Új privát üzeneted érkezett!

Anitus!

Lehet, hogy véletlen. Mert ugye miért ne lehetne? Véletlenül hal meg a kismama, véletlenül kell kivenni a méhét a másik anyukának. Véletlen az ügyeleti időre való berendelése, véletlen a rengeteg anyuka bejelentkezése, hogy de vizsgálat, du szülés. Véletlen, hogy fájás nélkül 8 órán belülre ígéri a szülést.
És persze nem látod át a lényeget: ügyeleti idő alatt akarja a legtöbb szülést levezetni. Mindegy, hogy de. ügyel vagy magánrendelést folytat, a lényeg, hogy ha du ügyletes, akkor nosza.

Éva! BRFK életvédelmi osztály! Minél többen mondjuk el a rendőrségen tapasztalatainkat, annál nagyobb eséllyel vonják felelősségre.

Vanda
Névtelen
 


Kedves Vanda! Koszi hogy segitettel felnyitni a szememet, egyedul ezt a bonyolult kovetkeztetest nem tudtam volna meghozni, most mar latom a lenyeget. Azonban ha megengeded megse mennek a BRFK ra.
anitus
 
 


vanda!

te minden forumon, minden hozzászólásnál a BRFK-t erőlteted? pl. nlc. ki vagy te? fizetnek ezért neked?? te vagy a koncepciós per korona tanuja?
..és ki virág elvtárs? (ha vki nem venné a lapot, nem a forum virágjáról van szó Kép
Névtelen
 

 
 

Szerintem is az a baj, hogy maga az egészségügy van a béka s...e alatt.

Lánykoromban én is az Sztk-ba jártam, minden alkalommal órákat vártam, és mindig ahhoz mentem, aki épp benn volt. Senki nem vett emberszámba. Megalázó volt az egész.

Aztán egy ismerősöm ajánlására elmentem egy magándokihoz, akkor nekem a sok bunkó pasas után fontos volt, hogy női nőgyógyászhoz menjek. Később vele tényleg nagyon jó viszonyba kerültünk, de mikor terhes lettem, azonnal megmondta, hogy a szülés 50 ezer. Otthagytam. Persze nem elsősorban ezért, hanem mert kiderült, hogy baj van a szememmel, és a szemészorvos azt mondta, hogy semmit ne kockáztassak, legyen császár. A dokim meg, úgy éreztem, elbagatellizálja ezt a kérdést. "Ugyan már..."
Akkor szült éppen egy barátnőm HSZ-nál, és benn voltunk nála a kórházban látogatóban. Így kerültem HSz-hoz, 20 hetes terhesen. Nekem sem volt fogalmam arról, hogy ő akkor már "sztárdoki" volt. Mivel programozott császárom volt, nem is lehettem volna kitéve azoknak a dolgoknak, amiket most róla - és több más orvosról is - állítanak. Én nagyon elégedett voltam mindennel, a körülményekkel, a hangnemmel, azzal, hogy mindig időt nem kímélve foglalkozott velem, válaszolt a kérdéseimre. A szülésért pénzt nem kért, persze mi adtunk, de ez tényleg "hála" - pénz volt. A terhesgondozásra a magánrendelőjébe jártam. Ott viszont joga van egy orvosnak annyit kérni, amennyit ő jónak lát.
Ahogy elnézem a fórumokat, egyáltalán nem volt "kiugró" összeg, amit mi az egész terhesség-szülés kapcsán kifizettünk.

Kép
Kép
iancsa
 
 


hováth éva,
én nem gondolnám, hogy 5 mamának VÉLETLENÜL indul meg a szülése uazon a napon,a mikor reggel megvizsgálták. És mit is mondott a szülésznő??? Hm? a H.Sz. mindig így szokta csinálni ezen a napon, reggel magánrendelés, este meg jönnek szülni a betegei

Véletlen. Röhögőgörcsöt kapok...
Virág
 


Éva: ha a hüvelyi vizsgálat megindítaná a szülést, akkor a fenyegető koraszüléssel kórházba kerülőket meg sem lenne szabad vizsgálni. Tudom mert két ilyen babám van, olyankor a doktorok úgy vizsgálnak mint a selyem. És maga a vizsgálat nem indítja meg a szülést.
csicser
Névtelen
 


mi sem a vizsgálatra gondoltunk. Hanem egy közben észrevétlenül felhelyezett tablettácskára...
Virág
 


Mi van Virág, osztod az észt? A sminkmesteri tanfolyam mellett a nőgyógyászati kurzusra is áthallgattál?
fűfabokor
 


Kép Már vártam, hogy valami ilyen kérdés fölmerüljön...
Névtelen
 


Kép Már vártam, hogy valami ilyen kérdés fölmerüljön...
Névtelen
 


Nem olvastam az előző levelekben, hogy Vandának milyen gondjai voltak a szülésnél, azt viszont gondolom, hogy nőgyógyászok v. rokonaik beleolvasnak ebbe a topikba, és biztos bele is írnak, esetleg névtelenül. Nyilván nem szeretnék, ha a kárvallottak a rendőrségre mennének. Akinek bizonyítéka van, ne hagyja magát befolyásolni tőlük.

Ha nem történt volna a H-s botrány, 5 év múlva lehet, hogy 500000-be került volna egy szülés, a tiltott tabletta-felhelyezők pedig folytathatták volna üzelmeiket, és ki tudja miféle károsodásokat szenvedtek volna kismamák és gyermekeik.
kati1
 


Kedves Fűfabokor!
Megkérlek, hogy a témához szól hozzá. Ha ezzel kapcsolatban nincs mondanivalód, akkor indíts egy kedvedre való topicot.
üdv. Anonius
Névtelen
 


Sziasztok!
Én még csak 10 hetes terhes vagyok és még idejében sikerült orvost cserélnem,mert egy kedves ismerösöm megtudta ,hogy a H.dr-hoz járok és finoman közölte,hogy nézzek másik orvos után,mert a H.-nél veszélyes szülni.Mellesleg az illetö hölgy aki tájékoztatott a MÁV korházban a szülészeten növérke.Átmentem a dr.Petöhöz rola sok jot hallottam.Mellesleg megkérdezném,hogy valaki látta a rákszüréspapirt amit a H.-nél csináltak????MMert én soha,és értesitést sem kaptam róla.Más orvosok mondig kipostázzák.Azt gondolom,ez neki is belefért volna a keretbe (ha egyáltalán elkészültek azok a vizsgálatok)
Mindenkinek kivánok jo terhességet és egésséges kisbabá(ka)t.
Kira
Névtelen
 


Hálapénzt szívesen önként fizetek, csak amíg a fodrásznál látom, hogy milyen lette a munkája eredménye, addig a nőgyógyásznál mint laikus, csak a lelkiismeretességében és tanultságában tudok bízni., vagy a nála megfordultak véleményében.

Az Internet mint bárki által elérhető csevegő fórum, azért fantasztikusan jó – mert néhány + - túlzástól eltekintve – tudok véleményt formálni adott kórházról, orvosról.

Ha ez a lehetőség meglett volna pár évtizeddel ezelőtt, akkor a kontergén gyógyszert időben letilthatták volna ( hatására végtagsérült csecsemők születtek elsősorban Amerikában ), vagy az inkubátorban oxigén túladagolás miatt (fibriózis) kevesebb bébi vakult volna meg a 70-es évek elején (szerencsétlen szülő lehet hogy ma sem tudja, hogy a hiba nem benne volt).

Egyéni pechnek foghatom fel, hogy a második vagy x- dik szülés iszonyatosan fájt, vagy ne adj Isten a méhem szülés közben megrepedt, vagy egyéb probléma lépett fel.
Ha olvasom az internetes fórumokat és látom, hogy más is járt így, SŐT…., meditálni és lúdbőrözni kezdek.
ITAK
Névtelen
 


No, feleségem korábban a MÁV korházban szült, nem H-nál, viszont sok hasonlósággal. (más kórházban a szülész egyenesen megmondta, hogy bizony lehetséges a szülés utolsó fázisában, hogy a napi vizsgálatok pár órával később beindítják a szülést). (körbenéztünk, de még mindig a MÁV a legjobb szülészet)
Szóval, most megint elment a dokihoz, aki a tarifa kérdésre csak habogott. (A doki jó és teljesen meg voltunk vele elégedve). Korábban előre megmondta az 50000-t és az esetenkénti 5000-t, most esetenként nem is kért, tarifára meg csak annyit mondott, hogy majd utána...

Szóval: bevált, bevált a hónapnyi ricsaj, sokkal kevesebbet követelnek a dokik!
Névtelen
 


Szerintem a "Menjünk a rendőrségre!" felhívás teljesen értelmetlen. Ezeket a dolgokat bizonyítani így több hónap, esetleg év távlatából már úgyis elég valószínűtlen. Bízzunk az igazságügyi orvosszakértőben, hogy ha szakmai hiba következtében halt meg a kismama, most kiderül, és felelősségre vonják érte az orvost. Nem hiszem, hogy bele kellene szőni extrákat ebbe az amúgy is kényes ügybe. Ne felejtsük el, hogy a vizsgálat még nem záródott le. Még nincs bizonyítva, hogy a kismama halálát a szülés indítása okozta, és az sem, hogy HSZ a felelős.
Ez a botrány most rivaldafénnyel világítja meg a szülészeket. Bízzunk abban, hogy ez nekünk, kismamáknak, (kispapáknak és mindenkinek) csak előnyünkre válik most és a jövőben is.
Mazsola
 


Még egy szösszenet: Én ebben az egész HSZ ügyben azt tartom végtelenül gusztustalannak, hogy a kórházi dolgozók, felettesek, orvosok, szülésznők, ápolónők etc. mind ültek a szájukon, csak a beteggel, szülőnővel éreztették a HSZ iránt táplált gyűlöletüket (nem csak én, más is beszámolt erről a fentiekben). Nem keresték meg vele az illetékest, hogy elmondják a tapasztalatukat, inkább megvárták vele a tragédiát, és most mindenki szájából ömlik a rágalom. Korábban kellett volna és diplomatikusabban. Én erre azt mondanám: cinkos aki néma.
Mazsola
 


Mazsola,
a másodikkal egyetértek. Az elsővel nem. Úgy tudom (lehet, hogy tévedek), hogy ezt a tablettát nem lehet utólag kimutatni. Viszont ha a rendőrségen sok-sok kismama ugyanarról a jelenségről számol be, akkor ez jelenthet bizonyítékot.

Virág
Virág
 


Kedves aNóniusz!
Utasítsd rendre azt, akinek örök hüséget esküdtél, az talán szereti a szádból az ilyesmit!

Fiore! Ne engedj az elveidböl! Ne feledd, valamikor kemény voltál!!! Kép
füfabokor
 


A vélemény szabad,viszont a stilus maga az ember,kinek az érdekét szolgálja ,hogy az elavult
egészségügyi rendszer kizárólagos kárvallottjait igy egymásnak uszitjátok ? Nagyon kisokosok vagytok. Gratulálok.
gordiusz
 


Valami légy zümmög. Fűt-fát-bokrot összehord. Kép

Vesd le az álarcod, bitang! Kép

Nefelejcs/Rózsa/Kaktusz/Vénuszlégycsapója KépKépKépKépKép
Virág
 


Virág! Már korábban írtam, hogy sajnos a rémhírek következtében sokan elkezdenek filozofálni, hogy akkor vajon nála is történt valami susmus vagy sem, és a felháborodottság és állandó nyomás hatására talán többen is bebeszélik maguknak, hogy velük is történt valami. A barátnőm hasonlóan a vizsgálat utáni napon szült az akkor pont ügyeletes orvosánál, aki nem HSz de még csak nem is MÁV-os. Az eset hasonló, de mással, máshol történt.
Mazsola
 


Kisokos álarckészitőmester egy ilyen társalgásban
csupán arra kérnélek , hogy moderáld magad.Igérem
tovább nem zümmögök.........
gordiusz
 


Kedves Mazsola!

Én tudok olyan Máv kórházi dolgozókról, akik igenis szóvá tették H.Sz. dolgait az illetékes feletteseknél, csakhogy ők sajnos nem tettek semmit, sőt még azokat hordták le, akik szóltak, hogy mi folyik.
dicsi
 
 


hamm.
Virág
 


Dicsi! Létezik olyasmi a kórházakban, hogy az orvos (pl. H.Sz.) ad a hálapénzből a feletteseknek, és azokat ilymódon érdekeltté teszi?
kati1
 


Kedves fűzfabokor! "Mi van Virág osztod az észt?" Erre reagáltam. Csak nem sértettelek meg a soraimmal? Ha van véleményed a témát illetően akkor írd le. Üdv. Anonius
Névtelen
 


Fiore1öntelt hülye.Rosszul tud sokmindent mégis cseszeget mindenkit.Ez az én véleményem.Ki ért velem eggyet?
légykizümmög
 


Kati1, a kórházaknak jól jön a beteg, mert pénzt kap érte. Nem egyszer csinálják azt, (nem szülészeti vonal), benn vagy hivatalosan, nem hivatalosan meg otthon. És ebben az a szörnyű, nem anyagiasságból teszik, hanem mert ez az egyetlen módja, hogy működni tudjanak....
Szóval az egész rendszer ....
Andi
Névtelen
 


Legykizummog! En eggyet ertek veled. Fiore mindig mindenbe beleszol, 5 percig nem bir hallgatni. Biztos nagyon raer.
nevtelen
 


Úgy tudom, ez a topic Máv kórház pro és kontra, nem pedig egymás szapulása!
Miért nem lehet egymás véleményét meghallgatni akkor is, ha az nem egyezik a miénkkel??

KépKépKép
dikó1
 
 


A probléma már országosan ismerté vált,de olvasva
a topicban az eddigi felvetéseket és az indulatos érzelmi kitöréseket félő , hogy elkerülhetetlenül
és kizárólagosan laikusi megállapitások által egy egész orvoscsoport ( szülészek ) felett törünk pálcát anélkül, hogy a szükséges jogi és szakmai
értékelés birtokában lennénk. A napjainkban ma már létező betegtörvény és a btk. lehetőséget ad arra , hogy minden sérelmes esetet jogi útra lehessen terelni. Esetismertetéseket persze lehet tartani de a kellő szakmai tudás hiányában ezek
nem kellő bizonyitékok egy jogi eljárás részére.
Talán más szakember(ek)véleményének meghallgatása után foglalnék állást , olyan kérdésekben melyek
magas szintű szakmai jártasságot igényelnek. Aki
nem a mindenkori szakmai szabályoknak megfelelően
jár el az - de csakis az - bűnhödjén. Ez a topic
nem más jelen formájában, mint valós vagy/ és vélt
sérelmek miatti szapulása és lejáratása az összes orvosnak.
gordiusz
 


Kedves "Névtelen 10 hetes kismama"!!

A lehető legjobb döntésed volt, hogy átmentél Dr. Petőhöz!! Én is nála szültem és teljes mértékeben meg voltam elégedve Vele!! Hidd el, hogy jó kezekben leszel!! Nála emberségesebb orvossal még soha nem találkoztam!! Még annyit, hogy amikor én szültem, akkor H.Sz. volt az ügyeletes és, ha nem lett volna fogadott orvosom, akkor nála szültem volna.Szerencsére nem így történt....... Róla csak egy kép maradt meg bennem, de az elég mélyen; egy 1/2 perces tolófájásokkal küzködő kismamát (aki alig állt a lábán) felmászatott a csikóra, hogy megvizsálja.. szörnyű volt..... Ennyit róla!!
soszy
 
 


Sziasztok!
5 hetes vagyok, és a Mávban szeretnék szülni (az én dokim nem vezet le szülést), tudtok ott egy jó dokit? Nem baj, ha magán.....Telefonszám kellene...........Sürgős
cnoemi@mailbox.hu
fantikbaba
 
 


Kedves névtelen-Andi! Lehet nem fogalmaztam elég világosan. Én értem, hogy egy kórháznak minden beteg pénzt jelent, de azt nem értem, hogy miért védték H.Sz.-t a főnökei, amikor pár évvel ezelőtt neki nem volt még magánrendelője, a kismamák a jól reklámozott MÁV kórházat választották ki először, és azon belül az orvost. Ha nem lett volna ott H., mert például már leküldték volna onnan, szerintem akkor is kb. ugyanannyian választották volna a MÁV-ot, de azon belül más nőgyógyászt, tehát a betegek száma nem nagyon változott volna meg. Ezért tettem fel azt a kérdést Dicsinek, hogy H. feletteseit vajon mi motiválhatta a hallgatásban?
kati1
 


Kedves Gordiusz! Az általad leírtakkal egyetértek, -nem lehet minden szülészorvost elmarasztalni, csak azt, aki a nem a mindenkori szakmai szabályok szerint jár el. Csak hogy az először szülő nők nem tudják, hogy mik a szakma szabályai, nem tudják minden esetben megítélni, hogy a szülés spontán vagy valamilyen beavatkozás miatt indult-e meg.(Amikor az orvos nem mondja meg, hogy befolyásolta a szülés idejét.Ez egyfajta kiszolgáltottság.) Sokan csak utólag jönnek rá, hogy történhetett volna ez másképp is.
(Kivéve azokat az anyákat, apákat, akinek már nincs választásuk.)
Mi itt írunk, vitatkozunk, de senki nem szeretne azok helyében lenni, akik ennek szenvedő alanyai. Üdv. Anonius
Névtelen
 


Névtelen!Sokat beszél,keveset mondd és sokszor hülyeséget!
légykizümmög
 


Sziasztok! Bocs, hogy ide is ideesz a fene, de kivancsi lennék, tudja-e Valaki, mi lett H.SZ. adjunktussal, miutan kirugtak??? Azt még olvastam valahol, hogy perek sora varhato, mert mindenfelé ragalmaztak a doktort, olyasmiért is, amit nem csinalt, vagy nem az ö hibaja volt... Tudtok valamit??? Elöre is köszi a valaszt!!!Kép
Vendég
 


Te fűfabokor és légykizümmög! Ugyanaz a személy vagytok? Mi a célod/célotok a sok személyes támadással? A topik megzavarása?
kati1
 


Nem. Kép Csak engem cseszeget. Kép De mellétalál. Kép
Virág
 


Virag! Ne is törödj velük!!!
Kép
Nem tudsz valamit arrol, amit fentebb kérdeztem???(H.Sz. szemétdokival mi lett???)Jo, nem sok közöm van hozza, de elszörnyedtem rajta, ezért érdekel a folytatas!!! Azt olvastam az Origo-n, hogy a maganrendelöjében azért praktizalgat... Puszi!!!Kép
Vendég
 


kukacz!

az istvánban dolgozik jan.1óta. (nem a hiete-n, mint terjedt) vezet le szüléseket és továbbra is rendel a magánrendelőjében.

üdv:
ex-Hsz-es
Névtelen
 


GORDIUSZ!!

végre valaki megmondja a tuttit!!! tökéletesen egyetértek veled! ...laikus, unatkozó nők hetet-havat összehordó topicja! egymást hülyítik! nevetséges :-) :-) :-)
Névtelen
 


Elsö Névtelen! Köszi a valaszt. Viszont ezt olvastam: "A hiradasok egy idöben arrol szoltak, hogy H. Sz. immaron a Szent Istvan Korhazban praktizal. Dr. Molnar Lajos, a Szent Istvan Korhaz föigazgatoja kijelentette, az ügyben érintett szülész soha egyetlen orat sem dolgozott a korhazukban. Jelentkezett ugyan külsös munkara, de elutasitottak". MOST AKKOR???! Emiatt a cikkrészlet miatt kérdeztem, amit kérdeztem...Kép De azé köszi!!!

Névtelen2! Te minek maszkalsz erre??? Nem unalmadban irsz undok dolgokat???Kép
Vendég
 


Kukacz,
köszi. Kép Egyébként nem gondolhatod komolyan, hogy az Istvánban legálisan dolgozik H. SZ. Kép
(Tudod, névtelen fikázóknak nem válaszolunk. Kép)

Virág
Virág
 


Kedves névtelen ! A topicok ellen nincs semmiféle kifogásom , hiszen kezdeti( kezdetleges ) formája lehet a fogyasztói érdekvédelem kiakulásának és
megerősödésének, ezek stilusával és hitelességével
annál inkább van. A kedves résztvevőknek pedig
felhivnám a figyelmét a MTA Szociologiai Kutató Intézetnek 1991-ben kiadott tanulmánykönyvére, melynek cime : Terhesség - szülés - születés "
szerkesztette Hanák Anna a kutatási téma vezetője pedig Losonczi Ágnes. Természetesen e könyv még napjainkban is ajánlott irodalom lehet az orvosok részére is. A hálapénz problematikája és a betegek
kiszolgáltatottsága sajnos adott,viszont mindezek megszüntetésének módja semmiféleképp nem lehet az egyoldalú személyeskedés. Gondoljátok el ,hogy az
orvosok nagy része is tisztességes , és nekik is megalázó a hálapénzrendszer.Én úgy gondolom, hogy ezen tisztességes orvosoknak és a kiszolgáltatott betegeknek " kéz a kézben " kellene együtt fellépnie a jobbitás érdekében. Ehhez kivánok kitartást sok sikert a topicok szereplőinek.
gordiusz
 


Gordiusz!
Abban egy a véleményünk, hogy bírálni valakit leginkább szakmai ismeretek birtokában ildomos. És persze az indulatok se jó tanácsadók...
Más topikokban már leírtam, de most akkor itt is megkérdezem. Miért van az, hogy miközben az orvostársadalom többsége tisztességesen, sokszor önfeláldozóan dolgozik, egy kis része, néhány százalék, szabadon játszhatja jól jövedelmező kisded játékait? Például pénzt kényszerítenek ki, vagy a kollégák cinkos hallgatása közepette évi 400 szülést vezetnek le...? Hány olyan esetről hallottál, amikor egy kórház, vagy orvoscsoport vetett ki soraiból egy megtévedt kollégát? Szerinted az orvosok nélkül sikerülhet itt bármilyen reform?
A btk.-ra meg jobb nem hivatkozni, mert az elmúlt években sokszorosára nőtt a kórházakkal szembeni műhibaperek száma. Kívülről ez a max. amit tenni lehet, orvosetikai kérdésekben inkább a szakmának belülről kéne lépni. Jó lenne, ha nem hagynánk teljesen lezülleni az orvoslást, mint szakmát.
A pedagógusokat ma már sokszor szinte leköpik, fájdalmas látni, hogy mi lett a valaha nagy tiszteletnek örvendő hivatásból. Ha az orvosok nem vigyáznak, néhány gerinctelen kolléga miatt könnyen lejárathatják az orvostársadalom egészét.
Csak emlékeztetnék, a babaneten a hozzászólások többsége dicsérő, pozitív az orvosokra nézve, a páciensek ritka kivételektől eltekintve nagy szeretettel ajánlják egymásnak a megismert szakembereket.
Üdv, apa
apa
 
 


Kedves Apa! Tiszteletreméltó éleslátással nagyon
helyesen állapitod meg, hogy az orvosok helyes és
a jelenleginél jóval tisztességesebb érdekeltségi rendszerének kialakitása nélkül nagyon nehezen valósitható meg a reform. Számtalan példát lehet
emliteni,mely esetekben a nyilvánosan gondolkodó orvosok már a rendszerváltozás elött felléptek
az eü.-i rendszer anomáliáinak a megszüntetése érdekében. Lassan a valódi értékeket és érdekeket
képviselő hatékony orvosi kamara is magára talál.
Hosszasan lehetne sorolni azokat a positiv előre-mutató folyamatokat az orvosi berkeken belül, amelyek ha találkoznak a civil érdekképviseletekkel akkor egészen biztos,hogy
hatékonyan befolyásolhatják a mindenkori egészségpolitikát.
gordiusz
 


Gordiusz! Nem kulturáltan és értelmesen fogalmazol, hanem affektálsz. Beszélj szépen, egyszerűen, tisztán magyarul. Pl. nem "positiv", hanem "pozitív".
Névtelen
 


Kedves Névtelen! Elnézést a helyesirási(gépelési) hibákért. Érdemben nem lényeges , de köszönöm
a helyreigazitást. Véleményem őszinte és a magyar
valóság sajnálatosan ez. Az tetszeleg és szinlel
aki úgy érzi : minden jó úgy ahogy van , és továbbra is lehet a zavarosban halászni.
gordiusz
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: