Új privát üzeneted érkezett!

Niki! Ne kezdj el túlságosan aggódni! Emmus, egy kis "kacsa", aki alapból sokat iszik. Nincs ezzel semmi baj, ki ilyen, ki olyan. (általában inkább az ellenkezője okozhat gondot, ha valaki nagyon keveset iszik.
Mondtad, hogy délelőtt hányt, úgyhogy most emiatt borult fel az ion egyensúlya (babáknál, meg nagyon öregeknél ez könnyen megy), és ezért kell most a pótlás.
Jobbulást Emmácskának!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 21:13-kor.

nannó
nannó
 
 


Jajj lányok,tudom,hogy nem akartatok megijeszteni,csak tudjátok hogy van ez.Sajnos én olyan vagyok,hogy látatlanul is nagyon bele tudom élni magam a dolgokba,és össze vissza parázom magam,főleg ugye ha a fiamról van szó..Aztán tényleg lehet,hogy nincs semmi gond,csak tényleg lustább mint a többiek.Szegénykémet a tegnap óta folyton ráncigálom,hogy kússzon,másszon,már ki van bukva rám rendesen. :(

macarella
 
 


Isten éltesse a féléves nagyfiú Jónást !
Kép

nannó
nannó
 
 

 
 

Köszönöm!

Marcsi, nagyon aranyos vagy, köszönöm!
Nannó, köszi :) Egyébként sokszor a sósat jobban kedveli, mint az édeset. Meglátjuk.
Még jelentkezem!

Köszönjük, h. gondoltok ránk!!

Kép
niki30
 
 


csajok, asszem megoldódott a rejtély.
működik a Tanya.

írtam az oldal adminisztrátorának, és ezt kaptam:

" SZiasztok! Sajnos van egy kis gond a legelső hsz elmentésével, de most már írhattok. Üdv, mardor (AT fejlesztő, admin) "

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Niki! Mekkora volt az a tegnapi fej-beverés, amikor Emma elesett a motorral?
Jó, hogy otthon maradtál vele, (bármilyen tökéletes is Apa) ilyenkor Aja kell! Gyógyulgassatok!

Zsófi! A (tágabb) családi történések engem is ki tudnak borítani, úgy, ahogy téged, hogy túlságosan is átélem, olykor én is testileg reagálom le. (nem túl jó "szokás")

Fatima! Akkor ti is hamarosan átélitek a bölcsi-kezdés izgalmait, mint legutóbb Nikiék, Juliék, Timiék... (tudom, az utóbbiak ovi...)

Klári! Én is úgy látom, ahogy Zsu: a pici Juli nagyon hasonlít magára. :lol:
Jó utat nektek!

Marcsi! Én is úgy tapasztaltam, hogy a bölcsi/ovi, de még az alsó tagozat is nagyon "néni-függő". Egy jó intézményben is lehet kellemetlen néni, és fordítva is: egy gyengébb-ben szuper pedagógus. És a gyereknek úgyis a személyes kapcsolat a lényeges, nem annyira a többi dolog.
Az anyatanyára "öreg-anyák" is beiratkozhatnak? :oops:

Zsu! Amit írtál a csizmáról, meg a lábadról, hirtelen a Hamupipőke mese jutott eszembe! :lol:
És amit Andival írtatok, a topikos "kétlakiságról", bennem is felmerült.

nannó
nannó
 
 


Lányok,nekem nem küldik a regisztrációs kódot. :( :( Akkor most mi van?

macarella
 
 


nem kell kód. csak lépj be a neveddel és a jelszóval
kerekpocak
 
 


bölcsis szülői:

szerintem nem fogom tudni írásban visszaadni a hangulatát..

volt egy anyuka, aki azt hitte, h. a 12+12 szülőből álló csoportszülői helyett ő egy one-man-showt tarthat.

közös témáknál, általános ismertetőnél az új anyukák részére, folyamatosan közbeszólt, h. az Ákoska így , meg az Ákoska úgy.
ja Ákoska nem szobatiszta és egy hangot nem beszél (2,5 éves), de ilyen anyuka mellett nem is csoda.
részleteiben kifejtette, h. Ákoskát hogy próbálta rávezetni a bili ill. wc használatára, és ő személy szerint is bemutatta, h. hogy kell. (na most ez 23 másik szülőt este 6-kor hol érdekel ?)
amikor a kajáról esett szó (ált.ismertető), akkor rákérdezett a g.nőkre, h. Ákoska mit eszik, főzelék v. más, és hogy ő otthon nem reggeliztet, szintén részleteiben menően.
én itt már kb. így forgattam a szemeim :roll: , mert nem bírom az ilyen típusú exhibicionizmust, plusz azt, h. asziszi, h. csak az ő gyereke jár bölcsibe, és mindenki ő értük van.

aztán ketté vált a csoport 12 / 12 szülőre, mi maradtunk a mi két g.nőnkkel, naná, h. ez az anyuka is a mi csoportunkba jár (nem is tudtam, most szoktak be).

ezzel indított:
"hát ő tudja, h. egy csodabogár, és furcsát fog kérni, de megkéri a T.szülőket, h. a taknyos /köhögős gyereket ne hozzák le, mert nem csak Ákoska , de ő is beteg lesz"
és múltkor is, bár bizonyítani sajnos nem tudja h. a bölcsiből származik a vírus (muhhahaha), 3 hétig nyomta az ágyat.

na most a bölcsiben íratlan szabály, h. mindenki addig viszi a gyerekét, amíg nem lázas. mert egy pici kuckucnál meg hapcinál senki nem teheti meg, aki dolgozik, h. otthon maradjon.
ilyen alapon én tavaly kb. 3-4 hónapot egyhuzamban nem dolgoztam volna.
mondtam is neki (már elég felpaprikázva az előzőek után), h. én ezt nem tudom neked garantálni, és itt ez eddig így megy.
én is utálom, ha látom a más taknyos gyerekét, de tudom, h. én is le fogom vinni Laurát, amíg nem lázas, így kialakult eddig egy kölcsönös megértés a csoportban.
aztán a g.nő lebuktatta, mert kiderült, h. Ákoskát orvosi igazolás nélkül akarta lehozni (pont ő).
a "régi" anyukákkal meg cinkosan mosolyogtunk.

ha még érdekel vkit, a továbbiak, akit nem, az görgessen át:
Ákoskát megharapták, és fel volt háborodva ezen, h. milyen intézmény ez, ahol harapnak. amúgy egy állati rendes családból származó kislány, de hát a gyerekek ilyenek.
és patáliázott, h. nem volt az üzenőbe ez külön beírva :!: (miért, nem volt szemmel látható ?? :lol: és elég az, h. a g.nő szóban tájékoztatta a szülőt ?)
és ugye Rózsa néni külön elmagyarázta a harapós kislánynak h. ezt nem szabad ?
(amúgy igen, én amikor szoktattam, folyamatosan így tanítják a vadócabb gyereket, h. utána elmagyarázzák neki, majd odaviszik a "sértetthez" bocsánatot kérni és megsimogatni stb...)

3. Ákoska miért nem vihet be alvós tárgyat ? és különben is, más miért nem adja neki oda az övét ????? (jó, majd megbeszélem Laurával otthon... :roll: )
mondták a g.nők, h. mindenki csak alvós nyunyát visz, attól meg nem szívesen válik meg...
erre ő: ja igen, azért nem hoztunk eddig sem, a FELÜLFERTŐZŐDÉS miatt !!!

na itt akaratlanul is hangosan felnevettem... :oops:

aki lemegy a bányába miért panaszkodik, h. sötét van ????
maradjon otthon az ilyen túlféltő anyuka... ne hozza közösségbe, főleg ne államiba... na mindegy.
az ilyen típusú az, aki mindig a lebetegebb lesz, illetve ő fogja a legtaknyosabban lehozni.

utána rámkérdezett, h rajta nevetek-e, mondtam nem... :oops: :oops:

hát ennyi volt...

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Huhhh, Marcsi! Nem lesz könnyű évetek! Főleg a gondozónőknek!

nannó
nannó
 
 


Niki! Hogy vagytok?

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!

Niki, hogy vagytok?

Marcsi, nem semmi anyuka :roll: Az alvós nyunyánál már, azt hiszem, én is röhögtem vona - vagy inkább sírok :?

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Marcsi, basszus, az ilyen anyukáktól mentsen meg az isten!
Miért nem állítottátok le? Szegény Ákoska, teljesen érthető, h. még nem beszél.
Én finoman elnézést kértem volna, h. ez nem egy egyszemélyes fogadóóra, hanem egy szülői és ha nem vette volna észre, nincs egyedül.

Emma tulajdonképpen egész nap alszik. Gondolom ez jó.
Érdekes, félálomban benyomtunk neki felvizezve ebből a porból (édes) és itta, még egy kevéske van hátra. De utána mintha egyből erőre kapott volna. Na jó ez túlzás, de már nézelődött, egyáltalán hogy ébren volt és kommunikált :) Aztán újra alvás. 2 óra alvás, 20 perc ébren váltakoznak. Jó arány :) Újszülött korában nem aludt ennyit, hehhe :)

Ja, és megmértük a cukrát. Szomszéd lehozta a mérőjét és megmérte. 4-es. Az jó egy ekkora gyereknél, nem tudja esetleg valaki?
Felnőttnél ez normális.

Kép
niki30
 
 


Aranyos tőletek, h. érdeklődtök, aggódtok. Jólesik. Köszönjük.
Jelentkezem.

Kép
niki30
 
 


Basszuskulcs Zsófi, tök kész vagyok, h. ennyire figyelsz és aggódsz és segítessz!
Az van ugyanis, h. Zsófi hív, h. próbál infót szerezni, mi a normális érték egy ilyen pici esetében :) Nagyon köszönöm Zsófikám!
A lényeg a lényeg, h. normális, hah :)

Kép
niki30
 
 


Niki! A vércukor érték (nem cukorbeteg embernél) egy hányás/hasmenés esetén nem borul fel, a szervezet elég jól kompenzál (más helyekről mobilizálja a cukrot, nem feltétlenül igényel külső bevitelt), viszont az ionok (nátrium, kálium stb.) hányás miatti hirtelen kiürülése veszélyes lehet, azt nem tudja a szervezet önregulációja helyreállítani, mert nincs "raktár", ezért kell sürgősen kívülről pótolni. Mint ahogyan a hirtelen elvesztett folyadékot is.
Ahogy rendeződik a vérben a normális ion-egyensúly, úgy fog Emma visszatérni a normál kerékvágásba.

nannó
nannó
 
 


Niki! Örülök, hogy sikerült megitatni Emmával a löttyöt. Ügyesek vagytok! Igazából csak azt nem értem, hogy egy darab hányástól, hogyan történhetett meg az, hogy ennyire kiürültek a szervezetéből az ionok??? :shock: Amikor Tarek hányt (és nem egyszer, a végén már epét :() még akkor sem fenyegette ilyen veszély, hogy kiszárad stb. Pedig Emmához képest ő szinte alig iszik folyadékot. :roll: Na szóval ezt nem értem teljesen...
Tényleg! Mondtad a dokinéninek, hogy tegnap beütötte a fejét??? Csak mert egy kisebb baleset is okozhat ilyen tüneteket (agyrázkódás)!!! Hányás, bágyadtság stb. És erre nagyon oda kell figyelni, illetve semmiképpen sem szabad holmi vírusos megbetegedéssel összekeverni!

Mennek a drukkok továbbra is! Sok sok sok gyógypuszi! (És attól még hogy nem csörgetlek, még én is nagyon aggódok! :? )

fatima
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, alig győzöm olvasni. A nappalinkban "építenek", így egész nap nem jutok be, ha Luca ébren van akkor meg egyértelmű, hogy nem jöhetek be, mert őt nem hozom be a porba, koszba.

Jónásnak Boldog felediket! :)

Emma babának meg sok gyógypuszi!!!! Nem semmi, hogy mennyit alszik, biztos gyenge szegénykém. De az is igaz, ha az ember beteg, az alvás gyógyít a leginkább.

Én is bekapom simán a lábujjamat. :lol:

Marcsi, én az ilyen emberektől a falat tudnám kaparni, kiborítóak. :shock:

Kriszti: szerintem is az a biztos, ha megmutatod valakinek Balázst, Luca is szépen fejlődött a torna mellett, pedig vele nem kevés probléma volt.

Anyatanya: én már regisztrált tag vagyok, egy nlc-s topiccal is megtalálhatóak vagyunk. :) mardor-ral egy évben és hónapban szültünk. Szerintem tök jó kis oldal.

Csajok: tegnap délután már éreztem, hogy megint kezdődik a mellparám (mondtam is a Kornélnak, hogy olyan teltnek tűnik).
Este már fájt, reggelre piros is lett. :cry: Sajna megint mellgyulladásom van. Hihetetlen, hogy 9 hónapig nem volt semmi bajom a mellemmel, azóta meg ez már a 4. alkalom, hogy begyullad. :( Az első volt a 40 fokos lázzal járól, a 2., 3. egy nem vészes (kicsit bepirosodott), most meg közepes. Megint alig van tejem, érzem, hogy kicsit kemény. Megőrülök, azt hiszem, ha ebből kigyógyulok befejezem a szoptatást. Elegem van a sorozatos mellgyulladásból.

Edis

Kép
ediske
 
 


Nem is meséltem, tegnap voltunk Tücsök zenén. Édes volt Luca ,egy pillanatra nem maradt meg az ölemben. Végig mászkált ide-oda, haverkodott, néha tapsikolt, rugózott a zenére, aranyos volt nagyon. :)

Edis

Kép
ediske
 
 


nannó drága jövök még egy válasszal, de jaaaaaaaaaaaj, megírom ám valamikor, de most megyek enni. ;)

Edis

Kép
ediske
 
 


Edis! Írtam privit a mellgyulladással kapcsolatban.

nannó
nannó
 
 


Tudom Fatima, tudom, köszönöm :wink:
Látta h. felhorzsolta a fejét, mondtam, h. elesett a motorral, de az akkor tegnap jött volna elő, nem? Tegnap du. esett el és ma reggel lett szarul.

Nannó, remélem igazad van és hamarosan a régi lesz a kislányom. Köszi szépen :)
Egyébként kicsit félelmetes ez a sok alvás, hiszen abnormális alapesetben, de most nagyon remélem, h. jót tesz neki.

Edis, szegényke. Mindenesetre ügyes vagy, h. ennyi ideig tudsz szoptatni.
Te is mielőbb gyere rendbe, mert a mellgyulladás borzasztó tud lenni.
Csaknem lázasodsz be.
Fejés? Masszírozás?

Kép
niki30
 
 


nannó írta:Niki! Mekkora volt az a tegnapi fej-beverés, amikor Emma elesett a motorral?

Niki! Én is azért kérdeztem délután, mint amit Fatima ír!!! Nem biztos, hogy abban a percben kijön egy ilyen tünet. De a dokitok nyilván megnézte eléggé Emmát, főleg, hogy látványos nyoma is volt a tegnapi esésnek, meg mondtad is neki.

nannó
nannó
 
 


Niki: úgy ahogy mondod. Fejés és masszírozás. Reggel és este szoptatok és napközben fejek egyet. Többet nem érdemes, mert nincs már sok tejem amúgy sem, így csak a mellem nyüstölném szét teljesen (már fáj egyébként a fejéstől).

nannó: megkaptam és válaszoltam is ;)

Edis

Kép
ediske
 
 


Látta a horzsolást a dokinő, de ennyi. Azért beütötte a kobakját is, de szerintem nem attól van. Vagy én már nem tudom. De akkor az acetonos lehelet?
Nah, meglátjuk hogy lesz holnap.

Jó éjt Nektek is!

Edis, kitartást!!!

Kép
niki30
 
 


niki cuki vagy :)
esis: szegénykém!! neked sem semmi mostanában az életes! iszonyatos lehet, h betegségből ki, erre betegségbe be. nem lehet, h nagyon le van gyengülve az immunrendszered? szedsz vitamint? nem lehet, h nagyon sokat vagy egyedül mostanában és bár te hősiesen helyt állsz, valójában a lelkiállapotod ezeket a betegségeket indukálja? kornél nem tud most egy kicsit otthon lenni?
kerekpocak
 
 


Niki, én nem akarlak beparáztatni, de én lehet elvinném az ügyeletre... :oops:
bár te ismered a reakcióit, te vagy ott vele, meg te vagy az anyja... szal inkább én így írom, h. Laurát elvinném.
azt lehet hazazavarnának... de Laura volt kiszáradás közeli állapotban {bár az más tészta volt teljesen, rota vírus} 2 napig infúzión.
nekünk 4 hányás után aszondták az 5-nél befekszünk. így is lett.

bár tudom, h. Emma nem hányt ennyit, de hogy ennyire "élettelen" nekem ez furcsa. gyerekek még 40 fokos lázzal is pörögnek.

drukkolok nagyon !

Marcsi

KépKép
alon
 
 


svs írta:Édes Loló, hasonlít magára!!


Zsu, szerintem Klári Julijával kevered Laurát ... :wink:
nincs UH-képed még ?
felrakhatnád !

egyébként tetszett amit írtál a múltkor az oltásokkal kapcs, hogy érdekes, h. nincs erre egységes protokoll !

Edis, egyetértek Zsófival, pihenned, kikapcsolódnod, feltöltődnöd kéne.
nagyszülők nektek mennyire vannak messze ? vagy egyéb segítség ?
édes lehetett táncoló Luca !

mi sajnos Laura kb.9-10 hós korában jártunk Ringatóra, és még ilyen élményben nem lehetett részem. sajna ennyi idősen, mint most Luca, én már dolgoztam, így ez kimaradt... :?

Marcsi

KépKép
alon
 
 


zsófi: teljesen jól látod a helyzetet, kimerültek a tartalékaim. Nagyon sokat vagyok egyedül, nem is tudom, hogy Kornél mikor volt itthon este a fürdetésnél. DE keménynek kell lennem, nagyon nehéz néha. Amikor beteg voltam most, volt többször is, hogy egyedül voltam Lucussal.

Szerencsére jövőhét keddtől itthon lesz Kornél 10 napot non-stop, azt hiszem, hogy szabadságot veszek ki. :lol: Én is szeretnék reggel sokáig aludni, legalább egyszer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Edis

Kép
ediske
 
 


Marcsi: anyukámék nagyon közel laknak, 5 percre kocsival. Kornél szülei Kecskeméten.

Nem szoktak sokat segíteni, rengeteget dolgoznak. Apukám vállalkozó, anyukám meg olyan helyen van ahol baromi nagy genyók.
Természetesen, ha megkérem őket segítenek, de kikapcsolódni nem tudok elmenni mostanában. Eddig kb. 3-szor mentem el itthonról este. Ráadásul baromi sokat vagyok egyedül, 1-2 hónapja nagyon kiborultam emiatt.

Edis

Kép
ediske
 
 


Sziasztok

Niki az acetonos lehelet egyértelműen a kiszáradás jele. Ha kétségeid vannak inkább hívd az ügyeletet!

Nagyon drukkolok én is hogy jobban legyen!

Anyatanya részemről ok :wink: de regisztrálni majd akkor fogok ha hazajöttünk. Most hulla vagyok, még dolgozok, és még vasalni is kéne.

Edis, azt én is akartam kérdezni, hogy van segítséged? Jobbulást neked is!

Klári
Kép
ganti
 
 


Marcsi - lehet hogy Zsu azért keveri Lolót meg Julit, mert ebben a korban hmmm izéé hasonló volt a frizurájuk? :wink: :wink: :lol: :lol: 8)

Klári
Kép
ganti
 
 


marcsi nagyon bejött amiket írtál a szülőiről. hihetetlen milyen nők vannak.... nekünk a múltkor volt a bölcsis szülői, ahol a köv. fontos pontokat beszéltük meg ( :roll: :roll: :roll: :roll: )

- ha egy gyereknek szülinapja van, mindenki hozzon ajándékot (mert ez qva fontos, nem??)
- ki mivel foglalkozik (rajtam és a bnőmön kívül SENKI sem dolgozik, csak azért van bölcsiben a gyerek, h ne otthon legyen), egyiknek sem volt diplomája és kb mindenki jógázik ideje nagy részében (kicsit úgy éreztem ez nem az én közegem...)
és egyéb lényeges és nagyon fontos dolgok...
kerekpocak
 
 


nem mintha a diploma olyan fontos lenne, ne értsétek félre, csak jógázom, nem dolgozom történet vicces volt.
kerekpocak
 
 


Először is,
Jónásnak nagyon boldog feledik szlinapot!

Emmának jobbulást! Nagyon sok ++++++ energy nektek! Én nagyon meg lennék ijedve az biztos.

A kétlaki élet számomra nem valószínű hogy tud működni, bár szeretném, de ide is csak késő este tudok jönni.

Edis, jobbulást neked is! Kitartás, és ha Kornél veletek lesz, töltődj fel 200%-ra!

Nem is tudom mire akartam reagálni, több szakaszban olvastam a termést, és kiestek a dolgok.

Múltkor kérdeztétek az éjszakákat... Hát nagyon gáz. Annyira fáradt vagyok, és annyira kivagyok sokszor, hogy el nem tudom mondani. 1x, 2x, 3x ébredünk éjszakánként. A mai volt a csúcs, 4x ébredt fel. Én már nem tudom mikor lesz ennek vége. Szerintem a foga miatt ébred fel éjszakánként, legalábbis eddig 1-1 ilyen zűrös időszak után jelent meg egy fogacska a szájában. Míg Madridban voltam 2 örlő fog bújt ki. Most megint jön a következő? Még szerencse hogy csak 20 van, igaz még csak a 10.-nél tartunk.

Nelly

Kép
breeki
 
 


Jó reggelt!


Az éjszaka jó volt, még most is alszik. Amint tudom, felhívom a doktornőt és meginterjúvolom, mi van, ha ma is annyira bágyadt.
Tény egyébként, h. ijesztő ez a Marcsi szavaival "élettelen" bágyadtság és a rengeteg alvás.

Klári, az acetonos lehelet az anyagcsere felborulása miatt van. Tehát ha valami vírust bekap és felborul az anyagcsere, simán lehet ilyen lehelet. Ezt ez orvos barátunk mondta, tegnap este beszéltem vele. Azt mondta nem cukorbetegség, hiszen az vagy veleszületetten vagy kisiskoláskorban alakul ki, nagyon ritka ilyen korban a cukorbetegség.
Persze benne van a pakliban, de tegnap mértük és normális.
Ettől függetlenül ha lezajlik ez a mizéria, elviszem vérképet csináltatni, nézzék meg az ionegyensúlyát is.
Kiszáradni nem fog tudni, mert most is rengeteget itatjuk, van h. alvás közben nyomom be a szájába, szerencsére most is rengeteget tud inni (milyen jól jön most :) )

Köszi Mindent Csajok!

Edis, mi újság? Hogy van a melled?
Hogy aludtál?

Ne haragudjatok, ha most nem vagyok túl reagálós kedvű!

:oops:

Kép
niki30
 
 


Niki! Az éjszakáról való beszámolódat látom. És hogy telik a mai napotok?
Ha Emmus ma is olyan bágyatag, mint tegnap volt, szerintem mutasd meg ma megint a dokinak!
Inni meg ne csak csapvizet adj neki most, hanem esetleg megpróbálhatsz szénsavmentes ásványvizet is (ha jól tudom, léteznek kifejezetten baba-ásványvizek is).
Kicsit leegyszerűsítetten fogalmazva: ha a szervezetből hiányoznak bizonyos ionok, a víz is kimegy belőle, a két dolog forgalma összekapcsolódik. Azért lehettek Emmának a folyadékbevitel ellenére most "kiszáradásos" tünetei. (a hányással nem csak vizet vesztett, hanem ionokat is - mindkettő pótlásra szorul)

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!

Niki: köszi a kérdésed, szarul...ma reggelre már megint pöttyös lettem, magyarul allergiás reakció ismét. Szerintem kimerültem baromira, ez már 100%. Minden nap van valami új bajom, nagyon kivagyok.
Ma itthon lesz a Kornél, de holnap megint reggeltől estig egyedül leszek. :(
Most már kezdek aggódni. :cry:

Edis

Kép
ediske
 
 


Edis, mi válthatta ki az allergiát, ha nem szedsz gyógyszert?
A fáradtságodat értem, én is sokszor voltam így annak idején. Halmozódik, halmozódik, azután az ember valamilyen formában kibukik. Például egy betegség formájában. Neked ebből mostanában jócskán kijutott! Amikor Kornél otthon van, próbáld meg kipihenni magad. Meg amikor Lucus alszik, te is pihenj le, a háztartást ott egye meg a fene, az nem olyan fontos, mint az egészséged!

nannó
nannó
 
 


Nem tudom mi válthatta ki. Állítólag a stressz és a kimerültség is előhozhatja...

Edis

Kép
ediske
 
 


Tegnap voltam dokinál, tarkóredő 1mm :) , béb 52mm körül van, pont a korának megfelelő és mindene rendben :D . Felteszem az UH-t is, ha nem bánjátok, ez most egész jó lett, bár nagyon hátrahajlik a méhem, ezért nehéz elkapni a kismanót egyelőre.
Jaj, és hívtam a dokit a laboreredmények miatt. Azt mondta, h minden tökéletes!! 8)
Kép Kép

Zsófi: mi volna, ha elkezdenél jógára járni? :wink:

Niki: nálatok mizujs? Jobb a kedve már Emmának?

Juli, Klári: bocs a keveredés miatt :oops: , kicsit dinka vagyok mostanában!

Basszus Edis, nincs valami nagy szerencséd az egészségeddel mostanában! :x Javult a mellgyuszi?

Nelly, sajnálom az éjszakákat, tökre segítenék, de mos nálunk is ez megy pár napja. Ötletem sincs, h mit kéne csinálni, de azt elhiszem, h ki vagy purcanva!
Rosszul is eszik a kisasszony, nekem az a mániám, h ezért ébred éjjel. Szerintetek?


Úgy látom, h a kétkedők hsz-eit Anyatanya ügyben szóra sem méltaja senki……….. :? :roll:

Zsu
svs
 
 


Sziasztok!

Edis :( tényleg rád jár a rúd mostanában. Hogy vagy?

Ébredős éjszaka: lehet fog és üres poci és megszokás is a háttérben (Csengénél úgy 16 hónapos kora körül odáig fajult a dolog, hogy 1,5 óránként kelt és rögtön úgy ordított, hogy az egész ház felébredt rá :oops: Akkor lett elegem és bevezettük az "egyedül alszol külön szobában" projektet, ami 3 éves koráig szépen bevállt).

Niki, hogy van Emma?

Zsu, nagyon jók a képek a piciről :D Édes, vajon kire hasonlít?? :wink:

Anyatanya ügyben: mi lenne, ha az általános csevegést itt folytatnánk, ha van valami nem publikus téma, akkor utalnánk, rá, hogy részletek az Anyatanyán?? Mondjuk én szívesen tennék fel képeket, de nem szeretem, hogy itt bárki láthatja, vagy ami még rosszabb, le is mentheti magának :? Régi róka vagyok a fórumozásban, sok furcsa dolgot láttam már... Szóval ha titkos tárhelynek használnánk az anyatanyát, de egyébként ide jönnénk??

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


sziasztok !

Niki, referálj légyszi mizu !

Edis, vigyázz magadra !!

Zsu, nagyon cuki a kis pocaklakó !!
gratulálok a jó eredményekhez !!

Anyatanya: ott NEM a gyermeikeinkkel kapcs. témákat beszélünk meg. vannak bizonyos nem babás fórumra való dolgok, főleg nem titkos zugolvasók szemeinek.
az meg egy zárt vmi, csak mi olvassuk.
amúgy nem kötelező program, ha nem akarsz / - tok, nem kell belefolyni. babás témák maradnak ITT !!!

Nelly és Zsu,
Laura másfél éves kora körül romlott el alvásilag. néha ő is felébredt, aztán már oda fajult, h. nem akart egyedül sem elaludni. asszem írtam itt erről.
szerintem egy 15 hónapos gyerek nem az éhség miatt ébred már fel éjszaka :!: , abból szerencsére kinőtt.
én azzal magyarázom / -ta,, h. tágul a világ, beszélni kezdenek (fejlődési ugrás mindig alvászavarral jár együtt), rengeteg inger éri őket, és nem tudják feldolgozni nappal.
szerintem ez megint egy olyan korszak, amit "túl kell élni".

nem beszélve egy-két most növő rágófogról... :twisted:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


szia Andi !

mindenhová egyszerre írunk ?? :lol:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


samu 1 éves korától 1.5 éves koráig virrsztott minden éjszaka. több okból:
1. vacsorára túl sokat evett
2. érzékenyebb volt biz. ételekre. ezt mára kinőtte
3. nem tudta feldolgozni a sok új ingert
4. kinőttek a rágók, ami nagyon megviselte.

és tényleg, ez mind egyszerre hatott.

edis: én nagyon kiütéses vagyok! ha lemerülök tele leszek csalánkiütés jellegű pöttyökkel. sok kalcium és pihenés!!!
kerekpocak
 
 


niki!! mi a helyzet???!!!!
kerekpocak
 
 


zsu: baba nagyon cuki!!! nevek?
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Zsu: nagyon jók a képek! :)

Zsófi: iszom a kálciumot (ampullát szedek amit injekcióba szoktak beadni). 3-at lehet egy nap, kettőt már megittam, de még mindig pöttyös vagyok. :( Viszont érdekes, hogy csak a felsőtestemen jelentkeznek ezek (leginkább nyak, mell alatt + még a hasamon és a hátamon vannak).

A mellgyulladásom mára sokkal jobb lett, alig piros már és a duzzadás is lejjebb ment. Allelujaaaaaaaaaaaaaa.

Edis

Kép
ediske
 
 


olyan fáradt vagyok!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


NIKI! Mi újság? Hogy van Emma? :?: Aggódunk.

Edis! Jó, hogy a gyulladás alább-hagyott. Az allergiáról: jó részüket pszichés ok váltja ki. Anélkül, hogy nyilvánvaló lenne az összefüggés. Nagyon ronda dolgokat tud csinálni.

Zsu! Emmatesó 52 mm?! Akkor már csak kb. kilencszer ennyit kell hozzánöveszteni. :D Tényleg jól sikerült az UH felvétel, egész jól lehet látni Őt a képen. Szuper, hogy mindent rendben találtak a dokik.

Lányok! Pihenjetek is, mert még csak most jön a tél, ami - azt hiszem - mindenkiből több energiát szipkáz ki, mint ez a langymeleg vénasszonyok nyara.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 21:24-kor.

nannó
nannó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: