Új privát üzeneted érkezett!

Aprópó mit szóltok hozzá még nem kaptam táppénzt???!!! Már a cég könyvelőjével milliószor beszéltem, meg a tb-vel is billiószor. Márc.18óta vagyok táppénzen, azóta egy fillért nem hoztam a konyhára s még mindig levelezés folyik a mák meg az oep között, hogy gyes mellett dolgoztam??? Na mindegy, csak ha most nem anyuval laknánk a küszöböt rágnánk. Reménykedem jövőhét péntekig idedobnak valami kis morzsát végre... ja hát a munkahely nem tb-kifizető :cry:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Kicsit vicces, de irónikusan jegyezte meg a cslád, hogy a gyerek megszületik mire táppénzt kapok, bár ha akkor egybe jön az a sok-sok mani akkor jól járunk, mert ott lesz a szülésre meg mindenre... :lol: csak addig ki kell húzni valahogy.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Tünci olvastalak a másikban: a papa javulásának örülök. Teljesen felépülhet, vagy nem??? Mert erről bővebben nem láttam,hogy írtál volna, vagy még nem lehet tudni.

Illetve olvastam az emelt családit. Biztos kell legyen valamilyen kapaszkodó. Bátorral mennyit voltatok kórházban, mi van a zárón amivel kijött??? S a mostani vizsgálat miszerint terhesség, szülés miatt is oxigénhiányos volt, s hetekben ha jól emlékszem előbb jött...na nehogymár ne kapja meg... :evil:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

 
 

Sziasztok!

most egész héten győrben vagyunk, de azért írok innen is ám:)
hál isten Ricsi nagyon élvezi, jó a levegő, sokat alszik kint, már olyan jó kis színe lett! Jázminka pedig játszik az állatokkal, kutyus cicus, meg biciklizik sokat!
nszoke: ez durva ez a táppénz dolog, de remélem hamarosan megkapod, nem felejthetik el.max egyszerre jön sok pénz.
kisruhákkal kapcsolatban mi is hasonlóan jártunk. én kölcsönadtam egy csomót, és kihipózva, sárgán kaptam vissza, már amit visszakaptam, akkor még azt hittem nem lesz több gyerekem. na mindegy, vehettünk mindenből újat, de igaszság szerint azokkal a ruhákkal kapcsolatban sok rossz élményem is volt, így annyira nem bánom.
kórházi lista, most leírom én mit vittem a Jánosba
mivel nekem program császár volt, így csak egy táskám volt, kisebb bőrönd, és abban volt minden, nem volt külön szülőszobai cucc.
szóvala lista: 5 hálóing(elöl gombos, bő), Tena betét (ezt vigyél, mert lecseszenk ha nincs, vagy vmi nagyobb nedvszívó betét) bugyik, amit nem sajnálsz ha véres lesz, 2 törölköző, mellszívó, két cumisüveg, cumi, pelenka (2-4kg-ig),4db textilpelenka, pici kéztörlő, pohár, tányér, evőeszköz, vitaminok:), Ricsinek váltóruha (elvileg adnak rá, de nekem többször kipisilt v lebüfizte, és akkor nem kellett rohannom vele császár sebbel h öltöztessék át, hanem ráadtama sajátját), popsikrém, köldökápoláshoz: alkohol, steril vatta, meg aza spec hintőpor, babaolaj(Ricsinek hámlott a bőre), kis sapka, vékony takaró, popsitörlőkendő, kesztyű (ezt mi nem használtuk) szoptatós melltartó (dorina melltartó a sparban nincs 3000 Ft és sztem ez a legkényelmesebb) melltartóbetét, olvasnivaló az első 12 órára amikor megy ki belőled az érzéstelenítés és még nem lehet veled a baba.. innivaló nagyon fontos!!! ice tea vagy víz, sokat kell innod. aztán szuromi mondja a homeós bogyókat, de ezeket is beszerezheted előre: arnica montana és staphisagria, ez a kettő való a sebgyógyulásra vérzésre méhösszehúzás stb..majd elmondja neked is! én vittem bepanthent, mellimbóra.papucs, köntös, zokni, fényképező, papírok, leletek, ami fontos: házassági anyakönyvi kivonat!!
ennyi jut eszembe, lehet kihagytam vmit, de amúgy jánosban a szülésfelkészítőn adnak egy listát ami tök hasznos! voltál már? a császáros részre érdemes bemenni, mert ott tudod pontosan mi is történika baábaddal, miközben téged varrank össze, apukának mi a dolga, mikor nézi meg orvos, vizitek stb..
mikor mész 4Dre? én a bolgárkerék utcában voltam anno.
vaterán én is sokmindent vásároltam új cuccokat főként, ill van egy bababolt, ami elég olcsó, Mária utcában westendhez közel, na ott sokmindent vettem, kiskád, takarók, sapik, olcsóbb mint a kamarerdei úti elefáni.
Soroksári úti az Brendon outlet, nekem nem tetszett, 3 ezer forinttal volt olcsóbb a babakocsink ott,pedig el volt törv a kupolája... hát vicc, de amúgy neten meg lehet nézni a készletüket babyoutlet.hu, de eddig nem nagyon találtam érdemes cuccot, bár ágyneműt ki lehet fogni, ha nagyon leárazzák, vagy babyhordót, ilyen kiállítási darab, van hogy fél áron adják, én oda is telefonáltam h mi van készleten, brendonban kinéztem, és megkérdeztem h ott van-e, ill mennyivel olcsóbb, segítőkészek voltak.
Tünci mi van veletek? eezekből a kódolt dolgokból amit nszoke ír nem nagyon értek semmit, mert itt nem írtad mi volt a vizsgálaton, vagy lehet az én figyelmemet kerülte el. De ha bármiben segíteni tudunk szólj! hogy van a nagyfiú?
csézjang hogy vagytok? nagyon eltűnetetek Ti is!
kviki23
 
 


hát nszoke most én se írtam keveset:)
jövőhéten nincs kedvetek talizni?
kviki23
 
 


nszoke, a lista,amit Viki írt a kórházi cuccokról az tök jó.Én csak annyiban egészíteném ki, h KAJÁT is vigyél!:)
meg nekem felesleges lett a tena betét, szerintem az éjszakai always simán elég lett volna, két nappal később már beszereztem gyorsban.pedig már tudhattam volna korábbról ,de mindenki azt mondta ,h az előző terhességem korán ért véget és ezért nem volt erős a vérzés, de most se volt több, mnit egy normál menzesz, viszont az a vastag betét brutál nyomja a gátmetszést..ááá.és klüönben is az ember járkál 30 percenként pisilni és akkor már úgyse húzod vissza a betétet és akkor meg simán felszívja a normál vékony, de hosszú betét.

viki, hát annyi ,h a neur kontorllon azt mnodták, h fejlesztésre kell vinni a Mucimat.(mozgásában elmaradt)Aztán kaptam néhány keresetlen jótanácsot privátban ,amiben lefogyatékosozták a fiam, amit nem fogok hagyni ,ezért róla többet nem is kívánok írni.. :(

és akkor még vasárnap a drága Papusom agyvérzést kapott ,szóval kissé(nagyon) padlót fogtam.

én szinte minden ruháját turiban ,v teszveszen veszem.gönyörű dolgokat lehet venni, fillérekért.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

1 hétig rossz volt a sz.gépünk / ma hozta vissza a szerelő/ de mostantól amint lesz időm jövök, addig visszaolvasok, pusszantás nektek! :D
csézjang
 
 


hello Csézjang!!!okké, várunk!
tünci28
 
 
 


Én is vagyok, olvasó üzemben inkább, ezen a héten talán csak ma alszunk itthon, állandó jövés-menésben, rohanásban vagyunk. Fárasztó, jó lesz már jövő héten megállni kicsit.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Hali!

Fiús anyukák:húzkodni ,v nem húzkodni ,ez itt a kérdés...

és még:van aki ,akinél kakigond van?tegnap néztem után,a mert már meg vagyok ebben is zavarodva, ha anyatejes babánál normális ,ha egyre ritkább a széklet, emrt egyre jobban feldolgozza a tejet, alig van salakanyag..de!Mucim az első hónapban napi 4-6*. aztán 2*, aztán a 2.hó végén már csak egyszer, aztán most meg már egyre ritkább..tegnap pánikszerűen "lázmérőztem", mert megnéztem a jegyzetben ,h szombaton volt utoljára. :shock: Ordítva kakilt.
Mit lehet ezzel csinálni???Kamillatea??Múltkor a nagy melegben egyszer-kétszer adtam neki ,de semmi nem változott tőle, aztán abbahagytam.Puki van dögivel ,de más nem.

és szerintetek létezik h beéri 5 evéssel???mostmár egyre hosszabban alszik, este 9 kor evett és 5 után ébredt, de mire összeszedtem magam visszalaudt, úgyh 6-kor evett..és így már csak úgy tudom összehozni a 6 evést, ha nagyon kitolom a fürcsit, emrt azután meg már nem lehet felkelteni, h még egyéééééé.

Nszoke
emelt csp.:eddig azt mondták, h nem jár, se a gasztro dolog miatt(mert ahhoz meg kellene csináltatnunk a 24 órás gyomroszondás vozsgálatot, amit NEM fogunk..), se a koraszülés miatt, mert nem volt agyvérzés, nem volt bpd-s(nyílván nem ,mert nem lélegeztették) és 1500 gr feletti.annyi van a zárón:intrauterin dystrophia,prematur-vagyis méhen belül sorvadt, koraszülött.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


És a mostani papírok a kórházi záróval együtt? A szakorvos vagy a háziorvos nem töltené ki nektek azt a kék orvosi igazolást ami alapján kaphatnád a pénzt??? Nehogymár, mert ez így együtt sok. Szerintem.

Majd jövők később bővebben most csak olvastam.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Tünci!

Ne is modd, kukihúzkodás témával teljesen kiakasztott mindenki, de én nem akartam kínozni a kisfiam / mellesleg a dokim is azt mondta hogy 2-3 éves korig nem kell húzkodni / ezért én csak most 5 éves korban mondtam a kisfiamnak hogy próbálja meg felhúzni és már egész ügyesen megy neki úgyhogy én nem maradtam le semmiről, így utólag sem bántam meg hogy nem kínoztam szegényt mint a kolléganőm akinél napi program a 4 személyes lefogás, üvöltés és húzkodás....brrrrrr....
A szomszéd csaj is okoskodott hogy újszülött korától húzzam fel neki de az orvosom velem értett egyet hogy nem szabad mert bereped a pici kukiján a bőr, szóval én hagytam ahogy a természet akarja és csak most 5 évesen kezdtük el húzkodni, már naponta gyakrorolja mert már meg is érti hogy kell, szóval én Balázskánál se fogom korábban elkezdeni. Tudom sokan hülyének néznek de én így tartom jónak és a védőnőm is egyetértett, ő is a most 5 éves kisfiával most kezdte el. Mindenki mást mond de én nem bántam meg hogy nem húzkodtam neki kis korában.
Nekem mindenki beugatott hogy miért nem húzkodom /kivéve orvos és védőnőm/ amitől idegbeteg voltam, úgyhogy én nem teszem,mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja.
csézjang
 
 


Az én orvosom és gyereksebész kifejezettem megtiltotta, hogy hozzányúljunk a kukihoz és húzgáljuk.

Tünci, ha éhes majd felkel, ha meg nem hagyd aludni, hogy mi az elég tudja azt Bátor. Biztos felkelne, ha korogna a gyomra.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Leginkább a kukiügy miatt rettegtem mindig a fiú gyermektől :oops: minden ismerőstől csak azt hallottam, hogy mennyit szenvedtek a gyerek nem pisilt 2napig...stb. ááá de csajaim vannak :lol:

Kviki köszönöm a sok okosságot, telefonáltam is 27én 17órakor lesz olyan előadás, hogy "császár" megyek mindenképp szerintem. De elég sokmindent kell vinni :? ugy értem pl, hogy nem baj, hogy saját ruhát adtál rá? mert ezt nem nagyon szokták engedni sehol. Illetve beindult egy újabb parám: 38.hét után császár a megbeszélt időpontban, de mi van ha magától indul be még előtte??? Hívom dokibácsit, hogy go??? Vagy mi? :oops:
A mellszívóval lefejt tejjel mit csinálsz? Kiöntöd? Vagy mi lesz a sorsa? Illetve a szobában fejsz? Éjszaka veled lesz a baba, muszáj vagy anyuka dönti el? Nem gond csak érdekel :D Cumisüveg minek? :oops: Az első 12órában párod megy érte és hozza neked szoptatni, szeretgetni, vagy nem is foglalkozhatsz vele???
Az én listámból (kórházi) leírom, hogy mi az amiben nem vagyok biztos, segítsetek légyszi: Haskötő kell? sterilizáló lötyi(mellszívónak)? fürdető a babának? szopt.mellt és mellt.betét? köntös? Illetve nagyon gondolkodom a különszobán, de ezt leginkább akkor tudom eldönteni, ha látom, hogy hova kerülnék amúgy...szólni kell előre? S kérhetek kórházi 1ágyast, meg fullost(ezt te írtad Kviki, hogy van ilyen is) Elégedett lennék a 6ezressel is :wink: :lol: Legfőképp attól félek, hogy szobatársaim nem díjaznák az ablaknyitást, s én akkor megfulladok.

Tünci ha minden igaz nekem nem nyomhatja a gátmetszés :wink: de tudom régebben nekem sem volt szükségem óriásbetétre, viszont én készítettem be minden típust még zsebiről maradt, meg anyum használ ilyen nagyot, úgyhogy az is van.
Bátor pedig valóban alukáljon, ha akar, amikor éhínség gyötri úgyis felkel. Mostmár egyre többet, ritkábban fog enni.

Csézjang, majd gyere, ha sikerül utolérni magad az olvasásban, meg időd engedi.

Betti, jó pörgösek a napok, de majd írd meg hogy mikor, merre jártatok, milyen volt...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, bonyolult volt a hetem. De a lényeg: NEM VAGYOK CUKROS!!! CSináltak egy glükózos terhelésest, és teljesen normális volt a cukrom utána: 4,7. Azt mondta a dokim, hogy valszag sok édességet ettem előző nap, de mondtam, hogy egy kissé becseresznyéztem :oops: Szóval az volt a bűnös :D
Kuki: nekünk azt mondták, 6 hós korától, de soha nem szenvedett tőle, nem húztuk addig. Most már 4 és fél évesen magának csinálja, és csak fürdéskor, hogy megmossuk. Pisilni is néha úgy szokott, de nem mindig.

Nszoke!
A haskötőt császár után tiltják, és is akartam, nem engedték. Azt mondták, lepedőt kell szorosan a hasam köré tekerni, mert a haskötő valahogy pont piszkálja a sebet, vagy erős? Erre már nem emlékszem, de TILOS! Szerintem melltartó meg betét kell, köntös, ha fázós vagy, mert ott senkit nem zavar, ha hálóingben vagy. Én megvettem, bent volt velem, és nem volt rajtam. A Margitban 30 fokra fűtöttek. Szakadt rólam egész nap a víz. Szerintem betétből vigyél minden félét, nem lehet tudni, mennyire fogsz vérezni. Nekem is elég volt egyébként a hosszú vékony, de azért volt nálam valami Tena is, de nem a legnagyobb.
Nem tudom, hogy a különszobáshoz mit szólnál, de szerintem öt nap nagyon gáz bezárva egyedül. Nálunk senki nem szólt a különszobáshoz, néha kijött a csaj, de teljesen el van szeparálva mindenkitől. És szerintem csak befordulsz, hogy nincs kihez szólnod. A többiek annyi jó tanácsot tudnak adni, meg lehet jókat beszélgetni, röhögni. Mi ott fogtuk a hasunkat a császár után, és röhögtünk a kispapákon, hogy kinek mit hogy intézett a férje. Mert hogy szerintem ök ilyenkor elég viccesek. Kiderül, hogy igaz hogy veled lakik X éve ugyanabban a házban, de még véletlenül sem tudja pl. hogy hol van boríték a dokis pénznek, meg ilyenek. Én nem bántam meg, hogy nem voltam különszobában, én nem bírom a magányt. Hidd el, a szobatársak is díjazni fogják az ablaknyitást, mert oltári meleget tartanak feleslegesen a szülészeten.
Nálunk nem a párod hordta a gyereket, sőt, a pasik be se jöhettek az osztályra, csak a látogató szobába. A babát úgyis hordják hozzád 3 óránként, és ha baba-mama szobát kérsz, akkor is eldöntheted, hogy éjszakára kint hagyod magadnál, vagy visszaviszed. Szerintem megéri az a pár nap éjszakai alvás, ki tudja, utána mikor alszol át megint egy teljes éjszakát? :P
Szerintem mellszívót ne vigyél, mert ott a kórházban szokott lenni gépi, és esetleg otthagyhatod éjszakára, hogy adják oda a babának, ha kell. Vagy a párodnak, hogy otthon fagyassza le, és majd felhasználod később. ha jól emlékszem, 3 hónapig lehet tartani a tejet.

Tünci!
Én úgy tudom, hogy az anyatejes babáknál az is normális, ha csak 2-3 naponta van kaka. Szerintem semmi gond nincs, ne izgulj. Viszont ha sokáig nincs kaka, van egy glicerines kúp, amit a doik kiír, vagy megveszed a gyógyszertárban, és attól fog kakálni. Szerintem jobb, mint a lázmérő. Meg van a Kecskeméti tea, az még ilyen kakagondos gyógymód. A kaján ne izgulj, az én Bazsim négyszer evett egy nap, nem volt hajlandó felkelni éjszaka enni, és semmi baj nem volt belőle. A gyerek úgyis ordít, ha éhes. És nem fogja abbahagyni, amíg meg nem kapta :D

kviki!
A Mária utcai boltba nem kell valami tagsági? Régen kellett, én azért nem mertem még odamenni. Vagy már nem nagyker? Vagy most már kisker is? A Soroksárin ma voltunk, hát kár volt az útért. Minden szinte Brendon árban van, csak apróságokat vettünk (hőmérő a kádba, orrszívó...)

Most eldugulok, mert sok volt, jövök sűrűbben:)
Vigyázzatok magatokra, babákra, papákra, mindenkire

Szép napot:

Zsuzsi

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!
na végre mi is hazaértünk a csodás Bpre...
elvittük Jámmit tropicariumba, nagyon élvezte!!
nszoke hasznos lesz a császáros előadás. mert jánosban kicsit más a rendszer.. pl nincs kórházi fejő. nekem mikrós strelizálóm van(szobában volt mikró), azzal tudtam kórházban is, de jó a lötyi is,JÁzminnál én is azt használtam.
kórházi szobával én nem voltam szerencsés, már írtam korábban 3 ágyasba kerültem, iszonyat kicsi volt a szoba, oda se tudtam magam mellé tolni Ricsit, folyton jöttek mentek a vendégek. az én szobatársaim nem akartak ablakot nyitni, és egyikük már első éjjel maguk mellett tartotta a babáját, így semmit sem aludtam. Barátkozni nem akartak nagyon, én próbálkoztam. A kórház annyira nagy, hogy egyaltalán nem tesznek kivételt, hogy ki van fizetősbe meg nem.. úgy értem nincs ilyen amit zsutita mondott, h nem szüólnak hozzá. itt több fizetős is van, és aki teheti abba megy. van 2 ágyas fzetős, én abba akartam, de nem volt hely, de ez az olcsóbb egy ágyas volt a legjobb választás!! azt csináltam amit akartam, akkor amikor akartam, és férjem addig ült mellettünka fotelban ameddig csak akart., volt h este 11kor ment el. De természetesen lehet szerencséd is mint csézjangnak, és tündéri szobatársad lesz, akivel mindenben egyetértesz, és nem jön be hozzá látogatni egy focicsapat, akik azt nézik hogy szenvedsz a szoptatással...:)
Tenat én se vittem, úgy lecseszett a nővér h miért nincs, h inkább kértem kölcsön a szobatársamtól, ez első este volt, akkor nővéradja rád a bugyit, 12 óra elteltével. de aztán bőven elég volt az always betét.
Igen kaját vigyél, nekem mindig frissen hozott férjem:) imádtam érte. Köntöst én is csak este vettem fel, mikopr visszatoltam babát.
az első 12 órában akkor látod a picinyedet ha párod odatolja melléd, és ugye nem emelheted fejed, nem nagyon mozoghatsz, mondjuk mikor érzed már a lábad akkor így élére, oldaladra fordulhatsz, nekem úgy jó volt.aztán utána Te döntöd el, hogy mikor viszed be babát. vannak persze szabályok, ha bent akarod hagyni éjszakára akkor este 10re kell vinned. Fürdetés este 7kor van, utána fél 9re mehetsz érte, ill reggel 6 órától hozhatod el, de 8ra vissza kell vinned, mert akkor van orvosi vizit nekik. Cumisüveg kell, 2 db cukrosvizet adnak neki, ill ha császáros vagy, és 2. éjjel is benthagyod a babát és még nincs tejed, adhatnak neki tápszert is.én első 2 éjjel benthagytam Ricsit, aztán 3. éjjel velem volt, utána reggel mentünk is haza, akkor éjjel indult be igazán a tej, sajna semmit sem aludtam,de muszáj volt szokni egymást!
Tejet amit lefejtem, az nekem előtej volt, kevéske 20-40 ml, azt odaadtam neki cumisüvegből.
kukihúzkodás: én sem fogom neki húzkodni, egy fél évig tuti nem, de most rákérdezek doktornőnél!! megyünk 2 hónapos oltásra:((
kaki: nekem Ricsi borzasztó sokat kakil, én meg emiatt aggódtam, de hálisten hízik rendesen. Sztem a napi 1-2 nem gáz, ha kihagy napokat, akkor bizti valamivel rá kell segíteni, egy kis tea stb, de nemsokára úgyis adhatsz neki gyümiket Tünci és akkor megint változni fog, azzal kiválóan be tudod állítani, ha hasmenéses vagy több a kaki, akkor répalé, ha kevesebb akkor őszibarack stb..
Tünci, erre nem is tudom mit mondjak, hogy irogattak Neked!!! hát tudod az ilyennek megnézném a gyerekét.. meg egyáltalán milyen alapn mondanak bármit! Mozgásában fejletlen??, hát most én is hasratettem Ricsit, és nem mondhatnám h írtó ügyes volt..sírt, fúrta a fejét a pelusba, de ez van, mindenki másképp fejlődik, nem is tudom pontosan mit kéne csinálnia 9 hetesen, most aggódnom kéne?? hát nem fogok.. Jázmin sem ment még egy évesen, mászást kihagyta stb..
Mária utcai bababoltba lehet nagyker árakon is vásárolni, nekünk van kft-nk, így leadtam céges papírokat, de már kiszolgálnak 'normál' vásárlókat is, és úgy is baromi jó áron van! de asszem elég bemondani cég nevét, és kiszolgálnak, megadom szívesen, nem kell számla, úgysem tudom elszámolni, mert nem babanagyker vagyunk:)
haskötő: én azt hittem tilos, de egyik éjszaka, mikor alig bírtam még járni, épp egy éjszakás nővér mondta, h miért nem veszek fel haskötőt, mert az megakadályozna a kitüremkedést, mert most attól fáj, hogy friss a seb, és a szervek húzzák le.. de nekem nem volt haskötőm, így is túléltem:)
szopt.mellatrtó:amikor enekm beindult a tej akkorák lettek melleim, és úgy fájtak, hogy jó érzés volt melltartóba tenni, én dorinát vettem, az jó anyagú, tart, de mégis kényelmes, mai napig abban is alszom.meltartó betét azért kellett, mert neekm folyt a tej.
babát sosem hozzák ki, Neked kell menni érte!
asszem mindent leírtam, most ennyi jutott eszembe!
pusz mindenkinek
kviki23
 
 


Én áldom, hogy külön szobám volt.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Haliho!

Hát én örültem ,h nem vagyok egyedül, bár az utolsó két nap már én is retkes, koszos, idiótákkal voltam, akkor már mondtam ,h jövök..:) DE előtte jó volt, bár az igaz, h négyágyasban ne malszik az ember.Fehérváron CSAk akkor hajlandóak elvinni a babát éjjelre, ha késő este szültél.Amúgy ott van kinnt, viszont segítenek.viszont látogató nem jöhet a szobába, ez klassz szerintem ,röhej ,ahol bemehet!!

Mellszívó:nekem kellett, mert amit elfáradt és nem tudott kiszívni ,azt visszadtam neki cumisüvegből.NEM lett cumizavara.

Haskötő:császár aután úgy ajálnlják, h rövid ideig egyszerre, ne az tartsa sokáig az izmokat, mert ernyed.Viszont az leső napokban, főleg ,ha nagy a has, segíthet.Én vettem, vittem ,aztán nem kellett..mert ugye...bár az is igaz, h a hasam simán lement másnapra, viszont a háj lecsúszott a seggemre..:)

Melltartó:hát kellett volna...állanndóan foltos volt a hálóing..a köntös meg jó ,mert eltakarja a foltos hálóinget..:)
De nkeem a szoptatós nem jött be, a sima top annál inkább, felhúzom és szuperkényelmes, mai napig.

Kukihuzogatás:háááát, né húzkodom..nem sűrűn, egy héten egyszer, kétszer, fürdéskor, óvatosan..mert én láttam ,h szakítják fel, emg mivel, kb 2 évesen..és láttam sikító pisiló kisfiút..úgyh inkább csinálom ,aztán ha semmit se ér, akkor legfeljebb lesz a feltépés.de hátha nem kell.



Zsutita, milyen vonalzót szeretnél, ha gondolod, segítek!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci!

Köszönöm ha segítesz. Olyat, mint a tied, képpel. Kettőt. egyet Bazsinak, a másikat a pocilakónak.

Kép
zsutita
 
 


Zsutita,
akkor kellene két kép, meg vmi rövid kis szöveg,amit szeretnél a vonalzóra, meg nagyjából ,h milyen szín legyen, milyen figura legyen rajta.lehet mackó, nyuszi, meg ez a tojájos,kisfiú, v kislány baba, ilyesmik.Minivonalzó legyen ,v hosszú?Enyém mini, Bettié hosszú.

Beilleszteni be tudod a profilodban?ha igen akkor küldöm a kódot,ha nem a,kkor küldd át a jelszavadat is, belépek és beteszem.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Hát Szegeden bemehet, így jobb volt külön, tartozott egy külön fűrdőszoba is a szobához, az meg nagyon jó volt, a férjem nekem is ott lehetett bármikor. Én egyébként is szégyenlősebb vagyok, a szoptatás még annyira sem ment volna, ha 4-5 ember nézi, mit szerencsétlenkedek. Meg pihenésnek is jó volt, mert csak a vizitkor zavartak meg, egyébként sokat tudtam aludni.
De aki társaságibb ember, annak nem jó az egyedüllét, én egyébként is jól elvagyok magamban. :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


Nem volt netem brrr...visszaolvasok...

Hogy vagytok lányok?

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Hát fel vagyok háborodva, egész nap oep meg máknál voltam, úgyanis ma kiderült, hogy csak ápr.29ig vagyok jogodult táppénzre, mivel gyes melletti munkavégzésről van szó...és ennyi. Az onnantól lévő időre no many. Viszont, ma voltam a máknál le kell mondjam a gyest, visszaállni pár napra dolgozni, s újra felvetetni magam táppénzre, így jogosult leszek. Csak hát ez qrva jó, hogy most derült ki, s így ugrik durván 3havi pénz, kicsit el vagyok kenődve emiatt. Március óta várom a táppénzt, mostmeg kiderül nem is lesz... :(
S még a gyest is le kellett mondjam.

Zsebivel először egy kb.16-18fős, 20nm-es kórteremben voltam, gondolom nem kell meséljek róla, az abortuszostól, a várandóson át, a császárosig mindenki volt, fiatal, idős, szóval minden, voltak rangidősek akik bent feküdtek s dirigáltak, hogy mit lehet s mit nem...pl. tv, budi, zuhany használat...stb. azonnal kértem saját szobát, a nővérek szerint nem volt, vártam délutánig mikor jött a doki, s szóltam neki hogy szobát akarok de azonnal, egyből intézett, a nővérek (akik szerint nincs üres fizetős) hordták a cuccomat. :lol:
Elvileg én is támogatom az egyes szobát, bejön Zsebi is, meg férj, egyből fetrengenek, másznak az ágyamra...stb. meg nekünk sem kell izélni, hogy menjen ki mert már szoptat...stb.

Haskötőt nekem előzőleg nagyon ajánlották, és nagyon bejött, állítólag nőgyógy írja fel, akkor meg még támgatott is. Ma kérdeztem a gyógyászati boltban.

Illetve Kviki azért kérdeztem a mellszívót, hogy nem kell steriizálni, vagy hogy oldottad meg ezt a részét? Mert nekem Zsebinél nagyon brutál sterilizálás volt, de lehet csak mert koraszülött volt? Deréktól nyakig fertőtlenítés, akkor át kellett öltözni szkafanderbe, az erre rendszeresített anyatejgyűjtőállomáson, s gépre csöcs,majd tej teljes pasztörizálás, fertőtlenítés után mehetett a gyerekhez...szóval nem volt egyszerű, s a saját mellszívómat is, ide kellett hordani sterilizálni, majdan ott fejni (nem a kórteremben) és azt ott leadni. Ez akkor most a Jánosban hogy van? Fejek, melegvízzel öblítek, azt mehet a gyereknek? Vagy hogy? Ebbe még bele kell tanuljak, hogy milyen rendszer van a kórházban, fúúú de utálom a kórházakat :evil:
A Mária utcában meg fogom nézni én is a boltot, s akkor én élnék a lehetősséggel Kviki, ha tényleg nem gond. Bár már csak pár dolog kell.

Na megyek eszek-iszok, mert most jöttünk meg az ügyintézésből.S kivagyok, majd szét szakad a fejem.

Puszi csajok.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


sziasztok!
csak most van egy pici időm írni.
sterilizálást abszolút nem veszik komolyan jánosban, biztos egész más a koraszülötteknél. Itt annyi volt, hoyg le kellett adni a 2 cumisüveget, amire alkoholos filccel ráírták a gyerek nevét, ezt megelőzendően inkább ragassz rá vmi kis cetlit, amit aztán könnyen le tudsz szedni, mert nekem a mai napig rajta van a neve a kis drágámnak. na egyik cumisüvegbe tesznek cukrosvizet, hogy amíg nincs tej azzal itasd. aztán ha tudsz lefejni, akkor a tejet másikba teszed. nekem mikrós strelizálóm van, azt vittem be, elég nagy, meg macera, de legalább strelizáltam, lötyi éppenolyan jó. Kórházi mellszívó nincs, ezért csináltam sajáttal, és odaadtam neki a tejet. De talán meséltem, ott csecsemősök mindent lesz..nak, engem meg se kérdeztek, hogy tudok e szoptatni vagy mi van.. én kérdeztem tőlük mindent, nyaggattam őket. szkafander nincs:) mondom Rád se néznek, nem zavar senki, csak dokink jön be moslyogva minden nap azt annyi:) de sztem elég is, neked is van már egy gyermeked, tudod mit kell csinálni, nem kell a felesleges okoskodás, mondjuk nekem nagyon fura volt h ennyire magamra hagytak, de bizti gondolták tapasztalt anyuka, apuka folyton ott van, nagy gond nem lehet, meg ha van, akkro kérdezel. én vittem 2 garn saját rucit, de jól is jött, mert vagy leittuk a vízzel akórházit, vagy kisfiam lepisilt.. kukihoz akkor még nem értettem igazán:) így nem kellett rohannom a folyosó másik végén lévő csecsemősrészlegbe friss császár sebbel, hanem ráadtam sajátját, és szóltam mikor visszavittem babát, hogy saját van rajta, ne dobják mosásba.
apropó ma voltál szülésfelkészítőn? hogy tetszett?
Tünci sajnálom Papusodat, remélem már jobban van, és Ti is jól vagytok! én is sokmindent vettem gyerkeknek vaterán, sztem tök jó dolgokat lehet kifogni.
beszéltem egy barátnőmmel, neki 2 és fél hónapos a babája, és ő is 5ször max 6szor eszik, és náluk is kevesebb a kaki, sztem ezen abszolút ne aggódj, Bátor annyit eszik amennyire szüksége van, és lehet a tejed is sokkal táplálóbb és elég neki kevesebbszeri étkezés!
mi megkaptuk oltást, kisfiam meg se nyekkent, nemhogy sírt volna, csak egy grimasz volt, aztán ment a duma eööö, ooo nagyon édi volt, ezt az erős fiút. és mindezt Jázmin látta, így remélem nem mer majd sírni a 6 éves oltásánál, amit 1 hónap múlva fog kapni, hisz kisöcsi se sírt::)
kviki23
 
 


Csajok!!!!!!!!!!!!
mi van Veletek??? senki nem jelentkezik?
hogy vagytok?
Csézjang Szintus nagyon elmaradoztok, de többiek se néztek errefelé mostanság:((((
nálunk volt védőnő, és lemértük fiamat. Hát mindketten meglepődtünk. most 2 hónapos múlt 22-én, és képzeljétek 6450 gramm volt szerdán, és 67 centi!!!!
állítólag 5-6 hónapos méret... mondjuk lassan végigéri a mózest, ez fura volt, de hogy ekkora. Mostanában sokkal jobban alszunk, már csak 2kor kel fel, aztán 6-kor.
Meséljetek Ti is!
Betti elkezdtéteka gyümölcsöket? Milyen bébiételt fogsz venni? mivel kezded?
kviki23
 
 


Viki, örülök, h ilyen jól bírta az oltást.

én meg megpróbáltam a rota oltást visszadni a magyarországi forgalmazónak, de azt mondták, h sajnos csak cserélnék ,ha gond lenne a csomagolással, így, h nem tudtuk beadni, arra nincs lehetőség, h visszakapjam az árát.mérges vagyo kh, ott áll 15 ezer a hűtőben és nem tudjuk felhasználni, már az időből is kuicsúsztunk.

sajnos papusom elment kedden kora regggel,jővő héten veszünk végső búcsút tőle.még fel se tudtam fogni, apám helyett volt ő apám és nagyon jó apám...

tényleg szép nagy a fiad,de azért az 5-6 hónap szerintem túlzás, inkább olyan 4,4 és félnek felel meg.Szerintem kb Betti fia is ilyesmi, csak a súlya több.de azért tök fura h két hónaposan ennyivel nagyobbak vagytok, mnit Bátor három hósan.:)(20-án volt három hós és most 63 cm és 5.4 kilo)
Mucim éjjel nem kel fel, reggel kb 5-6 között.

mostanában lehet ritkábban írok majd,de azért ti írjatok.

Nszoke, milyen a harmadik trimeszter???:)

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Atika most 6.97. Centire nem tudom, mindig hófordulókor méri a védőnő, én nem szoktam.
Viki, még nem kezdtem, megvárom a 4. hónapot, meg a védőnő is jön akkor ki, megbeszélem vele. Almával kezdünk, bébiételben még nem is néztem utána, majd ha aktuális lesz, egy hét múlva.

Úgy elvagyok én is, állandó a pörgés, néha már ha azt hiszem jön egy nyugisabb nap, közbejön valami, sokat jövünk-megyünk, utazunk, alig van időm ide leülni.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Tünci, őszinte részvétem, sajnálom nagyon Papusodat, és természetesen érthető miért leszel ritkábban itt.
Rotát miért akartad visszaadni? ha jól értem elsőt beadattátok?
Bátor méretei a normálisak, mi kicsit kiugróak vagyunk, de én sem értem miért.. aggódom is emiatt, nem lesz e baja, hogy rövid idő alatt hoszabb lett, 3 hete csak 61 centit mértünk..sem férjem sem én nem vagyunk égi meszelők, na mindegy, majdcsak Ricsi is megáll egy picit ebben a rohamos növekedésben.
Korábban meséltem mi éjszakával nem voltunk ilyen szerencsések mint Ti, Ricsi kezdetben 2-3 óránként kelt, most állt át erre h este fél 8kor elalszik, és csak 2kor kel először, nekem ez már megváltás!!
Doktornő engem régóta nyúz h adjak neki gyümit, mert h milyen nagyfiú, ezért is kérdezlek Betti, h Te hogy fogod csinálni.
kviki23
 
 


Köszi Viki,majd lasan felfogom, h nincs már..mert mindig mondanék vmit, meg felhívnám, meg előttem a kép másolata, amit neki csináltattam BÁtorról egy hónapja a 80. szülinapjára..nehéz nagyon, elmondhatatlanul szerettem..
igyekszem írni, csak lesz intéznivaló a házzal,temetés..stb..meg Mucim is sokkal több időt igényel, torna, játék.


az egyik ismerősöm azt mondja a napokban ,h úgy néz ki BÁtor ,mint egy 2-3 HETES újszülött..hát hülye ez... :?

Akármilyen nagy is, azért legalább 4 hóig várj, mert a belek, meg a gyomor csak nem érett még a gyümire..szerintem.

Nem adattuk be, mert az első lenne ez, de kétszer elvittem, mindkétszer a rendelőben is csak bukott és bukott és bukott..és mondta dokinő, h ejjráérünkmég..aztán már 16 hetes lesz és legkésőbb 12-ig be kell adni az elsőt.

Nálatok nem sírnak sokat mostanában???Mucim három napja megállás nélkül...három hónap alatt összesen nem sírt ennyit.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Rohanok, csak 1 perc....

KVIKI!


Ne adj neki gyümit, még éretlen a gyomra, sztem hülye a védőnőd már bocs....!
Nekem is nagy Balázs de én is csak 4 hósan kezdem majd el.

Hát képzeld 1 hete másfél óránként kel fel éjjel, zombi vagyok, tök dettó mint anno Gergőnél. Fogalmam sincs miért!
Ja 1 hete kapta a 3 hós oltást /kicsit késtünk az oltással mert beteg volt előtte/ és utána 5 napig lázas volt!!!! majdnem 39, tököm kivolt!!!!

A doki se látott még ilyet hogy 5 napig magas láz, naponta jártunk hozzá, adott rá neki bizti ami bizti antobiotikumot erre másnapra az egész gyerek skarlátvörös lett !!!!!mint aki leégett a napon, kiderült hogy allergiás volt a ZINNAT-ra, ezért kapott rá antiallergén cseppeket, na attól rendbe jött, na azóta nem alszik éjjel, szerintem sok volt neki ez az 1 hetes macera, már kész vagyok teljesen...Na mennem kell...... :?
csézjang
 
 


Nálunk is nyugtalanabbak az éjjelek most, alszik a drágám, de közben nyöszörög, felsír, de nem megyek be, csak ha kaja időt gondolok, vissza is szokott aludni, általában álmában szövegel, nyög, sír, én viszont minden zajra felébredek a másik szobában, úgyhogy szinte egész éjjel fülelek, meg felületekben alszok. De ma dél óta 3 vihar volt erre, csoda e.....

Elérte ma a 7 kilót. Meztelen. :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Tyű kemény ez a sok babás "gond" éjszakázás kinél milyen húzós, bukás, kajakérdés...bárcsak ezek ne lennének... :oops: :lol:
Csak baba, aki mosolyog, ha kell alszik, stb... :wink:

Tünci ezt a rotavírus témát nem ismerem nagyon, csak mostanában hallom a tvben, meg az orvosi rendelőben ki van akasztva, de én úgy tudom, hogy 3hótól 6hóig kell beadatni?! Mert a nagyplakáton ez van a rendelőben, amúgy a védőnőnél vagy gyerekorvosnál próbáltad már kihelyezni vagy megkérni őket ha kellene valakinek te átadnád?! Az ilyesmi áltban itt fogy a legjobban.
Viszont Zsebinek sem adattam be semmit csak a kullancsot a kötelezőkön kívűl, valahogy úgy vagyok vele, hogy eddig sem volt...elvileg a többség átesett a bárányhimlőn, meg túl is élik, meg szóval na így van rendjén minden ahogy van, nem? Meg a rotán is gondolkodtam, mert olvastam, hogy vészes hányás, láz ,de Zsebinek sem volt, meg milyen fura ez? Én eddig hallani sem hallottam róla, csak amióta van rohadt drága oltás rá. Bár lehet bennem van a hiba, csak ezek olyanok kb.mint a h1n1.stb. Nem vagyok biztos a dátumokban, de tudom, hogy 1évvel előbb gyártották az oltást, minthogy beindult volna a tv-ben, médiéban, a láz miszerint halálos a h1n1influenza... csakhogy elvileg akkor kísérletezték ki, csinálták az oltóanyagot, a dobozokon meg sorra 1évvel korábbi gyártási idő volt???!!! Hogy a fenébe? Bár én is beadattam magamnak meg rábeszéltem a családot, hogy az oltásba tuti nem halunk bele, de ha ebbe a tragikus influenzába igen akkor vajon mi lesz... na minket elkerült még a sima influenza is... :shock:
Papád miatt őszinte részvétem...nehéz lehet neked.

Kviki ÓRIÁSBÉBI :shock: :lol: csak vicceltem!!! Amilyen gyorsan megugrik a növekedésben, úgy majd stagnál is szerintem. De nagyon édi lehet. Jó kis husi. Nem most voltam szülésfelkészítőn, hanem július 27-én lesz. De menni fogok. Tök izgi 2hónap s elvileg már bébivel leszek itthon.

Csézjang remélem hamar helyre jön a rend nálatok, szegénykém már most ilyen kis beteg, meg ez a dög antibiotikum. Utálom.

Nem vagyok valami jó kedvű. Több okból sem: a gépünk betojt, s kb.30ezer megcsinálni, ez most valahogy nem megy, így anyuéról írok, meg kicsit ritkábban majd, minhogy ezt az elmúlt napok is példázzák. Továbbá nem voltam dokinál kedden, le kellett mondanom, Zsebivel voltunk gyerekorvosnál felíratni Jázmin babacsomagját(recepteket) mire hazaértünk, kb.fél centi hályogszerűség düledt ki a szeméből, természetesen nekem meg nőgyógyász lett volna, nahát azt gyorsan lemondtam, mert a skálához kellett vinni gyereket szemészetre, kapott cseppet, kenőcsőt, keddig kell használni, pénteken voltunk kontrollon, azt mondta dr.nő, hogy ha újra jelentkezik akkor folytassan 4-5nap szünet után, s úgy néz ki allergia lesz a szúnyogcsípésre. Állítólag ne mis a csípésre hanem a szúnyogokat irtó szerben lévő anyagok okoznak ilyen toxikus elváltozásokat bizonyos emberekben... dehát még nem is irtották a szúnyogokat... :shock: majd most kezdik elvileg. De tény, hogy itt a kertben egy botaikuskertnyi növény, páfrány egyéb sz@rság van (szeretem a növényeket, de ez már túlzás) szóval, főleg mellettünk a Dunapart, hát kimegyek és nyelem a szúnyogokat, hiába füstöljük, irtjuk mindennel. A gyerek nem a lakásban, hanem kint lesz szétcsípve, s nagyon csúnya lesz azonnal, nagy, hólyagos folt.

Én amúgy jól vagyok, egyre jobban fáj ott lent, meg furább a baba mozgása, olyan erősebb, ritkább. Meg ma elestem a fürdőszobában, nagyon csúszik nálunk. A két térdem, meg a bal mellkason vertem be a kád szélébe. S a jobb kezemmel leráncigáltam a fogkefés polcot, de a hasam nem kapott, nagyon vigyáztam erre. A fürdőben többször estem el a 3év alatt. Egyszer combig gipszeltek be, fekvőgipszbe, levettem itthon, majd 2hét múlva jó pénzér a doki aláíratta velem a papírt, hogy jól vagyok, azóta ropog a térdem, mert leváltak állítólag a porcok...
Nagyjából ennyi van velem. Egyre jobban félek az egész szüléstől, félek, hogy valami baj lesz. Meg nagyon gondolkodom, hogy mennyit adjak a dokinak, meg mikor? Előtte, utána, stb?
Megyek, mert viszont nagyon álmoskás vagyok mostanában.

Jó éjt. Vigyázzatok magatokra, meg családra. Puszi nektek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja elvitték a lottót, s nem én!!! :oops: :lol:

Illetve egy körkérdés: vélemény árvízkárosultak, meg aug.20-ával kapcsolatban? Ha van valakinek megoszthatja velem, amennyiben van kedve...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Nszoke, háát, elvileg vényköteles dolgot árulni törvénybe ütközik.ettől függetlenül megkérdem a gyerekorvost legközelebb ,h kitehetek-e egy hírdetést..mert mondjuk szólhatott volna, h nem tudjuk beadni..
az elsőt a 12.hétig, legkésőbb a 16. ig kell beadni, aztán 1 hós szünettel még kettőt.Na, msot Mucim már 16 hetes és még esély se volt az első beadására.

Mindjárt 32 hetes vagy!!Aztaaaaa!:)

Pénz:itt mifelénk 30-60 között kap a doki,10-30 körül a szülésznő.Elégedettségtől, meg munkától függ..én pl többet adtam volna, ha úgy lett volna, ahogy megbeszéltük, a prog .császár, de mivel úgy éreztem ,h ne mtudott kiállni mellettem az ügyeltes orvossal szemben, ezért kevesebbet adtam.Mint orvos végülis elégedett voltam, de vhogy mégis csalódás volt..enné la szülésnél szerettem volna, ha nem pánik, meg félelem van ,h baja lesz a a babának és ez ne msikerült.

De Psten már elrontották a nődokikat és szerintem simán a dupláját elkérik,pedig szerintem cserébe a felét se nyújtják szakmailag, mint a kisvárosi orvosok.

Extra nyügi napok vannak, tegnap már jobb volt kicsit ,de ez a hőség elviselhetetlen.Nagyon sokat sír, csak akkor nem ,ha egész nap mellette vagyok, játszunk, óránként szoptatok ,olyan szomjas.Na, ettől megugrott ám a tejci, napi két decit plusszban lefejek.és sokat eszik, mégsincs annyira sok nagyon pisis pelus..kiizzadja????Egy szál liberoban nyomja nappal, éjjel egy body..be se takarom, csak egy textilpelussal, 29 fok volt este.

Szunyogok:van már pár csípésem és egy hét óta nagy ,vörös dudor.tuti, h a permettől, az kerül a szervezetünkben és én is érzékeny bőrű vagyok.

árvíz:hm, én kissé másképp gondolkodom..a szvem szakad meg azokért az emberekért, akik elveszítik mindenüket..viszont ott va negy olyan oldal is, h vannak dolgok, maiket nem értek:
1.mért kell ártérre építési eng.adni???
2.könyörgöm, lakásbiztosítás????én elhiszem ,h szegények, de ha tudja ,h jön az ár minden évben?
3.GÁTAK+!!!!minden évben megy a nyekergés és gát, az nem épül, de nem ám...
4.aug 20, tüzijáték:na, kérem én úúútálom a fővárost(bocsi pestiek), szerintem gusztustalan város, egyszer voltam ott tüzij-on, soha az életben nem emgyek többet.amúgy tökmindegy, h lesz, v nem, ígyis, úgyis elmismásolják a dolgot.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Zsutita, nem jöttek az adatok a vonalzóhoz!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Van pár percem, férjem elvitte a nagyobbat rokonokhoz... :D

Na szóval képzljétek tegnap megjött először szülés óta, már feltűnt hogy pár napja nem akar szopni a picur, és amikor tegnap megjött már tudtam hogy ezért mert állítólag néhány baba nem szereti a hormonváltozás miatt megváltozott tej ízét.
Ami tök érdekes az egészben, hogy a nagyobbik fiam is ugyanígy volt, csak ő a 6.hónapban hagyta abba mert mert akkor jött meg, most viszont a 3.hónap után már megjött. Úgy látszik mindkét gyerekem érzékeny erre. / Lehet hogy most kiverem a biztosítékot sok embernél, mégis tök örülök neki mert úgyis kevés tejem volt, így már marad 100 százalékban a tápszer, egyszerűbb és végre elkezdhetem a GRACIAL fogamzásgátló tabimat újra szedni,! :D/

Ne értsetek félre szerettem szoptatni de már olyan kevés volt, és nem is nagyon volt rákattanva hogy még örülök is hogy így döntött, viszont így is 3 hónapot szopizott ami azért jó volt hiszen mégis védte a kis immunrendszerét!

:roll:
csézjang
 
 


Ja, egy kicsit örülök hogy nem kell majd 2-3 évesen hisztivel lekapcsolnom a ciciről a babát mint tesóm szenvedett vele meg barátnőm, hanem maga választotta el magát a babám úgy mint a nagy fiam is ez tök jó így nem fájna a szívem ha nekem kéne már eltiltani mint szomszédom aki a 3 éves gyerekét még mindig szoptatja...Na ne haragudjatok de ez durva, óvodás lesz 1 hónap múlva és szopik, na ez nekem azért meleg......fújjjjj....
Bocs ha ezzel v.kit megbántottam! :?
csézjang
 
 


Sziasztok lányok!

Tünci tudom, hogy törvénytelen dolog elvileg, de pl.lehet annyi kurázsi a gyerekorvosba (mivel amúgy is ő írja fel, vagy tuti tudja ki adatja be) tegye már meg hogy szól az illetőnek, hogy van egy szuri amire nincs szükség viszont az árára annál inkább... Ettől meg kimondottan rettegek, amibe te kerültél, hogy simán szültél, én is leginkább a félelmeim miatt nem tudnék szülni, tuti valahol leállna a folyamat az én tudatalattim miatt. Ezt nagyon nem szeretném. Ezért kérem a jóeget, hogy vagy aug.20előtt induljon be, hogy a doki még ne legyen szabin, vagy utána gyorsban beszélek vele 1napot, amikor mehet a dolog... legyünk rajta túl. 2hónap múlva már Jázmin is itt lesz...tök izgi :D Már várjuk nagyon, de azért jó hogy ilyen sokáig bent marad(t) csütörtökön 4héttel gyűrte le a nővérét, nagyon szuper. De én már nagyon szenvedek. Fáj itt, fáj ott...stb.
És hőség: viszek én is a kórházba saját rucit a babának, de mit??? Mi a fene kell egy újszülöttre 40fokban??? Fogalmam sincs... nekem téli gyerekem van, őt jól bebugyoláltam aztán pá, de most...?

Csézjang: mivel örülsz a szopi ügynek így én is örülök, és igen tuti jobb ha magától dobja el a cickót, mint megküzdeni vele. Én csak a cumi leszoktatásból gondolom, hogy az sem lehet egyszerű, hát mi ezzel is szenvedünk. Szerintem jó az a 3hónap is, nyilván mindketten kelletek hozzá hogy menjen a dolog, ha valamelyikőtök nem akarja annyira, vagy te is baba is kevésbé akkor így jobb hogy vége, meg én nagyon díjazom a sok gyümi, zöldséget, úgy hogy fel a fejjel. Meghát mehet a védekezés is... az sem egy hátrány, ha van pár perc egy kis összemelegedésre nem kell görcsölni a terhesség gondolatán is.

Tényleg Tünci nálatok rendeződtek apával a hálószobai dolgok? Merthogy eleinte nehezen ment...?!

Óvodás cicizéssel kapcsolatban annyit, hogy nekem közeli ismerősőm nincs aki ilyen sokáig szoptatott volna, max.2évig, de akkor is már alvás előtt..stb. Viszont amikor volt oviba zárónap május utolsó napja vagy mikor, láttunk egy nőt, kb.4-5éves gyereke, kislánya fogta odament anyjához lekapta a pántos felsőjét, melltartóból (nem szoptatós, sima) ki és egy óriási tejes dudával ott feszített a szülők és gyerekek között az a nagy ló meg ott szopott... hát nekem ezzel semmi bajom, mert az ő dolguk, de ez szó szerint irritáló és gusztustalan volt, főleg hogy el kell magyarázni a saját 5évesednek, hogy mit miért is csinál az az anyuka a gyerekével, s a tied miért nem szopik...stb. Tudtam volna 1-2tanácsot adni a nőnek, ha ez létfontosság a gyereknek menjen be az oviba (mi udvaron voltunk) és egy irodába, szobába szoptassa meg az 5éves lovát, ha meg lehet ne kivillantott csöccsel feszítsen az egész záróbulin, miközben a gyerek hol lóg rajta hol nem...
De a múltkor a játszón szoptatott egy anyuka egy kb.1hónapos babát, a homokozó mellett, mivel nagyobb gyereket lehozta, érdekes ez az anyuka meg tudta oldani hogy úgy tette mellre a bébijét, hogy a melle sem meg az egész nem látszott, hiszen felülről oda tett egy textilpelust, meg egyáltalán nem lett volna gusztustalan, ha látszik is valami, mert annak a gyereknek meg a lételeme a szopás, tesót meg igenis ki kell hozzni ha szoptatni kell akkor is. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem vagyok a nyilvános szoptatás ellen, sőt! Akinek kell az igenis tegye meg, de ne legyünk közönségesek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!!
de jó csézjang hogy visszajöttél!! szopival kapcsolatban nem ítéllek el egyáltalán, ha babuci így döntött semmi baj, és az az első pár hónap a legfontosabb, azon már túlvagytok. én 1 éves koráig szeretném ciciztetni, Jázmin is addig szopott, őt nehéz volt leszedni róla, mert semmi mást nem akart enni. nem szerette főzelékeket, sem gyümit... de azért fokozatosan sikerült. Ricsinél ez sokkal könnyebb lesz úgy érzem.
Nekem napközben nyűgösebb kisfiam, viszont éjszakáink kifejezetten jók, éjjel 2-fél 3 körül kel először, aztán reggel 6 körül,ja és fél 8kor már alszik este egyedül a kiságyban elaltatja magát, imádom!!
na most engem ne ítéljetek el!!! :) de doktornővel közösen úgy döntöttünk mehet a gyümi, eszik a drágám pár napja almát barackot, és imádja. szépen kakil tőle, sokkal jobban elvan, és cicit is így rendszerezni lehet, nem akar óránként azon csüngeni. az meg hogy belei mennyire érettek rá, hát szoktatás kérdése sztem, nekünk eddig nincs gond, eleinte pár kanállal kapta a levét, most már olyan 50 gramot eszik, 10 kiskanállal nagyjából a pépet is!! olyan ügyes, beleteszem a pihenőzékbe és már nyitja a száját, 2 cici között kapja, piacon vettem magyar barackot, almát. én imádom a doktornőnket, és 100%ig megbízom benne, ezért döntöttem így, hogy hallgatok rá, azóta szépen alszik, minden rendben, gyorsan lekopogom.
nszoke: nekem Jázmin aug 3-án született, Győrben, ott saját ruhában volt, és nagyon fázott, pedig az volt a legmelegebb hét egész nyáron. Még megvan az a pár rugi amit neki bevittem, ha elfogadod nektek adom szívesen, én már nem tervezek harmadikat. rövidujjú volt rajta és rugi, ilyen vékonyabb, és vékony kistakaró, ja meg angolpólyám is volt, győrben az volt a divat akkor:) mire megtanultam belecsomagolni....
nálunk hálisten lakásban még épp elviselhető ez a hőség, olyan 25-26 fok van nappal, nem panaszkodom, így én nacit is adok rá éjjelre.
nszoke viszont nagyon vigyázz magadra, nem lehet valami csúszásgátlót tenni abba fürdőbe? akkor Málnának is veszélyes! na meg nagy pocival pláne!
Dokinak sztem utána add a pénzt, minden nap rád fog nézni, és majd találtok egy meghitt pillanatot erre:) pénz nélkül is jó munkát kell végeznie,és fog is hidd el. egyik legjobb barátnőm is hozzá fog most menni, mert babát szeretnének!
Tünci, sztem is lehetne dokiban annyi empátia hogy eladja nektek ezt az oltáast, pl anyu nem rakatta fel a mirenát, és végül én sem, és az ő dokija felájánlotta h eladja neki. sztem ez a normális. anyu alkatilag nem rakatta fel, nem tehet róla, nem olyan a méhe elhelyezkedése, ahogy Ti sem tehettelk arról hogy folyton bukott Bátor.
én megkérdeztem dokimat erről a rotáról, ő is épp azt mondta mint nszoke, olyan mint h1n1, nagy kitaláció az egész, és nem tudják hoyg adják el a drága oltóanyagot. 80 fölött van gyerekorvosunk, és azt mondta egész pályafutása alatt egyetlen rotás kisgyerekkel találkozott, szóval ez hogy a gyerekek 95 %-át érinti, nagy hülyeség sztem. amúgy meg védeni kell a gyerek immunrendszerét., én ezért mindent megteszek, olyan cuccot fogyaztok, amitől a legjobb lesz a tejem, Jázmin meg természetes alapanyagú vitaminitalt iszik, és azóta soha nem volt beteg, csak eza hülye szúnyogcsípésallergia ne lenne. ja és állítólag olyan rosszízű a rota oltóanyag, amit aszájba fecskendeznek, h a legtöbb gyerek sugárba kihányja. szóval mi nem adatunk, de amúgy én is elgondolkoztam rajta.. meg ugye jött a levél a védőnők egyesületétől..
aug 20, nekem nem fog hiányozni a tüzijáték! bár eddig mindig megnéztük, de tény hogy sokba kerül, azoknak az embereknek most nagyobb szükségük van rá.
na jó sokat írtam, még jövök:O)
puszi
kviki23
 
 


Húúú viki én még eyt a hetet megvárom, de már tökre adnám én is neki a gzümiket, de majd jövő héten.

Syopival én is úgz vagzok, hogz tart, amig tart, cumisüveg keydetektől van, ayt is elfogadja, nem volt cumiyavar, meg ilzesmi, nagzon syépen tudja, mikor melzik van, melzikkel mit kell csinálnia.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti, imádni fogja te babád is meglátod, Ricsi megőrül érte, akkora vigyorokat kapok cserébe! megzabálom:) és ugyanúgy cicizik továbbra is.
csézjang sajnálom nagyon Balázskát hogy át kell esnie ezen a lázas mizérián, lassan ti is gyümölcsöztök,nem? 13-ától?

még egy nagy hírünk van: mareggel kisfiam kb ötször fordult hasra, most már tudatosan, kihúzza kiskezét is, nagyon élvezi, sikongat mikor sikerül neki, és úgy elfáradt egyik alkalommal, hoyg el is aludt hason a játszószőnyegén:)
majd küldök kéepket
kviki23
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem jöttem mostanság, elvoltunk a hétvégén táborozni.
Kviki, gratula a hasra forduláshoz! Nagyon-nagyon ügyes!!! :lol:

Csézjang, szerintem teljesen jó így. Azért az a három hónap se piskóta... annakidején a mi korosztályunkat nem is szoptatták tovább ennél, oszt' semmi bajunk nem lett. Amennyi szükséges volt az immunrendszerének, annyit megkapott már simán. Semelyikőtöknek nem jó, ha egy merő stressz a soron következő etetés...

Nszőke, abszolút egyetértek a nyílt színi szoptatással kapcsolatban. Vannak nők, akik imádják "kirakni nyíltan". Most a hétvégén több kisbaba is volt a táborban, és furcsamód mindenki meg tudta oldani, hogy teljesen természetes módon, félreülve a kertben vagy bárhol, de még kisebb csoportban beszélgetve is tudtak úgy etetni, hogy nem látszott semmi. És azért 2-3 éves kor után már napközben szopiztatni, az elég fura.

Tűzijáték: nem akarok illúzióromboló lenni, de az a tűzijáték szerintem már meg van véve, ki van fizetve és már régen úton van idefelé... Az előző munkahelyemen mi hoztuk be, nagyon valószínű, hogy most sincs másképp. Képmutatásnak tartom, hogy ezzel most hozakodnak elő; kíváncsi lennék, vajon tényleg lemondható-e még...

Jesszusom, most jut eszembe, hogy megállt a mosógép... már egy jó félórája... rohanok...!

Kép
manguszta
 
 


Manguszta..:) én is így jártam, úgy eljátszottam az időt Mucival.

Csajszik kérdezhetnék párat gyorban?
EGyrészt olvaslak titeket, meg kétHérom topikot, ahol hasonló korú babák vannak, mint nekünk és totálisan összezavarodtam dolgokban.no, emg még a könyvek, meg folyóiratok, nem írják kétszer ugyanazt.

nem foglalok állás, csak segítsetek már tisztába tenni az agyam.

Hozzátáplálni azért kell, mert kiürül a vasraktár, meg a vitaminraktárak,nem??Nem súly, v kor végett????Attól ,h nagy,mért?És mért kell hamarabb ha táp van??hiszen onnan tuti megkap minden vitamint, míg az anyatejből csak azt ,amit az anya bevisz.

Meg a mozgások:ma elolvastam vagy húsz cikket erről ,ahol azt írják ,h kb 4 hósan csak igen kevés baba tud szándékosan hasra fordulni.de közben meg mindenhol azt olvasom, h 2-3 hósak csinálják.Esküszöm Viki, visszanéztem ,h pontosan hányadikán született a fiad.:)


Meg a súlyok.Nekem azt mondták több orvos is,h a heti 100-300 gr a normális, a kevesebb és a többi s azért már gond.ehhez képest a másik topikban a legtöbb baba, akkora ,mint BÁtor(1-2 hóval fiatalabbak) és (ne hari a megfogalmazásért), mnitha verseny lenne, h minél (bocs) kövérebb legyen..értem én, h a fejlődésnek mindenki örül, én is, de azért havi másfél kilo..mert nem olyan sokkal nagyobb születési súylokról van szó.

Meg az adagok, aki méri(Betti javaslatának hála, végre lemondtam a mérésről és láss csodát sokkal jobban megy a szopi :) ),hogy lehet már ,h egy egy hónapos baba 900 gr-ot eszik? :shock:
Amikor üvegből adok neki enni, a max amit elfogad(reggel, az éjjeli alvás után) 130-140.ez hat evésre 750-900.és mégiscsak három és fél hós.Most akkor mi van?
Ilyenkor azért bizonytalankodok, h én adok neki keveset enni ,v más tömi?

ah, még akartam ezt azt..

de egyelőre elég ,ha ennyi kérdéssel sokkollak Titeket!:)

nszoke, áááá, ne is kérdezd.alig néhány próbálkozás volt, fáj és kész.had ne mondjam ,h erről is azt olvasni ,h ilyenkorra már nem fájhatna..meg ,h csak elsőre.francokat.Amúgy ha bárki ismerősöm kérdi ,h mekkora volt a baba, h nagy a vágás és meg megmondom ,szabáylosan kiröhögnkek.Nemrég ismerősöm 3900 gr-os 59 centist(első baba) szült metszés és repedés nélkül és úgy basszus ,h indították neki!!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


ah, a nyílt szoptatás nekem se megy..ez olyan intim dolog..inkább rohanok haza, v nem megyek sehová.

megvan mit akartam:Ti állítjátok ,v ültetitek a babákat???

MErt ugye elviekben nem lehet..de hozzátáplálásnál is azt írják, h akkor etesd, ha stabilan ül.hát az csak úgy tudom meg, ha ültetem. :shock: meg, h négy hósan már bírja el a testsúlyát állva.Hát ezt is csak akkor tudom, ha felállítom. :roll:
tünci28
 
 
 


szia Tünci!
hát bennem is ezek a kérdések fogalmazódtak meg!! :) és folyamatosan hívom a doktonőnket, és tőle várom a válaszokat.
Ricsi még nincs 2és fél hónapos, és valóban megfordul, már tudatosan, ezt védőnő is csak akkor hitte el mikor saját szemével látta, de esküszöm levideózom, és felteszem a youtube-ra:) na csak vicceltem. ez valóban nagyon korai, dokinő szerint is, de nem fogom tiltani neki, nagyon élvezi, sikongat mikor siekrül neki, na épp most is ezt csinálja:)imádom
nekem sokat hízott az első hónapban, akkor beszéltük is, hogy hogy számolják, aktuális súly X150 g a napi adag. na nekünk ez már sztem nem jön össze, kevesebbet eszik mióta ilyen meleg van, és már én is belezavarodtam a méricskélésekbe, mert képzeld lemértem párszor este és csak 90-100-at evett, tök megijedtem, mert 1 hónaposan volt hogy 140-160at is evett. szóval én is befejeztem a mérést. szépen gyrapszik most is és kész, heti 2-300gramot mostanában.
a gyümölcs nálunk azért kezdődött előbb, mert az csak nasi, így tudom kitolni a szoptatás közötti időszakokat, mert volt hogy óránként kérte, és nagyon sokat kakilt, össze-vissza, ami bántotta a pocakját, de most gyümitől szép rendszerünk lett, jobb a kaki is. azért is mert elég nagy baba, nyilván én is megvárom 4-6 hónapos korát mire komolyabb mennyiséget kap, ill főzeléket addig nem adok neki, se banánt stb,ami nehezebb a gyomornak, beleinek. folyamatosan konzultálok a dokinkkal, és benne megbízom.
állítani ültetni, dehogy, hisz csak 2 és fél hónapos. nekünk van pihenőszék, tök jó kis pozícióban fekszik benne, sokkal jobb mint hordozó, és abban szoktam etetni gyümivel, ha szüleimnél vagyunk akkor hordozóban.
tápszernél én úgy tudom azért kezdik korábban a hozzátáplálást, mert a táp felfújja a babákat, ezt sokan nem szeretik, és ha korábban kapják főzeléket, akkor ezzel lehet kompenzálni, de ez mindenkinek szíve joga, én örülök hogy sose kellett tápot adnom, nincs gyakorlatom benne, csak másoktól hallottam, h emiatt kezdték korábban, épp fodrászom 1 hete mondta.
minden gyerek más sztem, lányom pl mászni se nagyon akart. jaaaa és kisfiam fogakkal született, alul látszott neki 2 fehérség, azóta már 4 is, és nyálzik, nyomja be öklét.. ez is korai, kórházban csodájára jártak, mert Táltos vagy mi:)
szoptatás: mivel én 1 évig szoptattam, így megtanultam diszkréten csinálni, mert sokszor nem értünk haza addigra, most pl kocsi hátsó üvegét ezért sötétítettem le, mert többször úton vagyunk, mikor cicit kér, de természetesen ha tehetjük elvonulunk, mert sokkal meghittebb, nyugodtabb kettesben.
na most megyek, majd jövök még, pusz mindenkinek!
kviki23
 
 


etetésről még: dehogy adsz neki keveset! annyit esznek amennyit kívánnak,amennyire szükségük van, mondom nekem 90-100at evett mostanában este, mégis alszik utána hajnal fél 3ig, előtte meg a 140-160 csak éjfélig volt elég.. ez változik, és babafüggő! ahogy a tej minősége, szírtartalma is változik hónapról hónapra. én ezt vártam, h kicsit stagnáljon, és ne gyarapodjon olyan sokat, mert nálunk első hónapban majdnem megvolt a másfél kiló...és elhiheted h nem tömtem!ennyit kért, kb 15 perc alatt kiszívta a 160at sokszor. akkor írtam is, h milyen szerencsések vagytok, nektek alszik babátok, én meg kelek 2 óránként.
kviki23
 
 


Hanna napi 4-5 alkalommal eszik 210ml-t.
Plusz még fél adag tejpépet és valamilyen gyümit.
Alma,barack,banán.Egyenlőre ezt a háromat keverem neki.
Főzelélféléket még nem kap semmit.Sztem még ráérek vele.
A kicsilányom bizony nem hízik nagy ütemben,átlagosan havi 600-700gr-ot szed fel.

Tünci Hanna se nem áll.se nem ül.A hozzátápit anélkül is meglehet
oldani.:lol:
A babakocsi háttámláját egy kicsit megemelem és úgy,azzal a 20 perccel gondolom nem okozok gondot a hátgerincének!
No meg a forgolódás!Hanna még mindég csak max.a hasárol hátára.
Nem sieti el a dolgokat.Próbálkozik a kúszással ezerrel.
Fruzsi egy igazi sajtkukac volt mellette.

Szerintem is meglehet úgy oldani a szoptatást,hogy
ne legyen túl nyílvános.

Tünci majd csak bejáródik az a kekszevészet! :D :D

A tűzijátékkal kapcs.nem pofázok,nem élek ott,de azthiszem
Mangusztának igaza van!Az már régen megvan.

Azzal pedig a Tüncivel értek egyet,hogy mi a francnak engedélyezik olyan helyen az építkezést,ahol ilyen súlyos következmények lehetnek. :?

Nálunk semmi kül.Vasárnap voltunk az állatkertbe,jó volt egy kis
családi program.Szombat d.u.meg valószínű elmegyünk hegyet
mászni,sétálni egy kicsit,de ez még nem biztos.
Állatkert látogatás is vasárnap reggel dőlt el,hogy megyünk.

Váo.Viki fogakkal született a kisfiad?Ezt nem is tudtam!

Hannusnak is valószínű készülődik valami,mert sírósabb lett,
állandóan rágna valamit.

Tünci ezt neked:))
Kép

Igaz ti nem vagytok cigisek,de jólvanna...

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Juhéjj állatkert. Mi is mennénk, Zsebi még kicsi volt amikor vittük, de olyan meleg van, viszont 1napi kóborlással érné meg, én meg már egyre inkább fáradok.

Kviki Zsebit még én is angolpólyáztam, ez volt a kórházi "ruha" A cuccot pedig megköszönöm és természetesen vissza is adom, na meg akkor a dvd-t is kiírnád nekem? A titkot, meg mondtál még 1-2-őt, ha van ilyesmi, érdekelne.

Tünci a "versenytől" végem van!!! De ezt már többször írtam.
Én tapasztalat, eddigi tudás, utánajárás, meg orvos, védőnő...stb. alapján úgy gondolom, hogy hozzátáplálni akkor kell elkezdeni amikor elfogy a tej, illetve nem akarsz mesterségesen puffadt gyereket a tápban lévő cucc miatt (ahogy Viki is írta) sokkal jobb akkor már a gyümi, zöldség...minden amit te csinálsz. Természetesen napi pl.2szer-3szor mehet a táp, vagy anyatej ha még van, ezt te érzed igazán, hogy mikor mivel és mennyivel lakik jól a babád, meg melyik napszakban lenne jó kajával kiváltani a tej/tápot. És akkor a végén már csak este táp pl. Aztán végleg elhagyni idővel, s teljesen kaja. Ez van akinél fél év, van 8hó/1év...ahogy alakul. Normális etetéshez pedig pihenőszék, babakocsi, hordozó, ahogy a többiek írták is. Mellesleg az én nagyanyám a sírba kergetett azzal, hogy ne állítsuk, ültessük a gyereket (mi tartottuk ő meg tette volna ezeket) mert ÖSSZECSÚSZIK a GERINCE!!! Na addig idegesített ezzel, amíg megkérdeztem a legjobbnak vélt gyerekorvosunkat (ő a magán gyerekdoki csak elég messze van) azt nézett mint borjú az újkapura :shock: ekkora hülyeséget ne mondjak, meg a nagyi sem... nincs olyan hogy összecsúszik a gerince... hiszen minden porcikája, csontja...stb. a folyamatos és fokozatos erőltetéstől erősődik.stb. szóval ő értelmesen elmagyarázta nekem évekkel ezelőtt. Szavait nem tudom visszaadni, de nyílván 1-2hós gyereket nem kell túráztatni :D Szerintem ez a saját fejlettségétől függ, hogy mikor mennyit csináljunk és engedünk neki. A mennyiséghez nem tudok értelmesen hozzászólni, ezért nem is teszem.
Tünci a másik dolog...sikosító? Illetve én viszont (bár ÚGY nem szültem) azt tudom/hallottam, ha gáz van érdemes felkeresni a dokit, mert valamit elcseszhettek, ill. előfordul, hogy szűkre varrják...stb. Érdemes lenne akkor megnézetni, mert elvileg 6hét után valóban el kell múljon az elviselhetetlen fájdalom meg újra kell kezdeni elvileg fokozatosan a házaséletet, s így lesz minden a régi, vagy még jobb is :wink: :)

Voltam ma dokinál: 1500gramm és holnap 32hét. :lol: :lol: :lol: Aug.27-én szülünk, mondta fejben el kell kezdeni :shock: 14-22ig viszont külföldön lesz, ha akarna se tudna jönni de ad nekem helyettest, s ha előtte beindul akkor megyünk s előtte intézzük... megnyugtatott ma, tök jó. Bébim mocorog mint állat. Illetve alul csak jobban fog fájni, mert a feje totál bent van, mondta doki jobb már nem lesz... :( Beírta a könyvbe a császárt is. 10-én még megyek vér/vizeletre s másnap vizsgálatra. Mostmár kezdek nagyon fosni :oops: De annyira de annyira örülök, hogy itt tartunk!!! Mindene érett a kinti életre, gyomra, tüdeje, emésztés, tehát már csak fejlődnie kell és hízni, akár kint akár bent, nyilván inkább bent. Mostantól minden egyes nap parázni fogok :oops: és titeket meg ezzel fárasztani :lol: A kórházba kell majd rá vékony sapi? Mert ugye mindig adnak a bébikre, vagy csak télen??? :oops: Mindenesetre én raktam be 2-őt.

Nos egyenlőre ennyi. Puszi nektek.

Zsutita hogy vagy mi van veletek?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Nszoke lassan megkezdődik a visszaszámlálás,mint
a katonaságnál! :D Csak a katonák nem kapnak ilyen szép ajándékot
a végén.Ők csak szabadságot nyernek! :D /ugyanis Szerbiában
még van katonaság,párom még egy évig volt/
Nagyon szorítok,hogy minnél tovább bent legyen a pocaklakód!
Fruzsó 1500gr a 29.-dik héten volt,de ő majdnem 4kg-mal született.
:D
Elhiszem,hogy''' fosol''',izgulsz! 8) Mitöl félsz a legjobban?
Az újtól?A csaszitól?

Nekem a kekszevés jobb,mint valaha :D :lol: :oops: :oops: :oops: :oops: :wink:

Betti te hol ismerkedtél meg a pároddal?

Kép
Kép
szintus
 
 


Atika is tegnaptól forog hasra, azóta ez a sláger nála... háton nem marad szinte egy percig sem. :D
Próbálok visszaolvasni, de most értünk haza, talán majd estére már tudok reagálni is.
Előkerestem a gyümölcscentrifugámat.....almapép gyártásra. :D

Betti
Kép
betti0412
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: