Új privát üzeneted érkezett!

Ercsikati!

Gyönyörű a kicsi Kendra. Remélem jól vagytok. Hogy telnek a napjaitok? Kialakult már a napirend?

szurikáta
szurikáta56
 
 


Libuska Család! Gratulálok!
Isten hozott Drága AnnaKatinka! Nagyon sok örömöt, boldogságot hoztál szüleidnek! Isten éltessen! Nagyon sok tejcit és földi jót! :lol:
emerenc
 
 


Óriási Gratula Kislibusnak és Anna Katinkának! Sok boldogságot és jóegészséget kívánunk!!!

Jucus, Sajo
sajo
 
 

 
 

Sziasztok!

Szurikata!
Köszönöm a figyelmeztetést!
A diétát szerencsére jól bírom, tudod többször írtam, hogy régebben nem étkeztem bőségesen, úgyhogy most kifejezetten jól esik a "könnyített koszt". A kórházban két és fél hétig koplaltam, ezalatt rendbe jött a gyomorégésem. Most nem eszem olyan menyiségeket, hogy vissza akarna jönni. :D Napi 4-5-ször étkezem, csak keveset. Azért várom már a műtétet, mert a nyers zöldségek nagyon hiányoznak. Most csak reszelt almát ehetek nyersen, minden mást meg kell kicsit párolni. Persze szénhidrátot ehetnék szénhidráttal, de nem akarom visszaszedni a leadott kilókat!
Jucus újabban "Keskeny"-nek hív és követeli vissza a "régi férjét". Pedig én még keskenyebb szeretnék lenni! :lol:

Moncsiga! Melánia!
Bocs a tévedésért! A lurkókat már jobban ismerem, mint a mamájukat! :lol:

Sajo
sajo
 
 


Halihó!

Ki tud Libusékról? Ideje lenne hallani Róluk valamit!!!!!!!!
sajo
 
 


Sebaj, Sajókám! A lényeg, hogy egyre jobban vagy! Nem sokára a memóriád is a régi lesz! :lol: :lol: Aztán meg csatlakoztok a babásokhoz és megismersz minket amúgy istenigazából. Jóvan?

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


A próféta szóljon Belőled, Moncsi!

Sajo
sajo
 
 


Sziasztok!

A Dévai-s fórumból csöppennék át a Dévai babás topicba, ha befogadtok.
Kérdezni szeretném, hogy szült már valaki dr. Dévai főorvos úrnál? Pontosabban a szülés és a kórházi lét érdekelne. Illetve tudnátok abban segíteni, hogy mennyibe kerül nála a szülés?

Előre is köszönöm a segítséget.

Kisgaby
kisgaby
 
 


Szia Gabi!! Gratulálok!
Most leginkább babázunk, mert már minden kismanó megszületett. Épp ideje volt, hogy jött egy pocakmama frissítésként! Megpróbálok néha jönni, hogy ne legyél egyedül. Remélem sok-sok kismamatársad csatlakozik hozzánk hamarosan.
Mesélj, hogy vagy? Vonalzó? Legyen, hogy tudjuk követni az idő múlását!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok!

Kisgaby!
Nem akarom elvenni a kedved, de a tapasztalatok (a csajok tapasztalata szerint) Dévainál szülni nem a legjobb dolog!
1. Nem tudja garantálni, hogy ott lesz a szülésnél, ezért gondoskodik "beugró" dokiról.
2. A terhesgondozás alatt renkívül (talán túlzottan is) szigorú. Volt olyan kismami akit megríkatott, mert szerinte "zugevő" volt, és "túl gyors" ütemben gyarapodott. Dévainál egy gyerekkel max. 10kg-ot, két gyerekkel max.12kg-ot szabad felszedni!
Mindazonáltal minden babó rendesen megszületett, és az anyukák a szülés után eldicskedhettek a karcsúságukkal!
3.Mint a másik topikból is tudod, Dévai nem ér rá érzelegni, és utálja a komplikációkat. Igaz viszont az is, hogy Kislibusnak valamilyen vérkép problémája volt és ennek ellenére Anna Katinka szépen és időben jött a világra.
Azt is el kell mondani, hogy a külföldön élő kimamik is bármikor fordulhattak hozzá tanácsért telefonon!
Dönts belátásod szerint, nem a pénz a legfontosabb!

Kislibus!
Jelentkezz! Úgy szeretnék tudni rólatok! Csak nincs valami baj!!!!

Sajo
sajo
 
 


Szia Moncsiga!

Holnap töltöm be a 10. hetet és nagyon jól vagyok. Béna vagyok vonalzó készítés terén, ezért nincs. :-)
Kicsit szomorkás vagyok amiatt, hogy a Dévais topicból kiestem-mert sikeres lombik- a Dévais babák topicba még nem nőttem bele, mert nem született még meg. Ettől eltekintve, nagyon szeretek kismama lenni.
Mindannyian dr. Dévai főorvos úrnál szültetek?

Sziasztok:
Kisgaby
kisgaby
 
 


Sziasztok.

kisgaby:én is Gratulálok!!! :lol: :lol: :lol:
Nem mindenki szült Dévainál pl:én sem.De ez azért is van mert Szegedi vagyok.De apánknak köszönhetjük a kisfiunkat.Így ebben nem tudok segíteni neked.

Csajok,kismamik mindenki eltünt????
kislibus:????? Egy pár szóra gyere de tényleg!!!

Hát nekünk nem semmi volt a pénteki napunk:nagy vihar közepette kidölt egy fa elöttünk és az szépen "beköszönt" a nappalinkba.Nagyon megijedtünk itthon a fiammal.Nagyon sírt ő is,szegénykém.Én is félek azóta ebben a rossz időben.Most várjuk,hogy vajon mikor ér ide hozzánk a biztosítós emberke. :cry:
Védőnő most volt itt és közölte,hogy köldöksérve van a fiamnak.Nem hiába aggódtunk miatta.Gondoltam,hogy nincs rendbe valami.Úgy hogy csütörtökön megyünk a gyerekorvoshoz aggódva,hogy most mi a teendő.???
Ti tudtok valamit róla?

Chilike,Julcsi,bodzi,Rencsi:nagyon rég voltatok erre!!!!
moncsiga:miújság,hogy vagytok??????

Kép
Kép
melánia
 
 


Szia Gaby,

sok szeretettel gratulálok!!!! nyugodtan kérdezz, ha bármi felmerül, bár mostanában ritkán jövünk, mindig lesz valaki aki válaszol neked!
Én voltam az aki Sajóka írt, engem ríkatott meg Dévai....nekem azzal sosem volt bajom, hogy szigorú volt a terhesgondozás alatt, mert 100%an a mi egészségünket védte, az előttem lévő beteg felhúzta és rajtam tőltötte le a mérgét és nagyon igazságtalan volt. Ha megyünk tesóért akkor csakis kizárólag hozzá megyünk, de még egyszer nem járnék hozzá terhesgondozásra és nem is szülnék nála. A szülésnél az a probléma, hogy nagyon kevés az esély hogy hozzá kerülsz(csütörtökön és hétvégén vállal csak) és ha esetleg utána van komplikáció pl nálam volt, akkor sem jön be hozzád, hanem egyedül maradsz a kórházban az ügyeletes orvossal aki a vizitnél kb 10mspercet foglalkozik veled....
De ez csak az én véleményem van aki másodszorra is csak is nála szülne, minden azon múlik hogy kinek mennyire volt sima ügy és mit tapasztalt, de azt persze senki sem tudja előle hogy melyik napon fog szülni és lesz-e valami gubanc nála....
Most sokan kezdenek, nagyon drukkolok hogy beinduljon megint egy nagy bababumm, mert tényleg szuper amikor van kivel megosztani a terhesség minden pillanatát...

puszi

Kép
rencsi79
 
 


szia Melikém,

hűha, nem csodálom hogy nagyon megijedtetek!!!!! tuti én is frászt kaptam volna. És most beesik az eső????
Sajna nem tudom mit csinálnak a köldöksérvvel, ez hogy néz ki, miből állapítják meg? Emailben zajlik mostanában a levelezés, de a te citrod mindig visszadob mindent :cry: ma is küldtem képeket domiról, de az összes citros visszajött.....
mekkora már Milán? hogy alszik? nem dobsz fel képet?

Kép
rencsi79
 
 


Rencsim:nem esik be az eső mert a férjem ideiglenesen becsinálta egy bútorlappal.
Ilyen vacak a citromailem,a fenébe.Nem is tudom,hogy akkor hol kéne nyitnom egy újat.
Milán szépen gyarapszik 4,5 kg ruhástól.Szopizik szépen de nagyon sűrűn kéri a cici így tanácstalan is voltam de a védőnő azt mondta,hogy 2,5 óránként ha kéri akkor az jó.A köldöke annyi hogy nagyobb és magasabb mint az átlag.Ti hogy vagytok? Domi mekkora már? Küldtél nekem képeket ruhákról is??? puszi.
Mennem kell szopiztatni. :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


Sziasztok Mamikák!

melánia, szegénykém, jól megíjedhetettek!
Tetszik a vonalzód!

KisGaby: Tényleg ezek a tapasztalatok, de elkell mesélnem, hogy mikor rákszűrésre mentem Déviszhez, 2 hete, volt ott egy kismami, hatalmas pocival, kérdeztem tőle, hogy melyik módszerrel sikerült a baba. Azt válaszolta: Hagyományos módszerrel! :lol: Jót nevettünk, mert mondtam, hogy én ezt már színte nem is ismerem. Kérdeztem tőle, hogy miért Déviszhez jött terhesgondozásra, nem hallottam jókat felőle. Az első gyermekét is nála szülte, ( inszem ) és nagyon bejött neki, bevállt nála ez a szigor. Elsem tudná képzelni, hogy máshoz járjon. Ezt csak érdekességképpen írtam.
Mostmár fognak csatlakozni hozzád kismamik, kispapik és megtudtok majd beszélni minden babás dolgot! De addig is, nagyon szívesen olvasnék Rólad akár a másikon is, ha gondolod, én személy szerint nagyon szeretek babás híreket olvasni. :wink:
emerenc
 
 


Melania!

Gyermekkori köldöksérvek
Ki kell emelnünk a gyermekkori köldöksérveket, melyek általában veleszületettek, a sérvkapu (az a nyílás, melyen keresztül a sérv kitüremkedik) kicsiny, ujjbegy számára átjárható.

Sérvműtétek
--------------------------------------------------------------------------------

A sérv kialakulásának feltételeit olyan, az ember anatómiai felépítéséből adódó nyílások teremtik meg, ahol normálisan erek, izmok, idegek, vagy egyéb képletek hagyják csak el a hasüreget. Szintén sérv képződésére hajlamosítanak a hasfal szerzett gyengeségei, melyek gyakorlatilag a műtétek után keletkező hegek. A sérvek sebészetéről bővebben>>

A köldöknél kúp alakú, egy-két cm-nél nem nagyobb kiemelkedés látható, mely nyomásra könnyen eltűnik. Ezek a kicsiny sérvek spontán gyógyulásra hajlamosak, az első hónapokban maguktól is záródhatnak sok esetben, ha a gyermek nem sír, erőlködik sokat.

Az első 2 évben konzervatívan (műtét nélkül) is meg lehet próbálkozni kezelésükkel, öntapadó ragtapasszal ragasztva le a köldököt, mely a sérvet visszatartja, lehetőséget ad megfelelő heg kialakulására.

Épp ezért két éves korig műtétjük csak fokozódó méret, vagy kifejezett panaszok esetén indokolt. Ennél idősebb gyermekeknél spontán gyógyulás már nem várható, sebészi korrekció szükséges.

A műtétet általános érzéstelenítésben szokták végezni, mely során a köldök alatt félkör alakú ívelt metszést ejtenek, majd óvatosan felpreparálják a köldök bőrét. A sérvtömlőt kipreparálják, nyakánál megnyitják, eltávolítják.

Ezt követően a hasfali nyílást néhány csomós öltéssel zárják. A bőrt szépen visszafektetik a műtéti területre, egy-két öltéssel fixálhatják is, majd a bőr sebét finom fonállal zárják. A felépülés gyors, szövődmény gyakorlatilag nem fordul elő.
sajo
 
 


sziazstok, csak egy percre:

kisgaby, én nála szültem, hozzá jártam terhesgondozásra és szuper volt mindkettő!
Az hogy nem lehet hízni, jogos szerintem, és szülés után minden kismami hálás emiatt szerintem...
a szigor tehesség alatt szintén jogos, mert csak a mi érdekünket szolgálja. Mindenre odafigyel, sokkal jobban mint más dokik.
A stílus meg: hát ha nála készült a baba, akkor már úgyis ismered, szóval nagyjából erre kell számítani kismamiként is, nem lesz azért kevésbé goromba, mert pociban van a baba.
Az igaz, hogy lutri, hogy nála szülhetsz-e.. de érdeked módon elég sokunknak sikerült :) (rencsi, libus, moncsi, én- mind csütörtökön szültünk spontán, chilike is nála szült, talán egyedül melcsi volt aki hozzá járt és nem jött össze a nála való szülés

Sok boldogságot nektek!
vjulcsi
 
 


bocs, moncsi nem csütörtökön szült, de nála ::)
vjulcsi
 
 


Köszönöm szépen a válaszaitokat, segít a döntésben.

Igazság szerint engem picit sem zavar a szigora, azt gondolom ez az ő dolga, nekem meg az, hogy betartsam. Számomra egyébként nem nehéz, mert dietetikus és endokrinológus segítségével beállítottuk a diétám és az maximálisan megfelelő. (Legutóbbi vér-és vizeletvizsgálat eredménye alá is támasztotta. Olyan tökéletes lett, hogy legszívesebben bekereteztettem volna és kiraktam volna a szoba falára.) :-)))

Ami a János Kórház előnye számomra, az a koraszülött intenzív osztálya, ennek megléte megnyugtat.

Most egy ismerősöm azzal rágja a fülem, hogy a 12. héten az Istenhegyi Géndiagnosztikán csináltassak Kombinált tesztet. De Dévai nem ugyanezen vizsgálatokat fogja elvégezni, végeztetni a 12. héten? Szerintetek?
kisgaby
 
 


Fúúú, Csajok és Sajo és zugolvasó Szimbácskák! ;-)
Mea culpa meg minden...
A körmailekre azért reagálok, igaz? :oops: :oops:
KisGaby! GRATULA!!! + Jó, h jöttél!!!
Eszti is spontán Baba és én is Déviszhez jártam.
Nagyon kedves, empatikus és humoros Embernek, rendkívül profi Orvosnak ismerem + igen, szigorú, amiben kell, de meg is van az eredménye, minden esetben.

Kép
bodza2005
 
 


Melikém! Nagyon megijedtetek, szegénykéim?
Puszikák!!!

Kisgaby! Ide főként a Kismamik írnak, úhogy jó helyen vagy, mert a Babulonok mellett nem marad túl sok idő netezni.

Kép
bodza2005
 
 


Melikém,
szerintem csinálj egy gmail.com-st, ezt egyszerű megcsinálni és tök jól működik. domi már nagyfiú, félévesen megduplázta a születési súlyát és már 73cm. olyan jó kis nyulánk krapek :D :D már van három foga és már egyedül meg tud állni, persze még kapaszkodnia kell....küldtem sok képet, de nem válaszoltál, azt hittem nem kellenek és már más elvitte, ha kell majd akkor a következőből is küldök.

Kisgaby,
Dévai nem csinált kombináltat, stb. és azt az istenhegyin a legjobb megcsináltatni.
Igen ez egy nagy előnye a Jánosnak+ szuper modern a szülőszoba!!! :D
a szigor engem sem zavart, sőt amikor a szülés után 1 héttel már laposabb volt a hasam mint terhresség előtt, akkor kifejetten örültem a diétának :D :D nekem kell aza fajta nyugalom, hogy ha legközelebb szülök és esetleg nem jön össze a mégegyszer a csütörtök, akkor nem egy "idegennél" kell szülni+amikor én szültem akkor teljes látogatási tilalom volt a kórházban a influenza miatt és így nagyon egyedül voltam, ráadásul majdnem leállt a keringésem a sok vérveszteség miatt és senki rám sem nézett, mert ilyenkor másoknál természetesen a saját doki intézkedik, de dévainak ez a sok lombikos műtét mellett nem fér bele, hogy bejöjjön a kórházba és segítsen eldönteni, hogy két rossz közül melyik válasszad...ő egy nagyon alapos doki, ami szuper volt a terhesgondozás alatt, de annyira elfoglalt, hogy mire kiderült, hogy baj van nálam, már ott sem volt. (ez szülés után fél órával volt...)
Nagyon jól döntesz ha nála maradsz ezeket csak azért írtam le, mert a Jánosban dévai betegének lenni hátrány, nem előny sajnos és sokkal könnyebb ha az ember ezt előre tudja, mint hogy ott abban a kiszolgáltatott helyzetben szembesül vele először....
valahogy csoda módon a csapatból majdnem mindenki nála szült, aki nem az többé nem járna hozzá terhesgondozásra, vagy akinél kellett volna a törödés(én) és erre sajna nincs lehetőség, az sem, akiknél minden rendben volt azok el sem tudják képzelni, hogy másnál szüljenek.
DE még azt kiemelném, hogy nem Dévai miatt volt komplikáció, sőt ha nem indult volna be a szülés akkor megcsászározott volna, mert annyira alapos, hogy észrevette, hogy baj van a vérképemmel....

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok Anyukák!

21. betöltött héten vagyok és érdeklődőm, hogy mi Apánk tiszteletdija a szülésért???? Nálam ikrek lesznek, valőszínű császárral........

Válaszokat előre is köszönöm!!!!!


Izmael
izmael
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat és a véleményeket.
Bizonyára én is zokon venném, ha nem annál a dokinál szülnék, akihez terhesgondozásra jártam. Hiszen mégiscsak a terhesgondozó doki ismeri az előzményeket (pl. vérkép...stb.)

Izmael kérdésére a válasz engem is érdekelne.

Ezek szerint érdemes bejelentkeznem az Istenhegyire Kombinált tesztre. Hu, remélem minden rendben lesz.

Köszönöm Nektek még egyszer.
kisgaby
 
 


Gratulálok az új kismamiknak, jajjj, de jóóóó, hogy újra lesz egy nagy csapat itt, úgy, mint amikor mi voltunk kismamik. :wink:

Nagyon örülök nektek, nekem is két picike lányom van., csodálatos, imádnivaló, okos értelmes kiscsajok apánk nagy örömére(megsúgom ő inkább lánypárti :lol: )

Én nála szültem és hozzá jártam terhesgondozásra is és maximálisan meg voltam vele elégedve, az, hogy szigorú tényleg csak nekünk jó, én például se nem kaptam terhességi mérgezést(pedig iker terhességnél előfordulhat), se magas vérnyomásom nem volt, nem vizesedtem, nem voltam cukros, a 38. héten inditottak program császárral, de szerintem a 40. hétig is kihúztam volna, csak én mindenképp apánknál akartam szülni.
A szülés is maga volt a tökéletesség, bármikor újra becsukott szemmel is szülnék nála, kedves volt, figyelmes, hozzám bejött a szülés előtt is utánna is meglátogatott és folyamatos figyelmet kaptam a "helyettesitő" orvosokól is. A jánosba egyébként elég sok a fiatal orvos, de nagyon segitőkészek, akármi volt, azonnal jöttek a nővérkék szintúgy, nekem olyan volt, mintha "nyaraltam" volna.Igaz én külön szobát fizettem(mint sokan mások is) , nekem teljesen jó volt minden.
Úgyhogy csajok hajrá, bizzatok meg apánkba, nagyon lelkiismeretes jó orvos, én imádom, csak jókat tudok róla mondani :wink:
chilike1
 
 


ja , ha a helyettes dokihoz kerülsz véletlenül(valószinűleg a Szentkirályi doki lenne), neki is bemutat előzőleg, szóval nem úgy esel be hozzá az utcáról, és vinni kell az összes papirodat szóval nagyjából mindent fog tudni rólad, persze azért a Dévainál jobb szülni.

A tiszteletdijja általában a terhesgondozás 10.vagy 12 szerese, persze kinek mennyit ér meg...nekem minden pénzt megért :wink:
chilike1
 
 


Sziasztok,
rég jártam erre, de gondoltam becsatlakozom egy vélemény erejéig.
Nekünk is Dévai doktor úr hozta össze a babát, elég reménytelen startpozícióból. De nem nála fogok szülni (egyébként pár hét múlva). Az új orvosommal tökéletesen meg vagyok elégedve, és maximálisan megbízom benne, mégis azt mondom, sajnálom, hogy nem tudtunk Dévainál maradni terhesgondozásra. Noha néha tényleg kemény volt velünk is: tudtuk, mindent a mi érdekükben tesz, és csak akkor volt szigorúbb, ha valamit ellazáskodtunk. Megnyugtató volt nála, hogy három hetente nézte a babát, mindig tudtuk, hogy mi van vele. A félidőtől már nem tudtam megoldani, hogy bejussak az intézetbe, dolgoztam, a férjem sokat volt külföldön, és választottunk más orvost. Ő a normál kórházi menetrend szerint járt el, volt úgy, hogy - noha 4 hetente jártunk magánrendelésre- de az Uh-k között volt, hogy 10 hét telt el. És a súlygyarapodás: Apánknál grammra ügyeltem mindenre a szigora miatt - jó volt a külső kontroll. Aztán elszaladt a ló, épp, hogy a 10-11-et bírtam tartani most a végére, mivel a szülészem elég megengedő.
Nos, csatlakoznék a többiekhez: a mostani orvosommal is minden rendben, hálás vagyok, hogy elvállalt minket, Dévai azonban a legjobb orvos, és az egyik legnagyszerűbb ember, akivel találkoztam, (ld: Vass doki távozása után mindenkit átvett, volt, hogy este 10-kor jöttünk el tőle), és ha az Égiek is úgy akarják, megyünk vissza kistesóért hozzá.
Sok sikert mindenkinek, noha ritkán írok (eddig dolgoztam), nyomon követem, mi van Veletek. Gabinak gratula, és Szimbáéknak is drukkolunk. Mindenkinek persze, de Szimbáékat azért emelem ki külön, mert nekik külön köszi a rengeteg tanácsért!
És lassan visszaszámolok...
Csatlakozom Chilike utolsó mondatához! :)))))
rozsafa
 
 


Helló Rózsafa!
Mi van veletek,kit sikerült végül találni a Szt.Imrében?Jól vagytok?Hol tartotok,mikor jön a babó??És tudni már a nemét,esetleg név van már?
Örülök,hogy minden rendben!!
Chilike,de jó rólatok is hallani,küldhetnél képet emilen a lányokról!
Puszi mindenkinek!

Kép
cs.andi
 
 


sziasztok!

Bocsika, hogy nem jelentkezem, de elég mozgalmas az életünk, korház, bölcsibe jelentkezni, nyaralást szervezni, szóval értitek.Egyébként jól vagyunk.


Most csak azért jelentkezem, mert hátha van ismerősötök, vagy aki már babás és érdekli, van két eladó IKEA-s leesésgátlónk eladó, 3 hónapot használtuk, meg egy Fisher Prices járássegítőnk,meg egy nagy méretű Disney-s utazóágyunk, ami két gyereknek is tökéletesen megfelel.
Ha valakit érdekel, emilcím: deli.agnes@hdsnet.hu

köszi

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


sziasztok

rózsafa
jó hallani rólad, már aggódtunk úgy eltüntél :lol: , de akkor ezekszerint minden rendben veletek, gratulálok a babához. :wink:

andi
rendben küldök képet :wink:

szia ági, köszi engem most per pillanat nem érdekel, de néha elküldhetnéd mik vannak amik neked már nem kellenek, biztos lesz olyan ami kelleni fog :wink:
chilike1
 
 


Szia Chillike!

Vannak rucik is főként bodyk, rövid újjal, újjatlanúl, van pár rugi is,, short. Ha valamire szükséged van, akkor szólj, megnézem van e, és fillérekért odaadom. A bodykat pl kv 200-300 Ft ért áruljuk.

Puszi

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Sziasztok,

köszi az érdeklődést! Jól vagyunk, valamivel több mint 10 napunk van még hátra Zsófi megérkezéséig. Eddig dolgoztam, most írt ki a háziorvos. Akkora vagyok, mint egy bálna...:)
Cs.Andi, szerintem pont a Te tapasztalataid tántorítottak el a Szt. Imrétől, a prof. elvállalt volna, de közben átigazoltunk a III.kerületbe - lakásilag és kórházilag is, és itt ajánlottak egy nagyon jó orvost. Minden szempontból jobb volt, az ingázás elég nehezen ment volna. (A doki nevét nem írom le, mert kicsi a világ, és kiderült, hogy Vass doki is valaha kollégája volt, mindent tudott az Intézetről is.) Úgyhogy Szt. Margit lett belőle. Amúgy minden rendben van, szimpatikus csapat, csak - ahogy írtam - hiányzik Apánk szigora.
Tényleg igyekeztem azért követni a változásokat nálatok...nagyon szép babák születtek.:) Már mi is kíváncsiak vagyunk, ki lakik odabenn.
Hát, szép nyarat mindenkinek, mi próbáljuk túlélni a hőséget. Elég nehezen megy:)
rozsafa
 
 


Sziasztok Babás Mamik!

Rózsafa!
Remélem a Szt. Margitban nem a baba-mama együtt megoldást választottátok! Van egyáltalán választási lehetőség? Egy ismerősünk szült ott, hat ágyas szobában voltak együtt a mamák a babákkal, nem volt olyan, hogy valamelyik babci ne sírt volna. Nagyon kimerült volt amikor haza került. Alig tudta összeszedni magát.

Sajo
sajo
 
 


Sajó,
nem tudom, ez mikori történet, de a két évvel ezelőtti kórház- és egészségügy átalakítás után sok dolog változott. A Margit szülészetét, az akkori nagyot bezárták, és most csökkentett üzemmódban működik. Ha jól sejtem, az orvosok nagy része is csak részmunkaidőben dolgozik ott. Van két egy ágyas szoba (ez fizetős), ezt szeretnénk megcélozni, de érkezésfüggő, illetve 2 vagy 3 db 3 ágyas szoba. Tulajdonképpen nem rossz, hogy nem nagyüzem, viszonylag csendes most ezzel a kb. 10 ágyas megoldással. Igaz, két nap után elbocsátanak. Hátránya, ha valami komolyabb baj van, irányítanak át a Jánosba.
Hát, ennyit tudok. De egy biztos, tényleg jók az orvosok, sok kismamával beszéltem, tényleg csak jókat mondtak ők is.
rozsafa
 
 


Szia Rózsafa!

Az ismerősünk kisbabája most egy hónapos. Ő sem mondott rosszat a szülészetről, csak erről a hatágyas szobáról. Ő azt mondta 6 és 8 ágyas szobák vannak.
Boldog babavárást és zökkenő mentes, könnyű szülést kívánok Nektek!

Sajo
sajo
 
 


SZia Sajó!

Hát, ez furcsa. Mi voltunk kórházbejáráson, és két három ágyasat és két egy ágyasat mutatott a doki a szobákból.
Majd ha túl leszek a nagy eseményen, megírom!
:)
Köszi, a drukkokat, jól jön!
rozsafa
 
 


Várjuk a beszámolót! Remélem pozitív tapasztalatokról fog szólni :!:

Sajo
sajo
 
 


Puszik Mindenkinek!!!!!!!!!!!!!

Rozsafa! Nagyon szorítunk, csodás lesz a NAGY TALÁLKOZÁS!!!!!!
Feltétlenül jelentkezz továbbra is!!!!!!!!!!

Szijjja Sajoka!!! Drukk Nektek hatalmas!!!!!!!!!!!++++++++++++

Chilike! Van egy felesleges babülésünk talppal/babahordozó is egyben, 0-13kg-ig jó, szépséges és biztonságos, teljesen rózsaszínű ;-) PegPerego. Gyakorlatilag nem használtuk (max.5x), hibátlan állapotú. 99%-ban a Párom kocsijával utaztunk Babcikával, így az enyém szinte érintetlen maradt. Ha érdekel Téged vagy bárkit, írok bővebben+képet is mellékelek.

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztók!

Látom nagyon babázik meg élvezi a nyarat mindenki :) !

Kisgaby gratulálok én is! Hogy vagytok? A lányok már elmonták a véleményüket de azért ha egy kicsit későre is én is elmondom.Én a Dévaihoz jártam végig és sikerült nála szülni is.És csak jókat tudok mondani.A terhesség alatt kétszer voltam korházban elég hosszu ideig és akkor sem hanyagolt el ahányszor bent járt mindig benézett hozzám azonkivül az orvossal akire rá bizott folyamatosan kapcsolatban állt és mindent megbeszéltek és ezenkivül hivott engem is telefonon meg nekem is hivnom kellett időnként.A szülés szupper volt vele pedig nekünk nagyon hosszura sikerült.Mindenért nagyon hálás vagyok neki :D.

Rozsafa azt kivánom hogy minden ugy sikerüljön a nagy találkozásnál ahogy szeretnéd és ahogy a legjobb nektek!csodás lesz meglátod!

Most induló kismamik minden rendben hogy álltok?

Ági hogy elszaladt az idő milyen nagyok már az ikrek is csak most születtek!Hogy birják a bölcsit,ugye jártok már ha jol emlékszem,vagy majd szeptembertől?

Mi jol vagyunk Robcsival még most sem tudunk betelni imádni való szupper dolgai vannak.3 évesek lettünk.Volt 3-ban ünneplés és volt nagy buli :D.Csináltam neki két tortát egy micimacisat az meglepi volt mikor hármasban ünnepeltünk és volt egy Némos az volt a kivánsága a bulira. Annyira aranyos volt olyan kis hálás ugy örült mindennek.Voltunk állatkertben is a szülinapján és nagyon nagyon tetszett neki.Azota is minden nap meséli hogy miket csináltak az állatok és mit láttunk.

Na puszi mindenkinek!

Kép
póci
 
 


Sziasztok!

Bodzi!
Szijjjjjaaa! Régen jelentkeztél! Pont hétfőn vették ki az epehólygomat. De olyan nyugodtan mentem a műtőbe! Annyira jó érzés volt, hogy Jucus ment a gyerekekért! Azt tudtam, hogy hárman vannak. Engem a világon más nem érdekelt! Ma meg már kint is vagyok a kórházból. Együtt kotlunk! :lol:

Póci!
Az idő nagyon szalad, bár nekünk most nem eléggé! Ismered ezt az érzést, ugye! :D

Sajo
sajo
 
 


Sajó nagyon nagyon drukkolok nektek és kivánok türelmet a most lassan vánszorgó időhőz.Ismerös az érzés párszor végig csináltam de megéri :D!És neked gyors felépülést!

Kép
póci
 
 


Vazze Pócika, azokat Te készítetted??? Le a kalappal!!!!!!!!!!
Gyönyörűűűűűűűűek!!!!
Robcsi egy édesség!!!!
Esztili is imádja az állatkertet, ha tehetné, naponta menne. :lol:
Már simán ragoz és mondatokat alkot, de az elefánt maradt "ámánán" (bár az állatkertben már elefánt volt és sajnáltuk, h nem lesz többé ez a cukor szó a palettán). Mindent felismert, mondta, h oránkután, gorilla, párduc, pelikán, zsiráf és a többiek.
Imádja őket, még a bogarakat is puszilgatni szeretné. :lol:
Mi pedig Őt imádjuk úgy, hogy az már nem is lehetséges. Mindig mondja a Párom, h Ő belehalna, ha nálunk lenne és valaki más lenne a szülője és hazavinné. Annyira jó arc és édes, kedves. Apukácska, mondta ma reggel simogatva Apáját. Na, abbahaygom, mert hosszú leszek.
:oops:

Édes Sajoka! Az epe mondjon le!! ;-) Nem baj, legalább vigyázol a vonalaidra! Jól vagy már?
Istenem, de jóóóó! Csak költögessetek Jucusoddal bőszen!!!!!!
Van egy Nuk cumink, vadiúj... :wink: ;-)
Az oroszlános pedig Szimbababára vár!!!

Kép
bodza2005
 
 


Bodzi köszönöm a szép szavakat,aranyos vagy!
Bizony,én készítettem őket.
Mikor a Robcsi 1 éves lett akkor csináltam az első komolyabb tortát azóta álltam rá a formatorták készítésére és döntöttem ugy hogy én szeretném csinálni mindig a szülinapjára a tortát, aztán azóta mindenkinek a családban én csinálom a szülinapjára és vannak ám kivánságok :D .
Édes lehet Esztili ahogy dumál.nagyon ügyike hogy már igy beszél.A Robi is másfélévesen már mondatokban dumált.akkor voltunk vele az állatkertben is előszőr és nagyon szerette,minden állat érdekelte :).Mi is mindig megbeszéljük apával hogy lehet még ezt az imádatot fokozni ,és lehet!Annyira édes dolgai vannak .És az a fura hogy ha más anyukákkal beszélgetek mindegyiknek van valami nyügje a gyerekkel és én sose tudok semmi rosszat mondani a Robcsira,és látom hogy olyan kételkedve nézznek rám hogy biztos csak nem akarok a rosz dolgairól beszélni.
Most is olyan büszkék voltunk rá mert megjártuk az állatkertet még a délutáni alvása is kimaradt és nem volt egy hiszti, vita,követelőzés mindig szotfogadott,csak nézzte a gyerekeket akik hisztiztek valamiért.Annyira aranyosan megtudok vele mindent beszélni.
Na jó én is abba hagyom mert sok leszek :oops: !
Elfeledkezek magamról és ódákat tudnék zengeni róla :D!

Sajó Jucus hogy birja?Érez valamit?

Micike te?

Moni?

Puszi mindenkinek!

Kép
póci
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki nyaral :-).
Viszont aki benézz errefelé, annak örömmel jelentem, hogy Zsófia lányunk megszületett! Jó nagy baba: 54 cm és 3.70. , de minden rendben ment a szülésnél. És ahogy írtátok: csodás az első találkozás...
Sajónak írom: igazad volt a nagy kórtermet illetően: ilyen is van, mi három ágyasba kerültünk, még így is keveset aludtunk. A két egy ágyas foglalt volt, illetve egyébként is teltház volt a hőség miatt. Csupa jót mondhatok egyébként a Margitról (a csecsemős nővéreken kívül.)
Iszonyúan boldogok vagyunk, s egyúttal nagyon hálásak Apánkak, nélküle nem lenne a pici lányunk!
(Erről jut eszembe, hogy megkérdezzem, Ti a születést követően visszamentetek Apánkhoz? És ilyenkor hogyan illik megköszönni? PRIVIBEN MEGÍRJÁTOK? )
Lassan kialakul a napirendünk is, úgy tűnik, Zsófi eléggé hozza a papírforma szerinti növekedést és napirendet. Szerencsére, mert elég kis félős, aggódós anyuka vagyok.
Majd még írok, csak ébredezik a leányzó....
Szép nyarat Nektek addig is!!!!
rozsafa
 
 


Éljen!!!
Sok boldogságot Nektek Rózsafa!!!!
Gratulálunk! :D

Kép
cs.andi
 
 


Rozsafa gratulálok!Sok boldogságot,egészséget és sok sok tejcsit!

Képek a baboról?

Kép
póci
 
 


Rózsafa! Én is gratulálok a kislányotokhoz! (Aki mellesleg már most nagyobb mint az én másfél hónaposom :)
kislibus
 
 


ISTEN HOZTA ZSÓFIKÁT!!! NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT, EGÉSZSÉGET, TOVÁBBI SZÉP GYARAPODÁST KÍVÁNUNK!!!

Örülök, hogy nem volt igazam a Margittal, kapcsolatban, ezt is reméltem!!!

Jucus, Sajo
sajo
 
 


Babára várva laptetőnk lett a babás fórumon. No, kiváncsi vagyok... :D :D :D
sajo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: