezette" le a szülést, mert valóban minden kismama ilyen szabad és harmónikus szülésre vágyik, csak azt nem értem, hogy én mit "rontottam" el?!
kristofkt
 
 


Kati!

Úgy veszem észre, hogy egyedül állok azzal, hogy engem nem zavart annak idején, hogy a doki nem emlékezett rám a terhesgondozásokon. Nagyon sokan panaszkodnak erre, sőt a legtöbbeknek ez arra is ok, hogy otthagyják a dokijukat. Pedig eléggé logikus, havonta egyszer jártam ott, neki pedig, ha naponta csak három órát rendel, az kb. havi 360 ember, rengeteg, nem csoda, ha előbb-utóbb betelik az agyuk és már nem tudják megjegyezni az újabb és újabb arcokat. Nekem sokkal kevesebb ügyfelem volt, mikor dolgoztam, mégis edzenem kellett magamat arra, hogy senkit ne sértsek meg azzal, hogy nem emlékszem rá.
Szerintem az, hogy egy doki emlékszik rád vagy nem, az az ő emberségességéről, figyelmességéről semmit nem mond, legfeljebb a páciensei számáról.

Persze lehet, hogy ezzel a véleményemmel eléggé egyedül vagyok.

Bóbita
bobita
 
 


Kedves Kristóf Katalin!

Én a doktornőhöz járok! Holnap leszek 19 hetes. Április 6-án megyek hozzá. Majd én is megfigyelem. De ezeket a dolgokat, amiket leírtál, én eddig nem tapasztaltam. De lehet, hogy nem figyeltem eléggé. Nekem eddig mindig nagyon szép élmény volt a Vele való "találkozás". Rám eddig még mindig emlékezett. Sőt, legutóbb a párom vizsgázott amikor vizsgálatra mentem, és megkérdezte, hogy hol hagytam a páromat. Mondtam, hogy fél óra múlva vizsgázik. Erre a doktornő azt mondta: "Akkor majd gondolok a kedves kispapára!" Múlt pénteken megérkezett az AFP eredményem és felhívtam a doktornőt. Megmondtam ki vagyok és szerintem emlékezett rám. Majd 6-án megfigyelem. szerintem nem rontottál el semmit. Azt se felejtsd el, hogy a doktornő évente több ezer beteget lát el. Az Ő buksija sem káptalan. Nem várhatod el Tőle, hogy minden betegének összes baját, fejben tartsa. Tudom, most az jár a fejedben, hogy de legalább a Tiédet észben tarthatta volna. De más is ezt mondja. Amúgy tőlem még soha nem kért pénzt nyíltan. Én mindig odaadom Neki egy borítékban a "fizetését" és kész! Még eddig nem reklamált. Remélem nem is fog. Kép Ha valakinek kérdése van, vagy esetleg véleménye, bátran írjon! Sziasztok! Üdv Mindenkinek: Micimackó és Pocaklakó
mézescsupor
 
 


Kati!

Nem tudom, jól értettem-e az írásodból, de úgy tűnt, mintha arra számítottál volna, hogy lehet, hogy a magánrendelőjében nem kell fizetni.
A magánrendelőt a dokinő a saját pénzéből tartja fenn, nem várhatod el, hogy mint jótékonysági intézmény működjön, és még ő fizessen azért, hogy kezelhet. Főleg nem egy nőgyógyásztólKép.

Bóbita
bobita
 
 


Kedves Kismamatársaim!
Mindenek előtt köszönöm a válaszaitokat. Lehet, hogy túl kemény volt amiket írtam, de...!
A doktornő előtt-után már néhány dokival volt kapcsolatom, és pont ezért lepett meg, amit átéltem, mert ezt még senkinél nem tapasztaltam. Pl.A fogorvosomhoz olyan sokan járnak, hogy csak egy hónapra előre tud időpontot adni. Ugyanakkor sajnos nem tudok minden hónapban menni, mert egy rinyálós alak vagyok és inkább halogatom, míg nem sürgős, épp ezért nagyon meglepődtem, amikor majd egy év kihagyás után visszamentem hozzá, és még arra is emlékezett, hogy legutóbb, az akkor még pocakomban lévő kisfiamnak valamilyen különleges lány vagy fiú nevet akartunk adni, és hogy a család ellenezte, és Ő kérdezett rá, hogy mi lett az ügy vége. Emlékezett a férjemre, akit még csak hallomásból ismert stb. stb, és ez a maximális figyelem mások tapasztalata is. Lehet, hogy egy különleges Ember?! Nem lehet, biztos, hogy az!! Egy másik nőgyógyásznál valami hasonlót tapasztaltam, amikor második alkalommal voltam nála fogamzási problémáimmal - pont mielőtt a doktornőhöz mentem. Ő nem volt ennyire személyes és közvetlen, de látszott rajta, - legalábbis ez volt az érzésem,- hogy a kartonomat, amit a kezében tartott, nem most olvasta először, hanem valószínűleg mielőtt elkezdte a rendelést, felkészült az aznapi betegek fogadására, és nem kellet mindent újra elregélnem neki. Én pedig, mint tanár, úgy gondolom, kb. osztályonként 30-32 tanulóval biztos van dolgom, 5 osztályban tanítok, és nagyon törekszem, hogy egyetlen tanuló arca sem legyen ismeretlen a számomra, már az első óra után sem, pedig jó idő eltelik, mire mindegyikükkel személyesen kapcsolatba kerülök. Ugyanez a szitu a magántanítványokkal, akiket sokszor havonta látok csak. De nem ez a lényeg, mert különbözőek vagyunk, különböző memóriai adottságokkal, és tényleg nem várhatom el tőle, nem is vártam!!!!!!!!, hogy a fejében tartson. Én (és a barátnőim) csak azt szerettem/tük volna, ha nem kell minden alkalommal elmondanom a lelkemnek fájó előtörténetemet, elég lett volna csak legelőször, és utána a kartonom alapján -hiszen ezért van - nagyjából onnan folytassuk, ahol az előző rendeléskor elváltunk. Lehet, hogy nagy kérés?! Én nem érzem annak. Emellett nagyon tetszett rögtön az első alkalomtól kezdve, hogy nem az asztal túlsó végén ült, hanem velem szemben, bizalmas közelségben, és kedves volt, óvatosan vizsgált. Csak...
Más: Lehet, hogy félreérthető volt, egyáltalán nem vártam, hogy egy magánrendelőben nem kell fizetni, sőt számomra ez nagyon is hihetetlen volt, ezért is készültem rá, és eleve egy megfelelő összeggel, és címletekkel mentem oda.
Ezt sajnos kénytelen voltam megtanulni, elfogadni, és próbálom megemészteni, hogy azért kerültem életveszélybe és végül vesztettem el az egyik petevezetőmet, mert úgy gondoltam, hogy mivel még nem tudtam orvost választani, a terhességem megállapításához elegendő a kerületi szakorvosi rendelőbe menni, hiszen ott is orvosok dolgoznak. De mivel a tisztelt SZTK-s nőgyógyász doktorúr nem kapott a végén borítékot, nem vizsgált ki alaposan és hazaküldött egy méhenkívüli terhességgel. Szóval nem jótékonyságot várok egy orvostól, hanem a kiszolgáltatottságomat ellensúlyozó maximális szakértelmet, ugyanúgy, mint saját magamtól, amikor a gyerekkel foglalkozom. És úgy gondolom, hogy ezt akkor is köteles megtenni, ha nem maszek alapon keresem meg, hanem államilag biztosított jogosultságomban. Ha pedig magánrendelőbe megyek, és külön fizetek, akkor még inkább. Egyébként nem a vizsgálatokért elkért összeg volt az ami nagyon meglepett, hanem az, hogy 3. -és legutolsó - alkalommal, annak ellenére, hogy telefonon megbeszéltük a doktornővel, hogy beugrom hozzá és miért megyek, épp csak egy receptért mentem, időpontot sem kellet kérnem ehhez, de fizetnem kellett 1000,- Ft-ot. Azért, hogy kiválthassam a gyógyszert?! Lehet, hogy máshol is van ilyen, de én még csak itt találkoztam először ezzel.
Bocs, hogy ilyen hosszan válaszoltam, és azért is bocs, hogy több negatívumot kellett írnom, mint pozítívat. Én lettem, lennék a legboldogabb, hogy ha nem így lett volna, és nagyon irigylem azokat, akik nem ezt élték át, hanem a sok jót. Lehet, hogy egyszerűen én fogtam ki a doktornő "rossz" napjait.
kristofkt
 
 


És még annyit, hogy mivel különbözőek vagyunk, van akivel összecseng a lelkünk, a személyiségünk, van akivel nem, ezért én szívből kívánom mindenkinek, hogy találja meg a doktornőben azt a félelmeket elűző, biztonságot, harmóniát, békét nyújtó orvost, akit én is kerestem benne.
kristofkt
 
 


Szia Kati!

Becsszóra nem kekeckedni akarok, de az az embermennyiség amit én feltételeztem a dokiknak, az az iskola-hasonlatban 4-5 db átlagos méretű gimnázium TELJES tanulóállományának felel meg. Azért azt már átlagon felüli memóriával sem egyszerű megjegyezni...

Nem tudom, hogy állsz a babaprojekttel (ha egyáltalán ilyen tervetek van, nem derült ki egyértelműen), de én nagyon drukkolok, hogy minden rendben menjen, és ha eddig nem történt meg, akkor találj egy olyan dokit, akivel megtaláljátok a közös hangot! Kép

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita! Köszi a válaszodat!
Lehet, hogy igazad van!!!! Én most elég nehéz helyzetben vagyok, mert 16. hetet kezdtük el most a kis csemeténkkel, és eddig még nem találtam meg azt az orvost, aki igazán megfelelne azoknak a leírásoknak, amit mások mondanak a jó orvosról. Valahogy nem találom meg velük azt a bizonyos közös hangot, ahogy Te is írod. Pedig nekem csak két dolog fontos: 1. az első gyermekemet császárral szültem, nem engedték, hogy természetes úton szüljek, mert az orvosom kis fiatal doki volt, és az összes feljebb való megvétózta, amit mondott, pedig utólag kiderült, hogy neki volt igaza. Én pedig nem harcoltam érte. Ezért most szeretném megpróbálni normálisan megszülni a babánkat. Nem szeretnék mást, csak EGY ESÉLYT! 2. Ha pedig már mindenképpen császár, akkor az új Misgav Ladach módszerrel, ami sokkal kíméletesebb, stb. Több kismamától hallottam, akiknek már mindkettőben volt részük, hogy összehasonlíthatatlanul kevésbé fáj a seb, hamarabb gyógyul, stb. Akihez eddig jártam, nagyon rendes volt, és az első alkalommal mindkét kérésemre igen mondott, de most a múlt héten azt mondta, hogy szerinte ne is álmodjak normál szülésről, és hogy az új módszert ők nem akarják alkalmazni, mert a régi jobb. Teljesen csalódott vagyok! Becsapva érzem magamat. Hiába járok a magánrendelőjébe és fizetek egy csomót, még sem azt kapom, amit szeretnék. Olyan nagy kérések ezek????? Ráadásul és nagyon nehezen döntök, bármiben. Nekem egy alkalom nem elég egy ember, egy orvos megismeréséhez, főleg, ha még félre is vezet! Nem tudom, mit csináljak, mert mint mindenki, a legjobbat akarom a kisbabánknak.
kristofkt
 
 


Szia Kati! Sztem NE ADD FEL!!! Mindenképp el kellene menned még máshová, mert sok helyen olvastam, hogy függetlenül attól, hogy az első szülés császárral történt, lehetséges a második babát hüvelyi úton a világra hozni. Kár lenne, ha ok nélkül megfosztanának ettől az élménytől!!!
dtulcsi
 
 


Kati!

Nem tudom, van-e Misgav-Ladach topik, én nem találtam, de lehet, hogy sokat megtudnál, ha indítanál egyet, biztos rengeteg új dolog kiderülne, és szerintem sokakat érdekelne a téma. Szerintem ez a legkönnyebb mód megtudni, hogy hol és melyik doki csinál ilyet, milyen kockázatai vannak császár után, meg hogy kinek mi a tapasztalata vele. Ugyanerre szerintem a Babanet/Rendelő-ben is rákérdezhetsz, ott dokik válaszolnak.
Olyan topic viszont tutira van itt valahol, hogy természetes szülés császár után.

Úgy képzelem, hogy egy műtéti módszert csak az tud alkalmazni, akit valahol megtanítottak rá, úgyhogy szerintem nem úgy van, hogy a Misgav-Ladachot minden doki tudja, csak van, amelyik nem hajlandó, hanem keresni kell olyan dokit, aki ki van képezve.

Még tudnék írni, de nem akarok még off-abb lenniKép.

Bóbita
bobita
 
 


Szia Márti!
Köszi a biztatást, nem adom fel!!!!!! Elhatároztam, hogy nem engedek ebből a két szempontból. Illetve kénytelen vagyok a kisbabám érdekében bízni abban, hogy az orvosok tudják a dolgukat, és ha tényleg veszélyezteti az egészségét, vagy az enyémet a normál szülés, akkor fejet hajtok a császárnak, de az új módszerhez ragaszkodom!!!!!!!! Nincs veszteni valóm, legfeljebb ugyanúgy fáj, mint a régi, de ha ki sem próbálom, akkor sosem tudom meg.

Szia Bóbita!
Köszi a tanácsot, sajnos nem értek hozzá, hogy hogyan kell topikot csinálni, de majd utána nézek.
Több helyre és fórumra írtam már, több kismamának is, és orvosnak is, akik érintettek ebben a császár-módszer témában, de nem kaptam még választ, pedig már egy hete is van. Lehet, hogy valamit rosszul csináltam?! Majd még megpróbálom még egyszer. Közben mindenfelé érdeklődöm az ismeretségi körömben is, és persze mindenki a saját orvosát dícséri a legjobban,- és ez így is van rendjén,- csakhogy eddig minden orvos, akihez mentem valakinek a jól bevált orvosa volt, úgy hogy nem tudom mi a titka a jó orvos választásnak.
Egyébként mit jelent, hogy nem akarsz "off-abb" lenni?
kristofkt
 
 


Kati!

Nem írsz ide, vagy a profilodba esetleg egy email-címet? Arra tudnék írni neked.

Bóbita
bobita
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: